Wanted |
Title
|
71
|
Галоўка, архітэктура
|
27
|
Прасценак
|
27
|
Косаўскі павет
|
25
|
Варажскі шчыт
|
21
|
Сялецкая воласць
|
21
|
Брэсцкі аблвыканкам
|
20
|
Брэсцкі абласны выканаўчы камітэт
|
18
|
Кузня
|
18
|
Тарэц
|
18
|
Раённыя будні
|
17
|
ФК Дынама-2 Мінск
|
17
|
Пескаўская воласць
|
17
|
Сталовіцкая воласць
|
16
|
Дабучынская воласць
|
16
|
Піцейны дом
|
16
|
Люшнеўская воласць
|
15
|
Слонімскі павет (1921—1940)
|
15
|
АСКЧТ
|
14
|
Таццяна Уладзіміраўна Бялова
|
14
|
Малецкая воласць
|
13
|
Мінскграмадзянпраект
|
13
|
Кубак Беларусі па гандболе сярод мужчын
|
13
|
Чэмпіянат Беларусі па гандболе сярод мужчын
|
13
|
Равяціцкая воласць
|
13
|
Людвік Гжэбень
|
13
|
Дошка для жывапісу
|
13
|
Сашыцкая воласць
|
13
|
Станцыя Голя
|
12
|
Ганаровая грамата Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь
|
12
|
Блудзенскае староства
|
12
|
Навамышская воласць
|
12
|
Карнелія з Ордаў
|
11
|
Гроднаграмадзянпраект
|
11
|
Інвентарны нумар
|
11
|
Алена Юр’еўна Гальшанская
|
11
|
SEHA-ліга 2014/2015
|
11
|
Вечерний Брест
|
11
|
Кубак Садружнасці
|
11
|
Галоўны архітэктар праектаў
|
11
|
Ястрамбельская воласць
|
11
|
Гарадзішчанская воласць
|
11
|
Яечная тэмпера
|
10
|
Ганна з Хадкевічаў
|
10
|
Жылы дом
|
10
|
Белкамунпраект
|
10
|
Валерый Леванеўскі
|
10
|
SEHA-ліга 2013/2014
|
9
|
ЕГФ
|
9
|
Ганна Андрэеўна Сангушка
|
9
|
Дом быту
|
9
|
Блудзенскае войтаўства
|
9
|
Хата-чытальня
|
9
|
Хваля (стадыён, Пінск)
|
9
|
Чарнякоўская воласць
|
9
|
ФК Арэнбург
|
9
|
Другая зборная Беларусі па футболе
|
9
|
Комі АССР
|
9
|
ФК Шахцёр Караганда
|
9
|
Васіль Копаць
|
9
|
Пінская дыяцэзія епархія
|
9
|
Чэмпіянат Беларусі па лёгкай атлетыцы 2016
|
9
|
Чэмпіянат Беларусі па гандболе сярод мужчын 2015/2016
|
9
|
Брэсцкі электрамеханічны завод
|
9
|
Заря
|
9
|
Архітэктурны факультэт Брэсцкага інжынерна-будаўнічага інстытута
|
8
|
Палонія з Валовічаў
|
8
|
Вуліца Кірава (Брэст)
|
8
|
Блудзенская воласць
|
8
|
Уладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта
|
8
|
Яўхімія з Вярбіцкіх
|
8
|
Косіцкая воласць
|
8
|
Сяргей Валадзько
|
8
|
Ганна Барбара з Копцяў
|
8
|
Моладзевая зборная Украіны па футболе
|
8
|
Ганна з Лозкаў
|
8
|
Варшаўская зямля
|
8
|
Гомельграмадзянпраект
|
8
|
Цырынская воласць
|
8
|
Кубак Беларусі па гандболе сярод мужчын 2015/2016
|
8
|
Алег Кароль
|
8
|
Пінскае староства
|
8
|
Моладзевы чэмпіянат Еўропы па футболе 2011
|
8
|
Антон Куратнік
|
8
|
Чэмпіянат Беларусі па лёгкай атлетыцы
|
8
|
Маскоўская духоўная семінарыя
|
8
|
Андрэй Іванавіч Вішнявецкі
|
8
|
Дзяніс Дамашэвіч
|
8
|
Рыгор Рыгоравіч Трызна
|
8
|
Чырвоная лінія
|
8
|
Чэмпіянат Беларусі па гандболе сярод мужчын 2014/2015
|
8
|
Францішак Друцкі-Любецкі
|
7
|
Уладзіслаў Дыбін
|
7
|
Вадзім Бяленка
|
7
|
Акадэмія грамадскіх навук пры ЦК КПСС
|
7
|
Казахстанская Прэм’ер-ліга 2021
|
7
|
Сымон Скірмунт
|
7
|
Бярозаўская воласць
|
7
|
Канстанцыя з Сулістроўскіх
|
7
|
Станковы жывапіс
|
7
|
Фядора Бабіч-Друцкая-Сакалінская
|
7
|
Герб «Дуб»
|
7
|
Сафія Юр’еўна Слуцкая
|
7
|
Староста пінскі
|
7
|
Антаніна з Аскеркаў
|
7
|
Аляксандра з Гальшанскіх
|
7
|
Чэмпіянат Беларусі па гандболе сярод мужчын 2013/2014
|
7
|
Алег Вакуліч
|
7
|
Беларускія народныя песні
|
7
|
Алег Курган
|
7
|
Максім Дамашэвіч
|
7
|
Кубак Беларусі па гандболе сярод мужчын 2014/2015
|
7
|
Народная трыбуна
|
7
|
Перапісы насельніцтва Расіі
|
7
|
Андрэй Барысавіч Лозка
|
7
|
Вышэйшая партыйная школа пры ЦК КПСС
|
7
|
Генавефа з Алізар-Ваўчкевічаў
|
7
|
Рытм (архітэктура)
|
7
|
Люшнеўская гміна
|
7
|
Уладзімір Карэлін
|
7
|
Чэрніхаўская воласць
|
7
|
Ганаровая грамата Брэсцкага аблвыканкама
|
7
|
Дзмітрый Градабоеў
|
7
|
Антон Сарокін
|
7
|
Аляксей Тхагалегаў
|
7
|
Міжлеская гміна
|
7
|
Соф’я з Манівідаў
|
7
|
Навагрудскае педагагічнае вучылішча
|
7
|
Картузскабярозаўская воласць
|
6
|
Лесвічная клетка
|
6
|
Эльжбета з Ажэшкаў
|
6
|
М. М. Суцягін
|
6
|
Трыморф
|
6
|
1920-я стагоддзе
|
6
|
Міжнародная акадэмія архітэктуры
|
6
|
Кубак Беларусі па гандболе сярод мужчын 2013/2014
|
6
|
Ворыва
|
6
|
Міхал Скірмунт
|
6
|
Андрэй Пракапюк
|
6
|
Браўнсбергскі езуіцкі калегіум
|
6
|
Канструктывізм
|
6
|
Малецкае войтаўства
|
6
|
Цырынская гміна
|
6
|
Вікторыя са Скірмунтаў
|
6
|
Андрэй Капуста
|
6
|
Расійская кніжная палата
|
6
|
Ганаровай граматай Савета Міжпарламенцкай Асамблеі дзяржаў-удзельніц СНД
|
6
|
Асіметрыя
|
6
|
A Ліга Літвы 2017
|
6
|
Ганна з Тарлаў
|
6
|
М. Мілавідаў
|
6
|
ФК Жэтысу Талдыкарган
|
6
|
Ганна з Кішкаў
|
6
|
За заслугі ў выяўленчым мастацтве
|
6
|
ФК Металург Запарожжа
|
6
|
Ягміны
|
6
|
Ганна з Радзівілаў
|
6
|
Міхаіл Галаўко
|
6
|
Юзаф Друцкі-Любецкі
|
6
|
Станіслаў Ляцко
|
6
|
Соф’я з Сапегаў
|
6
|
Соф’я з Вейгераў
|
6
|
ФК Валынь Луцк
|
6
|
Прэзідыум Вярхоўнага Савета БССР
|
6
|
Ануфрый Алізар
|
6
|
Староста берасцейскі
|
6
|
Юрый Неўдах
|
6
|
Кунцаўскія могілкі
|
6
|
Віцебскграмадзянпраект
|
6
|
Ігнацій Скірмунт
|
6
|
Стары Куплін
|
6
|
ФК Александрыя
|
6
|
ФК Дынама-2 Кіеў
|
6
|
Ігар Курган
|
6
|
Арцём Кіслы
|
6
|
Блакіраваная забудова
|
6
|
Павел Міхальцоў
|
6
|
Грамата Патрыяршага экзарха ўсяе Беларусі
|
6
|
Чэмпіянат Малдовы па футболе
|
6
|
Раслінны арнамент
|
6
|
ФК Тосна
|
6
|
Ян Скірмунт
|
6
|
EUR-Lex
|
6
|
Белжылпраект
|
6
|
Белдзіпрахарчпрам
|
6
|
Дэпутат Вярхоўнага Савета Беларусі
|
6
|
Сяргей Галоўчык
|
6
|
Ульяна Іванаўна Яраславіч
|
6
|
Караліна з Абрамовічаў
|
6
|
Філалагічны факультэт БрДУ імя А. С. Пушкіна
|
6
|
Белрэстаўрацыя
|
6
|
ФК Хімкі
|
6
|
Марына з Капустаў
|
6
|
Дараўская воласць
|
6
|
Дараўская гміна
|
6
|
Марыяна Ружа з Кажанёўскіх
|
6
|
Рэвізія, перапіс насельніцтва
|
6
|
Аляксей Шпілеўскі
|
6
|
Чэрніхаўская гміна
|
6
|
Німб
|
6
|
Багдан Грынькавіч Валовіч
|
6
|
Андрэй Аляксандравіч Сангушка
|
6
|
Шпіталь
|
6
|
Ева са Скашэўскіх
|
5
|
Настасся Паўшанка
|
5
|
Раіна з Валовічаў
|
5
|
Кобрынскае староства
|
5
|
Навагрудская настаўніцкая семінарыя
|
5
|
Соф’я з Бжазоўскіх
|
5
|
Варшаўскае таварыства сяброў навук
|
5
|
Моладзевы чэмпіянат Еўропы па футболе
|
5
|
Варшаўскі езуіцкі калегіум
|
5
|
Прэмія імя У. А. Караля
|
5
|
Мемарыяльны комплекс
|
5
|
Анатоль Міхайлавіч Гуляка
|
5
|
Юніёрская зборная Украіны па футболе
|
5
|
Лукрэцыя Марыя Строцы
|
5
|
Тэль-Авіўская акруга
|
5
|
Андрэй Война
|
5
|
Ягмін
|
5
|
Прэмія Міністэрства архітэктуры і будаўніцтва Рэспублікі Беларусь імя У. А. Караля
|
5
|
Андрэй Казарын
|
5
|
Вуліца Савецкая (Пружаны)
|
5
|
Гаспода
|
5
|
ФК Атырау
|
5
|
Дольскія
|
5
|
Фядора Іванаўна Рагацінская
|
5
|
Канстанцыя з Сапегаў
|
5
|
Чэмпіянат Беларусі па бадмінтоне 2008
|
5
|
Сігневіцкая воласць
|
5
|
Юдэнрат
|
5
|
ФК Ардабасы Шымкент
|
5
|
Замок
|
5
|
Данііл Кіпра
|
5
|
Соф’я Таргавіцкая
|
5
|
Мечнік
|
5
|
Pdf
|
5
|
Камянец-Літоўская воласць
|
5
|
Іаахім Абрамовіч
|
5
|
Багдан Казімір Друцкі-Любецкі
|
5
|
Камянец-Жыравецкая воласць
|
5
|
Берасцейская сінагога
|
5
|
ФК Каўнас
|
5
|
Ганаровая грамата Брэсцкага абласнога Савета дэпутатаў
|
5
|
Дзмітрый Хаміцэвіч
|
5
|
ФК Колас-Дружба
|
5
|
Вазоўня
|
5
|
Ганаровая грамата Вышэйшай атэстацыйнай камісіі Рэспублікі Беларусь
|
5
|
Сельская праўда
|
5
|
Вайсковыя могілкі Павонзкі
|
5
|
Фёдар Фёдаравіч Друцкі-Канопля
|
5
|
Соф’я Судзімонтаўна
|
5
|
Мацвеевіцкая воласць
|
5
|
Дзмітрый Корзун
|
5
|
Ганаровая грамата Міністэрства аховы здароўя Беларусі
|
5
|
ФК Крыўбас Крывы Рог
|
5
|
Вуліца Суворава (Брэст)
|
5
|
Блудзенскі двор
|
5
|
Каса
|
5
|
Юрый Сямёнавіч Нарымонтавіч
|
5
|
Цагляны стыль
|
5
|
ФК Гаверла Ужгарад
|
5
|
СК ФПБ
|
5
|
Іван Іванавіч Сапега
|
5
|
Орды
|
5
|
Прэмія Ленінскага камсамола Беларусі
|
5
|
Архітэктура барока
|
5
|
Артур Чудук
|
5
|
Сяргей Ясковіч
|
5
|
Казахстанская Прэм’ер-ліга 2020
|
5
|
Еўдакія Варатынская
|
5
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы
|
5
|
Востраўская воласць
|
5
|
Іван Васілевіч Яраславіч
|
5
|
ФК Іртыш Паўладар
|
5
|
ФК Прамень-Энергія Уладзівасток
|
5
|
Каталіцкі біскуп
|
5
|
ФК Ільічовец Марыупаль
|
5
|
ФК Кайсар Кызыларда
|
5
|
5 тысячагоддзе да н.э.
|
5
|
ФК Том Томск
|
5
|
Настасся з Алізаровічаў
|
5
|
Міхайлаўская воласць
|
5
|
Вікарый
|
5
|
Член-карэспандэнт Беларускай акадэміі архітэктуры
|
5
|
Сяргей Шульжык
|
5
|
Моўчадская гміна
|
5
|
Белкааппраект
|
5
|
ФК Табол Кастанай
|
5
|
Антон Байко
|
5
|
Заря (газета)
|
4
|
Юрый Міхайлавіч Шышаўскі (Талачынскі)
|
4
|
Кацярына Яўгенія з Тышкевічаў
|
4
|
Ганна Галаўня-Астрожацкая
|
4
|
Dzieje rezydencji na dawnych kresach Rzeczypospolitej
|
4
|
Броўка, архітэктура
|
4
|
Ганна Усеваладаўна
|
4
|
Успенне
|
4
|
Падбулькова
|
4
|
ЦУМ (Брэст)
|
4
|
ФК Дачыя Кішынёў
|
4
|
Іван Іванавіч Валовіч
|
4
|
Алег Сыраквашка
|
4
|
Прафесар Міжнароднай акадэміі архітэктуры
|
4
|
Дарога Р83, Беларусь
|
4
|
Брэсцкая студыя тэлебачання
|
4
|
Камітэт архітэктуры і горадабудаўніцтва Мінгарвыканкама
|
4
|
Алена Саламярэцкая
|
4
|
Вадзяны роў
|
4
|
Паланэчкаўская гміна
|
4
|
Крыштаф Пякарскі
|
4
|
Настасся Друцкая-Талачынская
|
4
|
Эрнест Вейгер
|
4
|
ВДНГ СССР
|
4
|
ВДНГ БССР
|
4
|
Пачапаўская воласць
|
4
|
Багдана Канстанцінаўна Друцкая-Канопля
|
4
|
Чэрні (хутар)
|
4
|
Ганаровая грамата Парламенцкага Сходу Саюза Беларусі і Расіі
|
4
|
Андрэй Кінах
|
4
|
Максім Хутко
|
4
|
Іван Крутаў
|
4
|
Дзмітрый Малашчыцкі
|
4
|
ФК Істыклол
|
4
|
Гроднасельбудпраект
|
4
|
Юрый Вярбіцкі
|
4
|
Ганаровая грамата Міністэрства культуры Беларусі
|
4
|
Берасцейская зорка
|
4
|
26-я паветраная армія
|
4
|
Ганна з Войнаў
|
4
|
Брэсцкі гарадскі Савет дэпутатаў
|
4
|
Ганна з Копцяў
|
4
|
Кравец
|
4
|
Малевіцкая гміна
|
4
|
Барыс Васілевіч Лозка
|
4
|
Караль Сулістроўскі
|
4
|
Крайні (гандбол)
|
4
|
Ківот
|
4
|
ФК Балтыка Калінінград
|
4
|
Сядзібная забудова
|
4
|
Мураўёўкі
|
4
|
Герб «Вага»
|
4
|
Чурго
|
4
|
Аляксандр Шуйскі
|
4
|
Анатоль Тупілаў
|
4
|
Кабацкае войтаўства
|
4
|
Трыбуна
|
4
|
Плотніцкая воласць
|
4
|
Чэмпіянат Беларусі па бадмінтоне 2009
|
4
|
Антон Зелянеўскі
|
4
|
Царкоўна-прыходская школа
|
4
|
Станіслаў Шыдлавецкі
|
4
|
Іванаўскі
|
4
|
Магістраль
|
4
|
Плошча Леніна (Пінск)
|
4
|
Пасол на Сойм Рэчы Паспалітай
|
4
|
Спартыўная зала
|
4
|
Пачапаўская гміна
|
4
|
Чэмпіянат Беларусі па гандболе сярод мужчын 2016/2017
|
4
|
Гершоны (Камянецкі раён)
|
4
|
Андрэй Стрыжэвус
|
4
|
Малітоўная зала
|
4
|
Навагрудскае педвучылішча
|
4
|
Увядзенскія могілкі
|
4
|
Канстанцін Фёдаравіч Друцкі-Канопля
|
4
|
Белдзіпрааграхарчпрам
|
4
|
Дэпутат Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь
|
4
|
І. В. Міхайлоўскі
|
4
|
Баранавіцкі аўтаагрэгатны завод
|
4
|
Соф’я з Газдікава
|
4
|
Тэлерадыёкампанія «Брэст»
|
4
|
ФК Валгар Астрахань
|
4
|
Стравінскія
|
4
|
Аляксей Мікалаевіч Арбузаў
|
4
|
Іван Рыгоравіч Касцюшка
|
4
|
Падзяка Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
|
4
|
Аляксей Велікевіч
|
4
|
Аляксандра з Чартарыйскіх
|
4
|
Кандыдат у майстры спорту Беларусі
|
4
|
ПРП
|
4
|
Юнацкая зборная Украіны па футболе
|
4
|
XX стагоддзе стагоддзе
|
4
|
Дошка
|
4
|
Гістарычная брама
|
4
|
ФК Кайсар
|
4
|
Віктар Сяргеевіч Розаў
|
4
|
Людвіка Тэрэза з Шуйскіх
|
4
|
ФК Кызыл-Жар
|
4
|
Зала
|
4
|
Рэвалюцыйны рух у Заходняй Беларусі
|
4
|
ФК Спліт
|
4
|
Фланк
|
4
|
СОАТО
|
4
|
Фас
|
4
|
ФК Югра Ніжневартаўск
|
4
|
Ян Казімір Пац
|
4
|
Ядвіга з Крыўчыцкіх
|
4
|
Разалія з Пацаў
|
4
|
Вялікі Парыж
|
4
|
Валерый Залеўскі
|
4
|
Вуліца Бялова (Пінск)
|
4
|
Фартэчная вуліца (Брэст)
|
4
|
Валганг
|
4
|
ФК Тарпеда Масква
|
4
|
РЦФВС
|
4
|
Выдатнік адукацыі Рэспублікі Беларусь
|
4
|
ФК Палтава
|
4
|
РДВГА
|
4
|
Рыгор Фёдаравіч Касцюшка
|
4
|
Ян Тарла
|
4
|
ФК Ліепая
|
4
|
Віктар Губко
|
4
|
Львоўскае вышэйшае ваенна-палітычнае вучылішча
|
4
|
Вуліца Гагарына (Барысаў)
|
4
|
Пётр Пацей
|
4
|
Лыскаўская воласць
|
4
|
Леў Пацей
|
4
|
Расціслаў Святаполкавіч
|
4
|
Валерый Грынявецкі
|
4
|
Газета для вас
|
4
|
Гальшка з Хадкевічаў
|
4
|
Хустка
|
4
|
Францішак Пуслоўскі
|
4
|
Інстытут чырвонай прафесуры
|
4
|
Разыгрывальнік, гандбол
|
4
|
Ян Антоні Гараін
|
4
|
Віленская навучальная акруга
|
4
|
Камянец-Літоўская гміна
|
4
|
Вуглавы, гандбол
|
4
|
Віталь Кірылка
|
4
|
Халецкія
|
4
|
Востраўская гміна
|
4
|
Галоўка (архітэктура)
|
4
|
Галоўка
|
4
|
Санкт-Пецярбургская Рымска-каталіцкая семінарыя
|
4
|
Разьба па ляўкасе
|
4
|
Вуліца Кірава (Пінск)
|
4
|
Казырок
|
4
|
Саламея з Грабоўскіх
|
3
|
Сяргей Кавальчук
|
3
|
Чалавек года Брэстчыны
|
3
|
Марачэўскія
|
3
|
Маршалак шляхты
|
3
|
Маршалак павятовы
|
3
|
Барбара з Агінскіх
|
3
|
Аляксандр Крыўчыцкі
|
3
|
Вышэйшая ліга Латвіі 2020
|
3
|
Радаслаў Латал
|
3
|
Сяргей Грыневіч
|
3
|
ФК Туран Туркестан
|
3
|
Аляксей Аляксеевіч Шахновіч
|
3
|
Казімір Мікалай Ягмін
|
3
|
Сяргей Астапчык
|
3
|
Маршалак слонімскі
|
3
|
Вуліца Заслонава (Пінск)
|
3
|
Аляксандр Шрубейка
|
3
|
Сяргей Козак
|
3
|
Гімназія імя Тадэвуша Рэйтана
|
3
|
Аляксандр Тарасеня
|
3
|
Сярэдняя спецыяльная навучальная ўстанова
|
3
|
Сімяон Стаўроўскі
|
3
|
Косіцкая гміна
|
3
|
Шпалера
|
3
|
Марцін Тышкевіч
|
3
|
Філалагічны факультэт БрДУ
|
3
|
Уладзіслаў Кужаль
|
3
|
Honorary citizen of Jerusalem
|
3
|
Чаканка
|
3
|
Дыяцэзіяльны біскуп
|
3
|
Маршалак Трыбунала Вялікага Княства Літоўскага
|
3
|
Род Віславухаў
|
3
|
Вуліца Камсамольская (Баранавічы)
|
3
|
Мінскі філіял Саюзмашпраекта
|
3
|
Фізіялогія раслін
|
3
|
Партызанскі атрад імя М. А. Шчорса
|
3
|
Знікаючыя віды
|
3
|
Сяргей Пазднякевіч
|
3
|
Караліна Тэрэза з Радзівілаў
|
3
|
Пац Доўкшавіч
|
3
|
Бенедыкт Цярлецкі
|
3
|
Лодзскае ваяводства
|
3
|
Насціл
|
3
|
Крысціна з Сангушкаў
|
3
|
Еўдакія Андрэеўна
|
3
|
Крысціна са Шчытоў-Неміровічаў
|
3
|
Моладзевы чэмпіянат Еўропы па футболе 2009
|
3
|
Усходні прамысловы вузел (Брэст)
|
3
|
Браніслаў Пярацкі
|
3
|
Суперкубак Таджыкістана па футболе
|
3
|
Іван Бжазоўскі
|
3
|
Aero L-39 Albatros
|
3
|
Крыштаф Камароўскі
|
3
|
Іван Вадап’ян
|
3
|
Настасся з Горчакаў
|
3
|
Крысціна Крагельская
|
3
|
Мікалай Каляда
|
3
|
Перапіс насельніцтва Расійскай імперыі (1897)
|
3
|
Іван Грынькавіч Валовіч
|
3
|
Гміна Мядзведзічы
|
3
|
1811 стагоддзе
|
3
|
Брэсцкая абласная бальніца
|
3
|
Ян Іванавіч Шуйскі
|
3
|
Міхал Орда
|
3
|
ФК СКВІЧ-2
|
3
|
Брэсцкая друкарня
|
3
|
Глядзельная зала
|
3
|
ФК Спартак Юрмала
|
3
|
Крыстына з Лях-Шырмаў
|
3
|
Вуліца Горкага (Баранавічы)
|
3
|
Паісій (Абразцоў)
|
3
|
Вуліца Горка (Пружаны)
|
3
|
Сямён Алізаровіч
|
3
|
Сямён Аляксандравіч Чартарыйскі
|
3
|
Манамахіня
|
3
|
Гродзенскі філіял інстытута «Белкалгаспраект»
|
3
|
ФК Тамбоў
|
3
|
Гродзенскі філіял Белдзяржпраекта
|
3
|
Ліцэй
|
3
|
Эдвард Талочка
|
3
|
С. Смірноў
|
3
|
Кобрынскія
|
3
|
Гродзенская мужчынская гімназія
|
3
|
ФК Сперанца Ніспарэнь
|
3
|
Гродзенская гімназія
|
3
|
Ян Марэк Гіжыцкі
|
3
|
Нацыянальны фестываль архітэктуры (2000)
|
3
|
Здзітаўская пушча
|
3
|
Аляксандр Аляксандравіч Скірмунт
|
3
|
Эдуард Сугак
|
3
|
Мікалай Леў Саламярэцкі
|
3
|
Паўднёвы жылы раён (Брэст)
|
3
|
Эксплуатант аэрадрома
|
3
|
Крымская вобласць
|
3
|
Блок-секцыя
|
3
|
Паліклініка
|
3
|
Рэгіна з Гойскіх
|
3
|
Кобрынскі фарштат
|
3
|
Каэтан Станіслаў Ягмін
|
3
|
Ратайчыцкая гміна
|
3
|
Фядора з Валовічаў
|
3
|
Дзяржаўны сакратарыят па эканамічных пытаннях
|
3
|
Павел Кучараў
|
3
|
Вуліца Чапаева (Брэст)
|
3
|
Вуліца Пушкіна (Пінск)
|
3
|
Яўген Падбярэзскі
|
3
|
Андрэй Ягмін
|
3
|
Арцём Кільіманаў
|
3
|
Лётчык
|
3
|
Андрэй Чалмадзееў
|
3
|
Арцём Шаламіцкі
|
3
|
Тэадор Фрыдэрык Тышкевіч
|
3
|
Род Халецкіх
|
3
|
Андрэй Рылка
|
3
|
Павел Расолька
|
3
|
Андрэй Леўкавец
|
3
|
Андрэй Кіпра
|
3
|
Мінская АЦЭЦ
|
3
|
Тупік
|
3
|
Расійская Прэм’ер-ліга 2020/2021
|
3
|
Вуліца Папаніна (Брэст)
|
3
|
Фёдар Канстанцінавіч Касцюшка
|
3
|
Фартух
|
3
|
Касцёл Святога Юзафа
|
3
|
Ацячызна
|
3
|
Яўген Бабрук
|
3
|
Род Шчытоў
|
3
|
Артур Цішко
|
3
|
Падкаморы берасцейскі
|
3
|
Род Крышпінаў-Кіршэнштэйнаў
|
3
|
Чэмпіянат Беларусі па бадмінтоне 2011
|
3
|
Чэмпіянат Беларусі па бадмінтоне 2012
|
3
|
Род Верашчакаў
|
3
|
Дзмітрый Федарцоў
|
3
|
Чэмпіянат Беларусі па бадмінтоне 2015
|
3
|
Род Дольскіх
|
3
|
Чэмпіянат Беларусі па бадмінтоне 2006
|
3
|
Род Друцкі-Любецкіх
|
3
|
Антоній Лістоўскі
|
3
|
Францішка з Копцяў
|
3
|
Вуліца Суворава (Маларыта)
|
3
|
Дзмітрый Дзянішчык
|
3
|
Дзяніс Русланавіч Кавалевіч
|
3
|
Дзяніс Яцына
|
3
|
Пабелка
|
3
|
Матор Запарожжа
|
3
|
Антон Кусцінскі
|
3
|
Тэрэза з Янішэўскіх
|
3
|
Кацярына з Гансоўскіх
|
3
|
Тэрэза з Сяляваў
|
3
|
Тэрэза з Валадковічаў
|
3
|
Род Ажэшкаў
|
3
|
Кацярына з Дольскіх
|
3
|
П. Ягмін
|
3
|
Кацярына з Мянчынскіх
|
3
|
Кавальскі завод цяжкіх штамповак
|
3
|
Раіна з Сапегаў
|
3
|
Антон Касцючык
|
3
|
Яўген Азерскі
|
3
|
Фае
|
3
|
Аляксей Бялевіч
|
3
|
Рэгіна з Агінскіх
|
3
|
Дарога Н536, Беларусь
|
3
|
N Палубінская
|
3
|
Лінейны (гандбол)
|
3
|
NN Польская
|
3
|
Марыя Карыбутаўна
|
3
|
ФК Чайка Песчанакопскае
|
3
|
Вуліца Леніна (Баранавічы)
|
3
|
Марыя Дзмітрыеўна
|
3
|
Рака Муха
|
3
|
Яраслава Паўловіч
|
3
|
Данііл Ткачык
|
3
|
Палубінскія
|
3
|
Вуліца Лакціёнава (Брэст)
|
3
|
Базавая школа
|
3
|
Баранавіцкая дзіцячая паліклініка
|
3
|
Марына Юр’еўна Заслаўская
|
3
|
Ю. А. Камісараў
|
3
|
ФК Ціраспаль
|
3
|
Баранавіцкі гарвыканкам
|
3
|
Чарнякоўская гміна
|
3
|
Кобрынскі ключ
|
3
|
Баранавіцкі філіял «Брэстпраекта»
|
3
|
Паляўнічы ражок
|
3
|
Кобрынскі мост
|
3
|
Уладзімір Селькін
|
3
|
Дамінік Алойзы Валадковіч
|
3
|
Маршалак шляхты Кобрынскага павета
|
3
|
Дарога Р102, Беларусь
|
3
|
Алімпійская зборная СССР па футболе
|
3
|
Клаус Вейгер
|
3
|
Клуб
|
3
|
Доктар багаслоўя
|
3
|
Вуліца Міцкевіча (Пінск)
|
3
|
Доктар медыцыны
|
3
|
Падрачаны
|
3
|
Томаш Міхальскі
|
3
|
Марыяна са Стадніцкіх
|
3
|
Тодараўцы
|
3
|
Раман Хаваўка
|
3
|
Фёдар Уладзіміравіч
|
3
|
Раман Бекач
|
3
|
Марыяна з Лукомскіх
|
3
|
Чорнаальховыя лясы
|
3
|
БФГ
|
3
|
Уладзімір Іванавіч Кулін
|
3
|
Марыя Мак’явелі
|
3
|
Рыкавічы
|
3
|
Рыкса Латарынгская
|
3
|
Рынак (Брэст)
|
3
|
Вызваленне Брэста (1944)
|
3
|
Уладзімір Глебавіч
|
3
|
Рытм, архітэктура
|
3
|
Аліцкая эканомія
|
3
|
Мінскі абласны філіял інстытута «Белдзяржпраект»
|
3
|
Багуславічы
|
3
|
ФК Шаўляй
|
3
|
Мікалай Пятровіч Кухмістровіч
|
3
|
Дарога Р85
|
3
|
А. Казюкоў
|
3
|
ФК Істыклол Душанбэ
|
3
|
Пётр Аляхновіч
|
3
|
Ігар Кунаш
|
3
|
Курганскае вышэйшае ваенна-палітычнае авіяцыйнае вучылішча
|
3
|
Іван Юрын
|
3
|
Ганна Усеваладкаўна
|
3
|
ФК ГКС Вікелец
|
3
|
Юрый Крайко
|
3
|
Набярэжная
|
3
|
Прэм'ер-міністр Ізраіля
|
3
|
Аддзяленне сувязі
|
3
|
Ганна з Жалкеўскіх
|
3
|
Нагрудны знак «За ўклад у развіццё культуры Беларусі»
|
3
|
Кірыл Рудчук
|
3
|
Пётр Война
|
3
|
Набярэжная вуліца (Брэст)
|
3
|
Ігнат Марцюг
|
3
|
Станіслаў Філасевіч
|
3
|
Ядвіга з Манівідаў
|
3
|
Кірыл Альшэўскі
|
3
|
Міхаіл Красноў
|
3
|
Вардар Скоп’е
|
3
|
ФК Арсенал Кіеў
|
3
|
Варатынічы
|
3
|
ФК Львоў
|
3
|
Прэмія Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
|
3
|
Будаўнічыя пяскі
|
3
|
Вечны агонь
|
3
|
ФК Алмалык
|
3
|
Будапешцкая аперацыя
|
3
|
Геранім Друцкі-Любецкі
|
3
|
Ганна Крысціна з Любамірскіх
|
3
|
Планіровачная структура
|
3
|
Планіроўка
|
3
|
Пластыка
|
3
|
ФК Гарняк-Спорт
|
3
|
МіГ-15
|
3
|
Ганна Міхайлаўна Чартарыйская
|
3
|
А. Скірмунт
|
3
|
Староста ковенскі
|
3
|
ФК Паніёніяс
|
3
|
Канстанцін Крыштаф Вішнявецкі
|
3
|
Магістр багаслоўя
|
3
|
Акруга Мідлсекс
|
3
|
Ілья Сушчэвіч
|
3
|
Плюшч звычайны, Брэст
|
3
|
Соф’я Тэафіла з Даніловічаў
|
3
|
Мікалай Андрэй Пац
|
3
|
Ілья Пацэвіч
|
3
|
Ганна з Хадароўскіх
|
3
|
Адукацыйная ўстанова
|
3
|
Юзаф Шчыт-Неміровіч
|
3
|
Гартэнзія з Ордаў
|
3
|
Пуслоўскія
|
3
|
Юзэфа Францаўна Друцкая-Любецкая
|
3
|
Станковая скульптура
|
3
|
Юзэфа з Бутрымовічаў
|
3
|
За адданасць архітэктуры і творчыя дасягненні
|
3
|
Свята-Параскева-Пятніцкая царква (Гнеўчыцы)
|
3
|
ФК Нафтахімік Ніжнякамск
|
3
|
Стадыён ДЮСШ-1, Бяроза
|
3
|
Кансекрацыя
|
3
|
Спіс маршалкаў шляхты Пружанскага павета
|
3
|
Попельнасць
|
3
|
Гарадзішчанскі павет
|
3
|
Юліян Лісецкі
|
3
|
Ларэнца Строцы
|
3
|
Праведнік народаў свету
|
3
|
Пояс
|
3
|
Інжынер-будаўнік
|
3
|
Максім Кругленя
|
3
|
ГК Матор Запарожжа
|
3
|
ФК Атрамітас Афіны
|
3
|
Закаўказская ваенная акруга
|
3
|
Юрыдычны факультэт СПбДУ
|
3
|
Залом, архітэктура
|
3
|
ФК Атака-Спорт Мінск
|
3
|
Імператарская медыка-хірургічная акадэмія
|
3
|
Міхаіл Збаражскі
|
3
|
ФК Маш’ал
|
3
|
ГК Заграб
|
3
|
Юзаф Кляноўскі
|
3
|
Польская сацыялістычная партыя
|
3
|
ФК Металург-2 Запарожжа
|
3
|
Інкапраект
|
3
|
Канстанцыя з Гербуртаў
|
3
|
Соф’я з Казаноўскіх
|
3
|
Закуцце (Іванаўскі раён)
|
3
|
Юзаф Сапега
|
3
|
Васіль Фёдаравіч Лозка
|
3
|
ФК Ва Ол Старз
|
3
|
Гаспадарчая пабудова
|
3
|
ГК Веспрэм
|
3
|
Война Мацвеевіч Грычына
|
3
|
Замосце (Кобрынскі раён)
|
3
|
Ілья Кавальчук
|
3
|
Пінскае медыцынскае вучылішча
|
3
|
Міхал Уладзіміравіч
|
3
|
Мікалай Гербурт
|
3
|
Кубак Беларусі па гандболе сярод мужчын 2016/2017
|
3
|
Прастол
|
3
|
Брэсцкі абласны савет дэпутатаў
|
3
|
Скарацічы
|
3
|
Гажычы
|
3
|
Галоўны архітэктар Гомеля
|
3
|
Ваенна-медыцынская акадэмія імя Кірава
|
3
|
Іван Рагацінскі
|
3
|
Жыровіцкае духоўнае вучылішча
|
3
|
Пружаншчына пад кайзераўскай акупацыяй
|
3
|
Ілья Коваль
|
3
|
ФК Крыўбас
|
3
|
Камуністычны ўніверсітэт імя Я. М. Свярдлова
|
3
|
Гальшка з Шэметаў
|
3
|
Брэсцкі дывановы камбінат
|
3
|
Алег Гарапучык
|
3
|
Брэсцкі абласны радзільны дом
|
3
|
Макасі
|
3
|
Іван Мялешка
|
3
|
ФК Дняпро-2 Магілёў
|
3
|
Пружанская турма
|
3
|
Ваенпраект
|
3
|
Брэсцкая і Кобрынская епархія епархія
|
3
|
ФК Дынама-2 Брэст
|
3
|
ФК Зорка Кіраваград
|
3
|
Гажыч
|
3
|
Цветатрон
|
3
|
Камянецкае староства
|
3
|
Юстына з Елавіцкіх
|
3
|
Пінскі гарвыканкам
|
3
|
Якуб Бутрымовіч
|
3
|
18 ст. стагоддзе
|
3
|
Вінакурня
|
3
|
Якуб Сабескі
|
3
|
Герольд Litherland
|
3
|
Алег Сідарэнкаў
|
3
|
Вольнаўская гміна
|
3
|
Сенажаць
|
3
|
Пружанскае гета
|
3
|
Вадзім Дзярнейка
|
3
|
Вакно
|
3
|
Майстэрня
|
2
|
Дражня (прамвузел)
|
2
|
Анастасія Астрожская
|
2
|
ФК Жамчужына Сочы
|
2
|
Міхаіл Кавалевіч
|
2
|
Навазыбкаўскі павет
|
2
|
Уладзімір Аляксандравіч Гольдфельд
|
2
|
Мікольскія могілкі Аляксандра-Неўскай лаўры
|
2
|
Драб
|
2
|
ФК Еўпаторыя
|
2
|
Нікар
|
2
|
Мінсксельбудпраект
|
2
|
Нікаўскі сельсавет
|
2
|
Навагрудскі завод газавай апаратуры
|
2
|
Ніна Данілаўна Стасюк
|
2
|
А. Зайцава
|
2
|
Авадзень (раман)
|
2
|
ФК Дынама Бухарэст
|
2
|
Андрэй Слізень
|
2
|
Антон Шунто
|
2
|
Дзяржаўная Дума, Расійская імперыя
|
2
|
У. Здановіч
|
2
|
Другая кіеўская гімназія
|
2
|
Навука і тэхніка
|
2
|
ФК Кайрат Алматы
|
2
|
Забудова
|
2
|
ФК Чарнаморац Новарасійск
|
2
|
ФК Бунёдкар Ташкент
|
2
|
Адэскае мастацкае вучылішча імя М. Б. Грэкава
|
2
|
Міхаіл Ягоравіч Сакаленка
|
2
|
ФК Металіст Харкаў
|
2
|
Міхельсдорф
|
2
|
Драўлянае дойлідства
|
2
|
Аляксей Шыла
|
2
|
ФК Металург Ліепая
|
2
|
Алясец
|
2
|
Дзяніс Тропін
|
2
|
ФК Каспій Актау
|
2
|
Драніца
|
2
|
ФК Зніч Бяла Піска
|
2
|
ФК Бухара
|
2
|
ФК Зеніт-2 Санкт-Пецярбург
|
2
|
Мікола Антаноўскі
|
2
|
Уладзімір Лаўрэнаў
|
2
|
ФК Катвіца Калабжэг
|
2
|
Дзяніс Ліцвінюк
|
2
|
ФК Металург Данецк
|
2
|
Анастасія Шкурдай
|
2
|
ФК Мезёкёвешд
|
2
|
ФК Шыннік Яраслаўль
|
2
|
ФК Энчапінг
|
2
|
Дзяржаўная Дума Расійскай імперыі
|
2
|
Закалле
|
2
|
Андрэй Дручык
|
2
|
Адам Уладзіслаў Красіцкі
|
2
|
Феліцыян Караль Кучборскі
|
2
|
НКУС Менска
|
2
|
ФК Ганконг Рэйнджэрс
|
2
|
Мікіта Лазюк
|
2
|
Мікіта Жук
|
2
|
Дняпроўская ваенная флатылія
|
2
|
Андрэй Луцэвіч
|
2
|
Андрэй Вішнявецкі
|
2
|
ФК Лакаматыў Ташкент
|
2
|
А. В. Конах
|
2
|
Фартыфікацыйны ансамбль франтавых умацаванняў Першай сусветнай вайны, Выганашчы
|
2
|
Заазер'е (Іванаўскі раён)
|
2
|
ФК Газавік Арэнбург
|
2
|
Агурковая краіна
|
2
|
ФК Лакаматыў Даўгаўпілс
|
2
|
Анеля з Мацкевічаў
|
2
|
ФК Днестр Авідзіопаль
|
2
|
Фельдмохінг
|
2
|
Фелікс Шрэнскі
|
2
|
Фелікс Друцкі-Любецкі
|
2
|
Загарадная вуліца (Баранавічы)
|
2
|
ФК Кішварда
|
2
|
Дзяцінец (Брэст)
|
2
|
Адам Стравінскі
|
2
|
Завулак Гагарына (Брэст)
|
2
|
Дзіцяча-юнацкая спартыўная школа
|
2
|
Фатограф
|
2
|
ФК Данды
|
2
|
Андрэй Падрэз
|
2
|
ФК Крэсовія Семятычы
|
2
|
Мілоць
|
2
|
Андрэй Ян Нямцэвіч
|
2
|
Андрэй Малажавы
|
2
|
Андрэй Багалюбскі
|
2
|
Андрэй Астроўскі
|
2
|
Зялёная сінагога
|
2
|
Анатоль Герасімовіч
|
2
|
Франсуа Гастон дэ Бецюн
|
2
|
Зярцала (іканапіс)
|
2
|
Завулак 1 Мая (Брэст)
|
2
|
Агародніцкі сельсавет, 1940—1962
|
2
|
ФК Колас Каваліўка
|
2
|
Заезны дом
|
2
|
ФК Кумасі Карнерстон
|
2
|
У. Мароз
|
2
|
Францішак-Ксаверы Друцкі-Любецкі
|
2
|
ФК Мазыр
|
2
|
Дом культуры (Пінск)
|
2
|
Агарод
|
2
|
Агараджальны канал
|
2
|
Мікрараён № 19 (Гомель)
|
2
|
Олтушскае войтаўства
|
2
|
Зёлаўскае староства
|
2
|
Агаф’я Уладзіміраўна
|
2
|
Ордэн місіянераў
|
2
|
Ордэн Святога Станіслава (Расійская імперыя)
|
2
|
Фарм-клуб
|
2
|
Задняпроўскі жылы раён (Магілёў)
|
2
|
Мінская вобласць, Брэсцкая вобласць
|
2
|
Андрэй Андрэеў
|
2
|
Анры Альберт дэ Лагранж д’Арк’ен
|
2
|
Мінская фабрыка каляровага друку
|
2
|
Ударнік камуністычнай працы
|
2
|
Узбекская Прафесійная футбольная ліга 2017
|
2
|
Набярэжная Францішка Скарыны (Брэст)
|
2
|
Анджэй Фірлей
|
2
|
Мікрараён № 5 (Барысаў)
|
2
|
Ордэн Прападобнага Сергія Раданежскага
|
2
|
ФК Віторыя Гімарайнш
|
2
|
Аграпрамысловы комплекс
|
2
|
Набярэжная Францішка Скарыны
|
2
|
Доктар сацыялагічных навук
|
2
|
Міхал Рэйтан
|
2
|
Уладзімір Сямёнавіч Забалоцкі
|
2
|
ФК Мехелен
|
2
|
Збігнеў Тухольскі
|
2
|
Аляксандр Аляксандравіч Палубінскі
|
2
|
ФК Рапід Бухарэст
|
2
|
Аблога Варшавы (1831)
|
2
|
Акцэнт (архітэктура)
|
2
|
Национальный архив Республики Беларусь
|
2
|
Збіражская гміна
|
2
|
Міхал Фларыян Жавускі
|
2
|
Збіражская воласць
|
2
|
ФК Сталь Сталёва Воля
|
2
|
Надпіс
|
2
|
Зарэчка (Старасельскі сельсавет)
|
2
|
ФК Акжэтпес
|
2
|
Аляксандр Іванавіч Нос
|
2
|
ФК Спарціст Своге
|
2
|
Усходне-Памеранская аперацыя
|
2
|
ФК Акжайык Уральск
|
2
|
Аляксандар Вуячыч
|
2
|
Усходні (жылы раён, Баранавічы)
|
2
|
Алег Галамака
|
2
|
Міс Свету-2003
|
2
|
Акушэр-гінеколаг
|
2
|
ФК Сфаксьен
|
2
|
Мітрапаліт кіеўскі
|
2
|
Акружная вуліца (Пінск)
|
2
|
Замухавецкая брама
|
2
|
Наша воля
|
2
|
ФК Алімпік Данецк
|
2
|
Наш край, газета
|
2
|
Міравы пасрэднік
|
2
|
Уральская вобласць
|
2
|
ФК Тараз
|
2
|
ФК Партызан-2 Мінск
|
2
|
ФК Платаніяс
|
2
|
ФК Сісакет
|
2
|
ФК Алком Мелітопаль
|
2
|
Надзея Нагінск
|
2
|
ФК Аль-Ахед
|
2
|
Аляксандр Буры
|
2
|
Ева Баркулабаўна Корсак
|
2
|
ФК Алтай Семей
|
2
|
ФК Погань Седльцы
|
2
|
Аляксандр Андрэй Урсын-Нямцэвіч
|
2
|
Ежы Себасцьян Любамірскі
|
2
|
Зара (газета, Брэст)
|
2
|
ФК Ротар Валгаград
|
2
|
Мітрафан Фаміч Тычына
|
2
|
Акруга Каяхога
|
2
|
Жылы раён
|
2
|
ФК Сеніца
|
2
|
Алехна Рымавідавіч
|
2
|
Алесь Корнеў
|
2
|
Народны майстар Рэспублікі Беларусь
|
2
|
Алена з Невяроўскіх
|
2
|
Алена з Корсакаў
|
2
|
Жылыя будынкі
|
2
|
ФК Секанды Хасаакас
|
2
|
ФК АФК Эскільстуна
|
2
|
Народная школа
|
2
|
Ф. Д. Клімчук
|
2
|
ФК Севастопаль
|
2
|
Засценак-Зубелевічы
|
2
|
Народ і час
|
2
|
Жуніёр Этундзі
|
2
|
Нарва (Пружанскі раён)
|
2
|
Жухавіцкая воласць
|
2
|
ФК СКАФ Мінск
|
2
|
ФК Істра 1961
|
2
|
Заслужаны трэнер СССР
|
2
|
ФК Рыжская футбольная школа
|
2
|
Міхайлоўскі
|
2
|
Зборная Сербіі па гандболе
|
2
|
Заслужаны меліяратар БССР
|
2
|
Еўразійская эканамічная камісія
|
2
|
Зборная Румыніі па гандболе
|
2
|
Еўрапейская Беларусь
|
2
|
Усынаўленне
|
2
|
Альжбета з Кішкаў
|
2
|
Міхайлаўская ваенная артылерыйская акадэмія
|
2
|
Альжбета з Камаеўскіх
|
2
|
Міхал Сулістроўскі
|
2
|
ФК Авангард Курск
|
2
|
ФК Абалонь Кіеў
|
2
|
Аль-Раян
|
2
|
А. П. Дунец
|
2
|
Альжбета з Глябовічаў
|
2
|
ФК Рыга
|
2
|
ФК Спарта Брадніца
|
2
|
Альбрэхтова
|
2
|
Міхал Слізень
|
2
|
ФК Сокал Саратаў
|
2
|
ФК Сконта Рыга
|
2
|
Настасся Нарэйка
|
2
|
ФК Трыглаў Крань
|
2
|
Наўгародскае рэальнае вучылішча
|
2
|
Аляксей Руско
|
2
|
Нуклеус
|
2
|
Нядзельная школа
|
2
|
Мінскі філіял Белдзяржпраекта
|
2
|
Аляксандра з Лісоўскіх
|
2
|
Навіны Палесся
|
2
|
Нява Санкт-Пецярбург
|
2
|
ФК Атлетыка Сан-Луіс
|
2
|
Нэплі (Польшча)
|
2
|
ФК Худжанд
|
2
|
ФК Хрвацкі Драгаволяц
|
2
|
ФК Харкаў
|
2
|
Дзмітрый Рагавік
|
2
|
Носкаўская воласць
|
2
|
ФК Наўбахор
|
2
|
ФК Асірыска
|
2
|
Дуброва, лес
|
2
|
ФК Хапаэль Раанана
|
2
|
Новы Куплін
|
2
|
Зоф’я з Гадлеўскіх
|
2
|
Уладзіслаў Дамброўскі
|
2
|
Аляксандр Тышкевіч
|
2
|
Уладзімір Уладзіміравіч
|
2
|
Дрэваапрацоўчая прамысловасць
|
2
|
ФК Нявежыс Кедайней
|
2
|
Аляксей Мяшчанінаў
|
2
|
Аляксей Пятрэнка (футбаліст)
|
2
|
ФК Белшына-2
|
2
|
Аляксей Пышынскі
|
2
|
Аляксей Паўлючук
|
2
|
Зала чакання
|
2
|
Аляксей Міхайлаў
|
2
|
Аляксей Мірошкін
|
2
|
Залатое пяро
|
2
|
За вялікі ўклад у літаратуру
|
2
|
ФК Цюмень
|
2
|
Аляксей Бахар
|
2
|
Другі Маскоўскі дзяржаўны ўніверсітэт
|
2
|
ФК Мынай
|
2
|
Уладзімір Пінскі
|
2
|
За выдатныя поспехі ў працы
|
2
|
Нясвіжская пратэстанцкая школа
|
2
|
А. Конах
|
2
|
За Родину
|
2
|
Міхаіл Георгіевіч Малкін
|
2
|
ФК Банік Мост
|
2
|
Міністр унутраных спраў Польшчы
|
2
|
ФК Ніва Самахвалавічы
|
2
|
Аляксандр Вопсеў
|
2
|
ФК Амкар
|
2
|
Унжлаг
|
2
|
Міністэрства міжнародных спраў Канады
|
2
|
Замойская акадэмія
|
2
|
Акадэмія мастацтваў СССР
|
2
|
ФК Апалон Лімасол
|
2
|
ФК Анжы
|
2
|
ФК Тукумс 2000
|
2
|
Аляксандр Красій
|
2
|
Неміровічы
|
2
|
ФК Алімпія Эльблёнг
|
2
|
Дэкаратыўныя пароды драўніны
|
2
|
Упраўленне архітэктуры і горадабудаўніцтва Магілёўскага гарвыканкама
|
2
|
А. М. Гуляка
|
2
|
Упраўленне па будаўніцтве і архітэктуры Брэсцкага аблвыканкама
|
2
|
Упраўленне па будаўніцтве і архітэктуры Гродзенскага аблвыканкама
|
2
|
Дэпутаты Дзяржаўнага Савета Расійскай імперыі ад Мінскай губерні
|
2
|
Неабарока
|
2
|
Упраўленне ўнутраных спраў Брэсцкага аблвыканкама
|
2
|
Упрыгажэнне
|
2
|
Аляксандр Вітальевіч Дарашэнка
|
2
|
ФК Ардуспор
|
2
|
Аляксандр Мяць
|
2
|
Аляксандр Сяргеевіч Ткачоў
|
2
|
ФК Фенікс-Ільічовец
|
2
|
ФК Ніва Цярнопаль
|
2
|
ФК Арсенал Тула
|
2
|
Уладзіслаў Кнырэвіч
|
2
|
Міністр фінансаў Царства Польскага
|
2
|
ФК Фёрст Вена
|
2
|
Акадэмік РАН
|
2
|
Зольнасць
|
2
|
Аляксандр Пац
|
2
|
Аляксандр Палышанкоў
|
2
|
Уладзіслаў Увараў
|
2
|
ФК Арка Гдыня
|
2
|
Уладзіслаў Хвін
|
2
|
Уладзіслаў Чабатар
|
2
|
ФК Армавір
|
2
|
Уласаўцы 1
|
2
|
Аляксандр Мітрафанавіч Тычына
|
2
|
З. Ф. Паплаўскі
|
2
|
А. Т. Скірмунт
|
2
|
ФК Усход Аскемен
|
2
|
Міністэрства замежных спраў Эстоніі
|
2
|
ФК Падбяскідзе Бельска-Бяла
|
2
|
Міс Беларусь-2002
|
2
|
Сімяонаўскі манастыр (Брэст)
|
2
|
Дзмітрый Скірмунт
|
2
|
Прыморская ваенная акруга
|
2
|
Вакзальная вуліца (Маларыта)
|
2
|
Валасані
|
2
|
Валгаградская вуліца (Брэст)
|
2
|
Галаўны ўбор
|
2
|
Валерый Куцэнка
|
2
|
Валынскае ўмацаванне Брэсцкай крэпасці
|
2
|
Прыпяцкая нізіна
|
2
|
Галоўны архітэктар Мінскай вобласці
|
2
|
Габрыэль Гойскі
|
2
|
Себасцьян Бароўскі
|
2
|
Свіцічы (хутар)
|
2
|
Валянцін Міхееў
|
2
|
ГК Чэхаўскія Мядзведзі
|
2
|
ГК Чурго
|
2
|
ГК ЦСКА Масква
|
2
|
Вайводзіна Нові-Сад
|
2
|
Пружаншчына пад нямецкай акупацыяй
|
2
|
Варвары (п'еса)
|
2
|
Вадзім Мікалаевіч Карастылёў
|
2
|
Сезон 2021 ФК Граніт Мікашэвічы
|
2
|
Вадасховішча Паперня
|
2
|
Ганарата з Арэшкаў
|
2
|
Галінка
|
2
|
Вадзім Дзеонас
|
2
|
Сезон 2019 ФК Дынама-Брэст
|
2
|
Сезон 2014 ФК Кобрын
|
2
|
Галіна Аляксандраўна Аржанава
|
2
|
Сезон 2014 ФК Баранавічы
|
2
|
Сезон 2013 ФК Хваля Пінск
|
2
|
Пружанскі ключ
|
2
|
Сезон 2013 ФК Граніт Мікашэвічы
|
2
|
Пружанскі райвыканкам
|
2
|
Ваенна-медыцынская акадэмія імя С. М. Кірава
|
2
|
Пружанскі раённы выканаўчы камітэт
|
2
|
Свяцілавічы (Баранавіцкі раён)
|
2
|
ГК Пік Сегед
|
2
|
Ваганаў
|
2
|
Свята-Ільінская царква (Велікарыта)
|
2
|
Свята-Міхайлаўская царква (Гутава)
|
2
|
Васіль Пятровіч Загароўскі
|
2
|
Свята-Мікалаеўская царква (Кароцічы)
|
2
|
Пчаляр
|
2
|
Васіль Храптовіч
|
2
|
Свята-Георгіеўская царква, Вычулкі
|
2
|
Пяскі (Брэст)
|
2
|
Свята-Міхайлаўская царква (Плешчыцы)
|
2
|
Пясочнае (Кобрынскі раён)
|
2
|
Свабодная эканамічная зона «Брэст»
|
2
|
Ваўкаўня (Пружанскі раён)
|
2
|
Саўгасная вуліца (Баранавічы)
|
2
|
Пётр Валовіч
|
2
|
Саюз ксяндзоў-беларусаў
|
2
|
Саюз журналістаў СССР
|
2
|
ГЗМ
|
2
|
Свята-Пакроўская царква, Андронава
|
2
|
ГК Погань Шчэцін
|
2
|
ГК Кадэтэн Шафгаўзен
|
2
|
Варлаам (Барысевіч)
|
2
|
ГК Марыбар
|
2
|
Варшаўскае ваяводства
|
2
|
Варшаўскае сталічнае ваяводства
|
2
|
ГК Лагронья
|
2
|
Прэмія Федэрацыі прафсаюзаў Беларусі
|
2
|
Прэм’ер-міністр Ізраіля
|
2
|
ГК Аль Раян
|
2
|
Васьмярык на чацверыку
|
2
|
Прэс-цэнтр
|
2
|
ГК Вардар Скоп’е
|
2
|
Прэсненскі раён
|
2
|
Псеўдатсуга Мензіса
|
2
|
Васіль Іванавіч Сухаверхі
|
2
|
Васіль Дубейка
|
2
|
Ваганькаўскія могілкі
|
2
|
Пружанскі
|
2
|
Верамееўцы
|
2
|
Ганна з Пацаў
|
2
|
Прадзенне
|
2
|
Ганна са Стахоўскіх
|
2
|
Ганна з Сямашкаў
|
2
|
Ганна з Рудамінаў-Дусяцкіх
|
2
|
Праезд Казубоўскага (Пінск)
|
2
|
Соф’я з Пацаў
|
2
|
Соф’я з Заслаўскіх
|
2
|
Ганятычы
|
2
|
Ганна з Патоцкіх
|
2
|
Соф’я з Білевічаў
|
2
|
Ганна з Млоцкіх
|
2
|
Ганна з Літвінскіх
|
2
|
Ганна з Красіцкіх
|
2
|
Праектна-канструктарскае бюро Міністэрства сельскага будаўніцтва БССР
|
2
|
Ганна з Карытынскіх
|
2
|
Гансоўскія
|
2
|
Спаса-Узнясенская царква
|
2
|
Ганна з Загароўскіх
|
2
|
Станцыя Крошын
|
2
|
Польская народная партыя "Пяст"
|
2
|
Бібліяфіл
|
2
|
Гасцінічны нумар
|
2
|
Польскі мадэрнізм
|
2
|
Польскія браты
|
2
|
Станька Касцевіч
|
2
|
Станцыя Баранавічы
|
2
|
Гарадзенская эканомія
|
2
|
Сталяр
|
2
|
Бітва пад Хоцінам (1673)
|
2
|
Стадыён «Юнацтва», Кобрын
|
2
|
Помнік беларускім лётчыкам у Малэнчыне
|
2
|
Спіс харунжых Пружанскага павета
|
2
|
Спэцыяльныя:BookSources/985-11-0303-0
|
2
|
Поўнач (жылы раён, Пінск)
|
2
|
Ганна з Карасёў
|
2
|
Сонечная вуліца (Пінск)
|
2
|
Ганаровая грамата Брэсцкага гарвыканкама
|
2
|
Ганаровая грамата Міністэрства інфармацыі Беларусі
|
2
|
Ганаровы грамадзянін Пінска
|
2
|
Ганаровы грамадзянін Пружанскага раёна
|
2
|
В. С. Васілеўскі
|
2
|
Сквер Іконнікава
|
2
|
Скарынкі (Баранавіцкі раён)
|
2
|
Скагул Тост
|
2
|
Серафімаўскія могілкі
|
2
|
Ганна (Элеанора) з Жавускіх
|
2
|
Ганаровая грамата Міністэрства архітэктуры і будаўніцтва Беларусі
|
2
|
Профіль вуліцы
|
2
|
Сенгілееўскі павет
|
2
|
Ганаровая грамата Дзяржбуда БССР
|
2
|
Ганаровая грамата Дзяржаўнага камітэта па навуцы і тэхналогіях Рэспублікі Беларусь
|
2
|
Пружанская дзіцячая школа мастацтваў
|
2
|
Ганаровая грамата Вярхоўнага Савета Беларускай ССР
|
2
|
Пратасовічава з Войнаў
|
2
|
Ганна Алемані
|
2
|
Ганна з Грыбоўскіх
|
2
|
Смаленская дзяржаўная акадэмія фізічнай культуры, спорту і турызму
|
2
|
Сокал Война
|
2
|
Ганна з Вішнявецкіх
|
2
|
Ганна з Астрарогаў
|
2
|
Ганна Якшыч
|
2
|
Ганна Сямёнаўна Кобрынская
|
2
|
Ганна Схаластыка Хадкевіч
|
2
|
В. Лорберг
|
2
|
Ганна Альжбета Свіршч
|
2
|
Смалакурня
|
2
|
Слізень
|
2
|
Слуцкая шаша
|
2
|
Ганна Кэмпбел
|
2
|
Ганна Багданаўна Сапега
|
2
|
Праспект Жалтоўскага (Пінск)
|
2
|
Слаўкі
|
2
|
Вензель
|
2
|
Сахарава
|
2
|
Гаўпвахта
|
2
|
Выкладчык
|
2
|
Рэгенерацыя
|
2
|
Вуліца Леніна (Драгічын)
|
2
|
Рэвалюцыйны ваенны савет
|
2
|
Вуліца Лермантава (Маларыта)
|
2
|
Вылічальны цэнтр ЦСУ БССР
|
2
|
Ракавічы (Бярозаўскі раён)
|
2
|
Вуліца Лісіна (Баранавічы)
|
2
|
Вышэйшае мастацкае вучылішча пры Імператарскай Акадэміі мастацтваў
|
2
|
Выдатнік народнай асветы БССР
|
2
|
Вуліца Маруды (Маларыта)
|
2
|
Выдатнік народнай адукацыі БССР
|
2
|
Вуліца Махновіча (Брэст)
|
2
|
Ралы
|
2
|
Вуліца Машэнскага (Брэст)
|
2
|
Выдатнік адукацыі БССР
|
2
|
Рэгулярная планіроўка
|
2
|
Вышэйшая ліга Латвіі 2016
|
2
|
Раман Юркоўскі
|
2
|
Рэспубліканская вуліца (Брэст)
|
2
|
Вуліца Камунараў (Маларыта)
|
2
|
Вялікія Зводы
|
2
|
Разалія з Біспінгаў
|
2
|
Вуліца Карвата (Брэст)
|
2
|
Вуліца Каржа (Пінск)
|
2
|
Вуліца Карла Маркса (Пінск)
|
2
|
Вэнджаніна
|
2
|
Вышэйшая ліга Латвіі 2017
|
2
|
Вышэйшыя літаратурныя курсы літаратурнага інстытута імя А. М. Горкага
|
2
|
Рак, хвароба
|
2
|
Вуліца Крупскай (Баранавічы)
|
2
|
Рэквізіцыя
|
2
|
Вуліца Куйбышава (Баранавічы)
|
2
|
Рака Вкра
|
2
|
Вуліца Кулікова (Пінск)
|
2
|
Вуліца Мініна і Пажарскага (Баранавічы)
|
2
|
Вуліца Міцкевіча (Баранавічы)
|
2
|
Вуліца Калініна (Пінск)
|
2
|
Род Сухадольскіх
|
2
|
Вуліца Чарнышэўскага (Баранавічы)
|
2
|
Расійскі дзяржаўны інстытут сцэнічных мастацтваў
|
2
|
Вуліца Чайкоўскага (Пінск)
|
2
|
Вуліца Чайкоўскага (Баранавічы)
|
2
|
Вуліца Ракасоўскага (Пінск)
|
2
|
Род Флемінгаў
|
2
|
Вуліца Фруктовая, Брэст
|
2
|
Расійскі дзяржаўны ваенна-гістарычны архіў
|
2
|
Вуліца Фартэчная (Брэст)
|
2
|
Род Міцкевічаў
|
2
|
Род Матушэвічаў
|
2
|
Вуліца Смірнова (Брэст)
|
2
|
Вуліца Суворава, Брэст
|
2
|
Род Бутаўт-Андрайковічаў
|
2
|
Вуліца Тургенева (Брэст)
|
2
|
Рудня (Ленінскі раён)
|
2
|
Вуліца Прытыцкага (Баранавічы)
|
2
|
Раматова (значэнні)
|
2
|
Вуліца Палка Нармандыя-Нёман (Барысаў)
|
2
|
Вуліца Мічурына (Брэст)
|
2
|
Рамуальд Нейгоф-Лей
|
2
|
Русілы
|
2
|
Растоўская акруга
|
2
|
Вуліца Шолахава (Брэст)
|
2
|
Вуліца Нядвігіна (Маларыта)
|
2
|
Рукаў
|
2
|
Ружа з Адамовічаў
|
2
|
Вуліца Чэлюскіна (Брэст)
|
2
|
Расійская акадэмія архітэктуры і будаўнічых навук
|
2
|
Вуліца Чырвонагвардзейская (Брэст)
|
2
|
Расійская акадэмія дзяржаўнай службы
|
2
|
Вуліца Чырвонаармейская (Пружаны)
|
2
|
Расійская акадэмія музыкі імя Гнесіных
|
2
|
Вуліца Чуклая (Пінск)
|
2
|
Рэтраспектыўная готыка
|
2
|
Вуліца Калініна (Маларыта)
|
2
|
Саха
|
2
|
Саламея з Лаўцэвічаў
|
2
|
Самойлавічы
|
2
|
Пінская мастацкая школа імя Напалеона Орды
|
2
|
Пінская эканомія
|
2
|
Пінскі
|
2
|
Салея
|
2
|
Вінакурны завод
|
2
|
Вуглавы (гандбол)
|
2
|
Лякальная цэгла
|
2
|
Саколле
|
2
|
Пінскі ліцейна-механічны завод
|
2
|
Віленскі настаўніцкі інстытут
|
2
|
Садкаў
|
2
|
Вуліца 28 ліпеня (Брэст)
|
2
|
Савіцкія (Жабінкаўскі раён)
|
2
|
Пісар земскі берасцейскі
|
2
|
Пінская дзяржаўная гімназія
|
2
|
Войцех Навамейскі
|
2
|
Віленская брама (Брэст)
|
2
|
Вітыя ўсходы
|
2
|
Пётр Паўлавіч Строкач
|
2
|
Ветэран працы
|
2
|
Сасноўскія
|
2
|
Вечерний Минск
|
2
|
Пётр Струміла
|
2
|
Саніа
|
2
|
Войкавічы
|
2
|
Санкт-Пецярбургская духоўная семінарыя
|
2
|
Санкі
|
2
|
Войская воласць
|
2
|
Войская гміна
|
2
|
Санкт-Пецярбургскі дзяржаўны ўніверсітэт водных камунікацый
|
2
|
Вітольд Орда
|
2
|
Вітольд Міладоўскі
|
2
|
Санкт-Пецярбургскі археалагічны інстытут
|
2
|
Віленская гімназія
|
2
|
Савецкая Беларусь (калгас)
|
2
|
Вялічкава (Брэсцкі раён)
|
2
|
С. Мартынаў
|
2
|
Вуліца Валадарскага (Брэст)
|
2
|
Віктар Вікенцьевіч Каласоўскі
|
2
|
Вуліца Васняцова (Брэст)
|
2
|
Вуліца Войкава (Баранавічы)
|
2
|
Вівэ Таўран Кельцы
|
2
|
Вуліца Гагарына (Баранавічы)
|
2
|
Вуліца Горкага (Пінск)
|
2
|
Вуліца Бутрымовіча (Пінск)
|
2
|
С. Кавальчук
|
2
|
Раанана
|
2
|
Равелін V Брэсцкай крэпасці
|
2
|
Радваніцкая гміна
|
2
|
Вуліца Заслонава (Маларыта)
|
2
|
Вуліца Казубоўскага (Пінск)
|
2
|
Рэўматалогія
|
2
|
Віктар Дарашэнка
|
2
|
Вуліца Будаўнікоў (Баранавічы)
|
2
|
Віленскае рэальнае вучылішча
|
2
|
Сабескія
|
2
|
Савецкае Палессе
|
2
|
Піцірым (Свірыдаў)
|
2
|
Вуліца Іркуцка-Пінскай Дывізіі (Пінск)
|
2
|
Саветнік Беларускай акадэміі архітэктуры
|
2
|
Саветнік Беларускага акадэмічнага цэнтра Міжнароднай акадэміі архітэктуры
|
2
|
Вуліца Іркуцка-Пінскай дывізіі (Пінск)
|
2
|
Віленскае духоўнае вучылішча
|
2
|
Вуліца Альхоўскіх (Пінск)
|
2
|
Віктар Пятровіч Сокал
|
2
|
СПМК-104
|
2
|
Вікторыя (спартыўны комплекс, Брэст)
|
2
|
Вуліца Багдановіча (Баранавічы)
|
2
|
Віктар Сокал
|
2
|
С. Ягмін
|
2
|
Віктар Рыжычэнка
|
2
|
Вуліца Баранава (Баранавічы)
|
2
|
Польская культура
|
2
|
Станіслаў Краеўскі
|
2
|
Анісіфар (Панамароў)
|
2
|
Данскія могілкі
|
2
|
Палессепраект
|
2
|
Бальбіна з Валовічаў
|
2
|
Баляслаў Скірмунт
|
2
|
Баравое (санаторый)
|
2
|
Тадэвуш Бутаўт-Андрайковіч
|
2
|
Баранавіцкая гарадская бальніца
|
2
|
Данатар
|
2
|
Тамара Давыдзенка
|
2
|
Баранавіцкі гарадскі выканаўчы камітэт
|
2
|
Баранавіцкі дзяржаўны каледж лёгкай прамысловасці імя В. Я. Чарнышова
|
2
|
Баранавіцкі завод будаўнічых дэталяў і канструкцый
|
2
|
Баранавіцкі заходні дэканат благачынне
|
2
|
ТБ-3
|
2
|
ТАСС
|
2
|
Баранавіцкі раённы выканаўчы камітэт
|
2
|
Палесседзіправадгас
|
2
|
Палеская воласць
|
2
|
Палікарпаў
|
2
|
Дарога Р98, Беларусь
|
2
|
Дарота Міхалюк
|
2
|
Багдан Іванавіч Саламярэцкі
|
2
|
Багдан Кіслоў
|
2
|
Багдан Фёдаравіч Сапега
|
2
|
Багдан Храптовіч
|
2
|
Багдана Шымковіч
|
2
|
Дарога Р88
|
2
|
Палескае таварыства сельскай гаспадаркі
|
2
|
Тарпеда Масква
|
2
|
Багуміла з Кучборскіх
|
2
|
Дарога Р81 (Беларусь)
|
2
|
Дарога Р8
|
2
|
Дарога Р147
|
2
|
Дарога Р105
|
2
|
Дарога Р101 (Беларусь)
|
2
|
Дамінік Савіцкі
|
2
|
Баранавічы (Баранавіцкі раён)
|
2
|
Дарота з Фірлеяў
|
2
|
Бег на 200 метраў
|
2
|
Сілуэт
|
2
|
Баян
|
2
|
Баяніст
|
2
|
Баўманская вуліца (Брэст)
|
2
|
Бег на 100 метраў
|
2
|
Бег на 100 метраў з бар'ерамі
|
2
|
Бегавая дарожка
|
2
|
Панцэвічы
|
2
|
Сярэбраны рубель
|
2
|
Сяркі (Баранавіцкі раён)
|
2
|
Гістарычны цэнтр Гродна
|
2
|
Сяргей Чэпкі
|
2
|
Белавежска-Аляксандраўская воласць
|
2
|
Белаводскае
|
2
|
Гірчыцы
|
2
|
Басмацтва
|
2
|
Дабрамір
|
2
|
Т. Савіч
|
2
|
Давід Лазары
|
2
|
Паліна Лісоўская
|
2
|
Барбара з Глеўскіх
|
2
|
Барбара з Нарушэвічаў
|
2
|
Барбара са Шрэнскіх
|
2
|
Дакументальны фільм
|
2
|
Памешчык
|
2
|
Барочны шчыт
|
2
|
Сінт-Ніклас
|
2
|
Барыс Іванавіч Глінскі
|
2
|
Давыд-Гарадоцкая воласць
|
2
|
Панцаўцы
|
2
|
Дабромысленская гміна
|
2
|
Дабромысленская воласць
|
2
|
Барыс Лявонцьевіч Гарбатаў
|
2
|
Дабратычы
|
2
|
Дарота з Касцевічаў
|
2
|
Бабры
|
2
|
Белае возера
|
2
|
Павел Мартынавіч Гулаў
|
2
|
Тэатр-студыя «Дыяген»
|
2
|
Арцём Былінскі
|
2
|
Арцём Бычкоўскі
|
2
|
Тэалагічны факультэт Люблінскага каталіцкага ўніверсітэта
|
2
|
Арцём Корзун
|
2
|
Тэадора з Курчоў
|
2
|
Павел Маўчун
|
2
|
Тэатральны дзеяч
|
2
|
Арэнбургскае вышэйшае ваеннае авіяцыйнае Чырвонасцяжнае вучылішча лётчыкаў
|
2
|
Тыф
|
2
|
Тшцінецкая культура
|
2
|
Тутэйшыя (выраз)
|
2
|
Арэшкі
|
2
|
Асавец (Ляхавіцкі раён)
|
2
|
Асавецкі сельсавет, Бярозаўскі раён
|
2
|
Павел Куратнік
|
2
|
Архітэктура класіцызму
|
2
|
Туркестан (горад)
|
2
|
Дзмітрый Бабух
|
2
|
Дзмітрый Крысь
|
2
|
Дзмітрый Карпінчык
|
2
|
У. А. Будаеў
|
2
|
Апошнія (п’еса)
|
2
|
Дзмітрый Баранаў
|
2
|
Дзмітрый Багдановіч
|
2
|
Тэхнічна-будаўнічы камітэт
|
2
|
Тэкля Ружа Радзівіл
|
2
|
Тэхнапрыбор (завод)
|
2
|
Тэтраконх
|
2
|
Армія «Познань»
|
2
|
ПКБ Мінсельбуда БССР
|
2
|
Дзевятоўка (жылы раён)
|
2
|
Паалей Цыён
|
2
|
Тэкстыльмаш
|
2
|
Павел Рыгоравіч Віленстовіч
|
2
|
Павел Чэхаў
|
2
|
Дахлава
|
2
|
Джордж Гордан, 2-і маркіз Хантлі
|
2
|
Б'ёрн Эрыксан
|
2
|
Падполле
|
2
|
Падпружныя аркі
|
2
|
Падстароста
|
2
|
Томаш Алендскі
|
2
|
Б. Мазуркевіч
|
2
|
Пажэжынскае лясніцтва
|
2
|
Аўтарампрампраект
|
2
|
Пакой
|
2
|
Джахангір Эргашаў
|
2
|
Дворык
|
2
|
БДАТУ-Ніва Самахвалавічы
|
2
|
Дваранін каралеўскі
|
2
|
Палатно
|
2
|
Палац Юндзілаў, Івацэвічы
|
2
|
Траверс (фартыфікацыя)
|
2
|
Травы (Кобрынскі раён)
|
2
|
Павел Ягмін (1747—1808)
|
2
|
Атэла
|
2
|
Павел Ягмін (1794—1865)
|
2
|
Астраўныя ельнікі
|
2
|
Павел Якавенка
|
2
|
Асушэнне балот
|
2
|
Асэсарскі суд Вялікага Княства Літоўскага
|
2
|
Павятовыя маршалкі Мінскай губерні
|
2
|
Трэмбіцкія
|
2
|
Трывога (п’еса)
|
2
|
Аўтагол
|
2
|
Пагранічныя войскі
|
2
|
Тры сястры
|
2
|
Падакруга Рэхавот
|
2
|
Аэрапорт Варшава-Радам
|
2
|
Аўгсбургскі езуіцкі калегіум
|
2
|
Падлессе (Камянецкі раён)
|
2
|
Трайны скачок
|
2
|
Белаграпраект
|
2
|
Сяргей Сергель
|
2
|
Станіслаў Куліна
|
2
|
Брэсцкі гарсавет
|
2
|
Брэсцкі абкам ЛКСМБ
|
2
|
Першая ліга Літвы 2017
|
2
|
Брэсцкі абласны анкалагічны дыспансер
|
2
|
Студзіловічы
|
2
|
Брэсцкі гарадскі камітэт КПБ
|
2
|
Брэсцкі гармалзавод
|
2
|
Брэсцкі дзяржаўны абласны цэнтр маладзёжнай творчасці
|
2
|
Стэргіяс Фатопулас
|
2
|
Брэсцкі дзяржаўны політэхнічны каледж
|
2
|
Герман I
|
2
|
Стоўпы
|
2
|
Герб Расійскай імперыі
|
2
|
Столінская цэнтральная раённая бальніца
|
2
|
Герб «Халецкі»
|
2
|
Герб «Халева»
|
2
|
Першая ліга Казахстана 2020
|
2
|
Глыбанец
|
2
|
Столінскае благачыненне благачынне
|
2
|
Брэсцкая вуліца (Пінск)
|
2
|
Суд Маскоўскага раёна Брэста
|
2
|
Суд Маскоўскага раёна (Мінск)
|
2
|
Суд Ленінскага раёна Брэста
|
2
|
Брэсцкая абласная псіхіятрычная бальніца «Магілёўцы»
|
2
|
Пермская вобласць
|
2
|
Гміна Косічы
|
2
|
Гміна Вольна
|
2
|
Стэфан Пясочынскі
|
2
|
Су-2
|
2
|
Стэфанія з Талочкаў
|
2
|
Брэсцкая гарадская бальніца
|
2
|
Першамайская вуліца (Пінск)
|
2
|
Брэсцкая гарадская бальніца №1
|
2
|
Стэфан Таркоўскі
|
2
|
Брэсцкая крэпасць (п’еса)
|
2
|
Першынство ФНЛ 2019/2020
|
2
|
Брэсцкі лядовы палац
|
2
|
Гміна Лінова
|
2
|
Полазы
|
2
|
Стараселле (Драгічынскі раён)
|
2
|
Погань Шчэцін
|
2
|
Генеральная канфедэрацыя Вялікага Княства Літоўскага
|
2
|
Генеральная акруга Валынь-Падолле
|
2
|
Генеральная акруга «Валынь—Падолле»
|
2
|
Генерал-маёр авіяцыі
|
2
|
Станіслаў Шаплевіч
|
2
|
Плітка
|
2
|
Генадзь Іосіфавіч Барысюк
|
2
|
Гематолаг
|
2
|
Станіслаў Рэйтан
|
2
|
Бярнард Швыкоўскі
|
2
|
Гелвіга фон Дылінген
|
2
|
Полымя, выдавецтва
|
2
|
Бярозаўскі сыраробны камбінат
|
2
|
Пнюхі
|
2
|
Генплан Брэста
|
2
|
Песчанакопскае
|
2
|
Геральдычны савет пры Прэзідэнце Рэспублікі Беларусь
|
2
|
Брэсцкі паўднёвы прамысловы вузел
|
2
|
Брэсцкі політэхнічны каледж
|
2
|
Старыя сябры (п’еса)
|
2
|
Стары Лёвенскі ўніверсітэт
|
2
|
Старшыня Пружанскага раённага выканаўчага камітэта
|
2
|
Старшыня Кобрынскага раённага выканаўчага камітэта
|
2
|
Старшыня Брэсцкага гарвыканкама
|
2
|
Генплан Мінска
|
2
|
Плоска (могілкі)
|
2
|
Будынак чыгуначнай станцыі, Дубіца
|
2
|
Староста кобрынскі
|
2
|
Староста зёлаўскі
|
2
|
Генрык Скірмунт (1835—1916)
|
2
|
Старое Расна
|
2
|
Плянта (Брэсцкі раён)
|
2
|
Гміна Лыскаў
|
2
|
Перасадзька
|
2
|
Гімназія імя Адама Міцкевіча
|
2
|
Белсельбудпраект
|
2
|
Белбыттэхпраект
|
2
|
Гросмайстар, шахматы
|
2
|
Белгалоўэнерга
|
2
|
Белдзіпразем
|
2
|
Белкалгаспраект
|
2
|
Гроднадзіпрабуд
|
2
|
Белфармацыя
|
2
|
Патоп (раман)
|
2
|
Паштовая станцыя
|
2
|
Гродзенскі аддзел Белкааппраекта
|
2
|
Сядзібна-палацавы комплекс
|
2
|
Паўднёва-Заходні жылы раён (Брэст)
|
2
|
Берасцейскі староста
|
2
|
Бернардзінскі мост (Брэст)
|
2
|
Сявец
|
2
|
Белая Вежа, фестываль
|
2
|
Грунтавыя воды
|
2
|
Сымон Свістуновіч
|
2
|
Грэшнае каханне
|
2
|
Партызанскі атрад імя Р. І. Катоўскага (першага складу)
|
2
|
Гядзімінас Паўлаўскас
|
2
|
Беларуская тэатральная студыя пры Цэнтральным тэатральным вучылішчы ў Ленінградзе
|
2
|
Сяргей Кузьмініч
|
2
|
Сяргей Кабяк
|
2
|
Гувернёр
|
2
|
Сяргей Гусеў
|
2
|
Сяргей Іванавіч Голубеў
|
2
|
Сяргей Гузаў
|
2
|
Сяргей Вабішчэвіч
|
2
|
Пасольства Германіі ў Беларусі
|
2
|
Сяргей Аўчыннікаў
|
2
|
Пастарынне (Сталовіцкі сельсавет)
|
2
|
Пасяленне Сосенскае
|
2
|
Беларусь (санаторый, Друскінінкай)
|
2
|
Беспартыйны блок супрацоўніцтва з урадам
|
2
|
Грамата Брэсцкага абласнога выканаўчага камітэта
|
2
|
Гміна Пачапаў
|
2
|
Брэстархпраект
|
2
|
Брыгіткі
|
2
|
Гомельпраект
|
2
|
Пеняжкі
|
2
|
Брэстаблгаз
|
2
|
Брэстаблдарбуд
|
2
|
Сулістроўскія
|
2
|
Брэстбудпраект
|
2
|
Паўцыркульная арка
|
2
|
Брэстрэстаўрацыяпраект
|
2
|
Перапіс насельніцтва Польшчы (1921)
|
2
|
Брэстэнерга
|
2
|
Брэсцкае благачынне
|
2
|
Перапісы насельніцтва ў Расіі
|
2
|
Суддзя гродскі пінскі
|
2
|
Суддзя гродскі берасцейскі
|
2
|
Брыгіта з Лапацінскіх
|
2
|
Гомельскі абласны краязнаўчы музей
|
2
|
Грамадскі будынак
|
2
|
Бохвіцы
|
2
|
Грамадзянская архітэктура
|
2
|
Паўлюкоўшчына (Камянецкі раён)
|
2
|
Горжа
|
2
|
Горбаў-2
|
2
|
Горбаў-1
|
2
|
Бор (Каўпеніцкі сельсавет)
|
2
|
Паўліна з Маеўскіх
|
2
|
Сходы
|
2
|
Гомельскі дзяржаўны дарожна-будаўнічы каледж
|
2
|
Сухі Бор (Іванаўскі раён)
|
2
|
Сухопальская воласць
|
2
|
Паўночны (жылы раён, Баранавічы)
|
2
|
Паўночны завулак (Маларыта)
|
2
|
Гомельскі філіял Белдзяржпраекта
|
2
|
Паўночныя камунальныя могілкі
|
2
|
Броннае (Драгічынскі раён)
|
2
|
Фруктовая вуліца (Брэст)
|
2
|
Плошча Леніна, Пінск
|
2
|
Юзаф Караль Сялява
|
2
|
North American B-25 Mitchell
|
2
|
Ян Станіслаў Ябланоўскі
|
2
|
Камсамольская вуліца (Пінск)
|
2
|
Чэмпіянат Беларусі па бадмінтоне 2007
|
2
|
Чэмпіянат Беларусі па бадмінтоне 2004
|
2
|
Ягор Мацвееў
|
2
|
Майстар спорту міжнароднага класа
|
2
|
Ходзька Юр’евіч
|
2
|
Імператарскі двор (Расія)
|
2
|
Імпульс Дыліжан
|
2
|
Хмызнякі
|
2
|
Мікалай Іосіфавіч Лук'янчык
|
2
|
Мікалай Іосіфавіч Лук’янчык
|
2
|
Ягор Гудзель
|
2
|
5-я ўдарная армія
|
2
|
Імпаст
|
2
|
Марыя Крысціна Кацярына дэ Бецюн
|
2
|
Кубана-Чарнаморская вобласць
|
2
|
Кірыл Вайцяховіч
|
2
|
Кубак уладальнікаў кубкаў ЕГФ
|
2
|
Чэмпіянат Беларусі па бадмінтоне 2002
|
2
|
М. Турлюк
|
2
|
N з Прошынскіх
|
2
|
Кірыл Вяленка
|
2
|
Латыф Амаду
|
2
|
Літва, племя
|
2
|
Каменец (гміна, Палескае ваяводства)
|
2
|
Макаў
|
2
|
Чэмпіянат Беларусі па бадмінтоне 2000
|
2
|
Марыя Міткаўна з Чарэйскіх
|
2
|
Іаанна з Вішнеўскіх
|
2
|
1-я гвардзейская штурмавая авіяцыйная дывізія
|
2
|
Капліца-пахавальня Абуховічаў
|
2
|
Камянец-Жыровіцкая воласць
|
2
|
Кінешамскі павет
|
2
|
Моладзевы чэмпіянат Еўропы па футболе да 21, 2004
|
2
|
Іван Аляксандравіч Глінскі
|
2
|
Іван Іосіфавіч Калоша
|
2
|
Мацвей Грычына
|
2
|
Ключ, маёнтак
|
2
|
Моладзевы чэмпіянат Еўропы па футболе 2004
|
2
|
Міжнародны майстар
|
2
|
Храсты (Навамышскі сельсавет)
|
2
|
Храсты (Балабанавіцкі сельсавет)
|
2
|
Храноўскі
|
2
|
Марыя з Твардоўскіх
|
2
|
Юрый Іосіфавіч Наркевіч
|
2
|
Кляшчы, значэнні
|
2
|
Ян Ракоўскі
|
2
|
Капліца-пахавальня Вендорфаў
|
2
|
Чэмпіянат Беларусі па бадмінтоне 2014
|
2
|
Чэмпіянат Беларусі па бадмінтоне 2013
|
2
|
Мікалаеўскае кавалерыйскае вучылішча
|
2
|
Ян Саламон
|
2
|
Лашнева
|
2
|
Капліца-пахавальня Яленскіх
|
2
|
Лацінскі крыж
|
2
|
Юрый Анатолевіч Грамакоўскі
|
2
|
Камунікат
|
2
|
Марыя Няміраўна Разановіч
|
2
|
Кіргізская Аўтаномная Сацыялістычная Савецкая Рэспубліка
|
2
|
Чэмпіянат БССР па футболе
|
2
|
N Карповіч
|
2
|
Іван Андрэевіч Палубінскі
|
2
|
Ковельская шаша (Брэст)
|
2
|
Інтэрнат
|
2
|
Інтэрнатура
|
2
|
Ландшафтны заказнік
|
2
|
1-ы механізаваны корпус, 2-га фарміравання
|
2
|
Маршалак шляхты Пінскага павета
|
2
|
Школа-інтэрнат
|
2
|
Кірыл Чэпкі
|
2
|
Мікалай Жуковіч
|
2
|
Караль Талочка
|
2
|
Лісовічы (Брэсцкі раён)
|
2
|
Маршалак шляхты Віленскай губерні
|
2
|
Юрый Петухоў
|
2
|
Януш Аляксандравіч Гальшанскі
|
2
|
Шлюз (гідратэхнічнае збудаванне)
|
2
|
Марыбар Бранік
|
2
|
Інэса Мікалаеўна Слюнькова
|
2
|
Калеснікі (Баранавіцкі раён)
|
2
|
Халецкі (герб)
|
2
|
Мікалай Камінскі
|
2
|
Максім Фамін
|
2
|
Маці Божая Ружанцовая
|
2
|
Максім Хадзянкоў
|
2
|
Катажына з Ябланоўскіх
|
2
|
Шлях Леніна (калгас)
|
2
|
Мікалай Крыштаф Радзівіл
|
2
|
Іерадыякан
|
2
|
Катажына з Кламіцкіх
|
2
|
2-і Мінскі завулак (Брэст)
|
2
|
Швыкоўскія
|
2
|
Юрый Нарымонтавіч
|
2
|
NN
|
2
|
Мацей Ябланоўскі
|
2
|
Кубак Малдовы па футболе
|
2
|
Чэмпіянат Арменіі па футболе
|
2
|
Шандрагоўна
|
2
|
Мікалай Богдан
|
2
|
Шапка
|
2
|
Ларэнца Эмілія Гвічардзіні
|
2
|
Ларэнца Строцы Альтавіці
|
2
|
Кніжнік
|
2
|
Максім Барычэўскі
|
2
|
Кубак Латвіі па футболе
|
2
|
Кубак Еўропы па кіданнях
|
2
|
Кобрынскае духоўнае вучылішча
|
2
|
Цэцылія Соф’я з Сапегаў
|
2
|
Кубак ЕГФ
|
2
|
Інтрадуцэнт
|
2
|
Літаратурная прэмія імя Васіля Віткі
|
2
|
Леварукі ўдар
|
2
|
Максім Галавач
|
2
|
Мацярык (археалогія)
|
2
|
Караль Аляксандр Красіцкі
|
2
|
Ян Шуйскі
|
2
|
Харунжы пінскі
|
2
|
Марына са Збаражскіх
|
2
|
Марына Міхайлаўна Ялінская
|
2
|
Максім Данілюк
|
2
|
Яна Вераніка з Алендскіх
|
2
|
Шата
|
2
|
Харкаўская ваенная акруга (СССР)
|
2
|
61-я армія (СССР)
|
2
|
Камянец-Жыровіцкая гміна
|
2
|
Канюшы пінскі
|
2
|
Коладна (Брэсцкі раён)
|
2
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы ў памяшканні
|
2
|
Кшыштаф Станіслаў Хадароўскі
|
2
|
XVIII стагоддзе стагоддзе
|
2
|
Канстанцыя Францішка з Радзівілаў
|
2
|
Цвярскі ўніверсітэт
|
2
|
Мустай Карым
|
2
|
Маскоўскі дзяржаўны акадэмічны мастацкі інстытут імя В. І. Сурыкава
|
2
|
Юзаф Мацкевіч
|
2
|
Кучавы
|
2
|
Кансервацыя
|
2
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы сярод юніёраў
|
2
|
Яма
|
2
|
Маскоўскі дзяржаўны абласны ўніверсітэт
|
2
|
Кашталян кракаўскі
|
2
|
Іван Міхнавец
|
2
|
Царква ў гонар Казанскага абраза Маці Божай (Тышкавічы)
|
2
|
Мшанка
|
2
|
Кусічы
|
2
|
1817 стагоддзе
|
2
|
Ленінградскі інстытут тэатра, музыкі і кінематаграфіі
|
2
|
Музей Брэсцкай крэпасці
|
2
|
Леанід Сандалаў
|
2
|
Кашалёк
|
2
|
Кіеўская вуліца (Пінск)
|
2
|
Ян Астрарог
|
2
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2017
|
2
|
TVN.24.pl
|
2
|
Мужчынская зборная Сербіі па гандболе
|
2
|
Црвена Звезда
|
2
|
Якубоўскія
|
2
|
Івашка Гойцавіч
|
2
|
Ян Гербурт
|
2
|
Іванавічы (Баранавіцкі раён)
|
2
|
Маскоўскі музычна-педагічны інстытут імя Гнесіных
|
2
|
Царква ў імя святой роўнаапостальнай княгіні Вольгі (Сошна)
|
2
|
Якуб Кунцэвіч
|
2
|
Якуб Лях-Шырма
|
2
|
Канстанцін Канстанцінавіч Вішнявецкі
|
2
|
Юзэфа з Бутлераў
|
2
|
Юзьвюк
|
2
|
Іван Хадкевіч
|
2
|
Кіданне кап'я
|
2
|
Царская армія
|
2
|
X. Зоненберг
|
2
|
Чэмпіянат Беларусі па лёгкай атлетыцы ў памяшканні
|
2
|
1996 стагоддзе
|
2
|
Канстанцін Іванавіч Вішнявецкі
|
2
|
Канстанцыя з Крышпінаў-Кіршэнштэйнаў
|
2
|
Іванаўскае мастацкае вучылішча
|
2
|
19 ст. стагоддзе
|
2
|
Канстанцыя з Якубоўскіх
|
2
|
Канстанцыя з Чартарыйскіх
|
2
|
Канстанцыя з Цеханавецкіх
|
2
|
Івацэвіцкая цэнтральная раённая бальніца
|
2
|
WP.pl
|
2
|
Канстанцыя з Млечкаў
|
2
|
Чэмпіянат Беларусі па гандболе сярод мужчын 2017/2018
|
2
|
1900-я стагоддзе
|
2
|
Квартал
|
2
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы 2006
|
2
|
Іван Рыгоравіч Турчак
|
2
|
Юзаф Сулістроўскі
|
2
|
Маскоўскае мастацкае вучылішча памяці 1905 года
|
2
|
1648 стагоддзе
|
2
|
Мацвееўская воласць
|
2
|
Канцэрн
|
2
|
Леў Казлоў
|
2
|
Юлія з Быхаўцаў
|
2
|
Магілёўскі гарвыканкам
|
2
|
Ізабела з Карэцкіх
|
2
|
Матыкалы (гміна)
|
2
|
Ізабела з Малінскіх
|
2
|
Матыкальская воласць
|
2
|
Юліянія
|
2
|
Юліянія Іванаўна Карачаўская
|
2
|
Ізабеля Ляцкая
|
2
|
Марыяна з Рэйтанаў
|
2
|
46-я армія
|
2
|
Ядвіга з Радзівілаў
|
2
|
Цэнтральная акруга
|
2
|
4-я гвардзейская армія
|
2
|
48-я армія, СССР
|
2
|
Ізабэла Альжбета з Каліноўскіх
|
2
|
Ізабэла Хадкевіч
|
2
|
Ізабэла Эльжбета Морштын
|
2
|
Ян Отан Бохвіц
|
2
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы 2005
|
2
|
Канчак
|
2
|
Кацярына Ляцкая
|
2
|
М. Г. Жашкоў
|
2
|
Манастырская вуліца (Брэст)
|
2
|
Цэнтральная вуліца (Пінск)
|
2
|
Ізяслаў Давыдавіч
|
2
|
Ян Панятоўскі
|
2
|
Магілёўскі аблвыканкам
|
2
|
Курган Славы, Зубачы
|
2
|
Маскоўскае дзяржаўнае акадэмічнае мастацкае вучылішча памяці 1905 года
|
2
|
Цагельны завод
|
2
|
Мастацкі фонд БССР
|
2
|
Юзаф Быстры
|
2
|
Мясная прамысловасць
|
2
|
1623 стагоддзе
|
2
|
Магіла паўстанцаў, Косава
|
2
|
Курсы «Выстрал»
|
2
|
Мяшчане (п’еса)
|
2
|
Мсціслаўскі педагагічны тэхнікум
|
2
|
МіГ-17
|
2
|
Кацярына з Радзівілаў
|
2
|
Цагляны завод
|
2
|
Ігнацій Бутрымовіч
|
2
|
Леанід Дашчэчка
|
2
|
16-я паветраная армія
|
2
|
Клаў
|
2
|
Мастацтва, часопіс
|
2
|
Юдзіцкія
|
2
|
Ян Казімір Стадніцкі
|
2
|
Кансэкрацыя
|
2
|
345-ы партызанскі атрад
|
2
|
Клавішныя музычныя інструменты
|
2
|
ЦСКА Масква
|
2
|
33-і знішчальны авіяцыйны полк
|
2
|
І-153
|
2
|
І-16
|
2
|
Іжыцкія
|
2
|
Леў Барысавіч Глінскі
|
2
|
Чэмпіянат СССР па футболе
|
2
|
4-я армія, РСЧА
|
2
|
Мала-Ельня
|
2
|
Ян Храптовіч
|
2
|
Млоцкія
|
2
|
Фёдар Галаўня-Астрожацкі
|
2
|
Люблінскі езуіцкі калегіум
|
2
|
Herut
|
2
|
Шурф
|
2
|
Маёнтак Пурневічы
|
2
|
Фёдар Одрач
|
2
|
Anne Marie de Bethune
|
2
|
Чалавек года Беларусі
|
2
|
І. Колб
|
2
|
Мержаеўскія
|
2
|
Кароўнік
|
2
|
Фёдар Васілевіч Нарымонтавіч
|
2
|
Крытыка
|
2
|
Ліга чэмпіёнаў ЕГФ
|
2
|
BINKL.by
|
2
|
Крысціна Барбара з Глябовічаў
|
2
|
Карпацкая елка
|
2
|
Ліга Еўропы УЕФА 2018/2019
|
2
|
Малочная прамысловасць
|
2
|
Ліга Еўропы УЕФА 2017/2018
|
2
|
Людвік Мераслаўскі
|
2
|
Яўген Каляда
|
2
|
Людвік Радзівіл
|
2
|
Картуз-Бярозская воласць
|
2
|
Крысціян Пэтру
|
2
|
Металург Скоп’е
|
2
|
Медаль «Воіну-інтэрнацыяналісту ад удзячнага афганскага народа»
|
2
|
Эндакрынолаг
|
2
|
Корабавыя скляпенні
|
2
|
Львоўскі езуіцкі калегіум
|
2
|
Іцхак Арад
|
2
|
Лікуд
|
2
|
A Ліга Літвы 2016
|
2
|
Фізіка-матэматычны факультэт Санкт-Пецярбургскага ўніверсітэта
|
2
|
A Ліга Літвы 2018
|
2
|
Марцэлій Нямцэвіч
|
2
|
Марцэл Лічка
|
2
|
Марцыяна з Букоўскіх
|
2
|
Я. І. Бібікаў
|
2
|
Котранская воласць
|
2
|
Ціхан Якавец
|
2
|
Мікалай Прыступа
|
2
|
Лагер смерці
|
2
|
Кругавіцкае лясніцтва
|
2
|
Лізавета Ляўша
|
2
|
Крышпін Кіршэнштэйн
|
2
|
Марусіна (Баранавіцкі раён)
|
2
|
Косаўскі канал
|
2
|
Крычаўскае староства
|
2
|
Эмнільда Лужыцкая
|
2
|
Фёдар Фёдаравіч Канопля
|
2
|
Касцёл Святога Антонія Падуанскага, Брэст
|
2
|
Чыгуначная вуліца (Брэст)
|
2
|
Яслі
|
2
|
Крывое Сяло (Баранавіцкі раён)
|
2
|
Мікалай Фёдаравіч Пагодзін
|
2
|
Частакол
|
2
|
Манументальная скульптура
|
2
|
Feldmoching-Hasenbergl
|
2
|
Крыж Заслугі
|
2
|
Медыцынскі факультэт Маскоўскага ўніверсітэта
|
2
|
Кавальская вуліца (Брэст)
|
2
|
Кастрычнік (кінатэатр, Баранавічы)
|
2
|
М. М. Гайдукевіч
|
2
|
Медыцынскі факультэт Віленскага ўніверсітэта
|
2
|
Кавальер
|
2
|
Э. І. Татлебен
|
2
|
Л. Малюгін
|
2
|
Мікалай Фірлей, ваявода кракаўскі
|
2
|
Чашнік берасцейскі
|
2
|
Эдвард Катлубай
|
2
|
Крожскі езуіцкі калегіум
|
2
|
Кротаў
|
2
|
Echa Polesia
|
2
|
Футарал
|
2
|
Л. Нікалаі
|
2
|
Медпункт
|
2
|
Я. Гарбуноў
|
2
|
Яўнута Бельская
|
2
|
Малэнчын
|
2
|
25-ы механізаваны корпус
|
2
|
Мікалай Уваскрасенскі
|
2
|
М. П. Акімаў
|
2
|
Шылавіцкая воласць
|
2
|
М. Ластачкін
|
2
|
Экседра
|
2
|
Эканамічны суд Брэсцкай вобласці
|
2
|
Экалагічны турызм
|
2
|
Малыя Камарнікі
|
2
|
Крыло (архітэктура)
|
2
|
Мемарыяльная калона, Скокі
|
2
|
Крыло, архітэктура
|
2
|
Фядота з Копцяў
|
2
|
Françoise de La Châtre
|
2
|
Карэльская бяроза
|
2
|
Меліярацыйны канал
|
2
|
Крамянецкі павет
|
2
|
Мельніцкі павет
|
2
|
Я. М. Даўгайла
|
2
|
Мікалай Францішак Радзівіл
|
2
|
Крапасная сцяна
|
2
|
Ляхавіцкі канал
|
2
|
Крапоўка
|
2
|
Люцкі парк
|
2
|
Касцёл Звествання Найсвяцейшай Дзевы Марыі (Гарадзец)
|
2
|
Лагішынскае староства
|
2
|
Кіданне молата
|
2
|
Лінава 2
|
2
|
Яраслаў Клімук
|
2
|
Лінейны, гандбол
|
2
|
І. Дунайка
|
2
|
Юрысдыкцыя
|
2
|
Шляхцічы
|
2
|
Я. Філіповіч
|
2
|
Караліна са Стэцкіх
|
2
|
Катажына Гордан
|
2
|
Лышчыцкая воласць
|
2
|
Казіміра Браніслава са Скірмунтаў
|
2
|
Луіза Марыя дэ Лагранж д’Арк’ен
|
2
|
Ірма Васілеўна Ярыгіна
|
2
|
Я. Спяранскі
|
2
|
Луцкая дыяцэзія
|
2
|
Маршалак
|
2
|
Казімір Людвік Еўлашэўскі
|
2
|
Крыштаф Шчыт-Неміровіч
|
2
|
Ліноўская воласць
|
2
|
Ярашова, Баранавіцкі раён
|
2
|
Шпора
|
2
|
Марцін Шышкоўскі
|
2
|
Л-39
|
2
|
Казімір Леан Сапега
|
2
|
Кайзераўскія войскі
|
2
|
Ліновачка
|
2
|
Judith (Sofie)
|
2
|
Лышчыцкая гміна
|
2
|
Караліна з Пшавускіх
|
2
|
Шляхецкія Астромічы
|
2
|
Іпаліт дэ Бецюн
|
2
|
Філон Копаць
|
2
|
Лагішынская вуліца (Пінск)
|
2
|
Чырвонагвардзейская вуліца (Брэст)
|
2
|
8 тысячагоддзе да н.э.
|
2
|
9 тысячагоддзе да н.э.
|
2
|
Эца
|
2
|
Іст-Брансуік
|
2
|
Казімір Тызенгаўз
|
2
|
Чырвоная звязда
|
2
|
Фірлеі
|
2
|
Іпаліт Канстанцін Цеханавецкі
|
2
|
Філе
|
2
|
Крэчат (Бярозаўскі раён)
|
1
|
Помнікі прыроды мясцовага значэння Гомельскай вобласці
|
1
|
М. Мультан
|
1
|
Порткі
|
1
|
Праабражэнскае гарадское паселішча
|
1
|
М. Э. Часноўскі
|
1
|
Праабражэнская царква, Язвінкі
|
1
|
М. Ю. Вайлупаў
|
1
|
М. Мэтс
|
1
|
Пружанская гімназія імя Адама Міцкевіча
|
1
|
Попіс
|
1
|
Помнікі прыроды мясцовага значэння Магілёўскай вобласці
|
1
|
Праабражэнскі
|
1
|
М. Ю. Вітус
|
1
|
Пружанская гімназія, 1922
|
1
|
Помнікі прыроды мясцовага значэння Віцебскай вобласці
|
1
|
Помнікі прыроды мясцовага значэння Мінскай вобласці
|
1
|
Помнікі прыроды мясцовага значэння Мінска
|
1
|
Прамысловая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Праабражэнская царква (Дзятлава)
|
1
|
Прарэктар
|
1
|
М. Сарока
|
1
|
Пружанская вуліца (Брэст)
|
1
|
Прамудрасць стварыла сабе храм, Дзяржаўны Рускі музей
|
1
|
Прамудрасць стварыла сабе храм, калекцыя Бланжы
|
1
|
Поцеш
|
1
|
Прамысловасць будаўнічых матэрыялаў
|
1
|
М. П. Абрамчук
|
1
|
Пост Голя
|
1
|
Пост 1 (значэнні)
|
1
|
Пружанскае вадасховішча
|
1
|
М. Шышлоў
|
1
|
М. Шыкалай
|
1
|
Прамысловасць па перапрацоўцы садавіны і агародніны
|
1
|
М. Свінарчук
|
1
|
М. Недзьведзь
|
1
|
Процы
|
1
|
Прапаганда гомасэксуалізму
|
1
|
Процітанкавы роў
|
1
|
М. Шэлехаў
|
1
|
М. Міхальчук
|
1
|
Прамысловая архітэктура
|
1
|
М. Сачкоўскі
|
1
|
Пружанская Галгофа
|
1
|
М. Мінкевіч
|
1
|
Пра Фядота-Стральца, удалога малайца
|
1
|
М. Міклашэвіч
|
1
|
Пост-гранж
|
1
|
Праабражэнне (Прыморскі край)
|
1
|
Праспект Машэрава (Баранавічы)
|
1
|
Помнік воінам-інтэрнацыяналістам (Асіповічы)
|
1
|
Пружанская другакласная школа
|
1
|
Помнік Уладзіміру Караткевічу (Кіеў)
|
1
|
Прамяністая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Прамяністая вуліца (Брэст)
|
1
|
Пружанскі гарвыканкам
|
1
|
М. М. Шыманскі
|
1
|
Прамысловая зона
|
1
|
М. М. Шыкалай
|
1
|
Прамысловец
|
1
|
М. Самойлаў
|
1
|
М. М. Шаўчук
|
1
|
Помнік Якубу Коласу (Ганцавічы)
|
1
|
М. М. Труш
|
1
|
Прамысловы вузел
|
1
|
М. С. Шыбун
|
1
|
Прамысловы завулак (Баранавічы)
|
1
|
М. М. Язубец
|
1
|
М. М. Скробат
|
1
|
М. М. Сакалоў
|
1
|
М. Я. Сігневіч
|
1
|
Прамысловыя звяры
|
1
|
М. С. Шухман
|
1
|
Прамысловыя віды
|
1
|
Пружанскі дзяржаўны аграрна-тэхнічны каледж
|
1
|
М. М. Пацко
|
1
|
Помнік У. І. Леніну (Талачын)
|
1
|
М. М. Папека
|
1
|
Помнік У. І. Леніну (Маладзечна)
|
1
|
М. Язубец
|
1
|
Помнік У. I. Леніну (Орша)
|
1
|
Пружанскі абраз Божай Маці
|
1
|
Помнік археалогіі
|
1
|
Пружанская жаночая гімназія
|
1
|
М. Я. Арцюх
|
1
|
Помнікам савецкім пагранічнікам (Брэст)
|
1
|
Помнік спаленым вёскам (Пружаны)
|
1
|
Помнік князю Давыду
|
1
|
М. Юскавец
|
1
|
Пружанская раённая інспекцыя прыродных рэсурсаў і аховы навакольнага асяроддзя
|
1
|
Помнік графу Сямёну Зорычу
|
1
|
Помнік вызваліцелям горада (Баранавічы)
|
1
|
М. Машэнскі
|
1
|
Прабойнік
|
1
|
Помнік вайне 1812 года (Кобрын)
|
1
|
Прамысловая вуліца (Брэст)
|
1
|
М. Марціновіч
|
1
|
Помнік будаўніцтва Брэсцкай дарогі, Варшава
|
1
|
Помнік ахвярам фашызму (Смаленск)
|
1
|
М. М. Януш
|
1
|
Помнік ахвярам фашызму (Жлобін)
|
1
|
М. Мархель
|
1
|
М. Маркаў
|
1
|
М. С. Раманоўскі
|
1
|
М. Макарэвіч
|
1
|
Прамысловая вуліца (Пінск)
|
1
|
Пружанская цэнтральная раённая бібліятэка імя Міколы Засіма
|
1
|
М. С. Філіпоўскі
|
1
|
М. Я. Германовіч
|
1
|
М. Я. Паўлаў
|
1
|
Помнік ахвярам фашызму (Браслаў)
|
1
|
М. Макараў
|
1
|
Помнік архітэктуры
|
1
|
М. Мiлавiдаў
|
1
|
М. П. Казакоў
|
1
|
М. Шыбун
|
1
|
М. П. Карповіч
|
1
|
М. У. Шэлехаў
|
1
|
Працоўная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
М. У. Калядка
|
1
|
М. Р. Макарэвіч
|
1
|
М. Р. Аліева
|
1
|
М. У. Рабіновіч
|
1
|
М. У. Румак
|
1
|
М. У. Шышлоў
|
1
|
Працоўная вуліца (Брэст)
|
1
|
М. Пісканоўскі
|
1
|
Пралескавы завулак (Брэст)
|
1
|
Працоўная вуліца (Драгічын)
|
1
|
М. С. Загвоздзін
|
1
|
Пралетарская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Працоўны завулак (Баранавічы)
|
1
|
М. Прыгодзіч
|
1
|
Пралескавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Пралетарская вуліца (Брэст)
|
1
|
Праўдзісты
|
1
|
Праезд Металістаў
|
1
|
Праезд Прамы (Пінск)
|
1
|
Прачысценская царква, Шарашова
|
1
|
Праезд Сыракомлі (Пінск)
|
1
|
М. Сігневіч
|
1
|
М. Фермо
|
1
|
М. Ф. Болбас
|
1
|
Прачысценская царква
|
1
|
М. Ф. Сарока
|
1
|
М. Ф. Дарашэвіч
|
1
|
Працоўны праезд (Пінск)
|
1
|
М. С. Кавальчук
|
1
|
Праезд Якуба Коласа (Пінск)
|
1
|
М. У. Даменікан
|
1
|
Прахалодная вуліца (Брэст)
|
1
|
Пралетарская вуліца (Драгічын)
|
1
|
Праектны філіял ААТ «Белрэстаўрацыя»
|
1
|
М. Труш
|
1
|
М. Румак
|
1
|
Праспект Леніна (Свярдлоўск)
|
1
|
Праектінжбуд
|
1
|
Праектіндустрыя
|
1
|
М. Т. Анішчык
|
1
|
Прастольнае свята
|
1
|
Пракуратура
|
1
|
Прасторная вуліца (Брэст)
|
1
|
Праектны філіял Белрэстаўрацыі
|
1
|
Прастудныя захворванні
|
1
|
М. У. Агейка
|
1
|
Пракуратура Брэсцкага раёна
|
1
|
М. У. Амельяновіч
|
1
|
Праспект Жаўтоўскага
|
1
|
Прахадная вуліца (Брэст)
|
1
|
Пратулін
|
1
|
Прафесійная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
М. У. Бабкоў
|
1
|
Пралайф
|
1
|
М. Р. Прыгодзіч
|
1
|
М. Сіткевіч
|
1
|
М. С. Давыдаў
|
1
|
М. Т. Іаўчук
|
1
|
Праектны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Пратасовіч
|
1
|
Праектнае спецыялізаванае бюро
|
1
|
Пракуратура горада Брэста
|
1
|
Пратапоп
|
1
|
М. Рабіновіч
|
1
|
Праектная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
М. Філіпоўскі
|
1
|
М. Хацімскі
|
1
|
Правадзейны член
|
1
|
Праграма Каліноўскага
|
1
|
М. Пацко
|
1
|
М. Страха
|
1
|
Праскоўя Лазараўна Калола
|
1
|
Прадпрыемства грамадскага харчавання
|
1
|
Прозары
|
1
|
Прагімназія
|
1
|
Прагрэс (калгас)
|
1
|
М. Папека
|
1
|
Прамая вуліца (Пінск)
|
1
|
Прасвіта Берасцейшчыны
|
1
|
Праграма развіцця арганізацый аб'яднаных нацый
|
1
|
М. Себасцьян
|
1
|
Проклятый уютный дом
|
1
|
Прасвірня
|
1
|
Пролетарская революция
|
1
|
М. Сушанаў
|
1
|
М. С. Бастынец
|
1
|
Праваслаўныя могілкі, Пружаны
|
1
|
Просты вугал
|
1
|
Праваслаўныя могілкі (Пружаны)
|
1
|
М. П. Сапега
|
1
|
Просткі
|
1
|
М. П. Ярчак
|
1
|
М. Шухман
|
1
|
Правінцыял
|
1
|
Православная Русь (журнал)
|
1
|
Простая вуліца (Пінск)
|
1
|
Правы Сектар
|
1
|
Прамвузел
|
1
|
Прамбудбанк
|
1
|
Правінцыя Рым
|
1
|
М. Паўлавец
|
1
|
Прозар
|
1
|
М. Хлебасолаў
|
1
|
Прасла, архітэктура
|
1
|
М. Ц. Кудрын
|
1
|
Пралетарская вуліца (Мазыр)
|
1
|
М. Плотнікаў
|
1
|
Праўдзіц
|
1
|
Праўдзіч
|
1
|
М. Ц. Лазнуха
|
1
|
Праўрыма
|
1
|
Пробашч геранёнскі
|
1
|
Праезд Каліноўскага (Пінск)
|
1
|
М. Ц. Сушанаў
|
1
|
Прамысловы раён
|
1
|
М. Ц. Ярчак
|
1
|
М. Часноўскі
|
1
|
Праезд Дастаеўскага (Пінск)
|
1
|
М. Чыж
|
1
|
Праскоўя Сідарук
|
1
|
Праезд Бехцерава (Брэст)
|
1
|
Прадслава Святаполкаўна
|
1
|
Пралетарская вуліца (Пінск)
|
1
|
М. Шпакоўскі
|
1
|
Прадстаўніцтва польскага ўрада на Радзіме
|
1
|
М. Сцепанішчаў
|
1
|
М. С. Маркаў
|
1
|
М. Паўлаў
|
1
|
М. Шамяціла
|
1
|
М. Шкут
|
1
|
М. С. Луцкі
|
1
|
Пробашч троцкі
|
1
|
М. Шаўчук
|
1
|
Праезд Блока (Пінск)
|
1
|
Праскураў (значэнні)
|
1
|
М. Ц. Сцепанішчаў
|
1
|
Персідскія армяне
|
1
|
Помнік Сяргею Іванавічу Грыцаўцу (Баранавічы)
|
1
|
Пераносная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Пераварот
|
1
|
Маларыцкае лясніцтва
|
1
|
Маларыта (значэнні)
|
1
|
Маларыта (гміна)
|
1
|
Маланікольск, Омская вобласць
|
1
|
Перагародка
|
1
|
Перад першым снегам
|
1
|
Перамычка
|
1
|
Перамышльскае староства
|
1
|
Маланікольск
|
1
|
Маларыцкая вуліца (Брэст)
|
1
|
Маладзёжны завулак (Брэст)
|
1
|
Перапіс насельніцтва Польшчы (1931)
|
1
|
Перапіс насельніцтва Польшчы 1921 года
|
1
|
Маладзёжны (значэнні)
|
1
|
Маладзёжны, Крым
|
1
|
Маладзёжная вуліца (Пінск)
|
1
|
Маладзёжная вуліца (Маларыта)
|
1
|
Маладзёжная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Маладзёжная вуліца (Брэст)
|
1
|
Пераборная вуліца (Пінск)
|
1
|
Пелікан, герб
|
1
|
Маладзечанскае тэлебачанне
|
1
|
Малахаўская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Паўночны фронт, Грамадзянская вайна
|
1
|
Малая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Паўночных сяброў
|
1
|
Малая вуліца (Брэст)
|
1
|
Паўночныя могілкі (Варшава)
|
1
|
Паўноччыглаг
|
1
|
Малая Канюшанная вуліца
|
1
|
Малахітавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Паўстанне форта «Красная Горка»
|
1
|
Паўстанне ў Верхняй Сілезіі 1921
|
1
|
Пелеш
|
1
|
Паўстанне ў гета
|
1
|
Паўцыркульнае скляпенне
|
1
|
Малахаў
|
1
|
Педагагічны каледж (Бузулук)
|
1
|
Педра Радрыгес Арагон
|
1
|
Малатковічы (значэнні)
|
1
|
Пекар
|
1
|
Пелагея Патоцкая
|
1
|
Маласавінскі сельсавет
|
1
|
Маладзечанскі завод сілавых паўправадніковых вентыляў
|
1
|
Пераходная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Паўночны пасёлак (Мінск)
|
1
|
Першая ліга Латвіі 2020
|
1
|
Максім Няхайчык
|
1
|
Максім Натынчык
|
1
|
Максім Марозаў
|
1
|
Максім Корж
|
1
|
Максім Козел
|
1
|
Першая гарадская клінічная бальніца імя Е. Я. Валасевіч
|
1
|
Максім Квенцар
|
1
|
Першая ліга Казахстана 2021
|
1
|
Першая ліга Латвіі
|
1
|
Першая ліга Літвы
|
1
|
Першая Санкт-Пецярбургская класічная гімназія
|
1
|
Першая ліга Літвы 2016
|
1
|
Максім Кажарскі
|
1
|
Максім Дручык
|
1
|
Першая ліга Польшчы 2017/2018
|
1
|
Першая ліга Украіны па футболе
|
1
|
Максім Гусэ
|
1
|
Максім Ганціеўскі
|
1
|
Першая ліга Украіны па футболе 2016/2017
|
1
|
Першая ліга Харватыі па футболе 2015/2016
|
1
|
Максім Роўбут
|
1
|
Максім Смалеўскі
|
1
|
Маладая гвардыя (раман)
|
1
|
Пермскі мастацкі тэхнікум
|
1
|
Перахрэсценскія берасты
|
1
|
Маладая Польшча
|
1
|
Маладая Беларусь, 1918
|
1
|
Первамайск, Мікалаеўская вобласць
|
1
|
Маладагвардзейскі завулак (Драгічын)
|
1
|
Маладагвардзейская вуліца (Драгічын)
|
1
|
Пермскае мастацкае вучылішча
|
1
|
Маладагвардзейская вуліца (Брэст)
|
1
|
Пермская мастацкая галерэя
|
1
|
Першамайская вуліца (Брэст)
|
1
|
Максім Сухавееў
|
1
|
Першамайская вуліца (Гомель)
|
1
|
Першамайская вуліца (Драгічын)
|
1
|
Першамайская вуліца (Маларыта)
|
1
|
Максімільянаўская лякарня
|
1
|
Максімільян Малінскі
|
1
|
Максім Чыжык
|
1
|
Максім Цыгалка
|
1
|
Максім Філіновіч
|
1
|
Першамайскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
Першамайскі завулак (Пінск)
|
1
|
Паўночны полюс-1
|
1
|
Паўночны край
|
1
|
Першая ліга чэмпіянату Латвіі па футболе
|
1
|
Паўднёва-Заходнія чыгункі
|
1
|
Малінавы колер
|
1
|
Малінавая вуліца (Пінск)
|
1
|
Паўбастыён V Брэсцкай крэпасці
|
1
|
Малінавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Паўднёва-Заходняя ваенная акруга
|
1
|
Мальчанскія выступленні сялян (1805—1823)
|
1
|
Мальфрыда Юр’еўна
|
1
|
Паўднёва-Заходнія могілкі ў Варонежы
|
1
|
Мальткі
|
1
|
Паўднёва-Усходняя Англія
|
1
|
Паштовы завулак (Пінск)
|
1
|
Паўднёва-Усходні жылы раён (Гродна)
|
1
|
Паўднёва-Усходні раён (Гродна)
|
1
|
Паўднёваславянскі пансіён
|
1
|
Мальскія
|
1
|
Паўднёвая агракліматычная вобласць Беларусі
|
1
|
Паўднёвая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Паўднёвая вуліца (Брэст)
|
1
|
Малыя Сяхновічы, парк
|
1
|
Паўднёвая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Паэма (музыка)
|
1
|
Паштовы завулак (Баранавічы)
|
1
|
Паўднёвая вуліца (Пінск)
|
1
|
Пачатак
|
1
|
Манастыр Хіландар
|
1
|
Манастыр Святога Сімяона Стоўпніка, Брэст
|
1
|
Пач. XXI ст.
|
1
|
Манастыр Нараджэння Багародзіцы (Брэст)
|
1
|
Пач. XXI ст. стагоддзе
|
1
|
Манархізм
|
1
|
Манаполька
|
1
|
Маналітны бетон
|
1
|
Манаграма Ісуса Хрыста
|
1
|
Мамлін
|
1
|
Малінэ
|
1
|
Пачатак, альбом
|
1
|
Пачатковая школа № 24 імя Люблінскіх партызан, Люблін
|
1
|
Пачашова
|
1
|
Малішэўскія
|
1
|
Пачобут-Адляніцкі (значэнні)
|
1
|
Малітоўны дом
|
1
|
Пашка Струміла
|
1
|
Паштмайстар
|
1
|
Паштовая станцыя, Мухавец
|
1
|
Паштовая станцыя (Кобрын)
|
1
|
Паўднёвая вуліца (Маларыта)
|
1
|
Малыя Корчыцы
|
1
|
Паўночны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Паўночная ваенная акруга (СССР)
|
1
|
Паўліна з Валовічаў
|
1
|
Малочна-мясная жывёлагадоўля
|
1
|
Малоткавіцкая вуліца (Пінск)
|
1
|
Малое Засомінае
|
1
|
Паўліна з Пацэвічаў
|
1
|
Паўночна-Заходняя Англія
|
1
|
Малое Дварышчанскае возера
|
1
|
Паўночна-Заходні жылы раён (Брэст)
|
1
|
Паўночна-Каўказскі край
|
1
|
Паўночная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Паўлюкоўшчына (Ляхавіцкі раён)
|
1
|
Малесцкая гміна
|
1
|
Паўночная вуліца (Брэст)
|
1
|
Мален
|
1
|
Паўночная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Паўночная вуліца (Пінск)
|
1
|
Паўночны (жылы раён, Пінск)
|
1
|
Паўночны жылы раён (Брэст)
|
1
|
Паўночны жылы раён (Маладзечна)
|
1
|
Паўночны жылы раён (Пінск)
|
1
|
Паўліна Маеўская
|
1
|
Паўлаўскі інстытут шляхетных дзяўчын
|
1
|
Паўднёвы
|
1
|
Паўднёвы прамвузел (Брэст)
|
1
|
Паўднёвы (жылы раён, Баранавічы)
|
1
|
Паўднёвы Захад (значэнні)
|
1
|
Паўднёвы Усход (Брэст)
|
1
|
Малышчык
|
1
|
Паўднёвы завулак (Брэст)
|
1
|
Паўднёвы праезд (Брэст)
|
1
|
Малыгіна
|
1
|
Паўднёвы праезд (Пінск)
|
1
|
Малы салдацкі ара
|
1
|
Паўднёвы прамысловы вузел (Брэст)
|
1
|
Паўлаўскі інстытут
|
1
|
Малы аркуш
|
1
|
Малы Сялок
|
1
|
Малы Катэхізіс
|
1
|
Малфрыда Юр'еўна
|
1
|
Малфрыд Юр’еўна
|
1
|
Паўднёвы раён інтрадукцыі
|
1
|
Паўлавічы (значэнні)
|
1
|
Паўлас Гаўрылідыс
|
1
|
Паўлаўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Паўлаўская вуліца (Пінск)
|
1
|
Першая ліга Харватыі па футболе 2016/2017
|
1
|
Максім Вейганд
|
1
|
Помнік Менахему Бегіну
|
1
|
Полацкі гаркам КПБ
|
1
|
Пол Верхувен
|
1
|
Магілёўсельмаш
|
1
|
Полацкае духоўнае вучылішча
|
1
|
Полацкая вуліца (Брэст)
|
1
|
Полацкая чыгуначна-дарожная сярэдняя школа №59 у г.Полацку
|
1
|
Полацкая швейная фабрыка
|
1
|
Полацксельбуд
|
1
|
Полацкі аддзел Віцебскграмадзянпраекта
|
1
|
Полацкі біскуп
|
1
|
Магільна (Іванаўскі раён)
|
1
|
Магілёўская даследча-эксперыментальная абутковая фабрыка
|
1
|
Магіла ўдзельнікаў паўстання 1863—1864 гадоў (Ласасін)
|
1
|
Полацкі дзяржаўны прафесійны ліцэй будаўнікоў
|
1
|
Магіла ўдзельнікаў паўстання 1863—1864 гадоў, Ласасін
|
1
|
Полацкі дзяржаўны прафесійны ліцэй хімікаў
|
1
|
Полацкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
Полацкі лесатэхнікум
|
1
|
Полацкі цагельны завод
|
1
|
Магіла (герб)
|
1
|
Полесская правда
|
1
|
Поймавыя лугі
|
1
|
Поймавы луг
|
1
|
Полтва (рака)
|
1
|
Магілёўскі аўтавакзал
|
1
|
Плошча Леніна (Столін)
|
1
|
Плошча Цырыманіялаў, Брэст
|
1
|
Магілёўскі староста
|
1
|
Магілёўскі праектны канструктарска-тэхналагічны інстытут аўтаматызацыі і механізацыі
|
1
|
Магілёўскі завод прылад для падрыхтоўкі першаснай інфармацыі
|
1
|
Плужаны
|
1
|
Магілёўскі гармалзавод
|
1
|
Плюшч звычайны (Брэст)
|
1
|
Пляцёнка
|
1
|
Пляцёнка, кніжная графіка
|
1
|
М. М. Мархель
|
1
|
Плёсавая вуліца (Пінск)
|
1
|
Магілёўскі абласны выканаўчы камітэт
|
1
|
Магілёўская швейная фабрыка
|
1
|
По-2
|
1
|
Побаль
|
1
|
Магілёўская рымска-каталіцкая духоўная семінарыя
|
1
|
Магілёўская духоўная каталіцкая семінарыя
|
1
|
Подвиг народа (электронный архив)
|
1
|
Подзвіг народа (электронны архіў)
|
1
|
Познанскае ваяводства
|
1
|
Магнацтва
|
1
|
Магдалена з Канапацкіх
|
1
|
Магістраль М1 (Беларусь)
|
1
|
МАЗ-525
|
1
|
Польская школьная маціца Мінскай зямлі
|
1
|
Польскі ПЭН-клуб
|
1
|
МАПР
|
1
|
Польскі паход Чырвонай арміі
|
1
|
МАЗ-530
|
1
|
Польскі тэатр, Варшава
|
1
|
Польшчы (Чарнаўчыцы)
|
1
|
Поліакрыланітрыл
|
1
|
Полівінілхларыд
|
1
|
Поліэтылен
|
1
|
МБР
|
1
|
Помнік 1000-годдзю горада Віцебска
|
1
|
МАЗ-281
|
1
|
М. Янчур
|
1
|
Помнік Адаму Міцкевічу (Завоссе)
|
1
|
М. Януш
|
1
|
Помнік Алексу
|
1
|
Помнік Алішэру Наваі
|
1
|
Помнік Вызвалення
|
1
|
Помнік Леніну (Баранавічы)
|
1
|
Польская сялянская партыя
|
1
|
Польская нацыянальна-дэмакратычная партыя
|
1
|
Полымя (выдавецтва)
|
1
|
Польская аб’яднаная працоўная партыя
|
1
|
Польная вуліца (Пінск)
|
1
|
Польска-турэцкая вайна (1683—1699)
|
1
|
Польска-ўкраінскія адносіны
|
1
|
Польскага Радыё
|
1
|
Магдалена Кемніц
|
1
|
Польскае войска
|
1
|
Польскае лекарскае таварыства
|
1
|
Польскае радыё для замежжа
|
1
|
Магдалена Агнешка з Любамірскіх
|
1
|
Польская акадэмія літаратуры
|
1
|
Польская народная партыя «Вызваленне»
|
1
|
Польская армія (Францыя)
|
1
|
Магаданскі горна-геалагічны тэхнікум
|
1
|
Польская дзяржаўная чыгунка
|
1
|
МХТ імя А. П. Чэхава
|
1
|
Польская дэмакратычная грамада
|
1
|
Р. М. Каленік
|
1
|
Польская дэфензіва
|
1
|
МФК Дынама-БНТУ
|
1
|
Польская народная партыя
|
1
|
МДФ
|
1
|
Плошча Леніна (Маларыта)
|
1
|
Мадульён
|
1
|
Першая ліга чэмпіянату Латвіі па футболе 2010
|
1
|
Майстар спорту СССР міжнароднага класа
|
1
|
Макабі Рышон-ле-Цыён
|
1
|
Першынство ФНЛ 2020/2021
|
1
|
Першынство Футбольная нацыянальнай лігі 2020/2021
|
1
|
Песеннік
|
1
|
Майструк
|
1
|
Пескаўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Песня году (конкурс)
|
1
|
Песня шчаслівых людзей
|
1
|
Петраградская Канстанцінаўская жаночая гімназія
|
1
|
Майскі пераварот
|
1
|
Макар Кудрын
|
1
|
Петрапаўлаўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Петрапаўлаўская царква (Ружаны)
|
1
|
Майская вуліца (Пінск)
|
1
|
Петрышуле
|
1
|
Пецькаўская сельская грамада
|
1
|
Пецярбургская вуліца (Пінск)
|
1
|
Пецярбургская духоўная каталіцкая семінарыя
|
1
|
Пецярбургская каталіцкая духоўная семінарыя
|
1
|
Майская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Макар Абрамчук
|
1
|
Першынство ФНЛ 2018/2019
|
1
|
Майсейчык
|
1
|
Македонская
|
1
|
Максім Бялоў
|
1
|
Першая ліга чэмпіянату Расіі па футболе
|
1
|
Першая ліга чэмпіянату Расіі па футболе 2003
|
1
|
Максім Болбас
|
1
|
Першая ліга чэмпіянату Украіны па футболе 2009/2010
|
1
|
Першая ліга эмпіянату Украіны па футболе
|
1
|
Макранская дзюна
|
1
|
Першая македонская футбольная ліга 2021/22
|
1
|
Першая чэшская футбольная ліга 2021/2022
|
1
|
Першы Ленінградскі медыцынскі інстытут імя І. П. Паўлава
|
1
|
Першынство ФНЛ 2015/2016
|
1
|
Першы дывізіён ПФЛ
|
1
|
Макбет (п’еса)
|
1
|
Першы кадэцкі корпус (Санкт-Пецярбург)
|
1
|
Першынство Беларусі па лёгкай атлетыцы
|
1
|
Першынство Беларусі па лёгкай атлетыцы 2016
|
1
|
Першынство ПФЛ
|
1
|
Макарыўшчына (Палтаўская вобласць)
|
1
|
Макарыўшчына
|
1
|
Першынство ФНЛ 2012/2013
|
1
|
Макарый, мітрапаліт маскоўскі
|
1
|
Майсенскі фарфор
|
1
|
Печ-буржуйка
|
1
|
Мадэрнізацыя
|
1
|
Плоцкі езуіцкі калегіум
|
1
|
Платон Крэнь
|
1
|
Платформа Кабакі
|
1
|
Плашч
|
1
|
Плоданашэнне
|
1
|
Мазаракі
|
1
|
Плоская
|
1
|
Мазанаўскі раён
|
1
|
Плоцкае ваяводства
|
1
|
Плоцкая губерня
|
1
|
Плошча 17 Верасня (Дзятлава)
|
1
|
Платніраўская
|
1
|
Плошча Давыда
|
1
|
Плошча Дзекабрыстаў (Гродна)
|
1
|
Плошча Кастрычніка, Пінск
|
1
|
Плошча Кастрычніка (Пінск)
|
1
|
Плошча Кастрычніка (Рэчыца)
|
1
|
Мажаеў
|
1
|
Плошча Кірава (Пінск)
|
1
|
Новае (значэнні)
|
1
|
Плошча Леніна (Мазыр)
|
1
|
Платніцкі
|
1
|
Мазоль
|
1
|
Майсей Шухман
|
1
|
Планар (Лагойск)
|
1
|
Майсей Лазнуха
|
1
|
Печ Утэрмарка
|
1
|
Майнц-Кастэль
|
1
|
Пешыч
|
1
|
Пеўчы дыяпазон
|
1
|
Пинская правда
|
1
|
Пладовая вуліца (Брэст)
|
1
|
Пладовыя расліны
|
1
|
Плазматрон
|
1
|
Плантацыя
|
1
|
Мазунінскае сельскае паселішча
|
1
|
Мазырская гарадская бальніца
|
1
|
Мазырскае педвучылішча
|
1
|
Мазырскае павятовае казначэйства
|
1
|
Мазырсельмаш
|
1
|
Мазуры, народ
|
1
|
Мазурчык
|
1
|
Мазуркі (значэнні)
|
1
|
Пласціністы даспех
|
1
|
Платанавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Платко
|
1
|
М. М. Мультан
|
1
|
Мікалай Шамяціла
|
1
|
Пружанскі завод радыёдэталяў
|
1
|
Радыяльна-кальцавая планіроўка
|
1
|
Радзімінскія
|
1
|
Радка Фішарава
|
1
|
Радостаўскі батанічны заказнік
|
1
|
Раду Паклітару
|
1
|
Радужная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Радужная вуліца (Брэст)
|
1
|
Радужная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Радужная вуліца (Маларыта)
|
1
|
Радужны завулак (Брэст)
|
1
|
Радчыцкая гміна
|
1
|
Радыяльная вуліца (Брэст)
|
1
|
Радзімін
|
1
|
Радыё „Свабода“
|
1
|
Радыёглушэнне
|
1
|
Радыёмачта
|
1
|
Радыёнукліды
|
1
|
Літаратурны музей А. Блока
|
1
|
Радыёэлектронны цэнтр у Лурдэсе
|
1
|
Радыёэлектроніка
|
1
|
Літаратурная старонка
|
1
|
Радэ Драінац
|
1
|
Разабраны
|
1
|
Літасцівасць Ціта
|
1
|
Літаш
|
1
|
Літаратурная прэмія імя Бяліка
|
1
|
Рагачоўскі князь
|
1
|
Рабінавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Рабінавая вуліца (Пінск)
|
1
|
Раваніцкі парк
|
1
|
Равелін III Брэсцкай крэпасці
|
1
|
Равелін IV Брэсцкай крэпасці
|
1
|
Літоўская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Равенкі
|
1
|
Равецкая вуліца (Пінск)
|
1
|
Літвінюк
|
1
|
Рагачоўскі калгасна-саўгасны тэатр
|
1
|
Рагачоўскі педтэхнікум
|
1
|
Радзік Куліеў
|
1
|
Рагун
|
1
|
Рагунскі раён
|
1
|
Радамысль
|
1
|
Радасная вуліца (Брэст)
|
1
|
Радастаўскі заказнік
|
1
|
Радасць
|
1
|
Радваніцкая воласць
|
1
|
Радванічы (гміна)
|
1
|
Радзівоненка
|
1
|
Радзівілаўская біблія
|
1
|
Разалія Ева з Чапскіх
|
1
|
Разалія з Бжастоўскіх
|
1
|
Рабштынскае староства
|
1
|
Рака Батынка
|
1
|
Райн-Некар Лёвен
|
1
|
Ліставая вуліца (Пінск)
|
1
|
Райтанаў (значэнні)
|
1
|
Рак печані
|
1
|
Рака Іква
|
1
|
Рака Ішкалдзь
|
1
|
Рака Акінка
|
1
|
Ліска шэрая
|
1
|
Рака Амулёў
|
1
|
Рака Барысаўка
|
1
|
Рака Белая (басейн Заходняга Буга)
|
1
|
Разінскі завулак (Мінск)
|
1
|
Лісейчыкаў
|
1
|
Лісаводы
|
1
|
Рака Бранко
|
1
|
Ліс, жывёла
|
1
|
Лірычны завулак (Брэст)
|
1
|
Рака Волхва
|
1
|
Рака Дабраслаўка
|
1
|
Рака Змейка
|
1
|
Рака Зяльвянка
|
1
|
Лірычная вуліца (Брэст)
|
1
|
Ліставы праезд (Пінск)
|
1
|
Разіна
|
1
|
Літаратурная прэмія
|
1
|
Развадоўская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Літаратурнае прадмесце
|
1
|
Літаратурна-этнаграфічны музей Якуба Коласа
|
1
|
Літаратура і мастацтва (газета творчай інтэлігенцыі Беларусі)
|
1
|
Літаратура і мастацтва, выдавецтва
|
1
|
Разалія з Пузынаў
|
1
|
Разалія з Сузінаў
|
1
|
Разанава
|
1
|
Разанка
|
1
|
Літаратура (часопіс)
|
1
|
Развадава (Баранавічы)
|
1
|
Развадоўскі
|
1
|
Лістоўніца Кемпфер
|
1
|
Літапс
|
1
|
Развадоўскія
|
1
|
Лісін
|
1
|
Разгар
|
1
|
Раздзявалка
|
1
|
Раздзявальня
|
1
|
Разела, птушка
|
1
|
Разенблат
|
1
|
Разетка
|
1
|
Размарын
|
1
|
Лістоўніца польская
|
1
|
Рабінавая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Рабфак
|
1
|
Лірычная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Р. М. Валадковіч
|
1
|
М. І. Аверын
|
1
|
Лішня
|
1
|
Р. Кент
|
1
|
Ліцэй Палескага дзяржаўнага ўніверсітэта
|
1
|
Р. Козел
|
1
|
Ліцейны праезд (Пінск)
|
1
|
Р. Кротаў
|
1
|
Р. Л. Волкаў
|
1
|
Р. Лазько
|
1
|
Р. М. Астроўскі
|
1
|
Р. М. Васілюк
|
1
|
Р. Капанцоў
|
1
|
Р. М. Жук-Грышкевіч
|
1
|
Р. М. Хмарык
|
1
|
Р. М. Юзапчук
|
1
|
Ліцейны завулак (Пінск)
|
1
|
Р. Мажаеў
|
1
|
Р. Мачульскі
|
1
|
Р. Місюра
|
1
|
Р. Нагорны
|
1
|
Р. Несен
|
1
|
Р. П. Рычагоў
|
1
|
М. І. Красоўскі
|
1
|
Р. Зыбайла
|
1
|
Р. П. Шорах
|
1
|
Р. В. Грычынавіч
|
1
|
Р. Афанасік
|
1
|
Р. Б. Зыбайла
|
1
|
Р. Б. Кацынель
|
1
|
М. І. Шамяціла
|
1
|
М. І. Сазонаў
|
1
|
Р. Бабаеў
|
1
|
Р. Баталаў
|
1
|
Р. Бурэц
|
1
|
Р. Бысюк
|
1
|
Р. В. Бабаеў
|
1
|
Р. В. Сямук
|
1
|
Р. Жмойдзяк
|
1
|
Р. В. Трапачкін
|
1
|
Р. Васілюк
|
1
|
М. І. Мяснікоў
|
1
|
Р. Волкаў
|
1
|
Р. Вягера
|
1
|
Р. Г. Судкоўскі
|
1
|
Р. Гаркуша
|
1
|
Р. Грычынавіч
|
1
|
М. І. Ліцкевіч
|
1
|
Р. Дзямко
|
1
|
Р. П. Шаблоўскі
|
1
|
Ліцейная вуліца (Пінск)
|
1
|
Рабочы завулак (Баранавічы)
|
1
|
РІВЦ
|
1
|
Р. Шорах
|
1
|
Р. Шульман
|
1
|
Р. Шэйка
|
1
|
Р. Ю. Сцяпанаў
|
1
|
Р. Юдзянкоў
|
1
|
Р. Юзапчук
|
1
|
Р. Я. Юдзянкоў
|
1
|
Р.Карнапа
|
1
|
Р2 (аўтадарога, Беларусь)
|
1
|
Р6
|
1
|
Літоўская правінцыя ордэна бернардзінцаў
|
1
|
Р. Шаблоўскі
|
1
|
РБК
|
1
|
Літоўская правінцыя
|
1
|
РУП
|
1
|
Літоўская капела
|
1
|
Рабаванне
|
1
|
Раберта Сенсіні
|
1
|
Рабочая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Рабочая вуліца (Брэст)
|
1
|
Рабочая вуліца (Пінск)
|
1
|
Рабочая мова
|
1
|
Р. Шаршэўскі
|
1
|
Р. Ціханская
|
1
|
Ліхтаршчык
|
1
|
Р. Раманаў
|
1
|
Ліхтар
|
1
|
Р. Прускі
|
1
|
Р. Р. Бысюк
|
1
|
Р. Р. Гаркуша
|
1
|
Р. Р. Лазько
|
1
|
Ліхвярства
|
1
|
Р. Р. Мясаедаў
|
1
|
Р. Р. Фрэнц
|
1
|
Р. Рагінскі
|
1
|
Р. Радавіч
|
1
|
Р. Рычагоў
|
1
|
Літоўская ўніяцкая духоўная кансісторыя
|
1
|
Р. С. Бурэц
|
1
|
Р. С. Вягера
|
1
|
Р. Сцяпанаў
|
1
|
Р. Сямук
|
1
|
Р. Сяржант
|
1
|
Р. Таболіч
|
1
|
Р. Трапачкін
|
1
|
Р. Ф. Нагорны
|
1
|
Р. Хадаркевіч
|
1
|
Р. Хмарык
|
1
|
Р. Ц. Кротаў
|
1
|
Рака Канапелька
|
1
|
Ліпінкі (значэнні)
|
1
|
М. І. Шпакоўскі
|
1
|
Расіёны
|
1
|
Расійскі дзяржаўны педагагічны ўніверсітэт імя Герцэна
|
1
|
Лёгкая атлетыка на летніх Алімпійскіх гульнях 2004
|
1
|
Лёгкая атлетыка на летняй Універсіядзе 2017
|
1
|
Расійскі палітычны камітэт
|
1
|
Лёгкаатлетычны манеж (Гродна)
|
1
|
Расійскі фонд фундаментальных даследаванняў
|
1
|
Ляўковічы
|
1
|
Расійскі ўніверсітэт транспарту
|
1
|
Расійскі ўніверсітэт тэатральнага мастацтва
|
1
|
Расінг Сантандэр
|
1
|
Ляшкі
|
1
|
Расійскі дзяржаўны педагагічны ўніверсітэт імя А. І. Герцэна
|
1
|
Ратайчыцкая воласць
|
1
|
Лячэбніца
|
1
|
Ляхаыіцкі раён
|
1
|
Ратайчыцы (гміна)
|
1
|
Ратуша (альманах)
|
1
|
Рафал Сулістроўскі
|
1
|
Ляхавіцкія могілкі
|
1
|
Рафаіл Сяржант
|
1
|
Рахель з Бжастоўскіх
|
1
|
Рахматыхуда Хайбараў
|
1
|
Лёгкая атлетыка на летніх юнацкіх Алімпійскіх гульнях 2010
|
1
|
Лёгкая атлетыка на летніх юнацкіх Алімпійскіх гульнях 2014
|
1
|
Рачная вуліца (Брэст)
|
1
|
Ліверная каўбаса
|
1
|
Расціслаў
|
1
|
Расціслаў Бензярук
|
1
|
Ліга канферэнцый УЕФА 2021/2022
|
1
|
Расціслаў Жмойдзяк
|
1
|
Ліга Еўропы УЕФА 2020/2021
|
1
|
Расціслаў Усеваладавіч
|
1
|
Расійскае Біблейскае таварыства
|
1
|
Расійскае біблейскае таварыства
|
1
|
Лівец
|
1
|
Расійская акадэмія адукацыі
|
1
|
Расійская акадэмія дзяржаўнай службы пры Прэзідэнце Расійскай Федэрацыі
|
1
|
Расійская футбольная Прэм’ер-ліга 2017/2018
|
1
|
Расійская акадэмія медыцынскіх навук
|
1
|
Лівенскі павет
|
1
|
Лібертполь
|
1
|
Расійская грэкакаталіцкая царква
|
1
|
Лётчык-выпрабавальнік
|
1
|
Лётны завулак (Брэст)
|
1
|
Расійская футбольная Прэм’ер-ліга 2014/2015
|
1
|
Лётная вуліца (Брэст)
|
1
|
Расійская футбольная Прэм’ер-ліга 2015/2016
|
1
|
Расійская футбольная Прэм’ер-ліга 2016/2017
|
1
|
Рачная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Ляхавіцкі льнозавод
|
1
|
Растоўскі павет
|
1
|
Лясная вуліца (Брэст)
|
1
|
Лясны завулак (Брэст)
|
1
|
Лясная прамысловасць
|
1
|
Род Альдэнбургскіх
|
1
|
Род Анцутаў
|
1
|
Лясная вуліца (Пінск)
|
1
|
Род Аранскіх
|
1
|
Лясная вуліца (Маларыта)
|
1
|
Род Астрарогаў
|
1
|
Лясная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Род Асінскіх
|
1
|
Род Бабрынскіх
|
1
|
Ровенскі павет
|
1
|
Род Бохвіцаў
|
1
|
Род Бужынскіх
|
1
|
Лясная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Ляплёўка (значэнні)
|
1
|
Ляплеўскі
|
1
|
Ляохэ
|
1
|
Род Бухавецкіх
|
1
|
Род Біспінгаў
|
1
|
Род Вадынскіх
|
1
|
Ляова
|
1
|
Ровенькі
|
1
|
Ровенская вуліца (Пінск)
|
1
|
Рачная вуліца (Пінск)
|
1
|
Ляхавіцкае вадасховішча, Ляхавіцкі раён
|
1
|
Рачны завулак (Пінск)
|
1
|
Рашчупкіна
|
1
|
Рашынь
|
1
|
Ляхавіцкая гміна
|
1
|
Раённы камітэт КПСС
|
1
|
Раёны рэспубліканскага падпарадкавання Таджыкістана
|
1
|
Ляхавіцкая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Ляхавіцкая воласць
|
1
|
Раіна Галаўнянка
|
1
|
Ляхавіцкае вадасховішча, Ляхавічы
|
1
|
Лясістасць
|
1
|
Роберт Рыгоравіч Ланда
|
1
|
Раіса Місюра
|
1
|
Раіса Хмарык
|
1
|
Раіса Ціханская
|
1
|
Раўскае ваяводства
|
1
|
Республика Беларусь, энцыклапедыя
|
1
|
Ржэўска-Вяземская аперацыя, 1943
|
1
|
Роберт Ісакавіч Каплан-Інгель
|
1
|
Роберт Марфельд
|
1
|
Лясы (значэнні)
|
1
|
Роберт Маскант
|
1
|
Лясны масіў
|
1
|
Растоўскі тэатр драмы імя М. Горкага
|
1
|
Растоўскі дзяржаўны будаўнічы ўніверсітэт
|
1
|
Ліпнікі (значэнні)
|
1
|
Раксана Каджану
|
1
|
Рака Шса
|
1
|
Лінгвакультуралогія
|
1
|
Лінаўскі ўчастак культуры хвоі веймутавай
|
1
|
Ракаўская воласць
|
1
|
Ракаўская шаша
|
1
|
Лінаўская воласць
|
1
|
Лінаўскае войтаўства
|
1
|
Ракаўская шаша (жылы раён)
|
1
|
Ракетная вуліца (Пінск)
|
1
|
Ракоўскія
|
1
|
Ракіта залацістапабегавая
|
1
|
Рака Чарнагузка
|
1
|
Лінава 1
|
1
|
Лімантаўшчына
|
1
|
Ракітна (значэнні)
|
1
|
Ліманава
|
1
|
Лілія Батырава
|
1
|
Ракітная вуліца (Брэст)
|
1
|
Ракітнаўскі раён
|
1
|
Ракітнік рускі
|
1
|
Ліляна Хаб’янавіч-Джуравіч
|
1
|
Ліловая вуліца (Брэст)
|
1
|
Рака Шнара
|
1
|
Рака Туранка
|
1
|
Раман IV
|
1
|
Ліпа раскідзістая
|
1
|
Рака Кормін
|
1
|
Ліпецкі авіяцэнтр
|
1
|
Ліпеньская вуліца (Брэст)
|
1
|
Рака Крыўка
|
1
|
Рака Кукаўка
|
1
|
Рака Лесна
|
1
|
Ліпавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Ліпавае балота
|
1
|
Рака Ліпа, прыток Стыра
|
1
|
Рака Мень-з-Маркуўка
|
1
|
Рака Мутвіца
|
1
|
Рака Стубла 1
|
1
|
Ліпа крымская
|
1
|
Ліпа галандская
|
1
|
Рака Нурчы
|
1
|
Рака Пачапаўка
|
1
|
Ліноўскае лясніцтва
|
1
|
Рака Радагошч
|
1
|
Рака Сенніца
|
1
|
Рака Сланіўка
|
1
|
Рака Смалянка
|
1
|
Лінейная вуліца (Брэст)
|
1
|
Рака Ствіга
|
1
|
Рамазан Ісаеў
|
1
|
Ліловая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Растоўскі акадэмічны тэатр драмы імя М. Горкага
|
1
|
Рамізнік
|
1
|
Рамель (значэнні)
|
1
|
Раменьчык
|
1
|
Рамесная вуліца (Пінск)
|
1
|
Рамонкавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Рамонкавы завулак (Баранавічы)
|
1
|
Рамонтна-будаўнічы трэст Упраўлення справамі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Рампрыбор
|
1
|
Рамуальд Адольфавіч Жабінскі
|
1
|
Рамуальд Бохвіц
|
1
|
Лідскае староства
|
1
|
Ранцье
|
1
|
Лідская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Ранішняя вуліца (Брэст)
|
1
|
Рапнінская капліца
|
1
|
Лідзія Грынеўская
|
1
|
Расоха
|
1
|
Распранальня
|
1
|
Распяцце
|
1
|
Рассельгаснагляд
|
1
|
Ліда (гасцініца)
|
1
|
Ліга чэмпіёнаў УЕФА 2020/2021
|
1
|
Ліга чэмпіёнаў ЕГФ 2012/2013
|
1
|
Рамбуддармаш
|
1
|
Рамбудгідрамаш
|
1
|
Лілея-саранка
|
1
|
Раман Піліпчук
|
1
|
Лізель Хубер
|
1
|
Раман Валовіч
|
1
|
Раман Васільевіч Млынар
|
1
|
Раман Дастаеўскі
|
1
|
Раман Дольскі
|
1
|
Раман Катлімоўскі
|
1
|
Раман Колеснеў
|
1
|
Раман Кротаў
|
1
|
Раман Мікалаевіч Ярмольчык
|
1
|
Раман Некрашэвіч
|
1
|
Раман Свінціцкі
|
1
|
Лідская вуліца (Брэст)
|
1
|
Раман Фарэйстэр
|
1
|
Раман Фёдаравіч Кобрынскі
|
1
|
Лізавета Развадоўская
|
1
|
Ліепайскі раён
|
1
|
Раман Яварчук
|
1
|
Раманаў (гміна Сасноўка)
|
1
|
Раманаўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Лідскі мясакамбінат
|
1
|
Раманоўшчына (значэнні)
|
1
|
Рамат ха-Шарон
|
1
|
Лідскі аўтарамзавод
|
1
|
Р. А. Шульман
|
1
|
М. Іаўчук
|
1
|
М. М. Куіш
|
1
|
М. Е. Крыштафовіч
|
1
|
М. Заяц
|
1
|
Прэмія прафсаюзаў Беларускай ССР
|
1
|
Прэмія свабоды беларускай апазіцыі
|
1
|
М. Загвоздзін
|
1
|
Прэмія імя Ігната Буйніцкага
|
1
|
Прэмія імя Аркадзя Куляшова
|
1
|
М. Жукаў
|
1
|
Прэмія імя Льва Копелева
|
1
|
М. Ждановіч
|
1
|
Прэмія імя М. Багдановіча
|
1
|
Прэмія імя У. Караля
|
1
|
М. К. Андрайчук
|
1
|
Прэм’ер-міністр Латвіі
|
1
|
Прэпазіт
|
1
|
Прэс
|
1
|
М. Е. Заяц
|
1
|
М. Дз. Плотнікаў
|
1
|
М. Дз. Капленка
|
1
|
М. Дарагастайскі
|
1
|
М. Даменікан
|
1
|
М. Далгарукаў
|
1
|
Пскоўская духоўная семінарыя
|
1
|
М. Зянько
|
1
|
Прэмія Свабоды імя Джона Макейна
|
1
|
Псіхіятрычны шпіталь
|
1
|
М. Кальчак
|
1
|
Прэм'ер-ліга Казахстана па футболе 2009
|
1
|
М. Карпук
|
1
|
М. Карполь
|
1
|
Прэмія Інстытута даследавання таталітарных рэжымаў за свабоду, дэмакратыю і правы чалавека
|
1
|
Прэмія Іцыка Мангера
|
1
|
М. Карповіч
|
1
|
М. Капленка
|
1
|
Прэмія Гердэра
|
1
|
М. Канькоў
|
1
|
М. Калінковіч
|
1
|
Прэмія Муз-ТБ 2013
|
1
|
Прэмія Самуіла Багуміла Ліндэ
|
1
|
М. Казюк
|
1
|
Прэмія Муз-ТБ 2014
|
1
|
Прэмія Мінбудархітэктуры імя У. А. Караля
|
1
|
М. Кавальчук
|
1
|
Прэмія Савета Міністраў БССР
|
1
|
М. К. Юскавец
|
1
|
М. К. Клышка
|
1
|
М. К. Баброўскі
|
1
|
М. К. Астрамецкі
|
1
|
Прэмія Савета Міністраў РБ
|
1
|
М. Давыдаў
|
1
|
Птаха
|
1
|
Прэзідэнт Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі
|
1
|
Пярэдняя
|
1
|
Пфулінген
|
1
|
М. Германовіч
|
1
|
Пшанічны завулак (Брэст)
|
1
|
Пыталеў
|
1
|
Пэнлі
|
1
|
Пянька
|
1
|
Пяньковая вуліца (Пінск)
|
1
|
Пяньковы праезд (Пінск)
|
1
|
М. Гвай
|
1
|
Пяняны
|
1
|
Пярэдняя Памеранія-Грайфсвальд
|
1
|
Пушкінская вуліца (Растоў-на-Доне)
|
1
|
Пярэдні пакой
|
1
|
Пярэселка (Гродна)
|
1
|
М. Гардзяйчук
|
1
|
Пяскі (Ясінувацкі раён)
|
1
|
Пясочная брама
|
1
|
Пясочная вуліца (Брэст)
|
1
|
Пясочны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Пясчаная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Пясчаная вуліца (Брэст)
|
1
|
Пясчаная вуліца (Пінск)
|
1
|
Пушчанская вуліца (Брэст)
|
1
|
Пушкоў
|
1
|
Птушкаводства
|
1
|
Пулхаў
|
1
|
Пугачоўская вуліца (Брэст)
|
1
|
М. Д. Шыла
|
1
|
Пужыца
|
1
|
Пузыны
|
1
|
М. Д. Чурабы
|
1
|
Пузыраплоднік крутлалісты
|
1
|
М. Д. Свінарчук
|
1
|
Пузырэўскі
|
1
|
Пук
|
1
|
М. Д. Пац
|
1
|
Пунсовая вуліца (Брэст)
|
1
|
Пуцявец
|
1
|
Пурневічы
|
1
|
М. Грачыха
|
1
|
М. Гордзін
|
1
|
М. Горбач
|
1
|
Пусташ-Дабралуцкае
|
1
|
Пухлінныя клеткі
|
1
|
Пуцевадзіцель
|
1
|
Пуцейская вуліца (Брэст)
|
1
|
Пуцейскі завулак (Брэст)
|
1
|
М. Гойшык
|
1
|
Пуцявая вуліца (Брэст)
|
1
|
Прэзідэнцкі спартыўны клуб
|
1
|
Прэзідэнт Малі
|
1
|
Пятля Несцерава
|
1
|
Прыбудова
|
1
|
Прыазёрны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Прыамурскае генерал-губернатарства
|
1
|
М. Лынша
|
1
|
М. Лучанок
|
1
|
М. Луцкі
|
1
|
Прыбалтыйская ваенная акруга
|
1
|
Прыбалтыйская чыгунка
|
1
|
Прыбарава (гміна)
|
1
|
М. Лотыш
|
1
|
Прыбарава (значэнні)
|
1
|
Прыбужжа (значэнні)
|
1
|
М. М. Івашэнка
|
1
|
М. Логвінава
|
1
|
Прыбужская вуліца (Брэст)
|
1
|
М. Лазнуха
|
1
|
М. Лагодзіч
|
1
|
М. Л. Страха
|
1
|
М. Л. Светлік
|
1
|
Прыбярэжная вуліца (Брэст)
|
1
|
Прыбярэжны завулак (Брэст)
|
1
|
М. Л. Машэнскі
|
1
|
Прывакзальная плошча (Гродна)
|
1
|
М. Ліцкевіч
|
1
|
Прыазёрны (значэнні)
|
1
|
Прывал
|
1
|
М. М. Гвай
|
1
|
М. М. Клачковіч
|
1
|
М. М. Кальчак
|
1
|
М. М. Зянько
|
1
|
М. М. Дзямчук
|
1
|
Пружанскі малочны камбінат
|
1
|
М. М. Дворнікаў
|
1
|
Пружанскі раён, Бярозаўскі раён
|
1
|
Пружанскі раён, Камянецкі раён
|
1
|
Пружанскі раён, Кобрынскі раён
|
1
|
М. М. Дарагастайскі
|
1
|
М. М. Гардзяйчук
|
1
|
Прыазёрная вуліца (Брэст)
|
1
|
Пружанскі сельгастэхнікум
|
1
|
М. М. Весялуха
|
1
|
М. М. Бутаўт-Андрайковіч
|
1
|
Пружаны ў міжваеннай Польшчы
|
1
|
Пруска (Камянецкі раён)
|
1
|
Прусіноўскія
|
1
|
М. М. Бранфілаў
|
1
|
М. М. Бабічаў
|
1
|
Прут (адзінка плошчы)
|
1
|
Прушанская воласць
|
1
|
Прыазёрная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
М. Л. Лынша
|
1
|
Прыветлівая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Прэзідыум Вярхоўнага савета БССР
|
1
|
Прысядзібны парк пры былой сядзібе Святаполк-Завадскіх
|
1
|
Прыпечак
|
1
|
Прыпыначны пункт Бабры
|
1
|
М. Корж
|
1
|
Прыпяць, верш
|
1
|
Прыродакарыстанне
|
1
|
М. Козік
|
1
|
Прыруб
|
1
|
М. Клачковіч
|
1
|
Прысада
|
1
|
Прыступкі
|
1
|
Прысяжны павераны
|
1
|
Прымусовыя работы
|
1
|
Прыхадская бібліятэка
|
1
|
Прыходская школа
|
1
|
М. Кераліды
|
1
|
Прыяліт Рэутаў
|
1
|
Прыёрбанка
|
1
|
Прэвент
|
1
|
Прэжыхаў Воранц
|
1
|
Прэзбітэрыум
|
1
|
М. Кералідзі
|
1
|
М. Кенда
|
1
|
Прынёманскі (жылы раён)
|
1
|
М. Крыштафовіч
|
1
|
Прыветлівая вуліца (Брэст)
|
1
|
Прыгарадны вакзал (Брэст)
|
1
|
Прыволжская ваенная акруга
|
1
|
М. Л. Лотыш
|
1
|
Прыгарадная (Баранавіцкі раён)
|
1
|
М. Л. Гамаліцкі
|
1
|
Прыгарадная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
М. Л. Вяленка
|
1
|
Прыгарадная вуліца (Брэст)
|
1
|
М. Кісялёў
|
1
|
М. Куіш
|
1
|
Прыгарадная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Прыгодзіч
|
1
|
Прылукі (значэнні)
|
1
|
Прыгожая вуліца (Пінск)
|
1
|
Прыгранічная вуліца (Брэст)
|
1
|
Прыданае
|
1
|
Прыдарожная вуліца (Брэст)
|
1
|
Прыз Міжнароднага конкурсу ўкраінскай песні імя У. Івасюка
|
1
|
М. Куцко
|
1
|
Прыкмета на шчасце
|
1
|
Прыладабудаванне
|
1
|
М. Куканенка
|
1
|
М. Кузьміч
|
1
|
М. Кудрын
|
1
|
Пясчаны завулак (Пінск)
|
1
|
Пятро Дземянчук
|
1
|
Р. А. Ціханская
|
1
|
Пінскі дзяржаўны настаўніцкі інстытут
|
1
|
М. Арцюх
|
1
|
М. Анішчык
|
1
|
М. Андрайчук
|
1
|
М. Амельяновіч
|
1
|
Пінскі гідратэхнікум
|
1
|
М. Аліева
|
1
|
М. Агейка
|
1
|
Пінскі дзяржаўны вышэйшы банкаўскі каледж
|
1
|
Пінскі дзяржаўны каледж мастацтваў
|
1
|
Пінскі дзяржаўны медыцынскі каледж
|
1
|
М. Аверын
|
1
|
Пінскі гебіт
|
1
|
Пінскі дзяржаўны прафесійна-тэхнічны каледж машынабудавання
|
1
|
М. Абрамчук
|
1
|
Пінскі дзяржаўны прафесійны ліцэй будаўнікоў
|
1
|
Пінскі дэканат благачынне
|
1
|
Пінскі дэканат епархія
|
1
|
Пінскі кафедральны сабор
|
1
|
Пінскі кляштар базыльян
|
1
|
Пінскі кляштар кармелітаў
|
1
|
Пінскі кляштар марыявітак
|
1
|
М. А. Хлебасолаў
|
1
|
Пінскі гідрамеліяратыўны тэхнікум
|
1
|
Пінскі гарсавет
|
1
|
Пінскі павет, Палескае ваяводства
|
1
|
Пінская цэнтральная гарадская бальніца
|
1
|
Пінская гарадская карцінная галерэя
|
1
|
Пінская гімназія
|
1
|
Пінская дзіцячая школа выяўленчага мастацтва
|
1
|
М. Баранаў
|
1
|
Пінская духоўная каталіцкая семінарыя
|
1
|
Пінская дыяцэзыя
|
1
|
М. Багдасараў
|
1
|
Пінская епархія епархія
|
1
|
Пінская фабрыка мастацкіх вырабаў
|
1
|
Пінская цэнтральная бальніца
|
1
|
Пінская цэнтральная паліклініка
|
1
|
М. Астрамецкі
|
1
|
М. Бабічаў
|
1
|
Пінсксаўгасбуд
|
1
|
М. Б. Куняўскі
|
1
|
Пінскі Маркаўскі манасты
|
1
|
Пінскі абласны камітэт КП Беларусі
|
1
|
М. Б. Куканенка
|
1
|
Пінскі аграрны тэхналагічны каледж
|
1
|
Пінскі аўтавакзал
|
1
|
Пінскі гарадскі выканаўчы камітэт
|
1
|
Пінскі гарадскі дом культуры
|
1
|
Пінскі мяса-малочны тэхнікум
|
1
|
Пінскі павятовы маршалак
|
1
|
Пінская вобласць, 1941
|
1
|
М. А. Букаткін
|
1
|
Піянерская вуліца (Драгічын)
|
1
|
Піянерская вуліца (Маларыта)
|
1
|
Піянерская вуліца (Пінск)
|
1
|
М. А. Грачыха
|
1
|
М. А. Горбач
|
1
|
Піянерскі завулак (Брэст)
|
1
|
Піўніца
|
1
|
П’етра Банарэлі дэла Роверэ
|
1
|
М. А. Бяспалая
|
1
|
Р. І. Афанасік
|
1
|
Р. І. Козел
|
1
|
Піянерская вуліца, Санкт-Пецярбург
|
1
|
Р. І. Мажаеў
|
1
|
Р. І. Сяржант
|
1
|
Р. І. Хадаркевіч
|
1
|
М. А. Бардачоў
|
1
|
Р. І. Шэйка
|
1
|
Р. А. Дзямко
|
1
|
Р. А. Капанцоў
|
1
|
Р. А. Місюра
|
1
|
М. А. Багдасараў
|
1
|
М. Івашэнка
|
1
|
Піянерская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
М. А. Ждановіч
|
1
|
М. А. Урубель
|
1
|
Пісталет Нагана
|
1
|
Пінскі падпольны абкам ЛКСМБ
|
1
|
Пінскі парафіяльны касцёл
|
1
|
Пінскі раённы выканаўчы камітэт
|
1
|
Пінскі староста
|
1
|
Пінскі суднабудаўніча-суднарамонтны завод
|
1
|
Пінскі індустрыяльны тэхнікум
|
1
|
Пінскі ўлікова–крэдытны тэхнікум
|
1
|
Пінскія біскупы
|
1
|
Пісар земскі
|
1
|
М. А. Сачкоўскі
|
1
|
М. А. Пісканоўскі
|
1
|
М. А. Казакевіч
|
1
|
Пітная вада
|
1
|
М. А. Марціновіч
|
1
|
Пітэр Левен
|
1
|
Піхтавая вуліца (Брэст)
|
1
|
М. А. Макараў
|
1
|
Піцемскі
|
1
|
М. А. Лучанок
|
1
|
М. А. Логвінава
|
1
|
М. А. Латан
|
1
|
М. А. Корж
|
1
|
М. А. Кенда
|
1
|
Пінская вуліца (Пінск)
|
1
|
Пінская благачынне
|
1
|
Пятро Клімук
|
1
|
Пётр Казімір Вяжэвіч
|
1
|
Пётр Галеевіч Шапавалаў
|
1
|
М. Вячорка
|
1
|
Пётр Гарайскі
|
1
|
М. Вяленка
|
1
|
Пётр Голад
|
1
|
М. Весялуха
|
1
|
Пётр Дурнаво
|
1
|
Пётр Еўдакімавіч Краскоў
|
1
|
Пётр Зыкаў
|
1
|
Пётр Казакевіч
|
1
|
М. Васько
|
1
|
Пётр Васільевіч Зарэцкі
|
1
|
Пётр Корбут
|
1
|
М. Вайлупаў
|
1
|
Пётр Крохалеў
|
1
|
Пётр Лопух
|
1
|
Пётр Лічнэрскі
|
1
|
Пётр Машэ́раў
|
1
|
Пётр Мікалаевіч Страмаухаў
|
1
|
Пётр Міхайлавіч Таклёнак
|
1
|
Пётр Міхайлавіч Філатаў
|
1
|
Пётр Міхал Пац
|
1
|
Пётр Галаўня-Астрожацкі
|
1
|
М. Вітус
|
1
|
М. В. Чыж
|
1
|
Пётр Айгнер
|
1
|
Пятрова Паляна
|
1
|
Пятроўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Пяцелева
|
1
|
Пяціканцовая зорка
|
1
|
Пячоначна-клетачны рак
|
1
|
Пётр, мітрапаліт Кіеўскі
|
1
|
Пётр Ібшман
|
1
|
Пётр Івашуцін
|
1
|
Пётр Аборскі
|
1
|
Пётр Ажэшка
|
1
|
М. Гамаліцкі
|
1
|
Пётр Вайцяхоўскі
|
1
|
М. Г. Сыркін
|
1
|
Пётр Ануфрый Юстын Сялява
|
1
|
М. Г. Мінкевіч
|
1
|
Пётр Аркудзій
|
1
|
Пётр Аскаравіч Патон
|
1
|
Пётр Бабей
|
1
|
Пётр Багданаў
|
1
|
Пётр Бандарчук
|
1
|
Пётр Браніцкі
|
1
|
Пётр Брэнч
|
1
|
Пётр Вабішчэвіч
|
1
|
М. В. Шкут
|
1
|
М. В. Хацімскі
|
1
|
М. Бардачоў
|
1
|
Пінск (значэнні)
|
1
|
Піліпчук
|
1
|
М. В. Карполь
|
1
|
М. В. Казюк
|
1
|
М. В. Гойшык
|
1
|
М. В. Васько
|
1
|
Піначы
|
1
|
Пінск, аэрапорт
|
1
|
М. В. Букшта
|
1
|
М. Бяспалаў
|
1
|
М. Бяспалая
|
1
|
М. Бутаўт-Андрайковіч
|
1
|
Пільнінскі раён Ніжагародскай вобласці
|
1
|
М. Букшта
|
1
|
Пінска-Тураўская епархія
|
1
|
Пінскае духоўнае вучылішча
|
1
|
М. Букаткін
|
1
|
М. Бранфілаў
|
1
|
Пінскае параходства
|
1
|
Пінскае педагагічнае вучылішча імя А. С. Пушкіна
|
1
|
Пінскае стараства
|
1
|
М. Бачарэлі
|
1
|
М. Бастынец
|
1
|
Піліп Гупінец
|
1
|
М. В. Кералідзі
|
1
|
М. В. Сіткевіч
|
1
|
М. В. Кераліды
|
1
|
Пётр Пачанчук
|
1
|
М. В. Сакалоў
|
1
|
Пётр Паўлавіч Філіпаў
|
1
|
Пётр Пятровіч Гарайскі
|
1
|
М. В. Міхальчук
|
1
|
М. В. Лагодзіч
|
1
|
Пётр Раманавіч Максімаў
|
1
|
М. В. Кісялёў
|
1
|
Пётр Сатонаў
|
1
|
М. В. Куцко
|
1
|
Пётр Тамашэўскі
|
1
|
Пікачы
|
1
|
Пётр Фёдаравіч Гельмерсен
|
1
|
Пётр Хойка
|
1
|
Пётр Цецюшаў
|
1
|
Пётр Цімафеевіч Пузына
|
1
|
Пётр Швыкоўскі
|
1
|
Пётр Эстка (1729—1787)
|
1
|
Пётр Якаўлевіч Плотка
|
1
|
Пётр Ян Чапскі
|
1
|
Піваварная вуліца (Брэст)
|
1
|
Пігановічы (значэнні)
|
1
|
Пік Сегед
|
1
|
М. Клышка
|
1
|
Парламенцкія выбары ў Польшчы ў 1930 г.
|
1
|
Пацыфікацыя ўкраінцаў ва Усходняй Малапольшчы (1930)
|
1
|
Нагрудны знак «Ганаровы дарожнік Беларусi» I ступені
|
1
|
Муса Ібрагімаў
|
1
|
Навіны дня (кінатэатр, Мінск)
|
1
|
Мурожныя лугі
|
1
|
Мураўёўская воласць
|
1
|
Навісі
|
1
|
Нагараны (значэнні)
|
1
|
Нагорны завулак (Мінск)
|
1
|
Нагрудны знак «Вынаходнік СССР»
|
1
|
Нагрудны знак «Ганаровы дарожнік Беларусi» II ступені
|
1
|
Мурашкевіч
|
1
|
Навінкі (псіхбальніца)
|
1
|
Мурафа (рэчка)
|
1
|
Мурамцаўскі раён
|
1
|
Нагрудны знак Следчага камітэта Рэспублікі Беларусь «За заслугі»
|
1
|
Нагрудны знак узнагароды імя У. М. Ігнатоўскага Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі
|
1
|
Мурамцава, Омская вобласць
|
1
|
Муравец (Польшча)
|
1
|
Над хвалямі Серабранкі
|
1
|
Муніцыпальны раён Саснагорск
|
1
|
Надзвычайны і Паўнамоцны Пасол Рэспублікі Беларусь у Рэспубліцы Балгарыя
|
1
|
Надзеждзінская вуліца (Брэст)
|
1
|
Навінская хвоя
|
1
|
Навучальная ўстанова
|
1
|
Надзеждзінскі завулак (Брэст)
|
1
|
Навукова-даследчы інстытут праблем крыміналогіі, крыміналістыкі і судовай экспертызы
|
1
|
Навасёлкаўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Мытная вуліца (Брэст)
|
1
|
Мыта
|
1
|
Мыслятын
|
1
|
Навасёлкі (Брэсцкі раён)
|
1
|
Навачаркаск
|
1
|
Навукова-вытворчае аб'яднанне «Гранат»
|
1
|
Навукова-вытворчае аб’яднанне «Цэнтр»
|
1
|
Мушка (рака)
|
1
|
Навукова-даследчы клінічны інстытут радыяцыйнай медыцыны і эндакрыналогіі
|
1
|
Навукова-практычны цэнтр Дзяржаўнага камітэта судовых экспертыз Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Навум Шэер
|
1
|
Мухавецкі лес
|
1
|
Навуковая публікацыя
|
1
|
Мухавецкі (саўгас)
|
1
|
Навуковая школа
|
1
|
Навуковыя артыкулы
|
1
|
Мухавецкая вуліца (Брэст)
|
1
|
Муха (рака)
|
1
|
Навум Мейман
|
1
|
Муфцій
|
1
|
Мускевіцкая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Муніцыпальнае ўтварэнне Таваркаўскае
|
1
|
Надзеждзінскі металургічны завод
|
1
|
Навасёлкаўска-Паўлаўскае паўстанне
|
1
|
Музей Войскаў ППА
|
1
|
Музей гісторыі рэлігіі (Гродна)
|
1
|
Музей гісторыі НАН Беларусі
|
1
|
Музей авіяцыйнай тэхнікі (Баравая)
|
1
|
Музей абароны Брэсцкай крэпасцi
|
1
|
Музей Суворава (Кобрын)
|
1
|
Накладка
|
1
|
Налічнік
|
1
|
Намеснік міністра аховы здароўя Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Музей Кабушкіна
|
1
|
Намеснік слонімскі
|
1
|
Намеснікі тураўскія
|
1
|
Наканечнік стралы
|
1
|
Музей Брэсцкай крэпасці-героя
|
1
|
Музей Беларускага мастацтва
|
1
|
Музей 5 форт
|
1
|
Нанос
|
1
|
Музей-сядзіба «Пружанскі палацык»
|
1
|
Напалеонаўская Францыя
|
1
|
Напалеонаўская армія
|
1
|
Муз-ТВ
|
1
|
Мужчынская зборная Чарнагорыі па гандболе
|
1
|
Наперад!
|
1
|
Наканечнікаў
|
1
|
Найсвяцейшае Сэрца Ісуса
|
1
|
Мундзір
|
1
|
Надзея Нікіціна
|
1
|
Надзеждзінскі праезд (Брэст)
|
1
|
Мультан (значэнні)
|
1
|
Надзейны чалавек
|
1
|
Надзея, фабрыка, Брэст
|
1
|
Мульнае
|
1
|
Надзея Акутко
|
1
|
Надзея Бельская
|
1
|
Надзея Бука
|
1
|
Надзея Каткавец
|
1
|
Музычны твор
|
1
|
Музычны каледж пры Беларускай акадэміі музыкі
|
1
|
Найвышэйшая духоўная семінарыя
|
1
|
Музыкі
|
1
|
Музыка барока
|
1
|
Музыка Вялікага Княства Літоўскага
|
1
|
Музей сучаснага выяўленчага мастацтва
|
1
|
Надзея Парчук
|
1
|
Надліўская града
|
1
|
Надой
|
1
|
Музей прыроды нацыянальнага парку Прыпяцкі
|
1
|
Музей прыроды Белавежскай пушчы
|
1
|
Назабытоўскія
|
1
|
Мытнік
|
1
|
Мэблевая вуліца (Пінск)
|
1
|
Напеў
|
1
|
Н. Нікіціна
|
1
|
Міждыяцэзіяльная вышэйшая духоўная семінарыя імя Святога Тамаша Аквінскага
|
1
|
Н. Манько
|
1
|
Н. Мейман
|
1
|
Н. Н. Мейман
|
1
|
Міждыяцэзіяльная вышэйшая духоўная семінарыя
|
1
|
Міжгас
|
1
|
Міелагенайская сянюнія
|
1
|
Мідленд
|
1
|
Міг-17
|
1
|
Н. П. Дудчык
|
1
|
Н. М. Малецкі
|
1
|
Н. П. Жукоўская
|
1
|
Н. П. Нікіціна
|
1
|
Н. П. Пакоева
|
1
|
Н. П. Ялавая
|
1
|
Н. Парамонава
|
1
|
Н. Р. Смаль
|
1
|
Н. С. Парамонава
|
1
|
МіГ‑29
|
1
|
МіГ-9
|
1
|
Н. Сазановіч
|
1
|
Н. М. Шнаркевіч
|
1
|
Н. М. Каткавец
|
1
|
Н. Ф. Федарук
|
1
|
Н. А. Шпігельман
|
1
|
Міжнародная класіфікацыя хвароб-10
|
1
|
Міцкевічы (значэнні)
|
1
|
Міцькі (значэнні)
|
1
|
Міжнародная акадэмія інфармацыйных тэхналогій
|
1
|
Мішка Вештортавіч
|
1
|
Міжнародная акадэмія арганізацыйных і кіруючых навук
|
1
|
Мішна
|
1
|
Міжнародная адзнака імя Давіда Бурлюка
|
1
|
Мішчанчук
|
1
|
Н. А. Багушэвіч
|
1
|
Н. Бакунец
|
1
|
Н. Легастаева
|
1
|
Н. В. Дударга
|
1
|
Н. В. Манько
|
1
|
Н. В. Сазановіч
|
1
|
Н. Г. Кульша
|
1
|
Н. Дарэнская
|
1
|
Н. Дударга
|
1
|
Н. Дудчык
|
1
|
Н. Каткавец
|
1
|
Н. Кульша
|
1
|
Н. Л. Максіменка
|
1
|
Н. Ф. Бакунец
|
1
|
Н. Федарук
|
1
|
Навасельская вуліца (Пінск)
|
1
|
Навагрудская дамініканская школа
|
1
|
Мялецій Храптовіч
|
1
|
Мяжуеў
|
1
|
Набярэжная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Мядовая вуліца (Пінск)
|
1
|
Набярэжны завулак (Брэст)
|
1
|
Набі Камара
|
1
|
Навагрудскае гарадское вучылішча
|
1
|
Мядовая вуліца (Брэст)
|
1
|
Мядовая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Навагрудская выбарчая акруга
|
1
|
Мяднянскае лясніцтва
|
1
|
Мясамалмаш
|
1
|
Навагрудская польская гімназія імя А. Міцкевіча
|
1
|
Мядзведжагорскі раён
|
1
|
Мюнхенскі езуіцкі калегіум
|
1
|
Мэто
|
1
|
Навагрудскі раён, Баранавіцкі раён
|
1
|
Мэйстрыліга 2015
|
1
|
Мэдард Мікоша
|
1
|
Наваполацкі філіял Віцебскграмадзянпраекта
|
1
|
Мэблевая прамысловасць
|
1
|
Навасельская вуліца (Брэст)
|
1
|
Мярлін
|
1
|
Набярэжная Францыска Скарыны
|
1
|
Н. Шнаркевіч
|
1
|
МіГ-29УБ
|
1
|
МіГ-3
|
1
|
Н. Шукліна
|
1
|
Н. Ялавая
|
1
|
Нiша
|
1
|
НГ-Религии
|
1
|
НД
|
1
|
НДІ аптычнай прамысловасці
|
1
|
НДІ будаўніцтва і архітэктуры
|
1
|
НДІ водных праблем
|
1
|
НДПБ СНРВМ
|
1
|
НДПБ Спецыяльных навукова-рэстаўрацыйных вытворчых майстэрняў
|
1
|
Набярэжная Івана Міхайлавіча Кіеўца (Пінск)
|
1
|
МіГ-29БМ
|
1
|
НДПТІБ
|
1
|
МіГ-25П
|
1
|
НДР
|
1
|
НКА СССР
|
1
|
Набажэнства хрысціянскае
|
1
|
Набедраная павязка
|
1
|
Мі-17
|
1
|
Набярэжнай Карла Лібкнехта (Мазыр)
|
1
|
Мяшкоў
|
1
|
Наперадзе — круты паварот
|
1
|
Мужчынская зборная Расіі па гандболе
|
1
|
Міжнародная прэмія Камітэта абароны журналістаў за свабоду прэсы
|
1
|
Некрашы (Баранавіцкі раён)
|
1
|
Могілкі Маўнт-Оберн
|
1
|
Негатыў
|
1
|
Нежынскае староства
|
1
|
Могілкі Манмартр
|
1
|
Нейгоф-Лей
|
1
|
Могілкі Куле
|
1
|
Нейронная сетка
|
1
|
Некрапаліст
|
1
|
Некраш Валадковіч
|
1
|
Нектарная вуліца (Брэст)
|
1
|
Могілкі Пасянічы
|
1
|
Немаўлятка Ісус
|
1
|
Неміровіч-Шчыт
|
1
|
Могілкі Ганерсберы
|
1
|
Неміровічы-Шчыты (род)
|
1
|
Могілкі «Сінедрыя»
|
1
|
Мнагачлены Чабышова
|
1
|
Ненад Бабавіч
|
1
|
Ненароджанаму дзіцяці
|
1
|
Непадкупны
|
1
|
Нерадзюк
|
1
|
Невідана Міхайлаўна Сангушка
|
1
|
Могілкі Срэбжыска
|
1
|
Несухож
|
1
|
Наша раніца
|
1
|
Моладзевая зборная Казахстана па футболе
|
1
|
Начальнік Беларускай чыгункі
|
1
|
Моладзевая зборная Грэцыі па футболе
|
1
|
Начальнік Службы бяспекі прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Начка
|
1
|
Наш голос
|
1
|
Моладзевая зборная Ганы па футболе
|
1
|
Моладзевая зборная Аргенціны па футболе
|
1
|
Наш современник
|
1
|
Моладзевая зборная Албаніі па футболе
|
1
|
Моладзевая зборная Ізраіля па футболе
|
1
|
Невядомая вайна 1654—1667
|
1
|
Наўгародская вуліца (Пінск)
|
1
|
Моладаўскі літаратурна-краязнаўчы музей
|
1
|
Наўгародскі дзяржаўны педагагічны інстытут
|
1
|
Наўгародскі летапіс
|
1
|
Мокраўскі сельсавет (значэнні)
|
1
|
Наўгародскі педагагічны інстытут
|
1
|
Наўгародскі першы летапіс
|
1
|
Могілкі Чэртоза
|
1
|
Могілкі Фельдмохінг
|
1
|
Невельскія вязы
|
1
|
Нестар Андраюк
|
1
|
Мнагабор'е
|
1
|
Моладзевая зборная Кот-д’Івуара па футболе
|
1
|
Мечыслаў Часноўскі
|
1
|
Новасібірскае вышэйшае ваенна-палітычнае агульнавайсковае вучылішча
|
1
|
МиГ-15УТИ
|
1
|
Новасібірскае вышэйшае ваеннае каманднае вучылішча
|
1
|
Новасібірская епархія
|
1
|
МиГ-15
|
1
|
Новасібірская і Бердская епархія
|
1
|
Новасібірскі філіял камунальнага інстытута
|
1
|
Новахапёрскі павет
|
1
|
Новая Крыніца (калгас)
|
1
|
Мешчанка
|
1
|
Новая Прыпяць
|
1
|
Новарасійска-Таманская аперацыя
|
1
|
Новая Усходняя Прусія
|
1
|
Новая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Новая вуліца (Брэст)
|
1
|
Новая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Новая вуліца (Маларыта)
|
1
|
Новая вуліца (Пінск)
|
1
|
Мечыслава Руксеруўна
|
1
|
Новая зямля (газета)
|
1
|
Мечнік пінскі
|
1
|
Мечнік берасцейскі
|
1
|
Новаспаск
|
1
|
Новапясчаная вуліца (Пінск)
|
1
|
Несцерка (магазін)
|
1
|
Нова-Георгіеўскае
|
1
|
Несцярчук
|
1
|
Несялоўскі
|
1
|
Нета (рака)
|
1
|
Млынавая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Нетчынскае вадасховішча
|
1
|
Нефцегорскі
|
1
|
Млын, Воўчын
|
1
|
Неўралогія
|
1
|
Неўролаг
|
1
|
Нова-Бярозаўскі вапнавы завод
|
1
|
Новаагараўскі працэс
|
1
|
Новамікалаеўск
|
1
|
Минск-новости
|
1
|
Новаберажноўскі парк
|
1
|
Новагеоргіеўка
|
1
|
Микола Єло-Малинський
|
1
|
Новае Расна
|
1
|
Новазадворская вуліца (Брэст)
|
1
|
Новалукомльскі завод керамзітавага жвіру
|
1
|
МиГ-19
|
1
|
МиГ-17
|
1
|
Новамышская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Націў
|
1
|
Нацыянальны цэнтр кіравання абаронай Расійскай федэрацыі
|
1
|
Нарава-Ясельдзінская раўніна
|
1
|
Наста Захарэвіч
|
1
|
Мост Панятоўскага
|
1
|
Нарымонтавічы
|
1
|
Нарыца
|
1
|
Нарышкінскае барока
|
1
|
Нарэвіч
|
1
|
Насенняводства
|
1
|
Наскоўская воласць
|
1
|
Мост Кербедзя
|
1
|
Наскоўская гміна
|
1
|
Насоўская гміна
|
1
|
Московский комсомолец
|
1
|
Нарушэвіч
|
1
|
Настасся Васільеўна
|
1
|
Мордзічы (значэнні)
|
1
|
Мопраўская вуліца (Пінск)
|
1
|
Моніка Марон
|
1
|
Монктан
|
1
|
Настаяцель
|
1
|
Настаўніцкая вуліца (Брэст)
|
1
|
Настаўніцкі завулак (Брэст)
|
1
|
Настойка
|
1
|
Настоящее время (телеканал)
|
1
|
Нарыльскпраект
|
1
|
Наруш
|
1
|
Момір Лазіч
|
1
|
Мсціслаў Барташэўскі
|
1
|
Нарач (курортная зона)
|
1
|
Нарачанская вуліца (Брэст)
|
1
|
Мужчины не плачут 2
|
1
|
Нарва (горад)
|
1
|
Нардгаўзен
|
1
|
Мсціслаў Усеваладкавіч
|
1
|
Нарог
|
1
|
Мсціслаў Святаполкавіч
|
1
|
Народная Рэспубліка Конга
|
1
|
Народная вуліца (Брэст)
|
1
|
Мсціслава Ізяслававіча
|
1
|
Народны сход Заходняй Беларусі
|
1
|
Народны архітэктар СССР
|
1
|
Народны камисарыят абароны СССР
|
1
|
Моўчадскае лясніцтва
|
1
|
Народны камісарыят унутраных спраў УССР
|
1
|
Народны камісарыят харчавання
|
1
|
Народны камісарыят шляхоў зносін СССР
|
1
|
Моўчадзь (значэнні)
|
1
|
Мошэ Салавейчык
|
1
|
Мошэ Вейцман
|
1
|
Народны моладзевы тэатр «Візаві»
|
1
|
Насуты
|
1
|
Мольткі
|
1
|
Нацыянальны фонд дэмакратыі
|
1
|
Нацыянальная Дэмакратыя
|
1
|
Нафтавая вуліца (Пінск)
|
1
|
Нацвышэйшая нацыянальная рада
|
1
|
Нацельны крыж
|
1
|
Моладзевая зборная Узбекістана па футболе
|
1
|
Национальный статистический комитет Республики Беларусь
|
1
|
Нацыянальна-вызваленчы рух у Заходняй Беларусі
|
1
|
Моладзевая зборная Славеніі па футболе
|
1
|
Нацыянальна-дэмакратычная партыя Польшчы
|
1
|
Нацыянальнае Свята Незалежнасці, Польшчы
|
1
|
Моладзевая зборная Румыніі па футболе
|
1
|
Нацыянальная жалоба
|
1
|
Натуральныя павіннасці
|
1
|
Нацыянальны Дывізіён Малдовы 2018
|
1
|
Нацыянальны Дывізіён Малдовы 2019
|
1
|
Нацыянальны акадэмічны аркестр сімфанічнай і эстраднай музыкі Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Нацыянальны навукова-асветніцкі цэнтр імя Ф. Скарыны
|
1
|
Нацыянальны саюз пісьменнікаў Украіны
|
1
|
Моладзевая зборная Нігерыі па футболе
|
1
|
Нацыянальны фестываль архітэктуры (2003)
|
1
|
Нацыянальны фестываль архітэктуры (2011)
|
1
|
Нацыянальны фестываль архітэктуры 2005
|
1
|
Моладзевая зборная Літвы па футболе
|
1
|
Нафтавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Натура, якая сыходзіць
|
1
|
Моладзеы чэмпіянат Еўропы па футболе
|
1
|
Моладзевы чэмпіянат Еўропы па футболе 2006
|
1
|
Наталля Аляксандраўна Лойка
|
1
|
Наталля Арцёменка
|
1
|
Наталля Бінкевіч
|
1
|
Наталля Васілевіч
|
1
|
Наталля Вераб’ёва
|
1
|
Наталля Галушка
|
1
|
Наталля Гаўрыленка
|
1
|
Моладзевыая зборная Беларусі па футболе
|
1
|
Наталля Губа
|
1
|
Наталля Кошаль
|
1
|
Наталля Кухліч
|
1
|
Наташа Гузеева
|
1
|
Наталля Манько
|
1
|
Наталля Мікалаеўна Круглякова
|
1
|
Наталля Прыступа
|
1
|
Наталля Пятроўна Галімава
|
1
|
Наталля Фадзееўна Пабіванцава
|
1
|
Наталля Чудзіна
|
1
|
Наталля Ялавая
|
1
|
Моладзевая зборная Чэхіі па футболе
|
1
|
Наталія Мадай
|
1
|
Натарыят
|
1
|
Міхаіл Яўнутавіч
|
1
|
Міхаіл Шыманскі
|
1
|
Новаітальянская фартыфікацыйная сістэма
|
1
|
Мікалай Румак
|
1
|
Мінскграда
|
1
|
Мікалай Рыгоравіч Цялічка
|
1
|
Мінскметрабуд
|
1
|
Мінскметрапраект
|
1
|
Мікалай Рыгоравіч Хахол
|
1
|
Мікалай Рыгоравіч Раслякоў
|
1
|
Мікалай Рыгоравіч Макараў (Герой Савецкага Саюза)
|
1
|
Мінскі Петрапаўлаўскі манастыр
|
1
|
Мінскі Праабражэнскі манастыр
|
1
|
Мінскі абласны Цэнтр гігіены і эпідэміялогіі
|
1
|
Мікалай Садоўскі
|
1
|
Мікалай Рапнін
|
1
|
Мінскі абласны філіял істытута «Белдзяржпраект»
|
1
|
Мікалай Радзюк
|
1
|
Мінскі аблвыканкам
|
1
|
Мінскі беларускі педагагічны тэхнікум
|
1
|
Мінскі гарадскі камітэт КПБ
|
1
|
Мікалай Пісканоўскі
|
1
|
Мікалай Пятровіч Паўлаў
|
1
|
Мінскі гаркамгас
|
1
|
Мінскі дзяржаўны каледж мастацтваў
|
1
|
Мікалай Рыгоравіч Чабатароў
|
1
|
Мінскбуд
|
1
|
Мікалай Пятровіч Аляхновіч
|
1
|
Мінская вобласць, 1941
|
1
|
Мінскае камуністычнае падполле
|
1
|
Мінскае спецыяльнае канструктарскае бюро працяжных станкоў
|
1
|
Мінскае тонкасуконнае аб’яднанне
|
1
|
Мінскае тонкасуконнае аб’яднання
|
1
|
Мінскае тэхнічнае вучылішча
|
1
|
Мікалай Страха
|
1
|
Мікалай Старадуб
|
1
|
Мікалай Скрундзь
|
1
|
Мікалай Семп-Шажынскі
|
1
|
Мінская абласная клінічная бальніца
|
1
|
Мікалай Свінарчук
|
1
|
Мінская цэнтральная мытня
|
1
|
Мінская вуліца (Бабруйск)
|
1
|
Мінская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Мінская вуліца (Пінск)
|
1
|
Мінская дзіцячая абласная клінічная бальніца
|
1
|
Мінская духоўная каталіцкая семінарыя
|
1
|
Мінская мастацкая галерэя Л. Шчамялёва
|
1
|
Мікалай Сарока
|
1
|
Мінская філасофская школа
|
1
|
Мікалай Сакалоў
|
1
|
Мінская хваля
|
1
|
Мінскі дзяржаўны каледж электронікі
|
1
|
Мінскі завод «Калібр»
|
1
|
Мінскае вытворчае аб’яднанне вылічальнай тэхнікі
|
1
|
Мікалай Мікалаевіч Шырко
|
1
|
Міністэрства Дзяржаўнай Бяспекі СССР
|
1
|
Міністэрства абароннай прамысловасці СССР
|
1
|
Міністэрства аховы здароўя СССР
|
1
|
Мікалай Міхайлавіч Жуковіч
|
1
|
Мікалай Мітрафанавіч Крылоў
|
1
|
Міністэрства воднай гаспадаркі і аднаўлення зямель Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Мікалай Мікалаевіч Юдзеніча
|
1
|
Міністэрства гандлю СССР
|
1
|
Міністэрства замежных спраў Латвіі
|
1
|
Міністэрства замежных спраў Расійскай імперыі
|
1
|
Міністэрства культуры Расіі
|
1
|
Міністр народнай асветы Расійскай імперыі
|
1
|
Міністэрства культуры СССР
|
1
|
Мікалай Мікалаевіч Уласюк
|
1
|
Міністэрства па кіраванні дзяржаўнай маёмасцю і прыватызацыі Беларусі
|
1
|
Міністэрства сельскай гаспадаркі Польшчы
|
1
|
Мікалай Мікалаевіч Сцяцко
|
1
|
Мікалай Мікалаевіч Мароз
|
1
|
Мікалай Мікалаевіч Кішка
|
1
|
Міністэрства сельскай гаспадаркі СССР
|
1
|
Міністэрства станкабудаўнічай і інструментальнай прамысловасці СССР
|
1
|
Міністэрства юстыцыі РФ
|
1
|
Міністр сувязі і інфарматызацыі Беларусі
|
1
|
Мікалай Міхайлавіч Стрэльнікаў
|
1
|
Мінскі завод ЭВМ
|
1
|
Мінскі прыборабудаўнічы завод
|
1
|
Мікалай Прыгодзіч
|
1
|
Мікалай Паўлавіч Дзегцяроў
|
1
|
Мінскі завод імя Арджанікідзэ
|
1
|
Мінскі завод імя Леніна
|
1
|
Мікалай Папека
|
1
|
Мінскі клінічны кансультатыўна-дыягнастычны цэнтр
|
1
|
Мінскі мастацка-вытворчы камбінат
|
1
|
Мінскі механічны завод імя С. І. Вавілава
|
1
|
Мінскі паліграфічны камбінат
|
1
|
Мінскі праспект (Вялікі Камень)
|
1
|
Мікалай Неміровіч
|
1
|
Мікалай Міхайлавіч Чарвякоўскі
|
1
|
Мікалай Насута Шампарт
|
1
|
Мінскі філіял праектнага інстытута «Саюзмашпраект»
|
1
|
Мінскі шляхецкі сход
|
1
|
Мікалай Насута
|
1
|
Мікалай Мішчанчук
|
1
|
Мінскі інстытут паліталогіі і сацыяльнага кіравання
|
1
|
Мінхарчпрам СССР
|
1
|
Мінюк
|
1
|
Мікалай Міхальчук
|
1
|
Міністр замежных спраў Аўстрыі
|
1
|
Мінскае вышэйшае ваеннае каманднае вучылішча
|
1
|
Мінск (маладзёжны цэнтр, Наваполацк)
|
1
|
Мінічскае вадасховішча
|
1
|
Мікрараён № 1 (Маладзечна)
|
1
|
Мікрараён Казловічы
|
1
|
Мікрараён № 10 (Салігорск)
|
1
|
Мікрараён № 11 (Жодзіна)
|
1
|
Мікалай Фёдаравіч Сумцоў
|
1
|
Мікрараён № 14 (Салігорск)
|
1
|
Мікрараён № 16 (Гомель)
|
1
|
Мікрараён № 17 (Салігорск)
|
1
|
Мікрараён № 18 (Гомель)
|
1
|
Мікрараён № 1 (Барысаў)
|
1
|
Мікрараён № 1 (Брэст)
|
1
|
Мікрараён № 1 (Светлагорск)
|
1
|
Мікрараён Гершоны
|
1
|
Мікалай Фёдаравіч Гайка
|
1
|
Мікрараён № 20 (Гомель)
|
1
|
Мікрараён № 21 (Гомель)
|
1
|
Мікрараён № 22 (Гомель)
|
1
|
Мікрараён № 2 (Барысаў)
|
1
|
Мікрараён № 2 (Брэст)
|
1
|
Мікрараён № 2 (Маладзечна)
|
1
|
Мікалай Фядотаў
|
1
|
Мікрараён № 2 (Рагачоў)
|
1
|
Мікрараён № 3 (Барысаў)
|
1
|
Мікрараён Дуброўка
|
1
|
Мікрараён Аркадзія
|
1
|
Мікрараён № 40 (Мазыр)
|
1
|
Мікалай Яўгенавіч Вараксін
|
1
|
Мікалай Шкут
|
1
|
Мікалай Шпакоўскі
|
1
|
Мікалай Хрыстафор Халецкі
|
1
|
Мікалай Шыкалай
|
1
|
Мікалай Шырынскі
|
1
|
Мікалай Юр'евіч Ільініч
|
1
|
Мікалай Юр’евіч Зяновіч
|
1
|
Мікалай Якушчык
|
1
|
Мікалай Янчур
|
1
|
Мікалай Яраславіч Галоўчынскі
|
1
|
Мікалая Мікалаевіч Пракаповіч
|
1
|
Мікольскі сабор (Бабруйск)
|
1
|
Мікашэвіцкае радовішча буданіўчага каменю
|
1
|
Мікашэвічы (значэнні)
|
1
|
Мікашэвічы (радовішча)
|
1
|
Міква
|
1
|
Мікола Рудкоўскі
|
1
|
Мікалай Філарэтавіч Калеса
|
1
|
Мікола Сянкевіч
|
1
|
Міколай Антаноўскім
|
1
|
Мікольская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Мікольскі кафедральны сабор (Арэнбург)
|
1
|
Мікрараён № 3 (Светлагорск)
|
1
|
Мікрараён № 4 (Бабруйск)
|
1
|
Мінск-Навіны
|
1
|
Міліца Бельмушавіч
|
1
|
Міласлава Багданаўна Валовіч
|
1
|
Мілаш Абіліч, стадыён
|
1
|
Мілаш Бельмушавіч
|
1
|
Мілаш Станоевіч
|
1
|
Мілаш Томіч
|
1
|
Мікалай Сяргеевіч Цімафееў
|
1
|
Мілашэўскі
|
1
|
Мікалай Сямёнавіч Купрэеў
|
1
|
Мікалай Сямашка
|
1
|
Мільянерка (аперэта)
|
1
|
Міна
|
1
|
Мілан Брунчвік
|
1
|
Мінаблвыканкам
|
1
|
Мінаур Бая-Марэ
|
1
|
Мікалай Сцяпанавіч Шыкалай
|
1
|
Мінгарафармленне
|
1
|
Мінгаркамгас
|
1
|
Міндаўгас Грышконіс
|
1
|
Мікалай Сушанаў
|
1
|
Мінлегхарчпрам
|
1
|
Мінлегхарчпрам БССР
|
1
|
Мінсельбуд
|
1
|
Міланавічы
|
1
|
Мікіціцкая воласць
|
1
|
Мікрараён № 4 (Барысаў)
|
1
|
Мікіта Гурэнка
|
1
|
Мікрараён № 59 (Гомель)
|
1
|
Мікрараён № 5 (Пінск)
|
1
|
Мікрараён № 6 (Жодзіна)
|
1
|
Мікрараён № 7 (Пінск)
|
1
|
Мікраскапія
|
1
|
Мікраінсульт
|
1
|
Мікульскія
|
1
|
Мікіта Бяценя
|
1
|
Мікіта Валынец
|
1
|
Мікіта Грыбаў
|
1
|
Мікалай Уладзіміравіч Арашкевіч
|
1
|
Мікіціцкае войтаўства
|
1
|
Мікіта Емяльянаў
|
1
|
Мікіта Кералідзі
|
1
|
Мікалай Трында
|
1
|
Мікіта Мятліцкі
|
1
|
Мікіта Сялява
|
1
|
Мікіта Сяргеевіч Фаміных
|
1
|
Мікіта Талстой
|
1
|
Мікіта Уладзіміравіч Домрачаў
|
1
|
Мікітычы
|
1
|
Мікіцкая воласць
|
1
|
Міністэрства ўнутраных спраў Польшчы
|
1
|
Міра Радоевіч
|
1
|
Міхаіл Шыла
|
1
|
Мікалай Аляксандравіч Асташка
|
1
|
Мікалай Аляксеевіч Аляксандраў
|
1
|
Міхаіл Галянкевіч
|
1
|
Міхаіл Гамаліцкі
|
1
|
Міхаіл Гарнак
|
1
|
Мікалай Аляксандравіч Латан
|
1
|
Міхаіл Гоц
|
1
|
Міхаіл Губанаў
|
1
|
Міхаіл Дабрынін
|
1
|
Міхаіл Дзмітрыевіч Гарчакоў
|
1
|
Мікалай Алданаў
|
1
|
Мікалай Аляксеевіч Сальнікаў
|
1
|
Мікалай Адамец
|
1
|
Мікалай Абалонскі
|
1
|
Мікалай Ільіч Токараў
|
1
|
Мікалай Івашэнка
|
1
|
Міхаіл Дзямчук
|
1
|
Мікалай Іванавіч Мірашнічэнка
|
1
|
Міхаіл Емяльянавіч Екельчык
|
1
|
Мікалай Іванавіч Катовіч
|
1
|
Міхаіл Зданевіч
|
1
|
Мікалай Іванавіч Кавалевіч
|
1
|
Мікалай Аляксеевіч Коваль
|
1
|
Міхаіл Гайдамак
|
1
|
Міхаіл Карпук
|
1
|
Мікалай Антонавіча Міцкевіч
|
1
|
Мікалай Букшта
|
1
|
Мікалай Бруні
|
1
|
Міхаіл Іванавіч Ластачкін
|
1
|
Міхаіл Іванавіч Мельцюхоў
|
1
|
Міхаіл Іванавіч Пуцяціч
|
1
|
Мікалай Байрачны
|
1
|
Мікалай Аўсяннікаў
|
1
|
Мікалай Астроўскі
|
1
|
Міхаіл Аверын
|
1
|
Мікалай Анцута
|
1
|
Міхаіл Агейка
|
1
|
Міхаіл Ведзяняпін-Штэгеман
|
1
|
Міхаіл Аляксандравіч Бут-Гусаім
|
1
|
Міхаіл Аляксандравіч Вішнявецкі
|
1
|
Міхаіл Антонавіч Папсуй-Шапка
|
1
|
Мікалай Антаноўскі
|
1
|
Міхаіл Бастынец
|
1
|
Мікалай Андрайчук
|
1
|
Міхаіл Блізнюк
|
1
|
Мікалай Анатолевіч Крывецкі
|
1
|
Мікалай Амельяновіч
|
1
|
Міхаіл Васільевіч Глінскі
|
1
|
Міхаіл Канькоў
|
1
|
Міхаіл Квачэўскі
|
1
|
Мікалай Бурда
|
1
|
Міжнародная федэрацыя гімнастыкі
|
1
|
Міхаіл Рудкоўскі
|
1
|
Міхаіл Сазонаў
|
1
|
Міхаіл Санюковіч
|
1
|
Міхаіл Сцепанішчаў
|
1
|
Міжнародная інжынерная акадэмія
|
1
|
Міжнародная федэрацыя хакея на лёдзе
|
1
|
Міжнародная федэрацыя хакею на лёдзе
|
1
|
Міхаіл Сцяпанавіч Папярэка
|
1
|
Міхаіл Сіткевіч
|
1
|
Міхаіл Туруноўскі
|
1
|
Міхаіл Уладзіміравіч Шолахаў
|
1
|
Міхаіл Піліпавіч Шатроў
|
1
|
Міхаіл Усачоў
|
1
|
Міхаіл Фадзеевіч Іофэ
|
1
|
Міхаіл Філіпоўскі
|
1
|
Міхаіл Хацімскі
|
1
|
Міхаіл Чахоўскі
|
1
|
Міхаіл Шаламіцкі
|
1
|
Міхаіл Шчарбакоў
|
1
|
Міжнародная рада па помніках і мясцінах
|
1
|
Міжнародная прэмія імя Карла Вялікага
|
1
|
Міжнародная прэмія за свабоду прэсы
|
1
|
Міхаіл Рамановіч
|
1
|
Міхаіл Паўлавіч Канановіч
|
1
|
Мікалай Іванавіч Акулін
|
1
|
Міхаіл Літвінчук
|
1
|
Мікалай І, імператар расійскі
|
1
|
Мікалаеўская гарадская бальніца
|
1
|
Мікалаеўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Мікалаеўскае інжынернае вучылішча
|
1
|
Міхаіл Краўчук
|
1
|
Міхаіл Кузьміч Ільінкоўскі
|
1
|
Міхаіл Кулік
|
1
|
Міхаіл Куіш
|
1
|
Міхаіл Кіпранос
|
1
|
Міхаіл Леанідавіч Бацэнка
|
1
|
Міхаіл Ліцвінчук
|
1
|
Міжнародны саюз дызайнераў
|
1
|
Міжусобная вайна на Русі, 1146—1154
|
1
|
Міхаіл Машэнскі
|
1
|
Міхаіл Мятліцкі
|
1
|
Міхаіл Мікалаевіч Палуян
|
1
|
Міхаіл Мінкевіч
|
1
|
Міхаіл Міхайлавіч (князь друцкі)
|
1
|
Міжсаборная канцылярыя Рускай Праваслаўнай Царквы
|
1
|
Міхаіл Міхайлавіч Грышкевіч
|
1
|
Міхаіл Орэст Гайваронскі
|
1
|
Міжнародны цэнтр для журналістаў
|
1
|
Міхаіл Іванавіч Верыкоўскі
|
1
|
Міхаіл Іаўчук
|
1
|
Міра Сяргееўна Пятрова
|
1
|
Мікалай Катовіч
|
1
|
Міс Еўропа-2002
|
1
|
Мікалай Куніцкі
|
1
|
Мікалай Кунцэвіч
|
1
|
Мікалай Кузьміч
|
1
|
Мікалай Крупеніч
|
1
|
Міс свету-2008
|
1
|
Міснагдызм
|
1
|
Мітка Давыдавіч
|
1
|
Мітрапаліт Санкт-Пецярбургскі
|
1
|
Мікалай Кенда
|
1
|
Міхай Каваліу
|
1
|
Міс Беларусь-2008
|
1
|
Міхайлаўскае артылерыйскае вучылішча
|
1
|
Мікалай Карполь
|
1
|
Мікалай Каранцэвіч
|
1
|
Мікалай Кальчак
|
1
|
Міхайлаўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Міхайлаўская царква, Аброва
|
1
|
Міхайлаўская царква (Брэст)
|
1
|
Мікалай Казакоў
|
1
|
Міхайлаўскі раён
|
1
|
Міхайлаўскі раён (Прыморскі край)
|
1
|
Міс Беларусі-2002
|
1
|
Мікалай Куцко
|
1
|
Мікалай Збаражскі
|
1
|
Мірная вуліца (Брэст)
|
1
|
Мікалай Маршын
|
1
|
Мікалай Максімавіч Цэймерн
|
1
|
Міравы пасярэднік
|
1
|
Міравы суддзя
|
1
|
Мікалай Маеўскі
|
1
|
Міраслаў Жулаўскі
|
1
|
Міраслаў Масакоўскі
|
1
|
Мірнае пагадненне
|
1
|
Мірная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Мікалай Ляшкевіч
|
1
|
Мірная вуліца (Маларыта)
|
1
|
Мікалай Кісялёў
|
1
|
Мірная вуліца (Пінск)
|
1
|
Мірны завулак (Брэст)
|
1
|
Мірны завулак (Пінск)
|
1
|
Мірны праезд (Пінск)
|
1
|
Мікалай Лукіч Сцепанюк
|
1
|
Мірон Бялашэўскі
|
1
|
Мірон Крыштафовіч
|
1
|
Мірскае графства
|
1
|
Мірская вуліца (Брэст)
|
1
|
Мікалай Лаўрэнцьевіч Несцярэўскі
|
1
|
Мікалай Зянько, гандбаліст
|
1
|
Мікалай Елянеўскі
|
1
|
Міхаіл (Мудзьюгін)
|
1
|
Міхалінска-Бярозаўскі заказнік
|
1
|
Міхал Хорват
|
1
|
Мікалай Вяленка
|
1
|
Мікалай Васільевіч Чайчыц
|
1
|
Міхал Ціхоцкі
|
1
|
Міхал Шпакоўскі
|
1
|
Міхал Ян Піўніцкі
|
1
|
Міхалавіцы
|
1
|
Мікалай Васільевіч Рапнін
|
1
|
Міхалаўская Слабада
|
1
|
Міхалінска-Бярозаўскі батанічны заказнік
|
1
|
Міхан
|
1
|
Мікалай Гвай
|
1
|
Міхась Баброўскі
|
1
|
Міхась Клімец
|
1
|
Міхаэла Таўпэ-Траер
|
1
|
Мікалай Васільевіч Панасюк
|
1
|
Міхаэль Брамбахер
|
1
|
Міхаіл-Стэфан Іосіфавіч Курневіч
|
1
|
Мікалай Васільевіч Жуковіч
|
1
|
Міхаіл-Уладзімір Статкевіч
|
1
|
Мікалай Васільевіч Гойшык
|
1
|
Мікалай Вайніловіч (сын Івана)
|
1
|
Мікалай Ганецкі
|
1
|
Мікалай Георгіевіч Бялоў
|
1
|
Міхал Антоні Кашыц
|
1
|
Мікалай Ельскі
|
1
|
Міхал Антоні Копаць
|
1
|
Міхал Грабоўскі
|
1
|
Міхал Забела
|
1
|
Міхал Кашыц
|
1
|
Міхал Ксаверы Рэйтан
|
1
|
Міхал Кунцэвіч
|
1
|
Міхал Ланеўскі
|
1
|
Міхал Лявонцьевіч Гамаліцкі
|
1
|
Міхал Масальскі
|
1
|
Міхал Мышка
|
1
|
Мікалай Дольскі
|
1
|
Мікалай Гергель
|
1
|
Мікалай Дзямчук
|
1
|
Міхал Пробеж
|
1
|
Міхал Піўніцкі
|
1
|
Міхал Сапега (сын Паўла Яна Сапегі)
|
1
|
Мікалай Даменікан
|
1
|
Міхал Слома
|
1
|
Мікалай Давыдаў
|
1
|
Мікалай Грудзінскі
|
1
|
Мікалай Гойшык
|
1
|
Міхал Стэфанавіч Аскерка
|
1
|
Метэналон
|
1
|
Новаўзенскі павет
|
1
|
Мандроўская
|
1
|
Марыя Магдалена з Чартарыйскіх
|
1
|
Марыя Ровенская
|
1
|
Палац навукі і культуры
|
1
|
Марыя Радзевіч
|
1
|
Марыя Пятроўна Максакава
|
1
|
Палац спорту валгаградскіх прафсаюзаў
|
1
|
Палаца-паркавы ансамбль
|
1
|
Марыя Міхайлаўна Афанасенка
|
1
|
Марыя Мароз
|
1
|
Палацава-паркавы ансамбль
|
1
|
Палацава-паркавы комплекс Пуслоўскіх, Завышша
|
1
|
Палац мастацтва
|
1
|
Марыя Ляўкоўна
|
1
|
Марыя Людвіка з Жавускіх
|
1
|
Палацава-паркавы комплекс Слізняў, Вольна
|
1
|
Палацава-паркавы комплекс Слізняў (Вольна)
|
1
|
Марыя Лукрэцыя Строцы
|
1
|
Палацава-паркавы комплекс Чартарыйскіх, Воўчын
|
1
|
Палеміка аб савецка-польскай вайне
|
1
|
Марыя Кобец
|
1
|
Палескае мора
|
1
|
Марыя Клачковіч
|
1
|
Марыя Тэкля Юзэфіна Акветка-Шышла
|
1
|
Марыя Тэрлікоўская
|
1
|
Марыя Кейстутаўна
|
1
|
Палац культуры (Маладзечна)
|
1
|
Палац Сапегаў (Ружаны)
|
1
|
Палац Чацвярцінскіх (Гродна)
|
1
|
Марыян Лакніцкі
|
1
|
Марыян Віктаравіч Каваль
|
1
|
Марыя — Царыца Апосталаў
|
1
|
Палац водных відаў спорту, Брэст
|
1
|
Палац водных відаў спорту (Баранавічы)
|
1
|
Палац водных відаў спорту (Брэст)
|
1
|
Палац гімнастыкі (Магілёў)
|
1
|
Марыя са Сцыпіёнаў
|
1
|
Палац культуры (Пружаны)
|
1
|
Палац культуры прафтэхадукацыі (Мінск)
|
1
|
Марыя з дзіцем
|
1
|
Марыя з Казекаў
|
1
|
Палац культуры (Салігорск)
|
1
|
Палац культуры Мінпрамбуда БССР
|
1
|
Марыя з Войнаў
|
1
|
Палац культуры Мінскага трактарнага завода
|
1
|
Марыя з Білевічаў
|
1
|
Марыя Янаўна Гаштольд
|
1
|
Палац культуры камбінату верхняга трыкатажу
|
1
|
Марыя Юшкевіч
|
1
|
Палеская вобласць, 1941
|
1
|
Палеская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Палац Радзівілаў Манькавічы, Столін
|
1
|
Палявы завулак (Маларыта)
|
1
|
Палюбічы
|
1
|
Марыя Аляксандраўна Міцкевіч
|
1
|
Паляванне на гаўляйтара
|
1
|
Марыя Альгердаўна
|
1
|
Палявая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Палявая вуліца (Брэст)
|
1
|
Палявая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Палявая вуліца (Пінск)
|
1
|
Палявы завулак (Брэст)
|
1
|
Марына Яўсееўна Галдоўская
|
1
|
Палявы праезд (Пінск)
|
1
|
Палтаўская царкоўная гісторыка-археалагічная камісія
|
1
|
Палявы шпат
|
1
|
Марына Матэіч
|
1
|
Паляйчук
|
1
|
Палянаўскі мірны дагавор
|
1
|
Марына Дарагастайская
|
1
|
Марына Весялуха
|
1
|
Марына Васько
|
1
|
Марывіль
|
1
|
Марыа Векіч
|
1
|
Маршы Справядлівасці
|
1
|
Марыя Аліева
|
1
|
Палтаўская вуліца (Пінск)
|
1
|
Палеская вуліца (Брэст)
|
1
|
Палессе (рыбгас)
|
1
|
Палеская вуліца (Драгічын)
|
1
|
Палеская вуліца (Маларыта)
|
1
|
Палеская вуліца (Пінск)
|
1
|
Палеская правінцыя
|
1
|
Палеская праўда
|
1
|
Палескі ваявода
|
1
|
Палескі завулак (Пінск)
|
1
|
Палескі ключ
|
1
|
Палескія балоты
|
1
|
Палессе (пінскае прамыслова-гандлёвае аб'яднанне)
|
1
|
Палессежылбуд
|
1
|
Палоўцы (гміна)
|
1
|
Марыя Дыяна Бурсуч
|
1
|
Марыя Гаштольд
|
1
|
Палешук
|
1
|
Палкацічы
|
1
|
Палонка (значэнні)
|
1
|
Палонскія
|
1
|
Палонія з Крошынскіх
|
1
|
Палоўцы
|
1
|
Марыя Бяспалая
|
1
|
Марыя Бутаўт-Андрайковіч
|
1
|
Палац Сапегаў, Бяроза
|
1
|
Палац Гогенцолернаў, Каменец Замбкавіцкі
|
1
|
Палянская вуліца (Брэст)
|
1
|
Падкаморы пінскі
|
1
|
Падгародская вуліца (Брэст)
|
1
|
Маскоўскае гарадское тэатральнае вучылішча
|
1
|
Падзамкавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Маскоўскае вышэйшае памежнае каманднае вучылішча КДБ пры Савеце Міністраў СССР
|
1
|
Падзельны сойм (1773—1775)
|
1
|
Падземны пераход
|
1
|
Маскоўскае вышэйшае памежнае каманднае вучылішча
|
1
|
Падзячнае пісьмо Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Маскарад (п’еса)
|
1
|
Падканюшы
|
1
|
Падвічка
|
1
|
Падкладка
|
1
|
Падлесная Слабада
|
1
|
Маскалевіч
|
1
|
Падлессе (значэнні)
|
1
|
Падляская вуліца (Брэст)
|
1
|
Масеўская воласць
|
1
|
Падляшская акадэмія
|
1
|
Падняпроўе
|
1
|
Масева
|
1
|
Мар’я Сямёнава
|
1
|
Падгароддзе
|
1
|
Падвязоўе
|
1
|
Падольскі раён
|
1
|
Маскоўская дзяржаўная акадэмія ветэрынарнай медыцыны і біятэхналогіі імя К. І. Скрабіна
|
1
|
Павятовыя маршлакі пінскія
|
1
|
Павіцьеўскае лясніцтва
|
1
|
Пагадненні ў Рапала
|
1
|
Маскоўская патрыярхія
|
1
|
Пагоня, мастацкая суполка
|
1
|
Пагост, вадасховішча
|
1
|
Пагост-Загародская воласць
|
1
|
Пагранічная вуліца (Брэст)
|
1
|
Пагранічны востраў (Брэст)
|
1
|
Маскоўская епархія
|
1
|
Маскоўская воласць
|
1
|
Падбусынская вуліца (Брэст)
|
1
|
Маскоўская бітва
|
1
|
Пагулянка (Баранавійцкі раён)
|
1
|
Пагулянка (Баранавіцкі раён)
|
1
|
Пад'ёмны мост
|
1
|
Пад залатым арлом
|
1
|
Маскоўскае таварыства гісторыі і старажытнасцей Расійскіх
|
1
|
Падбароддзе
|
1
|
Падбела-II
|
1
|
Падбела-III
|
1
|
Падбулькава
|
1
|
Марэніч
|
1
|
Падольскі раён (Маскоўская вобласць)
|
1
|
Палац (альманах)
|
1
|
Марыяна з Друцкіх-Сакалінскіх
|
1
|
Пажарная вуліца (Пінск)
|
1
|
Марыяна з Пузынаў
|
1
|
Пажэжын (значэнні)
|
1
|
Пазваночна-рухальны сегмент
|
1
|
Марыяна з Мышкаў
|
1
|
Марыяна з Копцяў
|
1
|
Пакроўскае (Цярбунскі раён)
|
1
|
Пакроўская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Пакроўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Пакроўская жаночая гімназія
|
1
|
Пакроўская капліца (Жалезніца)
|
1
|
Пажайскі манастыр
|
1
|
Марыяна з Дзярналовічаў
|
1
|
Пакроўскі сельсавет
|
1
|
Пакт аб ненападзе, 1932
|
1
|
Марыяна з Агінскіх
|
1
|
Марыяна Анатолеўна Скамарошчанка
|
1
|
Паладый (Камінскі)
|
1
|
Паланечкаўская гміна
|
1
|
Марыяна (?)
|
1
|
Марыян Янушайціс-Жэгота
|
1
|
Марыян Стэфан Вандалін Броэль-Плятэр
|
1
|
Пажар у Пінску (1921)
|
1
|
Пажайск
|
1
|
Падоўжная вуліца (Пінск)
|
1
|
Падстароста пінскі
|
1
|
Падпал
|
1
|
Падпорная сценка
|
1
|
Падпорная сцяна
|
1
|
Марэна, геалогія
|
1
|
Падпінск
|
1
|
Марыінскі інстытут
|
1
|
Падрыхтаваў
|
1
|
Марыянін
|
1
|
Марыяна са Сташэўскіх
|
1
|
Падстароста ковенскі
|
1
|
Марыяна з Шалютаў-Малыніцкіх
|
1
|
Падчашы пінскі
|
1
|
Падстолі берасцейскі
|
1
|
Падсудак берасцейскі
|
1
|
Марыяна з Халецкіх
|
1
|
Падуга
|
1
|
Падугі
|
1
|
Падушачка
|
1
|
Падхлябань
|
1
|
Падчашы вялікі каронны
|
1
|
Падчашы менскі
|
1
|
Падчашы оўруцкі
|
1
|
Палянова, Пружаны
|
1
|
Палярная вуліца (Брэст)
|
1
|
Павятовыя маршалкі Гродзенскай губерні
|
1
|
Маргінал
|
1
|
Партызанскі праезд (Драгічын)
|
1
|
Партызанскія аэрадромы
|
1
|
Партызанскія войскі БНР
|
1
|
Партыйны камітэт КПСС
|
1
|
Партыя патрыятычных сіл Украіны
|
1
|
Парфёнава
|
1
|
Парфёнава (Вашкінскі раён)
|
1
|
Парфірый Важынскі
|
1
|
Парфірый Кульчыцкі
|
1
|
Пархоц
|
1
|
Партызанскі крыж
|
1
|
Парцаляна
|
1
|
Парцэляцыя (эканоміка)
|
1
|
Маргун
|
1
|
Парча
|
1
|
Парэнчы
|
1
|
Парэцкая воласць
|
1
|
Парэцкая гміна
|
1
|
Пас'янс
|
1
|
Маргарыта Барысаўна Яфімава
|
1
|
Пасажыраўтатранс
|
1
|
Мардэхай Лімон
|
1
|
Партызанскі завулак (Пінск)
|
1
|
Марвін Агунжымі
|
1
|
Партызанскі атрад «Сцяг»
|
1
|
Партрэт старога чалавека
|
1
|
Партызанская Слава
|
1
|
Партызанская брыгада імя Ф. Э. Дзяржынскага
|
1
|
Марочнае
|
1
|
Мароны дуб
|
1
|
Маркіян Германовіч
|
1
|
Партызанская вуліца (Брэст)
|
1
|
Партызанская вуліца (Пінск)
|
1
|
Партызанскі атрад
|
1
|
Маркетры
|
1
|
Марка С. Маркавіч
|
1
|
Партызанскі атрад імя Шчорса
|
1
|
Партызанскі атрад «Чэкіст»
|
1
|
Партызанскі атрад імя М. І. Кутузава (В. Р. Машын)
|
1
|
Марка Пракляты
|
1
|
Партызанскі атрад імя П. Л. Валькова
|
1
|
Партызанскі атрад імя Р. І. Катоўскага (другога складу)
|
1
|
Марка Мар'янавіч
|
1
|
Марка (холдынг)
|
1
|
Партызанскі атрад імя С. М. Будзённага (А. Р. Жураўлеў, К. Е. Мерзлякоў)
|
1
|
Партызанскі атрад імя С. М. Кірава (П. Н. Паплаўскі, С. Ц. Шыш)
|
1
|
Партызанскі атрад імя Чапаева
|
1
|
Маргарыта Адамовіч
|
1
|
Пасляматчавыя пенальці
|
1
|
Партовая вуліца (Пінск)
|
1
|
Пау Вела Магі
|
1
|
Патаповіч
|
1
|
Манументальна-дыкаратыўнае мастацтва
|
1
|
Мантысэла (Мінесота)
|
1
|
Патрык Бржазінскі
|
1
|
Патрыкей Нарымонтавіч
|
1
|
Патрыярх Сербскі Павел
|
1
|
Патрэба (Мінскі раён)
|
1
|
Патэрык
|
1
|
Мантысэла
|
1
|
Мантклэр
|
1
|
Манстранцыя
|
1
|
Пасёлак імя Кирова (Магілёў)
|
1
|
Пахвальная грамата Міжпарламенцкага сходу Еўразійскай эканамічнай супольнасці
|
1
|
Паходня Бірмінгема
|
1
|
Пахтакор Ташкент
|
1
|
Мансардавы дах
|
1
|
Пахілая вуліца (Пінск)
|
1
|
Манмартр (могілкі)
|
1
|
Пацерна
|
1
|
Манжэрон
|
1
|
Манеж
|
1
|
Маневічы
|
1
|
Манументальна-дэкаратыўнае мастацтва
|
1
|
Пасянічы (могілкі)
|
1
|
Марачэўскі
|
1
|
Мар'ян Гутэн-Чапскі
|
1
|
Марак Сабескі
|
1
|
Пасма
|
1
|
Пасол Беларусі ў Інданезіі
|
1
|
Пасол Беларусі ў Анголе
|
1
|
Марак Зуб
|
1
|
Пасол Беларусі ў Зімбабвэ
|
1
|
Пасол Беларусі ў Мазамбіку
|
1
|
Мара Лазаравіч Бранкавіч
|
1
|
Пасол Беларусі ў Намібіі
|
1
|
Пасол Беларусі ў Паўднёва-Афрыканскай Рэспубліцы
|
1
|
Маніфестацыя
|
1
|
Пасялковая вуліца (Пінск)
|
1
|
Пасольства Беларусі у Малдове
|
1
|
Пасольства ЗША ў Беларусі
|
1
|
Пасольства Польшчы ў Беларусі
|
1
|
Маніфест 1905 года
|
1
|
Пасольства Рэспублікі Беларусь у Літоўскай Рэспубліцы
|
1
|
Манчэстэрскі ўніверсітэт у Вікторыі
|
1
|
Пастаялы двор
|
1
|
Пасцільны
|
1
|
Манцінсаары
|
1
|
Пасялковая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Марселій Янушкевіч
|
1
|
Пароссе
|
1
|
Паляўнічая вуліца (Брэст)
|
1
|
Марш за свабоду (Брэст, 2020)
|
1
|
Памяць Ільіча (калгас)
|
1
|
Паміж, часопіс
|
1
|
Панарама
|
1
|
Панасюк
|
1
|
Маршалак кобрынскі
|
1
|
Панегірыст
|
1
|
Маршалак земскі старадубскі
|
1
|
Пансіянат Савета Міністраў Беларусі
|
1
|
Маршалак дваранства Кобрынскага павета
|
1
|
Панталеева балота
|
1
|
Марцін Сасноўскі
|
1
|
Памочнік Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь — інспектар па Брэсцкай вобласці
|
1
|
Марцін Ракоўскі
|
1
|
Марцін Німіра
|
1
|
Панцялей Барысавіч Лакціёнаў
|
1
|
Паншчыны
|
1
|
Панько
|
1
|
Панэльнае домабудаванне
|
1
|
Панявежская настаўніцкая семінарыя
|
1
|
Марцін Міхал Куранецкі
|
1
|
Марцін Кюнер
|
1
|
Паняцічы (значэнні)
|
1
|
Пампон
|
1
|
Памешчыцтва
|
1
|
Папоўка, Сенгілееўскі раён
|
1
|
Палітычная арганізацыя
|
1
|
Маршальская воласць
|
1
|
Маршалкі Сойма Рэчы Паспалітай
|
1
|
Паліграфічная прамысловасць
|
1
|
Маршалак шляхты Пружанскага павета
|
1
|
Маршалак шляхты Завілейскага павета
|
1
|
Маршалак шляхты Гродзенскай губерні
|
1
|
Паліклініка Беларускай чыгункі
|
1
|
Маршалак старадубскі
|
1
|
Паліна Шарэнда-Панасюк
|
1
|
Паліпціх
|
1
|
Палітычная сфера (2011)
|
1
|
Маршалак пінскі
|
1
|
Маршалак соймавы
|
1
|
Палітычны працэс
|
1
|
Палітычныя чысткі ў Беларусі (2020-я)
|
1
|
Палітэхнік
|
1
|
Маршалак сойма
|
1
|
Паліхромная кераміка
|
1
|
Паліціка
|
1
|
Памеранская аперацыя
|
1
|
Памесны сабор Праваслаўнай сабор расійскай царквы (1917—1918)
|
1
|
Памесны сабор Рускай праваслаўнай царквы, 1917—1918
|
1
|
Папараць-кветка (п’еса)
|
1
|
Папроць Дужа
|
1
|
Парода
|
1
|
Паркавая магісталь (Брэст)
|
1
|
Парк культуры і адпачынку, Брэст
|
1
|
Марцыбела з Масальскіх
|
1
|
Парк культуры і адпачынку, Высокае
|
1
|
Парк культуры і адпачынку, Пінск
|
1
|
Парк культуры і адпачынку імя 1 мая, Брэст
|
1
|
Паркавая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Паркавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Паркавая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Паркавая вуліца (Маларыта)
|
1
|
Паркавая вуліца (Пінск)
|
1
|
Паркавы праезд (Пінск)
|
1
|
Марцыян Валовіч
|
1
|
Паркан, частакол
|
1
|
Паркоўка
|
1
|
Мартынюкі (Вярховіцкі сельсавет)
|
1
|
Мартунінскі раён
|
1
|
Марта з Ляўковічаў
|
1
|
Парламенцкі сход Саюза Беларусі і Расіі
|
1
|
Мікалай Шаўчук
|
1
|
Марская вуліца (Пінск)
|
1
|
Парлаторыум
|
1
|
Марселіна Гарсія Картэс
|
1
|
Парк культуры і адпачынку
|
1
|
Парк воінаў-інтэрнацыяналістаў, Брэст
|
1
|
Папскі інстытут усходніх навук
|
1
|
Парахавы склеп
|
1
|
Папярочна-Школьная вуліца (Пінск)
|
1
|
Папярочная вуліца (Пінск)
|
1
|
Паравозны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Паравы млын
|
1
|
Марцін Крыштафавіч Панятоўскі
|
1
|
Парадная зала
|
1
|
Марцін Каліноўскі
|
1
|
Параклініка
|
1
|
Параліч
|
1
|
Парамонава
|
1
|
Парахонск (значэнні)
|
1
|
Парк Савейкі
|
1
|
Парахонскае
|
1
|
Парашутная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Марцін Вячорка
|
1
|
Марцін Бржазінскі
|
1
|
Парашутная групіроўка спецыяльнага прызначэння (Францыя)
|
1
|
Парк, Пружаны
|
1
|
Парк 1000-годдзя (Віцебск)
|
1
|
Парк Дняпроўскай Флатыліі
|
1
|
Парк Дружбы народаў (Ульянаўск)
|
1
|
Парк Парэчча
|
1
|
Маскоўская шаша
|
1
|
Павятовы суд
|
1
|
Метызы
|
1
|
Медаль «Партызан Вялікай Айчыннай вайны»
|
1
|
Ордэн Жалезнай Кароны
|
1
|
Ордэн Забойцы Мядзведзя
|
1
|
Ордэн Зоркі Карагеоргія
|
1
|
Медаль «У памяць 200-годдзя бітвы пры Гангуце»
|
1
|
Ордэн Караля І
|
1
|
Ордэн Кірыла і Мяфодзія
|
1
|
Медаль «У памяць 10-годдзя вываду савецкіх войскаў з Афганістана»
|
1
|
Ордэн Леапольда(Бельгія)
|
1
|
Ордэн Міхала Адважнага
|
1
|
Медаль «За храбрасць»
|
1
|
Медаль ВДНГ СССР
|
1
|
Медаль «За перамогу над фашысцкай Германіяй у Вялікай Айчыннай вайне»
|
1
|
Медаль «Воіну-інтэрнацыяналісту»
|
1
|
Ордэн Святога Данііла Маскоўскага
|
1
|
Ордэн Святога Савы
|
1
|
Ордэн Сергія Раданежскага
|
1
|
Медаль «90 год Узброеным Сілам Рэспублікі Беларусь»
|
1
|
Медаль «20 гадоў вываду савецкіх войскаў з Афганістана»
|
1
|
Ордэн Суворава 2-й ступені
|
1
|
Ордэн Сіняга Плашча
|
1
|
Ордэн Узыходзячага Сонца
|
1
|
Ордэн Дружбы (Расія)
|
1
|
Ордэн Грунвальдскага Крыжа
|
1
|
Ордэн Чырвонага Сцяга Азербайджанскай ССР
|
1
|
Омскі павет
|
1
|
Олтуш (гміна)
|
1
|
Медзяневічы
|
1
|
Олтушская воласць
|
1
|
Олтушская гміна
|
1
|
Ольбарг Пайрэтс
|
1
|
Ольвія
|
1
|
Омскае мастацка-прамысловае вучылішча
|
1
|
Медвешчак
|
1
|
Омскае мастацка-прамысловае вучылішча імя М. Урубеля
|
1
|
Омскі мастацка-прамысловы тэхнікум
|
1
|
Опаль (археалагічныя помнікі)
|
1
|
Ордэн Ганаровага легіёну
|
1
|
Оперны спявак
|
1
|
Медальер
|
1
|
Ордэн «За заслугі перад Айчынай», Расійская Федэрацыя
|
1
|
Медаль Святога Дабравернага князя Данііла Маскоўскага
|
1
|
Ордэн «Зорка садружнасці»
|
1
|
Ордэн Багдана Хмяльніцкага
|
1
|
Ордэн Белай Ружы
|
1
|
Ордэн Вайсковай заслугі
|
1
|
Ордэн Вежы і Шпагі
|
1
|
Ордэн Вялікага князя Гедыміна
|
1
|
Медаль Merentibus
|
1
|
Маёнтак Сваротва
|
1
|
Огонёк
|
1
|
П. А. Матусевіч
|
1
|
П. Ібшман
|
1
|
П. Івашуцін
|
1
|
Машчонкаўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Машуцін
|
1
|
П. А. Іваноў
|
1
|
П. А. Абламскі
|
1
|
П. А. Вабішчэвіч
|
1
|
Маштаб (архітэктура)
|
1
|
Машава
|
1
|
П. А. Гупінец
|
1
|
П. А. Назаранка
|
1
|
П. І. Пачанчук
|
1
|
П. А. Няхайчык
|
1
|
П. А. Пернікаў
|
1
|
П. А. Платонаў
|
1
|
П. А. Савіцкі
|
1
|
Маша Паюк-Штукер
|
1
|
Маціяс Шоман-Фінк
|
1
|
П. А. Трайнін
|
1
|
П. А. Цецюшаў
|
1
|
П. Ацьман
|
1
|
П. Бабей
|
1
|
П. І. Сядзько
|
1
|
Машэка (опера)
|
1
|
Маёнтак Бурдыкоўшчына
|
1
|
П'ер-Жан Пелцье
|
1
|
Маяк камунізму (газета)
|
1
|
Ордэн прападобнага Серафіма Сароўскага
|
1
|
Ордэн святога Савы
|
1
|
Маяк Прыдняпроўя
|
1
|
Орская крэпасць
|
1
|
Освальд Франк
|
1
|
Осцкае староства
|
1
|
Охава
|
1
|
Маяк (газета)
|
1
|
Оўруцкі павет
|
1
|
Мая Жучкова
|
1
|
Машэнскі
|
1
|
Мая Аніч
|
1
|
П'ер-Эцьен Палес
|
1
|
П. І. Івашуцін
|
1
|
П. І. Адамовіч
|
1
|
П. І. Баскакаў
|
1
|
П. І. Брыгадзін
|
1
|
П. І. Вайцяховіч
|
1
|
П. І. Пампуха
|
1
|
Маэд
|
1
|
П. І. Папко
|
1
|
Ода
|
1
|
Обры
|
1
|
П. Бандарчук
|
1
|
Нясвіжская партрэтная галерэя
|
1
|
Някрасаўшчына
|
1
|
Няманя Нешыч
|
1
|
Нямецкі цэнтральны кааператыўны банк
|
1
|
Мержаеўскі
|
1
|
Менскі беларускі педагагічны тэхнікум
|
1
|
Нямцэвіч
|
1
|
Няміравы
|
1
|
Мензуральная натацыя
|
1
|
Нярудныя будаўнічыя матэрыялы
|
1
|
Нясвіжская друкарня
|
1
|
Менака
|
1
|
Мерчыцкае балота
|
1
|
Мемуарная літаратура
|
1
|
Мемарыяльны музей-сядзіба Т. Касцюшкі
|
1
|
Нясвіжскі краязнаўчы музей
|
1
|
Нясвіжскі раён, Ляхавіцкі раён
|
1
|
Нясвіжскі час
|
1
|
Мемарыяльны комплекс ахвярам Чарнобыльскай трагедыі (Мінск)
|
1
|
Няцеча
|
1
|
Мемарыяльны комплекс «Трасцянец»
|
1
|
Нячэхі
|
1
|
Нёман (журнал)
|
1
|
Някрасаўскі раён
|
1
|
Нядзельная ноч
|
1
|
Ніжагародскі павет
|
1
|
Нотны стан
|
1
|
Метрапольны горад Балоння
|
1
|
Новы замак (альманах)
|
1
|
Ноех Мельнік
|
1
|
Ножны
|
1
|
Норберт Барліцкі
|
1
|
Нордгарн-Лінген
|
1
|
Метастазы
|
1
|
Норка
|
1
|
Металіст (завод, Орша)
|
1
|
Металіст (Харкаў)
|
1
|
Ноэ Гусман дэль Кастылья
|
1
|
Нявельскія
|
1
|
Металіст (Брэст)
|
1
|
Нускоўскія
|
1
|
Нутэкі
|
1
|
Нью-Ёркскі гарадскі каледж
|
1
|
Нэвена Вітошавіч Чэкліч
|
1
|
Нэла Парамонава
|
1
|
Металург (Запарожжа)
|
1
|
Нэтэшын
|
1
|
Месяцавая вуліца (Пінск)
|
1
|
Месяцавая вуліца (Маларыта)
|
1
|
Нідэрландскі інстытут раку
|
1
|
Мемарыял
|
1
|
Оберст-лейтэнант
|
1
|
Медыкаменты
|
1
|
Медыцынскі факультэт Кіеўскага ўніверсітэта
|
1
|
Нікола-Барнукі
|
1
|
Ніколаас Гунтулас
|
1
|
Медыцынскі факультэт БДУ
|
1
|
Нікольская вуліца (Брэст)
|
1
|
Ніна Бакунец
|
1
|
Медыцынская дыягностыка
|
1
|
Ніна Бондарава
|
1
|
Медыцынская вуліца (Брэст)
|
1
|
Медысан (акруга, Алабама)
|
1
|
Ніна Дударга
|
1
|
Нікан Наўмовіч
|
1
|
Ніна Дудчык
|
1
|
Ніна Кульша
|
1
|
Ніна Федарук
|
1
|
Ніна Чураба
|
1
|
Меднаўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Медна (гміна)
|
1
|
Ніхто дабром не дасць збаўлення
|
1
|
ОБД «Подзвіг Народа»
|
1
|
Обер-пракурор
|
1
|
Медицинский вестник
|
1
|
Нікапольска-Крыварожская наступальная аперацыя
|
1
|
Нікалай Веліміравіч
|
1
|
Меліярацыя Палессі
|
1
|
Мелех
|
1
|
Ніжнецерабяжоўскі парк
|
1
|
Меліярацыйная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Мелітопальскі павет
|
1
|
Мельнікі (значэнні)
|
1
|
Мелхіседэк (Лебядзеў)
|
1
|
Ніжняя вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Ніжні замак
|
1
|
Мелодыя (лэйбл)
|
1
|
Нізкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
Нізкі завулак (Брэст)
|
1
|
Международное французское радио
|
1
|
Нікалае Мілінчану
|
1
|
Межавы суд
|
1
|
Нізінныя лугі
|
1
|
Межавы завулак (Брэст)
|
1
|
Ніка (кінаакадэмія)
|
1
|
Межавая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Ніка Сандрас
|
1
|
Нікадзім Ажэшка
|
1
|
Межавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Медыцынскі факультэт Юр’еўскага ўніверсітэта
|
1
|
Нікала Стоіч
|
1
|
П. Багданаў
|
1
|
П. Баскакаў
|
1
|
Павольныя нейраінфекцыі
|
1
|
Маставая вуліца (Брэст)
|
1
|
Мастацкі кіраўнік
|
1
|
ПУВП
|
1
|
Па-2
|
1
|
Паазерскае злядненне
|
1
|
Мастацкая гімнастыка на летніх Алімпійскіх гульнях 2012
|
1
|
Мастацкая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Мастак-пастаноўшчык
|
1
|
Маставы завулак (Баранавічы)
|
1
|
Павал Ляхновіч
|
1
|
Павалій
|
1
|
ПТВ-82
|
1
|
Павел Аляксандравіч Якавенка
|
1
|
Павел Асінскі
|
1
|
Павел Баркоўскі
|
1
|
Павел Бераговіч
|
1
|
Павел Вакуліч
|
1
|
Павел Валуцкі
|
1
|
Павел Васілевіч Пранягін
|
1
|
Маскоўскі інстытут інжынераў-землеўпарадчыкаў
|
1
|
Павел Вішнеўскі
|
1
|
Павел Георгіевіч Татарнікаў
|
1
|
ПТВ № 27 г. Брэста
|
1
|
ПТВ
|
1
|
Павел Захаранка
|
1
|
П. Чалядка
|
1
|
П. У. Шыпук
|
1
|
П. Ф. Бандарчук
|
1
|
Матухна Кураж і яе дзеці
|
1
|
П. Ф. Уладычанскі
|
1
|
Масіў драўніны
|
1
|
П. Харламповіч
|
1
|
П. Цецюшаў
|
1
|
Мастэхфільм
|
1
|
П. Ціхановіч
|
1
|
Мастыхін
|
1
|
П. Шарэнда-Панасюк
|
1
|
Мастацкі фонд Беларусі
|
1
|
П. Шыпук
|
1
|
П. Ю. Корбут
|
1
|
Мастацтва кнігі
|
1
|
П. Ю. Маркаў
|
1
|
П. Я. Башкін
|
1
|
П. Я. Раўд
|
1
|
Мастацтва (журнал)
|
1
|
П. Яўсеенка
|
1
|
ПДОТ № 513
|
1
|
ПКБ
|
1
|
Маскоўскі інстытут філасофіі, літаратуры і гісторыі
|
1
|
Маскоўскі інстытут камунальнай гаспадаркі і будаўніцтва
|
1
|
П. У. Калаур
|
1
|
Павел Хамічук
|
1
|
Маскоўскі дзяржаўны тэхнічны універсітэт імя М. Э. Баўмана
|
1
|
Маскоўскі дзяржаўны тэатр Ленкам Марка Захарава
|
1
|
Маскоўскі дзяржаўны педагагічны інстытут замежных моў
|
1
|
Павел Руднеў
|
1
|
Маскоўскі дзяржаўны лінгвістычны ўніверсітэт
|
1
|
Павел Сапелка
|
1
|
Павел Секрыер
|
1
|
Павел Сідарук
|
1
|
Павел Трайнін
|
1
|
Павел Фёдаравіч Барысаў
|
1
|
Маскоўскі дзяржаўны акадэмічны мастацкі інстытут імя Сурыкава
|
1
|
Павел Пінігін
|
1
|
Павел Харламповіч
|
1
|
Павел Цыбуля
|
1
|
Маскоўскі дзяржаўны адкрыты ўніверсітэт імя В. С. Чарнамырдзіна
|
1
|
Маскоўскі дзяржаўны адкрыты ўніверсітэт
|
1
|
Маскоўскі авіяцыйны тэхналагічны інстытут імя К. Э. Цыялкоўскага
|
1
|
Паветрана-дэсантныя войскі
|
1
|
Маскоўскі авіяцыйны тэхналагічны інстытут
|
1
|
Паветраны таран
|
1
|
Павешанне
|
1
|
Маскоўская шаша (Мінск)
|
1
|
Павел Рапапорт
|
1
|
Павел Пранягін
|
1
|
Маскоўскі інстытут гісторыі, філасофіі і літаратуры
|
1
|
Маскоўскі педагагічны дзяржаўны ўніверсітэт
|
1
|
Маскоўскі эканамічны інстытут
|
1
|
Маскоўскі фінансава-эканамічны інстытут
|
1
|
Маскоўскі тэхнічны ўніверсітэт сувязі і інфарматыкі
|
1
|
Павел Кійко
|
1
|
Павел Латушко
|
1
|
Павел Лукіч Шаламіцкі
|
1
|
Маскоўскі тэатр юнага гледача
|
1
|
Павел Лях
|
1
|
Маскоўскі праспект, Санкт-Пецярбург
|
1
|
Павел Лёгкі
|
1
|
Маскоўскі паліграфічны інстытут
|
1
|
Павел Платонавіч Патоцкі
|
1
|
Павел Матусевіч
|
1
|
Павел Міхал Мастоўскі
|
1
|
Маскоўскі мастацкі інстытут імя Сурыкава
|
1
|
Маскоўскі лейб-гвардыі полк
|
1
|
Маскоўскі зоаветэрынарны інстытут
|
1
|
Павел Памінчук
|
1
|
Маскоўскі дзяржаўны інстытут тэатральнага мастацтва
|
1
|
Павел Папко
|
1
|
Павел Патоцкі
|
1
|
Павел Паўлінаў
|
1
|
Матыкалы (значэнні)
|
1
|
П. У. Зыль
|
1
|
П. Башкін
|
1
|
Мацей Юзаф Радзівіл
|
1
|
П. Е. Шчогалеў
|
1
|
П. Жуковіч
|
1
|
Мацярынская плата
|
1
|
П. Жэрар
|
1
|
П. Забелін
|
1
|
П. Зыль
|
1
|
П. К. Ягмін
|
1
|
Мацура
|
1
|
Мацеявіцы
|
1
|
П. Калаур
|
1
|
Мацей Рыбінскі
|
1
|
П. Дз. Крук
|
1
|
Мацей Рудаміна
|
1
|
П. Корбут
|
1
|
П. Крук
|
1
|
П. Кюферле
|
1
|
П. Кірыльчык
|
1
|
Мацей Пяткевіч
|
1
|
Мацей Млоцкі
|
1
|
П. Л. Амельянюк
|
1
|
П. Лопух
|
1
|
П. Лоўгач
|
1
|
Мацяса
|
1
|
П. Дз. Жук
|
1
|
Мацей Глазына
|
1
|
П. В. Харламповіч
|
1
|
Мацільда Тураўская
|
1
|
П. Белавус
|
1
|
П. Богуш
|
1
|
П. Брыгадзін
|
1
|
П. Брэнч
|
1
|
П. Біштоўтавіч
|
1
|
П. В. Забелін
|
1
|
П. В. Кірыльчык
|
1
|
Маці Божая з дзіцем
|
1
|
П. В. Лоўгач
|
1
|
П. В. Цеслюкевіч
|
1
|
П. Д. Цімашэнка
|
1
|
П. В. Чалядка
|
1
|
Маці Божая Пултуская
|
1
|
П. Вабішчэвіч
|
1
|
П. Вайцяховіч
|
1
|
П. Валуцкі
|
1
|
Маці Божая Гвадэлупская
|
1
|
П. Вінаградаў
|
1
|
Мацяёвіцкая бітва
|
1
|
П. Гарбачоў
|
1
|
П. Гупінец
|
1
|
П. Люцько
|
1
|
П. Лёгкі
|
1
|
П. Трайнін
|
1
|
П. С. Шарэнда-Панасюк
|
1
|
П. Платонаў
|
1
|
П. Р. Ібшман
|
1
|
П. С. Богуш
|
1
|
П. С. Мыслівец
|
1
|
П. С. Паўлючэнка
|
1
|
П. С. Рабцаў
|
1
|
П. С. Сацук
|
1
|
Мацвей Васілевіч Чацвярцінскі
|
1
|
П. С. Сідарук
|
1
|
П. С. Татарыновіч
|
1
|
Матэо Вісконці Вялікі
|
1
|
П. Пернікаў
|
1
|
П. Сацук
|
1
|
П. Свентахоўскі
|
1
|
Матэматыка-механічны факультэт Санкт-Пецярбургскага дзяржаўнага ўніверсітэта
|
1
|
Матэйка
|
1
|
П. Строгаў
|
1
|
Матыкальская гміна
|
1
|
Матыкальская вуліца (Брэст)
|
1
|
П. Сядзько
|
1
|
П. Сідарук
|
1
|
П. Татарнікаў
|
1
|
Санкт-Пецярбургскае мастацкае вучылішча імя М. К. Рэрыха
|
1
|
П. Паўлінаў
|
1
|
П. М. Ацьман
|
1
|
П. Машэ́раў
|
1
|
П. М. Багданаў
|
1
|
П. М. Белавус
|
1
|
П. М. Брэнч
|
1
|
П. М. Жуковіч
|
1
|
П. М. Лёгкі
|
1
|
П. М. Машэ́раў
|
1
|
П. М. Ціхановіч
|
1
|
П. М. Яўсеенка
|
1
|
П. Маркаў
|
1
|
П. Матусевіч
|
1
|
П. Няхайчык
|
1
|
П. Паўлючэнка
|
1
|
П. П. Бабей
|
1
|
П. П. Варапаеў
|
1
|
П. П. Казакевіч
|
1
|
П. П. Люцько
|
1
|
П. Пагодзін
|
1
|
П. Пампуха
|
1
|
Мацеевічы (значэнні)
|
1
|
П. Папко
|
1
|
П. Пачанчук
|
1
|
Мацвей Шаўла
|
1
|
Род Вяльгорскіх
|
1
|
ФК Аўстрыя Клагенфурт
|
1
|
Род Вішэнскіх
|
1
|
Фізкультурны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Фёдар Сянько
|
1
|
Фёдар Уладзіміравіч, князь пінскі
|
1
|
Фёдар Фаміч Петрушэўскі
|
1
|
Фёдар Хахракоў
|
1
|
Фёдар Чацвярцінскі
|
1
|
Фёдар Якаўлевіч Юзафовіч
|
1
|
Фёдар Якімавіч Перац
|
1
|
Фёдар Яраслававіч
|
1
|
Фёдар Яраславіч
|
1
|
Фёдараўскі сабор (Пінск)
|
1
|
Фёлькерзамбы
|
1
|
Фізкультурна-аздараўленчы комплекс (Барысаў)
|
1
|
Фізкультурна-аздараўленчы комплекс Гомельскага абласнога ўпраўлення Дэпартамента аховы
|
1
|
Фізіка-геаграфічнае раянаванне
|
1
|
Фёдар Саевіч
|
1
|
Фізіка-матэматычны факультэт БДУ
|
1
|
Фізіка-матэматычны факультэт БрДУ
|
1
|
Фізічны факультэт МДУ
|
1
|
Фікарый Святагорац
|
1
|
Філалагічны факультэт Брэсцкага дзяржаўнага педагагічнага інстытута
|
1
|
Філалагічны факультэт МДУ
|
1
|
Філарэт (Дзенісенка)
|
1
|
Філарэт Літасцівы
|
1
|
Філасофскі факультэт БДУ
|
1
|
Філін
|
1
|
Філіп Ёвіч
|
1
|
Філіп Палякоў
|
1
|
Філіп Чэс
|
1
|
Фёдар Сурганаў
|
1
|
Фёдар Рома
|
1
|
Філіял Варшаўскага ўніверсітэта ў Беластоку
|
1
|
Фядора Раманаўна Сангушка
|
1
|
Фрэнкель
|
1
|
Фурнітура
|
1
|
Фурсовічы
|
1
|
Фусінь
|
1
|
Футбаліст года Украіны
|
1
|
Футбол на летніх Алімпійскіх гульнях 1976
|
1
|
Футбольная нацыянальная ліга
|
1
|
Футбольная нацыянальная ліга 2020/2021
|
1
|
Фэлтычэнь
|
1
|
Фэст брэстчан свету
|
1
|
Фюксэ Берлін
|
1
|
Фюрстэнвальдэ
|
1
|
Фядора Іванаўна
|
1
|
Фядорчанка
|
1
|
Фёдар Пятровіч Шчэпа
|
1
|
Фёдар Іванавіч Масальскі
|
1
|
Фёдар Абуховіч
|
1
|
Фёдар Альгердавіч
|
1
|
Фёдар Андрэевіч Сангушка
|
1
|
Фёдар Багданавіч Мышка
|
1
|
Фёдар Багданавіч Сапега
|
1
|
Фёдар Богдан
|
1
|
Фёдар Дарашэвіч
|
1
|
Фёдар Друцкі-Горскі
|
1
|
Фёдар Калчук
|
1
|
Фёдар Кароль
|
1
|
Фёдар Мікіціч Рэмезаў
|
1
|
Фёдар Пакроўскі
|
1
|
Філіпоўскі
|
1
|
Фінал Кубка свету
|
1
|
Фрунзенская вобласць
|
1
|
Харунжы кіеўскі
|
1
|
Харвест
|
1
|
Харкаўскае вышэйшае авіяцыйнае вучылішча лётчыкаў
|
1
|
Харкаўскае вышэйшае ваеннае авіяцыйнае вучылішча лётчыкаў
|
1
|
Харкаўскае гвардзейскае вышэйшае танкавае каманднае вучылішча
|
1
|
Харкаўская аперацыя, 1942
|
1
|
Харкаўскі мастацкі інстытут
|
1
|
Харкаўскі політэхнічны інстытут
|
1
|
Харкіўці
|
1
|
Харлі-Дэвідсан
|
1
|
Харольскі павет
|
1
|
Харсы (значэнні)
|
1
|
Харунжы берасцейскі
|
1
|
Харунжы кобрынскі
|
1
|
Харунжы павятовы
|
1
|
Харашоўка
|
1
|
Харунжы старадубскі
|
1
|
Харчэўня
|
1
|
Харытоны (значэнні)
|
1
|
Хасэ Паала Саласар
|
1
|
Хатні арышт
|
1
|
Хаціна дзядзькі Тома
|
1
|
Хацінскае староства
|
1
|
Хаціслаў (значэнні)
|
1
|
Хаціслаўская дзюна
|
1
|
Хаціслаўскія ліпы
|
1
|
Хаюцін
|
1
|
Хая Вейцман-Ліхтэнштэйн
|
1
|
Хаім Ісраэлі
|
1
|
Хараўшчына
|
1
|
Хананій Замскі
|
1
|
Фінал Кубка свету 2012
|
1
|
ХК Амур
|
1
|
Фінал серыі Гран-пры 2007
|
1
|
Фінал серыі Гран-пры 2010
|
1
|
Фіналы серыі Гран-пры
|
1
|
Фінляндскі лейб-гвардыі полк
|
1
|
Фірменная крама
|
1
|
Фітатрон
|
1
|
Х. Абраміс
|
1
|
Х. Бойка
|
1
|
Х. Замскі
|
1
|
Х. С. Замскі
|
1
|
ХІХ стагоддзе стагоддзе
|
1
|
ХВВКІВ
|
1
|
ХВЕ
|
1
|
ХК Аўтамабіліст
|
1
|
Хамінскія
|
1
|
ХК Брэст-2
|
1
|
ХК Лада
|
1
|
ХК Спартак, Масква
|
1
|
Ха-Меліц
|
1
|
Ха-шылаях
|
1
|
Хавевей Цыён
|
1
|
Хаджавендскі раён
|
1
|
Хажоўская шаша
|
1
|
Хакейная пляцоўка
|
1
|
Халева (герб)
|
1
|
Халмагорскі павет
|
1
|
Халопка (аперэта)
|
1
|
Хамельбург, канцлагер
|
1
|
Фрыбург
|
1
|
Фруктовы завулак (Баранавічы)
|
1
|
Хваецкае (значэнні)
|
1
|
Фелікс Эдвінавіч Друцкі-Любецкі
|
1
|
Федзюковіч
|
1
|
Федзюкі (значэнні)
|
1
|
Федэральная служба па ветэрынарным і фітасанітарным наглядзе Расійскай Федэрацыі
|
1
|
Федэральны савет Швейцарыі
|
1
|
Федэрацыя Беларускіх рэспубліканскіх клубаў
|
1
|
Фельетон
|
1
|
Фельч-акушэрскі пункт
|
1
|
Фельчар
|
1
|
Фелікс Павел Турскі
|
1
|
Фелікс Парыс фон Флемінг
|
1
|
Фелікс Пшыпкоўскі
|
1
|
Фелікс Улодак (харунжы пружанскі)
|
1
|
Фелікс Фрыдрых фон Флемінг
|
1
|
Феліцыя Тышкевіч
|
1
|
Федар Уладзіміравіч
|
1
|
Феліцыян Славой-Складкоўскі
|
1
|
Феліцыян Славой Складкоўскі
|
1
|
Феліцыян Тышкевіч
|
1
|
Феліцыян Цялоўскі
|
1
|
Феліцыяна Соф’я з Валовічаў
|
1
|
Феліцыяна з Шчыт-Неміровічаў
|
1
|
Фемта
|
1
|
Фенолы
|
1
|
Ферма, жывёлагадоўля
|
1
|
Фермерская гаспадарка
|
1
|
Фермерства
|
1
|
Фернанда Гамбаа
|
1
|
Фернанда Кабалейра
|
1
|
Федзька Тышкевіч
|
1
|
Феадосій Манамах
|
1
|
Фестывальная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Факт біяграфіі
|
1
|
ФК Элана Торунь
|
1
|
ФК Эмелек
|
1
|
ФК Энергетык Бурштын
|
1
|
ФК Эсб’ерг
|
1
|
ФК Янтар Устка
|
1
|
ФНЛ
|
1
|
ФУ Крыўбас
|
1
|
Фаб'ен Ціле
|
1
|
Фабержэ
|
1
|
Фабрыс Марэ
|
1
|
Фабрычная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Фабрычная вуліца (Пінск)
|
1
|
Фадзей Штрбулавіч
|
1
|
Факультэт кіравання і сацыяльных тэхналогій БДУ
|
1
|
Феадосій Васілевіч
|
1
|
Факультэт павышэння кваліфікацыі БДУ
|
1
|
Факультэт права і адміністрацыі Варшаўскага ўніверсітэта
|
1
|
Факультэт праваслаўнага багаслоўя Варшаўскага ўніверсітэта
|
1
|
Фалей
|
1
|
Фама Мажэйка
|
1
|
Фаменскі ярус
|
1
|
Фамілія
|
1
|
Фармацэўтыка
|
1
|
Фармовачныя пяскі
|
1
|
Фартэчны завулак (Брэст)
|
1
|
Фатограф Ульяна
|
1
|
Фауд І
|
1
|
Фаіна Ахрэмаўна Стаўская
|
1
|
Ферэнцвараш
|
1
|
Фестывальны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Фруктовая вуліца (Пінск)
|
1
|
Францішак Міхал Верашчака
|
1
|
Францішак Валадковіч
|
1
|
Францішак Войцехавіч Пуслоўскі
|
1
|
Францішак Гелнер
|
1
|
Францішак Дубраўскі
|
1
|
Францішак Жмурка
|
1
|
Францішак Кандыд Асалінскі
|
1
|
Францішак Касцецкі
|
1
|
Францішак Клееберг
|
1
|
Францішак Краёўскі
|
1
|
Францішак Ксаверый Пуслоўскі (1843—1908)
|
1
|
Францішак Курч
|
1
|
Францішак Лянцкаронскі
|
1
|
Францішак Лянцы
|
1
|
Францішак Міцкевіч
|
1
|
Францішак Беліковіч
|
1
|
Францішак Пшавускі
|
1
|
Францішак Стэфан Леан Сапега
|
1
|
Францішак Яржомбка
|
1
|
Францішка з Агінскіх
|
1
|
Францішка з Анцутаў
|
1
|
Францішка са Сташэўскіх
|
1
|
Франчэска Каласуона
|
1
|
Франчэска Качыні
|
1
|
Фраскіта (аперэта)
|
1
|
Фронт (фартыфікацыя)
|
1
|
Фрост
|
1
|
Фруктовая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Фруктовая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Францішак Букаты
|
1
|
Францішак Бажэнцкі
|
1
|
Фестывальны раён (Гомель)
|
1
|
Фонд Генрыха Бёля
|
1
|
Финляндские известия
|
1
|
Флавіян (Дзмітрыюк)
|
1
|
Фларыян Казімір Гараін
|
1
|
Фларыян Стофер
|
1
|
Фларыянава
|
1
|
Фларэнцый Фёдаравіч Паўленкаў
|
1
|
Флемінгі
|
1
|
Флер’яноўскія чытанні
|
1
|
Флячкі
|
1
|
Фляшчынскі
|
1
|
Фон
|
1
|
Фон Грос
|
1
|
Фонд Арганізацыі Аб’яднаных Нацый у галіне народанасельніцтва
|
1
|
Форвард
|
1
|
Францішак Багуслаўскі
|
1
|
Форт № 5 Брэсцкай крэпасці
|
1
|
Фортавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Фортка
|
1
|
Форты (жылы раён)
|
1
|
Франк Сальфарасі
|
1
|
Франк Швабэ
|
1
|
Франсішку Мануэл Віейра
|
1
|
Франц Людвіг фон Флемінг
|
1
|
Франц Міклошыч
|
1
|
Францыска Скарыны вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Францыска Скарыны вуліца (Пінск)
|
1
|
Францысканы
|
1
|
Францішак Аляксандр Копаць
|
1
|
Францішак Антоній Кабельскі
|
1
|
Хаім Валожынер
|
1
|
Хвашчынскі
|
1
|
ФК Эдынг Спорт
|
1
|
Цэнтральная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Цэйхгаўз
|
1
|
Цэлтніекс Рыга
|
1
|
Цэнтр
|
1
|
Цэнтр, раён Гатчыны
|
1
|
Цэнтр вяслярных відаў спорту (Брэст)
|
1
|
Цэнтралеў
|
1
|
Цэнтральна-Чарназёмная вобласць
|
1
|
Цэнтральнае РУУС (Мінск)
|
1
|
Цэнтральнае ацяпленне
|
1
|
Цэнтральнае канструктарскае бюро з доследнай вытворчасцю
|
1
|
Цэнтральнае канструктарскае бюро з доследнай вытворчасцю АН БССР
|
1
|
Цэнтральнае тэлебачанне Кітая
|
1
|
Цэнтральная ваенна-ўрачэбная камісія Міністэрства ўнутраных спраў Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Цэнтральная вуліца (Брэст)
|
1
|
Цьебісу
|
1
|
Цэнтральная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Цэнтральная гарадская бальніца Брэста
|
1
|
Цэнтральная група войскаў
|
1
|
Цэнтральная жаночая школа снайперскай падрыхтоўкі
|
1
|
Цэнтральная плошча (Бабруйск)
|
1
|
Цэнтральная плошча (Барысаў)
|
1
|
Цэнтральная плошча (Клецк)
|
1
|
Цэнтральная рада Украінскай народнай Рэспублікі
|
1
|
Цэнтральная радая Украінскай народнай рэспублікі
|
1
|
Цэнтральны Камітэт КП(б)Б
|
1
|
Цэнтральны НДІ механізацыі і электрыфікацыі сельскай гаспадаркі
|
1
|
Цэнтральны бахш
|
1
|
Цэнтральны беларускі бежанскі камітэт
|
1
|
Цэзарый Ляжэнскі
|
1
|
Цытадэль (Брэст)
|
1
|
Цэнтральны жылы раён (Брэст)
|
1
|
Цеплаэнергапраект
|
1
|
Царкоўнік
|
1
|
Царскасельскі ліцэй
|
1
|
Царызм
|
1
|
Царыцынскі павет
|
1
|
Цвярская кавалерыйская школа
|
1
|
Цвярскі дзяржаўны ўніверсітэт
|
1
|
Цвярскі павет
|
1
|
Цві Бергман
|
1
|
Цельшыцкае староства
|
1
|
Целяханская агульнаадукацыйная школа-інтэрнат
|
1
|
Целяханская вуліца (Брэст)
|
1
|
Цемнік, воінскае званне
|
1
|
Ценкавіцы
|
1
|
Цеплаэнэргетыка
|
1
|
Цыганскі барон
|
1
|
Церабух
|
1
|
Церабяжоўская воласць
|
1
|
Церабяжоўская гміна
|
1
|
Церабяжоўская сярэдняя школа
|
1
|
Цецярук (значэнні)
|
1
|
Цеціва
|
1
|
Цецішоўскія
|
1
|
Цешылаў
|
1
|
Цзінаньская ваенная акруга
|
1
|
Цуглі
|
1
|
Цуд над Віслай
|
1
|
Цудоўная дудка
|
1
|
Цуладзэ
|
1
|
Цэнтральны дзяржаўны гістарычны архіў Украіны ў Кіеве
|
1
|
Цэнтральны завулак (Брэст)
|
1
|
Царкоўны суд Беларускай Праваслаўнай Царквы
|
1
|
Ціхан Ігнатавіч Калінін
|
1
|
Цёлак
|
1
|
Цёлак (герб)
|
1
|
Цёсла
|
1
|
Цівун віленскі
|
1
|
Цімафей Хмяльніцкі
|
1
|
Цімох Гарбуноў
|
1
|
Цінскі сельсавет
|
1
|
Ціны
|
1
|
Ціс ягадны
|
1
|
Цісавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Ціт Слізень
|
1
|
Ціхаакіянскі флот СССР
|
1
|
Ціхан, патрыярх маскоўскі
|
1
|
Ціханаўскі манастыр (Саўт-Кейнан)
|
1
|
Цярэспальскі завулак (Брэст)
|
1
|
Ціхар
|
1
|
Ціхая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Ціхая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Ціхая вуліца (Маларыта)
|
1
|
Ціхвінскае вікарыяцтва
|
1
|
Ціхі завулак (Брэст)
|
1
|
ЧАП
|
1
|
Чавцвёрты Назвычайны Усерасійскі з'езд Саветаў
|
1
|
Чайка (п’еса Чэхава)
|
1
|
Чалавек года
|
1
|
Чалавек года паводле «Gazeta Wyborcza»
|
1
|
Чалеева
|
1
|
Чалябінскі педагагічны інстытут
|
1
|
Цячэнне
|
1
|
Цярэспальская вуліца (Брэст)
|
1
|
Цэнтральны камітэт ЛКСМБ
|
1
|
Цюк
|
1
|
Цэнтральны камітэт па беларускіх справах
|
1
|
Цэнтральны навукова-даследчы і праектна-тэхналагічны інстытут арганізацыі і тэхнікі кіравання
|
1
|
Цэнтральны навукова-даследчы інстытут комплекснага выкарыстання водных рэсурсаў
|
1
|
Цэнтральны парк (Пінск)
|
1
|
Цэнтральны рынак (Брэст)
|
1
|
Цэнтральны рынак (Растоў-на-Доне)
|
1
|
Цэнтральны статыстычны офіс Польшчы
|
1
|
Цэнтральны інстытут тыпавых праектаў
|
1
|
Цэнтральны ўнівермаг Брэста
|
1
|
Цэнтрычны храм
|
1
|
Цэп
|
1
|
Цэханаўскі павет (Расійская імперыя)
|
1
|
Цэцылія Цішэўская
|
1
|
Цюльпанавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Цярбунскі раён
|
1
|
Цяглыя сяляне
|
1
|
Цяжкая атлетыка на Летніх Алімпійскіх гульнях 2012
|
1
|
Цяжкая атлетыка на летніх Алімпійскіх гульнях 1980
|
1
|
Цяжкая атлетыка на летніх Алімпійскіх гульнях 1992
|
1
|
Цяльцоў
|
1
|
Цяльшэйскі раён
|
1
|
Цяністая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Цяністая вуліца (Брэст)
|
1
|
Цяністая вуліца (Пінск)
|
1
|
Цяністы завулак (Баранавічы)
|
1
|
Цяністы завулак (Брэст)
|
1
|
Цяплічная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Цяплічная вуліца (Брэст)
|
1
|
Царкоўны хор
|
1
|
Царква ўзвіжання Святога Крыжа (Сухопаль)
|
1
|
Хваявата
|
1
|
Хутар Чорны Луг
|
1
|
Хрыстас Пападопулас
|
1
|
Хрысцільны храм у гонар Ксеніі Пецярбургскай (Мінск)
|
1
|
Хрысціна Язідзіду
|
1
|
Хрысціян Ракоўскі
|
1
|
Хрысціянскае аб’яднанне беларускіх работнікаў
|
1
|
Хрысціянская народная партыя (Нарвегия)
|
1
|
Хуандэ Рамас
|
1
|
Хурма (гурт)
|
1
|
Хуршуд Бабашаў
|
1
|
Хутар Гуркі
|
1
|
Хутар Очкава
|
1
|
Хутар Падкрыніцы
|
1
|
Хутар Прушынава
|
1
|
Хутарская вуліца (Пінск)
|
1
|
Хроніка Вінцэнція Кадлубка
|
1
|
Хэлмскае права
|
1
|
Хэло, Долі! (мюзікл)
|
1
|
Хінель
|
1
|
Хіратанізацыя
|
1
|
Хітрая
|
1
|
Ц. І. Лукашэвіч
|
1
|
Ц. А. Мартынаў
|
1
|
Ц. Камуняка
|
1
|
Ц. Лукашэвіч
|
1
|
Ц. Мартынаў
|
1
|
ЦАМА
|
1
|
ЦК КП(б)ЛіБ
|
1
|
ЦК КСМЗБ
|
1
|
Хрустальная вуліца (Брэст)
|
1
|
Хромаў
|
1
|
ЦК прафсаюзаў БССР
|
1
|
Ход-ха-Шарон
|
1
|
Хвойная вуліца (Брэст)
|
1
|
Хвойная вуліца (Пінск)
|
1
|
Хвойнік (значэнні)
|
1
|
Хвоя веймутава, Бродніцкае лясніцтва
|
1
|
Хвоя веймутава, Ганцавіцкі раён
|
1
|
Хвоя веймутава, Дружылавіцкае лясніцтва
|
1
|
Хвоя веймутава Жабінкаўская
|
1
|
Хвоя жосткая
|
1
|
Хедэр
|
1
|
Химик (газета)
|
1
|
Хлеб пахне порахам
|
1
|
Хлебная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Хлюстава
|
1
|
Хойніцкае староства
|
1
|
Храпунь
|
1
|
Хойніцкі кансервавы завод
|
1
|
Хойніцкі сыраробны камбінат
|
1
|
Холмская вуліца (Брэст)
|
1
|
Холмская чыгунка
|
1
|
Хорская воласць
|
1
|
Хорская гміна
|
1
|
Хорхэ Сампаолі
|
1
|
Хочань
|
1
|
Храм Святога Людовіка Французскага (Масква)
|
1
|
Храм Святога Роўнаапостальнага князя Уладзіміра (Растоў-на-Доне)
|
1
|
Храм прп. Еўфрасінні Полацкай
|
1
|
Храм у гонар святых князёў Пятра і Феўронні Мурамскіх (Брэст)
|
1
|
Храм у гонар іконы Божай Маці «Усецарыца» (Брэст)
|
1
|
ЦК ЛКСМБ
|
1
|
ЦУМ (Мінск)
|
1
|
Царква ўзвіжання Святога Крыжа (Зельзін)
|
1
|
Царква ў гонар абраза Божай Маці «Збавіцельніца» (Пескі)
|
1
|
Царква Уваскрэсення Славушчага (Пінск)
|
1
|
Царква Увядзення ў храм Прасвятой Багародзіцы (Кобрын)
|
1
|
Царква Увядзення ў храм Прасвятой Багародзіцы (Церабень)
|
1
|
Царква Успення Найсвяцейшай Багародзіцы, Сялец
|
1
|
Царква Успення Прасвятой Багародзіцы
|
1
|
Царква Усячэння галавы Іаана Прадцечы, Сакалова
|
1
|
Царква Усіх Святых (Старое Сяло)
|
1
|
Царква прападобнага Серафіма Сароўскага (Арэхаўскі)
|
1
|
Царква прападобнага Серафіма Сароўскага (Манькавічы)
|
1
|
Царква ў гонар Алексія Лельчыцкага (Сырод)
|
1
|
Царква ў гонар Раства Іаана Прадцечы (Асавая)
|
1
|
Царква ў гонар Раства Хрыстова (Брэст)
|
1
|
Царква ў гонар Усіх Святых (Ліда)
|
1
|
Царква ў гонар абраза Божай Маці «Неспадзяваная Радасць» (Новыя Засімавічы)
|
1
|
Царква Святых Пятра і Феўронні Мурамскіх (Пінск)
|
1
|
Царква ў гонар абраза Божай Маці «Неўпівальная Чаша» (Камень)
|
1
|
Царква ў гонар абраза Божай Маці «Неўпівальная Чаша» (Ленінскі)
|
1
|
Царква ў гонар абраза Божай Маці «Усіх Гаротных Радасць» (Хадакі)
|
1
|
Царква ў гонар прападобнай Ефрасінні Полацкай (Драгічын)
|
1
|
Царква ў імя пакутніц Веры, Надзеі, Любові і Сафіі (Багданаўка)
|
1
|
Царква ў імя прападобнага мучаніка Афанасія Брэсцкага (Яечкавічы)
|
1
|
Царква ў імя святога Іаана ваяра (Баранавічы)
|
1
|
Царква ў імя святога вялебнага пакутніка Макарыя Пінскага (Пінск)
|
1
|
Царква ў імя святога праведнага Іаана Кранштацкага (Атвержычы)
|
1
|
Царква ў імя святога прападобнага Сергія Раданежскага (Клепачы)
|
1
|
Царква ў імя святой блажэннай Валянціны Мінскай (Баранавічы)
|
1
|
Царква ў імя святой блажэннай Валянціны Мінскай (Ракітніца)
|
1
|
Царква ў імя святой блажэннай Матроны Маскоўскай (Вялікія Радванічы)
|
1
|
Царква Святых апосталаў Пятра і Паўла, Кобрын
|
1
|
Царква Святых Пятра і Паўла, Ружаны
|
1
|
Цаа Юй
|
1
|
Царква Нараджэння Хрыстовага (Пружаны)
|
1
|
Цагельныя гліны
|
1
|
Цагляны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Цалуй мяне, Кэт!
|
1
|
Цалінная вуліца (Брэст)
|
1
|
Цалінны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Цалінны край
|
1
|
Цар Нябесны
|
1
|
Царква Іаана Багаслова, Стрыгінь
|
1
|
Царква Іверскай іконы Маці Божай (Сачыўкі)
|
1
|
Царква Георгія Пераможцы (Роўбіцк)
|
1
|
Царква Міхаіла Архангела (Растоў-на-Доне)
|
1
|
Царква Нараджэння Божай Маці (Лыскава)
|
1
|
Царква Нараджэння Хрыстовага, Пружаны
|
1
|
Царква Покрыва Прасвятой Багародзіцы (Руднікі)
|
1
|
Царква Святой Марыі Магдаліны, Альгомель
|
1
|
Царква Покрыву Прасвятой Багародзіцы (Гарадзечна)
|
1
|
Царква Праабражэння Гасподняга (Мінск)
|
1
|
Царква Святога Арханёла Міхаіла (Мінск)
|
1
|
Царква Святога Дзмітрыя, Пінск
|
1
|
Царква Святога Духа, Вільня
|
1
|
Царква Святога Кірылы Тураўскага (Баяры)
|
1
|
Царква Святога Кірылы Тураўскага (Жабінка)
|
1
|
Царква Святога Мікалая (Вяжное)
|
1
|
Царква Святога Мікалая (Засімавічы)
|
1
|
Царква Святога Міхала Арханёла (Астравічы)
|
1
|
Царква Святога Міхаіла (Ракітна)
|
1
|
Царква Святога Прарока Іллі (Расна)
|
1
|
Царква Святога Фёдара, Пінск
|
1
|
Царква Святога архангела Міхаіла
|
1
|
ФК Экранас Панявежыс
|
1
|
ФК Шэрыф-2 Ціраспаль
|
1
|
Чапец
|
1
|
ФК Асоква Дэпартыва
|
1
|
ФК Алімп Рыга
|
1
|
ФК Алімпія Бэлць
|
1
|
ФК Алімпія Любляна
|
1
|
ФК Алімпіякос Волас
|
1
|
ФК Амкар Перм
|
1
|
ФК Андыжан
|
1
|
ФК Анжы Махачкала
|
1
|
ФК Апалон Смірніс
|
1
|
ФК Арарат-Арменія
|
1
|
ФК Аркатрон Мінск
|
1
|
ФК Арлента Радзынь Падляскі
|
1
|
ФК Асантэ Катока
|
1
|
ФК Асмарал Кіславодск
|
1
|
ФК Астана-1964
|
1
|
ФК Альфарвіль
|
1
|
ФК Астра Джурджу
|
1
|
ФК Астэрас Трыпалі
|
1
|
ФК Афрыка Спортс
|
1
|
ФК Афіпс
|
1
|
ФК Ашдод
|
1
|
ФК БДАТУ-Ніва
|
1
|
ФК Багеміянс 1905
|
1
|
ФК Балмазуйвараш
|
1
|
ФК Банік Острава
|
1
|
ФК Баніфіка
|
1
|
ФК Бараунас
|
1
|
ФК Баржомі
|
1
|
ФК Бары
|
1
|
ФК Альшаны
|
1
|
ФК Альтах
|
1
|
ФК Барысфен Барыспаль
|
1
|
ФК Абіліч
|
1
|
ФК Іракліс
|
1
|
ФК Ірані Нешэр
|
1
|
ФК Іртыш Табольск
|
1
|
ФК Істра-1961
|
1
|
ФК Ітыхад Танжэр
|
1
|
ФК АГМК
|
1
|
ФК АЕК Афіны
|
1
|
ФК АЕК Ларнака
|
1
|
ФК АЗАЛ
|
1
|
ФК АФК Юнайтэд
|
1
|
ФК Аахака
|
1
|
ФК Абалонь
|
1
|
ФК Абухаў
|
1
|
ФК Авангард Каломна
|
1
|
ФК Аль-Нахда Эль-Бураймі
|
1
|
ФК Авангард Петрапаўлаўск
|
1
|
ФК Авеліна
|
1
|
ФК Авіш
|
1
|
ФК Аграбізнес Валачыск
|
1
|
ФК Акадэмік Сафія
|
1
|
ФК Акадэміка Каімбра
|
1
|
ФК Акрон Тальяці
|
1
|
ФК Аланія
|
1
|
ФК Алгеці Марнеулі
|
1
|
ФК Алекрын
|
1
|
ФК Аль-Ахлі Маскат
|
1
|
ФК Аль-Кадсія
|
1
|
ФК Аль-Муайдар
|
1
|
ФК Барысфен-2 Барыспаль
|
1
|
ФК Белаазёрск
|
1
|
ФК Індыяна Інвэйдэрс
|
1
|
ФК Гомель-2
|
1
|
ФК Вісла Пулавы
|
1
|
ФК Вісмут Гера
|
1
|
ФК Віторыя Гімарайнш B
|
1
|
ФК Віхрэн Санданскі
|
1
|
ФК Віцязь Падольск
|
1
|
ФК Гадой-Крус
|
1
|
ФК Галешэр
|
1
|
ФК Ганцавічы
|
1
|
ФК Ганьёа
|
1
|
ФК Гап
|
1
|
ФК Гартберг
|
1
|
ФК Геліяс Харкаў
|
1
|
ФК Гетман Замасць
|
1
|
ФК Горн
|
1
|
ФК Віктар Запарожжа
|
1
|
ФК Градзец-Кралавэ
|
1
|
ФК Грэнобль
|
1
|
ФК Гуджа Юнайтэд
|
1
|
ФК Гулбэнэ
|
1
|
ФК Гэйтвэй
|
1
|
ФК Далянь Шыдэ
|
1
|
ФК Дарадас дэ Сіналоа
|
1
|
ФК Даўгава Даўгаўпiлс
|
1
|
ФК Даўгава Даўгаўпілс
|
1
|
ФК Даўгаўпілс
|
1
|
ФК Джуніярс Шпыцькы
|
1
|
ФК Дзясна Чарнігаў
|
1
|
ФК Дніпро-1
|
1
|
ФК Вісаха
|
1
|
ФК Вівэ Кельцы
|
1
|
ФК Беларуськалій
|
1
|
ФК ВПС Васа
|
1
|
ФК Белыя Росы
|
1
|
ФК Бераст Брэст
|
1
|
ФК Блазма
|
1
|
ФК Бомс
|
1
|
ФК Брага B
|
1
|
ФК Брайтан энд Хоўв Альбіён
|
1
|
ФК Брук-Бэт Тэрмаліца Няцеча
|
1
|
ФК Брэгенц
|
1
|
ФК Будзё-Глімт
|
1
|
ФК Будучнаст Падгорыца
|
1
|
ФК Бурырам Юнайтэд
|
1
|
ФК Бярэзіна Бабруйск
|
1
|
ФК Біёлаг-Бялкон
|
1
|
ФК Вадаканал Брэст
|
1
|
ФК Вугалёк Мірнаград
|
1
|
ФК Вайводзіна
|
1
|
ФК Вайгарс Рэзэкнэ
|
1
|
ФК Валгар-Газпрам
|
1
|
ФК Ван
|
1
|
ФК Варта Познань
|
1
|
ФК Васалунд
|
1
|
ФК Веен Вісбадэн
|
1
|
ФК Велес Масква
|
1
|
ФК Вернаму
|
1
|
ФК Ветра
|
1
|
ФК Влазнія Шкодэр
|
1
|
ФК Вождавац
|
1
|
ФК Ворслка Палтава
|
1
|
ФК Інтэрас Вісагінас
|
1
|
ФК Імпульс Брэст
|
1
|
ФК Донауштаўф
|
1
|
Усерасійскі Цэнтральны Выканаўчы Камітэт
|
1
|
Урлікі
|
1
|
Урмас Рэйнсалу
|
1
|
Уродніч
|
1
|
Уроцлаўскае ваяводства
|
1
|
Урочышча Стасіна
|
1
|
Урсынаўскі палац
|
1
|
Уршуля са Швыкоўскіх
|
1
|
Ус
|
1
|
Усебеларускі жаночы фонд святой Еўфрасінні Полацкай
|
1
|
Усевалад Аляксандравіч Галубовіч
|
1
|
Усевалада
|
1
|
Усеваладка Давыдавіч
|
1
|
Усерасійская творчая майстэрня эстраднага мастацтва імя Л. С. Маслюкова
|
1
|
Усерасійскі завочны фінансава-эканамічны інстытут
|
1
|
Уральскі ўніверсітэт
|
1
|
Усесаюзнае навуковае таварыства
|
1
|
Усесаюзнае таварыства хірургаў
|
1
|
Усесаюзная акадэмія сельскагаспадарчых навук імя Леніна
|
1
|
Усесаюзная акадэмія сельскагаспадарчых навук імя У. І. Леніна
|
1
|
Усесаюзны завочны электратэхнічны інстытут сувязі
|
1
|
Усесаюзны завочны інстытут электрасувязі
|
1
|
Усесаюзны радыёкамітэт
|
1
|
Усесаюзны юрыдычны завочны інстытут
|
1
|
Усеўкраінскае таварыства «Просвіта» імя Т. Шаўчэнкі
|
1
|
Ускрыццё
|
1
|
Успенская вуліца (Брэст)
|
1
|
Успенскі сабор, Уладзімір-Валынскі
|
1
|
Установа аховы здароўя
|
1
|
Уральскі ўніверсітэт імя А. М. Горкага
|
1
|
Уральскі політэхнічны інстытут імя С. М. Кірава
|
1
|
Усходне-Амерыканская і Нью-Ёрская епархія
|
1
|
Упраўленне па будаўніцтве і архітэктуры Мінскага аблвыканкама
|
1
|
Універмаг (Ліда)
|
1
|
Універсам № 42 (Салігорск)
|
1
|
Універсітэт UNRRA
|
1
|
Універсітэт Джорджа Вашынгтона
|
1
|
Універсітэт Сан-Паўлу
|
1
|
Універсітэт Цэнтральнага Канектыкута
|
1
|
Універсітэт ЮНРРА
|
1
|
Універсітэт імя Яна Евангеліста Пуркінэ
|
1
|
Унітарнае вытворчае прадпрыемства
|
1
|
Упраўленне архітэктуры Магілёўскага гарвыканкама
|
1
|
Упраўленне архітэктуры і горадабудаўніцтва Брэсцкага гарвыканкама
|
1
|
Упраўленне архітэктуры і горадабудаўніцтва Пінскага гарвыканкама
|
1
|
Упраўленне па будаўніцтве і архітэктуры Магілёўскага аблвыканкама
|
1
|
Упраўленне па справах архітэктуры пры СМ БССР
|
1
|
Уральскі політэхнічны інстытут
|
1
|
Упраўленне па справах сельскага і калгаснага будаўніцтва пры Савеце Міністраў БССР
|
1
|
Упрыгажэнні
|
1
|
Упрыгожанне
|
1
|
Упіта
|
1
|
Упіце
|
1
|
Упіцкае староства
|
1
|
Урад Вялікабрытаніі
|
1
|
Ураджай (стадыён)
|
1
|
Ураджайная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Ураджайная вуліца (Брэст)
|
1
|
Уралан (Эліста)
|
1
|
Уральская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Уральскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
Усход, Брэст
|
1
|
Усходне-Сібірская вобласць
|
1
|
ФК Ільічовец
|
1
|
Ф. Сурганаў
|
1
|
Ф. Дзюмануара
|
1
|
Ф. К. Валасюк
|
1
|
Ф. Калчук
|
1
|
Ф. Клімчук
|
1
|
Ф. Лукашэнка
|
1
|
Ф. Мажэйка
|
1
|
Ф. П. Сянько
|
1
|
Ф. П. Сіляеў
|
1
|
Ф. П. Хахракоў
|
1
|
Ф. Рома
|
1
|
Ф. С. Калчук
|
1
|
Ф. С. Строкач
|
1
|
Ф. Сапон
|
1
|
Ф. Сянько
|
1
|
Ф. Гарсія Лорка
|
1
|
Ф. Сіляеў
|
1
|
Ф. У. Лукашэнка
|
1
|
Ф. У. Сапон
|
1
|
Ф. Ф. Мажэйка
|
1
|
Ф. Хахракоў
|
1
|
Ф. Юзэфовіч
|
1
|
Ф. Я. Юзэфовіч
|
1
|
Ф. Ягмін
|
1
|
Ф. Яраславіч
|
1
|
ФІДЭ
|
1
|
ФАК
|
1
|
ФК 1625 Ліепая
|
1
|
ФК ІграСервіс
|
1
|
Ф. Дз. Рома
|
1
|
Ф. Валасюк
|
1
|
Усходняя акадэмія
|
1
|
Усё ў садзе
|
1
|
Усходняя вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Усходняя вуліца (Брэст)
|
1
|
Усходняя вуліца (Драгічын)
|
1
|
Усходняя вуліца (Пінск)
|
1
|
Усходні (жылы раён, Магілёў)
|
1
|
Усходні Мідленд
|
1
|
Усходні Сусекс
|
1
|
Усходні раён, Брэст
|
1
|
Усце-над-Лабем
|
1
|
Усць-Канскі раён
|
1
|
Усць-Ухта
|
1
|
Усць-Ухты
|
1
|
Усяго адно жыццё
|
1
|
Усёбачнае вока
|
1
|
Ф. В. Чорны
|
1
|
Утгафы
|
1
|
Утулка
|
1
|
Утульная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Уфімская губерня
|
1
|
Ушэсцеўская царква (Чавусы)
|
1
|
Уязны знак
|
1
|
Уільям Фарсайт
|
1
|
Уілі Дзіксан
|
1
|
Уімблдан 2012 – парны разрад, жанчыны
|
1
|
Уімблдан 2015 – адзіночны разрад, жанчыны
|
1
|
Уінстан Х'ю Одэн
|
1
|
Ф. А. Іваноў
|
1
|
Ф. А. Савіч
|
1
|
Ф. Астрамецкі
|
1
|
ФК Долфінс
|
1
|
ФК Дружба Майкоп
|
1
|
ФК Шылуце
|
1
|
ФК Спартак Плоўдзіў
|
1
|
ФК Сервет
|
1
|
ФК Сконта
|
1
|
ФК Скіф Сімферопаль
|
1
|
ФК Славія Прага
|
1
|
ФК Сокал Гостаўнь
|
1
|
ФК Сочы
|
1
|
ФК Спарта Казімежа Велька
|
1
|
ФК Спартак-МЖК Разань
|
1
|
ФК Спартак Івана-Франкоўск
|
1
|
ФК Спартак Анапа
|
1
|
ФК Спартак Багародск
|
1
|
ФК Спартак Маладзёжны
|
1
|
ФК Спартак Ніжні Ноўгарад
|
1
|
ФК Спартак Росаш
|
1
|
ФК Свайрыенг
|
1
|
ФК Спартак Семей
|
1
|
ФК Спартак Сумы
|
1
|
ФК Спартак Сяміпалацінск
|
1
|
ФК Спутнік Мінск
|
1
|
ФК Стабек
|
1
|
ФК Сталь Днепрадзяржынск
|
1
|
ФК Сталь Жэшаў
|
1
|
ФК Столькамератэнэ Му-і-Рана
|
1
|
ФК Стоміль Ольштын
|
1
|
ФК Стэленбос
|
1
|
ФК Судува Марыямппале
|
1
|
ФК Сумгаіт
|
1
|
ФК Сумы
|
1
|
ФК Сепсі Сфынту-Георгэ
|
1
|
ФК Свабода Любляна
|
1
|
ФК Сфынтул Георгэ Суручэнь
|
1
|
ФК Рэймс B
|
1
|
ФК Ракаў Чэнстахова
|
1
|
ФК Рапід II Вена
|
1
|
ФК Расінг B Сантандэр
|
1
|
ФК Расінг Сантандэр
|
1
|
ФК Ролька
|
1
|
ФК Ролька Канаяды
|
1
|
ФК Рось Белая Царква
|
1
|
ФК Ружамберак
|
1
|
ФК Руселарэ
|
1
|
ФК Рух Вынныкы
|
1
|
ФК Рыд
|
1
|
ФК Рымніку-Вылча
|
1
|
ФК Рэал Мінск
|
1
|
ФК Рэнесанс Ямусукра
|
1
|
ФК Сахалін
|
1
|
ФК СІНОТ Стара-Места
|
1
|
ФК СКА-Хабараўск
|
1
|
ФК СКА-Энергія Хабараўск
|
1
|
ФК Сабах Баку
|
1
|
ФК Сайгон
|
1
|
ФК Санднесёен
|
1
|
ФК Сандэцыя Новы Сонч
|
1
|
ФК Санкт-Гален
|
1
|
ФК Санкт-Пёльтэн
|
1
|
ФК Санта-Круз
|
1
|
ФК Сант’яга Уондэрэрс
|
1
|
ФК Саска Тбілісі
|
1
|
ФК Сатурн Раменскае
|
1
|
ФК Супер Паўэр Самут Пракан
|
1
|
ФК Сцяг Працы Арэхава-Зуева
|
1
|
ФК Раднічкі Ніш
|
1
|
ФК Хісар
|
1
|
ФК Хазар-Ленкарань
|
1
|
ФК Хайфа
|
1
|
ФК Халадаш Сомбатхей
|
1
|
ФК Хапаэль Іерусалім
|
1
|
ФК Хапаэль Бейт-Шэан
|
1
|
ФК Хапаэль Тэль-Авіў
|
1
|
ФК Хегельман
|
1
|
ФК Хемлан Гуменне
|
1
|
ФК Херэці Лагадэхі
|
1
|
ФК Хунань Білаўз
|
1
|
ФК Хіва
|
1
|
ФК Хімкі-М
|
1
|
ФК Хімнастыка Торэлавега
|
1
|
ФК ЦСКА-Рапід Кішынёў
|
1
|
ФК Фрэй Тэбю
|
1
|
ФК ЦСКА Кіеў
|
1
|
ФК Цзянсу Сайнці
|
1
|
ФК Цэйрэй Кафр-Кана
|
1
|
ФК Цэйрэй Ум-эль-Фахм
|
1
|
ФК Цярнопаль
|
1
|
ФК Ці-Сі Спортс
|
1
|
ФК Чайка Пэтрапаўліўска Баршчагіўка
|
1
|
ФК Чарнаморац-2 Адэса
|
1
|
ФК Шамуз Фэлтычэнь
|
1
|
ФК Шахцёр-3 Данецк
|
1
|
ФК Шахцёр-Юнацтва Караганда
|
1
|
ФК Шуртан
|
1
|
ФК Шылас Казлу Руда
|
1
|
ФК Фульнек
|
1
|
ФК Фрыш Аўф Гепінген
|
1
|
ФК Сынджэрэй
|
1
|
ФК Таўрыя-Скіф
|
1
|
ФК Сынжарэй
|
1
|
ФК Сэджата Нэвадары
|
1
|
ФК Сібір Новасібірск
|
1
|
ФК Сімург
|
1
|
ФК Сіёні Балнісі
|
1
|
ФК ТП-47 Торніа
|
1
|
ФК ТСК-Таўрыя Сімферопаль
|
1
|
ФК Табол Табольск
|
1
|
ФК Тампіка Мадэра
|
1
|
ФК Танда
|
1
|
ФК Тарпеда Армавір
|
1
|
ФК Тарпеда Паўлава
|
1
|
ФК Тарыенсі
|
1
|
ФК Таўрыя Сімферопаль
|
1
|
ФК Фостырас
|
1
|
ФК Твентэ
|
1
|
ФК Транс Нарва
|
1
|
ФК Трольхетан
|
1
|
ФК Турон Яйпан
|
1
|
ФК Тэмп Шапятоўка
|
1
|
ФК Т’янеці
|
1
|
ФК Улацлавія Улацлавак
|
1
|
ФК Умеа
|
1
|
ФК Уралан Эліста
|
1
|
ФК Усці-над-Лабем
|
1
|
ФК Факел Варонеж
|
1
|
ФК Фарка
|
1
|
ФК Фарэста Сучава
|
1
|
ФК Фастаў Злін
|
1
|
ФК Радопа Смолян
|
1
|
ФК Раднічкі Абрэнавац
|
1
|
ФК Дукла Прага
|
1
|
ФК Краснадар-2000
|
1
|
ФК КаІК Каскінен
|
1
|
ФК Кавала
|
1
|
ФК Какімба Уніда
|
1
|
ФК Каларада Рэпідс
|
1
|
ФК Калхеці-1913
|
1
|
ФК Канкордыя К’яжна
|
1
|
ФК Карабах Вена
|
1
|
ФК Карона Кельцы
|
1
|
ФК Карпаты-2 Львоў
|
1
|
ФК Кастулень
|
1
|
ФК Кванджу
|
1
|
ФК Керамік Бяроза
|
1
|
ФК Ковель-Валынь
|
1
|
ФК Круоя Пакруойіс
|
1
|
ФК КСМС Ясы
|
1
|
ФК Круоя Пакруоіс
|
1
|
ФК Крымцяпліца
|
1
|
ФК Крымцяпліца Маладзёжны
|
1
|
ФК Крышталь Смаленск
|
1
|
ФК Крышталь Херсон
|
1
|
ФК Кызылкум
|
1
|
ФК Кыран Туркестан
|
1
|
ФК Кяпаз Гянджа
|
1
|
ФК ЛНЗ Чаркасы
|
1
|
ФК Лакаматыва Кошыцы
|
1
|
ФК Лакаматывас Радзвілішкіс
|
1
|
ФК Лакаматыў-НН Ніжні Ноўгарад
|
1
|
ФК Лакаматыў Бэлць
|
1
|
ФК КСУ Краёва
|
1
|
ФК КПТ-85 Кемі
|
1
|
ФК Лакаматыў Сафія
|
1
|
ФК Дынама Санкт-Пецярбург
|
1
|
ФК Дунаў Русэ
|
1
|
ФК Дынабург
|
1
|
ФК Дынама
|
1
|
ФК Дынама-2
|
1
|
ФК Дынама-3 Кіеў
|
1
|
ФК Дынама-Брэст-1960
|
1
|
ФК Дынама Батумі
|
1
|
ФК Дынама Бендэры
|
1
|
ФК Дынама Бранск
|
1
|
ФК Дынама Волагда
|
1
|
ФК Дынама Вране
|
1
|
ФК Дынама Дрэздэн
|
1
|
ФК Дынама Махачкала
|
1
|
ФК Дынама Стаўрапаль
|
1
|
ФК КПВ Кокала
|
1
|
ФК Дынама Якуцк
|
1
|
ФК Дэпартыва Куэнка
|
1
|
ФК Елгава
|
1
|
ФК Ені Мальт’яспор
|
1
|
ФК Енісей Краснаярск
|
1
|
ФК Ерэван
|
1
|
ФК Жалезнік
|
1
|
ФК Жамчужына Ялта
|
1
|
ФК Жанна д’Арк Дакар
|
1
|
ФК Залаэгерсег
|
1
|
ФК Зеспакусацу
|
1
|
ФК Зорка Іркуцк
|
1
|
ФК Зорка Перм
|
1
|
ФК Лакаматыў Кіеў
|
1
|
ФК Ларыньяненсі
|
1
|
ФК Радамяк Радам
|
1
|
ФК Панахаікі
|
1
|
ФК Нуазі-ле-Сек
|
1
|
ФК Нясебыр
|
1
|
ФК Ніжні Ноўгарад
|
1
|
ФК ОФК Бялград
|
1
|
ФК Ожал Вяжбіца
|
1
|
ФК ПАС Яніна
|
1
|
ФК ПКНП
|
1
|
ФК Падэрборн 07
|
1
|
ФК Палессе Лунінец
|
1
|
ФК Палколар Пясечна
|
1
|
ФК Палонія Лешна
|
1
|
ФК Палітэхнік Мінск
|
1
|
ФК Палітэхніка Ясы
|
1
|
ФК Пандурый Тыргу-Жыу
|
1
|
ФК Ноа Юрмала
|
1
|
ФК Паргас
|
1
|
ФК Партызан Бардзеёў
|
1
|
ФК Петравац
|
1
|
ФК Погань Шчэцін
|
1
|
ФК Прачуап
|
1
|
ФК Прэсня
|
1
|
ФК Пскоў
|
1
|
ФК Пскоў-747
|
1
|
ФК Пуэбла
|
1
|
ФК Пэрэмога Дніпро
|
1
|
ФК Піза
|
1
|
ФК Пінафіел
|
1
|
ФК Рад
|
1
|
ФК Нові Пазар
|
1
|
ФК Нефтчы Фергана
|
1
|
ФК Лас-Пальмас
|
1
|
ФК Масква
|
1
|
ФК Лех II Познань
|
1
|
ФК Леўскі Сафія
|
1
|
ФК Лоры
|
1
|
ФК Лустэнау 07
|
1
|
ФК Лі Ман
|
1
|
ФК МТЗ-РІПА-2
|
1
|
ФК Маастрыхт
|
1
|
ФК Макабі Ахі Іксал
|
1
|
ФК Макабі Тырат-Кармель
|
1
|
ФК Мактаарал
|
1
|
ФК Манасцір
|
1
|
ФК Марыупаль
|
1
|
ФК Марыца Плоўдзіў
|
1
|
ФК Маш'ал
|
1
|
ФК Наўбахор Наманган
|
1
|
ФК Машук-КМВ
|
1
|
ФК Маш’ал Мубарак
|
1
|
ФК Мбур Петыт Кот
|
1
|
ФК Металург Руставі
|
1
|
ФК Мец B
|
1
|
ФК Мутэніцы
|
1
|
ФК Міка
|
1
|
ФК Міка Ерэван
|
1
|
ФК Мікалаеў
|
1
|
ФК Мінерва Пенджаб
|
1
|
ФК Мінесота Тандэр
|
1
|
ФК Мірандэс
|
1
|
ФК Нараў Астралэнка
|
1
|
ФК Нафком Бравары
|
1
|
Чамялынскае вадасховішча
|
1
|
Чаравачыцы (значэнні)
|
1
|
Універмаг (Гродна)
|
1
|
Я. В. Панкоў
|
1
|
Я. А. Рагоўскі
|
1
|
Я. А. Хвалько
|
1
|
Я. А. Шаўчэнка
|
1
|
Я. А. Шыдлоўскі
|
1
|
Я. А. Юдчыц
|
1
|
Я. Апанасовіч
|
1
|
Я. Арашкевіч
|
1
|
Я. Аркін
|
1
|
Я. Б. Быкін
|
1
|
Я. Б. Пратасовіч
|
1
|
Я. Багамольскі
|
1
|
Я. Бяласін
|
1
|
Я. В. Дамброўскі
|
1
|
Я. В. Траякоў
|
1
|
Я. А. Пыдзеўскі
|
1
|
Я. Вялько
|
1
|
Я. Вінаградаў
|
1
|
Я. Г. Бенесюк
|
1
|
Я. Г. Гажыч
|
1
|
Я. Г. Гарон
|
1
|
Я. Г. Шулакоў
|
1
|
Я. Гажыч
|
1
|
Я. Гайка
|
1
|
Я. Галоўчынскі
|
1
|
Я. Галімскі
|
1
|
Я. Громер
|
1
|
Я. Гулецкі
|
1
|
Я. Д. Пац
|
1
|
Я. А. Піцык
|
1
|
Я. А. Паўловіч
|
1
|
Я. Дублік
|
1
|
Юшкавічы (значэнні)
|
1
|
Юрый Раманавіч Кучарук
|
1
|
Юрый Сямёнавіч, князь пінскі
|
1
|
Юрый Уладзіміравіч Слесараў
|
1
|
Юрый Флемінг
|
1
|
Юрый Фёдаравіч Храптовіч
|
1
|
Юрый Цюшкевіч
|
1
|
Юрый Шанько
|
1
|
Юрый Юр'евіч Бісун
|
1
|
Юрый Яраполкавіч
|
1
|
Юрый Яраславіч (значэнні)
|
1
|
Юрысконсульт
|
1
|
Юсцін Попавіч
|
1
|
Юхнавічы (значэнні)
|
1
|
Я. І. Веснік
|
1
|
Я. А. Нікіцін
|
1
|
Я. І. Клейнбок
|
1
|
Я. І. Лашанкоў
|
1
|
Я. І. Сакута
|
1
|
Я. Іваненка
|
1
|
Я. А. Апанасовіч
|
1
|
Я. А. Аркін
|
1
|
Я. А. Багамольскі
|
1
|
Я. А. Бяласін
|
1
|
Я. А. Вялько
|
1
|
Я. А. Гулецкі
|
1
|
Я. А. Елязаранка
|
1
|
Я. А. Казак
|
1
|
Я. А. Казімірчык
|
1
|
Я. Дз. Мілеўскі
|
1
|
Я. Елязаранка
|
1
|
Юрый Пачобут-Адляніцкі
|
1
|
Я. Траякоў
|
1
|
Я. Р. Хачэрыдзі
|
1
|
Я. Рагоўскі
|
1
|
Я. Разенблат
|
1
|
Я. С. Зайцаў
|
1
|
Я. С. Козел
|
1
|
Я. С. Кішка
|
1
|
Я. С. Малашэвіч
|
1
|
Я. С. Окалакулак
|
1
|
Я. Сакалоў
|
1
|
Я. Сакута
|
1
|
Я. Секлюцыян
|
1
|
Я. Стаховіч
|
1
|
Я. Танальскі
|
1
|
Я. Тэнгоўскі
|
1
|
Я. Піцык
|
1
|
Я. У. Іваненка
|
1
|
Я. У. Лебедзеў
|
1
|
Я. Урбановіч
|
1
|
Я. Ф. Кульчыцкі
|
1
|
Я. Фамін
|
1
|
Я. Хачэрыдзі
|
1
|
Я. Хвалько
|
1
|
Я. Хр. Лампі
|
1
|
Я. Шаўчэнка
|
1
|
Я. Шулакоў
|
1
|
Я. Шчалканаў
|
1
|
Я. Шыдлоўскі
|
1
|
Я. Ю. Клапоцкі
|
1
|
Я. Р. Рэйтэрн
|
1
|
Я. Пулхаў
|
1
|
Я. Жалязоўскі
|
1
|
Я. М. Галоўчынскі
|
1
|
Я. Зарэмба
|
1
|
Я. К. Яглом
|
1
|
Я. Казак
|
1
|
Я. Казімірчык
|
1
|
Я. Клапоцкі
|
1
|
Я. Клейнбок
|
1
|
Я. Козел
|
1
|
Я. Кунцэвіч
|
1
|
Я. Кішка
|
1
|
Я. Л. Жалязоўскі
|
1
|
Я. Лашанкоў
|
1
|
Я. Лебедзеў
|
1
|
Я. М. Гайка
|
1
|
Я. М. Фамін
|
1
|
Я. Паўловіч
|
1
|
Я. Малашэвіч
|
1
|
Я. Мілеўскі
|
1
|
Я. Нікодэм
|
1
|
Я. Нікіцін
|
1
|
Я. Окалакулак
|
1
|
Я. П. Арашкевіч
|
1
|
Я. П. Громер
|
1
|
Я. П. Неміровіч
|
1
|
Я. П. Пулхаў
|
1
|
Я. П. Урбановіч
|
1
|
Я. П. Шчалканаў
|
1
|
Я. Панкоў
|
1
|
Я. Пац
|
1
|
Юрый Пашкоў
|
1
|
Юрый Натанавіч Гафо
|
1
|
Я. Юхо
|
1
|
Юзаф Бялінскі
|
1
|
Юбілейны медаль «Трыццаць гадоў Перамогі ў Вялікай Айчыннай вайне 1941 -1945 гг.»
|
1
|
Юбілейны рынак
|
1
|
Ювелір
|
1
|
Ювелірнае мастацтва
|
1
|
Ювяналій (Паяркаў)
|
1
|
Югавіч
|
1
|
Югаўское
|
1
|
Юдзінавічы
|
1
|
Юзаф Ігнацы Пузына
|
1
|
Юзаф Адамскі
|
1
|
Юзаф Адольф Марцін Пузына
|
1
|
Юзаф Акветка-Шышла
|
1
|
Юзаф Бутлер
|
1
|
Юзаф Біспінг
|
1
|
Юбілейны медаль «115 гадоў прафсаюзнаму руху Беларусі»
|
1
|
Юзаф Войцех Мержаеўскі
|
1
|
Юзаф Галер
|
1
|
Юзаф Галухоўскі
|
1
|
Юзаф Гэраш
|
1
|
Юзаф Дзяконскі
|
1
|
Юзаф Камаля-Курганскі
|
1
|
Юзаф Катарбінскі
|
1
|
Юзаф Кужанецкі
|
1
|
Юзаф Кучынскі
|
1
|
Юзаф Леан Лапацінскі
|
1
|
Юзаф Панкевіч
|
1
|
Юзаф Свяжынскі
|
1
|
Юзаф Свянціцкі
|
1
|
Юбілейны медаль «За доблесную працу (За вайсковую доблесць). У азнаменаванне 100-годдзя з дня нараджэння Уладзіміра Ільіча Леніна»
|
1
|
Юбілейны знак «Федэрацыя прафсаюзаў Беларусі: 100 гадоў прафсаюзнаму руху»
|
1
|
Юзаф Тышкевіч
|
1
|
Ю. Шанько
|
1
|
Ю. П. Хітрая
|
1
|
Ю. Паўлюкавец
|
1
|
Ю. Поклад
|
1
|
Ю. Пунтус
|
1
|
Ю. Расолька
|
1
|
Ю. Рашымаў
|
1
|
Ю. Саланевіч
|
1
|
Ю. У. Цыгалка
|
1
|
Ю. Фалін
|
1
|
Ю. Хітрая
|
1
|
Ю. Цемірканаў
|
1
|
Ю. Цыгалка
|
1
|
Ю. Чыж
|
1
|
Ю. Шчэрбак
|
1
|
Юбілейны завулак (Маларыта)
|
1
|
Ю. Э. Мазурчык
|
1
|
Ю. Ю. Клявер
|
1
|
Ю. Ю. Шчарбакоў
|
1
|
Ю. Юндзіл
|
1
|
ЮЗаф Беляк
|
1
|
Юбiлейная завулак (Баранавічы)
|
1
|
Юбілейная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Юбілейная вуліца (Брэст)
|
1
|
Юбілейная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Юбілейная вуліца (Маларыта)
|
1
|
Юбілейны бульвар (Магілёў)
|
1
|
Юбілейны завулак (Брэст)
|
1
|
Юбілейны завулак (Драгічын)
|
1
|
Юзаф Тоўпік
|
1
|
Юзаф Чартарыйскі
|
1
|
Юрый Нарымунтавіч
|
1
|
Юрый Васільевіч
|
1
|
Юры Мікалаевіч Сянкевіч
|
1
|
Юрыдычны факультэт Калінінградскага ўніверсітэта
|
1
|
Юрыдычны факультэт Пецярбургскага ўніверсітэта
|
1
|
Юрый Іванавіч Татарнікаў
|
1
|
Юрый Абрамовіч
|
1
|
Юрый Аляксандравіч
|
1
|
Юрый Аляксандравіч Піскун
|
1
|
Юрый Аляксеевіч Далгарукі
|
1
|
Юрый Анатольевіч Грамакоўскі
|
1
|
Юрый Антонавіч Пыцель
|
1
|
Юрый Асмалоўскі
|
1
|
Юрый Баратынскі
|
1
|
Юрый Бранкавіч
|
1
|
Юрый Васільевіч, князь угліцкі
|
1
|
Юркавец
|
1
|
Юрый Васільевіч Глінскі
|
1
|
Юрый Вяльгорскі
|
1
|
Юрый Вяргейчык
|
1
|
Юрый Віннік
|
1
|
Юрый Гальцаў
|
1
|
Юрый Гарадзецкі, князь сцяпаньскі
|
1
|
Юрый Дземух
|
1
|
Юрый Дзеркач
|
1
|
Юрый Лагодзіч
|
1
|
Юрый Лявонцьевіч Мароз
|
1
|
Юрый Мулькевіч
|
1
|
Юрый Мікалаевіч Пыжык
|
1
|
Юрый Міхайлавіч Чартарыйскі
|
1
|
Юры Ільініч
|
1
|
Юрка – сын командира
|
1
|
Юзаф Шчыт
|
1
|
Юлія Гаева
|
1
|
Юзаф Шчыт-Неміровіч (пам. 1745)
|
1
|
Юзафат Зыберг
|
1
|
Юзэфа з Мержаеўскіх
|
1
|
Юзэфа з Пузынаў
|
1
|
Юзэфполь
|
1
|
Юзік Чарнецкі
|
1
|
Юльян Гедройц
|
1
|
Юльян Канапінскі
|
1
|
Юліан Новак
|
1
|
Юлій Барысавіч Маргаліна
|
1
|
Юліу Піліпавіч Эдліс
|
1
|
Юлія Аляксандраўна Левіна
|
1
|
Юлія Аляксееўна Аскірка
|
1
|
Юлія Гарэлава
|
1
|
Юрка Васілеўскі
|
1
|
Юлія Зубіна
|
1
|
Юлія Мікалаеўна Куцко
|
1
|
Юлія з Арэшкаў
|
1
|
Юнацкая зборная Расіі па футболе
|
1
|
Юнацтва (палац спорту, Чалябінск)
|
1
|
Юная вуліца (Пінск)
|
1
|
Юніцкая зборная Беларусі па футболе
|
1
|
Юніёрская Беларусі па футболе
|
1
|
Юніёрская зборная Албаніі па футболе
|
1
|
Юніёрская зборная Грэцыі па футболе
|
1
|
Юніёрская зборная Румыніі па футболе
|
1
|
Юніёрская моладзевая зборная Беларусі па футболе
|
1
|
Юра Гарбаты
|
1
|
Юраўляны
|
1
|
Я. Юдчыц
|
1
|
Я. Я. Кунцэвіч
|
1
|
Ю. Мартынаў
|
1
|
Яраслаўскі дзяржаўны тэатральны інстытут
|
1
|
Яраслававічы
|
1
|
Яраслаў II Юр'евіч
|
1
|
Яраслаў Абрамаў-Неверлі
|
1
|
Яраслаў Бутаўт-Андрайковіч
|
1
|
Яраслаў Галоўчынскі
|
1
|
Яраслаў Міхайлавіч Вінаградаў
|
1
|
Яраслаў Міхалавіч Бутаўт-Андрайковіч
|
1
|
Яраслаў Патоцкі
|
1
|
Яраслаў Трубчык
|
1
|
Яраслаў Уладзіміравіч Асмамысл
|
1
|
Яраслаў Юр'евіч (князь пінскі)
|
1
|
Яраслаў Яраславіч Галоўчынскі
|
1
|
Яраслаўскае тэатральнае вучылішча
|
1
|
Яраш Карыцкі
|
1
|
Яранскі павет
|
1
|
Ярослаў Годак
|
1
|
Ясельда (значэнні)
|
1
|
Ясельдаўская вуліца (Пінск)
|
1
|
Ясеневая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Ясеневая вуліца (Брэст)
|
1
|
Ясень ніцы звычайны
|
1
|
Ясенюўка
|
1
|
Яснагорская вуліца (Брэст)
|
1
|
Яснагорскі праезд (Брэст)
|
1
|
Ясная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Ясная вуліца (Брэст)
|
1
|
Ясная вуліца (Пінск)
|
1
|
Ясны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Яраполк
|
1
|
Яравіт
|
1
|
Ясянец, крыніца
|
1
|
Янтарная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Ян Фірлей
|
1
|
Ян Хемпель(генерал)
|
1
|
Ян Хрызастом Рдултоўскі
|
1
|
Ян Шміт
|
1
|
Ян Юзафовіч
|
1
|
Ян Юр’евіч Іллініч
|
1
|
Ян Янкоўскі
|
1
|
Ян дэ Торэс
|
1
|
Яна Дзяменцьева
|
1
|
Янаў-Палескі (значэнні)
|
1
|
Янаўская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Янаўская вуліца (Пінск)
|
1
|
Янаўская генеральная кансісторыя
|
1
|
Янтарная вуліца (Брэст)
|
1
|
Яравы завулак (Пінск)
|
1
|
Януарый (Вазнясенскі)
|
1
|
Януш Збаражскі
|
1
|
Януш Мазавецкі
|
1
|
Януш Радзівіл (1612—1651)
|
1
|
Януш Цывінскі
|
1
|
Янчык
|
1
|
Янін
|
1
|
Яніна (Пружанскі раён)
|
1
|
Яніна (герб)
|
1
|
Яніна Крагельская
|
1
|
Яніс Мядзіньш
|
1
|
Японска-кітайская вайна, 1937-1945
|
1
|
Яравая вуліца (Пінск)
|
1
|
Ястрамбельскі парк
|
1
|
Ясянец (крыніца)
|
1
|
Ян Фарэнсбах
|
1
|
Яўменаў
|
1
|
Яўген Сцяпанавіч Папроцкі
|
1
|
Яўген Сцяпанавіч Парфянюк
|
1
|
Яўген Сцяпанавіч Паўлаў
|
1
|
Яўген Трацюк
|
1
|
Яўген Чычоў
|
1
|
Яўген Шапавалаў
|
1
|
Яўгеній Казімірчык
|
1
|
Яўгеній Рдутлоўскі
|
1
|
Яўгеній Уладзіміравіч Трыфанаў
|
1
|
Яўгеній Шулакоў
|
1
|
Яўгенія Аляксандраўна Патапава
|
1
|
Яўграф Раманавіч Рэйтэрн
|
1
|
Яўдоксія Ваганоўская
|
1
|
Яўрэйская вуліца (Брэст)
|
1
|
Яўген Рыгоравіч Хахлоў
|
1
|
Яўрэйская мова
|
1
|
Яўрэйскія могілкі (Антопаль)
|
1
|
Яўрэйскія могілкі на Маслічнай гары
|
1
|
Яўрэі Брэста (музей)
|
1
|
Яўстафій Валовіч
|
1
|
Яўстафій Халецкі
|
1
|
Яўстах Каятан Сапега (1881)
|
1
|
Яўстах Сапега
|
1
|
Яўстахі Серафін Тышкевіч
|
1
|
Яўстахій Казімір Валовіч
|
1
|
Яўфімія Каленікаўна
|
1
|
Яўфімія з Палонскіх
|
1
|
Яўхім Абрамовіч
|
1
|
Яўген Салейчук
|
1
|
Яўген Разенблат
|
1
|
Яфрэм Сакалоў
|
1
|
Яўген Дрозд
|
1
|
Яфім Аркін
|
1
|
Яцак Майхроўскі
|
1
|
Яцак Пратасевіч
|
1
|
Яўген (Парфянюк)
|
1
|
Яўген (Шарашылаў)
|
1
|
Яўген Аляксандравіч Раўнейка
|
1
|
Яўген Анатолевіч Брэган
|
1
|
Яўген Балхавіцінаў
|
1
|
Яўген Бачко
|
1
|
Яўген Бусло
|
1
|
Яўген Бяляўскі
|
1
|
Яўген Валхановіч
|
1
|
Яўген Вальдзько
|
1
|
Яўген Дырман
|
1
|
Яўген Рагоўскі
|
1
|
Яўген Занямонскі
|
1
|
Яўген Зямко
|
1
|
Яўген Казімірчык
|
1
|
Яўген Косач
|
1
|
Яўген Кудаш
|
1
|
Яўген Кунічкін
|
1
|
Яўген Максімавіч Даўгайла
|
1
|
Яўген Мікалаевіч Добрышаў
|
1
|
Яўген Мікалаевіч Мачульскі
|
1
|
Яўген Окалакулак
|
1
|
Яўген Пракопчык
|
1
|
Яўген Пулхаў
|
1
|
Яўген Пятровіч Доўнар
|
1
|
Яўген Рабцэвіч
|
1
|
Ян Фрыдэрык Сапега, сын Фрыдэрыка
|
1
|
Ян Урсын-Нямцэвіч
|
1
|
Я. Яглом
|
1
|
Як-25
|
1
|
Ядлаўцовая вуліца (Брэст)
|
1
|
Яе сябры
|
1
|
Яжаўкі (значэнні)
|
1
|
Яжоны
|
1
|
Яз
|
1
|
Язва страўніка
|
1
|
Язерскія
|
1
|
Язмінавая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Язмінавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Язмінавы завулак (Баранавічы)
|
1
|
Язубец
|
1
|
Язэп Адамчык
|
1
|
Як-11
|
1
|
Як-25М
|
1
|
Ядвіга з Сухадольскіх
|
1
|
Як-40
|
1
|
Як-42
|
1
|
Як-52
|
1
|
Як Янка забагацеў
|
1
|
Як гартавалася сталь
|
1
|
Як загінуў Гуска
|
1
|
Якаў Іванавіч Неміровіч
|
1
|
Якаў Веснік
|
1
|
Якаў Громер
|
1
|
Якаў Кабылінскі
|
1
|
Якаў Натапаў
|
1
|
Якаў Пятровіч Шліпакоў
|
1
|
Якаў Рапецкі
|
1
|
Ядвіга са Снапкоўскіх
|
1
|
Ядвіга з Савіцкіх
|
1
|
Якаў Яглом
|
1
|
Ягелонская бібліятэка
|
1
|
ЯТФ
|
1
|
Яанна Тэадора з Нарушэвічаў
|
1
|
Яблань
|
1
|
Яблачынскі манастыр
|
1
|
Яблыневая вуліца (Брэст)
|
1
|
Яблыневы завулак (Пінск)
|
1
|
Ягаднае, Валгаградская вобласць
|
1
|
Ягадная вуліца (Брэст)
|
1
|
Ягадная вуліца (Пінск)
|
1
|
Ягаднаўскае сельскае паселішча
|
1
|
Ягадны
|
1
|
Ягадны (Хабараўскі край)
|
1
|
Ягадны завулак (Драгічын)
|
1
|
Ягмінава
|
1
|
Ядвіга з Пянкальскіх
|
1
|
Ягор Бажко
|
1
|
Ягор Булычоў і іншыя
|
1
|
Ягор Варановіч
|
1
|
Ягор Васільевіч Клюка
|
1
|
Ягор Гарагаш
|
1
|
Ягор Міхей
|
1
|
Ягошын
|
1
|
Яд Вашем
|
1
|
Ядвіга Ганна з Войнаў
|
1
|
Ядвіга Сухадольская
|
1
|
Ядвіга з Ажэшкаў
|
1
|
Ядвіга з Гербуртаў
|
1
|
Ядвіга з Курава Збонска
|
1
|
Якаў Сямёнавіч Саладуха
|
1
|
Якаўчыцы (значэнні)
|
1
|
Ян Тхуле
|
1
|
Ян Неміровіч
|
1
|
Ян Караль Тарла
|
1
|
Ян Караль Хадкевіч, 1686—1712
|
1
|
Ян Карытынскі
|
1
|
Ян Крыштаф Шчыт-Неміровіч
|
1
|
Ян Курч
|
1
|
Ян Лапацінскі
|
1
|
Ян Людвік Плятэр
|
1
|
Ян Ляцкі
|
1
|
Ян Ліпскі
|
1
|
Ян Лісоўскі
|
1
|
Ян Магільніцкі
|
1
|
Ян Марцінавіч Крапыш Панятоўскі
|
1
|
Ян Насуціч
|
1
|
Ян Непамуцэн Бабровіч
|
1
|
Ян Каменскі
|
1
|
Ян Нестаровіч
|
1
|
Ян Павел Вароніч
|
1
|
Ян Пацей
|
1
|
Ян Пузына
|
1
|
Ян Пурвінскі
|
1
|
Ян Радзівіл, сын Міхала Казіміра
|
1
|
Ян Развадоўскі
|
1
|
Ян Сапега (1732—1757)
|
1
|
Ян Скарбак
|
1
|
Ян Станіслаў Свянціцкі
|
1
|
Ян Стравінскі
|
1
|
Ян Трызна
|
1
|
Ян Тупальт
|
1
|
Ян Камінскі
|
1
|
Ян Калантай
|
1
|
Якуб Брэтзер
|
1
|
Ян Ільініч
|
1
|
Якуб Макавічка
|
1
|
Якуб Мартковіч
|
1
|
Якуб Пузына
|
1
|
Якуб Снапкоўскі
|
1
|
Якуб Хамянтоўскі
|
1
|
Якімавічы (Баранавіцкі раён)Якімавічы
|
1
|
Ялецкі павет
|
1
|
Яловая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Яловая вуліца (Брэст)
|
1
|
Ялоўскае балота
|
1
|
Ялцінскі гарсавет
|
1
|
Ямбекавічы
|
1
|
Ямінскі раён
|
1
|
Ян Антоні Жаба
|
1
|
Ян Жарноўскі
|
1
|
Ян Вазніцкі
|
1
|
Ян Валерыян Кунцэвіч
|
1
|
Ян Ваньковіч
|
1
|
Ян Вейгер
|
1
|
Ян Гамшэй
|
1
|
Ян Гасеўскі
|
1
|
Ян Геранім Рдултоўскі
|
1
|
Ян Геранім Хадкевіч
|
1
|
Ян Глінка
|
1
|
Ян Грабоўскі
|
1
|
Ян Грубер
|
1
|
Ян Даніловіч
|
1
|
Ян Ермаловіч
|
1
|
Ян Жаба
|
1
|
Ю. П. Сергіенка
|
1
|
Ю. Мароз
|
1
|
Чарамошнік
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па фехтаванні
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы сярод юніёраў 2009
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы сярод юніёраў 2015
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы ў памяшканнях
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2005
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2009 года
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2011 года
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2019
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па мастацкай гімнастыцы
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па мастацкай гімнастыцы 2005
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па мастацкай гімнастыцы 2011
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па плаванні на кароткай вадзе
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па плаванні на кароткай вадзе 2013
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па плаванні на кароткай вадзе 2014
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па фехтаванні 2007
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы сярод моладзі
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па фехтаванні 2008
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па фехтаванні 2012
|
1
|
Чэмпіянат Крыма па футболе
|
1
|
Чэмпіянат Літвы па футболе 2007
|
1
|
Чэмпіянат Літвы па футболе 2008
|
1
|
Чэмпіянат Малдовы па футболе 2003/2004
|
1
|
Чэмпіянат Малдовы па футболе 2004/2005
|
1
|
Чэмпіянат Малдовы па футболе 2005/2006
|
1
|
Чэмпіянат Малдовы па футболе 2013/2014
|
1
|
Чэмпіянат Расіі па футболе 2001
|
1
|
Чэмпіянат СССР па футболе 1982
|
1
|
Чэмпіянат СССР па футболе 1983
|
1
|
Чэмпіянат Славеніі па футболе
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы сярод моладзі 2015
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы да 23 гадоў 2009 года
|
1
|
Чэмпіянат Узбекістана па футболе 2010
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па плаванні па кароткай вадзе
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 2005/2006
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 2006/2007
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 2007/2008
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 2008/2009
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 2009/2010
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 2010/2011
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 2011/2012
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 2012/2013
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 2013/2014
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 2014/2015
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 2018/2019
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 2019/2020
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 2020/2021
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па пляжным футболе 2017
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы 2010 года
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па пляжным футболе 2018
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па пляжным футболе 2019
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па пляжным футболе 2020
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па пляжным футболе 2021
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па футболе сярод дублёраў
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па цяжкай атлетыцы
|
1
|
Чэмпіянат Германіі па гандболе
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па акадэмічным веславанні
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па водных відах спорту (25м) 2013
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы 1979
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы 1982
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы 1983
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы 2010
|
1
|
Чэмпіянат Узбекістана па футболе
|
1
|
Чэмпіянат Украіны па футболе 2005/2006
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 2003/2004
|
1
|
Шавец
|
1
|
Чэмпіён Беларусі па футболе сярод дублёраў
|
1
|
Чэрапны паказальнік
|
1
|
Чэрнікаў
|
1
|
Чэртоза (Балоння)
|
1
|
Чэхаўскія Мядзведзі
|
1
|
Ш. І. Бярковіч
|
1
|
Ш. Бярковіч
|
1
|
Ш. Валь
|
1
|
Ш. Ю. Валь
|
1
|
Шабаны (прамвузел)
|
1
|
Шабаны (прамысловы вузел)
|
1
|
Шаблоўскі
|
1
|
Шавельская эканомія
|
1
|
Шалап
|
1
|
Чэмпіянат свету па фехтаванні 2015
|
1
|
Шалёныя грошы
|
1
|
Шанько
|
1
|
Шапеніяна
|
1
|
Шараф Рашыдавіч Рашыдаў
|
1
|
Шарашоўскае староства
|
1
|
Шарашоўская воласць
|
1
|
Шарашоўскі майстар (першы)
|
1
|
Шарашоўскі мэблевы цэх
|
1
|
Шарварак
|
1
|
Шарлотэнбург-Вільмерсдорф
|
1
|
Шарэвіч
|
1
|
Шарэнда
|
1
|
Шасэйная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Чэмпіянату Літвы па футболе
|
1
|
Чэмпіянат свету па фехтаванні 2011
|
1
|
Чэмпіянат Эстоніі па баскетболе
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2001
|
1
|
Чэмпіянат Эстоніі па футболе
|
1
|
Чэмпіянат свету па гімнастыцы
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы 2003
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы 2007
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы 2011
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы 2011 года
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы 2013 года
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы 2016
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы 2017
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы сярод юніёраў
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы сярод юніёраў 2010
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы сярод юніёраў 2016
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы ў памяшканні
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2003
|
1
|
Чэмпіянат свету па фехтаванні
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2004
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2008
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2010
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2012
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2012 года
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2018
|
1
|
Чэмпіянат свету па мастацкай гімнастыцы 2003
|
1
|
Чэмпіянат свету па мастацкай гімнастыцы 2005
|
1
|
Чэмпіянат свету па мастацкай гімнастыцы 2007
|
1
|
Чэмпіянат свету па мастацкай гімнастыцы 2009
|
1
|
Чэмпіянат свету па мастацкай гімнастыцы 2010
|
1
|
Чэмпіянат свету па мастацкай гімнастыцы 2011
|
1
|
Чэмпіянат свету па плаванні на кароткай вадзе 2013
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 2004/2005
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 2002/2003
|
1
|
Шасэйная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Чорная вольха
|
1
|
Чашэўля
|
1
|
Чемпионат Европы по лёгкой атлетике среди юниоров 2011
|
1
|
Чемпионат мира по лёгкой атлетике среди юниоров 2012
|
1
|
Чкалаўскі (мікрараён)
|
1
|
Член-карэспандэнт АН СССР
|
1
|
Член-карэспандэнт Акадэміі аграрных навук Беларусі
|
1
|
Член-карэспандэнт Беларускай акадэміі адукацыі
|
1
|
Член Савета Федэрацыі
|
1
|
Член Эканаметрычнага таварыства
|
1
|
Члухаўскае староства
|
1
|
Чорнаалешнікі
|
1
|
Чорнаглянцаваная кераміка
|
1
|
Чорнае, Бярозаўскі раён
|
1
|
Чортаў камень Хмялёўскі
|
1
|
Чачэнскі дзяржаўны тэатр юнага гледача
|
1
|
Чрезвычайная дзяржаўная камісія па ўстанаўленню і расследаванню злачынстваў нямецка-фашысцкіх захопнікаў
|
1
|
Чувашская АССР
|
1
|
Чугуеўскае ваеннае вучылішча
|
1
|
Чурыла
|
1
|
Чыгуначная вуліца
|
1
|
Чыгуначная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Чыгуначная вуліца (Пінск)
|
1
|
Чыгуначная станцыя Прыпяць
|
1
|
Чыгуначны транспарт у Беларусі
|
1
|
Чыгуначныя войскі
|
1
|
Чыгуначныя войскі Расійскай Федэрацыі
|
1
|
Чыгуначныя пуці
|
1
|
Чыгунка ў Белавежскай пушчы
|
1
|
Чашка (архітэктура)
|
1
|
Чацвярцінскія
|
1
|
Чыжоўскі плацдарм
|
1
|
Чарнігаўскае вышэйшае ваеннае вучылішча лётчыкаў
|
1
|
Чарвенічы
|
1
|
Чаркескі рускі драматычны тэатр
|
1
|
Чарльстан, Паўднёвая Караліна, ЗША
|
1
|
Чарнавіцкі музычна-драматычны тэатр
|
1
|
Чарнаморац (Новарасійск)
|
1
|
Чарнаморскі суднабудаўнічы завод
|
1
|
Чарнеевіцкая вуліца (Пінск)
|
1
|
Чарнецкія
|
1
|
Чарнякаўская воласць
|
1
|
Чарнянская вуліца (Брэст)
|
1
|
Чарнянскі шкляны і хрусталёвы завод
|
1
|
Чарнігаўска-Прыпяцкая аперацыя, 1943
|
1
|
Чарнігаўскае вышэйшае ваеннае авіяцыйнае вучылішча лётчыкаў
|
1
|
Чарнігаўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Чатыры танкісты і сабака
|
1
|
Чарнігаўская епархія
|
1
|
Чаромушкі (раён Масквы)
|
1
|
Чаромхавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Чарота
|
1
|
Чаротавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Чаротавая вуліца (Пінск)
|
1
|
Чароўнае дрэва
|
1
|
Чарчэнне
|
1
|
Чарэйска-ружанская лінія роду Сапегаў
|
1
|
Часопіс Рускага фізіка-хімічнага таварыства
|
1
|
Чатырохгалоссе
|
1
|
Чатырохсхільны дах
|
1
|
Чатыры кнігі пра архітэктуру
|
1
|
Чыгірынка (зона адпачынку)
|
1
|
Чырванасцяжная вуліца (Брэст)
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 2001/2002
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2004/2005
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 1992
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 1992/1993
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 1993/1994
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 1994/1995
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 1995/1996
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 1996/1997
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 1997/1998
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 1998/1999
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 1999/2000
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2000/2001
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2001/2002
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2002/2003
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2003/2004
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2005/2006
|
1
|
Чэмпіянат Арменіі па футболе 2010
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2006/2007
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2007/2008
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2008/2009
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2012/2013
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2013/2014
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2014/2015
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2019/2020
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 1995/1996
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 1996/1997
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 1997/1998
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 1998/1999
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 1999/2000
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 2000/2001
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па бадмінтоне 2001
|
1
|
Чэмпіянат Арменіі па футболе 2006
|
1
|
Чырванафлоцкая вуліца (Брэст)
|
1
|
Чырвоны злоты
|
1
|
Чырванафлоцкая вуліца (Пінск)
|
1
|
Чырвонаармейская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Чырвонаармейская вуліца (Драгічын)
|
1
|
Чырвонаармейская вуліца (Маларыта)
|
1
|
Чырвонаармейская вуліца (Пінск)
|
1
|
Чырвонаармейскі завулак (Пінск)
|
1
|
Чырвонагвардзейская вуліца
|
1
|
Чырвонагвардзейскі завулак (Брэст)
|
1
|
Чырвонагліняная кераміка
|
1
|
Чырвоная вуліца (Брэст)
|
1
|
Чырвоная дапамога
|
1
|
Чырвоная звязда (іванаўская раённая газета)
|
1
|
Чырвоны завулак (Брэст)
|
1
|
Чырвоны металіст
|
1
|
Чэмпіянат Азербайджана па футболе 2009/2010
|
1
|
Чырвоныя Злынкі
|
1
|
Чырвоныя казармы (Брэст)
|
1
|
Чыстапрудная вуліца (Брэст)
|
1
|
Чыстапісанне
|
1
|
Чыстая
|
1
|
Чыстая вуліца (Брэст)
|
1
|
Чыстая матэматыка
|
1
|
Чысты завулак (Баранавічы)
|
1
|
Чытальная зала
|
1
|
Чытальня
|
1
|
Чэлядзь
|
1
|
Чэмеры
|
1
|
Чэмпіянат Азербайджана па футболе 2004
|
1
|
Чэмпіянат Азербайджана па футболе 2007/2008
|
1
|
Шасэйная вуліца (Брэст)
|
1
|
Шасэйная вуліца (Маларыта)
|
1
|
Ю. Малееў
|
1
|
Энергетык-КМВ
|
1
|
Эліптычная функцыя
|
1
|
Элія Луіні
|
1
|
Эмануэль Раствароўскі
|
1
|
Эмпоры
|
1
|
Эмігранты (драма)
|
1
|
Эміль Веньямінавіч Брагінскі
|
1
|
Эмілія са Скірмунтаў
|
1
|
Эн Акіка Меерс
|
1
|
Энгельc Канстанцінавіч Дарашкевіч
|
1
|
Энгельс (авіябаза)
|
1
|
Эндэкі
|
1
|
Энергабудмантаж
|
1
|
Энергатэх
|
1
|
Энмільда
|
1
|
Элігіуш Невядоўскі
|
1
|
Энцыклапедыя лмтаратуры i мастацтва Беларусі
|
1
|
Эніка Барабас
|
1
|
Эпас (Лагойск)
|
1
|
Эпілог (фільм)
|
1
|
Эпіцэдыум
|
1
|
Эразм Стравінскі
|
1
|
Эрас Рамацоці
|
1
|
Эрыванскі павет
|
1
|
Эрыка Бела
|
1
|
Эрых фон дэм Бах-Зелеўскі
|
1
|
Эскадрон
|
1
|
Эскарп
|
1
|
Эстафета 4 × 400 м
|
1
|
Элізабета Санкасані
|
1
|
Элігіуш Казлоўскі
|
1
|
Эстафета 4×400 м
|
1
|
Элеанора з Войнаў
|
1
|
Эдуард Аляксеевіч Майсейчык
|
1
|
Эдуард Бабко
|
1
|
Эдуард Валер'евіч Каспяровіч
|
1
|
Эдуард Генадзевіч Гаўрылковіч
|
1
|
Эдуард Куфко
|
1
|
Эдуард Нордман
|
1
|
Эдуард Сямёнавіч Ніканораў
|
1
|
Эдуард Туманаў
|
1
|
Эдуард Якаўлевіч Валадарскі
|
1
|
Экспрапрыяцыя
|
1
|
Экстракляса 2017/2018
|
1
|
ЭлКіс
|
1
|
Элбек Тажыеў
|
1
|
Элеанора з Жыхцкіх
|
1
|
Эльтэрман
|
1
|
Элеанора з Урсын-Нямцэвічаў
|
1
|
Элеватар
|
1
|
Электар караля Польшчы
|
1
|
Электралямпа
|
1
|
Электрамантажнік
|
1
|
Электрапоп
|
1
|
Электрык
|
1
|
Электрычнае асвятленне
|
1
|
Элеонская гара
|
1
|
Элма (Брэст)
|
1
|
Эль-Джаіш
|
1
|
Эльжбета Хадкевіч
|
1
|
Эльміра Якубаўна Багдановіч
|
1
|
Эстафета 4×100 метраў
|
1
|
Эстафета 4×400 метраў
|
1
|
Эдмундас Рымша
|
1
|
Ю. Карпук
|
1
|
Ю. Вашчук
|
1
|
Ю. Візбар
|
1
|
Ю. Віннік
|
1
|
Ю. Г. Шанько
|
1
|
Ю. Габоўда
|
1
|
Ю. Губарэвіч
|
1
|
Ю. Дарагакупец
|
1
|
Ю. Дз. Мароз
|
1
|
Ю. Дзеркач
|
1
|
Ю. Дручык
|
1
|
Ю. Казіятка
|
1
|
Ю. Канаплёў
|
1
|
Ю. Каралюк
|
1
|
Ю. Кендыш
|
1
|
Ю. В. Шулейка
|
1
|
Ю. Крот
|
1
|
Ю. Курненін
|
1
|
Ю. Л. Лаўроўскі
|
1
|
Ю. Л. Поклад
|
1
|
Ю. Лазарчык
|
1
|
Ю. Лісецкі
|
1
|
Ю. М. Асмалоўскі
|
1
|
Ю. М. Віннік
|
1
|
Ю. М. Дзеркач
|
1
|
Ю. М. Дручык
|
1
|
Ю. М. Карпук
|
1
|
Ю. М. Крот
|
1
|
Ю. Мазурчык
|
1
|
Ю. Валовік
|
1
|
Ю. В. Расолька
|
1
|
Эстэра са Скрабовічаў
|
1
|
Ю. І. Лазарчык
|
1
|
Эталоннае насаджэнне
|
1
|
Этнагенез
|
1
|
Этналінгвіст
|
1
|
Эцьен Васерцуг
|
1
|
Эўрарадыё
|
1
|
Эўсэбіюш Славацкі
|
1
|
Эўфемізм
|
1
|
Ю. І. Іллініч
|
1
|
Ю. І. Ільініч
|
1
|
Ю. І. Валовік
|
1
|
Ю. І. Губарэвіч
|
1
|
Ю. І. Дарагакупец
|
1
|
Ю. І. Кендыш
|
1
|
Ю. І. Малееў
|
1
|
Ю. В. Каралюк
|
1
|
Ю. І. Пунтус
|
1
|
Ю. Іллініч
|
1
|
Ю. Ільініч
|
1
|
Ю. А. Барысенка
|
1
|
Ю. А. Вашчук
|
1
|
Ю. А. Курненін
|
1
|
Ю. А. Малевіч
|
1
|
Ю. А. Паўлюкавец
|
1
|
Ю. А. Чыж
|
1
|
Ю. Асмалоўскі
|
1
|
Ю. Барысенка
|
1
|
Ю. В. Габоўда
|
1
|
Ю. В. Казіятка
|
1
|
Ю. В. Канаплёў
|
1
|
Эдуард Ідрыс Касідзі
|
1
|
Эдмунд Харашкевіч
|
1
|
Шасі
|
1
|
Штапельнае валакно
|
1
|
Шнур
|
1
|
Шода
|
1
|
Шоні Алекс Браўн
|
1
|
Шоў
|
1
|
Шпалера, садова-паркавае мастацтва
|
1
|
Шпалеры, архітэктура
|
1
|
Шпоры
|
1
|
Шпігельман
|
1
|
Шпік
|
1
|
Шпікачыкі
|
1
|
Шрот
|
1
|
Шрэтэры
|
1
|
Штаб-кватэра ЮНЕСКА
|
1
|
Штат Дэльта
|
1
|
Шмакаў
|
1
|
Штат Лагас
|
1
|
Штат Эда
|
1
|
Штраусіяна
|
1
|
Штурм Берліна, 1945
|
1
|
Штурмавік
|
1
|
Штурман
|
1
|
Штучнае возера
|
1
|
Штучны вадаём
|
1
|
Штучны мармур
|
1
|
Штык
|
1
|
Штэр
|
1
|
Штэтл
|
1
|
Штэфан Трыбухоўскі
|
1
|
Шмыгаўніца
|
1
|
Шмакавы
|
1
|
Шуміхін
|
1
|
Школьная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Шафранавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Шахар Пеер
|
1
|
Шашаляі
|
1
|
Шая Бярковіч
|
1
|
Шаўл Валь
|
1
|
Шаўл Ліберман
|
1
|
Шаўляй (баскетбольны клуб)
|
1
|
Шварцэнберг
|
1
|
Шенкендорф, Максимилиан фон (генерал)
|
1
|
Шкловыя пяскі
|
1
|
Шклопакет
|
1
|
Шклянка вады
|
1
|
Школа машыністаў (Гомель)
|
1
|
Школьная вуліца (Маларыта)
|
1
|
Шмакава
|
1
|
Школьная вуліца (Пінск)
|
1
|
Школьны дэндрарый, Ружаны
|
1
|
Школьны завулак (Брэст)
|
1
|
Школьны завулак (Пінск)
|
1
|
Школьнікаў
|
1
|
Шкіперская пратока
|
1
|
Шлосберг
|
1
|
Шлюзавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Шлях Леніна
|
1
|
Шлях Моладзі
|
1
|
Шляхецкая вуліца (Пінск)
|
1
|
Шляхецкі завулак (Пінск)
|
1
|
Шляхі і лёсы
|
1
|
Шулаева
|
1
|
Шунеўка
|
1
|
Эдмон дэ Ротшыльд
|
1
|
Э. С. Аляхновіч
|
1
|
Э. В. Туманаў
|
1
|
Э. Г. Друцкі-Любецкі
|
1
|
Э. Дальберг
|
1
|
Э. Друцкі-Любецкі
|
1
|
Э. Жаўнераў
|
1
|
Э. Катлубай
|
1
|
Э. М. Кірыенка
|
1
|
Э. Малафееў
|
1
|
Э. Мядзведзеў
|
1
|
Э. Нордман
|
1
|
Э. Олбі
|
1
|
Э. Паўловіч
|
1
|
Э. Рачынскі
|
1
|
Э. С. Жаўнераў
|
1
|
Э. Брагінскі
|
1
|
Э. Туманаў
|
1
|
Э. Хлапіцкі
|
1
|
Э. Чудноўскі
|
1
|
Эва Зяліньская
|
1
|
Эва з Пацаў
|
1
|
Эдвард Лоек
|
1
|
Эдвард Самсэль
|
1
|
Эдвард Сміглы-Рыдз
|
1
|
Эдвард Твардоўскі
|
1
|
Эдгар Рынкевіч
|
1
|
Эдзі Майсееўна Тырманд
|
1
|
Эдзіта Лебядзіная Шыя
|
1
|
Эдзіта Эдуардаўна Гурская
|
1
|
Э. В. Малафееў
|
1
|
Э. Б. Нордман
|
1
|
Шухман
|
1
|
Шыман Малеўскі
|
1
|
Шушко
|
1
|
Шхіта
|
1
|
Шчара (значэнні)
|
1
|
Шчарбачэўка
|
1
|
Шчыкавіна
|
1
|
Шчытнікі (значэнні)
|
1
|
Шчэпы
|
1
|
Шчэцінскае ваяводства
|
1
|
Шыба
|
1
|
Шыдлоўская
|
1
|
Шыйка
|
1
|
Шылай
|
1
|
Шыльдгаўз
|
1
|
Шынка
|
1
|
Э. Аляхновіч
|
1
|
Шынкар
|
1
|
Шыпук
|
1
|
Шыракаліста-хваёвыя лясы
|
1
|
Шырмы
|
1
|
Шырокая вуліца (Брэст)
|
1
|
Шырокая вуліца (Пінск)
|
1
|
Шэліга
|
1
|
Шэметы
|
1
|
Шэнкурская аперацыя
|
1
|
Шэпелевы
|
1
|
Шэрая вуліца (Брэст)
|
1
|
Шэрыф-2 Ціраспаль
|
1
|
Шэшкіне
|
1
|
Э. А. Чудноўскі
|
1
|
Універмаг (Жодзіна)
|
1
|
Універмаг (Брэст)
|
1
|
Род Гайкаў
|
1
|
Сезон 2000 ФК Баранавічы
|
1
|
Сезон 1995 ФК Граніт Мікашэвічы
|
1
|
Сезон 1995 ФК Камунальнік Пінск
|
1
|
Сезон 1996 ФК Граніт Мікашэвічы
|
1
|
Сезон 1996 ФК Камунальнік Пінск
|
1
|
Сезон 1997 ФК Баранавічы
|
1
|
Сезон 1997 ФК Граніт Мікашэвічы
|
1
|
Сезон 1997 ФК Пінск-900
|
1
|
Сезон 1998 ФК Баранавічы
|
1
|
Сезон 1998 ФК Граніт Мікашэвічы
|
1
|
Сезон 1998 ФК Пінск-900
|
1
|
Сезон 1999 ФК Баранавічы
|
1
|
Сезон 1999 ФК Граніт Мікашэвічы
|
1
|
Сезон 1999 ФК Пінск-900
|
1
|
Сезон 2000 ФК Граніт Мікашэвічы
|
1
|
Сезон 1994/1995 ФК Граніт Мікашэвічы
|
1
|
Сезон 2000 ФК Пінск-900
|
1
|
Сезон 2001 ФК Баранавічы
|
1
|
Сезон 2001 ФК Граніт Мікашэвічы
|
1
|
Сезон 2001 ФК Пінск-900
|
1
|
Сезон 2002 ФК Баранавічы
|
1
|
Сезон 2002 ФК Граніт Мікашэвічы
|
1
|
Сезон 2002 ФК Пінск-900
|
1
|
Сезон 2003 ФК Баранавічы
|
1
|
Сезон 2003 ФК Граніт Мікашэвічы
|
1
|
Сезон 2003 ФК Пінск-900
|
1
|
Сезон 2004 ФК Баранавічы
|
1
|
Сезон 2004 ФК Граніт Мікашэвічы
|
1
|
Сезон 2004 ФК Пінск-900
|
1
|
Сезон 1994/1995 ФК Камунальнік Пінск
|
1
|
Сезон 1994/1995 ФК Баранавічы
|
1
|
Сезон 2005 ФК Граніт Мікашэвічы
|
1
|
Світанак над Свіцяззю
|
1
|
Святы Юзаф
|
1
|
Свяцк (Бранская вобласць)
|
1
|
Свяцілаўскае возера
|
1
|
Свяцілаўская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Свяшчэнны Сінод
|
1
|
Свяшчэнны сінод
|
1
|
Свідуновіч
|
1
|
Свінагадоўля
|
1
|
Свіршч
|
1
|
Свірыдовіч
|
1
|
Свіславічы
|
1
|
Свіслач (пасёлак)
|
1
|
Світальная вуліца (Брэст)
|
1
|
Світар
|
1
|
Сезон 1993/1994 ФК Камунальнік Пінск
|
1
|
Свіцязь (санаторый)
|
1
|
Себасцьян Любамірскі
|
1
|
Себасціен Лентэ
|
1
|
Севастопальская біялагічная станцыя
|
1
|
Севастопальская біялагічная станцыя АН СССР
|
1
|
Севастопальскі вальс
|
1
|
Северсталь Чарапавец
|
1
|
Севярын Бонер
|
1
|
Севярына са Скаржынскіх
|
1
|
Севільскі цырульнік
|
1
|
Сезон 1992/1993 ФК Камунальнік Пінск
|
1
|
Сезон 1992 ФК Камунальнік Пінск
|
1
|
Сезон 1993/1994 ФК Баранавічы
|
1
|
Сезон 2005 ФК Баранавічы
|
1
|
Сезон 2005 ФК Пінск-900
|
1
|
Святы Карл Барамей
|
1
|
Селівонец
|
1
|
Сезон 2022 ФК Хваля Пінск
|
1
|
Сейм Польскай Рэспублікі IІ кадэнцыі (1928—1930)
|
1
|
Секвестрацыя
|
1
|
Секцыя
|
1
|
Селенгушская воласць
|
1
|
Сельгастэхпраект
|
1
|
Сельгасугоддзі
|
1
|
Сельмашаўскі рынак
|
1
|
Сельскае паселішча Андрэеўскае
|
1
|
Сельскае паселішча Торапаўскае
|
1
|
Сельская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Сельская вуліца (Пінск)
|
1
|
Селяхі (значэнні)
|
1
|
Селікса
|
1
|
Сезон 2022 ФК Рух Брэст
|
1
|
Сем вольных навук
|
1
|
Семафорны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Сенатары ад Палескага ваяводства Польшчы
|
1
|
Сенгілееўскі раён
|
1
|
Сент-Жэнеўеў-дэ-Буа
|
1
|
Сенька Алізаравіч
|
1
|
Сепахан
|
1
|
Серабрысты завулак (Брэст)
|
1
|
Серакоў
|
1
|
Серафім Міхайлавіч Багданаў
|
1
|
Сербская акадэмія навук і мастацтваў
|
1
|
Сервеч
|
1
|
Сергей Чаранкевіч
|
1
|
Сезон 2022 ФК Стэнлес Пінск
|
1
|
Сезон 2022 ФК Граніт Мікашэвічы
|
1
|
Сезон 2006 ФК Баранавічы
|
1
|
Сезон 2010 ФК Хваля Пінск
|
1
|
Сезон 2006 ФК Мікашэвічы
|
1
|
Сезон 2006 ФК Хваля Пінск
|
1
|
Сезон 2007 ФК Баранавічы
|
1
|
Сезон 2007 ФК Граніт Мікашэвічы
|
1
|
Сезон 2007 ФК Хваля Пінск
|
1
|
Сезон 2008 ФК Баранавічы
|
1
|
Сезон 2008 ФК Граніт Мікашэвічы
|
1
|
Сезон 2008 ФК Хваля Пінск
|
1
|
Сезон 2009 ФК Баранавічы
|
1
|
Сезон 2009 ФК Граніт Мікашэвічы
|
1
|
Сезон 2009 ФК Хваля Пінск
|
1
|
Сезон 2010 ФК Баранавічы
|
1
|
Сезон 2010 ФК Граніт Мікашэвічы
|
1
|
Сезон 2011 ФК Баранавічы
|
1
|
Сезон 2022 ФК Баранавічы
|
1
|
Сезон 2011 ФК Граніт Мікашэвічы
|
1
|
Сезон 2011 ФК Хваля Пінск
|
1
|
Сезон 2012 ФК Баранавічы
|
1
|
Сезон 2012 ФК Граніт Мікашэвічы
|
1
|
Сезон 2012 ФК Хваля Пінск
|
1
|
Сезон 2013 ФК Баранавічы
|
1
|
Сезон 2013 ФК Бяроза-2010
|
1
|
Сезон 2013 ФК Кобрын
|
1
|
Сезон 2017 ФК Рух Брэст
|
1
|
Сезон 2020/2021 ГК «Вікторыя-Бярэсце»
|
1
|
Сезон 2020 ФК Дынама-Брэст
|
1
|
Сезон 2020 ФК Стэнлес Пінск
|
1
|
Сезон 2021 ФК Дынама Брэст
|
1
|
Святы Крыж
|
1
|
Святы Жыгімонт
|
1
|
Сергій (патрыярх Маскоўскі)
|
1
|
Свята-Іаана-Кранштацкая царква
|
1
|
Свеціка Кнапкава
|
1
|
Свободные новости
|
1
|
Свядасць
|
1
|
Свянцецкія
|
1
|
Свярдаблпраект
|
1
|
Свярдзёлак
|
1
|
Свярдлоўск (Луганская вобласць)
|
1
|
Свярдлоўскгарпраект
|
1
|
Свяржынскія
|
1
|
Свята-Іаана-Багаслоўская царква (Кашавічы)
|
1
|
Свята-Іаана-Багаслоўская царква (Корчыцы)
|
1
|
Свята-Іаана-Багаслоўская царква (Кісялёўцы)
|
1
|
Свята-Іаана-Кармянская царква (Глінянкі)
|
1
|
Свята-Іаана-Прадцечанская царква (Хідры)
|
1
|
Светлы барабан
|
1
|
Свята-Ільінская царква, Дастоева
|
1
|
Свята-Аляксандра-Неўская царква (Кончыцы)
|
1
|
Свята-Аляксандра-Неўскі сабор (Ялта)
|
1
|
Свята-Афанасьеўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Свята-Васкрасенскі храм імя 50-годдзя Вялікай Перамогі
|
1
|
Свята-Георгіеўская царква, Любамль
|
1
|
Свята-Георгіеўская царква (Брэст)
|
1
|
Свята-Дабравешчанская царква (Чамяры 1)
|
1
|
Свята-Духаўская царква (Гатава)
|
1
|
Свята-Ефрасіннеўская царква (Малоткавічы)
|
1
|
Свята-Казьма-Дзям’янаўская царква (Луткі)
|
1
|
Свята-Казьма-Дзям’янаўская царква (Рыбалы)
|
1
|
Свята-Крыжаўзвіжанская царква (Бяроза)
|
1
|
Светлы завулак (Маларыта)
|
1
|
Светлая пятніца
|
1
|
Свята-Кірыла-Мяфодзіеўская царква, Пагост-Загародскі
|
1
|
Саюз фалькларыстаў Беларусі
|
1
|
Саюз-18
|
1
|
Саюз актыўнай барацьбы (Польшча)
|
1
|
Саюз архітэктараў Расіі
|
1
|
Саюз беларускіх культурных арганізацый
|
1
|
Саюз евангельскіх хрысціян-баптыстаў у Беларусі
|
1
|
Саюз журналістаў БССР
|
1
|
Саюз кампазітараў СССР
|
1
|
Саюз мастакоў Арменіі
|
1
|
Саюз мастакоў Расіі
|
1
|
Саюз пiсьменнiкаў Беларусi (2005)
|
1
|
Саюз польскіх пісьменнікаў
|
1
|
Саюз польскіх інжынераў-чыгуначнікаў
|
1
|
Саюз рускага народа
|
1
|
Саюз юрыстаў Беларусі
|
1
|
Светлая вуліца (Пінск)
|
1
|
Саюзмашпраект
|
1
|
Саўгасная вуліца (Маларыта)
|
1
|
Саўгасная вуліца (Пінск)
|
1
|
Саўгасны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Саўнаргас БССР
|
1
|
Сбыслава Святаполкаўна
|
1
|
Св. Дух
|
1
|
Св. Фларыян
|
1
|
Сварыцэвічы
|
1
|
Свет Евангелия
|
1
|
Светлагорская дзіцячая школа мастацтваў
|
1
|
Светлая вуліца (Брэст)
|
1
|
Светлая вуліца (Маларыта)
|
1
|
Свята-Крыжаўзвіжанская царква (Хотамель)
|
1
|
Свята-Лукінская царква (Лука)
|
1
|
Святы Дзмітрый
|
1
|
Святаслаў Яраславіч (князь яненскі)
|
1
|
Свята-Успенская царква, Хатынічы
|
1
|
Свята-Успенская царква (Валішча)
|
1
|
Свята-Успенская царква (Зарачаны)
|
1
|
Свята-Успенская царква (Новы Двор)
|
1
|
Свята-Успенская царква (Рудск)
|
1
|
Свята-Ціханаўская царква (Дзераўная)
|
1
|
Святаполк
|
1
|
Святаполк-Чацвяртынскія
|
1
|
Святаполк-Чацвярцінскія
|
1
|
Святаслава з Раецкіх
|
1
|
Святаслаў Ізяславіч
|
1
|
Святаслаў Мядзведскі
|
1
|
Святаслаў Яраславіч, князь яненскі
|
1
|
Святая Іаанна, п'еса
|
1
|
Свята-Уладзімірская царква (Варанілавічы)
|
1
|
Святая Схаластыка
|
1
|
Святлана Аляксандраўна Карповіч
|
1
|
Святлана Бяляк
|
1
|
Святлана Захарава
|
1
|
Святлана Курылёва
|
1
|
Святлана Навічэнка
|
1
|
Святлана Пішч
|
1
|
Святлана Сакалова
|
1
|
Святлана Спірукова
|
1
|
Святлана Сямёнава
|
1
|
Святошын
|
1
|
Святф Вінцэнт з Ферары
|
1
|
Святы, абразок
|
1
|
Свята-Уладзімірская царква (Цюхінічы)
|
1
|
Свята-Троіцкі манастыр (Джорданвіл)
|
1
|
Свята-Мікалаеўская царква (Гарадная)
|
1
|
Свята-Пакроўская царква (Выганашчы)
|
1
|
Свята-Мікалаеўская царква (Закозель)
|
1
|
Свята-Мікалаеўская царква (Пласкінь)
|
1
|
Свята-Мікалаеўская царква (Пружаны)
|
1
|
Свята-Мікалаеўская царква (Сташаны)
|
1
|
Свята-Мікалаеўскі сабор (Еўпаторыя)
|
1
|
Свята-Мікольская царква (Гомель)
|
1
|
Свята-Міхайлаўская царква (Адрыжын)
|
1
|
Свята-Міхайлаўская царква (Жыдча)
|
1
|
Свята-Міхайлаўская царква (Масевічы)
|
1
|
Свята-Нікіфараўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Свята-Пакроўская царква, Выганашчы
|
1
|
Свята-Пакроўская царква (Бор-Дубінец)
|
1
|
Свята-Пакроўская царква (Воса)
|
1
|
Свята-Пакроўская царква (Рэчыца)
|
1
|
Свята-Троіцкая царква (Туры)
|
1
|
Свята-Панцеляймонаўская царква (Горталь)
|
1
|
Свята-Параскева-Пятніцкая царква (Глінка)
|
1
|
Свята-Параскева-Пятніцкая царква (Жытнавічы)
|
1
|
Свята-Петра-Паўлаўская царква (Сварынь)
|
1
|
Свята-Раства-Багародзіцкая царква (Застружжа)
|
1
|
Свята-Раства-Багародзіцкая царква (Макраны)
|
1
|
Свята-Раства-Багародзіцкая царква (Пінск)
|
1
|
Свята-Раства-Багародзіцкая царква (Рухча)
|
1
|
Свята-Раства-Багародзіцкая царква (Чухава)
|
1
|
Свята-Серафімаўская царква (Брэст)
|
1
|
Свята-Траецкі манастыр (Джорданвіль)
|
1
|
Свята-Троіцкая царква (Велута)
|
1
|
Свята-Троіцкая царква (Вічын)
|
1
|
Свята-Троіцкая царква (Петкавічы)
|
1
|
Сергій (Пятроў)
|
1
|
Серыі жылых дамоў
|
1
|
Сашнік
|
1
|
Спічак
|
1
|
Спірэя Біліардзі
|
1
|
Спірэя Біяра
|
1
|
Спіс гарадзецкі князёў
|
1
|
Спіс гарадзецкіх князёў
|
1
|
Спіс генералам па старшынстве
|
1
|
Спіс дэпутатаў Вярхоўнага Савета СССР 1 склікання
|
1
|
Спіс дэпутатаў Мінскага гарадскога Савета дэпутатаў 26-га склікання
|
1
|
Спіс клецкіх князёў
|
1
|
Спіс кіраўнікоў Трансільваніі
|
1
|
Спіс помнікаў архітэктуры Вялікага Княства Літоўскага, зруйнаваных уладамі Расійскай імперыі
|
1
|
Спіс помнікаў гісторыі і архітэктуры Беларусі, зруйнаваных уладамі СССР
|
1
|
Спіс стралковых, горнастралковых, мотастралковых, механізаваных і паветрана-дэсантных дывізій РСЧА, дывізій НКУС, 1941-1945
|
1
|
Спісы кавалераў ордэна Святога Георгія
|
1
|
Стабілізатар (хімія)
|
1
|
Спіна
|
1
|
Ставы, крыніца
|
1
|
Стадніцкія
|
1
|
Стадыён «Брэсцкі»
|
1
|
Стадыён «Лакаматыў», Брэст
|
1
|
Стадыён «Хваля», Пінск
|
1
|
Стадыён Жальгірыс
|
1
|
Стадыён СДЮШАР (Івацэвічы)
|
1
|
Стайкі (спорткомплекс)
|
1
|
Сталавы маёнтак
|
1
|
Сталовыя маёнткі
|
1
|
Сталовіцкая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Сталовіцкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
Сталь Мелец
|
1
|
Спіртзавод
|
1
|
Справа карагодаў
|
1
|
Сталінскія расстрэльныя спісы
|
1
|
Спартыўны комплекс Алімп
|
1
|
Спарткомплекс «Дынама», Брэст
|
1
|
Спартыўнае збудаванне
|
1
|
Спартыўная акрабатка
|
1
|
Спартыўная акрабатыка на Сусветных гульнях 2017 — мнагабор'е (змяшаныя пары)
|
1
|
Спартыўная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Спартыўная вуліца (Брэст)
|
1
|
Спартыўная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Спартыўная вуліца (Пінск)
|
1
|
Спартыўная хадзьба
|
1
|
Спартыўная хадзьба на 3000 метраў
|
1
|
Спартыўны арбітражны суд
|
1
|
Спартыўны завулак (Мінск)
|
1
|
Спартыўны комплекс «Хваля»
|
1
|
Спартыўныя спаборніцтвы
|
1
|
Справа 14-ці
|
1
|
Спас Усеўладны
|
1
|
Спас Эмануіл
|
1
|
Спас у цямніцы
|
1
|
Спаса-Праабражэнская царква (Брэст)
|
1
|
Спаса-Праабражэнская царква (Пружаны)
|
1
|
Спаская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Спецкаманда
|
1
|
Спецпраектрэстаўрацыя
|
1
|
Спецыяльная прэмія Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Спецыяльная прэмія Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь дзеячам культуры і мастацтва
|
1
|
Спецыяльны суб’ект злачынства
|
1
|
Сплаў лесу
|
1
|
Спліцка-Далмацінская жупанія
|
1
|
Сталярная вуліца (Пінск)
|
1
|
Сталічная вуліца (Брэст)
|
1
|
Спартзала
|
1
|
Станіслаў Свяневіч
|
1
|
Станіслаў Марачэўскі
|
1
|
Станіслаў Масальскі
|
1
|
Станіслаў Мікалаевіч Кезгайла
|
1
|
Станіслаў Мікалаевіч Пятковіч
|
1
|
Станіслаў Мікалаевіч Шэмет
|
1
|
Станіслаў Міхайлавіч Петкавіч
|
1
|
Станіслаў Нахімаў
|
1
|
Станіслаў Прозар
|
1
|
Станіслаў Пілатовіч
|
1
|
Станіслаў Радзімінскі
|
1
|
Станіслаў Рокаш
|
1
|
Станіслаў Русецкі
|
1
|
Станіслаў Рыгор Варцэль
|
1
|
Станіслаў Серафін Ягадынскі
|
1
|
Станіслаў Лянцкаронскі, гетман
|
1
|
Станіслаў Тарла
|
1
|
Станіслаў Тхугут
|
1
|
Станіслаў Хржанстоўскі
|
1
|
Станіслаў Цар
|
1
|
Станіслаў Шрэнскі
|
1
|
Станіслаў Шчэпаноўскі
|
1
|
Станіслаў Шэптыцкі
|
1
|
Станіслаў Юркевіч
|
1
|
Станіслаў Юрый Радзівіл
|
1
|
Станіслаў Юр’евіч Іллініч
|
1
|
Станіслаў Янавіч Забярэзінскі
|
1
|
Старавіленская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Стараганчарская вуліца (Пінск)
|
1
|
Станіслаў Лёранц
|
1
|
Станіслаў Любамірскі, ваявода кіеўскі
|
1
|
Станкавая графіка
|
1
|
Станіслаў Беленькі
|
1
|
Станковая графіка
|
1
|
Становішча па-за гульнёй
|
1
|
Станцыйная вуліца (Брэст)
|
1
|
Станцыя Бярнады
|
1
|
Станцыя на кансервацыі
|
1
|
Станцыі
|
1
|
Станіслава Тэкля з Прушынскіх
|
1
|
Станіславаўскі езуіцкі калегіум
|
1
|
Станіславоўка
|
1
|
Станіслаў Ільініч
|
1
|
Станіслаў Адамскі
|
1
|
Станіслаў Андрэй Камароўскі
|
1
|
Станіслаў Баранчак
|
1
|
Станіслаў Бохвіц
|
1
|
Станіслаў Любамірскі
|
1
|
Станіслаў Бышэўскі
|
1
|
Станіслаў Бэйда Жавускі
|
1
|
Станіслаў Гозі
|
1
|
Станіслаў Грабоўскі
|
1
|
Станіслаў Грабскі
|
1
|
Станіслаў Даніловіч
|
1
|
Станіслаў Думін
|
1
|
Станіслаў Ельскі
|
1
|
Станіслаў Казімір Сапега
|
1
|
Станіслаў Караль Лужэцкі
|
1
|
Станіслаў Караль Радзівіл
|
1
|
Станіслаў Карызна
|
1
|
Станіслаў Касакоўскі
|
1
|
Станіслаў Курч
|
1
|
Спарткомплекс
|
1
|
Спартакіяда народаў СССР 1979 (лёгкая атлетыка)
|
1
|
Сеўрукі (значэнні)
|
1
|
Слонімскі павет, 1919—1939
|
1
|
Славянскі базар (гандлёвы цэнтр)
|
1
|
Славянскі завулак (Драгічын)
|
1
|
Слайды, гурт
|
1
|
Сланімцоўскі абраз Божай Маці
|
1
|
Слаўная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Слаўны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Следча-экспертны факультэт Акадэміі МУС
|
1
|
Слесар
|
1
|
Слонімскае староства
|
1
|
Слонімская настаўніцкая семінарыя
|
1
|
Слонімская староства
|
1
|
Слонімскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
Слонімскі кадэцкі корпус
|
1
|
Слонімскі павет, 1921—1940
|
1
|
Славянская вуліца (Брэст)
|
1
|
Слонімскі павет (1920—1940)
|
1
|
Слоўнік Ушакова
|
1
|
Слуга двух гаспадароў
|
1
|
Слуга двух гаспадароў (п’еса)
|
1
|
Службовыя памяшканні
|
1
|
Служебная:Источники книг/9785448328206
|
1
|
Слуцкае павятовае казначэйства
|
1
|
Слуцкае праваслаўнае брацтва
|
1
|
Слуцкая брама (Бабруйская крэпасць)
|
1
|
Слуцкая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Слуцкая вуліца (Брэст)
|
1
|
Слуцкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
Случ (значэнні)
|
1
|
Славянская вуліца (Драгічын)
|
1
|
Славянская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Слядзянаў
|
1
|
Скерца
|
1
|
Сказ пра Лысую гару
|
1
|
Скалімаў-Канстанцін
|
1
|
Скарбнік
|
1
|
Скарбовая камісія ВКЛ
|
1
|
Скарбовая камісія Вялікага Княства Літоўскага
|
1
|
Скарбовы трыбунал Вялікага Княства Літоўскага
|
1
|
Скаронаў канал
|
1
|
Скасаванне Берасцейскай уніі
|
1
|
Скачкі ў даўжыню
|
1
|
Скачок у даўжыню
|
1
|
Скаўтынг
|
1
|
Сквер Іконнікава, Брэст
|
1
|
Сквер Савецкіх Пагранічнікаў, Брэст
|
1
|
Складзень
|
1
|
Славеснасць
|
1
|
Скопінскі павет
|
1
|
Скопінскі раён
|
1
|
Скрасці Бельмандо
|
1
|
Скроневыя кольцы
|
1
|
Скрыгалаўская Слабада
|
1
|
Скрыжалі запавету
|
1
|
Скрыпка Ротшыльда
|
1
|
Скульптурная кампазіцыя «Смага»
|
1
|
Слабаглеяватыя глебы
|
1
|
Слабадская вуліца (Пінск)
|
1
|
Слабадскі завулак (Пінск)
|
1
|
Слабадскі праезд (Пінск)
|
1
|
Слабодская вуліца (Брэст)
|
1
|
Случ (прыток Гарыні)
|
1
|
Слясарны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Спартак-Наварусь
|
1
|
Соф’я з Бонераў
|
1
|
Сонечны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Сонечны завулак (Брэст)
|
1
|
Соня Кешарач
|
1
|
Сосенкі
|
1
|
Соф'я Дзмітрыеўна
|
1
|
Соф'я Яноўская
|
1
|
Соф'я з Дунін-Раецкіх
|
1
|
Соф’я Канстанцыя з Валадковічаў
|
1
|
Соф’я Феліцыя з Каменскіх
|
1
|
Соф’я Юр’еўна Гальшанская
|
1
|
Соф’я Яноўская
|
1
|
Соф’я з Ісайкоўскіх
|
1
|
Соф’я з Астрожскіх
|
1
|
Соф’я з Галоўчынскіх
|
1
|
Сонечны (Гомель)
|
1
|
Соф’я з Дабжанскіх
|
1
|
Соф’я з Друцкіх-Горскіх
|
1
|
Соф’я з Жалкеўскіх
|
1
|
Соф’я з Морскіх
|
1
|
Соф’я з Пяткевічаў
|
1
|
Соф’я з Тызенгаўзаў
|
1
|
Соф’я з Францкевічаў-Радзімінскіх
|
1
|
Спадарожнік (жылы раён, Магілёў)
|
1
|
Спакойная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Спакойная вуліца (Пінск)
|
1
|
Спакойны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Спала
|
1
|
Спамаш
|
1
|
Сонечны бераг (санаторый)
|
1
|
Сонечная вуліца (Маларыта)
|
1
|
Слізень (герб)
|
1
|
Смаляны завулак (Брэст)
|
1
|
Смаленская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Смаленская дзяржаўная медыцынская інстытут
|
1
|
Смаленская ікона Божай Маці
|
1
|
Смаленскі дзяржаўны медыцынскі ўніверсітэт
|
1
|
Смаленскі дзяржаўны педагагічны інстытут
|
1
|
Смаленскі завод халадзільнікаў
|
1
|
Смаленскі настаўніцкі інстытут
|
1
|
Смаленскі педінстытут
|
1
|
Смаленскія праваслаўныя могілкі
|
1
|
Смальгоўскі
|
1
|
Смалявіцкая бройлерная фабрыка
|
1
|
Смалявіцкая воласць
|
1
|
Смалявіцкі зоаветтэхнікум
|
1
|
Смаргонскае вікарыяцтва
|
1
|
Сонечная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Смаргонскі агрэгатны завод
|
1
|
Сморчак
|
1
|
Смотрын
|
1
|
Снежнае
|
1
|
Снежная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Снежная вуліца (Брэст)
|
1
|
Снежны чалавек
|
1
|
Сноўская воласць
|
1
|
Сны аб Беларусі
|
1
|
Снітава (значэнні)
|
1
|
Соймікі
|
1
|
Сокал (значэнні)
|
1
|
Сона (рака)
|
1
|
Сонечная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Саюз-13
|
1
|
Саша Здановіч
|
1
|
Старадубаўская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Рэгіна з Дыбоўскіх
|
1
|
Рэвалюцыйна-вызваленчы руху ў Заходняй Беларусі
|
1
|
Рэвалюцыйная вуліца (Маларыта)
|
1
|
Рэвалюцыйная вуліца (Пінск)
|
1
|
Рэвізор (камедыя)
|
1
|
Рэвізіі ў ВКЛ
|
1
|
Рэвізіі ў Вялікім Княстве Літоўскім
|
1
|
Рэвізіі ў Вялікім княстве Літоўскім
|
1
|
Рэгенерацыя (архітэктура)
|
1
|
Рэгенсбург, канцлагер
|
1
|
Рэгенцкая Рада
|
1
|
Рэгіна Валовіч
|
1
|
Рэгіна з Галоўчынскіх
|
1
|
Рэгіна з Гербуртаў
|
1
|
Рэгіна са Свянціцкіх
|
1
|
Рэаграфия
|
1
|
Рэгіянальны музей (Седльцы)
|
1
|
Рэгіяналізм
|
1
|
Рэгіён Белье
|
1
|
Рэдзюіты
|
1
|
Рэдокс-патэнцыял
|
1
|
Рэжым Лукашэнка
|
1
|
Рэзчык
|
1
|
Рэзідэнцыя Патрыярха ў Данілавым манастыры
|
1
|
Рэйтан
|
1
|
Рэйтанаў
|
1
|
Рэйтаны
|
1
|
Рэйхальд Садоўскі
|
1
|
Рэйхскамісарыят «Украіна»
|
1
|
Рэальнае вучылішча
|
1
|
Рэабілітацыя
|
1
|
Рэктар
|
1
|
Рыдзеўскія
|
1
|
Рыгор Мажаеў
|
1
|
Рыгор Майсеевіч Ляплеўскі
|
1
|
Рыгор Мацэйка
|
1
|
Рыгор Мікалаевіч Ігнаценка
|
1
|
Рыгор Пасрэднік
|
1
|
Рыгор Пятровіч Вовсы
|
1
|
Рыгор Рыгоравіч Касабуцкі
|
1
|
Рыгор Рыгоравіч Лабачоў
|
1
|
Рыгор Рычагоў
|
1
|
Рыгор Сямёнаў
|
1
|
Рыгор Сіткавец
|
1
|
Рыгор Шорах
|
1
|
Рыгор Шульман
|
1
|
Рыжоўка
|
1
|
Рыштунак
|
1
|
Рыжскі дагавор 1921 года
|
1
|
Рыжскі павет
|
1
|
Рыма Арцёмчык
|
1
|
Рымавід Кайлікінавіч
|
1
|
Рымгайла
|
1
|
Рынак Касцюшкі (Беласток)
|
1
|
Рыначны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Рынкавая брама
|
1
|
Рынкавая плошча (Брэст)
|
1
|
Рыу-Гранды
|
1
|
Рыхард фон Кюльман
|
1
|
Рыцарскі ордэн
|
1
|
Рышард Красько
|
1
|
Рэкрэацыя
|
1
|
Рэктары Віленскага ўніверсітэта і яго папярэднікаў
|
1
|
Рыгор Лазько
|
1
|
С. І. Шкапіч
|
1
|
Рэтраспектывізм
|
1
|
Рэфармацтва
|
1
|
Рэфектар
|
1
|
Рэчыцкае староства
|
1
|
Рэчыцкая вуліца (Брэст)
|
1
|
Рэчыцкія дубы
|
1
|
С-200
|
1
|
С-75
|
1
|
С. І. Вабішчэвіч
|
1
|
С. І. Кавенька
|
1
|
С. І. Курганскі
|
1
|
С. І. Леановіч
|
1
|
С. І. Ціханоўскі
|
1
|
С. Іванова
|
1
|
Рэстаўратар
|
1
|
С. Ігнатовіч
|
1
|
С. Іжакоўскі
|
1
|
С. А. Багданкевіч
|
1
|
С. А. Вінаградаў
|
1
|
С. А. Гершгорын
|
1
|
С. А. Гнядзько
|
1
|
С. А. Гоцманаў
|
1
|
С. А. Кандрацьеў
|
1
|
С. А. Карповіч
|
1
|
С. А. Кацора
|
1
|
С. А. Пятрушка
|
1
|
С. А. Усеня
|
1
|
С. А. Яноўская
|
1
|
РэстаўрацыяІнвест
|
1
|
Рэспубліканскі інстытут інавацыйных тэхналогій
|
1
|
Рэктыфікат
|
1
|
Рэспубліканская калегія адвакатаў
|
1
|
Рэльефная кафля
|
1
|
Рэмбертаў
|
1
|
Рэнанскі
|
1
|
Рэно FT
|
1
|
Рэно FT-17
|
1
|
Рэпатрыяцыя
|
1
|
Рэпертуарна-рэдакцыйная калегія Міністэрства культуры БССР
|
1
|
Рэпертуарна-рэдакцыйная калегія Упраўлення культпрасветустаноў Міністэрства культуры БССР
|
1
|
Рэпрынт
|
1
|
Рэпрэсіі
|
1
|
Рэпіхава, парк
|
1
|
Рэспубліканскае культасветвучылішча імя Н. К. Крупскай
|
1
|
Рэспубліканская вуліца (Драгічын)
|
1
|
Рэспубліканская клінічная бальніца медыцынскай рэабілітацыі
|
1
|
Рэспубліканскі цэнтр па ахове здароўя маці і дзіцяці
|
1
|
Рэспубліканская навукова-тэхнічная бібліятэка
|
1
|
Рэспубліканскі Дом мадэляў
|
1
|
Рэспубліканскі агляд-конкурс (2002)
|
1
|
Рэспубліканскі агляд-конкурс лепшых архітэктурных твораў (2002)
|
1
|
Рэспубліканскі біялагічны заказнік Спораўскі
|
1
|
Рэспубліканскі вылічальны цэнтр
|
1
|
Рэспубліканскі клінічны медыцынскі цэнтр Кіраўніцтва справамі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Рэспубліканскі конкурс лепшых архітэктурных твораў
|
1
|
Рэспубліканскі навукова-практычны цэнтр псіхічнага здароўя
|
1
|
Рэспубліканскі навукова-практычны цэнтр трансфузіялогіі і медыцынскіх біятэхналогій
|
1
|
Рэспубліканскі фестываль архітэктуры (2001)
|
1
|
Рэспубліканскі цэнтр алімпійскага рэзерву па футболе Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта
|
1
|
Рэспубліканскі цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі па парусным спорце
|
1
|
Рыгор Лінькоў
|
1
|
Рыгор Кударэнка
|
1
|
С. Адамовіч
|
1
|
Родныя з’явы
|
1
|
Род Сяброўскіх
|
1
|
Род Сямашкаў
|
1
|
Род Уладэкаў
|
1
|
Род Хамінскіх
|
1
|
Род Чапліцаў
|
1
|
Род Чарнецкіх
|
1
|
Род Шведаў
|
1
|
Род Шчытоў-Неміровічаў
|
1
|
Род Эстэкаў
|
1
|
Род Юндзілаў
|
1
|
Род Ялавіцкіх
|
1
|
Род Яновічаў
|
1
|
Родзін
|
1
|
Роза з Прозараў
|
1
|
Род Стэцкіх
|
1
|
Розмысел
|
1
|
Рональд Даўнінг
|
1
|
Роскрэй
|
1
|
Рослаўскі павет
|
1
|
Росіцкая трагедыя
|
1
|
Рочань
|
1
|
Рубель Расійскай імперыі
|
1
|
Рубельская Рака
|
1
|
Рубельская гаворка
|
1
|
Рубен Саласар Гомес
|
1
|
Рудабельская рэспубліка (аповесць)
|
1
|
Рудабельская рэспубліка (мемарыяльны комплекс)
|
1
|
Рудаўцы
|
1
|
Род Сулістроўскіх
|
1
|
Род Стыпулкоўскіх
|
1
|
Рудня (прыток Ісы)
|
1
|
Род Любанскіх
|
1
|
Род Горчакаў
|
1
|
Род Дабрынецкіх
|
1
|
Род Дзяконскіх
|
1
|
Род Ельскіх
|
1
|
Род Завадскіх
|
1
|
Род Капустаў
|
1
|
Род Каранеўскіх
|
1
|
Род Катлубаяў
|
1
|
Род Кашыцаў
|
1
|
Род Кобрынскіх
|
1
|
Род Крашэўскіх
|
1
|
Род Курнатоўскіх
|
1
|
Род Летаваў
|
1
|
Род Любецкіх
|
1
|
Род Стахоўскіх
|
1
|
Род Малішэўскіх
|
1
|
Род Манамахавічаў
|
1
|
Род Марачэўскіх
|
1
|
Род Млоцкіх
|
1
|
Род Навіцкіх
|
1
|
Род Пуцятаў
|
1
|
Род Пшаздзецкіх
|
1
|
Род Рагатынскіх
|
1
|
Род Ракоўскіх
|
1
|
Род Саковічаў
|
1
|
Род Саламярецкіх
|
1
|
Род Санапоўскіх
|
1
|
Род Скірмунтам
|
1
|
Рудня (Гомельскі раён)
|
1
|
Руднянскі дуб
|
1
|
Рыгор Касабуцкі
|
1
|
Рыга (універсам, Мінск)
|
1
|
Руслан Гагуа
|
1
|
Руслан Зармаеў
|
1
|
Руслан Канапацкі
|
1
|
Руслан Равяка
|
1
|
Руслан Шэйка
|
1
|
Русін Марк Аляксандравіч
|
1
|
Русіно (значэнні)
|
1
|
Русіноўская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Русістыка
|
1
|
Ручай Плаў
|
1
|
Рыбалы (Беластоцкі павет)
|
1
|
Рыбачка чорная
|
1
|
Рыбітвы
|
1
|
Рыгор I (епіскап полацкі)
|
1
|
Рускія могілкі ў Нова-Дзівееве
|
1
|
Рыгор Іванавіч Пятроўскі
|
1
|
Рыгор Ільіч Кротаў
|
1
|
Рыгор Астроўскі
|
1
|
Рыгор Афанасік
|
1
|
Рыгор Будзька
|
1
|
Рыгор Бысюк
|
1
|
Рыгор Бялых
|
1
|
Рыгор Васільевіч Пратасавіцкі
|
1
|
Рыгор Грычынавіч
|
1
|
Рыгор Гурыновіч
|
1
|
Рыгор Дзямко
|
1
|
Рыгор Ждановіч
|
1
|
Рыгор Кароль
|
1
|
Руслан Іванавіч Краўчук
|
1
|
Рускія Краі
|
1
|
Рудніцкае вадасховішча
|
1
|
Ружовы граніт
|
1
|
Рудніцкая воласць
|
1
|
Рудчык
|
1
|
Рудымент
|
1
|
Ружа з Кеневічаў
|
1
|
Ружа з Сіруцяў
|
1
|
Ружанскае гета
|
1
|
Ружанская воласць
|
1
|
Ружанская вуліца (Брэст)
|
1
|
Ружанская кераміка
|
1
|
Ружанскі мэблевы цэх
|
1
|
Ружанскі пассавет
|
1
|
Ружовашчокія неразлучнікі
|
1
|
Ружовая вуліца (Брэст)
|
1
|
Рузоўская вуліца
|
1
|
Руская армія
|
1
|
Рукавіцы
|
1
|
Рукадзелле
|
1
|
Рукойненская гміна
|
1
|
Рулька
|
1
|
Румынская Ліга II
|
1
|
Рурык Расціславіч
|
1
|
Русава (прыток Днястра)
|
1
|
Русецкія
|
1
|
Рускае батанічнае таварыства
|
1
|
Рускае бібліялагічнае таварыства
|
1
|
Рускае гістарычнае таварыства
|
1
|
Рускае дабрачыннае таварыства, Польшча
|
1
|
Рускае таварыства моладзі, Польшча
|
1
|
Руская Нацыянальная Народная Армія
|
1
|
С. Агейчык
|
1
|
С. Алёшын
|
1
|
Сацыялістычны
|
1
|
Сакральныя аб'екты
|
1
|
Садовая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Садовая вуліца (Брэст)
|
1
|
Садовая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Садовая вуліца (Маларыта)
|
1
|
Садовая вуліца (Пінск)
|
1
|
Садовы завулак (Баранавічы)
|
1
|
Садовы завулак (Брэст)
|
1
|
Садружнасці вуліца (Драгічын)
|
1
|
Сак
|
1
|
Сакалова (значэнні)
|
1
|
Сакалоўскае сельскае таварыства
|
1
|
Сакалоўскі сельсавет (Бярозаўскага раёна)
|
1
|
Сакральнае мастацтва
|
1
|
Сакратар гаспадарскі
|
1
|
Сад (значэнні)
|
1
|
Сакрэт (могілкі)
|
1
|
Саладуха
|
1
|
Саламонія Юр'еўна Сабурава
|
1
|
Салаўіны завулак (Брэст)
|
1
|
Салезіянцы
|
1
|
Салокія
|
1
|
Салют-4
|
1
|
Салют-6
|
1
|
Салід
|
1
|
Саліст
|
1
|
Самадзейнае мастацтва
|
1
|
Самадзейнасць
|
1
|
Самадзейная аператыўная група Палессе
|
1
|
Садова-паркавая скульптура
|
1
|
Саглаева
|
1
|
Самара (баскетбольны клуб)
|
1
|
Савецкая вуліца (Іванава)
|
1
|
СП Украіны
|
1
|
СТТС
|
1
|
СШ № 3 г. Брэста
|
1
|
Сабака на сене (п’еса)
|
1
|
Сабалеўская
|
1
|
Сабор Святога Дзмітрыя Данскога, Пінск
|
1
|
Сабор трох свяціцеляў
|
1
|
Савет Нацыянальнасцяў Вярхоўнага Савета СССР
|
1
|
Савет Працы і Абароны
|
1
|
Савет народнай гаспадаркі БССР
|
1
|
Савет народных камісараў РСФСР
|
1
|
Савецка-афганская вайна
|
1
|
Савецкае падполле на Беларусі
|
1
|
Савецкая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Сагаўнік
|
1
|
Савецкая вуліца (Маларыта)
|
1
|
Савецкая вуліца (Смаргонь)
|
1
|
Савецкая вуліца (Столін)
|
1
|
Савецкая плошча (Пружаны)
|
1
|
Савецкі (саўгас)
|
1
|
Савецкі завулак (Драгічын)
|
1
|
Савецкі партызанскі рух у Другой сусветнай вайне
|
1
|
Савецкі праспект (Баранавічы)
|
1
|
Савецкія ваеннапалонныя падчас Вялікай Айчыннай вайны
|
1
|
Савянкоў
|
1
|
Савіцкія герба «Халева»
|
1
|
Савіёр Нвафор
|
1
|
Сагалаў
|
1
|
Самадзяржаўе
|
1
|
Самарская духоўная семінарыя
|
1
|
СКА Мінск (валейбольны клуб)
|
1
|
Сасновая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Сані Бой Уільямсан II
|
1
|
Санітарыя
|
1
|
Сарай
|
1
|
Саратаўскі абласны музей краязнаўства
|
1
|
Саратаўскі мастацкі музей імя А. М. Радзішчава
|
1
|
Саратаўскі павет
|
1
|
Сарацын
|
1
|
Сардэлькі
|
1
|
Сардэчная вуліца (Брэст)
|
1
|
Сарненскі павет
|
1
|
Сарочка
|
1
|
Сасновая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Сасновая вуліца (Брэст)
|
1
|
Сасновая вуліца (Маларыта)
|
1
|
Санта Брэмар
|
1
|
Сасновая вуліца (Пінск)
|
1
|
Сасновы завулак (Брэст)
|
1
|
Сасновы завулак (Пінск)
|
1
|
Сасін Дастаеўскі
|
1
|
Сафроній Гаховіч
|
1
|
Сафія Ганна з Вішнявецкіх
|
1
|
Сафія Сабіна Юліяна фон Флемінг
|
1
|
Сацыял-дэмакрат
|
1
|
Сацыялогія веды
|
1
|
Сацыялістычная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Сацыялістычная вуліца (Пінск)
|
1
|
Сацыялістычная вуліца (Растоў-на-Доне)
|
1
|
Сацыялістычная партыя Амерыкі
|
1
|
Санчастка
|
1
|
Санта-Брэмар
|
1
|
Самарскі аэракасмічны ўніверсітэт
|
1
|
Санацыя
|
1
|
Самарскі дзяржаўны аэракасмічны ўніверсітэт
|
1
|
Самарскі ўніверсітэт
|
1
|
Саматужная вуліца (Пінск)
|
1
|
Саматэвіцкая воласць
|
1
|
Самаходная ўстаноўка
|
1
|
Самба (барацьба)
|
1
|
Самовіч
|
1
|
Самуэль Бохвіц
|
1
|
Самуэль Несялоўскі
|
1
|
Самуэль Статкевіч
|
1
|
Самуіл Давідовіч Годзінер
|
1
|
Самуіл Уладзіміравіч Палонскі
|
1
|
Самшытавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Санвузел
|
1
|
Санктуарый Святога Андрэя Баболі
|
1
|
Сангушкі-Кобрынскія
|
1
|
Сандармох
|
1
|
Санкт-Пецярбургскае вышэйшае агульнавайсковае вучылішча
|
1
|
Санкт-Пецярбургскае вышэйшае агульнавайсковае каманднае вучылішча
|
1
|
Санкт-Пецярбургская дзяржаўная медыцынская акадэмія Імя І. І. Мечнікава
|
1
|
Санкт-Пецярбургская і Ладажская епархія
|
1
|
Санкт-Пецярбургскі Елізавецінскі інстытут
|
1
|
Санкт-Пецярбургскі Марыінскі інстытут
|
1
|
Санкт-Пецярбургскі ваенна-марскі інстытут
|
1
|
Санкт-Пецярбургскі гісторыка-філалагічны інстытут
|
1
|
Санкт-Пецярбургскі дзяржаўны архітэктурна-будаўнічы універсітэт
|
1
|
Санкт-Пецярбургскі дзяржаўны педыятрычны медыцынскі ўніверсітэт
|
1
|
Санкт-Пецярбургскі дзяржаўны інстытут жывапісу, скульптуры і архітэктуры
|
1
|
Санкт-Пецярбурская дзяржаўная акадэмія тэатральнага мастацтва
|
1
|
СНГ БССР
|
1
|
СКА-Шоро
|
1
|
С. Арзуманян
|
1
|
С. Л. Пацэвіч
|
1
|
С. Кабяк
|
1
|
С. Кавалюк
|
1
|
Кубак Латвіі па футболе 2011/2012
|
1
|
С. Казека
|
1
|
С. Калядка
|
1
|
С. Калішэвіч
|
1
|
С. Кандрацьеў
|
1
|
С. Кандэрада
|
1
|
С. Крывашэін
|
1
|
С. Курганскі
|
1
|
С. Кірычук
|
1
|
С. Кісляк
|
1
|
С. Л. Макаранка
|
1
|
С. Лабушаў
|
1
|
С. К. Пісарэвіч
|
1
|
С. Леановіч
|
1
|
С. Лынько
|
1
|
С. М. Балановіч
|
1
|
С. М. Гудзімаў
|
1
|
С. М. Домаш
|
1
|
С. М. Кавальчук
|
1
|
С. М. Кавалюк
|
1
|
С. М. Кірычук
|
1
|
С. М. Лушча
|
1
|
С. М. Лынько
|
1
|
С. М. Міхальчук
|
1
|
С. М. Сакалова
|
1
|
С. М. Сямёнава
|
1
|
С. К. Свянціцкі
|
1
|
С. Еўдашэнка
|
1
|
С. Макаранка
|
1
|
С. В. Цвяцінскі
|
1
|
С. Багданкевіч
|
1
|
С. Балановіч
|
1
|
С. Бароўскі
|
1
|
С. Босак
|
1
|
С. Бябешка
|
1
|
С. В. Іжакоўскі
|
1
|
С. В. Бандарэнка
|
1
|
С. В. Бябешка
|
1
|
С. В. Вадзяновіч
|
1
|
С. В. Казека
|
1
|
С. В. Крывец
|
1
|
С. В. Кісляк
|
1
|
С. В. Тарасевіч
|
1
|
С. Вабішчэвіч
|
1
|
С. Дуван
|
1
|
С. Вадзяновіч
|
1
|
С. Г. Новік
|
1
|
С. Г. Ціханоўская
|
1
|
С. Г. Шасцілоўскі
|
1
|
С. Гершгорын
|
1
|
С. Глябовіч
|
1
|
С. Гнядзько
|
1
|
С. Гоцманаў
|
1
|
С. Грыцавец
|
1
|
С. Гудзімаў
|
1
|
С. Гусак
|
1
|
С. Дабравольскі
|
1
|
С. Домаш
|
1
|
С. М. Шабашоў
|
1
|
С. Малюцін
|
1
|
СКА-Растоў-на-Доне
|
1
|
С. Чаранкевіч
|
1
|
С. У. Равіна
|
1
|
С. У. Семянюк
|
1
|
С. У. Федаровіч
|
1
|
С. У. Шапавал
|
1
|
С. У. Шыловіч
|
1
|
С. Усеня
|
1
|
С. Федаровіч
|
1
|
С. Х. Арзуманян
|
1
|
С. Ц. Кабяк
|
1
|
С. Цвяцінскі
|
1
|
С. Цітоў
|
1
|
С. Ціханоўская
|
1
|
С. Чапская
|
1
|
С. Шабашоў
|
1
|
С. У. Калішэвіч
|
1
|
С. Шапавал
|
1
|
С. Шасцілоўскі
|
1
|
С. Шкапіч
|
1
|
С. Шчагрыковіч
|
1
|
С. Шыловіч
|
1
|
С. Яноўская
|
1
|
С. Янчук
|
1
|
С.К.Кліні
|
1
|
Сatholic.by
|
1
|
Сiметрыя
|
1
|
СД
|
1
|
СК УС РБ
|
1
|
СКА-РВАР
|
1
|
С. У. Лазніца
|
1
|
С. У. Калядка
|
1
|
С. Мармеліус
|
1
|
С. Р. Сарока
|
1
|
С. Мінюк
|
1
|
С. Новік
|
1
|
С. Ожагаў
|
1
|
С. П. Агейчык
|
1
|
С. П. Кавальчук
|
1
|
С. П. Янчук
|
1
|
С. Паляшчук
|
1
|
С. Пацэвіч
|
1
|
С. Пясецкі
|
1
|
С. Пятрушка
|
1
|
С. Пілатовіч
|
1
|
С. Пісарэвіч
|
1
|
С. Пішч
|
1
|
С. Равіна
|
1
|
С. У. Бароўскі
|
1
|
С. Рудзінскі
|
1
|
С. С. Іваноў
|
1
|
С. С. Ігнатовіч
|
1
|
С. С. Лапунова
|
1
|
С. С. Пясецкі
|
1
|
С. С. Пішч
|
1
|
С. С. Шчагрыковіч
|
1
|
С. Сакалова
|
1
|
С. Сангін
|
1
|
С. Свянціцкі
|
1
|
С. Семянюк
|
1
|
С. Сямёнава
|
1
|
С. Сікорскі
|
1
|
С. Туманаў
|
1
|
Старадарожная вуліца (Брэст)
|
1
|
Старадубскі маршалак
|
1
|
Універмаг
|
1
|
Тэмперныя фарбы
|
1
|
Тэкля з Ратамскіх
|
1
|
Тэкстур
|
1
|
Тэкстыльнае мастацтва
|
1
|
Тэкстыльная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Тэктон
|
1
|
Тэлежурналіст
|
1
|
Тэлеканал Культура
|
1
|
Тэлепорт Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Тэлефонная вуліца (Пінск)
|
1
|
Тэлецэнтр (Мінск)
|
1
|
Тэль-Авіўскі ўніверсітэт
|
1
|
Тэльмінскі лес
|
1
|
Тэльтаў (канал)
|
1
|
Тэмір-Хан-Шурынская акруга
|
1
|
Тэвестэйскія біскупы
|
1
|
Тэналь
|
1
|
Тэнальны фронт
|
1
|
Тэнчынскія
|
1
|
Тэорыя кіравання
|
1
|
Тэрмаапрацоўка
|
1
|
Тэрэза Комар
|
1
|
Тэрэза Крысціна з Сапегаў
|
1
|
Тэрэза з Агінскіх
|
1
|
Тэрэза з Пацаў
|
1
|
Тэрэза з Урбанскіх
|
1
|
Тэрэзіенштат (канцэнтрацыйны лагер)
|
1
|
Тэхналагічнае абсталяванне
|
1
|
Тэхнапрыбор
|
1
|
Тэзіс
|
1
|
Тэвестэ
|
1
|
Тэхнічная вуліца (Пінск)
|
1
|
Тэадора Аляксандра з Сапегаў
|
1
|
Турнянскія чорныя бярозы
|
1
|
Турыст (гасцініца, Гродна)
|
1
|
Турыстычная вуліца (Брэст)
|
1
|
Тыгран Саркісян
|
1
|
Тымянка
|
1
|
Тыпавыя праекты
|
1
|
Тырса дэ Маліна
|
1
|
Тытан (гандлёва-забаўляльны цэнтр)
|
1
|
Тытус Акветка-Шышла
|
1
|
Тытус Філіповіч
|
1
|
Тышавецкая канфедэрацыя
|
1
|
Тэадор Нагурскі
|
1
|
Тэадора Аляксандра Сапега
|
1
|
Тэадора Стаіца
|
1
|
Тэафілія з Мікульскіх
|
1
|
Тэадора Уршуля з Бутлераў
|
1
|
Тэадора з Корсакаў
|
1
|
Тэадора з Сапегаў
|
1
|
Тэадора з Тарноўскіх
|
1
|
Тэадосій Гадэбскі
|
1
|
Тэарэма Фрэшэ-Шохата
|
1
|
Тэарэтычная сацыялогія
|
1
|
Тэатразнавец
|
1
|
Тэатральная вуліца (Брэст)
|
1
|
Тэафіла Крушынская
|
1
|
Тэафіля з Андрэйковічаў
|
1
|
Тэафілія з Любанскіх
|
1
|
Тэафілія з Ляшчынскіх
|
1
|
Тэхнапрынт
|
1
|
Тэхнічны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Турнянская воласць
|
1
|
У. З. Царук
|
1
|
У. В. Здановіч
|
1
|
У. В. Касмынін
|
1
|
У. В. Русакевіч
|
1
|
У. В. Шубовіч
|
1
|
У. В. Юрчанка
|
1
|
У. Варакса
|
1
|
У. Васілючак
|
1
|
У. Верхавец
|
1
|
У. Вялічка
|
1
|
У. Грынь
|
1
|
У. Дадзіёмаў
|
1
|
У. Емяльянчык
|
1
|
У. Журавель
|
1
|
У. Заламай
|
1
|
У. В. Гатоўцаў
|
1
|
У. К. Лукомскі
|
1
|
У. К. Ясінскі
|
1
|
У. Каборда
|
1
|
У. Калтанюк
|
1
|
У. Каліноўскі
|
1
|
У. Карват
|
1
|
У. Касмынін
|
1
|
У. Кернога
|
1
|
У. Колб
|
1
|
У. Кошалеў
|
1
|
У. Крывіцкі
|
1
|
У. Куранкоў
|
1
|
У. Курнеў
|
1
|
У. В. Грыгор’еў
|
1
|
У. Бядуля
|
1
|
Тэўлі (значэнні)
|
1
|
У. А. Калесніка Брэсцкага аблвыканкама
|
1
|
У-2
|
1
|
У. І. Барысенка
|
1
|
У. І. Васілючак
|
1
|
У. І. Журавель
|
1
|
У. І. Каборда
|
1
|
У. І. Куранкоў
|
1
|
У. І. Молах
|
1
|
У. І. Пузырэўскі
|
1
|
У. Іванюк
|
1
|
У. А. Базанаў
|
1
|
У. А. Барысаў
|
1
|
У. А. Варакса
|
1
|
У. А. Заламай
|
1
|
У. А. Кернога
|
1
|
У. Барысаў
|
1
|
У. А. Крывіцкі
|
1
|
У. А. Плецюхоў
|
1
|
У. А. Ралько
|
1
|
У. А. Сальнікаў
|
1
|
У. А. Хвашчынскі
|
1
|
У. А. Чахоўскі
|
1
|
У. А. Шчэрба
|
1
|
У. А. Яцкевіч
|
1
|
У. Абушэнка
|
1
|
У. Астравушка
|
1
|
У. Б. Курнеў
|
1
|
У. Бабыль
|
1
|
У. Базанаў
|
1
|
Турнянская гміна
|
1
|
Турна (гміна)
|
1
|
У. Л. Абушэнка
|
1
|
Творчая майстэрня архітэктара Карунаса В. К.
|
1
|
Ташкенцкі раён
|
1
|
Таіса Белічэнка
|
1
|
Таісія Андрэеўна Карповіч
|
1
|
Таісія Лапцева
|
1
|
Таўрыйская ваенная акруга
|
1
|
Таўрыйскі інстытут прадпрымальніцтва і права
|
1
|
Таўрычаская ваенная акруга
|
1
|
Таўрычаскі грэнадзёрскі полк
|
1
|
Таўрычаскі інстытут прадпрымальніцтва і права
|
1
|
Тбіліскае вышэйшае артылерыйскае каманднае вучылішча
|
1
|
Твардоўскія
|
1
|
Творчая майстэрня-7
|
1
|
Творчая майстэрня архітэктара Вінаградава М. К.
|
1
|
Творчая майстэрня архітэктара Корбута А. І.
|
1
|
Ташдзіпрагар
|
1
|
Творчая майстэрня архітэктара Луцэвіч Л. П.
|
1
|
Творчая майстэрня архітэктара Тарноўскага У. М.
|
1
|
Творчая майстэрня архітэктара Цяльцова А. П.
|
1
|
Творчыя акадэмічныя майстэрні Міністэрства культуры Беларусі
|
1
|
Телефонная сувязь
|
1
|
Ткачы (значэнні)
|
1
|
Товах Салавейчык
|
1
|
Тогульскі раён
|
1
|
Токар
|
1
|
Токарава (значэнні)
|
1
|
Томаш Жук-Рыбіцкі
|
1
|
Томаш Лосік
|
1
|
Томаш Чаплі
|
1
|
Ташкенцкае землетрасенне
|
1
|
Тачыльны брусок
|
1
|
Тонік Крагельскі
|
1
|
Таццяна Аляксееўна Лугіна
|
1
|
Тартакі (значэнні)
|
1
|
Тарфяна-глеевыя глебы
|
1
|
Тарфяная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Тарфяная вуліца (Брэст)
|
1
|
Тарфяны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Тарфяны завулак (Брэст)
|
1
|
Тарфяніста-глеевыя глебы
|
1
|
Тарчыла
|
1
|
Тасафот
|
1
|
Тасёмка
|
1
|
Татран Прэшаў
|
1
|
Таццяна Аляксандраўна Бучык
|
1
|
Таццяна Аляксандраўна Фядотава
|
1
|
Таццяна Антонава-Мельяновіч
|
1
|
Таццянінская вуліца (Брэст)
|
1
|
Таццяна Барысаўна Шкалко
|
1
|
Таццяна Дудзік
|
1
|
Таццяна Калеснікава
|
1
|
Таццяна Канапацкая
|
1
|
Таццяна Команава
|
1
|
Таццяна Лось
|
1
|
Таццяна Лугіна
|
1
|
Таццяна Нічышына
|
1
|
Таццяна Паўлаўна Дземідзюк
|
1
|
Таццяна Сініца
|
1
|
Таццяна Удавенка
|
1
|
Таццяна Якубовіч
|
1
|
Таццяна Яўгенаўна Яцэнка
|
1
|
Томі Яніген
|
1
|
Тоніо Грабоўскі
|
1
|
Туркменскае радыё
|
1
|
Трэцяя бітва за Харкаў
|
1
|
Трудавая (значэнні)
|
1
|
Труфальдзіна
|
1
|
Трушко
|
1
|
Тры свяціцелі
|
1
|
Тры талера
|
1
|
Трысняговая вуліца (Брэст)
|
1
|
Трысцё
|
1
|
Трыхінелёз
|
1
|
Трышынская вуліца (Брэст)
|
1
|
Трэкінг (турызм)
|
1
|
Трэнажорная зала
|
1
|
Трэпанацыя
|
1
|
Трэст
|
1
|
Трэці Усерасійскі з'езд Саветаў рабочых, салдацкіх і сялянскіх дэпутатаў
|
1
|
Троіцкі мост, Пінск
|
1
|
Ту-134
|
1
|
Ту-16
|
1
|
Ту-4
|
1
|
Тугаплаўкія гліны
|
1
|
Туманаў
|
1
|
Тумін, крыніца
|
1
|
Турава-Пінская грэка-каталіцкая епархія
|
1
|
Турава-Пінская епархія епархія
|
1
|
Тураўская цэнтрыкліналь
|
1
|
Турбінны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Туризм и отдых
|
1
|
Туркестанскі фронт
|
1
|
Туркестанскі фронт, Грамадзянская вайна
|
1
|
Троіцын дзень
|
1
|
Троіцкі касцёл (Брэст)
|
1
|
Топальная вуліца (Пінск)
|
1
|
Трактарная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Топальны завулак (Пінск)
|
1
|
Топальны праезд (Пінск)
|
1
|
Торкель Сцюб'ёрсан
|
1
|
Тормаз
|
1
|
Торуньская канфедэрацыя
|
1
|
Торэлавега
|
1
|
Тоцемскі павет
|
1
|
Травы (вёска)
|
1
|
Травяная вуліца (Брэст)
|
1
|
Традыцыйная культура
|
1
|
Траецкі касцёл (Лыскава)
|
1
|
Тракайскі раён
|
1
|
Трактар Мінск
|
1
|
Трактарны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Троіцкая вуліца (Брэст)
|
1
|
Трамбіцкія
|
1
|
Транзітны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Транспартная вуліца (Пінск)
|
1
|
Транспартная развязка
|
1
|
Трансфарматарны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Траст NHS у паўночна-ўсходнім Уэльсе
|
1
|
Трафей
|
1
|
Трафім Ляшук
|
1
|
Трафімчык
|
1
|
Трахеатамія
|
1
|
Траян-Пятроўскі
|
1
|
Траўтфетэр, шведскі военачальнік
|
1
|
Тржыудар (герб)
|
1
|
Тройка коней
|
1
|
У. Кірмановіч
|
1
|
У. Л. Верхавец
|
1
|
Тарскі павет
|
1
|
Уладзімір Рыжанкоў
|
1
|
Уладзімір Міхайлавіч Капшай
|
1
|
Уладзімір Міхайлавіч Плюснін
|
1
|
Уладзімір Міхайлавіч Тапароў
|
1
|
Уладзімір Навуменка
|
1
|
Уладзімір Несцярук
|
1
|
Уладзімір Нямытаў
|
1
|
Уладзімір Паўлюкевіч
|
1
|
Уладзімір Плецюхоў
|
1
|
Уладзімір Пранько
|
1
|
Уладзімір Пятровіч Кіслы
|
1
|
Уладзімір Раманавіч Рыдзігер
|
1
|
Уладзімір Рыгоравіч Канарэеў
|
1
|
Уладзімір Рыгоравіч Сенчук
|
1
|
Уладзімір Скамарошчанка
|
1
|
Уладзімір Мікалаевіч Токароў
|
1
|
Уладзімір Станіслававіч Паўлоўскі
|
1
|
Уладзімір Стацюк
|
1
|
Уладзімір Сямерыкаў
|
1
|
Уладзімір Сяргеевіч Дашкевіч
|
1
|
Уладзімір Сёмуха
|
1
|
Уладзімір Сітуха
|
1
|
Уладзімір Тапароў
|
1
|
Уладзімір Тыльковіч
|
1
|
Уладзімір Уладзіміравіч Бялоў
|
1
|
Уладзімір Уродніч
|
1
|
Уладзімір Фралоў
|
1
|
Уладзімір Фёдаравіч Храленка
|
1
|
Уладзімір Хныкаў
|
1
|
Уладзімір Мілашкевіч
|
1
|
Уладзімір Мікалаевіч Токараў
|
1
|
Уладзімір Шышко
|
1
|
Уладзімір Графман
|
1
|
Уладзімір Іванавіч Назімаў
|
1
|
Уладзімір Іванавіч Чагін
|
1
|
Уладзімір Іванюк
|
1
|
Уладзімір Ігнатавіч Кітаеўскі
|
1
|
Уладзімір Аляксандравіч Аксёнаў
|
1
|
Уладзімір Аляксеевіч Шчука
|
1
|
Уладзімір Андрэевіч, князь Дарагабужскі
|
1
|
Уладзімір Барысаў
|
1
|
Уладзімір Бурцаў
|
1
|
Уладзімір Вінакур
|
1
|
Уладзімір Галушка
|
1
|
Уладзімір Гаўрылавіч Мінкевіч
|
1
|
Уладзімір Геваркян
|
1
|
Уладзімір Дзмітрыевіч Улас
|
1
|
Уладзімір Мікалаевіч Зуеў
|
1
|
Уладзімір Забела
|
1
|
Уладзімір Заламай
|
1
|
Уладзімір Захаравіч Дудзік
|
1
|
Уладзімір Калтанюк
|
1
|
Уладзімір Кубышкін
|
1
|
Уладзімір Кулішаў
|
1
|
Уладзімір Кірмановіч
|
1
|
Уладзімір Ладуцька
|
1
|
Уладзімір Леанюк
|
1
|
Уладзімір Лебедзеў
|
1
|
Уладзімір Малахвей
|
1
|
Уладзімір Мелішкевіч
|
1
|
Уладзімір Молах
|
1
|
Уладзімір Шумарын
|
1
|
Уладзімір Юзьвюк
|
1
|
Уладзімір II Уладзіміравіч
|
1
|
Ульскай школы сельскай моладзі
|
1
|
Уладзіслаў Сысуеў
|
1
|
Уладзіслаў Ткачоў
|
1
|
Уладзіслаў Трэмбіцкі
|
1
|
Уладзіслаў Тышкевіч (1644—1684)
|
1
|
Уладзіслаў Цітоў
|
1
|
Уладзіслаў Эмануэль Чаховіч-Ляхавіцкі
|
1
|
Уладзіслаў Юндзіл
|
1
|
Уладзіслаў Юніцкі
|
1
|
Уладычыца
|
1
|
Уласік Смаркач
|
1
|
Уленай
|
1
|
Улодакі
|
1
|
Ульен Дэспрэ
|
1
|
Ультрагукавое даследаванне
|
1
|
Уладзіслаў Суткоўскі
|
1
|
Ультрас
|
1
|
Ульяна Лапаткіна
|
1
|
Ульянаўскае вышэйшае танкавае вучылішча
|
1
|
Ульянаўская вуліца (Бабруйск)
|
1
|
Ульянаўская вуліца (Мазыр)
|
1
|
Ульянаўскі ўніверсітэт
|
1
|
Уляны
|
1
|
Ум-эль-Фахм
|
1
|
Уманскі сельсавет
|
1
|
Умар Алію
|
1
|
Умберта Вісконці
|
1
|
Унжанскі лагер
|
1
|
Унутраныя войскі МУС Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Уладзіслаў Сырыська
|
1
|
Уладзіслаў Скляр
|
1
|
Уладзімір Янукевіч
|
1
|
Уладзіслаў Верамейчык
|
1
|
Уладзімір Ясінскі
|
1
|
Уладзімір Яшчук
|
1
|
Уладзімір фон дэр Ляўніц
|
1
|
Уладзімірская вуліца (Брэст)
|
1
|
Уладзімірская губернская вучоная архіўная камісія
|
1
|
Уладзімірскі павет
|
1
|
Уладзімірскія епіскапы
|
1
|
Уладзіславаў Філонаў
|
1
|
Уладзіслаў-Станіслаў Аляксандравіч Чахоўскі
|
1
|
Уладзіслаў Іваноў
|
1
|
Уладзіслаў Брынчук
|
1
|
Уладзіслаў Буйніч
|
1
|
Уладзіслаў Васільеў
|
1
|
Уладзіслаў Войцехавіч Пуслоўскі
|
1
|
Уладзіслаў Саўчык
|
1
|
Уладзіслаў Грыцук
|
1
|
Уладзіслаў Дарагайстайскі
|
1
|
Уладзіслаў Дацэнка
|
1
|
Уладзіслаў Жалтоўскі
|
1
|
Уладзіслаў Знак
|
1
|
Уладзіслаў Знатноў
|
1
|
Уладзіслаў Кабачэўскі
|
1
|
Уладзіслаў Кабус
|
1
|
Уладзіслаў Карпеня
|
1
|
Уладзіслаў Кернік
|
1
|
Уладзіслаў Лапіцкі
|
1
|
Уладзіслаў Панчанка
|
1
|
Уладзіслаў Пліско
|
1
|
Уладзіслаў Радзівіл
|
1
|
Уладзімір Іванавіч Газдзецкі
|
1
|
Уладзімір (Сабадан)
|
1
|
У. Лапата-Загорскі
|
1
|
У. Сугак
|
1
|
У. С. Каліноўскі
|
1
|
У. С. Кароль
|
1
|
У. С. Кошалеў
|
1
|
У. С. Мядзведзь
|
1
|
У. С. Несцярук
|
1
|
У. С. Русак
|
1
|
У. С. Садоўскі
|
1
|
У. С. Ясюкевіч
|
1
|
У. Садоўскі
|
1
|
У. Сазановіч
|
1
|
У. Салаухін
|
1
|
У. Самовіч
|
1
|
У. Самцоў
|
1
|
У. Сёмуха
|
1
|
У. Русакевіч
|
1
|
У. У. Астравушка
|
1
|
У. У. Грынь
|
1
|
У. У. Майсюк
|
1
|
У. У. Мароз
|
1
|
У. У. Марозаў
|
1
|
У. У. Мелішкевіч
|
1
|
У. У. Папсуеў
|
1
|
У. Уродніч
|
1
|
У. Фаворскі
|
1
|
У. Хвашчынскі
|
1
|
У. Царук
|
1
|
У. Чахоўскі
|
1
|
У. Шубовіч
|
1
|
У. Рыжанкоў
|
1
|
У. Русак
|
1
|
У. Шышко
|
1
|
У. Мядзведзь
|
1
|
У. М. Здановіч
|
1
|
У. М. Калтанюк
|
1
|
У. М. Карват
|
1
|
У. М. Кірмановіч
|
1
|
У. М. Лапата-Загорскі
|
1
|
У. М. Навіцкі
|
1
|
У. М. Рыжанкоў
|
1
|
У. М. Шышко
|
1
|
У. Майсюк
|
1
|
У. Марозаў
|
1
|
У. Маслаў
|
1
|
У. Мелішкевіч
|
1
|
У. Молах
|
1
|
У. Навуменка
|
1
|
У. Ралько
|
1
|
У. Несцярук
|
1
|
У. Нямытаў
|
1
|
У. Нікалаеў
|
1
|
У. П. Вялічка
|
1
|
У. П. Емяльянчык
|
1
|
У. П. Паўлюкевіч
|
1
|
У. П. Юзьвюк
|
1
|
У. Панчанка
|
1
|
У. Паўлюкевіч
|
1
|
У. Плецюхоў
|
1
|
У. Пузырэўскі
|
1
|
У. Р. Іванюк
|
1
|
У. Р. Нямытаў
|
1
|
У. Шчэрба
|
1
|
У. Э. Сугак
|
1
|
Уладзімір-Станіслаў Чахоўскі
|
1
|
Украінская дзяржаўная юрыдычная акадэмія
|
1
|
Узорны праект
|
1
|
Узрыўная варонка
|
1
|
Узыходзячая зара
|
1
|
Узыходная вуліца (Брэст)
|
1
|
Узяцце Рэйхстага
|
1
|
Украінскае грамадска-культурнае аб'яднанне Брэсцкай вобласці
|
1
|
Украінская Прэм’ер-ліга 2013/2014
|
1
|
Украінская Прэм’ер-ліга 2017/2018
|
1
|
Украінская Прэм’ер-ліга 2019/2020
|
1
|
Украінская Прэм’ер-ліга 2020/2021
|
1
|
Украінская Прэм’ер-ліга 2021/2022
|
1
|
Украінская Прэм’ер-ліга Украіны 2010/2011
|
1
|
Украінская Прэм’ер-ліга Украіны 2011/2012
|
1
|
Украінская добраахвотніцкая армія
|
1
|
Узнясенскі манастыр
|
1
|
Украінская сельскагаспадарчая акадэмія
|
1
|
Украінская сусветная каардынацыйная рада
|
1
|
Украінскі гістарычны часопіс
|
1
|
Украінскі завочны політэхнічны інстытут
|
1
|
Украінскі нацыянальны рух
|
1
|
Укрынка
|
1
|
Уладава (значэнні)
|
1
|
Уладаўка
|
1
|
Уладаўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Уладзiмiр Мароз
|
1
|
Уладзімiр Здановіч
|
1
|
Уладзімеж Загурскі, генерал
|
1
|
Уладзімрская вуліца (Пінск)
|
1
|
Узнятая цаліна
|
1
|
Узнясенне Найсвяцейшай Дзевы Марыі
|
1
|
У. Юзьвюк
|
1
|
Угерка
|
1
|
У. Юрчанка
|
1
|
У. Я. Навуменка
|
1
|
У. Я. Панчанка
|
1
|
У. Ясюкевіч
|
1
|
У. Ясінскі
|
1
|
У. Яцкевіч
|
1
|
У добры час!
|
1
|
У спісах не значыўся
|
1
|
УП «Пружанскае ПМС»
|
1
|
УУС Гродзенскага аблвыканкама
|
1
|
Уварванне ў Польшчу (1939)
|
1
|
Уваскрасенскі Новадзявочы манастыр, Санкт-Пецярбург
|
1
|
Уваскрэсенская царква (Брэст)
|
1
|
Угрынец
|
1
|
Узногаўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
Угрынка
|
1
|
Угрынічы
|
1
|
Ударнік працы
|
1
|
Удмурцкая АССР
|
1
|
Узбекская Суперліга 2017
|
1
|
Узбекская Суперліга 2018
|
1
|
Узбекская Суперліга 2019
|
1
|
Узбекская Суперліга 2020
|
1
|
Узбекская Суперліга 2021
|
1
|
Узброеныя Сілы Украіны і Крыма
|
1
|
Узброеныя сілы Францыі
|
1
|
Узлёт (літаб’яднне)
|
1
|
Узлётная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Узногаўская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Тартакі, крыніца
|
1
|
Тарнагродская канфедэрацыя
|
1
|
Старажытнагрэчаская архітэктура
|
1
|
Супясчана-пясчаныя глебы
|
1
|
Сунічная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Суперкубак Арменіі па футболе
|
1
|
Суперкубак Арменіі па футболе 2006
|
1
|
Суперкубак Арменіі па футболе 2010
|
1
|
Суперкубак Літвы па футболе
|
1
|
Суперкубак Славеніі па футболе
|
1
|
Суперкубак Украіны па футболе
|
1
|
Суперліга-1 чэмпіянату Расіі па баскетболе
|
1
|
Суперліга Казахстана па футболе 2005
|
1
|
Суперліга Узбекістана 2021
|
1
|
Супескі
|
1
|
Супраслеўскі рукапіс
|
1
|
Супрацьтанкавая артылерыя
|
1
|
Супясчаныя глебы
|
1
|
Сунжанскі раён
|
1
|
Супясчанік
|
1
|
Суражыцкі манастыр
|
1
|
Сураўка
|
1
|
Сусветныя гульні 2017
|
1
|
Сусветныя гульні Міжнароднай спартыўнай федэрацыі калясачнікаў і ампутантаў
|
1
|
Сусветныя рэкорды
|
1
|
Сустрэчная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Сустрэчная вуліца (Брэст)
|
1
|
Суфражысткі
|
1
|
Сухабязводнае
|
1
|
Сухапутныя войскі СССР
|
1
|
Сухарэльшчына
|
1
|
Сухарэпшчына
|
1
|
Сунічная вуліца (Брэст)
|
1
|
Сунгалоўшчына
|
1
|
Сухопаль (гміна)
|
1
|
Суд першай інстанцыі
|
1
|
Суверэнны Ваенны ордэн імя Св. Яна Іерусалімскага
|
1
|
Сувораўскі праспект, Санкт-Пецярбург
|
1
|
Сувязная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Сувязны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Сувязь, грамадства
|
1
|
Сувязьінфармсэрвіс
|
1
|
Суд Баранавіцкага раёна і г. Баранавічы
|
1
|
Суд Мінскага раёна
|
1
|
Суд Першамайскага раёна (Мінск)
|
1
|
Суд Фрунзенскага раёна (Мінск)
|
1
|
Суд Цэнтральнага раёна (Мінск)
|
1
|
Суд апеляцыйнай інстанцыі
|
1
|
Суд касацыйнай інстанцыі
|
1
|
Суддзя гродскі
|
1
|
Сумскае ваеннае артылерыйскае вучылішча
|
1
|
Суддзя земскі берасцейскі
|
1
|
Суддзя земскі пінскі
|
1
|
Суддзя каптуровы
|
1
|
Суддзя каптуровы берасцейскі
|
1
|
Суджанскі павет
|
1
|
Судовая інстанцыя
|
1
|
Судовы староста
|
1
|
Суды агульнай юрысдыкцыі
|
1
|
Суздальская зямля
|
1
|
Сукнавальня
|
1
|
Сулеювек
|
1
|
Сумар
|
1
|
Сумбат Арзуманян
|
1
|
Сухая вуліца (Пінск)
|
1
|
Сухумская акруга
|
1
|
Су-7
|
1
|
Сядзіба Талочкаў (Вердамічы)
|
1
|
Сябрына «Край»
|
1
|
Сябрына «Край», Брэст
|
1
|
Сядзіба Багдановічаў (Стайкі)
|
1
|
Сядзіба Бохвіцаў (Флер’янова)
|
1
|
Сядзіба Завадскіх, Малеч
|
1
|
Сядзіба Камеры
|
1
|
Сядзіба Крашэўскіх, Доўгае
|
1
|
Сядзіба Куранецкіх
|
1
|
Сядзіба Наркевіча-Ёдкі (Наднёман)
|
1
|
Сядзіба Нейгофаў-Леяў, Маравіль
|
1
|
Сядзіба Ордаў (Варацэвічы)
|
1
|
Сядзіба Піляўскіх
|
1
|
Сядзіба Сулістроўскіх, Шэметава
|
1
|
Сядзіба Хмараў (Сёмкава)
|
1
|
Сысольскі раён
|
1
|
Сядзіба палешука канца XIX — пачатку XX ст.
|
1
|
Сядзібна-паркавага комплекса Рдултоўскіх, Верхняе Чэрніхава
|
1
|
Сядзібна-паркавы ансамбль Друцкіх-Любецкіх, Лунін
|
1
|
Сядзібна-паркавы ансамбль Карпінскіх
|
1
|
Сядзібна-паркавы ансамбль Плятэраў, Пясэчна
|
1
|
Сядзібна-паркавы комплекс Вольскіх, Жалезніца
|
1
|
Сядзібна-паркавы комплекс Нейгофаў-Леяў, Сігневічы
|
1
|
Сядзібна-паркавы комплекс О'Руркаў
|
1
|
Сядзібна-паркавы комплекс Ордаў (Варацэвічы)
|
1
|
Сядзібна-паркавы комплекс Пацаў, Гарадзішча
|
1
|
Сядзібна-паркавы комплекс Ротаў, Капылы
|
1
|
Сядзібна-паркавы комплекс Слатвінскіх
|
1
|
Сядзібна-паркавы комплекс Яленскіх
|
1
|
Сяброўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Сын старшыні
|
1
|
Суцэльнае зашкленне
|
1
|
Сцяпан Гудзімаў
|
1
|
Сучаснае мастацтва
|
1
|
Сушчыц
|
1
|
Сцепанішчаў
|
1
|
Сцэна
|
1
|
Сцяг Брэсцкага раёна
|
1
|
Сцяг камунізму
|
1
|
Сцяжная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Сцяпан Іванавіч Красоўскі
|
1
|
Сцяпан Іванавіч Любарскі
|
1
|
Сцяпан Ільіч Аборын
|
1
|
Сцяпан Аляксеевіч Труцько
|
1
|
Сцяпан Бурак
|
1
|
Сцяпан Георгіевіч Кандраценя
|
1
|
Сцяпан Кандратавіч Шахметаў
|
1
|
Сымон Барыс
|
1
|
Сцяпан Кандрацьевіч Шахметаў
|
1
|
Сцяпан Крываль
|
1
|
Сцяпан Кірычук
|
1
|
Сцяпан Макараў
|
1
|
Сцяпан Пясецкі
|
1
|
Сцяпан Пісарэвіч
|
1
|
Сцяпан Разін (опера)
|
1
|
Сцяпан Самайловіч
|
1
|
Сцяпан Слётаў
|
1
|
Сцяпан Федак
|
1
|
Сцяпан Шкапіч
|
1
|
Сцяпан Янчук
|
1
|
Сцімава
|
1
|
Су-9
|
1
|
Су-27УБМ1
|
1
|
Сядзібная вуліца (Пінск)
|
1
|
Старшыня Брэсцкага гарадскога выканаўчага камітэта
|
1
|
Староста шырвінцкі
|
1
|
Старосты берасцейскія
|
1
|
Старосты мсцібаўскія
|
1
|
Старосты слонімскія
|
1
|
Старосты ялоўскія
|
1
|
Стартавая вуліца (Пінск)
|
1
|
Стартавы завулак (Пінск)
|
1
|
Стартавы праезд (Пінск)
|
1
|
Старуноўская воласць
|
1
|
Старшы афіцэр
|
1
|
Старшыня Іванаўскага раённага выканаўчага камітэта
|
1
|
Старшыня Астравецкага райвыканкама
|
1
|
Старшыня Беластоцкага абласнога выканаўчага камітэта
|
1
|
Старшыня Ваўкавыскага раённага выканаўчага камітэта
|
1
|
Староста старадубскі
|
1
|
Старшыня Вілейскага абласнога выканаўчага камітэта
|
1
|
Старшыня Глыбоцкага раённага выканаўчага камітэта
|
1
|
Старшыня Гродзенскага гарадскога выканаўчага камітэта
|
1
|
Старшыня Гродзенскага губернскага межавога апеляцыйнага суда
|
1
|
Старшыня Драгічынскага раённага выканаўчага камітэта
|
1
|
Старшыня Камянецкага раённага выканаўчага камітэта
|
1
|
Старшыня Кобрынскага гарадскога выканаўчага камітэта
|
1
|
Старшыня Круглянскага райвыканкама
|
1
|
Старшыня Магілёўскага гарадскога выканаўчага камітэта
|
1
|
Старшыня Магілёўскага райвыканкама
|
1
|
Старшыня Маладзечанскага абласнога выканаўчага камітэта
|
1
|
Старшыня Полацкага райвыканкама
|
1
|
Старшыня Полацкага раённага выканаўчага камітэта
|
1
|
Староста хвейданскі
|
1
|
Староста равяціцкі
|
1
|
Старшыня Пружанскага раённага Савета дэпутатаў
|
1
|
Стараславянская азбука
|
1
|
Старажытнае Бярэсце
|
1
|
Старажытная вуліца (Брэст)
|
1
|
Старажэнкі
|
1
|
Старазаводская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Старазадворская вуліца (Брэст)
|
1
|
Старазадворскі завулак (Брэст)
|
1
|
Стараканстанцінаўскі павет
|
1
|
Старамодная камедыя
|
1
|
Старапескаўская сядзіба
|
1
|
Старасельна
|
1
|
Старасельская вуліца (Брэст)
|
1
|
Старасельская вуліца (Драгічын)
|
1
|
Старасельскі завулак (Драгічын)
|
1
|
Стараславянская вуліца (Брэст)
|
1
|
Староста рабштынскі
|
1
|
Стараста блудзенскі
|
1
|
Стараста пінскі
|
1
|
Старая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Старобінская цэнтрыкліналь
|
1
|
Старое Забалацце
|
1
|
Староста ваўкавыскі
|
1
|
Староста вілейскі
|
1
|
Староста гарадзенскі
|
1
|
Староста гродавы
|
1
|
Староста дудскі
|
1
|
Староста мейшагольскі
|
1
|
Староста мсціслаўскі
|
1
|
Староста парчэўскі
|
1
|
Старшыня Пружанскага райвыканкама
|
1
|
Старшыня Расонскага раённага выканаўчага камітэта
|
1
|
Су-22
|
1
|
Студэнцкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
Стратфард (Канектыкут)
|
1
|
Страхоціна
|
1
|
Строгая вуліца (Пінск)
|
1
|
Стройиздат
|
1
|
Стройнаука
|
1
|
Стронга
|
1
|
Структурны нос
|
1
|
Стрымня
|
1
|
Стрэлачны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Стрэмя
|
1
|
Студзеньскія музычныя вечары
|
1
|
Студзіводы
|
1
|
Студэнцкая вуліца (Пінск)
|
1
|
Студэнцкі завулак (Брэст)
|
1
|
Стралковы цір
|
1
|
Стужка, спартыўны снарад
|
1
|
Стужкавае зашкленне
|
1
|
Стыль Людовіка XV
|
1
|
Стытычэва
|
1
|
Стэпавая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Стэпавая вуліца (Пінск)
|
1
|
Стэргіяс Папахрыстас
|
1
|
Стэфан Пянкальскі
|
1
|
Стэфан Райскі
|
1
|
Стэфан Рупнеўскі
|
1
|
Стэфан Шылер
|
1
|
Стэфан Якшыч
|
1
|
Стэфані Барцачыні
|
1
|
Страсці па Аўдзею
|
1
|
Стралковы завулак (Брэст)
|
1
|
Старшыня Савета Рэспублікі Нацыянальнага сходу Беларусі
|
1
|
Стаянка, археалогія
|
1
|
Старшыня Савета Рэспублікі Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Стары Здзітаў
|
1
|
Стары Чартарыйскі
|
1
|
Стары горад, арганізацыя
|
1
|
Стары замак, Пінск
|
1
|
Стары парк, Баранавічы
|
1
|
Старыя праваслаўныя могілкі (Баранавічы)
|
1
|
Старэйшая сястра (мінісерыял)
|
1
|
Стасюкевіч
|
1
|
Статычаў
|
1
|
Стафан Іванавіч Гапанюк
|
1
|
Стафан Аляксандравіч Камендант
|
1
|
Стаціўка
|
1
|
Стаўпы (значэнні)
|
1
|
Стралковы батальён
|
1
|
Стольнік ліўскі
|
1
|
Столік
|
1
|
Столінская воласць
|
1
|
Столінская вуліца (Брэст)
|
1
|
Столінская вуліца (Пінск)
|
1
|
Столінская раўніна
|
1
|
Столінская іканапісная школа
|
1
|
Столінскі райвыканкам
|
1
|
Стопак
|
1
|
Стопка
|
1
|
Страдзеч (значэнні)
|
1
|
Стражнік
|
1
|
Стражнік берасцейскі
|
1
|
Страказіныя крылы
|
1
|
Сядзібная вуліца (Брэст)
|
1
|
Сялец, вадасховішча
|
1
|
Тармазная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Т. Ляшук
|
1
|
Т. Белічэнка
|
1
|
Т. Булавіна
|
1
|
Т. В. Давыдзенка
|
1
|
Т. В. Канапацкая
|
1
|
Т. В. Нічышына
|
1
|
Т. В. Самахвалава
|
1
|
Т. В. Шукала
|
1
|
Т. Г. Петухоўская
|
1
|
Т. Давыдзенка
|
1
|
Т. Дз. Удавенка
|
1
|
Т. Дулевіч
|
1
|
Т. Заранок
|
1
|
Т. Карпенка
|
1
|
Т. М. Булавіна
|
1
|
Т. Барэцці
|
1
|
Т. М. Макарэвіч
|
1
|
Т. М. Скірмунт
|
1
|
Т. Н. Ляшук
|
1
|
Т. Нічышына
|
1
|
Т. Р. Якубовіч
|
1
|
Т. Самахвалава
|
1
|
Т. Скірмунт
|
1
|
Т. Сініца
|
1
|
Т. У. Раўдзіна
|
1
|
Т. Удавенка
|
1
|
Т. Ф. Літвінава
|
1
|
Т. Чорная
|
1
|
Т. Шукала
|
1
|
Т. Бельская
|
1
|
Т. Бандарэнка
|
1
|
ТМ-7
|
1
|
Сінагога (Брэст)
|
1
|
Сілезію
|
1
|
Сільноў
|
1
|
Сіляеў
|
1
|
Сілікатная цэгла
|
1
|
Сілікатныя пяскі
|
1
|
Сіметрыя (архітэктура)
|
1
|
Сімонас Станявічус
|
1
|
Сімфанічная музыка
|
1
|
Сімфанічны аркестр NBC
|
1
|
Сімферопальскі гарсавет
|
1
|
Сімяон-столпнік
|
1
|
Сінагога, Камянец
|
1
|
Сінагога, Пінск
|
1
|
Сінагога Хабад Любавіч
|
1
|
Т. А. Маркевіч
|
1
|
Сінадальны аддзел Беларускай Праваслаўнай Царквы
|
1
|
Сінадальны кірунак
|
1
|
Сінкевічы (значэнні)
|
1
|
Сістэма запісу лікаў кірыліцай
|
1
|
Сістэма ранняга папярэджання, Расія
|
1
|
Сітніцкае радовішча
|
1
|
Сіцька
|
1
|
Сішоўка
|
1
|
Т-130
|
1
|
Т. І. 3абела
|
1
|
Т. І. Гусачок
|
1
|
Т. І. Кандрусевіч
|
1
|
Т. І. Сініца
|
1
|
Т. Якубовіч
|
1
|
ТСААВІЯХІМ
|
1
|
Сілас
|
1
|
Танцавальная пляцоўка
|
1
|
Тамара Міхайлаўна Недзьведзь
|
1
|
Тамара Самахвалава
|
1
|
Тамара Фёдараўна Кабат
|
1
|
Тамара Шукала
|
1
|
Тамарыск
|
1
|
Тамаш Здань Пушкін
|
1
|
Тамашоўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Тамбаз
|
1
|
Тамбоўскае кавалерыйскае вучылішча
|
1
|
Тамбур, прахадная прастора
|
1
|
Таміе Кусакара
|
1
|
Тамічы
|
1
|
Тамічы (сяло)
|
1
|
Танцоўшчык
|
1
|
Тамара Кабот
|
1
|
Тапаграфічная анатомія чалавека
|
1
|
Тапаграфічная здымка
|
1
|
Тапаліная вуліца (Брэст)
|
1
|
Таполевая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Таполя чорная пірамідальная
|
1
|
Тараканскі манастыр
|
1
|
Тарангул
|
1
|
Тарас Міхалік
|
1
|
Тарас Чопік
|
1
|
Тарбеева
|
1
|
Тарбеева (Казельскі раён)
|
1
|
Таргошыцкая вуліца (Пінск)
|
1
|
Тарлы
|
1
|
Тамара Ляўчук
|
1
|
Тамара Булавіна
|
1
|
Табольскі павет
|
1
|
Тадэвуш Карлавіч Сулістроўскі
|
1
|
Таваркаўскі
|
1
|
Тавары народнага спажывання
|
1
|
Таварыскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
Таварыства Чырвонага Крыжа БССР
|
1
|
Таварыства мінскіх ўрачоў
|
1
|
Таварыства шубраўцаў
|
1
|
Таварыства элементарных кніг
|
1
|
Таджыкдзірпабуд
|
1
|
Тадэвуш Бохвіц
|
1
|
Тадэвуш Галоўка
|
1
|
Тадэвуш Галуўка
|
1
|
Тадэвуш Жаба
|
1
|
Тадэвуш Жулінскі
|
1
|
Тадэвуш Касакоўскі
|
1
|
Тамара Анатольеўна Шатлікава
|
1
|
Тадэвуш Пжыпкоўскі
|
1
|
Тадэвуш Развадоўскі
|
1
|
Таемная палявая паліцыя
|
1
|
Таемны саветнік
|
1
|
Таз (анатомія)
|
1
|
Тайная Вячэра
|
1
|
Такэсі Кітана
|
1
|
Талебійскі раён
|
1
|
Талмуд Тора
|
1
|
Талнах
|
1
|
Талін (універсам)
|
1
|
Талін (універсам, Мінск)
|
1
|
Тамара Іванаўна Паўлюковіч
|
1
|
Тамара Іванаўна Сучок
|
1
|
Сілезскія акадэмічныя лаўры
|
1
|
Сідраны
|
1
|
Сялецкае войтаўства
|
1
|
Сяргей Грыб
|
1
|
Сяргей Аляксандравіч Ахманаў
|
1
|
Сяргей Аляксандравіч Ражкавец
|
1
|
Сяргей Аляксандравіч Раманаў
|
1
|
Сяргей Аляксандравіч Федчанка
|
1
|
Сяргей Аляксеевіч Нікіцін
|
1
|
Сяргей Базылёў
|
1
|
Сяргей Балошка
|
1
|
Сяргей Белаяр
|
1
|
Сяргей Брышцен
|
1
|
Сяргей Васілевіч Мартысюк
|
1
|
Сяргей Васільевіч Вярэніч
|
1
|
Сяргей Віктаравіч Дубешка
|
1
|
Сяргей Галяткін
|
1
|
Сяргей Грышкевіч
|
1
|
Сяргей Аляксандравіч Альшэўскі
|
1
|
Сяргей Гулюта
|
1
|
Сяргей Гусак
|
1
|
Сяргей Дзенісеня
|
1
|
Сяргей Дзмітрыевіч Ашмянцаў
|
1
|
Сяргей Еўдашэнка
|
1
|
Сяргей Кавалевіч
|
1
|
Сяргей Казлоўскі
|
1
|
Сяргей Калішэвіч
|
1
|
Сяргей Кандрацьеў
|
1
|
Сяргей Каток
|
1
|
Сяргей Кожух
|
1
|
Сяргей Красоўскі
|
1
|
Сяргей Крот
|
1
|
Сяргей Аляксандравіч Астроўскі
|
1
|
Сяргей Агейчык
|
1
|
Сяргей Леановіч
|
1
|
Сямён Дастаеўскі
|
1
|
Сялецкі падрайком
|
1
|
Сяло Навагольскае
|
1
|
Сяло Перасопніца
|
1
|
Сялянска-Работніцкая Грамада
|
1
|
Сялянская воля
|
1
|
Сялянская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Сялянская вуліца (Брэст)
|
1
|
Сялянская гміна
|
1
|
Сялянская праўда (ганцавіцкая раённая газета)
|
1
|
Сямён Бельскі
|
1
|
Сямён Вайніловіч
|
1
|
Сямён Вітко
|
1
|
Сямён Гершгорын
|
1
|
Сямён Кавенька
|
1
|
Сяргей Іванавіч Ясковіч
|
1
|
Сямён Раманавіч Кобрынскі
|
1
|
Сямён Старэйшы Збаражскі
|
1
|
Сямён Урусаў
|
1
|
Сямён Церайкоўскі
|
1
|
Сямён Юльянавіч Сідарчук
|
1
|
Сямён Яхімавіч Брэслер
|
1
|
Сяміпалацінская вобласць
|
1
|
Сяміпалацінская губерня
|
1
|
Сяміпалацінскі дзяржаўны педагагічны інстытут
|
1
|
Сянная вуліца (Пінск)
|
1
|
Сянны завулак (Пінск)
|
1
|
Сяогань
|
1
|
Сяргей Іванавіч Барташ
|
1
|
Сяргей Курневіч
|
1
|
Сяргей Леанідавіч Астапчык
|
1
|
Сідзюк
|
1
|
Сярэдняя агульнаадукацыйная навучальная ўстанова
|
1
|
Сяргей Чыканаў
|
1
|
Сяргей Шабашоў
|
1
|
Сяргей Шушкевіч
|
1
|
Сяргей Якаўлевіч Жукоўскі
|
1
|
Сярмяга
|
1
|
Сярнічка
|
1
|
Сярэбраны медаль
|
1
|
Сярэдзіна XIX стагоддзя
|
1
|
Сярэдне-Азіяцкая ваенная акруга
|
1
|
Сярэднеазіяцкі політэхнічны інстытут
|
1
|
Сярэдневяковае Берасце
|
1
|
Сярэднегадавы расход вады
|
1
|
Сярэднепрыпяцкая нізіна
|
1
|
Сярэдняя вуліца (Брэст)
|
1
|
Сяргей Фёдаравіч Юркевіч
|
1
|
Сярэдняя спецыяльная музычная школа пры Беларускай дзяржаўнай кансерваторыі імя А. В. Луначарскага
|
1
|
Сярэдняя школа №150, Мінск
|
1
|
Сярэдняя школа № 137 імя П. М. Машэрава
|
1
|
Сярэдні Роў
|
1
|
Сяхновічы
|
1
|
Сібір Новасібірск
|
1
|
Сібірскае аддзяленне РАН
|
1
|
Сібірскае аддзяленне Расійскай акадэміі навук
|
1
|
Сібірскі інжынерна-будаўнічы інстытут
|
1
|
Сібірскі інстытут арганізацыі тэрыторыі
|
1
|
Сігнальны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Сігнявіцкая гміна
|
1
|
Сідарэвіч
|
1
|
Сяргей Цынкевіч
|
1
|
Сяргей Фёдаравіч Палхоўскі
|
1
|
Сяргей Лявоцкі
|
1
|
Сяргей Пазняк
|
1
|
Сяргей Макаранка
|
1
|
Сяргей Марчук
|
1
|
Сяргей Мікалаевіч Варонін
|
1
|
Сяргей Мікалаевіч Калаярскі
|
1
|
Сяргей Мікалаевіч Маркевіч
|
1
|
Сяргей Мікалаевіч Піліповіч
|
1
|
Сяргей Міхайлавіч Высоцкі
|
1
|
Сяргей Міхайлавіч Грынь
|
1
|
Сяргей Міхайлавіч Пілішчык
|
1
|
Сяргей Міхайлавіч Сланімскі
|
1
|
Сяргей Напяркоўскі
|
1
|
Сяргей Наілевіч Гімаеў
|
1
|
Сяргей Падпалы
|
1
|
Сяргей Пацэвіч
|
1
|
Сяргей Фёдаравіч Карпец
|
1
|
Сяргей Пяткевіч
|
1
|
Сяргей Пятровіч Пазднякоў
|
1
|
Сяргей Пятровіч Руціч
|
1
|
Сяргей Пятрушка
|
1
|
Сяргей Радакоўскі
|
1
|
Сяргей Сахарук
|
1
|
Сяргей Старадуб
|
1
|
Сяргей Сяргеевіч Васілеўскі
|
1
|
Сяргей Сяргеевіч Смірноў, пісьменнік
|
1
|
Сяргей Уладзіміравіч Бычыла
|
1
|
Сяргей Уладзіміравіч Волкаў
|
1
|
Сяргей Уладзіміравіч Кахановіч
|
1
|
Сяргей Феадосавіч Любчук
|
1
|
Сяргей Федаровіч
|
1
|
Лямпавы завулак (Баранавічы)
|
1
|
Валерый Страмук
|
1
|
Лязо
|
1
|
Арганізацыя Украінскіх Нацыяналістаў
|
1
|
Апостальскі экзархат Харбіна
|
1
|
Апочацкі павет
|
1
|
Апошняя ахвяра
|
1
|
Апсід
|
1
|
Аптэчны агарод
|
1
|
Арабейка
|
1
|
Аранжоўнік
|
1
|
Аранскія
|
1
|
Аранта
|
1
|
Арачная ніша
|
1
|
Арачны праезд
|
1
|
Арашхаза
|
1
|
Арбалетны болт
|
1
|
Аргументы і факты
|
1
|
Аперацыя «Прыпяцкае балота»
|
1
|
Ардынатура
|
1
|
Аржаная вуліца (Брэст)
|
1
|
Аркадзь Мікалаевіч Скуратовіч
|
1
|
Аркадзь Сурскі
|
1
|
Аркадзь Яфімавіч Аркін
|
1
|
Аркадзьеўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Арлоўска-Курская бітва
|
1
|
Арлоўская аперацыя, 1943
|
1
|
Арлоўскі дзяржаўны акадэмічны тэатр імя І. С. Тургенева
|
1
|
Арлоўскі дзяржаўны ўніверсітэт
|
1
|
Арлоўскі драматычны тэатр імя І. С. Тургенева
|
1
|
Арлянская дзюна
|
1
|
Армейская вуліца (Брэст)
|
1
|
Апечанскі Пасад
|
1
|
Аперацыя «Гамбург»
|
1
|
Армянская Прэм’ер-ліга 2019/2020
|
1
|
Анфіладная кампазіцыя
|
1
|
Антоній Рдултоўскі
|
1
|
Антоній Свяжынскі
|
1
|
Антоній Тызенгаўз (1756–1816)
|
1
|
Антоній Ян Тышкевіч
|
1
|
Антоній і Клеапатра (п'еса)
|
1
|
Антопальская ватна-прадзільная фабрыка
|
1
|
Антопальскі пасялковы савет
|
1
|
Антыкамуністычная ліга народаў Азіі
|
1
|
Антыкварыят
|
1
|
Антысавецкі рух у Беларусі
|
1
|
Ануфры Дзяконскі
|
1
|
Ануфры Карытынскі
|
1
|
Анфас
|
1
|
Аншлаг
|
1
|
Аперацыя «Іскра»
|
1
|
Анэля Тэафіля са Скірмунтаў
|
1
|
Анэля з Валадковічаў
|
1
|
Анісімавіцкая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Апалоніуш Аляксандр Шуйскі
|
1
|
Апалонія Бжастоўская
|
1
|
Апалін Гофмайстар
|
1
|
Апалін Гофмайстэр
|
1
|
Апалінарый (Кашавы)
|
1
|
Апалінскія
|
1
|
Апаплексічны ўдар
|
1
|
Апарат Ілізарава
|
1
|
Апастолас Гунтулас
|
1
|
Аператыўна-аналітычны цэнтр
|
1
|
Аперацыйны блок
|
1
|
Армянская Прэм’ер-ліга 2014/2015
|
1
|
Армія II Рэчы Паспалітай
|
1
|
Антоній Панікоўскі
|
1
|
Аршанскае староства
|
1
|
Архітэктурная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Архітэктурныя кулісы
|
1
|
Архіўная справа
|
1
|
Арцельны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Арцём Весялоў
|
1
|
Арцём Грышкевіч
|
1
|
Арцём Драбатовіч
|
1
|
Арцём Камароў
|
1
|
Арцём Лявонаў
|
1
|
Арцём Рапейка
|
1
|
Арцём Стралко
|
1
|
Арцём Юрэня
|
1
|
Арцёмчык
|
1
|
Аршанская вуліца (Брэст)
|
1
|
Архітэктурна-канструктарская комплексная майстэрня №4 Магілёўграмадзянпраекта
|
1
|
Аршанскі завод жалезабетонных вырабаў
|
1
|
Арынянка
|
1
|
Арэнбургская ваенная школа лётчыкаў
|
1
|
Арэнбургская епархія
|
1
|
Арэнбургская і Саракташская епархія
|
1
|
Арэхава-Зуеўскі раён
|
1
|
Арэхавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Арэхавая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Арэхавая вуліца (Пінск)
|
1
|
Арэхавы завулак (Брэст)
|
1
|
Арэхавы завулак (Драгічын)
|
1
|
Арэхаўскі, канал
|
1
|
Арэшак, крэпасць
|
1
|
Архітэктурна-планіровачнае ўпраўленне выканаўчага камітэта Віцебскага гарадскога Савета народных дэпутатаў
|
1
|
Архітэктура гарадоў СССР
|
1
|
Армія Модлін
|
1
|
Арт-суполка імя Тадэвуша Рэйтана
|
1
|
Армія Палесся
|
1
|
Армія Украінскай Народнай Рэспублікі
|
1
|
Армія генерала Андэрса
|
1
|
Арнаментыка
|
1
|
Арнольд Собчак
|
1
|
Арон Паўлавіч Лурыя
|
1
|
Арон Салавейчык
|
1
|
Арон Фогель
|
1
|
Арсенальная набярэжная
|
1
|
Арсень Нікіцін
|
1
|
Арсеній Акулік
|
1
|
Арсеній Аляксеевіч Міхайлоўскі
|
1
|
Арсеній Мален
|
1
|
Артаганальныя мнагачлены
|
1
|
Архіепіскап Гродзенскі і Беластоцкі
|
1
|
Артадаксальны іўдаізм
|
1
|
Артрыт
|
1
|
Артур Слівінскі
|
1
|
Артур Сямёнаў
|
1
|
Артынская воласць
|
1
|
Архбюро
|
1
|
Археаграфічныя камісіі
|
1
|
Археалагічны помнік
|
1
|
Археалагічныя раскопкі
|
1
|
Архитектура городов-героев
|
1
|
Архова
|
1
|
Архпраект АК
|
1
|
Архівіст
|
1
|
Архівістыка
|
1
|
Антоній Плаўскі
|
1
|
Антоній Зубко
|
1
|
Асабовае імя
|
1
|
Андрэй Грукаў
|
1
|
Андрэй Арцюх
|
1
|
Андрэй Багданавіч Сапега
|
1
|
Андрэй Барвіюк
|
1
|
Андрэй Бас
|
1
|
Андрэй Бахно
|
1
|
Андрэй Бенедыкт Карніцкі
|
1
|
Андрэй Валовіч, сын Паўла
|
1
|
Андрэй Вярэніч
|
1
|
Андрэй Вячаслававіч Кураеў
|
1
|
Андрэй Гарбачоў
|
1
|
Андрэй Гарнастаеў
|
1
|
Андрэй Гартанг
|
1
|
Андрэй Гембінскі
|
1
|
Андрэй Гузееў
|
1
|
Андрэй Андрэевіч Эшпай
|
1
|
Андрэй Данілавіч Гурбановіч
|
1
|
Андрэй Дрождж
|
1
|
Андрэй Збаражскі
|
1
|
Андрэй Каржук
|
1
|
Андрэй Клімук
|
1
|
Андрэй Козыраў
|
1
|
Андрэй Кіжаватаў
|
1
|
Андрэй Лаўрык
|
1
|
Андрэй Леанідавіч Курысюк
|
1
|
Андрэй Лозка
|
1
|
Андрэй Ліпскі
|
1
|
Андрэй Маркавіч Рудніцкі
|
1
|
Андрэй Матушэвіч
|
1
|
Андрэй Антанюк
|
1
|
Андрэй Агапаў
|
1
|
Андрэй Міхайлоўскі
|
1
|
Анатоль Федарук
|
1
|
Анатоль Жытко
|
1
|
Анатоль Зеляноўскі
|
1
|
Анатоль Зосік
|
1
|
Анатоль Казловіч
|
1
|
Анатоль Канстанцінавіч Кулак
|
1
|
Анатоль Краўчук
|
1
|
Анатоль Леанідавіч Шапялевіч
|
1
|
Анатоль Ліневіч
|
1
|
Анатоль Мяшкоў
|
1
|
Анатоль Насеня
|
1
|
Анатоль Санько
|
1
|
Анатоль Станкевіч
|
1
|
Анатоль Ткачук
|
1
|
Анатоль Шрубенка
|
1
|
Андрэй Абрамовіч
|
1
|
Анатолій Іванавіч Алай
|
1
|
Анатолій Дашко
|
1
|
Анатолій Жытко
|
1
|
Ангар
|
1
|
Ангарская (лесапарк)
|
1
|
Андаралаў
|
1
|
Анджэй Айненкель
|
1
|
Анджэй Кунерт
|
1
|
Анджэй Хайноўскі
|
1
|
Андрасюк
|
1
|
Андрэ Ванарбур
|
1
|
Андрэй Іванавіч
|
1
|
Андрэй Іванавіч, князь старыцкі
|
1
|
Андрэй Іларыёнавіч Кузьмін
|
1
|
Андрэй Мікалаевіч Дрозд
|
1
|
Андрэй Міхальчук
|
1
|
Антоній Верашчака
|
1
|
Антон Смаль
|
1
|
Антон Белязяк
|
1
|
Антон Будзіловіч
|
1
|
Антон Галянчук
|
1
|
Антон Завадскі
|
1
|
Антон Збарашэўскі
|
1
|
Антон Коршун
|
1
|
Антон Кудзей
|
1
|
Антон Кійко
|
1
|
Антон Лабуда
|
1
|
Антон Навумавец
|
1
|
Антон Пракопа
|
1
|
Антон Пугач
|
1
|
Антон Пыцель
|
1
|
Антон Уладэк
|
1
|
Антаніна з Корвін-Касакоўскіх
|
1
|
Антон Халязнікаў
|
1
|
Антон Ялец
|
1
|
Антон Ятусевіч
|
1
|
Антоні Ісідар Віславух
|
1
|
Антоні Віславух
|
1
|
Антоні Гажыч
|
1
|
Антоні Ганіч
|
1
|
Антоні Генрых Радзівіл
|
1
|
Антоні Матайкевіч
|
1
|
Антоніа Сіяка
|
1
|
Антоній (Вакарык)
|
1
|
Антоній (Дзямянскі)
|
1
|
Антоній (Мельнікавў)
|
1
|
Антокаль
|
1
|
Антаніна Эмінава
|
1
|
Андрэй Павук
|
1
|
Андрэй Францішак Сапега
|
1
|
Андрэй Падарэўскі
|
1
|
Андрэй Прыведа
|
1
|
Андрэй Пятровіч Савіцкі
|
1
|
Андрэй Пікуза
|
1
|
Андрэй Піліпавіч Пашчанка
|
1
|
Андрэй Рабушаваў
|
1
|
Андрэй Рахуба
|
1
|
Андрэй Рыгоравіч Корсак
|
1
|
Андрэй Самсон
|
1
|
Андрэй Сасніцкі
|
1
|
Андрэй Смаль
|
1
|
Андрэй Станчук
|
1
|
Андрэй Фляр’янавіч Навіцкі
|
1
|
Андрэй Чысты
|
1
|
Антаніна Анатольеўна Жданко
|
1
|
Андрэй Шарэнда
|
1
|
Андрэй Шпак
|
1
|
Андрэй Якімчук
|
1
|
Андрэй Яруціч
|
1
|
Андрэя Багіян
|
1
|
Андрэя Рымшы вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Анелія Борзабагатая
|
1
|
Анелія з Борзабагатых
|
1
|
Анзэльм Зеркоўскі
|
1
|
Анка Лучыян
|
1
|
Анкер
|
1
|
Анс Даўман
|
1
|
Ансіс Даўман
|
1
|
Антаноўская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Асаба (горад)
|
1
|
Асавецкія
|
1
|
Анатоль Гатоўчыц
|
1
|
Балота Дубнік
|
1
|
Бакуны, Ліноўскі сельсавет
|
1
|
Бакуны II
|
1
|
Бакінская акруга СПА
|
1
|
Бал
|
1
|
Балабанавіцкая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Балатанская абарончая аперацыя
|
1
|
Балаткова
|
1
|
Балатонская абарончая аперацыя
|
1
|
Балеслаў Ліманоўскі
|
1
|
Балесы Полісся
|
1
|
Балнісі
|
1
|
Балота Гала
|
1
|
Балота Дамашніцы
|
1
|
Балота Жук
|
1
|
Байкоўская воласць
|
1
|
Балота Коча
|
1
|
Балота Чырвонае
|
1
|
Балотная ліхаманка
|
1
|
Балотная руда
|
1
|
Балтыйская ліга, гандбол
|
1
|
Балтыйская мужчынская ліга, баскетбол
|
1
|
Баль (танцы)
|
1
|
Бальтазар Рагальскі
|
1
|
Баляса
|
1
|
Баляслаў І Храбры
|
1
|
Баляслаў Аляксандр Халецкі
|
1
|
Баляслаў Грэфнер
|
1
|
Баляслаў Енжэеўскі
|
1
|
Бакуны, Вялікасельскі сельсавет
|
1
|
Байкевічы
|
1
|
Баляслаў Пірштук
|
1
|
Багеміле
|
1
|
Багаж
|
1
|
Багародзіцкі раён
|
1
|
Багатая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Багаткевіч
|
1
|
Багатырэвіч
|
1
|
Багдан Аляксандравіч фон Глазенап
|
1
|
Багдан Васілевіч Саламярэцкі
|
1
|
Багдан Дубавік
|
1
|
Багдан Малайчук
|
1
|
Багдан Хомік
|
1
|
Багдана Друцкая-Канопля
|
1
|
Багдана з Палубінскіх
|
1
|
Багдашэўскія
|
1
|
Багемістыка
|
1
|
Базісная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Багуміла Сухадольская
|
1
|
Багуміла з Сухадольскіх
|
1
|
Багуслаў Бохвіц
|
1
|
Багуслаў Крыштаф Радзівіл
|
1
|
Багуслаў Рэйнек
|
1
|
Багуслаўцы
|
1
|
Бадак
|
1
|
Базавая вуліца (Пінск)
|
1
|
Базар
|
1
|
Базарная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Базарная плошча, Кобрын
|
1
|
Базыльянская вуліца (Брэст)
|
1
|
Базыльянскі манастыр, Ружаны
|
1
|
Базіліка Святой Ганны у Кодані
|
1
|
Баляслаў Ліманоўскі
|
1
|
Баляслаў Юрый II
|
1
|
Бага
|
1
|
Барзаскі раён
|
1
|
Барбара з Войнаў
|
1
|
Барбара з Копцяў
|
1
|
Барбара з Кунцэвічаў
|
1
|
Барбара з Лапацінскіх
|
1
|
Барбара з Раецкіх
|
1
|
Барбара з Сапегаў
|
1
|
Барбара з Тарлаў
|
1
|
Барбастэла (заказнік)
|
1
|
Барвяная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Бардаўская восень
|
1
|
Бардзюр
|
1
|
Бардзінскае
|
1
|
Барзаскі раё
|
1
|
Барзнянскі павет
|
1
|
Барбара Лаская
|
1
|
Баркоўскі сельсавет
|
1
|
Барнаульскі павет
|
1
|
Барочная скульптура
|
1
|
Бартавы тэхнік
|
1
|
Барталамеа Эстэбан Мурыльё
|
1
|
Бары (Антарыа)
|
1
|
Барыкадная вуліца (Брэст)
|
1
|
Барыс Іванавіч Самсонаў
|
1
|
Барыс Барысавіч Палынаў
|
1
|
Барыс Бахараў
|
1
|
Барыс Бур'ян
|
1
|
Барыс Васільевіч Шмыга
|
1
|
Барыс Гадуноў (опера)
|
1
|
Барбара Маеўская
|
1
|
Бараўцоўская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Баляслаў Язвінскі
|
1
|
Баранавіцкая фабрыка дзіцячых цацак
|
1
|
Баліцкая
|
1
|
Бандарук
|
1
|
Баравая (гоначная траса)
|
1
|
Баравая вуліца (Брэст)
|
1
|
Баравіцкі павет
|
1
|
Барадзеня
|
1
|
Барадзінская вуліца (Брэст)
|
1
|
Баранавіцкае вытворчае баваўнянае аб'яднанне
|
1
|
Баранавіцкая благачынне
|
1
|
Баранавіцкая вуліца (Пінск)
|
1
|
Баранавіцкая гандлёва-адміністрацыйная школа
|
1
|
Баранавіцкая майстэрня
|
1
|
Баранавіцкая мэблевая фабрыка
|
1
|
Баранавіцкі
|
1
|
Барацінкі
|
1
|
Баранавіцкі архітэктурна-канструктарскі аддзел Брэстграмадзянпраекта
|
1
|
Баранавіцкі архітэктурна-канструктарскі аддзел праектнага інстытута «Брэстграмадзянпраект»
|
1
|
Баранавіцкі гарадскі Савет дэпутатаў
|
1
|
Баранавіцкі камбінат сянажных веж
|
1
|
Баранавіцкі раён, Карэліцкі раён
|
1
|
Баранавіцкі раённы суд
|
1
|
Баранавіцкі станкабудаўнічы завод
|
1
|
Баранавіцкі тэхналагічны тэхнікум
|
1
|
Баранавіцкі тэхнікум лёгкай прамысловасці
|
1
|
Баранавіцкі філіял Брэстпраекта
|
1
|
Баранавіцкі эканоміка-юрыдычны каледж
|
1
|
Баранавіцкі эканоміка-юрыдычны тэхнікум
|
1
|
Баранавіцкі ўсходні дэканат
|
1
|
Баранавіцкі ўсходні дэканат благачынне
|
1
|
Багадзельня
|
1
|
Баваўняныя тканіны
|
1
|
Асенняя вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Аэрадромная вуліца (Брэст)
|
1
|
Ахвяральнік
|
1
|
Ахвярнік
|
1
|
Ахова прыроды
|
1
|
Ахоўная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Ахоўныя віды
|
1
|
Ахоўская вуліца (Пінск)
|
1
|
Ахоўскі завулак (Пінск)
|
1
|
Ацячызна, парк
|
1
|
Ачэрэтуватэ
|
1
|
Ашык Амер
|
1
|
Аэрадром пад Пружанамі
|
1
|
Аэрадромная (жылы раён)
|
1
|
Аэрадромная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Аэрадромная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Афіцэрскі знак "Парасон"
|
1
|
Аэрадромны завулак (Драгічын)
|
1
|
Аямідэ Джыбаду
|
1
|
Аўгуст Камтэ
|
1
|
Аўгуста з Агінскіх
|
1
|
Аўгустоўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Аўгусцінцы
|
1
|
Аўгусціны
|
1
|
Аўдыторыя
|
1
|
Аўраам Фоксман
|
1
|
Аўрам Йешаяў Карэліц
|
1
|
Аўрамій (Лецыда)
|
1
|
Аўрамій (Лятніцкі)
|
1
|
Аўстралійская грамадзянская канвенцыя
|
1
|
Аханскі павет
|
1
|
Афанасій Луба
|
1
|
Аўтавакзал (Наваполацк)
|
1
|
Астыгматызм
|
1
|
Асенняя вуліца (Брэст)
|
1
|
Асенса MX
|
1
|
Аскетызм
|
1
|
Аснежыцкага сельсавета
|
1
|
Аснежышкі
|
1
|
Асновы матэматыкі
|
1
|
Асоў
|
1
|
Астравецкая цэнтральная раённая бальніца
|
1
|
Астрамецкі
|
1
|
Астрамечаўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Астраханскае рэальнае вучылішча
|
1
|
Астролаг (Магілёў)
|
1
|
Астрынскае староства
|
1
|
Асфальтабетон
|
1
|
Атракцыён
|
1
|
Асфальтабетонны завод (Мінск)
|
1
|
Асінаўскі ЛПК
|
1
|
Асінаўскі раён
|
1
|
Асіповіцкае камуністычнае падполле
|
1
|
Асіст
|
1
|
Атакар Чэрлін
|
1
|
Атакент
|
1
|
Атаман Руды
|
1
|
Атар Чапідзэ
|
1
|
Атланты і карыятыды
|
1
|
Атон Антонавіч Чачот
|
1
|
Атон Вісконці
|
1
|
Атоцкі канал
|
1
|
Атрадзінская воласць
|
1
|
Аўтавакзал (Бабруйск)
|
1
|
Аўтамабільная паркоўка
|
1
|
Бабёрная вуліца (Пінск)
|
1
|
БЛК (Гродна)
|
1
|
Б. Рыльскі
|
1
|
Б. С. Бахараў
|
1
|
Б. С. Паўловіч
|
1
|
Б. Садоўскі
|
1
|
Б. Саланевіч
|
1
|
Б. Стасевіч
|
1
|
Б. Фельдман
|
1
|
Б. Шапашнік
|
1
|
Б. Шварцэ
|
1
|
Б. Шмыга
|
1
|
Б. Яфімаў
|
1
|
БА ЦАР па водных відах спорту
|
1
|
БК Шаўляй
|
1
|
Бабаловіч
|
1
|
Б. Пірштук
|
1
|
Бабашкін
|
1
|
Бабровіцкае возера
|
1
|
Бабровіцкі дуб
|
1
|
Бабруйскае павятовае казначэйства
|
1
|
Бабруйская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Бабруйская майстэрня Магілёўскага аблпраекта
|
1
|
Бабруйская трыкатажная фабрыка
|
1
|
Бабруйсксельмаш
|
1
|
Бабруйскі гарбарны камбінат
|
1
|
Бабруйскі завод буйнапанэльнага домабудавання
|
1
|
Бабруйскі паўночны прамысловы вузел
|
1
|
Бабруйскі педтэхнікум
|
1
|
Бабруйскі філіял БДЭУ
|
1
|
Бабры (Мазыр)
|
1
|
Б. Ржэўскі
|
1
|
Б. Пухоўскі
|
1
|
Аўтаматычная тэлефонная станцыя
|
1
|
Б. В. Люгайла
|
1
|
Аўтандзіл Лабадзэ
|
1
|
Аўтастрада Р 14 (Украіна)
|
1
|
Аўтатранспарт
|
1
|
Аўтахлебазавод
|
1
|
Аўчына
|
1
|
Б. І. Садоўскі
|
1
|
Б. І. Стасевіч
|
1
|
Б. А. Панкратаў
|
1
|
Б. А. Ржэўскі
|
1
|
Б. Бахараў
|
1
|
Б. В. Булатаў
|
1
|
Б. В. Канявега
|
1
|
Б. В. Карасёў
|
1
|
Б. В. Пухоўскі
|
1
|
Б. Панкратаў
|
1
|
Б. Вільчкоўскі
|
1
|
Б. Вішнеўскі
|
1
|
Б. Дэвідсан
|
1
|
Б. Жуковіч
|
1
|
Б. К. Пірштук
|
1
|
Б. Канявега
|
1
|
Б. Караваеў
|
1
|
Б. Карасёў
|
1
|
Б. Л. Саланевіч
|
1
|
Б. Л. Шапашнік
|
1
|
Б. М. Жуковіч
|
1
|
Б. М. Фельдман
|
1
|
Б. Нахімаў-Дольскі
|
1
|
Б. Палявы
|
1
|
Анатоль Жданеня
|
1
|
Анатоль Гарай
|
1
|
Барыс Карасёў
|
1
|
Ала Омесь
|
1
|
Аксамітная вуліца (Брэст)
|
1
|
Аксана Іванаўна Нарановіч
|
1
|
Аксана Вечар
|
1
|
Аксана Гайдук
|
1
|
Аксана Лойдава
|
1
|
Аксана Уладзіміраўна Драгун
|
1
|
Актавая зала
|
1
|
Актавыя кнігі
|
1
|
Актыўныя формы кіслароду
|
1
|
Акунінскі канал
|
1
|
Акупацыя тэрыторыі СССР войскамі Трэцяга рейха і яго саюзнікаў
|
1
|
Акцябрскі раён (Прыморскі край)
|
1
|
Ала Квяткоўская
|
1
|
Ала Шамрук
|
1
|
Акруга Нью-Хэйвен
|
1
|
Аланія Уладзікаўказ
|
1
|
Алар Рая
|
1
|
Алатырскі павет
|
1
|
Албу, Нікалета
|
1
|
Алданскі раён
|
1
|
Алданскі ўлус
|
1
|
Алег Іванавіч Адамюк
|
1
|
Алег Горбач
|
1
|
Алег Карповіч
|
1
|
Алег Краткоўскі
|
1
|
Алег Лукашэвіч
|
1
|
Алег Мікановіч
|
1
|
Алег Міхайлавіч Дуканаў
|
1
|
Акруга Сафалк
|
1
|
Акруга Насо
|
1
|
Алег Прэднюк
|
1
|
Акадэмія Генштаба
|
1
|
Айнзатцгруппы паліцыі бяспекі і СД
|
1
|
Айнзацгрупа Б
|
1
|
Айчына свайму Абаронцу
|
1
|
Акадэмгарадок (Мінск)
|
1
|
Акадэмгарадок АН БССР
|
1
|
Акадэмік АН СССР
|
1
|
Акадэмік Акадэміі будаўніцтва і архітэктуры СССР
|
1
|
Акадэмік Беларускай акадэміі адукацыі
|
1
|
Акадэмік Міжнароднай акадэміі арганізацыйных і кіруючых навук
|
1
|
Акадэмік Міжнароднай акадэміі навук вышэйшай школы
|
1
|
Акадэмік Міжнароднай інжынернай акадэміі
|
1
|
Акадэмік Расійскай акадэміі архітэктуры і будаўнічых навук
|
1
|
Акадэмічныя майстэрні Міністэрства культуры Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Акадэмія Станіслава
|
1
|
Акруга Магдэбург
|
1
|
Акадэмія Федэральнай службы бяспекі Расіі
|
1
|
Акадэмія аграрных навук
|
1
|
Акадэмія грамадзянскай абароны МНС Расіі
|
1
|
Акадэмія дзяржаўнага кіравання пры Прэзідэнце Украіны
|
1
|
Акадэмія мастацтваў Балонні
|
1
|
Акадэмія навук Рэспублікі Таджыкістан
|
1
|
Акадэмія навук Таджыкскай ССР
|
1
|
Акадэмія народнай гаспадаркі пры Урадзе Расійскай Федэрацыі
|
1
|
Акадэмія расійскай славеснасці
|
1
|
Акопавая вуліца (Пінск)
|
1
|
Акрабатыка на Еўрапейскіх гульнях 2019 — балансавыя практыкаванні (змяшаныя пары)
|
1
|
Акрабатыка на Еўрапейскіх гульнях 2019 — дынамічныя практыкаванні (змяшаныя пары)
|
1
|
Акрабатыка на Еўрапейскіх гульнях 2019 — мнагабор'е (змяшаныя пары)
|
1
|
Акруга Брэгенц
|
1
|
Алег Протчанка
|
1
|
Алег Рагозін
|
1
|
Азія Арджэнта
|
1
|
Алойзы Якуб Пузына
|
1
|
Алена са Скумін-Тышкевічаў
|
1
|
Алена са Спінекаў
|
1
|
Алесь Астраўцоў
|
1
|
Алесь Загорскі
|
1
|
Алесь Кажадуб
|
1
|
Алесь Пяткевіч
|
1
|
Алесь Цярэшка
|
1
|
Алесь Шаціла
|
1
|
Алеся Баранава
|
1
|
Алеся Дабравіцкая
|
1
|
Алехна Давойнавіч
|
1
|
Алешын
|
1
|
Алмі
|
1
|
Алсвенскан 2019
|
1
|
Алена з Кастравіцкіх
|
1
|
Алтайская (жылы раён)
|
1
|
Алыцкая ардынацыя
|
1
|
Альберт Капскі
|
1
|
Альберт Станіслаў Радзівіл
|
1
|
Альбрыхтава
|
1
|
Альбрэхт Савіцкі
|
1
|
Альбрэхтава (Пінскі раён)
|
1
|
Альбрэхтаўская вуліца (Пінск)
|
1
|
Альвідзіна
|
1
|
Альжбета Браніцкая
|
1
|
Альжбета Ягелонка
|
1
|
Альжбета з Астрарогаў
|
1
|
Альжбета з Вішнявецкіх
|
1
|
Алена з Шамоўскіх
|
1
|
Алена з Бжастоўскіх
|
1
|
Алег Родзін
|
1
|
Алена Белая
|
1
|
Алег Рыгоравіч Арлоў
|
1
|
Алег Феадосьевіч Макарэвіч
|
1
|
Алег Хіжэўскі
|
1
|
Алег Чыркун
|
1
|
Алег Яўгенавіч Цяслюк
|
1
|
Алейня
|
1
|
Алекбург
|
1
|
Алексій II (Патрыярх Маскоўскі)
|
1
|
Алена Іванаўна Куніцкая
|
1
|
Алена Іванаўна Шаблінская
|
1
|
Алена Ігнацюк
|
1
|
Алена Аляксандраўна Рыбіна
|
1
|
Алена Аляксееўна Бурык
|
1
|
Алена Бурак
|
1
|
Алена Яўгенаўна Заяц
|
1
|
Алена Васілеўна Хоміч
|
1
|
Алена Гневушава
|
1
|
Алена Грамацкая
|
1
|
Алена Гуркоўская
|
1
|
Алена Клімушка
|
1
|
Алена Ківако
|
1
|
Алена Леванцэвіч
|
1
|
Алена Мікалаеўна Старык
|
1
|
Алена Пятроўна Салтыкова
|
1
|
Алена Пятроўна Хацько
|
1
|
Алена Сяргееўна Туміловіч
|
1
|
Алена Тугарканаўна
|
1
|
Алена Цялькова
|
1
|
Алена Эльяшэвіч
|
1
|
Айвазоўскі
|
1
|
Азіза
|
1
|
Альжбета з Навамейскіх
|
1
|
Адам Дмахоўскі
|
1
|
Агракамбінат Мачулішчы
|
1
|
Аграпрадукт
|
1
|
Агрыпіна
|
1
|
Агрыпіна Смаленская
|
1
|
Агульнаадукацыйная школа
|
1
|
Агульнацаркоўная аспірантура і дактарантура імя святых роўнаапостальных Кірыла і Мяфодзія
|
1
|
Ада Ігнатаўна Войцік
|
1
|
Адам Іванавіч Гіль
|
1
|
Адам Ігнатавіч Кумейша
|
1
|
Адам Аляксандр Стадніцкі
|
1
|
Адам Анцута
|
1
|
Адам Білевіч
|
1
|
Адам Біспінг
|
1
|
Адам Дэламарс
|
1
|
Агнешка Рэнц
|
1
|
Адам Кавалька
|
1
|
Адам Коц
|
1
|
Адам Кісель
|
1
|
Адам Несялоўскі
|
1
|
Адам Панінскі
|
1
|
Адам Скварчынскі
|
1
|
Адам Солтан
|
1
|
Адам Сцяпанавіч Плятэр-дэ-Броэль
|
1
|
Адам Шуйскі
|
1
|
Адам Эплер
|
1
|
Адамкаў (Адамкова)
|
1
|
Адамкоўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Адамовічы
|
1
|
Агоньчык (герб)
|
1
|
Агнеса Бургундская
|
1
|
Адахаўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
Авіялайнер
|
1
|
Абуза
|
1
|
Абушэнка
|
1
|
Абходная вуліца (Брэст)
|
1
|
Абшарнік
|
1
|
Абшчына Рыека
|
1
|
Абшчына Сомбар
|
1
|
Абшчына Сталічна
|
1
|
Абшчына Цэле
|
1
|
Абясшкоджванне боепрыпасаў
|
1
|
Аб’еднанне (часопіс)
|
1
|
Аб’яднанне незалежных людзей
|
1
|
Авечка (значэнні)
|
1
|
Авіябомба
|
1
|
Авіямадэльны спорт
|
1
|
Агляд
|
1
|
Авіяцыйная прамысловасць
|
1
|
Авіяцыйны завулак (Брэст)
|
1
|
Агава амерыканская
|
1
|
Агава валасістая
|
1
|
Агава каралевы Вікторыі
|
1
|
Агародная вуліца (Брэст)
|
1
|
Агародная вуліца (Пінск)
|
1
|
Агародны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Агароднінная вуліца (Пінск)
|
1
|
Агата Граматыка
|
1
|
Агатка
|
1
|
Агдэмер (значэнні)
|
1
|
Агейка
|
1
|
Агеньчык
|
1
|
Адаргею Секуеск
|
1
|
Адахаўшчына 2-я
|
1
|
Азёрны праезд (Пінск)
|
1
|
Азоцістыя асновы
|
1
|
Адэская абласная бібліятэка
|
1
|
Адэская аперацыя, 1944
|
1
|
Адэская наступальная аперацыя
|
1
|
Адэскі археалагічны музей
|
1
|
Адэскі мастацкі інстытут
|
1
|
Ажаніцца не журыцца
|
1
|
Ажэшкі
|
1
|
Азалія
|
1
|
Азарыцкі нацыянальны яўрэйскі сельсавет
|
1
|
Азербайджанскі індустрыяльна-будаўнічы інстытут
|
1
|
Азербайджанскі індустрыяльны інстытут
|
1
|
Азораў
|
1
|
Азоты-Пулавы
|
1
|
Азоўска-Данскі банк
|
1
|
Адэліна Кажакарыу
|
1
|
Азюнічы
|
1
|
Азярцовая вуліца (Брэст)
|
1
|
Азярцовы завулак (Брэст)
|
1
|
Азёрная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Азёрная вуліца (Брэст)
|
1
|
Азёрная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Азёрная вуліца (Маларыта)
|
1
|
Азёрная вуліца (Пінск)
|
1
|
Азёрны (аздараўленчы цэнтр)
|
1
|
Азёрны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Азёрны завулак (Брэст)
|
1
|
Азёрны завулак (Драгічын)
|
1
|
Азёрны завулак (Пінск)
|
1
|
Адэскае вышэйшае артылерыйскае каманднае вучылішча
|
1
|
Адынец (герб)
|
1
|
Адахаўшчына 3-я
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Францыі па тэнісе 2008 – адзіночны разрад, жанчыны
|
1
|
Адбываецца
|
1
|
Аддзел знешніх царкоўных сувязяў
|
1
|
Аддзел па справах архітэктуры пры Пінскім аблвыканкаме
|
1
|
Аддзел праблем Палесся НАН Беларусі
|
1
|
Аддзел праблем Палесся Нацыянальнай АН Беларусі
|
1
|
Аддзелачныя работы
|
1
|
Аджына-Тэпэ
|
1
|
Адзнака "За верную службу"
|
1
|
Адзірванскае возера
|
1
|
Адзірванцы
|
1
|
Адкрыты Кубак Беларусі па кёрлінгу 2020
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2014 – адзіночны разрад, жанчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат ЗША па тэнісе 2009 – парны разрад, жанчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Францыі па тэнісе 2009 – адзіночны разрад, жанчыны
|
1
|
Адрыян Ардзі
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Францыі па тэнісе 2010 – парны разрад, жанчыны
|
1
|
Адміністратыўная рэформа Вялікага Княства Літоўскага (1565-1566)
|
1
|
Адміністрацыйная рэформа 1565—1566 гадоў
|
1
|
Адміністрацыйны будынак
|
1
|
Адміністрацыйны падзел Польскай Рэспублікі (1918—1939)
|
1
|
Адміністрацыя Кастрычніцкага раёна г. Мінска
|
1
|
Адміністрацыя Маскоўскага раёна г. Мінска
|
1
|
Адміністрацыя Партызанскага раёна (Мінск)
|
1
|
Аднагалоссе
|
1
|
Аднаўленне Мінска
|
1
|
Адозва
|
1
|
Адольф Абрамовіч Іофэ
|
1
|
Адольф Лашкевіч
|
1
|
Адрованж (сядзіба)
|
1
|
Альжбета з Лігензаў
|
1
|
Альжбета з Пацаў
|
1
|
Анатоль Галушка
|
1
|
Аляксей Анатолевіч Пятрэнка
|
1
|
Аляксандра Баярына
|
1
|
Аляксандра Дзмітрыеўна Друцкая
|
1
|
Аляксандра Падгарадэнская
|
1
|
Аляксандра Рыгораўна Хадкевіч
|
1
|
Аляксандра Федасюк
|
1
|
Аляксандра Цыяву
|
1
|
Аляксандра з Задарноўскіх
|
1
|
Аляксандра з Заранкаў
|
1
|
Аляксандра з Хадкевічаў
|
1
|
Аляксандраў Пасаж
|
1
|
Аляксандраўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Аляксандраўскі кадэцкі корпус
|
1
|
Аляксееўка (Панінскі раён)
|
1
|
Аляксей Андраюк
|
1
|
Аляксандр Якубук
|
1
|
Аляксей Барысавіч Лявонаў
|
1
|
Аляксей Благавешчанскі
|
1
|
Аляксей Богдан
|
1
|
Аляксей Бортнікаў
|
1
|
Аляксей Валер'евіч Рыяўба
|
1
|
Аляксей Валовік
|
1
|
Аляксей Васілевіч Казанцаў
|
1
|
Аляксей Віктаравіч Страхаў
|
1
|
Аляксей Грос
|
1
|
Аляксей Дзмітрыевіч Плехаданаў
|
1
|
Аляксей Ермалаевіч Эверт
|
1
|
Аляксей Каўко
|
1
|
Аляксей Клямяціч
|
1
|
Аляксандра-Неўскі сабор (Масква)
|
1
|
Аляксандр Шуваеў
|
1
|
Аляксей Куляшоў
|
1
|
Аляксандр Сулкевіч
|
1
|
Аляксандр Патоцкі
|
1
|
Аляксандр Петрушэўскі
|
1
|
Аляксандр Пракапенка, 1990
|
1
|
Аляксандр Прыемскі
|
1
|
Аляксандр Разін
|
1
|
Аляксандр Родзін
|
1
|
Аляксандр Рэмеш
|
1
|
Аляксандр Сак
|
1
|
Аляксандр Самусевіч
|
1
|
Аляксандр Сангушкавіч
|
1
|
Аляксандр Саўчук
|
1
|
Аляксандр Свірыд
|
1
|
Аляксандр Станіслававіч Крац
|
1
|
Аляксандр Сцяпанавіч Ленскі
|
1
|
Аляксандр Шубскі
|
1
|
Аляксандр Сяргеевіч Камароў
|
1
|
Аляксандр Тышкевіч, сын Юрыя
|
1
|
Аляксандр Уладзіміравіч Кібоўскі
|
1
|
Аляксандр Уладзіміравіч Ласковіч
|
1
|
Аляксандр Уласавец
|
1
|
Аляксандр Ульянаў
|
1
|
Аляксандр Фёдаравіч Селіванаў
|
1
|
Аляксандр Храпкоўскі
|
1
|
Аляксандр Хрыстафоравіч Вастокаў
|
1
|
Аляксандр Ціханавіч Грачанінаў
|
1
|
Аляксандр Чудук
|
1
|
Аляксандр Чычэрын
|
1
|
Аляксандр Шавялянчык
|
1
|
Аляксандр Штаўберт
|
1
|
Аляксей Копасаў
|
1
|
Аляксей Кучук
|
1
|
Аляксандр Палазкоў
|
1
|
Анастасія Шлойда
|
1
|
Амфібол
|
1
|
Амфібія
|
1
|
Амід Нурыпур
|
1
|
Ан-24
|
1
|
Аналой
|
1
|
Аналітыка
|
1
|
Аналітычная матэматыка
|
1
|
Ананім
|
1
|
Анастасій (Апоцкі)
|
1
|
Анастасія Аляксееўна
|
1
|
Анастасія Грыцук
|
1
|
Анастасія Гулак
|
1
|
Анастасія Кажанкова
|
1
|
Анастасія з Куранецкіх
|
1
|
Амуніцыя
|
1
|
Анатоль Іванавіч Станкевіч
|
1
|
Анатоль Іосіфавіч Бурак
|
1
|
Анатоль Алейнікаў
|
1
|
Анатоль Аляксеевіч Трускоўскі
|
1
|
Анатоль Апанасавіч Комар
|
1
|
Анатоль Бараннік
|
1
|
Анатоль Барысавіч Кузняцоў
|
1
|
Анатоль Бензярук
|
1
|
Анатоль Брытун
|
1
|
Анатоль Вараб'ёў
|
1
|
Анатоль Вараб’ёў
|
1
|
Анатоль Вялікі
|
1
|
Анатоль Вітальевіч Шалтанюк
|
1
|
Амурская вуліца (Мінск)
|
1
|
Амкадор-Пінск
|
1
|
Аляксей Лапухін
|
1
|
Алёнушка
|
1
|
Аляксей Меляшэвіч
|
1
|
Аляксей Мяркулаў
|
1
|
Аляксей Петрусевіч
|
1
|
Аляксей Скачкоў
|
1
|
Аляксей Скварко
|
1
|
Аляксей Скрылёў
|
1
|
Аляксей Станкевіч
|
1
|
Аляксей Фёдаравіч Наганаў
|
1
|
Аляксей Цімафеевіч Кулікоў
|
1
|
Аляксей Шчарбакоў
|
1
|
Аляксей Эверт
|
1
|
Аляшэўскі
|
1
|
Аляўціна Падвязкіна
|
1
|
Алімпійская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Амерыканскі музей прыродазнаўчай гісторыі
|
1
|
Алімпія Пабіян
|
1
|
Аліна Густаўна Рэйтан-Гартынг
|
1
|
Аліна Ярашэвіч
|
1
|
Аліфа
|
1
|
Аліфірэнка
|
1
|
Алія (тэрмін)
|
1
|
Амбражэйчык
|
1
|
Амброзій Нямцэвіч
|
1
|
Амбулаторыя
|
1
|
Амгандаль
|
1
|
Амелі-ле-Бен
|
1
|
Амерыканскае матэматычнае таварыства
|
1
|
Амерыканскае філасофскае таварыства
|
1
|
Амерыканскі вяз
|
1
|
Аляксандр Палышэнкаў
|
1
|
Аляксандр Ніканоравіч Памяранцаў
|
1
|
Альжбета з Прусіноўскіх
|
1
|
Аляксандр Баразенка
|
1
|
Аляксандр Аляксандравіч Савіч
|
1
|
Аляксандр Аляксандравіч Солтан
|
1
|
Аляксандр Амельянюк
|
1
|
Аляксандр Андрэй Нямцэвіч
|
1
|
Аляксандр Андрэявіч Егарэйчанка
|
1
|
Аляксандр Антонавіч Агароднік
|
1
|
Аляксандр Антонавіч Кошыц
|
1
|
Аляксандр Антонаў
|
1
|
Аляксандр Арцёмавіч Салавей
|
1
|
Аляксандр Ахрамук
|
1
|
Аляксандр Бабаловіч
|
1
|
Аляксандр Багданчук
|
1
|
Аляксандр Бадак
|
1
|
Аляксандр Барысавіч Грыцук
|
1
|
Аляксандр Аляксандравіч Мартыненка
|
1
|
Аляксандр Барысавіч Пятроўскі
|
1
|
Аляксандр Бахановіч
|
1
|
Аляксандр Бокач
|
1
|
Аляксандр Буйноў
|
1
|
Аляксандр Булавіцкі
|
1
|
Аляксандр Біч
|
1
|
Аляксандр Валковіч
|
1
|
Аляксандр Валошын
|
1
|
Аляксандр Валынец
|
1
|
Аляксандр Васілевіч Міронскі
|
1
|
Аляксандр Васілевіч Саўчыц
|
1
|
Аляксандр Васілевіч Шуёнак
|
1
|
Аляксандр Васільевіч Белякоў, лётчык
|
1
|
Аляксандр Аляксандравіч Новікаў
|
1
|
Аляксандр Аляксандравіч Касьянаў (кампазітар)
|
1
|
Аляксандр Ват
|
1
|
Альховая вуліца (Пінск)
|
1
|
Альжбета з Раецкіх
|
1
|
Альжбета з Сапегаў
|
1
|
Альжбета з Шымковічаў
|
1
|
Альжбета са Струсёў
|
1
|
Алькабендас
|
1
|
Альт, голас
|
1
|
Альтдорфскі ўніверсітэт
|
1
|
Альтэнаўская вуліца (Пінск)
|
1
|
Альтэр Бреўда
|
1
|
Альтэя
|
1
|
Альфонс Скаржынскі
|
1
|
Альфонс Шутовіч
|
1
|
Альховая вуліца (Брэст)
|
1
|
Альхоўскі раён
|
1
|
Аляксандр Аляксандравіч Алонцаў
|
1
|
Альшанская вуліца (Брэст)
|
1
|
Альшаны-2005
|
1
|
Альшына чорная
|
1
|
Аляксандар (Быкавец)
|
1
|
Аляксандар Лукашук
|
1
|
Аляксандар Міхайлавіч Краўцоў
|
1
|
Аляксандр (Дабрынін)
|
1
|
Аляксандр Іванавіч Вітко
|
1
|
Аляксандр Іванавіч Лышчык
|
1
|
Аляксандр Іванавіч Палубінскі
|
1
|
Аляксандр Іванавіч Трыбухоўскі
|
1
|
Аляксандр Іванавіч Цуркан
|
1
|
Аляксандр Іллін
|
1
|
Аляксандр Ільін
|
1
|
Аляксандр Васільевіч Грубе
|
1
|
Аляксандр Вахрушаў
|
1
|
Аляксандр Новік
|
1
|
Аляксандр Міканоравіч Памяранцаў
|
1
|
Аляксандр Лышчык
|
1
|
Аляксандр Ляўчук
|
1
|
Аляксандр Майсеевіч Лур’е
|
1
|
Аляксандр Малевіч
|
1
|
Аляксандр Малінаў
|
1
|
Аляксандр Малінін
|
1
|
Аляксандр Марцёшкін
|
1
|
Аляксандр Мігуноў
|
1
|
Аляксандр Мікалаевіч Жыткевіч
|
1
|
Аляксандр Мікалаевіч Зайцаў
|
1
|
Аляксандр Мікалаевіч Мацко
|
1
|
Аляксандр Мікалаевіч Пачко
|
1
|
Аляксандр Мікалаевіч Унсовіч
|
1
|
Аляксандр Мілавідаў
|
1
|
Аляксандр Ладыга
|
1
|
Аляксандр Мінко
|
1
|
Аляксандр Міхайлавіч Базілевіч
|
1
|
Аляксандр Міхайлавіч Капіроўскі
|
1
|
Аляксандр Міхайлавіч Машэнскі
|
1
|
Аляксандр Міхайлавіч Недзьведзь
|
1
|
Аляксандр Міхайлавіч Рымскі-Корсакаў
|
1
|
Аляксандр Міхайлавіч Старавойтаў
|
1
|
Аляксандр Міхайлавіч Шматаў
|
1
|
Аляксандр Міхал Любамірскі
|
1
|
Аляксандр Міхал Пацей
|
1
|
Аляксандр Міцкевіч
|
1
|
Аляксандр Наканечнікаў
|
1
|
Аляксандр Нарбут-Лучынскі
|
1
|
Аляксандр Нарымонтавіч
|
1
|
Аляксандр Леанідавіч Друян
|
1
|
Аляксандр Кікінёў
|
1
|
Аляксандр Вацлававіч Ліцкевіч
|
1
|
Аляксандр Дэнбскі
|
1
|
Аляксандр Віктаравіч Камінскі
|
1
|
Аляксандр Вінчэўскі
|
1
|
Аляксандр Гайдашоў
|
1
|
Аляксандр Гельмерсен
|
1
|
Аляксандр Генувейна
|
1
|
Аляксандр Георгіевіч Фляркоўскі
|
1
|
Аляксандр Герасімук
|
1
|
Аляксандр Глінскі
|
1
|
Аляксандр Гоцманаў
|
1
|
Аляксандр Грабовік
|
1
|
Аляксандр Грыгор’еў
|
1
|
Аляксандр Грыцук
|
1
|
Аляксандр Драган
|
1
|
Аляксандр Жарскі
|
1
|
Аляксандр Кучынскі, футбаліст
|
1
|
Аляксандр Жмурка
|
1
|
Аляксандр Кабанаў
|
1
|
Аляксандр Казімір Гараін
|
1
|
Аляксандр Какоўскі
|
1
|
Аляксандр Калацэй
|
1
|
Аляксандр Каляда
|
1
|
Аляксандр Канавалюк
|
1
|
Аляксандр Кароль, футбаліст
|
1
|
Аляксандр Карпіцкі
|
1
|
Аляксандр Кашыц
|
1
|
Аляксандр Клачкоў
|
1
|
Аляксандр Ключнікаў
|
1
|
Аляксандр Козел
|
1
|
Аляксандр Курнатоўскі
|
1
|
Барыс Дзмітрыевіч Туркін
|
1
|
Барыс Міхайлавіч Пацейка
|
1
|
Абсалютны мінімум тэмпературы
|
1
|
В. Ланскі
|
1
|
В. Качурка
|
1
|
В. Конан
|
1
|
В. Копаць
|
1
|
В. Краснапрошын
|
1
|
В. Крывулец
|
1
|
В. Кулік
|
1
|
В. Курашык
|
1
|
В. Курловіч
|
1
|
В. Курылаў
|
1
|
В. Кутузаў
|
1
|
В. Кібук
|
1
|
В. Л. Вярэніч
|
1
|
В. Л. Тарасенка
|
1
|
В. Лахоўскі
|
1
|
В. Касцючонак
|
1
|
В. Леканаў
|
1
|
В. Леўчанка
|
1
|
В. Луцкін
|
1
|
В. Лютыч
|
1
|
В. Ляхар
|
1
|
В. Лісковіч
|
1
|
В. Лісоўскі
|
1
|
В. Ліцвінка
|
1
|
В. Ліцьвінка
|
1
|
В. Ліўшыц
|
1
|
В. М. Бароўская
|
1
|
В. М. Бразоўскі
|
1
|
В. М. Гарошка
|
1
|
В. Касяк
|
1
|
В. Каршакевіч
|
1
|
В. М. Дземідовіч
|
1
|
В. Доркін
|
1
|
В. Гарбузаў
|
1
|
В. Гарошка
|
1
|
В. Гніцій
|
1
|
В. Голік
|
1
|
В. Грабоўскі
|
1
|
В. Гумінскі
|
1
|
В. Д. Махновіч
|
1
|
В. Далгалёў
|
1
|
В. Дваранінавіч
|
1
|
В. Дз. Кліменка
|
1
|
В. Дз. Ліцвінка
|
1
|
В. Дз. Ліцьвінка
|
1
|
В. Дзяменцеў
|
1
|
В. Дружчыц
|
1
|
В. Карпусюк
|
1
|
В. Дунай
|
1
|
В. Дэні
|
1
|
В. Ерафеенка
|
1
|
В. Жарко
|
1
|
В. Жукроўскі
|
1
|
В. Журневіч
|
1
|
В. Загароднеў
|
1
|
В. Звераў
|
1
|
В. Зорын
|
1
|
В. К. Бегеба
|
1
|
В. К. Луцкін
|
1
|
В. Кандрасюк
|
1
|
В. Капітан
|
1
|
В. Карніцкі
|
1
|
В. М. Герасімаў
|
1
|
В. М. Касіцын
|
1
|
В. Ганчароў
|
1
|
В. С. Паліціка
|
1
|
В. Р. Доркін
|
1
|
В. Р. Рахманько
|
1
|
В. Р. Стрыпейкіс
|
1
|
В. Рахманько
|
1
|
В. Розаў
|
1
|
В. Рудскі
|
1
|
В. Рушніцкі
|
1
|
В. С. Брыль
|
1
|
В. С. Гарбачык
|
1
|
В. С. Грыгараў
|
1
|
В. С. Журневіч
|
1
|
В. С. Капітан
|
1
|
В. С. Мілашэўскі
|
1
|
В. С. Папоў
|
1
|
В. Патароча
|
1
|
В. С. Севяранін
|
1
|
В. С. Серафімаў
|
1
|
В. Сабалеўскі
|
1
|
В. Сабко
|
1
|
В. Саковіч
|
1
|
В. Севяранін
|
1
|
В. Семяняка
|
1
|
В. Серафімаў
|
1
|
В. Скрыпчанка
|
1
|
В. Сотнікаў
|
1
|
В. Стаяк
|
1
|
В. Страмук
|
1
|
В. Стрыпейкіс
|
1
|
В. Пржэцлаўскі
|
1
|
В. Папко
|
1
|
В. М. Марковіч
|
1
|
В. Мілашэўскі
|
1
|
В. М. Навумчык
|
1
|
В. М. Саламеннік
|
1
|
В. М. Саломенік
|
1
|
В. М. Семяняка
|
1
|
В. М. Хандогін
|
1
|
В. М. Хвалюк
|
1
|
В. М. Чарапенька
|
1
|
В. Маркевіч
|
1
|
В. Марковіч
|
1
|
В. Матронін
|
1
|
В. Махновіч
|
1
|
В. Мельнік
|
1
|
В. Мядзведнікава
|
1
|
В. Навадворская
|
1
|
В. Панасюк
|
1
|
В. Навумчык
|
1
|
В. П. Бальбух
|
1
|
В. П. Бахно
|
1
|
В. П. Бруцкі
|
1
|
В. П. Булава
|
1
|
В. П. Вакульчык
|
1
|
В. П. Зорын
|
1
|
В. П. Карамышава
|
1
|
В. П. Карпусюк
|
1
|
В. П. Касцючонак
|
1
|
В. П. Маркевіч
|
1
|
В. П. Ярашэвіч
|
1
|
В. Пабудзей
|
1
|
В. Паліціка
|
1
|
В. Гарбачык
|
1
|
В. Гайдучык
|
1
|
В. Трубіла
|
1
|
В. І. Гарбузаў
|
1
|
Бітва пад Чарнобылем
|
1
|
Бітва пры Лютцэне (1813)
|
1
|
Бітва ў Крупчыцах
|
1
|
Бітве за Каўказ
|
1
|
Біфобія
|
1
|
Біябібліяграфія
|
1
|
Біясферны запаведнік
|
1
|
Біяхімія раслін
|
1
|
В. І. Іўчанкаў
|
1
|
В. І. Бурскі
|
1
|
В. І. Валынец
|
1
|
В. І. Валюшыцкі
|
1
|
В. І. Верас
|
1
|
В. І. Гаўрылюк
|
1
|
Бітва пад Філіпавам
|
1
|
В. І. Дунай
|
1
|
В. І. Жарко
|
1
|
В. І. Загароднеў
|
1
|
В. І. Карніцкі
|
1
|
В. І. Качурка
|
1
|
В. І. Курылаў
|
1
|
В. І. Навадворская
|
1
|
В. І. Садоўская
|
1
|
В. І. Сянкевіч
|
1
|
В. І. Тупека
|
1
|
В. І. Чарнуха-Воліч
|
1
|
В. І. Чэрыкаў
|
1
|
В. Іўчанкаў
|
1
|
Бітва пад Хацінам (1673)
|
1
|
Бітва пад Старым Канстанцінавам, 1648
|
1
|
В. А. Барадзеня
|
1
|
Бітва за Брэст-Літоўскі
|
1
|
Біблія Піскатара
|
1
|
Бібліятэк
|
1
|
Бігушкі
|
1
|
Бідасоа
|
1
|
Біер
|
1
|
Бізонія
|
1
|
Біма
|
1
|
Бінжэрвіль
|
1
|
Біньямін Анэкштэйн
|
1
|
Біскуп луцкі і брэсцкі
|
1
|
Біскуп пінскі
|
1
|
Біскуп смаленскія
|
1
|
Біспінг
|
1
|
Бітва за Варшаву 1920
|
1
|
Бітва пад Піляўцамі, 1648
|
1
|
Бітва за Кобрын
|
1
|
Бітва ля Крупчыц
|
1
|
Бітва на Калокшы, 1097
|
1
|
Бітва на рацэ Калке
|
1
|
Бітва пад Бездзежам, 1771
|
1
|
Бітва пад Белай Царквой, 1651
|
1
|
Бітва пад Брэстам
|
1
|
Бітва пад Варшаваю (1656)
|
1
|
Бітва пад Веркамі
|
1
|
Бітва пад Візнай
|
1
|
Бітва пад Гарадзечнай
|
1
|
Бітва пад Кобрынам, 1812
|
1
|
Бітва пад Мілавідамі
|
1
|
Бітва пад Прохараўкай
|
1
|
В. А. Астрога
|
1
|
В. А. Беразоўскі
|
1
|
В. Гаварцова
|
1
|
В. В. Лютыч
|
1
|
В. Бруцкі
|
1
|
В. Брыль
|
1
|
В. Булава
|
1
|
В. Бурскі
|
1
|
В. Бяскосты
|
1
|
В. В. Бяскосты
|
1
|
В. В. Васілюк
|
1
|
В. В. Гайдучык
|
1
|
В. В. Дваранінавіч
|
1
|
В. В. Копаць
|
1
|
В. В. Кулік
|
1
|
В. В. Курловіч
|
1
|
В. В. Леўчанка
|
1
|
В. В. Панасюк
|
1
|
В. Беразоўскі
|
1
|
В. В. Рудскі
|
1
|
В. В. Рушніцкі
|
1
|
В. В. Скрыпчанка
|
1
|
В. В. Сокал
|
1
|
В. В. Шумак
|
1
|
В. Вабішчэвіч
|
1
|
В. Вакульчык
|
1
|
В. Валюшыцкі
|
1
|
В. Ватковіч
|
1
|
В. Верас
|
1
|
В. Вярэніч
|
1
|
В. Г. Амбражэйчык
|
1
|
В. Г. Фамічоў
|
1
|
В. Бразоўскі
|
1
|
В. Бегеба
|
1
|
В. А. Вабішчэвіч
|
1
|
В. А. Пабудзей
|
1
|
В. А. Гаварцова
|
1
|
В. А. Гніцій
|
1
|
В. А. Голік
|
1
|
В. А. Гумінскі
|
1
|
В. А. Звераў
|
1
|
В. А. Конан
|
1
|
В. А. Крывулец
|
1
|
В. А. Кібук
|
1
|
В. А. Лойка
|
1
|
В. А. Ляхар
|
1
|
В. А. Лісковіч
|
1
|
В. А. Лісоўскі
|
1
|
В. А. Ніканаў
|
1
|
В. А. Пак
|
1
|
В. Бахно
|
1
|
В. А. Пржэцлаўскі
|
1
|
В. А. Разумава
|
1
|
В. А. Сянько
|
1
|
В. А. Фядосік
|
1
|
В. А. Янушка
|
1
|
В. Амбражэйчык
|
1
|
В. Антановіч
|
1
|
В. Анфілава
|
1
|
В. Анікір
|
1
|
В. Б. Ватковіч
|
1
|
В. Б. Далгалёў
|
1
|
В. Б. Раманоўскі
|
1
|
В. Бальбух
|
1
|
В. Барадзеня
|
1
|
В. Сянько
|
1
|
В. Тупека
|
1
|
Бяшчады
|
1
|
Васіль Іванавіч Кунціш
|
1
|
Варшыцкія
|
1
|
Варэнік
|
1
|
Вар’яцкі дзень, або Жаніцьба Фігаро
|
1
|
Васiль Козар
|
1
|
Васкалей
|
1
|
Вастракоўскія могілкі
|
1
|
Вастракіліца чарнеючая
|
1
|
Вастрамордая жаба
|
1
|
Васьмігадовая школа
|
1
|
Васьміграннік
|
1
|
Васілеяс Палімерас
|
1
|
Васіль (Ратміраў)
|
1
|
Васіль І Яраславіч
|
1
|
Васіль Амяльковіч
|
1
|
Варшаўскі сейм
|
1
|
Васіль Андрэевіч Сычык
|
1
|
Васіль Афанасьевіч Бойка
|
1
|
Васіль Васілевіч Шапялевіч
|
1
|
Васіль Васіленка
|
1
|
Васіль Гарошка
|
1
|
Васіль Доркін
|
1
|
Васіль Жушма
|
1
|
Васіль Загароднеў
|
1
|
Васіль Звераў
|
1
|
Васіль Качурка
|
1
|
Васіль Лазарчук
|
1
|
Васіль Луцкін
|
1
|
Васіль Літвінчук
|
1
|
Варшаўскі сойм
|
1
|
Варшаўскі сабор Аляксандра Неўскага
|
1
|
Васіль Маркевіч
|
1
|
Вардан Мінасян
|
1
|
Ван-Грос
|
1
|
Вандроўкі па маіх былых ваколіцах
|
1
|
Вапнавая рошчына
|
1
|
Вапнавы завод
|
1
|
Вараг, тэлеканал
|
1
|
Варанец звычайны
|
1
|
Варанцова (сядзіба)
|
1
|
Варашылаўградская аперацыя
|
1
|
Варашылаўградская ваенная школа лётчыкаў
|
1
|
Варвара Камніна
|
1
|
Варвары (п’еса)
|
1
|
Варварынская царква (Брэст)
|
1
|
Варварынскі касцёл (Брэст)
|
1
|
Варкуцінскі горны тэхнікум
|
1
|
Варшаўскі мост (пагранічны пераход)
|
1
|
Варлам Міхайлавіч Кублашвілі
|
1
|
Варонежска-Касторненская аперацыя, 1943
|
1
|
Варонежскае тэатральнае вучылішча
|
1
|
Вартавым граніц
|
1
|
Варфаламей Аляксандравіч Вахрамееў
|
1
|
Варшаўска-Брэсцкая чыгунка
|
1
|
Варшаўска-Цярэспальская чыгунка
|
1
|
Варшаўская акадэмія палацава-паркавай архітэктуры
|
1
|
Варшаўская бітва (1656)
|
1
|
Варшаўская бітва 1920
|
1
|
Варшаўская гімназія
|
1
|
Варшаўская шаша (Брэст)
|
1
|
Варшаўскі ветэрынарны інстытут
|
1
|
Варшаўскі гасцінец
|
1
|
Васіль Ліцвінка
|
1
|
Васіль Матронін
|
1
|
Валяр'ян Кроненберг
|
1
|
Ваявода паморскі
|
1
|
Васілій Маркевіч
|
1
|
Васілій Раманоўскі
|
1
|
Васіліса Сямёнаўна Селівонік
|
1
|
Ватковіч
|
1
|
Вацлаў Ёнджэевіч
|
1
|
Вацлаў Івашкевіч-Рудашанскі
|
1
|
Вацлаў Антонавіч Бачэўскі
|
1
|
Вацлаў Грынявіцкі
|
1
|
Вацлаў Костэк-Бярнацкі
|
1
|
Вацлаў Лапацінскі
|
1
|
Вацлаў Радзішэўскі
|
1
|
Ваявода мазавецкі
|
1
|
Ваявода палескі
|
1
|
Ваяводы любельскія
|
1
|
Васілій (Дарашкевіч)
|
1
|
Ваяводы падольскія
|
1
|
Ваяводы хэлмінскія
|
1
|
Ваўжынец Путкамер
|
1
|
Ваўжынец Рудаміна-Дусяцкі
|
1
|
Ваўкавыскае староства
|
1
|
Ваўкавыскі павет (Другая Рэч Паспалітая)
|
1
|
Ваўнігы
|
1
|
Ваўчанскі павет
|
1
|
Ведомости
|
1
|
Веды (таварыства)
|
1
|
Веер
|
1
|
Вейгеры
|
1
|
Веймутавая сасна
|
1
|
Васілій Дземідовіч
|
1
|
Васільковы завулак (Баранавічы)
|
1
|
Васіль Махновіч
|
1
|
Васіль Сцяпанавіч Клепча
|
1
|
Васіль Міхайлавіч Заслаўскі
|
1
|
Васіль Міхайлавіч Саламеннік
|
1
|
Васіль Міхайлавіч Саломенік
|
1
|
Васіль Міхайлавіч Юзафовіч
|
1
|
Васіль Панасюк
|
1
|
Васіль Пятровіч Жалянгоўскі
|
1
|
Васіль Пятровіч Ляляк
|
1
|
Васіль Пятровіч Мінко
|
1
|
Васіль Ракашэвіч
|
1
|
Васіль Раманоўскі
|
1
|
Васіль Салаўёў
|
1
|
Васіль Серафімаў
|
1
|
Васіль Сумнакаеў
|
1
|
Васіль Сцяпанавіч Папоў
|
1
|
Васільковая вуліца (Пінск)
|
1
|
Васіль Сямёнавіч Алелькавіч
|
1
|
Васіль Уладзіміравіч Гадулька
|
1
|
Васіль Фёдаравіч Марозаў (палкоўнік)
|
1
|
Васіль Цёркін
|
1
|
Васіль Цімафеевіч Галаван
|
1
|
Васіль Шчагрыковіч
|
1
|
Васіль Юхімук
|
1
|
Васіль Яраславіч (князь пінскі)
|
1
|
Васіль Яраславіч (князь серпухаўскі)
|
1
|
Васіль Ясінскі
|
1
|
Васільеўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Васільеўскі завулак (Брэст)
|
1
|
Васільковая вуліца (Брэст)
|
1
|
Васільковая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Валяр’ян Красоўскі
|
1
|
Валянціна Садоўская
|
1
|
В. У. Дземідовіч
|
1
|
Вадзім Яўсеенка
|
1
|
ВПШ пры ЦК УКП(б)
|
1
|
Вагонная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Вадасховішча Руднікі
|
1
|
Вадзім Ільінкоўскі
|
1
|
Вадзім Бойка
|
1
|
Вадзім Казачэнка
|
1
|
Вадзім Мілюцін
|
1
|
Вадзім Уладзіміравіч Бойка
|
1
|
Вадзім Уладзіміравіч Сашко
|
1
|
Вадзім Уладзіміравіч Сігневіч
|
1
|
Вадзім Філюціч
|
1
|
Вадзім Чапялевіч
|
1
|
Вадзім Юсэфавіч Шчарбакоў
|
1
|
Вадынскія
|
1
|
ВДНГ Узбекскай ССР
|
1
|
Ваенкамат
|
1
|
Ваенна-дыпламатычная акадэмія
|
1
|
Ваенна-палітычная акадэмія імя К. Готвальда
|
1
|
Ваенна-палітычная акадэмія імя Клемента Готвальда
|
1
|
Ваенна-інжынерная акадэмія імя В. Куйбышава
|
1
|
Ваенная акадэмія бранятанкавых войскаў
|
1
|
Ваенная акадэмія механізацыі і матарызацыі РЧСА
|
1
|
Ваенная артылерыйская акадэмія імя М.І.Калініна
|
1
|
Ваенная гісторыя
|
1
|
Ваенная камендатура
|
1
|
Ваенны Ордэн Італіі
|
1
|
Ваенны камісарыят Брэсцкай вобласці
|
1
|
Ваенны камісарыят Мінскай вобласці
|
1
|
ВПШ пры ЦК КПСС
|
1
|
ВДНГ
|
1
|
Ваенны палігон
|
1
|
В. Чарапенька
|
1
|
В. У. Краснапрошын
|
1
|
В. У. Курашык
|
1
|
В. У. Кутузаў
|
1
|
В. У. Страмук
|
1
|
В. Усімаў
|
1
|
В. Ф. Ганчароў
|
1
|
В. Ф. Юхімук
|
1
|
В. Фамічоў
|
1
|
В. Фядосік
|
1
|
В. Хаванскі
|
1
|
В. Хахлоў
|
1
|
В. Хвалюк
|
1
|
В. Ц. Ерафеенка
|
1
|
В. Чарнуха-Воліч
|
1
|
ВГК
|
1
|
В. Шаўрын
|
1
|
В. Шумак
|
1
|
В. Ю. Каршакевіч
|
1
|
В. Ю. Сотнікаў
|
1
|
В. Ю. Яраслаўскі
|
1
|
В. Юхімук
|
1
|
В. Яворская
|
1
|
В. Янушка
|
1
|
В. Яраслаўскі
|
1
|
В. Ярашэвіч
|
1
|
В.Акермана
|
1
|
ВАЗ
|
1
|
ВАММ РСЧА
|
1
|
ВАФ
|
1
|
Ваенны крыж, Чэхаславакія
|
1
|
Ваенны чыноўнік
|
1
|
Валянціна Мікалаеўна Пух
|
1
|
Валюшыцкі
|
1
|
Валерый Яшкін
|
1
|
Валкаўскі павет
|
1
|
Валока (мера плошчы)
|
1
|
Валчэцкі
|
1
|
Валынка-Гершоны
|
1
|
Валынская абласная дзяржаўная адміністрацыя
|
1
|
Валынская вуліца (Брэст)
|
1
|
Валынская града
|
1
|
Валынскі князь
|
1
|
Валынскі паштовы тракт
|
1
|
Валынскі фарштат
|
1
|
Вальтэр Корф
|
1
|
Вальтэр Шрот
|
1
|
Валянскае возера
|
1
|
Валерый Уладзіміравіч Цапкоў
|
1
|
Валянцін Зорын
|
1
|
Валянцін Кляцкі
|
1
|
Валянцін Кірылавіч Хільчэўскі
|
1
|
Валянцін Міхайлавіч Зайчук
|
1
|
Валянцін Пятровіч Катаеў
|
1
|
Валянцін Пятровіч Сазановіч
|
1
|
Валянцін Распуцін
|
1
|
Валянцін Цыбулька
|
1
|
Валянцін Ярашэвіч
|
1
|
Валянцін Ячнік
|
1
|
Валянціна Бегеба
|
1
|
Валянціна Булава
|
1
|
Валянціна Ватковіч
|
1
|
Валянціна Локун
|
1
|
Валерый Шагавік
|
1
|
"Falcon" Polish Gymnastic Society
|
1
|
Ваенны інстытут (інжынерных войскаў) Агульнавайскавой акадэміі Узброеных Сіл Расійскай Федэрацыі
|
1
|
Валавы завулак (Пінск)
|
1
|
Ваенныя фарміраванні
|
1
|
Ваенпраект-92
|
1
|
Вазак
|
1
|
Вазнясенскі манастыр, Масква
|
1
|
Вайдута
|
1
|
Вайна 1812 года на Пружаншчыне
|
1
|
Вайнёдская воласць
|
1
|
Вайнёдэ
|
1
|
Вакальна-крымінальны ансамбль
|
1
|
Вакальна-інструментальны ансамбль
|
1
|
Вакзальная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Вакзальны завулак (Драгічын)
|
1
|
Валавая вуліца (Пінск)
|
1
|
Валахва
|
1
|
Валерый Славек
|
1
|
Валахоўская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Валахоўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
Валгаградскі дзяржаўны медыцынскі ўніверсітэт
|
1
|
Валенты Аляксандр Каліноўскі
|
1
|
Валерт
|
1
|
Валеры Славек
|
1
|
Валерый Вітальевіч Якімцаў
|
1
|
Валерый Дунай
|
1
|
Валерый Захарчанка
|
1
|
Валерый Кандраценка
|
1
|
Валерый Кухарчук
|
1
|
Валерый Паленскі
|
1
|
Валерый Палідавец
|
1
|
Валерый Радзевіч
|
1
|
Біблія Леапаліта
|
1
|
Бястроск
|
1
|
Барыс Пяцюк
|
1
|
Бена Зупанчыч
|
1
|
Белорусская военная газета
|
1
|
Белорусское время
|
1
|
Белорусское эхо, 1918
|
1
|
Белпрамсельбуд
|
1
|
Белсантэхмантаж
|
1
|
Белтэхэкспарт
|
1
|
Белфакс, выдавецтва
|
1
|
Белхарчпраект
|
1
|
Белы Бім Чорнае вуха
|
1
|
Бельведэрскі палац, Варшава
|
1
|
Белявец
|
1
|
Белінвесткамплект
|
1
|
Белічэнка
|
1
|
Бенджамін Манк'е
|
1
|
Беллегпрампраект
|
1
|
Бенджамін Рандзье
|
1
|
Бенедыктацыя
|
1
|
Бенядзікт Дастаеўскі
|
1
|
Бенядыкт Арэшка
|
1
|
Бенядыкт Бухавецкі
|
1
|
Бенядыкта з Пацаў
|
1
|
Бенядыкта са Сташэўскіх
|
1
|
Бенёўскі
|
1
|
Бенін-Сіці
|
1
|
Берагавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Берагавая вуліца (Пінск)
|
1
|
Беразвечча
|
1
|
Беразоўская
|
1
|
Белмавальянс
|
1
|
Белкаапсаюз
|
1
|
Берасцейская вуліца (Брэст)
|
1
|
Беларусь (санаторый, Сочы)
|
1
|
Беларускі сцяг
|
1
|
Беларускі сьцяг
|
1
|
Беларускі сялянскі савет
|
1
|
Беларускі фонд міру
|
1
|
Беларускі філіял УНДІТЭ
|
1
|
Беларускі філіял інстытута «Саюздзіпралясгас»
|
1
|
Беларускі філіял інстытута Дзіпрамяса
|
1
|
Беларускі экзархат Грэка-каталіцкай царквы
|
1
|
Беларускі інстытут механізацыі сельскай гаспадаркі)
|
1
|
Беларуснафта-Брэстаблнафтапрадукт
|
1
|
Беларуснафта — Брэстаблнафтапрадукт
|
1
|
Беларусь (радыё)
|
1
|
Беларусь (санаторый, Місхор)
|
1
|
Беластоцкі абласны камітэт КП Беларусі
|
1
|
Белкаапгандальрэклама
|
1
|
Беластоцкі кафедральны сабор (стары)
|
1
|
Беластоцкі сабор
|
1
|
Белая Камянка
|
1
|
Белая Русь (санаторыя)
|
1
|
Белая амфара
|
1
|
Белая гвардыя
|
1
|
Белая крыніца
|
1
|
Белводгас
|
1
|
Белгазета
|
1
|
Белграмадзянпраект
|
1
|
Белдзяржэкспертыза Мінбудархітэктуры
|
1
|
Белдзяржэкспертызы
|
1
|
Белдзіпрабіясінтэз
|
1
|
Белдзіпрасельгас
|
1
|
Бераставая вуліца (Брэст)
|
1
|
Берасцейская грэка-каталіцкая епархія
|
1
|
Беларускі спартыўны Алімп
|
1
|
Брагінская воласць
|
1
|
Бобцін
|
1
|
Бобчын
|
1
|
Богаяўленская царква (Імянін)
|
1
|
Богдан Хулевіч
|
1
|
Богуш Багавіцінавіч
|
1
|
Бокавічы
|
1
|
Болшаўскае ваенна-інжынернае вучылішча
|
1
|
Бонч-Асмалоўскія
|
1
|
Боны
|
1
|
Бор-Дубенецкі
|
1
|
Бор (Лунінецкі раён)
|
1
|
Бора Манчэстэр
|
1
|
Боская камедыя (спектакль)
|
1
|
Бражэўскі
|
1
|
Бней-Брак
|
1
|
Брама (альманах)
|
1
|
Брандыс
|
1
|
Бранеўскі езуіцкі калегіум
|
1
|
Бранзалеты
|
1
|
Бранкавіч (значэнні)
|
1
|
Бранск (гасцініца)
|
1
|
Бранякатар
|
1
|
Браніслава Марыя з Бухавецкіх
|
1
|
Браніслаў Вільгельм Пярацкі
|
1
|
Браценік
|
1
|
Брацкая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Брацкая вуліца (Брэст)
|
1
|
Брацкая магіла польскіх воінаў (Леніна)
|
1
|
Бобры
|
1
|
Блювенічы
|
1
|
Берасцейская мытня
|
1
|
Беспартыйны блок супрацоўнiцтва з урадам (BBWR)
|
1
|
Берасцейская рымска-каталіцкая епархія
|
1
|
Берасцейская шаша (Брэст)
|
1
|
Берасцейскі ваад
|
1
|
Берасцейскі збор
|
1
|
Берасцейскі манастыр
|
1
|
Берасцейскі сабор
|
1
|
Беркман
|
1
|
Берлінская і Германская епархія
|
1
|
Берлінская і Германская епархія (РПЦЗ)
|
1
|
Бернхард Кёнэ
|
1
|
Берэст (футбольны клуб)
|
1
|
Беспадстаўнасць
|
1
|
Беспартыйнасць
|
1
|
Беспасажніца
|
1
|
Блумфілд
|
1
|
Беспрацоўны
|
1
|
Бжазоўскія
|
1
|
Бинокль
|
1
|
Благавешчанская вуліца (Брэст)
|
1
|
Благаслаўленне
|
1
|
Блакнот
|
1
|
Блакітная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Блакітная вуліца (Брэст)
|
1
|
Бланда Юлія
|
1
|
Бланжы
|
1
|
Блаславенне
|
1
|
Блок нацыянальных меньшасцей
|
1
|
Блоцкая воласць
|
1
|
Блудзенскі падрайком
|
1
|
Беларускі студэнцкі прафсаюз «Салідарнасць»
|
1
|
Беларускі саюз фалькларыстаў
|
1
|
Брацлаўскі павет
|
1
|
Без віны вінаватыя
|
1
|
Бег з бар'ерамі
|
1
|
Бег на 10 000 метраў
|
1
|
Бег на 2000 метраў з перашкодамі
|
1
|
Бег на 3000 метраў
|
1
|
Бег на 3000 метраў з перашкодамі
|
1
|
Бег на 300 метраў
|
1
|
Бег на 400 метраў
|
1
|
Бег на 400 метраў з бар'ерамі
|
1
|
Бег на 5000 метраў
|
1
|
Бег на 800 метраў
|
1
|
Бег на кароткія дыстанцыі
|
1
|
Бегавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Без
|
1
|
Безуменнік
|
1
|
Баі на Халхін-Голе, 1939
|
1
|
БелКТИХ
|
1
|
БелНДІМСГ
|
1
|
БелНДПІэнергапрам
|
1
|
Белаазерскі канал
|
1
|
Белаазерскі лес
|
1
|
Белаазёрскае прафесійна-тэхнічнае вучылішча электратэхнікі № 82
|
1
|
Белаазёрскае прафесійна-тэхнічнае вучылішча № 82 электратэхнікі
|
1
|
Белаазёрская вуліца (Брэст)
|
1
|
Белаазёрская гарадская бальніца
|
1
|
Белаазёрскі
|
1
|
Белаазёрскі гарадскі Савет дэпутатаў
|
1
|
Белаазёрскі энерга-механічны завод
|
1
|
Белавежская вуліца (Брэст)
|
1
|
Баўнд-Брук
|
1
|
Баі ля возера Хасан
|
1
|
Белавежская эпоха
|
1
|
Барысаўская праектная майстэрня Мінскграмадзянпраекта
|
1
|
Барыс Рыгоравіч Улькін
|
1
|
Барыс Саланевіч
|
1
|
Барыс Стасевіч
|
1
|
Барыс Уладзіміравіч Рэпкін
|
1
|
Барыс Фельдман
|
1
|
Барыс Фёдаравіч Ягораў
|
1
|
Барыс Хургель
|
1
|
Барыс Шапашнік
|
1
|
Барыс Шаўлохаў
|
1
|
Барысаглебскі вучэбны авіяцыйны цэнтр падрыхтоўкі лётнага склада імя В. П. Чкалава
|
1
|
Барысаўпраект
|
1
|
Барысаўская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Барысаўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Барысаўскі кансервавы завод
|
1
|
Баі за Данецкі аэрапорт
|
1
|
Барэцкае лясніцтва
|
1
|
Бас-барытон
|
1
|
Баскукан
|
1
|
Басмачаства
|
1
|
Бастыённая сістэма ўмацаванняў
|
1
|
Батанічная вуліца (Брэст)
|
1
|
Батарэя (фартыфікацыя)
|
1
|
Батрак (апавяданне)
|
1
|
Батузава
|
1
|
Бафусам
|
1
|
Бахановіч
|
1
|
Баявая арганізацыя партыі сацыялістаў-рэвалюцыянераў
|
1
|
Баявая галерэя
|
1
|
Баярчук
|
1
|
Белавежская вуліца (Пінск)
|
1
|
Белавежскі (калгас)
|
1
|
Беларускі саюз музычных дзеячаў
|
1
|
Беларускі дом у Варшаве
|
1
|
Беларуская федэрацыя барацьбы
|
1
|
Беларуская шляхта
|
1
|
Беларускі Інстытут Гаспадаркі і Культуры
|
1
|
Беларускі Голас
|
1
|
Беларускі Гістарычны Часопіс
|
1
|
Беларускі Хельсінскі камітэт
|
1
|
Беларускі аграпрамысловы саюз
|
1
|
Беларускі адраджэнскі рух
|
1
|
Беларускі акадэмічны цэнтр Міжнароднай акадэміі архітэктуры
|
1
|
Беларускі акадэмічні цэнтр Міжнароднай акадэміі архітэктуры
|
1
|
Беларускі гаспадарчы саюз незалежных сялян і рабочых
|
1
|
Беларускі дзяржаўны архіў навукова-тэхнічнай дакументацыі
|
1
|
Беларускі дзяржаўны інстытут праблем культуры
|
1
|
Беларускі завулак (Брэст)
|
1
|
Беларуская рэспубліканская навукова-метадычная рада па пытаннях гісторыка-культурнай спадчыны
|
1
|
Беларускі кааператыўны банк
|
1
|
Беларускі навукова-даследчы інстытут механізацыі сельскай гаспадаркі
|
1
|
Беларускі навукова-тэхнічны інстытут інфармацыі і прагназавання
|
1
|
Беларускі партызанскі рух, 1920
|
1
|
Беларускі паўстанцкі камітэт
|
1
|
Беларускі рабоча-сялянскі саюз
|
1
|
Беларускі рэспубліканскі савет прафесійных саюзаў
|
1
|
Беларускі рэспубліканскі саюз юрыстаў
|
1
|
Беларускі рэспубліканскі цэнтр эстэтычнага выхавання дзяцей
|
1
|
Беларускі саюз афіцэраў
|
1
|
Беларускі саюз будаўнікоў
|
1
|
Беларускі саюз ветэранаў вайны ў Афганістане
|
1
|
Беларускі саюз майстроў народнай творчасці
|
1
|
Беларуская сацыял-дэмакратычная партыя, Грамада
|
1
|
Беларуская рэспубліканская калегія адвакатаў
|
1
|
Белавус
|
1
|
Беларускае народнае адзенне
|
1
|
Белагорскі раён
|
1
|
Белагорскі раён (Амурская вобласць)
|
1
|
Белагорцаў
|
1
|
Белае адзенне (фільм)
|
1
|
Белае возера (база адпачынку)
|
1
|
Беламорская ваенная акруга
|
1
|
Белановіч
|
1
|
Беларускi саюз жанчын
|
1
|
Беларускiя скарбы
|
1
|
Беларуска-германская гістарычная камісія
|
1
|
Беларускае аб'яднанне ў Аўстраліі
|
1
|
Беларускае аддзяленне Саюздзіпрагандлю
|
1
|
Беларускае культурна-асветнае таварыства ў Бабруйску
|
1
|
Беларускае таварыства Чырвонага Крыжу
|
1
|
Беларуская нацыянальная памяць
|
1
|
Беларускае таварыства глухіх
|
1
|
Беларускае таварыства хірургаў
|
1
|
Беларускае таварыства інвалідаў па зроку
|
1
|
Беларускае тэатральнае таварыства
|
1
|
Беларускае тэлебачанне і радыё
|
1
|
Беларускай экстралігі
|
1
|
Беларуская акадэмія фізвыхавання і спорту
|
1
|
Беларуская арганізацыя працоўных жанчын
|
1
|
Беларуская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Беларуская гандлёва-прамысловая палата
|
1
|
Беларуская культура
|
1
|
Беларуская медыцынская акадэмія
|
1
|
Беларуская мова і літаратура ў школе
|
1
|
Беларуская моладзь
|
1
|
Брацкая царква, Брэст
|
1
|
Браціслаўска-Брноўская наступальная аперацыя
|
1
|
Бяспалая
|
1
|
Будынак навучальна-трэніровачнага атрада Беларускага ўпраўлення грамадзянскай авіяцыі
|
1
|
Будынак Белгазпрамбанка
|
1
|
Будынак Белкамунбанка (Мінск)
|
1
|
Будынак Верхнядзвінскага райвыканкама
|
1
|
Будынак Віцебскага райкама КПБ
|
1
|
Будынак ДАІ УУС Магілёўскага аблвыканкама
|
1
|
Будынак Кустовага інфармацыйна-вылічальнага цэнтра Мінжылкамгаса БССР
|
1
|
Будынак Полацкага абкама КПБ
|
1
|
Будынак Савета Рэспублікі Беларусі
|
1
|
Будынак Упраўлення КДБ (Баранавічы)
|
1
|
Будынак Упраўлення ўнутраных спраў Мінгарвыканкама
|
1
|
Будынак аптэкі (Кобрын)
|
1
|
Будынак былой Мінскай духоўнай кансісторыі
|
1
|
Будынак гарадской думы (Растоў-на-Доне)
|
1
|
Будынак органаў дзяржбяспекі на Лубянцы
|
1
|
Будынак БелНДІПгорадабудаўніцтва
|
1
|
Будынак па вуліцы Праўды, 32 (Віцебск)
|
1
|
Будынак чыгуначнай станцыі, Няхачава
|
1
|
Будынкі
|
1
|
Бужаніна
|
1
|
Бузаўка
|
1
|
Бузулуцкі будаўнічы каледж
|
1
|
Бузулуцкі каледж прамысловасці і транспарту
|
1
|
Бузулуцкі музычны каледж
|
1
|
Буйнапанэльнае домабудаванне
|
1
|
Бук лясны, Брэст
|
1
|
Бук лясны (Брэст)
|
1
|
Букава (рака)
|
1
|
Букі лясныя Вялікарыцкія
|
1
|
Будынак Беларускага інстытута народнай гаспадаркі
|
1
|
Будымлі
|
1
|
Бульвар Барадзінскага (Баранавічы)
|
1
|
Брэсці абласны выканаўчы камітэт
|
1
|
Брэсцкі філіял Белбыттэхпраекта
|
1
|
Брэсцкі філіял Саюза мастакоў БССР
|
1
|
Брэсцкі філіял інстытута «Белдзяржпраект»
|
1
|
Брэсцкі філіял інстытута «Белкалгаспраект»
|
1
|
Брэсцкі цэнтральны ўнівермаг
|
1
|
Брэсцкі ўмацаваны раён
|
1
|
Брэсцкі ўсходні прамысловы вузел
|
1
|
Брэсцкім дзяржаўным прафесійна-тэхнічным каледжы прыборабудавання
|
1
|
Брэсцкія выступленні салдат 1905 і 1906 гадоў
|
1
|
Брэсцкія гімназіі
|
1
|
Брэсцкія елкі
|
1
|
Брэсцкія мастацка-вытворчыя майстэрні
|
1
|
Брэсцкія праектна-канструктарскія майстэрні
|
1
|
Бугаеў
|
1
|
Будучнаст Падгорыца
|
1
|
Бугска-Палеская геабатанічная акруга
|
1
|
Бугска-Прыпяцкі лесараслінны раён
|
1
|
Будаўнік камунізму
|
1
|
Будаўніцтва і архітэктура Беларусі
|
1
|
Будаўнічая вуліца (Брэст)
|
1
|
Будаўнічая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Будаўнічая вуліца (Маларыта)
|
1
|
Будаўнічая вуліца (Пінск)
|
1
|
Будаўнічы камень
|
1
|
Будаўнічы трэст № 8
|
1
|
Будаўнічыя матэрыялы
|
1
|
Будбанк БССР
|
1
|
Будтрэст
|
1
|
Будтрэст № 17
|
1
|
Бульбяны крухмал
|
1
|
Бульвар Карвата (Баранавічы)
|
1
|
Брэсцкі скурна-венералагічны дыспансер
|
1
|
Бярозавы сок
|
1
|
Бюст Т. Р. Шаўчэнкі, Брэст
|
1
|
Бюст Тараса Шаўчэнкі (Брэст)
|
1
|
Бялынічскі раён
|
1
|
Бялёва, крыніца
|
1
|
Бярвенне
|
1
|
Бярнадская вуліца (Брэст)
|
1
|
Бяроза карэльская
|
1
|
Бярозавая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Бярозавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Бярозавая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Бярозавая вуліца (Пінск)
|
1
|
Бярозавы Гай (значэнні)
|
1
|
Бярозавы завулак (Баранавічы)
|
1
|
Бярозаўская благачынне
|
1
|
Бэзавая вуліца (Пінск)
|
1
|
Бярозаўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Бярозаўская цэнтральная раённая бальніца
|
1
|
Бярозаўскі завулак (Брэст)
|
1
|
Бярозаўскі маторарамонтны завод
|
1
|
Бярозаўскі мясакансервавы камбінат
|
1
|
Бярозаўскі парк
|
1
|
Бярозаўскі праезд (Брэст)
|
1
|
Бярозаўскія могілкі (Брэст)
|
1
|
Бярэзіна (саўгас)
|
1
|
Бярэзінская вуліца (Брэст)
|
1
|
Бярэсце, гарадзішча
|
1
|
Бярэсце (санаторый)
|
1
|
Бяседа (гурт)
|
1
|
Бюст С. І. Грыцаўца, Баранавічы
|
1
|
Бэзавая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Бульвар Ленінскага камсамола (Гродна)
|
1
|
Бурдзін
|
1
|
Бульвар Хейнала (Баранавічы)
|
1
|
Бульвар Штаккерау (Баранавічы)
|
1
|
Бульвар Штокерау (Баранавічы)
|
1
|
Бульвар Якуба Коласа (Баранавічы)
|
1
|
Бульварная вуліца (Брэст)
|
1
|
Бульварная вуліца (Пінск)
|
1
|
Бульварны завулак (Брэст)
|
1
|
Булькава Зарэчча
|
1
|
Булькова Зарэчча
|
1
|
Бура (значэнні)
|
1
|
Бура (п’еса)
|
1
|
Буравеснік
|
1
|
Буракоўцы
|
1
|
Бусліная вуліца (Пінск)
|
1
|
Бэзавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Бусліны праезд (Пінск)
|
1
|
Бутаўт-Андрайковіч
|
1
|
Бутаўт-Андрайковічы
|
1
|
Бутон (кветка)
|
1
|
Бутырская турма
|
1
|
Буферная ёмістасць раствору
|
1
|
Буц
|
1
|
Бучэмля
|
1
|
Была
|
1
|
Бысюк
|
1
|
Быценскі кляштар
|
1
|
Бычанская воласць
|
1
|
Бэз бельгійскі
|
1
|
Бэзавая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Брэсцкі тэатр
|
1
|
Брэсцкі рускі драматычны тэатр
|
1
|
Брачыслаў Святаполкавіч
|
1
|
Брэсцкая абласная антыфашысцкая арганізацыя
|
1
|
Брэстхлебпрам
|
1
|
Брэсцка-Драгічынска-Іванаўскі раён
|
1
|
Брэсцкае абласное кадэцкае вучылішча
|
1
|
Брэсцкае абласное радыё
|
1
|
Брэсцкае дзяржаўнае абласное вучылішча алімпійскага рэзерву
|
1
|
Брэсцкае камсамольска-маладзёжнае падполле
|
1
|
Брэсцкае міжраённае грамадска-культурнае аб’яднанне імя Тадэвуша Касцюшкі
|
1
|
Брэсцкае патрыятычнае падполле
|
1
|
Брэсцкае педагагічнае вучыліша
|
1
|
Брэсцкае педагагічнае вучылішча
|
1
|
Брэсцкае праваслаўнае брацтва
|
1
|
Брэсцкае піва
|
1
|
Брэсцкае тэлебачанне
|
1
|
Брэсцкая абласная землеўпарадкавальная і геадэзічная служба
|
1
|
Брэстрыбгас
|
1
|
Брэсцкая абласная клінічная бальніца
|
1
|
Брэсцкая абласная навукова-тэхнічная бібліятэка
|
1
|
Брэсцкая абласная праектна-канструктарская майстэрня
|
1
|
Брэсцкая абласная спецыялізаваная дзіцяча-юнацкая школа алімпійскага рэзерву
|
1
|
Брэсцкая абласная стаматалагічная паліклініка
|
1
|
Брэсцкая абласная студыя тэлебачання
|
1
|
Брэсцкая арганізацыя Польскай сацыялістычнай партыі ў Літве
|
1
|
Брэсцкая арганізацыя РСДРП
|
1
|
Брэсцкая ваенна-рэвалюцыйная арганізацыя РСДРП
|
1
|
Брэсцкая вобласць, 1941
|
1
|
Брэсцкая вобласць, Гродзенская вобласць
|
1
|
Брэсцкая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Брэсцкая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Брэстсельбудпраект
|
1
|
Брэстпладаагароднінапрам
|
1
|
Брэсцкая гандлёва-кааператыўная школа
|
1
|
Брыгадная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Брашча
|
1
|
Брашэвіцкае лясніцтва
|
1
|
Браіла
|
1
|
БрестСити
|
1
|
Бродніцкая гміна
|
1
|
Бродніцкі крухмальны завод
|
1
|
Брок (рака)
|
1
|
Броцкі
|
1
|
Бруклайн
|
1
|
Бруснічная вуліца (Брэст)
|
1
|
Бруснічны завулак (Брэст)
|
1
|
Бруцэлёз
|
1
|
Брыгадзір
|
1
|
Брыгадны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Брэстмясамалпрам
|
1
|
Брыгіда з Біспінгаў
|
1
|
Брыль (архітэктура)
|
1
|
Брыч
|
1
|
Брэст-Белмытсэрвіс
|
1
|
Брэст-Куяўскае ваяводства
|
1
|
Брэст-Літоўская гімназія
|
1
|
Брэст-Літоўскі павет
|
1
|
Брэст (ТРК)
|
1
|
Брэст (свабодная эканамічная зона)
|
1
|
Брэст (тэлерадыёкампанія)
|
1
|
Брэст Альбатрос
|
1
|
Брэстаблсельбуд
|
1
|
Брэстгандльтэхніка
|
1
|
Брэстжылпраект
|
1
|
Брэсцкая выставачная зала
|
1
|
Брэсцкая гарадская антыфашысцкая арганізацыя
|
1
|
Брэсцкі раённы Савета дэпутатаў
|
1
|
Брэсцкі завод сельскагаспадарчага машынабудавання
|
1
|
Брэсцкі дзяржаўны каледж сферы абслугоўвання
|
1
|
Брэсцкі дзяржаўны прафесійна-тэхнічны каледж гандлю
|
1
|
Брэсцкі дзяржаўны прафесійна-тэхнічны каледж сферы абслугоўвання
|
1
|
Брэсцкі дзяржаўны прафесійны ліцэй будаўнікоў
|
1
|
Брэсцкі дзяржаўны прафесійны ліцэй чыгуначнага транспарту
|
1
|
Брэсцкі дзяржаўны прафесійны ліцэй швейнай вытворчасці імя Д. М. Карбышава
|
1
|
Брэсцкі дом архітэктара
|
1
|
Брэсцкі домабудаўнічы камбінат
|
1
|
Брэсцкі дэканат благачынне
|
1
|
Брэсцкі завод «Газаапарат»
|
1
|
Брэсцкі завод «Цветатрон»
|
1
|
Брэсцкі завод буйнапанэльнага домабудавання
|
1
|
Брэсцкі завод жалезабетонных канструкцыі і будаўнічых дэталяў
|
1
|
Брэсцкі завулак (Брэст)
|
1
|
Брэсцкі гебіт
|
1
|
Брэсцкі завулак (Пінск)
|
1
|
Брэсцкі заказнік
|
1
|
Брэсцкі калегіум езуітаў
|
1
|
Брэсцкі камбінат будаўнічых матэрыялаў
|
1
|
Брэсцкі канцэрн «Мясамалпрам»
|
1
|
Брэсцкі навукова-тэхналагічны парк
|
1
|
Брэсцкі обласны выканаўчы камітэт
|
1
|
Брэсцкі падпольны абкам КП(б)Б
|
1
|
Брэсцкі падпольны абком КП(б)Б
|
1
|
Брэсцкі падпольны гаркам КП(б)Б
|
1
|
Брэсцкі падпольны камітэт КП(б)ЛіБ
|
1
|
Брэсцкі радыётэхнічны завод
|
1
|
Брэсцкі райвыканкам
|
1
|
Брэсцкі райкам ЛКСМБ
|
1
|
Брэсцкі дзяржаўны каледж сувязі
|
1
|
Брэсцкі гархарчгандаль
|
1
|
Брэсцкая гарадская бальніца хуткай медыцынскай дапамогі
|
1
|
Брэсцкі «Аблміжкалгасбуд»
|
1
|
Брэсцкая гарадская ўправа
|
1
|
Брэсцкая дзіцячая бальніца
|
1
|
Брэсцкая дзіцячая мастацкая школа
|
1
|
Брэсцкая зорка
|
1
|
Брэсцкая крынічная струга
|
1
|
Брэсцкая мужчынская гімназія
|
1
|
Брэсцкая мытня
|
1
|
Брэсцкая спецыялізаваная перасоўная механізаваная калона пусканаладжвальных прац
|
1
|
Брэсцкая транспартная пракуратура
|
1
|
Брэсцкая харальная сінагога
|
1
|
Брэсцкая цэнтральная гарадская бібліятэка імя А. С. Пушкіна
|
1
|
Брэсцкая цэнтральная паліклініка
|
1
|
Брэсцкая швейная фірма «Надзея»
|
1
|
Брэсцкі абкам КПБ
|
1
|
Брэсцкі гарпрамкамбінат
|
1
|
Брэсцкі абласны Дом народнай творчасці
|
1
|
Брэсцкі абласны Савет Дэпутатаў
|
1
|
Брэсцкі абласны архіў
|
1
|
Брэсцкі абласны ваенны камісарыят
|
1
|
Брэсцкі абласны камітэт ЛКСМБ
|
1
|
Брэсцкі абласны кардыялагічны дыспансер
|
1
|
Брэсцкі абласны супрацьтуберкулёзны дыспансер
|
1
|
Брэсцкі абласны цэнтр алімпійскага рэзерву па веславанні
|
1
|
Брэсцкі абласны цэнтр алімпійскага рэзерву па водных відах спорту
|
1
|
Брэсцкі абласны цэнтр дзіцяча-юнацкага турызму і экскурсій
|
1
|
Брэсцкі аддзел «Белкааппраекта»
|
1
|
Брэсцкі будаўнічы тэхнікум
|
1
|
Брэсцкі вяслярны канал
|
1
|
Брэсцкі гаркам ЛКСМБ
|
1
|
Абстрэл
|
1
|
Абрыкосавая вуліца (Пінск)
|
1
|
Велань
|
1
|
Antoni Billewicz
|
1
|
Airbus A310
|
1
|
Airbus A319
|
1
|
Airbus A320
|
1
|
Airbus A321
|
1
|
Albertus-Universität Königsberg
|
1
|
Aleksandra Piłsudska
|
1
|
Aliza Begin
|
1
|
Aloe ferox
|
1
|
Andrzej Garlicki
|
1
|
Andrzej Mokronowski
|
1
|
Anna Billewicz
|
1
|
Anna Czerniejowska de Rozdol
|
1
|
Anne von Wedel
|
1
|
Antonivtsi
|
1
|
Aharon Lichtenstein
|
1
|
Araucaria heterophylla
|
1
|
Arrondissement of Strasbourg-Campagne
|
1
|
Azalea
|
1
|
Azov Flotilla
|
1
|
Barefootbooks
|
1
|
Bell P-39 Airacobra
|
1
|
Benny Begin
|
1
|
Biblioteka Warszawska
|
1
|
Black cat
|
1
|
Bloomberg
|
1
|
Boeing 757-200
|
1
|
Boeing B-17 Flying Fortress
|
1
|
Boris Polynov
|
1
|
Aharon Uzan
|
1
|
Agiou Pavlou monastery
|
1
|
Boćki
|
1
|
9-ы завулак Розы Люксембург (Баранавічы)
|
1
|
8-ы Паўночны завулак (Брэст)
|
1
|
8-ы Садовы завулак (Баранавічы)
|
1
|
8-ы завулак Розы Люксембург (Баранавічы)
|
1
|
8-я Верасовая вуліца (Брэст)
|
1
|
8-я армія, РСЧА
|
1
|
8-я армія (СССР)
|
1
|
8-я гвардзейская армія
|
1
|
8-я паветраная армія
|
1
|
84-ы полк палескіх стралкоў
|
1
|
85-ы гвардзейскі ракетны полк
|
1
|
890-ы бамбавальны авіяцыйны полк
|
1
|
9-ы Калінавы завулак (Брэст)
|
1
|
9-ы Садовы завулак (Баранавічы)
|
1
|
9-ы кіламетр Чарнігаўскай шашы
|
1
|
Agave victoriae-reginae
|
1
|
9-ы стралковы корпус
|
1
|
9-ы танкавы корпус
|
1
|
9-я Верасовая вуліца (Брэст)
|
1
|
9-я армія, СССР
|
1
|
9-я армія (СССР
|
1
|
9-я гарадская клінічная бальніца
|
1
|
9-я корпуская акруга
|
1
|
90 гадоў крымінальнаму вышуку МУС Рэспублікі Беларусь
|
1
|
911-ы знішчальны авіяцыйны полк
|
1
|
A-One
|
1
|
AT&T
|
1
|
A Ліга Літвы 2003
|
1
|
Acca sellowiana
|
1
|
Agave americana
|
1
|
BosaeSonca
|
1
|
Branicki Józef
|
1
|
78 ГШАП
|
1
|
Eustache von Flemming
|
1
|
Diocese of Tiberias
|
1
|
Distinguished Fellow of the American Economic Association
|
1
|
Dobroń
|
1
|
Dorothea Agnes von der Osten
|
1
|
Dorothea Helena von Borcke
|
1
|
Drohiczyn Cathedral
|
1
|
Drymochloa sylvatica
|
1
|
EHF
|
1
|
Echinocactus grusonii
|
1
|
Elżbieta Butler
|
1
|
Elżbieta Petrulewicz
|
1
|
Esil District
|
1
|
Eufimia
|
1
|
Ewald Joachim von Flemming, lord z Leussin
|
1
|
Diantus superbus
|
1
|
FM-вяшчанне
|
1
|
FT-17
|
1
|
Fellow of the American Statistical Association
|
1
|
Ficus elastica
|
1
|
Fieseler Fi 156 Storch
|
1
|
Fighters' List
|
1
|
Forum Wiedenest
|
1
|
Fratrez
|
1
|
GaRe
|
1
|
Gahal
|
1
|
Gao Region
|
1
|
General Zionists
|
1
|
Geoecology
|
1
|
Die Deutsche Wochenschau
|
1
|
Dianthus carthusinorum
|
1
|
Breitkopf & Härtel
|
1
|
Chm
|
1
|
Bucks County
|
1
|
C. Лазінскі
|
1
|
CIRNEA
|
1
|
Cardamine californica
|
1
|
Carex buxbaumii
|
1
|
Caritas
|
1
|
Carya ovata
|
1
|
Cathedral of the Dormition, Volodymyr-Volynskyi
|
1
|
Catholic Hierarchy
|
1
|
Cereus giganteus
|
1
|
Chaerophyllum hirsutum
|
1
|
Chimkent Uyezd
|
1
|
Chlidonias niger
|
1
|
Coffea arabica
|
1
|
Democratic Union
|
1
|
Cole Prize in Algebra
|
1
|
Collegium Nobilium
|
1
|
Community College of Baltimore County
|
1
|
Consolidated B-24 Liberator
|
1
|
Copaifera gorskiana
|
1
|
Corynephoretum canescentis
|
1
|
Coturnix chinensis
|
1
|
Coturnix japonica
|
1
|
Crataegus calpodendron
|
1
|
Czubin
|
1
|
Czyżyki
|
1
|
Cвабода слова
|
1
|
Cімферопаль
|
1
|
Danube Flotilla
|
1
|
8-ы Калінавы завулак (Брэст)
|
1
|
75-ы гвардзейскі штурмавой авіяцыйны полк
|
1
|
Georg August Thieme
|
1
|
47-я армія, СССР
|
1
|
4-я Хлебная вуліца (Брэст)
|
1
|
4-я армія (РСЧА)
|
1
|
4-я армія (вермахт)
|
1
|
4-я механізаваная брыгада
|
1
|
40-я армія, СССР, 1941—1945
|
1
|
40 хвілін да світання
|
1
|
415-я стралковая дывізія
|
1
|
42-я далёкабамбардзіровачная авіяцыйная дывізія
|
1
|
42-я стралковая дывізія (1-га фармiравання)
|
1
|
439-ы знішчальны авіяцыйны полк СПА
|
1
|
45-я бамбардзіровачная авіяцыйная дывізія
|
1
|
46-я армія, СССР
|
1
|
46-я стралковая дывізія, 1-га фарміравання
|
1
|
47-я армія (СССР)
|
1
|
4-я Кедравая вуліца (Брэст)
|
1
|
48-я гвардзейская стралковая дывізія
|
1
|
49-ы стралковы корпус
|
1
|
5-й стралковы корпус
|
1
|
5-ы Артылерыйскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
5-ы Вішнёвы завулак (Баранавічы)
|
1
|
5-ы Грамадзянскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
5-ы Грунтовы завулак (Баранавічы)
|
1
|
5-ы Дружны завулак (Брэст)
|
1
|
5-ы Калінавы завулак (Брэст)
|
1
|
5-ы Кастрычніцкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
5-ы Лышчыцкі завулак (Брэст)
|
1
|
5-ы Паўночны завулак (Брэст)
|
1
|
5-ы Прыгарадны завулак (Баранавічы)
|
1
|
4-я Першамайская вуліца (Брэст)
|
1
|
4-я Верасовая вуліца (Брэст)
|
1
|
5-ы Славянскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
4-ы Таргошыцкі праезд (Пінск)
|
1
|
4-ы Лышчыцкі завулак (Брэст)
|
1
|
4-ы Лінейны завулак (Баранавічы)
|
1
|
4-ы Пагранічны завулак (Брэст)
|
1
|
4-ы Палескі завулак (Баранавічы)
|
1
|
4-ы Паўночны завулак (Брэст)
|
1
|
4-ы Прыгарадны завулак (Баранавічы)
|
1
|
4-ы Развадоўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
4-ы Русіноўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
4-ы Савецкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
4-ы Садовы завулак (Баранавічы)
|
1
|
4-ы Славянскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
4-ы Старадубаўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
4-ы Сялянскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
4-ы Ураджайны завулак (Баранавічы)
|
1
|
4-ы завулак Шаўчэнкі (Баранавічы)
|
1
|
4-ы Фестывальны завулак (Баранавічы)
|
1
|
4-ы Чыгуначны завулак (Брэст)
|
1
|
4-ы Янаўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
4-ы Яснагорскі завулак (Брэст)
|
1
|
4-ы завулак Вызвалення (Баранавічы)
|
1
|
4-ы завулак Вільчкоўскага (Баранавічы)
|
1
|
4-ы завулак Грыцаўца (Баранавічы)
|
1
|
4-ы завулак Дамейкі (Баранавічы)
|
1
|
4-ы завулак Дарашэвіча (Баранавічы)
|
1
|
4-ы завулак Дзекабрыстаў (Баранавічы)
|
1
|
4-ы завулак Кабушкіна (Баранавічы)
|
1
|
4-ы завулак Розы Люксембург (Баранавічы)
|
1
|
4-ы завулак Таўлая (Баранавічы)
|
1
|
4-ы завулак Цыялкоўскага (Баранавічы)
|
1
|
5-ы Садовы завулак (Баранавічы)
|
1
|
5-ы Фестывальны завулак (Баранавічы)
|
1
|
75-га гвардзейскага штурмавога авіяцыйнага палка
|
1
|
69-я армія, СССР
|
1
|
6-ы завулак Розы Люксембург (Баранавічы)
|
1
|
6-ы завулак Шаўчэнкі (Баранавічы)
|
1
|
6-я Верасовая вуліца (Брэст)
|
1
|
6-я армія, РСЧА
|
1
|
6-я стралковая дывізія
|
1
|
60-я армія
|
1
|
60-я польская дывізія пяхоты
|
1
|
61-я знішчальная авіяцыйная брыгада ВПС Балтыйскага флоту
|
1
|
62-армія (СССР)
|
1
|
62-і ўмацаваны раён
|
1
|
64 Канскі кінафестываль
|
1
|
65-ы асобны танкавы полк
|
1
|
65-я армія (СССР)
|
1
|
6 тысячагоддзе да н.э.
|
1
|
6-ы Фестывальны завулак (Баранавічы)
|
1
|
6th Rifle Division
|
1
|
7-ы Калінавы завулак (Брэст)
|
1
|
7-ы Паўночны завулак (Брэст)
|
1
|
7-ы Садовы завулак (Баранавічы)
|
1
|
7-ы Славянскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
7-ы Фестывальны завулак (Баранавічы)
|
1
|
7-ы завулак Розы Люксембург (Баранавічы)
|
1
|
7-ы механізаваны корпус
|
1
|
7-я Верасовая вуліца (Брэст)
|
1
|
7-я гвардзейская армія
|
1
|
7-я сапёрная армія
|
1
|
73-я стралковая дывізія, 3-га фарміравання
|
1
|
74-ы штурмавы авіяцыйны полк
|
1
|
6-ы завулак Кабушкіна (Баранавічы)
|
1
|
6-ы Славянскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
5-ы Яснагорскі завулак (Брэст)
|
1
|
52-я легкатанкавая брыгада
|
1
|
5-ы асобны батальён ДУК
|
1
|
5-ы завулак Вільчкоўскага (Баранавічы)
|
1
|
5-ы завулак Кабушкіна (Баранавічы)
|
1
|
5-ы завулак Розы Люксембург (Баранавічы)
|
1
|
5-ы завулак Цыялкоўскага (Баранавічы)
|
1
|
5-ы завулак Шаўчэнкі (Баранавічы)
|
1
|
5-я Верасовая вуліца (Брэст)
|
1
|
5-я Кедравая вуліца (Брэст)
|
1
|
5-я сапёрная армія
|
1
|
50-я танкавая брыгада
|
1
|
50-я танкавая дывізія
|
1
|
50 гадоў Узброеных сіл СССР
|
1
|
52-гі асобны спецыялізаваны пашуковы батальён
|
1
|
52-я стралковая дывізія, 1-га фарміравання
|
1
|
6-ы Садовы завулак (Баранавічы)
|
1
|
53-я армія, СССР
|
1
|
54-я гвардзейская стралковая дывізія
|
1
|
54-я стралковая дывізія, РСЧА
|
1
|
55-я гвардзейская стралковая дывізія
|
1
|
57-я армія (СССР)
|
1
|
57-я гвардзейская стралковая дывізія
|
1
|
58-я армія, СССР
|
1
|
6-й стралковай дывізіі
|
1
|
6-ы Вішнёвы завулак (Баранавічы)
|
1
|
6-ы Грунтовы завулак (Баранавічы)
|
1
|
6-ы Калінавы завулак (Брэст)
|
1
|
6-ы Кіпарысавы завулак (Баранавічы)
|
1
|
6-ы Лышчыцкі завулак (Брэст)
|
1
|
6-ы Паўночны завулак (Брэст)
|
1
|
Geopelia cuneata
|
1
|
Globsec
|
1
|
4-ы Крошынскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
Social geography
|
1
|
Scabiosa ochrolenca
|
1
|
Scholars at Risk
|
1
|
Second City Cemetery, Kharkiv
|
1
|
Selaginella lepidophylla
|
1
|
Serednii Burluk
|
1
|
Seven B
|
1
|
Shemaryahu Yosef Ḳarelits
|
1
|
Shomrei Shabbos Cemetery
|
1
|
Shulamit Shamir
|
1
|
Sikorsky Aircraft
|
1
|
Silene lithuanica
|
1
|
Simha Erlich
|
1
|
Smolensk State Institute of Fine Arts
|
1
|
Soil geography
|
1
|
San Rafael
|
1
|
Sonderaktion 1005
|
1
|
Sophie-Louise-Irène Bouglé
|
1
|
Splachnum ampullaceum
|
1
|
Stanisław Koniecpolski
|
1
|
Stowarzyszenie Pisarzy Polskich
|
1
|
Swissinfo
|
1
|
Symbal.by
|
1
|
TITUL (бізнес-цэнтр)
|
1
|
The Unlimited Trio
|
1
|
Times Higher Education
|
1
|
Titular Episcopal See of Emmaüs
|
1
|
Tomsk Urban Okrug
|
1
|
Turkmensky District
|
1
|
Sanhedria
|
1
|
Salix lapponum
|
1
|
Tyszowce Confederation
|
1
|
Queens College
|
1
|
Piłsudski-Własnego
|
1
|
Podilsk city council
|
1
|
Polish Medical Association
|
1
|
Polish Photoclub
|
1
|
Polish State Award
|
1
|
Political geography
|
1
|
Politiken
|
1
|
Povenetskoye urban settlement
|
1
|
Prix Tropiques
|
1
|
Przegląd Społeczny
|
1
|
Przewrót majowy
|
1
|
Przyjaciel Ludu
|
1
|
Pseudotsuga menziesii
|
1
|
Quercus rubra
|
1
|
SaiPa
|
1
|
RAP.RU
|
1
|
RTVi
|
1
|
Radzima.net
|
1
|
Rana terrestris
|
1
|
Ranunculus lanuginosus
|
1
|
Respect Production
|
1
|
RockProfi
|
1
|
Rockford IceHogs
|
1
|
Royal Fellow of the Royal Society
|
1
|
Rubin Plaza
|
1
|
Rudolf Frentz
|
1
|
Rural settlement Verkhnetoreyskoye
|
1
|
Ruse Municipality
|
1
|
Sacmi
|
1
|
Tygodnik Powszechny
|
1
|
Tадэвуш Каспшыцкі
|
1
|
Piotr Opaliński
|
1
|
«Хольстэбро»
|
1
|
Xвoя веймутава
|
1
|
Yair Shamir
|
1
|
Yesou Expo Fighting
|
1
|
Yevpatoria city council
|
1
|
Yosef Dov Soloveitchik
|
1
|
Yuzhnoye Cemetery
|
1
|
Zeev Dov
|
1
|
Znak.com
|
1
|
Związek Sybiraków
|
1
|
«Андрэй Першазванны», лінкар
|
1
|
«Новае Жыццё», Аўстралія
|
1
|
«Партызанская дубінка»
|
1
|
«Родная прырода»
|
1
|
«Чокеліт Бойз»
|
1
|
XX гадоў перамогі ў Вялікай Айчыннай вайне
|
1
|
Świat
|
1
|
Żupa solna
|
1
|
Żupy krakowskie
|
1
|
Ёнджэеў
|
1
|
Ёст Шоман-Фінк
|
1
|
Ёсу
|
1
|
Ёсіп Юрчыч
|
1
|
Ёхен Кюнер
|
1
|
Ѕ, кірыліца
|
1
|
І. Ёргенсен
|
1
|
І. І. Абрамаў
|
1
|
І. І. Акінчыц
|
1
|
І. І. Валасевіч
|
1
|
X Factor
|
1
|
XVI стагоддзе стагоддзе
|
1
|
Ukrainian Catholic Eparchy of Lutsk–Ostroh
|
1
|
Warren
|
1
|
University of Kyiv Faculty of Radio Physics, Electronics and Computer Systems
|
1
|
V Нацыянальны фестываль архітэктуры
|
1
|
V бастыён (Брэсцкая крэпасць)
|
1
|
V нацыянальны фестываль архітэктуры
|
1
|
V тысячагоддзе да н.э.
|
1
|
Vera Weizmann
|
1
|
Verkhny Torey
|
1
|
Viareggio-Versilia International Prize
|
1
|
Virtuti militari
|
1
|
Viva la mamma!, або Пікантныя кашмары тэатральнага жыцця
|
1
|
Vivente rege
|
1
|
Walerian Billewicz
|
1
|
Wanda Piłsudska
|
1
|
Wesley Clair Mitchell
|
1
|
XVII ст. стагоддзе
|
1
|
Wiener Zeitung
|
1
|
Wikimapia.org
|
1
|
Wincenty Butler
|
1
|
Windau County
|
1
|
Wojciech Michałowski
|
1
|
Wojewodowie mazowieccy
|
1
|
Wędrowiec
|
1
|
Władysław Tomaszewicz
|
1
|
X-Factor
|
1
|
X. Д. Шэрцман
|
1
|
XIII Рэспубліканскі конкурс лепшых архітэктурных твораў
|
1
|
XIV стагоддзе стагоддзе
|
1
|
XIX ст. стагоддзе
|
1
|
XVIII ст. стагоддзе
|
1
|
Piotr Paweł Piłsudski
|
1
|
Philipp von der Osten
|
1
|
Google Books
|
1
|
Jan Piotr Opaliński
|
1
|
I. Шуйскі
|
1
|
II тысячагоддзе
|
1
|
IX тысячагоддзе да н.э.
|
1
|
I Польскі корпус у Расіі
|
1
|
Ignacy Butler
|
1
|
Institute of Problems of Mechanical Engineering
|
1
|
Inventores rerum…
|
1
|
Iван Пашкевіч
|
1
|
Iван Рудчык
|
1
|
Iван Фяцісаў
|
1
|
JAC Sunray
|
1
|
Jadwiga Piłsudska
|
1
|
Jadwiga Waszkiewicz
|
1
|
Jelen
|
1
|
I. Сідараў
|
1
|
Joachim Michałowski
|
1
|
Junkers Ju 88
|
1
|
Józef Wincenty Piłsudski
|
1
|
Jürgen von Schwerin
|
1
|
Kambja parish
|
1
|
Kargasok
|
1
|
Kargasoksky District
|
1
|
Kargopolskiy Uyezd
|
1
|
Kasper Billewicz
|
1
|
Kazakh Agro Technical University
|
1
|
Kazan Central Kryashen School
|
1
|
Kazimierz Ludwik Piłsudski
|
1
|
Kazimierz Piłsudski
|
1
|
I. Хоміч
|
1
|
I. Рудчык
|
1
|
Kopalnia soli Bochnia
|
1
|
Hassia Biegun
|
1
|
Google Doodle
|
1
|
Google books
|
1
|
Gottard Xavier von Syberg zu Wischling
|
1
|
Governor of the National Bank of the Republic of Belarus
|
1
|
Great Wind Records
|
1
|
Grgur Vuković Branković
|
1
|
Grigalius Chodkevicius, Grand Hetman of Lithuania
|
1
|
Grimm Press
|
1
|
Guido Castelnuovo
|
1
|
HIFK Hockey
|
1
|
Hammelburg
|
1
|
Hannivka
|
1
|
Hans Weiher
|
1
|
Hastings Cemetery
|
1
|
I. Пашкевіч
|
1
|
Helena Michałowska
|
1
|
Helena Połubińska
|
1
|
Hemslöjden
|
1
|
Herkimer County
|
1
|
Hershel Reichman
|
1
|
Higher Metropolitan Seminary in Warsaw
|
1
|
Hollywood Hills
|
1
|
Holy Trinity Monastery
|
1
|
Honorary doctor of the University of Gdańsk
|
1
|
Honored Coach
|
1
|
Hurma
|
1
|
I. I. Пашкевіч
|
1
|
I. Дз. Рудчык
|
1
|
I. Місенгілевіч
|
1
|
Kelme
|
1
|
Kopalnia soli Wieliczka
|
1
|
Pesah Grupper
|
1
|
Ménaka Cercle
|
1
|
Minister of Communications
|
1
|
Minister of Defence
|
1
|
Minister without portfolio
|
1
|
Mladen
|
1
|
Monastic Republic of Mount Athos
|
1
|
Monchegorsk Urban Okrug
|
1
|
Morph
|
1
|
Moscow Mathematical Society
|
1
|
Moshe Arens
|
1
|
Murawica
|
1
|
Murraya
|
1
|
Myslovitz
|
1
|
Médaille militaire
|
1
|
N-CPAP
|
1
|
Military Academy of Field Anti-Aircraft Defense named after Marshal of the Soviet Union A.M. Vasilevsky
|
1
|
Narodowe Zjednoczenie Ludowe
|
1
|
Nation's Great Leaders Graves
|
1
|
New Wave Production
|
1
|
Nizhatyna nyva
|
1
|
Noble Jan Henryk Flemming, Erblandmarschall von Pommern
|
1
|
Novgorodian Rus'
|
1
|
Nyíregyháza Spartacus FC
|
1
|
Oasmia Pharmaceutical
|
1
|
Ogół
|
1
|
Olga Arsenievna Oleinik
|
1
|
Orange Bowl
|
1
|
Orchis majalis
|
1
|
PCN
|
1
|
Pereskia aculeata
|
1
|
Minister of Agriculture and Rural Development
|
1
|
Mikołaj Bobola
|
1
|
Kopili
|
1
|
Leroy P. Steele Prize
|
1
|
Kuderewszczyzna
|
1
|
Kurier Lwowski
|
1
|
Kurilsky District
|
1
|
Kursk Theological Seminary
|
1
|
Kwartalnik Litewski
|
1
|
Kyky.org
|
1
|
KДБ Беларусі
|
1
|
Kарасін
|
1
|
Lausitzer Füchse
|
1
|
Lazar Vuković
|
1
|
Lazarivka
|
1
|
Leica
|
1
|
Lenta.ru
|
1
|
Libereco — Partnership for Human Rights
|
1
|
Messerschmitt Bf 109
|
1
|
Lire magazine's Best book of the year
|
1
|
Litwa i Ruś
|
1
|
London Borough of Hounslow
|
1
|
Lviv City Community
|
1
|
Malaxis paludosa
|
1
|
Manchester Literary and Philosophical Society
|
1
|
Maria Berg von Carmel
|
1
|
Maria Piłsudska
|
1
|
Maria von Borcke
|
1
|
Maria von der Groeben
|
1
|
Marianna Ligezianka
|
1
|
Marin County
|
1
|
Małgorzata Billewicz
|
1
|
Meir Amit
|
1
|
4-ы Купалаўскі завулак (Брэст)
|
1
|
4-ы Каўпеніцкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
І. І. Дэн
|
1
|
15-я армія (СССР)
|
1
|
124-я стралковая дывізія (СССР)
|
1
|
13-ы полк уланаў віленскіх
|
1
|
13-я Асобная знішчальная авіяцыйная эскадрылля ВПС Балтыйскага флоту
|
1
|
13-я армія, СССР
|
1
|
1345 стагоддзе
|
1
|
1396 стагоддзе
|
1
|
14-ы механізаваны корпус
|
1
|
14-ы нямецкі паліцэйскі полк СС
|
1
|
144-я знішчальная авіяцыйная дывізія СПА
|
1
|
1471 г. стагоддзе
|
1
|
15-й пяхотны полк
|
1
|
15-ы корпус БНТУ
|
1
|
15-я армія, РСЧА
|
1
|
15-я стралковая дывізія
|
1
|
12-я армія, РККА
|
1
|
150-я танкавая брыгада
|
1
|
1506 стагоддзе
|
1
|
1522 стагоддзе
|
1
|
1534 г. стагоддзе
|
1
|
1568 стагоддзе
|
1
|
15 стралковая дывізія (РСЧА)
|
1
|
16-я механізаваная брыгада
|
1
|
16-я паветраная армія (СССР)
|
1
|
1620 стагоддзе
|
1
|
1628 стагоддзе
|
1
|
1629 стагоддзе
|
1
|
1635 стагоддзе
|
1
|
1670 стагоддзе
|
1
|
123-ы знишчальны авияцыйны полк СПА
|
1
|
12-я Петраградская гімназія
|
1
|
17-ы танкавы корпус
|
1
|
1-я паветраная армія
|
1
|
1-я Далінская вуліца (Пінск)
|
1
|
1-я Кедравая вуліца (Брэст)
|
1
|
1-я Мінская птушкафабрыка
|
1
|
1-я Навасадская вуліца (Пінск)
|
1
|
1-я Новая вуліца (Брэст)
|
1
|
1-я Першамайская вуліца (Брэст)
|
1
|
1-я Прахадная вуліца (Брэст)
|
1
|
1-я Працоўная вуліца (Брэст)
|
1
|
1-я Ружанская вуліца (Брэст)
|
1
|
1-я Хлебная вуліца (Брэст)
|
1
|
1-я гвардзейская авіяцыйная дывізія далёкага дзеяння
|
1
|
1-я гвардзейская армія
|
1
|
1-я грамадзянскія могілкі Сімферопаля
|
1
|
1-я палова XIX стагоддзя
|
1
|
12-ы дальнебамбардзіровачны авіяцыйны полк
|
1
|
10-я Верасовая вуліца (Брэст)
|
1
|
10-я змяшаная авіяцыйная дывізія
|
1
|
10-я мяшаная авіяцыйная дывізія
|
1
|
100 000 беларускіх рублёў
|
1
|
104-ы стралковы корпус
|
1
|
105-я авіяцыйная дывізія знішчальнікаў-бамбардзіроўшчыкаў
|
1
|
11-ая парашутная брыгада (Францыя)
|
1
|
11-я армія, РСЧА
|
1
|
11-я армія (СССР)
|
1
|
11-я гвардзейская штурмавая авіяцыйная дывізія
|
1
|
110 гадоў прафсаюзнаму руху Беларусі
|
1
|
111-я танкавая брыгада
|
1
|
12-13-я лініі Васільеўскага вострава
|
1
|
12-ы армейскі корпус (вермахт)
|
1
|
17-ы Брэсцкі пагранічны атрад войск НКУС
|
1
|
17-я танкавая дывізія (Германія)
|
1
|
1-я Верасовая вуліца (Брэст)
|
1
|
2-я Кедравая вуліца (Брэст)
|
1
|
1962-1990 стагоддзе
|
1
|
1970–я
|
1
|
1 кавалерыйскі полк СС
|
1
|
2-гі Дабрынскі праезд (Пінск)
|
1
|
2-гі механізаваны корпус
|
1
|
2-я Баганаўская вуліца (Пінск)
|
1
|
2-я Беларуская вуліца (Брэст)
|
1
|
2-я Верасовая вуліца (Брэст)
|
1
|
2-я Вішнёвая вуліца (Брэст)
|
1
|
2-я Дабрынская вуліца (Пінск)
|
1
|
2-я Далінская вуліца (Пінск)
|
1
|
2-я Заводская вуліца (Брэст)
|
1
|
2-я Заходняя вуліца (Пінск)
|
1
|
2-я Навасадская вуліца (Пінск)
|
1
|
1956-1986
|
1
|
2-я Новая вуліца (Пінск)
|
1
|
2-я Паўночная вуліца (Пінск)
|
1
|
2-я Першамайская вуліца (Брэст)
|
1
|
2-я Прахадная вуліца (Брэст)
|
1
|
2-я Працоўная вуліца (Брэст)
|
1
|
2-я Хлебная вуліца (Брэст)
|
1
|
2-я Школьная вуліца (Пінск)
|
1
|
2-я беларуска-літоўская дывізія
|
1
|
2-я брыгада нацыянальнай кавалерыі ВКЛ
|
1
|
2-я гарадская клінічная бальніца
|
1
|
2-я гвардзейская танкавая армія
|
1
|
2-я пал. XVII ст.
|
1
|
2-я палова ХІХ ст. стагоддзе
|
1
|
1960 стагоддзе
|
1
|
1953 стагоддзе
|
1
|
171-ы гвардзейскі цяжкі бамбавальны авіяцыйны полк
|
1
|
1865 стагоддзе
|
1
|
1750-я стагоддзе
|
1
|
1770-я стагоддзе
|
1
|
1773 стагоддзе
|
1
|
1792 стагоддзе
|
1
|
18-ы танкавы корпус
|
1
|
18-я механізаваная брыгада
|
1
|
18-я стралковая дывізія, РСЧА
|
1
|
1820 стагоддзе
|
1
|
1825 стагоддзе
|
1
|
1834 стагоддзе
|
1
|
1840-я стагоддзе
|
1
|
1850-я стагоддзе
|
1
|
1852 стагоддзе
|
1
|
1866 стагоддзе
|
1
|
1950-я стагоддзе
|
1
|
1867 стагоддзе
|
1
|
1873 стагоддзе
|
1
|
1878 стагоддзе
|
1
|
1879 стагоддзе
|
1
|
18 — 19 ст.
|
1
|
18 — 19 ст. стагоддзе
|
1
|
19-я армія (СССР)
|
1
|
1913 стагоддзе
|
1
|
1920—1930-я
|
1
|
1920—1930-я стагоддзе
|
1
|
193-я стралковая дывізія (2-га фарміравання)
|
1
|
1933 стагоддзе
|
1
|
1940 стагоддзе
|
1
|
1943 стагоддзе
|
1
|
1-я Дабрынская вуліца (Пінск)
|
1
|
1-я Беларуская вуліца (Брэст)
|
1
|
2-і Антаноўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Лунінецкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Калінавы завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Камбінатаўскі завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Камерцыйны завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Кароткі завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Кастрычніцкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Каштанавы завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Каўпеніцкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Клейнікаўскі завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Кляновы завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Крошынскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Купалаўскі завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Кіеўскі завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Ленінградскі медыцынскі інстытут
|
1
|
1-ы Лышчыцкі завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Зялёны завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Лідскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Лінейны завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Літоўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Малахаўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Мускевіцкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Мінскі завулак, Брэст
|
1
|
1-ы Мінскі завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Мірны завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Навасадскі праезд (Пінск)
|
1
|
1-ы Пагранічны завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Палескі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Паркавы завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Партызанскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Калгасны завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Зенітны завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Паўночны завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Водаправодны завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Антаноўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Аржаны завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Артылерыйскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Астрамечаўскі завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Ахоўны завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Бабёрны праезд (Пінск)
|
1
|
1-ы Баганаўскі праезд (Пінск)
|
1
|
1-ы Баравы завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Бараўцоўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Брэсцкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Бярозавы завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Верасовы завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Вербны завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Віленскі завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Заходні тупік (Брэст)
|
1
|
1-ы Вішнёвы завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Вішнёвы завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Грамадзянскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Грунтовы завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Дабрынскі праезд (Пінск)
|
1
|
1-ы Дальні завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Далінскі праезд (Пінск)
|
1
|
1-ы Дамашэвіцкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Дружны завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Дубаўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Дубравінскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Заводскі завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Зарэчны завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Заходні завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Пасялковы завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Пераносны завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-я Баганаўская вуліца (Пінск)
|
1
|
1-ы завулак Маякоўскага (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Бехцерава (Брэст)
|
1
|
1-ы завулак Вызвалення (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Вясёлы (Брэст)
|
1
|
1-ы завулак Вільчкоўскага (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Грыцаўца (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Дамейкі (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Дарашэвіча (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Дзекабрыстаў (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Дзімітрава (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Зоі Касмадзям’янскай (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Кабушкіна (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Каржа (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Матросава (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Механізатараў (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Асіпенка (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Мінскі (Брэст)
|
1
|
1-ы завулак Наватараў (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Прамінскага (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Розы Люксембург (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Рэпіна (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Сяржанта (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Таўлая (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Тэльмана (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Цыялкоўскага (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Чалюскіна (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Шаўчэнкі (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Шляхцінай (Баранавічы)
|
1
|
1-ы польскі корпус
|
1
|
1-ы завулак Багрыма (Баранавічы)
|
1
|
1-ы завулак Аляксандра Валошына (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Пераходны завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Садовы завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Плёсавы праезд (Пінск)
|
1
|
1-ы Прафесійны завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Працоўны завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Прыгарадны завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Прыгранічны завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Пушчанскі завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Рабочы завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Раждзественскі завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Развадоўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Ракетны праезд (Пінск)
|
1
|
1-ы Рачны завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Русіноўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Савецкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Сельскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Яснагорскі завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Славянскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Спартыўны завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Сталярны завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Старадубаўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Сялянскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Таргошыцкі праезд (Пінск)
|
1
|
1-ы Узногаўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Ураджайны завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Фестывальны завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Цэнтральны завулак (Баранавічы)
|
1
|
1-ы Цяністы завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Чыгуначны завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Школьны завулак (Брэст)
|
1
|
1-ы Янаўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-я сапёрная армія
|
1
|
2-і Аржаны завулак (Брэст)
|
1
|
4-ы Кастрычніцкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Заводскі завулак (Брэст)
|
1
|
3-і Брэсцкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Бярозавы завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Водаправодны завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Віленскі завулак (Брэст)
|
1
|
3-і Вішнёвы завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Грамадзянскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Грунтовы завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Дабрынскі праезд (Пінск)
|
1
|
3-і Дальні завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Далінскі праезд (Пінск)
|
1
|
3-і Дамашэвіцкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Дружны завулак (Брэст)
|
1
|
3-і Дубаўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Заходні завулак (Брэст)
|
1
|
3-і Баганаўскі праезд (Пінск)
|
1
|
3-і Калгасны завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Калінавы завулак (Брэст)
|
1
|
3-і Кастрычніцкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Каштанавы завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Каўпеніцкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Кляновы завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Крошынскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Купалаўскі завулак (Брэст)
|
1
|
3-і Лышчыцкі завулак (Брэст)
|
1
|
3-і Лідскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Лінейны завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Малахаўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Мірны завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Беларускага фронту
|
1
|
3-і Артылерыйскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Палескі завулак (Баранавічы)
|
1
|
25 гадоў Перамогі ў Вялікай Айчыннай вайне
|
1
|
21 кастрычнікa
|
1
|
22-я танкавая дывізія
|
1
|
22-я танкавая дывізія (СССР)
|
1
|
226 БАП
|
1
|
23-я армія (СССР)
|
1
|
23-я стралковая дывізія, 1-га фарміравання
|
1
|
23-я стралковая дывізія (2-га фарміравання)
|
1
|
23-я танкавая брыгада
|
1
|
23rd Rifle Division
|
1
|
243 ШАП
|
1
|
25-й механізаваны корпус
|
1
|
25-ы танкавы корпус
|
1
|
25-я танкавая брыгада
|
1
|
26-я армія (СССР)
|
1
|
3-я стралковая дывізія
|
1
|
27-я стралковая дывізія (2-га фарміравання)
|
1
|
28-ы стралковы корпус
|
1
|
28-я армия (СССР)
|
1
|
29-ы танкавы корпус
|
1
|
2 кавалерыйскі полк СС
|
1
|
3-я Верасовая вуліца (Брэст)
|
1
|
3-я Дабрынская вуліца (Пінск)
|
1
|
3-я Кедравая вуліца (Брэст)
|
1
|
3-я Навасадская вуліца (Пінск)
|
1
|
3-я Першамайская вуліца (Брэст)
|
1
|
3-я Працоўная вуліца (Брэст)
|
1
|
3-я Хлебная вуліца (Брэст)
|
1
|
3-я гарадская дзіцячая клінічная бальніца
|
1
|
3-я гарадская клінічная бальніца імя Я. У. Клумава
|
1
|
3-і Пагранічны завулак (Брэст)
|
1
|
3-і Партызанскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
20 год упраўленню ваеннай контрразведкі КДБ Рэспублікі Беларусь
|
1
|
37-я механізаваная брыгада
|
1
|
3-і завулак Таўлая (Баранавічы)
|
1
|
3-і завулак Цыялкоўскага (Баранавічы)
|
1
|
3-і завулак Чалюскіна (Баранавічы)
|
1
|
3-і завулак Шаўчэнкі (Баранавічы)
|
1
|
30-я танкавая дывізія (СССР)
|
1
|
30 полк лёгкай артылерыі
|
1
|
33-ы знишчальны авияцыйны полк СПА
|
1
|
347-ы партызанскі атрад
|
1
|
35-ы пяхотны полк (Польская Рэспубліка)
|
1
|
353rd Rifle Division
|
1
|
357-ы асобны штурмавы авіяцыйны полк
|
1
|
36-я армія
|
1
|
37-я Слуцка-Памеранская механізаваная брыгада
|
1
|
383-й знішчальны авіяцыйны полк СПА
|
1
|
3-і завулак Наватараў (Баранавічы)
|
1
|
39-я армія (СССР)
|
1
|
397-я стралковая дывізія
|
1
|
397-я стралковая дывізія (2-га фарміравання)
|
1
|
399-я стралковая дывізія 2-га фарміравання
|
1
|
4-ы Артылерыйскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
4-ы Водаправодны завулак (Баранавічы)
|
1
|
4-ы Вішнёвы завулак (Баранавічы)
|
1
|
4-ы Грамадзянскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
4-ы Грунтовы завулак (Баранавічы)
|
1
|
4-ы Дружны завулак (Брэст)
|
1
|
4-ы Дубаўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
4-ы Заходні завулак (Брэст)
|
1
|
4-ы Калінавы завулак (Брэст)
|
1
|
3-і завулак Розы Люксембург (Баранавічы)
|
1
|
3-і завулак Механізатараў (Баранавічы)
|
1
|
3-і Паўночны завулак (Брэст)
|
1
|
3-і Фестывальны завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Пераносны завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Прыгарадны завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Развадоўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Ракетны праезд (Пінск)
|
1
|
3-і Русіноўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Савецкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Садовы завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Садовы завулак (Брэст)
|
1
|
3-і Славянскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Старадубаўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Сялянскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Таргошыцкі праезд (Пінск)
|
1
|
3-і Ураджайны завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Чыгуначны завулак (Брэст)
|
1
|
3-і завулак Маякоўскага (Баранавічы)
|
1
|
3-і Янаўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
3-і Яснагорскі завулак (Брэст)
|
1
|
3-і завулак Аляксандра Валошына (Баранавічы)
|
1
|
3-і завулак Асіпенка (Баранавічы)
|
1
|
3-і завулак Бехцерава (Брэст)
|
1
|
3-і завулак Вызвалення (Баранавічы)
|
1
|
3-і завулак Вільчкоўскага (Баранавічы)
|
1
|
3-і завулак Грыцаўца (Баранавічы)
|
1
|
3-і завулак Дамейкі (Баранавічы)
|
1
|
3-і завулак Дарашэвіча (Баранавічы)
|
1
|
3-і завулак Дзекабрыстаў (Баранавічы)
|
1
|
3-і завулак Дзімітрава (Баранавічы)
|
1
|
3-і завулак Кабушкіна (Баранавічы)
|
1
|
3-і завулак Матросава (Баранавічы)
|
1
|
21-я армія (СССР)
|
1
|
207-ы далёкабамбардзіровачны авіяцыйны полк
|
1
|
2-і Артылерыйскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Навасадскі праезд (Пінск)
|
1
|
2-і Кляновы завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Крошынскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Купалаўскі завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Кіеўскі завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Лунінецкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Лышчыцкі завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Лідскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Лінейны завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Літоўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Малахаўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Маскоўскі ўніверсітэт
|
1
|
2-і Мускевіцкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Мірны завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Настаўніцкі завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Каўпеніцкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Пагранічны завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Палескі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Паркавы завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Партызанскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Паўночны завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Паўночны праезд (Пінск)
|
1
|
2-і Пераносны завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Пераходны завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Плёсавы праезд (Пінск)
|
1
|
2-і Працоўны завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Прыгарадны завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Прыгранічны завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Пушчанскі завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Клейнікаўскі завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Каштанавы завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Радужны завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Дальні завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Астрамечаўскі завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Ахоўны завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Бабёрны праезд (Пінск)
|
1
|
2-і Баганаўскі праезд (Пінск)
|
1
|
2-і Баравы завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Брэсцкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Бярозавы завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Вербны завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Водаправодны завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Віленскі завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Вішнёвы завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Грамадзянскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Грунтовы завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Далінскі праезд (Пінск)
|
1
|
2-і Кастрычніцкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Дамашэвіцкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Дружны завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Дубаўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Дубравінскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Заводскі завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Заходні завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Заходні тупік (Брэст)
|
1
|
2-і Зенітны завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Зялёны завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Калгасны завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Калядны завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Калінавы завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Камбінатаўскі завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Камерцыйны завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Рабочы завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Развадоўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
203-я стралковая дывізія
|
1
|
2-і завулак Шаўчэнкі (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Ламаносава (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Матросава (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Маякоўскага (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Мінскі (Брэст)
|
1
|
2-і завулак Наватараў (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Прамінскага (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Розы Люксембург (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Рэпіна (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Сяржанта (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Таўлая (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Тэльмана (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Цыялкоўскага (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Чалюскіна (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Шляхцінай (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Кабушкіна (Баранавічы)
|
1
|
2-і замежны інжынерны полк
|
1
|
2-і паветраны флот (люфтвафэ)
|
1
|
20-ы стралковы корпус
|
1
|
20-я Пензенская стралковая дывізія
|
1
|
20-я дывізія пяхоты
|
1
|
20-я стралковая дывізія
|
1
|
2001 стагоддзе
|
1
|
2009 год у лёгкай атлетыцы
|
1
|
2010 год у лёгкай атлетыцы
|
1
|
2011 год у лёгкай атлетыцы
|
1
|
2012 год у лёгкай атлетыцы
|
1
|
2013 год у лёгкай атлетыцы
|
1
|
2013 у гісторыі кіно
|
1
|
203-ы гвардзейскі цяжкі бамбавальны авіяцыйны полк
|
1
|
2-і завулак Каржа (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Зоі Касмадзям’янскай (Баранавічы)
|
1
|
2-і Ракетны праезд (Пінск)
|
1
|
2-і Ураджайны завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Рачны завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Русіноўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Савецкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Садовы завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Садовы завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Сельскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Славянскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Спартыўны завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Сталярны завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Старадубаўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Сялянскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Таргошыцкі праезд (Пінск)
|
1
|
2-і Узногаўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Фестывальны завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Дзімітрава (Баранавічы)
|
1
|
2-і Цэнтральны завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Чыгуначны завулак (Брэст)
|
1
|
2-і Янаўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
2-і Яснагорскі завулак (Брэст)
|
1
|
2-і завулак Аляксандра Валошына (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Асіпенка (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Бадака (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Бехцерава (Брэст)
|
1
|
2-і завулак Вызвалення (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Вільчкоўскага (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Грыцаўца (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Дамейкі (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Дарашэвіча (Баранавічы)
|
1
|
2-і завулак Дзекабрыстаў (Баранавічы)
|
1
|
І. І. Данчанка
|
1
|
І. І. Карват
|
1
|
Абрыкосавая вуліца (Брэст)
|
1
|
А. Дашко
|
1
|
А. Гамялько
|
1
|
А. Гартанг
|
1
|
А. Гацук
|
1
|
А. Гаўрыловіч
|
1
|
А. Гаўрылюк
|
1
|
А. Гаўрылёнак
|
1
|
А. Гельмерсен
|
1
|
А. Глінская
|
1
|
А. Гофмайстар
|
1
|
А. Гофмайстэр
|
1
|
А. Грыгараў
|
1
|
А. Гутар
|
1
|
А. Д. Кіўшанка
|
1
|
А. Даўман
|
1
|
А. Галяк
|
1
|
А. Дз. Іваноў
|
1
|
А. Дз. Кавалька
|
1
|
А. Дз. Кротаў
|
1
|
А. Дз. Лягчылін
|
1
|
А. Дз. Сідарук
|
1
|
А. Дзегцяроў
|
1
|
А. Дземідовіч
|
1
|
А. Дзенісенка
|
1
|
А. Дзямешка
|
1
|
А. Дзямкоў
|
1
|
А. Дзічкоўскі
|
1
|
А. Доўбік
|
1
|
А. Драган
|
1
|
А. Галіч
|
1
|
А. Гальшанскі
|
1
|
А. Дынько
|
1
|
А. Валканоўскі
|
1
|
А. В. Петрушэўскі
|
1
|
А. В. Рудзянок
|
1
|
А. В. Скорабагатчанка
|
1
|
А. В. Слабашэвіч
|
1
|
А. В. Талканіца
|
1
|
А. В. Усцінава
|
1
|
А. В. Хіжэўскі
|
1
|
А. В. Чыж
|
1
|
А. В. Шэпелеў
|
1
|
А. В. Якімаў
|
1
|
А. В. Янчанка
|
1
|
А. Вакуліч
|
1
|
А. Валадзько
|
1
|
А. Валковіч
|
1
|
А. Гайса
|
1
|
А. Валошын
|
1
|
А. Вахрушаў
|
1
|
А. Ваяводская
|
1
|
А. Вераціла
|
1
|
А. Вяргеенка
|
1
|
А. Г. Бахановіч
|
1
|
А. Г. Быкаў
|
1
|
А. Г. Лебедзеў
|
1
|
А. Г. Лясюк
|
1
|
А. Г. Ляўчук
|
1
|
А. Г. Стаброўскі
|
1
|
А. Г. Шумілін
|
1
|
А. Г. Эльяшэвіч
|
1
|
А. Гайдук
|
1
|
А. Дылько
|
1
|
А. Дэнеры
|
1
|
А. В. Наёк
|
1
|
А. Лабуда
|
1
|
А. Кубліцкі
|
1
|
А. Куган
|
1
|
А. Кучараў
|
1
|
А. Кібальнікаў
|
1
|
А. Кіжаватаў
|
1
|
А. Кійко
|
1
|
А. Кічкайла
|
1
|
А. Л. Богдан
|
1
|
А. Л. Васільеў
|
1
|
А. Л. Зімоўскі
|
1
|
А. Л. Качан
|
1
|
А. Л. Равацюк
|
1
|
А. Л. Чайчыц
|
1
|
А. Латур
|
1
|
А. Кротаў
|
1
|
А. Леванцэвіч
|
1
|
А. Лукашын
|
1
|
А. Лухвіч
|
1
|
А. Лучынскі
|
1
|
А. Лягчылін
|
1
|
А. Лясько
|
1
|
А. Лясюк
|
1
|
А. Ляўковіч
|
1
|
А. Ляўчук
|
1
|
А. Лізункоў
|
1
|
А. Ліневіч
|
1
|
А. Ліпніцкая
|
1
|
А. Лістоўскі
|
1
|
А. Крэнь
|
1
|
А. Крайцевіч
|
1
|
А. Ермаковіч
|
1
|
А. К. Ліневіч
|
1
|
А. Еўтуховіч
|
1
|
А. Жураўлевіч
|
1
|
А. Жытко
|
1
|
А. Забара
|
1
|
А. Зазуля
|
1
|
А. Збарашэўскі
|
1
|
А. Зеляноўскі
|
1
|
А. Зосік
|
1
|
А. Зубко
|
1
|
А. Зыгмантовіч
|
1
|
А. Зімоўскі
|
1
|
А. Зіноўева
|
1
|
А. К. Васільеў
|
1
|
А. К. Скрылёў
|
1
|
А. Коўтун
|
1
|
А. Кабаковіч
|
1
|
А. Кавалька
|
1
|
А. Какарэкін
|
1
|
А. Каламіец
|
1
|
А. Канцавы
|
1
|
А. Карасёў
|
1
|
А. Карніцкі
|
1
|
А. Карповіч
|
1
|
А. Карпіцкі
|
1
|
А. Качан
|
1
|
А. Каўко
|
1
|
А. Квяткоўская
|
1
|
А. Ключнікаў
|
1
|
А. Комлеў
|
1
|
А. В. Паўлавец
|
1
|
А. В. Насеня
|
1
|
А. М. Бандарэлі
|
1
|
А. А. Зеляноўскі
|
1
|
А. А. Булойчык
|
1
|
А. А. Вакуліч
|
1
|
А. А. Вахрушаў
|
1
|
А. А. Галяк
|
1
|
А. А. Гартанг
|
1
|
А. А. Гулак
|
1
|
А. А. Дарэнскі
|
1
|
А. А. Дзічкоўскі
|
1
|
А. А. Дулуб
|
1
|
А. А. Еўтуховіч
|
1
|
А. А. Жураўлевіч
|
1
|
А. А. Забара
|
1
|
А. А. Зафатаеў
|
1
|
А. А. Каваленя
|
1
|
А. А. Бага
|
1
|
А. А. Канцавы
|
1
|
А. А. Коўтун
|
1
|
А. А. Крэнь
|
1
|
А. А. Лабуда
|
1
|
А. А. Лебедзева
|
1
|
А. А. Лухвіч
|
1
|
А. А. Лучынскі
|
1
|
А. А. Лясько
|
1
|
А. А. Мален
|
1
|
А. А. Мрынскі
|
1
|
А. А. Нячаеў
|
1
|
А. А. Пазняк
|
1
|
А. А. Плясуноў
|
1
|
А. А. Баразенка
|
1
|
А. А. Бабыр
|
1
|
А. А. Разін
|
1
|
А. І. Піліпавец
|
1
|
А. І. Ганчар
|
1
|
А. І. Дзямешка
|
1
|
А. І. Дулеба
|
1
|
А. І. Зазуля
|
1
|
А. І. Зосік
|
1
|
А. І. Калядэнка
|
1
|
А. І. Карасёў
|
1
|
А. І. Карніцкі
|
1
|
А. І. Кучараў
|
1
|
А. І. Ляўковіч
|
1
|
А. І. Малевіч
|
1
|
А. І. Мікуліч
|
1
|
А. І. Паляйчук
|
1
|
А. І. Рамашка
|
1
|
А. А. Астрашапкін
|
1
|
А. І. Уласавец
|
1
|
А. І. Федасюк
|
1
|
А. І. Фельдман
|
1
|
А. І. Фяцісава
|
1
|
А. І. Чыжык
|
1
|
А. І. Шалонік
|
1
|
А. І. Шаракоў
|
1
|
А. І. Шушко
|
1
|
А. І. Юркевіч
|
1
|
А. І. Ятусевіч
|
1
|
А. Ігнацюк
|
1
|
А. Ільін
|
1
|
А. А. Андрэюк
|
1
|
А. А. Антонаў
|
1
|
А. А. Радушка
|
1
|
А. А. Смірноў
|
1
|
А. В. Міраеўскі
|
1
|
А. В. Дзенісенка
|
1
|
А. Быкаў
|
1
|
А. Быліна
|
1
|
А. Быстроў
|
1
|
А. Біч
|
1
|
А. В. Івашка
|
1
|
А. В. Агееў
|
1
|
А. В. Аліфанаў
|
1
|
А. В. Васілеўскі
|
1
|
А. В. Гайдук
|
1
|
А. В. Гайса
|
1
|
А. В. Гамялько
|
1
|
А. В. Гаўрыловіч
|
1
|
А. В. Глінская
|
1
|
А. В. Драган
|
1
|
А. Булойчык
|
1
|
А. В. Дынько
|
1
|
А. В. Ермаловіч
|
1
|
А. В. Зыгмантовіч
|
1
|
А. В. Квяткоўская
|
1
|
А. В. Клімовіч
|
1
|
А. В. Комлеў
|
1
|
А. В. Краўчанка
|
1
|
А. В. Леванцэвіч
|
1
|
А. В. Ліс
|
1
|
А. В. Мартынец
|
1
|
А. В. Махнач
|
1
|
А. В. Мяжуеў
|
1
|
А. В. Мікановіч
|
1
|
А. Булычоў
|
1
|
А. Булавіцкі
|
1
|
А. А. Сокал
|
1
|
А. Анцілеўскі
|
1
|
А. А. Сокал-Кутылоўскі
|
1
|
А. А. Стэпусь
|
1
|
А. А. Трафімук
|
1
|
А. А. Халецкі
|
1
|
А. А. Харытановіч
|
1
|
А. А. Цяслюк
|
1
|
А. Альшэўскі
|
1
|
А. Аліфанаў
|
1
|
А. Амельянюк
|
1
|
А. Андраюк
|
1
|
А. Андрушчанка
|
1
|
А. Андрэюк
|
1
|
А. Ануфрыеў
|
1
|
А. Астрашапкін
|
1
|
А. Буйкевіч
|
1
|
А. Б. Рубцоў
|
1
|
А. Бабаловіч
|
1
|
А. Бабко
|
1
|
А. Бабыр
|
1
|
А. Бага
|
1
|
А. Бадак
|
1
|
А. Баразенка
|
1
|
А. Баранава
|
1
|
А. Бахановіч
|
1
|
А. Белая
|
1
|
А. Благавешчанскі
|
1
|
А. Богдан
|
1
|
А. Бокач
|
1
|
А. Брыгадны
|
1
|
А. М. Бабко
|
1
|
А. М. Буйкевіч
|
1
|
А. І. Быліна
|
1
|
А. Фогт
|
1
|
А. У. Свірыд
|
1
|
А. У. Ткачук
|
1
|
А. У. Цэван
|
1
|
А. У. Шасцюк
|
1
|
А. Уласавец
|
1
|
А. Ушал
|
1
|
А. Ф. Гуршчанкова
|
1
|
А. Ф. Кулак
|
1
|
А. Ф. Масальскі
|
1
|
А. Ф. Рылюк
|
1
|
А. Ф. Смаль
|
1
|
А. Федарук
|
1
|
А. Федасюк
|
1
|
А. Хабленка
|
1
|
А. У. Прохараў
|
1
|
А. Халецкі
|
1
|
А. Харытановіч
|
1
|
А. Хлебасолаў
|
1
|
А. Хрыпач
|
1
|
А. Хіжэўскі
|
1
|
А. Ц. Збарашэўскі
|
1
|
А. Цынкалоўскі
|
1
|
А. Цэван
|
1
|
А. Цярэшчанка
|
1
|
А. Цяслюк
|
1
|
А. Цішкевіч
|
1
|
А. Чайчыц
|
1
|
А. Чаркашын
|
1
|
А. У. Рахманаў
|
1
|
А. У. Нічыпарчык
|
1
|
А. Шамрук
|
1
|
А. Сідарук
|
1
|
А. Скакун
|
1
|
А. Скрылёў
|
1
|
А. Слабашэвіч
|
1
|
А. Смаль
|
1
|
А. Сокал
|
1
|
А. Сомаў
|
1
|
А. Старажэнка
|
1
|
А. Стральчонак
|
1
|
А. Страхановіч
|
1
|
А. Стэпусь
|
1
|
А. Сувораў (архітэктар)
|
1
|
А. Сцяцко
|
1
|
А. Сяднёў
|
1
|
А. Т. Зайка
|
1
|
А. У. Мілеўскі
|
1
|
А. Т. Каўко
|
1
|
А. Т. Раджабаў
|
1
|
А. Талканіца
|
1
|
А. Татарэвіч
|
1
|
А. Трафімук
|
1
|
А. Траццякоў
|
1
|
А. У. Вераціла
|
1
|
А. У. Грыгараў
|
1
|
А. У. Дземідовіч
|
1
|
А. У. Ермаковіч
|
1
|
А. У. Куган
|
1
|
А. У. Кібоўскі
|
1
|
А. У. Лебедзеў
|
1
|
А. У. Меляшэвіч
|
1
|
А. Чыж
|
1
|
А. Шаракоў
|
1
|
А. Свірыд
|
1
|
Абласная літаратурная прэмія імя Уладзіміра Калесніка
|
1
|
АТЛАНТ
|
1
|
Аарон Бекер
|
1
|
Аб'яднанне Заходняй і Усходняй Беларусі
|
1
|
Аб'ёмна-прасторавая кампазіцыя
|
1
|
Абанемент
|
1
|
Абарона Брэста (1941)
|
1
|
Абарона Запаляр'я
|
1
|
Абарона Ленінграда
|
1
|
Абаронца, хакей з шайбай
|
1
|
Абдулае Дыяло
|
1
|
Абдыкацыя
|
1
|
Абелеў інтэграл
|
1
|
Абераметрыя
|
1
|
Аблачэнне
|
1
|
АП НДІ ПКД
|
1
|
Аблога Берасця (1657)
|
1
|
Аблога Варны
|
1
|
Аблога Вялікіх Лук, 1580
|
1
|
Аблога Ляхавічаў
|
1
|
Аблога Полацка, 1579
|
1
|
Аблога Полацка (1579)
|
1
|
Аблога Смаленска, 1654
|
1
|
Абліцовачная цэгла
|
1
|
Абрагам Галухоўскі
|
1
|
Абразок-складзень
|
1
|
Абраная Рада
|
1
|
Абруселыя немцы
|
1
|
Абруч
|
1
|
АСК Рыга, гандбольны клуб
|
1
|
АНТ-40
|
1
|
А. Шасцюк
|
1
|
А. Ю. Перапечка
|
1
|
А. Штэр
|
1
|
А. Шубскі
|
1
|
А. Шумілін
|
1
|
А. Шушко
|
1
|
А. Шэпелеў
|
1
|
А. Э. Даўман
|
1
|
А. Э. Марфіцкі
|
1
|
А. Эльяшэвіч
|
1
|
А. Ю. Гальшанскі
|
1
|
А. Ю. Дзегцяроў
|
1
|
А. Ю. Мацюхевіч
|
1
|
А. Ю. Насонаў
|
1
|
А. Ю. Панкавец
|
1
|
А. Ю. Татарэвіч
|
1
|
АКБ Тупалева
|
1
|
А. Юркевіч
|
1
|
А. Юрынок
|
1
|
А. Я. Гаўрылёнак
|
1
|
А. Я. Пыцель
|
1
|
А. Я. Пятроў
|
1
|
А. Я. Цішкевіч
|
1
|
А. Якімаў
|
1
|
А. Янчанка
|
1
|
А. Ятусевіч
|
1
|
А. Яцкевіч
|
1
|
А.Тарскага
|
1
|
ААТ «Палессегіпрвадгас»
|
1
|
АБРО-Універсітэт Шаўляй
|
1
|
АДС
|
1
|
А. Селюх
|
1
|
А. Самсон
|
1
|
А. М. Булавіцкі
|
1
|
А. Наканечнікаў
|
1
|
А. Масальскі
|
1
|
А. Мацюхевіч
|
1
|
А. Мацяйкевіч
|
1
|
А. Меляшэвіч
|
1
|
А. Мрынскі
|
1
|
А. Мяжуеў
|
1
|
А. Мяшкоў
|
1
|
А. Мікановіч
|
1
|
А. Мікуліч
|
1
|
А. Мілеўскі
|
1
|
А. Міраеўскі
|
1
|
А. Н. Андрушчанка
|
1
|
А. Навумавец
|
1
|
А. Насеня
|
1
|
А. Мартынец
|
1
|
А. Наско
|
1
|
А. Наёк
|
1
|
А. Ненадавец
|
1
|
А. Нікіфарэнка
|
1
|
А. Нікіцін
|
1
|
А. Нічыпарчык
|
1
|
А. П. Амельянюк
|
1
|
А. П. Валадзько
|
1
|
А. П. Валынец
|
1
|
А. П. Гараўскі
|
1
|
А. П. Гельмерсен
|
1
|
А. П. Гофмайстар
|
1
|
А. П. Гофмайстэр
|
1
|
А. Марфіцкі
|
1
|
А. Мален
|
1
|
А. П. Жытко
|
1
|
А. М. Маркевіч
|
1
|
А. М. Біч
|
1
|
А. М. Валковіч
|
1
|
А. М. Вяргеенка
|
1
|
А. М. Галін
|
1
|
А. М. Дашко
|
1
|
А. М. Дзямкоў
|
1
|
А. М. Дылько
|
1
|
А. М. Зайцава
|
1
|
А. М. Зінчанка
|
1
|
А. М. Кротаў
|
1
|
А. М. Кульчыцкі
|
1
|
А. М. Кіжаватаў
|
1
|
А. М. Львоў
|
1
|
А. М. Ненадавец
|
1
|
А. Малевіч
|
1
|
А. М. Пузевіч
|
1
|
А. М. Пяндзюрын
|
1
|
А. М. Пікулік
|
1
|
А. М. Самсон
|
1
|
А. М. Сарайкін
|
1
|
А. М. Скірмунт
|
1
|
А. М. Страхановіч
|
1
|
А. М. Сцяцко
|
1
|
А. М. Хлебасолаў
|
1
|
А. М. Хрыпач
|
1
|
А. М. Чаркашын
|
1
|
А. М. Шубскі
|
1
|
А. Макоўская
|
1
|
А. Макоўскі
|
1
|
А. П. Гутар
|
1
|
А. П. Ліпніцкі
|
1
|
А. С. Юрынок
|
1
|
А. С. Лукашын
|
1
|
А. Рылюк
|
1
|
А. С. Ануфрыеў
|
1
|
А. С. Анцілеўскі
|
1
|
А. С. Бабаловіч
|
1
|
А. С. Баранава
|
1
|
А. С. Благавешчанскі
|
1
|
А. С. Гацук
|
1
|
А. С. Грушэўскі
|
1
|
А. С. Гурко
|
1
|
А. С. Доўбік
|
1
|
А. С. Карпіцкі
|
1
|
А. С. Ключнікаў
|
1
|
А. С. Кійко
|
1
|
А. С. Наско
|
1
|
А. Рубцоў
|
1
|
А. С. Нікіфарэнка
|
1
|
А. С. Палышанкоў
|
1
|
А. С. Палышэнкаў
|
1
|
А. С. Папуш
|
1
|
А. С. Парываеў
|
1
|
А. С. Прэднюк
|
1
|
А. С. Пятрэнка
|
1
|
А. С. Рагачук
|
1
|
А. С. Скакун
|
1
|
А. С. Сяднёў
|
1
|
А. С. Ушал
|
1
|
А. С. Хабленка
|
1
|
А. С. Цярэшчанка
|
1
|
А. С. Шамрук
|
1
|
А. Рудзянок
|
1
|
А. Рахманаў
|
1
|
А. П. Макоўская
|
1
|
А. Перапечка
|
1
|
А. П. Мяшкоў
|
1
|
А. П. Нікіцін
|
1
|
А. П. Старажэнка
|
1
|
А. П. Штэр
|
1
|
А. П. Яцкевіч
|
1
|
А. Пазняк
|
1
|
А. Палышанкоў
|
1
|
А. Палышэнкаў
|
1
|
А. Паляйчук
|
1
|
А. Панкавец
|
1
|
А. Папуш
|
1
|
А. Парываеў
|
1
|
А. Паўлавец
|
1
|
А. Перэльман
|
1
|
А. Разін
|
1
|
А. Петрушэўскі
|
1
|
А. Плясуноў
|
1
|
А. Прэднюк
|
1
|
А. Пузевіч
|
1
|
А. Пылік
|
1
|
А. Пыцель
|
1
|
А. Піліпавец
|
1
|
А. Р. Гарбачоў
|
1
|
А. Р. Зубко
|
1
|
А. Р. Навумавец
|
1
|
А. Р. Новік
|
1
|
А. Рагачук
|
1
|
А. Раджабаў
|
1
|
А. Радушка
|
1
|
А. І. Валошын
|
1
|
А. І. Булычоў
|
1
|
І. І. Пашкевіч
|
1
|
І. Ф. Супрунчык
|
1
|
І. Трухаў
|
1
|
І. Тур
|
1
|
І. Тыл
|
1
|
І. Тыманюк
|
1
|
І. У. Баярчук
|
1
|
І. У. Казеева
|
1
|
І. У. Луцкі
|
1
|
І. У. Трачынскі
|
1
|
І. У. Трухаў
|
1
|
І. Ф. А. Дарбес
|
1
|
І. Ф. Калпачук
|
1
|
І. Ф. Крывабок
|
1
|
І. Ф. Кітурка
|
1
|
І. Хамляк
|
1
|
І. Сярэдзіч
|
1
|
І. Хлабукін
|
1
|
І. Ц. Майсееў
|
1
|
І. Ц. Маісееў
|
1
|
І. Цюніс
|
1
|
І. Чангавая
|
1
|
І. Чыкіта
|
1
|
І. Шаўчук
|
1
|
І. Шпакоўскі
|
1
|
І. Шток
|
1
|
І. Шумілаў
|
1
|
І. Шыла
|
1
|
І. Шэпелеў
|
1
|
І. Эпштэйн
|
1
|
І. Трачынскі
|
1
|
І. Сянько
|
1
|
І. Я. Карнялюк
|
1
|
І. Рагуля
|
1
|
І. П. Сярэдзіч
|
1
|
І. П. Тур
|
1
|
І. Падбярэзін
|
1
|
І. Пашкевіч
|
1
|
І. Паўлоўскі
|
1
|
І. Першукевіч
|
1
|
І. Пратасевіч
|
1
|
І. Прахарэнка
|
1
|
І. Прус
|
1
|
І. Прынцаў
|
1
|
І. Р. Рабкавец
|
1
|
І. Р. Рэбкавец
|
1
|
І. Рабкавец
|
1
|
І. Ражкоў
|
1
|
І. Супрановіч
|
1
|
І. Рэбкавец
|
1
|
І. С. Абельская
|
1
|
І. С. Бас
|
1
|
І. С. Васілевіч
|
1
|
І. С. Верас
|
1
|
І. С. Годэ
|
1
|
І. С. Гулько
|
1
|
І. С. Курбека
|
1
|
І. С. Кухарчык
|
1
|
І. С. Шумілаў
|
1
|
І. С. Ясінскі
|
1
|
І. Свідзінскі
|
1
|
І. Соўпель
|
1
|
І. Сташэўскі
|
1
|
І. Ю. Хамляк
|
1
|
І. Я. Прус
|
1
|
І. П. Пратасевіч
|
1
|
Іван Долбня
|
1
|
Іван Гаўрылавіч Шаўкапляс
|
1
|
Іван Грозны, тэлесерыял
|
1
|
Іван Грозны, фільм
|
1
|
Іван Грэцкі
|
1
|
Іван Гулько
|
1
|
Іван Данчанка
|
1
|
Іван Данілаў
|
1
|
Іван Данілейка
|
1
|
Іван Дарафеевіч Царанкоў
|
1
|
Іван Дзмітрыевіч Сафінскі
|
1
|
Іван Дзмітрыевіч Удальцоў
|
1
|
Іван Дзмітрыевіч Шуйскі
|
1
|
Іван Дзіміч
|
1
|
Іван Доўбня
|
1
|
Іван Віктаравіч Шут
|
1
|
Іван Жытко
|
1
|
Іван Зубачоў
|
1
|
Іван Зяноўевіч Зяновіч
|
1
|
Іван Кадачнікаў
|
1
|
Іван Калядзін
|
1
|
Іван Кандратавіч Мікіценка
|
1
|
Іван Касцюшка
|
1
|
Іван Кліменцьевіч Вінаградаў
|
1
|
Іван Кіявец
|
1
|
Іван Лазюк
|
1
|
Іван Лайша
|
1
|
Іван Лапа
|
1
|
Іван Ляцяга
|
1
|
Іван Гарадзецкі, князь сцяпаньскі
|
1
|
Іван Восіпавіч Бялінскі
|
1
|
І. Я. Фяцісава
|
1
|
Іва Марашава
|
1
|
І. Янкоўскі
|
1
|
І. Ясінскі
|
1
|
І.І.Жыгалкіным
|
1
|
ІААФ
|
1
|
ІБіА Дзяржбуда
|
1
|
ІРО
|
1
|
Іаан (Лаўрыненка)
|
1
|
Іаана Крачыўн
|
1
|
Іааніс Хрыстау
|
1
|
Іааніс Цаміс
|
1
|
Іанелія Някшу
|
1
|
Іаты
|
1
|
Ібрагім-бек
|
1
|
Іван-Горад
|
1
|
Іван Васільевіч Яраславіч
|
1
|
Іван Іванавіч Сторажаў
|
1
|
Іван Іванавіч Сычык
|
1
|
Іван Іванавіч Шараў
|
1
|
Іван Адамчук
|
1
|
Іван Акінчыц
|
1
|
Іван Аляксандравіч Багенскі
|
1
|
Іван Андрэевіч Качалаў
|
1
|
Іван Баброў
|
1
|
Іван Баляслававіч Венцэль
|
1
|
Іван Барсукоў
|
1
|
Іван Баярчук
|
1
|
Іван Варфаламеевіч Васілеўскі
|
1
|
Іван Васілевіч Саламярэцкі
|
1
|
Іван Васільевіч Глінскі
|
1
|
І. П. Сянько
|
1
|
І. П. Першукевіч
|
1
|
Іван Мамайка
|
1
|
І. Грэцкі
|
1
|
І. В. Васілеўскі
|
1
|
І. В. Свідзінскі
|
1
|
І. В. Соўпель
|
1
|
І. В. Цюніс
|
1
|
І. В. Чыкіта
|
1
|
І. Валасевіч
|
1
|
І. Верас
|
1
|
І. Вішнеўская
|
1
|
І. Г. Прахарэнка
|
1
|
І. Г. Шубітыдзэ
|
1
|
І. Гаўрылаў
|
1
|
І. Годэ
|
1
|
І. Грыцук
|
1
|
І. Гулько
|
1
|
І. В. Бурко
|
1
|
І. Д. Наскевіч
|
1
|
І. Данчанка
|
1
|
І. Дз. Янкоўскі
|
1
|
І. Долбня
|
1
|
І. Дорахава
|
1
|
І. Доўбня
|
1
|
І. Друцэ
|
1
|
І. Зубачоў
|
1
|
І. К. Вінаградаў
|
1
|
І. К. Кіршэнштэйн
|
1
|
І. К. Маныла
|
1
|
І. К. Радкевіч
|
1
|
І. К. Хлабукін
|
1
|
І. В. Біруля
|
1
|
І. В. Бранавец
|
1
|
І. Кадачнікаў
|
1
|
І. А. Тыманюк
|
1
|
І. І. Паўлоўскі
|
1
|
І. А. Агіевіч
|
1
|
І. А. Бабко
|
1
|
І. А. Баглай
|
1
|
І. А. Гаўрылаў
|
1
|
І. А. Логвінаў
|
1
|
І. А. Лосік
|
1
|
І. А. Лісіца
|
1
|
І. А. Мамайка
|
1
|
І. А. Маскаленчык
|
1
|
І. А. Падбельскі
|
1
|
І. А. Ражкоў
|
1
|
І. А. Супрановіч
|
1
|
І. А. Юхо
|
1
|
І. Бурко
|
1
|
І. Абельская
|
1
|
І. Абрамаў
|
1
|
І. Агіевіч
|
1
|
І. Акінчыц
|
1
|
І. Арабейка
|
1
|
І. Б. Храптовіч
|
1
|
І. Бабко
|
1
|
І. Баброў
|
1
|
І. Баглай
|
1
|
І. Барсукоў
|
1
|
І. Барч
|
1
|
І. Бас
|
1
|
І. Баярчук
|
1
|
І. Бранавец
|
1
|
І. Кавалевіч
|
1
|
І. Казеева
|
1
|
І. П. Макаловіч
|
1
|
І. Марчанка
|
1
|
І. М. Рукавішнікаў
|
1
|
І. М. Хвядчэня
|
1
|
І. М. Шыла
|
1
|
І. М. Шэпелеў
|
1
|
І. М. Эпштэйн
|
1
|
І. Мадач
|
1
|
І. Мазурук
|
1
|
І. Майсееў
|
1
|
І. Макаловіч
|
1
|
І. Малееў
|
1
|
І. Мамайка
|
1
|
І. Манухіна
|
1
|
І. Маныла
|
1
|
І. Маскаленчык
|
1
|
І. М. Падбярэзін
|
1
|
І. Маісееў
|
1
|
І. Мятліцкая
|
1
|
І. Наскевіч
|
1
|
І. Невар
|
1
|
І. Няфёдаў
|
1
|
І. П. Барсукоў
|
1
|
І. П. Губанкоў
|
1
|
І. П. Долбня
|
1
|
І. П. Доўбня
|
1
|
І. П. Кадачнікаў
|
1
|
І. П. Колб
|
1
|
І. П. Корзун
|
1
|
І. П. Крэнь
|
1
|
І. П. Мазурук
|
1
|
І. М. Паўловіч
|
1
|
І. М. Ляплеўскі
|
1
|
І. Калашнікаў
|
1
|
І. Кіявец
|
1
|
І. Калпачук
|
1
|
І. Карват
|
1
|
І. Карнавухава
|
1
|
І. Карнялюк
|
1
|
І. Корзун
|
1
|
І. Крывабок
|
1
|
І. Крэнь
|
1
|
І. Кулеша
|
1
|
І. Кулік
|
1
|
І. Кухарчык
|
1
|
І. Кірэйчык
|
1
|
І. Кітурка
|
1
|
І. Кічанава
|
1
|
І. Л. Невар
|
1
|
І. М. Лазоўскі
|
1
|
І. Логвінаў
|
1
|
І. Лосік
|
1
|
І. Луцкі
|
1
|
І. Ляплеўскі
|
1
|
І. Лісін
|
1
|
І. Лісіца
|
1
|
І. М. Антановіч
|
1
|
І. М. Грыцук
|
1
|
І. М. Грэцкі
|
1
|
І. М. Зубачоў
|
1
|
І. М. Кавалевіч
|
1
|
І. М. Колб
|
1
|
І. М. Кулеша
|
1
|
І. М. Кіявец
|
1
|
Іван Майсееў
|
1
|
Іван Маісееў
|
1
|
А. І. Бокач
|
1
|
Інстытут павышэння кваліфікацыі і перападрыхтоўкі БрДУ імя А. С. Пушкіна
|
1
|
Інстытут геалогіі і геафізікі
|
1
|
Інстытут грамадскіх навук пры ЦК КПСС
|
1
|
Інстытут гісторыі НАН Украіны
|
1
|
Інстытут еўрапейскіх даследаванняў НАН Украіны
|
1
|
Інстытут жывёлагадоўлі АН БССР
|
1
|
Інстытут жылля – НДПТІБ імя Атаева С.С.
|
1
|
Інстытут кіравання народнай гаспадаркай
|
1
|
Інстытут літаратуры і мовы НАН Беларусі
|
1
|
Інстытут марскіх біялагічных даследаванняў імя А. А. Кавалеўскага
|
1
|
Інстытут матэматычнай статыстыкі
|
1
|
Інстытут механізацыі сельскай гаспадаркі
|
1
|
Інстытут павышэння кваліфікацыя і перападрыхтоўкі БрДУ імя А. С. Пушкіна
|
1
|
Інстытут павышэння кваліфікацыі і перападрыхтоўкі БДТУ
|
1
|
Інстытут праблем лазерных і інфармацыйных тэхналогій РАН
|
1
|
Інстытут гарадскога развіцця і жыллёвых стратэгій
|
1
|
Інстытут сацыялогіі РАН
|
1
|
Інстытут тэарэтычнай і эксперыментальнай фізікі
|
1
|
Інстытут тэатральнага мастацтва, Варшава
|
1
|
Інстытут фізіка-арганічнай хіміі АН БССР
|
1
|
Інстытут фізікі НАН Украіны
|
1
|
Інстытут фізікі цвёрдага цела і паўправаднікоў АН БССР
|
1
|
Інстытут фізічных праблем імя П. Л. Капіцы РАН
|
1
|
Інстытут філасофіі і права АН Беларускай ССР.
|
1
|
Інстытут філасофіі і права Акадэміі навук БССР
|
1
|
Інстытут філасофіі і права НАН Беларусі
|
1
|
Інстытут цепла- і масаабмену АН Беларусі
|
1
|
Інтрадукцыя
|
1
|
Інтрузіўныя крышталічныя пароды
|
1
|
Інстытут геалогіі АН Эстонскай ССР
|
1
|
Інстытут ветэрынарнай медыцыны Паўднёва-Уральскага дзяржаўнага аграрнага ўніверсітэта
|
1
|
ІнтэксПрэс-Рэгіён
|
1
|
Імператарскі жаночы інстытут
|
1
|
Ілья Сушчынскі
|
1
|
Ілья Сянько
|
1
|
Ілья Чабурка
|
1
|
Ільінская вуліца (Брэст)
|
1
|
Ілінойскі тэхналагічны інстытут
|
1
|
Ілінойскі ўніверсітэт ва Урбана-Шампейн
|
1
|
Імануіл Белашыцкі
|
1
|
Імператарскае вучылішча правазнаўства
|
1
|
Імператарскае камерцыйнае вучылішча
|
1
|
Імператарскі Варшаўскі ўніверсітэт
|
1
|
Імператарскі Дэрпцкі ўніверсітэт
|
1
|
Імператарскі Царскасельскі ліцэй
|
1
|
Імператарскі археалагічны інстытут
|
1
|
Імянінскае возера
|
1
|
Інстытут біялогіі паўднёвых мораў
|
1
|
Іна Ільінічна Кітроская-Мейман
|
1
|
Іна Мікалаеўна Лешык
|
1
|
Інвест-Сістэм
|
1
|
Інга Баранаўскенэ
|
1
|
Індустрыяльная вуліца (Пінск)
|
1
|
Індыянскі ўніверсітэт
|
1
|
Інжавінскі раён
|
1
|
Інжынерны цэнтр энергетыкі Урала
|
1
|
Інскрыпцыя
|
1
|
Інстытут Вейцмана
|
1
|
Інстытут арганічнага сінтэзу Акадэміі навук Латвіі
|
1
|
Інстытут арганічнай хіміі імя М. Д. Зялінскага
|
1
|
Інстытут археалогіі НАН Украіны
|
1
|
Інстытут біяарганічнай хіміі АН БССР
|
1
|
Інтурыст
|
1
|
Інтэрнацыянальная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Ілья Прус
|
1
|
Ісідар Лукашэвіч
|
1
|
Ірына Прымак
|
1
|
Ірына Супрановіч
|
1
|
Ірына Уладзіміраўна Жытко
|
1
|
Ірына Юльянаўна Сачкоўская
|
1
|
Ірынінская вуліца (Брэст)
|
1
|
Ірэна Карпа
|
1
|
Ірэна Лаўроўская
|
1
|
Ірэна Патоцка-Шарска
|
1
|
Ісак Штокбант
|
1
|
Іскандар Зарабекаў
|
1
|
Іслач (санаторый-прафілакторый)
|
1
|
Істрынская вуліца (Пінск)
|
1
|
Ісідар Андрэйкавіч
|
1
|
Італьянскае барока
|
1
|
Ірына Мікалаеўна Лайша
|
1
|
Італьянскі сад эпохі Адраджэння
|
1
|
Іхтыяфаўна
|
1
|
Іцхак Эпштэйн
|
1
|
Ішкальдскі сельсавет
|
1
|
Ішуў
|
1
|
Іён Панцялеевіч Друцэ
|
1
|
Іўеўская арыянская акадэмія
|
1
|
Іўная (значэнні)
|
1
|
А-фэст
|
1
|
А. X. Раф
|
1
|
А. І. Астроўскі
|
1
|
А. І. Бандарэнка
|
1
|
А. І. Белая
|
1
|
Ірына Платонаўна Крэнь
|
1
|
Ірына Морых
|
1
|
Інтэрнацыянальная вуліца (Маларыта)
|
1
|
Іосіф Свідзінскі
|
1
|
Інтэрнацыянальная вуліца (Пінск)
|
1
|
Інфаркт міякарду
|
1
|
Інфарматар
|
1
|
Інэса Годэ
|
1
|
Ініцыялы
|
1
|
Іона (Гогаль)
|
1
|
Іона Гогаль
|
1
|
Іосіф (Сакалоў)
|
1
|
Іосіф Верт
|
1
|
Іосіф Віткін
|
1
|
Іосіф Герасімавіч Жыўлюк
|
1
|
Іосіф Квяткоўскі
|
1
|
Іосіф Нелюбовіч-Тукальскі
|
1
|
Іосіф Сцяпанавіч Папоў
|
1
|
Ірына Ляпарская
|
1
|
Іосіф Фантана
|
1
|
Іосіф Эпштэйн
|
1
|
Іосіф з Назарэта
|
1
|
Іпаліт Гамаліцкі
|
1
|
Іпаліт Дамейка
|
1
|
Іраклій Квірыкадзе
|
1
|
Ірамлой
|
1
|
Іргун
|
1
|
Ірма Ніарадзэ
|
1
|
Ірмалог
|
1
|
Ірпінскі гарадскі савет
|
1
|
Ірына Віктараўна Ганнушкіна
|
1
|
Ірына Дарняну
|
1
|
Ірына Казеева
|
1
|
Ілья Сень
|
1
|
Ілья Прохараў
|
1
|
Іван Міхайлавіч Салаўёў
|
1
|
Ігар Аляшкевіч
|
1
|
Іванькы
|
1
|
Івацэвіцкі краязнаўчы музей
|
1
|
Івацэвіцкі райвыканкам
|
1
|
Івацэвіцкі спіртзавод
|
1
|
Івацэвічдрэў
|
1
|
Івацэвічы (значэнні)
|
1
|
Івашкоў
|
1
|
Івашуцін
|
1
|
Івен
|
1
|
Іверскі жаночы манастыр (Растоў-на-Доне)
|
1
|
Ігар Іванавіч Сярдзюк
|
1
|
Ігар Іванавіч Тулейка
|
1
|
Ігар Абрамаў
|
1
|
Ігар Бярнардавіч Лукашэвіч
|
1
|
Іванаўскі камуністычны ўніверсітэт
|
1
|
Ігар Віктаравіч Сільчанка
|
1
|
Ігар Голубеў
|
1
|
Ігар Гурыновіч
|
1
|
Ігар Запрудскі
|
1
|
Ігар Карацецкі
|
1
|
Ігар Карней
|
1
|
Ігар Корзун
|
1
|
Ігар Лабацэвіч
|
1
|
Ігар Максімавіч Брылевіч
|
1
|
Ігар Мікалаевіч Гутнік
|
1
|
Ігар Міхайлавіч Качаноўскі
|
1
|
Ігар Нарушэвіч
|
1
|
Ігар Невар
|
1
|
Іванаўскі райвыканкам
|
1
|
Іванаўскі завулак (Пінск)
|
1
|
Ігар Пывін
|
1
|
Іван Фёдаравіч Целяпнёў-Аўчына-Абаленскі
|
1
|
Іван Міхайлавіч Сухамлін
|
1
|
Іван Пальмаў
|
1
|
Іван Паўлавіч Лавейкін
|
1
|
Іван Паўлоўскі
|
1
|
Іван Першукевіч
|
1
|
Іван Пратасевіч
|
1
|
Іван Рабкавец
|
1
|
Іван Расціславіч Бярладнік
|
1
|
Іван Рэбкавец
|
1
|
Іван Сямёнавіч
|
1
|
Іван Сямёнавіч Кобрынскі
|
1
|
Іван Сяргеевіч Цецярук
|
1
|
Іван Фёдаравіч Масальскі
|
1
|
Іван Хабароў
|
1
|
Іванаўская вуліца (Пінск)
|
1
|
Іван Шамшурын
|
1
|
Іван Штэйнер
|
1
|
Іван Шубітыдзэ
|
1
|
Іван Шулькевіч
|
1
|
Іван Шчокін
|
1
|
Іван Шыла
|
1
|
Іван Шышла
|
1
|
Іван Юр'евіч, князь курскі
|
1
|
Іван Юр'евіч (значэнні)
|
1
|
Іван Якаўлевіч Пісарэнка
|
1
|
Іван Янкоўскі
|
1
|
Івана-Багаслоўская царква, Вялікае Малышава
|
1
|
Іванава-Вазнясенская губерня
|
1
|
Іванапілля
|
1
|
Ігар Пашкевіч
|
1
|
Ігар Рапавец
|
1
|
Ілья Падбярэзін
|
1
|
Іларыён Чыстовіч
|
1
|
Ізабела Кёнігсфельд
|
1
|
Ізабела з Грабоўскіх
|
1
|
Ізабела з Камароўскіх
|
1
|
Ізабэла з Рыдзеўскіх
|
1
|
Ізабэль Сантуш
|
1
|
Ізвіджач
|
1
|
Ізраіль Ісакавіч Данюшэўскі
|
1
|
Ізумрудная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Ізумрудная вуліца (Брэст)
|
1
|
Ізумрудны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Ізяслаў Святаполкавіч
|
1
|
Іканаграфія
|
1
|
Іл-103
|
1
|
Ілля Мазурук
|
1
|
Ізабела Гатоўчыц
|
1
|
Ілля Самойлавіч Зільберштэйн
|
1
|
Ілля Якаўлевіч Герцык
|
1
|
Ільдэфонс Хадакоўскі
|
1
|
Ільнамялка
|
1
|
Ільтыця
|
1
|
Ільцэн
|
1
|
Ілья Буяк
|
1
|
Ілья Джугір
|
1
|
Ілья Канановіч
|
1
|
Ілья Карпінскі
|
1
|
Ілья Лескін
|
1
|
Ілья Любаеў
|
1
|
Ілья Манаянкоў
|
1
|
Ілья Наздрын-Платніцкі
|
1
|
Ізабела Дарота Балдзіні
|
1
|
Ізабела Банарэлі дэла Роверэ
|
1
|
Ігар Слесарчук
|
1
|
Ігнацы Пузына
|
1
|
Ігар Соўпель
|
1
|
Ігар Уладзіміравіч Голуб
|
1
|
Ігар Хлабукін
|
1
|
Ігар Чыкіта
|
1
|
Ігар Эммануілавіч Грабар
|
1
|
Ігнат Агіевіч
|
1
|
Ігнат Гамаліцкі
|
1
|
Ігнат Дарэці
|
1
|
Ігнацы Каэтан Прозар
|
1
|
Ігнацы Каятан Прозар
|
1
|
Ігнацы Лапацінскі
|
1
|
Ігнацы Падарэўскі
|
1
|
Ігнацы Пац
|
1
|
Ігнацы Пянькоўскі
|
1
|
Іерусалімская акруга
|
1
|
Ігнацы Сцыпіён
|
1
|
Ігнацы Фелікс Мараўскі
|
1
|
Ігнацы Францішак Асалінскі
|
1
|
Ігнацы Францішак Пшабендоўскі
|
1
|
Ігнацы Шуйскі
|
1
|
Ігнацій Кужанецкі
|
1
|
Ігнацій Сапега
|
1
|
Ігнацій Сідар
|
1
|
Ігнаціцкі парк
|
1
|
Ігуменаў
|
1
|
Ідэалізацыя
|
1
|
Ідэнтычнасць
|
1
|
Іерадыяканы
|
1
|
Іерамія II
|
1
|
Векаровічы
|
1
|
Веласіпедны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Лядовы палац спорту (Пінск)
|
1
|
Зернясховішча
|
1
|
Здушэнне Венгерскага паўстання (1848—1849)
|
1
|
Здітаўскі сельсавет
|
1
|
Зеелаўска-Берлінская аперацыя
|
1
|
Зееў Натэс
|
1
|
Зельзінская воласць
|
1
|
Землеўладальнік
|
1
|
Земляны Вал (вуліца)
|
1
|
Землянічная вуліца (Брэст)
|
1
|
Земскае народнае вучылішча
|
1
|
Земянін
|
1
|
Зенітная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Зернебабовыя культуры
|
1
|
Зерневая вуліца (Брэст)
|
1
|
Змяшаная памежная камісія
|
1
|
Здзіслаў Любамірскі
|
1
|
Зміцер Віцько
|
1
|
Зміцер Лукашук
|
1
|
Зміцер Нікановіч
|
1
|
Зміцер Рынейскі
|
1
|
Знак афіцэрскі "Парасон"
|
1
|
Знак дэпутата ВС СССР
|
1
|
Знак заслужанага супрацоўніка НКУС
|
1
|
Знаменка (значэнні)
|
1
|
Знаходзілі
|
1
|
Знікненні людзей у Беларусі
|
1
|
Зоран Гаўрылавіч
|
1
|
Зорка і смерць Хаакіна Мур’еты (паэма)
|
1
|
Зорная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Здзітаўская воласць
|
1
|
Здані (п’еса)
|
1
|
Зорны дыліжанс
|
1
|
Збруя
|
1
|
Заходні Буг (мытня)
|
1
|
Заходні жылы раён (Маладзечна)
|
1
|
Заходні фронт, Другая сусветная вайна
|
1
|
Зацюканы апостал
|
1
|
Зацішная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Зацішная вуліца (Пінск)
|
1
|
Зацішны завулак (Пінск)
|
1
|
Зачопкі
|
1
|
Зая Якаўлеўна Сярова
|
1
|
Зборная Новай Зеландыі па футболе
|
1
|
Зборная Расіі па гандболе
|
1
|
Зборная Украіны па футболе (да 18)
|
1
|
Зборная Чарнагорыі па гандболе
|
1
|
Збруёўня
|
1
|
Згуртаванне беларускіх камбатантаў
|
1
|
Збудаванні
|
1
|
Збудзінне
|
1
|
Збудінне
|
1
|
Збунін (значэнні)
|
1
|
Збуражская града
|
1
|
Збуражскі ключ
|
1
|
Збучын
|
1
|
Збігнеў Гарайскі
|
1
|
Званар
|
1
|
Зваротны бок Месяца (тэлесерыял)
|
1
|
Звонкая вуліца (Брэст)
|
1
|
Звычайная аўсянка
|
1
|
Згуртаванне беларускай моладзі
|
1
|
Згуртаванне беларускай моладзі ў Амерыцы
|
1
|
Зорная вуліца (Брэст)
|
1
|
Зорны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Заходняя вуліца (Пінск)
|
1
|
Известия
|
1
|
Зянон Любанскі
|
1
|
Зібергі
|
1
|
Зігмунт Сулоўскі
|
1
|
Зімняя вуліца (Брэст)
|
1
|
Зінаіда Адамаўна Бондар
|
1
|
Зінаіда Арцем’ева
|
1
|
Зінаіда Бярэзіна
|
1
|
Зінаіда Канапланікава
|
1
|
Зінаіда Ключынская
|
1
|
И-15
|
1
|
И-153
|
1
|
И-16
|
1
|
И-5
|
1
|
Ил-18
|
1
|
Зялёны мост (Вільнюс)
|
1
|
Имя (газета)
|
1
|
Иоанн Шанхайский и Сан-Францисский
|
1
|
Иоффе, Эммануил Григорьевич
|
1
|
Историк-марксист
|
1
|
Историко-математические исследования
|
1
|
Й. Сташэўскі
|
1
|
Йешыва
|
1
|
К. І. Козак
|
1
|
К. І. Малевіч
|
1
|
К. І. Оперман
|
1
|
К. І. Чарнавок
|
1
|
К. А. Князеў
|
1
|
К. А. Кірыленка
|
1
|
Зямля (фільм, 1954)
|
1
|
Зялёны завулак (Брэст)
|
1
|
Зорька
|
1
|
Зубіла
|
1
|
Зоя Аляксандраўна Кайданоўская
|
1
|
Зоя Гарадзецкая
|
1
|
Зоя Мельнікава
|
1
|
Зоя Пятроўна Ігумнава
|
1
|
Зоі Касмадзям’янскай вуліца (Драгічын)
|
1
|
Зоі Касмадзям’янскай завулак (Драгічын)
|
1
|
Зраім
|
1
|
Зубапалянаўскі раён
|
1
|
Зубач
|
1
|
Зубачоў
|
1
|
Зубніца клубяносная
|
1
|
Зубраня (піянерлагер)
|
1
|
Зубчык, архітэктура
|
1
|
Зыбергі
|
1
|
Зялёная птушка
|
1
|
Зыгмунд Фогель
|
1
|
Зыгмунт Баліцкі
|
1
|
Зыгмунт Біспінг
|
1
|
Зыгмунт Свянціцкі
|
1
|
Зыгмунт Скірмунт
|
1
|
Зэльзінская воласць
|
1
|
Зэльц
|
1
|
Зялёнага Моста
|
1
|
Зялёнапаліваная кераміка
|
1
|
Зялёная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Зялёная вуліца (Брэст)
|
1
|
Зялёная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Зялёная вуліца (Маларыта)
|
1
|
Зялёная вуліца (Пінск)
|
1
|
Заходняя экспедыцыя глыбокага свідравання
|
1
|
Заходняя вуліца (Драгічын)
|
1
|
К. А. Равяка
|
1
|
Загара
|
1
|
Завулак Філатава (Брэст)
|
1
|
Завулак Чкалава (Драгічын)
|
1
|
Завулак Чэхава (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Энергетыкаў (Брэст)
|
1
|
Завулак Энергетыкаў (Маларыта)
|
1
|
Завулак Энтузіястаў (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Энэргетыкаў (Драгічын)
|
1
|
Завулак Якуба Коласа (Драгічын)
|
1
|
Завулак Янкі Купалы (Брэст)
|
1
|
Завулак Ясеніна (Брэст)
|
1
|
Завышанскае возера
|
1
|
Завілейскі павятовы маршалак
|
1
|
Загалавічы
|
1
|
Загарадная вуліца (Пінск)
|
1
|
Завулак Фрунзэ (Пінск)
|
1
|
Загжэ
|
1
|
Загорская вуліца (Пінск)
|
1
|
Загор’е (лагер)
|
1
|
Загуменная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Загінулі за Францыю
|
1
|
Задарноўская
|
1
|
Задарожная вуліца (Брэст)
|
1
|
Задворская вуліца (Брэст)
|
1
|
Задвор′е
|
1
|
Задзвінне (жылы раён, Полацк)
|
1
|
Задзіночанне беларускіх жанчын Канады
|
1
|
Задняпроўе (Магілёў)
|
1
|
Задняпроўе (жылы раён, Орша)
|
1
|
Завулак Фурманава (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Фрунзэ (Драгічын)
|
1
|
Зайцаў, Аляксандр Мікалаевіч (бізнэсмэн)
|
1
|
Завулак Панфілава (Брэст)
|
1
|
Завулак Матросава (Брэст)
|
1
|
Завулак Машынабудаўнікоў (Пінск)
|
1
|
Завулак Мечнікава (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Мусаргскага (Брэст)
|
1
|
Завулак Мяснікова (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Міру (Брэст)
|
1
|
Завулак Мічурына (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Мічурына (Драгічын)
|
1
|
Завулак Мічурына (Пінск)
|
1
|
Завулак Навасёлаў (Брэст)
|
1
|
Завулак Напалеона Орды (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Нахімава (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Палявы (Брэст)
|
1
|
Завулак Пархоменкі (Брэст)
|
1
|
Завулак Францыска Скарыны (Драгічын)
|
1
|
Завулак Паўлава (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Песцеля (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Працы (Брэст)
|
1
|
Завулак Пугачова (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Пісьменніка Смірнова (Брэст)
|
1
|
Завулак Рагулі (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Рафіева (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Руж (Брэст)
|
1
|
Завулак Рылеева (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Рэпіна (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Свярдлова (Пінск)
|
1
|
Завулак Скрабіна (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Суворава (Брэст)
|
1
|
Завулак Ушакова (Баранавічы)
|
1
|
Заза Чэлідзэ
|
1
|
Заказанка (значэнні)
|
1
|
Заходняя вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Заслужаны артыст Чачэнскай Рэспублікі
|
1
|
Заравічы
|
1
|
Зарайскі павет
|
1
|
Зарачанская вуліца (Драгічын)
|
1
|
Зараўе
|
1
|
Заржэцкі
|
1
|
Зарнічная вуліца (Брэст)
|
1
|
Зарыца (Гродна)
|
1
|
Зарэчная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Зарэчная вуліца (Брэст)
|
1
|
Зарэчная вуліца (Маларыта)
|
1
|
Зарэчны (Крупкі)
|
1
|
Засаўка
|
1
|
Заслужаная артыстка Чачэнскай Рэспублікі
|
1
|
Заслужаны дзеяч навукі і тэхнікі Украіны
|
1
|
Запрашаем на вячоркі
|
1
|
Заслужаны мастак Аўтаномнай Рэспублікі Крым
|
1
|
Заслужаны меліяратар Беларусі
|
1
|
Заслужаны работнік НКУС
|
1
|
Заслужаны работнік вышэйшай школы БССР
|
1
|
Заслужаны работнік народнай адукацыі Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Заслужаны сувязіст БССР
|
1
|
Заслужаны трэнер БССР
|
1
|
Заслужаны трэнер Беларускай ССР
|
1
|
Застава
|
1
|
Засімавіцкі аэрадром
|
1
|
Захар Філімонавіч Паплаўскі
|
1
|
Захарэвіч
|
1
|
Заходняе (значэнні)
|
1
|
Запрудная вуліца (Брэст)
|
1
|
Запрапасць
|
1
|
Заказнік Лукава
|
1
|
Залеская вуліца (Пінск)
|
1
|
Заканадаўства Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Заканадаўчы сход Брытанскай Палесціны
|
1
|
Заклад
|
1
|
Законазнаўства
|
1
|
Закруцін (значэнні)
|
1
|
Залатое пяро Расіі
|
1
|
Залаты
|
1
|
Залаты Крыж Заслугі
|
1
|
Залаты ключык, або Прыгоды Бураціна
|
1
|
Залаты медаль Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі «За вялікі ўклад у развіццё навукі»
|
1
|
Залаты медаль імя Гагарына
|
1
|
Залаты медаль імя М. І. Вавілава
|
1
|
Залаты медаль імя Цыялкоўскага
|
1
|
Залеская сельская грамада
|
1
|
Запечак
|
1
|
Залессе, неадназначнасць
|
1
|
Залеўскі
|
1
|
Замак Вішнявецкіх, Каралін
|
1
|
Замасцкі павет
|
1
|
Замежная ваенная інтэрвенцыя на поўначы Расіі
|
1
|
Замежны легіён
|
1
|
Замет Рыека
|
1
|
Замкавая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Замойская крэпасць
|
1
|
Замчышча, археалогія
|
1
|
Запаветная вуліца (Брэст)
|
1
|
Западзіна
|
1
|
Запарожская наступальная аперацыя
|
1
|
Запасныя часткі
|
1
|
К. А. Прамудраў
|
1
|
К. А. Рудзянок
|
1
|
Завулак Макарэвіча (Драгічын)
|
1
|
Кальцавая вуліца (Маларыта)
|
1
|
Калка
|
1
|
Калоева
|
1
|
Каломенскае вышэйшае артылерыйскае каманднае вучылішча
|
1
|
Каломенскае вышэйшае ваеннае артылерыйскае вучылішча
|
1
|
Каломенскі 119-ы пяхотны полк
|
1
|
Калонія (Пінскі раён)
|
1
|
Калонія агульнага рэжыму
|
1
|
Калужскі абласны мастацкі музей
|
1
|
Калыска
|
1
|
Кальвінскі збор (Брэст)
|
1
|
Калье
|
1
|
Кальцавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Кальцавая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Кальцавая казарма
|
1
|
Калектыўны праезд (Пінск)
|
1
|
Кальцавы завулак (Баранавічы)
|
1
|
Калючы дрот
|
1
|
Каля в. Чаромхі
|
1
|
Калядная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Калядная вуліца (Брэст)
|
1
|
Каляровая вуліца (Брэст)
|
1
|
Калікст Нікадзімавіч Ажэшка
|
1
|
Калінавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Калінавая вуліца (Пінск)
|
1
|
Калінавы завулак (Брэст)
|
1
|
Калінінскае насаджэнне карэльскай бярозы
|
1
|
Калінінскі дзяржаўны ўніверсітэт
|
1
|
Калінінскі раён (Кыргызстан)
|
1
|
Каленік Тышкевіч
|
1
|
Калектыўны завулак (Пінск)
|
1
|
Камандорыя
|
1
|
Казімір Твардоўскі (1813—1886)
|
1
|
Казімеж Саснкоўскі
|
1
|
Казімеж Стаміроўскі
|
1
|
Казімяроўка
|
1
|
Казімір II Справядлівы
|
1
|
Казімір Ігнацы Ромер
|
1
|
Казімір Брант
|
1
|
Казімір Выка
|
1
|
Казімір Грабоўскі
|
1
|
Казімір Ладась
|
1
|
Казімір Леў Сапега (сын Яна Фрыдэрыка)
|
1
|
Казімір Людвік Еўлашоўскі
|
1
|
Казімір Лявон Сапега
|
1
|
Казімір Станіслаў Стэцкі
|
1
|
Казімір Тышкевіч, падкаморы берасцейскі
|
1
|
Калектыўная вуліца (Пінск)
|
1
|
Казіно (кінатэатр, Пінск)
|
1
|
Кайзераўская акупацыя Беларусі
|
1
|
Кайма
|
1
|
Како Тэйлар
|
1
|
Какошнікі
|
1
|
Какчэтаўская вобласць
|
1
|
Калабарацыянізм у Другі
|
1
|
Каларгон
|
1
|
Калацэй
|
1
|
Калгас імя Арджанікідзэ
|
1
|
Калгасная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Калгасная вуліца (Брэст)
|
1
|
Калгасная вуліца (Пінск)
|
1
|
Калгаснік
|
1
|
Камандзір экіпажу
|
1
|
Камароўка (значэнні)
|
1
|
Казімеж Грабоўскі
|
1
|
Камянецкі ўніяцкі дэканат
|
1
|
Камуністычная партыя РСФСР
|
1
|
Камуністычны Саюз Моладзі Заходняй Беларусі
|
1
|
Камуністычны саюз моладзі Польшчы
|
1
|
Камуністычны універсітэт нацыянальных меншасцяў Захаду імя Мархлеўскага
|
1
|
Камуністычны універсітэт імя Свярдлова
|
1
|
Камянецкая воласць
|
1
|
Камянецкая вуліца (Брэст)
|
1
|
Камянецкая цэнтральная раённая бальніца
|
1
|
Камянецкая цэнтральная раённая бібліятэка
|
1
|
Камянецкі
|
1
|
Камянецкі дэканат (Грэка-Каталіцкая Царква)
|
1
|
Камянецкі завулак (Брэст)
|
1
|
Камянецкі райвыканкам
|
1
|
Камяніца (фальварак)
|
1
|
Камуністычная партыя ЗША
|
1
|
Камяніца Жыравецкая (гміна)
|
1
|
Каміла Крушэльніцкая
|
1
|
Каміла з Тышкевічаў
|
1
|
Камісар дзяржбяспекі 2–га рангу
|
1
|
Камітэт архітэктуры, горадабудаўніцтва і землеўпарадкавання Мінгарвыканкама
|
1
|
Камітэт архітэктуры Мінгарвыканкама
|
1
|
Камітэт архітэктуры Мінскага гарвыканкама
|
1
|
Камітэт па архітэктуры Брэсцкага аблвыканкама
|
1
|
Камітэт па архітэктуры і будаўніцтве Гомельскага аблвыканкама
|
1
|
Камітэт па архітэктуры і будаўніцтве Гродзенскага аблвыканкама
|
1
|
Камітэт па архітэктуры і будаўніцтве Магілёўскага аблвыканкама
|
1
|
Камітэт па архітэктуры і будаўніцтве Мінскага аблвыканкама
|
1
|
Камітэт па ахове гісторыка-культурнай спадчыны Міністэрства культуры Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Камуністычная партыя Заходняй Украіны
|
1
|
Камуністычная партыя Аргенціны
|
1
|
Камарынская вуліца (Брэст)
|
1
|
Камжылпраект
|
1
|
Камбайн
|
1
|
Камбогард
|
1
|
Камбінаваная эстафета
|
1
|
Камбінаваны корм
|
1
|
Камбінатаўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Камелія Лупашку
|
1
|
Каменналаўскі сельсавет
|
1
|
Каменная (значэнні)
|
1
|
Каменная вуліца (Брэст)
|
1
|
Каменне
|
1
|
Камень (значэнні)
|
1
|
Камерцыйная вуліца (Брэст)
|
1
|
Камерцыйны праезд (Брэст)
|
1
|
Кампазiцыя
|
1
|
Камуністычная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Кампазіцыйны акцэнт
|
1
|
Кампазіцыя
|
1
|
Камсамольская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Камсамольская вуліца (Гомель)
|
1
|
Камсамольская вуліца (Драгічын)
|
1
|
Камсамольская вуліца (Маларыта)
|
1
|
Камсамольскі раён
|
1
|
Камунальнае ўнітарнае прадпрыемства па наданні паслуг
|
1
|
Камунальная вуліца (Пінск)
|
1
|
Камунальны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Камунікаты
|
1
|
Камуніст
|
1
|
Камуністычнае падполле
|
1
|
Камуністычная акадэмія
|
1
|
Казімеж Млядзяноўскі
|
1
|
Казімеж Брусікевіч
|
1
|
К. А. Скірмунт
|
1
|
К. Свёнтэк
|
1
|
К. Н. Длугашэўскі
|
1
|
К. Палхоўскі
|
1
|
К. Портэр
|
1
|
К. Прамудраў
|
1
|
К. Прозар
|
1
|
К. Пячэнін
|
1
|
К. Равяка
|
1
|
К. Рудзянок
|
1
|
К. С. Трысцень
|
1
|
К. С. Шакураў
|
1
|
К. С. Шрэйтар
|
1
|
К. Салевіч
|
1
|
К. Свёнтак
|
1
|
К. Скірмунт
|
1
|
К. М. Крушэльніцкая
|
1
|
К. Сулістроўскі
|
1
|
К. Сумар
|
1
|
К. Таранда
|
1
|
К. Транёў
|
1
|
К. Трысцень
|
1
|
К. Туганоўскі
|
1
|
К. У. Вільчук
|
1
|
К. Ф. Шэўчык
|
1
|
К. Філалет
|
1
|
К. Хоміч
|
1
|
К. Хруцкі
|
1
|
К. Цапянкоў
|
1
|
К. Чарнавок
|
1
|
К. М. Цапянкоў
|
1
|
К. М. Дарагастайскі
|
1
|
К. Шакураў
|
1
|
К. Вяргейчык
|
1
|
К. А. Сулістроўскі
|
1
|
К. А. Сумар
|
1
|
К. А. Таранда
|
1
|
К. А. Філіповіч
|
1
|
К. А. Хоміч
|
1
|
К. А. Якаўлеў
|
1
|
К. Алексіян
|
1
|
К. Багеміле
|
1
|
К. Баландзін
|
1
|
К. В. Вахрамееў
|
1
|
К. В. Пячэнін
|
1
|
К. В. Хруцкі
|
1
|
К. Вахрамееў
|
1
|
К. Вільчук
|
1
|
К. Лістоў
|
1
|
К. Г. Алексіян
|
1
|
К. Гросман
|
1
|
К. Длугашэўскі
|
1
|
К. К. Красоўскі
|
1
|
К. К. Шабека
|
1
|
К. Карват
|
1
|
К. Карповіч
|
1
|
К. Князеў
|
1
|
К. Кожыч
|
1
|
К. Козак
|
1
|
К. Красоўскі
|
1
|
К. Крушэльніцкая
|
1
|
К. Крышчановіч
|
1
|
К. Кірыленка
|
1
|
К. Шабека
|
1
|
К. Шварцэнберг
|
1
|
Казхастанская Прэм’ер-ліга 2021
|
1
|
Казацкі канал
|
1
|
Кадрыля
|
1
|
Кадэтэн Шафгаўзен
|
1
|
Кадэцкі корпус імператара Аляксандра II
|
1
|
Кажарскі
|
1
|
Казанскае ваеннае вучылішча
|
1
|
Казанская вуліца, Санкт-Пецярбург
|
1
|
Казанская духоўная семінарыя
|
1
|
Казанскі дзяржаўны ўніверсітэт
|
1
|
Казарменны завулак (Мінск)
|
1
|
Казахстанская Прэм’ер-ліга
|
1
|
Казахстанская Прэм’ер-ліга 2011
|
1
|
Казахстанская Прэм’ер-ліга 2012
|
1
|
Казахстанская Прэм’ер-ліга 2019
|
1
|
Казачная вуліца (Брэст)
|
1
|
Каварства і каханне
|
1
|
Казгулак
|
1
|
Казельскі раён
|
1
|
Казерады
|
1
|
Казка пра Хлапчыша-Кібальчыша
|
1
|
Казкі старога Арбата
|
1
|
Казловіцкая вуліца (Брэст)
|
1
|
Казловічы (пункт пропуску)
|
1
|
Казлоўка (Пінскі раён)
|
1
|
Казлоўшчынскі пасялковы савет
|
1
|
Казлякевічы (Пінскі раён)
|
1
|
Казлякевічы (значэнні)
|
1
|
Казляковіцкая вуліца (Пінск)
|
1
|
Казляковіцкі завулак (Пінск)
|
1
|
Казляковіцкі праезд (Пінск)
|
1
|
Кагал
|
1
|
Кавалі (значэнні)
|
1
|
К. Шрэйтар
|
1
|
КУКС
|
1
|
К. Шэўчык
|
1
|
К. Ю. Вяргейчык
|
1
|
К. Ю. Палхоўскі
|
1
|
К. Я. Свёнтак
|
1
|
К. Я. Свёнтэк
|
1
|
К. Ягмін
|
1
|
К. Якаўлеў
|
1
|
К.Маркса
|
1
|
Кiрыл Кудзей
|
1
|
КААТУУ
|
1
|
КАМАЗ Набярэжныя Чаўны
|
1
|
КМК-2
|
1
|
КПБ(б)
|
1
|
КаАП Беларусі
|
1
|
Кавальская вуліца (Пінск)
|
1
|
Кааператыўная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Кааператыўная вуліца (Брэст)
|
1
|
Кааператыўная вуліца (Гомель)
|
1
|
Кааператыўная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Кабаковіч
|
1
|
Кабакі (значэнні)
|
1
|
Кабёлка (значэнні)
|
1
|
Кабінет
|
1
|
Кавалер паблішэр
|
1
|
Кавалерыйская брыгада СС
|
1
|
Кавалеўскі рынак
|
1
|
Каваль
|
1
|
Кавалька
|
1
|
Кавальская вуліца (Мінск)
|
1
|
Завулак Максіма Багдановіча (Брэст)
|
1
|
Завулак Лясны (Брэст)
|
1
|
Канава Кобельская
|
1
|
Драга Янчар
|
1
|
Дом палітасветы (Брэст)
|
1
|
Дом правасуддзя (Брэст)
|
1
|
Дом праектных інстытутаў (Пінск)
|
1
|
Дом працавітасці (Растоў-на-Доне)
|
1
|
Дом прыроды (Мінск)
|
1
|
Дом піянераў, Мінск
|
1
|
Дом піянераў (Баранавічы)
|
1
|
Донат (Шчогалеў)
|
1
|
Допінг-проба
|
1
|
Допінг-тэст
|
1
|
Дорыян Мартэлет
|
1
|
Доўгачасовая абарончая кропка
|
1
|
Доўгая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Драган Лакічавіч
|
1
|
Дом па вуліцы Карла Маркса, 8 (Мінск)
|
1
|
Драгаслаў Міхаілавіч
|
1
|
Драгічын-Горад (прыпыначны пункт)
|
1
|
Драгічын (гміна, Палескае ваяводства)
|
1
|
Драгічынскае дзяржаўнае ПТВ №163 сельскагаспадарчай вытворчасці
|
1
|
Драгічынская благачынне
|
1
|
Драгічынская раённая бальніца
|
1
|
Драгічынская цэнтральная раённая бальніца
|
1
|
Драгічынскі музей партызанскай славы імя Дз.К. Удавікова
|
1
|
Драгічынскі музей партызанскай славы імя Удавікова
|
1
|
Драгічынскі раённы Савет дэпутатаў
|
1
|
Дразды (лагер)
|
1
|
Дранец
|
1
|
Драфт НБА
|
1
|
Дом па вуліцы Леніна, 34 (Пінск)
|
1
|
Дом па вуліцы Карла Маркса, 36 (Мінск)
|
1
|
Драўляныя цэрквы Карпатаў
|
1
|
Дом Саветаў (Пінск)
|
1
|
Дойлстаўн
|
1
|
Доктар гуманітарных навук
|
1
|
Доктар фармацэўтычных навук
|
1
|
Дольнае Скробава
|
1
|
Дом-2
|
1
|
Дом Аксельрода
|
1
|
Дом Бернарды Альбы
|
1
|
Дом Вісконці
|
1
|
Дом Ліпко
|
1
|
Дом Максімава (Растоў-на-Доне)
|
1
|
Дом Парк
|
1
|
Дом Польскі
|
1
|
Дом Саветаў (Баранавічы)
|
1
|
Дом Саюзаў (Брэст)
|
1
|
Дом па вуліцы Карла Маркса, 33 (Мінск)
|
1
|
Дом афіцэраў, Брэст
|
1
|
Дом братоў Мартын
|
1
|
Дом будаўнічых арганізацый (Брэст)
|
1
|
Дом быту (Барысаў)
|
1
|
Дом быту (Ліда)
|
1
|
Дом грамадзянскіх абрадаў (Брэст)
|
1
|
Дом жалобных абрадаў (Мінск)
|
1
|
Дом культуры (Івацэвічы)
|
1
|
Дом культуры (Баранавічы)
|
1
|
Дом культуры (Маларыта)
|
1
|
Дом па Вайсковым завулку, 10
|
1
|
Дом па Камсамольскай вуліцы, 5 (Мінск)
|
1
|
Дом па вуліцы Валадарскага, 8 (Мінск)
|
1
|
Дом па вуліцы Карла Маркса, 16 (Мінск)
|
1
|
Драфт НБА 2014 года
|
1
|
Драўляныя цэрквы Палесся
|
1
|
Добрыцкі завулак (Пінск)
|
1
|
Душан Багічавіч
|
1
|
Дубовік Дзмітрый Васільевіч
|
1
|
Дубравінская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
ДубраўЛАГ
|
1
|
Дуброва (Камянецкі раён)
|
1
|
Дуброўка (тарфянік)
|
1
|
Дуброўская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Дуброўскі завулак (Брэст)
|
1
|
Дубін
|
1
|
Дудзюк
|
1
|
Дукерсгоф (сядзіба)
|
1
|
Дунаіўка
|
1
|
Дутлава
|
1
|
Душагубка
|
1
|
Душан Угрын, 1967
|
1
|
Дубенскі павет
|
1
|
Дыбоўскія
|
1
|
Дываны Брэста
|
1
|
Дыверсія
|
1
|
Дывізія B Чэхіі 2017/2018
|
1
|
Дывізія Нацыяналэ 2013/2014
|
1
|
Дывізія Нацыяналэ 2014/2015
|
1
|
Дывінская вуліца (Брэст)
|
1
|
Дыгнітарый
|
1
|
Дым Кілкіс
|
1
|
Дым Салонікі
|
1
|
Дымлёная кераміка
|
1
|
Дынама, Мінск
|
1
|
Дынама-2 Мінск
|
1
|
Дубовае лісце
|
1
|
Дубаў
|
1
|
Драўнінна-стружкавыя пліты
|
1
|
Друцкае вікарыяцтва
|
1
|
Дрон
|
1
|
Другая ліга Польшчы па футболе 2016/2017
|
1
|
Другая ліга Славакіі 2016/2017
|
1
|
Другая ліга Славакіі 2017/2018
|
1
|
Другая імперыя
|
1
|
Другую Полацкую Беларускую Узорную сямёхгадовую школу
|
1
|
Другі Усерасійскі з'езд Саветаў рабочых і салдацкіх дэпутатаў
|
1
|
Другі дывізіён Расіі па футболе 2011/2012
|
1
|
Другі дывізіён ФНЛ 2021/2022
|
1
|
Дружба народов
|
1
|
Дружная вуліца (Брэст)
|
1
|
Дружная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Дружны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Друцкі-Любецкі (значэнні)
|
1
|
Дубайскі праезд (Пінск)
|
1
|
Дрэваапрацоўка
|
1
|
Дрэвы на асфальце
|
1
|
Дрэйліньская воласць
|
1
|
Дрэўка
|
1
|
Дуб-волат Ацячызненскі
|
1
|
Дуб-патрыярх Пажэжынскі
|
1
|
Дуб (герб)
|
1
|
Дуб чарэшчаты, Брэст
|
1
|
Дуб чарэшчаты (Брэст)
|
1
|
Дуб чарэшчаты Пятровіцкі-1
|
1
|
Дуб чарэшчаты Пятровіцкі-2
|
1
|
Дуб чырвоны
|
1
|
Дубавое (Камянюцкі сельсавет)
|
1
|
Дубайская вуліца (Пінск)
|
1
|
Догмат
|
1
|
Добрыцкая вуліца (Пінск)
|
1
|
Дынама (футбольны клуб, Батумі)
|
1
|
Дзяніс Іванюк
|
1
|
Дзмітрый Цішкевіч
|
1
|
Дзмітрый Чалей
|
1
|
Дзмітрый Юр'евіч Баскаў
|
1
|
Дзмітрый Якуцэня
|
1
|
Дзмітрый Яцкевіч, футбаліст
|
1
|
Дзот
|
1
|
Дзюранд
|
1
|
Дзядзінец, Пінск
|
1
|
Дзяканнік
|
1
|
Дзяканік
|
1
|
Дзякоўская культура
|
1
|
Дзямянскі павет
|
1
|
Дзяньга
|
1
|
Дзяніс Анатольевіч Супрунюк
|
1
|
Дзмітрый Фанвізін
|
1
|
Дзяніс Крукаў
|
1
|
Дзяніс Мацвееў
|
1
|
Дзяніс Мігаль
|
1
|
Дзяніс Пышнік
|
1
|
Дзяніс Самасюк
|
1
|
Дзяржава, сімвал
|
1
|
Дзяржаграпрам БССР
|
1
|
Дзяржанне
|
1
|
Дзяржаўнае аб’яднанне на крэсах
|
1
|
Дзяржаўная паліцыя
|
1
|
Дзяржаўная прэмія БССР імя П. М. Лепяшынскага
|
1
|
Дзяржаўная прэміі Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Дзяржаўная інспекцыя па ахове помнікаў
|
1
|
Дзмітрый Хіжняк
|
1
|
Дзмітрый Ушакоў
|
1
|
Дзяржаўны банк СССР
|
1
|
Дзмітрый Колас
|
1
|
Дзмітрый Абакумаў
|
1
|
Дзмітрый Аляксандравіч Кандраценя
|
1
|
Дзмітрый Аляксеевіч Жарынаў
|
1
|
Дзмітрый Андрэевіч Казека
|
1
|
Дзмітрый Асадчы
|
1
|
Дзмітрый Баскаў
|
1
|
Дзмітрый Болбат
|
1
|
Дзмітрый Бубноў
|
1
|
Дзмітрый Быкаў
|
1
|
Дзмітрый Васілевіч Шуйскі
|
1
|
Дзмітрый Гобараў
|
1
|
Дзмітрый Камянец
|
1
|
Дзмітрый Каршуноў
|
1
|
Дзмітрый Коўшык
|
1
|
Дзмітрый Тарашчык
|
1
|
Дзмітрый Кузьмін
|
1
|
Дзмітрый Ліпскераў
|
1
|
Дзмітрый Мікалаевіч Маўрас
|
1
|
Дзмітрый Мілеўскі
|
1
|
Дзмітрый Міхайлавіч
|
1
|
Дзмітрый Міхайлавіч Мінееў
|
1
|
Дзмітрый Навіцкі
|
1
|
Дзмітрый Некрашэвіч, футбаліст
|
1
|
Дзмітрый Пракапенка
|
1
|
Дзмітрый Салунскі
|
1
|
Дзмітрый Сафонаў
|
1
|
Дзмітрый Саяпін
|
1
|
Дзмітрый Сцяпанавіч Васільеў-Буглай
|
1
|
Дзмітрый Тарасевіч
|
1
|
Дзяржаўны архіў у Лодзі
|
1
|
Дзяржаўны гістарычны музей
|
1
|
Добры завулак (Брэст)
|
1
|
Дняпроўска-Бугскі водны шлях
|
1
|
Дзірван
|
1
|
Дзіцяча-юнацкая футбольная ліга Украіны
|
1
|
Дзіцячы Фонд Арганізацыі Аб’яднаных Нацый
|
1
|
Дзіцячы рэабілітацыйна-аздараўленчы цэнтр «Надзея»
|
1
|
Дзіцячы садок
|
1
|
Дзіцячы цэрэбральны параліч
|
1
|
Дзіяна Вішнёва
|
1
|
Днепра-Бугская вуліца (Драгічын)
|
1
|
Днепра-Бугская вуліца (Пінск)
|
1
|
Днепра-Бугскі завулак (Драгічын)
|
1
|
Днепрапятроўскі медыцынскі інстытут
|
1
|
Днепрапятроўскі інжынерна-будаўнічы інстытут
|
1
|
Днепрапятроўскі інжынерна-транспартны інстытут
|
1
|
Дняпроўска-Нёманскі водны шлях
|
1
|
Дзіпражыўмаш
|
1
|
Дняпроўскае зледзяненне
|
1
|
Дняпроўская вуліца (Пінск)
|
1
|
Дняпроўская флатылія
|
1
|
Дняпроўскі бульвар (Магілёў)
|
1
|
Дняпроўскія стромы
|
1
|
Днястроўскі плацдарм
|
1
|
Дні беларускай і шведскай паэзіі
|
1
|
Дні нашага нараджэння
|
1
|
Добраахвотніцкі Украінскі Корпус
|
1
|
Добрага пастыра
|
1
|
Добрая вуліца (Пінск)
|
1
|
Добраўпарадкаванне
|
1
|
Добрушскі фарфоравы завод
|
1
|
Дзіпранікель
|
1
|
Дзімітрыяс Мугіяс
|
1
|
Дзяржаўны камітэт БССР
|
1
|
Дзяржзабеспячэння БССР
|
1
|
Дзяржаўны камітэт СССР па тэлебачанні і радыёвяшчанні
|
1
|
Дзяржаўны камітэт Савета Міністраў СССР па навуцы і тэхніцы
|
1
|
Дзяржаўны камітэт па фізічнай культуры і спорту пры Савеце міністраў БССР
|
1
|
Дзяржаўны лётна-выпрабавальны цэнтр Міністэрства абароны імя В. П. Чкалава
|
1
|
Дзяржаўны праектны інстытут № 3
|
1
|
Дзяржаўны цэнтр бяспекі інфармацыі
|
1
|
Дзяржаўны інстытут кіравання і сацыяльных тэхналогій БДУ
|
1
|
Дзяржаўны ўніверсітэт па землеўпарадкаванні
|
1
|
Дзяржаўныя павіннасці
|
1
|
Дзяржаўныя сяляне
|
1
|
Дзяржбуд СССР
|
1
|
Дзяржбудэкспертыза па Гомельскай вобласці
|
1
|
Дзярждума Расійскай імперыі
|
1
|
Дзяржкамітэт БССР па прафтэхадукацыі
|
1
|
Дзікі Ангел
|
1
|
Дзяржкамітэт Рэспублікі Беларусь па архітэктуры і будаўніцтву
|
1
|
Дзяржкіно БССР
|
1
|
Дзяржінспекцыя Рэспублікі Беларусь па ахове гісторыка-культурнай спадчыны
|
1
|
Дзярнова-глеяватыя глебы
|
1
|
Дзярнова-забалочаныя глебы
|
1
|
Дзярнова-карбанатныя
|
1
|
Дзярнова-карбанатныя забалочаныя глебы
|
1
|
Дзярэгіна
|
1
|
Дзяткавічы
|
1
|
Дзятлаўскае вікарыяцтва
|
1
|
Дзіванісы
|
1
|
Дзівінскае лясніцтва
|
1
|
Дзівінскі ключ
|
1
|
Дзіева-Гарадзішча
|
1
|
Дынама (спартыўны комплекс, Мінск)
|
1
|
Дындовіч
|
1
|
Завулак Лысая гара (Брэст)
|
1
|
З. Свянціцкі
|
1
|
З. Арцем’ева
|
1
|
З. Бярэзіна
|
1
|
З. В. Дашкевіч
|
1
|
З. Дашкевіч
|
1
|
З. Дрозд
|
1
|
З. З. Кавальчук
|
1
|
З. К. Свянціцкі
|
1
|
З. Кавальчук
|
1
|
З. М. Бярэзіна
|
1
|
З. М. Мандроўская
|
1
|
З. Мандроўская
|
1
|
З. Мельнікава
|
1
|
З. П. Мельнікава
|
1
|
З. У. Падлеўскі
|
1
|
Жэлька Бабіч
|
1
|
З. Ю. Юркевіч
|
1
|
З. Я. Арцем’ева
|
1
|
З гісторыяй на «Вы»
|
1
|
ЗІС-5
|
1
|
ЗАГС
|
1
|
ЗБМА
|
1
|
ЗБС «Бацькаўшчына»
|
1
|
ЗРК Бук
|
1
|
ЗРК Круг
|
1
|
ЗРК Тор
|
1
|
ЗТР Запарожжа
|
1
|
За Радзіму (партызанскі атрад, П. І. Бародкін)
|
1
|
За адвагу
|
1
|
З'езд КП(б)Б
|
1
|
Жыцін (гміна)
|
1
|
За заслугі ў будаўніцтве
|
1
|
Жывёльны двор
|
1
|
Жоўтая зорка
|
1
|
Жоўтая картка
|
1
|
Жудзец Сучава
|
1
|
Жук-Грышкевіч
|
1
|
Жукоўшчына (сядзіба)
|
1
|
Журавецкая вуліца (Брэст)
|
1
|
Журавецкі завулак (Брэст)
|
1
|
Журавінавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Жураўліная вуліца (Брэст)
|
1
|
Журнал Московской Патриархии
|
1
|
Журналісцкае расследаванне
|
1
|
Жывапісная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Жыве Беларусь! (часопіс)
|
1
|
Жыдзічынскі манастыр
|
1
|
Жытомірская вуліца (Брэст)
|
1
|
Жылы будынак
|
1
|
Жылы дом ЦК КПБ
|
1
|
Жылы раён Усход, Брэст
|
1
|
Жылыя дамы
|
1
|
Жылыя пабудовы
|
1
|
Жылін
|
1
|
Жырандоля (значэнні)
|
1
|
Жыровіцкая духоўная семінарыя
|
1
|
Жытка Анташава
|
1
|
Жытняя вуліца (Брэст)
|
1
|
Жытнёвая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Жытні завулак (Баранавічы)
|
1
|
Жытні завулак (Брэст)
|
1
|
Жытомірская акруга
|
1
|
За доблесць і адвагу ў Вялікай Айчыннай вайне
|
1
|
За заслугі ў развіцці канкурэнцыі
|
1
|
Жоран
|
1
|
Завулак Дэпутацкі (Брэст)
|
1
|
Завулак Брэсцкіх дывізій
|
1
|
Завулак Брэсцкіх дывізій (Брэст)
|
1
|
Завулак Валянціны Булавай (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Вараб’ёва (Брэст)
|
1
|
Завулак Вясёлы (Брэст)
|
1
|
Завулак Вільямса (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Вінніка (Брэст)
|
1
|
Завулак Галіны Аржанавай (Брэст)
|
1
|
Завулак Герцэна (Брэст)
|
1
|
Завулак Грыцаўца (Брэст)
|
1
|
Завулак Дабралюбава (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Дабралюбава (Брэст)
|
1
|
Завулак Дзмітрыя Данскога (Брэст)
|
1
|
Завулак Дэсантнікаў (Брэст)
|
1
|
Завулак Алега Кашавога (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Жукава (Брэст)
|
1
|
Завулак Жукоўскага (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Жукоўскага (Брэст)
|
1
|
Завулак Заслонава (Драгічын)
|
1
|
Завулак Каліноўскага (Пружаны)
|
1
|
Завулак Каперніка (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Карла Маркса (Драгічын)
|
1
|
Завулак Кастрычніцкі (Пружаны)
|
1
|
Завулак Касцюшкі (Брэст)
|
1
|
Завулак Кунькова (Пінск)
|
1
|
Завулак Кірава (Драгічын)
|
1
|
Завулак Ламаносава (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Ламаносава (Брэст)
|
1
|
Завулак Бадака (Баранавічы)
|
1
|
Завулак Ажэшка (Пінск)
|
1
|
За лясамі дрымучымі
|
1
|
Завод электронных вылічальных машын імя Г. К. Арджанікідзэ
|
1
|
За службу па выкананні закона
|
1
|
За ўклад у развіццё культуры Беларусі
|
1
|
Забалотная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Забарона на прафесію
|
1
|
Забойства Браніслава Пярацкага
|
1
|
Забруджвальнае рэчыва
|
1
|
Забугскі фарштат
|
1
|
Забужжа
|
1
|
Забярвечча (Баранавіцкі раён)
|
1
|
Завалач
|
1
|
Завальная вуліца (Пінск)
|
1
|
Завод «Робат»
|
1
|
Завод буйнапанэльнага домабудавання №1
|
1
|
Завод імя Ліхачова
|
1
|
Завулак 9 Мая (Драгічын)
|
1
|
Заводская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Заводская вуліца (Брэст)
|
1
|
Заводская вуліца (Драгічын)
|
1
|
Заводская вуліца (Маларыта)
|
1
|
Заводская вуліца (Пінск)
|
1
|
Заводскі завулак (Драгічын)
|
1
|
Заводскі раённы суд Мінска
|
1
|
Завулак 1-ы Уладзіміра Барысава (Баранавічы)
|
1
|
Завулак 17 Верасня (Баранавічы)
|
1
|
Завулак 17 Верасня (Драгічын)
|
1
|
Завулак 2-і Уладзіміра Барысава (Баранавічы)
|
1
|
Завулак 20-й Дывізіі (Баранавічы)
|
1
|
Завулак 3-і Уладзіміра Барысава (Баранавічы)
|
1
|
Завулак 3 Ліпеня (Драгічын)
|
1
|
Жорны
|
1
|
Жодзінскі завод швейных машын
|
1
|
Дыпламат (п’еса)
|
1
|
Е. Солтан
|
1
|
Дэпутат Цюменскай гарадской думы
|
1
|
Дэпутат кнэсета
|
1
|
Дэпутацкая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Дэпутацкая недатыкальнасць
|
1
|
Дэпутацкі завулак (Баранавічы)
|
1
|
Дэпутацкі завулак (Брэст)
|
1
|
Дэрло
|
1
|
Дэрпцкі павет
|
1
|
Дэсант
|
1
|
Дэтройцкі сімфанічны аркестр
|
1
|
Е. Азеф
|
1
|
Е. Вітун
|
1
|
Е. Р. Вітун
|
1
|
Е. Тараненка
|
1
|
Дэпутат Вярхоўнага Савета СССР
|
1
|
Е. Ф. Азеф
|
1
|
Е. Хадкевіч
|
1
|
Е. Ю. Хадкевіч
|
1
|
ЕХБ
|
1
|
Ева Бальбіна з Савіцкіх
|
1
|
Ева з Багдановічаў
|
1
|
Ева з Дуброўскіх
|
1
|
Ежедневник
|
1
|
Ежы Абрамовіч
|
1
|
Ежы Анжыеўскі
|
1
|
Ежы Голас
|
1
|
Ежы Даброўскі (падпалкоўнік)
|
1
|
Ежы Дамброўскі (падпалкоўнік)
|
1
|
Дэпутат Трыбунала Вялікага Княства Літоўскага
|
1
|
Дэпоўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
Ежы Здзяхоўскі
|
1
|
Дэкан
|
1
|
Дыптых
|
1
|
Дыпціх
|
1
|
Дырэкторыя Украінскай Народнай Рэспублікі
|
1
|
Дыслакацыя
|
1
|
Дыхальнае абсталяванне
|
1
|
Дыяна Громава
|
1
|
Дыянісій Збіруйскі
|
1
|
Дыярама
|
1
|
Дыярыуш
|
1
|
Дэбрацанская аперацыя
|
1
|
Дэвід Твэ
|
1
|
Дэгу
|
1
|
Дэзерцір
|
1
|
Дэкан (каталіцтва)
|
1
|
Дэпоўская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Дэкаратыўная тынкоўка
|
1
|
Дэкрэт аб міры
|
1
|
Дэлагардзі
|
1
|
Дэмакратычнае таварыства
|
1
|
Дэман зрынуты
|
1
|
Дэміэлінізуючыя захворванні
|
1
|
Дэнудацыя
|
1
|
Дэпартамент Абіджан
|
1
|
Дэпартамент Вуры
|
1
|
Дэпартамент Лас-Эрас
|
1
|
Дэпартамент Цьебісу
|
1
|
Дэпартамент па ахове гісторыка-культурнай спадчыны і рэстаўрацыі Міністэрства культуры Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Дэпартамент паліцыі Расійскай імперыі
|
1
|
Дэпартамент фінансаў і тылу Міністэрства ўнутраных спраў Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Ежы Дамінік Любамірскі
|
1
|
Ежы Кавальчык
|
1
|
Жодзінская турма №8
|
1
|
Жан-Давід Бернар
|
1
|
ЖФК Маларытчанка
|
1
|
ЖФК Разань-ПДВ
|
1
|
Жабінкаўскі, Камянецкі
|
1
|
Жабінкаўскі гісторыка-краязнаўчы музей
|
1
|
Жабінкаўскі раённы выканаўчы камітэт
|
1
|
Жазефіна Ільінічна
|
1
|
Жак Дэліль
|
1
|
Жакет
|
1
|
Жалезаапрацоўка
|
1
|
Жальгірыс (стадыён)
|
1
|
Жалібаж
|
1
|
Жамчужная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Жан-Батыст Маквэ
|
1
|
Жан-Крыстаф Бетэ
|
1
|
ЖФК Гінтра Універсітэтас
|
1
|
Жанна Савіна
|
1
|
Жанна Стаціўка
|
1
|
Жаночая тэнісная асацыяцыя
|
1
|
Жаночы Кубак Расіі па футболе
|
1
|
Жаночы Кубак Расіі па футболе 2014
|
1
|
Жаночы Суперкубак Расіі па футболе
|
1
|
Жаночы Суперкубак Расіі па футболе 2013
|
1
|
Жаночы міжнародны майстар
|
1
|
Жарабілаўка
|
1
|
Жарнакоўшчына
|
1
|
Жил-был Пётр
|
1
|
Жлобінская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Жлобінскі дзяржаўны металургічны каледж
|
1
|
Жлобінскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
ЖФК Данчанка
|
1
|
Ж. У. Стаціўка
|
1
|
Ежы Калікст Асмалоўскі
|
1
|
Епархія Элка
|
1
|
Ежы Любамірскі
|
1
|
Ежы Струсь
|
1
|
Ежы Сямёнаў
|
1
|
Ежы Юзаф Матушэвіч
|
1
|
Езуіцкая аптэка, Пінск
|
1
|
Елеўферый (Богаяўленскі)
|
1
|
Елка калючая блакітная
|
1
|
Ельскія
|
1
|
Елісей Плецянецкі
|
1
|
Еменскія яўрэі
|
1
|
Емца (рака)
|
1
|
Емяльян Вітун
|
1
|
Енджэй Гертых
|
1
|
Епіскап Брэсцкі
|
1
|
Ж. Стаціўка
|
1
|
Епіскап луцкі і астрожскі
|
1
|
Епіскап пінскі і тураўскі
|
1
|
Ерамія II Транас
|
1
|
Еранім Хадкевіч
|
1
|
Ербол Калабаеў
|
1
|
Ефрасіння з Агінскіх
|
1
|
Ехіэль Залман Пухачэўскі
|
1
|
Ешыва-ўніверсітэт
|
1
|
Еўра-Энергетыка
|
1
|
ЕўраДызайнПраект
|
1
|
Еўрапейская акадэмія навук і мастацтваў
|
1
|
Ж. Аліўе
|
1
|
Ж. Л. Рэнье
|
1
|
Ж. П. Саўчук
|
1
|
Канава Выценская
|
1
|
Канава Козіца
|
1
|
Дзмітрук
|
1
|
Кісялёвіцкі сельсавет
|
1
|
Кірыл Грышчанка
|
1
|
Кірыл Журыба
|
1
|
Кірыл Кавалевіч
|
1
|
Кірыл Кладзько
|
1
|
Кірыл Круш
|
1
|
Кірыл Кудзей
|
1
|
Кірыл Лемяшкевіч
|
1
|
Кірыл Махнач
|
1
|
Кірыл Рэліх
|
1
|
Кірыл Хоміч
|
1
|
Кірыл Чарняўскі
|
1
|
Кірыл Шкурко
|
1
|
Кірычэнка
|
1
|
Кітаеўская сінагога (значэнні)
|
1
|
Кірыл Вахрамееў
|
1
|
Кітайгародская сцяна
|
1
|
Кішэнь
|
1
|
Л-29
|
1
|
Л. І. Друян
|
1
|
Л. І. Качына
|
1
|
Л. І. Коршун
|
1
|
Л. І. Румбуціс
|
1
|
Л. І. Янушкевіч
|
1
|
Л. Іванова
|
1
|
Л. Ў. Нікалайчык
|
1
|
Л. А. Дубовік
|
1
|
Л. А. Спічакаў
|
1
|
Л. А. Сівалобчык
|
1
|
Кірыл Ганчарук
|
1
|
Кірыл Валер’евіч Дыцэвіча
|
1
|
Л. А. Тараненка
|
1
|
Кінашкола ў Лодзі
|
1
|
Кіеўскі ветэрынарна-заатэхнічны інстытут
|
1
|
Кіеўскі дзяржаўны педагагічны інстытут
|
1
|
Кіеўскі нацыянальны акадэмічны тэатр аперэты
|
1
|
Кіеўскі павет
|
1
|
Кіеўскі тэатр музычнай камедыі
|
1
|
Кіеўскі інстытут паліталогіі і сацыяльнага кіравання
|
1
|
Кіеўскія біскупы
|
1
|
Кіеўскія князі
|
1
|
Кіжаватава
|
1
|
Кікнурскі раён
|
1
|
Кілкіс
|
1
|
Кінатэатр Кастрычнік (Баранавічы)
|
1
|
Кінатэатр Маяк, Брэст
|
1
|
Кіпарысавая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Кірыл Бобашнеў
|
1
|
Кіпарысавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Кіпарысавы завулак (Баранавічы)
|
1
|
Кіпарысавы завулак (Брэст)
|
1
|
Кіпарысавік гарохаплодны
|
1
|
Кіпцюры
|
1
|
Кіраваградскі філіял Укргарбудпраекта
|
1
|
Кіраўнікі ЦК КП БССР
|
1
|
Кіраўніцтва Справамі Прэзідэнта Беларусі
|
1
|
Кіраўніцтва справамі прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Кіраўская чыгунка
|
1
|
Кіраўскі дзяржаўны педагагічны інстытут імя У. І. Леніна
|
1
|
Кіраўскі педагагічны інстытут імя Леніна
|
1
|
Кіргізская АССР
|
1
|
Кірсанаўскі раён
|
1
|
Л. А. Сівачэнка
|
1
|
Л. А. Цупрык
|
1
|
Кіеўская зямля
|
1
|
Л. Сандалаў
|
1
|
Л. П. Герасімук
|
1
|
Л. П. Мятліцкі
|
1
|
Л. Панцялееў
|
1
|
Л. Пранчак
|
1
|
Л. Р. Батырава
|
1
|
Л. Р. Брыч
|
1
|
Л. Разянкова
|
1
|
Л. Руднеў
|
1
|
Л. Румбуціс
|
1
|
Л. С. Кучар
|
1
|
Л. С. Хадановіч
|
1
|
Л. С. Ханкевіч
|
1
|
Л. Сакалоў
|
1
|
Л. Сянчыла
|
1
|
Л. Нічыпарук
|
1
|
Л. Сівачэнка
|
1
|
Л. Тараненка
|
1
|
Л. Тарасюк
|
1
|
Л. Турскі
|
1
|
Л. Тышко
|
1
|
Л. У. Грынеўская
|
1
|
Л. У. Нікалайчык
|
1
|
Л. У. Языковіч
|
1
|
Л. Хадановіч
|
1
|
Л. Хама
|
1
|
Л. Ханкевіч
|
1
|
Л. Хахракоў
|
1
|
Л. Цупрык
|
1
|
Л. П. Гарай
|
1
|
Л. Нікалайчык
|
1
|
Л. Алімаў
|
1
|
Л. Дз. Брызга
|
1
|
Л. Батырава
|
1
|
Л. Бенігсен
|
1
|
Л. Браўсевіч
|
1
|
Л. Брызга
|
1
|
Л. Брыч
|
1
|
Л. В. Ляўшун
|
1
|
Л. В. Разянкова
|
1
|
Л. В. Шмат
|
1
|
Л. Валахановіч
|
1
|
Л. Гарай
|
1
|
Л. Глазырына
|
1
|
Л. Грынеўская
|
1
|
Л. Д. Хама
|
1
|
Л. Дз. Глазырына
|
1
|
Л. Мятліцкі
|
1
|
Л. Дзітрых
|
1
|
Л. Друян
|
1
|
Л. Дубовік
|
1
|
Л. Жалнерчык
|
1
|
Л. Журбіла
|
1
|
Л. Качына
|
1
|
Л. Каўчынскі
|
1
|
Л. Коршун
|
1
|
Л. Л. Нічыпарук
|
1
|
Л. Лукомская
|
1
|
Л. М. Багдановіч
|
1
|
Л. М. Жалнерчык
|
1
|
Л. М. Журбіла
|
1
|
Л. М. Сандалаў
|
1
|
Кіеўскі акадэмічны тэатр лялек
|
1
|
Кіеўская дыяцэзія
|
1
|
Л. Я. Сакалоў
|
1
|
Кубак Латвіі па футболе 2010/2011
|
1
|
Кубак Беларусі па валейболе сярод жанчын 2015
|
1
|
Кубак Беларусі па валейболе сярод жанчын 2016
|
1
|
Кубак Беларусі па валейболе сярод жанчын 2017
|
1
|
Кубак Беларусі па лёгкай атлетыцы
|
1
|
Кубак Беларусі па лёгкай атлетыцы 2016
|
1
|
Кубак Беларусі па плаванні
|
1
|
Кубак Беларусі па плаванні 2014
|
1
|
Кубак Беларусі па пляжным футболе 2015
|
1
|
Кубак Беларусі па пляжным футболе 2018
|
1
|
Кубак Беларусі па футболе 2019/2018
|
1
|
Кубак ЕГФ 2011/2012
|
1
|
Кубак Еўропы па зімовых кіданнях 2011
|
1
|
Кубак Крымцяпліцы
|
1
|
08 жніўня
|
1
|
Кубак Беларусі па валейболе сярод жанчын 2004
|
1
|
Кубак Літвы па футболе 2008
|
1
|
Кубак Расіі па футболе 2017/2018
|
1
|
Кубак Садружнасці 2014
|
1
|
Кубак Садружнасці 2015
|
1
|
Кубак Славеніі па футболе
|
1
|
Кубак Стамбула па тэнісе
|
1
|
Кубак УЕФА 2007/2008
|
1
|
Кубак Узбекістана па футболе
|
1
|
Кубак украінскай лігі па футболе
|
1
|
Кубак федэрацый па тэнісе
|
1
|
Кубанскі дзяржаўны тэхналагічны ўніверсітэт
|
1
|
Кудзеліч
|
1
|
Кудзераўшчына
|
1
|
Кубак Беларусі па валейболе сярод жанчын 2014
|
1
|
Кубак Беларусі па валейболе сярод жанчын 2003
|
1
|
Кузніца Беластоцка – Брузгі
|
1
|
Крэпасць Звечан
|
1
|
Крыштаф Раецкі
|
1
|
Крыштаф Стравінскі
|
1
|
Крыштаф Халецкі
|
1
|
Крыштаф Янавіч Статкевіч
|
1
|
Крыштафовіч
|
1
|
Крыштоф Імлер
|
1
|
Крыўбас Крывы Рог
|
1
|
Крэйдзіч
|
1
|
Крэмава
|
1
|
Крэмаўскае сельскае паселішча
|
1
|
Крэменязём
|
1
|
Крэнь
|
1
|
Крэпасць-герой
|
1
|
Ксаверый Барталамей Пузына
|
1
|
Кубак Беларусі па валейболе сярод жанчын 2002
|
1
|
Ксаверый Ляхоцкі
|
1
|
Ксенія Пардонава
|
1
|
Ксенія Сяргееўна Львова
|
1
|
Кубак Албаніі па футболе
|
1
|
Кубак Арменіі па футболе
|
1
|
Кубак Арменіі па футболе 2006
|
1
|
Кубак Арменіі па футболе 2009/2010
|
1
|
Кубак Беларусі па валейболе 1991
|
1
|
Кубак Беларусі па валейболе 2001
|
1
|
Кубак Беларусі па валейболе 2006
|
1
|
Кубак Беларусі па валейболе 2008
|
1
|
Кубак Беларусі па валейболе 2014
|
1
|
Кубак Беларусі па валейболе 2015
|
1
|
Кубак Беларусі па валейболе сярод жанчын 2001
|
1
|
Кузбасгарпраект
|
1
|
Кузьма Козак
|
1
|
Кіеўская духоўная семінарыя
|
1
|
Кутузаўскі
|
1
|
Курганны могільнік-3, Дзяніскавічы
|
1
|
Куркіна (раён Масквы)
|
1
|
Курнатоўскі
|
1
|
Курорталогія
|
1
|
Курская дуга
|
1
|
Курсы ўдасканалення каманднага складу
|
1
|
Куртка
|
1
|
Курціна I Брэсцкай крэпасці
|
1
|
Курціна VI Брэсцкай крэпасці
|
1
|
Курціна VI фронту
|
1
|
Курціна V Брэсцкай крэпасці
|
1
|
Куст, абрад
|
1
|
Кутузава
|
1
|
Кухецкая Воля
|
1
|
Курганны могільнік-1, Дзяніскавічы
|
1
|
Кухоцкая Воля
|
1
|
Кучкурышкі
|
1
|
Кцітар
|
1
|
Кыргызская Аўтаномная Сацыялістычная Савецкая Рэспубліка (1926—1936)
|
1
|
Кышэнькы
|
1
|
Кышэнькіўскі раён
|
1
|
Кіданне дыска
|
1
|
Кідзекшская Барысаглебская царкве
|
1
|
Кіева-Брэсцкая чыгунка
|
1
|
Кіевіч
|
1
|
Кіетавішкес
|
1
|
Кіеўская аперацыя, 1941
|
1
|
Кіеўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Курганны могільнік-2, Дзяніскавічы
|
1
|
Кураполка
|
1
|
Кукрыніксы
|
1
|
Кунгурскі дзяржаўны мастацка-прамысловы каледж
|
1
|
Кукса
|
1
|
Кулацтва
|
1
|
Куле (могілкі)
|
1
|
Культ Юзафа Пілсудскага
|
1
|
Культурна-асветніцкае таварыства палякаў імя Рамуальда Траўгута
|
1
|
Культурная спадчына
|
1
|
Культурны дзеяч
|
1
|
Культурсацыялогія
|
1
|
Куляміха
|
1
|
Куляні (значэнні)
|
1
|
Кулішаў
|
1
|
Кунгурскае прафесійна-мастацкае вучылішча
|
1
|
Кунгурская акруга
|
1
|
Кунгурскі раён
|
1
|
Курапатка
|
1
|
Кунцэвічы (Баранавіцкі раён)
|
1
|
Кунігунда фор Арламюндэ
|
1
|
Куніцкі
|
1
|
Куніцкія
|
1
|
Купалаўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Купальная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Купальская вуліца (Брэст)
|
1
|
Купалінка, квартэт
|
1
|
Купаросны
|
1
|
Куплін (хутар)
|
1
|
Купрацэвіч
|
1
|
Купянская воласць
|
1
|
Купянскі павет
|
1
|
Куранкоў
|
1
|
Л. Шмат
|
1
|
Л. Языковіч
|
1
|
Крыштаф Несялоўскі
|
1
|
Лунінецкая раённая цэнтральная бальніца
|
1
|
Лугі (жылы раён)
|
1
|
Лука Валасюк
|
1
|
Лукаш Лапацінскі
|
1
|
Луке (возера, Валынская вобласць)
|
1
|
Лукомская
|
1
|
Лукрэцыя з Войнаў-Ясянецкіх
|
1
|
Лукішкі
|
1
|
Лук’янаўскія могілкі
|
1
|
Лункулансары
|
1
|
Лунная вуліца (Брэст)
|
1
|
Лунь
|
1
|
Лунінец (значэнні)
|
1
|
Лунінецкая нізіна
|
1
|
Лунінецкі дэканат
|
1
|
Лугамавіцкая воласць
|
1
|
Лунінецкі завулак (Пінск)
|
1
|
Лунінецкі малочны завод
|
1
|
Лунінецкі раённы Савет дэпутатаў
|
1
|
Лунінецкі раённы выканаўчы камітэт
|
1
|
Луц'ян Жалігоўскі
|
1
|
Луцка-Жытомірская дыяцэзія
|
1
|
Луцкая вуліца (Брэст)
|
1
|
Луцкая епархія
|
1
|
Лыдыня
|
1
|
Лыжныя боты
|
1
|
Лыжын
|
1
|
Лымярыўна
|
1
|
Лысоў
|
1
|
Лугі (Пінск)
|
1
|
Лугавы тупік (Пінск)
|
1
|
Лышчыцкі праезд (Брэст)
|
1
|
Ломжа-Ружанская наступальная аперацыя
|
1
|
Леў Сямёнавіч Паеўскі
|
1
|
Леў Сімха
|
1
|
Леў Фёдаравіч Змееў
|
1
|
Леў Хадановіч
|
1
|
Леў Хама
|
1
|
Литература и искусство (газета)
|
1
|
Литературная газета
|
1
|
Лобча (значэнні)
|
1
|
Лодачная вуліца (Пінск)
|
1
|
Лодачны завулак (Пінск)
|
1
|
Лодачны праезд (Пінск)
|
1
|
Лодачнік (скульптура)
|
1
|
Лозапляценне
|
1
|
Ломжынскі езуіцкі калегіум
|
1
|
Лугавы завулак (Драгічын)
|
1
|
Лопаці
|
1
|
Лосвіда (зона адпачынку)
|
1
|
Лоская друкарня
|
1
|
Лох (Саратаўская вобласць)
|
1
|
Лоўча (значэнні)
|
1
|
Лубэнская акруга
|
1
|
Луг (рака)
|
1
|
Лугавая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Лугавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Лугавая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Лугавая вуліца (Маларыта)
|
1
|
Лугавая вуліца (Пінск)
|
1
|
Лугавы завулак (Баранавічы)
|
1
|
Лугавы завулак (Брэст)
|
1
|
Лышчыцкая вуліца (Брэст)
|
1
|
Лышчыцы (гміна)
|
1
|
Леў Міхайлавіч Карахан
|
1
|
Люцыян Жаландкоўскі
|
1
|
Людміла Лявонцьеўна Цупа
|
1
|
Людміла Нікалайчык
|
1
|
Людміла Салдзіна
|
1
|
Людміла Філітовіч
|
1
|
Людміла Шлег
|
1
|
Люк
|
1
|
Люневіль
|
1
|
Люстраная вуліца (Брэст)
|
1
|
Люсіна (значэнні)
|
1
|
Люта (значэнні)
|
1
|
Лютаўскія букі
|
1
|
Люцына Брусікевіч
|
1
|
Люцыян Віслоцкі
|
1
|
Люцыян Стыпулкоўскі
|
1
|
Людміла Жалнерчык
|
1
|
Люцыўш Бохвіц
|
1
|
Люшча (значэнні)
|
1
|
Лявон Дамброўскі
|
1
|
Лявон Лапацінскі
|
1
|
Лявон Саламонавіч Ракоўшчык
|
1
|
Лявонці Зданевіч
|
1
|
Лявонцій (Гудзімаў)
|
1
|
Лявонцій (значэнні)
|
1
|
Лявонцій Антонавіч Лемяшэўскі
|
1
|
Ляднік
|
1
|
Лядовы палац (Гродна)
|
1
|
Лядовы палац (Ліда)
|
1
|
Лядовы палац спорту (Баранавічы)
|
1
|
Людміла Журбіла
|
1
|
Людміла Дзіцэвіч
|
1
|
Лышчыцы (значэнні)
|
1
|
Люблінскі
|
1
|
Львоўскае дзяржаўнае вучылішча фізічнай культуры
|
1
|
Львоўская езуіцкая акадэмія
|
1
|
Львоўскі рэгіянальны інстытут дзяржаўнага кіравання
|
1
|
Льнянікі
|
1
|
Лэйла Юзэфовіч
|
1
|
Любавіцкі
|
1
|
Любавіцкія хасіды
|
1
|
Любадраг Дзіміч
|
1
|
Любажэрдзе (значэнні)
|
1
|
Любашава (значэнні)
|
1
|
Любашаны
|
1
|
Люблінска-Брэсцкая наступальная аперацыя
|
1
|
Люблінскае ваяводства, Рэч Паспалітая
|
1
|
Любоў Лунёва
|
1
|
Людміла Галубок
|
1
|
Любоў Нічыпарук
|
1
|
Любоў Яравая
|
1
|
Любішчанскі канал
|
1
|
Людас Павілоніс
|
1
|
Людвіг Рэн
|
1
|
Людвіг Янушкевіч
|
1
|
Людвік Ідзікоўскі
|
1
|
Людвік Дамінік Радзівіл
|
1
|
Людвік Калянкоўскі
|
1
|
Людвіка Марыя з Апалінскіх
|
1
|
Людвіка з Беркманаў
|
1
|
Людвіка з Пацаў
|
1
|
Людвіка з Тарашкевічаў
|
1
|
Людміла Аляксееўна Катомцава
|
1
|
Леў Некрашэвіч
|
1
|
Леў Міхайлавіч
|
1
|
Л. Янушкевіч
|
1
|
Лас-Эрас
|
1
|
Ландвер
|
1
|
Ландшафтная вуліца (Брэст)
|
1
|
Ландышавая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Ландышавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Ландышавы завулак (Баранавічы)
|
1
|
Лапанка
|
1
|
Лапаціна (значэнні)
|
1
|
Ларан Кадо
|
1
|
Лариса Давидовна Финкельштейн
|
1
|
Ларыньян
|
1
|
Ларыса Аляксееўна Мініна
|
1
|
Ларэнца Берціні
|
1
|
Ларэнца Літа
|
1
|
Ласковіч
|
1
|
Лаліта, спявачка
|
1
|
Ластавіца
|
1
|
Латан
|
1
|
Лаура Ск'явонэ
|
1
|
Лахвенскае гета
|
1
|
Лашкевічы
|
1
|
Лаішаўскі павет
|
1
|
Лаўровая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Лаўровая вуліца (Брэст)
|
1
|
Лаўрынавіцкая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Лаўрэн Літа
|
1
|
Леанард Кавэцкі
|
1
|
Леанард Коршун
|
1
|
Леанард Скерскі
|
1
|
Ламаты
|
1
|
Лактышы, вадасховішча
|
1
|
Леанціна Орда
|
1
|
Лагішынскі гісторыка-краязнаўчы музей
|
1
|
Л. Янчана
|
1
|
ЛАЗ-695
|
1
|
ЛАСІК
|
1
|
ЛБТКУКС
|
1
|
Ла-15
|
1
|
Лабараторная батарэя
|
1
|
Лабзоў
|
1
|
Лабуда
|
1
|
Лавінія з Карэцкіх
|
1
|
Лага
|
1
|
Лагер для ваеннапалонных
|
1
|
Лагеры ДП
|
1
|
Лагуноўская
|
1
|
Лада Тальяці
|
1
|
Лакаматыўны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Ладажская ваенная флатылія
|
1
|
Ладдзя (герб)
|
1
|
Лазар Бранкавіч
|
1
|
Лазар з Віфаніі
|
1
|
Лазарэт
|
1
|
Лазаўцы (значэнні)
|
1
|
Лазняк
|
1
|
Лазніца
|
1
|
Лазовая вуліца (Брэст)
|
1
|
Лазовая вуліца (Пінск)
|
1
|
Лазовы завулак (Брэст)
|
1
|
Лазоўскі раён
|
1
|
Лакамабіль
|
1
|
Лакаматыў (стадыён, Брэст)
|
1
|
Леанард Чэс
|
1
|
Леанюк
|
1
|
Леў Мятліцкі
|
1
|
Лесаруб
|
1
|
Лента.ру
|
1
|
Леньяна
|
1
|
Ленявічы
|
1
|
Ленінградская вуліца (Пінск)
|
1
|
Ленінградскі тэатральны інстытут імя А. М. Астроўскага
|
1
|
Ленінградскі тэхналагічны інстытут харчовай прамысловасці
|
1
|
Ленінградскі інстытут імя А. М. Астроўскага
|
1
|
Ленінская вуліца (Мазыр)
|
1
|
Ленінскі пакой
|
1
|
Ленінскі раён (Хабараўскі край)
|
1
|
Леоле
|
1
|
Лепясы
|
1
|
Лермантаўскі праспект, Санкт-Пецярбург
|
1
|
Лесві
|
1
|
Лендзіпрашахта
|
1
|
Лескаўская гміна
|
1
|
Лесь
|
1
|
Летавы
|
1
|
Летняя Універсіяда 2011
|
1
|
Летняя вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Летняя вуліца (Брэст)
|
1
|
Летнія Алімпійскія гульні 2012 году
|
1
|
Летнія юнацкія Алімпійскія гульні
|
1
|
Лех
|
1
|
Лехвія
|
1
|
Леў Алімаў
|
1
|
Леў Восіпавіч Гардон
|
1
|
Леў Дубовік
|
1
|
Леў Казіміравіч Хршчановіч
|
1
|
Ленка Анташава
|
1
|
Ленгальсайм
|
1
|
Леанід Аляксеевіч Мартынюк
|
1
|
Леанід Цупрык
|
1
|
Леанід Брыч
|
1
|
Леанід Валчэцкі
|
1
|
Леанід Васілевіч Паўлючык
|
1
|
Леанід Вікенцьевіч Гульніцкі
|
1
|
Леанід Віктаравіч Варпахоўскі
|
1
|
Леанід Друян
|
1
|
Леанід Качына
|
1
|
Леанід Пятровіч Данелія
|
1
|
Леанід Сакалоў
|
1
|
Леанід Спаткай
|
1
|
Леанід Сівачэнка
|
1
|
Леанід Сіліч
|
1
|
Леанід Фёдараў
|
1
|
Леанід Чаранкевіч
|
1
|
Лембаўка
|
1
|
Леанід Яфімавіч Школьнікаў
|
1
|
Леанідас Кавакас
|
1
|
Леапольд Майсеевіч Лур’е
|
1
|
Лебус
|
1
|
Лебядзіная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Лебядзіная вуліца (Брэст)
|
1
|
Лебядзіны (Мінск)
|
1
|
Лебядзіны завулак (Брэст)
|
1
|
Левыя камуністы
|
1
|
Левіна
|
1
|
Лейб-гвардыі Конная артылерыя
|
1
|
Лейба Розовскі
|
1
|
Лейпцыгская кніжная прэмія за ўнёсак у еўрапейскае ўзаемаразуменне
|
1
|
Лекавых расліны
|
1
|
Крыштаф Пацей
|
1
|
Крыштаф Кіршэнштэйн
|
1
|
Канава Таўкачыха
|
1
|
Кастрычнік (кінатэатр, Барысаў)
|
1
|
Карэта
|
1
|
Карэтная
|
1
|
Карэтнік
|
1
|
Кар’ерная вуліца (Брэст)
|
1
|
Кар’ерная вуліца (Пінск)
|
1
|
Касабуцкі
|
1
|
Касая вуліца (Брэст)
|
1
|
Каскад (жылы комплекс)
|
1
|
Касмаграфія
|
1
|
Каспар Таймсаа
|
1
|
Каспер Рагалінскі
|
1
|
Кастамлоты
|
1
|
Кастрычнік (калгас)
|
1
|
Кастрычніцкая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Карэліцкая мануфактура
|
1
|
Кастрычніцкая вуліца (Брэст)
|
1
|
Кастрычніцкая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Кастрычніцкая вуліца (Маларыта)
|
1
|
Кастылья-ла-Нуэва
|
1
|
Кастэль-над-Рэйнам
|
1
|
Кастэльнадары
|
1
|
Касцёл (Субачы)
|
1
|
Касцёл Беззаганнага Зачацця Найсвяцейшай Дзевы Марыі
|
1
|
Касцёл Беззаганнага Зачацця Найсвяцейшай Дзевы Марыі (Рачканы)
|
1
|
Касцёл Божай Маці Каралевы
|
1
|
Касцёл Дабравешчання Найсвяцейшай Дзевы Марыі (Маларыта)
|
1
|
Касцёл Дасканалага Зачацця Найсвяцейшай Дзевы Марыi, святых Юзафа i Станiслава Косткi і кляштар езуітаў
|
1
|
Касцёл Маці Божай Каралевы
|
1
|
Карэліцкі раённы Савет дэпутатаў
|
1
|
Карэльская АССР
|
1
|
Касцёл Маці Божай Ружанцовай (Атолчыцы)
|
1
|
Карная аперацыя «Горнунг»
|
1
|
Карась серабрысты
|
1
|
Карбанад
|
1
|
Карват
|
1
|
Каркасон (акруга)
|
1
|
Каркліны
|
1
|
Карл Багеміле
|
1
|
Карл Каўцкі
|
1
|
Карл Фердынанд Ваза
|
1
|
Карл Фрэдэрык Венкебах
|
1
|
Карл Хампус Сёдэрстром
|
1
|
Кармэн-сюіта
|
1
|
Карнацыя
|
1
|
Карная аперацыя
|
1
|
Каробчатая кафля
|
1
|
Карыят Гедзімінавіч
|
1
|
Кароткая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Кароткая вуліца (Брэст)
|
1
|
Кароткая вуліца (Пінск)
|
1
|
Кароткі завулак (Брэст)
|
1
|
Карпінчык
|
1
|
Картуз-Бярозаўская воласць
|
1
|
Картузская гміна
|
1
|
Карты
|
1
|
Карына Бернявек
|
1
|
Карына Таранда
|
1
|
Карыцька
|
1
|
Карыцінскае балота
|
1
|
Карыцінскі канал
|
1
|
Карыя авальная
|
1
|
Касцёл Маці Божай Каралевы (Брэст)
|
1
|
Касцёл Найсвяцейшага Збавіцеля (Гродна)
|
1
|
Караняплод
|
1
|
Кацярына Анатольеўна Карстэн
|
1
|
Каталіцкія могілкі (Пружаны)
|
1
|
Каткавец
|
1
|
Катлеты
|
1
|
Катрын Брэя
|
1
|
Катэрынка
|
1
|
Каустык
|
1
|
Кафедра, падраздзяленне ўніверсітэта
|
1
|
Кафедра сацыялогіі БДУ
|
1
|
Кафедральная плошча (Брэст)
|
1
|
Кафедральны сабор Раства Хрыстова (Салігорск)
|
1
|
Кафельная вуліца (Пінск)
|
1
|
Кафельны завулак (Пінск)
|
1
|
Кацельня-Баярская вуліца (Брэст)
|
1
|
Кацярына Барбара Радзівіл
|
1
|
Каталіцкія могілкі, Пружаны
|
1
|
Кацярына Барбара з Радзівілаў
|
1
|
Кацярына Бобрык
|
1
|
Кацярына Дубінская
|
1
|
Кацярына Ляшчынская
|
1
|
Кацярына Масальская
|
1
|
Кацярына Мядзведзева
|
1
|
Кацярына Міхайлаўна Мішына
|
1
|
Кацярына Раманоўская
|
1
|
Кацярына Сабіна фон Шверын
|
1
|
Кацярына Таберка
|
1
|
Кацярына Тарасенка
|
1
|
Кацярына Яцкавец
|
1
|
Кацярына з Іздэбскіх
|
1
|
Каталіцкія могілкі (Баранавічы)
|
1
|
Каталіцкія могілкі
|
1
|
Касцёл Найсвяцейшай Дзевы Марыі і кляштар дамініканцаў, Палонка
|
1
|
Касцёл Святых Пятра і Паўла (Кракаў)
|
1
|
Касцёл Нараджэння Найсвяцейшай Дзевы Марыі (Столін)
|
1
|
Касцёл Св. Тэрэзы (Вільня)
|
1
|
Касцёл Святога Іосіфа, Жабінка
|
1
|
Касцёл Святога Андрэя Баболі, Антопаль
|
1
|
Касцёл Святога Антонія Падунскага
|
1
|
Касцёл Святога Духа
|
1
|
Касцёл Святога Крыжа
|
1
|
Касцёл Святога Станіслава
|
1
|
Касцёл Святога Юрыя
|
1
|
Касцёл Святога Яна Хрысціцеля, Легніца
|
1
|
Касцёл Святой Троіцы, Кракаў
|
1
|
Касцёл Святой Тэрэзы (Вільнюс)
|
1
|
Касцёл Святых Антонія і Юрыя і кляштар бернардзінцаў, Збараж
|
1
|
Касцёл Спачыну Найсвяцейшай Дзевы Марыі, Кобрын
|
1
|
Каталіцкі святы
|
1
|
Касцёл Сэрца Ісуса (Вільнюс)
|
1
|
Касцёл Узвышэння Святога Крыжа
|
1
|
Касцёл Унебаўзяцця Найсвяцейшай Дзевы Марыі (Мікашэвічы)
|
1
|
Касцёл Хрыста Валадара (Русіно)
|
1
|
Касцёл Яна Паўла II
|
1
|
Касільда з Яблонскіх
|
1
|
Касімаўскі павет
|
1
|
Касіян (Яраслаўскі)
|
1
|
Кат
|
1
|
Катажына Соф’я з Гдзяшынскіх
|
1
|
Катакурганскае вадасховішча
|
1
|
Каталіцкая царква ў Вялікім Княстве Літоўскім
|
1
|
Каталіцкі архібіскуп
|
1
|
Каталіцкі люблінскі ўніверсітэт
|
1
|
Карасускі раён
|
1
|
Караноўскі раён
|
1
|
Кацярына з Касцюшкаў
|
1
|
Канстанцін Мікалаевіч Істомін
|
1
|
Канстанцыя з Плескачэўскіх
|
1
|
Канстанцыя з Яленскіх
|
1
|
Канстанцыя са Скірмунтаў
|
1
|
Канстанцін Васілевіч Стрэлаў
|
1
|
Канстанцін Вільчук
|
1
|
Канстанцін Георгіевіч Шэлепень
|
1
|
Канстанцін Длугашэўскі
|
1
|
Канстанцін Красоўскі
|
1
|
Канстанцін Курыленка
|
1
|
Канстанцін Леанідавіч Манучараў
|
1
|
Канстанцін Людвігавіч Пацэвіч
|
1
|
Канстанцін Маглакелідзэ
|
1
|
Канстанцін Мікалаевіч
|
1
|
Канстанцін Мікалаевіч Меярэвіч
|
1
|
Канстанцыя з Ельскіх
|
1
|
Канстанцін Міхайлаў-Стоян
|
1
|
Канстанцін Паўлавіч Раманаў
|
1
|
Канстанцін Плісоўскі
|
1
|
Канстанцін Пілінкевіч
|
1
|
Канстанцін Уладзіміравіч Зайцаў
|
1
|
Канстанцін Уладзіміравіч Сіневіч
|
1
|
Канстанцін Уладзіміравіч Чэўкін
|
1
|
Канстанцін Фёдаравіч
|
1
|
Канстанцін Фёдаравіч Дайлід
|
1
|
Канстанцін Хоміч
|
1
|
Канстанцін Чартарыйскі
|
1
|
Канстанцін Шабека
|
1
|
Канстанцін Шуйскі
|
1
|
Канстанцыя з Капевічаў
|
1
|
Канстанцыя з Грабоўскіх
|
1
|
Канстанцін Ян Хамінскі
|
1
|
Кангрэгацыя Усходніх Цэркваў
|
1
|
Канава каля вёскі Хамічава
|
1
|
Канаеўка
|
1
|
Канал Багданаўка
|
1
|
Канал Бычок
|
1
|
Канал Дзевяты
|
1
|
Канал Ліпнікі
|
1
|
Канал Матылёў Роў
|
1
|
Канал Прысць
|
1
|
Канал Хатыніцкі
|
1
|
Канал каралевы Боны
|
1
|
Канвакацыйны сойм 1764 года
|
1
|
Канверсана
|
1
|
Канвінкт
|
1
|
Кангрэгацыя сясцёр служак Ісуса ў Еўхарыстыі
|
1
|
Канстанцыя з Верашчакаў
|
1
|
Кандзібор (значэнні)
|
1
|
Кандуктарскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
Кандыдат філасофіі
|
1
|
Кандэлябр
|
1
|
Канец XIX ст.
|
1
|
Канец XIX ст. стагоддзе
|
1
|
Канец XVI ст. стагоддзе
|
1
|
Канец XVI стагоддзя стагоддзе
|
1
|
Канец — справе вянец
|
1
|
Канеўскі павет
|
1
|
Канспірацыя
|
1
|
Канстанты Плісоўскі
|
1
|
Канстанцы Плісоўскі
|
1
|
Канстанцыя Францішка Радзівіл
|
1
|
Канстанцін Шэўчык
|
1
|
Канстанцінаўскае артылерыйскае вучылішча
|
1
|
Каралінская канава
|
1
|
Каралеўскі дваранін
|
1
|
Капліца (Гута)
|
1
|
Капліца Аляксандра Неўскага (Крыніца)
|
1
|
Капліца Святога Уладзіміра, Воўчын
|
1
|
Капліца святога Казіміра (Ружаны)
|
1
|
Капувар
|
1
|
Капітан дзяржаўнай бяспекі, званне СССР
|
1
|
Капітул
|
1
|
Кар'ер
|
1
|
Кар'ерны самазвал
|
1
|
Кара Блэк
|
1
|
Карабель, архітэктура
|
1
|
Каралева польская
|
1
|
Каралеўскі Кубак Кора 2014
|
1
|
Каралеўскі замак (Лыскава)
|
1
|
Капліца-пахавальня Рэйтанаў
|
1
|
Каралеўскі кубак Кора
|
1
|
Караль Аляксандр Касцюшка
|
1
|
Караль Казімір Халецкі
|
1
|
Караль Лібельт
|
1
|
Караль Орда
|
1
|
Караль Попель
|
1
|
Караль Пётр Савіцкі
|
1
|
Караль Серакоўскага
|
1
|
Караль Урсын-Нямцэвіч
|
1
|
Каралі Рэчы Паспалітай
|
1
|
Каралін (Жабінкаўскі раён)
|
1
|
Караліна Тэрэза Радзівіл
|
1
|
Караліна з Навамейскіх
|
1
|
Караліна са Скірмунтаў
|
1
|
Капліца-пахавальня Талочкаў, Вялікая Ракавіца
|
1
|
Капліца, Косава
|
1
|
Канстанцінаўская жаночая гімназія
|
1
|
Канферэнцыя Каталіцкіх Біскупаў Расіі
|
1
|
Канстанцінаўскі межавы інстытут
|
1
|
Канструктывізм (архітэктура)
|
1
|
Канстынцыя з Мальскіх
|
1
|
Канстытуцыя Польшчы
|
1
|
Канстытуцыя Рэчы Паспалітай 1793
|
1
|
Кансультар
|
1
|
Кансультацыя
|
1
|
Кансісторыя
|
1
|
Кантабіле
|
1
|
Кантрольная па спецыяльнасці
|
1
|
Канфедэрацкая сінагога, Пінск
|
1
|
Канферэнц-зала
|
1
|
Канферэнцыя Каталіцкіх Біскупаў Расійскай Федэрацыі
|
1
|
Канферэц-зала
|
1
|
Каплан-Гірэй
|
1
|
Канфлікт на Кітайска-Усходняй чыгунцы
|
1
|
Канфлікт на Кітайска—Усходняй чыгунцы
|
1
|
Канцавы завулак (Баранавічы)
|
1
|
Канцэнтрацыйны лагер у Бярозе-Картузскай
|
1
|
Канцэртная зала
|
1
|
Канчалоўскі
|
1
|
Канчатковае вырашэнне яўрэйскага пытання
|
1
|
Канюшня
|
1
|
Канюшы надворны літоўскі
|
1
|
Капа, грошы
|
1
|
Капанір у рове II фронту
|
1
|
Капелян
|
1
|
Каперавічы
|
1
|
Капетдаг (футбольны клуб)
|
1
|
Кацярына з Гротгусаў
|
1
|
Кацярына з Копцяў
|
1
|
Крыштаф Кялчэўскі
|
1
|
Крайняя вуліца (Пінск)
|
1
|
Косічы (гміна)
|
1
|
Котляков, Владимир Михайлович
|
1
|
Коханаўскі завод жалезабетонных вырабаў
|
1
|
Кошалева (значэнні)
|
1
|
Кошбак (герб)
|
1
|
Кошты Расіі 1890-1899
|
1
|
Коўдра
|
1
|
Коўтун
|
1
|
Крайнавіцкая вуліца (Пінск)
|
1
|
Крайнавіцкі завулак (Пінск)
|
1
|
Крайновічы
|
1
|
Крайняя вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Крайняя вуліца (Брэст)
|
1
|
Крайні, гандбол
|
1
|
Косаўская вуліца (Пінск)
|
1
|
Крайні завулак (Баранавічы)
|
1
|
Крайчы вялікі каронны
|
1
|
Крак
|
1
|
Кракасевіч
|
1
|
Кракаўскі гасцінец
|
1
|
Кракаўскі парк «Блоня»
|
1
|
Крамянецкае ўзвышша
|
1
|
Кранштацкае паўстанне
|
1
|
Кранштацкае паўстанне (1905)
|
1
|
Кранштацкае паўстанне (1906)
|
1
|
Крапасны праезд (Брэст)
|
1
|
Краснабай (значэнні)
|
1
|
Краснадарская аперацыя
|
1
|
Косаўскі павет, Палескае ваяводства
|
1
|
Косавым поле
|
1
|
Красналескі
|
1
|
Комплекс будынкаў БДЭУ
|
1
|
Кобрынскі сядзібны дом
|
1
|
Кобрынскія князі
|
1
|
Ковельская вуліца (Брэст)
|
1
|
Ковельская вуліца (Пінск)
|
1
|
Ковенскае староства
|
1
|
Кодзень (значэнні)
|
1
|
Козачка
|
1
|
Койты
|
1
|
Колас-Дружба
|
1
|
Коласаўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Коласаўскі мемарыяльны заказнік
|
1
|
Коммерсантъ
|
1
|
Комплекс будынкаў Акадэміі кіравання пры Прэзідэнце Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Комплекс будынкаў Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта культуры і мастацтваў
|
1
|
Косава-Палеска
|
1
|
Комплекс інстытутаў аддзялення грамадскіх навук НАН Беларусі
|
1
|
Комсомольская правда в Беларусі
|
1
|
Комін
|
1
|
Комінак
|
1
|
Контр-гард
|
1
|
Контрофорс
|
1
|
Контрэскарп
|
1
|
Копа
|
1
|
Копань
|
1
|
Корабавае скляпенне
|
1
|
Корпус
|
1
|
Корпусная мэбля
|
1
|
Корсунь-Шаўчэнкаўская аперацыя
|
1
|
Корчык (значэнні)
|
1
|
Краснакаменскі
|
1
|
Красныя Хутары
|
1
|
Кобрынскі раённы выканаўчы камітэт
|
1
|
Крысціна з Вішнявецкіх
|
1
|
Крылаты выраз
|
1
|
Крылы Беларусі
|
1
|
Крын
|
1
|
Крынкі (Баранавіцкі раён)
|
1
|
Крыніца (Узлёт (літаб’яднне))
|
1
|
Крыніцы (Дзяржынск)
|
1
|
Крынічная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Крынічная вуліца (Брэст)
|
1
|
Крынічная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Крынічная вуліца (Пінск)
|
1
|
Крысціна Іліе
|
1
|
Крысціна Алена Радзівіл
|
1
|
Крысціна Грыгарас
|
1
|
Крысціна з Дэнгафаў
|
1
|
Крыжаўзвіжанская царква
|
1
|
Крысціна з Радзівілаў
|
1
|
Крысціна са Стравінскіх
|
1
|
Крысціян Араноўскі
|
1
|
Крысціян Ганцэр
|
1
|
Крыты рынак (Віцебск)
|
1
|
Крычаўскі педтэхнікум
|
1
|
Крышпін-Кіршэнштэйн
|
1
|
Крыштаф Імлер
|
1
|
Крыштаф Гарайскі
|
1
|
Крыштаф Жэромскі
|
1
|
Крыштаф Збаражскі
|
1
|
Крыштаф Канстанцін Палубінскі
|
1
|
Крыштаф Крышпін-Кіршэнштэйн
|
1
|
Крыжаўзвіжанскі касцёл (Брэст)
|
1
|
Крыжаўзвіжанская (Брэст)
|
1
|
Красоўкі
|
1
|
Крутава
|
1
|
Красінскія
|
1
|
Красіцкія
|
1
|
Краты
|
1
|
Крацісты дах
|
1
|
Крашын
|
1
|
Крашэўскія
|
1
|
Крошын (значэнні)
|
1
|
Крошынскі парк
|
1
|
Круг (штомесячнік)
|
1
|
Кругавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Кругавое скрыжаванне
|
1
|
Кружганак
|
1
|
Крупа, значэнні
|
1
|
Круцыфікс
|
1
|
Крыжавіна
|
1
|
Крушынская вуліца (Брэст)
|
1
|
Крушынскія
|
1
|
Крываносава
|
1
|
Крыварожсталь
|
1
|
Крывашэін
|
1
|
Крывошынская воласць
|
1
|
Крывы завулак (Баранавічы)
|
1
|
Крыж «За заслугі» (МЗС Эстоніі)
|
1
|
Крыж Заслугі Войск Сярэдняй Літвы
|
1
|
Крыж Поўдня, адзначэнне
|
1
|
Крыж Пятра Калнышэўскага «За годнасць у палоне»
|
1
|
Крыж за адвагу
|
1
|
Крыж на Сілезскай Стужцы Змагарнасці і Заслугі
|
1
|
Крыж і Медаль Незалежнасці
|
1
|
Кобрынскі сабор
|
1
|
Кобрынскі раён, Пружанскі раён
|
1
|
Кацярына з Пакрашынскіх
|
1
|
Керасінавая лямпа
|
1
|
Кветкавы завулак (Баранавічы)
|
1
|
Кветкі (крама, Наваполацк)
|
1
|
Квяткоўская
|
1
|
Квір
|
1
|
Кедравая вуліца (Брэст)
|
1
|
Кейданская унія
|
1
|
Кейтансвільскі каледж
|
1
|
Келеты
|
1
|
Келецкая мужчынская гарадская гімназія
|
1
|
Кеневічы
|
1
|
Кенсай
|
1
|
Керамічная плітка
|
1
|
Керамічная сыравіна
|
1
|
Керчанска-Феадосеўская аперацыя
|
1
|
Кветкавая вуліца (Маларыта)
|
1
|
Кетавішкі
|
1
|
Клайпедскі драматычны тэатр
|
1
|
Клара Ізабела Пац
|
1
|
Клара з Касцюшкаў
|
1
|
Класічны стыль
|
1
|
Клаус Ман
|
1
|
Клаўдзій Васільевіч Лебедзеў
|
1
|
Клаўдзій Лебедзеў
|
1
|
Клаўдзія Трысцень
|
1
|
Клееная фанера
|
1
|
Клейнбок
|
1
|
Клейнікаўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Клейнікаўскі праезд (Брэст)
|
1
|
Кветкавая вуліца (Пінск)
|
1
|
Кветкавая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Клепікаў
|
1
|
Каштанавы завулак (Брэст)
|
1
|
Кацярына з Фірлеяў
|
1
|
Кацярына з Чарняўскіх
|
1
|
Кацярыніч
|
1
|
Качарэшка
|
1
|
Качынскае вышэйшае ваеннае авіяцыйнае вучылішча лётчыкаў
|
1
|
Качынскае лётнае вучылішча
|
1
|
Качынская вышэйшая ваеннае авіяцыйнае вучылішча лётчыкаў
|
1
|
Кашоўскія
|
1
|
Каштанавая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Каштанавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Каштанавая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Каштанавая вуліца (Маларыта)
|
1
|
Каштанавая вуліца (Пінск)
|
1
|
Кашынскі павет
|
1
|
Кветкавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Кашынскі раён
|
1
|
Кашырын
|
1
|
Кашэрск
|
1
|
Каэтан Павел Ягмін
|
1
|
Каятан Міхал Сапега
|
1
|
Каінскі павет
|
1
|
Каўбасы
|
1
|
Каўказская Чырвонасцяжная армія
|
1
|
Каўказскі аддзел
|
1
|
Каўко
|
1
|
Каўпеніцкая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Квартал па вул. Валгаградскай — Я. Коласа
|
1
|
Кведарна
|
1
|
Кветкавая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Кленбутэрол
|
1
|
Клетачная інжынерыя
|
1
|
Кобрынскі райвыканкам
|
1
|
Кобрынскае ўмацаванне Брэсцкай крэпасці
|
1
|
Княжацкі палац, Пінск
|
1
|
Княжпагост
|
1
|
Князь-Возера
|
1
|
Князь Вітаўт
|
1
|
Князь пераяслаўскі
|
1
|
Князь старадубскі
|
1
|
Князі белгародскія
|
1
|
Кнігавыдавец
|
1
|
Кнігасховішча
|
1
|
Кобрын (значэнні)
|
1
|
Кобрынгаз
|
1
|
Кобрынскае раённае радыё
|
1
|
Кобрынскае стараства
|
1
|
Кобрынскай эканомія
|
1
|
Кліўлендскі аркестр
|
1
|
Кобрынская воласць
|
1
|
Кобрынская вуліца (Брэст)
|
1
|
Кобрынская вуліца (Маларыта)
|
1
|
Кобрынская вуліца (Пінск)
|
1
|
Кобрынская раённая бальніца
|
1
|
Кобрынская цэнтральная раённая бальніца
|
1
|
Кобрынская экономія
|
1
|
Кобрынскі веснік
|
1
|
Кобрынскі гарадскі выканаўчы камітэт
|
1
|
Кобрынскі гебіт
|
1
|
Кобрынскі дзяржаўны прафесійны ліцэй сферы абслугоўвання
|
1
|
Кобрынскі завулак (Брэст)
|
1
|
Кобрынскі льназавод
|
1
|
Кобрынскі манастыр
|
1
|
Кныр
|
1
|
Клішча
|
1
|
Клетнае, Пружанскі раён
|
1
|
Кляйнміхелі
|
1
|
Клецкая ардынацыя
|
1
|
Клецкая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Клецкі князь
|
1
|
Клоп (опера)
|
1
|
Клоп (п'еса)
|
1
|
Клуб Рыгора Фядотава
|
1
|
Клуб будаўнікоў (Мазыр)
|
1
|
Клуб будаўнікоў (Маладзечна)
|
1
|
Клубная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Клубная вуліца (Пінск)
|
1
|
Клубны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Ключ, адміністрацыйная акруга
|
1
|
Ключавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Кляндзін
|
1
|
Кліп-марафон
|
1
|
Кляновая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Кляновая вуліца (Брэст)
|
1
|
Кляновая вуліца (Маларыта)
|
1
|
Кляновая вуліца (Пінск)
|
1
|
Кляновы завулак (Брэст)
|
1
|
Кляновы сок
|
1
|
Кляноўскі сельсавет
|
1
|
Клянёмся абараняць
|
1
|
Кляштар баніфратаў, Высокае
|
1
|
Кляштар бернардзінцаў, Пінск
|
1
|
Кляштар дамініканцаў, Пінск
|
1
|
Клёпка
|
1
|
Кліматычныя зоны
|
1
|
Клініка
|
1
|
Дзмітрый Іванавіч Траццякоў
|
1
|
Дзмітровічы (гміна)
|
1
|
Велікарыта, парк
|
1
|
Вуліца Яна Чачота (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Энгельса (Маларыта)
|
1
|
Вуліца Энгельса (Пінск)
|
1
|
Вуліца Энергетыкаў (Брэст)
|
1
|
Вуліца Энергетыкаў (Маларыта)
|
1
|
Вуліца Энтузіястаў (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Энтузіястаў (Брэст)
|
1
|
Вуліца Энтузіястаў (Пінск)
|
1
|
Вуліца Юшчука (Маларыта)
|
1
|
Вуліца Ягорава (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Якава Маскаленкі (Пінск)
|
1
|
Вуліца Якуба Коласа (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Якуба Коласа (Пінск)
|
1
|
Вуліца Якубоўскага (Магілёў)
|
1
|
Вуліца Янкі Купалы (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Элізы Ажэшка (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Янкі Купалы (Пружаны)
|
1
|
Вуліца Янкі Купалы (Пінск)
|
1
|
Вуліца Янкі Маўра (Пінск)
|
1
|
Вуліца Янішчыц (Пінск)
|
1
|
Вуліца Ясеніна (Брэст)
|
1
|
Вусце Лані
|
1
|
Вучань д’ябла
|
1
|
Вучылішча
|
1
|
Вучытрн
|
1
|
Выбарная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Выбары ў Мінскі гарадскі Савет дэпутатаў (2010)
|
1
|
Выбары ў Пінскі гарадскі Савет дэпутатаў (2018)
|
1
|
Выгнанне блудніцы
|
1
|
Вуліца Энгельса (Бабруйск)
|
1
|
Вуліца Шышкіна (Брэст)
|
1
|
Выдавецкі савет Беларускай Праваслаўнай Царквы
|
1
|
Вуліца Чэхава (Брэст)
|
1
|
Вуліца Чарняхоўскага (Пінск)
|
1
|
Вуліца Чарткова (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Чкалава (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Чкалава (Маларыта)
|
1
|
Вуліца Чкалава (Пінск)
|
1
|
Вуліца Чкалава (Рэчыца)
|
1
|
Вуліца Чурыліна (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Чыгуначная (Брэст)
|
1
|
Вуліца Чырванафлоцкая, Брэст
|
1
|
Вуліца Чырвонагвардзейская, Брэст
|
1
|
Вуліца Чычэрына, Брэст
|
1
|
Вуліца Чычэрына (Брэст)
|
1
|
Вуліца Чэхава (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Шамякіна (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Шырмы (Пружаны)
|
1
|
Вуліца Шапашніка (Пінск)
|
1
|
Вуліца Шапэна (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Шаўчэнкі (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Шаўчэнкі (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Шаўчэнкі (Пінск)
|
1
|
Вуліца Шаўэнкі (Брэст)
|
1
|
Вуліца Школьная, Брэст
|
1
|
Вуліца Шлюзавая (Брэст)
|
1
|
Вуліца Шляхцінай (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Шубітыдзэ (Пінск)
|
1
|
Вуліца Шчорса (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Шчорса (Брэст)
|
1
|
Вуліца Шылы (Пінск)
|
1
|
Вуліца Шырмы, Пружаны
|
1
|
Выгоўскія
|
1
|
Выдавецтва Калумбіскага ўніверсітэта
|
1
|
Вуліца Чарнянская (Брэст)
|
1
|
Вышэйшая ліга чэмпіянату Таджыкістана па футболе 2018
|
1
|
Выставачная зала абласнога грамадска-культурнага цэнтра
|
1
|
Выстрал, курсы камсаставу
|
1
|
Выходны вугал
|
1
|
Вычулкі вуліца (Брэст)
|
1
|
Вышэйшая акадэмія Генеральнага штаба
|
1
|
Вышэйшая ліга Латвіі 2018
|
1
|
Вышэйшая ліга Узбекістана па футболе 2015
|
1
|
Вышэйшая ліга чэмпіянату Латвіі па футболе 2010
|
1
|
Вышэйшая ліга чэмпіянату Латвіі па футболе 2012
|
1
|
Вышэйшая ліга чэмпіянату Латвіі па футболе 2017
|
1
|
Вышэйшая ліга чэмпіянату СССР па футболе
|
1
|
Вышэйшая ліга чэмпіянату СССР па футболе 1982
|
1
|
Вышэйшая ліга чэмпіянату СССР па футболе 1983
|
1
|
Вышэйшая ліга чэмпіянату Украіны па футболе 2006/2007
|
1
|
Высоцкі раён
|
1
|
Вышэйшая ліга чэмпіянату Украіны па футболе 2007/2008
|
1
|
Вышэйшая ліга чэмпіянату Украіны па футболе 2008/2009
|
1
|
Вышэйшая партыйная школа пры ЦК УКП(б)
|
1
|
Вышэйшая школа КДБ СССР імя Ф. Э. Дзяржынскага
|
1
|
Вышэйшая школа заахвочвання мастацтваў
|
1
|
Вышэйшы літаратурна-мастацкі інстытут
|
1
|
Вышэйшыя курсы ваеннай контрразведкі КДБ СССР
|
1
|
Выявы роду Радзівілаў
|
1
|
Вюнсдорф
|
1
|
Вяляціцкая воласць
|
1
|
Вялёна
|
1
|
Вялікае Андосава
|
1
|
Вялікае Кутунава
|
1
|
Высоцкі сельсавет, Ровенская вобласць
|
1
|
Высокі завулак (Брэст)
|
1
|
Выдавецтва Кембрыджскага ўніверсітэтаа
|
1
|
Вызваленне Брэста
|
1
|
Выдавецтва ЦК КПБ
|
1
|
Выдатнік адукацыі
|
1
|
Выдатнік адукацыі Беларусі
|
1
|
Выдатнік адукацыі СССР
|
1
|
Выдатнік асветы СССР
|
1
|
Выдатнік аховы здароўя
|
1
|
Выдатнік аховы здароўя СССР
|
1
|
Выдатнік вынаходніцтва і рацыяналізацыі
|
1
|
Выдатнік картаграфіі
|
1
|
Выдатнік народнай адукацыі Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Выдатнік прыборабудавання
|
1
|
Выжаўскі канал
|
1
|
Вызваленне Баранавічаў
|
1
|
Вызваленне Брэста, 1944
|
1
|
Высокі завулак (Баранавічы)
|
1
|
Вызвалення вуліца (Драгічын)
|
1
|
Вызвалення завулак (Драгічын)
|
1
|
Выкід шкоднага рэчыва
|
1
|
Вылічальны цэнтр Галоўнага статыстычнага ўпраўлення Брэсцкай вобласці
|
1
|
Вылічальны цэнтр статупраўлення (Гродна)
|
1
|
Выратаванне Руджэра
|
1
|
Высакоўская раўніна
|
1
|
Высока-Літоўск, станцыя
|
1
|
Высока-Станцыя Літоўск
|
1
|
Высокае, батанічны помнік прыроды
|
1
|
Высокае (гміна)
|
1
|
Высокае разрозненне
|
1
|
Высокаўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Высоке-Мазавецке
|
1
|
Вуліца Чарняхоўскага, Пінск
|
1
|
Вуліца Чарнышэўскага (Драгічын)
|
1
|
Вялікалуцкая аперацыя
|
1
|
Вуліца Свята-Афанасьеўская, Брэст
|
1
|
Вуліца Садовая (Маларыта)
|
1
|
Вуліца Садовая (Пружаны)
|
1
|
Вуліца Садовая Ваколіца (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Салтыкова-Шчадрына (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Салтыкова-Шчадрына (Брэст)
|
1
|
Вуліца Сальнікава (Брэст)
|
1
|
Вуліца Санкоўскага (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Саўко (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Свабоды (Пружаны)
|
1
|
Вуліца Свергуна, Пружаны
|
1
|
Вуліца Светлая Мара (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Свярдлова (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Свярдлова (Пінск)
|
1
|
Вуліца Свінарчука (Брэст)
|
1
|
Вуліца Савецкіх пагранічнікаў (Гродна)
|
1
|
Вуліца Серафіма Сароўскага (Брэст)
|
1
|
Вуліца Серафімовіча (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Серая (Брэст)
|
1
|
Вуліца Скрабіна (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Слонімская шаша (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Сонечная Даліна (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Спакойная (Пінск)
|
1
|
Вуліца Спаская, Пінск
|
1
|
Вуліца Стафеева (Брэст)
|
1
|
Вуліца Суворава, Кобрын
|
1
|
Вуліца Суворава (Кобрын)
|
1
|
Вуліца Суворава (Пінск)
|
1
|
Вуліца Сыракомлі (Пінск)
|
1
|
Вуліца Савіча (Пінск)
|
1
|
Вуліца Савецкая (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Сяргея Лазо (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Ракасоўскага (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Пушкіна (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Пушкіна (Кобрын)
|
1
|
Вуліца Пушкіна (Пружаны)
|
1
|
Вуліца Пятроўскага (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Піваварная (Брэст)
|
1
|
Вуліца Пірагова (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Пісьменніка Смірнова, Брэст
|
1
|
Вуліца Піянерская (Пружаны)
|
1
|
Вуліца Р. Люксембург (Мінск)
|
1
|
Вуліца Равецкая, Пінск
|
1
|
Вуліца Рагулі (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Разіна (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Разіна (Пінск)
|
1
|
Вуліца Ракасоўскага (Брэст)
|
1
|
Вуліца С. П. Ільючык (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Ракасоўскага (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Ракасоўскага (Рэчыца)
|
1
|
Вуліца Рамуальда Лойкі (Пінск)
|
1
|
Вуліца Рафіева (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Розы Люксембург, Брэст
|
1
|
Вуліца Розы Люксембург (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Румянцава (Мінск)
|
1
|
Вуліца Рыгора Шырмы, Мінск
|
1
|
Вуліца Рыгора Шырмы (Пружаны)
|
1
|
Вуліца Рышарда Капусцінскага (Пінск)
|
1
|
Вуліца Рэпіна (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Рэпіна (Брэст)
|
1
|
Вуліца Рэспубліканская (Брэст)
|
1
|
Вуліца Рэчыцкая, Брэст
|
1
|
Вуліца Сяргея Агейчыка (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Сяржанта (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Чапаева (Пінск)
|
1
|
Вуліца Царука (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Францыска Скарыны (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Францысканская (Мінск)
|
1
|
Вуліца Фрунзэ (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Фрунзэ (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Фрунзэ (Пінск)
|
1
|
Вуліца Фурманава (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Фядзько (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Фядотава (Пінск)
|
1
|
Вуліца Філатава (Брэст)
|
1
|
Вуліца Хадановіча (Пінск)
|
1
|
Вуліца Халасцякова (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Хацімскага, Пружаны
|
1
|
Вуліца Цалінная, Брэст
|
1
|
Вуліца Цыялкоўскага (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Фабрыцыуса (Мінск)
|
1
|
Вуліца Цэнтральная, Брэст
|
1
|
Вуліца Цярэнція Кушнярова (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Ціміразева (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Ціміразева (Брэст)
|
1
|
Вуліца Ціміразева (Гродна)
|
1
|
Вуліца Ціхана Барана (Пружаны)
|
1
|
Вуліца Чайкоўскага (Брэст)
|
1
|
Вуліца Чайкіна (Гродна)
|
1
|
Вуліца Чалюскіна (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Чалюскіна (Пінск)
|
1
|
Вуліца Чапаева (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Чапаева (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Чапаева (Маларыта)
|
1
|
Вуліца Фралянкова (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Фабрыцыуса
|
1
|
Вуліца Тадэвуша Касцюшкі (Брэст)
|
1
|
Вуліца Тэатральная, Брэст
|
1
|
Вуліца Талстога (Брэст)
|
1
|
Вуліца Талстога (Пінск)
|
1
|
Вуліца Тарасюка (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Тармасава (Пружаны)
|
1
|
Вуліца Тарнапольскага (Брэст)
|
1
|
Вуліца Таўлая (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Ткачэнка (Маларыта)
|
1
|
Вуліца Ткачэнкі (Маларыта)
|
1
|
Вуліца Ткачёва (Маларыта)
|
1
|
Вуліца Трыфанава (Рэчыца)
|
1
|
Вуліца Трышынская, Брэст
|
1
|
Вуліца Тургенева (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Тургенева (Мінск)
|
1
|
Вуліца Тэксер (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Ушакова (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Тэльмана (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Тэльмана (Брэст)
|
1
|
Вуліца Тэльмана (Гомель)
|
1
|
Вуліца Убарэвіча (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Уладаўская, Брэст
|
1
|
Вуліца Уладзіміра Барысава (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Уладзіміра Караткевіча (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Уладзіміра Мулявіна (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Уласіка (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Урублеўскага (Брэст)
|
1
|
Вуліца Урыцкага (Брэст)
|
1
|
Вуліца Урыцкага (Пінск)
|
1
|
Вуліца Усходняя (Брэст)
|
1
|
Вуліца Усходні пасёлак (Баранавічы)
|
1
|
Вялікакаўпеніцкая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Вялікарыта
|
1
|
Вуліца Пушкіна (Гомель)
|
1
|
Віленская ратуша
|
1
|
Вікторыя з Дукштаў
|
1
|
Вілейская гімназія
|
1
|
Вілейская гімназія імя Генрыка Сянкевіча
|
1
|
Віленскага таварыства дабрачыннасці
|
1
|
Віленскае Святадухаўскае праваслаўнае брацтва
|
1
|
Віленскае праваслаўнае брацтва
|
1
|
Віленскае пяхотнае вучылішча
|
1
|
Віленская вуліца (Брэст)
|
1
|
Віленская вуліца (Пінск)
|
1
|
Віленская вучэбная акруга
|
1
|
Віленская галоўная семінарыя
|
1
|
Віленская духоўная акадэмія
|
1
|
Віленская першая гімназія
|
1
|
Віленскі Веснік
|
1
|
Вікторыя Целяшук
|
1
|
Віленскі архібіскуп
|
1
|
Віленскі базыльянскі манастыр
|
1
|
Віленскі губернскі маршалак
|
1
|
Віленскі дамініканскі кляштар
|
1
|
Віленскі завулак (Брэст)
|
1
|
Віленскі зямельны банк
|
1
|
Віленскі кальвінскі дыстрыкт
|
1
|
Віленскі капітул
|
1
|
Віленскі сойм, 1565-1566
|
1
|
Віленскі цэнтральны архіў
|
1
|
Віленскі шляхецкі інстытут
|
1
|
Вілепэнт
|
1
|
Вільгельм Мюлер
|
1
|
Вікторыя Шыманская
|
1
|
Вікторыя Аляксандраўна Бязуглая
|
1
|
Вільпро
|
1
|
Віктар Навумчык
|
1
|
Віктар Карпусюк
|
1
|
Віктар Каўбасін
|
1
|
Віктар Каўко
|
1
|
Віктар Кравец
|
1
|
Віктар Краснапрошын
|
1
|
Віктар Кумыкоў
|
1
|
Віктар Любанскі
|
1
|
Віктар Ляхар
|
1
|
Віктар Лісоўскі
|
1
|
Віктар Мікалаевіч Касьянаў
|
1
|
Віктар Мікалаевіч Сарока-Расінскі
|
1
|
Віктар Мікалаевіч Трамбіцкі
|
1
|
Віктар Міхайлавіч Каліх
|
1
|
Віктар Несцярэнка
|
1
|
Вікторыя (спартыўны комплекс)
|
1
|
Віктар Пляскач
|
1
|
Віктар Пятровіч Рудэнка
|
1
|
Віктар Рахманько
|
1
|
Віктар Рудскі
|
1
|
Віктар Рыгоравіч Міронаў
|
1
|
Віктар Сахно
|
1
|
Віктар Сырыца
|
1
|
Віктар Сільноў
|
1
|
Віктар Хабель
|
1
|
Віктар Хвалюк
|
1
|
Віктар Цюшкевіч
|
1
|
Віктар Чарнавокі
|
1
|
Віктар Чарноў
|
1
|
Вікторыя-Гродна
|
1
|
Вільмерсдорфскія могілкі
|
1
|
Вільчак
|
1
|
Віктар Ганчароў
|
1
|
Вітулін
|
1
|
Віталь Севяранін
|
1
|
Віталь Уладзіміравіч Горбань
|
1
|
Віталь Уладзіміравіч Кулак
|
1
|
Віталь Урбановіч
|
1
|
Віталь Шуляк
|
1
|
Віталь Шыла
|
1
|
Вітальд Камяроўскі
|
1
|
Віталій Міхайлавіч Фамін
|
1
|
Вітая лесвіца
|
1
|
Вітольд Данілевіч-Чачот
|
1
|
Вітольд Каэтан Бухавецкі
|
1
|
Вітольд Свянціцкі
|
1
|
Вітольд Чачот
|
1
|
Віфліем
|
1
|
Віталь Панасюк
|
1
|
Віцебская абласная ДЮСШ
|
1
|
Віцебская прафесійна-тэхнічная школа металістаў імя Калініна
|
1
|
Віцебскжылпраект
|
1
|
Віцебсксельбудпраект
|
1
|
Віцебскі абласны кардыялагічны дыспансер
|
1
|
Віцебскі абласны філіял Белдзяржпраекта
|
1
|
Віцебскі аддзел «Белкааппраекта»
|
1
|
Віцебскі аддзел Белкааппраекта
|
1
|
Віцебскі гарвыканкам
|
1
|
Віцебскі завод жалезабетонных вырабаў
|
1
|
Віцебскі філіял Белжылпраекта
|
1
|
Віцебскі філіял інстытута «Белкалгаспраект»
|
1
|
Віцебскі ўсходні прамысловы вузел
|
1
|
Віталь Рыгоравіч Кулініч
|
1
|
Віталь Навіцкі
|
1
|
Вілянаў
|
1
|
Вінцэнт Патоцкі
|
1
|
Вілянаўскі палац
|
1
|
Вілі Брэдэль
|
1
|
Вілія (прыток Гарыні)
|
1
|
Віма
|
1
|
Вінаградная вуліца (Брэст)
|
1
|
Вінаградная вуліца (Пінск)
|
1
|
Вінаградная лаза
|
1
|
Вінаградны завулак (Пінск)
|
1
|
Віндышбергердорф
|
1
|
Вінзавод
|
1
|
Вінніца (станцыя)
|
1
|
Вінтавая лесвіца
|
1
|
Вінцэнт Вітас
|
1
|
Вінцэнт Сташэўскі
|
1
|
Віталь Кулік
|
1
|
Вінцэнты Борзабагаты
|
1
|
Вісарыён Якаўлевіч Шабалін
|
1
|
Вісконці
|
1
|
Вісла Плоцк
|
1
|
Віславухі
|
1
|
Вістыцкі кляштар цыстэрыянцаў
|
1
|
Віт, міфалогія
|
1
|
Віталь Іванавіч Іванюк
|
1
|
Віталь Іванавіч Крэчэтовіч
|
1
|
Віталь Іванавіч Пясняк
|
1
|
Віталь Абрамовіч
|
1
|
Віталь Аляксандравіч Юркевіч
|
1
|
Віталь Ганіч
|
1
|
Віталь Касянюк
|
1
|
Віктар Дзічкоўскі
|
1
|
Віктар Віславух
|
1
|
Вялікасельская воласць
|
1
|
Вячаслаў Гарбузаў
|
1
|
Вясенні тупік (Пінск)
|
1
|
Вясковы чараўнік
|
1
|
Вяслярная база прафсаюзаў (Гомель)
|
1
|
Вяслярны канал (Брэст)
|
1
|
Вясна (справа)
|
1
|
Вясёлая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Вясёлая вуліца (Брэст)
|
1
|
Вясёлая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Вясёлая вуліца (Пінск)
|
1
|
Вятлужскі павет
|
1
|
Вяцкі павет
|
1
|
Вячаслаў Арушанаў
|
1
|
Вячаслаў Васільевіч Бандарэнка
|
1
|
Вячаслаў Далгоў
|
1
|
Вясенні завулак (Баранавічы)
|
1
|
Вячаслаў Зырко
|
1
|
Вячаслаў Касяк
|
1
|
Вячаслаў Мікалаевіч Кашталян
|
1
|
Вячаслаў Міхайлавіч Старжынскі
|
1
|
Вячаслаў Наўроцкі
|
1
|
Вячаслаў Плеве
|
1
|
Вячаслаў Сашко
|
1
|
Вячаслаў Уладзіміравіч Герасімавіч
|
1
|
Вячаслаў Уладзіміравіч Герасімовіч
|
1
|
Вячаслаў Цыцкоўскі
|
1
|
Вячаслаў Янушка
|
1
|
Вячаслаў Яраполкавіч
|
1
|
Вячэрняя школа
|
1
|
Вясенні завулак (Брэст)
|
1
|
Вясенняя вуліца (Пінск)
|
1
|
Вёска Багуславічы
|
1
|
Вяндлярня
|
1
|
Вялікая Кіеўская вуліца (Пінск)
|
1
|
Вялікая Садовая вуліца (Растоў-на-Доне)
|
1
|
Вялікая Субота
|
1
|
Вялікая расійская энцыклапедыя (выдавецтва)
|
1
|
Вялікая сінагога, Пінск
|
1
|
Вялікі Катэхізіс
|
1
|
Вялікі Крыж Заслугі
|
1
|
Вялікі Сампсоніеўскі праспект
|
1
|
Вялікі Хінган
|
1
|
Вялікі галоўны гасцінец
|
1
|
Вялікі праспект Васільеўскага вострава
|
1
|
Вялікі ўтаймавальнік
|
1
|
Вялікія Матыкалы (значэнні)
|
1
|
Вянец
|
1
|
Вясенняя вуліца (Брэст)
|
1
|
Вянок (архітэктура)
|
1
|
Вяпшкоўскі
|
1
|
Вярба лапландская
|
1
|
Вярбовая вуліца (Брэст)
|
1
|
Вяргеенка
|
1
|
Вяркяйскі палац
|
1
|
Вярховіцкая воласць
|
1
|
Вярховіцкая гміна
|
1
|
Вярховіцкі плюшчэўнік
|
1
|
Вярховічы (гміна)
|
1
|
Вярхоўны Савет Рэспублікі Беларусь 12-га склікання
|
1
|
Вярэніч
|
1
|
Вярэцья
|
1
|
Вясенняя вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Вячэрні завулак (Брэст)
|
1
|
Вёска Бардзінскае
|
1
|
Віктар Васільевіч Якунін
|
1
|
Відны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Вёска Рудаўцы
|
1
|
Вёска Сакуны
|
1
|
Вёска Сакі
|
1
|
Вёска Саланікі
|
1
|
Вёска Самкі
|
1
|
Вёска Талмачова
|
1
|
Вёска Тумашы
|
1
|
Вёска Тышкоўшчына
|
1
|
Вёска Улазовічы
|
1
|
Вёска Ходасы, Жабінкаўскі раён
|
1
|
Вёска Ціневічы
|
1
|
Вёска Чвіры
|
1
|
Від з моста
|
1
|
Відэнест
|
1
|
Вёска Рамашкі
|
1
|
Візантыйскае мастацтва
|
1
|
Візантыйскі іканапіс
|
1
|
Візіта
|
1
|
Вікелец
|
1
|
Вікенцій Іванавіч Берэцці
|
1
|
Вікенцій Васілевіч Макушаў
|
1
|
Віктар Іванавіч Ілюхін
|
1
|
Віктар Іванавіч Герасіменя
|
1
|
Віктар Іванавіч Майсюк
|
1
|
Віктар Іўчанкаў
|
1
|
Віктар Амбражэйчык
|
1
|
Віктар Бруевіч
|
1
|
Віктар Бруцкі
|
1
|
Віктар Булат
|
1
|
Вёска Роўна
|
1
|
Вёска Раманы
|
1
|
Вёска Белева, Камянецкі раён
|
1
|
Вёска Каменец Замбкавіцкі
|
1
|
Вёска Белы Луг
|
1
|
Вёска Бярозаўка, Кобрынскі раён
|
1
|
Вёска Вашкоўцы
|
1
|
Вёска Ведзьма
|
1
|
Вёска Гарбатовічы
|
1
|
Вёска Горбачы
|
1
|
Вёска Дружба
|
1
|
Вёска Дрэні
|
1
|
Вёска Елізараўшчына
|
1
|
Вёска Жыдыкай
|
1
|
Вёска Зарэчча, Бярозаўскі раён
|
1
|
Вёска Казімероўка, гміна Тышоўцы
|
1
|
Вёска Калцявы
|
1
|
Вёска Каморы
|
1
|
Вёска Радунь
|
1
|
Вёска Карасун
|
1
|
Вёска Карэні
|
1
|
Вёска Катынь
|
1
|
Вёска Крэчлі
|
1
|
Вёска Кіневічы
|
1
|
Вёска Макіеўшчына
|
1
|
Вёска Малыгіна
|
1
|
Вёска Малышы
|
1
|
Вёска Масевічы, Маларыцкі раён
|
1
|
Вёска Мастакі
|
1
|
Вёска Пагулянка
|
1
|
Вёска Плянта, Пружанскі раён
|
1
|
Вёска Пранчаны
|
1
|
Вёска Раваньшчына
|
1
|
Вуліца Пушкіна (Гродна)
|
1
|
Вуліца Пушкіна (Баранавічы)
|
1
|
Вішня птушыная, Брэст
|
1
|
Вуліца Аўтамабілістаў (Брэст)
|
1
|
Вуліца Алесіка (Маларыта)
|
1
|
Вуліца Альхоўскіх, Пінск
|
1
|
Вуліца Аляксандра Валошына (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Аляксандра Суворава (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Антаніны Керко (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Арджанікідзэ (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Арсенія Нікіціна (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Астроўскага (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Астроўскага (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Астроўскага (Маларыта)
|
1
|
Вуліца Астроўскага (Пінск)
|
1
|
Вуліца Асіпенка (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Аўтааматараў (Брэст)
|
1
|
Вуліца Б. Хмяльніцкага (Гомель)
|
1
|
Вуліца Алега Кашавога (Брэст)
|
1
|
Вуліца Багданава (Гомель)
|
1
|
Вуліца Багдановіча (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Багдановіча (Пінск)
|
1
|
Вуліца Багрыма (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Багушэвіча (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Багушэвіча (Пружаны)
|
1
|
Вуліца Бадака (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Базанавай (Брэст)
|
1
|
Вуліца Барадзіна (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Барсукова (Брэст)
|
1
|
Вуліца Бахарава (Пружаны)
|
1
|
Вуліца Белавежская, Брэст
|
1
|
Вуліца Бехцерава (Брэст)
|
1
|
Вуліца Алега Кашавога (Пінск)
|
1
|
Вуліца Алега Кашавога (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Брыля (Драгічын)
|
1
|
Вуліца 9 Студзеня (Брэст)
|
1
|
Вуліца 3 Ліпеня (Драгічын)
|
1
|
Вуліца 40 год Перамогі (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца 40 год Перамогі (Драгічын)
|
1
|
Вуліца 50 год БССР (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца 50 год УЛКСМ (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца 55 год Перамогі (Драгічын)
|
1
|
Вуліца 60 год БССР (Драгічын)
|
1
|
Вуліца 60 год Кастрычніка (Пінск)
|
1
|
Вуліца 8 Сакавіка (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца 8 Сакавіка (Драгічын)
|
1
|
Вуліца 8 Сакавіка (Маларыта)
|
1
|
Вуліца 8 Сакавіка (Пінск)
|
1
|
Вуліца 9 Мая (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Івана Андрэева (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Акадэміка Паўлава (Магілёў)
|
1
|
Вуліца Івана Рубанюка (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Івана Фёдарава (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Івана Шаўчука (Пінск)
|
1
|
Вуліца Ігнатава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Ільіна (Пінск)
|
1
|
Вуліца Інтэрнацыянальная (Маларыта)
|
1
|
Вуліца Інтэрнацыянальная (Пружаны)
|
1
|
Вуліца Іркуцка-Пінскай дывізіі
|
1
|
Вуліца Іркуцка-Пінскай дывізіі, Пінск
|
1
|
Вуліца Абаронцаў Айчыны (Брэст)
|
1
|
Вуліца Агінскіх (Пінск)
|
1
|
Вуліца Адамкоўская (Брэст)
|
1
|
Вуліца Адраджэння (Брэст)
|
1
|
Вуліца Ажэшка (Пінск)
|
1
|
Вуліца Блока (Пінск)
|
1
|
Вуліца Брэсцкая, Пінск
|
1
|
Вуліца 20 Верасня (Пінск)
|
1
|
Вуліца Генадзя Цітовіча (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Віленская (Гродна)
|
1
|
Вуліца Вільчкоўскага (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Вільямса (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Вінніка (Брэст)
|
1
|
Вуліца Гагарына (Брэст)
|
1
|
Вуліца Гагарына (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Газдзецкага (Брэст)
|
1
|
Вуліца Гайдаенкі (Пінск)
|
1
|
Вуліца Галубка (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Гастэлы (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Гастэлы (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Гастэлы (Пінск)
|
1
|
Вуліца Гая (Мінск)
|
1
|
Вуліца Генерала Благавешчанскага (Брэст)
|
1
|
Вуліца Вялікі Гасцінец
|
1
|
Вуліца Генерала Нордмана (Пінск)
|
1
|
Вуліца Генерала Цімафеева (Брэст)
|
1
|
Вуліца Георгія Цапаева (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Герояў абароны Брэсцкай крэпасці
|
1
|
Вуліца Герцэна (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Глінкі (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Глінкі (Брэст)
|
1
|
Вуліца Гогаля (Бабруйск)
|
1
|
Вуліца Гогаля (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Гогаля (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Гогаля (Пінск)
|
1
|
Вуліца Горкага, Пінск
|
1
|
Вуліца Горкага (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Вясенняя (Гродна)
|
1
|
Вуліца Вызвалення (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Будаўнікоў (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Валянціны Булавай (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Будзённага (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Бутрыма (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Бытко (Брэст)
|
1
|
Вуліца Бялова, Брэст
|
1
|
Вуліца Бялова, Пінск
|
1
|
Вуліца Бялова (Брэст)
|
1
|
Вуліца Бялова (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Бялінскага (Брэст)
|
1
|
Вуліца Бярковіча (Пінск)
|
1
|
Вуліца Бярозавая Слабада (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца В. Харужай (Пінск)
|
1
|
Вуліца Вайцэховіча (Пінск)
|
1
|
Вуліца Валадарскага (Пінск)
|
1
|
Вуліца Вараб’ёва (Брэст)
|
1
|
Вуліца Вуглавая (Брэст)
|
1
|
Вуліца Варашылава (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Варонья (Брэст)
|
1
|
Вуліца Васняцова, Брэст
|
1
|
Вуліца Васіля Дунца (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Васілісы Кожынай
|
1
|
Вуліца Верасовая 4-я (Брэст)
|
1
|
Вуліца Верашчагіна (Брэст)
|
1
|
Вуліца Веры Харужай, Пінск
|
1
|
Вуліца Веры Харужай (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Веры Харужай (Пінск)
|
1
|
Вуліца Верыы Харужай, Пінск
|
1
|
Вуліца Войкава, Брэст
|
1
|
Вуліца Войкава (Брэст)
|
1
|
Вуліца Воінаў-інтэрнацыяналістаў (Брэст)
|
1
|
Вуліца 28 ліпеня, Брэст
|
1
|
Вуліца 20-й Дывізіі (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Горкага (Маларыта)
|
1
|
Возера Каташы
|
1
|
Вечерний Минск (общеполитическая и рекламная газета)
|
1
|
Вечерний Столи
|
1
|
Витебский областной краеведческий музей
|
1
|
Вобласць Дакар
|
1
|
Водны палац (Пружаны)
|
1
|
Возера Альшанскае
|
1
|
Возера Арэхавец
|
1
|
Возера Басіна
|
1
|
Возера Блуднае
|
1
|
Возера Валянскае
|
1
|
Возера Гародна, Столінскі раён
|
1
|
Возера Гошча
|
1
|
Возера Залескае
|
1
|
Возера Лукі
|
1
|
Ветэрынарны пункт
|
1
|
Возера Ліпенскае
|
1
|
Возера Пагосцкае
|
1
|
Возера Сосна, Ровенская вобласць
|
1
|
Возера Сіяцы
|
1
|
Возера Хаткі
|
1
|
Возніцтва
|
1
|
Войска Польскае (Польская Рэспубліка)
|
1
|
Войска польскае (Другая Рэч Паспалітая)
|
1
|
Войская (гміна)
|
1
|
Войскі НКУС
|
1
|
Войскі ковенскі
|
1
|
Войскі мсціслаўскі
|
1
|
Войскі старадубскі
|
1
|
Вечалле (санаторый)
|
1
|
Весці Акадэміі навук Беларусі
|
1
|
Войт гарадзецкі
|
1
|
Вераскоўшчына
|
1
|
Велікарыта (гміна)
|
1
|
Велікодны тыдзень
|
1
|
Венанцы Бутрым
|
1
|
Венгерскі нацыянальны чэмпіянат I
|
1
|
Венгерскі нацыянальны чэмпіянат I 2019/2020
|
1
|
ВендаБел БудКамплект
|
1
|
Венерын чаравічак
|
1
|
Венецыянскі купец, п'еса
|
1
|
Венскі вакзал у Варшаве
|
1
|
Венядыкт Качаноўскі
|
1
|
Веніямін (Казанскі)
|
1
|
Вера Зверава
|
1
|
Вера Рудакова
|
1
|
Верасовая вуліца (Брэст)
|
1
|
Вестник Западной России
|
1
|
Верасовая вуліца (Пінск)
|
1
|
Верашчака (род)
|
1
|
Вербная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Вербная вуліца (Брэст)
|
1
|
Вербная вуліца (Пінск)
|
1
|
Вердымар
|
1
|
Верненская мужчынская гімназія
|
1
|
Верталёты
|
1
|
Верталёты Расіі
|
1
|
Верхне-Чэрніхаўскі парк
|
1
|
Верхняпрыпяцкая асушальна-арашальная сістэма
|
1
|
Верхні Тарэй
|
1
|
Верхні завулак (Мінск)
|
1
|
Весніна (значэнні)
|
1
|
Войскія гарадзенскія
|
1
|
Войт кобрынскі
|
1
|
Вуліца 1 Мая (Нясвіж)
|
1
|
Вуглавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Воля Карыбутава
|
1
|
Ворагі (п’еса)
|
1
|
Востракільніца чарнеючая
|
1
|
Вострапахучыя расліны
|
1
|
Востраў Новая Галандыя
|
1
|
Востраўскі павет
|
1
|
Восіп Пржэцлаўскі
|
1
|
Вотум даверу
|
1
|
Вохрысты колер
|
1
|
Воўк-Левановіч
|
1
|
Воўчын (гміна)
|
1
|
Воўчынская сінагога
|
1
|
Вране
|
1
|
Вуглавая вуліца (Маларыта)
|
1
|
Вольны слухач
|
1
|
Вудберы
|
1
|
Вузаўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Вузаўскі завулак (Брэст)
|
1
|
Вузкая вуліца (Брэст)
|
1
|
Вузкая вуліца (Пінск)
|
1
|
Вулька (Пінскі раён)
|
1
|
Вулька Выганоўска
|
1
|
Вулькаўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Вуліца 17 Верасня (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца 17 Верасня (Брэст)
|
1
|
Вуліца 17 Верасня (Драгічын)
|
1
|
Вуліца 17 верасня (Клецк)
|
1
|
Вуліца 1 Жніўня (Орша)
|
1
|
Вольская вуліца (Пінск)
|
1
|
Вольнаўскі парк
|
1
|
Войт пінскі
|
1
|
Вольга Гоцманава
|
1
|
Войтка Нарушэвіч
|
1
|
Войцех Гуторскі
|
1
|
Войцех Карфанты
|
1
|
Войцех Магнушэўскі
|
1
|
Войцех Ракоўскі
|
1
|
Войцех Трампчынскі
|
1
|
Войцех Шуйскі
|
1
|
Вокруг света
|
1
|
Волжская ваенная флатылія
|
1
|
Волковысское гета
|
1
|
Вольга Анатольеўна Хмель
|
1
|
Вольга Асташка
|
1
|
Вольга Гарбачова
|
1
|
Вольга Кабяк
|
1
|
Вольная вуліца (Брэст)
|
1
|
Вольга Конан
|
1
|
Вольга Коршун
|
1
|
Вольга Лабачэўская
|
1
|
Вольга Леўчанка
|
1
|
Вольга Мацюшка
|
1
|
Вольга Міхайлаўна Астраумава
|
1
|
Вольга Паліціка
|
1
|
Вольга Плашкова
|
1
|
Вольга Сокал
|
1
|
Вольга Уладзіміраўна Пшанічная
|
1
|
Вольга Фёдараўна Шчарбацэвіч
|
1
|
Вольга Шчарбачэня-Жыльская
|
1
|
Волька Выганоўская
|
1
|
Вольная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Горкага (Маладзечна)
|
1
|
Вуліца Гродзенская ( Брэст)
|
1
|
Вуліца Пучкова (Пінск)
|
1
|
Вуліца Маякоўскага (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Максіма Багдановіча (Брэст)
|
1
|
Вуліца Максімцова (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Малая (Брэст)
|
1
|
Вуліца Малчанава (Пінск)
|
1
|
Вуліца Марата Казея (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Марозава (Брэст)
|
1
|
Вуліца Марфіцкага і Жураўлевіча (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Матросава (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Матросава (Брэст)
|
1
|
Вуліца Матросава (Пінск)
|
1
|
Вуліца Машкоўскага (Пінск)
|
1
|
Вуліца Машчонка (Брэст)
|
1
|
Вуліца Машынабудаўнікоў (Пінск)
|
1
|
Вуліца Маякоўскага (Маларыта)
|
1
|
Вуліца Макарэвіча (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Маякоўскага (Пінск)
|
1
|
Вуліца Медыцынская (Брэст)
|
1
|
Вуліца Межавая (Брэст)
|
1
|
Вуліца Мележа (Брэст)
|
1
|
Вуліца Мележа (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Мележа (Пінск)
|
1
|
Вуліца Менжынскага (Брэст)
|
1
|
Вуліца Мечнікава (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Молакава (Орша)
|
1
|
Вуліца Мусаргскага (Брэст)
|
1
|
Вуліца Мухавецкая (Брэст)
|
1
|
Вуліца Мяснікова (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Мікалая Гусоўскага (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Макарэвіча (Пінск)
|
1
|
Вуліца Макаранкі (Пружаны)
|
1
|
Вуліца Мінеева (Пінск)
|
1
|
Вуліца Лермантава (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Ламаносава (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Ламаносава (Брэст)
|
1
|
Вуліца Ламаносава (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Ламаносава (Пінск)
|
1
|
Вуліца Ландшафтная (Брэст)
|
1
|
Вуліца Леаніда Штырыкава (Пінск)
|
1
|
Вуліца Леванеўскага
|
1
|
Вуліца Леніна (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Леніна (Маларыта)
|
1
|
Вуліца Леніна (Омск)
|
1
|
Вуліца Леніна (Орша )
|
1
|
Вуліца Лепяшынскага (Магілёў)
|
1
|
Вуліца Лепяшынскага (Пінск)
|
1
|
Вуліца Лермантава (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Майронё (Вільнюс)
|
1
|
Вуліца Лермантава (Пінск)
|
1
|
Вуліца Луцкевіча (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Лучынскага (Брэст)
|
1
|
Вуліца Лынькова (Пінск)
|
1
|
Вуліца Лысая Гара, Брэст
|
1
|
Вуліца Лысая гара (Брэст)
|
1
|
Вуліца Льва Талстога, Санкт-Пецярбург
|
1
|
Вуліца Льва Талстога (Брэст)
|
1
|
Вуліца Лётная (Брэст)
|
1
|
Вуліца Лізы Чайкінай (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Лізы Чайкінай (Пінск)
|
1
|
Вуліца М. Горкага (Гродна)
|
1
|
Вуліца М. Горкага (Пінск)
|
1
|
Вуліца Мазурука (Брэст)
|
1
|
Вуліца Мікалая Кліменкі (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Мінскі тупік (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Лазовая, Брэст
|
1
|
Вуліца Першамайская, Пінск
|
1
|
Вуліца Някрасава (Пінск)
|
1
|
Вуліца Нямцэвіча (Брэст)
|
1
|
Вуліца Нямытава (Пінск)
|
1
|
Вуліца Панковай (Пінск)
|
1
|
Вуліца Папова (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Паповіча (Гродна)
|
1
|
Вуліца Партызанская імя Д. К. Удовікава (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Пархоменкі (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Пархоменкі (Брэст)
|
1
|
Вуліца Пастарнацкага (Брэст)
|
1
|
Вуліца Паўла Трайніна (Пінск)
|
1
|
Вуліца Паўлава (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Першамайская, Кобрын
|
1
|
Вуліца Першукевіча (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Някрасава (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Пестрака (Пінск)
|
1
|
Вуліца Песцеля (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Петруся Броўкі (Пінск)
|
1
|
Вуліца Плоска (Брэст)
|
1
|
Вуліца Прамінскага (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Пранягіна (Брэст)
|
1
|
Вуліца Праўды (Віцебск)
|
1
|
Вуліца Простая (Пружаны)
|
1
|
Вуліца Прыбужская, Брэст
|
1
|
Вуліца Прыдарожная (Брэст)
|
1
|
Вуліца Пташука (Брэст)
|
1
|
Вуліца Пуганава (Брэст)
|
1
|
Вуліца Пугачова (Пінск)
|
1
|
Вуліца Някрасава (Брэст)
|
1
|
Вуліца Новікава (Пінск)
|
1
|
Вуліца Міру (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Наватараў (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Міхаіла Агінскага (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Міхаіла Пташука (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Міхаіла Савіцкага (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Міцкевіча
|
1
|
Вуліца Міцкевіча (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Міцкевіча (Маларыта)
|
1
|
Вуліца Міцькі (Брэст)
|
1
|
Вуліца Мічурына (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Мічурына (Пінск)
|
1
|
Вуліца Набярэжная, Брэст
|
1
|
Вуліца Набярэжны праезд (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Навасёлаў (Брэст)
|
1
|
Вуліца Навасёлаў (Пінск)
|
1
|
Вуліца Навіцкага (Пінск)
|
1
|
Вуліца Новая Аркадзія (Брэст)
|
1
|
Вуліца Надзеі (Брэст)
|
1
|
Вуліца Наканечнікава, Баранавічы
|
1
|
Вуліца Наканечнікава (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Напалеона Орды (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Напалеона Орды (Брэст)
|
1
|
Вуліца Напалеона Орды (Пінск)
|
1
|
Вуліца Нарушевіча (Пінск)
|
1
|
Вуліца Насырава, Пінск
|
1
|
Вуліца Насырава (Пінск)
|
1
|
Вуліца Нафтавая (Брэст)
|
1
|
Вуліца Нахімава (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Незалежнасці (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Несенюка (Маларыта)
|
1
|
Вуліца Несцерчука (Брэст)
|
1
|
Вуліца Лакціёнава (Маларыта)
|
1
|
Вуліца Лазо (Пінск)
|
1
|
Вуліца Гродзенская (Брэст)
|
1
|
Вуліца Заслонава (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Дняпроўскай Флатыліі (Пінск)
|
1
|
Вуліца Дняпроўскай флатыліі, Пінск
|
1
|
Вуліца Екельчыка (Брэст)
|
1
|
Вуліца Жукава (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Жукава (Брэст)
|
1
|
Вуліца Жукава (Пінск)
|
1
|
Вуліца Жукоўскага (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Жукоўскага (Брэст)
|
1
|
Вуліца Жураўліная (Брэст)
|
1
|
Вуліца Завальная, Пінск
|
1
|
Вуліца Заводская (Брэст)
|
1
|
Вуліца Зарэчная (Маларыта)
|
1
|
Вуліца Заслонава, Пінск
|
1
|
Вуліца Заслонава (Брэст)
|
1
|
Вуліца Дзяржынскага (Пінск)
|
1
|
Вуліца Заслонава (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Заслонава (Пружаны)
|
1
|
Вуліца Засіма (Брэст)
|
1
|
Вуліца Захарава (Гродна)
|
1
|
Вуліца Згоды (Пінск)
|
1
|
Вуліца Зосіка (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Зоі Казьмадзям'янскай, Пінск
|
1
|
Вуліца Зоі Касмадзям’янскай (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Зоі Касмадзям’янскай (Пінск)
|
1
|
Вуліца Зялёная (Брэст)
|
1
|
Вуліца Зялёны Дол (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца К. Цэткін (Мінск)
|
1
|
Вуліца Кааператыўная (Брэст)
|
1
|
Вуліца Дзімітрава (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Дзяржынскага (Маларыта)
|
1
|
Вуліца Кабяка, Гродна
|
1
|
Вуліца Дарвіна (Брэст)
|
1
|
Вуліца Грыбаедава (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Грыбаедава (Брэст)
|
1
|
Вуліца Грыцаўца (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Грыцаўца (Брэст)
|
1
|
Вуліца Грыцука (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Гудзімава, Пружаны
|
1
|
Вуліца Гуранковай (Пінск)
|
1
|
Вуліца Даватара (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Даватара (Пінск)
|
1
|
Вуліца Дакучаева (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Дамейкі (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Даменікана (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Дарашэвіча (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Дастаеўскага (Пінск)
|
1
|
Вуліца Дзяржынскага (Кобрын)
|
1
|
Вуліца Дастаеўскага (Рэчыца)
|
1
|
Вуліца Дачная (Брэст)
|
1
|
Вуліца Дачны праезд (Брэст)
|
1
|
Вуліца Дашкевіча (Пінск)
|
1
|
Вуліца Дварцовая, Брэст
|
1
|
Вуліца Дворчык (Брэст)
|
1
|
Вуліца Дзекабрыстаў (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Дзекабрыстаў (Брэст)
|
1
|
Вуліца Дзекабрыстаў (Пінск)
|
1
|
Вуліца Дзенісевіча (Пінск)
|
1
|
Вуліца Дзям’яна Беднага (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Дзяржавіна (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Дзяржынскага (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Дзяржынскага (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Кабушкіна (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Кабяка (Гродна)
|
1
|
Вуліца Лазо (Пружаны)
|
1
|
Вуліца Крыштафовіча, Брэст
|
1
|
Вуліца Катоўскага (Брэст)
|
1
|
Вуліца Кацін Бор (Брэст)
|
1
|
Вуліца Клары Цэткін (Брэст)
|
1
|
Вуліца Клары Цэткін (Пінск)
|
1
|
Вуліца Кляшчова (Пінск)
|
1
|
Вуліца Кобрынская, Брэст
|
1
|
Вуліца Кобрынская (Пружаны)
|
1
|
Вуліца Ковельская, Брэст
|
1
|
Вуліца Копанец (Пінск)
|
1
|
Вуліца Корбута (Пінск)
|
1
|
Вуліца Корш-Сабліна (Мінск)
|
1
|
Вуліца Крупскай (Пінск)
|
1
|
Вуліца Крушынская, Брэст
|
1
|
Вуліца Крыштафовіча (Брэст)
|
1
|
Вуліца Касіцкага (Брэст)
|
1
|
Вуліца Кудрына (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Куйбышава (Пінск)
|
1
|
Вуліца Кулікова, Пінск
|
1
|
Вуліца Кунькова (Пінск)
|
1
|
Вуліца Курчатава (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Кутузава (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Кіеўская, Брэст
|
1
|
Вуліца Кіеўская, Пінск
|
1
|
Вуліца Кірава, Пінск
|
1
|
Вуліца Кірава (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Кірава (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Кірава (Маларыта)
|
1
|
Вуліца Лагвіновіча (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Лазо (Брэст)
|
1
|
Вуліца Катоўскага (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Касцякова (Маларыта)
|
1
|
Вуліца Казакова (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Караленкі (Брэст)
|
1
|
Вуліца Казлова (Салігорск)
|
1
|
Вуліца Казіміра Свёнтэка (Пінск)
|
1
|
Вуліца Калгасная, Брэст
|
1
|
Вуліца Калесніка (Брэст)
|
1
|
Вуліца Каліноўскага (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Каліноўскага (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Каліноўскага (Пінск)
|
1
|
Вуліца Калініна (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Камарова (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Камсамольская (Пружаны)
|
1
|
Вуліца Камуністычная, Кобрын
|
1
|
Вуліца Канапніцкай (Пінск)
|
1
|
Вуліца Канарэева (Пінск)
|
1
|
Вуліца Карасёва (Пінск)
|
1
|
Вуліца Касцюшкі (Пінск)
|
1
|
Вуліца Карбышава (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Карбышава (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Карбышава (Пінск)
|
1
|
Вуліца Каржа, Пінск
|
1
|
Вуліца Каржа (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Каржа (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Карла Маркса (Драгічын)
|
1
|
Вуліца Кароліка (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Касманаўтаў (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Касманаўтаў (Пінск)
|
1
|
Вуліца Кастрычніцкай Рэвалюцыі (Брэст)
|
1
|
Вуліца Кастрычніцкая (Брэст)
|
1
|
Вуліца Касцюшкі (Баранавічы)
|
1
|
Вуліца Касцюшкі (Брэст)
|
1
|
Віцязева
|
1
|
Вішня птушыная (Брэст)
|
1
|
Дзмітраўскі раён (Маскоўская вобласць)
|
1
|
Гуманітарная энцыклапедыя
|
1
|
Грынцэвіч
|
1
|
Грышкавец
|
1
|
Грэбень, упрыгожванне
|
1
|
Грэчана
|
1
|
Грэчана (Валачыскі раён)
|
1
|
Грэчаская царкоўная музыка
|
1
|
Губернская (гасцініца, Магілёў)
|
1
|
Гуверскі інстытут
|
1
|
Гужва
|
1
|
Гульбінскае староства
|
1
|
Гульнёвы абаронца
|
1
|
Гульнёвыя віды спорту
|
1
|
Гулідаў
|
1
|
Гураў
|
1
|
Грыгорый (Барышкевіч)
|
1
|
Гурток польскіх афіцэраў у Пецярбургу
|
1
|
Гусары
|
1
|
Густаў Атон Стэнбак
|
1
|
Густаў Валерт
|
1
|
Густаў Орліч-Дрэшэр
|
1
|
Густаў Херлінг-Грудзінскі
|
1
|
Гуцкі канал
|
1
|
Гюнейкалер
|
1
|
Гюнтэр Гофэ
|
1
|
Гюнтэр дэ Бройн
|
1
|
Гідраагрэгат
|
1
|
Гідраген пераксід
|
1
|
Гідралагічны заказнік
|
1
|
Грыгур Бранкавіч
|
1
|
Грыбная вуліца (Брэст)
|
1
|
Гідрасельмаш
|
1
|
Грудопаль, парк
|
1
|
Гродзенскі філіял інстытута «Белспецпраектрэстаўрацыя»
|
1
|
Гродзенскім аблпраект
|
1
|
Гроднааблаўтатранс
|
1
|
Гроднажалезабетон
|
1
|
Гродскі суддзя
|
1
|
Грозаўскі манастыр
|
1
|
Гроздана Олуіч
|
1
|
Грозненская вобласць
|
1
|
Грозненскі рускі драматычны тэатр ім. М. Ю. Лермантава
|
1
|
Грозненскі рускі драматычны тэатр імя М. Ю. Лермантава
|
1
|
Гросмайстар
|
1
|
Груба
|
1
|
Грудзінка
|
1
|
Грудскія
|
1
|
Грушаўскі праезд (Пінск)
|
1
|
Грунвальдская вуліца (Брэст)
|
1
|
Грунвальдская вуліца (Пінск)
|
1
|
Грунтовая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Грунтовы завулак (Баранавічы)
|
1
|
Грунтовыя воды
|
1
|
Група «Палессе»
|
1
|
Група генеральных інспектараў Міністэрства абароны СССР
|
1
|
Група савецкіх акупацыйных войск у Германіі
|
1
|
Групіроўка горнага спецпрызначэння
|
1
|
Грушавая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Грушавая вуліца (Брэст)
|
1
|
Грушавы завулак (Баранавічы)
|
1
|
Грушаўская вуліца (Пінск)
|
1
|
Грушаўскі завулак (Пінск)
|
1
|
Гідралагічны заказнік Дзікае
|
1
|
Гідрацыліндр
|
1
|
Гродзенскі філіял ДІАП
|
1
|
Д. Фактаровіч
|
1
|
Д. Бойка
|
1
|
Д. В. Бандарук
|
1
|
Д. Дз. Мірошнікаў
|
1
|
Д. Караеў
|
1
|
Д. Крыўчэня
|
1
|
Д. М. Вымаркава
|
1
|
Д. М. Пац
|
1
|
Д. Мірошнікаў
|
1
|
Д. Міцкевіч
|
1
|
Д. Пац
|
1
|
Д. Сафінскі
|
1
|
Д. Солтан
|
1
|
Д. Сілінскі
|
1
|
Д. Ю. Крыўчэня
|
1
|
Д. А. Цяльцоў
|
1
|
Д. Ясько
|
1
|
Д.Гільберта
|
1
|
Д.Пойя
|
1
|
ДАБрВ
|
1
|
ДПІ-12
|
1
|
ДПІ-12 Мінлегпрама СССР
|
1
|
ДПК РБ
|
1
|
ДЭК
|
1
|
ДЮСШ
|
1
|
ДЮСШ № 3 (Пінск)
|
1
|
Да 1850
|
1
|
Да 1850 стагоддзе
|
1
|
Да 1886
|
1
|
Д. Бандарук
|
1
|
Д. А. Сілінскі
|
1
|
Гізела Швабская
|
1
|
Гістарычны Альманах
|
1
|
Гілес (Эгідыюс) Садэлер
|
1
|
Гільза
|
1
|
Гільём V Вялікі
|
1
|
Гіляры Хамінскі
|
1
|
Гілярый Хамінскі
|
1
|
Гімназія імя Адама Міцкевіча, Пружана
|
1
|
Гімназія імя Адама Міцкевіча (Пружана)
|
1
|
Гімназія імя Адама Міцкевіча (Пружаны)
|
1
|
Гімназія імя Адама Міцкевіча ў Навагрудку
|
1
|
Гіпертанічны крыз
|
1
|
Гіпон Зарыцкі (тытулярная кафедра)
|
1
|
Гірлянда
|
1
|
Гістарычная майстэрня імя Леаніда Левіна
|
1
|
Гістарычны музей, Стакгольм
|
1
|
Д. А. Давідовіч
|
1
|
Гістарычны музей у Варшаве
|
1
|
Гістарычны факультэт МДУ
|
1
|
Гістарычны цэнтр Віцебска
|
1
|
Гістарычны цэнтр Навагрудка
|
1
|
Гісторыка-культурная спадчына
|
1
|
Гісторыка-культурны музей-запаведнік «Вялікі Усцюг»
|
1
|
Гісторыя Пінска
|
1
|
Гісторыя матэматыкі
|
1
|
Гісторыя медыцыны
|
1
|
Гісторыя несправядлівасці
|
1
|
Гіта Дунія-Вейцман
|
1
|
Гіта Торкельдоцір
|
1
|
Гіём Дзю Бартас
|
1
|
Д. І. Грым
|
1
|
Гродзенскі філіял інстытута «Белдзяржпраект»
|
1
|
Гродзенскі тэатр
|
1
|
Дабрамысленская воласць
|
1
|
Гомельлеспраект
|
1
|
Гміна Шарашова
|
1
|
Гміна Шыдловічы
|
1
|
Гнедзецкае заполле
|
1
|
Гнойніца (рака)
|
1
|
Гнілая Прыпяць
|
1
|
Гобараў
|
1
|
Годвін Уэсекскі
|
1
|
Годна (кампанія)
|
1
|
Голад у Расіі (1891—1892)
|
1
|
Голас часу (Маларыцкі раён)
|
1
|
Гомель Праект-Інвест
|
1
|
Гомельаблбудпраект
|
1
|
Гомельжылпраект
|
1
|
Гомельская абласная праектная кантора «Аблпраект»
|
1
|
Гміна Турна
|
1
|
Гомельская вуліца (Пінск)
|
1
|
Гомельская мастацкая студыя-школа імя М. Урубеля
|
1
|
Гомельская правда
|
1
|
Гомельская савецкая партыйная школа
|
1
|
Гомельская студыя выяўленчага мастацтва
|
1
|
Гомельскі дарожна-будаўнічы тэхнікум
|
1
|
Гомельскі дзяржаўны мастацкі каледж
|
1
|
Гомельскі дрэваапрацоўчы камбінат
|
1
|
Гомельскі завод будаўнічых дэталяў
|
1
|
Гомельскі завод буддэталяў
|
1
|
Гомельскі палітэхнікум
|
1
|
Гомельскі педтэхнікум
|
1
|
Гомельскі тэхнікум транспартнага будаўніцтва
|
1
|
Гміна Чучавічы
|
1
|
Гміна Ружана
|
1
|
Гомельскі філіял інстытута «Белжылпраект»
|
1
|
Глінная вуліца (Брэст)
|
1
|
Глазаўскі раён
|
1
|
Глаўбіч (герб)
|
1
|
Глеб Мікалаевіч Корчыкаў
|
1
|
Глеб Святаславіч, князь наўгародскі
|
1
|
Глеб Трацяк
|
1
|
Глеб Цімафееў
|
1
|
Глеевыя глебы
|
1
|
Глен-Коўв
|
1
|
Глеўскія
|
1
|
Глорыя
|
1
|
Глотагенез
|
1
|
Глускі бернардзінскі кляштар
|
1
|
Гляцэвіч
|
1
|
Гліністы завулак (Баранавічы)
|
1
|
Гміна Пінкавічы
|
1
|
Гміна Блоцкая
|
1
|
Гміна Высока-Літоўск
|
1
|
Гміна Гарадок
|
1
|
Гміна Дзмітровічы
|
1
|
Гміна Кабыляны
|
1
|
Гміна Каменец Літоўскі
|
1
|
Гміна Камяніца Жыравецкая
|
1
|
Гміна Косава
|
1
|
Гміна Лагішын
|
1
|
Гміна Лахва
|
1
|
Гміна Лунін
|
1
|
Гміна Ляхавічы
|
1
|
Гміна Матыкалы
|
1
|
Гміна Носкі
|
1
|
Гомельскі філіял інстытута «Белдзяржпраект»
|
1
|
Гомельскі філіял інстытута «Белкалгаспраект»
|
1
|
Гродзенскі сойм
|
1
|
Гродзенская бібліятэка
|
1
|
Гранадыярыт
|
1
|
Грант Гугенхайма
|
1
|
Граніт, прадпрыемства
|
1
|
Гранічная вуліца (Брэст)
|
1
|
Гранічная вуліца (Пінск)
|
1
|
Гранічны завулак (Брэст)
|
1
|
Граф Берг (форт)
|
1
|
Графства Галіфакс
|
1
|
Грачынскі
|
1
|
Грашовая рэформа Алены Глінскай
|
1
|
Гродзенскае музпедвучылішча
|
1
|
Гродзенскае таварыства сельскай гаспадаркі
|
1
|
Гродзенская абласная праектная кантора «Аблпраект»
|
1
|
Гродзенская вобласць, Брэсцкая вобласць
|
1
|
Грамата Савета Міністраў Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Гродзенская вуліца (Брэст)
|
1
|
Гродзенская духоўная семінарыя
|
1
|
Гродзенская рэвалюцыйна–дэмакратычная арганізацыя
|
1
|
Гродзенская турма
|
1
|
Гродзенскі абласны клінічны перынатальны цэнтр
|
1
|
Гродзенскі аддзел «Белкааппраекта»
|
1
|
Гродзенскі галоўны суд
|
1
|
Гродзенскі галоўны суд 2-га дэпартамента
|
1
|
Гродзенскі губернатар
|
1
|
Гродзенскі губернскі маршалак
|
1
|
Гродзенскі губернскі межавы апеляцыйны суд
|
1
|
Гродзенскі дзяржаўны каледж мастацтваў
|
1
|
Гродзенскі навукова-даследчы і праектны інстытут азотнай прамысловасці і прадуктаў арганічнага сінтэзу
|
1
|
Гран-пры конкурсу «Янтарная зорка»
|
1
|
Грамата Брэсцкага абласнога савета дэпутатаў
|
1
|
Гомельтранснафта Сяброўства
|
1
|
Горан Ягар
|
1
|
Гомельшпалеры
|
1
|
Горад Абіліч
|
1
|
Горад Ардаган
|
1
|
Горад Арэшак
|
1
|
Горад Гадонін
|
1
|
Горад Капор'е
|
1
|
Горад Карэла
|
1
|
Горад Прушкуф
|
1
|
Горад Сарокынскэ
|
1
|
Горад Стампоркуў
|
1
|
Горад Хойніцэ
|
1
|
Горан Петравіч
|
1
|
Горан Сабліч
|
1
|
Горка (Ляхавіцкі раён)
|
1
|
Грамадскія будынкі
|
1
|
Горкаўскае вучылішча зянітнай артылерыі
|
1
|
Горкаўскае вышэйшае зенітнае ракетнае каманднае вучылішча проціпаветранай абароны
|
1
|
Горкаўскі інжынерна-будаўнічы інстытут
|
1
|
Горліўскі дзяржаўны педагагічны інстытут замежных моў
|
1
|
Горная Сілезія
|
1
|
Горы (Кобрынскі раён)
|
1
|
Гофмайстэр
|
1
|
Грабішынскія могілкі
|
1
|
Грамадазнавец
|
1
|
Грамадзянская Управа Усходніх Зямель
|
1
|
Грамадзянская ўправа ўсходніх зямель
|
1
|
Грамадзянскія будынкі
|
1
|
Грамадзянскія самалёты Сухога
|
1
|
Грамадскі цэнтр
|
1
|
Дабравольскія
|
1
|
Дабрынская вуліца (Пінск)
|
1
|
Гета ў Міры
|
1
|
Дз. Кавалёнак
|
1
|
Дз. Гобараў
|
1
|
Дз. Гомза
|
1
|
Дз. Грачыха
|
1
|
Дз. Гірс
|
1
|
Дз. Дацэнка
|
1
|
Дз. Дз. Гобараў
|
1
|
Дз. Дз. Мазалеўскі
|
1
|
Дз. Дзячко
|
1
|
Дз. Дудар
|
1
|
Дз. Зіновіч
|
1
|
Дз. К. Арцыменя
|
1
|
Дз. Кавалевіч
|
1
|
Дз. Кавалеўскі
|
1
|
Дз. Камышык
|
1
|
Дз. Вусачоў
|
1
|
Дз. Каплуноў
|
1
|
Дз. Карпінчык
|
1
|
Дз. Кацярыніч
|
1
|
Дз. Коўб
|
1
|
Дз. Лапцеў
|
1
|
Дз. Лісейчыкаў
|
1
|
Дз. М. Ігнаценка
|
1
|
Дз. М. Асіпенка
|
1
|
Дз. М. Байдук
|
1
|
Дз. М. Дудар
|
1
|
Дз. М. Кавалевіч
|
1
|
Дз. М. Мацяш
|
1
|
Дз. М. Фалькоўскі
|
1
|
Дз. Герман
|
1
|
Дз. Вашкель
|
1
|
Дз. Макар
|
1
|
Дз. Алісейка
|
1
|
Дз. А. Алісейка
|
1
|
Дз. А. Аснін
|
1
|
Дз. А. Балашоў
|
1
|
Дз. А. Барысаў
|
1
|
Дз. А. Зіновіч
|
1
|
Дз. А. Коўб
|
1
|
Дз. А. Нікуленкаў
|
1
|
Дз. А. Пархачаў
|
1
|
Дз. А. Платонаў
|
1
|
Дз. А. Рутэнка
|
1
|
Дз. А. Хлебасолаў
|
1
|
Дз. А. Юзвовіч
|
1
|
Дз. А. Юсаў
|
1
|
Дз. Арцыменя
|
1
|
Дз. В. Якуцэня
|
1
|
Дз. Асадчы
|
1
|
Дз. Аснін
|
1
|
Дз. Асіпенка
|
1
|
Дз. Байдук
|
1
|
Дз. Балашоў
|
1
|
Дз. Барысаў
|
1
|
Дз. Баскаў
|
1
|
Дз. Бубноўскі
|
1
|
Дз. В. Грачыха
|
1
|
Дз. В. Кавалеўскі
|
1
|
Дз. В. Каплуноў
|
1
|
Дз. В. Лісейчыкаў
|
1
|
Дз. В. Мулькевіч
|
1
|
Дз. В. Неўмывака
|
1
|
Дз. Мазалеўскі
|
1
|
Дз. Мацвееў
|
1
|
Дз. І. Дзячко
|
1
|
Дз. Ясковіч
|
1
|
Дз. Хлебасолаў
|
1
|
Дз. Ціхаміраў
|
1
|
Дз. Шалудзька
|
1
|
Дз. Ю. Баскаў
|
1
|
Дз. Ю. Вусачоў
|
1
|
Дз. Ю. Кавалёнак
|
1
|
Дз. Ю. Камышык
|
1
|
Дз. Ю. Ціхаміраў
|
1
|
Дз. Юзвовіч
|
1
|
Дз. Юсаў
|
1
|
Дз. Я. Сібілёў
|
1
|
Дз. Якубовіч
|
1
|
Дз. Якуцэня
|
1
|
Дзвярны праём
|
1
|
Дз. Фалькоўскі
|
1
|
Дзед і Жораў
|
1
|
Дзейнічае стагоддзе
|
1
|
Дзейнічала
|
1
|
Дзень Незалежнасці Польшчы
|
1
|
Дзень маіх сыноў
|
1
|
Дзергачы, Саратаўская вобласць
|
1
|
Дзесяцібор'е
|
1
|
Дзесяціна
|
1
|
Дзесяцінная царква
|
1
|
Дзеці сонца (п’еса)
|
1
|
Дзмітравіцкая воласць
|
1
|
Дзмітравіцкая гміна
|
1
|
Дзмітраўскае вікарыяцтва
|
1
|
Дз. Фанвізін
|
1
|
Дз. Ф. Сапега
|
1
|
Дз. Мацяш
|
1
|
Дз. С. Герман
|
1
|
Дз. Мулькевіч
|
1
|
Дз. Неўмывака
|
1
|
Дз. Нікуленкаў
|
1
|
Дз. Папко
|
1
|
Дз. Пархачаў
|
1
|
Дз. Парэчын
|
1
|
Дз. Платонаў
|
1
|
Дз. Р. Клімовіч
|
1
|
Дз. Р. Парэчын
|
1
|
Дз. Ражкоў
|
1
|
Дз. Рутэнка
|
1
|
Дз. С. Асадчы
|
1
|
Дз. С. Вашкель
|
1
|
Дз. С. Дацэнка
|
1
|
Дз. Ф. Гірс
|
1
|
Дз. С. Карпінчык
|
1
|
Дз. С. Кацярыніч
|
1
|
Дз. С. Лебедзеў
|
1
|
Дз. С. Сцялецкі
|
1
|
Дз. С. Шалудзька
|
1
|
Дз. С. Якубовіч
|
1
|
Дз. С. Ясковіч
|
1
|
Дз. Сцялецкі
|
1
|
Дз. Сібілёў
|
1
|
Дз. У. Гомза
|
1
|
Дз. У. Макар
|
1
|
Дз. У. Мацвееў
|
1
|
Дз. У. Папко
|
1
|
Дз. У. Ражкоў
|
1
|
Дз. І. Лапцеў
|
1
|
Джэры Херман
|
1
|
Дабрынскі завулак (Пінск)
|
1
|
Данііл Паўлаў
|
1
|
Данат (Бабінскі-Сакалоў)
|
1
|
Данецкі філіял Дзіпраграда
|
1
|
Данская акруга
|
1
|
Данута Кейстутаўна
|
1
|
Даніла
|
1
|
Даніла Бандарук
|
1
|
Даніла Кулеш
|
1
|
Даніловічы
|
1
|
Даніэль Бран
|
1
|
Даніэль Траяноўскі
|
1
|
Даніэль Шульц
|
1
|
Данііл Крыўчэня
|
1
|
Данііл Львовіч Сакалоўскі
|
1
|
Данііл Пракапчук
|
1
|
Даміцэла з Малішэўскіх
|
1
|
Дапаможныя гаспадаркі
|
1
|
Дапаможнік
|
1
|
Дар'я Бельмач
|
1
|
Дар'я Паўленка
|
1
|
Дарагая Памэла
|
1
|
Дарагічынскі езуіцкі калегіум
|
1
|
Даратэя Сафія фон Флемінг
|
1
|
Дараўскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
Дараўскі раён
|
1
|
Дарога M1
|
1
|
Дарога P6
|
1
|
Дарога P8
|
1
|
Дарога P83
|
1
|
Даміцэля з Бучынскіх
|
1
|
Дамініканскі касцёл, Пінск
|
1
|
Дарога Н246
|
1
|
Дальняя вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Дабстеп
|
1
|
Давойны
|
1
|
Давыд Бартаў
|
1
|
Давыд Блох-Блюменфельд
|
1
|
Давыд Дзмітрыевіч Гарадзецкі
|
1
|
Давыд Юдэлевіч
|
1
|
Давыд Яфімавіч Аркін
|
1
|
Давыдовіч
|
1
|
Давід Саенка
|
1
|
Давідзюк
|
1
|
Дагестанская
|
1
|
Дазорная вуліца (Брэст)
|
1
|
Даклад Маргента
|
1
|
Дальняя вуліца (Брэст)
|
1
|
Дамініканская вуліца (Пінск)
|
1
|
Дальняя вуліца (Пінск)
|
1
|
Далэнга
|
1
|
Далёкая вуліца (Брэст)
|
1
|
Далёкаўсходняя рэспубліка
|
1
|
Далёкі завулак (Брэст)
|
1
|
Дама-невідзімка
|
1
|
Дамачава (гміна)
|
1
|
Дамашыцкая вуліца (Пінск)
|
1
|
Дамашэвіцкая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Дамонаўскае вадасховішча
|
1
|
Дамінік Валовіч
|
1
|
Дамінік Радзівіл
|
1
|
Дамінік Ян Міхал Палубінскі
|
1
|
Дамінік Ян Шуйскі
|
1
|
Дарога Н224
|
1
|
Дарога Н521, Беларусь
|
1
|
Джэмпер
|
1
|
Дж. Грасі
|
1
|
Дачная вуліца (Брэст)
|
1
|
Дачная вуліца (Драгічын)
|
1
|
Дачная вуліца (Маларыта)
|
1
|
Дачны завулак (Драгічын)
|
1
|
Даччынае прадпрыемства
|
1
|
Даўгачасны агнявы пункт
|
1
|
Даўман
|
1
|
Дванаццатая ноч (п’еса)
|
1
|
Дваранскі дом (Бабруйск)
|
1
|
Дварковы стыль
|
1
|
Дварцовая вуліца (Брэст)
|
1
|
Дварцы (гміна)
|
1
|
Двунадзясятыя святы
|
1
|
Дж. Мэцьюз
|
1
|
Даходнае месца
|
1
|
Джавані Батыста Джыслені
|
1
|
Джойнт (арганізацыя)
|
1
|
Джон Міша Пярэйра
|
1
|
Джорданвіл
|
1
|
Джорданвіль (Нью-Ёрк)
|
1
|
Джошуа Бел
|
1
|
Джульельма Станья
|
1
|
Джулія Орманд
|
1
|
Джуліян Барнз
|
1
|
Джурадж Бранкавіч
|
1
|
Джыдзінскі раён
|
1
|
Джызінне
|
1
|
Джыл Крайбас
|
1
|
Джэлаладдзін
|
1
|
Дачная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Дахау, канцлагер
|
1
|
Дарога Н523, Беларусь
|
1
|
Дарога Р44, Беларусь
|
1
|
Дарога Н526, Беларусь
|
1
|
Дарога Н528, Беларусь
|
1
|
Дарога Н530, Беларусь
|
1
|
Дарога Н535, Беларусь
|
1
|
Дарога Н539, Беларусь
|
1
|
Дарога Н551, Беларусь
|
1
|
Дарога Н553
|
1
|
Дарога Н562
|
1
|
Дарога Н564, Беларусь
|
1
|
Дарога Н580
|
1
|
Дарога Р102
|
1
|
Дарога Р103
|
1
|
Дарога Р44
|
1
|
Дарога Р81, Беларусь
|
1
|
Дата Січынава
|
1
|
Дарога Р83
|
1
|
Дарога Р85, Беларусь
|
1
|
Дарога Р85 (Беларусь)
|
1
|
Дарога Р99
|
1
|
Дарожная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Дарожная вуліца (Маларыта)
|
1
|
Дарожная вуліца (Пінск)
|
1
|
Дарожны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Дарожны завулак (Пінск)
|
1
|
Дарота Генрыка з Пшэбяндоўскіх
|
1
|
Дарота з Аборскіх
|
1
|
Дарота з Дарагастайскіх
|
1
|
Дарота з Тарноўскіх
|
1
|
Дасціпная закаханая
|
1
|
Гжэгаж Ранкоўскі
|
1
|
Гершонская вуліца (Брэст)
|
1
|
Вішнявецкі палац
|
1
|
Галоўнае архітэктурна-планіровачнае ўпраўленне Мінгарвыканкама
|
1
|
Галава шлюзу
|
1
|
Галандка
|
1
|
Галаўное прадпрыемства
|
1
|
Галаўні-Астрожацкія
|
1
|
Галгофа (малітоўны дом)
|
1
|
Галена з Біспінгаў
|
1
|
Галерная гавань
|
1
|
Галоскаў
|
1
|
Галоскіў
|
1
|
ГалоўАПУ
|
1
|
ГалоўАПУ Мінгарвыканкама
|
1
|
Галоўгаз БССР
|
1
|
Галоўнае Разведвальнае Упраўленне (СССР)
|
1
|
Галоўнае разведвальнае Упраўленне (СССР)
|
1
|
Гайкаўцы (Баранавіцкі раён)
|
1
|
Галоўнае ўпраўленне архітэктуры і горадабудаўніцтва Мінгарвыканкама
|
1
|
Галоўная ваенная школа ВКЛ
|
1
|
Галоўны архітэктар
|
1
|
Галоўны архітэктар Гродзенскай вобласці
|
1
|
Галоўны архітэктар Оршы
|
1
|
Галоўны архітэктар Пінска
|
1
|
Галоўны інжынер праекта
|
1
|
Галоўны інжынер праектаў
|
1
|
Галоўныя архітэктары Пінска
|
1
|
Галоўпалессеводбуд
|
1
|
Галубіная вуліца (Брэст)
|
1
|
Галяшка
|
1
|
Галёнка
|
1
|
Галабурда
|
1
|
Гайдуковіч
|
1
|
Галівуд-Хілз (могілкі)
|
1
|
Габрыела Біспінг фон Гален
|
1
|
ГК Сьюдад Рэал
|
1
|
ГК Тарнаў
|
1
|
ГК Татран
|
1
|
ГК Ферэнцвараш
|
1
|
ГК Хольстэбро
|
1
|
ГК Црвена Звезда
|
1
|
ГК Цэле
|
1
|
ГК Цэлтніекс Рыга
|
1
|
ГК Чурга
|
1
|
ГК Эль-Джаіш
|
1
|
ГК Югавіч
|
1
|
ГПІ-12
|
1
|
ГРП (арганізацыя)
|
1
|
Габрыелін
|
1
|
Газэта
|
1
|
Габрыэла Басцэлі
|
1
|
Габрыэль Матэі
|
1
|
Габрыэль Тэнчынскі
|
1
|
Габрыэль Чаховіч
|
1
|
Габрыэль Яленскі
|
1
|
Габрыялін
|
1
|
Гагуа
|
1
|
Гадзяцкая дамова
|
1
|
Гаевая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Гаевы завулак (Баранавічы)
|
1
|
Газаапарат
|
1
|
Газета Польская
|
1
|
Газетны завулак (Баранавічы)
|
1
|
Газойл
|
1
|
Галівуд-Хілз
|
1
|
Галіна Бабарыка
|
1
|
ГК Спліт
|
1
|
Ганаровы грамадзянін Турава
|
1
|
Ганаровая грамата Прэзідыума Вярхоўнага Савета Літоўскай ССР
|
1
|
Ганаровая грамата Прэзідыума Савета Міністраў БССР
|
1
|
Ганаровая грамата Савета Міністраў БССР
|
1
|
Ганаровая грамата Савета Міністраў СССР
|
1
|
Ганаровая грамата Следчага камітэта Беларусі
|
1
|
Ганаровая грамата ЦК КПСС
|
1
|
Ганаровы грамадзянiн горада Пiнска
|
1
|
Ганаровы грамадзянін Брэсцкай вобласці
|
1
|
Ганаровы грамадзянін Еўпаторыі
|
1
|
Ганаровы грамадзянін Кобрына
|
1
|
Ганаровы грамадзянін Маларыцкага раёна
|
1
|
Ганаровы грамадзянін Мінска
|
1
|
Ганаровы грамадзянін Нясвіжа
|
1
|
Ганаровы грамадзянін горада Іванава і Іванаўскага раёна
|
1
|
Ганаровая грамата Міністэрства спорту і турызму Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Ганаровы грамадзянін горада Гродна
|
1
|
Ганаровы доктар Люблінскага каталіцкага ўніверсітэта
|
1
|
Ганаровы доктар Ягелонскага ўніверсітэта
|
1
|
Ганаровы доктар Яўрэйскага ўніверсітэта ў Іерусаліме
|
1
|
Ганаровы доктар пратэстанцкага тэалагічнага факультэта ў Празе
|
1
|
Ганаровы прафесар БНТУ
|
1
|
Ганаровы работнік жыллёва-камунальнай гаспадаркі
|
1
|
Ганаровы работнік юстыцыі Беларусі
|
1
|
Ганаровыя грамадзяне Пінска
|
1
|
Гандль
|
1
|
Гандляр
|
1
|
Гандлёва-прамысловая палата БССР
|
1
|
Гандлёвая плошча, Пінск
|
1
|
Ганаровая грамата Міністэрства ўнутраных спраў Беларусі
|
1
|
Ганаровая грамата Міністэрства сельскай гаспадаркі і харчавання Беларусі
|
1
|
Галіна Вагнер
|
1
|
Ганаровая грамата Брэсцкага гарадскога Савета дэпутатаў
|
1
|
Галіна Генрыхаўна Вагнер
|
1
|
Галіна Зыранава
|
1
|
Галіна Казіміраўна Аверкіна (Трызна)
|
1
|
Галіна Канстанцінаўна Смірнова
|
1
|
Галіна Мікалаеўна Ішчанка
|
1
|
Галіна Мінкевіч
|
1
|
Галіна Рыгораўна Драб
|
1
|
Галіна Трушнікава
|
1
|
Гамілетыка
|
1
|
Ганаровая Грамата Савета Міністраў Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Ганаровая грамата Адміністрацыі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Ганаровая грамата БДУ
|
1
|
Ганаровая грамата Брэсцкага абласнога выканаўчага камітэта
|
1
|
Ганаровая грамата Вярхоўнага Савета Беларусі
|
1
|
Ганаровая грамата Міністэрства культуры Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Ганаровая грамата Вярхоўнага Савета Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Ганаровая грамата Вярхоўнага Савета СССР
|
1
|
Ганаровая грамата Вярхоўнага Савета Узбекскай ССР
|
1
|
Ганаровая грамата Гродзенскага абласнога Савета дэпутатаў
|
1
|
Ганаровая грамата Гродзенскага абласнога выканаўчага камітэта
|
1
|
Ганаровая грамата Гродзенскага гарадскога выканаўчага камітэта
|
1
|
Ганаровая грамата Кабінета Міністраў Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Ганаровая грамата Магілёўскага гарадскога выканаўчага камітэта
|
1
|
Ганаровая грамата Мінскага абласнога выканаўчага камітэта
|
1
|
Ганаровая грамата Мінскага гарадскога выканаўчага камітэта
|
1
|
Ганаровая грамата Мінскага гарадскога савета дэпутатаў
|
1
|
Ганаровая грамата Міністэрства абароны Беларусі
|
1
|
Ганаровая грамата Міністэрства архітэктуры і будаўніцтва Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Ганаровая грамата Міністэрства жыллёва-камунальнай гаспадаркі Беларусі
|
1
|
ГК Сталь Мелец
|
1
|
ГК Сепахан
|
1
|
Ганна Іванаўна
|
1
|
Г. Кароль
|
1
|
Г. Г. Разанка
|
1
|
Г. Гармаеў
|
1
|
Г. Гарнастай
|
1
|
Г. Гурбан
|
1
|
Г. Давідзюк
|
1
|
Г. Друцкі-Любецкі
|
1
|
Г. Дэмбінскі
|
1
|
Г. Жалезнікаў
|
1
|
Г. Здановіч
|
1
|
Г. К. Казлоў
|
1
|
Г. Казлоў
|
1
|
Г. Кандрацьеў
|
1
|
Г. Капралаў
|
1
|
Г. Курнатоўскі
|
1
|
Г. Валюкевіч
|
1
|
Г. Лукашэвіч
|
1
|
Г. Люлевіч
|
1
|
Г. Лява
|
1
|
Г. Літвінюк
|
1
|
Г. М. Барздоў
|
1
|
Г. М. Бурава
|
1
|
Г. М. Малажай
|
1
|
Г. М. Невыглас
|
1
|
Г. М. Папоў
|
1
|
Г. М. Сендзер
|
1
|
Г. М. Сэндэр
|
1
|
Г. М. Халасцякоў
|
1
|
Г. М. Ярмоленка
|
1
|
Г. Г. Комар
|
1
|
Г. В. Шутаў
|
1
|
Г. Маторына
|
1
|
Г. А. Аржанава
|
1
|
Вішнёвая вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Вішнёвая вуліца (Брэст)
|
1
|
Вішнёвая вуліца (Драгічын)
|
1
|
Вішнёвы завулак (Брэст)
|
1
|
Вішнёвы завулак (Пінск)
|
1
|
Вішнёвы сад
|
1
|
Вішніца
|
1
|
Г. I. Дулеба
|
1
|
Г. І. Валюкевіч
|
1
|
Г. І. Вяль
|
1
|
Г. І. Гарнастай
|
1
|
Г. І. Карповіч
|
1
|
Г. І. Літвінюк
|
1
|
Г. А. Баркоўскі
|
1
|
Г. В. Гурбан
|
1
|
Г. А. Белявец
|
1
|
Г. А. Гармаеў
|
1
|
Г. А. Жалезнікаў
|
1
|
Г. А. Курнатоўскі
|
1
|
Г. А. Лукашэвіч
|
1
|
Г. А. Міцкевіч
|
1
|
Г. А. Тарчылеўская
|
1
|
Г. Андраюк
|
1
|
Г. Б. Царапкіна
|
1
|
Г. Барздоў
|
1
|
Г. Баркоўскі
|
1
|
Г. Бацюшка
|
1
|
Г. Белявец
|
1
|
Г. Бурава
|
1
|
Г. Малажай
|
1
|
Г. Невыглас
|
1
|
ГК Свендборг
|
1
|
ГК Канверсана
|
1
|
ГК Біер
|
1
|
ГК Вайводзіна Нові-Сад
|
1
|
ГК Вардар Скоп'е
|
1
|
ГК Вац
|
1
|
ГК Вівэ
|
1
|
ГК Вісла
|
1
|
ГК Вісла Плоцк
|
1
|
ГК Гановер-Бургдорф
|
1
|
ГК Гарэнье Вяленье
|
1
|
ГК Гранітас Каўнас
|
1
|
ГК ЗТР
|
1
|
ГК Зара Каспія Астрахань
|
1
|
ГК Каліш
|
1
|
ГК Каустык Валгаград
|
1
|
ГК Босна Сараева
|
1
|
ГК Кольдынг
|
1
|
ГК Крыстыянстад
|
1
|
ГК Латгалс
|
1
|
ГК Лехвія
|
1
|
ГК Макабі Рышон-ле-Цыён
|
1
|
ГК Медвешчак
|
1
|
ГК Металург Скоп'е
|
1
|
ГК Металург Скоп’е
|
1
|
ГК Нордгорн
|
1
|
ГК Нява
|
1
|
ГК Нява Санкт-Пецярбург
|
1
|
ГК Партызан
|
1
|
ГК Прэвент Словень-Градэц
|
1
|
ГК Райн-Некар Лёвен
|
1
|
ГК Бідасоа
|
1
|
ГК Бая Марэ
|
1
|
Г. П. Андраюк
|
1
|
Г. Шутаў
|
1
|
Г. П. Давідзюк
|
1
|
Г. П. Кандрацьеў
|
1
|
Г. П. Карцаў
|
1
|
Г. Разанка
|
1
|
Г. Рэйшаль
|
1
|
Г. С. Здановіч
|
1
|
Г. Сендзер
|
1
|
Г. Сэндэр
|
1
|
Г. Сідарук
|
1
|
Г. Ф. Сідарук
|
1
|
Г. Філдынг
|
1
|
Г. Халасцякоў
|
1
|
Г. Цюцюннік
|
1
|
Г. Э. Друцкі-Любецкі
|
1
|
ГК Арашхаза
|
1
|
Г. Ю. Рэйшаль
|
1
|
Г. Ю. Хадкевіч
|
1
|
Г. Я. Бацюшка
|
1
|
ГІАП
|
1
|
ГІП
|
1
|
ГДАУ
|
1
|
ГК Ізвіджач
|
1
|
ГК АЗС-АВФ Бяла Падляска
|
1
|
ГК Авіятар Кіеў
|
1
|
ГК Адаргею Секуеск
|
1
|
ГК Азоты-Пулавы
|
1
|
ГК Альмерыя
|
1
|
ГК Антэкера
|
1
|
ГК Арагон
|
1
|
Ганна Iгараўна Клімец
|
1
|
Ганна Аляксандра Радзівіл
|
1
|
Герпетафаўна
|
1
|
Генеральны план Магілёва
|
1
|
Генадзь Мацур
|
1
|
Генадзь Невыглас
|
1
|
Генадзь Чысцякоў
|
1
|
Генадзь Эдуардавіч Чарняўскі
|
1
|
Генерал-лейтэнант авіяцыі
|
1
|
Генерал-маёр танкавых войскаў
|
1
|
Генерал-оберст
|
1
|
Генерала-лейтэнант
|
1
|
Генеральнае консульства Украіны ў Брэсце
|
1
|
Генеральны вікарый
|
1
|
Генеральны камісар Грамадзянскага ўпраўлення Усходніх зямель
|
1
|
Генеральны план Брэста
|
1
|
Генеральны план Гродна
|
1
|
Генплан Гродна
|
1
|
Генадзь Ветраў
|
1
|
Генплан Магілёва
|
1
|
Генры Vаргента (старэйшы)
|
1
|
Генрык Вольф
|
1
|
Генрык Генела
|
1
|
Генрык Катлубай
|
1
|
Генрык Масціцкі
|
1
|
Генрых Багдзевіч
|
1
|
Генрых Гайна Флемінг
|
1
|
Генрых Крысціян Магнус Кленгель
|
1
|
Генрых Курнатоўскі
|
1
|
Генрых Стыбаневіч
|
1
|
Генрых Траццяк
|
1
|
Генуэзская канферэнцыя
|
1
|
Генадзь Віктаравіч Захарчанка
|
1
|
Генадзь Андрэевіч Касцюкоў
|
1
|
Георгэ Андронік
|
1
|
Гвардзейскі завулак (Баранавічы)
|
1
|
Гатычны шрыфт
|
1
|
Гатэль «Інтурыст» (Брэст)
|
1
|
Гацішчы
|
1
|
Гаёвая вуліца (Брэст)
|
1
|
Гаёвая вуліца (Пінск)
|
1
|
Гаўе
|
1
|
Гаўрыла Здановіч
|
1
|
Гаўрыла Керла
|
1
|
Гаўрыла Керло
|
1
|
Гаўрыла Тышковіч
|
1
|
Гаўрыіл Мікалаевіч Траяпольскі
|
1
|
Гаўрыіл Станіслававіч Здановіч
|
1
|
Гвардзейская вуліца (Брэст)
|
1
|
Гданьскае ваяводства
|
1
|
Генадзь Анатолевіч Радчук
|
1
|
Геаграфічны факультэт БрДУ
|
1
|
Геаграфія глебаў
|
1
|
Геалагічны помнік прыроды
|
1
|
Геаметрычны арнамент
|
1
|
Геват
|
1
|
Гекхан Джынгез
|
1
|
Гелдаўская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Гелена-Ганна з Гербуртаў
|
1
|
Гелена Ромер-Ахенкоўская
|
1
|
Генадзь Іванавіч Бандурын
|
1
|
Генадзь Іванавіч Валынец
|
1
|
Генадзь Іванавіч Козел
|
1
|
Генадзь Аляксандравіч Фалей
|
1
|
Генадзь Аляксеевіч Вішнякоў
|
1
|
Георг М. фон Фюрстэнгоф
|
1
|
Георгі Апокаў
|
1
|
Гасцініца Брэсцкага абкама КПБ
|
1
|
Герб «Флемінг»
|
1
|
Герб «Крышпін»
|
1
|
Герб «Магіла»
|
1
|
Герб «Масальскі III»
|
1
|
Герб «Палубінскі»
|
1
|
Герб «Плятэр»
|
1
|
Герб «Праўдзіц»
|
1
|
Герб «Пяжхала»
|
1
|
Герб «Размер»
|
1
|
Герб «Рэйтан»
|
1
|
Герб «Слізень»
|
1
|
Герб «Суліма»
|
1
|
Герб «Тапор»
|
1
|
Герб «Трыўдар»
|
1
|
Герб Івацэвіцаў
|
1
|
Герб «Зыберг»
|
1
|
Герб Мілана
|
1
|
Герб Сапегаў
|
1
|
Герб Сфорца
|
1
|
Герберт Спенсер
|
1
|
Гербоўнік літоўскі
|
1
|
Гердышкі
|
1
|
Герман Іванавіч Пучкоў
|
1
|
Герман Загорскі
|
1
|
Герман Ліберман
|
1
|
Герман Філімонаў
|
1
|
Герман Шардзін
|
1
|
Германія пад акупацыяй саюзнікаў
|
1
|
Героі Савецкага Саюза
|
1
|
Герб «Кошбак»
|
1
|
Герб «Дэспат»
|
1
|
Георгіеўская вуліца (Брэст)
|
1
|
Георгій Разанка
|
1
|
Георгіеўская царква (Вычулкі)
|
1
|
Георгій (Вайтовіч)
|
1
|
Георгій Андраюк
|
1
|
Георгій Барздоў
|
1
|
Георгій Бровін
|
1
|
Георгій Грынкевіч
|
1
|
Георгій Давідзюк
|
1
|
Георгій Даніловіч
|
1
|
Георгій Забедашвілі
|
1
|
Георгій Казлоў
|
1
|
Георгій Канстанцінавіч Недзьведзь
|
1
|
Георгій Міхайлавіч Стацэвіч
|
1
|
Георгій Пятровіч Губанаў
|
1
|
Георгій Халасцякоў
|
1
|
Герб «Друцк» зменены
|
1
|
Георгіяс Дзіяліс
|
1
|
Герадотава мора
|
1
|
Геральдычны савет пры прэзідэнце Беларусі
|
1
|
Геранёнскае староства
|
1
|
Геранім Гастомскі
|
1
|
Геранім Друцкі-Любецкі (1779-1844)
|
1
|
Геранім Жаба
|
1
|
Геранім Пузына
|
1
|
Геранім Салагуб
|
1
|
Герасімюк
|
1
|
Герб «Агеньчык»
|
1
|
Герб «Агінец»
|
1
|
Герб «Адынец»
|
1
|
Герб «Біспінг»
|
1
|
Гатычная муроўка
|
1
|
Гасціны двор (Кобрын)
|
1
|
Ганна Аляксандраўна Бачкарова
|
1
|
Ганна з Мікульскіх
|
1
|
Ганна з Валовічаў
|
1
|
Ганна з Весялоўскіх
|
1
|
Ганна з Гастомскіх
|
1
|
Ганна з Глябовічаў
|
1
|
Ганна з Грабоўскіх
|
1
|
Ганна з Дунін-Глушынскіх
|
1
|
Ганна з Дэ Раесаў
|
1
|
Ганна з Завішаў
|
1
|
Ганна з Касцевічаў
|
1
|
Ганна з Касцюшкаў
|
1
|
Ганна з Катовічаў
|
1
|
Ганна з Кезгайлаў
|
1
|
Ганна з Косткаў
|
1
|
Ганна з Нарамоўскіх
|
1
|
Ганна з Браніцкіх
|
1
|
Ганна з Ордаў
|
1
|
Ганна з Панятоўскіх
|
1
|
Ганна з Пякарскіх
|
1
|
Ганна з Радзімінскіх
|
1
|
Ганна з Саламярэцкіх
|
1
|
Ганна з Фірлеяў
|
1
|
Ганна з Чацвярцінскіх
|
1
|
Ганна з Шуйскіх
|
1
|
Ганна са Шчытоў-Неміровічаў
|
1
|
Гановер-Бургдорф
|
1
|
Ганс Адольф фон Мольтке
|
1
|
Ганс Бідэрман
|
1
|
Ганс Фалада
|
1
|
Ганна з Быхаўцаў
|
1
|
Ганна з Беразоўскіх
|
1
|
Ганцавіцкае педагагічнае вучылішча
|
1
|
Ганна Магдалена з Радзівілаў
|
1
|
Ганна Аўстрыячка
|
1
|
Ганна Бацюшка
|
1
|
Ганна Белявец
|
1
|
Ганна Бурава
|
1
|
Ганна Вейцман
|
1
|
Ганна Вячаславаўна Шчэрба
|
1
|
Ганна Гайдукова
|
1
|
Ганна Гальшанская
|
1
|
Ганна Даўгірдаўна
|
1
|
Ганна Дэспат-Бранковіч
|
1
|
Ганна Кобрынская
|
1
|
Ганна Краўчанка
|
1
|
Ганна Куцэнка
|
1
|
Ганна Мазавецкая
|
1
|
Ганна з Асоўскіх
|
1
|
Ганна Марыя Чартарыйская
|
1
|
Ганна Марыяна з Палубінскіх
|
1
|
Ганна Насута
|
1
|
Ганна Нахаева
|
1
|
Ганна Піліпенка
|
1
|
Ганна Сапега
|
1
|
Ганна Сапяжанка
|
1
|
Ганна Сендзер
|
1
|
Ганна Соф'я Зяновіч
|
1
|
Ганна Сэндэр
|
1
|
Ганна Сямёнаўна
|
1
|
Ганна Тэрэза з Летаваў
|
1
|
Ганна Юр’еўна
|
1
|
Ганна Якімава
|
1
|
Ганута
|
1
|
Ганцавіцкая цэнтральная бальніца
|
1
|
Гастынгс
|
1
|
Гарнізон Баранавічы, Польшча
|
1
|
Гарадскі парк Пружан
|
1
|
Гарадскі цэнтр алімпійскага рэзерву па тэнісе
|
1
|
Гарадскі ўніверсітэт Нью-Ёрка
|
1
|
Гарадскія могілкі па праспекце Касманаўтаў, Гродна
|
1
|
Гаражная вуліца (Маларыта)
|
1
|
Гарачае водазабеспячэнне
|
1
|
Гараіны
|
1
|
Гарбарня
|
1
|
Гарбарская вуліца (Пінск)
|
1
|
Гарбарства
|
1
|
Гарбова
|
1
|
Гарвыканкам
|
1
|
Гаржа
|
1
|
Гарохаўская вуліца (Пінск)
|
1
|
Гарадскі каледж Нью-Ёрка
|
1
|
Гаррамаўтадар Мінгарвыканкама
|
1
|
Гарт-плюс
|
1
|
Гартанг
|
1
|
Гартэнзія Скірмунт
|
1
|
Гарупа
|
1
|
Гарцэрскі Крыж
|
1
|
Гарызантальная бочка
|
1
|
Гарызонт (гасцініца, Бабруйск)
|
1
|
Гарыйскі муніцыпалітэт
|
1
|
Гарыйскі раён
|
1
|
Гарынскі камбінат будаўнічых матэрыялаў
|
1
|
Гаспадарча-карысныя расліны
|
1
|
Гастомскія
|
1
|
Гастролі
|
1
|
Гарадскі парк
|
1
|
Гарадскі завулак (Брэст)
|
1
|
Ганцавіцкая цэнтральная раённая бальніца
|
1
|
Гарадзеншчына
|
1
|
Ганцавіцкі час
|
1
|
Ганчарная вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Ганчарная вуліца (Пінск)
|
1
|
Гаплік
|
1
|
Гапіенка
|
1
|
Гар Сідарук
|
1
|
Гара Герцля
|
1
|
Гара Памір
|
1
|
Гараджане
|
1
|
Гарадзейская воласць
|
1
|
Гарадзейская вуліца (Баранавічы)
|
1
|
Гарадзенскае староства
|
1
|
Гарадзенская воласць
|
1
|
Гарадзец-агра
|
1
|
Гарадскі дом культуры (Пінск)
|
1
|
Гарадзецкае княства
|
1
|
Гарадзечанская воласць
|
1
|
Гарадзішча, маёнтак
|
1
|
Гарадзішча (Бяльскі павет)
|
1
|
Гарадзішчанскае балота
|
1
|
Гарадное радовішча глін
|
1
|
Гараднянская вуліца (Брэст)
|
1
|
Гарадок, Беластоцкі павет
|
1
|
Гарадская акруга Сямёнаўскі
|
1
|
Гарадская акруга горад Варонеж
|
1
|
Гарадская вобласць Сафія
|
1
|
Гарадская вуліца (Брэст)
|
1
|
Гарадская клінічная бальніца хуткай медыцынскай дапамогі (Мінск)
|
1
|
Гарадское паселішча Саснагорск
|
1
|
С. Кавенька
|