Wanted |
Title
|
45
|
Гроднаграмадзянпраект
|
44
|
Галоўка, архітэктура
|
24
|
Таццяна Уладзіміраўна Бялова
|
23
|
Прасценак
|
20
|
Гродзенская дыяцэзія епархія
|
19
|
ФК Дынама-2 Мінск
|
18
|
Комі АССР
|
17
|
Людвік Гжэбень
|
17
|
Геалагічны помнік прыроды
|
16
|
Гістарычны цэнтр Гродна
|
16
|
Ганна з Хадкевічаў
|
15
|
Ганаровая грамата Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь
|
14
|
Соф’я з Сапегаў
|
14
|
Варшаўская зямля
|
13
|
Ганна з Кішкаў
|
13
|
Андрэй Іванавіч Вішнявецкі
|
13
|
Фядора Бабіч-Друцкая-Сакалінская
|
13
|
Акруга Мідлсекс
|
13
|
Ганна Андрэеўна Сангушка
|
13
|
Уладзіслаў Вяроўкін-Шэлюта
|
13
|
Соф’я з Манівідаў
|
13
|
Неабарока
|
12
|
Андрэй Аляксандравіч Сангушка
|
12
|
Палубінскія
|
11
|
Настасся з Алізаровічаў
|
11
|
Яўхімія з Вярбіцкіх
|
11
|
Барочны шчыт
|
11
|
Караль Сулістроўскі
|
11
|
Іст-Брансуік
|
11
|
Ганна Марыяна з Палубінскіх
|
11
|
Лукрэцыя Марыя Строцы
|
11
|
Варажскі шчыт
|
10
|
Соф’я з Вейгераў
|
10
|
Канстанцыя з Млечкаў
|
10
|
Соф’я з Білевічаў
|
10
|
Ганна Барбара з Копцяў
|
10
|
Навагрудская настаўніцкая семінарыя
|
10
|
Навагрудскае педагагічнае вучылішча
|
10
|
Маршалак Трыбунала Вялікага Княства Літоўскага
|
10
|
Вуліца Дзяржынскага, Гродна
|
10
|
Багдан Грынькавіч Валовіч
|
10
|
Каталіцкі біскуп
|
10
|
Алена Юр’еўна Гальшанская
|
10
|
Ян Марэк Гіжыцкі
|
10
|
Барбара з Раецкіх
|
9
|
Андрэй Капуста
|
9
|
Ганна з Пацаў
|
9
|
Ганна з Радзівілаў
|
9
|
Соф’я Канстанцыя з Валадковічаў
|
9
|
Браўнсбергскі езуіцкі калегіум
|
9
|
ФК Шахцёр Караганда
|
9
|
Міністэрства фінансаў ЗША
|
9
|
Іван Іванавіч Валовіч
|
9
|
Ларэнца Строцы
|
9
|
Марыя Мак’явелі
|
9
|
Іван Іванавіч Сапега
|
9
|
Маршалак шляхты
|
9
|
Марына з Капустаў
|
9
|
Другая зборная Беларусі па футболе
|
9
|
Старт (стадыён, Ліда)
|
9
|
Гроднасельбудпраект
|
8
|
Ганаровая грамата Гродзенскага абласнога выканаўчага камітэта
|
8
|
Раіна з Валовічаў
|
8
|
Фёдар Фёдаравіч Друцкі-Канопля
|
8
|
Алег Герасімчык
|
8
|
Аляксандр Пузач
|
8
|
Вышэйшая партыйная школа пры ЦК КПСС
|
8
|
Косаўскі павет
|
8
|
Алена з Корсакаў
|
8
|
Віленская гімназія
|
8
|
Соф’я Таргавіцкая
|
8
|
Катажына з Чарніцкіх
|
8
|
Моладзевы чэмпіянат Еўропы па футболе 2011
|
8
|
Староста гарадзенскі
|
8
|
Соф’я з Ісайкоўскіх
|
8
|
Францкевічы-Радзімінскія
|
8
|
Ганаровы грамадзянін горада Гродна
|
8
|
Ганна з Есьманаў
|
8
|
Пракуратура Гродзенскай вобласці
|
8
|
Дыяцэзіяльны біскуп
|
8
|
Гміна Чамяры
|
8
|
Іван Хадкевіч
|
8
|
Сафія Юр’еўна Слуцкая
|
8
|
EUR-Lex
|
8
|
Дзмітрый Купнеўскі
|
8
|
Дзяржаўны сакратарыят па эканамічных пытаннях
|
8
|
Юрый Каратай
|
8
|
Дэпутат Трыбунала Вялікага Княства Літоўскага
|
8
|
Архітэктура барока
|
8
|
Герб «Стрэмя»
|
8
|
Юстына з Быхаўцаў
|
8
|
Пасол на Сойм Рэчы Паспалітай
|
7
|
Прэмія Ленінскага камсамола Беларусі
|
7
|
Маскоўская духоўная семінарыя
|
7
|
Кацярына з Палубінскіх
|
7
|
Дэпутат Вярхоўнага Савета Беларусі
|
7
|
Старшыня Ваўкавыскага раённага выканаўчага камітэта
|
7
|
Ганна Алемані
|
7
|
Настасся Васільеўна
|
7
|
Шпіталь
|
7
|
Крожскі езуіцкі калегіум
|
7
|
Палонія з Валовічаў
|
7
|
Багдана Канстанцінаўна Друцкая-Канопля
|
7
|
Настасся Паўшанка
|
7
|
Іван Васілевіч Яраславіч
|
7
|
Румлёва (жылы раён)
|
7
|
Крысціна з Пацеяў
|
7
|
Васіль Копаць
|
7
|
Аляксандр Аляксандравіч Палубінскі
|
7
|
Еўдакія Варатынская
|
7
|
Сулістроўскія
|
7
|
Дзмітрый Лапко
|
7
|
Вайсковыя могілкі Павонзкі
|
7
|
Ганна з Тарлаў
|
7
|
Герольд Litherland
|
7
|
Род Сулістроўскіх
|
7
|
Ганна з Сямашкаў
|
7
|
Казырок
|
7
|
Гербоўнік беларускай шляхты
|
7
|
Гаспода
|
7
|
Юрый Міхайлавіч Шышаўскі (Талачынскі)
|
7
|
Дзевятоўка (жылы раён)
|
7
|
Прывакзальная плошча (Гродна)
|
7
|
Міністэрства міжнародных спраў Канады
|
7
|
Алена Маклок
|
7
|
Род Францкевічаў-Радзімінскіх
|
7
|
ФК Жэтысу Талдыкарган
|
6
|
Раксана з Туроўскіх
|
6
|
Настасся Друцкая-Талачынская
|
6
|
Алег Кірэня
|
6
|
Аўгустова (сядзіба)
|
6
|
Расійская акадэмія дзяржаўнай службы
|
6
|
Тарэц
|
6
|
Доктар медыцыны
|
6
|
Станіслаў Шыдлавецкі
|
6
|
Дамінік Алойзы Валадковіч
|
6
|
Род Біспінгаў
|
6
|
Рафал Сулістроўскі
|
6
|
Доктар багаслоўя
|
6
|
Падстолі ашмянскі
|
6
|
Ашмянскі дзяржаўны аграрна-эканамічны каледж
|
6
|
Кацярына з Тышкевічаў
|
6
|
Дзмітрый Траско
|
6
|
Мінская вобласць, Гродзенская вобласць
|
6
|
Антуан Маёраў
|
6
|
Юліянія
|
6
|
Упраўленне па будаўніцтве і архітэктуры Гродзенскага аблвыканкама
|
6
|
Аляксей Лазко
|
6
|
Мірскае графства
|
6
|
Міхал Францкевіч-Радзімінскі
|
6
|
Гміна Любча
|
6
|
Бродзіц (герб)
|
6
|
Ганна з Трызнаў
|
6
|
Казімір Мікалай Сапега
|
6
|
Аляксандра з Гальшанскіх
|
6
|
Ульяна Іванаўна Яраславіч
|
6
|
Гродзенская мужчынская гімназія
|
6
|
Аляксандра Дзмітрыеўна Друцкая
|
6
|
Андрэй Рыгоравіч Корсак
|
6
|
Юрый Вярбіцкі
|
6
|
Юліянія Іванаўна Карачаўская
|
6
|
Юрый Валовіч
|
6
|
Прэмія Міністэрства архітэктуры і будаўніцтва Рэспублікі Беларусь імя У. А. Караля
|
6
|
Дэпутат Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь
|
6
|
Гродзенскі філіял Белдзяржпраекта
|
6
|
Канстанцін Фёдаравіч Друцкі-Канопля
|
6
|
Ганаровая грамата Парламенцкага Сходу Саюза Беларусі і Расіі
|
6
|
Беларусь (санаторый, Друскінінкай)
|
6
|
Палявы шпат
|
6
|
Апалонія Бжастоўская
|
6
|
Каралеўскі сакратар
|
6
|
Багдана Шымковіч
|
6
|
Гальшка з Хадкевічаў
|
6
|
Тэрэза з Янішэўскіх
|
6
|
Ганаровай граматай Савета Міжпарламенцкай Асамблеі дзяржаў-удзельніц СНД
|
6
|
Ганаровы грамадзянін Смаргонскага раёна
|
6
|
ФК Крыўбас Крывы Рог
|
6
|
Іван Грынькавіч Валовіч
|
6
|
Скарбнік
|
6
|
ФК Кайсар Кызыларда
|
6
|
Варшаўскі езуіцкі калегіум
|
6
|
Варшаўскае таварыства сяброў навук
|
6
|
Яўнута Бельская
|
6
|
Вадзім Спасюк
|
6
|
Крыштаф Бжастоўскі
|
6
|
Яўген Санюк
|
6
|
Соф’я з Газдікава
|
6
|
ФК Табол Кастанай
|
5
|
Канструктывізм
|
5
|
Война Мацвеевіч Грычына
|
5
|
Марыяна з Лукомскіх
|
5
|
Маршалак земскі ваўкавыскі
|
5
|
Францкевіч-Радзімінскі
|
5
|
Аляксандр Пшаздзецкі
|
5
|
ФК Наўбахор
|
5
|
Уладзіслаў Сырыська
|
5
|
Марцыяна з Сясіцкіх
|
5
|
Кіеўскае княства
|
5
|
Якуб Сабескі
|
5
|
Халецкія
|
5
|
Аляксей Дварэцкі
|
5
|
Францішка з Агінскіх
|
5
|
Тэль-Авіўская акруга
|
5
|
N Палубінская
|
5
|
Аляксей Клачкевіч
|
5
|
Кірыл Ганчарук
|
5
|
Мікалай Пятровіч Кухмістровіч
|
5
|
Мікалай Рындзюк
|
5
|
Белкамунпраект
|
5
|
Вуглавы, гандбол
|
5
|
Белжылпраект
|
5
|
Віленская навучальная акруга
|
5
|
Аляксандра з Чартарыйскіх
|
5
|
Тэрэза з Данілевічаў
|
5
|
Фядора з Валовічаў
|
5
|
Ганаровая грамата Адміністрацыі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
|
5
|
Канстанцыя з Сапегаў
|
5
|
Фае
|
5
|
Рэвалюцыйны рух у Заходняй Беларусі
|
5
|
Кандыдат у майстры спорту Беларусі
|
5
|
Марыя з Мірскіх
|
5
|
ФК Харкаў
|
5
|
Тэафілія з Ляшчынскіх
|
5
|
Тэрэза з Тышкевічаў
|
5
|
Суперкубак Беларусі па футболе 2020
|
5
|
Прэмія імя У. А. Караля
|
5
|
Гістарычны цэнтр Навагрудка
|
5
|
Ганна з Вішнявецкіх
|
5
|
Марыяна з Агінскіх
|
5
|
Брэсцкі аблвыканкам
|
5
|
Гальшка з Глябовічаў
|
5
|
Галоўны архітэктар праектаў
|
5
|
Антоній Ян Тышкевіч
|
5
|
Галоўка (архітэктура)
|
5
|
Аляксандр Буцько
|
5
|
Член-карэспандэнт Акадэміі аграрных навук Беларусі
|
5
|
Сухадольскія
|
5
|
Кайлікін
|
5
|
Соф’я Тэафіла з Даніловічаў
|
5
|
Соф’я Судзімонтаўна
|
5
|
Альбярцін
|
5
|
Падкаморы новагародскі
|
5
|
ФК Зорка Крапыўныцкы
|
5
|
Соф’я з Незабытоўскіх
|
5
|
Барбара з Сулістроўскіх
|
5
|
Станіслаў Масальскі
|
5
|
Яўген Баль
|
5
|
Ян Гружэўскі
|
5
|
Жыровіцкае духоўнае вучылішча
|
5
|
Сяргей Крот
|
5
|
Міхаіл Збаражскі
|
5
|
Ян Тарла
|
5
|
Сярэдняя спецыяльная навучальная ўстанова
|
5
|
Міхал Сулістроўскі
|
5
|
Гродзенская абласная праектная кантора «Аблпраект»
|
5
|
Эрнест Вейгер
|
5
|
Уладзімір Казко
|
5
|
Мінскграмадзянпраект
|
5
|
Юрысдыкцыя
|
5
|
Род Дзяконскіх
|
5
|
Варшаўскае ваяводства
|
5
|
Гродзенская гімназія
|
5
|
Беларускія народныя песні
|
5
|
Тэадора Аляксандра з Сапегаў
|
5
|
Максім Квенцар
|
5
|
Слонімскае староства
|
5
|
Аляксей Ярмантовіч
|
5
|
Георгій Чытанава
|
5
|
Аляксей Шубянок
|
5
|
Барыс Карэлаў
|
5
|
Вуліца Віленская (Гродна)
|
5
|
Лідсельмаш
|
5
|
Сірпуцій
|
5
|
Раман Ян Данілевіч
|
5
|
Раслінны арнамент
|
5
|
Яўген Грэмза
|
5
|
Слонімскі павет (1921—1940)
|
5
|
Герб «Бродзіц»
|
5
|
Кацярына Яўгенія з Тышкевічаў
|
5
|
Дарота з Дарагастайскіх
|
5
|
Станковая скульптура
|
5
|
Князі гарадзенскія
|
4
|
Слонімскі павет (Польская Рэспубліка)
|
4
|
Адам Біспінг
|
4
|
Тамаш Зяньковіч
|
4
|
Мацей Глазына
|
4
|
Мацей Мыцельскі
|
4
|
Мацей Рудаміна
|
4
|
Ларэнца Эмілія Гвічардзіні
|
4
|
Аляксей Чарнадараў
|
4
|
Канстанцыя Аляксандра з Камінскіх
|
4
|
7 тысячагоддзе да н.э.
|
4
|
Ганна з Валовічаў
|
4
|
Губернскі інжынер
|
4
|
Людвіка з Шэметаў
|
4
|
Міхал Масальскі
|
4
|
Міхал Нарбут
|
4
|
Ларэнца Строцы Альтавіці
|
4
|
Харунжы ваўкавыскі
|
4
|
Паўмесяц
|
4
|
Харунжы гарадзенскі
|
4
|
Скроневыя кольцы
|
4
|
Прэмія Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
|
4
|
Гірлянда
|
4
|
Swissinfo
|
4
|
Гродзенскі філіял інстытута «Белкалгаспраект»
|
4
|
Вольга Князева
|
4
|
Барбара з Сапегаў
|
4
|
Рэстаўратар
|
4
|
Сожскае зледзяненне
|
4
|
Гродзенская эканомія
|
4
|
Кіданне молата
|
4
|
Гарадзенская эканомія
|
4
|
Гродзенскі дзяржаўны каледж мастацтваў
|
4
|
Наруш
|
4
|
Герб «Біспінг»
|
4
|
Літоўскі мастацкі музей
|
4
|
Броўка, архітэктура
|
4
|
Гродзенскі галоўны суд
|
4
|
Ельскія
|
4
|
Навагрудскае педвучылішча
|
4
|
Мікіта Пацэнка
|
4
|
Сямён Алізаровіч
|
4
|
Польская сацыялістычная партыя
|
4
|
Пасяленне Сосенскае
|
4
|
СОАТО
|
4
|
НКУС Менска
|
4
|
Ганна з Сапегаў
|
4
|
Курсы «Выстрал»
|
4
|
Аляксандр Чаховіч-Ляхавіцкі
|
4
|
Т. Чорная
|
4
|
Сяргей Шляхавы
|
4
|
Ганна з Касцевічаў
|
4
|
Медыцынскі факультэт Маскоўскага ўніверсітэта
|
4
|
Таварыства ўрачоў Гродзенскай губерні
|
4
|
Варшаўскае сталічнае ваяводства
|
4
|
Гродзенскія каралеўскія мануфактуры
|
4
|
Кубак Садружнасці
|
4
|
Уладзіслаў Давідовіч
|
4
|
Зала
|
4
|
Казімір Юзаф Нарбут
|
4
|
Казімір Адрыян Масальскі
|
4
|
Кульбакі (Лідскі раён)
|
4
|
Лапеніца
|
4
|
Авоід
|
4
|
Герб «Слізень»
|
4
|
Юрыдычны факультэт СПбДУ
|
4
|
ФК Прамень-Энергія Уладзівасток
|
4
|
Антон Андрэеў
|
4
|
Сяргей Падрэцкі
|
4
|
Вуліца Падольная, Гродна
|
4
|
Ганна з Хадароўскіх
|
4
|
Войтка Нарушэвіч
|
4
|
Канстанцін Крыштаф Вішнявецкі
|
4
|
Староста ковенскі
|
4
|
Інстытут чырвонай прафесуры
|
4
|
Яўстахій Казімір Валовіч
|
4
|
Фарты (жылы раён)
|
4
|
ФК Атырау
|
4
|
Алыцкая ардынацыя
|
4
|
Вераніка з Канажэўскіх
|
4
|
Дзмітрый Сай
|
4
|
Крыдалі
|
4
|
Ружа з Шукштаў
|
4
|
Манументальная скульптура
|
4
|
Актавая зала
|
4
|
Фокнерскі мемарыяльны парк
|
4
|
Марак Сабескі
|
4
|
Кацярына з Агінскіх
|
4
|
Разыгрывальнік, гандбол
|
4
|
Старосты ваўкавыскія
|
4
|
Старосты гарадзенскія
|
4
|
Дзяніс Хадаронак
|
4
|
Якуб Кунцэвіч
|
4
|
Марцін Грабоўскі
|
4
|
Крысціна Барбара з Глябовічаў
|
4
|
ФК Алмалык
|
4
|
Аляксандр Іванавіч Палубінскі
|
4
|
Маршалак
|
4
|
Іван Варсовіч
|
4
|
Г. Мачульскі
|
4
|
Кацярына з Аборскіх
|
4
|
Кацярына з Войнаў
|
4
|
Падстароста
|
4
|
Асіметрыя
|
4
|
Тэадора з Агінскіх
|
4
|
Тэадора Кедржынская
|
4
|
Тэадора са Стрыенскіх
|
4
|
Дарога Р45
|
4
|
Вялікі Парыж
|
4
|
Максім Дубай
|
4
|
Дарога Р41
|
4
|
ВДНГ СССР
|
4
|
Соф’я з Хадкевічаў
|
4
|
Павел Вакуліч
|
4
|
Вышэйшая партыйная школа
|
4
|
Клаус Вейгер
|
4
|
Керамічная плітка
|
4
|
Ян Грабоўскі
|
4
|
Максім Хадзянкоў
|
4
|
Юзаф Ігнацы Валовіч
|
4
|
Арцём Салыга
|
4
|
Алена з Ваньковічаў
|
4
|
Ходзька Юр’евіч
|
4
|
Кацярына з Радзівілаў
|
4
|
Кацярына з Пацаў
|
4
|
Кацярына з Копцяў
|
4
|
Німб
|
4
|
Дзмітрый Дубатоўка
|
4
|
Станіслаў Думін
|
4
|
Кацярына з Дольскіх
|
4
|
Віжуны
|
4
|
Крысціна з Дэнгафаў
|
4
|
Альжбета з Сапегаў
|
4
|
Маршалак земскі гарадзенскі
|
4
|
Член-карэспандэнт Беларускай акадэміі архітэктуры
|
4
|
Пётр Пацей
|
4
|
Францішак Друцкі-Любецкі
|
4
|
Ядвіга са Снапкоўскіх
|
4
|
ФК Карона Кельцы
|
4
|
Аляксандр Віктаравіч Сявенка
|
4
|
Пётр Аляхновіч
|
4
|
Маршалак земскі лідскі
|
4
|
Трабская воласць
|
4
|
Гісторыка-філалагічны факультэт Санкт-Пецярбургскага ўніверсітэта
|
4
|
Ізабела з Радзівілаў
|
4
|
Пярэселка (жылы раён)
|
4
|
Ізабела з Нарушэвічаў
|
4
|
Каралеўскі дваранін
|
4
|
Ганаровая грамата Гродзенскага абласнога Савета дэпутатаў
|
4
|
Ягор Мацвееў
|
4
|
Рыгор Рыгоравіч Трызна
|
4
|
Ганаровая грамата Міністэрства аховы здароўя Беларусі
|
4
|
Дарота з Касцевічаў
|
4
|
Яанна з Гружэўскіх
|
4
|
Аляксандр Майбарада
|
4
|
Андрэй Агапаў
|
4
|
Яўген Смаль
|
4
|
Пётр Струміла
|
4
|
ФК Рыжская футбольная школа
|
4
|
Марына Юр’еўна Заслаўская
|
4
|
Стары Лёвенскі ўніверсітэт
|
4
|
Стольнік ашмянскі
|
4
|
Біспінг
|
4
|
Карыят
|
4
|
Пётр Францішак Чаховіч-Ляхавіцкі
|
4
|
Крысціна са Швыкоўскіх
|
4
|
Соф’я з Зяновічаў
|
4
|
ФК Іртыш Паўладар
|
3
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе 2002/2003
|
3
|
Данскія могілкі
|
3
|
Дарота Генрыка з Пшэбяндоўскіх
|
3
|
Гродзенскі навукова-даследчы і праектны інстытут азотнай прамысловасці і прадуктаў арганічнага сінтэзу
|
3
|
Гродзенскі філіял «Белжылпраекта»
|
3
|
Тшцінецкая культура
|
3
|
Вольга Гарбачова
|
3
|
Таварыства шубраўцаў
|
3
|
Чэмпіянат Арменіі па футболе
|
3
|
Васіль Васіленка
|
3
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе 2004/2005
|
3
|
Пашча
|
3
|
Гістарычны факультэт Гродзенскага дзяржаўнага ўніверсітэта
|
3
|
Юдзіцкія
|
3
|
Тыф
|
3
|
Падстароста гарадзенскі
|
3
|
Дарагічынскі езуіцкі калегіум
|
3
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе 2000/2001
|
3
|
Аўтамабільная прамысловасць
|
3
|
Палатно
|
3
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе 1999/2000
|
3
|
Тарноўская воласць
|
3
|
Паўднёва-Усходні жылы раён (Гродна)
|
3
|
Ізабела з Наневічаў
|
3
|
Павел Кола
|
3
|
Ігар Слесарчук
|
3
|
Барнет
|
3
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе 1998/1999
|
3
|
Багуслаў Незабытоўскі
|
3
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе 2003/2004
|
3
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе 1997/1998
|
3
|
Скарбовая камісія ВКЛ
|
3
|
Гродзенская турма
|
3
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе 1996/1997
|
3
|
Весялоўскія
|
3
|
Аўгустоўская губерня
|
3
|
Пакланенне
|
3
|
Падстолі гарадзенскі
|
3
|
Гродзенскі аблпраект
|
3
|
Барбара з Агінскіх
|
3
|
NN Бучацкая
|
3
|
Ігнацы Сцыпіён
|
3
|
Вуглавы (гандбол)
|
3
|
Гродзенскі будаўнічы тэхнікум
|
3
|
Свята-Міхайлаўская царква (Гутава)
|
3
|
Гродзенскі філіял інстытута «Белспецпраектрэстаўрацыя»
|
3
|
Гродзенскі аўтобус
|
3
|
Падкаморы ваўкавыскі
|
3
|
Ворыва
|
3
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе 2010/2011
|
3
|
Падваявода
|
3
|
Гроднадзіпрабуд
|
3
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе 1995/1996
|
3
|
Ігнацій Нарбут
|
3
|
Воранаўскі раённы выканаўчы камітэт
|
3
|
Святлацень
|
3
|
Партызанская брыгада «Перамога»
|
3
|
Аўгустоўскі павет, Расійская імперыя
|
3
|
Грозаўскі полк
|
3
|
Дамінік Радзівіл
|
3
|
Вузел Еднасці
|
3
|
Іерусалімская акруга
|
3
|
N з Нарушэвічаў
|
3
|
Гродзенскі філіял інстытута «Белдзяржпраект»
|
3
|
Патоп (раман)
|
3
|
Барбара Пілецкая
|
3
|
Гродзенскі абласны клінічны кардыялагічны цэнтр
|
3
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе 2008/2009
|
3
|
Павятовыя маршалкі Гродзенскай губерні
|
3
|
Гродзенскі абласны суд
|
3
|
Барбара з Кунцэвічаў
|
3
|
Род Рдултоўскіх
|
3
|
Готараўшчына
|
3
|
Габрыэль Шэмет
|
3
|
Ганаровая грамата Вышэйшай атэстацыйнай камісіі Рэспублікі Беларусь
|
3
|
Пярэселка
|
3
|
Гамілетыка
|
3
|
Пяскі (Лідскі раён)
|
3
|
Руслан Тулай
|
3
|
Галена з Біспінгаў
|
3
|
Пінскае староства
|
3
|
Вадзім Міхалевіч
|
3
|
Пісар земскі
|
3
|
Старшыня Лідскага раённага выканаўчага камітэта
|
3
|
Старшыня Гродзенскага гарадскога выканаўчага камітэта
|
3
|
Старшыня Бераставіцкага раённага выканаўчага камітэта
|
3
|
РЦФВС
|
3
|
Старосты слонімскія
|
3
|
Радзівілаўская камісія
|
3
|
Рыгор Іванавіч Корсак
|
3
|
Шпалера
|
3
|
Віталь Жукоўскі
|
3
|
Ганна Галаўня-Астрожацкая
|
3
|
Суддзя земскі ваўкавыскі
|
3
|
Будынак мужчынскай гімназіі, Гродна
|
3
|
Шчасная Ганна з Рудамінаў-Дусяцкіх
|
3
|
Ганна Канстанцінаўна Крошынская
|
3
|
Рышчыцы
|
3
|
Ганна Даўгірдаўна
|
3
|
Ганна Багданаўна Сапега
|
3
|
Соф’я з Жалкеўскіх
|
3
|
Суддзя гродскі
|
3
|
Рытм (архітэктура)
|
3
|
Вуліца Таўлая (Ліда)
|
3
|
Рымавід Кайлікінавіч
|
3
|
Ганаровы будаўнік
|
3
|
Ганаровая грамата Міністэрства архітэктуры і будаўніцтва Беларусі
|
3
|
Пшаздзецкія
|
3
|
Віталь Надзіеўскі
|
3
|
Віталь Ганіч
|
3
|
Імператарскі Дэрпцкі ўніверсітэт
|
3
|
Іаасаф (Морза)
|
3
|
Род Булгарынаў
|
3
|
Род Бутаўт-Андрайковічаў
|
3
|
Соф’я з Лакніцкіх
|
3
|
Род Дамейкаў
|
3
|
Род Есьманаў
|
3
|
Род Кастравіцкіх
|
3
|
Род Незабытоўскіх
|
3
|
Рогі
|
3
|
Вялікі Усход Польшчы
|
3
|
Вышэйшая партыйная школа пры ЦК УКП(б)
|
3
|
Род Пакашаў
|
3
|
Іахім Нарбут
|
3
|
Соф’я з Пацаў
|
3
|
Род Сцыпіёнаў
|
3
|
Чэмпіянат Малдовы па футболе
|
3
|
Род Александровічаў
|
3
|
Раіна з Сапегаў
|
3
|
Староста трабскі
|
3
|
Выдатнік адукацыі БССР
|
3
|
Староста слонімскі
|
3
|
Староста мядзельскі
|
3
|
Староста крэўскі
|
3
|
Віленскі піярскі калегіум
|
3
|
Староста берасцейскі
|
3
|
Ружа з Адамовічаў
|
3
|
Віленскае таварыства сельскай гаспадаркі
|
3
|
Станіслаў Свяціцкі
|
3
|
Выдубіцкі манастыр
|
3
|
Расійская кніжная палата
|
3
|
Інстытут эксперыментальнай медыцыны
|
3
|
Вікарый
|
3
|
Выдатнік адукацыі Беларусі
|
3
|
Раіна Галаўнянка
|
3
|
Выдатнік адукацыі Рэспублікі Беларусь
|
3
|
Раіна з Дарагастайскіх
|
3
|
Соф’я з Валовічаў
|
3
|
Ваенна-палітычная акадэмія імя У. І. Леніна
|
3
|
Пелеш
|
3
|
Георгій Шпачэнка
|
3
|
Беларусь (гасцініца, Гродна)
|
3
|
Плошча Леніна (Масты)
|
3
|
Герб «Александровіч»
|
3
|
Герб «Агінскі»
|
3
|
Герб «Агінец»
|
3
|
Сабескія
|
3
|
Познаньскае таварыства сяброў навук
|
3
|
Сяргей Генадзевіч Мазайла
|
3
|
Белбыттэхпраект
|
3
|
Сямён Смунёў
|
3
|
Польскае войска
|
3
|
Белкааппраект
|
3
|
Валожынскі раён, Іўеўскі раён
|
3
|
Польская нацыянальна-дэмакратычная партыя
|
3
|
Сямён Вайніловіч
|
3
|
Саветнік Беларускай акадэміі архітэктуры
|
3
|
Герб «Масальскі III»
|
3
|
Беспартыйны блок супрацоўніцтва з урадам
|
3
|
Вуліца Гагарына (Барысаў)
|
3
|
Саюз ксяндзоў-беларусаў
|
3
|
Санкт-Пецярбургская Рымска-каталіцкая семінарыя
|
3
|
Сілуэт
|
3
|
Глядзельная зала
|
3
|
Перыядычнае выданне
|
3
|
Пескаўская воласць
|
3
|
Петранеля са Свяціцкіх
|
3
|
Пецярбургскі гісторыка-філалагічны інстытут
|
3
|
Герб «Палубінскі»
|
3
|
Слонімская фабрыка мастацкіх вырабаў
|
3
|
Элеанора з Рдултоўскіх
|
3
|
Герб «Халева»
|
3
|
Герб «Сцыпіён»
|
3
|
Сакрэт (могілкі)
|
3
|
Герб «Прус»
|
3
|
Герб «Прус І»
|
3
|
Сямён Аляксандравіч Чартарыйскі
|
3
|
Гатычная архітэктура ВКЛ
|
3
|
Ганна Мілохна Рачкоўна
|
3
|
Ганна з Дэ Раесаў
|
3
|
Брыгіда з Завішаў
|
3
|
Ганна з Карыбутавічаў
|
3
|
Ганна з Замбоцкіх
|
3
|
Брыгіткі
|
3
|
Рэгіна з Галоўчынскіх
|
3
|
Рэгіна з Войнаў
|
3
|
Ганна з Войнаў
|
3
|
Шэметы
|
3
|
Ганна з Астрарогаў
|
3
|
Прынёманскі (жылы раён)
|
3
|
Ганна Фёдараўна Заслаўская
|
3
|
Рэгіна Вяземская
|
3
|
Прэзідыум Вярхоўнага Савета БССР
|
3
|
Сулістоўскія
|
3
|
Ганна Міхайлаўна Чартарыйская
|
3
|
Рэгіна з Дыбоўскіх
|
3
|
Ганна з Лозкаў
|
3
|
Ілья Пацэвіч
|
3
|
Гарадзенскае староства
|
3
|
Вуліца Кірава (Ліда)
|
3
|
XVIII ст. стагоддзе
|
3
|
Вуліца Леніна (Ваўкавыск)
|
3
|
Гарадскі ўніверсітэт Нью-Ёрка
|
3
|
Богуш Багавіцінавіч
|
3
|
Сцяпан Макараў
|
3
|
Слізень
|
3
|
Ганна са Стахоўскіх
|
3
|
Рэйнальд Садоўскі
|
3
|
Ваад Леумі
|
3
|
Валерый Леванеўскі
|
3
|
Брунета з Ходчы
|
3
|
Вуліца Паповіча, Гродна
|
3
|
Соф’я Андрэеўна Сангушка
|
3
|
Ваенпраект
|
3
|
Ганна з Мікульскіх
|
3
|
Дарота з Завішаў
|
3
|
Капліца Святой Барбары (Ліда)
|
3
|
Якуб Снапкоўскі
|
3
|
ФК Зніч Бяла Піска
|
3
|
Ковенскае староства
|
3
|
Фатограф
|
3
|
Магдалена з Міхневічаў
|
3
|
Корасць
|
3
|
Аляксей Нікулін
|
3
|
Ян Станіслаў Ябланоўскі
|
3
|
Крамянецкі павет
|
3
|
ФК Дынама Бранск
|
3
|
Мікалай Станіслаў Садоўскі
|
3
|
Уладзіслаў Дукса
|
3
|
Земскі пісар
|
3
|
Аляксей Смірноў (футбаліст)
|
3
|
Згуртаванне беларускіх камбатантаў
|
3
|
Я. Балзункевіч
|
3
|
ФК Елгава
|
3
|
Уладзіслаў Зубрыцкі
|
3
|
Звярынец
|
3
|
Муравельнік
|
3
|
Фядота з Копцяў
|
3
|
Казлоўшчынскі пасялковы савет
|
3
|
Фёдар Іванавіч Заслаўскі
|
3
|
Уладзіслаў Трахімчык
|
3
|
Кадаўбы
|
3
|
Кабінет
|
3
|
Фёдар Абуховіч
|
3
|
Аляксей Кучук
|
3
|
Максім Клунок
|
3
|
ФК Дачыя Кішынёў
|
3
|
Мікалай Анцута
|
3
|
Аляксей Жывушко
|
3
|
Фельдмохінг
|
3
|
Алег Кароль
|
3
|
Крапоўка
|
3
|
Красачкі
|
3
|
Фядора Іванаўна Рагацінская
|
3
|
Уладзімір Бянько
|
3
|
Кубак Беларусі па баскетболе 2002
|
3
|
Міхайлаўскае артылерыйскае вучылішча
|
3
|
Кубак Беларусі па баскетболе 2003
|
3
|
Міхал Бенедыкт Тызенгаўз
|
3
|
Міхал Грабоўскі
|
3
|
ФК Крэмінь Крэмэнчук
|
3
|
Януш Аляксандравіч Гальшанскі
|
3
|
Кубак Беларусі па баскетболе 2000
|
3
|
Сапоцкінскі пасялковы савет
|
3
|
ФК Лада Тальяці
|
3
|
Міхал Храптовіч
|
3
|
Кубак Беларусі па лёгкай атлетыцы
|
3
|
Кубак Беларусі па лёгкай атлетыцы 2016
|
3
|
DuPage County
|
3
|
Уладзімір Карней
|
3
|
Уладзімір Лойка
|
3
|
Уладзіслаў Берг
|
3
|
Западзіна
|
3
|
Мікіта Дубіцкі
|
3
|
Крывое кола
|
3
|
Уладзіслаў Аляксандравіч Друцкі-Любецкі
|
3
|
Аліцкая эканомія
|
3
|
Ян Францкевіч-Радзімінскі
|
3
|
ФК Кайсар
|
3
|
Крысціна з Курчаў
|
3
|
Уладзімір Мальцаў
|
3
|
Уладзімір Харланаў
|
3
|
Крысціна з Садоўскіх
|
3
|
Марцыбела з Карэцкіх
|
3
|
Замкавая гара, Навагрудак
|
3
|
Анастасія Алегаўна
|
3
|
Крыштаф Раман Корсак
|
3
|
ФК Колас-Дружба
|
3
|
Казімір Сухадольскі
|
3
|
Казімір Уладзіслаў Корсак
|
3
|
Уладзімір Аляксандравіч Бізюк
|
3
|
Капыты
|
3
|
Ядвіга з Гербуртаў
|
3
|
Кацярына Караліна з Радзівілаў
|
3
|
Марыя Карыбутаўна
|
3
|
Аляксандр Кадоўбік
|
3
|
Францішак Пуслоўскі
|
3
|
Марыя Міткаўна з Чарэйскіх
|
3
|
Марыя Склірэна
|
3
|
Манамахіня
|
3
|
Ян Біспінг
|
3
|
Марыя з Крапоткаў-Ялавіцкіх
|
3
|
Аляксандр Козел
|
3
|
Аляксандр Красій
|
3
|
Аляксандр Кучынскі (футбаліст)
|
3
|
Алмі
|
3
|
Марыя Дзмітрыеўна
|
3
|
Караліна Тэрэза Радзівіл
|
3
|
Канферэнц-зала
|
3
|
Альжбета з Шымковічаў
|
3
|
Марцыян Храптовіч
|
3
|
Кастрычнік (кінатэатр, Гродна)
|
3
|
Альтдорфскі ўніверсітэт
|
3
|
ФК Алімпія Эльблёнг
|
3
|
ФК Абалонь Кіеў
|
3
|
Аляксандр Аляксандравіч Ражнецкі
|
3
|
Карэльская АССР
|
3
|
Ядвіга з Манівідаў
|
3
|
Маршалак шляхты Навагрудскага павета
|
3
|
Альжбета з Корсакаў
|
3
|
Фолюш
|
3
|
Марына з Быстрэйскіх
|
3
|
Катажына Соф’я з Гдзяшынскіх
|
3
|
Катажына з Ябланоўскіх
|
3
|
Малы Сялок
|
3
|
Марыяна (?)
|
3
|
Максім Мачалаў
|
3
|
Маці Божая Снежная
|
3
|
Каміль Біспінг
|
3
|
Камянецкае староства
|
3
|
Мацвей Грычына
|
3
|
Аляксандр Тарлікоўскі
|
3
|
Аляксандр Татарнікаў
|
3
|
Упіта
|
3
|
Кейданская унія
|
3
|
Уральскі політэхнічны інстытут імя С. М. Кірава
|
3
|
Фтызіятр
|
3
|
Машынна-трактарная станцыя
|
3
|
Ян Кола
|
3
|
Мержаеўскі
|
3
|
Мержаеўскія
|
3
|
Феліцыя з Талочкаў
|
3
|
Матэвуш Чаховіч
|
3
|
Кацярына з Чарняўскіх
|
3
|
Ян Война
|
3
|
Кацярына з Кавячынскіх
|
3
|
Дарота з Тарноўскіх
|
3
|
Алень Святога Губерта
|
3
|
Марыяна з Нінеўскіх
|
3
|
Аляксандр Міхайлавіч Свечын
|
3
|
Аляксандр Міхал Корсак
|
3
|
Ян Даніловіч
|
3
|
Мар’яна з Навіцкіх
|
3
|
Кацярына з Фірлеяў
|
3
|
Масальская ардынацыя
|
3
|
Масалянская ардынацыя
|
3
|
Кацярына з Капашчэўскіх
|
3
|
Канстанцін Іванавіч Вішнявецкі
|
3
|
Аляксандр Пётр Корсак
|
3
|
Канстанцыя з Хадкевічаў
|
3
|
Канстанцыя з Палубінскіх
|
3
|
Міхаіл Іванавіч Палубінскі
|
3
|
Замчышча, Ваўкавыск
|
3
|
М. Бярэзін
|
3
|
Абацтва Святога Пракопа
|
3
|
ФК Ружамберак
|
3
|
Абраз Маці Божай Чэнстахоўскай
|
3
|
ФК Тамбоў
|
3
|
Лідская цэнтральная раённая бальніца
|
3
|
Надпіс
|
3
|
Арцём Дзярбенцаў
|
3
|
Львоўскі езуіцкі калегіум
|
3
|
Дзмітрый Міхайлавіч
|
3
|
ФК Тарпеда Масква
|
3
|
Тэафілія з дэ Раесаў
|
3
|
Адам Анцута
|
3
|
Лідскі дзяржаўны музычны каледж
|
3
|
Анэля з Валадковічаў
|
3
|
Лідскі педагагічны каледж
|
3
|
Лунінецкі павет
|
3
|
Лесвічная клетка
|
3
|
Антон Касцючык
|
3
|
Лінейны, гандбол
|
3
|
Дэкарацыі
|
3
|
Юрый Алелькавіч, 1531—1578
|
3
|
Л. Баланюк
|
3
|
Антаніна з Пукштаў
|
3
|
ФК Шуртан
|
3
|
Навагрудскі
|
3
|
Арцём Шубко
|
3
|
Дзмітрый Пятроў
|
3
|
Агрыпіна Смаленская
|
3
|
Навагрудскае гета
|
3
|
Доргій
|
3
|
Агарод
|
3
|
Незабытоўскія
|
3
|
Лайл
|
3
|
Агаф’я Уладзіміраўна
|
3
|
ФК Сочы
|
3
|
Доктар палітычных навук
|
3
|
ФК Спартак Нальчык
|
3
|
Тэрэза Барбара з Радзівілаў
|
3
|
Людвіка з Садоўскіх
|
3
|
Лядоўня
|
3
|
Дольскія
|
3
|
ФК Хайр Вахдат
|
3
|
Дзяніс Васкабойны
|
3
|
ФК Спартак Юрмала
|
3
|
ФК СКВІЧ-2
|
3
|
Драпіроўка
|
3
|
ФК СКАФ Мінск
|
3
|
ФК СКА-Энергія Хабараўск
|
3
|
Дзмітрый Хмяльніцкі
|
3
|
ФК Чарнаморац Новарасійск
|
3
|
Лабачы (значэнні)
|
3
|
Артур Мардаян
|
3
|
Лясны масіў
|
3
|
Леанід Кулакоўскі
|
3
|
Арсеній Кудзін
|
3
|
ФК Рыга
|
3
|
Дэпартамент Вуры
|
3
|
Невідана Міхайлаўна Сангушка
|
3
|
ФК Ніва Цярнопаль
|
3
|
Кірдзей
|
3
|
Еўфрасіння з Палубінскіх
|
3
|
Fawkner
|
3
|
Храпавіцкія
|
3
|
Жодзішкаўскі езуіцкі калегіум
|
3
|
Леў Раманавіч
|
3
|
ФК Тршынец
|
3
|
Кінашкола ў Лодзі
|
3
|
Feldmoching-Hasenbergl
|
3
|
Міхаіл Янушавіч Сапега
|
3
|
Андрэй Барысавіч Лозка
|
3
|
Увядзенскія могілкі
|
3
|
Окша (герб)
|
3
|
Джон Патрык (драматург)
|
3
|
Кшыштаф Станіслаў Хадароўскі
|
3
|
Леў Барысавіч Глінскі
|
3
|
Дарэктар
|
3
|
Адпачынак
|
3
|
Юрый Глебаў
|
3
|
Яраслаў Вайцяхоўскі
|
3
|
ФК Том Томск
|
3
|
Тэадора з Корсакаў
|
3
|
Андрэй Сулістроўскі
|
3
|
Н. Скачкова
|
3
|
Адам Пацей
|
3
|
Юзаф Кляноўскі
|
3
|
Адам Тальваш
|
2
|
АСКЧТ
|
2
|
ФК Сегед 2011
|
2
|
Альжбета з Кішкаў
|
2
|
Станька Касцевіч
|
2
|
Альжбета з Пацаў
|
2
|
В. Навумовіч
|
2
|
Альянс-Арт
|
2
|
Васіль Васілевіч Збаражскі
|
2
|
Альжбета з Раецкіх
|
2
|
Васілішкаўскае староства
|
2
|
Староста пінскі
|
2
|
Станіслаў Даніловіч
|
2
|
Васілішкаўскі павет
|
2
|
Алена з Сулістроўскіх
|
2
|
ФК Амкар
|
2
|
Алена з Кастравіцкіх
|
2
|
Старосты быстрыцкія
|
2
|
Скарб ВКЛ
|
2
|
ФК Спартак Семей
|
2
|
ФК Алімпія Асунсьён
|
2
|
АМН СССР
|
2
|
ФК Атрамітас Афіны
|
2
|
Алехна Давойнавіч
|
2
|
ФК Спартак Субаціца
|
2
|
Станіслаў Патоцкі
|
2
|
Сенажаць
|
2
|
Васіль Сямёнавіч Друцкі-Сакалінскі
|
2
|
Васіль Крапотка-Ялавіцкі
|
2
|
ФК Арсенал Тула
|
2
|
ФК Таўрыя Сімферопаль
|
2
|
Альгімантас Сакалаўскас
|
2
|
Старавасілішкаўскі валун
|
2
|
Альжбета з Вейгераў
|
2
|
Станцыя Гайданкі
|
2
|
ФК Таўрас Таўраге
|
2
|
Станіслаў Рэйтан
|
2
|
Васіль Храптовіч
|
2
|
Старадрук
|
2
|
В. Клепікаў
|
2
|
Старажытнарускае дойлідства
|
2
|
Сезон 2022 ФК Ліда
|
2
|
Абрамаўшчына (Воранаўскі раён)
|
2
|
Станіслаў Марачэўскі
|
2
|
Староста дудскі
|
2
|
ФК Амневіль
|
2
|
Алесь Госцеў
|
2
|
Сезон 2022 ФК Слонім-2017
|
2
|
Алехна Рымавідавіч
|
2
|
Староста ваўкавыскі
|
2
|
ФК Тарпеда Кутаісі
|
2
|
Альжбета з Вішнявецкіх
|
2
|
ФК Тараз
|
2
|
В. Курсевіч
|
2
|
В. Васілюк
|
2
|
Ваўкавыскі мясакамбінат
|
2
|
Старападдубенскі валун
|
2
|
В. Кандрацьеў
|
2
|
Скарбнік ваўкавыскі
|
2
|
Алена з Агінскіх
|
2
|
Слуцкія павятовыя маршалкі
|
2
|
Адам Храпавіцкі
|
2
|
Акадэмія надпісаў і прыгожай славеснасці
|
2
|
Акарына
|
2
|
ФК Каўнас
|
2
|
ФК Каяані
|
2
|
Акруга Кук
|
2
|
ФК Каралас Клайпеда
|
2
|
Соф’я з Заслаўскіх
|
2
|
Адам Нарбут
|
2
|
Вадзім Танана
|
2
|
ФК Зугдзідзі
|
2
|
Валынская духоўная семінарыя
|
2
|
ФК Партызан-2 Мінск
|
2
|
Слуцкае педагагічнае вучылішча
|
2
|
Соф’я з Казаноўскіх
|
2
|
Акцюбінскі дзяржаўны медыцынскі інстытут
|
2
|
ФК Зорка Кіраваград
|
2
|
Вадзім Дзярнейка
|
2
|
ФК Печ
|
2
|
Акадэмія грамадскіх навук пры ЦК КПСС
|
2
|
Адам Ян Мыцельскі
|
2
|
Слонімскі павет (1920—1940)
|
2
|
Акадэмік Беларускай акадэміі архітэктуры
|
2
|
ФК Ліепая
|
2
|
Соф’я Юр’еўна Гальшанская
|
2
|
Адэскі павет
|
2
|
ФК Металург Алдан
|
2
|
ФК Металург Данецк
|
2
|
Азёрны (санаторый)
|
2
|
ФК Лез Астр
|
2
|
Соф’я з Бярновічаў
|
2
|
ФК Металург Запарожжа
|
2
|
Смалакурня
|
2
|
ФК Кызыл-Жар
|
2
|
Акадэмія Генеральнага штаба
|
2
|
ФК Мец B
|
2
|
ФК Крэсовія Семятычы
|
2
|
ФК Міка
|
2
|
ФК Нявежыс Кедайней
|
2
|
Смаргонскі раённы Савет дэпутатаў
|
2
|
Акадэмія ведаў
|
2
|
Соф’я з Вішнявецкіх
|
2
|
Вадзім Бацяноўскі
|
2
|
Валянцін Калнін
|
2
|
ФК Сатурн Раменскае
|
2
|
Алена Пшаздзецкая
|
2
|
Спартак (балет)
|
2
|
Агракамбінат «Дзяржынскі»
|
2
|
ФК МТЗ-РІПА-2
|
2
|
В. Чубіч
|
2
|
Справа казакоў Платава пад Мірам
|
2
|
Спячая прыгажуня (балет)
|
2
|
ФК Сабах
|
2
|
Спіс помнікаў архітэктуры Вялікага Княства Літоўскага, зруйнаваных уладамі Расійскай імперыі
|
2
|
Спіс членаў Савета Рэспублікі Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь 5-га склікання
|
2
|
ФК Верас Роўна
|
2
|
Спічак
|
2
|
Скарбнік ашмянскі
|
2
|
ФК Бярэзіна Бабруйск
|
2
|
Алена Янаўна Ганевіч
|
2
|
Вастракоўскія могілкі
|
2
|
ФК Бухара
|
2
|
Стадніцкія
|
2
|
Агаф'я Уладзіміраўна
|
2
|
Станкевічы (Лідскі раён)
|
2
|
Соф’я са Стравінскіх
|
2
|
ФК Рыбак Старадубскае
|
2
|
Слонімская цэнтральная раённая бальніца
|
2
|
ФК Дынама-2 Кіеў
|
2
|
ФК Раван Баку
|
2
|
ФК Жэтысу
|
2
|
ФК ЖКГ Гродна
|
2
|
Валянціна Аляксееўна Карпюк
|
2
|
Адам Іванавіч Храптовіч
|
2
|
Слонімскае павятовае вучылішча
|
2
|
Соф’я з Пяткевічаў
|
2
|
Алег Елісеенкаў
|
2
|
Слайкоўшчына (Дзятлаўскі раён)
|
2
|
Вандроўкі па маіх былых ваколіцах
|
2
|
Соф’я з Францкевічаў-Радзімінскіх
|
2
|
Вансовічы
|
2
|
Алег Кобрын
|
2
|
ФК Дынама-2 Брэст
|
2
|
ФК Даўгава Рыга
|
2
|
Скумін Львовіч Тышкевіч
|
2
|
ФК ГКС Вікелец
|
2
|
ФК Вербанія
|
2
|
ВДНГ БССР
|
2
|
Варонежскі дзяржаўны медыцынскі ўніверсітэт
|
2
|
Астравецкі
|
2
|
Суд Савецкага раёна (Мінск)
|
2
|
Старосты мсцібаўскія
|
2
|
Анелія з Борзабагатых
|
2
|
Бард
|
2
|
Андрэй Леанідавіч Гурын
|
2
|
Барбара з Шэметаў
|
2
|
Барбара з Фелькерзамбаў
|
2
|
Андрэй Навойчык
|
2
|
Андрэй Рыгоравіч Хадкевіч
|
2
|
Барбара з Нарушэвічаў
|
2
|
Андрэй Сцыпіён
|
2
|
Андрэй Трухан
|
2
|
Андрэй Уладзіміравіч Садоўскі
|
2
|
Андрэй Чашун
|
2
|
Андрэй Ягмін
|
2
|
Анры Альберт дэ Лагранж д’Арк’ен
|
2
|
Андрэй Война
|
2
|
Баранавіцкі падпольны абкам КП(б)Б
|
2
|
Антон Агурцоў
|
2
|
У. Рудаў
|
2
|
Антон Мухлінскі
|
2
|
Антон Сарокін
|
2
|
У. Міцкевіч
|
2
|
Антоні Ежы Рдултоўскі
|
2
|
Антоні Крыдаль
|
2
|
Барадоўшчынскі валун
|
2
|
У. Курбскі
|
2
|
Антоній Верашчака
|
2
|
Тадэвуш Бутаўт-Андрайковіч
|
2
|
Антоній Нестар Кеневіч
|
2
|
Украінская Прэм’ер-ліга 2017/2018
|
2
|
Бардаўская песня
|
2
|
Ануфрый Алізар
|
2
|
Андрэ Грэтры
|
2
|
Уладзімір Капранаў
|
2
|
Уладзімір Вірыён
|
2
|
Сяргей Шуманаў
|
2
|
Сярэдняя навучальная ўстанова
|
2
|
Белазоры
|
2
|
Анджэй Фірлей
|
2
|
Сібакадэмпраект
|
2
|
Сідарышкі (хутар)
|
2
|
Бежанства ў час Першай сусветнай вайны
|
2
|
Андрыян Валадзько
|
2
|
Бег на 800 метраў
|
2
|
Сільфіда
|
2
|
Бег на 400 метраў
|
2
|
Баян
|
2
|
Украінскі Хельсінскі саюз па правах чалавека
|
2
|
Баядэрка
|
2
|
Басмачаства
|
2
|
Барыс Лазарчык
|
2
|
Андрэй Арочка
|
2
|
Андрэй Ашыхмін
|
2
|
Барыс Васілевіч Фёдараў
|
2
|
Барыс Іванавіч Глінскі
|
2
|
Т. Макарэвіч
|
2
|
Барунская беларуская настаўніцкая семінарыя
|
2
|
Барунская базыліянская школа
|
2
|
Барунская базыльянская школа
|
2
|
Барты
|
2
|
Уладас Матэка
|
2
|
Антоній і Клеапатра (п'еса)
|
2
|
Багуслаў Леапольд Аскерка
|
2
|
Беларускае студэнцкае згуртаванне
|
2
|
Турэмнае зняволенне
|
2
|
Тэкля Ружа Радзівіл
|
2
|
Аўгсбургскі езуіцкі калегіум
|
2
|
Тры сястры
|
2
|
Трыадзіны рускі народ
|
2
|
Трывога (п’еса)
|
2
|
Арцём Жвірбля
|
2
|
Трэйглі
|
2
|
Трэмбіцкія
|
2
|
Ашмянскае гарадское вучылішча
|
2
|
Тупік
|
2
|
Тэафілія з Мікашаў
|
2
|
Турыст (гасцініца, Гродна)
|
2
|
Сезон 2015 ФК Ашмяны-БДУФК
|
2
|
Тэкля з Даўнаровічаў
|
2
|
Тэадор Бурш
|
2
|
Тэафіла Магдалена Радзівіл
|
2
|
Тэафіла Канстанцыя з Радзівілаў
|
2
|
Асіпаўка
|
2
|
Тэатразнавец
|
2
|
Тэарэтык архітэктуры
|
2
|
Тэадор Фрыдэрык Тышкевіч
|
2
|
Асацыяцыя ўкраінскіх манітораў захавання правоў чалавека ў дзейнасці праваахоўных органаў
|
2
|
Астрожскі павет
|
2
|
Тэадора Біспінг
|
2
|
Асенькішкі
|
2
|
Тэадора Соф’я з Трызнаў
|
2
|
Тэадора з Сухадольскіх
|
2
|
Аўгуста Лізавета Вюртэмбергская
|
2
|
Тэктон
|
2
|
Багуслаў Бохвіц
|
2
|
Татуіраваная ружа
|
2
|
Тапор (герб)
|
2
|
Багудзенькі
|
2
|
Багдана з Масальскіх
|
2
|
Анікей Андрэевіч Корсак
|
2
|
Апярэнне
|
2
|
Тэхнічна-будаўнічы камітэт
|
2
|
Багдан Храптовіч
|
2
|
Артур Сарамаха
|
2
|
Артур Цішко
|
2
|
Багдан Казімір Друцкі-Любецкі
|
2
|
Артур Чудук
|
2
|
Тэрэза з Юзафовічаў-Глябіцкіх
|
2
|
Тэрэза з Цяльшэўскіх
|
2
|
Таццяна Бубенка
|
2
|
Тэматычная карціна
|
2
|
Б. Шмыга
|
2
|
Таццяна Сакалоўская
|
2
|
Артыст балета
|
2
|
Томаш Багуміл Святаполк-Мірскі
|
2
|
Тэрэза з Мнішкаў
|
2
|
Томаш Міхал Чаховіч
|
2
|
Трабскае стараства
|
2
|
Тэрэза з Коцелаў
|
2
|
Тэрэза з Валадковічаў
|
2
|
Тэрэза з Быхаўцаў
|
2
|
Тракайскі раён
|
2
|
Архівіст
|
2
|
Архітэктоніка
|
2
|
Уладзімір Карп
|
2
|
Сяргей Салыга
|
2
|
В. А. Ляхор
|
2
|
Аляксандр Міхайлавіч Казлоўскі
|
2
|
Быжына
|
2
|
Субач
|
2
|
Аляксандр Калагрыў
|
2
|
Бурундай
|
2
|
Бурацкая АССР
|
2
|
Аляксандр Лузан
|
2
|
Буракі (Гродзенскі раён)
|
2
|
Уфімская губерня
|
2
|
Бульвар Ленінскага камсамола, Гродна
|
2
|
Усць-Вым
|
2
|
Буйная рагатая жывёла
|
2
|
Аляксандр Міхайлавіч
|
2
|
Уславічы
|
2
|
Стэфан Вайніловіч
|
2
|
Усесаюзны радыёкамітэт
|
2
|
Суддзя гродскі ваўкавыскі
|
2
|
Будынак навучальна-трэніровачнага атрада Беларускага ўпраўлення грамадзянскай авіяцыі
|
2
|
Суддзя земскі ашмянскі
|
2
|
Суддзя земскі новагародскі
|
2
|
Аляксандр Радзюк
|
2
|
Судзімонтавічы
|
2
|
Аляксандр Русаў
|
2
|
Аляксандр Сангушкавіч
|
2
|
Судзішкі
|
2
|
Судовы працэс
|
2
|
Уральскі політэхнічны інстытут
|
2
|
Суперкубак Арменіі па футболе
|
2
|
Стэфан Ежы Ромер
|
2
|
Аляксандр Жылінскі
|
2
|
Суперкубак Таджыкістана па футболе
|
2
|
Стравінскія
|
2
|
Аляксандр (Дабрынін)
|
2
|
ФК Александрыя
|
2
|
В. І. Сысоева
|
2
|
ФК Акжэтпес
|
2
|
ФК АСЕК Мімозас
|
2
|
Старшыня Слонімскага раённага выканаўчага камітэта
|
2
|
Стары Куплін
|
2
|
ФК АЗАЛ
|
2
|
Бітва пад Хоцінам (1673)
|
2
|
Стаянка
|
2
|
Стольнік лідскі
|
2
|
ФК Істыклол Душанбэ
|
2
|
ФК Істыклол
|
2
|
Біма
|
2
|
Бярэзіна-2002
|
2
|
ФК Інгулец Пэтровэ
|
2
|
Стральба на летніх Алімпійскіх гульнях 1988
|
2
|
Аляксандр Бразевіч
|
2
|
Аляксандр Буры
|
2
|
Аляксандр Валер’евіч Слесараў
|
2
|
Аляксандр Война-Ясянецкі
|
2
|
Стральчатая арка
|
2
|
Аляксандр Даўгілевіч
|
2
|
Бібіла
|
2
|
Страпчы
|
2
|
Аляксандр Дзмітрыевіч Святаполк-Міркі
|
2
|
Стругі
|
2
|
Стрыенскія
|
2
|
Суперкубак Арменіі па футболе 2006
|
2
|
Упіцкае староства
|
2
|
Уладзімір Падалінскі
|
2
|
Уладзіслаў Белашэвіч
|
2
|
Сялянскі пазямельны банк
|
2
|
Бенедыкт Тызенгаўз
|
2
|
Аляксей Мікалаевіч Арбузаў
|
2
|
Белы Крумкач
|
2
|
Уладзіслаў Дуксо
|
2
|
Белрэстаўрацыя
|
2
|
Уладзіслаў Дамброўскі
|
2
|
Белгандальрэклама
|
2
|
Аляксей Шпілеўскі
|
2
|
Уладзіслаў Бубноў
|
2
|
Сяргей Аляксандравіч Федчанка
|
2
|
Беластоцкае гета
|
2
|
Алімпійская зборная СССР па футболе
|
2
|
Берасцянка (Карэліцкі раён)
|
2
|
Уладзімірскі павет
|
2
|
Амелія з Піляўскіх
|
2
|
Уладзімір Шакаў
|
2
|
Беларускі фонд міру
|
2
|
Сяргей Кабяк
|
2
|
Уладзімір Уладзіміравіч Клішын
|
2
|
Сяргей Няфёдаў
|
2
|
Анастасія Астрожская
|
2
|
Сяргей Петрушэўскі
|
2
|
Анастасія Маліка
|
2
|
Беларуская друкарня імя Ф. Скарыны
|
2
|
Уладзімір Сямерыкаў
|
2
|
Уладзімір Пятровіч Белавусаў
|
2
|
Бераставіцкі раённы Савет дэпутатаў
|
2
|
Уладзіслаў Знак
|
2
|
Аляксандр Тышкевіч
|
2
|
Уладзіслаў Пагодзін
|
2
|
Брэсцкі абласны выканаўчы камітэт
|
2
|
Упрыгожанні
|
2
|
Сурагатар
|
2
|
Упраўленне архітэктуры і горадабудаўніцтва Гродзенскага гарвыканкама
|
2
|
Універсітэт ЮНРРА
|
2
|
Брыгіта з Лапацінскіх
|
2
|
Унешаў
|
2
|
Умястоўскія
|
2
|
Аляксандра з Алендскіх
|
2
|
Аляксандра з Францкевічаў-Радзімінскіх
|
2
|
Аляксандраўскае ваеннае вучылішча
|
2
|
Аляксандраўскі ліцэй
|
2
|
Уладзіслаў Саўчык
|
2
|
Уладзіслаў Міцкевіч
|
2
|
Бернард Слэйд
|
2
|
Аляксей Бялевіч
|
2
|
Сцэна
|
2
|
Аляксей Валянцінавіч Садоўскі
|
2
|
Сын за бацьку
|
2
|
Боркі (Лідскі раён)
|
2
|
Аляксей Грынько
|
2
|
Уладзіслаў Матысеўскі
|
2
|
Сядзіба Міцкевічаў, Навагрудак
|
2
|
Аляксей Загідулін
|
2
|
Сядзіба Талочкаў, Вердамічы
|
2
|
Аляксей Маліноўскі
|
2
|
Благавешчанскае вышэйшае танкавае каманднае вучылішча
|
2
|
Берэт
|
2
|
Сезон 2019 ФК Нёман Гродна
|
2
|
Міхал Стэфан Аскерка
|
2
|
Вацлаў Пётр Жавускі
|
2
|
Мураўёўкі
|
2
|
Зялёная птушка
|
2
|
Мікалай Гергель
|
2
|
Зяновій Васілевіч Корсак
|
2
|
Мікалай Андрэй Пац
|
2
|
Мікалаеўскае інжынернае вучылішча
|
2
|
К. Манье
|
2
|
К. Папоў
|
2
|
Муштук
|
2
|
Муравінскае міжледавікоўе
|
2
|
Мікалай Кунцэвіч
|
2
|
Мукдэнская бітва
|
2
|
Мсціслаў Усеваладавіч, князь гарадзенскі
|
2
|
Казароўшчына (Смаргонскі раён)
|
2
|
Мсціслаў Усеваладавіч
|
2
|
Казахстанская Прэм’ер-ліга 2019
|
2
|
Казахстанская Прэм’ер-ліга 2020
|
2
|
Казахстанская Прэм’ер-ліга 2021
|
2
|
Моладзевы чэмпіянат Еўропы па футболе
|
2
|
Мікалай Крыштаф Радзівіл
|
2
|
Зыгмунт Біспінг
|
2
|
Казімір Мікалай Ягмін
|
2
|
Зборны жалезабетон
|
2
|
Заслужаны дзеяч навукі і тэхнікі РСФСР
|
2
|
Міласлава Багданаўна Валовіч
|
2
|
Мікіта Дзенісевіч
|
2
|
Захар Кандратовіч
|
2
|
Мікіта Бяценя
|
2
|
Мікшчаўшчына
|
2
|
Мікольскія могілкі Аляксандра-Неўскай лаўры
|
2
|
Мікола Хаўстовіч
|
2
|
Збігнеў Тухольскі
|
2
|
Мікалай Леў Саламярэцкі
|
2
|
Мікалай Юндзіловіч
|
2
|
Згуртаванне беларускіх ветэранаў
|
2
|
Здзіслаў Ян Замойскі
|
2
|
Мікалай Францішак Радзівіл
|
2
|
Земскі суддзя
|
2
|
Зміцер Віцько
|
2
|
Мікалай Насута
|
2
|
Зоркі на ранішнім небе (п’еса)
|
2
|
Мікалай Мікалаевіч Праўко
|
2
|
Казімір Леан Сапега
|
2
|
Казімір Сайкоўскі
|
2
|
Мінары-I
|
2
|
Канстанцін Святаполк-Чацвярцінскі
|
2
|
Канстанцыя з Цеханавецкіх
|
2
|
Канстанцыя з Яленскіх
|
2
|
Канстанцін Канстанцінавіч Вішнявецкі
|
2
|
Мар’ян Лангевіч
|
2
|
Марыяна са Стадніцкіх
|
2
|
Канстанцін Паўлавіч
|
2
|
Марыяна з Шалютаў-Малыніцкіх
|
2
|
Марыяна з Раецкіх
|
2
|
Марыяна з Замойскіх
|
2
|
Канстанцыя з Верашчакаў
|
2
|
Канстанцін Ян Хамінскі
|
2
|
Канстанцінаўская града
|
2
|
Марыяна Ружа з Кажанёўскіх
|
2
|
Канфіскацыя маёмасці
|
2
|
Марыя — Царыца Апосталаў
|
2
|
Марыя са Сцыпіёнаў
|
2
|
Марыя з Фёлькерзамбаў
|
2
|
Капліца-пахавальня О'Руркаў
|
2
|
Канстанцыя з Ельскіх
|
2
|
Канстанцыя Пшаздзецкая
|
2
|
Казімір Тышкевіч, падкаморы берасцейскі
|
2
|
Камень-горка
|
2
|
Могілкі Манмартр
|
2
|
Мнішкі
|
2
|
Каладзянка
|
2
|
Меса, музыка
|
2
|
Мемуарная літаратура
|
2
|
Калодна (хутар)
|
2
|
Межавы суддзя Лідскага павета
|
2
|
Камаеўскія
|
2
|
Камень на доўгеньках якубаўскі
|
2
|
Маскоўскі інстытут гісторыі, філасофіі і літаратуры
|
2
|
Камень палужскі
|
2
|
Мацей Ябланоўскі
|
2
|
Камуністычная вуліца (Ліда)
|
2
|
Камуністычны ўніверсітэт нацыянальных меншасцей Захаду імя Мархлеўскага
|
2
|
Камуністычны ўніверсітэт імя Я. М. Свярдлова
|
2
|
Камчатка (Гродзенскі раён)
|
2
|
Мацвей Кажарновіч
|
2
|
Мацвей Дуксо
|
2
|
Матэвуш Ромер
|
2
|
Міліцыя
|
2
|
Мінары-II
|
2
|
Марыя Крысціна Кацярына дэ Бецюн
|
2
|
Дывізійный генерал
|
2
|
Дубрава (Астравецкі раён)
|
2
|
Дубрава (Ашмянскі раён)
|
2
|
Дубровіцкі піярскі калегіум
|
2
|
Найлс (Ілінойс)
|
2
|
Дунчыцы
|
2
|
Нагрудны знак «За ўклад у развіццё культуры Беларусі»
|
2
|
Духі
|
2
|
Навікі (Свіслацкі раён)
|
2
|
Дынама Санкт-Пецярбург
|
2
|
Дрывасекі (Астравецкі раён)
|
2
|
Дысананс
|
2
|
Навасада
|
2
|
Дыянісій Алендскі
|
2
|
Навамышская воласць
|
2
|
Дыярыуш
|
2
|
Дэ Вірыёны
|
2
|
Дэкаратыўная тынкоўка
|
2
|
Навагрудскі сельскагаспадарчы тэхнікум
|
2
|
Напалеон Роўба
|
2
|
Друцк (герб)
|
2
|
Навагрудскі дзяржаўны сельскагаспадарчы прафесійны ліцэй
|
2
|
Наша воля
|
2
|
Дзяніс Сімончык
|
2
|
Новы Куплін
|
2
|
Новинарня
|
2
|
Новая Тарасаўшчына
|
2
|
Новае жыццё
|
2
|
Новагародскі павет (Вялікае Княства Літоўскае)
|
2
|
Неміровічы
|
2
|
Дзятлаўскае вікарыяцтва
|
2
|
Дом быту
|
2
|
Друскенінкайскае самакіраванне
|
2
|
Дошка
|
2
|
Нарэйшышкі
|
2
|
Драфт НХЛ
|
2
|
Древности
|
2
|
Народны сход Заходняй Беларусі
|
2
|
Народны камісарыят асветы РСФСР
|
2
|
Другі Маскоўскі дзяржаўны ўніверсітэт
|
2
|
Наркамасветы РСФСР
|
2
|
Наркалогія
|
2
|
Навагрудскі завод газавай апаратуры
|
2
|
Навагрудскі гандлёва-эканамічны каледж
|
2
|
Мінары-III
|
2
|
Міністэрства аховы здароўя Польшчы
|
2
|
Міхалоўшчына
|
2
|
Міхал Стэфанавіч Аскерка
|
2
|
Міхал Слізень
|
2
|
Міхал Рэйтан
|
2
|
Міхал Аляксандр Ронікер
|
2
|
Мітраполь (вёска)
|
2
|
Мірон Браніслаў Нарбут
|
2
|
Міністэрства аховы здароўя СССР
|
2
|
Міністр адукацыі Беларусі
|
2
|
Заазер’е (Астравецкі раён)
|
2
|
Мінскі філіял Саюзмашпраекта
|
2
|
Залатое пяро
|
2
|
Залаты ключык, або Прыгоды Бураціна
|
2
|
Мінскі гарадскі клінічны анкалагічны дыспансер
|
2
|
Мінскі беларускі педагагічны тэхнікум
|
2
|
Залом, архітэктура
|
2
|
Мінскі абласны выканаўчы камітэт
|
2
|
Замойская акадэмія
|
2
|
Занёманск
|
2
|
Забярэзінскі
|
2
|
За адданасць архітэктуры і творчыя дасягненні
|
2
|
Дэпартамент Абіджан
|
2
|
Міхневічы (род)
|
2
|
Дэпутат кнэсета
|
2
|
Навагрудскае гарадское вучылішча
|
2
|
Дэрматоз
|
2
|
НДПБ СНРВМ
|
2
|
Ева са Скашэўскіх
|
2
|
Екацярынаслаўская губерня
|
2
|
Епіскап Брэсцкі
|
2
|
Н. Абрамцава
|
2
|
Міхаіл Шчарбакоў
|
2
|
ЗВЯЗДА
|
2
|
Міхаіл Святаполк-Мірскі
|
2
|
Міхаіл Рыбалка
|
2
|
Жухавіцкая воласць
|
2
|
Жызэль
|
2
|
Міхаіл Калітовіч
|
2
|
Жылыя дамы
|
2
|
Міхаіл Аляксандравіч Сангушка
|
2
|
З. Ю. Юркевіч
|
2
|
Міхаіл Адванец з Бучача
|
2
|
Марыя Львоўна Вітгенштэйн
|
2
|
Караль Самуэлевіч Кастравіцкі
|
2
|
Дзяніс Гардзяюк
|
2
|
Курнатоўскі
|
2
|
Кубак Латвіі па футболе
|
2
|
Кудра (Астравецкі раён)
|
2
|
Куль-Юзэфава
|
2
|
Культавы камень
|
2
|
Культавыя камяні
|
2
|
Кулікоўшчына
|
2
|
Кунцаўскія могілкі
|
2
|
М. А. Лукашэвіч
|
2
|
М. А. Белуш
|
2
|
Кубак Беларусі па баскетболе 2016
|
2
|
Куцавічы (значэнні)
|
2
|
Кіданне дзіды
|
2
|
Кіеўская духоўная семінарыя
|
2
|
Кінасцэнарыст
|
2
|
Літва, племя
|
2
|
Кірыл Карпенка
|
2
|
Літаратурная прэмія імя Васіля Віткі
|
2
|
Літаратурная прэмія імя Івана Мележа
|
2
|
М. Карповіч
|
2
|
Кубак Беларусі па баскетболе 2013
|
2
|
Ліпнішскія
|
2
|
Кубак Арменіі па футболе 2006
|
2
|
Крысціна з Войнаў
|
2
|
Крысціна з Кавячынскіх
|
2
|
Крычаўскае староства
|
2
|
Крыштаф Вольскі
|
2
|
Крыштаф Корсак
|
2
|
Крыштаф Пэнс
|
2
|
Крыштаф Пякарскі
|
2
|
Кубак Арменіі па футболе
|
2
|
Кубак БССР па футболе
|
2
|
Кубак Беларусі па баскетболе 2012
|
2
|
Кубак Беларусі па баскетболе 1998
|
2
|
Кубак Беларусі па баскетболе 2001
|
2
|
Кубак Беларусі па баскетболе 2004
|
2
|
Кубак Беларусі па баскетболе 2005
|
2
|
Кубак Беларусі па баскетболе 2006
|
2
|
Кубак Беларусі па баскетболе 2007
|
2
|
Кубак Беларусі па баскетболе 2008
|
2
|
Кубак Беларусі па баскетболе 2009
|
2
|
Кубак Беларусі па баскетболе 2010
|
2
|
Лістоўніца польская
|
2
|
Лінейны (гандбол)
|
2
|
Крыдаль
|
2
|
Лейгаболі
|
2
|
Людвіка з Расудоўскіх
|
2
|
Людвіка з Куніцкіх
|
2
|
Людвік Якуб Хамінскі
|
2
|
Леанід Леанідавіч Богдан
|
2
|
Людвік Радзівіл
|
2
|
Людвік Міхал Пац
|
2
|
Люд беларускі
|
2
|
Лебядзінае возера
|
2
|
Люблінскі ўніверсітэт
|
2
|
Люшнеўская воласць
|
2
|
Луіза Пруская
|
2
|
Луіза Марыя дэ Лагранж д’Арк’ен
|
2
|
Лучка (Астравецкі раён)
|
2
|
Лукішская плошча
|
2
|
Лескі (Свіслацкі раён)
|
2
|
Леснічоўка (Астравецкі раён)
|
2
|
Лукаш Война
|
2
|
Лука Рыгоравіч Мірскі
|
2
|
Леў Тышкевіч
|
2
|
Люстратар
|
2
|
Лапацішкі (значэнні)
|
2
|
Л. Барысаглебскі
|
2
|
Лясны інстытут
|
2
|
Лідскі райвыканкам
|
2
|
Лідскі мясакамбінат
|
2
|
Л. Лангад
|
2
|
Л. Лаўрэш
|
2
|
Лідскае староства
|
2
|
Л. Ніканенка
|
2
|
Ліда (гасцініца)
|
2
|
Ляхніцкі
|
2
|
Лавінія з Карэцкіх
|
2
|
Лапаты (значэнні)
|
2
|
Лагер смерці
|
2
|
Лясгас
|
2
|
Лагчына
|
2
|
Ладдзя (герб)
|
2
|
Лазавыя (значэнні)
|
2
|
Лядовы палац спорту (Гродна)
|
2
|
Лайл (Ілінойс)
|
2
|
Ламаны стыль
|
2
|
Ландшафтны заказнік
|
2
|
Крынкаўскі сельсавет (Бераставіцкі раён)
|
2
|
Кругліца (Мядзельскі раён)
|
2
|
Караліна Тэрэза з Радзівілаў
|
2
|
Марачэўскія
|
2
|
Касцюкі (Смаргонскі раён)
|
2
|
Касцёл Маці Божай Каралевы Супакою (Альбярцін)
|
2
|
Касцёл Маці Божай Чэнстахоўскай (Моцевічы)
|
2
|
Марта з Трамбіцкіх
|
2
|
Касцёл Найсвяцейшага Збавіцеля (Гродна)
|
2
|
Касцёл Найсвяцейшага Сэрца Езуса і святой Марыі ад Езуса Укрыжаванага (Любча)
|
2
|
Мардоўская АССР
|
2
|
Касцёл Святога Марыі Магдалены (Вайдацішкі)
|
2
|
Марачэўскі
|
2
|
Кастрычніцкая вуліца (Ваўкавыск)
|
2
|
Касцёл Святога Яна Хрысціцеля (Аславеняты)
|
2
|
Марак Зуб
|
2
|
Касцёл Хрыста Валадара (Скрыбаўцы)
|
2
|
Касцёла Яна Паўла II (Смаргонь)
|
2
|
Манівіды
|
2
|
Катажына з Кламіцкіх
|
2
|
Мантыя
|
2
|
Мантыгірд
|
2
|
Марцін Тышкевіч
|
2
|
Маршалак Сойма Рэчы Паспалітай
|
2
|
Кацярына Аляксандра з Крышпін-Кіршэнштэйнаў
|
2
|
Карл Ансельм Турн-і-Таксіс
|
2
|
Марыя Аўгуста Турн-і-Таксіс
|
2
|
Караліна з Сулістроўскіх
|
2
|
Карбышаў
|
2
|
Карвацкія
|
2
|
Карданны вал
|
2
|
Марыя Іванаўна Астрожская
|
2
|
Каркушка
|
2
|
Карл Аляксандр
|
2
|
Карнелія з Ордаў
|
2
|
Маршалак ашмянскі
|
2
|
Карнэль О’Рурк
|
2
|
Марына Аркадзьеўна Фёдарава
|
2
|
Карэліцкі раённы Савет дэпутатаў
|
2
|
Карэліцкі раённы выканаўчы камітэт
|
2
|
Маршалак павятовы
|
2
|
Маршалак земскі слонімскі
|
2
|
Каспар Грымала
|
2
|
Кастравіцкі
|
2
|
Маршалак ваўкавыскі
|
2
|
Каталіцкі архібіскуп
|
2
|
Маналітны жалезабетон
|
2
|
М. У. Сільчанка
|
2
|
Князь слуцкі
|
2
|
Кляштар Святога Пракопа (Лайл)
|
2
|
Клён серабрысты
|
2
|
Клім Піліпенка
|
2
|
Клімавічы, Лідскі раён
|
2
|
Клімавічы (Лідскі раён)
|
2
|
Клінкер
|
2
|
Клінцэвіч
|
2
|
Мазурынскія могілкі
|
2
|
Мазураўшчына
|
2
|
Клеўе
|
2
|
Князі слуцкія
|
2
|
Мажэвічы
|
2
|
Ковенскі езуіцкі калегіум
|
2
|
Магілёўская гарадская СДЮШАР № 5
|
2
|
Корабавыя скляпенні
|
2
|
МАСА
|
2
|
М. Яблонскі
|
2
|
Крамяніца (Дзятлаўскі раён)
|
2
|
Краснае (Навахапёрскі раён)
|
2
|
Кляцішча (Астравецкі раён)
|
2
|
Клеціск
|
2
|
Малітоўнік
|
2
|
Кацярына з Пакрашынскіх
|
2
|
Кацярына Ляцкая
|
2
|
Малюзін
|
2
|
Малыя Даўгялы
|
2
|
Малочная прамысловасць
|
2
|
Кацярына з Іздэбскіх
|
2
|
Кацярына з Гаеўскіх
|
2
|
Кацярына з Дзяконскіх
|
2
|
Кацярына з Каменскіх
|
2
|
Кацярына з Францкевічаў-Радзімінскіх
|
2
|
Клецкая ардынацыя
|
2
|
Кацярына з Цяхомскіх
|
2
|
Каціны камень
|
2
|
Маладзёжны (Ліда)
|
2
|
Каэтан Станіслаў Ягмін
|
2
|
Каўзані
|
2
|
Мала-Ельня
|
2
|
Кедайнейскі раён
|
2
|
Максім Мішкель
|
2
|
Клеапатра Святаполк-Мірская
|
2
|
Дзяніс Леўчанка
|
2
|
Дзянніца
|
2
|
Сезон 2013 ФК Смаргонь
|
2
|
Ракоўскія
|
2
|
Распяцце
|
2
|
Расатам
|
2
|
Рамуальд Бохвіц
|
2
|
Вікторыя са Скірмунтаў
|
2
|
Раман Чабатароў
|
2
|
Раман Валовіч
|
2
|
Віленская настаўніцкая семінарыя
|
2
|
Віленская рысавальная школа Трутнева
|
2
|
Віленскі гарадскі тэатр
|
2
|
Віктар Берг
|
2
|
Рака Трасцянка, прыток Чарняўкі
|
2
|
Віленскі настаўніцкі інстытут
|
2
|
Вільгельм Берг
|
2
|
Вільгельм Траўб
|
2
|
Вільгельм Тызенгаўз
|
2
|
Вільчаны
|
2
|
Разбойнік (п’еса)
|
2
|
Разалія з Пацаў
|
2
|
Расійская Прэм’ер-ліга 2020/2021
|
2
|
Расійскі дзяржаўны інстытут сцэнічных мастацтваў
|
2
|
Вінцэнты Борзабагаты
|
2
|
Род Верашчакаў
|
2
|
Род Ляхніцкіх
|
2
|
Род Любанскіх
|
2
|
Род Курнатоўскіх
|
2
|
Род Ельскіх
|
2
|
Род Дыбоўскіх
|
2
|
Род Друцкіх-Горскіх
|
2
|
Род Дольскіх
|
2
|
Род Вольскіх
|
2
|
Вячаслаў Палазнік
|
2
|
Віктар Іванавіч Юйко
|
2
|
Род Анцутаў
|
2
|
Вячаслаў Сівакоў
|
2
|
Вячаслаў Царук
|
2
|
Раўніны (Ашмянскі раён)
|
2
|
Раіса Мікалаеўна Турлай
|
2
|
Раённы камітэт КПСС
|
2
|
Рашотка
|
2
|
Відэйшы
|
2
|
Візантыйскае мастацтва
|
2
|
Разалія з Богушаў
|
2
|
Раецкія
|
2
|
Вялікі камень Пліскі
|
2
|
Ганаровая грамата Міністэрства культуры Беларусі
|
2
|
Гальшка з Валовічаў
|
2
|
Гальшка з Шэметаў
|
2
|
Пятрэлеўшчына
|
2
|
ФК Тэлаві
|
2
|
Пярсцёнак і ружа
|
2
|
Пяняны
|
2
|
Ганаровая грамата Гродзенскага аблвыканкама
|
2
|
Ганаровая грамата Гродзенскага гарадскога выканаўчага камітэта
|
2
|
Ганаровая грамата Міністэрства сельскай гаспадаркі і харчавання Беларусі
|
2
|
Галоўны архітэктар Гродзенскай вобласці
|
2
|
Ганаровы архівіст Беларусі
|
2
|
Гандлёвы дом «Нёман»
|
2
|
Ганна Іваноўская-Карнэцкая
|
2
|
Ганна Альжбета Свіршч
|
2
|
Ганна Апалонія з Бяганскіх
|
2
|
Прэмія імя Аляксандра Дубко
|
2
|
Прэмія Федэрацыі прафсаюзаў Беларусі
|
2
|
Прэмія Савета Міністраў БССР
|
2
|
Галынская воласць
|
2
|
Галабуды
|
2
|
Віталь Рашкевіч
|
2
|
Пісар земскі слонімскі
|
2
|
Віталь Тарашчык
|
2
|
Радзівон Жук
|
2
|
Рагацінскія
|
2
|
Вітаноўскія
|
2
|
Р. Ю. Касперчык
|
2
|
Вішнявец (жылы раён)
|
2
|
Піўніца
|
2
|
Піцейны дом
|
2
|
Пісар земскі гарадзенскі
|
2
|
Гагенлоэ
|
2
|
Пінікла-III
|
2
|
Пінікла-II
|
2
|
Пінікла-I
|
2
|
ГІАП
|
2
|
Пільцаўскі валун
|
2
|
Пётр Цімафеевіч Пузына
|
2
|
ГК Цэлтніекс Рыга
|
2
|
Пётр Хрысціянавіч Вітгенштэйн
|
2
|
Гавенда
|
2
|
Род Марачэўскіх
|
2
|
Вялікі камень Маркаўшчынскі
|
2
|
Ганна Крысціна з Любамірскіх
|
2
|
Сасанішкі 1
|
2
|
Светлікі
|
2
|
Вуліца 8 Сакавіка (Ліда)
|
2
|
Вуліца Ігнатава (Ліда)
|
2
|
Вуліца Ангелінай (Ліда)
|
2
|
Саюз польскіх пісьменнікаў
|
2
|
Сафія Фрыдэрыка Турн-і-Таксіс
|
2
|
Сафія Крысціяна Брандэнбург-Байрэйцкая
|
2
|
Сасанішкі 2
|
2
|
Сарматыя
|
2
|
Свята-Дабравешчанская царква (Ваўкавыск)
|
2
|
Ломжынская губерня
|
2
|
Сапоцкінскі батанічны заказнік
|
2
|
Сапліцы
|
2
|
Санкт-Пецярбургская духоўная семінарыя
|
2
|
Самуэль Статкевіч
|
2
|
Самотны
|
2
|
Самастрэльнікі
|
2
|
Сальваторскія могілкі
|
2
|
Свярдлоўскае вышэйшае ваенна-палітычнае танка-артылерыйскае вучылішча
|
2
|
Вузел еднасці
|
2
|
Саламея з Лаўцэвічаў
|
2
|
Свіслач (значэнні)
|
2
|
Сезон 2013 ФК Слонім
|
2
|
Ваяводы падольскія
|
2
|
Сезон 2013 ФК Ліда
|
2
|
Ваўжынец Рудаміна-Дусяцкі
|
2
|
Вераніка з Фірлеяў
|
2
|
Веснік БДУ
|
2
|
Севільскі цырульнік
|
2
|
Водаправод
|
2
|
Возера Юбілейнае
|
2
|
Воўчае Балота
|
2
|
Свірскія
|
2
|
Войневіцкі чортаў камень
|
2
|
Войстамскі валун
|
2
|
Войцех Салінарыус
|
2
|
Святлана Завадская
|
2
|
Вольга Іванаўна Сысоева
|
2
|
Вольскія
|
2
|
Свята-Пакроўская царква (Ваўкавыск)
|
2
|
Восток-SOS
|
2
|
Салаўі (Свіслацкі раён)
|
2
|
Вуліца Дзяржынскага (Ваўкавыск)
|
2
|
Род Путкамераў
|
2
|
Ружанская воласць
|
2
|
Рысберма
|
2
|
Вуліца Труханава (Ліда)
|
2
|
Рыначная плошча, Слонім
|
2
|
Рыгор Крук
|
2
|
Вуліца Цагельнік (Свіслач)
|
2
|
Рыгор Катовіч
|
2
|
Рушніца
|
2
|
Румянцаўскі музей
|
2
|
Рудаўка (Астравецкі раён)
|
2
|
Вуліца Стралкоўскага (Ліда)
|
2
|
Рох Брахоцкі
|
2
|
Выдатнік народнай асветы БССР
|
2
|
Выканаўчы камітэт СНД
|
2
|
Род Юндзілаў
|
2
|
Род Шэметаў
|
2
|
Род Шротэраў
|
2
|
Род Сямашкаў
|
2
|
Выявы роду Радзівілаў
|
2
|
Род Пшаздзецкіх
|
2
|
Рыфей
|
2
|
Рэаніматалогія
|
2
|
Савельеў
|
2
|
Вуліца Паўлоўскага
|
2
|
СПБ
|
2
|
Вуліца Калініна (Ліда)
|
2
|
СК УС РБ
|
2
|
С. Злотнікаў
|
2
|
С. Дзмітрыеў
|
2
|
Вуліца Малая Траецкая (Гродна)
|
2
|
Вуліца Міру, Гродна
|
2
|
Вуліца Міцкевіча (Ліда)
|
2
|
Рэспубліканская гімназія-каледж пры Беларускай дзяржаўнай акадэміі музыкі
|
2
|
Вуліца Славінскага, Гродна
|
2
|
Вуліца Перамогі (Ліда)
|
2
|
Рэпертуарна-рэдакцыйная калегія Упраўлення культпрасветустаноў Міністэрства культуры БССР
|
2
|
Вуліца Прыгарадная, Гродна
|
2
|
Рэктар
|
2
|
Вуліца Пушкіна, Гродна
|
2
|
Рэгіна з Гербуртаў
|
2
|
Рэгулярная планіроўка
|
2
|
Вуліца Свярдлова (Ліда)
|
2
|
Рэвалюцыйны ваенны савет
|
2
|
Ганна Карнэцкая
|
2
|
Ганна Марыя Радзівіл
|
2
|
Нуклеус
|
2
|
Гісторык архітэктуры
|
2
|
Палац культуры тэкстыльшчыкаў (Гродна)
|
2
|
Гінкаўшчына
|
2
|
Гіпацэнтаўр
|
2
|
Гістарычны Альманах
|
2
|
Гістарычны раман
|
2
|
Пазнаньскае ваяводства
|
2
|
Пажаскі корпус
|
2
|
Пажаскі корпус
|
2
|
Пажар 1753 года ў Гродне
|
2
|
Палуты
|
2
|
Гісторыка-філалагічны факультэт Маскоўскага ўніверсітэта
|
2
|
Падчашы новагародскі
|
2
|
Падхарунжы
|
2
|
Падталеі
|
2
|
Падстараста
|
2
|
Падпружныя аркі
|
2
|
Падлясе Бяла Падляска
|
2
|
Падкаморы лідскі
|
2
|
Палесседзіправадгас
|
2
|
Гувернёр
|
2
|
Давойны
|
2
|
Гродзенскі дзяржаўны політэхнічны каледж
|
2
|
Гродзенская каралеўская эканомія
|
2
|
Пац Доўкшавіч
|
2
|
Гродзенская і Ваўкавыская епархія епархія
|
2
|
Гродзенскі Аблпраект
|
2
|
Патрубішкі
|
2
|
Гродзенскі абласны Дом народнай творчасці
|
2
|
Патагенез
|
2
|
Гродзенскі аддзел Белкааппраекта
|
2
|
Парыжская школа
|
2
|
Губернскі архітэктар
|
2
|
Гродзенскі філіял ДІАП
|
2
|
Гродзенскія мастацка-вытворчыя майстэрні
|
2
|
Параліч
|
2
|
Гроднажылпраект
|
2
|
Гродскі суддзя
|
2
|
Група савецкіх войскаў у Германіі
|
2
|
Грыбоўскія
|
2
|
Паляўнічы ражок
|
2
|
Губейкі
|
2
|
Падкаморы гарадзенскі
|
2
|
Пад'ёмны мост
|
2
|
Гродзенская вобласць, Мінская вобласць
|
2
|
Омскі павет
|
2
|
ПАВ
|
2
|
Даўгяй
|
2
|
Даўнаровічы
|
2
|
Дваранін каралеўскі
|
2
|
П. Кандрусевіч
|
2
|
Оўэн О’Рурк
|
2
|
Остэргофен
|
2
|
Оскар Іпалітавіч Корвін-Мілеўскі
|
2
|
Окша
|
2
|
Дарота з Отэнгаўзенаў
|
2
|
Одсеч
|
2
|
Ода
|
2
|
Ніна Уладзіміраўна Гернет
|
2
|
Дзмітрый Барысейка
|
2
|
Дзмітрый Зянонавіч Станкевіч
|
2
|
Нёман-2001
|
2
|
Дзмітрый Пятровіч Саванец
|
2
|
Дзмітрый Тарашчык
|
2
|
Нясвіжская партрэтная галерэя
|
2
|
Дарота з Фірлеяў
|
2
|
Дарога Р95
|
2
|
Пагранічныя войскі
|
2
|
Павел Міхальцоў
|
2
|
Далмат
|
2
|
Дальвіц
|
2
|
Павятовыя маршалкі Мінскай губерні
|
2
|
Дамінік Александровіч
|
2
|
Паверх
|
2
|
Павел Шмігера
|
2
|
Павел Чэхаў
|
2
|
Павел Сяргеевіч Язубец
|
2
|
Даніэль Шышка
|
2
|
Дарога Р51
|
2
|
Даніял Чэрыўханаў
|
2
|
Павел Кучараў
|
2
|
Павел Карасевіч
|
2
|
Павел Казімір Сухадольскі
|
2
|
Павел Дзямідчык
|
2
|
Дарога Н7920
|
2
|
Дарога Р145
|
2
|
Дарога Р23
|
2
|
Дарога Р48
|
2
|
Пашка Струміла
|
2
|
Гродзенская абласная клінічная бальніца
|
2
|
Прэмія Ленінскага камсамола
|
2
|
Гелена са Свентаржэцкіх
|
2
|
Гарадская клінічная бальніца хуткай медыцынскай дапамогі (Мінск)
|
2
|
Гараіны
|
2
|
Праектнае бюро ўпраўлення архітэктуры і горадабудаўніцтва Гродзенскага гарвыканкама
|
2
|
Гарый Уладзіміравіч Ліпскі
|
2
|
Гаўрыіл Беластоцкі
|
2
|
Праваслаўныя могілкі ў Варшаве
|
2
|
Гвалтоўнае знікненне
|
2
|
Пояс
|
2
|
Генавефа з Алізар-Ваўчкевічаў
|
2
|
ПрамНДІпраект
|
2
|
Помнік археалогіі
|
2
|
Генадзь Васільевіч Харужык
|
2
|
Помнік Касцюшку (Кракаў)
|
2
|
Генадзь Мікалаевіч Шатуеў
|
2
|
Генадзь Хоміч
|
2
|
Польці
|
2
|
Польскія браты
|
2
|
Генеральны план Гродна
|
2
|
Гарадская акруга Калінінград
|
2
|
Прамысловасць будаўнічых матэрыялаў
|
2
|
Генплан Магілёва
|
2
|
Ганна з Гальшанскіх
|
2
|
Ганна Насута
|
2
|
Прэмія «За творчыя дасягненні ў галіне культуры і мастацтва» імя А. Дубко
|
2
|
Ганна Соф'я Ланцкаронская
|
2
|
Ганна Сямёнаўна Кобрынская
|
2
|
Прыступкі
|
2
|
Ганна Якшыч
|
2
|
Ганна з Агінскіх
|
2
|
Ганна з Асоўскіх
|
2
|
Ганна з Грушчынскіх
|
2
|
Прасвітар
|
2
|
Ганна з Завішаў
|
2
|
Ганна з Загароўскіх
|
2
|
Прыгонны тэатр
|
2
|
Ганна з Крышкоўскіх
|
2
|
Ганна з Любамірскіх
|
2
|
Ганна з Рудамінаў-Дусяцкіх
|
2
|
Прыбалтыйская ваенная акруга
|
2
|
Ганна з Тэльшаўскіх
|
2
|
Праўдзіц
|
2
|
Генплан Гродна
|
2
|
Генрык Ян Фелькерзамб
|
2
|
Паўднёва-Заходні фронт, Грамадзянская вайна
|
2
|
Пермская вобласць
|
2
|
Першы дывізіён ПФЛ 2010
|
2
|
Першы дывізіён ПФЛ
|
2
|
Гміна Каменка
|
2
|
Першая ліга Літвы 2017
|
2
|
Гміна Рось
|
2
|
Гогенлоэ-Шыллінгфюрсты
|
2
|
Гомельаблбудпраект
|
2
|
Гомельграмадзянпраект
|
2
|
Перамычка
|
2
|
Глуская воласць
|
2
|
Паўночны ваенны гарадок (Ліда)
|
2
|
Грамадскі цэнтр
|
2
|
Паўліна з Маеўскіх
|
2
|
Паўліна з Валовічаў
|
2
|
Грамата Патрыяршага экзарха ўсяе Беларусі
|
2
|
Паўлаўскае ваеннае вучылішча
|
2
|
Паўднёвы фронт, Грамадзянская вайна
|
2
|
Паўднёвы (Гродна)
|
2
|
Гродзенскае дзяржаўнае вучылішча алімпійскага рэзерву
|
2
|
Першы маскоўскі дзяржаўны медыцынскі ўніверсітэт імя І. М. Сечанава
|
2
|
Песчанакопскае
|
2
|
Генрык дэ Раес
|
2
|
Герб «Ляхніцкі»
|
2
|
Пойдзішкі
|
2
|
Геранёнскае староства
|
2
|
Геранім Комар
|
2
|
Герб «Агеньчык»
|
2
|
Герб «Буйвал»
|
2
|
Герб «Друцк»
|
2
|
Герб «Дэспат»
|
2
|
Плошча 600-годдзя Ліды
|
2
|
Герб «Магіла»
|
2
|
Гжымала
|
2
|
Герб «Мурдэліа»
|
2
|
Герб «Одсеч»
|
2
|
Плоцкі езуіцкі калегіум
|
2
|
Плашч
|
2
|
Герб «Халецкі»
|
2
|
Планіроўка
|
2
|
Герб Сапоцкіна
|
2
|
Петрышкі (Астравецкі раён)
|
2
|
Петранэла з Тышкевічаў
|
2
|
АЗС Кашалін
|
2
|
Ломжынскі езуіцкі калегіум
|
2
|
Філіп Канажэўскі
|
2
|
Ян Дэнгаф
|
2
|
Факультэт грамадскіх навук БДУ
|
2
|
Ян Уладзіслававіч Друцкі-Любецкі
|
2
|
A Ліга Літвы 2017
|
2
|
Юрый Алегавіч Хадыка
|
2
|
Юрыдычны факультэт Універсітэта Стэфана Баторыя
|
2
|
А. Быстроў
|
2
|
Іпаліт дэ Бецюн
|
2
|
Ян Геранім Хадкевіч
|
2
|
A Ліга Літвы 2016
|
2
|
Хавевей Цыён
|
2
|
Факультэт права і адміністрацыі Варшаўскага ўніверсітэта
|
2
|
Юзаф Біспінг
|
2
|
6 тысячагоддзе да н.э.
|
2
|
Фардон
|
2
|
Фармат вяшчання
|
2
|
Ян Вітаноўскі
|
2
|
Я. Натусевіч
|
2
|
Яраслаў Бутаўт-Андрайковіч
|
2
|
Congressional Research Service
|
2
|
Ян Трэмбіцкі
|
2
|
Фарты
|
2
|
Юр’я Багданавіч Капашчэўскі
|
2
|
Фарэль
|
2
|
Ян Казімір Бяганскі
|
2
|
Hans Weiher
|
2
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе 1994/1995
|
2
|
Фізіка-матэматычны факультэт БДУ
|
2
|
Юзаф Дзяконскі
|
2
|
Юзаф Друцкі-Любецкі
|
2
|
Цэлібат
|
2
|
Цыферблат
|
2
|
Шамятоўка (Свіслацкі раён)
|
2
|
Цяльшэйскі раён
|
2
|
Dendropanax
|
2
|
Ябланоўскія
|
2
|
Чэмпіянат Расіі па футболе 2001
|
2
|
Яанна з Вансовічаў
|
2
|
А. Фохт
|
2
|
Ян Астрарог
|
2
|
Ян Балзункевіч
|
2
|
3-е тысячагоддзе да н.э.
|
2
|
Юрый Юзафовіч-Глябіцкі
|
2
|
Яанна Тэадора з Нарушэвічаў
|
2
|
Яніна (Смаргонскі раён)
|
2
|
Іпаліт Гамаліцкі
|
2
|
ЯКМ
|
2
|
Шулякі (Слонімскі раён)
|
2
|
Larix × eurolepis
|
2
|
Sodality of Our Lady
|
2
|
Францішак Ксаверый Плятэр
|
2
|
Іван Мікалаевіч Святаполк Мірскі
|
2
|
Францішак Міхал Верашчака
|
2
|
Чырвоны Бор (Астравецкі сельсавет)
|
2
|
Царква Увядзення ў храм Прасвятой Багародзіцы (Ваўкавыск)
|
2
|
Юдэнрат
|
2
|
Яўген Забаронька
|
2
|
Фабрычная вуліца (Ліда)
|
2
|
Ян Падчашынскі
|
2
|
Іван Фёдаравіч Масальскі
|
2
|
Іпаліт Канстанцін Цеханавецкі
|
2
|
Gov.uk
|
2
|
Trumpeldor cemetery
|
2
|
Шчучынскі раённы выканаўчы камітэт
|
2
|
Antoni Wróblewski
|
2
|
Юзаф Заліўскі
|
2
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе 2001/2002
|
2
|
Ян Ісайкоўскі
|
2
|
Юнацкая зборная Украіны па футболе
|
2
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы 2015
|
2
|
I. С. Мельнік
|
2
|
Філон Копаць
|
2
|
Іўеўская сядзіба
|
2
|
Феліцыяна Соф’я з Валовічаў
|
2
|
Феліцыяна з Жабаў
|
2
|
Феліцыяна з Юдзіцкіх
|
2
|
Я. Габрыэль
|
2
|
II з’езд беларусаў свету
|
2
|
Форты (жылы раён)
|
2
|
Іван Калошкін
|
2
|
Іван Каляеў
|
2
|
Х. Левенскольд
|
2
|
Wolters Kluwer
|
2
|
SEB bankas
|
2
|
Іўеўскі пассавет
|
2
|
Іван Кірычэнка
|
2
|
Ivan Svyatopolk-Mirsky
|
2
|
Ілья Сцепанюк
|
2
|
Ян Мержаеўскі
|
2
|
Чэмпіянат Беларусі па лёгкай атлетыцы ў памяшканні
|
2
|
Ясна Гура
|
2
|
Ігар Анцыпаў
|
2
|
А. Бабіцын
|
2
|
Іван Кузьміч Басько
|
2
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе 2007/2008
|
2
|
Ігар Міхайлавіч Бабыр
|
2
|
Ігар Жураўлёў
|
2
|
S13.ru
|
2
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе 2009/2010
|
2
|
Франсуа Гастон дэ Бецюн
|
2
|
Brygida Narbutt
|
2
|
А. Крыдаль
|
2
|
Юзаф Любамірскі
|
2
|
А. Сучкоў
|
2
|
Шэшкіне
|
2
|
Чатырохканцовы крыж
|
2
|
Шавельская эканомія
|
2
|
Чатырохсхільны дах
|
2
|
Herzliya Hebrew Gymnasium
|
2
|
Ігар Уланаў
|
2
|
Яраслаў Яраславіч Галоўчынскі
|
2
|
Ігар Трусаў
|
2
|
Ігар Тарасаў
|
2
|
Яўген Азерскі
|
2
|
Фелікс Кашубскі
|
2
|
Vladimir Svyatopolk-Mirsky
|
2
|
Цюменьпраект
|
2
|
Semyon Svyatopolk-Mirsky
|
2
|
Івашка Гойцавіч
|
2
|
Чорнаалешнік
|
2
|
Іўеўшчына
|
2
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы 2007
|
2
|
Ірэна Сулістроўская
|
2
|
Чорны Луг (Дзятлаўскі раён)
|
2
|
Ілья Анішчык
|
2
|
Ілья Ануфрыеў
|
2
|
Імпульс Дыліжан
|
2
|
Іван Давідовіч
|
2
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе 2006/2007
|
2
|
Юзаф Ляхніцкі
|
2
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе 2005/2006
|
2
|
Чэслаў-Сцяпан Осіпавіч Баркоўскі
|
2
|
Член-карэспандэнт Беларускай акадэміі медыцынскіх навук
|
2
|
Ян Катовіч
|
2
|
Françoise de La Châtre
|
2
|
Халева (герб)
|
2
|
ФК Худжанд
|
2
|
Іван Аляксандравіч Глінскі
|
2
|
Хата-чытальня
|
2
|
Цемнік
|
2
|
Eufimia
|
2
|
ФК Цюмень
|
2
|
Чаканка
|
2
|
Хлябцэвіч
|
2
|
Юзафова (Астравецкі сельсавет)
|
2
|
Ігнацій Сідар
|
2
|
Якаў Васілевіч Крапотка-Ялавіцкі
|
2
|
Яўгенія Іванаўна Гарнастай
|
2
|
Януш Тадэвуш Радзівіл
|
2
|
Чэмпіянат Арменіі па футболе 2006
|
2
|
ФК Чайка Песчанакопскае
|
2
|
Юзафат Зыберг
|
2
|
Элеонская гара
|
2
|
Ігнацій Сулістроўскі
|
2
|
Юзаф Сулістроўскі
|
2
|
Чэмпіянат БССР па футболе
|
2
|
Шлюз Дамброўка
|
2
|
Францішка з Букатых
|
2
|
Францішка з Анцутаў
|
2
|
Чарвонка
|
2
|
Фтызіятрыя
|
2
|
Хацінская бітва (1673)
|
2
|
А. А. Крыдаль
|
2
|
1760-я стагоддзе
|
2
|
Эма Альтберг
|
2
|
Хваты
|
2
|
Хведзевіцкі валун
|
2
|
Электрычны генератар
|
2
|
ФК Хімкі
|
2
|
Ян Чаплінскі
|
2
|
Kraj
|
2
|
Яўрэйскія могілкі ў Варшаве
|
2
|
Anne Marie de Bethune
|
2
|
Яўрэйская мова
|
2
|
Alexander Ferdinand, 3rd Prince of Thurn and Taxis
|
2
|
Ядвіга з Гюнтэраў
|
2
|
Чэмерская воласць
|
2
|
Францішка з Пакашаў
|
2
|
Якобішкі
|
2
|
Элеанора з Сухадольскіх
|
2
|
Харкаўская праваабарончая група
|
2
|
Pav.
|
2
|
Юзафовічы-Глябіцкія
|
2
|
Ядвіга з Пянкальскіх
|
2
|
N Лось
|
2
|
N Карповіч
|
2
|
Іван Рыгоравіч Касцюшка
|
2
|
Юрый Рымавідавіч Забярэзінскі
|
2
|
Элеанора з Войнаў
|
2
|
Якабішкі
|
2
|
Шпоры
|
2
|
4-ы завулак Падольны, Гродна
|
2
|
Niles
|
2
|
Korrespondent.net
|
2
|
ФК Шыннік Яраслаўль
|
2
|
Dmitry Svyatopolk-Mirsky
|
2
|
Яўген Снапко
|
2
|
Школа маладога журналіста
|
2
|
А. П. Госцеў
|
2
|
Чэмпіянат Казахстана па футболе
|
2
|
Хросная маці
|
2
|
А. Хамко
|
2
|
Чамброва
|
2
|
А. Янчанка
|
2
|
Ягмін
|
2
|
Інстытут фізікі цвёрдага цела і паўправаднікоў АН БССР
|
2
|
Яўген Пракопчык
|
2
|
Харунжы ашмянскі
|
2
|
Юрый Фёдаравіч Храптовіч
|
2
|
Чэмпіянат Казахстана па футболе 2014
|
2
|
Іван Сямёнавіч Каханаў
|
2
|
Хамічы (Карэліцкі раён)
|
2
|
Экзот
|
2
|
Футбольная нацыянальная ліга
|
2
|
Юбілейны (кінатэатр, Ліда)
|
2
|
А. Хайт
|
2
|
Інтэрнат
|
2
|
Sofya Engelhardt
|
2
|
Эльяш Высоцкі
|
2
|
Ян Янушавіч Быхавец
|
2
|
ФК Уніян Лейрыя
|
2
|
Ягор Кашко
|
2
|
Эльвіра Аляксееўна Сарока
|
2
|
Ізабела з Масальскіх
|
2
|
ФК Шаўляй
|
1
|
Ніжагародскае тэатральнае вучылішча
|
1
|
П. К. Ягмін
|
1
|
П. Дзеншчыкоў
|
1
|
П. К. Астравіцкі
|
1
|
Нікалас Томас Райт
|
1
|
П. А. Шурмей
|
1
|
П. Жданаў
|
1
|
П. Забелін
|
1
|
П. А. Рыбак
|
1
|
П. А. Сяўко
|
1
|
П. А. Савіцкі
|
1
|
П. Зыль
|
1
|
П. А. Крэчэўскі
|
1
|
Нёманская вуліца (Масты)
|
1
|
Ніва Цярнопаль
|
1
|
П. Жэрар
|
1
|
П. А. Клінцэвіч
|
1
|
П. Бацюта
|
1
|
П. Арацкаў
|
1
|
П. Гарбацэвіч-Клінцэвіч
|
1
|
П. В. Чалядка
|
1
|
П. В. Шакола
|
1
|
П. В. Цеслюкевіч
|
1
|
Ніжне-Волжскі край
|
1
|
П. В. Лоўгач
|
1
|
П. Ванке
|
1
|
Ніжні замак (Слонім)
|
1
|
П. В. Казанцаў
|
1
|
П. В. Забелін
|
1
|
Ніжагародскі 17-ы драгунскі полк
|
1
|
П. В. Гарэлік
|
1
|
П. Галавенка
|
1
|
П. В. Галавенка
|
1
|
Ніжагародская дзяржаўная сельскагаспадарчая акадэмія
|
1
|
П. Дз. Шчарбачэня
|
1
|
П. Булак
|
1
|
Ніжынская акруга
|
1
|
П. Богуш
|
1
|
П. Гарэлік
|
1
|
П. Гладзілін
|
1
|
Ніжэйшае месца Беларусі
|
1
|
П. Белавус
|
1
|
Ніжагародскі драгунскі полк
|
1
|
ФК Ацэлул Галац
|
1
|
П. Баскакаў
|
1
|
П. Астравіцкі
|
1
|
Нікадзім Цеханавецкі
|
1
|
Юзаф Сцыпіён дэль Кампа
|
1
|
Олаўс Магнус
|
1
|
Нікіфараўскі раён
|
1
|
Нікало Іамелі
|
1
|
Ордэн аўгусцінцаў
|
1
|
Огонёк
|
1
|
Обервізентале
|
1
|
Ордэн РПЦ свяціцеля Макарыя мітрапаліта Маскоўскага і ўсяе Русі II ступені
|
1
|
Ордэн Святога Губерта
|
1
|
Ордэн Святога Станіслава (Расійская імперыя)
|
1
|
Обер-пракурор
|
1
|
Ордэн Усмешкі
|
1
|
ОК Біхач
|
1
|
Ордэн Бухарскай Залатой зоркі
|
1
|
Ордэн базыльянаў святога Іасафата
|
1
|
Ордэн паўлінаў
|
1
|
О. М. Галай
|
1
|
О. Л. Бекіш
|
1
|
О. Галай
|
1
|
Ордэн салатынаў
|
1
|
О. Бекіш
|
1
|
Ордэн святога роўнаапостальнага князя Уладзіміра
|
1
|
Ордэн Зорнага крыжа
|
1
|
Ордэн Багдана Хмяльніцкага
|
1
|
Нічыпар Харлампіевіч Копцеў
|
1
|
Юзаф Сапега
|
1
|
Юзаф Піюс Дзяконскі
|
1
|
Олма медиа групп
|
1
|
Олсбуд
|
1
|
Омскае вышэйшае агульнавайсковае каманднае вучылішча імя М. В. Фрунзе
|
1
|
Оквіл (Антарыа)
|
1
|
Омскае вышэйшае агульнавайсковае каманднае вучылішча імя М. В. Фрунзэ
|
1
|
Ойра (гурт)
|
1
|
Одра Бжэг
|
1
|
Юзаф Скумін Тышкевіч
|
1
|
Омская мужчынская класічная гімназія
|
1
|
Омскі кадэцкі корпус
|
1
|
Юзаф Свянціцкі
|
1
|
Омскі мастацка-прамысловы тэхнікум
|
1
|
Оперны тэатр Літвы
|
1
|
Оптык (завод)
|
1
|
Орды
|
1
|
Ордэн Андрэя Першазванага
|
1
|
О'Рурк
|
1
|
Ордэн святой роўнаапостальнай княгіні Вольгі
|
1
|
П. А. Горбач
|
1
|
П. І. Жданаў
|
1
|
П'етра Алесандра Гульельмі
|
1
|
П. І. Баскакаў
|
1
|
П. І. Бацюта
|
1
|
Юзаф Сцыпіён дэ Кампа
|
1
|
П. І. Булак
|
1
|
П. І. Дзеншчыкоў
|
1
|
Юзаф Пусэ
|
1
|
П. І. Ляхновіч
|
1
|
Ніна Васілеўна Гаўрош
|
1
|
П. І. Папоў
|
1
|
Нікіфар Дзмітрыевіч Бяспамятных
|
1
|
П. І. Пачанчук
|
1
|
П. І. Сапега
|
1
|
П. І. Шорац
|
1
|
П. А. Арацкаў
|
1
|
П. А. Гарбацэвіч-Клінцэвіч
|
1
|
Ніканор (Каменскі)
|
1
|
П'ер Александр Мансіньі
|
1
|
Ніна Здановіч
|
1
|
Ніна Чураба
|
1
|
Ніна Савіна
|
1
|
Ніна Федарук
|
1
|
Орлов, Владимир Алексеевич
|
1
|
Освальд-Ян Бекіш
|
1
|
Юзаф Прушынскі
|
1
|
Оскар Галай
|
1
|
Оскар Мейштовіч
|
1
|
Оскар Сасноўскі
|
1
|
Ніна Міхайлаўна Семаковіч
|
1
|
П'ер-Дамінік Панэль
|
1
|
Ніна Мікалаеўна Чураба
|
1
|
Юзаф Несялоўскі стагоддзе
|
1
|
Ніна Ляшковіч
|
1
|
Осцкае староства
|
1
|
Офіс
|
1
|
Юзаф Марачэўскі
|
1
|
Ніна Кануннікава
|
1
|
П'емонцкі звер
|
1
|
ФК Тэмп Шапятоўка
|
1
|
П. Санковіч
|
1
|
П. Казанцаў
|
1
|
Паветраныя сілы Польшчы
|
1
|
Павел Часнакоў
|
1
|
Юбілейны медаль «За доблесную працу (За вайсковую доблесць). У адзначэнне 100-годдзя з дня нараджэння Уладзіміра Ільіча Леніна»
|
1
|
Юбілейны знак «Федэрацыя прафсаюзаў Беларусі: 100 гадоў прафсаюзнаму руху»
|
1
|
Павел Шуба
|
1
|
Павел Шурмей
|
1
|
Павел Яроменка
|
1
|
Юбілейны завулак (Масты)
|
1
|
Юбілейны завулак (Бярозаўка)
|
1
|
Паветраная вуліца (Ліда)
|
1
|
Юбілейны завулак (Іўе)
|
1
|
Юбілейны (фізкультурна-аздараўленчы комплекс)
|
1
|
Павышэнне па службе
|
1
|
Павел Фісюк
|
1
|
Павяла (герб)
|
1
|
Юбілейная вуліца (Свіслач)
|
1
|
Павільён ВДНГ БССР
|
1
|
Павіннасці
|
1
|
Пагайджэй
|
1
|
Пагарэльскі раён
|
1
|
Юбілейная вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Юбілейная вуліца (Масты)
|
1
|
Пагоня (верш)
|
1
|
Пагранічная зона
|
1
|
Пагранічная служба ФСБ Расійскай Федэрацыі
|
1
|
Павел Хоміч
|
1
|
Павел Фёдаравіч Барысаў
|
1
|
Юбілейная вуліца (Ліда)
|
1
|
Павел Паканечны
|
1
|
Павел Катовіч
|
1
|
Павел Кухта
|
1
|
Павел Куц
|
1
|
Юдэль Салавейчык
|
1
|
Павел Лукомскі
|
1
|
Юдыта з Яленскіх
|
1
|
Павел Лях
|
1
|
Павел Мялешка
|
1
|
Юдзіф Сегаль
|
1
|
Юдзін Сяргей Сяргеевіч
|
1
|
Павел Міхалюк
|
1
|
Павел Паўлавіч Мароз
|
1
|
Павел Фрыкшодэр
|
1
|
Павел Печыгойскі
|
1
|
Павел Прадуха
|
1
|
Павел Праквас
|
1
|
Павел Прыбытка
|
1
|
Павел Сакалоўскі
|
1
|
Павел Станіслававіч Ашурык
|
1
|
Ювяналій (Паяркаў)
|
1
|
Павел Сяўко
|
1
|
Павел Сідарук
|
1
|
Павел Уніхоўскі
|
1
|
Юбілейны медаль «У гонар 80-годдзя Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі»
|
1
|
Пагранічны пасялковы савет
|
1
|
Юбілейная вуліца (Бярозаўка)
|
1
|
Юзаф Альшына-Вільчынскі
|
1
|
Ю. Сянько
|
1
|
Падрыхтаваў
|
1
|
Падсады (заказнік)
|
1
|
Падсвечнік
|
1
|
Падсенцы
|
1
|
Падскарбі новагародскі
|
1
|
Падскарбіі земскія
|
1
|
Падстанцыя (значэнні)
|
1
|
Ю. Х. Сегаль
|
1
|
Ю. Фрыдман
|
1
|
Ю. Сідараў
|
1
|
Падстароста лідскі
|
1
|
Падстолі вялікі каронны
|
1
|
Падпорная сценка
|
1
|
Ю. Сцыпіён дэль Кампа
|
1
|
Падстолі лідскі
|
1
|
Падстолі новагародскі
|
1
|
Падстолі старадубскі
|
1
|
Падстрэшак
|
1
|
Падсудак гарадзенскі
|
1
|
Падсудны
|
1
|
Падтаежны барэальны ландшафт
|
1
|
Ю. Сташэўскі
|
1
|
Падуга
|
1
|
Ю. Слуцкі
|
1
|
Ю. Хадкевіч
|
1
|
Падпольшчык
|
1
|
Падакруга Рэхавот
|
1
|
Падкаморы берасцейскі
|
1
|
Падбярэзскія
|
1
|
Юбілейная вуліца (Астравец)
|
1
|
Падваявода віленскі
|
1
|
Падвесная столь
|
1
|
Падгорная вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Падгорны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
Падзяка Вышэйшай атэстацыйнай камісіі Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Падзяка Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Падкаморы Лідскага павета
|
1
|
Падкаморы ашмянскі
|
1
|
Юбілейная (гасцініца, Бабруйск)
|
1
|
Падкаморы вількамірскі
|
1
|
Падляскае ваяводства, Гродзенская вобласць
|
1
|
Ю. Яфімаў
|
1
|
Падкаморы мсціслаўскі
|
1
|
Падкаморы надворны
|
1
|
Ю. Я. Дзяконскі
|
1
|
Падкаморы слонімскі
|
1
|
Падкаморы старадубскі
|
1
|
Падключы
|
1
|
Падкосы
|
1
|
Падлесная вуліца (Ліда)
|
1
|
Падлужжа (Слонімскі раён)
|
1
|
Ю. Э. Мазурчык
|
1
|
Павел Каспяровіч
|
1
|
Юзаф Антонавіч Верашчака
|
1
|
П. Канакоў
|
1
|
П. С. Куц
|
1
|
П. П. Шуба
|
1
|
П. П. Шэршань
|
1
|
П. Паканечны
|
1
|
П. Пачанчук
|
1
|
П. Паўленка
|
1
|
П. Пласконны
|
1
|
П. Р. Міхалюк
|
1
|
П. Равінскі
|
1
|
П. Равіч-Шчэрба
|
1
|
П. Раднёнак
|
1
|
П. Рыбак
|
1
|
П. С. Кішка
|
1
|
П. П. Санковіч
|
1
|
П. С. Пласконны
|
1
|
П. С. Хоміч
|
1
|
П. Саевіч
|
1
|
Нёманская вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
П. Сапега
|
1
|
П. Сокал
|
1
|
П. Сяўко
|
1
|
П. Тамашчык
|
1
|
П. У. Зыль
|
1
|
П. У. Южык
|
1
|
П. Ф. Равінскі
|
1
|
П. П. Чарняховец
|
1
|
Юзаф Маеўскі
|
1
|
П. Чалядка
|
1
|
П. Лукомскі
|
1
|
Юзаф Макарый Патоцкі
|
1
|
П. Катовіч
|
1
|
П. Качура
|
1
|
П. Клінцэвіч
|
1
|
П. Крывіцкі
|
1
|
П. Куц
|
1
|
П. Кішка
|
1
|
П. Л. Паканечны
|
1
|
П. Лабан
|
1
|
П. Ламан
|
1
|
П. Лоўгач
|
1
|
П. Лукін
|
1
|
П. П. Раднёнак
|
1
|
П. Люцько
|
1
|
П. Ляхновіч
|
1
|
П. М. Белавус
|
1
|
П. М. Яўсеенка
|
1
|
П. Матус
|
1
|
П. Міхалюк
|
1
|
П. П. Богуш
|
1
|
П. П. Качура
|
1
|
П. П. Лабан
|
1
|
П. П. Люцько
|
1
|
П. П. Матус
|
1
|
П. Хоміч
|
1
|
П. Часнакоў
|
1
|
Павел Жданаў
|
1
|
Юзаф Вадзіцкі
|
1
|
Юзаф Гружэўскі
|
1
|
Павел (Поспелов)
|
1
|
Павел Іванавіч Аверын
|
1
|
Павел Іосіфавіч Станеўскі
|
1
|
Павел Ісаакавіч Люблінскі
|
1
|
Юзаф Грабавецкi
|
1
|
Павел Арсенцьевіч Жалезняковіч
|
1
|
Юзаф Войцех Мержаеўскі
|
1
|
Юзаф Война
|
1
|
Павел Асінскі
|
1
|
Павел Баляслававіч Паўлючык
|
1
|
Юзаф Бенедыкт Тышкевіч
|
1
|
Пабочны эфект (фільм)
|
1
|
Павел Барэйша
|
1
|
Юзаф Белапятровіч
|
1
|
Павел Бераснеў
|
1
|
Юзаф Белазор
|
1
|
Павел Валынцэвіч
|
1
|
Павел Война
|
1
|
Павел Восіпавіч Кавалеўскі
|
1
|
Павел Восіпавіч Станеўскі
|
1
|
Юзаф Антоній Плятэр
|
1
|
Павел Дудараў
|
1
|
Юзаф Антоні Хамінскі
|
1
|
Павалій
|
1
|
Пабелка
|
1
|
П. Шакола
|
1
|
П. Яўсеенка
|
1
|
Юзаф Крыштаф Галоўніч Война Ясянецкі
|
1
|
П. Шорац
|
1
|
П. Шуба
|
1
|
П. Шурмей
|
1
|
П. Шчарбачэня
|
1
|
П. Шчогалеў
|
1
|
П. Шэршань
|
1
|
П. Э. Крывіцкі
|
1
|
П. Ю. Катовіч
|
1
|
П. Я. Лукомскі
|
1
|
П. Ягмін
|
1
|
Юзаф Крахельскi
|
1
|
Паалей Цыён
|
1
|
Юзаф Канстанцін Снядэцкі
|
1
|
ПАЗ
|
1
|
ПКБ Мінсельбуда БССР
|
1
|
Юзаф Казімір Зямацкі
|
1
|
Юзаф Дэспат Зяновіч
|
1
|
Юзаф Дзежыц
|
1
|
ПРП
|
1
|
ПЭН-цэнтр
|
1
|
Паазерскае зледзяненне
|
1
|
Юзаф Гурскі
|
1
|
Паазерскае злядненне
|
1
|
Нёманская вуліца (Ліда)
|
1
|
Нью-Ёркскай акадэміі навук
|
1
|
Нёманская вуліца (Бярозаўка)
|
1
|
Юрый Алелькавіч (1531—1578)
|
1
|
Навагрудская гімназія імя Адама Міцкевіча
|
1
|
Навагрудская ешыва
|
1
|
Юрый Анатолевіч Скрыпко
|
1
|
Юрый Аляксей
|
1
|
Навагрудская цэнтральная раённая бальніца
|
1
|
Юрый Аляксеевіч Далгарукі
|
1
|
Навагрудскі, Дзятлаўскі
|
1
|
Навагрудскі Барысаглебскі манастыр
|
1
|
Навагрудскі ваявода
|
1
|
Юрый Аляксандравіч Дрэмлюк
|
1
|
Юрый Аляксандравіч
|
1
|
Навагрудскі касцёл езуітаў
|
1
|
Навагрудская вуліца (Бярозаўка)
|
1
|
Навагрудскі раён, Баранавіцкі раён
|
1
|
Юрый Абухоўскі
|
1
|
Навагрудскія Дары
|
1
|
Навагрудскія павятовыя маршалкі
|
1
|
Навагрудскія пакутніцы
|
1
|
Навагрудчына
|
1
|
Навадворскае староства
|
1
|
Юрыдычны факультэт Львоўскага ўніверсітэта
|
1
|
Навадворскі валун
|
1
|
Наваельнянскае вадасховішча
|
1
|
Юрыдычны факультэт Гродзенскага дзяржаўнага ўніверсітэта імя Янкі Купалы
|
1
|
Навагрудская выбарчая акруга
|
1
|
Навагрудская беларуская настаўніцкая семінарыя
|
1
|
Юрыдычны факультэт Віленскага ўніверсітэта
|
1
|
Навагодні завулак (Ліда)
|
1
|
НДПБ Спецыяльных навукова-рэстаўрацыйных вытворчых майстэрняў
|
1
|
НКДБ
|
1
|
Юрый Васільевіч Глінскі
|
1
|
На дне
|
1
|
На дне, п'еса
|
1
|
На чыгунцы
|
1
|
Набярэжная вуліца (Астравец)
|
1
|
Набярэжная вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Набярэжная вуліца (Ліда)
|
1
|
Набярэжны завулак (Іўе)
|
1
|
Набярэжны завулак (Астравец)
|
1
|
Наваградская настаўніцкая семінарыя
|
1
|
Юрый Анатольевіч Караеў
|
1
|
Наваградская і Лідская епархія
|
1
|
Юрый Васільевіч, князь угліцкі
|
1
|
Навагродскі
|
1
|
Навагрудскае ваяводства (1921—1940)
|
1
|
Юрый Васільевіч
|
1
|
Юрый Васілевіч Саламярэцкі
|
1
|
Юрый Васілевіч Заслаўскі
|
1
|
Юрый Вайніловіч
|
1
|
Юрый Баратынскі
|
1
|
Юрый Бажэнаў
|
1
|
Навагрудскае дваранскае вучылішча
|
1
|
Юрый Антонавіч Галуза
|
1
|
Юрыдычны факультэт Вільнюскага ўніверсітэта
|
1
|
Навапакроўка
|
1
|
НДІ будаўніцтва і архітэктуры АН БССР
|
1
|
Юравічы (Карэліцкі раён, хутар)
|
1
|
Надзвычайная дыпламатычная місія БНР у Маскве
|
1
|
Надзвычайны сойм (1776)
|
1
|
Надзвычайны сойм 1613 года
|
1
|
Надзежда Арэнбург
|
1
|
Надзея Дрозд
|
1
|
Надзея Нагінск
|
1
|
Надзея Урукіна
|
1
|
Надзея Яўгенаўна з Пеліканаў
|
1
|
Надмагільны помнік Вольскіх
|
1
|
Юрацішкаўскае медыцынскае вучылішча
|
1
|
Надэкс
|
1
|
Юр'еўскі касцёл, Новы Двор
|
1
|
Над хвалямі Серабранкі
|
1
|
Найнці-Сікс
|
1
|
Найсвяцейшае Сэрца Ісуса Хрыста
|
1
|
Найти и обезвредить
|
1
|
Накроўшчына
|
1
|
Юозас Жугжда
|
1
|
Юозас Домаркас
|
1
|
Наленч
|
1
|
Налібоцкі паляўнічы заказнік
|
1
|
Наман Чэлебіджыхан
|
1
|
Намеснік Прэм’ер-міністра Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Намеснік прэм'ер-міністра Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Надзвычайная дзяржаўная камісія па ўсталяванні і расследаванню злачынстваў нямецка-фашыскіх захопнікаў
|
1
|
Нагрудны знак адрознення «За выдатнае заканчэнне ваеннай навучальнай установы»
|
1
|
Юрыгдзіцкі валун
|
1
|
Навука кахання, п'еса
|
1
|
Наваполацкая ЦЭЦ-2
|
1
|
Навапрудскі завулак (Ліда)
|
1
|
Навапрудцы
|
1
|
Юры Ільініч
|
1
|
Навасельская вуліца (Ліда)
|
1
|
Юргіта Шаўцюнайце Вярбіцкіене
|
1
|
Навасельская вуліца (Масты)
|
1
|
Навасёлкі (Гродзенскі раён)
|
1
|
Наватарская вуліца (Ліда)
|
1
|
Наверша
|
1
|
Навершша
|
1
|
Навукова-практычны центр НАН Беларусі па земляробству
|
1
|
Юрацішкі (значэнні)
|
1
|
Навукова-практычны цэнтр Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі па матэрыялазнаўстве
|
1
|
Навукова-практычны цэнтр Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі па механізацыі сельскай гаспадаркі
|
1
|
Навуковая бібліятэка Польскай Акадэміі мастацтваў і Польскай Акадэміі навук у Кракаве
|
1
|
Юргелевіч
|
1
|
Навуковы сакратар
|
1
|
Навум Альперт
|
1
|
Навум Цэмах
|
1
|
Юраўшчына (Маладзечанскі раён)
|
1
|
Навіны дня (кінатэатр, Мінск)
|
1
|
Нагрудны знак «За выдатныя поспехі ў сярэдняй спецыяльнай адукацыі»
|
1
|
Юраўляны
|
1
|
Нагрудны знак «За самаадданую службу» I ступені
|
1
|
Юрый Вяргейчык
|
1
|
Нiна Кошаль
|
1
|
Намеснік старшыні Магілёўскага аблвыканкама
|
1
|
Юрый Казіміравіч Пытлевіч
|
1
|
Міхаіл Савельеў
|
1
|
Міхаіл Самуілавіч Агурскі
|
1
|
Міхаіл Сангушка
|
1
|
Міхаіл Сачак
|
1
|
Юрый Казіміравіч Ярэміч
|
1
|
Міхаіл Стакун
|
1
|
Міхаіл Сіцько
|
1
|
Міхаіл Трафімавіч Бабяцінскі
|
1
|
Міхаіл Фейман
|
1
|
Міхаіл Фёдаравіч Мірскі
|
1
|
Міхаіл Філіпавіч Шатроў
|
1
|
Юрый Зяновіч, памёр у 1651
|
1
|
Міхаіл Рамановіч
|
1
|
Міхед
|
1
|
Міхельсдорф
|
1
|
Юрый Елчанінаў
|
1
|
Міхноўка
|
1
|
Міхнюк
|
1
|
Міцкевічаўскі камітэт
|
1
|
Міцінскія могілкі
|
1
|
Мічурынская вуліца (Ліда)
|
1
|
Мічурынскі драматычны тэатр
|
1
|
Мічурынскі раён
|
1
|
Мічыган К-Уінгз
|
1
|
Юрый Капцераў
|
1
|
Міхаіл Раманаў
|
1
|
Н'ірбатар
|
1
|
Юрый Кухаронак
|
1
|
Юрый Мантоўтавіч
|
1
|
Юрый Лугвеневіч
|
1
|
Міхаіл Какшонаў
|
1
|
Юрый Лопух
|
1
|
Юрый Кітурка
|
1
|
Міхаіл Канстанцінавіч Карповіч
|
1
|
Міхаіл Караблёў
|
1
|
Міхаіл Кахоўскі
|
1
|
Міхаіл Кеўра
|
1
|
Міхаіл Красноў
|
1
|
Міхаіл Лойка
|
1
|
Міхаіл Луня
|
1
|
Міхаіл Разцоў
|
1
|
Міхаіл Могілеў
|
1
|
Міхаіл Мустыгін
|
1
|
Міхаіл Мікалаевіч Святаполк Мірскі
|
1
|
Міхаіл Мікалаевіч Якаўлеў
|
1
|
Міхаіл Мінкевіч
|
1
|
Міхаіл Міхайлавіч
|
1
|
Юрый Кетурка
|
1
|
Міхаіл Міхайлавіч Какшэнаў
|
1
|
Міхаіл Міхайлавіч Сяўко
|
1
|
Міхаіл Нігярэвіч
|
1
|
Міхаіл Нікіфараў
|
1
|
Міхаіл Радзіеўскі
|
1
|
Мішчанчук
|
1
|
Н. І. Керсноўскі
|
1
|
Н. Я. Кобрынскі
|
1
|
Н. С. Міхоэлс
|
1
|
Н. П. Альперт
|
1
|
Н. П. Дрозд
|
1
|
Н. П. Кануннікава
|
1
|
Юрый Гаўрулёў
|
1
|
Н. Пазняк
|
1
|
Н. Палешчанкова
|
1
|
Н. Парамонава
|
1
|
Юрый Гаштольд
|
1
|
Н. С. Васілеўская
|
1
|
Н. С. Карэйва
|
1
|
Н. С. Коціна
|
1
|
Н. С. Парамонава
|
1
|
Н. Малахава
|
1
|
Юрый Гальшанскі
|
1
|
Н. Сліж
|
1
|
Н. Сіляева
|
1
|
Н. У. Казлоўская
|
1
|
Н. У. Сліж
|
1
|
Н. Урукіна
|
1
|
Н. Ф. Сіляева
|
1
|
Н. Ф. Федарук
|
1
|
Н. Федарук
|
1
|
Н. Цэмах
|
1
|
Н. Я. Керсноўскі
|
1
|
Юрый Глебавіч
|
1
|
Н. М. Пазняк
|
1
|
Н. І. Урукіна
|
1
|
Н. Зайцава
|
1
|
Н. А. Зайцава
|
1
|
Н. А. Карповіч
|
1
|
Юрый Данілевіч
|
1
|
Н. Альперт
|
1
|
Н. Аранецкая
|
1
|
Н. В. Караткевіч
|
1
|
Н. Васілеўская
|
1
|
Юрый Голуб
|
1
|
Н. Дрозд
|
1
|
Н. Е. Карач
|
1
|
Н. Жучко
|
1
|
Н. Здановіч
|
1
|
Н. М. Дашук
|
1
|
Н. Кануннікава
|
1
|
Юрый Глебавіч, гродзенскі князь
|
1
|
Н. Караткевіч
|
1
|
Н. Карач
|
1
|
Н. Карповіч
|
1
|
Н. Карэйва
|
1
|
Н. Керсноўскі
|
1
|
Н. Кобрынскі
|
1
|
Н. Коціна
|
1
|
Н. Куліш
|
1
|
Н. Л. Цэмах
|
1
|
Н. Лардкіпанідзэ
|
1
|
Намеснік слонімскі
|
1
|
Намюр-Капіталь
|
1
|
Юзаф Храптовіч
|
1
|
Новая Усходняя Прусія
|
1
|
Новасібірскае вышэйшае ваеннае каманднае вучылішча
|
1
|
Новасібірскі завод будаўнічых канструкцый
|
1
|
Новасібірскі медыцынскі ўніверсітэт
|
1
|
Новасібірскі філіял камунальнага інстытута
|
1
|
Новасібірскі інструментальны завод
|
1
|
Новашашэйная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Новашашэйны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
Новая Галіцыя
|
1
|
Новая Грыбаўшчызна
|
1
|
Новая Райца
|
1
|
Юльян Восіпавіч Карчэўскі
|
1
|
Новая вуліца (Астравец)
|
1
|
Новапраектная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Новая вуліца (Бярозаўка)
|
1
|
Новая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Новая вуліца (Свіслач)
|
1
|
Юзэфа з Чахоўскіх
|
1
|
Новы Двор, Сакольскі павет
|
1
|
Юзэфа з Хлявінскіх
|
1
|
Юзэфа з Мацькевічаў
|
1
|
Юзэфа з Бутрымовічаў
|
1
|
Новы Свет (Гродна)
|
1
|
Новы двор
|
1
|
Новы завулак (Астравец)
|
1
|
Новасібірскае вышэйшае ваенна-палітычнае вучылішча
|
1
|
Новае жыцьцё
|
1
|
Новы завулак (Ашмяны)
|
1
|
Юліус Сцепанавічус
|
1
|
Нежынскі юрыдычны ліцэй
|
1
|
Юліюш-Тадэвуш Тарнава-Мальчэўскі
|
1
|
Незабітоўскі
|
1
|
Независимая газета
|
1
|
Независимое военное обозрение
|
1
|
Незалежнасці вуліца (Астравец)
|
1
|
Нейпир, Фрэнсис
|
1
|
Нейрамарфалогія
|
1
|
Некропаль каля Крамлёўскай сцяны
|
1
|
Неманойты
|
1
|
Немнішча
|
1
|
Непакойчыцы (вёска)
|
1
|
Новае жыццё (газета, Навагрудак)
|
1
|
Нервюрнае скляпенне
|
1
|
Нервюрныя скляпенні
|
1
|
Неруш (фільм)
|
1
|
Нестар Кукальнік
|
1
|
Юлій Кім
|
1
|
Несцеравічы (значэнні)
|
1
|
Несцерыўцы
|
1
|
Неўролаг
|
1
|
Юльян Карчэўскі
|
1
|
Новае Гродна
|
1
|
Юльян Відацкі
|
1
|
Новае жыццё (1939)
|
1
|
Юзэфа Стабельская
|
1
|
Новы завулак (Ліда)
|
1
|
Юліюш Румель
|
1
|
Няўрымслівы дух (п'еса)
|
1
|
Юзкавічы
|
1
|
Нясвіжская пратэстанцкая школа
|
1
|
Нясвіжскі
|
1
|
Нясвіжскі кляштар бенедыкцінак
|
1
|
Нясвіжскі кляштар бернардзінцаў
|
1
|
Юзеф Галухоўскі
|
1
|
Нясучыя канструкцыі
|
1
|
Няфёды
|
1
|
Няхай гавораць (ток-шоу)
|
1
|
Няшаўскі статут
|
1
|
Няясыць даўгахвостая
|
1
|
Юзаф Ян Мнішак
|
1
|
Нясвіжская гімназія
|
1
|
Нёман, шклозавод
|
1
|
Юзаф Шчэнсны Турскі
|
1
|
Нёман-3232
|
1
|
Нёман-4202
|
1
|
Нёман-5201
|
1
|
Юзаф Чушкевіч
|
1
|
Нёман-520122
|
1
|
Нёман-520123
|
1
|
Нёман (гасцініца)
|
1
|
Нёманец
|
1
|
Юзаф Чартарыйскі
|
1
|
Нясвіжская друкарня
|
1
|
Юзьвюк
|
1
|
Новы шлях
|
1
|
Нутрыцыялогія
|
1
|
Юзэфа Біспінг
|
1
|
Нойбург
|
1
|
Нонхарт
|
1
|
Юзэф Станіслававіч Сурконт
|
1
|
Норблін
|
1
|
Норка
|
1
|
Нота Казлоўскі
|
1
|
Ноэл Коўард
|
1
|
Юзэф Скшэк
|
1
|
Юзэф Дзічканец
|
1
|
Нумарны апорны пункт
|
1
|
Нью-Ёркская АН
|
1
|
Нясвіжская акадэмія
|
1
|
Нью-Ёркская акадэмія навук
|
1
|
Нью-Брансуік (Нью-Джэрсі)
|
1
|
Нью-Мілфард
|
1
|
Нью эйдж (музыка)
|
1
|
Ньюнам каледж
|
1
|
Нэйман, Оскар Карлавіч
|
1
|
Нэла Парамонава
|
1
|
Нэплі (Польшча)
|
1
|
Нябольсін
|
1
|
Нялюбка
|
1
|
Няміравы
|
1
|
Нянудныя матэрыялы
|
1
|
Нежынскае староства
|
1
|
Невядомая з Рыдольфі
|
1
|
Юніёрская зборная Украіны па футболе
|
1
|
Настасся з Горчакаў
|
1
|
Юнадзіл Рачкавіч
|
1
|
Юліяна Пюрэцкая
|
1
|
Насада
|
1
|
Юліян Стоцкі
|
1
|
Настасся Гарнастай
|
1
|
Юлія з Быхаўцаў
|
1
|
Настасся Карнацкая
|
1
|
Юлія з Арэшкаў
|
1
|
Юлія Юркавец
|
1
|
Юлія Уладзіміраўна Касталомава
|
1
|
Юлія Петраневіч
|
1
|
Настаўнік (значэнні)
|
1
|
Юнацкая зборная Латвіі па футболе
|
1
|
Настаўніцкая вуліца (Масты)
|
1
|
Настаўніцкі завулак (Масты)
|
1
|
Настойка
|
1
|
Наталля Аляксандраўна Валковіч
|
1
|
Наталля Андрэеўна Каляда
|
1
|
Наталля Бярнацкая
|
1
|
Наталля Вяткіна
|
1
|
Наталля Гаравая
|
1
|
Наталля Генадзьеўна Філіпчык
|
1
|
Наталля Дудко
|
1
|
Наталля Зайцава
|
1
|
Юнацкая зборная Кот-д’Івуара па футболе
|
1
|
Народны хор імя Цітовіча
|
1
|
Наталля Лявонава
|
1
|
Наркамат аховы здароўя РСФСР
|
1
|
Наперад!, 1948
|
1
|
Напор
|
1
|
Юніёрская зборная Сербіі па футболе
|
1
|
Нарава-Ясельдзінская раўніна
|
1
|
Нарачанская вуліца (Ліда)
|
1
|
Юніёрская зборная СССР па футболе
|
1
|
Нарачанская вуліца (Мінск)
|
1
|
Нараўчат
|
1
|
Юніёрская зборная Расіі па футболе
|
1
|
Нарбутоўшчына
|
1
|
Юніёрская зборная Латвіі па футболе
|
1
|
Наркамат нацыянальнасцей РСФСР
|
1
|
Юндзілы-Рачковічы
|
1
|
Наркатычная залежнасць
|
1
|
Наркаўшчына (Слонімскі раён)
|
1
|
Народ і час
|
1
|
Народнае мастацтва
|
1
|
Народная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Народная вуліца (Ліда)
|
1
|
Народная вуліца (Масты)
|
1
|
Народны Камісарыят Земляробства СССР
|
1
|
Юніёрская зборная Беларусі па хакеі з шайбай
|
1
|
Юньчык
|
1
|
Народны настаўнік СССР
|
1
|
Народны рух Украiны
|
1
|
Наталля Лазарэнка
|
1
|
Наталля Мазоўка
|
1
|
Невельскае графства
|
1
|
Начка
|
1
|
Нацыянальны саюз пісьменнікаў Украіны
|
1
|
Нацыянальны тэатр, Варшава
|
1
|
Нацыянальны тэатр (Варшава)
|
1
|
Нацыянальны фестываль архітэктуры
|
1
|
Нацыянальны фестываль архітэктуры (2003)
|
1
|
Нацыянальны цэнтр абароны персанальных дадзеных
|
1
|
Нацыянальны цэнтр заканадаўства і прававых даследаванняў Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Нацыянальны цэнтр законапраектнай дзейнасці пры Прэзідэнце Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Нацыянальны ўніверсітэт аховы здароўя Украіны імя П. Л. Шчупіка
|
1
|
Нацыянальныя героі
|
1
|
Начальнік Беларускай чыгункі
|
1
|
Начпол
|
1
|
Нацыянальны музей Бецалель
|
1
|
Наш голос
|
1
|
Наш край, газета
|
1
|
Наш працаўнік
|
1
|
Юлія Касмачова
|
1
|
Нашы суседзі
|
1
|
Наўгародскае рэальнае вучылішча
|
1
|
Наўгародскі летапіс
|
1
|
Наўгародскі першы летапіс
|
1
|
Юлія Дзяконская
|
1
|
Неаракако
|
1
|
Юлія Ванда з Патоцкіх
|
1
|
Нацыянальны музей Кракава
|
1
|
Нацыянальны музей-сядзіба М. І. Пірагова
|
1
|
Наталля Міхайлаўна Жышко
|
1
|
Нахман Сыркін
|
1
|
Наталля Орса
|
1
|
Наталля Федасенка
|
1
|
Наталля Харахорына
|
1
|
Наталля Хоміч
|
1
|
Наталі Арт
|
1
|
Юлія Міхайлаўна Рыпінская
|
1
|
Натан Кобрынскі
|
1
|
Натанаіл Грын
|
1
|
Наумовіч
|
1
|
Нафтавік Ленінагорск
|
1
|
Нафтахімік Ніжнякамск
|
1
|
Нацовічы
|
1
|
Нацыянальны мемарыял Тадэвуша Касцюшкі
|
1
|
Юлія Леанцюк
|
1
|
Юлія Крупенка
|
1
|
Нацыянал-дэмакратыя
|
1
|
Юлія Касцючкова
|
1
|
Нацыянальнае масонства
|
1
|
Нацыянальнае патрыятычнае таварыства
|
1
|
Нацыянальнай рады Лідскай зямлі
|
1
|
Нацыянальная Зала славы вынаходнікаў
|
1
|
Нацыянальная бібліятэка Ізраіля
|
1
|
Нацыянальная партыя Крыма, 1917
|
1
|
Нацыянальная філармонія Літвы
|
1
|
Нацыянальная школа прыгажосці
|
1
|
Падхорцы
|
1
|
Палац спорту (Гомель)
|
1
|
Падчашы лідскі
|
1
|
Пралетарская вуліца (Іўе)
|
1
|
Праектны філіял ААТ «Белрэстаўрацыя»
|
1
|
Праектны філіял Белрэстаўрацыі
|
1
|
Праектіндустрыя
|
1
|
Пражскі політэхнічны інстытут
|
1
|
Пражэктар (калгас)
|
1
|
Эвеліна з Плятэраў
|
1
|
Пракоп Сяняўскі
|
1
|
Эва з Пацаў
|
1
|
Э. Чудноўскі
|
1
|
Пракурор БССР
|
1
|
Пралайф
|
1
|
Э. Сянкевіч
|
1
|
Праектнае бюро Галоўнага ўпраўлення архітэктуры і горадабудаўніцтва Мінгарвыканкама
|
1
|
Пралетарская вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Пралетарская вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Пралетарская вуліца (Ліда)
|
1
|
Пралетарская вуліца (Масты)
|
1
|
Пралетарская вуліца (Свіслач)
|
1
|
Э. Сенькевіч
|
1
|
Пралетарскі завулак (Іўе)
|
1
|
Пралетарскі завулак (Масты)
|
1
|
Пралетарыят (партыя)
|
1
|
Пральня
|
1
|
Э. Рачынскі
|
1
|
Праменьчык, альманах
|
1
|
ЭвертанАўдыт
|
1
|
Праектна-канструктарскае бюро Міністэрства сельскага будаўніцтва БССР
|
1
|
Прамысловая вуліца (Астравец)
|
1
|
Правізар
|
1
|
Праабражэнская царква, Коматава
|
1
|
Праабражэнскі
|
1
|
Прававая абарона насельніцтва
|
1
|
Правадзейны член Нью-Ёркскай акадэміі навук
|
1
|
Эдвард Сулістроўскі
|
1
|
Правадыр дваранства
|
1
|
Эдвард Рымша
|
1
|
Праведнік народаў свету
|
1
|
Праведнік свету
|
1
|
Правительственный вестник
|
1
|
Правы
|
1
|
Эдвард Мастоўскі
|
1
|
Праектна-вытворчае бюро архітэктурна-планіровачнага ўпраўлення Гродзенскага аблвыканкама
|
1
|
Правілы Рыгораўскія
|
1
|
Правінцыя Брабант
|
1
|
Правінцыя Неапаль
|
1
|
Эдвард Лістоўскі
|
1
|
Правінцыя Рым
|
1
|
Правінцыял
|
1
|
Праграма "Энергаашчаджэнне"
|
1
|
Праграма развіцця арганізацый аб'яднаных нацый
|
1
|
Прагрэс, калгас
|
1
|
Прадух
|
1
|
Праезд Ільнозавода (Ашмяны)
|
1
|
Эдвард Аляксандр
|
1
|
Э. Пезен
|
1
|
Прамысловая вуліца (Ліда)
|
1
|
Посцілка
|
1
|
Прудчак
|
1
|
Праём
|
1
|
Праўда добра, а шчасце лепей
|
1
|
Праўда добра, а шчасце лепш
|
1
|
Э. Катлубай
|
1
|
Пропаведзь
|
1
|
Просткі
|
1
|
Протаархімандрыта
|
1
|
Протадыякан
|
1
|
Протаігумен
|
1
|
Прощай привычка
|
1
|
Э. Каламіец
|
1
|
Э. Залкінд
|
1
|
Працоўныя рэзервы, спартыўнае таварыства
|
1
|
Э. Груда
|
1
|
Пружанская вячэрняя школа
|
1
|
Пружаны Авіяхімсервіс
|
1
|
Прускія паўстанні
|
1
|
Э. Венскі
|
1
|
Прушч-Гданьскі
|
1
|
Э. Вальчук
|
1
|
Э. Брусель
|
1
|
Э. А. Чудноўскі
|
1
|
Э. А. Сенькевіч
|
1
|
Прыазёрная вуліца (Іўе)
|
1
|
Прыазёрная вуліца (Ліда)
|
1
|
Працоўныя рэсурсы
|
1
|
Працоўная гіперэмія шкілетных цягліц
|
1
|
Прамысловы завулак (Іўе)
|
1
|
Праспект Фрунзэ (Віцебск)
|
1
|
Прамысловы завулак (Астравец)
|
1
|
Пранкоўшчына
|
1
|
Пранюны
|
1
|
Прапаганда гомасэксуалізму
|
1
|
Прараб
|
1
|
Прарыў лініі Манэргейма
|
1
|
Прарэктар
|
1
|
Э. Пальчыс
|
1
|
Праскураўска-Чарнаўцоўская наступальная аперацыя
|
1
|
Праспект Міру (Масты)
|
1
|
Праспект Рэвалюцыі (Барысаў)
|
1
|
Праспект Энергетыкаў (Астравец)
|
1
|
Працоўная вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Праспект Юнацтва (Масты)
|
1
|
Э. Олбі
|
1
|
Прасёлачная вуліца (Ліда)
|
1
|
Пратасовічава з Войнаў
|
1
|
Пратэктар
|
1
|
Э. Марцінчык
|
1
|
Прафесар Міжнароднай акадэміі архітэктуры
|
1
|
Прафесійная футбольная ліга Узбекістана па футболе 2013
|
1
|
Э. М. Кірыенка
|
1
|
Прафесійная футбольная ліга Узбекістана па футболе 2014
|
1
|
Прафесійная футбольная ліга Узбекістана па футболе 2015
|
1
|
Прафесійны саюз польскіх літаратараў
|
1
|
Эдгар Лех
|
1
|
Постмадэрн
|
1
|
Э. А. Венскі
|
1
|
Позняе сярэдневякоўе
|
1
|
Эйгірдзі
|
1
|
Пляжны футбол
|
1
|
Плітка
|
1
|
Эзатэрыка
|
1
|
Эжэн Пацье
|
1
|
Эдыгей
|
1
|
Побаль
|
1
|
Побач з вамі
|
1
|
Подвиг народа
|
1
|
Подвиг народа (электронный архив)
|
1
|
Познанскае ваяводства
|
1
|
Эдуард Трафімавіч Баранаў
|
1
|
Плэй-оф
|
1
|
Пойма ракі
|
1
|
Покліч (часопіс)
|
1
|
Пол Канінгам
|
1
|
Полацкая вуліца (Вільня)
|
1
|
Полацкая вуліца (Ліда)
|
1
|
Полевое панно
|
1
|
Полк міліцыі спецыяльнага прызначэння ГУУС Мінгарвыканкама
|
1
|
Полымя (фільм, 1974)
|
1
|
Польная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Польска-расійскі цэнтр дыялогу і паразумення
|
1
|
Эдуард Сянкевіч
|
1
|
Эдуард Сташынскі
|
1
|
Плябанская даліна і валун
|
1
|
Плужаны
|
1
|
Польска-шведская вайна (1617—1618)
|
1
|
Плошча Лафает
|
1
|
Плошча 17 Верасня (Ашмяны)
|
1
|
Экспедыцыя Заліўскага
|
1
|
Экседра
|
1
|
Плошча 17 Верасня (Дзятлава)
|
1
|
Эксгумацыя
|
1
|
Экзэгетыка
|
1
|
Плошча Героеў Нябеснай сотні
|
1
|
Плошча Дзекабрыстаў, Гродна
|
1
|
Плошча Камунараў (Екацярынбург)
|
1
|
Плошча Карла Маркса (Свіслач)
|
1
|
Плошча Кулібіна
|
1
|
Эканомія вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Плошча імя 1000-годдзя Віцебска
|
1
|
Плошча Леніна, Слонім
|
1
|
Эканом
|
1
|
Плошча Леніна (Ліда)
|
1
|
Эканамічны факультэт ГДАУ
|
1
|
Экалагічная Альтэрнатыва
|
1
|
Плошча Леніна (Навагрудак)
|
1
|
Экалагічнае права
|
1
|
Эйшышская воласць
|
1
|
Эйшышскае староства
|
1
|
Эйшыцкі ешыбот
|
1
|
Плошча Леніна (Слонім)
|
1
|
Плошча Леніна (Смаргонь)
|
1
|
Польска-савецкая граніца
|
1
|
Польскае Войска
|
1
|
Поспех
|
1
|
Помнік у гонар 1000-годдзя Ваўкавыска
|
1
|
Помнік Анастасіі Слуцкай
|
1
|
Помнік Гараўцу
|
1
|
Помнік Гедзіміну
|
1
|
Эдмунд Шока
|
1
|
Помнік Рамуальду Траўгуту (Свіслач)
|
1
|
Помнік У. І. Леніну, Гродна
|
1
|
Эдмунд Сулістроўскі
|
1
|
Помнік Чапаеву
|
1
|
Помнік Элізе Ажэшка ў Гродне
|
1
|
Эдмунд Відацкі
|
1
|
Помнік садова-паркавага мастацтва
|
1
|
Помнікі Вітаўту ў Літве
|
1
|
Політэхнічны інстытут Нью-Ёркскага ўніверсітэта
|
1
|
Эдмунд Іосіфавіч Дзяржынскі
|
1
|
Помнікі прыроды мясцовага значэння Віцебскай вобласці
|
1
|
Помнікі прыроды мясцовага значэння Гомельскай вобласці
|
1
|
Помнікі прыроды мясцовага значэння Магілёўскай вобласці
|
1
|
Эджыдзіа Дуні
|
1
|
Помнікі прыроды мясцовага значэння Мінска
|
1
|
Помнікі прыроды мясцовага значэння Мінскай вобласці
|
1
|
Попіс 1528 года
|
1
|
Попіс 1567 года
|
1
|
Эдгіта Лебядзіная шыя
|
1
|
Порт-Артур, п'еса
|
1
|
Поры года, Гайдн
|
1
|
Поліэтылен
|
1
|
Полінг
|
1
|
Польскае археалагічнае таварыства
|
1
|
Польская мацеж школьная
|
1
|
Эдуард Стампеўскі
|
1
|
Польскае медыцынскае таварыства
|
1
|
Польскае радыё
|
1
|
Польскае таварыства гісторыкаў медыцыны і фармацыі
|
1
|
Эдуард Сенькевіч
|
1
|
Эдуард Карнілоеіч
|
1
|
Польскае энтамалагічнае таварыства
|
1
|
Польскай рады Мінскай зямлі
|
1
|
Польская акадэмія медыцынскіх навук
|
1
|
Польская гімназія імя А. Міцкевіча
|
1
|
Польская гімназія імя Адама Міцкевіча (Вільня)
|
1
|
Эдуард Груда
|
1
|
Эдуард Іванавіч Садоўскі
|
1
|
Эдуард Венскі
|
1
|
Польская рада Віленскай зямлі
|
1
|
Польская рада Магілёўскай зямлі
|
1
|
Эдуард Валіулін
|
1
|
Польскі ПЭН-клуб
|
1
|
Польскі музей, Раперсвіль
|
1
|
Польскі нацыянальны фонд
|
1
|
Польскі сцяг
|
1
|
Польскі ўланскі полк
|
1
|
Эдуард Ідрыс Касідзі
|
1
|
Эдуард Іванавіч Татлебен
|
1
|
Польша
|
1
|
Э. А. Пальчыс
|
1
|
Прыбярэжная вуліца (Ліда)
|
1
|
Плошча (Свіслач)
|
1
|
Шматнітовае ткацтва
|
1
|
Пушчанская гара
|
1
|
Шпітальная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Шпікінар
|
1
|
Шпік
|
1
|
Шпора
|
1
|
Пшаленскія
|
1
|
Пшэмыслаў Фенрых
|
1
|
Пянькоўшчына
|
1
|
Шоў
|
1
|
Шоц
|
1
|
Шніпішкі
|
1
|
Пярэселка (Гродна)
|
1
|
Пушкоў
|
1
|
Шматгалоссе
|
1
|
Шліфоўка
|
1
|
Шлёнск Уроцлаў
|
1
|
Пяскова-жвіровы матэрыял
|
1
|
Шляхцянка
|
1
|
Шляхецкі інстытут (Вільня)
|
1
|
Пяскі (Лідскі раён))
|
1
|
Пясняр
|
1
|
Пясочная вуліца (Масты)
|
1
|
Пясочненская града
|
1
|
Пясчаная вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Пясчаная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Пушкінскі раён
|
1
|
Штаб Паўночна-заходняга аператыўнага камандавання
|
1
|
Пясчатка (пункт пропуску)
|
1
|
Штаны-клёш
|
1
|
Псеўданім
|
1
|
Псеўдатсуга Мензіса
|
1
|
Штогоднік Інстытута гісторыі НАН Беларусі
|
1
|
Пскент
|
1
|
Пскенцкі раён
|
1
|
Штат Дэльта
|
1
|
Пскоўская духоўная семінарыя
|
1
|
Пскоўскі 2-і лейб-драгунскі полк
|
1
|
Пскоўскі летапіс
|
1
|
Пскоўскі мікрараён
|
1
|
Пузавіцкая пастанова 1698
|
1
|
Шталаг 325
|
1
|
Пуцявы пост Качкі
|
1
|
Пукач
|
1
|
Шталаг 324
|
1
|
Пурызм (мастацтва)
|
1
|
Пуслоўскія
|
1
|
Пуцейная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Пуцейская вуліца (Ліда)
|
1
|
Шталаг-324
|
1
|
Пуцэвіцкая вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Шталаг
|
1
|
Штабінская рэспубліка
|
1
|
Пуцявая вуліца (Ліда)
|
1
|
Штабны завулак (Свіслач)
|
1
|
Пясчаная вуліца (Ліда)
|
1
|
Пяткоўскі валун
|
1
|
Псалтыр, музычны інструмент
|
1
|
Пётр Мышкоўскі
|
1
|
Пётр Васільевіч Зарэцкі
|
1
|
Пётр Гарайскі
|
1
|
Пётр Гарбацэвіч-Клінцэвіч
|
1
|
Пётр Гарэлік
|
1
|
Школьны двор (Гродна)
|
1
|
Школьная вуліца (Свіслач)
|
1
|
Пётр Гаштольд
|
1
|
Пётр Дзеншчыкоў
|
1
|
Пётр Еўдакімавіч Краскоў
|
1
|
Пётр Залатароў
|
1
|
Пётр Лабан
|
1
|
Пётр Міхал Пац
|
1
|
Пётр Валовіч
|
1
|
Школьная вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Пётр Павел Пшаздзецкі
|
1
|
Школьная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Пётр Пачанчук
|
1
|
Пётр Паўлавіч Альбядзінскі
|
1
|
Пётр Паўлавіч Філіпаў
|
1
|
Пётр Пятровіч Асаёнак
|
1
|
Школьная вуліца (Бярозаўка)
|
1
|
Пётр Пятровіч Кішка
|
1
|
Пётр Пятровіч Талочка
|
1
|
Пётр Раманавіч Баграціён
|
1
|
Пётр Рыгоравіч Паграноўскі
|
1
|
Пётр Васілевіч Аржэўскі
|
1
|
Пётр Вадзіцкі
|
1
|
Пятралевіцкая гара
|
1
|
Шлюз Валкушак
|
1
|
Пятралевічы 1-я
|
1
|
Пятрас Вішняускас
|
1
|
Пятрашка Страміла
|
1
|
Пятро Дземянчук
|
1
|
Пятровіцкі валун
|
1
|
Шлюз Нямнова
|
1
|
Пяцібор’е
|
1
|
Пяшацкія
|
1
|
Пяшкоў
|
1
|
Шлюз Кужынец
|
1
|
Пёпельман
|
1
|
Школьны праезд (Ашмяны)
|
1
|
Пётр Балбачан
|
1
|
Пётр Xрысціянавіч Вітгенштэйн
|
1
|
Пётр Іванавіч Лукіенка
|
1
|
Пётр Аборскі
|
1
|
Школьны завулак (Навагрудак)
|
1
|
Пётр Ажахоўскі
|
1
|
Пётр Аляксандр Тарла
|
1
|
Пётр Аляксандравіч Грамыка
|
1
|
Школьны завулак (Ліда)
|
1
|
Пётр Антоній Курчэўскі
|
1
|
Школьны завулак (Бярозаўка)
|
1
|
Школьны завулак (Астравец)
|
1
|
Пётр Арацкаў
|
1
|
Псалтыр з паследаваннем
|
1
|
Прэцызіянізм
|
1
|
Э. А. Вальчук
|
1
|
Прынёманскі (Гродна)
|
1
|
Прылуцкая акруга
|
1
|
Прымак
|
1
|
Шымлеу-Сілваньей
|
1
|
Прымакі (значэнні)
|
1
|
Шымкі (Польшча)
|
1
|
Прыморскі краявы акадэмічны драматычны тэатр імя Горкага
|
1
|
Шымбарэцкі
|
1
|
Прыморскі краявы тэатр драмы
|
1
|
Шыманская
|
1
|
Прымшыц
|
1
|
Прынёманскі
|
1
|
Шыльдгаўз
|
1
|
Шынная вуліца (Ліда)
|
1
|
Шыльда
|
1
|
Шыловы Бор
|
1
|
Шылавіцкая воласць
|
1
|
Шыдлоўская
|
1
|
Прырода і экалогія Беларусі
|
1
|
Прыродны камень
|
1
|
Прырэчанская дзюна
|
1
|
Шыба
|
1
|
Прысутныя месцы
|
1
|
Шчыт Саюза–2011
|
1
|
Прысядзібны парк пры былой сядзібе Святаполк-Завадскіх
|
1
|
Прычарнамор'е
|
1
|
Прыладабудаванне
|
1
|
Прыкладное мастацтва
|
1
|
Прэдраг Мушыцкі
|
1
|
Прыгарадная вуліца (Ліда)
|
1
|
Э. І. Сянкевіч
|
1
|
Прывакзальная плошча, Гродна
|
1
|
Э. І. Каламіец
|
1
|
Прывалка (пагранічны пункт пропуску)
|
1
|
Э. І. Груда
|
1
|
Прыватнае ўнітарнае прадпрыемства
|
1
|
Прыватная ўласнасць
|
1
|
Шэрыя чыны
|
1
|
Шэрыф-2 Ціраспаль
|
1
|
Шырынка, архітэктура
|
1
|
Прыгавор
|
1
|
Прыгарадны (значэнні)
|
1
|
Шыннік Яраслаўль
|
1
|
Прыгожая вуліца (Ліда)
|
1
|
Прыгожая мадонна
|
1
|
Шырокі завулак (Масты)
|
1
|
Прыдарожная капліца (Клюшчаны)
|
1
|
Шырокая вуліца (Масты)
|
1
|
Шырокая вуліца (Ліда)
|
1
|
Прыдомак
|
1
|
Прыкарпацкая ваенная акруга
|
1
|
Шырокая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Шыраеўскае сельскае паселішча
|
1
|
Шыраева
|
1
|
Шыпкінскі перавал
|
1
|
Прэдка
|
1
|
Прэзідыум
|
1
|
Прэсненскі раён
|
1
|
Штурм Прагі (1794)
|
1
|
Шумячар
|
1
|
Прэмія імя Браніслава Герэмека
|
1
|
Прэмія імя Курта Тухольскага
|
1
|
Шумадыя і Помараўе
|
1
|
Прэмія імя Л. Мазалеўскай
|
1
|
Шукшты
|
1
|
Шукура Кабулеці
|
1
|
Прэмія імя Льва Сапегі
|
1
|
Прэмія імя Міхая Эменеску
|
1
|
Прэмія імя Наталлі Арсенневай
|
1
|
Штутгоф (канцлагер)
|
1
|
Прэмія імя Я. Панфілава
|
1
|
Шуміхін
|
1
|
Штурм Перакопа (панарама)
|
1
|
Штотыднёвік
|
1
|
Прэмія імя аль-Харэзмі
|
1
|
Прэміі імя У. А. Караля
|
1
|
Прэм’ер-ліга Казахстана па футболе 2014
|
1
|
Штотыднёвая газета
|
1
|
Прэм’ер-ліга Казахстана па футболе 2015
|
1
|
Прэм’ер-ліга Казахстана па футболе 2016
|
1
|
Прэм’ер-ліга Казахстана па футболе 2017
|
1
|
Прэм’ер-ліга Казахстана па футболе 2018
|
1
|
Прэм’ер-ліга Казахстана па футболе 2019
|
1
|
Прэсвітар
|
1
|
Прэмія імя Андрэя Сахарава
|
1
|
Шунейка
|
1
|
Шчыт Саюза – 2006
|
1
|
Шчучынскі падпольны міжрайпартцэнтр
|
1
|
Шчыт Саюза 2006
|
1
|
Шчыт Айчыны–2004
|
1
|
Прэзідэнт Гродна
|
1
|
Прэзідэнцкі палац, Літва
|
1
|
Прэм'ер-ліга Украіны па футболе 2008/2009
|
1
|
Шчыт Айчыны – 2004
|
1
|
Прэмія Андрэя Белага
|
1
|
Прэмія ЛКСМБ
|
1
|
Шчучэйскае сельскае паселішча
|
1
|
Шчучынскі раён, Мастоўскі раён
|
1
|
Шчучынскі раён, Воранаўскі раён
|
1
|
Прэмія Льва Сапегі
|
1
|
Прэмія імя Ігната Буйніцкага
|
1
|
Шчучынскі масласырзавод
|
1
|
Шчучынскі, Мастоўскі
|
1
|
Прэмія Марконі
|
1
|
Прэмія Мінбудархітэктуры імя У. А. Караля
|
1
|
Шчучынская школа піяраў
|
1
|
Шчучае (возера, Гродзенскі раён)
|
1
|
Шчукіна
|
1
|
Шчасце, п'еса
|
1
|
Шчасны Вельямін-Руцкі
|
1
|
Шчаслівыя жабракі
|
1
|
Прэмія Урада Расійскай Федэрацыі ў вобласці сродкаў масавай інфармацыі
|
1
|
Шунелішкі
|
1
|
Эксперыментальная батаніка
|
1
|
Плошча (Навагрудак)
|
1
|
Ю. Сегаль
|
1
|
Паркавая вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Ю. В. Крупенка
|
1
|
Ю. В. Гольцаў
|
1
|
Парк культуры і адпачынку
|
1
|
Ю. Барэці
|
1
|
Ю. Бандажэўскі
|
1
|
Парк імя Жылібера
|
1
|
Паркавая вуліца (Іўе)
|
1
|
Ю. Астравух
|
1
|
Паркавая вуліца (Астравец)
|
1
|
Ю. Аляхновіч
|
1
|
Паркавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Паркавая скульптура
|
1
|
Парк Залессе
|
1
|
Паркавы завулак (Навагрудак)
|
1
|
Парламенцкі Сход Саюза Беларусі і Расіі
|
1
|
Парніковая вуліца (Ліда)
|
1
|
Ю. Аляксей
|
1
|
Пароссе
|
1
|
Ю. Алелькавіч
|
1
|
Партызанская брыгада імя Ленінскага камсамола
|
1
|
Партызанская брыгада імя С. М. Кірава
|
1
|
Партызанская вуліца (Астравец)
|
1
|
Партызанская вуліца (Ліда)
|
1
|
Партызанская вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Партызанскі атрад імя К. Каліноўскага
|
1
|
Парк Румлёва
|
1
|
Парк Гарні
|
1
|
Партэр, тэатр
|
1
|
Папская духоўная семінарыя (Дубна)
|
1
|
Панькі (Іўеўскі раён)
|
1
|
Панярай
|
1
|
Ю. Г. Ягораў
|
1
|
Паніжан
|
1
|
Папараць-кветка (п’еса)
|
1
|
Ю. Г. Назаранка
|
1
|
Ю. Г. Лопух
|
1
|
Папаха
|
1
|
Ю. Г. Глябовіч
|
1
|
Папелі
|
1
|
Папраўчая калонія №17
|
1
|
Папунсавей Цыён, Расія
|
1
|
Парачаны (значэнні)
|
1
|
Папялушка (фільм, 1947)
|
1
|
Папіліс
|
1
|
Пар-Раяль
|
1
|
Параалімпійскі камітэт Беларусі
|
1
|
Парабак
|
1
|
Ю. Валовіч
|
1
|
Парамонава
|
1
|
Парапсіхолаг
|
1
|
Параскева Пятніца
|
1
|
Ю. Вайцяхоўскі
|
1
|
Ю. В. Шулейка
|
1
|
Парафія Святой Барбары (Варшава)
|
1
|
Партыйны камітэт КПСС
|
1
|
Парфёнава
|
1
|
Ю. Гальшанскі
|
1
|
Патриархия.Ru
|
1
|
Ю. Іллініч
|
1
|
Ю. І. Ільініч
|
1
|
Пасялковая вуліца (Ліда)
|
1
|
Ю. І. Іллініч
|
1
|
Пасёлак Медзякова
|
1
|
Пасёлак Савецкі
|
1
|
Эўсэбіюш Славацкі
|
1
|
Пасёлак імя Кирова (Магілёў)
|
1
|
Эўлалія Яцкевіч
|
1
|
Эфігія
|
1
|
Эфраім Кацыр
|
1
|
Этра
|
1
|
Ю. Ільініч
|
1
|
Этнаграфічны музей, Кракаў
|
1
|
Патрыкей Нарымонтавіч
|
1
|
Патрыстыка
|
1
|
Эсхан Махаджер Шаджаей
|
1
|
Эстэра са Скрабовічаў
|
1
|
Патрыярхія.Ru
|
1
|
Патрыятычнае таварыства
|
1
|
Патрыятычнае таварыства (Польшча, 1821—1826)
|
1
|
Патрэба (Мінскі раён)
|
1
|
Пафас
|
1
|
Эстонская апостольская православная церковь
|
1
|
Паходка
|
1
|
Пасяджэнне
|
1
|
Пасэсія
|
1
|
Парфёнава (Вашкінскі раён)
|
1
|
Пасол Беларусі ў Літве
|
1
|
Парфір Важынскі
|
1
|
Парча
|
1
|
Ю. Абухоўскі
|
1
|
Парэбрыкі
|
1
|
Парэчка
|
1
|
Парэчча, Гродзенскі раён
|
1
|
Ю. А. Хадкевіч
|
1
|
Паскораная дапамога 2
|
1
|
Пасланне да Сікста IV
|
1
|
Ю. А. Сянько
|
1
|
Пасля 1180-ых
|
1
|
Пасол Беларусі ў Чэхіі
|
1
|
Ю. А. Гальшанскі
|
1
|
Ю. А. Рыжко
|
1
|
Пасольская Ізба
|
1
|
Пасольства Рэспублікі Беларусь у Літоўскай Рэспубліцы
|
1
|
Пастаялы двор
|
1
|
Пастаянная камісія Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу Рэспублікі Бпа дзяржаўным будаўніцтве, мясцовым самакіраванні і рэгламенце
|
1
|
Пастаўскі
|
1
|
Пастка/Галаваломка
|
1
|
Пасу-Фунду
|
1
|
Пасхалія
|
1
|
Ю. А. Паўлюкавец
|
1
|
Пасынкі (Бельскі павет)
|
1
|
Ю. А. Гірык
|
1
|
Пантатэнавая кіслата
|
1
|
Ю. Глябіцкі
|
1
|
Эсткі
|
1
|
Палац генерал-губернатара (Вільнюс)
|
1
|
Ю. М. Аляксей
|
1
|
Ю. М. Абухоўскі
|
1
|
Палац Агінскага (Ганута)
|
1
|
Палац Друцкіх-Любецкіх, Чарлёна
|
1
|
Палац Патоцкіх (Тульчын)
|
1
|
Палац Радзівілаў, Гродна
|
1
|
Палац Радзівілаў (Гродна)
|
1
|
Палац Тызенгаўзаў (Вільнюс)
|
1
|
Палац Тызенгаўзаў (Гродна)
|
1
|
Палац Чацвярцінскіх (Гродна)
|
1
|
Палац Юндзілаў, Івацэвічы
|
1
|
Палац губернатара, Гродна
|
1
|
Паланэчкаўская гміна
|
1
|
Палац культуры, Ліда
|
1
|
Палац культуры (Зэльва)
|
1
|
Палац культуры (Ліда)
|
1
|
Палац культуры (Свіслач)
|
1
|
Палац культуры горада Ліды
|
1
|
Палац культуры тэкстыльшчыкаў, Гродна
|
1
|
Ю. Лопух
|
1
|
Міхаіл Дзмітрыевіч Далбілаў
|
1
|
Палац у Цёнжэні
|
1
|
Палаца хімікаў (Гродна)
|
1
|
Палацава-паркавы ансамбль Абрамовічаў (Варняны)
|
1
|
Палацы Тызенгаўза
|
1
|
Паланістыка
|
1
|
Паланечкаўская гміна
|
1
|
Палелі
|
1
|
Пажыдоўленыя
|
1
|
Падчашы слонімскі
|
1
|
Пажайск
|
1
|
Пажар, Гродна
|
1
|
Ю. С. Слуцкі
|
1
|
Ю. С. Рыцікава
|
1
|
Пажар у Гродне (1753)
|
1
|
Ю. С. Казлоў
|
1
|
Пажарнае дэпо (Гродна)
|
1
|
Ю. С. Алелькавіч
|
1
|
Ю. Рыцікава
|
1
|
Ю. Рыжко
|
1
|
Ю. Рачыньскі
|
1
|
Пакуці (Іўеўскі сельсавет)
|
1
|
Пазваночна-рухальны сегмент
|
1
|
Ю. Р. Ягораў
|
1
|
Ю. Паўлюкавец
|
1
|
Пазнаньская акадэмія мастацтваў
|
1
|
Ю. Нікалаеў
|
1
|
Ю. Назаранка
|
1
|
Пазнаньскі ўніверсітэт мастацтваў
|
1
|
Ю. Мазурчык
|
1
|
Паклонныя камяні, Горка
|
1
|
Пакровы Прасвятой Багародзіцы скульптура, Гродна)
|
1
|
Ю. М. Астравух
|
1
|
Пакроўскія могілкі
|
1
|
Палачанка (п’еса)
|
1
|
Палессе (рыбгас)
|
1
|
Панорскія
|
1
|
Палішчы
|
1
|
Ю. Дзяконскі
|
1
|
Паляўнічая вуліца (Ліда)
|
1
|
Ю. Гірык
|
1
|
Палёт над гняздом зязюлі
|
1
|
Паліва біядызельнае
|
1
|
Палігонная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Палімент
|
1
|
Палітонім
|
1
|
Палітычнае ўпраўленне Чырвонай арміі
|
1
|
Палітычная кніга (кнігарня)
|
1
|
Палітычныя чысткі ў Беларусі (2020-я)
|
1
|
Памешчыцтва
|
1
|
Палянаўскі валун
|
1
|
Ю. Гурскі
|
1
|
Памочнік Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь — інспектар па Брэсцкай вобласці
|
1
|
Памятная книжка Минской губернии
|
1
|
Памятная кніжка
|
1
|
Памятныя кніжкі
|
1
|
Ю. Гольцаў
|
1
|
Память народа
|
1
|
Памяць Ільіча (калгас)
|
1
|
Панарама, тэлепраграма
|
1
|
Панары
|
1
|
Панегірыст
|
1
|
Панкевіч
|
1
|
Палянаўскі мірны дагавор
|
1
|
Ю. Заліўскі
|
1
|
Ю. Л. Шчапава
|
1
|
Палявая вуліца (Іўе)
|
1
|
Палесскае
|
1
|
Палладий (Добронравов)
|
1
|
Ю. Кішык
|
1
|
Ю. Крупенка
|
1
|
Палужная
|
1
|
Палупяты
|
1
|
Ю. Касакоўскі
|
1
|
Палуцкая
|
1
|
Пальпацыя
|
1
|
Пальчатка
|
1
|
Пальчаткі
|
1
|
Палявая вуліца (Астравец)
|
1
|
Ю. Заяц
|
1
|
Палявая вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Палявая вуліца (Бярозаўка)
|
1
|
Палявая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Палявая вуліца (Ліда)
|
1
|
Палявая вуліца (Масты)
|
1
|
Палявая вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Палявая вуліца (Свіслач)
|
1
|
Палявы завулак (Навагрудак)
|
1
|
Палявы завулак (Свіслач)
|
1
|
Ю. Карчэўскі
|
1
|
Палякоўскі сельсавет
|
1
|
Ю. Казлоў
|
1
|
Пахтакор Ташкент
|
1
|
Эстафета 4×400 метраў
|
1
|
Эксплуатант аэрадрома
|
1
|
Першы дывізіён ПФЛ 2004
|
1
|
Першая македонская футбольная ліга 2021/22
|
1
|
Першая пяхотная дывізія Тадэвуша Касцюшкі
|
1
|
Першая сесія Гродзенскага гарадскога Савета дэпутатаў працоўных
|
1
|
Першая скрыпка
|
1
|
Першая французская імперыя
|
1
|
Першая італа-эфіопская вайна
|
1
|
Першы Ленінградскі медыцынскі інстытут імя І. П. Паўлава
|
1
|
Першы Маскоўскі дзяржаўны медыцынскі ўніверсітэт імя І. М. Сечанава
|
1
|
Першы Маскоўскі медыцынскі ўніверсітэт імя І. М. Сечанава
|
1
|
Першы беларускі полк
|
1
|
Эмерык Станевіч
|
1
|
Эмануэль Раствароўскі
|
1
|
Першая ліга чэмпіянату Украіны па футболе 2004/2005
|
1
|
Першы кадэцкі корпус (Санкт-Пецярбург)
|
1
|
Эма Асташэўская
|
1
|
Першы сусветны з'езд беларускай эміграцыі
|
1
|
Першы школьны батальён БКА
|
1
|
Першы інтэрнацыянал
|
1
|
Першынство ФНЛ 2012/2013
|
1
|
Першынство ФНЛ 2018/2019
|
1
|
Першынство ФНЛ 2019/2020
|
1
|
Першынство Футбольнай нацыянальнай лігі
|
1
|
Эліза Радзівіл
|
1
|
Першынство Футбольная нацыянальнай лігі 2020/2021
|
1
|
Эляна Торунь
|
1
|
Першая ліга чэмпіянату Украіны па футболе 2005/2006
|
1
|
Эмфітэўзіс
|
1
|
Песнякевіч, Т.
|
1
|
Першая ліга Казахстана па футболе 2020
|
1
|
Першацветная вуліца (Ліда)
|
1
|
Першая Ліга Чэмпіянату Расіі па хакеі з шайбай
|
1
|
Першая агульнанацыянальная палітычная канферэнцыя
|
1
|
Першая бітва за Гродна (1920)
|
1
|
Першая бітва пад Варшавай (1794)
|
1
|
Эмілія Садоўская
|
1
|
Першая віленская класічная гімназія
|
1
|
Першая віленская мужчынская гімназія
|
1
|
Першая гарадская клінічная бальніца імя Е. Я. Валасевіч
|
1
|
Першая жытомірская гімназія
|
1
|
Першая ліга Казахстана 2020
|
1
|
Першая ліга Латвіі
|
1
|
Першая ліга чэмпіянату Расіі па футболе 2005
|
1
|
Першая ліга Латвіі 2020
|
1
|
Першая ліга Літвы
|
1
|
Першая ліга Літвы 2016
|
1
|
Эмілія Каламіец
|
1
|
Першая ліга Польшчы 2017/2018
|
1
|
Першая ліга СССР па футболе
|
1
|
Эміль Карлавіч Нюквіст
|
1
|
Першая ліга Харватыі па футболе 2015/2016
|
1
|
Першая ліга Харватыі па футболе 2016/2017
|
1
|
Першая ліга чэмпіянату Расіі па футболе
|
1
|
Першая ліга чэмпіянату Расіі па футболе 2003
|
1
|
Першая ліга чэмпіянату Расіі па футболе 2004
|
1
|
Пескаўская вуліца (Масты)
|
1
|
Эльжбета са Скарбек-Важынскіх
|
1
|
Першамайскі завулак (Навагрудак)
|
1
|
Плач перапёлкі
|
1
|
Элекцыйны сойм Рэчы Паспалітай, 1763
|
1
|
Планiроўка
|
1
|
Планты
|
1
|
Электраправодка
|
1
|
Пластыка
|
1
|
Платон (Городецкий)
|
1
|
Платон Равінскі
|
1
|
Платон Саевіч
|
1
|
Платэлі
|
1
|
Плаціна, будова
|
1
|
Элеанора з Жыхцкіх
|
1
|
Элеанора Юліяна Брандэнбург-Ансбахская
|
1
|
Пладовыя дрэвы
|
1
|
Плач перапёлкі, фільм
|
1
|
Элджэй
|
1
|
Элбек Тажыеў
|
1
|
Плецянічы (значэнні)
|
1
|
Элайза Коэн-Машлін
|
1
|
Экуменізм
|
1
|
Эктар Робінсан Лара
|
1
|
Плошча (Іўе)
|
1
|
Плошча (Ашмяны)
|
1
|
Экстрасенс
|
1
|
Плошча (Масты)
|
1
|
Экспрэсія
|
1
|
Плакетка
|
1
|
Пладовая вуліца (Масты)
|
1
|
Песьні на вершы Новіка-Пяюна
|
1
|
Петрашка Пашковіч Кішка
|
1
|
Петка Раманавіч Свірскі
|
1
|
Петр І
|
1
|
Петр Аляксандравіч Каморнік
|
1
|
Петрадварцовы раён
|
1
|
Петразаводскі 103-і пяхотны полк
|
1
|
Петралевічы
|
1
|
Эльжбета Руфенер-Сапега
|
1
|
Петранеля з Папроцкіх
|
1
|
Петранеля з Радзівілаў
|
1
|
Элод (прадпрыемства)
|
1
|
Петрапаўлаўскі касцёл, Забалаць
|
1
|
Петрунэлі
|
1
|
Пионерская правда
|
1
|
Элмерс Энд
|
1
|
Элеўтэрый Зеляевіч
|
1
|
Петрышуле
|
1
|
Петэр Шэфер
|
1
|
Пецюны (значэнні)
|
1
|
Пецярбургская духоўная семінарыя
|
1
|
Пецярбургская медыка-хірургічная акадэмія
|
1
|
Пецярбургская рымска-каталіцкая духоўная семінарыя
|
1
|
Пецярбургскі лясны інстытут
|
1
|
Пецярбургскі філіял архіва Расійскай Акадэміі навук
|
1
|
Печать и революция
|
1
|
Пеўчы
|
1
|
Першамайскі завулак (Свіслач)
|
1
|
Першамайскі завулак (Масты)
|
1
|
Пацаўская воласць
|
1
|
Паўднёвы фронт (Грамадзянская вайна)
|
1
|
Паўднёвае таварыства
|
1
|
Паўднёвая Русь
|
1
|
Эразм Карлавіч Заблоцкі
|
1
|
Паўднёвая вуліца (Астравец)
|
1
|
Паўднёвая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Паўднёвая вуліца (Ліда)
|
1
|
Эпісталаграфія
|
1
|
Паўднёвы завулак (Астравец)
|
1
|
Паўднёвы завулак (Ашмяны)
|
1
|
Паўднёвы завулак (Ліда)
|
1
|
Паўднёвы прамвузел (Брэст)
|
1
|
Паўла з Шэмбекаў
|
1
|
Паўднёва-Заходнія чыгункі
|
1
|
Эпідэрміс
|
1
|
Паўль Ціліх
|
1
|
Паўлюць
|
1
|
Паўліна Маеўская
|
1
|
Эолавыя формы рэльефу
|
1
|
Энцыклапедычныя даведнікі па гарадах Беларусі
|
1
|
Энтані Фішэр
|
1
|
Энтані Уолтан Уайт
|
1
|
Паўліна з Сангайлаў
|
1
|
Паўлінка (крама)
|
1
|
Энрыке IV
|
1
|
Паўночна-Асецінская дзяржаўная медыцынская акадэмія
|
1
|
Паўднёва-заходняе адгалінаванне Беларускай грады
|
1
|
Эразм Маеўскі
|
1
|
Паўночна-заходні край
|
1
|
Пашахонскі раён
|
1
|
Пацыфікацыйны сойм 1698 года
|
1
|
Эстафета 4×100 метраў
|
1
|
Пач. 16 ст.
|
1
|
Пачаеў
|
1
|
Пачапаўская воласць
|
1
|
Эсмеральда (балет)
|
1
|
Пачатак XV ст.
|
1
|
Пачатак XX стагоддзя
|
1
|
Пачатковая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Эскіз на маніторы
|
1
|
Пашахонскі павет
|
1
|
Пашаўшаўскі езуіцкі калегіум
|
1
|
Паўднёва-Заходні жылы раён (Гродна)
|
1
|
Эскадрон
|
1
|
Паштовая вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Эскадра Касцюшкі
|
1
|
Паштовы завулак (Іўе)
|
1
|
Паштовы завулак (Навагрудак)
|
1
|
Эрэц-Ісраэль
|
1
|
Эрманцыя Эрманія Марыя з Тызенгаўзаў
|
1
|
Паяцы (опера)
|
1
|
Эрл Стэнлі Гарднер
|
1
|
Паісій (Абразцоў)
|
1
|
Паўгрош літоўскі
|
1
|
Паўднёва-Заходні (Екацярынбург)
|
1
|
Паўночна-Уральскі канцлагер
|
1
|
Паўночнае старахавое таварыства
|
1
|
Першамайская вуліца (Слонім)
|
1
|
Пермскі дзяржаўны педуніверсітэт
|
1
|
Перамышльскі епіскап
|
1
|
Перапіс насельніцтва Літвы (2001)
|
1
|
Перапіс насельніцтва Расійскай імперыі (1897)
|
1
|
Перапіс насельніцтва Рэспублікі Беларусь (2009)
|
1
|
Перасельцы (значэнні)
|
1
|
Перасоўная механізаваная калона
|
1
|
Перахват рэк
|
1
|
Пераходны завулак (Гродна)
|
1
|
Первамайскае (Первамайскі раён, Алтайскі край)
|
1
|
Эміядзінскі манастыр
|
1
|
Пермскі дзяржаўны педагагічны ўніверсітэт
|
1
|
Пермскі індустрыяльна-педагагічны інстытут
|
1
|
Энгельс Дарашэвіч
|
1
|
Персанаж
|
1
|
Персанальнай уніі
|
1
|
Персікавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Перуноў камень Таўкінеўскі
|
1
|
Эмір Шыгайбаеў
|
1
|
Эмілія з Ваўжэцкіх
|
1
|
Першамайская вуліца (Астравец)
|
1
|
Першамайская вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Першамайская вуліца (Бярозаўка)
|
1
|
Першамайская вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Першамайская вуліца (Масты)
|
1
|
Першамайская вуліца (Свіслач)
|
1
|
Перамышльскае староства
|
1
|
Перакрыцці
|
1
|
Паўночная вуліца (Астравец)
|
1
|
Паўстанцам 1863 года (Гродна)
|
1
|
Паўночная вуліца (Ліда)
|
1
|
Паўночная вуліца (Масты)
|
1
|
Паўночная вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Паўночная вуліца (Свіслач)
|
1
|
Энох Кавячынскі
|
1
|
Паўночны жылы раён (Ліда)
|
1
|
Паўночны завулак (Масты)
|
1
|
Паўночныя камунальныя могілкі
|
1
|
Паўночныя камунальныя могілкі (Варшава)
|
1
|
Паўскі
|
1
|
Паўстанне ў гета
|
1
|
Паўцыркульнае скляпенне
|
1
|
Перакопска-Чангарская аперацыя
|
1
|
Пегматыт
|
1
|
Педагагічная псіхалогія
|
1
|
Пелагея Роза з Патоцкіх
|
1
|
Энергетык-КМВ
|
1
|
Пелікан, герб
|
1
|
Пензенскае мастацкае вучылішча імя К. А. Савіцкага
|
1
|
Пензенскі раён
|
1
|
Перабор, ткацтва
|
1
|
Перад вячэрай
|
1
|
Перадатачная функцыя
|
1
|
Перадача Віленшчыны Літве
|
1
|
Перакоп (горад)
|
1
|
Міхаіл Дудзін
|
1
|
Юрый Пінскі
|
1
|
Міхаіл Грынькавіч-Дзевачка
|
1
|
М. У. Маісееў
|
1
|
М. Талвош
|
1
|
М. Талейка
|
1
|
М. Трус
|
1
|
Ян Урсын Нямцэвіч
|
1
|
М. Тэадаровіч
|
1
|
М. У. Агейка
|
1
|
М. У. Аўгусціновіч
|
1
|
М. У. Бабкоў
|
1
|
М. У. Дукса
|
1
|
Ян Урбан
|
1
|
М. У. Калядка
|
1
|
М. У. Папова
|
1
|
М. Сіцько
|
1
|
М. У. Шышлоў
|
1
|
М. Уласік
|
1
|
М. Ф. Блошкін
|
1
|
М. Ф. Волкаў
|
1
|
М. Ф. Грыгаровіч
|
1
|
М. Ф. Лойка
|
1
|
Ян Уладзіміравіч Адамовіч
|
1
|
М. Ф. Яблонскі
|
1
|
Ян Тышкевіч
|
1
|
Ян Тукала
|
1
|
М. Фейман
|
1
|
М. Т. Анішчык
|
1
|
М. Сімарот
|
1
|
М. Хлебасолаў
|
1
|
М. С. Орда
|
1
|
Ян Фрыдэрык Сапега, 1618—1664
|
1
|
М. Радзіеўскі
|
1
|
М. Розум
|
1
|
М. Рочаў
|
1
|
М. Рыбінскі
|
1
|
М. Рэй
|
1
|
М. Рэмша
|
1
|
М. С. Аслікоўскі
|
1
|
М. С. Загвоздзін
|
1
|
М. С. Кішка
|
1
|
М. С. Ланскі
|
1
|
М. С. Талвош
|
1
|
М. Сільчанка
|
1
|
М. С. Уласік
|
1
|
М. Савельеў
|
1
|
М. Савосцікаў
|
1
|
М. Сальнікаў
|
1
|
М. Сачак
|
1
|
М. Стакун
|
1
|
М. Стралюк
|
1
|
М. Стэглік
|
1
|
Ян Фогель
|
1
|
Ян Фелікс Агінскі
|
1
|
Ян Фарэнсбах
|
1
|
М. Супрон
|
1
|
М. Халімончык
|
1
|
Ян Сцяцковіч
|
1
|
М. Пяткевіч
|
1
|
Магіла ўдзельнікаў паўстання 1863—1864 гадоў (Ласасін)
|
1
|
МФК Аўтадар Смаленск
|
1
|
Магiя
|
1
|
Магдалена Бранкавіч
|
1
|
Магдалена Скумін-Тышкевіч
|
1
|
Магдалена з Канапацкіх
|
1
|
Ян Рудамін
|
1
|
Магіла (герб)
|
1
|
Магіла Тараса Шаўчэнкі
|
1
|
Ян Ракоўскі
|
1
|
Магіла паўстанцаў, Косава
|
1
|
Магіла савецкага воіна (Ліда)
|
1
|
Магільнянская бітва
|
1
|
Ян Рымвід
|
1
|
Магільніца
|
1
|
Магілянская града
|
1
|
Магіляўчанка
|
1
|
Ян Радзівіл, сын Міхала Казіміра
|
1
|
Магілёўскі ДБК
|
1
|
Магілёўскі філіял «Белжылпраекта»
|
1
|
Магістр багаслоўя
|
1
|
Магістраль М6 (Беларусь)
|
1
|
Ян Піўнік
|
1
|
Магістральная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Ян Пілецкі
|
1
|
Магістральны завулак (Гродна)
|
1
|
МФК Акадэмія Мінск
|
1
|
Ян Скірмунт
|
1
|
М. Чаркашын
|
1
|
М. Я. Арцюх
|
1
|
М. Чуйко
|
1
|
М. Шугункоў
|
1
|
М. Шурынава
|
1
|
М. Шышлоў
|
1
|
М. Шэйбак
|
1
|
М. Эрдман
|
1
|
М. Ю. Вітус
|
1
|
М. Ю. Глябовіч
|
1
|
М. Ю. Сцяпанаў
|
1
|
М. Ю. Шугункоў
|
1
|
М. Я. Анікеева
|
1
|
М. Я. Нікіфараў
|
1
|
МММ
|
1
|
Ян Стыка
|
1
|
М. Язерскі
|
1
|
М. Януш
|
1
|
М. Ярушэвіч
|
1
|
М1 (Расія)
|
1
|
МІГ-3
|
1
|
Ян Стравінскі
|
1
|
Ян Станіслаў Курч
|
1
|
МБПТ
|
1
|
МДБ СССР
|
1
|
МДПЛ №9 аўтамабілебудавання
|
1
|
ММІ
|
1
|
М. Радзько
|
1
|
М. Пляцкоўскі
|
1
|
Мажайская бітва
|
1
|
М. Лоікаў
|
1
|
Януш Варнецкі
|
1
|
Януарый (Вазнясенскі)
|
1
|
Янтарная вуліца (Масты)
|
1
|
Янкі Быліны вуліца (Астравец)
|
1
|
Янкавіцы
|
1
|
Янка Семашкевіч
|
1
|
Янка Мордань
|
1
|
Янаўскі павет
|
1
|
М. Лаўрэнцьеў
|
1
|
Янаўская вуліца (Астравец)
|
1
|
М. Лойка
|
1
|
М. Лук’янаў
|
1
|
Януш Глухоўскі
|
1
|
М. Луня
|
1
|
Яна з Валадковічаў
|
1
|
М. Лявонаў
|
1
|
Яна Станіслаў Вірыён
|
1
|
Ян дэ Вірыён
|
1
|
М. М. Амельяновіч
|
1
|
М. М. Берастнеў
|
1
|
М. М. Бутаўт-Андрайковіч
|
1
|
М. М. Бірукова
|
1
|
М. М. Гайдукевіч
|
1
|
М. М. Гружэўскі
|
1
|
Януш Вішнеўскі
|
1
|
Януш Ляскоўскі
|
1
|
М. М. Дудзін
|
1
|
М. Канюшкевіч
|
1
|
М. Дудзін
|
1
|
М. Жалевіч
|
1
|
М. Загвоздзін
|
1
|
М. Залатуха
|
1
|
М. Заслаўская
|
1
|
М. Зяновіч
|
1
|
М. Зянько
|
1
|
М. К. Гавурын
|
1
|
М. К. Гарбачоў
|
1
|
М. К. Кеўра
|
1
|
М. К. Петрушкевіч
|
1
|
М. Каплінскі
|
1
|
М. Ламан
|
1
|
М. Караблёў
|
1
|
М. Кароткін
|
1
|
М. Каўцэвіч
|
1
|
М. Кералідзі
|
1
|
М. Кераліды
|
1
|
М. Кеўра
|
1
|
М. Куняўскі
|
1
|
М. Кішка
|
1
|
Янушаў
|
1
|
М. Л. Светлік
|
1
|
М. Лазоўскі
|
1
|
Януш Радзівіл (1612—1651)
|
1
|
М. М. Дарагастайскі
|
1
|
М. М. Зянько
|
1
|
М. Петрушкевіч
|
1
|
Ян Цяжкі Тарноўскі
|
1
|
М. Нікіфараў
|
1
|
М. Обручаў
|
1
|
Ян Шчытовіч
|
1
|
М. Орда
|
1
|
М. П. Акімаў
|
1
|
М. П. Апалька
|
1
|
Ян Швыкоўскі
|
1
|
М. П. Барташэвіч
|
1
|
М. П. Батура
|
1
|
М. П. Буклярэвіч
|
1
|
Ян Шамятовіч
|
1
|
Ян Цеханавецкі
|
1
|
М. Нарбут
|
1
|
Ян Хрызастом Рдултоўскі
|
1
|
М. П. Гнілякевіч
|
1
|
М. П. Грынькавіч-Дзевачка
|
1
|
Ян Храптовіч
|
1
|
Ян Фрэдра
|
1
|
М. П. Кароткін
|
1
|
М. П. Карповіч
|
1
|
М. П. Малочка
|
1
|
М. П. Шэйбак
|
1
|
М. Пазняк
|
1
|
М. Папова
|
1
|
М. Пашкевіч
|
1
|
М. Нацэвіч
|
1
|
М. Н. Лоікаў
|
1
|
М. М. Каршук
|
1
|
М. М. Януш
|
1
|
М. М. Каспяровіч
|
1
|
М. М. Касцевіч
|
1
|
М. М. Каўцэвіч
|
1
|
М. М. Пяткевіч
|
1
|
М. М. Сапега
|
1
|
М. М. Святаполк-Мірскі
|
1
|
М. М. Сіцько
|
1
|
М. М. Язерскі
|
1
|
Ян Янкоўскі
|
1
|
Ян Янавіч Васілеўскі
|
1
|
М. М. Ялінская
|
1
|
М. Мак-Донаг
|
1
|
М. Н. Гарбачонак
|
1
|
М. Макараў
|
1
|
Ян Юр’евіч Камаеўскі
|
1
|
М. Малеўская
|
1
|
М. Малочка
|
1
|
М. Маталыцкі
|
1
|
М. Маісееў
|
1
|
М. Могілеў
|
1
|
М. Мякіш
|
1
|
М. Мілакоўскі
|
1
|
М. Мінкевіч
|
1
|
Ян Юрый Завіша
|
1
|
Ян Юндзіл
|
1
|
Маенбург
|
1
|
Мажарскі раён
|
1
|
М. Дзяшкевіч
|
1
|
Манетны двор Польшчы
|
1
|
Ян Блазункевіч
|
1
|
Ян Бароўскі
|
1
|
Манаполька
|
1
|
Манаскія зарокі
|
1
|
Ян Баляслававіч Свірскі
|
1
|
Манастыр езуітаў у Гродна
|
1
|
Манастыр святога Герарда
|
1
|
Манголазнаўства
|
1
|
Мандарын (фізкультурна-аздараўленчы комплекс)
|
1
|
Мандат (п'еса)
|
1
|
Манеж
|
1
|
Манетны двор у Быдгашчы
|
1
|
Мама, я жывы
|
1
|
Манетны двор у Познані
|
1
|
Манжо
|
1
|
Мантунская града
|
1
|
Ян Антоній Масальскі
|
1
|
Мантэрэжы
|
1
|
Манумент
|
1
|
Ян Антоні Гараін
|
1
|
Ян Андрэй Сапега
|
1
|
Ян Адамовіч
|
1
|
Ян Абрамавіч Фрэнкель
|
1
|
Мануэль Бледа Радрыгес
|
1
|
Мамед Эмін Расулзадзэ
|
1
|
Малішэўскія
|
1
|
Манівід Гедзімінавіч
|
1
|
Малетайскі раён
|
1
|
Малая энергетыка
|
1
|
Малекулярная оптыка
|
1
|
Ян Дамінік Сапега
|
1
|
Ян Давойна
|
1
|
Маленькі лорд Фаўнтлерой
|
1
|
Ян Гнінскі
|
1
|
Ян Гербурт
|
1
|
Ян Генрык Дамброўскі
|
1
|
Ян Гасеўскі
|
1
|
Ян Гавецкі
|
1
|
Маленькі сшытак Лявона Вашка
|
1
|
Малмыжскі павет
|
1
|
Ян Богуш-Сестранцэвіч
|
1
|
Малочная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Малочны свет
|
1
|
Ян Вейгер
|
1
|
Малы аркуш
|
1
|
Ян Васілевіч Палубінскі
|
1
|
Мальскія
|
1
|
Ян Валмінскі
|
1
|
Малюшыцы
|
1
|
Малінавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Ян Валерыян Кунцэвіч
|
1
|
Малінавы колер
|
1
|
Ян Браніслававіч Мяцеліца
|
1
|
Манцюны
|
1
|
Ян Ільініч
|
1
|
Ян Дыбоўскі
|
1
|
Марцыян Антоні Агінскі
|
1
|
Марское міністэрства Расійскай імперыі
|
1
|
Марскі канал (Санкт-Пецярбург)
|
1
|
Якубавіцкі валун
|
1
|
Якуб Эйсмант
|
1
|
Якуб Шыдлавецкі
|
1
|
Якуб Чэхаўскі
|
1
|
Мартук (Казахстан)
|
1
|
Якуб Фірлей
|
1
|
Марфалогія (біялогія)
|
1
|
Марфолаг
|
1
|
Якуб Фантана
|
1
|
Марцыян Багуслаў Рымкевіч Польскі
|
1
|
Марсельскі ўніверсітэт
|
1
|
Якуб Лях-Шырма
|
1
|
Марцыяна з Валадковічаў
|
1
|
Якуб Габрыэль
|
1
|
Марцэлій Нямцэвіч
|
1
|
Якуб Габрыель
|
1
|
Марцін Замойскі
|
1
|
Якуб Бутрымовіч
|
1
|
Марцін Казаноўскі
|
1
|
Марцін Каліноўскі
|
1
|
Марцін Кобер
|
1
|
Марцін Крузіус
|
1
|
Марцін Янушэвіч
|
1
|
Марселій Янушкевіч
|
1
|
Марк Усовіч
|
1
|
Ян I Заполья
|
1
|
Яловікі (Слонімскі раён)
|
1
|
Мапай
|
1
|
Мар'ян Богуш-Шышка
|
1
|
Мар'ян Гутэн-Чапскі
|
1
|
Ян-Сымон Юр'евіч Слуцкі
|
1
|
Мар'ян Стралюк
|
1
|
Ямінскі раён
|
1
|
Ялта (Мангушскі раён)
|
1
|
Марак Шэмбек
|
1
|
Маральнае таварыства
|
1
|
Марат Воранаў
|
1
|
Марат Гусейнаў
|
1
|
Яловая вуліца (Астравец)
|
1
|
Марк Кішкель
|
1
|
Ялаўская пушча
|
1
|
Мараўска-Остраўская наступальная аперацыя
|
1
|
Мараўскі
|
1
|
Маргарыта Брыгская
|
1
|
Маргарыта Смаронг-Ружыцкая
|
1
|
Мардвіны
|
1
|
Ялабужскі павет
|
1
|
Мардзяхай Яфэ
|
1
|
Якім Скурат
|
1
|
Мардоўскі дзяржаўны педагагічны інстытут імя М. Я. Яўсеўева
|
1
|
Мардоўскі педагагічны інстытут
|
1
|
Марк Гавурын
|
1
|
Ян Даніэль Кміта
|
1
|
Ян Евангеліст
|
1
|
Мажары (Разанская вобласць)
|
1
|
Ян Кёхер
|
1
|
Максім Бялоў
|
1
|
Ян Марколін Андрушкевіч
|
1
|
Ян Ліціній Немыслоўскі
|
1
|
Максім Жукоўскі
|
1
|
Максім Захаранка
|
1
|
Максім Кажарскі
|
1
|
Ян Лісоўскі
|
1
|
Ян Ліпскі
|
1
|
Максім Кругленя
|
1
|
Ян Людвік Плятэр
|
1
|
Ян Лорак
|
1
|
Максім Лычоў
|
1
|
Максім Беразоўскі
|
1
|
Максім Лютыч
|
1
|
Максім Лягчылін
|
1
|
Максім Ліпаўка
|
1
|
Ян Кучынскі
|
1
|
Максім Мудрэўскі
|
1
|
Максім Мухляда
|
1
|
Ян Курч
|
1
|
Максім Мікалаевіч Валашчук
|
1
|
Максім Мірашнічэнка
|
1
|
Ян Крыштаф Пац
|
1
|
Ян Корсак, сын Рыгора
|
1
|
Максім Панкратаў
|
1
|
Максім Бурэц
|
1
|
Максім Баравік
|
1
|
Максім Пятровіч Кузьмянок
|
1
|
Ян Павел Аляксандр Сапега
|
1
|
Ян Пшаздзецкі
|
1
|
Мазайла Сяргей Генадзевіч
|
1
|
Мазаічны бетон
|
1
|
Ян Пузына
|
1
|
Мазнічка
|
1
|
Ян Пудзелка
|
1
|
Мазурскі дыялект
|
1
|
Ян Пенс
|
1
|
Мазурчык
|
1
|
Мазуры, народ
|
1
|
Мазуры (гістарычная вобласць)
|
1
|
Мазінаў
|
1
|
Макбет (п’еса)
|
1
|
Майданек
|
1
|
Майская вуліца (Ліда)
|
1
|
Майстэрня
|
1
|
Макам
|
1
|
Ян Отан Бохвіц
|
1
|
Ян Осцік
|
1
|
Ян Непамуцэн Бабровіч
|
1
|
Ян Насута
|
1
|
Ян Мікалай Корсак
|
1
|
Макаранічная мова
|
1
|
Ян Мялешка
|
1
|
Макбет (Шэкспір)
|
1
|
Максім Пашкоў
|
1
|
Максім Роўбут
|
1
|
Ян Ежы Пшэбяндоўскі
|
1
|
Маларасійская губерня
|
1
|
Ян Каменскі
|
1
|
Маладзёжная вуліца (Ліда)
|
1
|
Маладзёжная вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Ян Калантай
|
1
|
Маладзёжная вуліца (Свіслач)
|
1
|
Маладзёжная зборная Беларусі па хакеі з шайбай
|
1
|
Ян Казімір Стадніцкі
|
1
|
Маладзёжны (значэнні)
|
1
|
Маладзёжны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
Маладзёжны завулак (Гродна)
|
1
|
Маладняк Калініншчыны
|
1
|
Малахасанаўская вуліца (Ліда)
|
1
|
Маладзёжная вуліца (Бярозаўка)
|
1
|
Малахасанаўскі завулак (Ліда)
|
1
|
Малахі
|
1
|
Малая Свянціца
|
1
|
Ян Казімір Гарбачэўскі
|
1
|
Малая паганка
|
1
|
Ян Зяновіч
|
1
|
Ян Зянкевіч
|
1
|
Ян Зыгровіюс
|
1
|
Ян Завіша (1520—1557)
|
1
|
Ян Завіша, 1520—1557
|
1
|
Ян Забярэзінскі Малодшы
|
1
|
Ян Жарноўскі
|
1
|
Маладзёжная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Маладзёжная вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Максім Сазонаў
|
1
|
Максіміліян II, курфюрст Баварыі
|
1
|
Максім Салаўёў
|
1
|
Максім Смалеўскі
|
1
|
Максім Федарчук
|
1
|
Ян Кміта Кунцэвіч
|
1
|
Ян Керсноўскі
|
1
|
Максім Хромаў
|
1
|
Максім Шустаў
|
1
|
Максім Юшчанка
|
1
|
Максім Янчэўскі
|
1
|
Максімцы
|
1
|
Максіміліан Якубовіч
|
1
|
Максіміліян Рыла
|
1
|
Маладзёжная вуліца (Астравец)
|
1
|
Ян Каятан Ябланоўскі
|
1
|
Ян Каэтан Ябланоўскі
|
1
|
Мактаб
|
1
|
Маладая Польшча
|
1
|
Маладая гвардыя (раман)
|
1
|
Маладзечанская вуліца (Ліда)
|
1
|
Маладзечанская газета
|
1
|
Маладзечанская гарадская бальніца
|
1
|
Маладзечанскі раённы Савет дэпутатаў
|
1
|
Маладзечанскі філіял інстытута «Мінскграмадзянпраект»
|
1
|
Маладзечна (гасцініца)
|
1
|
Маладзёжная вуліца (Іўе)
|
1
|
М. Дмухоўскі
|
1
|
М. Даўгарукаў
|
1
|
Марцінканцаўскі сельсавет
|
1
|
Лявонцій (Гудзімаў)
|
1
|
Лявон Ельскі
|
1
|
Лявон Завістоўскі
|
1
|
Яўген Лешка
|
1
|
Яўген Латышаў
|
1
|
Лявон Казімір Сапега
|
1
|
Яўген Куданаў
|
1
|
Лявон Кульчыцкі
|
1
|
Лявон Сітанскі
|
1
|
Яўген Котаў
|
1
|
Яўген Карпека
|
1
|
Лявонцьеўскія могілкі
|
1
|
Яўген Кавалёнак
|
1
|
Лявон Багамолец
|
1
|
Лявонцій Лявонцевіч Бенігсен
|
1
|
Лявонцій Фурса
|
1
|
Лягушки-воровки
|
1
|
Лядовы палац (Гродна)
|
1
|
Лядовы палац (Ліда)
|
1
|
Яўген Дрозд
|
1
|
Яўген Дзяргай
|
1
|
Яўген Дзмітрыевіч Пустагвар
|
1
|
Лядсквысокі валун
|
1
|
Лялечны спектакль
|
1
|
Яўген Голубеў
|
1
|
Лявон Гдальевіч Рахленка
|
1
|
Яўген Лось
|
1
|
Лярскія
|
1
|
Людміла Петрушэўская
|
1
|
Людвіка са Снядэцкіх
|
1
|
Людміла Іванаўна Аніскіна
|
1
|
Людміла Іванаўна Гаўрылава
|
1
|
Людміла Барысаўна Ялфімава
|
1
|
Людміла Брыль
|
1
|
Людміла Дзіцэвіч
|
1
|
Людміла Друцкая-Талачынская
|
1
|
Людміла Жукоўская
|
1
|
Людміла Макарына-Кібак
|
1
|
Людміла Міхайлаўна Хлябовіч
|
1
|
Людміла Нікалайчык
|
1
|
Людміла Стэфанаўна Петрушэўская
|
1
|
Люцыўш Бохвіц
|
1
|
Людміла Сяўко
|
1
|
Людміла Фадзеева
|
1
|
Людміла Філітовіч
|
1
|
Людовік Хамінскі
|
1
|
Люлішкі
|
1
|
Яўген Мікалаевіч Пцічкін
|
1
|
Лютцэн
|
1
|
Люцыян Марачэўскі
|
1
|
Яўген Мікалаевіч Добрышаў
|
1
|
Яўген Мялік
|
1
|
Яўген Махнач
|
1
|
Люцыян Радомскі
|
1
|
Лямец
|
1
|
Яўген Глямбоцкі
|
1
|
Людвіка з Тызенгаўзаў
|
1
|
ЛіАЗ-5256
|
1
|
Лёгкая атлетыка на летніх Алімпійскіх гульнях 2000
|
1
|
Лёгкая атлетыка на летніх Алімпійскіх гульнях 2008
|
1
|
Лёгкая атлетыка на летніх Алімпійскіх гульнях 2008 — штурханне ядра (жанчыны)
|
1
|
Лёгкая атлетыка на летніх Алімпійскіх гульнях 2012
|
1
|
Лёгкая атлетыка на летніх Алімпійскіх гульнях 2012 — бег на 1500 метраў, жанчыны
|
1
|
Лёгкая атлетыка на летніх Алімпійскіх гульнях 2016 — кіданне молата, жанчыны
|
1
|
Лёд, які не растае
|
1
|
Лётная вуліца (Бярозаўка)
|
1
|
Лётная вуліца (Ліда)
|
1
|
Лётны завулак (Ліда)
|
1
|
ЛіАЗ
|
1
|
Ліга 1 у сезоне 2016/2017
|
1
|
Лёгкая атлетыка на летняй Універсіядзе 2015
|
1
|
Ліга 2 у сезоне 2017/2018
|
1
|
Ліга 2 у сезоне 2018/2019
|
1
|
Ліга студэнтаў-мастакоў Нью-Ёрка
|
1
|
Ліга чэмпіёнаў ЕКВ
|
1
|
Яўген Аркадзьевіч Кец
|
1
|
Ліда (значэнні)
|
1
|
ЛідаТэхмаш
|
1
|
Лідаспецаўтатранс
|
1
|
Лідзія Гакінаева
|
1
|
Лідзія Грынеўская
|
1
|
Лідзія Ляхава
|
1
|
Яўген Аляксандравіч Шышкін
|
1
|
Лёгкая атлетыка на летніх Алімпійскіх гульнях 1996 года
|
1
|
Лёгкая атлетыка на летняй Універсіядзе 2013
|
1
|
Яўген Віталевіч Філімонаў
|
1
|
Яўген Барысавіч Яшунскі
|
1
|
Яўген Венцаслававіч Пелікан
|
1
|
Яўген Валянцінавіч Жукаў
|
1
|
Лясковіч
|
1
|
Яўген Буры
|
1
|
Лясная вуліца (Іўе)
|
1
|
Лясная вуліца (Астравец)
|
1
|
Лясная вуліца (Бярозаўка)
|
1
|
Лясная вуліца (Ліда)
|
1
|
Лясная вуліца (Масты)
|
1
|
Лясны завулак (Іўе)
|
1
|
Лясны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
Яўген Багданчук
|
1
|
Лёгкая атлетыка на летняй Універсіядзе 2011
|
1
|
Ляснічы
|
1
|
Лятучы ўніверсітэт
|
1
|
Лятычаўскі павет
|
1
|
Ляхавіцкі льнозавод
|
1
|
Ляхавіцкія могілкі
|
1
|
Ляхнаў
|
1
|
Яўген Арсенцьевіч Ягораў
|
1
|
Ляцкая воласць
|
1
|
Лячэбны факультэт БДМУ
|
1
|
Лёгкаатлетычны манеж (Гродна)
|
1
|
Лёгкая атлетыка на летняй Універсіядзе 2007
|
1
|
Лёгкая атлетыка на летняй Універсіядзе 2007 – бег на 800 метраў, жанчыны
|
1
|
Яўген Назарэвіч
|
1
|
Людвіка з Сулістроўскіх
|
1
|
Яўген Аляксандравіч Станкевіч
|
1
|
Яўстах Баслык
|
1
|
Лукаш Валовіч
|
1
|
Яўстах Янавіч Любанскі
|
1
|
Лукаш Гаеўскі
|
1
|
Лукаш Садоўскі
|
1
|
Лукаш Трэмбіцкі
|
1
|
Лукошын
|
1
|
Лукрэцыя Кацярына з Радзівілаў
|
1
|
Яўстах Сапега
|
1
|
Лукін
|
1
|
Яўстах Любанскі
|
1
|
Лукішкі
|
1
|
Яўстах Адам Слушка
|
1
|
Лука Грынькавіч Валовіч
|
1
|
Луннань
|
1
|
Лунінецкая раённая цэнтральная бальніца
|
1
|
Яўрэйскія могілкі на Маслічнай гары
|
1
|
Лускавая муроўка
|
1
|
Луцкі епіскап
|
1
|
Яўрэйскія могілкі (Лунна)
|
1
|
Лучковае скляпенне
|
1
|
Лучнік
|
1
|
Луі Жак Тэнар
|
1
|
Яўрэйскі антыфашысцкі камітэт
|
1
|
Лыскаўская воласць
|
1
|
Яўстахі Серафін Тышкевіч
|
1
|
Лука (Падляскае ваяводства)
|
1
|
Лычкава
|
1
|
Лугавая вуліца (Бярозаўка)
|
1
|
Ломжынскі павет
|
1
|
Лондане
|
1
|
Лонданскае навуковае таварыства
|
1
|
Лосвіда (зона адпачынку)
|
1
|
Лосева (значэнні)
|
1
|
Лоская друкарня
|
1
|
Лоўчы вількамірскі
|
1
|
Лугавая вуліца (Іўе)
|
1
|
Лугавая вуліца (Астравец)
|
1
|
4640
|
1
|
Яўфімія Каленікаўна
|
1
|
Лугавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Лук'янаўскія ваенныя могілкі
|
1
|
Лугавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Лугавая вуліца (Масты)
|
1
|
Лугавая вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Лугавая вуліца (Свіслач)
|
1
|
Лугавы завулак (Ашмяны)
|
1
|
Лугавы завулак (Ліда)
|
1
|
Лугавы завулак (Свіслач)
|
1
|
Лугамавіцкая воласць
|
1
|
Лугамавіцкая гміна
|
1
|
Яўфімія
|
1
|
Луганская акруга
|
1
|
Лугі (Пінск)
|
1
|
Лытаў
|
1
|
Львоўска-Сандамірская аперацыя
|
1
|
Яўген Окалакулак
|
1
|
Яўген Чабатарэнка
|
1
|
Любяшоўскі піярскі калегіум
|
1
|
Любішчанскі канал
|
1
|
Яўген Якаўлевіч Дудкін
|
1
|
Людас Павілоніс
|
1
|
Людвіг Міхал Пац
|
1
|
Людвік Бжастоўскі
|
1
|
Яўген Штоп
|
1
|
Людвік Дамінік Радзівіл
|
1
|
Людвік Дмушэўскі
|
1
|
Людвік Каралевіч Панцаржынскі
|
1
|
Людвік Карловіч
|
1
|
Людвік Плятэр
|
1
|
Любэ
|
1
|
Яўген Цішчанка
|
1
|
Людвік Садоўскі
|
1
|
Людвік Станіслаў Каратынскі
|
1
|
Яўген Семяновіч
|
1
|
Яўген Рахманько
|
1
|
Людвік Ямант
|
1
|
Людвіка Марыя з Апалінскіх
|
1
|
Людвіка Сулістроўская
|
1
|
Людвіка Фрыдэрыка Вільгеміна з Радзівілаў
|
1
|
Людвіка з Мацкевічаў
|
1
|
Людвіка з Раецкіх
|
1
|
Яўген Пелікан
|
1
|
Любяшоўскі навіцыят
|
1
|
Любчанская беларуская школа
|
1
|
Львоўска-Сандамірская наступальная аперацыя
|
1
|
Лэслі Найф
|
1
|
Львоўскае вышэйшае ваенна-палітычнае вучылішча
|
1
|
Львоўскае вышэйшае вайскова-палітычнае вучылішча
|
1
|
Львоўская Нацыянальная Навуковая Бібліятэка імя В. Стэфаніка НАН Украіны
|
1
|
Львоўская езуіцкая акадэмія
|
1
|
Львоўская карцінная галерэя
|
1
|
Львоўская навуковая бібліятэка імя В. Стафаніка
|
1
|
Львоўскі езуцкі калегіум
|
1
|
Яўменаў
|
1
|
Львоўскі манетны двор
|
1
|
Львоўскі павет
|
1
|
Львоўскі тэатр Савецкай Арміі
|
1
|
Любамір Ваўчук
|
1
|
Любуцкі сінодзік
|
1
|
Любанскі
|
1
|
Любанскія
|
1
|
Любашаны
|
1
|
Люблінскае ваяводства, Рэч Паспалітая
|
1
|
Люблінскае ваяводства (1944–1975)
|
1
|
Люблінскі сейм, 1569
|
1
|
Яўгенія Ярмантовіч
|
1
|
Любоў Андрэеўна Ранеўская
|
1
|
Любоў Майзель
|
1
|
Любоў Пшанічная
|
1
|
Любск
|
1
|
Яўгеній (Дабратворскі)
|
1
|
Лідзія Шэйбак
|
1
|
Лідскае павятовае вучылішча
|
1
|
М. Дарагастайскі
|
1
|
М. Абабкава
|
1
|
М. А. Макараў
|
1
|
М. А. Маталыцкі
|
1
|
М. А. Мякіш
|
1
|
М. А. Пажыткоў
|
1
|
М. А. Пашкевіч
|
1
|
М. А. Розум
|
1
|
М. А. Фейман
|
1
|
М. А. Халімончык
|
1
|
М. А. Хлебасолаў
|
1
|
М. А. Чаркашын
|
1
|
М. А. Яблонскі
|
1
|
М. Абрамаў
|
1
|
М. А. Ламан
|
1
|
М. Абрамовіч
|
1
|
М. Абрамчук
|
1
|
М. Агейка
|
1
|
М. Алюшкава
|
1
|
Яраслаў Міхалавіч Бутаўт-Андрайковіч
|
1
|
М. Амельяновіч
|
1
|
М. Анікеева
|
1
|
М. Анішчык
|
1
|
М. Апалька
|
1
|
М. Арловіч
|
1
|
Яраслаў Марэк Рымкевіч
|
1
|
Яраслаўскай вобласці
|
1
|
М. А. Лазоўскі
|
1
|
Яраслаў Лукомскі
|
1
|
Яраслаўскі медыцынскі інстытут
|
1
|
М. І. Каплінскі
|
1
|
М. І. Краўцоў
|
1
|
М. І. Лук’янчык
|
1
|
Яраслаўскі педагагічны інстытут
|
1
|
М. І. Луня
|
1
|
М. І. Лявонаў
|
1
|
М. І. Пазняк
|
1
|
М. І. Рочаў
|
1
|
М. І. Рэмша
|
1
|
М. І. Святаполк-Мірскі
|
1
|
М. І. Стралюк
|
1
|
М. І. Сімарот
|
1
|
М. А. Даніловіч
|
1
|
М. І. Талейка
|
1
|
М. А. Абабкава
|
1
|
М. А. Аляхновіч
|
1
|
М. А. Бабічаў
|
1
|
М. А. Бардачоў
|
1
|
Яраслаўскі мастацкі музей
|
1
|
М. А. Букаткін
|
1
|
Яраслаўскі дзяржаўны педагагічны ўніверсітэт
|
1
|
М. А. Вецік
|
1
|
М. А. Горбач
|
1
|
Яраслаўская дзяржаўная медыцынская акадэмія
|
1
|
М. А. Грачыха
|
1
|
М. Арцюх
|
1
|
М. Арынчын
|
1
|
М. І. Зіньковіч
|
1
|
М. Гарбачонак
|
1
|
М. В. Савосцікаў
|
1
|
М. В. Стакун
|
1
|
М. В. Трус
|
1
|
М. В. Уласавец
|
1
|
М. Валовіч
|
1
|
М. Віграноўскі
|
1
|
М. Вітаноўскі
|
1
|
М. Вітус
|
1
|
М. Г. Мінкевіч
|
1
|
М. Г. Савельеў
|
1
|
М. Гавурын
|
1
|
М. Герымскі
|
1
|
М. В. Радзько
|
1
|
М. Гнілякевіч
|
1
|
М. Гой
|
1
|
М. Горбач
|
1
|
М. Грачыха
|
1
|
Яніна (Пружанскі раён)
|
1
|
М. Гружэўскі
|
1
|
М. Грыгаровіч
|
1
|
М. Грынькавіч-Дзевачка
|
1
|
М. Гурын
|
1
|
М. Гікала
|
1
|
М. Гіруць
|
1
|
М. Даніловіч
|
1
|
М. В. Радзіеўскі
|
1
|
Яніна Іванаўна Корзун
|
1
|
М. Арэхва
|
1
|
М. Бекіш
|
1
|
Яраслаў Куркоўскі
|
1
|
Яраслаў Галоўчынскі
|
1
|
М. Аслікоўскі
|
1
|
М. Аўгусціновіч
|
1
|
М. Б. Гой
|
1
|
М. Б. Касцюк
|
1
|
М. Б. Куняўскі
|
1
|
М. Б. Сапега
|
1
|
М. Бабічаў
|
1
|
М. Бардачоў
|
1
|
М. Батура
|
1
|
М. Белуш
|
1
|
М. В. Нарбут
|
1
|
М. Беразоўскі
|
1
|
М. Берастнеў
|
1
|
М. Блошкін
|
1
|
М. Букаткін
|
1
|
М. Бутаўт-Андрайковіч
|
1
|
Яо Леанард Джаха
|
1
|
М. Бірукова
|
1
|
М. В. Кералідзі
|
1
|
М. В. Кераліды
|
1
|
Яніна Станіславаўна Дземянкова
|
1
|
М. В. Лук’янаў
|
1
|
М. В. Могілеў
|
1
|
М. І. Канюшкевіч
|
1
|
М. І. Дмухоўскі
|
1
|
Лідскае педагагічнае вучылішча
|
1
|
Лілея, геральдыка
|
1
|
Лідскі раённы цэнтр культуры і народнай творчасці
|
1
|
Лідскі раённы цэнтр тэхнічнай творчасці
|
1
|
Лідскія электрычныя сеткі
|
1
|
Ліепайскі раён
|
1
|
Ліза Чапкін
|
1
|
Лізавета Дзмітрыеўна Талстая
|
1
|
Лізавета Люксембургская
|
1
|
Лізавета Мілінцэвіч
|
1
|
Лізавета Радзівіл
|
1
|
Лізавета Тэнчынская
|
1
|
Лікуд
|
1
|
Лілея-саранка
|
1
|
Яцукі (значэнні)
|
1
|
Лілія Генрыхаўна Жываткевіч
|
1
|
Лілія Кашанкова
|
1
|
Лілія Кір'як
|
1
|
Лілія Кір’як
|
1
|
Лілія Мікалаеўна Невяркевіч
|
1
|
Лілія Чарненка-Бандарэвіч
|
1
|
Лілія Чаславаўна Навіцкая
|
1
|
Лімонная вуліца (Ліда)
|
1
|
Лімонты
|
1
|
Лінарыт
|
1
|
Яцкава (Іўеўскі раён)
|
1
|
Яцак Пратасевіч
|
1
|
Лідскі раённы выканаўчы камітэт
|
1
|
Лідскі піярскі калегіум
|
1
|
Яхімаўшчына (значэнні)
|
1
|
Яўген Іванавіч Леўшык
|
1
|
Лідскае педвучылішча
|
1
|
Яўген Аляксандравіч Лакотка
|
1
|
Лідскае тэлерадыёаб'яднанне
|
1
|
Лідская ЦРБ
|
1
|
Лідская воласць
|
1
|
Лідская вуліца (Ліда)
|
1
|
Лідская вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Лідская газета
|
1
|
Лідская мэблевая фабрыка
|
1
|
Лідская самаабарона
|
1
|
Яўген Ігнатавіч Радзішэўскі
|
1
|
Лідскі Летапісец
|
1
|
Яшнец
|
1
|
Лідскі аўтарамзавод
|
1
|
Лідскі базыльянскі манастыр
|
1
|
Лідскі гісторыка-культурным музей
|
1
|
Яўген Іванавіч Вастокаў
|
1
|
Лідскі ешыбот
|
1
|
Лідскі завод электравырабаў
|
1
|
Лідскі завулак (Навагрудак)
|
1
|
Лідскі кляштар піяраў
|
1
|
Лідскі лядовы палац
|
1
|
Лідскі малочна-кансервавы камбінат
|
1
|
Лідскі музычны каледж
|
1
|
Яшчэ пра вайну
|
1
|
Яцак Мацкевіч
|
1
|
Лінкальн Старз
|
1
|
М. І. Гіруць
|
1
|
Ліцейны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
Літоўская і Віленская епархія
|
1
|
Літоўская ўланская дывізія
|
1
|
Літоўская ўніяцкая духоўная кансісторыя
|
1
|
Літоўскі Ваад
|
1
|
Ясень (хутар)
|
1
|
Ясеневая вуліца (Ліда)
|
1
|
Ярэміцкая воласць
|
1
|
Літоўскі сыр
|
1
|
Літоўскі ўланскі полк
|
1
|
Ліхвярства
|
1
|
Ліхтар
|
1
|
Ліцейня вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Ясеньчык
|
1
|
Ярослаў Ксёнжак
|
1
|
Лічбавы відэадыск
|
1
|
Ліёнская акадэмія
|
1
|
Ярашова, Баранавіцкі раён
|
1
|
М. І. Абрамчук
|
1
|
М. І. Арынчын
|
1
|
М. І. Арынчыны
|
1
|
Яраш Коцел
|
1
|
М. І. Бекіш
|
1
|
М. І. Вітаноўскі
|
1
|
Яраш Карыцкі
|
1
|
М. І. Грыб
|
1
|
Літоўская сельскагаспадарчая акадэмія
|
1
|
Літоўская правінцыя ордэна кармелітаў
|
1
|
Ліпа амерыканская буйналістая
|
1
|
Лісцевая вуліца (Ліда)
|
1
|
Ліпавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Ліпавы завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
Ліпеньская вуліца (Ліда)
|
1
|
Ліпніцкія
|
1
|
Ліпнішкаўская сінагога
|
1
|
Яфім Карэцкі
|
1
|
Ліпск, Польшча
|
1
|
Ліпчаны
|
1
|
Лірычнае сапрана
|
1
|
Лістападная вуліца (Ліда)
|
1
|
Яфрэмаўскі павет
|
1
|
Літаратурна-мастацкая камуна
|
1
|
Літоўская правінцыя базыльянаў
|
1
|
Літаратурная прэмія імя І. Мележа
|
1
|
Ятранскі сельсавет
|
1
|
Літаратурная прэмія імя Бяліка
|
1
|
Ясь і Яніна
|
1
|
Літаратурны квартал
|
1
|
Літарны апорны пункт
|
1
|
Ясная вуліца (Ліда)
|
1
|
Ясная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Літограф
|
1
|
Літоўская капела
|
1
|
Літоўская навучальная акруга
|
1
|
Літоўская правінцыя
|
1
|
Марцін камень Кузьмоўскі
|
1
|
Марцінканцы
|
1
|
Міхаіл Грыгаровіч
|
1
|
Я. В. Зубовіч
|
1
|
Мікалай Сцяпанавіч Баклага
|
1
|
Мікалай Сільчанка
|
1
|
Мікалай Сімарот
|
1
|
Мікалай Талвош
|
1
|
Мікалай Трус
|
1
|
Мікалай Трында
|
1
|
Я. В. Ляшко
|
1
|
Я. В. Лешка
|
1
|
Мікалай Тучэмскі
|
1
|
Мікалай Уладзіміравіч Квяткевіч
|
1
|
Мікалай Уласік
|
1
|
Мікалай Фёдаравіч Гайка
|
1
|
Мікалай Станіслававіч Лаздзін
|
1
|
Мікалай Хітрык
|
1
|
Мікалай Чакмасаў
|
1
|
Мікалай Чаркашын
|
1
|
Я. Бяласін
|
1
|
Мікалай Шубянок
|
1
|
Мікалай Шчаглоў
|
1
|
Мікалай Шыла
|
1
|
Я. Барсукоў
|
1
|
Я. Багданчук
|
1
|
Мікалай Шыманскі
|
1
|
Мікалай Эрдман
|
1
|
Я. В. Сямёнаў
|
1
|
Мікалай Станіслававіч Кезгайла
|
1
|
Мікалай Юр'евіч Ільініч
|
1
|
Мікалай Папоў
|
1
|
Мікалай Мікалаевіч Мамчыц
|
1
|
Мікалай Мікалаевіч Медэм
|
1
|
Мікалай Мікалаевіч Мельячэнка
|
1
|
Я. Д. Юзафовіч
|
1
|
Мікалай Мікалаевіч Сапега
|
1
|
Я. Галоўчынскі
|
1
|
Мікалай Міхайлавіч Бармін
|
1
|
Мікалай Міхайлавіч Чарвякоўскі
|
1
|
Я. Гайка
|
1
|
Мікалай Невяровіч
|
1
|
Мікалай Нікітушкін
|
1
|
Мікалай Паўлавіч Мілігула
|
1
|
Мікалай Селюжыцкі
|
1
|
Мікалай Петрушкевіч
|
1
|
Мікалай Пятровіч Аляхновіч
|
1
|
Мікалай Радзівіл (сын Мікалая Крыштофа)
|
1
|
Мікалай Радзівіл XII
|
1
|
Мікалай Рапнін
|
1
|
Мікалай Розум
|
1
|
Мікалай Рубакін
|
1
|
Мікалай Рыла
|
1
|
Я. Г. Калінін
|
1
|
Я. В. Траякоў
|
1
|
Мікалай Салагуб
|
1
|
Мікалай Салдаценка
|
1
|
Я. Б. Юферава
|
1
|
Я. Б. Зэльдовіч
|
1
|
Мікалай Маліноўскі
|
1
|
Мікіта Кулічкоў
|
1
|
Мікрараён № 6 (Жодзіна)
|
1
|
Мікрараёнаў
|
1
|
Мікраэлементы
|
1
|
Мікульскія
|
1
|
Я. А. Штоп
|
1
|
Я. А. Чэхаўскі
|
1
|
Я. А. Хвалько
|
1
|
Я. А. Рыдзіка
|
1
|
Мікіта Ерусалімаў
|
1
|
Мікіта Кароткін
|
1
|
Мікіта Кералідзі
|
1
|
Я. А. Піцык
|
1
|
Мікрараён № 4 (Барысаў)
|
1
|
Мікіта Савіцкі
|
1
|
Мікіта Цярэшка
|
1
|
Мікіта Чайка
|
1
|
Мікіта Якаўлеў
|
1
|
Мілана Вайперз
|
1
|
Я. А. Пархоменка
|
1
|
Я. А. Казак
|
1
|
Міласэрнасць-90
|
1
|
Мілаш Бельмушавіч
|
1
|
Мілашуны
|
1
|
Мілашэўскі
|
1
|
Мілашэўскія
|
1
|
Мікрараён № 5 (Барысаў)
|
1
|
Мікрараён № 2 (Астравец)
|
1
|
Мікалай Юр'евіч Забярэзінскі
|
1
|
Мікола Нікалаеў
|
1
|
Мікалай Якунін
|
1
|
Я. Б. Жэйма
|
1
|
Мікалай Яраславіч Галоўчынскі
|
1
|
Мікелеўшчына (значэнні)
|
1
|
Я. Антонаў
|
1
|
Міклаш IV Батары
|
1
|
Міклаш Ёзэф Эстэрхазі
|
1
|
Мікола Агафонаў
|
1
|
Мікола Аслікоўскі
|
1
|
Мікола Ваўранюк
|
1
|
Мікола Давідзюк
|
1
|
Мікола Сэняўскі
|
1
|
Мікрараён № 22 (Гомель)
|
1
|
Я. Агінскі
|
1
|
Мікола Цудатворца
|
1
|
Мікола Шкялёнак
|
1
|
Міколка-паравоз
|
1
|
Я. А. Шыдлоўскі
|
1
|
Мікрараён № 10 (Гомель)
|
1
|
Мікрараён № 10 (Салігорск)
|
1
|
Мікрараён № 17 (Салігорск)
|
1
|
Мікрараён № 18 (Гомель)
|
1
|
Мікрараён № 19 (Гомель)
|
1
|
Мікрараён № 1 (Астравец)
|
1
|
Мікрараён № 1 (Барысаў)
|
1
|
Мікалай Мікалаевіч Іллініч
|
1
|
Мікалай Малочка
|
1
|
Міляцічы
|
1
|
Міжнародны фестываль царкоўнай музыкі «Гайнаўка»
|
1
|
Міжнародная акадэмія навук Еўразіі
|
1
|
Міжнародная асацыяцыі журналістаў
|
1
|
Міжнародная федэрацыя гімнастыкі
|
1
|
Міжнародная федэрацыя лёгкай атлетыкі
|
1
|
Міжнародная федэрацыя хакею на лёдзе
|
1
|
Міжнародная федэрацыя хакея на лёдзе
|
1
|
Міжнародная федэрацыя ўніверсітэцкага спорту
|
1
|
Міжнародная інжынерная акадэмія
|
1
|
Міжнародны арбітр па шахматнай кампазіцыі
|
1
|
Міжнародны камітэт беларусістаў
|
1
|
Міжнародны майстар па шахматнай кампазіцыі
|
1
|
Міжэвіцкая воласць
|
1
|
Міжнародная акадэмія арганізацыйных і кіруючых навук
|
1
|
Мікалаеўскае аляксандраўскае рэальнае вучылішча
|
1
|
Мікалаеўскае рэальнае вучылішча
|
1
|
Я. Замыслоўскі
|
1
|
Мікалаеўская інжынерная акадэмія
|
1
|
Мікалай (Арлоў)
|
1
|
Мікалай І, імператар расійскі
|
1
|
Мікалай Іванавіч Дзмітрыеўскі
|
1
|
Мікалай Іванавіч Кавалевіч
|
1
|
Мікалай Іванавіч Лазко
|
1
|
Мікалай Іванавіч Прымачэнка
|
1
|
Мікалай Іванавіч Пучыла
|
1
|
Міжнародная акадэмія архітэктуры
|
1
|
Міжнародная Славянская акадэмія
|
1
|
Мікалай Абрамчук
|
1
|
Мядзёўшчына
|
1
|
Мърная
|
1
|
Мызава (станцыя)
|
1
|
Мытня Гродзенскай вобласці
|
1
|
Мэдысан Монстэрз
|
1
|
Мэйстрыліга 2015
|
1
|
Мэрылендскі ўніверсітэт у Каледж-Парку
|
1
|
Мэір Ланскі
|
1
|
Мюнхенскі езуіцкі калегіум
|
1
|
Мюрыэл Уэлдэйл
|
1
|
Мядзведжагорскі раён
|
1
|
Мядзельскае староства
|
1
|
Мядовая вуліца (Ліда)
|
1
|
Міждыяцэзіяльная вышэйшая духоўная семінарыя
|
1
|
Мязга
|
1
|
Мялецій (Андрыеўскі)
|
1
|
Мясакамбінатаўская вуліца (Ліда)
|
1
|
Мясная прамысловасць
|
1
|
Мясцовы час (газета)
|
1
|
Мёд асы
|
1
|
Мёзер
|
1
|
Я. Зэльдовіч
|
1
|
Мёлы
|
1
|
Мёрсер
|
1
|
Міжаконне
|
1
|
Я. Зубовіч
|
1
|
Мікалай Іванавіч Радзіцелеў
|
1
|
Мікалай Аляксандравіч Кавязін
|
1
|
Мікалай Ляшкевіч
|
1
|
Мікалай Канстанцінавіч Лісай
|
1
|
Мікалай Дзмітрыевіч Набокаў
|
1
|
Мікалай Дзянісаў
|
1
|
Я. Жалязоўскі
|
1
|
Мікалай Дзяшкевіч
|
1
|
Мікалай Дольскі
|
1
|
Мікалай Дым
|
1
|
Мікалай Ермаловіч
|
1
|
Мікалай Кавязін
|
1
|
Мікалай Каленік
|
1
|
Мікалай Камінскі
|
1
|
Мікалай Кандзежаўскі
|
1
|
Мікалай Карніцкі
|
1
|
Мікалай Данілаў
|
1
|
Мікалай Кароцін
|
1
|
Мікалай Кацянееў
|
1
|
Мікалай Каўцэвіч
|
1
|
Мікалай Красінскі (староста гомельскі)
|
1
|
Я. Елязаранка
|
1
|
Я. Дублік
|
1
|
Мікалай Лаўрэнцьевіч Перавалоцкі
|
1
|
Я. Дз. Далмат-Ісайкоўскі
|
1
|
Я. Далмат-Ісайкоўскі
|
1
|
Мікалай Лук’янаў
|
1
|
Мікалай Любанскі
|
1
|
Мікалай Лявонцьевіч Валадось
|
1
|
Мікалай Даніловіч
|
1
|
Мікалай Грыднеў
|
1
|
Мікалай Аляксандравіч Пашкевіч
|
1
|
Мікалай Берастнеў
|
1
|
Мікалай Аляксеевіч Сальнікаў
|
1
|
Мікалай Аляхновіч (падкаморы лідскі)
|
1
|
Мікалай Андрэевіч Далгарукаў
|
1
|
Мікалай Антонавіч Вольскі
|
1
|
Я. Зайко
|
1
|
Мікалай Апалька
|
1
|
Мікалай Арочка
|
1
|
Мікалай Аслікоўскі
|
1
|
Мікалай Багамолаў
|
1
|
Мікалай Балай
|
1
|
Мікалай Бекіш
|
1
|
Мікалай Бутома
|
1
|
Мікалай Грудзінскі
|
1
|
Мікалай Васілевіч Рапнін
|
1
|
Мікалай Васілевіч Салянік
|
1
|
Мікалай Васільевіч Жуковіч
|
1
|
Мікалай Васільевіч Рапнін
|
1
|
Мікалай Васільевіч Чайчыц
|
1
|
Мікалай Васільцоў
|
1
|
Мікалай Восіпавіч Кавалеўскі
|
1
|
Мікалай Восіпавіч Паўлоўскі
|
1
|
Мікалай Вілімовіч
|
1
|
Я. Завіша
|
1
|
Мікалай Гарбачонак
|
1
|
Я. Жэйма
|
1
|
Мілуокі Эдміралс
|
1
|
Мілідаўскі валун
|
1
|
Мухлі вуліца (Іўе)
|
1
|
Міхал Людвік Тызенгаўз
|
1
|
Міхал Забела
|
1
|
Міхал Заслаўскі
|
1
|
Міхал Здзіслаў Замойскі
|
1
|
Міхал Зяньковіч
|
1
|
Міхал Караль Залускі
|
1
|
Міхал Караль Радзівіл
|
1
|
Міхал Кастравіцкі
|
1
|
Міхал Козел Паклеўскі
|
1
|
Міхал Крыдаль
|
1
|
Міхал Ксаверы Рэйтан
|
1
|
Міхал Кунцэвіч
|
1
|
Міхал Лявонцьевіч Гамаліцкі
|
1
|
Міхал Даманьскі
|
1
|
Юрый Сцяпанавіч Чарнышоў
|
1
|
Міхал Мышка
|
1
|
Міхал Мінейка
|
1
|
Юрый Слуцкі
|
1
|
Міхал О'Рурк
|
1
|
Міхал Орда
|
1
|
Міхал Пробеж
|
1
|
Міхал Ромер (суддзя)
|
1
|
Міхал Рыгор Грабоўскі
|
1
|
Міхал Рыгоравіч Валовіч
|
1
|
Міхал Сапега (сын Паўла Яна Сапегі)
|
1
|
Міхал Ельскі (сын Францішка)
|
1
|
Міхал Грамыка
|
1
|
Міхал Стачовіч
|
1
|
Мітрафан Барысавіч Грэкаў
|
1
|
Мірская ешыва
|
1
|
Мірскі замак (значэнні)
|
1
|
Мірскі пасялковы савет
|
1
|
Мірэцкія
|
1
|
Міс Беларусь — 1998
|
1
|
Міс Еўропы — 1999
|
1
|
Міс свету — 2000
|
1
|
Містыцызм
|
1
|
Мітрапаліт Кіеўскі і ўсяе Русі
|
1
|
Мітрапаліт Мінскі і Слуцкі
|
1
|
Мітрапаліт кіеўскі і галіцкі
|
1
|
Міхайла Крычэўскі
|
1
|
Міхал Грабоўскі (генерал)
|
1
|
Міхайла Пут
|
1
|
Міхайла Яванавіч
|
1
|
Юрый Тышкевіч, кашталян віцебскі
|
1
|
Міхайлаўскі сабор (Выдубіцкі манастыр)
|
1
|
Міхал Аляксандр Юдыцкі
|
1
|
Міхал Антоні Копаць
|
1
|
Юрый Тызенгаўз
|
1
|
Міхал Бухавецкі
|
1
|
Міхал Біспінг
|
1
|
Міхал Ведэльштэт
|
1
|
Міхал Вейсенгоф
|
1
|
Юрый Сямёнавіч, князь пінскі
|
1
|
Пётр Сестранцэвіч
|
1
|
Юрый Пятровіч Цырук
|
1
|
Юрый Хадкевіч
|
1
|
Міхаіл Анатолевіч Шчарбакоў
|
1
|
Міхаіл Іосіфавіч Тамашэвіч
|
1
|
Юрый Мікалаевіч Валеваты
|
1
|
Міхаіл Абрамчук
|
1
|
Юрый Мянько
|
1
|
Міхаіл Агейка
|
1
|
Міхаіл Адванец
|
1
|
Юрый Мохаў
|
1
|
Юрый Марцінавіч Білевіч
|
1
|
Міхаіл Аляксандравіч Вішнявецкі
|
1
|
Міхаіл Аляксандравіч Каладзінскі
|
1
|
Юрый Мархель
|
1
|
Міхаіл Андрэевіч
|
1
|
Міхаіл Іванавіч Чарткоў
|
1
|
Міхаіл Батура
|
1
|
Міхаіл Белы
|
1
|
Міхаіл Блошкін
|
1
|
Міхаіл Васілевіч Аляксейчык
|
1
|
Міхаіл Васілевіч Вішнявецкі
|
1
|
Міхаіл Васільевіч Глінскі
|
1
|
Міхаіл Вікенцьевіч Васілючак
|
1
|
Міхаіл Віктаравіч Пісарык
|
1
|
Міхаіл Вітаноўскі
|
1
|
Міхаіл Гафт
|
1
|
Міхаіл Гнілякевіч
|
1
|
Міхаіл Гружэўскі
|
1
|
Міхаіл Іосіфавіч Крайноў
|
1
|
Міхаіл Іванавіч Сапега
|
1
|
Юрый Пятровіч Ларыёнаў
|
1
|
Міхась Бурачэўскі
|
1
|
Юрый Падабед
|
1
|
Міхал Сулістроўскі (сын Караля)
|
1
|
Юрый Нікалаеў
|
1
|
Юрый Назаранка
|
1
|
Міхал Юзаф Жавускі
|
1
|
Міхал Ян Александровіч
|
1
|
Міхал Ян Горскі
|
1
|
Юрый Мішукоў
|
1
|
Міхалінска-Бярозаўскі заказнік
|
1
|
Міхалішкаўскае староства
|
1
|
Міхась Айзенберг
|
1
|
Міхась Вераціла
|
1
|
Юрый Мікалаевіч Хвясько
|
1
|
Міхась Дрынеўскі
|
1
|
Міхась Клімец
|
1
|
Міхась Мельнік
|
1
|
Міхась Хмялеўскі
|
1
|
Юрый Міхайлавіч
|
1
|
Міхаіл-Карыят Гедзімінавіч
|
1
|
Міхаіл-Уладзімір Статкевіч
|
1
|
Міхаіл (Мудзьюгін)
|
1
|
Міхаіл Іванавіч Мсціслаўскі
|
1
|
Міхаіл Іванавіч Найдзіч
|
1
|
Юрый Мікалаевіч Чарняк
|
1
|
Міхаіл Іванавіч Пуцяціч
|
1
|
Мірская Свята-Мікалаеўская царква
|
1
|
Юрый Чакан
|
1
|
Міліца Бельмушавіч
|
1
|
Мінскзелянбуд
|
1
|
Юстына з Юндзілаў
|
1
|
Мінская вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Мінская вуліца (Ліда)
|
1
|
Мінская гарадская дума
|
1
|
Юстына з Хлусевічаў
|
1
|
Мінская духоўная кансісторыя
|
1
|
Мінская жаночая гімназія
|
1
|
Юстына з Палубінскіх
|
1
|
Мінская настаўніцкая семінарыя
|
1
|
Мінская фабрыка каляровага друку
|
1
|
Мінская фабрыка мастацкіх вырабаў
|
1
|
Мінскметрапраект
|
1
|
Юшкаў Груд
|
1
|
Мінскпрамбуд
|
1
|
Мінскчыгунпраект
|
1
|
Мінскі НДІ траўматалогіі і артапедыі
|
1
|
Мінскі абласны філіял Белдзяржпраекта
|
1
|
Мінскі абласны філіял інстытута «Белдзяржпраект»
|
1
|
Юрэвічы (род)
|
1
|
Мінскі аблвыканкам
|
1
|
Мінскі аўтадром
|
1
|
Юрысдыка
|
1
|
Юрый Янавіч Забярэзінскі
|
1
|
Юрый Ян Зяновіч
|
1
|
Юрый Якубавіч Давойна
|
1
|
Юшаўшчына
|
1
|
Мінская абласная калегія адвакатаў
|
1
|
Мінскі гаркам КПБ
|
1
|
Мінога ручаёвая
|
1
|
Я. А. Елязаранка
|
1
|
Міміка
|
1
|
Я. А. Бяласін
|
1
|
Я. І. Шыкаўка
|
1
|
Я. І. Сямашка
|
1
|
Мінбудархітэктуры РБ
|
1
|
Мінейкі
|
1
|
Мінесоцкі ўніверсітэт
|
1
|
Мінко
|
1
|
Мінкі (Смаргонскі раён)
|
1
|
Мінлегхарчпрам БССР
|
1
|
Мінойты (значэнні)
|
1
|
Я. І. Сакута
|
1
|
Мінора
|
1
|
Мінсельбуд
|
1
|
Мінск (маладзёжны цэнтр, Наваполацк)
|
1
|
Мінск Крышталь Груп
|
1
|
Мінскае вышэйшае ваеннае каманднае вучылішча
|
1
|
Мінскае губернскае праўленне
|
1
|
Мінскае епархіяльнае ўпраўленне
|
1
|
Мінскае культурна-асветніцкае вучылішча
|
1
|
Мінскае тэхнічнае вучылішча
|
1
|
Мінскай вобласць
|
1
|
Мінскархпраект
|
1
|
Мінская АЦЭЦ
|
1
|
Мінскі гарадскі інстытут развіцця адукацыі
|
1
|
Мінскі дзяржаўны каледж мастацтваў
|
1
|
Мірная вуліца (Ліда)
|
1
|
Міністэрства дзяржаўных маёмасцяў Расійскай імперыі
|
1
|
Міністр народнай асветы Расійскай імперыі
|
1
|
Міністр сельскай гаспадаркі і харчавання Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Міністр фінансаў БНР
|
1
|
Міністры асветы БНР
|
1
|
Міністры сельскай гаспадаркі і дзяржаўных маёмасцей Польшчы
|
1
|
Міністэрства абароннай прамысловасці СССР
|
1
|
Міністэрства асветы Беларусі
|
1
|
Юрый Юр'евіч Слуцкі
|
1
|
Міністэрства будаўніцтва Польшчы
|
1
|
Міністэрства грамадскай бяспекі Польскай Народнай Рэспублікі
|
1
|
Міністэрства дзяржаўнай бяспекі СССР
|
1
|
Міністэрства замежных спраў Польшчы
|
1
|
Мінюк
|
1
|
Міністэрства замежных спраў Расійскай імперыі
|
1
|
Міністэрства меліярацыі і воднай гаспадаркі Літоўскай ССР
|
1
|
Міністэрства народнай асветы
|
1
|
Міністэрства прамысловага будаўніцтва СССР
|
1
|
Міністэрства сельскай гаспадаркі Польшчы
|
1
|
Юрый Чарняк
|
1
|
Міністэрства юстыцыі РФ
|
1
|
Міравы суд
|
1
|
Міраслава Мікалаеўна Ціхун
|
1
|
Міраслава Раймундаўна Блашкевіч
|
1
|
Міраслаў Жулаўскі
|
1
|
Мірклішка
|
1
|
Юрый Юроўскі
|
1
|
Мінэапаліс
|
1
|
Мінскі домабудаўнічы камбінат
|
1
|
Мінскі прыборабудаўнічы завод
|
1
|
Юрый Юр’евіч Хадкевіч
|
1
|
Мінскі завод ацяпляльнага абсталявання
|
1
|
Мінскі завод безалкагольных напояў
|
1
|
Мінскі завод вінаградных він
|
1
|
Мінскі завод працяжных станкоў
|
1
|
Мінскі завод шампанскіх вінаў
|
1
|
Мінскі мастацка-вытворчы камбінат
|
1
|
Мінскі маторны завод (Стоўбцы)
|
1
|
Мінскі метадалагічны семінар
|
1
|
Мінскі механічны завод імя С. І. Вавілава
|
1
|
Мінскі міжнародны адукацыйны цэнтр
|
1
|
Мінскі санітарна-бактэрыялагічны інстытут
|
1
|
Мінчанін года
|
1
|
Мінскі тэалагічны каледж iмя Святога Яна Хрысціцеля
|
1
|
Мінскі філіял Белдзяржпраекта
|
1
|
Мінскі філіял РЭУ імя Г. В. Пляханава
|
1
|
Мінскі філіял Расійскага эканамічнага ўніверсітэта імя Г. В. Пляханава
|
1
|
Юрый Юр’евіч Гняздоўскі
|
1
|
Мінскі філіял ЦНДІПГорадабудаўніцтва
|
1
|
Мінскі філіял праектнага інстытута «Саюзмашпраект»
|
1
|
Мінскі філіял інстытута «Белдзяржпраект»
|
1
|
Мінскі філіял інстытута «Дзіпранафтабуд»
|
1
|
Мінскі індустрыяльна-педагагічны тэхнікум
|
1
|
Мінскі інстытут паліталогіі і сацыяльнага кіравання
|
1
|
Мінусінскі лагер
|
1
|
Мушперт
|
1
|
Мухарынская, Л.
|
1
|
Марцішкінскі валун
|
1
|
Мар’ян Андрэевіч Баяровіч
|
1
|
Марыяна з Міхалоўскіх
|
1
|
ЯЎген Грэмза
|
1
|
Я — Иван, ты — Абрам
|
1
|
Марыяна з Сапегаў
|
1
|
Я цябе люблю (фільм)
|
1
|
Я. Яроцкі
|
1
|
Я. Я. Фогель
|
1
|
Марыінскі парк
|
1
|
Марэк Бучко
|
1
|
Марэна, геалогія
|
1
|
Я. Я. Сянкевіч
|
1
|
Я. Я. Савасцьянаў
|
1
|
Яанна Білевіч
|
1
|
Я. Я. Зайко
|
1
|
Мар’ян Стралюк
|
1
|
Я. Я. Забярэзінскі
|
1
|
Мар’янская воласць
|
1
|
Я. Юферава
|
1
|
Я. Юзафовіч
|
1
|
Масграмадзянпраект
|
1
|
Масека
|
1
|
Маскароны
|
1
|
Масква-Мінск (банк)
|
1
|
Маскоўскае археалагічнае таварыства
|
1
|
Марыяна з Мышкаў
|
1
|
Марыяна з Казаноўскіх
|
1
|
Я. Ю. Забярэзінскі
|
1
|
Марыямпаль (Слонімскі раён)
|
1
|
Марыя з Багушэўскіх
|
1
|
Марыя з Бжастоўскіх
|
1
|
Марыя з Верашчакаў
|
1
|
Марыя з Войнаў
|
1
|
Марыя з Гаштольдаў
|
1
|
Ягор Забелін
|
1
|
Ягор Булычоў і іншыя
|
1
|
Марыя з Плятэраў
|
1
|
Ягор Бабіч
|
1
|
Марыя са Старжэнскіх
|
1
|
Ягміны
|
1
|
Марыян Канечны
|
1
|
Яанна Грушчынская
|
1
|
Ягелонская бібліятэка
|
1
|
Марыян Пяцюкевіч
|
1
|
Марыян Урубель
|
1
|
Ягелонаўская вуліца
|
1
|
Ягадная вуліца (Ліда)
|
1
|
Марыяна Анатолеўна Скамарошчанка
|
1
|
Марыяна Патоцкая
|
1
|
Яблыневая вуліца (Ліда)
|
1
|
Марыяна з Вадзіцкіх
|
1
|
Ябланоўскі
|
1
|
Яанна з Грамыкаў
|
1
|
Марыяна з Друцкіх-Сакалінскіх
|
1
|
Маскоўскае ваенна-інжынернае вучылішча
|
1
|
Я. Э. Скарабагатая
|
1
|
Ягор Міхнюк
|
1
|
Мастацкі фонд БССР
|
1
|
Маскоўскі лесатэхнічны інстытут
|
1
|
Я. Хаткевіч
|
1
|
Маскоўскі метадалагічны гурток
|
1
|
Маскоўскі фармацэўтычны інстытут
|
1
|
Маскоўскі цар
|
1
|
Маскоўскі эканамічны інстытут
|
1
|
Я. Філіповіч
|
1
|
Маскоўскі інстытут тэатральнага мастацтва
|
1
|
Маскоўскі інстытут інжынераў-землеўпарадчыкаў
|
1
|
Маскоўскі інстытут інжынераў чыгуначнага транспарту
|
1
|
Мастак-дэкаратар
|
1
|
Мастацтва (прадпрыемства)
|
1
|
Маскоўскі завулак (Ліда)
|
1
|
Маствілішскі валун
|
1
|
Мастоўская цэнтральная раённая бальніца
|
1
|
Мастоўскі раён, Гродзенскі раён
|
1
|
Масяўня
|
1
|
Маталыцкі
|
1
|
Матвейчык
|
1
|
Матор Барнаул
|
1
|
Матор Запарожжа
|
1
|
Маторная вуліца (Ліда)
|
1
|
Матус
|
1
|
Матушэвічы
|
1
|
Матэвуш Бейтнік
|
1
|
Маскоўскі зоаветэрынарны інстытут
|
1
|
Маскоўскі завочны народны ўніверсітэт мастацтваў
|
1
|
Маскоўскае мастацкае таварыства
|
1
|
Маскоўская філармонія
|
1
|
Я. Шыманскі
|
1
|
Я. Шыкаўка
|
1
|
Маскоўская ветэрынарная акадэмія
|
1
|
Я. Шыдлоўскі
|
1
|
Я. Штоп
|
1
|
Я. Чэхаўскі
|
1
|
Маскоўская дзяржаўная кансерваторыя
|
1
|
Я. Ч. Раманчук
|
1
|
Маскоўская епархія
|
1
|
Я. Цішчанка
|
1
|
Маскоўская навучальная акруга
|
1
|
Маскоўскі ветэрынарны інстытут
|
1
|
Маскоўскі дзяржаўны ўніверсітэт харчовых вытворчасцей
|
1
|
Я. Цукерзіс
|
1
|
Маскоўскі гісторыка-архіўны інстытут
|
1
|
Маскоўскі дзяржаўны абласны ўніверсітэт
|
1
|
Я. Хвалько
|
1
|
Маскоўскі дзяржаўны адкрыты ўніверсітэт
|
1
|
Маскоўскі дзяржаўны адкрыты ўніверсітэт імя В. С. Чарнамырдзіна
|
1
|
Маскоўскі дзяржаўны гуманітарны ўніверсітэт імя М. А. Шолахава
|
1
|
Маскоўскі дзяржаўны гістарычна-архіўны інстытут
|
1
|
Маскоўскі дзяржаўны педагагічны інстытут замежных моў
|
1
|
Маскоўскі дзяржаўны юрыдычны ўніверсітэт
|
1
|
Маскоўскі дзяржаўны інстытут культуры
|
1
|
Маскоўскі дзяржаўны ўніверсітэт прыродаўладкавання
|
1
|
Марыя з Агінскіх
|
1
|
Марыя дэ Неры
|
1
|
Я. Ф. Семянчук
|
1
|
Якалцэвіч
|
1
|
Маршалак шляхты Гродзенскай губерні
|
1
|
Маршалак шляхты Завілейскага павета
|
1
|
Маршалак шляхты Кобрынскага павета
|
1
|
Маршалак шляхты Лідскага павета
|
1
|
Маршалак шляхты Магілёўскага павета
|
1
|
Якарная плошча
|
1
|
Маршалак шляхты Пружанскага павета
|
1
|
Маршалкі Сойма Рэчы Паспалітай
|
1
|
Маршалкі Сойму Рэчы Паспалітай
|
1
|
Марыйская АССР
|
1
|
Марына Анікеева
|
1
|
Марына Бойка
|
1
|
Якаў Іосіфавіч Рыўкінд
|
1
|
Марына Вахмяніна
|
1
|
Якавюк
|
1
|
Марына Даманцэвіч
|
1
|
Марына Дарагастайская
|
1
|
Марына Длуская
|
1
|
Марына Осіпаўна Давыдзік
|
1
|
Марына Рэмша
|
1
|
Марына Станіславаўна Аляксеева
|
1
|
Марына Сцяпанаўна Каляда
|
1
|
Марына Эдуардаўна Карпуць
|
1
|
Як гартавалася сталь, раман
|
1
|
Марына Яўгеньеўна Карпіцкая
|
1
|
Маршалак шляхты Вількамірскага павета
|
1
|
Маршалак шляхты Ашмянскага павета
|
1
|
Як-52
|
1
|
Якаў Ромбра
|
1
|
Марчэла Бачыярэлі
|
1
|
Якентанскі валун
|
1
|
Якаўлеўскае сельскае пасяленне
|
1
|
Якаў Яфімавіч Сіверс
|
1
|
Якаў Якаўлеў
|
1
|
Якаў Юзафовіч
|
1
|
Якаў Цукерзіс
|
1
|
Якаў Франк
|
1
|
Маршалак гродзенскі
|
1
|
Маршалак земскі ашмянскі
|
1
|
Якаў Сіверс
|
1
|
Якаў Мараш
|
1
|
Якаў Ісакавіч Салавейчык
|
1
|
Якаў Зэльдовіч
|
1
|
Якаў Зрубавел
|
1
|
Якаў Зайко
|
1
|
Маршалак земскі старадубскі
|
1
|
Маршалак кобрынскі
|
1
|
Маршалак лідскі
|
1
|
Якаў Веніямінавіч Шафарэнка
|
1
|
Якаў Барсукоў
|
1
|
Маршалак слонімскі
|
1
|
Маршалак соймавы
|
1
|
Маршалак старадубскі
|
1
|
Якаў Багдановіч Румель
|
1
|
Як гартавалася сталь
|
1
|
Марына з Мялешкаў
|
1
|
Марыя Якалцэвіч
|
1
|
Марыя Магілянка
|
1
|
Марыя Канюшкевіч
|
1
|
Ядвіга Скарабагатая
|
1
|
Марыя Кацянаўна
|
1
|
Марыя Кейстутаўна
|
1
|
Яд-Вашым
|
1
|
Марыя Лобкавіц
|
1
|
Ягошын
|
1
|
Ягор Юргель
|
1
|
Марыя Людвіка з Жавускіх
|
1
|
Ягор Татарчанка
|
1
|
Марыя Магдалена з Чартарыйскіх
|
1
|
Ягор Сакалоўскі
|
1
|
Марыя Канапніцка
|
1
|
Марыя Маркаўцова
|
1
|
Ягор Радкевіч
|
1
|
Марыя Нікадзімаўна Ігнатовіч
|
1
|
Марыя Пшэломец
|
1
|
Марыя Пяхотка
|
1
|
Ягор Патупчык
|
1
|
Ягор Папоў
|
1
|
Марыя Станіславаўна Максімавіч
|
1
|
Марыя Сцюарт (п'еса)
|
1
|
Марыя Сівенка
|
1
|
Марыя Фёдараўна, жонка Паўла І
|
1
|
Марыя Юзэфа з Замойскіх
|
1
|
Марыя Канстанцінаўна Крошынская
|
1
|
Марыя Каламайска-Саед
|
1
|
Як-1
|
1
|
Марыя Аляксандраўна Меншыкава
|
1
|
Марына са Збаражскіх
|
1
|
Язмін садовы
|
1
|
Ядзвіга Юферава
|
1
|
Марыя Іванаўна Безляповіч
|
1
|
Ядзвіга Іосіфаўна Чаплінская
|
1
|
Ядвіга з Сухадольскіх
|
1
|
Ядвіга з Рудніцкіх
|
1
|
Марыя Іванаўна Бельская
|
1
|
Марыя Абабкава
|
1
|
Марыя Абрамовіч
|
1
|
Марыя Альгердаўна
|
1
|
Ядвіга з Радзівілаў
|
1
|
Марыя Дзмітрыеўна Міцкевіч
|
1
|
Марыя Апанасаўна Багдановіч
|
1
|
Марыя Багданаўна Заслаўская
|
1
|
Марыя Бачко
|
1
|
Ядвіга з Курава Збонска
|
1
|
Ядвіга з Залускіх
|
1
|
Марыя Бутаўт-Андрайковіч
|
1
|
Марыя Бірукова
|
1
|
Марыя Вацлаваўна Крахмальчык
|
1
|
Марыя Вушкевіч
|
1
|
Марыя Ганна Валерыя з Тызенгаўзаў
|
1
|
Ядвіга Ягелонка
|
1
|
Ядвіга Судзімонтаўна
|
1
|
Я. Фогель
|
1
|
Матэйка
|
1
|
Мухавецкі (саўгас)
|
1
|
Молат-Прыкам'е
|
1
|
Я. М. Цішчанка
|
1
|
Моладзевая зборная Літвы па футболе
|
1
|
Моладзевая зборная Расіі па футболе
|
1
|
Моладзевая зборная Славакіі па футболе
|
1
|
Я. М. Цукерзіс
|
1
|
Моладзевая зборная Украіны па футболе
|
1
|
Я. М. Рахманько
|
1
|
Моладзевы чэмпіянат Еўропы па футболе 2009
|
1
|
Я. М. Міхайлоўскі
|
1
|
Моладзевы чэмпіянат Еўропы па футболе да 21, 2009
|
1
|
Моладзевы чэмпіянат Еўропы па футболе да 21, 2011
|
1
|
Молат-Прыкам'е-2
|
1
|
Моладзевая зборная Латвіі па футболе
|
1
|
Молат-Прыкам’е
|
1
|
Я. М. Мінянкоў
|
1
|
Молчат дома
|
1
|
Мондзін
|
1
|
Монтаўты (значэнні)
|
1
|
Монтвід
|
1
|
Моніка Мэры Гарднер
|
1
|
Мопраўская вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Мопраўская вуліца (Ліда)
|
1
|
Я. М. Галоўчынскі
|
1
|
Мора Герадота
|
1
|
Я. М. Шапіра
|
1
|
Моладзевая зборная Грузіі па футболе
|
1
|
Мордас Мішкавіч
|
1
|
Могілкі Рыверсайд
|
1
|
Мечыслаў Дмухоўскі
|
1
|
Мечыслаў Касцюк
|
1
|
Мечыслаў Любельскі
|
1
|
Мечыслаў Супрон
|
1
|
Я. Н. Мараш
|
1
|
Мечыслаў дэ Вірыён
|
1
|
Мнагабор’е
|
1
|
Могілкі «Сінедрыя»
|
1
|
Могілкі Гарадзішча
|
1
|
Могілкі Далы
|
1
|
Могілкі Райніса
|
1
|
Я. Н. Барсукоў
|
1
|
Мойшэ Глэмбоцкі
|
1
|
Могілкі Рыверсайд (Кліўленд)
|
1
|
Могілкі Святога Ежы ў Торуні
|
1
|
Я. Мінянкоў
|
1
|
Могілкі Фельдмохінг
|
1
|
Я. Мацюкевіч
|
1
|
Могілкі па вуліцы Чырвоных Партызан
|
1
|
Я. Мараш
|
1
|
Могілкі ў Манмарансі
|
1
|
Я. М. Яроцкі
|
1
|
Модест (Стрельбицкий)
|
1
|
Модлінскі 57-й пяхотны полк
|
1
|
Можнева
|
1
|
Я. М. Гайка
|
1
|
Московские новости
|
1
|
Мефіста
|
1
|
Муніцыпальнае ўтварэнне Таваркаўскае
|
1
|
Музей гісторыі Гарадніцы
|
1
|
Музей сучаснай народнай творчасці Гродзеншчыны
|
1
|
Музеязнаўца
|
1
|
Музеі-панарама "Барадзінская бітва"
|
1
|
Музыкальны педагог
|
1
|
Музычна-харавая школа № 106
|
1
|
Я. Куль
|
1
|
Музычны майстар
|
1
|
Музычны педагог
|
1
|
Я. Кардаш
|
1
|
Муляр
|
1
|
Муніцыпальныя могілкі Хівера
|
1
|
Музей Францішка Багушэвіча
|
1
|
Муніцыпалітэт Дарэм
|
1
|
Мураванка (значэнні)
|
1
|
Я. Калінін
|
1
|
Я. Казак
|
1
|
Мурафа (рэчка)
|
1
|
Мурашкевіч
|
1
|
Я. К. Кардаш
|
1
|
Мусар
|
1
|
Мускаві
|
1
|
Мусульманская архітэктуры
|
1
|
Мутасарыфат Іерусалім
|
1
|
Муфтый
|
1
|
Музей грошай (Вільнюс)
|
1
|
Музей Сен-Дэні
|
1
|
Мост Касцюшкі (Нью-Ёрк)
|
1
|
Мсціслаў Расціславіч
|
1
|
Мост Тадэвуша Касцюшкі (Олбані)
|
1
|
Мошавічы
|
1
|
Мошчніцкі сельсавет
|
1
|
Моўчадскае староства
|
1
|
Мсцібава (значэнні)
|
1
|
Я. М. Багданчук
|
1
|
Я. Ляшко
|
1
|
Мсціслаў Ізяславіч, вялікі князь кіеўскі
|
1
|
Мсціслаў Аляхновіч
|
1
|
Мсціслаў Валерыянавіч Дабужынскі
|
1
|
Мсціслаў Мсціславіч Удатны
|
1
|
Я. Лешка
|
1
|
Я. Кішка
|
1
|
Я. Лебедзеў
|
1
|
Я. Л. Жалязоўскі
|
1
|
Мсціслаўскае староства
|
1
|
Мсціслаўскі педагагічны тэхнікум
|
1
|
Мсціслаўскі педтэхнікум
|
1
|
Мсціслаўскія
|
1
|
Мужчынская зборная СССР па гандболе
|
1
|
Музей Алімпійскай славы
|
1
|
Музей Анатоля Белага
|
1
|
Музей Касцюшкі (Золатурн)
|
1
|
Музей Міхаіла Мікалаевіча Мураўёва
|
1
|
Музей Нарадовы ў Варшаве
|
1
|
Мечыслаў Баляслававіч Куняўскі
|
1
|
Метрапольны горад Рым
|
1
|
Матэматыка-механічны факультэт Санкт-Пецярбургскага дзяржаўнага ўніверсітэта
|
1
|
Мачылаўскі валун-1
|
1
|
Мацярык, археалогія
|
1
|
Маці Божая Барунская
|
1
|
Маці Божая Замілаванне
|
1
|
Маці Божая Навагрудская
|
1
|
Я. Савасцьянаў
|
1
|
Маці Божая Фацімская
|
1
|
Маці Божая Чанстахоўская
|
1
|
Маці Божая Шкаплерная
|
1
|
Мацільда Крысціна Клары-Альдрынген
|
1
|
Маціяс Цюндт
|
1
|
Мачуліска
|
1
|
Мачылаўскі валун-2
|
1
|
Мацкішкі
|
1
|
Машачка (п’еса)
|
1
|
Я. С. Окалакулак
|
1
|
Я. С. Кішка
|
1
|
Машта
|
1
|
Маштаб, архітэктура
|
1
|
Я. С. Агінскі
|
1
|
Машэўскія
|
1
|
Маямі Біч
|
1
|
Я. Рыдзіка
|
1
|
Маёнтак Ятра
|
1
|
Маісей (прарок)
|
1
|
Маўрыкій дэ Ласі
|
1
|
Мацюкевіч
|
1
|
Мацкійскі валун
|
1
|
Маўтгаўзен (канцэнтрацыйны лагер)
|
1
|
Мацвей Пятровіч Бранштэйн
|
1
|
Матэматычны факультэт БДУ
|
1
|
Махамад Махсен Рабані
|
1
|
Я. У. Лебедзеў
|
1
|
Махок (рака)
|
1
|
Я. Тэнгоўскі
|
1
|
Я. Тэнанд
|
1
|
Я. Траякоў
|
1
|
Я. Т. Хаткевіч
|
1
|
Мацвей Каспяровіч
|
1
|
Я. Сянкевіч
|
1
|
Я. Сямёнаў
|
1
|
Мацвей Францкевіч
|
1
|
Мацкевічаў валун
|
1
|
Мацвей Яўграфавіч Храпавіцкі
|
1
|
Я. Сямашка
|
1
|
Мацей Анцута
|
1
|
Я. Сухадольскі
|
1
|
Я. Стэльмах
|
1
|
Мацей Доўгель
|
1
|
Я. Скарабагатая
|
1
|
Я. Семянчук
|
1
|
Мацей Рыбінскі
|
1
|
Мацей Юзаф Радзівіл
|
1
|
Я. Сакута
|
1
|
Мацелякоўскі
|
1
|
Маўтгаўзен
|
1
|
Мгер Наваян
|
1
|
Метрапольны горад Неапаль
|
1
|
Мерацкае староства
|
1
|
Мелхіседэк (Лебядзеў)
|
1
|
Мельхіёр Вайніловіч
|
1
|
Меліарацыйны завулак (Астравец)
|
1
|
Мелітопальскі павет
|
1
|
Меліярацыйная вуліца (Астравец)
|
1
|
Мемарыяльная калона ў гонар прыняцця Канстытуцыі 1791 года
|
1
|
Мембрана
|
1
|
Я. Пархоменка
|
1
|
Я. Палтаўскі
|
1
|
Мендзыбожэ
|
1
|
Меня зовут Арлекино
|
1
|
Я. Падчашынскі
|
1
|
Межавы суддзя Слуцкага павета
|
1
|
Я. Окалакулак
|
1
|
Я. Нікодэм
|
1
|
Метад праектыўных аператараў
|
1
|
Металачарапіца
|
1
|
Металург Ліпецк
|
1
|
Металург Новакузнецк
|
1
|
Металіст (завод, Орша)
|
1
|
Метанол тэнічны
|
1
|
Метлахская плітка
|
1
|
Методыка
|
1
|
Метралагічная акадэмія Расійскай Федэрацыі
|
1
|
Метраполь
|
1
|
Меласа
|
1
|
Я. Піцык
|
1
|
Меандр
|
1
|
Я. Рахманько
|
1
|
Медаль Merentibus
|
1
|
Медаль «15 гадоў вываду савецкіх войскаў з Дэмакратычнай Рэспублікі Афганістан»
|
1
|
Медаль «3 Мая»
|
1
|
Медаль «Івана Мазепы»
|
1
|
Медаль «За воінскую доблесць»
|
1
|
Медаль «У памяць 300-годдзя валадарання дома Раманавых»
|
1
|
Медаль «У памяць валадарання імператара Аляксандра III»
|
1
|
Медаль ВДНГ СССР
|
1
|
Медаль Добрых заслуг
|
1
|
Медаль Еўфрасінні Полацкай
|
1
|
Медаль Пірагова
|
1
|
Медаль Святога Дабравернага князя Данііла Маскоўскага
|
1
|
Межавы суддзя
|
1
|
Медведь, Роман Иванович
|
1
|
Медыцынская акадэмія імя С. І. Георгіеўскага
|
1
|
Медыцынскі факультэт Імператарскага Казанскага ўніверсітэта
|
1
|
Медыцынскі факультэт Імператарскага Харкаўскага ўніверсітэта
|
1
|
Медыцынскі факультэт БДУ
|
1
|
Медыцынскі факультэт Казанскага ўніверсітэта
|
1
|
Я. Раманчук
|
1
|
Медыцынскі факультэт Тартускага ўніверсітэта
|
1
|
Медыцынскія навіны
|
1
|
Межавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Межавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Межавы суд
|
1
|
Пётр Семяненка
|
1
|
Піянерскі завулак (Іўе)
|
1
|
Пётр Станіслававіч Рудзевіч
|
1
|
Тарфяна-глеевыя глебы
|
1
|
Царква Пакрова Прасвятой Багародзіцы
|
1
|
Царква Канстанціна і Алены (Жодзішкі)
|
1
|
Тарлы
|
1
|
Тарнагродская канфедэрацыя
|
1
|
Царква Георгія Пераможцы
|
1
|
Царква Васкрасення Хрыстова і Міхаіла Архангела ў Малой Каломне
|
1
|
Царква Аляксандра Неўскага, Крэва
|
1
|
Царква Аляксандра Неўскага, Індура
|
1
|
Тарноўская гміна
|
1
|
Тарпеда Ніжні Ноўгарад
|
1
|
Тарусы
|
1
|
Тарчыла
|
1
|
Тарбеева (Казельскі раён)
|
1
|
Тарэсін (Сахачэўскі павет)
|
1
|
Царква Адведзін Панны Марыі (Гялваняй)
|
1
|
Татарская АССР
|
1
|
Татарская вуліца (Слонім)
|
1
|
Татаршчына (Мастоўскі раён)
|
1
|
Татнафта
|
1
|
Царква (храм)
|
1
|
Таццяна Абленс
|
1
|
Таццяна Алегаўна Бембель
|
1
|
Таццяна Анатольеўна Харытонава
|
1
|
Таццяна Антонаўна Бізукойць
|
1
|
Тарбут
|
1
|
Тарбеева
|
1
|
Таццяна Валынец
|
1
|
Таміла Багданаўна Заслаўская
|
1
|
Тамара Чэрамшагіна
|
1
|
Тамара Шыманская
|
1
|
Тамаш Валовіч
|
1
|
Тамаш Дыбоўскі
|
1
|
Тамаш Завіша
|
1
|
Царква Святога Духа, Вільнюс
|
1
|
Тамаш Малішэўскі
|
1
|
Тамаш Тэафіл Ян святаполк-Мірскі
|
1
|
Тамаш Юдзіцкі
|
1
|
Тамбоўскі павет
|
1
|
Тамбоўскі раён
|
1
|
Таміцкія
|
1
|
Тарасовічы
|
1
|
Танцоўшчык
|
1
|
Танюк Леанід Сцяпанавіч
|
1
|
Тапаграфічная здымка
|
1
|
Тапаляны
|
1
|
Царква Сабора Беларускіх Святых (Вярэйкі)
|
1
|
Царква Раства Іаана Хрысціцеля (Пасынкі)
|
1
|
Тапола
|
1
|
Царква Прападобнай Ефрасінні (Вільнюс)
|
1
|
Тапор, герб
|
1
|
Царква Покрыва Прасвятой Багародзіцы (Скідзель)
|
1
|
Царква Пакрова Прасвятой Багародзіцы ў Вялікай Каломне
|
1
|
Тарас на Парнасе, п'еса
|
1
|
Царква (Дварэц)
|
1
|
Таццяна Віктараўна Булаўская
|
1
|
Тамара Сухадольская
|
1
|
Трагубовіч
|
1
|
Томаш Жыцкі
|
1
|
Томаш Лосік
|
1
|
Цагляная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Тон дэ Леўв
|
1
|
Торговка и поэт
|
1
|
Торгі
|
1
|
Тордзія вуліца (Масты)
|
1
|
Тотэнхэм
|
1
|
ЦЭЦ-1 (Гродна)
|
1
|
ЦСК «Нёман»
|
1
|
Трабус
|
1
|
Траецкая царква (Беразавец)
|
1
|
Тодэс
|
1
|
Трайгоўская вуліца (Астравец)
|
1
|
Трайны скачок
|
1
|
Тракайскі павет
|
1
|
ЦК ПАРП
|
1
|
Тракельская вуліца (Ліда)
|
1
|
Тралялёначка
|
1
|
Трамплей
|
1
|
Транспартная вуліца (Ліда)
|
1
|
Транспартны завулак (Ліда)
|
1
|
ЦК МАДР
|
1
|
Трансумпт
|
1
|
Трацяк
|
1
|
Цагляны завод
|
1
|
Тодар Янушэнка
|
1
|
Таццяна Вілімовіч
|
1
|
Таццяна Сцефаненка
|
1
|
Таццяна Георгіеўна Гаранская
|
1
|
Таццяна Корж
|
1
|
Таццяна Леанідаўна Вілкул
|
1
|
Таццяна Лось
|
1
|
Таццяна Ліхтаровіч
|
1
|
Таццяна Мацко
|
1
|
Цадзік
|
1
|
Таццяна Паўлаўна Дудко
|
1
|
Таццяна Піліпаўна Сцяшковіч
|
1
|
Таццяна Радзівілка
|
1
|
Цагляны стыль
|
1
|
Таццяна Сямёнаўна з Гальшанскіх
|
1
|
Тогульскі раён
|
1
|
Цагляны завулак (Гродна)
|
1
|
Таццяна Фёдараўна Саварэнская
|
1
|
Таццяна Шамава
|
1
|
Ташкенцкі дзяржаўны тэхнічны ўніверсітэт
|
1
|
Ташкенцкі політэхнічны інстытут
|
1
|
Таўлая вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Таўлая завулак (Навагрудак)
|
1
|
Тбіліская ваенная акруга
|
1
|
Творчая майстэрня архітэктара А. В. Асяненкі
|
1
|
Творчыя майстэрні жывапісу, графікі і скульптуры
|
1
|
Темлаг
|
1
|
Тжцяннэ
|
1
|
Тамара Філіповіч
|
1
|
Тамара Станіславаўна Сачко
|
1
|
Траяк
|
1
|
Т. Філіповіч
|
1
|
Т. Паследняя
|
1
|
Царква ў гонар абраза Божай Маці «Адшуканне загінулых» (Гродна)
|
1
|
Т. Р. Сухадольская
|
1
|
Т. С. Далгашэй
|
1
|
Т. Стагановіч
|
1
|
Т. Сухадольская
|
1
|
Т. У. Афанасік
|
1
|
Т. У. Філіповіч
|
1
|
Царква ў гонар Раства Хрыстова (Паўлава)
|
1
|
Т. Ф. Літвінава
|
1
|
Царква ў гонар Раства Хрыстова (Гродна)
|
1
|
Царква ў гонар Раства Іаана Прадцечы (Шчанец)
|
1
|
Т. Навасад
|
1
|
Т. Шамава
|
1
|
Т. Шыманская
|
1
|
Царква ў гонар Адсячэння Главы Іаана Прадцечы (Гродна)
|
1
|
ТАСС
|
1
|
Царква прападобнага Серафіма Сароўскага (Сянькоўшчына)
|
1
|
Царква Хрыста Збаўцы (Чыкага)
|
1
|
Царква Успення Прасвятой Багародзіцы, Сапоцкін
|
1
|
Царква Узвіжання Крыжа Гасподняга
|
1
|
ТНТ
|
1
|
Царква Святых мучанікаў Сергія і Вакха
|
1
|
Табары гербу Паўказа
|
1
|
Царква ў гонар абраза Божай Маці «Жываносная крыніца» (Міжэвічы)
|
1
|
Т. Навагродскі
|
1
|
Таблетка пад язык
|
1
|
Царква ў гонар святых царственных пакутнікаў (Солы)
|
1
|
Т. Данілевіч
|
1
|
Т. Дурай
|
1
|
Т. Дымчэвіч
|
1
|
Т. Жываткевіч
|
1
|
Царква ў імя прападобнага мучаніка Афанасія Брэсцкага (Гродна)
|
1
|
Т. Залькалнс
|
1
|
Т. Захарава
|
1
|
Т. Клебан
|
1
|
Т. Корзан
|
1
|
Т. Ліхтаровіч
|
1
|
Т. М. Валынец
|
1
|
Т. М. Клебан
|
1
|
Т. Мацко
|
1
|
Т. М. Макарэвіч
|
1
|
Царква ў гонар святых царственных пакутнікаў (Ліда)
|
1
|
Т. М. Мацко
|
1
|
Т. М. Шамава
|
1
|
Т. М. Шыманская
|
1
|
Царква ў гонар прападобнай Ефрасінні Полацкай (Варонча)
|
1
|
Т. Манькоўскі
|
1
|
Царква ў гонар абраза Божай Маці «Усецарыца» (Ліда)
|
1
|
Царква ў гонар абраза Божай Маці «Скорапаслушніца» (Галубы)
|
1
|
Царква ў гонар абраза Божай Маці «Неспадзяваная Радасць» (Навагрудак)
|
1
|
Царква ў гонар абраза Божай Маці «Жыровіцкі» (Гродна)
|
1
|
Т. Мархель
|
1
|
Табернакул
|
1
|
Таваркаўскі
|
1
|
Тамара Паследняя
|
1
|
Такароўскі раён
|
1
|
Тадэвуш Крахель
|
1
|
Тадэвуш Міціньскі
|
1
|
Тадэвуш Навагродскі
|
1
|
Тадэвуш Нарбут
|
1
|
Тадэвуш Рамуальдавіч Тупко
|
1
|
Тадэвуш Сапліца
|
1
|
Тадэвуш Сегень
|
1
|
Тадэвуш Слізень
|
1
|
Тадэвуш Хмялеўскі, акцёр
|
1
|
Тадэвуш Юндзіл
|
1
|
Такарны патрон
|
1
|
Таледа Шторм
|
1
|
Тадэвуш Жаба
|
1
|
Талерчык
|
1
|
Талмуд Тора
|
1
|
Тальвашы
|
1
|
Талькаўшчына (Шчучынскі раён)
|
1
|
Талін (універсам)
|
1
|
Талін (універсам, Мінск)
|
1
|
Тамара Васілеўна Трушына
|
1
|
Тамара Далгашэй
|
1
|
Тамара Клебан
|
1
|
Тамара Корнева
|
1
|
Тамара Навасад
|
1
|
Тамара Пазняк
|
1
|
Тадэвуш Карзон
|
1
|
Тадэвуш Гацлоўскі
|
1
|
Тавары народнага спажывання
|
1
|
Таварыства саюз сяброў
|
1
|
Таварыства
|
1
|
Царква Святых Пятра і Паўла, Ружаны
|
1
|
Таварыства Беларускай Школы
|
1
|
Царква Святых Кірыла і Мяфодзія (Хэлм)
|
1
|
Таварыства Заахвочвання Выяўленчых Мастацтваў
|
1
|
Таварыства аматараў навукі і айчыннай славеснасці
|
1
|
Таварыства беларускай культуры ў Летуве
|
1
|
Таварыства беларускай культуры ў Літве
|
1
|
Таварыства польскіх журналістаў
|
1
|
Таварыства польскіх рэспубліканцаў
|
1
|
Таварыства рускіх урачоў
|
1
|
Царква Святых Барыса і Глеба (Гродна)
|
1
|
Тадэвуш Варшавы
|
1
|
Таварыства сяброў Канстытуцыі
|
1
|
Таварыства сяброў навук, Вільня
|
1
|
Царква Святых Апосталаў (Белгарад-Кіеўскі)
|
1
|
Таварыства элементарных кнігаў
|
1
|
Царква Святога Фларыяна
|
1
|
Таганрогская авіяцыя
|
1
|
Таджыкдзіпрабуд
|
1
|
Таджыкскі політэхнічны інстытут
|
1
|
Царква Святога Кірылы Тураўскага (Таронта)
|
1
|
Тадэвуш Антоні Мастоўскі
|
1
|
Тадэвуш Белазор
|
1
|
Царква Святога Духа (Астрашыцкі Гарадок)
|
1
|
Трашчкова
|
1
|
Тржыудар (герб)
|
1
|
Т. Д. Чорная
|
1
|
У. І. Каборда
|
1
|
Тэхналогія апрацоўкі металаў
|
1
|
Тэхнапрыбор (завод)
|
1
|
Тэхнікум
|
1
|
Тэхнічная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
У. І. Адамушка
|
1
|
У. І. Анцулевіч
|
1
|
Харунжы Навагрудскага павета
|
1
|
У. І. Барысенка
|
1
|
У. І. Васілючак
|
1
|
У. І. Друцкі-Пуцяціч-Горскі-Дудакоўскі
|
1
|
У. І. Завадскі
|
1
|
У. І. Тубеліс
|
1
|
Харунжы віцебскі
|
1
|
У. І. Хільмановіч
|
1
|
У. Іванаў
|
1
|
У. Іванюк
|
1
|
У. А. Амельяновіч
|
1
|
У. А. Баум
|
1
|
У. А. Баўм
|
1
|
У. А. Варакса
|
1
|
У. А. Гольмак
|
1
|
У. А. Данько
|
1
|
У. А. Заламай
|
1
|
У. А. Кобец
|
1
|
Харунжы віленскі
|
1
|
Тэрэса з Раецкіх
|
1
|
У. А. Маслоўскі
|
1
|
Тэрэза з Друцкіх-Любецкіх
|
1
|
Тэорыя распазнання вобразаў
|
1
|
Тэразіт
|
1
|
Тэраталагічны музей
|
1
|
Тэраталогія
|
1
|
Тэрэза Афанасік
|
1
|
Тэрэза Караліна з Жавускіх
|
1
|
Тэрэза Крысціна з Сапегаў
|
1
|
Тэрэза Эперыяшы
|
1
|
Хвайняны (значэнні)
|
1
|
Хаім Арлозараў
|
1
|
Тэрэза з Войнаў-Ясянецкіх
|
1
|
Тэрэза з Кемпскіх
|
1
|
Харунжы лідскі
|
1
|
Хацінскае староства
|
1
|
Тэрэза з Нагурскіх
|
1
|
Тэрэза з Неміровічаў-Шчытоў
|
1
|
Тэрэза з Пацаў
|
1
|
Тэрэза з Рдултоўскіх
|
1
|
Хасэ Паала Саласар
|
1
|
Харчразвёрстка
|
1
|
Харч
|
1
|
Тэрэза з Юдыцкіх
|
1
|
Харцарства
|
1
|
Харунжы старадубскі
|
1
|
Харунжы слонімскі
|
1
|
У. А. Кісель
|
1
|
У. А. Сіняк
|
1
|
Хвойная вуліца (Ліда)
|
1
|
У. Дазорцаў
|
1
|
Харкаўскі інстытут інжынераў камунальнага будаўніцтва
|
1
|
У. Вільнер
|
1
|
Харкаўская філармонія
|
1
|
У. Г. Гаркун
|
1
|
У. Г. Кароткі
|
1
|
У. Гаркун
|
1
|
У. Гольмак
|
1
|
У. Граўцоў
|
1
|
Харкаўская губернская гімназія
|
1
|
У. Грынь
|
1
|
У. Гіргас
|
1
|
У. Даманеўскі
|
1
|
У. Васілючак
|
1
|
У. Данько
|
1
|
Харкаўскае вышэйшае ваеннае авіяцыйнае вучылішча радыёэлектронікі
|
1
|
У. Даўляшэвіч
|
1
|
Хараўшчына
|
1
|
У. Дз. Блізнюк
|
1
|
Харашкі (значэнні)
|
1
|
У. Дзем’яновіч
|
1
|
У. Друцкі-Пуцяціч-Горскі-Дудакоўскі
|
1
|
У. Жабінскі
|
1
|
Харашкаўшчызна
|
1
|
У. Жураў
|
1
|
У. З. Царук
|
1
|
У. Верамеенка
|
1
|
У. Варакса
|
1
|
У. А. Чаравач
|
1
|
У. Баўм
|
1
|
У. А. Яцкевіч
|
1
|
У. Адамушка
|
1
|
У. Адаскевіч
|
1
|
У. Адашкевіч
|
1
|
У. Амельяновіч
|
1
|
У. Анцулевіч
|
1
|
У. Б. Вільнер
|
1
|
У. Б. Курнеў
|
1
|
У. Багатыр
|
1
|
У. Барсукоў
|
1
|
У. Баум
|
1
|
У. Блізнюк
|
1
|
У. Вараксiн
|
1
|
У. В. Даманеўскі
|
1
|
Харужы старадубскі
|
1
|
У. В. Жураў
|
1
|
У. В. Касмынін
|
1
|
У. В. Корчыц
|
1
|
У. В. Лукашэвіч
|
1
|
У. В. Лупаў
|
1
|
У. В. Русакевіч
|
1
|
У. В. Фядотаў
|
1
|
У. В. Церабун
|
1
|
У. В. Шубовіч
|
1
|
У. Вайцецкі
|
1
|
Хвойная вуліца (Астравец)
|
1
|
Тэнчынскія
|
1
|
Трновец-над-Вагам
|
1
|
Тур'я (значэнні)
|
1
|
Хутарская вуліца (Ліда)
|
1
|
Трэскіна
|
1
|
Трэцяга не дадзена
|
1
|
Трэці Мінскі полк ГубЧК
|
1
|
Ту-134
|
1
|
Тугановічы
|
1
|
Туганоўскія
|
1
|
Туманны завулак (Гродна)
|
1
|
Тупальшчына
|
1
|
Туполы
|
1
|
Хутарская вуліца (Іўе)
|
1
|
Тураеў
|
1
|
Хыраў
|
1
|
Тураўскі епіскап
|
1
|
Туркестан (горад)
|
1
|
Туркестанская ваенная акруга, СССР
|
1
|
Хутар Рачкі, Ашмянскі раён
|
1
|
Турэйка
|
1
|
Хутар Прушынава
|
1
|
Турэўскі
|
1
|
Тускуленская сядзіба
|
1
|
Хутар Макрэц
|
1
|
Тыдзень у аб’ектыве
|
1
|
Тыпавы праект
|
1
|
Тыпавыя праекты жылых дамоў
|
1
|
Хутарскі завулак (Ліда)
|
1
|
Трыўмф
|
1
|
Тысячагоддзе Расіі
|
1
|
Хімічнае валакно
|
1
|
Троххадовая задача
|
1
|
Троцкая палова
|
1
|
Троіцкі касцёл, Ішчална
|
1
|
Троіцкі касцёл, Плябанаўцы
|
1
|
ЦК ЛКСМБ
|
1
|
ЦК Кампартыі Польшчы
|
1
|
ЦК КП(б) Беларусі
|
1
|
Ц. Камуняка
|
1
|
Трупа
|
1
|
Трушкі
|
1
|
Трушына
|
1
|
Хімвалакно
|
1
|
Трычоўка
|
1
|
Тры сястры, п'еса
|
1
|
Тры талеры
|
1
|
Трыбуна
|
1
|
Трыбунал, п'еса
|
1
|
Трыбунал БВА
|
1
|
Трыбуны
|
1
|
Трыб’ют А.Мельнікава
|
1
|
Хільмановіч
|
1
|
Трызубец
|
1
|
Хівер
|
1
|
Трыстан ды Ізольда
|
1
|
Трыстан і Ізольда
|
1
|
Тыраж
|
1
|
Хутар Мазураўшчына, Ашмянскі раён
|
1
|
Хвост птушкі
|
1
|
Хлусовічы
|
1
|
Хотарн, Нью-Джэрсі
|
1
|
Холмскі епіскап
|
1
|
Тэафіла Мараўская
|
1
|
Холмская ўніяцкая епархія
|
1
|
Тэафіла з Сяняўскіх
|
1
|
Тэафіль Войцех Асташэўскі
|
1
|
Хойніцкае староства
|
1
|
Тэафілія Мараўская
|
1
|
Ход-ха-Шарон
|
1
|
Хлібний Дар
|
1
|
Тэафілія з Цадроўскіх
|
1
|
Тэзіс
|
1
|
Тэатральны крытык
|
1
|
Хлодвіг Гогенлоэ-Шілінгсфюрст
|
1
|
Хлебная вуліца (Ліда)
|
1
|
Хлебасольны завулак (Гродна)
|
1
|
Тэкля з Кірдзеяў
|
1
|
Тэкля з Ратамскіх
|
1
|
Тэкля са Слізняў
|
1
|
Тэкстыльная прамысловасць
|
1
|
Тэкстыльныя прамысловасць
|
1
|
Хлеб пахне порахам
|
1
|
Тэлеграфны завулак (Гродна)
|
1
|
Тэлецэнтр (Мінск)
|
1
|
Хедэр
|
1
|
Тэатральны мастак
|
1
|
Тэатральная плошча (Гродна)
|
1
|
Тыфус
|
1
|
Хрушчоўскія ганенні
|
1
|
Хутар Лабы, Ашмянскі раён
|
1
|
Хутар Краўчышкі, Ашмянскі раён
|
1
|
Хутар Гудалаўка, Ашмянскі раён
|
1
|
Тэадор Урбанскі
|
1
|
Хуршуд Бабашаў
|
1
|
Худайдат
|
1
|
Тэадора Аляксандра Сапега
|
1
|
Хто баіцца Вірджыніі Вулф? (п’еса)
|
1
|
Хрэстаматыя
|
1
|
Хрысціянская этыка
|
1
|
Хрызастом Лаўрэнцій Дамінік Іванавіч Татур
|
1
|
Хроніка Літоўская і Жамойцкая
|
1
|
Хоцінская бітва, 1673
|
1
|
Тэадора з Пакашаў
|
1
|
Хроніка Вінцэнція Кадлубка
|
1
|
Тэадора з Тарноўскіх
|
1
|
Хронос (сайт)
|
1
|
Тэадорых III
|
1
|
Тэалагічны каледж імя святога Казіміра
|
1
|
Храм усіх святых
|
1
|
Тэалагічны факультэт Люблінскага каталіцкага ўніверсітэта
|
1
|
Тэалагічны інстытут ХВЕ
|
1
|
Храм у гонар прападобнамучаніцы Вялікай княгіні Лізаветы
|
1
|
Тэалін
|
1
|
Храм Святога Архангела Міхаіла (Мінск)
|
1
|
Т. Далгашэй
|
1
|
Т. Валынец
|
1
|
У. Заламай
|
1
|
Сумежная вуліца (Ліда)
|
1
|
Цяністая вуліца (Ліда)
|
1
|
Цяністая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Цяністая вуліца (Іўе)
|
1
|
Судовае пасяджэнне
|
1
|
Цялядавіцкая воласць
|
1
|
Сукурча
|
1
|
Сукурчы
|
1
|
Сулук
|
1
|
Сульфат амонія
|
1
|
Цяльшэўскія
|
1
|
Сумар
|
1
|
Сунгалоўшчына
|
1
|
Цяністы завулак (Іўе)
|
1
|
Сунічная вуліца (Ліда)
|
1
|
Цялец Панятоўскага (сузор’е)
|
1
|
Цяжкі форвард
|
1
|
Суперкубак Арменіі па футболе 2010
|
1
|
Цяжкая атлетыка на летніх Алімпійскіх гульнях 1992
|
1
|
Цяжкая атлетыка на летніх Алімпійскіх гульнях 1988
|
1
|
Суперкубак Украіны па футболе
|
1
|
Суперкубак Украіны па футболе 2007
|
1
|
Суперліга Грэцыі 2018/2019
|
1
|
Суперліга Грэцыі 2019/2020
|
1
|
Суперліга Казахстана па футболе 2010
|
1
|
Суддзя земскі гарадзенскі
|
1
|
Цяплова
|
1
|
Суперінтэндэнт
|
1
|
Сувалкаўскі разлом
|
1
|
Су-24МР
|
1
|
Су-25УБ
|
1
|
Цідовіцкая сярэдняя школа
|
1
|
Субачская вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Суботняе
|
1
|
Цівун тэндзягольскі
|
1
|
Цівун гандынскі
|
1
|
Суботнікі (пагранічны пост)
|
1
|
Сувалкаўскае ваяводства
|
1
|
Цівун вяшвянскі
|
1
|
Сувалкаўская губерня, Расійская імперыя
|
1
|
Сувалкскае ваяводства
|
1
|
Цясевіч
|
1
|
Сувораўскі штаб
|
1
|
Суд Кастрычніцкага раёна (Гродна)
|
1
|
Суд Кастрычніцкага раёна (Мінск)
|
1
|
Цёмная ноч (фільм)
|
1
|
Суд Фрунзенскага раёна Мінска
|
1
|
Цячэ вада ў ярок
|
1
|
Цяхомскія
|
1
|
Суддзя гродскі ашмянскі
|
1
|
Цяфцелі
|
1
|
Суддзя гродскі гарадзенскі
|
1
|
Цясляр
|
1
|
Суддзя гродскі новагародскі
|
1
|
Суперліга Узбекістана 2021
|
1
|
Супескі
|
1
|
Стэфаніяй Радзівіл
|
1
|
Сцяна камунараў
|
1
|
Суцягін
|
1
|
Сушчыц
|
1
|
Сфера інтарэсаў
|
1
|
Схаластык
|
1
|
Цэнтральны статыстычны офіс Польшчы
|
1
|
Цэнтральны сакратарыят, Беларусь
|
1
|
Схарыя
|
1
|
Сценавыя панэлі
|
1
|
Цэнтральны парк культуры і адпачынку (Гродна)
|
1
|
Сцяг Ільіча (радашковіцкая раённая газета)
|
1
|
Сцяг камунізму
|
1
|
Сцяпан Аляксеевіч Труцько
|
1
|
Цэнтральны інстытут удасканалення ўрачоў
|
1
|
Сцяпан Дзегцяроў
|
1
|
Цэнтральны камітэт ЛКСМБ
|
1
|
Сцяпан Мікалаевіч Сорнеў
|
1
|
Сцяпан Шупеня
|
1
|
Сцяпан Янушавіч Сапега
|
1
|
Сцяпан Яфімавіч Навуменка
|
1
|
Сымон Скірмунт
|
1
|
Сымон Сток
|
1
|
Сымон Турноўскі
|
1
|
Цэнтральны дзяржаўны архіў-музей літаратуры і мастацтва
|
1
|
Сынкоўцы
|
1
|
Сыпны тыф
|
1
|
Суцэльнае зашкленне
|
1
|
Суцькаўскія камлыгі кангламераты
|
1
|
Супрапорт
|
1
|
Сусветнае аб'яднання беларускай эміграцыі
|
1
|
Супрапорта
|
1
|
Цюпішская гара
|
1
|
Супясчаныя глебы
|
1
|
Цюменскі павет
|
1
|
Сурагатар ваўкавыскі
|
1
|
Сурагатар земскі
|
1
|
Суражскае староства
|
1
|
Сурвілішкі (пагранічны пост)
|
1
|
Сурдут
|
1
|
Суровае выпрабаванне (п'еса)
|
1
|
Сурыкам
|
1
|
Сусветная выстаўка (1862)
|
1
|
Сухая іголка
|
1
|
Сусветны сіянісцкі кангрэс
|
1
|
Суседская вуліца (Ліда)
|
1
|
Цюменская губерня
|
1
|
Цюльпанавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Сустрэчная вуліца (Ліда)
|
1
|
Сустрэчны завулак (Гродна)
|
1
|
Сутарэнне
|
1
|
Цэцылія Соф’я з Сапегаў
|
1
|
Сутарэннямі
|
1
|
Сутарэнні
|
1
|
Цэнтральныя Афіны
|
1
|
Сухая вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Су-24М
|
1
|
Стэфані Фелісітэ дэ Жанліс
|
1
|
Сыраварня
|
1
|
Статуэтка
|
1
|
Старшыня Шчучынскага раённага выканаўчага камітэта
|
1
|
Стары Здзітаў
|
1
|
Ціхая вуліца (Свіслач)
|
1
|
Ціхая вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Стары аэрапорт, Гродна
|
1
|
Ціхая вуліца (Масты)
|
1
|
Стары мост
|
1
|
Стары рынак, Гродна
|
1
|
Старыя Араны
|
1
|
Старыя Трокі
|
1
|
Старэ Леўкова
|
1
|
Стафаж
|
1
|
Старшыня Смаргонскага раённага выканаўчага камітэта
|
1
|
Стафан Жабінскі
|
1
|
Стафан Юпатаў
|
1
|
Стафан Юрый Ромер
|
1
|
Стацкевіч
|
1
|
Стацкі дарадца
|
1
|
Ціхая вуліца (Ліда)
|
1
|
Стаўбцоўскі, Навагрудскі
|
1
|
Стаўбцоўскі раён, Навагрудскі раён
|
1
|
Стаўрапольскі дзяржаўны медыцынскі ўніверсітэт
|
1
|
Стварэнне свету (Пятроў)
|
1
|
Сто бардаў Свабоды
|
1
|
Стокліскае староства
|
1
|
Старшыня Шклоўскага райвыканкама
|
1
|
Старшыня Слуцкага земскага суда
|
1
|
Стольнік ваўкавыскі
|
1
|
Старшыня Гродзенскай грамадзянскай палаты
|
1
|
Старшыня Ашмянскага раённага выканаўчага камітэта
|
1
|
Старшыня Беластоцкага абласнога выканаўчага камітэта
|
1
|
Ціхі завулак (Ашмяны)
|
1
|
Старшыня Ваўкавыскага райвыканкама
|
1
|
Ціхі завулак (Астравец)
|
1
|
Ціхоўскае
|
1
|
Старшыня Вілейскага абласнога выканаўчага камітэта
|
1
|
Старшыня Горацкага раённага выканаўчага камітэта
|
1
|
Ціхомель
|
1
|
Старшыня Гродзенскага гродскага суда
|
1
|
Старшыня Гродзенскага губернскага межавога апеляцыйнага суда
|
1
|
Старшыня Дзяржынскага райвыканкама
|
1
|
Ціхвінскае вікарыяцтва
|
1
|
Старшыня Дзяржынскага раённага выканаўчага камітэта
|
1
|
Старшыня Дзятлаўскага раённага выканаўчага камітэта
|
1
|
Старшыня Клецкага раённага выканаўчага камітэта
|
1
|
Старшыня Лідскага гродскага суда
|
1
|
Старшыня Лідскага межавога апеляцыйнага суда
|
1
|
Старшыня Лідскага межавога суда
|
1
|
Ціхвінскія могілкі
|
1
|
Старшыня Маладзечанскага абласнога выканаўчага камітэта
|
1
|
Старшыня Нясвіжскага раённага выканаўчага камітэта
|
1
|
Старшыня Прэзідыума Вярхоўнага Савета БССР
|
1
|
Старшыня Свіслацкага раённага выканаўчага камітэта
|
1
|
Старшыня Слонімскага райвыканкама
|
1
|
Ціхая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Стольнік віленскі
|
1
|
Цімафей Іванавіч Туталмін
|
1
|
Стэфан Буткевіч
|
1
|
Цімафей Вееўнік
|
1
|
Студэнцкі гарадок (Мінск)
|
1
|
Стукальна
|
1
|
Стывен Роўвел
|
1
|
Стыгматы
|
1
|
Стыль Станіслава Аўгуста
|
1
|
Стылізацыя
|
1
|
Стэла Алімпійскай славы (Гродна)
|
1
|
Стэлінг
|
1
|
Стэроідныя гармоны
|
1
|
Стэфан Іваноўскі
|
1
|
Цімафей Ігруша
|
1
|
Студыя Арцемія Лебедзева
|
1
|
Стэфан Дамінік Ромер
|
1
|
Стэфан Караль Верашчака
|
1
|
Стэфан Кульчыцкі
|
1
|
Стэфан Маеўскі (генерал)
|
1
|
Стэфан Мікульскі
|
1
|
Стэфан Пянкальскі
|
1
|
Стэфан Пясочынскі
|
1
|
Стэфан Слізень
|
1
|
Стэфан Торнбал
|
1
|
Стэфан Цулінг
|
1
|
Стэфан Юзаф Слізень
|
1
|
Стэфан Якшыч
|
1
|
Студэнцкая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Студзёнікі
|
1
|
Стольнік вількамірскі
|
1
|
Стральба на летніх Алімпійскіх гульнях 2000
|
1
|
Ціхая вуліца (Астравец)
|
1
|
Ціхан (Васілеўскі)
|
1
|
Стольнік мазырскі
|
1
|
Стольнік мсціслаўскі
|
1
|
Стольнік новагародскі
|
1
|
Стопка
|
1
|
Ціхан
|
1
|
Стражнік ваўкавыскі
|
1
|
Страйк у Белавежскай пушчы, 1932—1933
|
1
|
Цімур Сікоеў
|
1
|
Цімур Кібіраў
|
1
|
Цімур Каліжанаў
|
1
|
Стубінец
|
1
|
Цімур Друкаў
|
1
|
Стралюк
|
1
|
Страмёны
|
1
|
Цімошкавічы
|
1
|
Страшэва
|
1
|
Стронга
|
1
|
Струга (Мастаўскі раён)
|
1
|
Струга (прыток Радунькі)
|
1
|
Струнныя шчыпковыя музычныя інструменты
|
1
|
Струны
|
1
|
Цімафей Хмяльніцкі
|
1
|
Стрыхнін
|
1
|
Цэнтральны выканаўчы камітэт
|
1
|
Сыракомлі вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Т. Бутакова
|
1
|
Сяргей Сяргеевіч Паграбнёў
|
1
|
Сяргей Сахарэвіч
|
1
|
Сяргей Скрабец
|
1
|
Сяргей Скрыпка
|
1
|
Сяргей Сланімскі
|
1
|
Сяргей Сноп
|
1
|
Сяргей Станіслававіч Івароўскі
|
1
|
Сяргей Стрэнкоўскі
|
1
|
Сяргей Сямашка
|
1
|
Сяргей Сяргеевіч Двурэчанскі
|
1
|
Сяргей Сяргеевіч Мацко
|
1
|
Цудоўная дудка
|
1
|
Сяргей Сяркоў
|
1
|
Сяргей Салдаценка
|
1
|
Сяргей Тарчыла
|
1
|
Сяргей Уладзіслававіч Вішнеўскі
|
1
|
Цуд Георгія аб змеі (абраз з Жыровіцаў)
|
1
|
Церам
|
1
|
Сяргей Яноўскім
|
1
|
Сяргей Ярмоленка
|
1
|
Сярмяга
|
1
|
Сярэбраны роў
|
1
|
Цеплатэхніка
|
1
|
Сярэдняя спецыяльная музычная школа пры Беларускай дзяржаўнай кансерваторыі
|
1
|
Цень самурая, тэлесерыял
|
1
|
Цукерня
|
1
|
Сяргей Пустабаеў
|
1
|
Сярэдняя школа №4 (Пружаны)
|
1
|
Сяргей Мядзь
|
1
|
Сяргей Краўцоў
|
1
|
Сяргей Крылоў
|
1
|
Сяргей Крэса
|
1
|
Сяргей Ложачнік
|
1
|
Сяргей Ложэчнік
|
1
|
Сяргей Ломанаў
|
1
|
Сяргей Лук’янавіч Юрчык
|
1
|
Сяргей Лявонавіч Шэмет
|
1
|
Сяргей Літвін
|
1
|
Сяргей Мандрык
|
1
|
Сяргей Машанскі
|
1
|
Сяргей Мікалаевіч Кудзеньчук
|
1
|
Цухвіль
|
1
|
Сяргей Мікалаевіч Кудзяньчук
|
1
|
Сяргей Мікалаевіч Лазарэвіч
|
1
|
Сяргей Мікалаевіч Чарноў
|
1
|
Сяргей Мікалаевіч Шэўчык
|
1
|
Сяргей Мікалаевіч Юфераў
|
1
|
Цытадэль
|
1
|
Сяргей Нікіфарэнка
|
1
|
Цыпрыян Ляхніцкі
|
1
|
Сяргей Палешчанкоў
|
1
|
Цывільскі павет
|
1
|
Сяргей Платонаў
|
1
|
Сяргей Пляшчанка
|
1
|
Сярэдняя школа №1 (Пружаны)
|
1
|
Цемнік, воінскае званне
|
1
|
Сяргей Камянецкі
|
1
|
Т. І. Гусачок
|
1
|
Сінагога (Ліда)
|
1
|
Сінадальны кірунак
|
1
|
Царская Ліпа
|
1
|
Царква ў імя свяціцеля Спірыдона Трыміфунцкага (Гродна)
|
1
|
Сінтэз
|
1
|
Сіняўка (гміна)
|
1
|
Сіняўскія
|
1
|
Царква ў імя святога прападобнага Сергія Раданежскага (Ліда)
|
1
|
Сірэна
|
1
|
Сіці-Арх плюс
|
1
|
Сіці-оф-Лідс
|
1
|
Т. І. Данілевіч
|
1
|
Сінагога, Ізабелін
|
1
|
Т. І. Кандрусевіч
|
1
|
Царква ў імя святога праведнага Іаана Кранштацкага (Ахонава)
|
1
|
Т. І. Навасад
|
1
|
Т. І. Паследняя
|
1
|
Т. А. Адамчык
|
1
|
Т. А. Ліхтаровіч
|
1
|
Т. А. Маркевіч
|
1
|
Т. А. Навагродскі
|
1
|
Т. А. Стагановіч
|
1
|
Т. Адамчык
|
1
|
Т. Афанасік
|
1
|
Т. Б. Дурай
|
1
|
Сінагога (Брэст)
|
1
|
Сінагагальны каўчэг
|
1
|
Сятая Ганна
|
1
|
Цвятаева
|
1
|
Сібірскае аддзяленне АН СССР
|
1
|
Сібірскі 3-і казацкі полк
|
1
|
Сібірскі інжынерна-будаўнічы інстытут
|
1
|
Сібірскі інстытут арганізацыі тэрыторыі
|
1
|
Сібірскія казакі
|
1
|
Сіверс
|
1
|
Сігма Оламаўц
|
1
|
Сідар Копаць
|
1
|
Цельшыцкае староства
|
1
|
Сідзюк
|
1
|
Сідор
|
1
|
Сілакпор
|
1
|
Сімфонія №9, Бетховен
|
1
|
Сілас
|
1
|
Цвярскі драгунскі полк
|
1
|
Цвярскі 16-ы драгунскі полк
|
1
|
Цвермы (значэнні)
|
1
|
Сільчанка
|
1
|
Царызм
|
1
|
Сілікатны блок
|
1
|
Сіма
|
1
|
Сімонас Станявічус
|
1
|
Сімферопальская мастацкая школа
|
1
|
Сімфонія псалмоў
|
1
|
Сімфонія №1, Шастаковіч
|
1
|
Сяргей Камянеў
|
1
|
Сяргей Казлоў
|
1
|
Сырэнчаны
|
1
|
Сялецкая воласць
|
1
|
Сядзібна-паркавы комплекс Патоцкіх, Рось
|
1
|
Сядзібна-паркавы комплекс Пацаў, Гарадзішча
|
1
|
Сядзібна-паркавы комплекс Пацаў, Ражанка
|
1
|
Сядзібна-паркавы комплекс Путкамераў, Больцінікі
|
1
|
Сядзібна-паркавы комплекс Сулістроўскіх, Вішнева
|
1
|
Цэнтральная вуліца (Ліда)
|
1
|
Сядзібна-паркавы комплекс Тышкевічаў, Свіслач
|
1
|
Сядзібная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Цэнтральная вуліца (Астравец)
|
1
|
Сядзібны дом
|
1
|
Сядлецкая губерня
|
1
|
Сялецкі валун
|
1
|
Сядзібна-паркавы комплекс Мілашэўскіх
|
1
|
Сяло Вышча Дубэчня
|
1
|
Сяло Карпыліўка
|
1
|
Сяло Талаеўка
|
1
|
Сялянска-Работніцкая Грамада
|
1
|
Цэнтральная ваенна-ўрачэбная камісія Міністэрства ўнутраных спраў Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Сяліцкі
|
1
|
Цэнтральная беларуская ваенная рада
|
1
|
Сямейная вуліца (Ліда)
|
1
|
Сямейныя абставіны
|
1
|
Сямен Шарэцкі
|
1
|
Сямён Іванавіч Корсак
|
1
|
Цэнтральная акруга
|
1
|
Сядзібна-паркавы комплекс О'Руркаў
|
1
|
Цэнтральная група войск
|
1
|
Цэнтральнаеўрапейскі ўніверсітэт
|
1
|
Сядзіба Бутаўт-Андрэйкавічаў, Стары Дворац
|
1
|
Сысольскі раён
|
1
|
Сыцянкі
|
1
|
Сьвяты вечар
|
1
|
Цэнтральны архіў Міністэрства абароны Расійскай Федэрацыі
|
1
|
Сэнт-Клэр-Шорз
|
1
|
Сэрвацкая града
|
1
|
Сюзана Нонхарт
|
1
|
Сюзанна з Тышкевічаў
|
1
|
Сягоднік
|
1
|
Сядзіба, Раготна
|
1
|
Сядзіба, Яшунай
|
1
|
Сядзіба Гурскіх, Радзівілкі
|
1
|
Сядзібна-паркавы комплекс Ласковічаў, Ішчална
|
1
|
Сядзіба Касакоўскіх, Вялікая Бераставіца
|
1
|
Сядзіба Міхельсона (Кіеў)
|
1
|
Цэнтральны Камітэт КП(б)Б
|
1
|
Цэнтральная плошча (Салігорск)
|
1
|
Сядзіба Тызенгаўзаў (Караліно)
|
1
|
Цэнтральная плошча (Вілейка)
|
1
|
Сядзіба Чарлёна
|
1
|
Сядзібна-паркавы ансамбль Талочкаў (Вердамічы)
|
1
|
Цэнтральная плошча (Барысаў)
|
1
|
Цэнтральная група войскаў
|
1
|
Сядзібна-паркавы ансамбль Тукалаў, Белыя Балаты
|
1
|
Сядзібна-паркавы комплекс Вольскіх, Ліпнішкі
|
1
|
Сямён Багданавіч Адзінцэвіч
|
1
|
Сямён Бельскі
|
1
|
Сяргей Кавальчук
|
1
|
Сяргей Валкарэзаў
|
1
|
Цэнтр Трэці сектар
|
1
|
Сяргей Аўчыннікаў
|
1
|
Цэмах
|
1
|
Сяргей Багданчук
|
1
|
Сяргей Барысавіч Асосаў
|
1
|
Цэлтніекс Рыга
|
1
|
Сяргей Башак
|
1
|
Сяргей Белы
|
1
|
Сяргей Берг
|
1
|
Сяргей Валер'евіч Лебедзеў
|
1
|
Сяргей Валер’евіч Лапшоў
|
1
|
Цэзарый Плятэр
|
1
|
Сяргей Аркадзьевіч дэ Кар'ер
|
1
|
Сяргей Валяр’янавіч Каспяровіч
|
1
|
Сяргей Васілевіч Барычэўскі
|
1
|
Сяргей Васільевіч Мішарын
|
1
|
Сяргей Васільеў
|
1
|
Сяргей Галоўчык
|
1
|
Цэзарый Каменскі
|
1
|
Сяргей Георгіевіч Фралоў
|
1
|
Сяргей Грабун
|
1
|
Сяргей Гузаў
|
1
|
Сяргей Дзмітрыевіч Троіцкі
|
1
|
Сяргей Журба
|
1
|
Цэгла-пальчатка
|
1
|
Сяргей Астраўцоў
|
1
|
Сяргей Анатолевіч Канцавы
|
1
|
Сямён Курч
|
1
|
Сямён Урусаў
|
1
|
Сямён Маркавіч Дубноў
|
1
|
Сямён Міхайлавіч Алелькавіч
|
1
|
Сямён Палазовіч
|
1
|
Цэнтральнае бюро яўрэйскай секцыі пры ЦК РКП(б)
|
1
|
Сямён Пархімовіч
|
1
|
Цэнтральна-Чарназёмная вобласць
|
1
|
Цэнтр этнаканфесійных і сацыякультурных даследаванняў
|
1
|
Сямён Паўлавіч Сахноў
|
1
|
Сямён Раманавіч Кобрынскі
|
1
|
Цэнтр цяжару
|
1
|
Сямён Сямёнаў-Менэс
|
1
|
Сямён Юр'евіч Слуцкі
|
1
|
Сяргей Амелька
|
1
|
Сямён Юр’евіч Слуцкі
|
1
|
Сяміпалацінская акруга
|
1
|
Сянеі-Тракаі
|
1
|
Сянны рынак
|
1
|
Цэнтр польска-расійскага дыялогу і паразумення
|
1
|
Сянове (прыпыначны пункт)
|
1
|
Сяноі Варэна
|
1
|
Цэнтр еўрапейскай трансфармацыі
|
1
|
Сяргей Іванавіч Каляда
|
1
|
Сяргей Аксакаў
|
1
|
Цэнтр вяслярных відаў спорту (Брэст)
|
1
|
Сяргей Аляксеевіч Нікіцін
|
1
|
У. Завадскі
|
1
|
У. Зяньковіч
|
1
|
Ціхі завулак (Масты)
|
1
|
ФК Бра
|
1
|
ФК Банік Мост
|
1
|
Фермер
|
1
|
ФК Бахэнскі КС
|
1
|
ФК Беджая
|
1
|
Ферма, сельская гаспадарка
|
1
|
ФК Белінцона
|
1
|
ФК Бераст Брэст
|
1
|
Ферма, жывёлагадоўля
|
1
|
ФК Блазма
|
1
|
ФК Блазма Рэзэкнэ
|
1
|
ФК Блейд-Гом
|
1
|
Фердынанд Рушчыц (1786—1848)
|
1
|
ФК Балуспор
|
1
|
Фердынанд І
|
1
|
ФК Бронь Радам
|
1
|
ФК Будафок
|
1
|
ФК Будзё-Глімт
|
1
|
ФК Будучнаст Падгорыца
|
1
|
Феодосий (Самойлович)
|
1
|
ФК Бунёдкар Ташкент
|
1
|
Фенка Полазаўна
|
1
|
ФК Бурырам Юнайтэд
|
1
|
ФК Бэрэжаны
|
1
|
Феліцыян Тышкевіч
|
1
|
ФК Банат Зрэнянін
|
1
|
ФК Балтыка Калінінград
|
1
|
ФК ВКС 76 пп Гродна
|
1
|
ФК Астэрас Трыпаліс
|
1
|
ФК Ардуспор
|
1
|
ФК Арка Гдыня
|
1
|
Фларыян Станіслаў Кірдзей
|
1
|
ФК Арлента Радзынь Падляскі
|
1
|
Фларыян Казімір Гараін
|
1
|
ФК Арсенал Харкаў
|
1
|
ФК Арыс Лімасол
|
1
|
ФК Арэнбург
|
1
|
Фларыян Кабылінскі
|
1
|
ФК Аскона
|
1
|
ФК Астана-1964
|
1
|
ФК Атака-Спорт Мінск
|
1
|
ФК Байканур
|
1
|
Фламандыя
|
1
|
Филарет (Малышевский)
|
1
|
ФК Атыраў
|
1
|
ФК Атэнтык Дуала
|
1
|
Фестывальная вуліца (Ліда)
|
1
|
Фестывальная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
ФК Аўтамабіліст Вязьма
|
1
|
ФК БДАТУ-Ніва
|
1
|
Фесаланікійскі ўніверсітэт
|
1
|
Фермерская вуліца (Ліда)
|
1
|
ФК Баавішта
|
1
|
ФК Байкал Іркуцк
|
1
|
ФК Біржэнвіль
|
1
|
ФК ВКС Гродна
|
1
|
Флемінгі
|
1
|
ФК Дзьёр
|
1
|
ФК Генчлербірлігі
|
1
|
ФК Гомель-2
|
1
|
ФК Гонвед Будапешт
|
1
|
ФК Градзец-Кралавэ
|
1
|
ФК Гран-Саканэ
|
1
|
ФК Гурнік Лэнчна
|
1
|
ФК ДПММ
|
1
|
ФК Данды Юнайтэд
|
1
|
Фелікс Айзікавіч Кучар
|
1
|
ФК Даўгаўпілс
|
1
|
ФК Джуніярс Шпыцькы
|
1
|
ФК Дзьірмот
|
1
|
ФК Газіянтэп ББ
|
1
|
ФК Дзясна Чарнігаў
|
1
|
ФК Дзіжванагі Рэзэкнэ
|
1
|
ФК Днестр Авідзіяпаль
|
1
|
ФК Дняпро-2 Магілёў
|
1
|
ФК Дняпро Смаленск
|
1
|
ФК Дуала Атлетык
|
1
|
ФК Дынама-2
|
1
|
Фельчарска-акушэрскі пункт
|
1
|
Фельч-акушэрскі пункт
|
1
|
Фелькерзамбы
|
1
|
Федэралісцкая партыя ЗША
|
1
|
Федэральны савет Швейцарыі
|
1
|
ФК Геліяс Харкаў
|
1
|
ФК Газавік Арэнбург
|
1
|
ФК Вадаканал Брэст
|
1
|
ФК Вождавац
|
1
|
Феліцыян Грабоўскі
|
1
|
ФК Валміера
|
1
|
ФК Валынь Луцк
|
1
|
ФК Варта Познань
|
1
|
ФК Вац
|
1
|
ФК Вац-Уйбуда
|
1
|
Феліцыян Вольскі
|
1
|
ФК Велес Масква
|
1
|
Фелікс Шрэнскі
|
1
|
Фелікс Розаў
|
1
|
ФК Ветра Вільнюс
|
1
|
ФК Волга Ніжні Ноўгарад
|
1
|
ФК Гаверла Ужгарад
|
1
|
ФК Волга Ульянаўск
|
1
|
ФК Вугалёк Мірнаград
|
1
|
ФК Вэнта
|
1
|
ФК Віктар Запарожжа
|
1
|
ФК Вікінгур Гота
|
1
|
ФК Вільямсвіль
|
1
|
ФК Вісла Пулавы
|
1
|
ФК Вісмут Гера
|
1
|
ФК Вісьлане Яськавіцы
|
1
|
ФК Віторыя Салвадор
|
1
|
ФК Віцязь Падольск
|
1
|
Фелікс Купцэвіч
|
1
|
ФК Ардабасы Шымкент
|
1
|
ФК Арбеда
|
1
|
Феадосія Глебаўна
|
1
|
Ф. С. Рудзік
|
1
|
Ф. М. Філь
|
1
|
Ф. М. Ярэміч
|
1
|
Ф. Мержаеўскі
|
1
|
Францішак Ксаверый Аляксандравіч Друцкі-Любецкі
|
1
|
Ф. Мірачыцкі
|
1
|
Ф. П. Купцэвіч
|
1
|
Францішак Кароль Сапега
|
1
|
Ф. П. Сянько
|
1
|
Ф. Пакроўскі
|
1
|
Ф. Рудзік
|
1
|
Ф. С. Грынкевіч
|
1
|
Ф. Сапон
|
1
|
Ф. М. Друцкі-Сакалінскі
|
1
|
Францішак Дубраўскі
|
1
|
Ф. Сянько
|
1
|
Ф. Сінічкін
|
1
|
Францішак Данілевіч
|
1
|
Францішак Вісмонт
|
1
|
Ф. У. Мірачыцкі
|
1
|
Ф. У. Сапон
|
1
|
Ф. Урбшыс
|
1
|
Францішак Вісмант
|
1
|
Ф. Фёдараў
|
1
|
Ф. Філь
|
1
|
ФЗУ
|
1
|
Ф. М. Сінічкін
|
1
|
Ф. Ляхаў
|
1
|
Францішак Войцехавіч Пуслоўскі
|
1
|
Ф. Вайніловіч
|
1
|
Ф. А. Гаўсман
|
1
|
Ф. А. Клінцэвіч
|
1
|
Ф. А. Ляхаў
|
1
|
Ф. Аляшкевіч
|
1
|
Ф. Баранаў
|
1
|
Францішак Пшавускі
|
1
|
Ф. Баркоўскі
|
1
|
Ф. Брэскі
|
1
|
Францішак Масевіч
|
1
|
Ф. В. Копаць
|
1
|
Ф. В. Остэн-Сакена
|
1
|
Ф. Валасюк
|
1
|
Ф. Копаць
|
1
|
Ф. Вебер
|
1
|
Ф. Вісмант
|
1
|
Ф. Вісмонт
|
1
|
Францішак Курч
|
1
|
Ф. Гаўсман
|
1
|
Ф. Д. Кавалеўскі
|
1
|
Ф. Д. Клімчук
|
1
|
Ф. Друцкі-Сакалінскі
|
1
|
Ф. К. Баркоўскі
|
1
|
Ф. К. Валасюк
|
1
|
Ф. К. Выганоўскі
|
1
|
Ф. Клінцэвіч
|
1
|
ФК Ільічовец Марыупаль
|
1
|
Францішак Верашчака
|
1
|
ФК Араз-Нахчыван
|
1
|
ФК Алімпіякос Волас
|
1
|
Франсішку Мануэл Віейра
|
1
|
ФК Алтай Семей
|
1
|
ФК Аль-Халідж Сейхат
|
1
|
Франкскі кароль
|
1
|
ФК Аль-Ярмук Кувейт
|
1
|
ФК Алімпік Данецк
|
1
|
ФК Алімпік Жэнева
|
1
|
ФК Алімпія Аньянезэ
|
1
|
Фоўкнэр Меморыял Парк
|
1
|
Фоцій (мітрапаліт Кіеўскі)
|
1
|
Форум грамадзянскай супольнасці Усходняга партнёрства
|
1
|
ФК Амазулу
|
1
|
Франц Баркоўскі
|
1
|
Фортка
|
1
|
Фонд Сораса
|
1
|
Фонд Свабода і Дэмакратыя
|
1
|
Фонд Касцюшкі
|
1
|
ФК Амкар Перм
|
1
|
Фолюш (жылы раён)
|
1
|
Фолюш, Гродна
|
1
|
Фокнер (могілкі)
|
1
|
ФК Ангкор Тайгер
|
1
|
Фляшчынскі
|
1
|
Флосенбюрг (канцэнтрацыйны лагер)
|
1
|
ФК Андыжан
|
1
|
ФК Алком Мелітопаль
|
1
|
Франц Клінцэвіч
|
1
|
ФК Іскра Смаленск
|
1
|
Французская рэвалюцыя 1848 года
|
1
|
ФК Ісмаілі
|
1
|
Францішак Бернард Мнішак
|
1
|
Францішак Багуслаўскі
|
1
|
ФК АІК
|
1
|
ФК АГМК
|
1
|
ФК АЕК Афіны
|
1
|
ФК АЕЛ Калані
|
1
|
Францішак Аляксандр Грабоўскі
|
1
|
ФК АПЭЖЭС Акадэмі
|
1
|
Францішак Адынец
|
1
|
ФК АФК Эскільстуна
|
1
|
Франц Раецкі
|
1
|
ФК Алга Бішкек
|
1
|
ФК Абдыш-Ата
|
1
|
Франц Пуслоўскі
|
1
|
ФК Авангард Курск
|
1
|
ФК Авангард Петрапаўлаўск
|
1
|
ФК Аграбізнес Валачыск
|
1
|
ФК Адэса
|
1
|
ФК Акжайык
|
1
|
ФК Акжайык Уральск
|
1
|
Франц Ксаверый Вінтерхальтэр
|
1
|
ФК Акжэтпэс
|
1
|
ФК Акэнце Варшава
|
1
|
ФК Аланія Уладзікаўказ
|
1
|
Федасенка
|
1
|
ФК Дынама-3 Кіеў
|
1
|
Францішак Салезій Дуткевіч
|
1
|
ФК Сантанас Самахвалавічы
|
1
|
ФК СКА Хабараўск
|
1
|
ФК ЧСК Півара
|
1
|
ФК Ціміразевец Масква
|
1
|
ФК Сабах Баку
|
1
|
ФК Сабе Спортс Буна
|
1
|
ФК Самтрэдыя
|
1
|
ФК Сан-Педра
|
1
|
ФК Ці-Сі Спортс
|
1
|
ФК Санднесёен
|
1
|
ФК Санкт-Пёльтэн
|
1
|
ФК Цындаа Юс Айленд
|
1
|
ФК Цзянсу Сайнці
|
1
|
ФК Рэнесанс Нгуму
|
1
|
ФК Сахалін
|
1
|
ФК Свайрыенг
|
1
|
ФК Свіднік
|
1
|
ФК Свіслач-Дах-2
|
1
|
ФК Севастопаль
|
1
|
ФК ЦСКА Кіеў
|
1
|
ФК Селенга
|
1
|
ФК Сенец
|
1
|
ФК Серадзь
|
1
|
ФК Сервет
|
1
|
ФК Хімкі-М
|
1
|
ФК Чаркаскі Дняпро
|
1
|
ФК Рэал Фарма
|
1
|
ФК Сконта Рыга
|
1
|
ФК Штутгарт II
|
1
|
ФК Паніёніяс
|
1
|
ФК Партызан Бардзеёў
|
1
|
ФК Персікаба 1973
|
1
|
ФК Шылуце
|
1
|
ФК Платаніяс
|
1
|
ФК Погань Седльцы
|
1
|
ФК Пра Дута
|
1
|
ФК Шылас Казлу Руда
|
1
|
ФК Пролетар Нові-Сад
|
1
|
ФК Прэсня
|
1
|
ФК П’ячэнца
|
1
|
ФК Шанхай Шэньхуа
|
1
|
ФК Чаркашчына-Акадэмія
|
1
|
ФК Раднічкі Баймак
|
1
|
ФК Ракаў Чэнстахова
|
1
|
ФК Раён Спорт
|
1
|
ФК Шабаб Атлас
|
1
|
ФК Ролька Канаяды
|
1
|
ФК Ротар Валгаград
|
1
|
ФК Чэхаў
|
1
|
ФК Чэнду
|
1
|
ФК Чукарычкі
|
1
|
ФК Чкалавец-Алімпік Новасібірск
|
1
|
ФК Чахлэўл П’ятра-Нямц
|
1
|
ФК Рэал Мінск
|
1
|
ФК Серпухаў
|
1
|
ФК Славацка Угерске-Градзішце
|
1
|
ФК Палонія Вільнюс
|
1
|
ФК Фартуна Дзюсельдорф
|
1
|
ФК Сілекс
|
1
|
ФК Т-Цім
|
1
|
ФК ТІРА
|
1
|
ФК ТІРА-Персікаба
|
1
|
ФК ТП-47
|
1
|
ФК Хабнарфіёрдур
|
1
|
ФК Табол Табольск
|
1
|
ФК Франкфурт
|
1
|
ФК Фрайбэрг
|
1
|
ФК Фастаў Злін
|
1
|
ФК Фартуна Мфу
|
1
|
ФК Тарпеда Паўлава
|
1
|
ФК Сэджата Нэвадары
|
1
|
ФК Тарэв’еха
|
1
|
ФК Факел Варонеж
|
1
|
ФК Усці-над-Лабем
|
1
|
ФК Усход Аскемен
|
1
|
ФК Тонер
|
1
|
ФК Уралан Эліста
|
1
|
ФК Туран Тавуз
|
1
|
ФК Туран Туркестан
|
1
|
ФК Уніян Барбарэнсі
|
1
|
ФК Турон Яйпан
|
1
|
ФК Тытан Армянск
|
1
|
ФК Улацлавія Улацлавак
|
1
|
ФК Сібір Новасібірск
|
1
|
ФК Сьён
|
1
|
ФК Славянін Мінск
|
1
|
ФК Спартыва Лукеньё
|
1
|
ФК Слован Ліберац
|
1
|
ФК Смедарава
|
1
|
ФК Сноў
|
1
|
ФК Сокал Саратаў
|
1
|
ФК Спарта Казімежа Велька
|
1
|
ФК Спартак Івана-Франкоўск
|
1
|
ФК Спартак Багародск
|
1
|
ФК Хапаэль Тэль-Авіў
|
1
|
ФК Хайр
|
1
|
ФК Спартак Сумы
|
1
|
ФК Хайдук Кула
|
1
|
ФК Хазар Ленкарань
|
1
|
ФК Сьюдад Мурсія
|
1
|
ФК Спліт
|
1
|
ФК Спорт Эцюд
|
1
|
ФК Спірыс
|
1
|
ФК Хазар-Ленкарань
|
1
|
ФК Спішска-Нова-Вес
|
1
|
ФК Спішске-Влахі
|
1
|
ФК Сталь Алчэўск
|
1
|
ФК Сталь Жэшаў
|
1
|
ФК Столькамератэнэ Му-і-Рана
|
1
|
ФК Сумы
|
1
|
ФК Сурын Сіці
|
1
|
ФК Сцяг Працы Арэхава-Зуева
|
1
|
ФК Шэньчжэнь Рубі
|
1
|
ФК Палонія Варшава
|
1
|
ФК Дынама-БНТУ Мінск
|
1
|
Факультэт журналістыкі МДУ
|
1
|
ФК Каспій Актау
|
1
|
ФК Катвіца Калабжэг
|
1
|
Фамілія
|
1
|
ФК Катуэнсі
|
1
|
Факультэт фізічнай культуры ГДУ імя Ф. Скарыны
|
1
|
ФК Кематэн
|
1
|
ФК Ключэвія Старгард
|
1
|
Факультэт мастацтваў Карлавага ўніверсітэта ў Празе
|
1
|
ФК Колас Каваліўка
|
1
|
ФК Краматорск
|
1
|
ФК Крас
|
1
|
ФК Круоя
|
1
|
ФК Карамба/Дынама
|
1
|
ФК Крупкі ДРБУ-164
|
1
|
Факультэт даўніверсітэцкай падрыхтоўкі ГДАУ
|
1
|
ФК Крымцяпліца Маладзёжны
|
1
|
ФК Крышталь Александрыя
|
1
|
Факультэт ветэрынарнай медыцыны ГДАУ
|
1
|
Факультэт бухгалтарскага ўліку ГДАУ
|
1
|
Факультэт беларускай філалогіі і культуры БДПУ імя М. Танка
|
1
|
Факультэт аховы раслін ГДАУ
|
1
|
Факсімільнае выданне
|
1
|
Фабіян Вільгельмавіч Остэн-Сакен
|
1
|
ФК Кызылжар
|
1
|
ФК Кызылкум
|
1
|
Фарбераў
|
1
|
Фарм-клуб
|
1
|
Фабрычны завулак (Гродна)
|
1
|
ФК Жуэ-ле-Тур
|
1
|
ФК Дынама-Брэст-1960
|
1
|
ФК Дынама-Газавік Цюмень
|
1
|
Феадосій Філь
|
1
|
ФК Дынама Волагда
|
1
|
ФК Дынама Вране
|
1
|
ФК Дынама Дрэздэн
|
1
|
ФК Дынама Санкт-Пецярбург
|
1
|
Феадосій Сямёнавіч Яневіч-Янеўскі
|
1
|
ФК Енісей Краснаярск
|
1
|
Феадосій (Алмазаў)
|
1
|
ФК Жамчужына Сочы
|
1
|
ФК Жыліна
|
1
|
ФК Канон Яўндэ
|
1
|
Фатаграфаванне
|
1
|
Фасіліі
|
1
|
ФК Зеніт-2 Санкт-Пецярбург
|
1
|
Фарштат
|
1
|
Фарты і абарончая лінія Брэсцкай крэпасці
|
1
|
Фартух
|
1
|
ФК КаІК Каскінен
|
1
|
Фарсіраванне
|
1
|
ФК Каганат Ош
|
1
|
ФК Кайрат
|
1
|
ФК Кайрат Алматы
|
1
|
Фарнабара
|
1
|
ФК ЛНЗ-Лэбэдын
|
1
|
Фабрычны (значэнні)
|
1
|
ФК Падлясе Бяла Падляска
|
1
|
ФК Югра Ніжневартаўск
|
1
|
ФК Юніён Дуала
|
1
|
ФК Юнселе
|
1
|
ФК Мулудыя Аўджда
|
1
|
ФК Мулудыя Уджда
|
1
|
ФК Мутэніцы
|
1
|
ФК Міка Аштарак
|
1
|
ФК Міка Ерэван
|
1
|
ФК Мікалаеў
|
1
|
ФК Нансі II
|
1
|
ФК Насьяналь Асунсьён
|
1
|
ФК Нафтавік Далына
|
1
|
ФК Нові-Сад
|
1
|
ФК Юрмала
|
1
|
ФК Носта Наватроіцк
|
1
|
ФК Ныме Калью
|
1
|
ФК Нью Старз дэ Дуала
|
1
|
ФК Эсперанс Туніс
|
1
|
ФК Ніжні Ноўгарад
|
1
|
ФК Ожал Вяжбіца
|
1
|
ФК ПАО Крусонас
|
1
|
ФК Пагронне
|
1
|
ФК Элана Торунь
|
1
|
ФК Элан Србабран
|
1
|
ФК Падбяскідзе Бельска-Бяла
|
1
|
ФК Шэрыф-2 Ціраспаль
|
1
|
ФК Юрдынген 05
|
1
|
ФК Якуція
|
1
|
ФК Лакаматыў-НН Ніжні Ноўгарад
|
1
|
ФК Лугана
|
1
|
ФК Лакаматыў Даўгаўпілс
|
1
|
ФК Лакаматыў Ніжні Ноўгарад
|
1
|
ФК Леапардс Далізі
|
1
|
ФК Леапардс Далісі
|
1
|
ФК Левадыякос
|
1
|
ФК Левы бераг
|
1
|
ФК Лех II Познань
|
1
|
Фабрычная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
ФК Леўскі Сафія
|
1
|
ФК Локерэн
|
1
|
ФК Лоры
|
1
|
ФК Лузіядас
|
1
|
ФК Металац
|
1
|
ФК Львоў
|
1
|
Фабрыкант
|
1
|
ФК Літэкс Ловеч
|
1
|
ФЭКС
|
1
|
ФК Мажыцка Морынь
|
1
|
ФК Макабі Петах-Тыква
|
1
|
ФК Малака Юнайтэд
|
1
|
ФК Масква
|
1
|
ФК Матарлет Прага
|
1
|
ФКСокал Саратаў
|
1
|
ФК Матор Люблін
|
1
|
ФК Маш’ал
|
1
|
Ф. А. Баранаў
|
1
|
Ф. І. Стацкевіч
|
1
|
У. К. Вайцецкі
|
1
|
Уладзімір Ільіч Швальбо
|
1
|
Уладзімер Карней
|
1
|
Уладзімір (Сабадан)
|
1
|
ХІХ стагоддзе стагоддзе
|
1
|
ХІV ст.
|
1
|
Уладзімір Іванавіч Кулін
|
1
|
Уладзімір Іванавіч Ламека
|
1
|
Уладзімір Іванавіч Мелехаў
|
1
|
Уладзімір Іванавіч Назімаў
|
1
|
Уладзімір Іванавіч Пакрышкін
|
1
|
Уладзімір Іванюк
|
1
|
Х Нацыянальны фестываль архітэктуры
|
1
|
Уладзімір Іосіфавіч Лазарчык
|
1
|
Уладас Нюнка
|
1
|
Уладзімір Адаскевіч
|
1
|
Уладзімір Адашкевіч
|
1
|
Уладзімір Альфонсавіч Белы
|
1
|
ХVІ
|
1
|
ХVII ст. стагоддзе
|
1
|
Уладзімір Аляксеевіч Бец
|
1
|
Уладзімір Аляксеевіч Бобрынскі
|
1
|
ХIХ ст.
|
1
|
Уладзімір Амельяновіч
|
1
|
Уладзімір Анатолевіч Бяляеў
|
1
|
Уладзімір Анатолевіч Скамарошчанка
|
1
|
Уладзімер Емяльянчык
|
1
|
ХБК Магіляўчанка
|
1
|
Уладзімір Андрэевіч Якаўлеў
|
1
|
Уз’яднанне Заходняй Украіны з УССР
|
1
|
Узбекская Суперліга 2019
|
1
|
ХК Нёман-2 Гродна
|
1
|
Узбекская Суперліга 2020
|
1
|
Узбекская Суперліга 2021
|
1
|
Узбераж (значэнні)
|
1
|
Узброеныя сілы Украіны і Крыма
|
1
|
Узгорыстая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Узнагарода імя Вітальда Гулевіча
|
1
|
Узнясенскі манастыр
|
1
|
Узорная вуліца (Ліда)
|
1
|
Узорыстае ткацтва
|
1
|
Укладчык
|
1
|
ХК Авангард
|
1
|
ХК Дынама Мінск, хакейны клуб
|
1
|
Украінская Прэм’ер-ліга 2021/2022
|
1
|
Украінская Прэм’ер-ліга Украіны 2010/2011
|
1
|
Украінская Прэм’ер-ліга Украіны 2011/2012
|
1
|
Украінская акадэмія аграрных навук
|
1
|
Украінская ваенная акруга
|
1
|
ХК Атлант Мыцішчы
|
1
|
ХК Азіяга
|
1
|
Украінскі педагагічны інстытут
|
1
|
Улада цемры
|
1
|
Улада цемры, п'еса
|
1
|
Уладас Гасюнас
|
1
|
Уладзімір Андрэевіч Іваноў
|
1
|
Уладзімір Апанасавіч Караваеў (хірург)
|
1
|
Узбекская Суперліга 2017
|
1
|
Уладзімір Міхайлавіч Кулеш
|
1
|
Уладзімір Кухлей
|
1
|
Уладзімір Ладуцька
|
1
|
Уладзімір Левін
|
1
|
Філіп Вільгельм Брандэнбург-Швецкі
|
1
|
Уладзімір Лябецкі
|
1
|
Уладзімір Малец
|
1
|
Філіп Ігнацы Чаховіч
|
1
|
Уладзімір Маркавіч Жур
|
1
|
Уладзімір Мікалаевіч Нікалаеў (архітэктар)
|
1
|
Уладзімір Мікалаевіч Філіп
|
1
|
Уладзімір Мікалаевіча Шульгач
|
1
|
Уладзімір Міхайлавіч Кунц
|
1
|
Уладзімір Кароткі
|
1
|
Уладзімір Міхайлавіч Міхута
|
1
|
Уладзімір Міхайлавіч Шастак
|
1
|
Уладзімір Міхайлавіч Шэйбак
|
1
|
Уладзімір Міцкевіч
|
1
|
Уладзімір Навумавіч Біль-Белацаркоўскі
|
1
|
Філфак Гродзенскага педінстытута
|
1
|
Уладзімір Парамей
|
1
|
Філфак ГрДУ
|
1
|
Уладзімір Пятровіч Лук'яновіч
|
1
|
Уладзімір Пятровіч Парфянок
|
1
|
Уладзімір Рубацкі
|
1
|
Уладзімір Рыгоравіч Скалабан
|
1
|
Уладзімір Коваль
|
1
|
Філіп Палякоў
|
1
|
Х. Мюлер
|
1
|
Уладзімір Губарэвіч
|
1
|
Уладзімір Батура
|
1
|
Уладзімір Баум
|
1
|
Уладзімір Баўм
|
1
|
Х. Дамброўскі
|
1
|
Уладзімір Бердзік
|
1
|
Ф’южн
|
1
|
Уладзімір Білюк
|
1
|
Уладзімір Вайцецкі
|
1
|
Уладзімір Верамеенка
|
1
|
Фірменны стыль
|
1
|
Уладзімір Грышановіч
|
1
|
Уладзімір Давыдавіч Чарнігаўскі
|
1
|
Філіп Шайлер
|
1
|
Уладзімір Дажбог Каменскі
|
1
|
Уладзімір Данько
|
1
|
Уладзімір Даўляшэвіч
|
1
|
Уладзімір Дзем’яновіч
|
1
|
Уладзімір Друцкі-Пуцяціч-Горскі-Дудакоўскі
|
1
|
Уладзімір Жабінскі
|
1
|
Уладзімір Забалоцкіх
|
1
|
Уладзімір Заламай
|
1
|
Уладзімір Захараў
|
1
|
Уладзімір Зубараў
|
1
|
Фірлеі
|
1
|
Уладзімір Калтанюк
|
1
|
Узбекская Суперліга 2018
|
1
|
ХК Сіерэ
|
1
|
Уладзімір Спас
|
1
|
Хамельбург (канцэнтрацыйны лагер)
|
1
|
Хамінскія
|
1
|
У. П. Адаскевіч
|
1
|
У. П. Дзем’яновіч
|
1
|
У. П. Юзьвюк
|
1
|
У. Палескі
|
1
|
У. Палуян
|
1
|
У. Парамей
|
1
|
Хамінскі
|
1
|
У. Р. Іванюк
|
1
|
У. Р. Цішкоўскі
|
1
|
У. Раговіч
|
1
|
У. Ракіцкі
|
1
|
У. Мішчанчук
|
1
|
Хамантова
|
1
|
У. Русакевіч
|
1
|
У. С. Адашкевіч
|
1
|
У. С. Даўляшэвіч
|
1
|
У. С. Каравай
|
1
|
У. С. Конюх
|
1
|
У. С. Кузняцоў
|
1
|
У. С. Цурко
|
1
|
Халмагорскі павет
|
1
|
Халечына (значэнні)
|
1
|
У. С. Цыдзік
|
1
|
У. Спас
|
1
|
У. Навумовіч
|
1
|
У. Маслоўскі
|
1
|
У. Сямёнаў
|
1
|
У. Корчыц
|
1
|
У. Каборда
|
1
|
Харальная сінагога (Вільнюс)
|
1
|
У. Казлоўшчык
|
1
|
У. Калтанюк
|
1
|
У. Кандратаў
|
1
|
У. Каравай
|
1
|
У. Кароткі
|
1
|
У. Касмынін
|
1
|
У. Клімовіч
|
1
|
У. Кобец
|
1
|
У. Конюх
|
1
|
У. Ксяневіч
|
1
|
У. Малец
|
1
|
Харавая капэла імя Рыгора Шырмы
|
1
|
У. Курнеў
|
1
|
У. Кісель
|
1
|
У. Лаўрэнцьеў
|
1
|
У. Лукашэвіч
|
1
|
У. М. Іванаў
|
1
|
Хантэрскі каледж
|
1
|
У. М. Жабінскі
|
1
|
У. М. Калтанюк
|
1
|
Ханс Крысціян Андэрсан
|
1
|
У. М. Малец
|
1
|
У. М. Палуян
|
1
|
У. Сыцько
|
1
|
У. Сіняк
|
1
|
Уезд
|
1
|
УНІКС
|
1
|
У. Юзьвюк
|
1
|
У. Юшкевіч
|
1
|
У. Я. Саўчанка
|
1
|
У. Яцкевіч
|
1
|
Хабараўскграмадзянпраект
|
1
|
Хабад
|
1
|
У гонар 80-годдзя Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі
|
1
|
У добры час!
|
1
|
УААП
|
1
|
УАЗ
|
1
|
УГМК (баскетбольны клуб)
|
1
|
УУС Гомельскага аблвыканкама
|
1
|
У. Шубовіч
|
1
|
УУС Гродзенскага абласнога выканаўчага камітэта
|
1
|
УУС Гродзенскага аблвыканкама
|
1
|
УФН
|
1
|
Уарвіль
|
1
|
ХХI стагоддзе
|
1
|
Убранне
|
1
|
Увод войскаў СССР у Чэхаславакію
|
1
|
ХК Хімік Васкрасенск
|
1
|
Угліцкі раён
|
1
|
Ударнік камуністычнай працы
|
1
|
Удача
|
1
|
Удодаў
|
1
|
У. Ю. Малахоўскі
|
1
|
Хаджыбей
|
1
|
Халецкі (герб)
|
1
|
Хакей на зімовых Алімпійскіх гульнях 2010
|
1
|
У. Т. Клімовіч
|
1
|
У. Т. Парамей
|
1
|
У. Талькоўскі
|
1
|
У. Тубеліс
|
1
|
У. У. Верамеенка
|
1
|
У. У. Грынь
|
1
|
У. У. Макей
|
1
|
У. У. Спас
|
1
|
Хакеіст года Беларусі
|
1
|
У. Ф. Гіргас
|
1
|
У. Ф. Ксяневіч
|
1
|
У. Ф. Міцкевіч
|
1
|
У. Шалешка
|
1
|
У. Федаровіч
|
1
|
У. Фядотаў
|
1
|
Хайм Саламон
|
1
|
У. Хільмановіч
|
1
|
У. Царук
|
1
|
У. Церабун
|
1
|
У. Цурко
|
1
|
Хазей
|
1
|
Хазановіч
|
1
|
У. Цыдзік
|
1
|
У. Цішкоўскі
|
1
|
У. Чаравач
|
1
|
Уладзімір Скамарошчанка
|
1
|
Уладзімір Сямёнавіч Забалоцкі
|
1
|
Францішак Салезій Красіцкі
|
1
|
Уральская абарона
|
1
|
Фрыдэрык Сапега, падкаморы ўладзімірскі
|
1
|
Фрыдрых Карл Вюртэмберг-Вінентальскі
|
1
|
Упіце
|
1
|
Фрыдрых Густававіч Міхельсон
|
1
|
Фрыдрых Вільгельм Брандэнбург-Швецкі
|
1
|
Фрыдрых Вільгельм
|
1
|
Урабілін
|
1
|
Урад Ірландыі
|
1
|
Урад Вялікабрытаніі
|
1
|
Урад Канады
|
1
|
Ураджайная вуліца (Ліда)
|
1
|
Уральская вобласць
|
1
|
Упрыгажэнне
|
1
|
Уральскі дзяржаўны аграрны ўніверсітэт
|
1
|
Фруктовы завулак (Іўе)
|
1
|
Фруктовая вуліца (Брэст)
|
1
|
Уралэнергамантаж
|
1
|
Урач-ардынатар
|
1
|
Урсынаўскі палац
|
1
|
Фруктовая вуліца (Іўе)
|
1
|
Урцішкінскі валун
|
1
|
Уршуля з Дзяконскіх
|
1
|
Ус
|
1
|
Усвяцкае староства
|
1
|
Фрыдэрык Ягелончык
|
1
|
Упраўленне ўнутраных спраў Брэсцкага аблвыканкама
|
1
|
Усебеларускі народны сход (2021)
|
1
|
Універсітэцкі шпіталь у Кракаве
|
1
|
Універсітэт Вашынгтона ў Сент-Луісе
|
1
|
Універсітэт Дзьюка
|
1
|
Універсітэт Дрэкселя
|
1
|
Універсітэт Ла-Серэна
|
1
|
Універсітэт Сэнт-Джонс (Нью-Ёрк)
|
1
|
Універсітэт Шаняўскага
|
1
|
Фундататар
|
1
|
Універсітэт марксізму-ленінізму Вільнюскага гаркама КПСС
|
1
|
Універсітэт штата Фларыда
|
1
|
Універсітэт імя Крупскай
|
1
|
Універсітэт імя Я. Купалы, Гродна
|
1
|
Уніхоўскія
|
1
|
Упраўленне па справах мастацтваў Міністэрства культуры БССР
|
1
|
Уніхоўшчызна
|
1
|
Унія Тарнаў
|
1
|
Уолтэр Сэвадж Лэндар
|
1
|
Уперад (газета)
|
1
|
Упраформ
|
1
|
Фрэдэрык Сапега
|
1
|
Упраўленне геалогіі БССР
|
1
|
Упраўленне геалогіі пры Савеце Міністраў БССР
|
1
|
Упраўленне капітальнага будаўніцтва г. Гродна
|
1
|
Фрылансер
|
1
|
Упраўленне па будаўніцтве і архітэктуры Мінаблвыканкама
|
1
|
Упраўленне па справах будаўніцтва і архітэктуры Мінгарвыканкама
|
1
|
Франчэска Франча
|
1
|
Усебеларускі царкоўны сабор, 1942
|
1
|
Універсальны магазін
|
1
|
Усцюжанскі павет
|
1
|
Усходняя вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Францішка Вікторыя Варанецкая
|
1
|
Усходняя вуліца (Ліда)
|
1
|
Усходняя вуліца (Масты)
|
1
|
Усходняя кангрэгацыя
|
1
|
Усходні горна-ўзбагачальны камбінат
|
1
|
Усходні завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
Усходні завулак (Масты)
|
1
|
Усходні інстытут імя А. Енукідзэ
|
1
|
Францішак дэ Раес
|
1
|
Усць-Мядзведзіцкая акруга
|
1
|
Усцюжанскі раён
|
1
|
Усходняя вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Утульная вуліца (Ліда)
|
1
|
Францішак Яржомбка
|
1
|
Ухт-Пячорскі лагер
|
1
|
Уцехі
|
1
|
Францішак Юргілевіч
|
1
|
Ушанаванне памяці Тадэвуша Касцюшкі
|
1
|
Ушкевіч
|
1
|
Уільям Кокс
|
1
|
Уінфілд
|
1
|
Францішак Сулістроўскі
|
1
|
Ф. І. Вісмант
|
1
|
Ф. І. Вісмонт
|
1
|
Францішка Тэафілія з Радзівілаў
|
1
|
Усходняя вуліца (Астравец)
|
1
|
Усевалад Іванаў
|
1
|
Францішка з Жавускіх
|
1
|
Усевалад Давыдавіч Ольгавіч
|
1
|
Усевалад Янчэўскі
|
1
|
Франчэска Коласуона
|
1
|
Усерасійскі навукова-даследчы інстытут метралогіі імя Д. І. Мендзялеева
|
1
|
Франчэска Каласуона
|
1
|
Усерасійскі нацыянальны саюз
|
1
|
Францішканская вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Усерасійскі цэнтральны выканаўчы камітэт
|
1
|
Усесаюзная акадэмія сельскагаспадарчых навук імя У. І. Леніна
|
1
|
Усесаюзны навукова-даследчы інстытут тэхнічнай эстэтыкі
|
1
|
Францішка з Каменскіх
|
1
|
Усмешка
|
1
|
Усходняя Папская семінарыя ў Дубне
|
1
|
Уснач
|
1
|
Успенская царква (Малая Охта)
|
1
|
Усурыйскае сувораўскае ваеннае вучылішча
|
1
|
Усходне-Казахстанскі абласны камітэт КП Казахстана
|
1
|
Усходне-Карпацкая аперацыя
|
1
|
Усходне-Памеранская аперацыя
|
1
|
Усходне-Славацкі край
|
1
|
Усходне-Сібірскае генерал-губернатарства
|
1
|
Усходне-Сібірская ваенная акруга
|
1
|
Усходне-Сібірская ваенная акруга (СССР)
|
1
|
Усходнееўрапейская хакейная ліга
|
1
|
Усходняя Бухара
|
1
|
Універсітэт Аляксандраса Стульгінскіса
|
1
|
Універсальная літоўская энцыклапедыя
|
1
|
Уладзімір Сідаравіч Пажыдаеў
|
1
|
Фёдар Чацвярцінскі
|
1
|
Фізіка металаў
|
1
|
Уладзіслаў Блізнюк
|
1
|
Уладзіслаў Верамейчык
|
1
|
Уладзіслаў Войцехавіч Пуслоўскі
|
1
|
Фізіка-геаграфічнае раянаванне
|
1
|
Фізкультурная вуліца (Ліда)
|
1
|
Фізкультурная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Фізкультурная вуліца (Астравец)
|
1
|
Фёлькерзамбы
|
1
|
Фёлькерзамб
|
1
|
Уладзіслаў Давідоўскі
|
1
|
Уладзіслаў Дарагайстайскі
|
1
|
Уладзіслаў Антоні Кірдзей
|
1
|
Фёдар Фёдаравіч Канопля
|
1
|
Уладзіслаў Друцкі-Любецкі
|
1
|
Фёдар Сінічкін
|
1
|
Фёдар Сянько
|
1
|
Фёдар Сцяпура
|
1
|
Уладзіслаў Дыбін
|
1
|
Фёдар Несвіцкі
|
1
|
Уладзіслаў Ельскі (сын Францішка)
|
1
|
Фёдар Міхайлавіч Малодшы Вішнявецкі
|
1
|
Фёдар Ляхаў
|
1
|
Уладзіслаў Кабачэўскі
|
1
|
Фёдар Карыятавіч
|
1
|
Фізічнае выхаванне
|
1
|
Фізічны факультэт Санкт-Пецярбургскага дзяржаўнага ўніверсітэта
|
1
|
Фёдар Карлавіч Корф
|
1
|
Уладзімір Хрышчановіч
|
1
|
Уладзімір Сіняк
|
1
|
Філасофскі факультэт МДУ
|
1
|
Уладзімір Тубеліс
|
1
|
Уладзімір Уладзіміравіч Андрыевіч
|
1
|
Філарэт Літасцівы
|
1
|
Філарэт (Дзенісенка)
|
1
|
Філарэт, епіскап Ніжагародскі
|
1
|
Уладзімір Уладзіміравіч Маркушэўскі
|
1
|
Уладзімір Уткін
|
1
|
Уладзімір Фульгенцавіч Акушка
|
1
|
Філалагічны факультэт Магілёўскага дзяржаўнага педагагічнага інстытута
|
1
|
Уладзімір Церабун
|
1
|
Уладзімірскі сабор (Херсанес Таўрычаскі)
|
1
|
Уладзімір Цішкоўскі
|
1
|
Уладзімір Чарнуха
|
1
|
Філалагічны факультэт Варшаўскага ўніверсітэта
|
1
|
Уладзімір Юзьвюк
|
1
|
Філакартыст
|
1
|
Уладзімір Юр'евіч Анісімаў
|
1
|
Уладзімір Яжураў
|
1
|
Уладзімір Якаўлеў
|
1
|
Уладзіміра-Валынскі епіскап
|
1
|
Філагенія
|
1
|
Уладзімірская вуліца (Кіеў)
|
1
|
Фізіякраты
|
1
|
Уладзіслаў Казакоў
|
1
|
Уладзіслаў Казіміравіч Умястоўскі
|
1
|
Універмаг (Ліда)
|
1
|
Ульяна Сямёнаўна Гальшанская
|
1
|
Уладзіслаў Хвін
|
1
|
Фёдар Іванавіч Ігнатовіч
|
1
|
Уладзіслаў Швакель
|
1
|
Фядот Паўлавіч Аксёнаў
|
1
|
Уладзіслаў Эдвардавіч Рук
|
1
|
Уладзіслаў Ямант
|
1
|
Уладзіслаў Яцкевіч (2002)
|
1
|
Уладімір Спас
|
1
|
Футбольная Нацыянальная Ліга
|
1
|
Уласны капітал
|
1
|
Футбол на летніх Алімпійскіх гульнях 1988
|
1
|
Футбол на летніх Алімпійскіх гульнях 1976
|
1
|
Фёдар Іванавіч Масальскі
|
1
|
Ульяна Шаставец
|
1
|
Ульянаўская вуліца (Бабруйск)
|
1
|
Уманская разня
|
1
|
Футбол Беларусі
|
1
|
Унiгум (фабрыка)
|
1
|
Фурнітура
|
1
|
Ундзіна (балет)
|
1
|
Фурман, прафесія
|
1
|
Унутраныя войскі МУС СССР
|
1
|
Уняшэва
|
1
|
Універмаг (Гродна)
|
1
|
Універмаг (Жодзіна)
|
1
|
Уладзіслаў Ханьча
|
1
|
Уладзіслаў Умястоўскі
|
1
|
Фёдар Канстанцінавіч Касцюшка
|
1
|
Фёдар Багданавіч Мышка
|
1
|
Уладзіслаў Карэнга
|
1
|
Уладзіслаў Корчыц
|
1
|
Фёдар Заслаўскі
|
1
|
Уладзіслаў Лапко
|
1
|
Уладзіслаў Ласковіч
|
1
|
Уладзіслаў Лебедзеў
|
1
|
Фёдар Дзмітрыевіч Друцкі-Горскі
|
1
|
Фёдар Данілавіч Храпавіцкі
|
1
|
Уладзіслаў Людвік Анчыц
|
1
|
Фёдар Гаўсман
|
1
|
Фёдар Баранаў
|
1
|
Фёдар Антонавіч Шванебах
|
1
|
Уладзіслаў Уладзіміравіч Гершгорын
|
1
|
Уладзіслаў Мызгін
|
1
|
Фёдар Андрэевіч Адзінцэвіч
|
1
|
Фёдар Аляксеевіч, цар рускі
|
1
|
Фёдар Абрамчык
|
1
|
Уладзіслаў Плятэр
|
1
|
Фёдар Ільіч Байкоў
|
1
|
Фёдар Іванавіч Сапега
|
1
|
Уладзіслаў Тамаш Брахоцкі
|
1
|
Уладзіслаў Тарасевіч
|
1
|
Фёдар Іванавіч Панфёраў
|
1
|
Уладзіслаў Трэмбіцкі
|
1
|
Уладзіслаў Тышкевіч (1644—1684)
|
1
|
Старшыня Астравецкага райвыканкама
|
1
|
Старосты ялоўскія
|
1
|
Школьная вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Рыгор Пятровіч Грыбан
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па веславанні на байдарках і каноэ
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па валейболе сярод мужчын 1983
|
1
|
Рыгор Кахановіч
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па валейболе сярод мужчын 1981
|
1
|
Рыгор Кулакоўскі
|
1
|
Рыгор Лазаравіч Кірылаў
|
1
|
Рыгор Лашкевіч
|
1
|
Рыгор Масальскі
|
1
|
Рыгор Мечыслававіч Долгі
|
1
|
Рыгор Мячыслававіч Доўгі
|
1
|
Рыгор Міхайлавіч Козінцаў
|
1
|
Рыгор Рохкін
|
1
|
Рыгор Грычынавіч
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па валейболе сярод мужчын
|
1
|
Рыгор Сяргеевіч Аксакаў
|
1
|
Рыгор Уніхоўскі
|
1
|
Рыгор Фамічоў
|
1
|
Рыгор Фёдаравіч Друцкі-Горскі
|
1
|
Рыгор Фёдаравіч Касцюшка
|
1
|
Рыгор Цярэшчанка
|
1
|
Рыгор Шавякоў
|
1
|
Рыгор Шульман
|
1
|
Рыгор Юрый Юдзіцкі
|
1
|
Рыгор Якаўлевіч Ваўчок
|
1
|
Рыгор Елішэвіч
|
1
|
Рыгор Багаслоў (кніга)
|
1
|
Рыжскі інстытут інжынераў грамадзянскай авіяцыі
|
1
|
Руэй-Мальмезон
|
1
|
Русская
|
1
|
Русілка
|
1
|
Русілы
|
1
|
Русіст
|
1
|
Руткаўскі пагорак
|
1
|
Руткевічы (Карэліцкі раён)
|
1
|
Рух, міфалогія
|
1
|
Рух дапамогі Бацькаўшчыне
|
1
|
Рух пасесараў нойбургскіх маёнткаў
|
1
|
Рухі
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па водных відах спорту
|
1
|
Рыбалоўны кручок
|
1
|
Рыгор Андрэевіч Колб
|
1
|
Рыбалы (Беластоцкі павет)
|
1
|
Рыбацкая вуліца (Ліда)
|
1
|
Рыбенька
|
1
|
Рыбніцкі цэментавы камбінат
|
1
|
Рыбнішкі
|
1
|
Рыбінская губерня
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па веславанні на байдарках і каноэ 1969
|
1
|
Рыгор Іванавіч Мазалеўскі
|
1
|
Рыгор Ільіч Кананчук
|
1
|
Рыгор Аксакаў
|
1
|
Рыгор Аляксандравіч Лашкароў
|
1
|
Рыгор Аліферавіч Збанацкі
|
1
|
Рыжская Аляксандраўская гімназія
|
1
|
Рыжык у Залюстроўі
|
1
|
Руслан Яўгенавіч Шведаў
|
1
|
Рэвэка Бурштэйн
|
1
|
Рышчыцы (Слонім)
|
1
|
Рыярыта
|
1
|
Чэмпіянат Гродзенскай вобласці па футболе 2019
|
1
|
Рэальнае вучылішча
|
1
|
Рэаніматолаг
|
1
|
Рэвалюцыйная вуліца (Ліда)
|
1
|
Чэмпіянат Венгрыі па футболе 2006/2007
|
1
|
Рэвалюцыйны камітэт
|
1
|
Чэмпіянат Венгрыі па футболе 2005/2006
|
1
|
Рэвельскае рэальнае вучылішча
|
1
|
Рэвельская мужчынская гімназія
|
1
|
Рэвізор, камедыя
|
1
|
Рышчыца
|
1
|
Рэвізор (камедыя)
|
1
|
Рэгент хору
|
1
|
Чэмпіянат Венгрыі па футболе 2004/2005
|
1
|
Рэгенцкая Рада, Польшча
|
1
|
Рэгламент
|
1
|
Чэмпіянат Венгрыі па футболе
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па плаванні
|
1
|
Рэгіна Станіславаўна Лосева
|
1
|
Рэгіна з Агінскіх
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па міні-футболе 2016/2017
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па міні-футболе 2015/2016
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па міні-футболе 2014/2015
|
1
|
Чэмпіянат Грузіі па футболе
|
1
|
Рышард Радзік
|
1
|
Рыза
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па біятлоне 2004
|
1
|
Рылаўшчынскі сельсавет
|
1
|
Рыльскі павет
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па біятлоне 2007
|
1
|
Рымантас Ванагас
|
1
|
Рымарства
|
1
|
Рымгайла
|
1
|
Рымская прэмія
|
1
|
Рыначная плошча, Гродна
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па біятлоне 2006
|
1
|
Рынкевіч
|
1
|
Рыпсімэ Мікаэлаўна Джанпаладзян-Піятроўская
|
1
|
Рысавальная школа Імператарскага таварыства заахвочвання мастацтваў
|
1
|
Рышард Керсноўскі
|
1
|
Рысаванне
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па баскетболе 2011, дзяўчыны да 18 гадоў, дывізіён B
|
1
|
Рытар
|
1
|
Рытм, архітэктура
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па барацьбе 2014
|
1
|
Рытм Азот
|
1
|
Чэмпіянат Грузіі па футболе 2018
|
1
|
Рыфмуецца з каханнем…
|
1
|
Рычард III (Шэкспір)
|
1
|
Рычард Белячыц
|
1
|
Рычард Косвэй
|
1
|
Рычард Юшкевіч
|
1
|
Руслана Рашкаван
|
1
|
Руслан Шэйка
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па міні-футболе 2012/2013
|
1
|
Род Юраўскіх
|
1
|
Род Чыжоў
|
1
|
Род Чэрнікаў
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы сярод моладзі 2013
|
1
|
Род Шукевічаў
|
1
|
Род Шчукаў
|
1
|
Род Шчытоў
|
1
|
Род Шыдлавецкіх
|
1
|
Род Шэмбакаў
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы сярод моладзі 2011
|
1
|
Род Эйсмантаў
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы сярод моладзі 2009
|
1
|
Роджэр Тэні
|
1
|
Род Чарнецкіх
|
1
|
Роза з Горскіх
|
1
|
Розгі
|
1
|
Розмысел
|
1
|
Рознавысокія брусы
|
1
|
Ройтэн
|
1
|
Рокаш Любамірскага
|
1
|
Рокішкіскі раён
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы сярод моладзі 2007 – бег на 800 метраў, жанчыны
|
1
|
Ром, Э.
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы сярод моладзі 2007
|
1
|
Рома Капітале
|
1
|
Род Чацвярцінскіх
|
1
|
Род Цадроўскіх
|
1
|
Роская воласць
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2021
|
1
|
Род Салавейчыкаў
|
1
|
Род Самбаржэцкіх
|
1
|
Род Сангайлаў
|
1
|
Род Свентаржэцкіх
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па стральбе 2013
|
1
|
Род Сволькеняў
|
1
|
Род Святаполк-Чацвярцінскіх
|
1
|
Род Снядэцкіх
|
1
|
Род Стэцкевічаў
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па стральбе
|
1
|
Род Сухадольскіх
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2013
|
1
|
Род Хлусевічаў
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2011 – бег на 1500 метраў, жанчыны
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2011
|
1
|
Род Тапліцкіх
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы сярод юніёраў 2011
|
1
|
Род Тэнчынскіх
|
1
|
Род Урублеўскіх
|
1
|
Род Урускіх
|
1
|
Род Флемінгаў
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы сярод моладзі 2015
|
1
|
Род Фірлеяў
|
1
|
Род Халецкіх
|
1
|
Род Хамінскіх
|
1
|
Роман Цайтунг
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы сярод моладзі 2005 – бег на 800 метраў, жанчыны
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па водных відах спорту 2014
|
1
|
Рурык Расціславіч (князь кіеўскі)
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы 1998
|
1
|
Ружанская кераміка
|
1
|
Ружжо
|
1
|
Ружовы мармур
|
1
|
Рулёва (жылы раён)
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы 1994 года
|
1
|
Румлёўскі парк
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы
|
1
|
Рундук
|
1
|
Рундук, архітэктура
|
1
|
Рурык Расціслававіч
|
1
|
Русава (прыток Днястра)
|
1
|
Ружанец
|
1
|
Русанаўскі сельсавет
|
1
|
Русацын
|
1
|
Руска-Турэцкая вайна
|
1
|
Руска-іранская вайна
|
1
|
Рускае археалагічнае таварыства
|
1
|
Руская армія
|
1
|
Руская імператараская армія
|
1
|
Рускі тэатр драмы М. Ю. Лермантава
|
1
|
Руслан Іванчук
|
1
|
Руслан Аскераў
|
1
|
Руслан Гагуа
|
1
|
Руслан Корнеў
|
1
|
Ружанскае гета
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы 2010
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы сярод моладзі 2005
|
1
|
Рубінавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы 2016 — кіданне молата, жанчыны
|
1
|
Роская сінагога
|
1
|
Рослаўскі павет
|
1
|
Рось-Ваўкаўшчызна
|
1
|
Рось-Харошкаўшчызна
|
1
|
Ротмістр ашмянскі
|
1
|
Ротмістр браслаўскі
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы 2014 — кіданне молата, мужчыны
|
1
|
Роўнаслаёвая муроўка
|
1
|
Роўніца
|
1
|
Рублёўская вуліца (Ліда)
|
1
|
Рудабельская рэспубліка (аповесць)
|
1
|
Ружа з Зяновічаў
|
1
|
Рудаміна-Дусяцкі
|
1
|
Рудаўка, прыток Свіслачы
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы 2014
|
1
|
Рудаўка (значэнні)
|
1
|
Рудаўская вуліца (Масты)
|
1
|
Рудаўскі завулак (Масты)
|
1
|
Рудня (прыток Ісы)
|
1
|
Рудольф Бультман
|
1
|
Рудольф Васільевіч Штэйнгель
|
1
|
Рудольф Казіміравіч Жукоўскі
|
1
|
Ружа Мастоўская
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы 2010 – бег на 1500 метраў, жанчыны
|
1
|
Рэгіна з Гойскіх
|
1
|
Рэгіна з Ромераў
|
1
|
Род Рымшаў
|
1
|
С. М. Зіматкін
|
1
|
С. Лабазёраў
|
1
|
С. Лагутка
|
1
|
С. Ложачнік
|
1
|
С. Ложэчнік
|
1
|
С. Лявіцкі
|
1
|
С. Лясковіч
|
1
|
С. Ліс
|
1
|
С. Літвін
|
1
|
С. М. Верамко
|
1
|
С. М. Гігевіч
|
1
|
С. М. Домаш
|
1
|
С. М. Кавалюк
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2013/2014
|
1
|
С. М. Корсак
|
1
|
С. М. Лагутка
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2012/2013
|
1
|
С. М. Ліс
|
1
|
С. М. Нарбут
|
1
|
С. М. Пац
|
1
|
С. М. Сасноўскі
|
1
|
С. М. Скрабец
|
1
|
С. М. Токць
|
1
|
С. Малюк
|
1
|
С. Малюцін
|
1
|
С. Кішка
|
1
|
С. Кучмель
|
1
|
С. Мужэйка
|
1
|
С. Давыдаў
|
1
|
С. Г. Шарэцкі
|
1
|
С. Г. Шасцілоўскі
|
1
|
С. Гальшанскі
|
1
|
С. Гарлуковіч
|
1
|
С. Гаштольд
|
1
|
С. Гельберг
|
1
|
С. Гнядзько
|
1
|
С. Горваль
|
1
|
С. Грыб
|
1
|
С. Гурэнка
|
1
|
С. Гігевіч
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2014/2015
|
1
|
С. Курганскі
|
1
|
С. Домаш
|
1
|
С. Жабінскі
|
1
|
С. Зіматкін
|
1
|
С. Кабяк
|
1
|
С. Кавальчук
|
1
|
С. Кавалюк
|
1
|
С. Камянецкі
|
1
|
С. Кандэрада
|
1
|
С. Качынскі
|
1
|
С. Копаць
|
1
|
С. Корсак
|
1
|
С. Кошаль
|
1
|
С. Маршалкевіч
|
1
|
С. Мілешкін
|
1
|
С. Верамко
|
1
|
С. Цвяцінскі
|
1
|
С. У. Кавальчук
|
1
|
С. У. Камянецкі
|
1
|
С. У. Равіна
|
1
|
С. У. Ражок
|
1
|
С. У. Сілава
|
1
|
С. Усеня
|
1
|
С. Ушкевіч
|
1
|
С. Х. Агурскі
|
1
|
С. Халецкі
|
1
|
С. Хрыстоўскі
|
1
|
С. Ц. Кабяк
|
1
|
С. Чэрнік
|
1
|
С. Токць
|
1
|
С. Шапіра
|
1
|
С. Шарэцкі
|
1
|
С. Шасцілоўскі
|
1
|
С. Шупеня
|
1
|
С. Шчагрыковіч
|
1
|
С. Шыйко
|
1
|
С. Э. Паліцевіч
|
1
|
С. Ю. Гальшанскі
|
1
|
С. Ю. Давыдаў
|
1
|
С. Юпатаў
|
1
|
С. Я. Багданчук
|
1
|
С. Я. Раскін
|
1
|
С. У. Абламейка
|
1
|
С. Танееў
|
1
|
С. Мінюк
|
1
|
С. Паліцевіч
|
1
|
С. Міско
|
1
|
С. Міхайлаў
|
1
|
С. Нарбут
|
1
|
С. Новік
|
1
|
С. О. Гаштольд
|
1
|
С. П. Васільеў
|
1
|
С. П. Кішка
|
1
|
С. П. Пархімовіч
|
1
|
С. П. Стрэнкоўскі
|
1
|
С. П. Шупеня
|
1
|
С. Палякоў
|
1
|
С. Пархімовіч
|
1
|
С. Сілава
|
1
|
С. Пляшчанка
|
1
|
С. Пілатовіч
|
1
|
С. Равіна
|
1
|
С. Ражок
|
1
|
С. С. Шчагрыковіч
|
1
|
С. Саладоўнікаў
|
1
|
С. Сарэла
|
1
|
С. Сасноўскі
|
1
|
С. Скрабец
|
1
|
С. Стрэнкоўскі
|
1
|
С. Сямёнаў-Менэс
|
1
|
С. Сідор
|
1
|
С. Г. Новік
|
1
|
С. Васільеў
|
1
|
Рэгіна з Трызнаў
|
1
|
Рэспубліканскі мастацка-манументальны савет
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па лёгкай атлетыцы па лёгкай атлетыцы 2016
|
1
|
Рэспубліканская клінічная бальніца медыцынскай рэабілітацыі
|
1
|
Рэспубліканская праблемная камісія па сацыяльнай гігіене і арганізацыі аховы здароўя
|
1
|
Рэспубліканская тэатральная прэмія імя Л. Мазалеўскай
|
1
|
Рэспубліканская тэрміналагічная камісія
|
1
|
Рэспубліканская тэрміналагічная камісія пры Міністэрстве адукацыі Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Рэспубліканскі Дом шлюбаў
|
1
|
Рэспубліканскі агляд-конкурс лепшых архітэктурных твораў (2002)
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 2020/2021
|
1
|
Рэспубліканскі біялагічны заказнік Спораўскі
|
1
|
Рэспубліканскі дом народнай творчасці
|
1
|
Рэспубліканскі навукова-практычны цэнтр анкалогіі і медыцынскай радыялогіі імя М. М. Аляксандрава
|
1
|
Рэспубліканская вуліца (Ліда)
|
1
|
Рэспубліканскі навукова-практычны цэнтр анкалогіі і медыцынскай радыялогіі імя М.М. Аляксандрава
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 2019/2020
|
1
|
Рэспубліканскі навукова-практычны цэнтр гігіены
|
1
|
Рэспубліканскі навукова-практычны цэнтр пульманалогіі і туберкулёзу
|
1
|
Рэспубліканскі турысцка-спартыўны саюз
|
1
|
Рэспубліканскі цэнтр фізічнага выхавання і спорту
|
1
|
Рэспубліканскі цэнтр эстэтычнага выхавання дзяцей
|
1
|
Рэспубліканцы
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 2018/2019
|
1
|
Рэфармацтва
|
1
|
Рэфектаж
|
1
|
Рэха ў пушчы
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па лёгкай атлетыцы па лёгкай атлетыцы 2017
|
1
|
Рэспубліканскае метадычнае аб’яднанне па прафесійна-педагагічнай адукацыі
|
1
|
Рэўваенсавет ССРБ
|
1
|
Рэквіем
|
1
|
Рэгіянальная газета, 1995
|
1
|
Рэдута (тэатр, Вільня)
|
1
|
Рэжысура
|
1
|
Рэзервуар
|
1
|
Рэзідэнцыя ўрада РБ
|
1
|
Рэй Куні
|
1
|
Рэйпольскі
|
1
|
Рэйтан
|
1
|
Рэйтанаў
|
1
|
Рэйтаны
|
1
|
Рэйхальд Садоўскі
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па міні-футболе 2011/2012
|
1
|
Рэспубліканскага вучылішча алімпійскага рэзерву
|
1
|
Рэлігійная літаратура
|
1
|
Рэлігійная нацыянальная партыя
|
1
|
Рэлігіязнавец
|
1
|
Рэмень
|
1
|
Рэнат Ашыраў
|
1
|
Рэнесансная муроўка
|
1
|
Рэпертуар
|
1
|
Рэпертуара
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па лёгкай атлетыцы па лёгкай атлетыцы 2020
|
1
|
Рэпнін
|
1
|
Рэсовія Жэшаў
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па лёгкай атлетыцы па лёгкай атлетыцы 2019
|
1
|
Рэшль
|
1
|
Рэўматалогія
|
1
|
С. В. Чэрнік
|
1
|
С. В. Гурэнка
|
1
|
С. Алёшын
|
1
|
С. Архангельскі
|
1
|
С. Б. Сарэла
|
1
|
С. Б. Шапіра
|
1
|
С. Багданчук
|
1
|
С. Баран
|
1
|
С. Бубноў
|
1
|
С. В. Ірха
|
1
|
С. В. Бандарэнка
|
1
|
С. В. Бубноў
|
1
|
С. В. Гарлуковіч
|
1
|
С. В. Копаць
|
1
|
С. А. Халецкі
|
1
|
С. В. Кошаль
|
1
|
С. В. Крывец
|
1
|
С. В. Кучмель
|
1
|
С. В. Ламака
|
1
|
С. В. Ложачнік
|
1
|
С. В. Ложэчнік
|
1
|
С. В. Лявіцкі
|
1
|
С. В. Міхайлаў
|
1
|
С. В. Саладоўнікаў
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2017/2028
|
1
|
С. В. Тарасевіч
|
1
|
С. В. Цвяцінскі
|
1
|
С. Адамовіч
|
1
|
С. А. Успенскі
|
1
|
Рэўматолаг
|
1
|
С. І. Сідор
|
1
|
Рэўматызм
|
1
|
С. І. Баран
|
1
|
С. І. Богуш-Сестранцэвіч
|
1
|
С. І. Гельберг
|
1
|
С. І. Грыб
|
1
|
С. І. Карамазіна
|
1
|
С. І. Кармазіна
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе сярод жанчын 2008/2009
|
1
|
С. І. Курганскі
|
1
|
С. І. Літвін
|
1
|
С. І. Пляшчанка
|
1
|
С. І. Ушкевіч
|
1
|
С. А. Усеня
|
1
|
С. І. Юпатаў
|
1
|
С. Ірха
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2019/2020
|
1
|
С. А. Габрусевіч
|
1
|
С. А. Гнядзько
|
1
|
С. А. Горваль
|
1
|
С. А. Жабінскі
|
1
|
С. А. Лясковіч
|
1
|
С. А. Маскевіч
|
1
|
С. А. Сасноўскі
|
1
|
С. А. Сямашка
|
1
|
С. А. Сямёнаў-Менэс
|
1
|
Род Саковічаў герба «Корвін»
|
1
|
Род Рымвідаў
|
1
|
Сatholic.by
|
1
|
Шаройкі вуліца (Масты)
|
1
|
Радагошча (гарадзішча)
|
1
|
Радамская губерня
|
1
|
Радамысль
|
1
|
Радасная вуліца (Ліда)
|
1
|
Радашковіцкі керамічны завод
|
1
|
Радзюны
|
1
|
Радзіва Прудок
|
1
|
Шастак
|
1
|
Радзівон Міскевіч
|
1
|
Радзівон Субач
|
1
|
Радзівілаўская Маса
|
1
|
Шарварка
|
1
|
Шасэйная вуліца (Ліда)
|
1
|
Шарашэўскі
|
1
|
Шапірограф
|
1
|
Радзівілаўская маса
|
1
|
Радзіма ці смерць
|
1
|
Радзімінскія-Францкевічы
|
1
|
Радніковая вуліца (Ліда)
|
1
|
Радомская губерня
|
1
|
Радужная вуліца (Іўе)
|
1
|
Шапавалаўскі валун
|
1
|
Радужная вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Радужная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Раготнаўская воласць
|
1
|
Шасэйны завулак (Гродна)
|
1
|
Радунская воласць
|
1
|
РРБ-банк
|
1
|
Р. Шар
|
1
|
Р. Шульман
|
1
|
Р. Шэйка
|
1
|
Шахматны кампазітар
|
1
|
Р. Я. Гінзбург
|
1
|
Р. Я. Рохкін
|
1
|
РАНА
|
1
|
РБУ
|
1
|
РДВГА
|
1
|
РНМЦ
|
1
|
РНПЦ пульманалогіі і фтызіятрыі
|
1
|
РЦАП па паралімпійскіх і дэфлімпійскіх відах спорту
|
1
|
Рагатнянская воласць
|
1
|
Шата
|
1
|
Рабаўніцтва
|
1
|
Рабочая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Рабочы завулак (Іўе)
|
1
|
Рабочы завулак (Масты)
|
1
|
Рабочы факультэт БДУ
|
1
|
Рабрыстыя пліты перакрыцця
|
1
|
Рабфак
|
1
|
Рабштын
|
1
|
Рабштынскае староства
|
1
|
Рабінавая вуліца (Астравец)
|
1
|
Рабінавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Радужны завулак (Іўе)
|
1
|
Радунская вуліца (Ліда)
|
1
|
Р. Х. Бурштэйн
|
1
|
Шайкуны (сядзібна-паркавы комплекс)
|
1
|
Рака Белая (басейн Заходняга Буга)
|
1
|
Рака Вкра
|
1
|
Рака Высокая, прыток Заблаці
|
1
|
Рака Вярсока
|
1
|
Рака Дан
|
1
|
Шалап
|
1
|
Рака Жэймяна
|
1
|
Рака Змейка
|
1
|
Рака Зяльвянка
|
1
|
Рака Карабель
|
1
|
Шакурава Галіна Пятроўна
|
1
|
Шайко
|
1
|
Рак печані
|
1
|
Рака Клява, прыток Гаўі
|
1
|
Рака Лапа
|
1
|
Рака Луста
|
1
|
Рака Нета
|
1
|
Рака Норка
|
1
|
Рака Нёманец
|
1
|
Рака Обрынка
|
1
|
Рака Падакупка
|
1
|
Шайдзюны
|
1
|
Рака Парока
|
1
|
Шайбакполь
|
1
|
Рака Рудна
|
1
|
Рака Амулёў
|
1
|
Рак мозгу
|
1
|
Радыяцыйная медыцына
|
1
|
Разалія з Бжастоўскіх
|
1
|
Радыё Бі-Эй
|
1
|
Радыё Маладзечна
|
1
|
Радыёвузел
|
1
|
Радыётэхніка
|
1
|
Раецкі
|
1
|
Шамшы
|
1
|
Ражанкаўскі парк
|
1
|
Ражкі, Свіслацкі раён
|
1
|
Разалія Гінзбург
|
1
|
Шамшава вуліца
|
1
|
Разалія Ева з Чапскіх
|
1
|
Шамрай
|
1
|
Райчанская воласць
|
1
|
Разалія з Біспінгаў
|
1
|
Шальчынінскі раён
|
1
|
Разанскае вышэйшае паветрана-дэсантнае каманднае вучылішча
|
1
|
Шальчынінкайскі раён
|
1
|
Раздольная вуліца (Ліда)
|
1
|
Разетка
|
1
|
Размыў
|
1
|
Разнатраўе
|
1
|
Разрэз Камарышкі
|
1
|
Шальчынінкай (прыпыначны пункт)
|
1
|
Раймонда
|
1
|
Райсіа Полымя
|
1
|
Р. Шавякоў
|
1
|
Шашалевіч, мастак
|
1
|
Рака Харужанка
|
1
|
Шаўль Валь
|
1
|
Шкленск
|
1
|
Пінскі індустрыяльны тэхнікум
|
1
|
Шгелярскі сельсавет
|
1
|
Швейцарская даліна, Гродна
|
1
|
Швейны завулак (Навагрудак)
|
1
|
Пірагоўскі сельсавет
|
1
|
Піраты (вёска)
|
1
|
Пісар гродскі
|
1
|
Пісар гродскі ваўкавыскі
|
1
|
Швейная вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Пісар земскі ашмянскі
|
1
|
Шашэйны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
Пінскі дзяржаўны настаўніцкі інстытут
|
1
|
Пісар земскі старадубскі
|
1
|
Шашэйная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Піцербаро
|
1
|
Піцірым (Свірыдаў)
|
1
|
Пішчыкевіч
|
1
|
Піядэрмія
|
1
|
Піянер Беларусі, газета
|
1
|
Піянерская вуліца (Іўе)
|
1
|
Піянерская вуліца (Астравец)
|
1
|
Піянерская вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Піянерская вуліца (Бярозаўка)
|
1
|
Піянерская вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Пінскі рэгімент
|
1
|
Пінскі гідратэхнікум
|
1
|
Піянерская вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Пётр Южык
|
1
|
Пётр Сяўрук
|
1
|
Школьная вуліца (Астравец)
|
1
|
Школьная вуліца (Іўе)
|
1
|
Школа № 211, Санкт-Пецярбург
|
1
|
Пётр Тышкевіч
|
1
|
Пётр Тышкевіч, кашталян смаленскі
|
1
|
Пётр Францішак Чаховіч
|
1
|
Школа фабрычна-заводскага начування
|
1
|
Школа мастацтваў інстытут Чыкага
|
1
|
Школа-інтэрнат
|
1
|
Пётр Шакола
|
1
|
Пётр Ян Чапскі
|
1
|
Пінская цэнтральная бальніца
|
1
|
Пётркаў
|
1
|
Піваварства
|
1
|
Півойці
|
1
|
Піламатэрыялы
|
1
|
Шкляніца
|
1
|
Пілястр
|
1
|
Піліп Ігнацы Чаховіч
|
1
|
Піліп Іосіфавіч Папоў
|
1
|
Піліп Богуш
|
1
|
Піліп Ян Відацкі
|
1
|
Шклянка вады
|
1
|
Пінская кангрэгацыя
|
1
|
Піянерская вуліца (Ліда)
|
1
|
ФК Тэлеоптык Бялград
|
1
|
Р. Фамічоў
|
1
|
Р. Р. Кручок
|
1
|
Р. Лакціёнаў
|
1
|
Р. Лашкевіч
|
1
|
Р. М. Васілюк
|
1
|
Р. М. Джанпаладзян
|
1
|
Р. М. Плехаў
|
1
|
Р. Міскевіч
|
1
|
Р. Нагорны
|
1
|
Р. Панамароў
|
1
|
Р. Пасевіч
|
1
|
Р. Плехаў
|
1
|
Р. Р. Гаркуша
|
1
|
Р. Р. Осцік
|
1
|
Р. Козел
|
1
|
Р. Р. Панамароў
|
1
|
Р. Р. Скамарошка
|
1
|
Р. Роджэрс
|
1
|
Р. Рохкін
|
1
|
Р. С. Вягера
|
1
|
Р. Сямук
|
1
|
Р. Тама
|
1
|
Р. У. Зубкоў
|
1
|
Р. У. Нагорны
|
1
|
Р. У. Пасевіч
|
1
|
Р. Унучка
|
1
|
Р. Ф. Фамічоў
|
1
|
Р. Кручок
|
1
|
Р. Кныш
|
1
|
Піянерскі завулак (Ашмяны)
|
1
|
Р. Б. Лакціёнаў
|
1
|
Шашэйная вуліца
|
1
|
Р. І. Кныш
|
1
|
Р. І. Козел
|
1
|
Р. І. Лашкевіч
|
1
|
Р. І. Унучка
|
1
|
Шашаляі
|
1
|
Р. І. Шавякоў
|
1
|
Р. І. Шэйка
|
1
|
Р. А. Грыбоўскі
|
1
|
Р. А. Шульман
|
1
|
Р. Б. Кацынель
|
1
|
Р. Бурштэйн
|
1
|
Р. Зубкоў
|
1
|
Р. В. Грычынавіч
|
1
|
Р. В. Міскевіч
|
1
|
Р. В. Сямук
|
1
|
Р. Васілюк
|
1
|
Р. Вягера
|
1
|
Р. Г. Валовіч
|
1
|
Р. Гаркуша
|
1
|
Р. Грыбоўскі
|
1
|
Р. Грычынавіч
|
1
|
Р. Гінзбург
|
1
|
Р. Е. Гінзбург
|
1
|
Р. Зеехафер
|
1
|
Рака Смалянка
|
1
|
Рака Шса
|
1
|
Род Ракоўскіх
|
1
|
Род Бяганскіх
|
1
|
Чэмпіянат свету па летнім біятлоне 2003
|
1
|
Чэмпіянат свету па веславанні на байдарках і каноэ 1973
|
1
|
Род Астрарогаў
|
1
|
Чэмпіянат свету па веславанні на байдарках і каноэ 1971
|
1
|
Род Асінскіх
|
1
|
Род Багаткаў
|
1
|
Род Богуш-Сестранцэвічаў
|
1
|
Род Богушаў
|
1
|
Чэмпіянат свету па веславанні на байдарках і каноэ 1970
|
1
|
Чэмпіянат свету па веславанні на байдарках і каноэ
|
1
|
Род Бучацкіх
|
1
|
Чэмпіянат свету па біятлоне 2005
|
1
|
Род Аляхновічаў
|
1
|
Род Вадынскіх
|
1
|
Род Важынскіх
|
1
|
Род Вазаў
|
1
|
Род Валіцкіх
|
1
|
Чэмпіянат Эстоніі па футболе
|
1
|
Род Весялоўскіх
|
1
|
Чэмпіянат Чэхіі па футболе 2010/2011
|
1
|
Род Вяльгорскіх
|
1
|
Род Вількоўскіх
|
1
|
Род Вільчкаў
|
1
|
Род Вірыёнаў
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы 1995 года
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы 1999
|
1
|
Род Галухоўскіх
|
1
|
Раіна з Копцяў
|
1
|
Рачны завулак (Астравец)
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы сярод юніёраў 2004
|
1
|
Рашчынскі пяхотны полк
|
1
|
Раён Спішска-Нова-Вес
|
1
|
Раён Шаля
|
1
|
Раённы аддзел народнай адукацыі
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы сярод юнакоў 2009
|
1
|
Раённыя будні
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы 2015 — кіданне молата, жанчыны
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы 2011 — бег на 1500 метраў, жанчыны
|
1
|
Раіна з Друцкіх-Горскіх
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы 2011
|
1
|
Род Азямблоўскіх
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы 2003
|
1
|
Раўскае ваяводства
|
1
|
Раўскі валун
|
1
|
Рдултоўскія
|
1
|
Роберт Курыла
|
1
|
Роберт Маскант
|
1
|
Ровенская АЭС
|
1
|
Ровіны
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы 2001
|
1
|
Род Ёдкаў
|
1
|
Род Абуховічаў, гербу «Ключ раздвоены»
|
1
|
Род Адынцоў
|
1
|
Род Гайкаў
|
1
|
Род Гараінаў
|
1
|
Раціцкая раўніна
|
1
|
Род Мнішкаў
|
1
|
Род Летаваў
|
1
|
Чэмпіянат СССР па веславанні на байдарках і каноэ 1970
|
1
|
Чэмпіянат СССР па веславанні на байдарках і каноэ 1969
|
1
|
Род Манівідаў
|
1
|
Чэмпіянат Расіі па хакеі з шайбай 2004-2005
|
1
|
Род Мацкевічаў
|
1
|
Чэмпіянат Расіі па хакеі з шайбай
|
1
|
Чэмпіянат Расіі па футболе 2002
|
1
|
Род Маўрасаў
|
1
|
Род Мержаеўскіх
|
1
|
Род Млечкаў
|
1
|
Род Мялешкаў
|
1
|
Род Ласкарысаў
|
1
|
Род Мілашэўскіх
|
1
|
Род Мінейкаў
|
1
|
Чэмпіянат Расіі па лёгкай атлетыцы 2015
|
1
|
Чэмпіянат Малдовы па футболе 2005/2006
|
1
|
Род Неміровічаў
|
1
|
Род Обрынскіх
|
1
|
Род Оштарпаў
|
1
|
Род Падбейпецічаў
|
1
|
Чэмпіянат Малдовы па футболе 2004/2005
|
1
|
Род Пакошаў
|
1
|
Чэмпіянат Малдовы па футболе 2003/2004
|
1
|
Род Пуцятаў
|
1
|
Род Ленскіх
|
1
|
Чэмпіянат СССР па веславанні на байдарках і каноэ 1972
|
1
|
Род Гарцінгаў
|
1
|
Чэмпіянат СССР па футболе 1983
|
1
|
Род Грыгаровічаў
|
1
|
Род Грымалаў
|
1
|
Род Дамброўскіх
|
1
|
Чэмпіянат Чэхіі па футболе 2009/2010
|
1
|
Род Данілевічаў
|
1
|
Род Дашковічаў
|
1
|
Род Даўгялаў
|
1
|
Чэмпіянат Чэхіі па футболе
|
1
|
Чэмпіянат Славакіі па футболе 2016/2017
|
1
|
Род Друцкі-Любецкіх
|
1
|
Чэмпіянат Славакіі па футболе
|
1
|
Чэмпіянат СССР па футболе 1982
|
1
|
Род Крыдаляў
|
1
|
Чэмпіянат СССР па футболе
|
1
|
Род Жабаў
|
1
|
Род Жаўтоўскіх
|
1
|
Род Задарноўскіх
|
1
|
Род Кабылінскіх
|
1
|
Род Карніцкіх
|
1
|
Род Карповічаў
|
1
|
Чэмпіянат СССР па веславанні на байдарках і каноэ 1973
|
1
|
Род Кацэнэленбогенаў
|
1
|
Род Кашчыцаў
|
1
|
Род Керсноўскіх
|
1
|
Род Котвічаў
|
1
|
Рачная вуліца (Ліда)
|
1
|
Рацыяналізатар
|
1
|
Рака Ядкін
|
1
|
Рапнінская капліца
|
1
|
Рамантызм ў музыцы
|
1
|
Раманія Скамарошка
|
1
|
Чэнстахоўскі тэхнічны ўніверсітэт
|
1
|
Рамбалцішкі
|
1
|
Раменскі павет
|
1
|
Рамонкавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Рампрыбор
|
1
|
Чэнстахоўская ікона Божае Маці
|
1
|
Рамэа і Джульета (балет Пракоф’ева)
|
1
|
Раневічы
|
1
|
Раперсвіль, Швейцарыя
|
1
|
Рап’ёўка
|
1
|
Раман Юркоўскі
|
1
|
Чэмпіянату Венгрыі па футболе
|
1
|
Расенскі піярскі калегіум
|
1
|
Раскiданае гняздо
|
1
|
Раскосы
|
1
|
Раслякі (Ліда)
|
1
|
Чэмпіянат свету па хакеі з шайбай 2011 года
|
1
|
Чэмпіянат свету па хакеі з шайбай 2009 года
|
1
|
Раставанне
|
1
|
Растоўскі акадэмічны тэатр драмы імя М. Горкага
|
1
|
Растоўскі тэатр драмы імя М. Горкага
|
1
|
Расцеўшчына
|
1
|
Расціслаў Іванавіч Бразінскі
|
1
|
Чэрапны паказальнік
|
1
|
Чэрвеньская вуліца (Ліда)
|
1
|
Расійскае біблейскае таварыства
|
1
|
Раман Алізаровіч
|
1
|
Ш. Аджынджал
|
1
|
Ракавіна (архітэктура)
|
1
|
Ракетных войсках стратэгічнага прызначэння Узброеных сіл СССР
|
1
|
Ракетныя войскі стратэгічнага прызначэння
|
1
|
Раклёўцы (значэнні)
|
1
|
Раковіч
|
1
|
Чэслаў камень Воранаўскі
|
1
|
Чэслаў камень
|
1
|
Ракітавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Чэслаў Шмігіра
|
1
|
Ракішкі (значэнні)
|
1
|
Раман Антонавіч Лахніцкі
|
1
|
Чэрнушкінскі валун
|
1
|
Чэслаў Станіслававіч Кірвель
|
1
|
Чэслаў Згажэльскі
|
1
|
Раман Бярнацкі
|
1
|
Чэслаў Грабоўскі
|
1
|
Раман Віктаравіч Самкін
|
1
|
Раман Дурко
|
1
|
Раман Крыштаф Корсак
|
1
|
Раман Ляхніцкі
|
1
|
Раман Пікуль
|
1
|
Раман Рачко
|
1
|
Раман Унучка
|
1
|
Раман Фамін
|
1
|
Расціслаў Гарошка
|
1
|
Расійская Прэм’ер-ліга 2004
|
1
|
Рацлавіцкая панарама
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2001
|
1
|
Ратгерскі ўніверсітэт
|
1
|
Ратенбург
|
1
|
Ратніца
|
1
|
Ратуша (Ліда)
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2010 – бег на 1500 метраў, жанчыны
|
1
|
Ратушная плошча (Вялікая Бераставіца)
|
1
|
Рафал Доўнар
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2010
|
1
|
Рафал Малішэўскі
|
1
|
Рафал Садоўскі
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2003
|
1
|
Рафал Юзаф Яленскі
|
1
|
Расійскі ўніверсітэт тэатральнага мастацтва
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы сярод юніёраў 2012
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы сярод юніёраў 2008
|
1
|
Рафаловіч
|
1
|
Рафаэль Мардэхай Барышанскі
|
1
|
Рафаіл Грабоўскі
|
1
|
Рафаіл Уладзіміравіч Зотаў
|
1
|
Рахель Блувштэйн
|
1
|
Рахель Кацнельсон
|
1
|
Рахель з Бжастоўскіх
|
1
|
Рахеля Тэрэза з Выгоўскіх
|
1
|
Рахеля дэ Раес
|
1
|
Рахматыхуда Хайбараў
|
1
|
Ратагол
|
1
|
Расійскі нацыянальны даследчы медыцынскі інстытут імя М. І. Пірагова
|
1
|
Чэмпіянат свету па хакеі з шайбай 2008 года
|
1
|
Чэмпіянат свету па мастацкай гімнастыцы 2009
|
1
|
Чэмпіянат свету па плаванні на кароткай вадзе
|
1
|
Расійская акадэмія дзяржаўнай службы пры Прэзідэнце Расійскай Федэрацыі
|
1
|
Расійская акадэмія дзяржаўнай службы пры прэзідэнце Расійскай Федэрацыі
|
1
|
Расійская акадэмія мастацтваў
|
1
|
Расійская акадэмія музыкі
|
1
|
Расійская акадэмія народнай гаспадаркі і дзяржаўнай службы пры Прэзідэнце Расійскай Федэрацыі
|
1
|
Расійская акадэмія прыродазнаўчых навук
|
1
|
Расійская акадэмія сельскагаспадарчых навук
|
1
|
Расійская гісторыя, праца М. М. Карамзіна
|
1
|
Расійская дзяржаўная бібліятэка
|
1
|
Расійская дэмакратычная партыя
|
1
|
Расійская медыка-тэхнічная акадэмія
|
1
|
Расійскі музей імператара Аляксандра III
|
1
|
Расійская медыцынская непрарыўнай прафесійнай адукацыі
|
1
|
Расійская праваслаўная царква
|
1
|
Расійская імперыя, Польшча
|
1
|
Расійскі дзяржаўны аграрны завочны ўніверсітэт
|
1
|
Расійскі дзяржаўны архіў літаратуры і мастацтва
|
1
|
Расійскі дзяржаўны банк
|
1
|
Расійскі дзяржаўны ваенна-гістарычны архіў
|
1
|
Расійскі дзяржаўны гістарычны архіў
|
1
|
Расійскі дзяржаўны педагагічны ўніверсітэт імя А. І. Герцэна
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2012 — бег на 1500 метраў, жанчыны
|
1
|
Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2012
|
1
|
Расійскі дэпартамент геральдыкі
|
1
|
Сastrum doloris
|
1
|
СА РАН
|
1
|
Старосты смаленскія
|
1
|
Соф'я Чартарыйская
|
1
|
Сонечная вуліца (Масты)
|
1
|
Сонечны бераг (санаторый)
|
1
|
Сонечны завулак (Іўе)
|
1
|
Чыгуначная вуліца (Ліда)
|
1
|
Сонечны завулак (Ашмяны)
|
1
|
Сонечны завулак (Масты)
|
1
|
Сортнасеннегародніна
|
1
|
Соф'я Дзмітрыеўна
|
1
|
Соф'я Святаполк-Мірская
|
1
|
Соф'я Сямёнаўна
|
1
|
Соф'я Сямёнаўна Алелькаўна
|
1
|
Соф'я Ягелонка
|
1
|
Сонечная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Соф'я з Касакоўскіх
|
1
|
Чыгуначная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Соф’я Гальшанская (мюзікл)
|
1
|
Чыгуначная вуліца (Астравец)
|
1
|
Чувашская АССР
|
1
|
Соф’я Мінейка
|
1
|
Чувашграмадзянпраект
|
1
|
Чортава гара Парэцкая
|
1
|
Чорныя парэчкі
|
1
|
Соф’я Феліцыя з Каменскіх
|
1
|
Чорны бабёр
|
1
|
Сонечная вуліца (Ліда)
|
1
|
Сонечная вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Соф’я з Белазораў
|
1
|
Сноп
|
1
|
Смаргонская цэнтральная раённая бальніца
|
1
|
Смаргонскі лясгас
|
1
|
Смаргонскі раён, Астравецкі раён
|
1
|
Смаргонскі раён, Астравецкі раён, Мядзельскі раён
|
1
|
Чыгуначная вуліца (Масты)
|
1
|
Смаргонь (значэнні)
|
1
|
Смехам па галаве
|
1
|
Смольчыцы
|
1
|
Смілавіцкі дзяржаўны аграрны каледж
|
1
|
Смілавіцкі сельскагаспадарчы тэхнікум
|
1
|
Снайпер. Зброя адплаты
|
1
|
Сноўскія
|
1
|
Сонечная вуліца (Астравец)
|
1
|
Сняжана Віктараўна Куратчык
|
1
|
Сняжыцкі
|
1
|
Собалева
|
1
|
Собекі
|
1
|
Содзень
|
1
|
Сойм 1729 года
|
1
|
Сойм 1773-1775 гадоў
|
1
|
Соймавы маршалак
|
1
|
Сокал (значэнні)
|
1
|
Сокал Война
|
1
|
Сольская воласць
|
1
|
Сонечная вуліца (Іўе)
|
1
|
Чорны Луг (хутар)
|
1
|
Чорная панна Нясвіжа
|
1
|
Смаргонскае вікарыяцтва
|
1
|
Спартовая вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Соф’я з Юдыцкіх
|
1
|
Соф’я са Святаполк-Чацвярцінскіх
|
1
|
Часовае павышэнне
|
1
|
Союзное государство, часопіс
|
1
|
Спадчына (аб’яднанне)
|
1
|
Спамаш
|
1
|
Спартак-Наварусь
|
1
|
Часовае кіраўніцтва (Гродна)
|
1
|
Спартак (кінатэатр, Віцебск)
|
1
|
Спартак Масква, хакейны клуб
|
1
|
Спартак Санкт-Пецярбург
|
1
|
Спартовы 1-ы завулак (Навагрудак)
|
1
|
Часовая рада ВКЛ
|
1
|
Спартовы 2-і завулак (Навагрудак)
|
1
|
Спартовы 3-і завулак (Навагрудак)
|
1
|
Спартовы 4-ы завулак (Навагрудак)
|
1
|
Спартовы 5-ы завулак (Навагрудак)
|
1
|
Часлаў Міхневіч
|
1
|
Спартовы 6-ы завулак (Навагрудак)
|
1
|
Спартовы 7-ы завулак (Навагрудак)
|
1
|
Спартыўная вуліца (Астравец)
|
1
|
Спартыўная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Спартыўная вуліца (Ліда)
|
1
|
Спартыўная гімнастыка на летніх Алімпійскіх гульнях 1964
|
1
|
Спартыўная зала
|
1
|
Соф’я з Храпавіцкіх
|
1
|
Часовы ўрад ВКЛ
|
1
|
Чорная Панна
|
1
|
Член-карэспандэнт Беларускага акадэмічнага цэнтра Міжнароднай акадэміі архітэктуры
|
1
|
Чорнаалешнікі
|
1
|
Чопчыц
|
1
|
Соф’я з Галоўчынскіх
|
1
|
Соф’я з Дабжанскіх
|
1
|
Члухаўскае староства
|
1
|
Соф’я з Даніловічаў
|
1
|
Член Амерыканскай акадэміі мастацтваў і навук
|
1
|
Соф’я з Друцкіх-Горскіх
|
1
|
Соф’я з Дэмбоўскіх
|
1
|
Член-карэспандэнт РАН
|
1
|
Член-карэспандэнт Беларускай акадэміі адукацыі
|
1
|
Член-карэспандэнт АСГН БССР
|
1
|
Часовы ўрад Вялікага Княства Літоўскага
|
1
|
Соф’я з Каліноўскіх
|
1
|
Чворак
|
1
|
Чашчаўляны вуліца (Гродна)
|
1
|
Чашнік слонімскі
|
1
|
Чашнік новагародскі
|
1
|
Соф’я з Мацкевічаў
|
1
|
Соф’я з Морскіх
|
1
|
Чашнік лідскі
|
1
|
Чашнік каронны
|
1
|
Чачэнскі дзяржаўны тэатр юнага гледача
|
1
|
Чатыры нядзелі
|
1
|
Соф’я з Радзівілаў
|
1
|
Чыгуначная вуліца (Свіслач)
|
1
|
Смалянінава
|
1
|
Спартыўная хадзьба на 10 кіламетраў
|
1
|
Чырвонаармейская вуліца (Свіслач)
|
1
|
Скоржыцкі валун
|
1
|
Чырвонаармейскі завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
Скразная вуліца (Ліда)
|
1
|
Скразная даліна
|
1
|
Чырвонаармейскі завулак (Астравец)
|
1
|
Скрыбаўцы (значэнні)
|
1
|
Скрыжаль
|
1
|
Скрыня
|
1
|
Скрыпень жалезістасцябловы
|
1
|
Скрыпень чырванеючы
|
1
|
Скрыпка дрыгвы
|
1
|
Чырвонаармейская вуліца (Масты)
|
1
|
Чырвонаармейскі завулак (Ліда)
|
1
|
Скумін Тышкевіч
|
1
|
Скуміны
|
1
|
Скідальскі дзяржаўны сельскагаспадарчы прафесійны ліцэй
|
1
|
Скідзель (значэнні)
|
1
|
Скідзельскі (агракамбінат)
|
1
|
Скірсціны (значэнні)
|
1
|
Слабадскія могілкі (Ліда)
|
1
|
Слабозія-Рашкаў
|
1
|
Славалюб Муслін
|
1
|
Чырвонаармейская вуліца (Ліда)
|
1
|
Славацкая Сацыялістычная Рэспубліка
|
1
|
Чырвонаармейская вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Скашэўскія
|
1
|
Чырвонаармейскі завулак (Навагрудак)
|
1
|
Славы вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Чырвоны сцяг
|
1
|
Сергіева Прыморская пустынь
|
1
|
Чыстае неба–2003
|
1
|
Сергій (патрыярх Маскоўскі)
|
1
|
Чыстае неба – 2003
|
1
|
Серыя D
|
1
|
Серэ (Францыя)
|
1
|
Сесія
|
1
|
Скабейка
|
1
|
Скаварада (Іўеўскі раён)
|
1
|
Скамарох
|
1
|
Скамарошчанка
|
1
|
Скарбек-Важынскія
|
1
|
Скачок у даўжыню
|
1
|
Чырвоны завулак (Ашмяны)
|
1
|
Чырвоны Бор, Іўеўскі раён
|
1
|
Чырвоная зорка, кінатэатр
|
1
|
Скарбнік гарадзенскі
|
1
|
Чырвоная вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Скарбовая камісія Вялікага Княства Літоўскага
|
1
|
Скародыстык
|
1
|
Чырвонаслабодская рудня
|
1
|
Скаронаў канал
|
1
|
Скачкі з шастом
|
1
|
Чырвонагвардзейская вуліца (Ліда)
|
1
|
Скачок з тычкай
|
1
|
Чырвонаармейская вуліца (Бярозаўка)
|
1
|
Славяназнавец
|
1
|
Смаленскі рынак
|
1
|
Чыгуначны завулак (Гродна)
|
1
|
Служебная:Источники книг/9785448328206
|
1
|
Слухавое акно
|
1
|
Слухавыя вокны
|
1
|
Слухавіцкая вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Чыгірынка (зона адпачынку)
|
1
|
Слуцкая настаўніцкая семінарыя
|
1
|
Чыгуначны раён (Віцебск)
|
1
|
Слуцкая шаша (Мінск)
|
1
|
Слуцкі Зборны Батальён
|
1
|
Слуцкі мясакамбінат
|
1
|
Чыгуначны завулак (Ліда)
|
1
|
Слыхавыя вокна
|
1
|
Слонімскі раённы Савет дэпутатаў
|
1
|
Сляповiч, Д.
|
1
|
Слівовая вуліца (Ліда)
|
1
|
Сліж (значэнні)
|
1
|
Чыгуначны завулак (Астравец)
|
1
|
Слізень (значэнні)
|
1
|
Чыгуначны вакзал (Гродна)
|
1
|
Смаленская брама, Гродна
|
1
|
Смаленская бітва
|
1
|
Смаленскі аблвыканкам
|
1
|
Смаленскі епіскап
|
1
|
Смаленскі завод халадзільнікаў
|
1
|
Смаленскі педінстытут
|
1
|
Слуга двух гаспадароў
|
1
|
Слонімскі райвыканкам
|
1
|
Славянафіл
|
1
|
Слонімская вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Славянскі Базар
|
1
|
Чырвонаармейская вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Следы апостолов
|
1
|
Слепіца
|
1
|
Слонім (значэнні)
|
1
|
Слоніммэбля
|
1
|
Слонімскае духоўнае вучылішча
|
1
|
Слонімскае княства
|
1
|
Чырвонаармейская вуліца (Астравец)
|
1
|
Чырвонаармейская вуліца (Іўе)
|
1
|
Слонімская беларуская настаўніцкая семінарыя
|
1
|
Слонімская епархія
|
1
|
Чыжуны (значэнні)
|
1
|
Слонімская настаўніцкая семінарыя
|
1
|
Чырванафлоцкі завулак (Масты)
|
1
|
Слонімская раённая антыфашысцкая арганізацыя
|
1
|
Слонімская староства
|
1
|
Слонімская турма
|
1
|
Слонімская ўзбуйненая друкарня
|
1
|
Слонімскі беларускі драматычны тэатр
|
1
|
Слонімскі дзяржаўны прафесійна-тэхнічны каледж сельскагаспадарчай вытворчасці
|
1
|
Слонімскі павет, Польская Рэспубліка
|
1
|
Чырванафлоцкая вуліца (Масты)
|
1
|
Чыпаліна (балет)
|
1
|
Чыноўнік
|
1
|
Спартыўная хадзьба
|
1
|
Спартыўная хадзьба на 20 кіламетраў
|
1
|
Сербянішкі
|
1
|
Стаповіч
|
1
|
Станіслаў Шрэнскі
|
1
|
Чаркаскае староства
|
1
|
Станіслаў Шэптыцкі
|
1
|
Станіслаў Юрый Радзівіл
|
1
|
Станіслаў Якаўлевіч Талунціс
|
1
|
Станіслаў Яленскі
|
1
|
Станіслаў Ян Ябланоўскі
|
1
|
Станіслаў Янавіч Забярэзінскі
|
1
|
Станіслаў Янавіч Пазняк
|
1
|
Станіслаў Ястржэмбскі
|
1
|
Станіца
|
1
|
Старавеская воласць
|
1
|
Станіслаў Холснер
|
1
|
Старадарожскі гісторыка-этнаграфічны музей
|
1
|
Чарамісінаўскі раён
|
1
|
Старадубскі павет (Расійская імперыя)
|
1
|
Старажытнарускае мастацтва
|
1
|
Старажытны дуб, Астравецкі раён
|
1
|
Стараканстантынаў
|
1
|
Старамодная камедыя
|
1
|
Чарадзейная казка
|
1
|
Старасельна
|
1
|
Стараста курклеўскі
|
1
|
Стараста якіскі
|
1
|
Станіслаў Швірко
|
1
|
Станіслаў Хербст
|
1
|
Чапкяляй
|
1
|
Станіслаў Сабескі
|
1
|
Станіслаў Палубінскі
|
1
|
Чарлёна (значэнні)
|
1
|
Станіслаў Патоцкі, 1776—1830
|
1
|
Станіслаў Прушынскі
|
1
|
Станіслаў Пятровіч Хілінскі
|
1
|
Станіслаў Пілатовіч
|
1
|
Станіслаў Ратамскі
|
1
|
Чарльз Карнуоліс
|
1
|
Станіслаў Рубшыс
|
1
|
Станіслаў Рупшыс
|
1
|
Чарлз Камерон
|
1
|
Станіслаў Садальскі
|
1
|
Станіслаў Фларыян Патоцкі
|
1
|
Чаркова
|
1
|
Станіслаў Садоўскі
|
1
|
Станіслаў Сак
|
1
|
Станіслаў Сапоцька
|
1
|
Станіслаў Сарэла
|
1
|
Чаркескі рускі драматычны тэатр
|
1
|
Станіслаў Солтык
|
1
|
Станіслаў Станіслававіч Кішка
|
1
|
Станіслаў Судроўскі
|
1
|
Станіслаў Сулістроўскі
|
1
|
Станіслаў Тарла
|
1
|
Станіслаў Уласевіч
|
1
|
Старая Весь (значэнні)
|
1
|
Старая сінагога (Вільнюс)
|
1
|
Станіслаў Мікалаевіч Пятковіч
|
1
|
Чабаровая вуліца (Ліда)
|
1
|
Староста рабштынскі
|
1
|
Староста салецкі
|
1
|
Староста скірстымонскі
|
1
|
Староста суражскі
|
1
|
Чайка, аповесць
|
1
|
Староста тыкоцінскі
|
1
|
Староста філіпаўскі
|
1
|
Староста цырынскі
|
1
|
Староста чарненскі
|
1
|
Староста ўцянскі
|
1
|
Старосты аранскія
|
1
|
ЧК
|
1
|
Староста прэнскі
|
1
|
Старосты вялёнскія
|
1
|
Старосты віцебскія
|
1
|
Ч. Шмігіра
|
1
|
Старосты даўгоўскія
|
1
|
Старосты драгічынскія
|
1
|
Старосты казуньскія
|
1
|
Старосты маладкоўскія
|
1
|
Ч. Ф. Шмігіра
|
1
|
Старосты пунскія
|
1
|
Старосты сакалоўскі
|
1
|
Ч. Б. Ашукоўская
|
1
|
Ч. Ашукоўская
|
1
|
Чаклун і Румба / Другая памылка сапёра
|
1
|
Староста перавальскі
|
1
|
Старжэнскія
|
1
|
Староста жыжморскі
|
1
|
Старое Ляўкова
|
1
|
Староста барысаўскі
|
1
|
Староста бельскі
|
1
|
Чангарскія ўмацаванні
|
1
|
Староста бускі
|
1
|
Чамялынскае вадасховішча
|
1
|
Староста веліжскі
|
1
|
Староста вяляціцкі
|
1
|
Чамерская воласць
|
1
|
Староста гродзенскі
|
1
|
Староста дзевянішскі
|
1
|
Староста кобрынскі
|
1
|
Староста парчэўскі
|
1
|
Чалябінскі медыцынскі інстытут
|
1
|
Староста кокенгаўзенскі
|
1
|
Староста крычаўскі
|
1
|
Чалавек года Віцебшчыны
|
1
|
Староста львоўскі
|
1
|
Староста лінгоўскі
|
1
|
Староста манцюнскі
|
1
|
Староста маркаўскі
|
1
|
Староста моўчадскі
|
1
|
Чалавек года Беларусі
|
1
|
Староста міжэвіцкі
|
1
|
Староста неманойцкі
|
1
|
Станіслаў Мікалаевіч Шэмет
|
1
|
Чарназёмаў
|
1
|
Спартыўная хадзьба на 5000 метраў
|
1
|
Ст.ст.
|
1
|
Спіс дэпутатаў НС РБ 4-га склікання
|
1
|
Спіс кіраўнікоў Трансільваніі
|
1
|
Спіс людзей, якія атрымалі ганаровае грамадзянства Францыі падчас Французскай рэвалюцыі
|
1
|
Чаротавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Спіс членаў Савета Рэспублікі Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь 3-га склікання
|
1
|
Спіс членаў Савета Рэспублікі Нацыянальнага сходу Рэспублікі Беларусь 4-га склікання
|
1
|
Чаромхавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Спітакскі раён
|
1
|
Чарнічная вуліца (Ліда)
|
1
|
Спічастае акно
|
1
|
Спічастая арка
|
1
|
Чарнігаўскі епіскап
|
1
|
Спіс гарадоў рускіх далёкіх і блізкіх
|
1
|
Стадыён «Нёман», Масты
|
1
|
Стадыён «Старт», Ліда
|
1
|
Стайні
|
1
|
Сталавіцкая камандорыя Мальтыйскага ордэна
|
1
|
Сталовыя маёнткі
|
1
|
Сталярка
|
1
|
Сталінградскае ваенна-авіяцыйнае вучылішча лётчыкаў
|
1
|
Сталінградскае ваеннае авіяцыйнае вучылішча
|
1
|
Сталінскі шлях
|
1
|
Сталічны рэгіён Сант’яга
|
1
|
Стан, сацыяльная група
|
1
|
Станеўскі (значэнні)
|
1
|
Спіс дэпутатаў НС РБ 2-га склікання
|
1
|
Спіс аэрапортаў
|
1
|
Станкавы кулямёт
|
1
|
Спецыяльны госць Парламенцкай асамблеі Савета Еўропы
|
1
|
Спартыўны завулак (Іўе)
|
1
|
Спартыўны завулак (Астравец)
|
1
|
Спартыўны завулак (Ашмяны)
|
1
|
Спартыўны завулак (Ліда)
|
1
|
Спас Нерукатворны
|
1
|
Спаса-Праабражэнская царква (Воўпа)
|
1
|
Спаса-Праабражэнская царква (Райца)
|
1
|
Спаса–Праабражэнская царква (Райца)
|
1
|
Спевы
|
1
|
Спецпраектрэстаўрацыя
|
1
|
Спецыяльная прэмія Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь дзеячам культуры і мастацтва
|
1
|
Спецыяліст у галіне інфарматыкі
|
1
|
Спіс аб’ектаў Сусветнай спадчыны ЮНЕСКА ў Паўночнай Амерыцы
|
1
|
Сплін
|
1
|
Спорткамітэт Беларусі
|
1
|
Справа XYZ
|
1
|
Чарэйска-ружанская лінія роду Сапегаў
|
1
|
Спражкі
|
1
|
Спраўнік
|
1
|
Спрынт
|
1
|
Спуша
|
1
|
Спяваюць жаваранкі
|
1
|
Чарчэнне
|
1
|
Спінальная мышачная атрафія
|
1
|
Спіс аб'ектаў названых у гонар Тадэвуша Касцюшкі
|
1
|
Станка Нарушэвіч
|
1
|
Чарнігаўская абласная прэмія імя Міхайлы Кацюбінскгаа
|
1
|
Чарнаморскае ўзбярэжжа Расіі
|
1
|
Станіслаў Курч
|
1
|
Станіслаў Давойнавіч
|
1
|
Чарнобыльскі вецер
|
1
|
Чарненне
|
1
|
Станіслаў Ежы Мнішак
|
1
|
Станіслаў Забярэзінскі
|
1
|
Станіслаў Казімір Сапега
|
1
|
Станіслаў Калінін
|
1
|
Станіслаў Караль Лужэцкі
|
1
|
Станіслаў Караль Радзівіл
|
1
|
Станіслаў Касцялкоўскі
|
1
|
Станіслаў Костка
|
1
|
Станіслаў Кучынскі
|
1
|
Станіслаў Граховяк
|
1
|
Станіслаў Кішка, ваяводзіч віцебскі
|
1
|
Станіслаў Ледухоўскі
|
1
|
Станіслаў Леў Сапега-Ваявода
|
1
|
Станіслаў Любамірскі
|
1
|
Станіслаў Любамірскі, ваявода кіеўскі
|
1
|
Станіслаў Люцыянавіч Бурч
|
1
|
Станіслаў Лянцкаронскі, гетман
|
1
|
Станіслаў Мантоўт
|
1
|
Чарнаруч
|
1
|
Станіслаў Мараўскі
|
1
|
Станіслаў Маршалкевіч
|
1
|
Станіслаў Марыя Залускі
|
1
|
Станіслаў Грахоўскі
|
1
|
Станіслаў Грабоўскі
|
1
|
Станковая графіка
|
1
|
Станіслава Тэкля з Прушынскіх
|
1
|
Чарнуха (значэнні)
|
1
|
Станковы жывапіс
|
1
|
Станцыйная вуліца (Масты)
|
1
|
Чарнолессе
|
1
|
Станцыя Качкі
|
1
|
Станцыі
|
1
|
Чарнобыльскі шлях-96
|
1
|
Станька Судзівоевіч
|
1
|
Станіслава Іосіфаўна Шушко
|
1
|
Станіслава Антонаўна Буйло
|
1
|
Станіслава Звалінская
|
1
|
Станіслава Тэрэза з Агінскіх
|
1
|
Станіслаў Гоўвальт
|
1
|
Станіслава з Ходзькаў
|
1
|
Станіславаўскі езуіцкі калегіум
|
1
|
Станіславоўскае ваяводства
|
1
|
Станіславоўскія кафельныя майстэрні
|
1
|
Станіслаў Ільініч
|
1
|
Станіслаў Абрамовіч
|
1
|
Станіслаў Алендскі (сын Януша)
|
1
|
Станіслаў Баніфацы Красінскі
|
1
|
Станіслаў Бельскі
|
1
|
Станіслаў Бохвіц
|
1
|
Станіслаў Вайніловіч
|
1
|
Станіслаў Валовіч
|
1
|
Сергий (Воскресенский)
|
1
|
Сербская акадэмія навук і мастацтваў
|
1
|
СВК
|
1
|
Сафія Ганна з Вішнявецкіх
|
1
|
Сасаўскі павет
|
1
|
Сасновая вуліца (Іўе)
|
1
|
Сасновая вуліца (Астравец)
|
1
|
Сасновая вуліца (Бярозаўка)
|
1
|
Сасновая вуліца (Ліда)
|
1
|
Сасноўскія
|
1
|
Сасуды
|
1
|
Сатан
|
1
|
Сатан (Квебек)
|
1
|
Сатарога, Нью-Ёрк
|
1
|
Сатурн-1991 Санкт-Пецярбург
|
1
|
Сафія Даратэя Браўншвайг-Цэльская
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе сярод жанчын 2008/2009
|
1
|
Сафія Даратэя Марыя Пруская
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе сярод жанчын 2006/2007
|
1
|
Сафія Налкоўская
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе сярод жанчын 2005/2006
|
1
|
Сафія Юр'еўна Хадкевіч
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе сярод жанчын 2004/2005
|
1
|
Сафія Ягелонка
|
1
|
Сацыяльная сфера
|
1
|
Сацыяльная фантастыка
|
1
|
Сацыялістычная вуліца (Іўе)
|
1
|
Сацыялістычная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе сярод жанчын 2007/2008
|
1
|
Сартавальная вуліца (Гомель)
|
1
|
Сацыялістычная вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Санкт-Пецярбургскі інстытут гісторыіі РАН
|
1
|
Сан-Паульская и Бразильская епархия
|
1
|
Сандамірскі павет
|
1
|
Сандармох
|
1
|
Сандэй Адэладжа
|
1
|
Санкрыстыя
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 1992
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе сярод жанчын 2020/2021
|
1
|
Санкт-Пецярбургская медыцынская акадэмія паслядыпломнай адукацыі
|
1
|
Санкт-Пецярбургская і Ладажская епархія
|
1
|
Санкт-Пецярбургскі дзяржаўны архітэктурна-будаўнічы універсітэт
|
1
|
Санкт-Пецярбургскі політэхнічны інстытут
|
1
|
Санктуарый
|
1
|
Сарочкін
|
1
|
Саннікава (Алтайскі край)
|
1
|
Сансон д'Абэвіль-бацька
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе сярод жанчын 2011/2012
|
1
|
Сапоцкінская сінагога
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе сярод жанчын 2010/2011
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе сярод жанчын 2009/2010
|
1
|
Сара Ліўні
|
1
|
Сарай-Берке
|
1
|
Саратаўскае вышэйшае ваеннае каманднае Чырванасцяжнае вучылішча МУС СССР імя Ф. Э. Дзяржынскага
|
1
|
Саратаўскі ваенны інстытут войскаў нацыянальнай гвардыі Расійскай Федэрацыі
|
1
|
Саратога
|
1
|
Сарнія Стынг
|
1
|
Сацыялістычная вуліца (Ліда)
|
1
|
Сацыялістычны завулак (Іўе)
|
1
|
Самуіл Статкевіч
|
1
|
Свет на дваіх
|
1
|
Св. Францішак з Асізі
|
1
|
Св. Юзаф
|
1
|
Св. Юзэф
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе сярод жанчын 1999/2000
|
1
|
Свабодная эканамічная зона «Мінск»
|
1
|
Свабодны Салігорск (газета)
|
1
|
Свабодны агент
|
1
|
Свае людзі — згода будзе
|
1
|
Свайгінскі оз
|
1
|
Свента Ліпка
|
1
|
Свет Евангелия
|
1
|
Светлая (Гродзенскі раён)
|
1
|
Св. Тэрэза
|
1
|
Светлая вуліца (Астравец)
|
1
|
Светлая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Светлая вуліца (Ліда)
|
1
|
Светлая вуліца (Масты)
|
1
|
Светлы шлях (газета)
|
1
|
Свой Лад (белютэнь)
|
1
|
Свядомасць, філасофія
|
1
|
Свянцянская павятовая школа
|
1
|
Свярдаблпраект
|
1
|
Свярдлаблпраект
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе сярод жанчын 1998/1999
|
1
|
Свярдлоўская ваенная акруга
|
1
|
Св. Францыск
|
1
|
Св. Войцех
|
1
|
Сашнікі
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе сярод жанчын 2001/2002
|
1
|
Саюз беларусаў у Бельгіі
|
1
|
Саюз вольных палякаў
|
1
|
Саюз дабрабыт
|
1
|
Саюз кампазітараў Украіны
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе сярод жанчын 2003/2004
|
1
|
Саюз літоўскіх нацыяналістаў
|
1
|
Саюз палякаў беларускіх ускраін
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе сярод жанчын 2002/2003
|
1
|
Саюз польскіх інжынераў-чыгуначнікаў
|
1
|
Саюз прафесійных саюзаў
|
1
|
Саюз пісьменнікаў Саюзнай дзяржавы
|
1
|
Саюз рускага народа
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе сярод жанчын 2000/2001
|
1
|
Саюз рускіх мастакоў
|
1
|
Саюз хрысціян веры евангельскай
|
1
|
Саюз юрыстаў Беларусі
|
1
|
Саюзмашпраект
|
1
|
Саюзпраммантаж
|
1
|
Саянкова
|
1
|
Саіід-Ахмед
|
1
|
Саўгасны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
Саўгасны завулак (Ліда)
|
1
|
Саўл Маркавіч Свярдлоў
|
1
|
Саўна
|
1
|
Сберкаса
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 1993/1994
|
1
|
Самуіл Магілевер
|
1
|
Свярдлоўскчыгпраект
|
1
|
Сагоддзя
|
1
|
Савецкая вуліца (Свіслач)
|
1
|
Савецкая вуліца (Слонім)
|
1
|
Савецкая вуліца (Смаргонь)
|
1
|
Савецкі завулак (Іўе)
|
1
|
Савецкі завулак (Ашмяны)
|
1
|
Савецкі завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
Савянкоў
|
1
|
Савініч
|
1
|
Савіцкія (Жабінкаўскі раён)
|
1
|
Савіцкія герба «Халева»
|
1
|
Сагалаў
|
1
|
Садаводчая вуліца (Ліда)
|
1
|
Савецкая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Садовая вуліца (Іўе)
|
1
|
Садовая вуліца (Астравец)
|
1
|
Садовая вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Садовая вуліца (Бярозаўка)
|
1
|
Садовая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Садовая вуліца (Ліда)
|
1
|
Садовая вуліца (Масты)
|
1
|
Садовая вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Садовая вуліца (Свіслач)
|
1
|
Садовы завулак (Іўе)
|
1
|
Садовы завулак (Бярозаўка)
|
1
|
Садовы завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
Савецкая вуліца (Масты)
|
1
|
Савецкая вуліца (Бярозаўка)
|
1
|
Садовы завулак (Масты)
|
1
|
Сабака на сене
|
1
|
СД
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2008/2009
|
1
|
СК ФПБ
|
1
|
СКА-Растоў-на-Доне
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2007/2008
|
1
|
СКА Мінск (валейбольны клуб)
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2006/2007
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2005/2006
|
1
|
СССР, Беларусь, Расія
|
1
|
СТА
|
1
|
СУ-122
|
1
|
Сабакі, п'еса
|
1
|
Савецкая вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Сабатаж
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2004/2005
|
1
|
Сабор Аляксандра Неўскага (Парыж)
|
1
|
Сабор Пакрова Багародзіцы (Гродна)
|
1
|
Сабор Пакрова Багародзіцы на Рагожскіх могілках
|
1
|
Сабор Успення Багародзіцы (Ташкент)
|
1
|
Сава (Грыцуняк)
|
1
|
Саваоф
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2003/2004
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2002/2003
|
1
|
Савецкая вуліца (Іўе)
|
1
|
Савецкая вуліца (Астравец)
|
1
|
Садовы завулак (Ліда)
|
1
|
Садовы завулак (Навагрудак)
|
1
|
Самуіл Гельберг
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 1996/1997
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 1997/1998
|
1
|
Салют
|
1
|
Салют (калгас)
|
1
|
Салянка, Нарыманаўскі раён
|
1
|
Салі Руні
|
1
|
Салігорска
|
1
|
Салігорскі гарадскі Савет дэпутатаў
|
1
|
Салігорскі гарадскі выканаўчы камітэт
|
1
|
Саліст
|
1
|
Самазабойца (п'еса)
|
1
|
Самарыцянства
|
1
|
Саматэвіцкая воласць
|
1
|
Салдаты, п'еса
|
1
|
Самаходная ўстаноўка
|
1
|
Самотны захад
|
1
|
Самуэль Абрамовіч
|
1
|
Самуэль Антоні Скірмунт
|
1
|
Самуэль Аскерка
|
1
|
Самуэль Бохвіц
|
1
|
Самуэль Воўк-Ланеўскі
|
1
|
Самуэль Галоўчынскі
|
1
|
Самуэль Несялоўскі
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 1995/1996
|
1
|
Самуэль Францішак Вільчак
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 1994/1995
|
1
|
Салезіянцы
|
1
|
Салаўіная вуліца (Ліда)
|
1
|
Садоўніцтва
|
1
|
Сакульскі павет, Бераставіцкі раён
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2001/2002
|
1
|
Садоўскія
|
1
|
Саефія
|
1
|
Сазаны
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 2000/2001
|
1
|
Сазаны (Касцюковіцкі раён)
|
1
|
Сайдынг
|
1
|
Сакалоўскае староства
|
1
|
Саколец
|
1
|
Саколля гара Шуляцкая
|
1
|
Сакратар гаспадарскі
|
1
|
Салавецкі лагер
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 1998/1999
|
1
|
Салагубіўка (Раменскі раён)
|
1
|
Саламевіч
|
1
|
Саламея Ганна з Сапегаў
|
1
|
Саламея Славацкая
|
1
|
Саламея з Грабоўскіх
|
1
|
Саламея з Гінтараў
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па валейболе 1999/2000
|
1
|
Саламея фон Берг-Шэлклінген
|
1
|
Саламон Крым
|
1
|
Саламон Мелуп
|
1
|
Саламонія Юр'еўна Сабурава
|
1
|
Салацце (значэнні)
|
1
|
Свярдлоўскграмадзянпраект
|
1
|
Свярдлоўскчыгунпраект
|
1
|
Сербскае навуковае таварыства
|
1
|
Сезон 2007 ФК Ліда
|
1
|
Сезон 2003 ФК Смаргонь
|
1
|
Сезон 2004/2005 «Гродна-93»
|
1
|
Сезон 2004 ФК Ліда
|
1
|
Сезон 2004 ФК Смаргонь
|
1
|
Сезон 2005/2006 «Гродна-93»
|
1
|
Сезон 2005 ФК Ліда
|
1
|
Сезон 2005 ФК Смаргонь
|
1
|
Сезон 2006/2007 «Гродна-93»
|
1
|
Сезон 2006 ФК Ліда
|
1
|
Сезон 2006 ФК Смаргонь
|
1
|
Сезон 2007/2008 «Гродна-93»
|
1
|
Сезон 2007 ФК Смаргонь
|
1
|
Сезон 2003/2004 «Гродна-93»
|
1
|
Сезон 2008/2009 «Гродна-93»
|
1
|
Сезон 2008 ФК Ліда
|
1
|
Сезон 2008 ФК Смаргонь
|
1
|
Сезон 2009/2010 «Гродна-93»
|
1
|
Сезон 2009 ФК Ліда
|
1
|
Сезон 2009 ФК Смаргонь
|
1
|
Сезон 2010/2011 «Гродна-93»
|
1
|
Сезон 2010 ФК Белтрансгаз Слонім
|
1
|
Сезон 2010 ФК Ліда
|
1
|
Сезон 2010 ФК Смаргонь
|
1
|
Сезон 2011/2012 «Гродна-93»
|
1
|
Сезон 2003 ФК Ліда
|
1
|
Сезон 2002 ФК Смаргонь
|
1
|
Сезон 2011 ФК Ліда
|
1
|
Сезон 1998 ФК Ліда
|
1
|
Сезон 1993/1994 ФК Смаргонь
|
1
|
Сезон 1994/1995 «Гродна-93»
|
1
|
Сезон 1994/1995 ФК Ліда
|
1
|
Сезон 1995/1996 «Гродна-93»
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па бадмінтоне 1992
|
1
|
Сезон 1995 ФК Ліда
|
1
|
Сезон 1996/1997 «Гродна-93»
|
1
|
Сезон 1996 ФК Ліда
|
1
|
Сезон 1997/1998 «Гродна-93»
|
1
|
Сезон 1997 ФК Ліда
|
1
|
Сезон 1998/1999 «Гродна-93»
|
1
|
Сезон 1998 ФК Смаргонь
|
1
|
Сезон 2002 ФК Ліда
|
1
|
Сезон 1999/2000 «Гродна-93»
|
1
|
Сезон 1999 ФК Ліда
|
1
|
Сезон 1999 ФК Смаргонь
|
1
|
Сезон 2000/2001 «Гродна-93»
|
1
|
Сезон 2000 ФК Ліда
|
1
|
Чэмпіянат БССР па футболе 1988
|
1
|
Сезон 2000 ФК Смаргонь
|
1
|
Сезон 2001/2002 «Гродна-93»
|
1
|
Чэмпіянат БССР па футболе 1987
|
1
|
Сезон 2001 ФК Ліда
|
1
|
Сезон 2001 ФК Смаргонь
|
1
|
Сезон 2002/2003 «Гродна-93»
|
1
|
Сезон 2011 ФК Белтрансгаз Слонім
|
1
|
Сезон 2011 ФК Смаргонь
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па бадмінтоне 1993
|
1
|
Семяноўка
|
1
|
Сектар Рады БНР у Аўстраліі
|
1
|
Секшчы
|
1
|
Селекцыя
|
1
|
Сельгастэхніка
|
1
|
Сельмашаўская вуліца (Ліда)
|
1
|
Сельскае паселішча Андрэеўскае
|
1
|
Сельская вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Сельская вуліца (Ліда)
|
1
|
Сельская праўда
|
1
|
Семашкі (значэнні)
|
1
|
Семежаў
|
1
|
Сен-Рафаэль
|
1
|
Чыцінскі медыцынскі інстытут
|
1
|
Чыцінская дзяржаўная медыцынская акадэмія
|
1
|
Сенат Каралеўства Польскага
|
1
|
Сенатарская зала
|
1
|
Сенатары ад Палескага ваяводства Польшчы
|
1
|
Чытальная зала
|
1
|
Сент-Жэнеўеў-дэ-Буа
|
1
|
Сенцяк
|
1
|
Сенька Полазавіч
|
1
|
Сенькевіч
|
1
|
Серабрысты колер
|
1
|
Серафім Сароўскі
|
1
|
Серафімаўскія могілкі
|
1
|
Сексапаталогія
|
1
|
Секвестр
|
1
|
Сезон 2012/2013 «Гродна-93»
|
1
|
Сезон 2018/2019 «Гродна-93»
|
1
|
Сезон 2012 ФК Белтрансгаз Слонім
|
1
|
Сезон 2012 ФК Ліда
|
1
|
Сезон 2012 ФК Смаргонь
|
1
|
Чэмпіянат БССР па футболе 1986
|
1
|
Сезон 2013/2014 «Гродна-93»
|
1
|
Чэмпіянат БССР па футболе 1985
|
1
|
Чэмпіянат БССР па футболе 1983
|
1
|
Сезон 2014/2015 «Гродна-93»
|
1
|
Сезон 2015/2016 «Гродна-93»
|
1
|
Чэмпіянат Арменіі па футболе 2010
|
1
|
Сезон 2017/2018 «Гродна-93»
|
1
|
Сезон 2019/2020 «Гродна-93»
|
1
|
Сейм Рапнін
|
1
|
Чэмпіянат Азербайджана па футболе 2010/2011
|
1
|
Сезон 2020/2021 «Гродна-93»
|
1
|
Чэмпіянат Азербайджана па футболе 2004
|
1
|
Сезон 2020 ФК Астравец
|
1
|
Сезон 2020 ФК Нёман Гродна
|
1
|
Сезон 2021/2022 «Гродна-93»
|
1
|
Сезон 2021 ФК Ашмяны-БДУФК
|
1
|
Сезон 2021 ФК Нёман Гродна
|
1
|
Чэлядзь
|
1
|
Сезон 2022 ФК Смаргонь
|
1
|
Сезон 2023 ФК Астравец
|
1
|
Чэбкасарскі раён
|
1
|
Сезон 1993/1994 ФК Ліда
|
1
|
Сезон 1993/1994 «Крош» (Гродна)
|
1
|
Свята-Ільінская царква, Малыя Сцяпанішкі
|
1
|
Свята-Раства-Багародзіцкая царква (Явар)
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе 2021/2022
|
1
|
Свята-Пакроўская царква, Бялавічы
|
1
|
Свята-Пакроўская царква (Кабыляны)
|
1
|
Свята-Пакроўская царква (Усурыйск)
|
1
|
Свята-Пакроўская царква (Харашэвічы)
|
1
|
Свята-Пакроўская царква (Цецяроўка)
|
1
|
Свята-Панцеляймонаўская царква (Пархімаўцы)
|
1
|
Свята-Петра-Паўлаўская царква (Сасновіца)
|
1
|
Свята-Петра-Паўлаўская царква (Семятычы)
|
1
|
Свята-Петра-Паўлаўская царква (Харкаў)
|
1
|
Свята-Раства-Багародзіцкая царква (Навасёлкі)
|
1
|
Свята-Раства-Багародзіцкая царква (Яруцічы)
|
1
|
Свята-Міхайлаўская царква (Руда Яварская)
|
1
|
Свята-Раства-Багародзіцкі манастыр (Чырвонасток)
|
1
|
Свята-Троіцкая царква, Лічыцы
|
1
|
Свята-Троіцкі манастыр (Джорданвіл)
|
1
|
Свята-Успенская царква (Заблудаў)
|
1
|
Свята-Успенская царква (Тургялей)
|
1
|
Свята Тройцы
|
1
|
Святаполк-Чацвярцінскі
|
1
|
Святаслава з Раецкіх
|
1
|
Святаслаў Анатольевіч Кавальчук
|
1
|
Святаслаў Здзіслававіч Карпінскі
|
1
|
Святаслаў Ліс
|
1
|
Святаслаў Уладзіміравіч
|
1
|
Свята-Міхайлаўская царква (Цырын)
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе сярод жанчын 1992/1993
|
1
|
Святая Алена
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе сярод жанчын 1996/1997
|
1
|
Свята-Ільінская царква (Альхоўка)
|
1
|
Свята-Ільінская царква (Лыкавічы)
|
1
|
Свята-Аляксандра-Неўская царква (Гродна)
|
1
|
Свята-Аляксандра-Неўская царква (Ліда)
|
1
|
Свята-Васкрасенская царква (Фарос)
|
1
|
Свята-Георгіеўская царква, Некрашы
|
1
|
Свята-Георгіеўская царква (Гушчыцы)
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе сярод жанчын 1997/1998
|
1
|
Свята-Духаўская царква (Сукневічы)
|
1
|
Свята-Ефрасіннеўская царква (Вільнюс)
|
1
|
Свята-Ефрасіннеўская царква (Пагранічны)
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе сярод жанчын 1995/1996
|
1
|
Свята-Міхайлаўская царква (Мірацічы)
|
1
|
Свята-Казьма-Дзям’янаўская царква (Рыбалы)
|
1
|
Свята-Крыжаўзвіжанская царква (Войневічы)
|
1
|
Свята-Крыжаўзвіжанская царква (Наваспаск)
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе сярод жанчын 1994/1995
|
1
|
Свята-Мікалаеўская царква (Гродзіск)
|
1
|
Свята-Мікалаеўская царква (Гродна)
|
1
|
Свята-Мікалаеўская царква (Дратаў)
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе сярод жанчын 1993/1994
|
1
|
Свята-Мікалаеўская царква (Крышылоўшчына)
|
1
|
Свята-Мікалаеўская царква (Новадзевяткавічы)
|
1
|
Свята-Мікольская царква (Гомель)
|
1
|
Свята-Міхайлаўская царква (Любна)
|
1
|
Святаслаў Уладзіміравіч Конан
|
1
|
Святая Ядвіга
|
1
|
Сезон 1992 ФК Смаргонь
|
1
|
Свіцязь (пансіянат)
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па бадмінтоне 1999
|
1
|
Свіслацкае староства
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па бадмінтоне 1998
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па бадмінтоне 1997
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па бадмінтоне 1996
|
1
|
Свіслач (пагранічны пункт пропуску)
|
1
|
Свіслач (універсам)
|
1
|
Свіслач Горна
|
1
|
Свісцёлка
|
1
|
Свіцязь, Ян Чачот
|
1
|
Свіцязь (Адам Міцкевіч)
|
1
|
Свіцязь (санаторый)
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе 1992/1993
|
1
|
Свіцязянская вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Свіцязянскі заказнік
|
1
|
Свіцязянскі ландшафтны заказнік
|
1
|
Себасцьян Сабескі
|
1
|
Себасцян Дыбоўскі
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па бадмінтоне 1995
|
1
|
Себежскае графства
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па бадмінтоне 1994
|
1
|
Седліская воласць
|
1
|
Сезон 1992/1993 ФК Ліда
|
1
|
Сезон 1992/1993 ФК Смаргонь
|
1
|
Сезон 1992 ФК Ліда
|
1
|
Свірская воласць
|
1
|
Свідуновіч
|
1
|
Святлана Іванаўна Кудраўцава
|
1
|
Святлана Салодкая
|
1
|
Святлана Аляксандраўна Лакотка
|
1
|
Святлана Барысовіч
|
1
|
Святлана Вадзімаўна Капылава
|
1
|
Святлана Вадзімаўна Капылова
|
1
|
Святлана Вацлаваўна Салмановіч
|
1
|
Святлана Віктараўна Лукшэне
|
1
|
Святлана Горваль
|
1
|
Святлана Мікалаеўна Жалудкевіч
|
1
|
Святлана Міхайлаўна Мушынская
|
1
|
Святлана Палуцкая
|
1
|
Святлана Пятроўна Аляшкевіч
|
1
|
Святлана Сцяпанаўна Кучарава
|
1
|
Свідзінскія
|
1
|
Святлана Сілава
|
1
|
Святлана Уладзіміраўна Зубко
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па баскетболе 1993/1994
|
1
|
Святлянка
|
1
|
Святога Уладзіслава Ягайлы
|
1
|
Святое Пісьмо
|
1
|
Святочная вуліца (Ліда)
|
1
|
Святы Пракопій
|
1
|
Святы Юрый
|
1
|
Свяцкая група валуноў
|
1
|
Свяцільня
|
1
|
Свяціцкія
|
1
|
Нік Сапідэх Тавакалі
|
1
|
Крыштаф Есьман
|
1
|
Ломжынская дыяцэзія
|
1
|
Арув
|
1
|
Арт-суполка імя Тадэвуша Рэйтана
|
1
|
Артадаксальны іўдаізм
|
1
|
Артур Барысевіч
|
1
|
Артур Завіша
|
1
|
Артур Крыванос
|
1
|
Артур Лорэнтс
|
1
|
Артур Сямёнаў
|
1
|
Артылерыйская вуліца (Ліда)
|
1
|
Артылерыйскі завулак (Ліда)
|
1
|
Артылерыйскі парк
|
1
|
Артылерыя Вялікага княства Літоўскага
|
1
|
Артылерыя Другой Польскай Рэспублікі
|
1
|
Артэкенд
|
1
|
Арфа Давіда
|
1
|
Арсеній Зданевіч
|
1
|
АрхКомплексПраект
|
1
|
Архангельскі дзяржаўны педагагічны інстытут імя М. В. Ламаносава
|
1
|
Археаграфічная камісія
|
1
|
Археалагічны помнік
|
1
|
Археалагічныя раскопкі
|
1
|
Археалогія і нумізматыка Беларусі
|
1
|
Архова
|
1
|
Архпраект
|
1
|
Архібіскуп-Мітрапаліт Мінска-Магілёўскі
|
1
|
Архібіскуп-мітрапаліт
|
1
|
Архібіскуп Гданьскі
|
1
|
Архібіскуп Мінска-Магілёўскі
|
1
|
Архібіскуп мінска-магілёўскі
|
1
|
Арт-нуво
|
1
|
Арсень Аляксеевіч Міхайлоўскі
|
1
|
Архіепіскап Гродзенскі і Беластоцкі
|
1
|
Аркадзій Мігдал
|
1
|
Арашхаза
|
1
|
Арбіта (гасцініца)
|
1
|
Арганізацыя Тодта
|
1
|
Аргументы и факты
|
1
|
Ардынатар
|
1
|
Ардынатура
|
1
|
Ардынацыя
|
1
|
Арка Гдыня (жаночы баскетбольны клуб)
|
1
|
Аркадзь Акулінін
|
1
|
Аркадзь Аркадзевіч Валадось
|
1
|
Аркадзь Валадось
|
1
|
Аркадзь Савініч
|
1
|
Аркадзь Хайт
|
1
|
Арканзас Рыверблэйдс
|
1
|
Арон а-кадэш
|
1
|
Арлова (Свіслацкі раён)
|
1
|
Арлоўская аперацыя
|
1
|
Арлоўская духоўная семінарыя
|
1
|
Арлоўскі дзяржаўны акадэмічны тэатр імя І. С. Тургенева
|
1
|
Арлоўскі дзяржаўны ўніверсітэт
|
1
|
Арлоўскі драматычны тэатр імя І. С. Тургенева
|
1
|
Арлоўскі павет
|
1
|
Арманд Скаўронскі
|
1
|
Армянская Прэм’ер-ліга 2014/2015
|
1
|
Армія Герцагства Варшаўскага
|
1
|
Армія Людова
|
1
|
Армія выратавання
|
1
|
Арнаментыка
|
1
|
Арнольд Міхайлавіч Гурленя
|
1
|
Архівазнаўства
|
1
|
Архімандрыта
|
1
|
Арам Абд-аль-Маджыд
|
1
|
Астрынскае староства
|
1
|
Аскар Марыкс
|
1
|
Асобны батальён Гродзенскай камендатуры
|
1
|
Астарбайтары
|
1
|
Асташоў
|
1
|
Астма
|
1
|
Астравецкая праўда
|
1
|
Астравецкая цэнтральная раённая бальніца
|
1
|
Астравецкі лясгас
|
1
|
Астравецкі раённы Савет дэпутатаў
|
1
|
Астранамічная труба
|
1
|
Астрарогі
|
1
|
Астраханскае рэальнае вучылішча
|
1
|
Астровія Остраў Велькапольскі
|
1
|
Астрыўчаны
|
1
|
Асвячэнне храма
|
1
|
Асіповіцкая раённая ДЮСШ
|
1
|
Асістэнт
|
1
|
Асіян
|
1
|
Атары Дзідзігуры
|
1
|
Атлант
|
1
|
Атлант Тэлекам
|
1
|
Атланты і карыятыды
|
1
|
Атрад, фільм
|
1
|
Атракцыёны
|
1
|
Аттык
|
1
|
Атынкоўка
|
1
|
Атэла
|
1
|
Атэла (опера Вердзі)
|
1
|
Аул Карата
|
1
|
Асенняя вуліца (Ліда)
|
1
|
Асацыяцыя спартыўнай прэсы Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Архірэйскі дом, Гродна
|
1
|
Арцём Давідовіч
|
1
|
Архістратыг
|
1
|
Архітэктура гарадоў СССР
|
1
|
Архітэктура класіцызму
|
1
|
Архітэктура ракако
|
1
|
Архітэктурны комплекс
|
1
|
Архітэктурны факультэт Брэсцкага інжынерна-будаўнічага інстытута
|
1
|
Архіў БНР
|
1
|
Архіўная справа на Беларусі
|
1
|
Арцель
|
1
|
Арцём Адамчык
|
1
|
Арцём Альбертавіч Тымербаеў
|
1
|
Арцём Андрэевіч Шагаў
|
1
|
Арцём Антонаў
|
1
|
Арцём Драздовіч
|
1
|
Асацыяцыя каноэ Беларусі
|
1
|
Арцём Зайцаў
|
1
|
Арцём Круповіч
|
1
|
Арцём Кіслы
|
1
|
Арцём Нагар
|
1
|
Арцём Раўкоў
|
1
|
Арцём Толкін
|
1
|
Арцём Фёдаравіч Сяргееў
|
1
|
Ары Стылман
|
1
|
Арэнбургскі губернатар
|
1
|
Арэст (значэнні)
|
1
|
Арэхавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Асаба (горад)
|
1
|
Асабняк Трэпава
|
1
|
Асан Сабры Айвазаў
|
1
|
Арапша
|
1
|
Арабеска
|
1
|
Афанасій (Турчанінаў)
|
1
|
Антвэрпэн
|
1
|
Андрэй Ягораў
|
1
|
Анелія Борзабагатая
|
1
|
Ансамбль народнай музыкі «Свята»
|
1
|
Ансамбль народнай песні «Вяселле»
|
1
|
Ансельм Франц Турн-і-Таксіс
|
1
|
Антанас Страздас
|
1
|
Антаніна Карніцкая
|
1
|
Антаніна Малаховец
|
1
|
Антаніна Марыя Сяменская
|
1
|
Антаніна Пшацішэўская
|
1
|
Антаніна з Радзівілаў
|
1
|
Антаніна з Трэмбіцкіх
|
1
|
Антаніна з Янішэўскіх
|
1
|
Антокаль
|
1
|
Андрэй Шкваркоў
|
1
|
Антон Баранцэвіч
|
1
|
Антон Блюднік
|
1
|
Антон Боднар
|
1
|
Антон Будзіловіч
|
1
|
Антон Бычкоўскі
|
1
|
Антон Вайніловіч
|
1
|
Антон Вікенцьевіч Яноўскі
|
1
|
Антон Галгоўскі
|
1
|
Антон Гастыловіч
|
1
|
Антон Клява
|
1
|
Антон Кулісевіч
|
1
|
Антон Матвейчык
|
1
|
Антон Міхайлавіч Мазейка
|
1
|
Антон Міхайлавіч Сівіцкі
|
1
|
Андрэй Эльман
|
1
|
Андрэй Чурыла
|
1
|
Антон Навасельскі
|
1
|
Андрэй Рахуба
|
1
|
Андрэй Маісейчанка
|
1
|
Андрэй Мікалаевіч Скурат
|
1
|
Андрэй Мікалаевіч Сямашка
|
1
|
Андрэй Міхайлавіч Шынковіч
|
1
|
Андрэй Міхальчук
|
1
|
Андрэй Наумовіч
|
1
|
Андрэй Новік
|
1
|
Андрэй Паўлавіч Пятроў
|
1
|
Андрэй Пендзюрын
|
1
|
Андрэй Пятровіч Жамойда
|
1
|
Андрэй Пятровіч Рымскі-Корсакаў
|
1
|
Андрэй Пятроў
|
1
|
Андрэй Раствароўскі
|
1
|
Андрэй Русаковіч
|
1
|
Андрэй Хмель
|
1
|
Андрэй Рыгоравіч Вабішчэвіч
|
1
|
Андрэй Рылка
|
1
|
Андрэй Слізень
|
1
|
Андрэй Смаль
|
1
|
Андрэй Снігіро
|
1
|
Андрэй Стрыжак
|
1
|
Андрэй Стрыжэвус
|
1
|
Андрэй Сцяпанавіч Тарас
|
1
|
Андрэй Тадэвушавіч Васілеўка
|
1
|
Андрэй Тадэвушавіч Раствароўскі
|
1
|
Андрэй Траццяк
|
1
|
Андрэй Уладзіслававіч Янчэўскі
|
1
|
Андрэй Францішак Сапега
|
1
|
Андрэй Хлястоў
|
1
|
Антон Міхашонак
|
1
|
Антон Пігулеўскі
|
1
|
Апцекарская набярэжная
|
1
|
Анэля з Трэмбіцкіх
|
1
|
Антоній Прушынскі
|
1
|
Антоній Тупальскі
|
1
|
Антоній Юдыцкі
|
1
|
Антоній і Клеапатра
|
1
|
Антрапафагія
|
1
|
Антыалкагольныя кампаніі ў СССР
|
1
|
Антысавецкая агітацыя
|
1
|
Антыўтапічны раман
|
1
|
Ануфры Дзяконскі
|
1
|
Ануфрыеўскі манастыр, Мсціслаў
|
1
|
Анэля Фаміна Асьмак
|
1
|
Анэля з Бохвіцаў
|
1
|
Анэля з Паўшаў
|
1
|
Анёл-ахоўнік
|
1
|
Антоній Межаеўскі
|
1
|
Анікіта Іванавіч Рэпнін
|
1
|
Апалонія Серакоўская
|
1
|
Апалонія з Корсакаў
|
1
|
Апалінскія
|
1
|
Апельсінавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Аперацыя «Трэст»
|
1
|
Аповесць пра Варлама і Іасафа
|
1
|
Апола Каржанеўскі
|
1
|
Аполе (Люблінскае ваяводства)
|
1
|
Аполін
|
1
|
Апорны скачок
|
1
|
Апочацкі павет
|
1
|
Апошняе лета дзяцінства
|
1
|
Апошні шанец
|
1
|
Антоній Навасельскі
|
1
|
Антоній Левандоўскі
|
1
|
Антон Садоўскі
|
1
|
Антоні Пуцята
|
1
|
Антон Урублеўскі
|
1
|
Антон Шагін
|
1
|
Антоний (Марценко)
|
1
|
Антоний Гелгуд
|
1
|
Антоні Агінскі
|
1
|
Антоні Білевіч
|
1
|
Антоні Вага
|
1
|
Антоні Зыгмунд
|
1
|
Антоні Карловіч
|
1
|
Антоні Левандоўскі
|
1
|
Антоні Лянгэ
|
1
|
Антоні Ляхніцкі
|
1
|
Антоні Навасельскі
|
1
|
Антоні Феліцыян Шэмбек
|
1
|
Антоній Корвін-Касакоўскі
|
1
|
Антоні Ханько
|
1
|
Антоні дэ Грота
|
1
|
Антоніа Брахоцкі
|
1
|
Антоніа Кжэкзоці
|
1
|
Антоніа Пасевіна
|
1
|
Антоніа Сакіні
|
1
|
Антоній (Дзямянскі)
|
1
|
Антоній (Марцэнка)
|
1
|
Антоній Аляшчынскі
|
1
|
Антоній Багушэвіч
|
1
|
Антоній Валовіч
|
1
|
Антоній Грушэцкі
|
1
|
Антоній Дызмас Ляхніцкі
|
1
|
Антоній Задарноўскі
|
1
|
Афанасій (Сакалоў)
|
1
|
Афганская вайна
|
1
|
Андрэй Макуцэвіч
|
1
|
Баранавіцкая гарадская бальніца
|
1
|
Баляслаў Падчашынскі
|
1
|
Баляслаў Шышкевіч
|
1
|
Бандарына
|
1
|
Банд’Эрос
|
1
|
Банка
|
1
|
Баніфраты
|
1
|
Барабаншчык
|
1
|
Баравая (гоначная траса)
|
1
|
Баравая вуліца (Ліда)
|
1
|
Барадоя
|
1
|
Баранавіцка-Беластоцкая чыгунка
|
1
|
Баранавіцкае музычнае вучылішча
|
1
|
Баранавіцкая вуліца (Ліда)
|
1
|
Баранавіцкая фабрыка дзіцячых цацак
|
1
|
Баляслаў Мацкевіч
|
1
|
Баранавіцкі баваўняны камбінат
|
1
|
Баранавіцкі дзяржаўны музычны каледж
|
1
|
Баранавіцкі камбінат сянажных веж
|
1
|
Баранавіцкі раён, Карэліцкі раён
|
1
|
Баранавіцкі тупік (Ліда)
|
1
|
Баранавіцкі тэхнікум лёгкай прамысловасці
|
1
|
Барановіч
|
1
|
Баранішніцкі валун
|
1
|
Барах-хан
|
1
|
Барбара Алелькавіч
|
1
|
Барбара Завіша
|
1
|
Барбара Чаховіч
|
1
|
Барбара з Войнаў
|
1
|
Барбара з Гелчэўскіх
|
1
|
Баляслаў Нарбут
|
1
|
Баля Вялікая
|
1
|
Барбара з Завішаў
|
1
|
Балтыйская града
|
1
|
Байдарка-двойка
|
1
|
Байдарка-чацвёрка
|
1
|
Байдарскія вароты
|
1
|
Байка (тканіна)
|
1
|
Байкевічы
|
1
|
Байкер
|
1
|
Байнаравічы
|
1
|
Бакшанскія
|
1
|
Балаклей
|
1
|
Балонскага працэс
|
1
|
Балота Дубатоўка
|
1
|
Балотнакветнік шчыталісты
|
1
|
Балтыйская вуліца (Ліда)
|
1
|
Балтыйская жаночая баскетбольная ліга 2010/2011
|
1
|
Бальшаболдзінскі раён
|
1
|
Балтыйская жаночая баскетбольная ліга 2011/2012
|
1
|
Балтыйская жаночая баскетбольная ліга 2012/2013
|
1
|
Балтыйская жаночая баскетбольная ліга 2013/2014
|
1
|
Балтыйская жаночая баскетбольная ліга 2014/2015
|
1
|
Балтыйская жаночая гандбольная ліга 2012/2013
|
1
|
Балтыйская жаночая гандбольная ліга 2013/2014
|
1
|
Балтыйская жаночая гандбольная ліга 2018/2019
|
1
|
Балтыка (кампанія)
|
1
|
Балтымарскі ўніверсітэт
|
1
|
Балхадзін
|
1
|
Бальзамаванне
|
1
|
Бальная сукенка
|
1
|
Бальнічны завулак (Ашмяны)
|
1
|
Бальцар Раецкі
|
1
|
Барбара з Глеўскіх
|
1
|
Барбара з Зыбергаў
|
1
|
Базыльянскі манастыр, Ружаны
|
1
|
Барышын
|
1
|
Барыс Новікаў
|
1
|
Барыс Пятровіч Дэ-Ласі
|
1
|
Барыс Пятровіч Мелін
|
1
|
Барыс Пішчыкевіч
|
1
|
Барыс Сладоўскі
|
1
|
Барыс Слука
|
1
|
Барыс Тураеў
|
1
|
Барыс Уладзіміравіч Рэпкін
|
1
|
Барыс Уладзіміравіч Фінкельштэйн
|
1
|
Барыс Фіх
|
1
|
Барыс Ханонавіч Перачынскі
|
1
|
Барысаглебскі
|
1
|
Барысаўскі педагагічны тэхнікум
|
1
|
Бас-барытон
|
1
|
Барыс Мягкоў
|
1
|
Бас-кантантэ
|
1
|
Баталіст
|
1
|
Батанічны сад, фільм
|
1
|
Батарэя «Князь Меншыкаў»
|
1
|
Батвінішкі
|
1
|
Батораўка
|
1
|
Батэстэйн
|
1
|
Бахчысарайскі фантан (балет)
|
1
|
Бацюты
|
1
|
Бачанцы
|
1
|
Башкорд, хан палавецкі
|
1
|
Баі без правілаў
|
1
|
Баі за Ліду (1919)
|
1
|
Баі на Кахоўскім плацдарме (1920)
|
1
|
Барыс Мікалаевіч Казялкоў
|
1
|
Барыс Кузьміч Новікаў
|
1
|
Барбара з Кашыцаў
|
1
|
Барочная архітэктура
|
1
|
Барбара з Радзівілаў
|
1
|
Барбара з Хамінскіх
|
1
|
Барбара са Слупецкіх
|
1
|
Барбара са Стадніцкіх
|
1
|
Барбара са Шрэнскіх
|
1
|
Барвовы колер
|
1
|
Бард-рок
|
1
|
Баржа
|
1
|
Барзас
|
1
|
Барзнянскі павет
|
1
|
Баркіна
|
1
|
Бармін
|
1
|
Барнаульскі павет
|
1
|
Барсукі (Мазавецкае ваяводства)
|
1
|
Барыс Канстанцінавіч Яромін
|
1
|
Барташ Папроцкі
|
1
|
Барташэвічы
|
1
|
Бартош Табаровіч
|
1
|
Барунская вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Барунскі завулак (Ашмяны)
|
1
|
Барух-Эмануэль
|
1
|
Барцянскае староства
|
1
|
Баршчова
|
1
|
Барыс Аляксандравіч Пелікан
|
1
|
Барыс Балык
|
1
|
Барыс Васільевіч Шмыга
|
1
|
Барыс Гардзейчык
|
1
|
Барыс Гудзімаў
|
1
|
Барыс Дземідовіч
|
1
|
Байдарка-адзіночка
|
1
|
Базыльянская вуліца
|
1
|
Афганцы
|
1
|
Б. І. Гардзейчык
|
1
|
Аўдэнардзэ
|
1
|
Аўлачымскія
|
1
|
Аўраам Русо
|
1
|
Аўрам Йешаяў Карэліц
|
1
|
Аўрамій (Лецыда)
|
1
|
Аўстрыйская Польшча
|
1
|
Аўтавакзал (Гродна)
|
1
|
Аўтадромная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Аўтамат з газіроўкай
|
1
|
Аўтаматызаваная сістэма аплаты
|
1
|
Аўтандзіл Лабадзэ
|
1
|
Аўтапровад
|
1
|
Аўчыннікава
|
1
|
Б. І. Мацкевіч
|
1
|
Аўгусціны
|
1
|
Б. І. Садоўскі
|
1
|
Б. А. Ізмадзенаў
|
1
|
Б. А. Панкратаў
|
1
|
Б. А. Ржэўскі
|
1
|
Б. А. Слука
|
1
|
Б. А. Тураеў
|
1
|
Б. Батура
|
1
|
Б. В. Батура
|
1
|
Б. В. Статкевіч
|
1
|
Б. В. Ярэміч
|
1
|
Б. Гардзейчык
|
1
|
Б. Гудзімаў
|
1
|
Б. Дз. Рагуля
|
1
|
Б. Дземідовіч
|
1
|
Аўдыторыя
|
1
|
Аўгуст Фердынанд Прускі
|
1
|
Б. Крэпак
|
1
|
Ашмянская вуліца (Ліда)
|
1
|
Афінскія вечары
|
1
|
Афіцыял
|
1
|
Афіцыялам
|
1
|
Афіцэрская электратэхнічная школа
|
1
|
Афіцэры Генеральнага Штаба
|
1
|
Ахваскі раён
|
1
|
Ахмістр
|
1
|
Ахова навакольнага асяроддзя
|
1
|
Ахова прыроды
|
1
|
Ахоўныя віды
|
1
|
Ашалёўка
|
1
|
Ашмянскае гета
|
1
|
Ашмянскае педагагічнае вучылішча
|
1
|
Ашмянская гімназія
|
1
|
Аўгуст Корк
|
1
|
Ашмянская раённая цэнтральная бальніца
|
1
|
Ашмянская цэнтральная раённая бальніца
|
1
|
Ашмянскі дзяржаўны прафесійны аграрна-тэхнічны каледж
|
1
|
Ашмянскі дэканат благачынне
|
1
|
Ашмянскі райвыканкам
|
1
|
Ашмянскі раён, Астравецкі раён
|
1
|
Ашмянскі раённы Савет дэпутатаў
|
1
|
Ашчадная каса
|
1
|
Аэрадромная вуліца (Астравец)
|
1
|
Аэрадромная вуліца (Ліда)
|
1
|
Аэрадромная вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Аэрадромны завулак (Ліда)
|
1
|
Аэрапорт (жылы раён, Полацк)
|
1
|
Аўгуст Бялёўскі
|
1
|
Б. Квяцінскі
|
1
|
Б. М. Фіх
|
1
|
Базыль Валіцкі
|
1
|
Багдана Друцкая-Канопля
|
1
|
Бабруйскі ДБК
|
1
|
Бабры
|
1
|
Бабры (Мазыр)
|
1
|
Бабрынка
|
1
|
Бабін яр
|
1
|
Багадзельня
|
1
|
Баганскія
|
1
|
Багародзіцкі раён
|
1
|
Багаслоўскі факультэт Бялградскага ўніверсітэта
|
1
|
Багдан Іванавіч Вельямін-Руцкі
|
1
|
Багдан Іванавіч Саламярэцкі
|
1
|
Багдан Іванавіч Статкевіч
|
1
|
Багдан Міхайлавіч Загораўскі
|
1
|
Багдана Лукомская
|
1
|
Бабруйская жаночая гімназія
|
1
|
Багдана з Палубінскіх
|
1
|
Багдана з Сенскіх
|
1
|
Багдашэўскія
|
1
|
Багдзевіч
|
1
|
Багеміле
|
1
|
Багуміла з Корсакаў
|
1
|
Багуславічы
|
1
|
Багуслаў Крыштаф Радзівіл
|
1
|
Багуслаў Фелікс Незабітоўскі
|
1
|
Багуслаў Фрэдэрык Радзівіл
|
1
|
Бадзентын
|
1
|
Базарна-Карабулацкі раён
|
1
|
Базарная плошча (Ліда)
|
1
|
Базевіч
|
1
|
Бабруйская фабрыка мастацкіх вырабаў
|
1
|
Бабий яр
|
1
|
Б. Мартынаў
|
1
|
Б. Сяўко
|
1
|
Б. Мацкевіч
|
1
|
Б. Нушыч
|
1
|
Б. П. Астравумаў
|
1
|
Б. П. Дземідовіч
|
1
|
Б. Панкратаў
|
1
|
Б. Пішчыкевіч
|
1
|
Б. Рамашоў
|
1
|
Б. Рацэр
|
1
|
Б. Ржэўскі
|
1
|
Б. С. Гудзімаў
|
1
|
Б. Садоўскі
|
1
|
Б. Слука
|
1
|
Б. Статкевіч
|
1
|
Б. Т. Пішчыкевіч
|
1
|
БХАА «Жыцьцё»
|
1
|
Б. Тураеў
|
1
|
Б. У. Кіт
|
1
|
Б. Фіх
|
1
|
Б. Шварцэ
|
1
|
Б. Шушкевіч
|
1
|
Б. Я. Радзівіл
|
1
|
Б. Ярэміч
|
1
|
БІА
|
1
|
БДЭУ-ГрандПрынт
|
1
|
БЛК (Гродна)
|
1
|
БНС
|
1
|
БПС-Д
|
1
|
БФГ
|
1
|
БХАА «Жыццё»
|
1
|
Андрэй Малажавы
|
1
|
Андрэй Леанідавіч Яначкін
|
1
|
Беатрыса Нюрнбергская
|
1
|
Аляксандр Бажко
|
1
|
Аляксандр Аляксандравіч Фрэзе
|
1
|
Аляксандр Аляксеевіч Лаўрычэнка
|
1
|
Аляксандр Аляксеевіч Сазановіч
|
1
|
Аляксандр Андрэевіч Пракоф'еў
|
1
|
Аляксандр Антаненка
|
1
|
Аляксандр Антонаў
|
1
|
Аляксандр Апалонік
|
1
|
Аляксандр Арсеньевіч Сідаровіч
|
1
|
Аляксандр Арцем'евіч Шумілін
|
1
|
Аляксандр Асташанкоў
|
1
|
Аляксандр Аутка
|
1
|
Аляксандр Ашомка
|
1
|
Аляксандр Бадакоў
|
1
|
Аляксандр Барановіч
|
1
|
Аляксандр Аляксандравіч Пелікан, нар. 1848
|
1
|
Аляксандр Батурын
|
1
|
Аляксандр Бертэль
|
1
|
Аляксандр Бокій
|
1
|
Аляксандр Браньяр
|
1
|
Аляксандр Браніслававіч Стурліс
|
1
|
Аляксандр Бурнас
|
1
|
Аляксандр Вайніловіч
|
1
|
Аляксандр Валер'евіч Ануфрыеў
|
1
|
Аляксандр Валовіч
|
1
|
Аляксандр Вастокаў
|
1
|
Аляксандр Васілевіч Кучынскі
|
1
|
Аляксандр Васільевіч Бандоўскі
|
1
|
Аляксандр Ват
|
1
|
Аляксандр Аляксандравіч Пелікан, нар. 1876
|
1
|
Аляксандр Аляксандравіч Друцкі-Любецкі
|
1
|
Аляксандр Вікенцьевіч Цецярук
|
1
|
Альшанка (Гродна)
|
1
|
Альжбета Алена фон Вітэн
|
1
|
Альжбета Вэселен
|
1
|
Альжбета з Астрарогаў
|
1
|
Альжбета з Глябовічаў
|
1
|
Альжбета з Камаеўскіх
|
1
|
Альжбета з Незабытоўскіх
|
1
|
Альжбета з Тызенгаўзаў
|
1
|
Альжбета з Тышкевічаў
|
1
|
Альжбета з Хадкевічаў
|
1
|
Альжбета са Струсёў
|
1
|
Альфа-радыё
|
1
|
Альфонс Лаўрыновіч
|
1
|
Альфрэдас Бумблаўскас
|
1
|
Альшымаўская вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Аляксандр Аляксандравіч Бялоў
|
1
|
Альяшэвічы
|
1
|
Аляксандр Іванавіч Бас
|
1
|
Аляксандр Іванавіч Булак
|
1
|
Аляксандр Іванавіч Медэм
|
1
|
Аляксандр Іванавіч Саўко
|
1
|
Аляксандр Іванавіч Талстой
|
1
|
Аляксандр Іванавіч Ушакоў
|
1
|
Аляксандр Іванавіч Чаплінскі
|
1
|
Аляксандр Іванавіч Шымановіч
|
1
|
Аляксандр Ігнаценка
|
1
|
Аляксандр Ільіч Ульянаў
|
1
|
Аляксандр Іосіфавіч Ласмінскі
|
1
|
Аляксандр Абадоўскі
|
1
|
Аляксандр Адзінец
|
1
|
Аляксандр Венцаслававіч Пелікан
|
1
|
Аляксандр Віктаравіч Аўтка
|
1
|
Альбін Іванавіч Макарэвіч
|
1
|
Аляксандр Мікалаевіч Крылоў Толсцікавіч
|
1
|
Аляксандр Ласмінскі
|
1
|
Аляксандр Леанідавіч Княжынскі
|
1
|
Аляксандр Лойка
|
1
|
Аляксандр Луцэнка
|
1
|
Аляксандр Львовіч Патапаў
|
1
|
Аляксандр Людвігавіч Вярсоцкі
|
1
|
Аляксандр Ліннік
|
1
|
Аляксандр Маркевіч
|
1
|
Аляксандр Мартынавіч Дзергачоў
|
1
|
Аляксандр Мечыслававіч Юргелянец
|
1
|
Аляксандр Мікалаевіч Астроўскі (палітык)
|
1
|
Аляксандр Мікалаевіч Афанасьеў
|
1
|
Аляксандр Мікалаевіч Бярсанаў
|
1
|
Аляксандр Мікалаевіч Паскробышаў
|
1
|
Аляксандр Кудраўцаў
|
1
|
Аляксандр Мікалаевіч Суровы
|
1
|
Аляксандр Мікалаевіч Усцімаў
|
1
|
Аляксандр Міронскі
|
1
|
Аляксандр Міхайлавіч Вішнявецкі
|
1
|
Аляксандр Міхайлавіч Ківуля
|
1
|
Аляксандр Міхайлавіч Лях
|
1
|
Аляксандр Міхайлавіч Мураўёў
|
1
|
Аляксандр Міхайлавіч Раманаў
|
1
|
Аляксандр Міхайлавіч Рымскі-Корсакаў
|
1
|
Аляксандр Міхайлавіч Сцяпанаў
|
1
|
Аляксандр Міхал Любамірскі
|
1
|
Аляксандр Міхнавец
|
1
|
Аляксандр Наско
|
1
|
Аляксандр Новік
|
1
|
Аляксандр Кірдзей
|
1
|
Аляксандр Крот
|
1
|
Аляксандр Генадзьевіч Бароўскі
|
1
|
Аляксандр Дзергачоў
|
1
|
Аляксандр Георгіевіч Русанаў
|
1
|
Аляксандр Георгіевіч Сугакевіч
|
1
|
Аляксандр Герымскі
|
1
|
Аляксандр Глотаў
|
1
|
Аляксандр Глубоцкі
|
1
|
Аляксандр Глінскі
|
1
|
Аляксандр Грабовік
|
1
|
Аляксандр Гранкоўскі
|
1
|
Аляксандр Губко
|
1
|
Аляксандр Гурко
|
1
|
Аляксандр Гіруць
|
1
|
Аляксандр Далгаво-Сабураў
|
1
|
Аляксандр Дамінік Радзівіл
|
1
|
Аляксандр Друцкі-Любецкі
|
1
|
Аляксандр Корзун
|
1
|
Аляксандр Дуброўскі
|
1
|
Аляксандр Елпідзіфоравіч Зураў
|
1
|
Аляксандр Ерашэвіч
|
1
|
Аляксандр Жагала
|
1
|
Аляксандр Жаўтухін
|
1
|
Аляксандр Жылюк
|
1
|
Аляксандр Казыра
|
1
|
Аляксандр Казімір Гараін
|
1
|
Аляксандр Карашкоў
|
1
|
Аляксандр Караў
|
1
|
Аляксандр Карлавіч Тальгейм
|
1
|
Аляксандр Карловіч
|
1
|
Аляксандр Каршакевіч
|
1
|
Аляксандр Клешчанок
|
1
|
Альбіна Семянчук
|
1
|
Альбярцін (Слонім)
|
1
|
Аляксандр Осіпавіч Макавельскі
|
1
|
Алег Севасцьянік
|
1
|
Алег Барысавіч Фамін
|
1
|
Алег Горбач
|
1
|
Алег Калікставіч Хрыптовіч
|
1
|
Алег Лобан
|
1
|
Алег Мечыслававіч Таргонскі
|
1
|
Алег Мурачоў
|
1
|
Алег Мікалаевіч Жэрнак
|
1
|
Алег Мікановіч
|
1
|
Алег Міхайлавіч Марушка
|
1
|
Алег Міхайлавіч Слінько
|
1
|
Алег Прэднюк
|
1
|
Алег Разановіч
|
1
|
Алег Раманько
|
1
|
Алег Хугаеў
|
1
|
Алег Ашэйчык
|
1
|
Алег Цівуноў
|
1
|
Алег Ціханавіч Аўдзееў
|
1
|
Алег Чыркун
|
1
|
Алег Чырыч
|
1
|
Алейная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Алейная вуліца (Ліда)
|
1
|
Александр (Добрынин)
|
1
|
Александр (Кульчицкий)
|
1
|
Алексий (Дородницын)
|
1
|
Алексий (Опоцкий)
|
1
|
Алена Kвітніцкая
|
1
|
Алена Іванаўна Жалезняковіч
|
1
|
Алена Іванаўна Колас
|
1
|
Алена Іванаўна Куніцкая
|
1
|
Алег Барысавіч Пятроў
|
1
|
Алег Аркадзьевіч Анікевіч
|
1
|
Алена Анатолеўна Аляхновіч
|
1
|
Акцюбінскі медыцынскі інстытут
|
1
|
Акруга Лёвен
|
1
|
Акруга Магдэбург
|
1
|
Акруга Пасейк
|
1
|
Акруга Сан-Дыега
|
1
|
Акруга Санта-Клара
|
1
|
Акруговая вуліца (Ліда)
|
1
|
Аксаміт
|
1
|
Аксана Машынкова
|
1
|
Аксана Фёдараўна Ярмоленка
|
1
|
Акт паўстання грамадзян
|
1
|
Акт пра чужынцаў і баламутаў
|
1
|
Акцыянернае таварыства гумовай вытворчасці «Ардаль»
|
1
|
Акцэнт, архітэктура
|
1
|
Ала Барысаўна Сталярчук
|
1
|
Алег Анатольевіч Валасевіч
|
1
|
Ала Булаш
|
1
|
Ала Віктараўна Смаляк
|
1
|
Ала Духава
|
1
|
Ала Лук'янава
|
1
|
Ала Лук’янава
|
1
|
Ала Нікіпорчык
|
1
|
Ала Петрушкевіч
|
1
|
Ала Шамрук
|
1
|
Алатырскі павет
|
1
|
Алатырскі раён
|
1
|
Алаізы Букаты
|
1
|
Алаізій Букаты
|
1
|
Алег Іванавіч Анцух
|
1
|
Алег Іванавіч Ушкевіч
|
1
|
Алена Іосіфаўна Сілкова
|
1
|
Алена Антонаўна Будніцкая
|
1
|
Альбрэхт Савіцкі
|
1
|
Алехна Давойна
|
1
|
Алена з Леснявольскіх
|
1
|
Алена з Радзівілаў
|
1
|
Алена з Ромераў
|
1
|
Алена са Спінекаў
|
1
|
Алена са Статкевічаў
|
1
|
Алескі замак
|
1
|
Алесь Іванавіч Цыркуноў
|
1
|
Алесь Пяткевіч
|
1
|
Алесь Садовіч
|
1
|
Алесь Усеня
|
1
|
Алеся, спявачкамі
|
1
|
Алеся Мсціславаўна Іванова
|
1
|
Алеся Мікалаеўна Капіца
|
1
|
Алешнік
|
1
|
Алена з Дыбоўскіх
|
1
|
Алея Героў Нябеснай сотні
|
1
|
Алкагольная залежнасць
|
1
|
Алойзы Букаты
|
1
|
Алойзі Міштальт
|
1
|
Алсвенскан 2019
|
1
|
Алтайбаскет
|
1
|
Алтайдзіпрасельгасбуд
|
1
|
Алтайская вуліца (Мінск)
|
1
|
Алтайская губерня
|
1
|
Алтарная перагародка
|
1
|
Альберт Левенбук
|
1
|
Альберцін
|
1
|
Альбом ФІДЭ
|
1
|
Альбрыхт Цадроўскі
|
1
|
Алена з Кірдзеяў
|
1
|
Алена з Глазынаў
|
1
|
Алена Апалонія з Масальскіх
|
1
|
Алена Копец
|
1
|
Алена Багданаўна Саламярэцкая
|
1
|
Алена Баранава
|
1
|
Алена Бочына
|
1
|
Алена Валканоўская
|
1
|
Алена Васілеўна Пасюта
|
1
|
Алена Ваўчэцкая
|
1
|
Алена Вернікоўская
|
1
|
Алена Віктараўна Серакова
|
1
|
Алена Гальшанская
|
1
|
Алена Гошка
|
1
|
Алена Калешка
|
1
|
Алена Касцьян
|
1
|
Алена Клімовіч
|
1
|
Алена Мар’янаўна Ястрэмская
|
1
|
Алена з Гарнастаяў
|
1
|
Алена Навагродская
|
1
|
Алена Новік
|
1
|
Алена Палешчанкова
|
1
|
Алена Патапава
|
1
|
Алена Саламярэцкая
|
1
|
Алена Сасім
|
1
|
Алена Саўленайтэ
|
1
|
Алена Цюнянкова
|
1
|
Алена Эдвардаўна Салавей
|
1
|
Алена Эдуардаўна Азарка
|
1
|
Алена Янаўна Ярмак
|
1
|
Алена Ярмантовіч
|
1
|
Алена з Бжастоўскіх
|
1
|
Алена з Галынскіх
|
1
|
Аляксандр Ніканоравіч Памяранцаў
|
1
|
Аляксандр Пагуляйла
|
1
|
Андрэй Лаўрык
|
1
|
Анатоль Зіміёнка
|
1
|
Анатоль Аляксандравіч Ганчарык
|
1
|
Анатоль Аляксандравіч Маўчан
|
1
|
Анатоль Аляксандравіч Урублеўскі
|
1
|
Анатоль Аляксеевіч Нікіцін
|
1
|
Анатоль Андрэеў
|
1
|
Анатоль Анісімавіч Кацнэльсон
|
1
|
Анатоль Аўсейчык
|
1
|
Анатоль Бабічаў
|
1
|
Анатоль Белашэўскі
|
1
|
Анатоль Бензярук
|
1
|
Анатоль Грышук
|
1
|
Анатоль Дзмітрыевіч Крывенка
|
1
|
Анатоль Зянонавіч Вішнеўскі
|
1
|
Анатоль Зінкевіч
|
1
|
Анатоль Іванавіч Бяляўскі
|
1
|
Анатоль Какшароў
|
1
|
Анатоль Канстанцінавіч Кулак
|
1
|
Анатоль Канстанцінавіч Панасевіч
|
1
|
Анатоль Кошар
|
1
|
Анатоль Кулеш
|
1
|
Анатоль Леанідавіч Вялікін
|
1
|
Анатоль Леанідавіч Шапялевіч
|
1
|
Анатоль Ліхацэвіч
|
1
|
Анатоль Мікалаевіч Траско
|
1
|
Анатоль Ненартовіч
|
1
|
Анатоль Непакупны
|
1
|
Анатоль Нестаравіч Генка
|
1
|
Анатоль Пяляшак
|
1
|
Анатоль Слабадзянюк
|
1
|
Анатоль Іванавіч Козыраў
|
1
|
Анатолий (Станкевич)
|
1
|
Анатоль Станіслававіч Шчасны
|
1
|
Амір Марадзі
|
1
|
Аліна з Мінейкаў
|
1
|
Аліна з Прыбыткаў
|
1
|
Аманіт
|
1
|
Аматар (фільм)
|
1
|
Амброзій Нямцэвіч
|
1
|
Амелія з Прозараў
|
1
|
Амерыканская акадэмія мастацтваў і літаратуры
|
1
|
Амерыканская крышталеграфічная асацыяцыя
|
1
|
Амерыканскія прыхільнікі БЦР
|
1
|
Амружын
|
1
|
Амурская дзяржаўная медыцынская акадэмія
|
1
|
Аміды
|
1
|
Аміка Уронкі
|
1
|
Ан-24
|
1
|
Анатолий (Соколов)
|
1
|
Анастасий (Опоцкий)
|
1
|
Анастасій (Братаноўскі-Раманенка)
|
1
|
Анастасія Жыгар
|
1
|
Анастасія Каштанава
|
1
|
Анастасія Мікалаеўна Каласоўская
|
1
|
Анастасія Міхаленка
|
1
|
Анастасія Пузакова
|
1
|
Анастасія Слуцкая
|
1
|
Анастасія Сямёнаўна з Збаражскіх
|
1
|
Анастасія Трызна
|
1
|
Анастасія Цагельнік
|
1
|
Анастасія Шатыбелка
|
1
|
Анастасія з Куранецкіх
|
1
|
Анатамаванне
|
1
|
Анатоль Станкевіч
|
1
|
Анатоль Фёдаравіч Ліс
|
1
|
Аліна Вішнеўская
|
1
|
Андрэй Глебавіч Корсак
|
1
|
Андрэй Багалюбскі
|
1
|
Андрэй Багданавіч Сапега
|
1
|
Андрэй Бандарэнка
|
1
|
Андрэй Барбашынскі
|
1
|
Андрэй Бас
|
1
|
Андрэй Бялко
|
1
|
Андрэй Валер’евіч Гардзей
|
1
|
Андрэй Валовіч, сын Паўла
|
1
|
Андрэй Варанецкі
|
1
|
Андрэй Вашкевіч (гісторык)
|
1
|
Андрэй Вячаслававіч Янушка
|
1
|
Андрэй Віктаравіч Хутарской
|
1
|
Андрэй Гецэвіч
|
1
|
Андрэй Грушчынскі
|
1
|
Андрэй Арлюк
|
1
|
Андрэй Гузій
|
1
|
Андрэй Давойнавіч
|
1
|
Андрэй Данілавіч Гурбановіч
|
1
|
Андрэй Дзмітрыевіч
|
1
|
Андрэй Дрождж
|
1
|
Андрэй Дручык
|
1
|
Андрэй Дудыч
|
1
|
Андрэй Жданавіч Статкевіч
|
1
|
Андрэй Зянонавіч Пятроўскі
|
1
|
Андрэй Канстанцінавіч Горбач
|
1
|
Андрэй Канстанцінавіч Друцкі-Прыхабскі
|
1
|
Андрэй Канстанцінавіч Прыхабскі
|
1
|
Андрэй Крыванос
|
1
|
Андрэй Кухаронак
|
1
|
Андрэй Армянаў
|
1
|
Андрэй Антонавіч Санько
|
1
|
Анатоль Якубенка
|
1
|
Андрэа Капонэ
|
1
|
Анатоль Янец
|
1
|
Анатольь Грыцкевіч
|
1
|
Анатолій Антонавіч Тарамына
|
1
|
Анатолій Варывончык
|
1
|
Анатолій Кузьма
|
1
|
Ангальт-Дэсау
|
1
|
Ангарская вуліца (Мінск)
|
1
|
Англійская зона акупацыі Германіі
|
1
|
Англійскі парламент
|
1
|
Ангус Макбрайд
|
1
|
Анджэй Харатым
|
1
|
Анджэла Гвічардзіні
|
1
|
Андрушкевічы
|
1
|
Андрэас Келер
|
1
|
Андрэй Андрэевіч Эшпай
|
1
|
Андрэеўскае духошнае вучылішча
|
1
|
Андрэеўская стужка
|
1
|
Андрэй Іванавіч, князь старыцкі
|
1
|
Андрэй Іванавіч Буць
|
1
|
Андрэй Іванавіч Клышэўскі
|
1
|
Андрэй Ігнацій Корбут
|
1
|
Андрэй Іосіфавіч Венцкевіч
|
1
|
Андрэй Азараў
|
1
|
Андрэй Александравіч Конан
|
1
|
Андрэй Аляксандравіч Дрозд
|
1
|
Андрэй Аляксандравіч Кавальчук
|
1
|
Андрэй Аляксандравіч Конан
|
1
|
Андрэй Андрэевіч Бурнос
|
1
|
Андрэй Андрэевіч Кастрычкін
|
1
|
Аліна Паўлоўская
|
1
|
Алімпія (Эльблёнг)
|
1
|
Аляксандр Палубінскі
|
1
|
Аляксандр Фёдаравіч Селіванаў
|
1
|
Аляксандр Турчын
|
1
|
Аляксандр Уладзіміравіч Акулаў
|
1
|
Аляксандр Уладзіміравіч Гарнастай
|
1
|
Аляксандр Уладзіміравіч Глаз
|
1
|
Аляксандр Уладзіміравіч Магазіншчыкаў
|
1
|
Аляксандр Уладзіміравіч Чумакоў
|
1
|
Аляксандр Уладзіміравіч Чэкель
|
1
|
Аляксандр Уюгін
|
1
|
Аляксандр Фядосенка
|
1
|
Аляксандр Фёдаравіч Безабразаў
|
1
|
Аляксандр Фёдаравіч Кістаў
|
1
|
Аляксандр Фёдаравіч Кістоў
|
1
|
Аляксандр Фёдаравіч Макарчыкаў
|
1
|
Аляксандр Цебянькоў
|
1
|
Аляксандр Тальгейм
|
1
|
Аляксандр Цярэшчанкаў
|
1
|
Аляксандр Ціхаміраў
|
1
|
Аляксандр Чаркас
|
1
|
Аляксандр Часлававіч Вярбовіч
|
1
|
Аляксандр Шалыгін
|
1
|
Аляксандр Шарапа
|
1
|
Аляксандр Шаўкаплясаў
|
1
|
Аляксандр Швайбовіч
|
1
|
Аляксандр Шоўкаплясаў
|
1
|
Аляксандр Шып
|
1
|
Аляксандр Шышко
|
1
|
Аляксандр Шэмет
|
1
|
Аляксандр Юр'евіч Слуцкі
|
1
|
Аляксандр Ягмін
|
1
|
Аляксандр Трайдук
|
1
|
Аляксандр Талочка
|
1
|
Аляксандр Якаўлевіч Шыле
|
1
|
Аляксандр Рачынскі
|
1
|
Аляксандр Парфёнаў
|
1
|
Аляксандр Пац
|
1
|
Аляксандр Паўлавіч Нікіцін
|
1
|
Аляксандр Паўловіч
|
1
|
Аляксандр Паўлюкевіч
|
1
|
Аляксандр Прыемскі
|
1
|
Аляксандр Пулка-Дзмітрыеў
|
1
|
Аляксандр Пятровіч Лісоўскі
|
1
|
Аляксандр Пётр Сава-Корсак
|
1
|
Аляксандр Радзінскі
|
1
|
Аляксандр Райпольскі
|
1
|
Аляксандр Раковіч
|
1
|
Аляксандр Рафаловіч
|
1
|
Аляксандр Рыгоравіч Каранеўскі
|
1
|
Аляксандр Сяргеевіч Трабо
|
1
|
Аляксандр Рыгоравіч Старавойтаў
|
1
|
Аляксандр Савіч
|
1
|
Аляксандр Салтавец
|
1
|
Аляксандр Сапега (сын Паўла)
|
1
|
Аляксандр Сдвіжкоў
|
1
|
Аляксандр Сонгін
|
1
|
Аляксандр Станкевіч, футбаліст
|
1
|
Аляксандр Станіслававіч Нікадон
|
1
|
Аляксандр Старадубскі
|
1
|
Аляксандр Струнін
|
1
|
Аляксандр Суроў
|
1
|
Аляксандр Сяргеевіч Анціпін
|
1
|
Аляксандр Сяргеевіч Раманчук
|
1
|
Аляксандр Сяргеевіч Сыцько
|
1
|
Аляксандр Язерскі
|
1
|
Аляксандр Ян Патоцкі
|
1
|
Алімпійская зборная Камеруна па футболе
|
1
|
Аляксей Мжачык
|
1
|
Аляксей Бычанкоў
|
1
|
Аляксей Бялоў
|
1
|
Аляксей Дайнека
|
1
|
Аляксей Доўнар-Запольскі
|
1
|
Аляксей Зелянкевіч
|
1
|
Аляксей Калмагораў
|
1
|
Аляксей Калугін
|
1
|
Аляксей Клямяціч
|
1
|
Аляксей Крукоўскі
|
1
|
Аляксей Кібінь
|
1
|
Аляксей Лукашык
|
1
|
Аляксей Мацеша
|
1
|
Аляксей Меляшэвіч
|
1
|
Аляксей Мяркулаў
|
1
|
Аляксей Арбузаў
|
1
|
Аляксей Мікалаевіч Астроўскі
|
1
|
Аляксей Нікіценка
|
1
|
Аляксей Полазаў
|
1
|
Аляксей Скачкоў
|
1
|
Аляксей Ханевіч
|
1
|
Аляксей Цапік
|
1
|
Аляксей Цішчанка
|
1
|
Аляксей Чарных
|
1
|
Аляксей Чыгарэўскі
|
1
|
Аляска Эйсез
|
1
|
Алёна Дубіцкая
|
1
|
Алёна Мікалаеўна Ляхавец
|
1
|
Алёна Шацько
|
1
|
Алімпійская вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Аляксей Беланожка
|
1
|
Аляксей Андрэевіч Рыс
|
1
|
Аляксандр Ян Ябланоўскі
|
1
|
Аляксандра з Бяльхацкіх
|
1
|
Аляксандр Ярмаловіч
|
1
|
Аляксандр Яфімчык
|
1
|
Аляксандр Яўстаф’евіч Альшук
|
1
|
Аляксандра-Неўскі сабор (Масква)
|
1
|
Аляксандра Іванаўна
|
1
|
Аляксандра Борціч
|
1
|
Аляксандра Весялоўская
|
1
|
Аляксандра Нарбут
|
1
|
Аляксандра Рыгораўна Валовіч
|
1
|
Аляксандра Рыгораўна Хадкевіч
|
1
|
Аляксандра Сабеская
|
1
|
Аляксандра Смоліч
|
1
|
Аляксандра з Белазораў
|
1
|
Аляксандра з Вішнявецкіх
|
1
|
Аляксей Анатолевіч Яўлаш
|
1
|
Аляксандра з Задарноўскіх
|
1
|
Аляксандра з Лісоўскіх
|
1
|
Аляксандра з Сулістроўскіх
|
1
|
Аляксандра з Хадкевічаў
|
1
|
Аляксандра са Свірскіх
|
1
|
Аляксандраўская вуліца
|
1
|
Аляксандраўская гміна
|
1
|
Аляксандраўскі сад, Кіраў
|
1
|
Аляксей Іванавіч Антонаў
|
1
|
Аляксей Іванавіч Шаўцоў
|
1
|
Аляксей Ілліч Мілер
|
1
|
Аляксей Азнабішын
|
1
|
Аляксей Аляксандравіч Лакотка
|
1
|
Аляксей Аляксеевіч Грынюк
|
1
|
Баілаўская турма
|
1
|
Бег на 10000 метраў
|
1
|
Акруга Каяхога
|
1
|
Валадымырыўка (Мэжоўскі раён)
|
1
|
Вайна пятай кааліцыі
|
1
|
Вайнёдская воласць
|
1
|
Вайнёдэ
|
1
|
Вайсковае міністэрства ЗША
|
1
|
Вайтаўшчына
|
1
|
Вайткевічы
|
1
|
Вайцехаўскі валун
|
1
|
Вайшнарышкі
|
1
|
Вака Мураваная
|
1
|
Вакальная музыка
|
1
|
Вакзальная вуліца (Масты)
|
1
|
Вакзальны завулак (Масты)
|
1
|
Валадымырыўка
|
1
|
Валанава
|
1
|
Вайна Рэчы Паспалітай з Расіяй 1609-1618
|
1
|
Валгаградская вуліца (Ліда)
|
1
|
Валгаградская філармонія
|
1
|
Валдас Бубялявічус
|
1
|
Вале́ры Леване́ўскі
|
1
|
Валент Фаўсцін Сабалеўскі
|
1
|
Валенты Аляксандр Каліноўскі
|
1
|
Валенцій Брахоцкі
|
1
|
Валерт
|
1
|
Валеры Яначкін
|
1
|
Валерый Іванавіч Табала
|
1
|
Валерый Абрамук
|
1
|
Валерый Аляксандравіч Максімовіч
|
1
|
Валерый Аляксандравіч Пусь
|
1
|
Вайна за незалежнасць Азербайджана
|
1
|
Вайна Рэчы Паспалітай з Маскоўскай дзяржавай, 1609-1618
|
1
|
Валерый Бойчанка
|
1
|
Ваенна-медыцынская акадэмія імя С. М. Кірава
|
1
|
Вадзім Карастылёў
|
1
|
Вадзім Кебец
|
1
|
Вадзім Лапіцкі
|
1
|
Вадзім Лысенка
|
1
|
Вадзім Пятровіч Кацярыныч
|
1
|
Вадзім Радзішэўскі
|
1
|
Вадзім Сарока
|
1
|
Вадзім Станіслававіч Вянгроўскі
|
1
|
Вадзім Яўгенавіч Гарбаносаў
|
1
|
Вадзіцкія
|
1
|
Вадынскія
|
1
|
Ваенна-дыпламатычная акадэмія
|
1
|
Ваенна-марскія сілы Польшчы
|
1
|
Ваенна-паветраная інжынерная акадэмія імя М. Я. Жукоўскага
|
1
|
Вазьму твой боль
|
1
|
Ваенная акадэмія бранятанкавых войскаў
|
1
|
Ваенная акадэмія матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння імя А. В. Хрулёва
|
1
|
Ваенная акадэмія сувязі імя С. М. Будзёнага
|
1
|
Ваенная галерэя
|
1
|
Ваенная гісторыя
|
1
|
Ваенная служба
|
1
|
Ваенны камісарыят Лідскага раёна
|
1
|
Ваенны суд гонару
|
1
|
Ваенны інжынер
|
1
|
Ваенпраект-92
|
1
|
Ваенпраект БВА
|
1
|
Ваенпраект № 92
|
1
|
Вазнясенскі манастыр, Масква
|
1
|
Вазоўня
|
1
|
Валерый Барашкаў
|
1
|
Валерый Валянцінавіч Лангоў
|
1
|
Вадасховішча Паперня
|
1
|
Валянціна Анатольеўна Савасцюк
|
1
|
Валянцін Букін
|
1
|
Валянцін Бурнос
|
1
|
Валянцін Валянцінавіч Байко
|
1
|
Валянцін Вераціла
|
1
|
Валянцін Мацулевіч
|
1
|
Валянцін Мікалаевіч Біч
|
1
|
Валянцін Пятровіч Сазановіч
|
1
|
Валянцін Рогатнеў
|
1
|
Валянцін Рыгоравіч Распуцін
|
1
|
Валянцін Цімашынін
|
1
|
Валянцін Часлававіч Далговіч
|
1
|
Валянцін Языковіч
|
1
|
Валянціна Іванаўна Кіроль
|
1
|
Валянціна Бібіла
|
1
|
Валянцін Іосіфавіч Мядзвецкі
|
1
|
Валянціна Васільеўна Гінчук
|
1
|
Валянціна Гаховіч
|
1
|
Валянціна Зігмундаўна Лаздоўская
|
1
|
Валянціна Козел
|
1
|
Валянціна Курсевіч
|
1
|
Валянціна Лузіна
|
1
|
Валянціна Лунёва
|
1
|
Валянціна Мітрафанаўна Набагез
|
1
|
Валянціна Садоўская
|
1
|
Валянціна Уладзіміраўна Бондар
|
1
|
Валянціна Цяплова
|
1
|
Валяр'ян Вайцюль
|
1
|
Вам — заданне!
|
1
|
Ван Данэн
|
1
|
Валянцін Аляксеевіч Арцюхевіч
|
1
|
Валянцін Ігнацьевіч Тачоны
|
1
|
Валерый Вацлававіч Барташэвіч
|
1
|
Валерый Чарапіца
|
1
|
Валерый Віктаравіч Грамадка
|
1
|
Валерый Віктаравіч Румін
|
1
|
Валерый Віктаравіч Рыбакоў
|
1
|
Валерый Грынявецкі
|
1
|
Валерый Курсевіч
|
1
|
Валерый Паленскі
|
1
|
Валерый Пшыбароўскі
|
1
|
Валерый Пятроў
|
1
|
Валерый Разанаў
|
1
|
Валерый Саўко
|
1
|
Валерый Сліўкін
|
1
|
Валерый Уладзіміравіч Бабко
|
1
|
Валерый Цэпкала
|
1
|
Валерый Эдуардавіч Паўлюкевіч
|
1
|
Вальтэр Хейц
|
1
|
Валерыя Баляславаўна Скрамблевіч
|
1
|
Валерыя Такарская
|
1
|
Валерыя з Ваньковічаў
|
1
|
Валерыян Міхайлавіч Галынскі
|
1
|
Валодка Горскі
|
1
|
Валожынскае ўзвышша
|
1
|
Валошчына
|
1
|
Валун Яросішкаўскі-1
|
1
|
Валун Яросішкаўскі-2
|
1
|
Валун дайнаўскі
|
1
|
Валынскі губернатар
|
1
|
Валынчык
|
1
|
Вальдэмар Раманенка
|
1
|
Валькевіцкае гарадзішча
|
1
|
Вадзяны млын, Жодзішкі
|
1
|
Вадаправодны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
Вапнавы раствор
|
1
|
В. Розаў
|
1
|
В. Паўлюць
|
1
|
В. Пелікан
|
1
|
В. Песціс
|
1
|
В. Пранюк
|
1
|
В. Прыма
|
1
|
В. Путкамер
|
1
|
В. Р. Доркін
|
1
|
В. Р. Рахманько
|
1
|
В. Р. Русак
|
1
|
В. Равяка
|
1
|
В. Раманенка
|
1
|
В. Распуцін
|
1
|
В. Рахманько
|
1
|
В. Русак
|
1
|
В. Пансевіч-Каляда
|
1
|
В. Рушніцкі
|
1
|
В. С. Абуховіч
|
1
|
В. С. Абухоўскі
|
1
|
В. С. Грыгараў
|
1
|
В. С. Жалудок
|
1
|
В. С. Журневіч
|
1
|
В. С. Камінскі
|
1
|
В. С. Леване́ўскі
|
1
|
В. С. Леванеўскі
|
1
|
В. С. Маскалёў
|
1
|
В. С. Мілашэўскі
|
1
|
В. С. Цітоў
|
1
|
В. Сабко
|
1
|
В. Саковіч
|
1
|
В. Папко
|
1
|
В. П. Чамеза
|
1
|
В. Саранчукоў
|
1
|
В. Мелканянц
|
1
|
В. М. Карашкоў
|
1
|
В. М. Курдзюкоў
|
1
|
В. М. Лузіна
|
1
|
В. М. Макарэвіч
|
1
|
В. М. Саламеннік
|
1
|
В. М. Семяняка
|
1
|
В. М. Усаў
|
1
|
В. М. Чарапіца
|
1
|
В. Мазец
|
1
|
В. Маклакоў
|
1
|
В. Максімовіч
|
1
|
В. Маркевіч
|
1
|
В. Маршак
|
1
|
В. Мохарт
|
1
|
В. П. Усік
|
1
|
В. Мілашэўскі
|
1
|
В. Міцкевіч
|
1
|
В. Н. Козел
|
1
|
В. Новік
|
1
|
В. Нічэй
|
1
|
В. П. Алампіеў
|
1
|
В. П. Бальбух
|
1
|
В. П. Глеб
|
1
|
В. П. Жукаў
|
1
|
В. П. Карпусюк
|
1
|
В. П. Маркевіч
|
1
|
В. П. Паўлюць
|
1
|
В. П. Скіба
|
1
|
В. П. Таранцей
|
1
|
В. Санфірава
|
1
|
В. Саўко
|
1
|
Вадаправодная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
В. Я. Акшаеў
|
1
|
В. Цяплова
|
1
|
В. Цімашынін
|
1
|
В. Цітоў
|
1
|
В. Чарапіца
|
1
|
В. Шапавалаў
|
1
|
В. Шапятоўскі
|
1
|
В. Шаўрын
|
1
|
В. Швед
|
1
|
В. Шульжык
|
1
|
В. Шэйман
|
1
|
В. Ю. Нічэй
|
1
|
В. Ю. Яраслаўскі
|
1
|
В. Юневіч
|
1
|
В. Я. Клочка
|
1
|
В. Цыганкоў
|
1
|
В. Я. Манівід
|
1
|
В. Язневіч
|
1
|
В. Языковіч
|
1
|
В. Ялманаў
|
1
|
В. Яраслаўскі
|
1
|
В августе 44-го
|
1
|
ВІЧЫ Аістэс
|
1
|
ВА АЗОТ
|
1
|
ВАЗ
|
1
|
ВПС і СПА Беларусі
|
1
|
ВЭУ
|
1
|
Вабальнінкаская сянюнія
|
1
|
Вавяранскі валун
|
1
|
Ваганькаўскія могілкі
|
1
|
В. Цэпкала
|
1
|
В. Цыганенка
|
1
|
В. Свіло
|
1
|
В. У. Дземідовіч
|
1
|
В. Семяняка
|
1
|
В. Скіба
|
1
|
В. Сліўкін
|
1
|
В. Смачнеў
|
1
|
В. Сняжыцкі
|
1
|
В. Стаяк
|
1
|
В. Сцяпура
|
1
|
В. Сянько
|
1
|
В. Сімакін
|
1
|
В. Т. Грыцэнка
|
1
|
В. Таранцей
|
1
|
В. У. Абрамук
|
1
|
В. У. Бука
|
1
|
В. У. Казлоўскі
|
1
|
В. Цыбоўскі
|
1
|
В. У. Мелканянц
|
1
|
В. У. Саранчукоў
|
1
|
В. У. Скалабан
|
1
|
В. У. Цыганенка
|
1
|
В. У. Шэйман
|
1
|
В. Уласава
|
1
|
В. Усаў
|
1
|
В. Усік
|
1
|
В. Ф. Буяк
|
1
|
В. Ф. Жукоўскі
|
1
|
В. Ф. Пранюк
|
1
|
В. Ф. Языковіч
|
1
|
В. Фамічоў
|
1
|
В. Цапкала
|
1
|
Ванда Банішэўская
|
1
|
Варанчанскі касцёл
|
1
|
В. М. Драздоў
|
1
|
Войскі МУС Беларусі
|
1
|
Возера Верхаўскае
|
1
|
Возера Гілута
|
1
|
Возера Мржнева
|
1
|
Возера Нецка
|
1
|
Возера Нізянка
|
1
|
Возера Сайна
|
1
|
Возера Соннае
|
1
|
Возера Сцюдзёнае
|
1
|
Войнава
|
1
|
Войнава, Навагрудскі раён
|
1
|
Войневіцкі валун
|
1
|
Войска Польскай Рэспублікі (1918—1939)
|
1
|
Войскі Вялікага Княства Літоўскага
|
1
|
Войскі СПА
|
1
|
Возер Рыбніца
|
1
|
Войскі ашмянскі
|
1
|
Войскі гарадзенскі
|
1
|
Войскі лідскі
|
1
|
Войскі новагародскі
|
1
|
Войскі смаленскі
|
1
|
Войскі старадубскі
|
1
|
Войскія гарадзенскія
|
1
|
Войстамскія могілкі
|
1
|
Войт (скульптура)
|
1
|
Войтак Нарушэвіч
|
1
|
Войткавічы (значэнні)
|
1
|
Войцех Алендскі
|
1
|
Войцех Зарэцкі
|
1
|
Войцех Карлавіч Фалевіч
|
1
|
Возера Бык
|
1
|
Военно-исторический журнал
|
1
|
Войцех Ракоўскі
|
1
|
Веснавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Вераніка з Радзівілаў
|
1
|
Верасковая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Вераскоўшчына
|
1
|
Вераснёвая вуліца (Ліда)
|
1
|
Верашчака (род)
|
1
|
Вербная вуліца (Ліда)
|
1
|
Вербіцы
|
1
|
Версальскі трактат
|
1
|
Версальцы
|
1
|
Верхні замак, Гродна
|
1
|
Верхні замак (Слонім)
|
1
|
Веселііл
|
1
|
Веславанне на байдарках
|
1
|
Веснік Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта
|
1
|
Водны млын, Жодзішкі
|
1
|
Веснік пенітэцыярнай медыцыны
|
1
|
Вестник Западной России
|
1
|
Вестник ПСТГУ
|
1
|
Весці АН РБ
|
1
|
Веткаўская воласць
|
1
|
Ветравая электрастанцыя
|
1
|
Вечерний Брест
|
1
|
Вечны Каляндар
|
1
|
Вешвяны
|
1
|
Виленский временник
|
1
|
Виноградов, Василий Петрович (священнослужитель)
|
1
|
Виртуальный Брест
|
1
|
Водаправодная вуліца (Ліда)
|
1
|
Водна-ледавіковы ландшафт
|
1
|
Войцех Маціеўскі
|
1
|
Войцех Шэмет
|
1
|
Вераніка Зянковіч
|
1
|
Вуглавы завулак (Ліда)
|
1
|
Воранаўская вуліца (Ліда)
|
1
|
Воранаўскі раённы Савет дэпутатаў
|
1
|
Восень-2008
|
1
|
Восень бардаў
|
1
|
Востраў Касцюшка
|
1
|
Восіп Якаўлевіч Салавейчык
|
1
|
Вохра
|
1
|
Воцатавае дрэва
|
1
|
Воін Святла
|
1
|
Воўпаўскае староства
|
1
|
Вране
|
1
|
Всемирная иллюстрация
|
1
|
Всходняя вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Вуглавы камень
|
1
|
Воля Карыбутава
|
1
|
Вуглянскі валун
|
1
|
Вулица Даминиканская, Гродна
|
1
|
Вуліца 1-я Ліцейшчыкаў (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца 129 Арлоўскай Дывізіі (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца 17 Верасня (Іўе)
|
1
|
Вуліца 17 Верасня (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца 17 Верасня (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца 17 Верасня (Свіслач)
|
1
|
Вуліца 17 верасня, Гродна
|
1
|
Вуліца 1 Мая, Навагрудак
|
1
|
Вуліца 1 Мая (Іўе)
|
1
|
Вуліца 1 Мая (Ліда)
|
1
|
Вуліца 1 Мая (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца 1 Мая (Нясвіж)
|
1
|
Ворагі (п’еса)
|
1
|
Вольская акруга
|
1
|
Волда
|
1
|
Вольга Рулевіч
|
1
|
Вольга Аляксандраўна Ануфрыева
|
1
|
Вольга Асташка
|
1
|
Вольга Бертэль
|
1
|
Вольга Бяляк
|
1
|
Вольга Генералава
|
1
|
Вольга Гоцманава
|
1
|
Вольга Залатар
|
1
|
Вольга Крэч
|
1
|
Вольга Ляшчынская
|
1
|
Вольга Мелканянц
|
1
|
Вольга Мікалаеўна Падвысоцкая
|
1
|
Вольга Мікалаеўна Токарава
|
1
|
Вольга Падаліская
|
1
|
Вольга Русак
|
1
|
Вольныя практыкаванні
|
1
|
Вольга Сабалеўская
|
1
|
Вольга Санфірава
|
1
|
Вольга Скварцова
|
1
|
Вольга Уладзіміраўна Лемніцкая
|
1
|
Вольга Уладзіміраўна Саванец
|
1
|
Вольга Шчарбінская
|
1
|
Вольга Эдвардаўна Часноўская
|
1
|
Вольга Ярмоліна
|
1
|
Вольмарскі павет
|
1
|
Вольнае слова
|
1
|
Вольнае эканамічнае таварыста
|
1
|
Вольная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Вольны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
Вольны слухач
|
1
|
Вераніка з Келпшаў
|
1
|
Вераніка Воўк-Ланеўская
|
1
|
Варанчанскі спіртзавод
|
1
|
Васіль Дмітрыевіч Паленаў
|
1
|
Васіль Іванавіч Кузняцоў
|
1
|
Васіль Адамавіч Юрша
|
1
|
Васіль Акуневіч
|
1
|
Васіль Алелькавіч
|
1
|
Васіль Андрэевіч Сычык
|
1
|
Васіль Асяненка
|
1
|
Васіль Васілевіч Разанаў
|
1
|
Васіль Васільевіч Грыгор'еў
|
1
|
Васіль Галушка
|
1
|
Васіль Глебка
|
1
|
Васіль Грыцэнка
|
1
|
Васіль Джанееў
|
1
|
Васіль Дзмітрыевіч Бокараў
|
1
|
Васіль Доркін
|
1
|
Васіленя
|
1
|
Васіль Дубейка
|
1
|
Васіль Жукаў
|
1
|
Васіль Збаражскі
|
1
|
Васіль Канавалаў
|
1
|
Васіль Кошалеў
|
1
|
Васіль Кушнір
|
1
|
Васіль Маркевіч
|
1
|
Васіль Мусін-Пушкін
|
1
|
Васіль Мініч
|
1
|
Васіль Міхайлавіч Доўгань
|
1
|
Васіль Міхайлавіч Саламеннік
|
1
|
Васіль Нябольсін
|
1
|
Васіль Пансевіч-Каляда
|
1
|
Васіль Паўлаў
|
1
|
Васіль Іванавіч Вераценнікаў
|
1
|
Васылькы (Лохвыцкі раён)
|
1
|
Васіль Пуцяціч
|
1
|
Варфаламей Каэтанавіч Гіжыцкі
|
1
|
Варвары, п'еса
|
1
|
Варвары (п'еса)
|
1
|
Варварын
|
1
|
Варжскі шчыт
|
1
|
Варкуцінскі горны тэхнікум
|
1
|
Варнянскае староства
|
1
|
Варонежскае тэатральнае вучылішча
|
1
|
Варонежскі дзяржаўны аграрны ўніверсітэт
|
1
|
Варонежскі кадэцкі корпус імя Вялікага князя Міхася Паўлавіча
|
1
|
Варонежскі медыцынскі інстытут
|
1
|
Варонежскі сельскагаспадарчы інстытут
|
1
|
Варта Заверце
|
1
|
Варфаламей Аляксандравіч Вахрамееў
|
1
|
Варшава-Воля
|
1
|
Васылькы
|
1
|
Варшаўска-Познаньская аперацыя
|
1
|
Варшаўскага паўстання
|
1
|
Варшаўскае навуковае таварыства
|
1
|
Варшаўскае сельскагаспадарчае таварыства
|
1
|
Варшаўская вуліца (Ліда)
|
1
|
Варшаўская галоўная школа піяраў
|
1
|
Варшаўская опера
|
1
|
Варшаўская ўпадзіна
|
1
|
Варшаўскі літаратурны музей імя А. Міцкевіча
|
1
|
Варшаўскі мост (пагранічны пераход)
|
1
|
Варывончык (значэнні)
|
1
|
Вар’яцкі Журдэн
|
1
|
Васа Жалязнова, п'еса
|
1
|
Васкоўня
|
1
|
Васіль Пляскач
|
1
|
Васіль Пятровіч Загароўскі
|
1
|
Вера Баканская
|
1
|
Вейкі (Польшча)
|
1
|
Ваўкавыскі князь
|
1
|
Ваўкавыскі машынабудаўнічы завод
|
1
|
Ваўкавыскі музей
|
1
|
(Maria) Kazimiera Swolinska
|
1
|
Ваўкавыскі павет, 1919—1939
|
1
|
Ваўкавыскі павет (РАсійская імперыя)
|
1
|
Ваўкавыскі педагагічны тэхнікум
|
1
|
Ваўкавыскі раённы Савет дэпутатаў
|
1
|
Ваўкавыскія электрычныя сеткі
|
1
|
Ваўкі і авечкі
|
1
|
Ваўпянская пушча
|
1
|
Ведзянішскі валун
|
1
|
Вейгеры
|
1
|
Вейсенгофы
|
1
|
Ваўкавыская раённая пракуратура
|
1
|
Века
|
1
|
Велькі Ксенж
|
1
|
Вельяміны
|
1
|
Велікаусцюжскі павет
|
1
|
Венанцы Бутрым
|
1
|
Венесуэльцы
|
1
|
Венецыянская хартыя
|
1
|
Вензель
|
1
|
Вениамин (Платонов)
|
1
|
Венцаслаў Аляксандравіч Пелікан
|
1
|
Венцаслаў Вацлававіч Пелікан
|
1
|
Венчык
|
1
|
Веньямін Сянько
|
1
|
Веніямін Брух
|
1
|
Ваўкавыскі замак
|
1
|
Ваўкавыская жаночая гімназія
|
1
|
Васіль Пятровіч Кохіус
|
1
|
Васілій Раманоўскі
|
1
|
Васіль Равяка
|
1
|
Васіль Раманоўскі
|
1
|
Васіль Смірных
|
1
|
Васіль Сцяпура
|
1
|
Васіль Усік
|
1
|
Васіль Фёдаравіч Гразноў
|
1
|
Васіль Цімафеевіч Галаван
|
1
|
Васіль Ягоравіч Рудакоў
|
1
|
Васільковая вуліца (Астравец)
|
1
|
Васільковая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Васільковая вуліца (Ліда)
|
1
|
Васілій Маркевіч
|
1
|
Васілій Мацвеевіч Разанцоў
|
1
|
Васіліса Канстанцінаўна
|
1
|
Ваўкавыскае староства
|
1
|
Васілішкаўская воласць
|
1
|
Васілішкаўскі парк
|
1
|
Вацлаў Івашкевіч-Рудашанскі
|
1
|
Вацлаў Кубацкі
|
1
|
Вацлаў Ляшчынскі
|
1
|
Вацлаў Навакоўскі (акцёр)
|
1
|
Вацлаў Пелікан
|
1
|
Вашко
|
1
|
Вашчага
|
1
|
Вашчынінскі валун
|
1
|
Ваяводы хэлмінскія
|
1
|
Ваўжынец Путкамер
|
1
|
Ваўкавыскае гарадзішча
|
1
|
Ваўкавыскае рэальнае вучылішча
|
1
|
В. М. Кавалеўскі
|
1
|
В. М. Губарэвіч
|
1
|
Бег на 100 метраў
|
1
|
Бора Брэдфард
|
1
|
Блок-секцыя
|
1
|
Блок нацыянальных меньшасцей
|
1
|
Блювенічы
|
1
|
Бобаны
|
1
|
Богава
|
1
|
Богаяўленская царква (Барысаў)
|
1
|
Богаяўленская царква (Шчучын)
|
1
|
Богуміла ?
|
1
|
Богуш-Сестранцэвічы
|
1
|
Богуш Міцута
|
1
|
Бой ля Вафангоу
|
1
|
Бой ля Клецка
|
1
|
Бойран
|
1
|
Бора Манчэстэр
|
1
|
Блакітныя елкі
|
1
|
Боркінская воласць
|
1
|
Борт
|
1
|
Брадвей, Нью-Ёрк
|
1
|
Бразільская сасна
|
1
|
Бранд
|
1
|
Бранеўскі езуіцкі калегіум
|
1
|
Бранск (гасцініца)
|
1
|
Бранскграмадзянпраект
|
1
|
Бранскі дзяржаўны педагагічны інстытут імя акадэміка І. Г. Пятроўскага
|
1
|
Браніслаў Іпалітавіч Загорскі
|
1
|
Браніслаў Мінейка
|
1
|
Браніслаў Пілсудскі
|
1
|
Браслаўскае староства
|
1
|
Брахоцкі
|
1
|
Бленда, архітэктура
|
1
|
Блакітны мармур
|
1
|
Браціслаўска-Брноўская наступальная аперацыя
|
1
|
Бераставіца (пагранічны пункт пропуску)
|
1
|
Белэкспа (вуліца Янкі Купалы)
|
1
|
Бен Азіз Дао
|
1
|
Бенгальскія агні
|
1
|
Бенедыкт Андэрсан
|
1
|
Бенедэта Молі
|
1
|
Бенядзікт Паўлоўскі
|
1
|
Бенядыкт Арэшка
|
1
|
Бенядыкта з Агінскіх
|
1
|
Беняконі-1 (пагранічны пункт пропуску)
|
1
|
Беняконі-2 (пагранічны пункт пропуску)
|
1
|
Беніта Задзі
|
1
|
Берагавая вуліца (Астравец)
|
1
|
Беразавецкі пагорак
|
1
|
Берасцейскае княства
|
1
|
Блакітны завулак (Гродна)
|
1
|
Берасцейскі сабор
|
1
|
Бердавічы
|
1
|
Бердыш
|
1
|
Берл Кацнельсан
|
1
|
Берлінская і Германская епархія
|
1
|
Берлінская і Германская епархія (РПЦЗ)
|
1
|
Бернар Клавэль
|
1
|
Бернард Монд
|
1
|
Бернардзінскі сад
|
1
|
Бертэль
|
1
|
Берштаўская пушча
|
1
|
Беспасажніца
|
1
|
Бжастоўскі
|
1
|
Блазевіц
|
1
|
Брацтва Святога Юрыя БАПЦ
|
1
|
Браян О’Рурк
|
1
|
Бельгійскі першы дывізіён A 2018/2019
|
1
|
Будынак Беларускага інстытута народнай гаспадаркі
|
1
|
Брэсцкі завод «Газаапарат»
|
1
|
Брэсцкі завод буйнапанэльнага домабудавання
|
1
|
Брэсцкі лядовы палац
|
1
|
Брэсцкі павет, Другая Рэч Паспалітая
|
1
|
Брэсцкі раённы Савета дэпутатаў
|
1
|
Брэсцкі тэатр
|
1
|
Брэсцкі электрамеханічны завод
|
1
|
Будапешцкая аперацыя
|
1
|
Будаўніча-мэблевае аб'яднанне «ЗОВ»
|
1
|
Будзілкаўскі валун
|
1
|
Будрэвіч камень
|
1
|
Будынак Інстытута біяхіміі біялагічна актыўных злучэнняў НАН Беларусі
|
1
|
Будынак БелНДІПгорадабудаўніцтва
|
1
|
Будынак Беларускай калійнай кампаніі
|
1
|
Брэсцкі дзяржаўны каледж сферы абслугоўвання
|
1
|
Будынак Белкамунбанка (Мінск)
|
1
|
Будынак Гродзенскага гарсавета народных дэпутатаў
|
1
|
Будынак Гродзенскага паштовага ведамства
|
1
|
Будынак Гродзенскай акруговай лячэбніцы
|
1
|
Будынак Гродзенскай медыцынскай школы
|
1
|
Будынак УУС Гродзенскага аблвыканкама
|
1
|
Будынак Упраўлення ўнутраных спраў Мінгарвыканкама
|
1
|
Будынак абласных курсаў прафсаюзаў (Гродна)
|
1
|
Будынак былой Мінскай духоўнай кансісторыі
|
1
|
Будынак гаркама і райкама КПБ (Ліда)
|
1
|
Будынак друкарні, Ліда
|
1
|
Будынак кантрольнай палаты (Гродна)
|
1
|
Будынак лясной адміністрацыі (Гродна)
|
1
|
Будынак мужчынскай гімназіі (Гродна)
|
1
|
Брэсцкі епіскап
|
1
|
Брэсцкі гарадскі радзільны дом
|
1
|
Браян О’Рурк Малодшы
|
1
|
Брыгіда са Швыкоўскіх
|
1
|
Браўнаўскі ўніверсітэт
|
1
|
Бром-Місіскуа
|
1
|
Бромлі
|
1
|
Бромптанскія могілкі
|
1
|
Бронемашына
|
1
|
Бронзавая птушка
|
1
|
Броўкі (архітэктура)
|
1
|
Брузгі (значэнні)
|
1
|
Бруна Каратынскі
|
1
|
Брунон Збароўскі
|
1
|
Брусельскі ўніверсітэт
|
1
|
Бруснічная вуліца (Ліда)
|
1
|
Брыгіда з Шабуневічаў
|
1
|
Брыгіта Петранела з Радзівілаў
|
1
|
Брэсцкі гарадскі камітэт КПБ
|
1
|
Брыль, архітэктура
|
1
|
Брэвіль
|
1
|
Брэст-Літоўскі павет
|
1
|
Брэста
|
1
|
Брэстбудпраект
|
1
|
Брэстсельбудпраект
|
1
|
Брэсцкае педагагічнае вучылішча
|
1
|
Брэсцкая абласная бальніца
|
1
|
Брэсцкая базыльянская школа
|
1
|
Брэсцкая вобласць, Гродзенская вобласць
|
1
|
Брэсцкая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Брэсцкая гарадская бальніца хуткай медыцынскай дапамогі
|
1
|
Брэсцкая крэпасць (п’еса)
|
1
|
Брэсцкі гарадскі Савет дэпутатаў
|
1
|
Бельскі павет (Сядлецкая губерня)
|
1
|
Белыя росы (ансамбль)
|
1
|
Бужынскія
|
1
|
Беларуская асацыяцыя гімнастыкі
|
1
|
Беларускае навуковае таварыства дэрматолагаў і венеролагаў
|
1
|
Беларускае навуковае таварыства кардыёлагаў
|
1
|
Беларускае народнае адзенне
|
1
|
Беларускае народнае мастацтва
|
1
|
Беларускае рэспубліканскае таварыства аховы помнікаў гісторыі і культуры
|
1
|
Беларускае таварыства «Веды»
|
1
|
Беларускае таварыства аховы помнікаў
|
1
|
Беларускае таварыства гісторыкаў медыцыны і фармацыі
|
1
|
Беларускае таварыства дружбы і культурных сувязей з замежнымі краінамі
|
1
|
Беларускае таварыства сяброўства і сувязяў з замежнымі краінамі
|
1
|
Беларускае ўпраўленне грамадзянскай авіяцыі
|
1
|
Беларуская Экстраліга 2001/2002
|
1
|
Беларуская аперацыя
|
1
|
Беларуская вуліца (Ліда)
|
1
|
Беларускае краязнаўчае таварыства пры Пецярбургскім універсітэце
|
1
|
Беларуская вуліца (Масты)
|
1
|
Беларуская вучыцельская рада
|
1
|
Беларуская доля
|
1
|
Беларуская культура
|
1
|
Беларуская лінгвістыка, 1972
|
1
|
Беларуская нацыянальная платформа Форума грамадзянскай супольнасці Усходняга партнёрства
|
1
|
Беларуская нацыянальная платформя Форума грамадзянскай супольнасці Усходняга партнёрства
|
1
|
Беларуская нацыянальная радыкальная партыя
|
1
|
Беларуская скульптура
|
1
|
Беларуская тэатральная студыя пры Цэнтральным тэатральным вучылішчы ў Ленінградзе
|
1
|
Беларуская федэрацыя барацьбы
|
1
|
Беларуская школьна-прытулкавая рада
|
1
|
Беларуская шляхта
|
1
|
Беларускі Інстытут Гаспадаркі і Культуры
|
1
|
Беларускае культурнае таварыства ў Варшаве
|
1
|
Беларускае жыццё, газета
|
1
|
Беларускі Час
|
1
|
Беззаганнае Зачацце Найсвяцейшай Дзевы Марыі
|
1
|
Бег на 100 метраў з бар'ерамі
|
1
|
Бег на 110 метраў з бар'ерамі
|
1
|
Бег на 1500 метраў
|
1
|
Бег на 200 метраў
|
1
|
Бег на 3000 метраў з перашкодамі
|
1
|
Бег на 400 метраў з бар'ерамі
|
1
|
Бег на 5000 метраў
|
1
|
Бег на доўгія дыстанцыі
|
1
|
Бег на кароткія дыстанцыі
|
1
|
Бег на сярэднія дыстанцыі
|
1
|
Бежацкі павет
|
1
|
Без
|
1
|
Без права на ошибку
|
1
|
Бекю
|
1
|
Беларускае грамадскае аб’яднанне татараў Зікр уль-Кітаб
|
1
|
Бел-Пласт Інтэрнэшнл
|
1
|
БелКТИХ
|
1
|
Белабутакгандаль
|
1
|
Белавежскі (калгас)
|
1
|
Белавус
|
1
|
Белагорцаў
|
1
|
Белагрудскі завулак (Ліда)
|
1
|
Белае адзенне, тэлефільм
|
1
|
Белакоз
|
1
|
Беламорска-Балтыйскі лагер
|
1
|
БеларускаЯ культура
|
1
|
Беларускае геалагічнае ўпраўленне
|
1
|
Беларускае грамадска-культурнае таварыства ў Санкт-Пецярбургу
|
1
|
Беларускае грамадскае аб'яднанне архітэктараў і дзеячаў будаўнічых навук
|
1
|
Беларускі Хельсінскі камітэт
|
1
|
Беларускі аб’ездны тэатр
|
1
|
Белчыгунпраект
|
1
|
Белгарад, Украіна
|
1
|
Беларускія сяляне і работнікі
|
1
|
Беларусь, Польшча
|
1
|
Беларусь пад нямецкай акупацыяй. 1941—1944
|
1
|
Беластоцкая вобласць (значэнні)
|
1
|
Беластоцкая турма
|
1
|
Беластоцкі дэканат
|
1
|
Беластоцкі кафедральны сабор (стары)
|
1
|
Беластоцкі ліцэй імя Жыгімонта Аўгуста
|
1
|
Белая вежа (кафэ)
|
1
|
Белая панна, прывід
|
1
|
Белбакалея
|
1
|
Белбізнесбанк
|
1
|
Белвідэацэнтр
|
1
|
Белгарад-Кіеўскі
|
1
|
Беларускія гаворкі
|
1
|
Белгарадская філармонія
|
1
|
Белгарадскі гарвыканкам
|
1
|
Белгархімпрам
|
1
|
Белдзіпрааграхарчпрам
|
1
|
Белдзіпрабіясінтэз
|
1
|
Белдзіпразем
|
1
|
Белдзіпрахарчпрам
|
1
|
Белдругпалімер
|
1
|
Белкамдзяржархіў
|
1
|
Белмытсэрвіс
|
1
|
Белнафтазаб
|
1
|
Белорусский государственный университет
|
1
|
Белсельбудпраект
|
1
|
Белтэкс Оптык
|
1
|
Беларускія народныя музычныя інструменты
|
1
|
Беларускі інстытут стратэгічных даследаванняў (BISS)
|
1
|
Беларускі аграпрамысловы саюз
|
1
|
Беларускі канструктарска-тэхналагічны інстытут гарадской гаспадаркі
|
1
|
Беларускі акадэмічны цэнтр Міжнароднай акадэміі архітэктуры
|
1
|
Беларускі ансамбль песні і танца
|
1
|
Беларускі батальён беларускай камендатуры Гродна Войска Рэспублікі Летува
|
1
|
Беларускі ваенны суд
|
1
|
Беларускі выбарчы камітэт
|
1
|
Беларускі грэнадзерскі звяз Войска Рэспублікі Летува
|
1
|
Беларускі гусарскі эскадрон
|
1
|
Беларускі дзяржаўны ансамбль песні і танца
|
1
|
Беларускі дзяржаўны архіў навукова-тэхнічнай дакументацыі
|
1
|
Беларускі дом (Мельбурн)
|
1
|
Беларускі завулак (Ліда)
|
1
|
Беларускі камітэт Міжнароднай рады па пытаннях помнікаў і гістарычных мясцін
|
1
|
Беларускі камітэт нацыянальна-культурнай сувязі
|
1
|
Беларускі клуб (Мельбурн)
|
1
|
Беларускі інстытут механізацыі і электрафікацыі сельскай гаспадаркі
|
1
|
Беларускі кулямётны звяз Войска Рэспублікі Летува
|
1
|
Беларускі марыянскі дом студэнтаў
|
1
|
Беларускі народ (значэнні)
|
1
|
Беларускі нацыянальны выбарчы камітэт
|
1
|
Беларускі педагагічны тэхнікум
|
1
|
Беларускі першы кавалярыйскі швадрон Войска Рэспублікі Летува
|
1
|
Беларускі рэспубліканскі Дом народнай творчасці
|
1
|
Беларускі рэспубліканскі навукова-метадычны цэнтр народнай творчасці і культурна-асветнай работы
|
1
|
Беларускі рэспубліканскі навукова-практычны цэнтр трансфузіялогіі і медыцынскіх біятэхналогій
|
1
|
Беларускі рэспубліканскі саюз юрыстаў
|
1
|
Беларускі рэспубліканскі цэнтр эстэтычнага выхавання дзяцей
|
1
|
Беларускі сялянскі савет
|
1
|
Беларускі цэнтральны дэмакратычны камітэт дапамогі сіротам Вялікай Айчыннай вайны
|
1
|
Беларускі шлях
|
1
|
Будынак чыгуначнага вакзала (Гродна)
|
1
|
Буйвіджай
|
1
|
В. М. Галушка
|
1
|
В. В. Лапа
|
1
|
В. Біль-Белацаркоўскі
|
1
|
В. В. Баканская
|
1
|
В. В. Беняш-Крывец
|
1
|
В. В. Бурнос
|
1
|
В. В. Бяскосты
|
1
|
В. В. Васілюк
|
1
|
В. В. Грычык
|
1
|
В. В. Дваранінавіч
|
1
|
В. В. Еўдакімаў
|
1
|
В. В. Копаць
|
1
|
В. В. Корбут
|
1
|
В. В. Кошалеў
|
1
|
В. В. Кушнір
|
1
|
В. В. Міцкевіч
|
1
|
В. Бяскосты
|
1
|
В. В. Раманенка
|
1
|
В. В. Рушніцкі
|
1
|
В. В. Сліўкін
|
1
|
В. В. Цапкала
|
1
|
В. В. Цэпкала
|
1
|
В. В. Шапятоўскі
|
1
|
В. Валжанін
|
1
|
В. Вяргей
|
1
|
В. Г. Гаховіч
|
1
|
В. Г. Калеснік
|
1
|
В. Г. Мазец
|
1
|
В. Г. Раманоўскі
|
1
|
В. Г. Фамічоў
|
1
|
В. Галушка
|
1
|
В. Бібіла
|
1
|
В. Буяк
|
1
|
В. Гаховіч
|
1
|
В. Абрамук
|
1
|
В. А. Лісковіч
|
1
|
В. А. Маклакоў
|
1
|
В. А. Максімовіч
|
1
|
В. А. Пак
|
1
|
В. А. Прыма
|
1
|
В. А. Равяка
|
1
|
В. А. Санфірава
|
1
|
В. А. Смачнеў
|
1
|
В. А. Сняжыцкі
|
1
|
В. А. Уласава
|
1
|
В. А. Урублеўскі
|
1
|
В. А. Цыганкоў
|
1
|
В. А. Цяплова
|
1
|
В. Абуховіч
|
1
|
В. Бусько
|
1
|
В. Абухоўскі
|
1
|
В. Акшаеў
|
1
|
В. Алампіеў
|
1
|
В. Аро
|
1
|
В. Асяненка
|
1
|
В. Атас
|
1
|
В. Ашурак
|
1
|
В. Б. Раманоўскі
|
1
|
В. Баканская
|
1
|
В. Бальбух
|
1
|
В. Беняш-Крывец
|
1
|
В. Бертэль
|
1
|
В. Бука
|
1
|
В. Бурнос
|
1
|
В. Гаспадар
|
1
|
В. Глеб
|
1
|
В. А. Квашук
|
1
|
В. Л. Бусько
|
1
|
В. Карпусюк
|
1
|
В. Касяк
|
1
|
В. Квашук
|
1
|
В. Клочка
|
1
|
В. Козел
|
1
|
В. Копаць
|
1
|
В. Кошалеў
|
1
|
В. Крамко
|
1
|
В. Краўцэвіч
|
1
|
В. Крэч
|
1
|
В. Кулікоўскі
|
1
|
В. Курдзюкоў
|
1
|
В. Кушнір
|
1
|
В. Л. Герашчанка
|
1
|
В. Канстанцінаў
|
1
|
В. Л. Лакіза
|
1
|
В. Л. Ламака
|
1
|
В. Л. Тарасенка
|
1
|
В. Л. Цыбоўскі
|
1
|
В. Лакіза
|
1
|
В. Лапа
|
1
|
В. Леване́ўскі
|
1
|
В. Леванеўскі
|
1
|
В. Лузіна
|
1
|
В. Ляшчынская
|
1
|
В. Лісковіч
|
1
|
В. М. Асяненка
|
1
|
В. М. Ашурак
|
1
|
В. М. Бібіла
|
1
|
В. Карашкоў
|
1
|
В. Канавалаў
|
1
|
В. Глебка
|
1
|
В. Дрожжа
|
1
|
В. Горскі
|
1
|
В. Гранкоўская
|
1
|
В. Громак
|
1
|
В. Грыцэнка
|
1
|
В. Губарэвіч
|
1
|
В. Гузанаў
|
1
|
В. Гушча
|
1
|
В. Даненкаў
|
1
|
В. Дваранінавіч
|
1
|
В. Дз. Кліменка
|
1
|
В. Дз. Цімашынін
|
1
|
В. Доркін
|
1
|
В. Драздоў
|
1
|
В. Еўдакімаў
|
1
|
В. Камінскі
|
1
|
В. Жалудок
|
1
|
В. Жмайлік
|
1
|
В. Жукаў
|
1
|
В. Жукоўскі
|
1
|
В. Журневіч
|
1
|
В. З. Крэч
|
1
|
В. З. Свіло
|
1
|
В. Зянковіч
|
1
|
В. Зімін
|
1
|
В. К. Зянковіч
|
1
|
В. К. Песціс
|
1
|
В. Кавалеўскі
|
1
|
В. Казяк
|
1
|
В. Калеснік
|
1
|
В. А. Ляшчынская
|
1
|
В. А. Капцюга
|
1
|
Буйвідзы
|
1
|
Бястужаўскія курсы
|
1
|
Бяржаны
|
1
|
Бяроза далекарлійская
|
1
|
Бярозавая вуліца (Астравец)
|
1
|
Бярозавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Бярозавы завулак (Іўе)
|
1
|
Бярозавы завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
Бярозаўская рудня
|
1
|
Бярозаўскі сыраробны камбінат
|
1
|
Бярозкаўскі дуб-велікан
|
1
|
Бярштанскае староства
|
1
|
Бярэзінка (Мастоўскі раён)
|
1
|
Бяседа (ансамбль)
|
1
|
Бяседа (гурт)
|
1
|
Бятыгала
|
1
|
Бялёўскі раён
|
1
|
Бі-Эй (радыё)
|
1
|
Біблейскае таварыства
|
1
|
Бібліятэка Багуслава Радзівіла
|
1
|
Бібліятэка Бацькаўшчыны
|
1
|
Бібліятэка Вільнюскага ўніверсітэта
|
1
|
Бібліятэка Літоўскай Акадэміі навук
|
1
|
Бібліятэка Расійскай акадэміі навук
|
1
|
Бібліятэка Чартарыйскіх
|
1
|
Бібліятэка князёў Чартарыйскіх
|
1
|
Бібліятэка часопіса «Маладосць»
|
1
|
Бібліятэказнаўства
|
1
|
Бізонія
|
1
|
Білазір’я
|
1
|
Білет у мяккі вагон
|
1
|
Бярдоўка
|
1
|
Бялыніцкі кляштар
|
1
|
Бірузовая вуліца (Ліда)
|
1
|
Бутаўт-Андрайковічы
|
1
|
Буйніцкія
|
1
|
Буклет
|
1
|
Букрынскі плацдарм
|
1
|
Булгакі герба «Сыракомля»
|
1
|
Булгарыны
|
1
|
Булыка
|
1
|
Бульвар Князя Гедыміна (Ліда)
|
1
|
Бульвар Ленінскага Камсамола, Гродна
|
1
|
Бульвар Ленінскага камсамола (Гродна)
|
1
|
Бульварна-Кудраўская вуліца
|
1
|
Бурдыкаў
|
1
|
Бурка
|
1
|
Бутаўт-Андрайковіч
|
1
|
Бутля
|
1
|
Бязданішскі валун
|
1
|
Бутрыманцы
|
1
|
Бутрымскія
|
1
|
Бывайце здаровы. Bella Ciao
|
1
|
Бытавое абслугоўванне насельніцтва
|
1
|
Быценская воласць
|
1
|
Быценскі батальён БСА
|
1
|
Бэзавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Бэкенхэм
|
1
|
Бэла Ірыкаўна Дашкіна
|
1
|
Бэла Лані
|
1
|
Бэр Борахаў
|
1
|
Бэран
|
1
|
Бюро беларускіх секцый Наркамасветы РСФСР
|
1
|
Бюст Элізы Ажэшкі, Гродна
|
1
|
Бінжэрвіль
|
1
|
Бірузовы завулак (Ліда)
|
1
|
В. А. Канавалаў
|
1
|
В. І. Дарашкевіч
|
1
|
Біці-Гірэй
|
1
|
Біялагічна актыўныя дабаўкі
|
1
|
Біярыт
|
1
|
Біясферны запаведнік
|
1
|
Біятлон на зімовай Універсіядзе 2003
|
1
|
Біятлон на зімовай Універсіядзе 2005
|
1
|
Біятлон на зімовай Універсіядзе 2007
|
1
|
Біятэхналагічны факультэт ГДАУ
|
1
|
В. І. Гаспадар
|
1
|
В. І. Горскі
|
1
|
В. І. Гранкоўская
|
1
|
В. І. Громак
|
1
|
В. І. Гушча
|
1
|
В. І. Захарка
|
1
|
Бітва экстрасэнсаў
|
1
|
В. І. Казяк
|
1
|
В. І. Крамко
|
1
|
В. І. Кудрашоў
|
1
|
В. І. Новік
|
1
|
В. І. Садоўская
|
1
|
В. І. Саўко
|
1
|
В. І. Соламава
|
1
|
В. І. Сцяпура
|
1
|
В. І. Сянько
|
1
|
В. І. Язневіч
|
1
|
В. А. Бертэль
|
1
|
В. А. Глебка
|
1
|
В. А. Дрожжа
|
1
|
В. А. Жмайлік
|
1
|
Біфобія
|
1
|
Бітва пры Камдэне
|
1
|
Бірукова
|
1
|
Бітва пад Жоўтымі Водамі (1648)
|
1
|
Біскуп кракаўскі
|
1
|
Біскуп пінскі
|
1
|
Біскупы Марыаммэ
|
1
|
Біспінгі
|
1
|
Бітва пад Астраленкай
|
1
|
Бітва пад Астроленкай
|
1
|
Бітва пад Ашмянамі, 1700
|
1
|
Бітва пад Белай Царквой, 1651
|
1
|
Бітва пад Белай Царквой (1651)
|
1
|
Бітва пад Варшаваю (1656)
|
1
|
Бітва пад Веркамі
|
1
|
Бітва пад Гаунау
|
1
|
Бітва пад Дубейкай
|
1
|
Бітва пад Калішам
|
1
|
Бітва пры Альшынцы Грахоўскай
|
1
|
Бітва пад Комарна
|
1
|
Бітва пад Мантвамі
|
1
|
Бітва пад Масквой
|
1
|
Бітва пад Мядзелам
|
1
|
Бітва пад Няміравам
|
1
|
Бітва пад Піляўцамі, 1648
|
1
|
Бітва пад Піляўцамі (1648)
|
1
|
Бітва пад Старым Канстанцінавам, 1648
|
1
|
Бітва пад Уладзімірам (вайна 1792 года)
|
1
|
Бітва пад Філіпавам
|
1
|
Бітва пад Хацінам (1673)
|
1
|
Бітва пад Хойніцамі, 1454
|
1
|
Бітва пад Чарнобылем
|
1
|
Бітва пад будынкам суда Гілфарда
|
1
|
Акруга Котбус
|
1
|
Акруга Касцюшка
|
1
|
Вуліца 2-я Працоўная, Гродна
|
1
|
Ok16
|
1
|
Nicolas Podossenoff
|
1
|
Niebiesko-Czarni
|
1
|
Niemen (Czerwony Album)
|
1
|
Niemen Aerolit
|
1
|
Niemen Vol. 1 i Niemen Vol. 2, альбом
|
1
|
Nikopol Volost
|
1
|
Nizhyn Gymnasium of Higher Education
|
1
|
Nowy Dziennik Kresowy
|
1
|
OKKO
|
1
|
Od początku I
|
1
|
Od początku II
|
1
|
Ode to Venus
|
1
|
Oflag II C Woldenberg
|
1
|
Onliner
|
1
|
National Park Service
|
1
|
Origo regis
|
1
|
Outaouais
|
1
|
Pachomiusz Woyna Orański
|
1
|
Pallacanestro Reggiana
|
1
|
Panoramio.com
|
1
|
Penn State University
|
1
|
Pergamum titular see
|
1
|
Philadelphia Inquirer
|
1
|
Philippe de Béthune
|
1
|
Piotr Bisping
|
1
|
Piotr Opaliński
|
1
|
Planch.
|
1
|
Planorbis stelmachaelius
|
1
|
Nautilus domeykus
|
1
|
National Crime Syndicate
|
1
|
Polish Academy of Literature
|
1
|
Millennium orchestra
|
1
|
Maria Lubomirska
|
1
|
Maria Zbyszewska
|
1
|
Marianna Brunnow
|
1
|
Marianna Novogrudskaya
|
1
|
Marie Luise von Reichau
|
1
|
Mateusz Krycuk
|
1
|
Mathilda Marks
|
1
|
Matthäuskirche (Dresden)
|
1
|
Małgorzata Niemen
|
1
|
Medoff
|
1
|
Merited Military Pilot of the USSR
|
1
|
Mihaly Várdai de Kis-Várda
|
1
|
Millennium Orchestra
|
1
|
Minister of Religious Services
|
1
|
Natalia Niemen
|
1
|
Mir iskusstva
|
1
|
Miriam Marks
|
1
|
Monastery cemetery, Kreminets
|
1
|
Montmorency
|
1
|
Monumenta Poloniae Historica
|
1
|
Mount Hebron Cemetery
|
1
|
Mourner's Rhapsody, 1974
|
1
|
Mourner's Rhapsody, 1993
|
1
|
N. з Гелгудаў
|
1
|
NN Kobylanska
|
1
|
N Булгарын
|
1
|
N з Завішаў
|
1
|
N з Прошынскіх
|
1
|
Nahalat Yitzhak Cemetery
|
1
|
Pokrov monastery in Turkowice
|
1
|
Polish Journalist of the Year
|
1
|
Maria Bisping
|
1
|
Russische Lieder
|
1
|
Rabbi Baruch Peretz Meltzer
|
1
|
Rabbi Zvi Yehuda Meltzer
|
1
|
Railway troops
|
1
|
Real Jazzz Band
|
1
|
Realize
|
1
|
Rebecca Dora Sieff
|
1
|
Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation
|
1
|
Riebiņi Parish
|
1
|
Roman Catholic Diocese of Kyiv-Zhytomyr
|
1
|
Rompetrol
|
1
|
Royal Staff Corps Demonstration School
|
1
|
Rubon (1840)
|
1
|
Russian Assembly
|
1
|
Rycerz Niepokalanej
|
1
|
RAND Corporation
|
1
|
Rydlewo
|
1
|
Róża Wróblewska
|
1
|
SARP
|
1
|
SBB
|
1
|
SIGCOMM Award
|
1
|
STUFF
|
1
|
Salus Populi Romani
|
1
|
Sanhedria
|
1
|
Sasibuqa
|
1
|
Saxy Saund
|
1
|
Se-ma-for
|
1
|
Sen o Warszawie
|
1
|
Serge Choumoff
|
1
|
Seven Heaven Group
|
1
|
RTÉ.ie
|
1
|
Queens College
|
1
|
Polish Medical Association
|
1
|
Prince Janusz Radziwill
|
1
|
Polish Military School in Genoa
|
1
|
Polish Museum, Rapperswil
|
1
|
Polonia Warbud Warszawa
|
1
|
Polski sіownik biograficzny
|
1
|
Polskie Towarzystwo Krajoznawcze
|
1
|
Polskie Towarzystwo Tatrzanskie
|
1
|
Postscriptum
|
1
|
Postscriptum, album
|
1
|
Povenetskoye urban settlement
|
1
|
Prawosławne Seminarium Duchowne w Warszawie
|
1
|
President (мадэльнае агенцтва)
|
1
|
Pretty Things
|
1
|
Prince Ferdinand Radziwill
|
1
|
Prince Konstanty Vincenz Maria Radziwill
|
1
|
Pуская аpмія
|
1
|
Princess Dorothea of Schleswig-Holstein-Sonderburg-Beck
|
1
|
Princess Elira Radziwill
|
1
|
Princess Eufemia Radziwill
|
1
|
Princess Katarzyna Wisniowiecka
|
1
|
Princess Leonilla Bariatinskaya
|
1
|
Princess Leontyna Radziwill
|
1
|
Princess Ludowika Radziwill
|
1
|
Princess Matylda Radziwill
|
1
|
Pro Arte
|
1
|
Przeprowadzka, album
|
1
|
Pseudotsuga menziesii
|
1
|
Pulsatilla bohemica
|
1
|
Punkrot
|
1
|
Pál Héderváry de Hédervár
|
1
|
Maria Karolina Lubomirska
|
1
|
Maria Berg von Carmel
|
1
|
Simon Marks, 1st Baron Marks of Broughton
|
1
|
II тысячагоддзе
|
1
|
Helena Constantia Gräfin Henckel von Donnersmarck
|
1
|
Helene Emilie zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg
|
1
|
Herford
|
1
|
Hollywood Hills
|
1
|
Holy Trinity Monastery
|
1
|
Honorary Badge of the City of Łódź
|
1
|
Honorary citizen of Jerusalem
|
1
|
Honorary doctor of the Lviv University
|
1
|
Honorat de Beauvilliers, 6.Comte de Saint-Aignan
|
1
|
Human Ark
|
1
|
Hush
|
1
|
I. Мазнічка
|
1
|
IEEE Internet Award
|
1
|
IV брыгада кавалерыі
|
1
|
Hannah Cohen
|
1
|
I Дзяржаўная дума
|
1
|
I Польскі корпус
|
1
|
IdeaBank
|
1
|
Idee Fixe
|
1
|
Ignacy Padewski
|
1
|
Ilbasan
|
1
|
Ilya Lezhava
|
1
|
Ilya Svyatopolk-Mirsky
|
1
|
Instytut Badań Spraw Narodowościowych
|
1
|
International Flavors & Fragrances
|
1
|
Iraklis Thessaloniki V.C.
|
1
|
István Bebek de Pelsöcz
|
1
|
István II Báthori de Somlyó
|
1
|
István Thelegdy de Telegd, Woiwoide of Siebenbürgen
|
1
|
Haze
|
1
|
Halkbank Ankara
|
1
|
Iveco Daily
|
1
|
Gottard Xavier von Syberg zu Wischling
|
1
|
Four Freedoms Award - Freedom of Worship
|
1
|
Frederick Jagiellon
|
1
|
Front Robotniczy
|
1
|
GO9
|
1
|
Gabriel Escobar
|
1
|
Gabrielle Lamy
|
1
|
Ganelin Trio Priority
|
1
|
Gazety Wileńskie
|
1
|
Gaziantep Basketbol
|
1
|
Generation.by
|
1
|
George Frederick Charles, Margrave of Brandenburg-Bayreuth
|
1
|
Givatayim
|
1
|
Google Doodle
|
1
|
Graf Elias Ernst Finck von Finckenstein
|
1
|
HORIZONS/ГОРИЗОНТЫ
|
1
|
Graf Ludwig Ernst Finck von Finckenstein
|
1
|
Grammatica Graeca
|
1
|
Greco-Turkish War (1897)
|
1
|
Gregor Lomako
|
1
|
Grigalius Chodkevicius, Grand Hetman of Lithuania
|
1
|
Grodno-Hard-Blues-Band
|
1
|
Gromada Rolnik Polski
|
1
|
Grzegorz Karnas Trio
|
1
|
Grzegorz Michałowicz
|
1
|
Gwiazda Polarna
|
1
|
Gwiazdy mocnego uderzenia: Czesław Niemen
|
1
|
György Bebek de Pelsocz
|
1
|
Głos Prawdy Ziemi Grodzieńskiej
|
1
|
HKK Brotnjo
|
1
|
István dictus Rád Bánfi de Losoncz
|
1
|
Iаган Фрэдэрык Кнобель
|
1
|
Marguerite d'Arbaud
|
1
|
Louis-François of Sayn-Wittgenstein-Berlebourg-Ludwigsbourg
|
1
|
Krystyna Bisping
|
1
|
Krzysztof Bisping
|
1
|
Kėdainiai City Eldership
|
1
|
Landau Gold Medal
|
1
|
Lančiūnava
|
1
|
Leo Burnett Worldwide
|
1
|
Les Collines-de-l'Outaouais Regional County Municipality
|
1
|
Lexology
|
1
|
Lgov Okrug
|
1
|
Libereco
|
1
|
Lithuanian Liberty League
|
1
|
Lombard, гурт
|
1
|
Lora Shafran
|
1
|
Ludwig Franz von Sayn-Wittgenstein-Berlebourg
|
1
|
Krynica
|
1
|
Ludwik Bisping
|
1
|
Lviv City Community
|
1
|
Lycalopex gymnocercus domeykoanus
|
1
|
MBK SPU Nitra
|
1
|
Maciek Kadziela Quartet
|
1
|
Macmillan and CO
|
1
|
Maihueniopsis domeykoensis
|
1
|
Malgorzata Magierówna
|
1
|
Marcin Kostenko
|
1
|
Margit Bebek de Pelsöcz
|
1
|
Margit Jakch de Coseiu (Kusaly)
|
1
|
Margit Jakcs de Kusaly
|
1
|
Margit Pálóci
|
1
|
Margit de Tarkeö
|
1
|
Krynica.info
|
1
|
Kontakt (фестываль)
|
1
|
Iўеўскi край
|
1
|
Johann Adolph Pöppelmann
|
1
|
J.Strobel&A.Stankiewich
|
1
|
Jacqueline de La Grange de Montigny
|
1
|
Jadwiga Lanckoronska
|
1
|
Jan Bisping
|
1
|
Jan Gninski, Woiwoide of Chelm
|
1
|
Jan Piotr Opaliński
|
1
|
Jan Purwiński
|
1
|
Jaycop
|
1
|
Jazzpospolita
|
1
|
Jewish-American organized crime
|
1
|
Jiji Press
|
1
|
Jivebelarus.net
|
1
|
Joachim Widacki
|
1
|
Johann Christian I Graf zu Solms-Baruth zu Klitscdorf
|
1
|
Konstancja Dernałowicz
|
1
|
Jozef Bisping
|
1
|
János Bánffy de Losoncz
|
1
|
János Telegdi de Telegd
|
1
|
János Thelegdy de Telegd
|
1
|
KRYUJA
|
1
|
Karl Melchior von Reichau
|
1
|
Karolina Wróblewska
|
1
|
Katalin Bánffy de Gara
|
1
|
Katharsis, альбом
|
1
|
Kazakh Agro Technical University
|
1
|
Kazalpin
|
1
|
Kinelsky District
|
1
|
Kinks
|
1
|
Klaipėdos Lemminkainen
|
1
|
Shkotovsky District
|
1
|
Soft Adult Contemporary
|
1
|
Filip (Morozow)
|
1
|
І. К. О'Рурк
|
1
|
І. Даўгяла
|
1
|
І. Дз. Сяліцкі
|
1
|
І. Дзенісевіч
|
1
|
І. Жарскі
|
1
|
І. Жмакін
|
1
|
І. З. Вештард
|
1
|
І. З. Кляўзунік
|
1
|
І. Заводнік
|
1
|
І. Заржэцкі
|
1
|
І. Зюлеў
|
1
|
І. К. Бялькевіч
|
1
|
І. К. Жмакін
|
1
|
І. К. Маныла
|
1
|
І. К. О’Рурк
|
1
|
І. Д. Лебедзеў
|
1
|
І. Кавалевіч
|
1
|
І. Казеева
|
1
|
І. Калачова
|
1
|
І. Канус
|
1
|
І. Канцэпольскі
|
1
|
І. Карпуць
|
1
|
І. Карскі
|
1
|
І. Катляр
|
1
|
І. Качура
|
1
|
І. Кляўзунік
|
1
|
І. Крывабок
|
1
|
І. Крывушэнка
|
1
|
І. Крэнь
|
1
|
І. Кулакоўскі
|
1
|
І. Данчанка
|
1
|
І. Гушчын
|
1
|
І. Кітурка
|
1
|
І. В. Васільчыкаў
|
1
|
І. Б. Храптовіч
|
1
|
І. Багдзевіч
|
1
|
І. Баглай
|
1
|
І. Балтрушэвіч
|
1
|
І. Бас
|
1
|
І. Басюк
|
1
|
І. Белуш
|
1
|
І. Бубновіч
|
1
|
І. Будзевіч
|
1
|
І. Бузоўскі
|
1
|
І. Бялоў
|
1
|
І. Бялькевіч
|
1
|
І. Бірыла
|
1
|
І. В. Гушчын
|
1
|
І. Гедзіч
|
1
|
І. В. Даўгяла
|
1
|
І. В. Казлоўскі
|
1
|
І. В. Кісель
|
1
|
І. В. Міхайлоўскі
|
1
|
І. В. Прохарчык
|
1
|
І. В. Рудніцкі
|
1
|
І. В. Соркіна
|
1
|
І. В. Цюніс
|
1
|
І. Вештард
|
1
|
І. Вішнявецкі
|
1
|
І. Г. Белуш
|
1
|
І. Г. Жук
|
1
|
І. Гарнастай
|
1
|
І. Гашкевіч
|
1
|
І. Кісель
|
1
|
І. Л. Глінскі
|
1
|
І. А. Хлябцэвіч
|
1
|
І. Пікоўскі
|
1
|
І. П. Пратасевіч
|
1
|
І. П. Сянько
|
1
|
І. П. Трутнеў
|
1
|
І. П. Тур
|
1
|
І. Парамонаў
|
1
|
І. Плаўнік
|
1
|
І. Плотнікаў
|
1
|
І. Плышэўскі
|
1
|
І. Пратасевіч
|
1
|
І. Прохарчык
|
1
|
І. Пушкоў
|
1
|
І. Пчэльнікаў
|
1
|
І. Пятровіч
|
1
|
І. Р. Кулакоўскі
|
1
|
І. П. Крэнь
|
1
|
І. Рагуля
|
1
|
І. Рачкоўскі
|
1
|
І. Раўко
|
1
|
І. Рудніцкі
|
1
|
І. Рынкевіч
|
1
|
І. С. Анацэвіч
|
1
|
І. С. Бас
|
1
|
І. С. Канановіч
|
1
|
І. С. Канцэпольскі
|
1
|
І. С. Маркевіч
|
1
|
І. С. Ясінскі
|
1
|
І. Савосцікаў
|
1
|
І. Садоўнічы
|
1
|
І. Соркіна
|
1
|
І. П. Мартынаў
|
1
|
І. П. Бялоў
|
1
|
І. Л. Невар
|
1
|
І. М. Лазоўскі
|
1
|
І. Л. Тамарын
|
1
|
І. Л. Фрэйдзін
|
1
|
І. Лаўрова
|
1
|
І. Лебедзеў
|
1
|
І. Лепешаў
|
1
|
І. Луканская
|
1
|
І. Лісіца
|
1
|
І. М. Вішнявецкі
|
1
|
І. М. Гедзіч
|
1
|
І. М. Жарскі
|
1
|
І. М. Кавалевіч
|
1
|
І. М. Карпуць
|
1
|
І. М. Крывушэнка
|
1
|
І. М. Мальцаў
|
1
|
І. О’Рурк
|
1
|
І. М. Рынкевіч
|
1
|
І. М. Садоўнічы
|
1
|
І. М. Шоц
|
1
|
І. М. Эйсмант
|
1
|
І. М. Ястрабцоў
|
1
|
І. Макей
|
1
|
І. Мальцаў
|
1
|
І. Малюкевіч
|
1
|
І. Маныла
|
1
|
І. Маркевіч
|
1
|
І. Мікуловіч
|
1
|
І. Невар
|
1
|
І. О'Рурк
|
1
|
І. О. Корвін-Мілеўскі
|
1
|
І. Б. Заводнік
|
1
|
І. А. Хазановіч
|
1
|
Sophie-Louise-Irène Bouglé
|
1
|
Tony Robert-Fleury
|
1
|
Terra Deflorata, 1989
|
1
|
Terra Deflorata, 1991
|
1
|
Tetradinium javanicum
|
1
|
The Best Of Niemen
|
1
|
The Bugs and Meyer Mob
|
1
|
The Institute of World Politics
|
1
|
Theodor Friedrich Fürst zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg
|
1
|
Thomas Jefferson Foundation
|
1
|
Thеmis Polska
|
1
|
Tibo
|
1
|
Tilia × euchlora
|
1
|
Tobacco International Enterprises Limited
|
1
|
Togaybek
|
1
|
Towarzystwo Urbanistów Polskich
|
1
|
Teresa Tarlówna
|
1
|
Trees
|
1
|
Triobet/Dalkia
|
1
|
Tuli Kwadja
|
1
|
Tyszowce Confederation
|
1
|
Unistar
|
1
|
University candidate
|
1
|
University of Michigan
|
1
|
Uzunkol District
|
1
|
Vasily Engelhardt
|
1
|
Vasily Vasilyevich Engelhardt
|
1
|
Vera Svyatopolk-Mirskaya
|
1
|
Vilainiai Eldership
|
1
|
Viola domeykiana
|
1
|
Vivente rege
|
1
|
Terra Deflorata
|
1
|
Teresa Dunin-Borkowska
|
1
|
Volgograd State Pedagogical University
|
1
|
Stephen III Báthory
|
1
|
Spencer Davis Group
|
1
|
Spodchmurykapelusza, альбом
|
1
|
Sputnik.by
|
1
|
Stanislaw Dunin-Borkowski
|
1
|
Stanislaw Tarlow
|
1
|
Stanisław Brunnow
|
1
|
Stanisław Snarski
|
1
|
Stanyslaw Bisping
|
1
|
Stara ProchOFFnia
|
1
|
State Political Directorate
|
1
|
Stavropol State Agrarian University
|
1
|
Stavropol State Medical University
|
1
|
Stefan Burczyk
|
1
|
Stop Time
|
1
|
Teresa Bisping
|
1
|
Strange is This World
|
1
|
Sukces, альбом
|
1
|
Symbal.by
|
1
|
Szaniszló I Báthory de Somlyó
|
1
|
Słowo Ojczyste, 1997
|
1
|
Tagesschau.de
|
1
|
Tajik State Medical University
|
1
|
Tanin Jazz
|
1
|
Tarbes Gespe Bigorre
|
1
|
Teatr Nowy
|
1
|
Teatr Współczesny
|
1
|
Tekla Wygonowska
|
1
|
Terebratula domeykana
|
1
|
Terebratula ignaciana
|
1
|
Vladimir Tsesevich
|
1
|
Volkswagen Transporter
|
1
|
І. А. Рачкоўскі
|
1
|
І. І. Матусевіч
|
1
|
Ёзэф Франк
|
1
|
Ёнас Анушкявічус
|
1
|
Ёсіф-Юзл Горавіц
|
1
|
І-16
|
1
|
І. III
|
1
|
І. І. Будзевіч
|
1
|
І. І. Бузоўскі
|
1
|
І. І. Дамейка
|
1
|
І. І. Данчанка
|
1
|
І. І. Дзенісевіч
|
1
|
І. І. Калачова
|
1
|
І. І. Канус
|
1
|
І. І. Катляр
|
1
|
І. І. Савосцікаў
|
1
|
Ёана Жубр
|
1
|
І. І. Стаброўскі
|
1
|
І. І. Ядэшка
|
1
|
І. А. Баглай
|
1
|
І. А. Басюк
|
1
|
І. А. Бірыла
|
1
|
І. А. Гарнастай
|
1
|
І. А. Гашкевіч
|
1
|
І. А. Заржэцкі
|
1
|
І. А. Зюлеў
|
1
|
І. А. Карскі
|
1
|
І. А. Лісіца
|
1
|
І. А. Макараў
|
1
|
І. А. Плышэўскі
|
1
|
І. А. Пятровіч
|
1
|
Ёган Зінхубер
|
1
|
Świetač (1916)
|
1
|
WFC Lehenda-ShVSM Chernihiv
|
1
|
Zakład Narodowy im. Ossolińskich
|
1
|
WFC Zhytlobud-1 Kharkiv
|
1
|
Wacław Nałkowski
|
1
|
Wasil Semenovich Olelkovich
|
1
|
Webometrics
|
1
|
Wilno
|
1
|
Władysław Rajnold Korotyński
|
1
|
XIX ст. стагоддзе
|
1
|
XIX стагоддзе стагоддзе
|
1
|
XVI ст. стагоддзе
|
1
|
XXV з’езд КПСС
|
1
|
Yellow Arc 6
|
1
|
Yeruḥam Asher ben Shelomoh Yaʻaḳov Ṿarhafṭig
|
1
|
ZALA
|
1
|
Zaporizhzhya
|
1
|
Światowit
|
1
|
Zbiór Wiadomości do Antropologii Krajowej
|
1
|
Zeman
|
1
|
Zhudilovo
|
1
|
Zsofia Bánffy de Losoncz
|
1
|
Zuchwil
|
1
|
~1260 г. стагоддзе
|
1
|
~1329
|
1
|
«Веснік Гродзенскага дзяржаўнага ўніверсітэта
|
1
|
«Выдатнік адукацыі Рэспублікі Беларусь»
|
1
|
«За адзнаку 1 ступені»
|
1
|
«За адзнаку 2 ступені»
|
1
|
«Містар Асілак Сэкай»
|
1
|
«Усеагульны агляд»
|
1
|
Łódź Voivodeship
|
1
|
Florentyna Zofia Sygietyńska
|
1
|
Festuca psammophila
|
1
|
І. Сяліцкі
|
1
|
2-і Зорны завулак (Ліда)
|
1
|
2-я Хасанаўская вуліца (Ліда)
|
1
|
2-я Яблычная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
2-я Янтарная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
2-я вуліца Даватара (Ліда)
|
1
|
2-я вуліца Куйбышава (Ліда)
|
1
|
2-я вуліца Энергетыкаў (Ліда)
|
1
|
2-я грэнадзёрская дывізія, Расія
|
1
|
2-я палова XV ст.
|
1
|
2-я пяхотная дывізія, Расійская імперыя
|
1
|
2-і Інтэрнацыянальны завулак (Навагрудак)
|
1
|
2-і Гродзенскі завулак (Навагрудак)
|
1
|
2-і Заводскі завулак (Бярозаўка)
|
1
|
2-і Зарэчны завулак (Гродна)
|
1
|
2-і Калектыўны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
2-я Паркавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
2-і Каравайны завулак (Гродна)
|
1
|
2-і Клубнічны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
2-і Лётны завулак (Ліда)
|
1
|
2-і Маладзёжны завулак (Навагрудак)
|
1
|
2-і Маскоўскі ўніверсітэт
|
1
|
2-і Мінскі завулак (Навагрудак)
|
1
|
2-і Падольны завулак (Гродна)
|
1
|
2-і Пераможны завулак (Гродна)
|
1
|
2-і Прыгарадны завулак (Гродна)
|
1
|
2-і Пясочны завулак (Гродна)
|
1
|
2-і Піянерскі завулак (Навагрудак)
|
1
|
2-і Фабрычны завулак (Гродна)
|
1
|
2-і Чыгуначны завулак (Свіслач)
|
1
|
2-я Рабінавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
2-я Палявая вуліца (Ліда)
|
1
|
2-і Янтарны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
2-я Абутковая вуліца (Ліда)
|
1
|
1920–я
|
1
|
1930-я стагоддзе
|
1
|
1944 стагоддзе
|
1
|
1946 стагоддзе
|
1
|
1960-х
|
1
|
1987 год
|
1
|
19 ст
|
1
|
1 дывізія пяхоты Легіёнаў
|
1
|
1er régiment de chevau-légers lanciers polonais de la Garde impériale
|
1
|
1st Rifle Corps
|
1
|
2-гі армейскі корпус, Расія
|
1
|
2-схільны дах
|
1
|
2-я Абрыкосавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
2-я Агародная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
2-я Навапрудская вуліца (Ліда)
|
1
|
2-я Азёрная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
2-я Азёрная вуліца (Ліда)
|
1
|
2-я Бярозавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
2-я Вінаградная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
2-я Вішнёвая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
2-я Грушавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
2-я Дарожная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
2-я Землянічная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
2-я Клубнічная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
2-я Крупаўская вуліца (Ліда)
|
1
|
2-я Крынічная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
2-я Летняя вуліца (Ліда)
|
1
|
2-я Ліпавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
2-я Магістральная вуліца (Ліда)
|
1
|
2-і Яблычны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
2-і беларускі полк (Літоўская Рэспубліка)
|
1
|
1909 стагоддзе
|
1
|
3-я Азёрная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
245-я стралковая дывізія
|
1
|
26-ы корпус, Расійская імперыя
|
1
|
26-я армя, СССР
|
1
|
26 Полк уланаў вялікапольскіх
|
1
|
27-я стралковая дывізія, 1-га фарміравання
|
1
|
2784 Дамейка
|
1
|
2 дывізія пяхоты Легіёнаў
|
1
|
2 красаві
|
1
|
2Чэмпіянат свету па лёгкай атлетыцы сярод юніёраў 2004 – бег на 800 метраў, жанчыны
|
1
|
3-ці стралковы корпус
|
1
|
3-я Абрыкосавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
3-я Абутковая вуліца (Ліда)
|
1
|
3-я Агародная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
3-я Азёрная вуліца (Ліда)
|
1
|
23 версня
|
1
|
3-я Бярозавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
3-я Вішнёвая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
3-я Грушавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
3-я Дарожная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
3-я Землянічная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
3-я Клубнічная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
3-я Крупаўская вуліца (Ліда)
|
1
|
3-я Крынічная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
3-я Кіеўская вуліца (Ліда)
|
1
|
3-я Ліпавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
3-я Магістральная вуліца (Ліда)
|
1
|
3-я Паркавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
3-я Рабінавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
3-я Хасанаўская вуліца (Ліда)
|
1
|
24-я сесія Камітэта Сусветнай спадчыны ЮНЕСКА
|
1
|
23-ці армейскі корпус, Расія
|
1
|
2-і завулак Ігн. Дамейка (Навагрудак)
|
1
|
2-і завулак Малахава (Ліда)
|
1
|
2-і завулак Аляксандра Неўскага (Ліда)
|
1
|
2-і завулак Баўмана (Ліда)
|
1
|
2-і завулак Валчэцкага (Навагрудак)
|
1
|
2-і завулак Гастэлы (Ліда)
|
1
|
2-і завулак Говарава (Ліда)
|
1
|
2-і завулак Дзяржынскага (Ліда)
|
1
|
2-і завулак Каліноўскага (Масты)
|
1
|
2-і завулак Калініна (Ліда)
|
1
|
2-і завулак Камунараў (Ліда)
|
1
|
2-і завулак Карла Маркса (Ліда)
|
1
|
2-і завулак Касманаўтаў (Навагрудак)
|
1
|
2-і завулак Леніна (Навагрудак)
|
1
|
2-і завулак Максіма Горкага (Ліда)
|
1
|
2-і завулак Пляханава (Ліда)
|
1
|
22-і армейскі корпус (Расійская імперыя)
|
1
|
2-і завулак Розы Люксембург (Ліда)
|
1
|
2-і завулак Свярдлова (Ліда)
|
1
|
2-і завулак Свярдлова (Навагрудак)
|
1
|
2-і завулак Сечанава (Ліда)
|
1
|
2-і завулак Тургенева (Навагрудак)
|
1
|
2-і завулак Фрыдрыха Энгельса (Ліда)
|
1
|
2-і завулак Чарнышэўскага (Ліда)
|
1
|
2-і завулак Чкалава (Навагрудак)
|
1
|
2-і паветраны флот, Германія
|
1
|
20-ы армейскі корпус (вермахт)
|
1
|
2000 стагоддзе
|
1
|
2009 стагоддзе
|
1
|
20 год упраўленню ваеннай контрразведкі КДБ Рэспублікі Беларусь
|
1
|
21 дывізія Горнай пяхоты
|
1
|
1910-я стагоддзе
|
1
|
1903 стагоддзе
|
1
|
3-я Янтарная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
1-я Агародная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
1-ы завулак Касманаўтаў (Навагрудак)
|
1
|
1-ы завулак Леніна (Навагрудак)
|
1
|
1-ы завулак Малахава (Ліда)
|
1
|
1-ы завулак Пляханава (Ліда)
|
1
|
1-ы завулак Свярдлова (Навагрудак)
|
1
|
1-ы завулак Сечанава (Ліда)
|
1
|
1-ы завулак Тургенева (Навагрудак)
|
1
|
1-ы завулак Фрыдрыха Энгельса (Ліда)
|
1
|
1-ы завулак Чарнышэўскага (Ліда)
|
1
|
1-ы завулак Чкалава (Навагрудак)
|
1
|
1-ы кадравы батальён БКА
|
1
|
1-я Абрыкосавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
1-я Абутковая вуліца (Ліда)
|
1
|
1-я Азёрная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
1-ы завулак Камунараў (Ліда)
|
1
|
1-я Азёрная вуліца (Ліда)
|
1
|
1-я Бярозавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
1-я Вільнюская вуліца (Ліда)
|
1
|
1-я Вінаградная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
1-я Вішнёвая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
1-я Грушавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
1-я Дарожная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
1-я Землянічная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
1-я Калектыўная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
1-я Крынічная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
1-я Ліпавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
1-я Магістральная вуліца (Ліда)
|
1
|
1-я Малінавая вуліца (Ліда)
|
1
|
1-я Маскоўская вуліца (Ліда)
|
1
|
1-ы завулак Карла Маркса (Ліда)
|
1
|
1-ы завулак Калініна (Ліда)
|
1
|
1-я Палявая вуліца (Ліда)
|
1
|
1-ы Падольны завулак (Гродна)
|
1
|
015.by
|
1
|
1--я Клубнічная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
1-й полк (Беларуская Народная Рэспубліка)
|
1
|
1-ы Гродзенскі завулак (Навагрудак)
|
1
|
1-ы Зарэчны завулак (Гродна)
|
1
|
1-ы Зорны завулак (Ліда)
|
1
|
1-ы Калектыўны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
1-ы Каравайны завулак (Гродна)
|
1
|
1-ы Каўказскі армейскі корпус
|
1
|
1-ы Клубнічны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
1-ы Маладзёжны завулак (Навагрудак)
|
1
|
1-ы Мусульманскі корпус
|
1
|
1-ы Мінскі завулак (Навагрудак)
|
1
|
1-ы Пераможны завулак (Гродна)
|
1
|
1-ы завулак Каліноўскага (Масты)
|
1
|
1-ы Прыгарадны завулак (Гродна)
|
1
|
1-ы Пясочны завулак (Гродна)
|
1
|
1-ы Піянерскі завулак (Навагрудак)
|
1
|
1-ы Сібірскі армейскі корпус
|
1
|
1-ы Чыгуначны завулак (Свіслач)
|
1
|
1-ы Яблычны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
1-ы Янтарны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
1-ы завулак Ігн. Дамейка (Навагрудак)
|
1
|
1-ы завулак Аляксандра Неўскага (Ліда)
|
1
|
1-ы завулак Баўмана (Ліда)
|
1
|
1-ы завулак Валчэцкага (Навагрудак)
|
1
|
1-ы завулак Гастэлы (Ліда)
|
1
|
1-ы завулак Говарава (Ліда)
|
1
|
1-ы завулак Дзяржынскага (Ліда)
|
1
|
1-я Мясакамбінатаўская вуліца (Ліда)
|
1
|
1-я Паркавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
19-я стралковая дывізія
|
1
|
1790 стагоддзе
|
1
|
1674 г. стагоддзе
|
1
|
1679 стагоддзе
|
1
|
16 Армія, РСФСР
|
1
|
16 Паморская дывізія пяхоты
|
1
|
16 стагоддзе стагоддзе
|
1
|
17-ы гвардзейскі стралковы корпус
|
1
|
17-ы пяхотны полк
|
1
|
17-ы пяхотны полк Польскага войска
|
1
|
17-я армія, СССР
|
1
|
170-ы Маладзечанскі пяхотны полк
|
1
|
1763 стагоддзе
|
1
|
1771 стагоддзе
|
1
|
1783 стагоддзе
|
1
|
17 Велікапольская дывізія пяхоты
|
1
|
1635 стагоддзе
|
1
|
18-я армія, СССР
|
1
|
1804 стагоддзе
|
1
|
1808 стагоддзе
|
1
|
1812 стагоддзе
|
1
|
182-я стралковая дывізія
|
1
|
1830-я стагоддзе
|
1
|
1831 стагоддзе
|
1
|
1833 стагоддзе
|
1
|
1837 стагоддзе
|
1
|
1870-я стагоддзе
|
1
|
1885 стагоддзе
|
1
|
1893 стагоддзе
|
1
|
1899 стагоддзе
|
1
|
18 Полк уланаў паморскіх
|
1
|
1667 стагоддзе
|
1
|
1634 стагоддзе
|
1
|
1-я Рабінавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
116-й штурмавая авіябаза
|
1
|
1-я Хасанаўская вуліца (Ліда)
|
1
|
1-я Цюльпанавая вуліца (Ліда)
|
1
|
1-я Яблычная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
1-я Янтарная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
1-я армія Войска Польскага
|
1
|
1-я польская армія
|
1
|
1-я ўдарная армія
|
1
|
10-ы танкавы корпус, СССР
|
1
|
1000 дробязяў (Магілёў)
|
1
|
100 000 беларускіх рублёў
|
1
|
101-я знішчальная авіяцыйная дывізія
|
1
|
10 тысячагоддзе да н.э.
|
1
|
116-ая штурмавая авіябаза
|
1
|
116-я штурмавая авіябаза
|
1
|
1630-я стагоддзе
|
1
|
11 Карпацкая дывізія пяхоты
|
1
|
13-ы армейскі корпус (Вялікая армія)
|
1
|
13-ы батальён СД
|
1
|
1323 стагоддзе
|
1
|
1330-я стагоддзе
|
1
|
1387 год
|
1
|
1395 стагоддзе
|
1
|
14-ы стралковы
|
1
|
14 Велікапольская дывізія пяхоты
|
1
|
15-я пяхотная дывізія, Расія
|
1
|
1595 стагоддзе
|
1
|
15 Армія, РСФСР
|
1
|
15 Велікапольская дывізія пяхоты
|
1
|
15 Полк уланаў пазнаньскіх
|
1
|
3-я Яблычная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
3-я армія (РСЧА)
|
1
|
Fellow Awards
|
1
|
Bałtyk Gdynia
|
1
|
B. Катаеў
|
1
|
BC Barsy Atyrau
|
1
|
BC CSKA Kyiv
|
1
|
BC Caspiy Aktau
|
1
|
BC Goverla
|
1
|
BC Kondrashin Belov
|
1
|
BC Pieno žvaigždės
|
1
|
BEACH BOOGIE BAND
|
1
|
BS Sure Shot Wołomin
|
1
|
Bandırma B.K.
|
1
|
Baptiste de la Chastre, Seigneur de Breuillebaut
|
1
|
Basket Zaragoza 2002
|
1
|
Bayzak District
|
1
|
Bałuty-Doły
|
1
|
Athenaeum (1941)
|
1
|
Biełarus, 1913
|
1
|
Blood Brothers
|
1
|
Bobrovka
|
1
|
Boeing 757
|
1
|
Bogdan Graf von Hutten-Czapski
|
1
|
Boortmeerbeek
|
1
|
Bower Award and Prize for Achievement in Science
|
1
|
Breitkopf & Härtel
|
1
|
British American Tobacco
|
1
|
Bromopsis benekenii
|
1
|
Brose Baskets
|
1
|
Buddhist studies
|
1
|
Burtnieki Parish
|
1
|
California Law Review
|
1
|
Auguste Luise Wilhelmine Wanda Czartoryski
|
1
|
Araliáceae
|
1
|
Carl Maria Splett
|
1
|
Akwarele
|
1
|
A Ліга Літвы 2011
|
1
|
A Ліга Літвы 2012
|
1
|
A Ліга Літвы 2018
|
1
|
Acanthus
|
1
|
Acer ginnala
|
1
|
Acer saccharinum
|
1
|
Aero L-39 Albatros
|
1
|
Aerolit
|
1
|
Ahdut HaAvoda (1919)
|
1
|
Airbus A310
|
1
|
Airbus A318
|
1
|
Airbus A319
|
1
|
Airbus A320
|
1
|
Aleksander Dominik Radziwiłł
|
1
|
Antuanetta Snarska
|
1
|
Aleksandra Grabowska
|
1
|
Aleksandra Mintowt-Czyż
|
1
|
Alexander Graf von Hachenburg
|
1
|
All you need is Love
|
1
|
Ambasada Music Group
|
1
|
Andrzej Bisping
|
1
|
Andrzej Kostenko
|
1
|
André Bakst
|
1
|
Anna Csyre de Almosd
|
1
|
Anna Helene Finck von Finckenstein
|
1
|
Anna Szikszói
|
1
|
Anne d'Ancienville
|
1
|
Antarcticoceras domeykanum
|
1
|
Antoine de La Grange d'Arquien
|
1
|
Caritas
|
1
|
Carmina Burana (Орф)
|
1
|
ARTFILE
|
1
|
Elisabeth Jagiellon
|
1
|
Dorottya Warday de Kisvarda
|
1
|
Dorži Banzarov
|
1
|
Drawing the car
|
1
|
Drohiczyn Cathedral
|
1
|
Dschinghis Khan
|
1
|
Dziwny jest ten świat
|
1
|
EFF Pioneer Award
|
1
|
Eclectic architecture in Russia
|
1
|
Education science
|
1
|
Educational management
|
1
|
El Camino Memorial Park
|
1
|
Elaine Marks
|
1
|
Eleonora Niemen
|
1
|
Elizabeth Jagellon
|
1
|
Dorothee Jaskólska
|
1
|
Elizabeth Jagiellon
|
1
|
Elzbieta Bisping
|
1
|
Endre Kovács
|
1
|
Enigmatic
|
1
|
Erebuni SC
|
1
|
Erzsébet Báthori de Ecsed
|
1
|
Eufrozyna Korwin-Kossakowska
|
1
|
Ewa Przybylska
|
1
|
FC Avanhard Rovenky
|
1
|
FC Eintracht Schwerin
|
1
|
FC Merani Tbilisi
|
1
|
Fat Jazz Band
|
1
|
Feivel meltzer
|
1
|
Feliks Koneczny
|
1
|
Dorottya
|
1
|
Dominicus, Prince Radziwill
|
1
|
Catholic Hierarchy
|
1
|
Czas
|
1
|
Cathérine Le Bouteiller de Senlis
|
1
|
Celestyna Kamieńska
|
1
|
Cemetery of Polish Reformed Church in Łódź
|
1
|
Chelsea
|
1
|
Cherry Jazz
|
1
|
Chimtay
|
1
|
Christian Louis Casimir of Sayn-Wittgenstein-Ludwigsburg
|
1
|
Cielce
|
1
|
Collegium Canisianum
|
1
|
Collegium Nobilium
|
1
|
Countess Amalie Ludowika Finck von Finckenstein
|
1
|
Crimea State Medical University named after S. I. Georgievsky
|
1
|
Cross of Jan Krasicki
|
1
|
Czas jak rzeka
|
1
|
Domeykos
|
1
|
Czy mnie jeszcze pamiętasz?
|
1
|
DJ Spox
|
1
|
DKSK Miskolc
|
1
|
Dagestan State Agricultural Academy
|
1
|
De la Générosité
|
1
|
Die Littauischen Wegeberichte
|
1
|
Die littauischen Wegeberichte
|
1
|
Dinamo-Energiya Yekaterinburg
|
1
|
Diocese of Media
|
1
|
Diocese of Tiberias
|
1
|
Dmitriy Alexandrovich Tolstoy
|
1
|
Dobryanskoye Urban Settlement
|
1
|
Domeykiaceae
|
1
|
Domeykodactylus
|
1
|
ASPTT Arras
|
1
|
ARPANET
|
1
|
3-я вуліца Куйбышава (Ліда)
|
1
|
4-я Хасанаўская вуліца (Ліда)
|
1
|
4-ы завулак Свярдлова (Навагрудак)
|
1
|
4-ы стралковы корпус, 1-га фарміравання
|
1
|
4-я Абрыкосавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
4-я Абутковая вуліца (Ліда)
|
1
|
4-я Агародная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
4-я Азёрная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
4-я Азёрная вуліца (Ліда)
|
1
|
4-я Бярозавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
4-я Грушавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
4-я Дарожная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
4-я Землянічная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
4-я Паркавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
4-я Рабінавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
4-я Яблычная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
4-ы Прыгарадны завулак (Гродна)
|
1
|
4-я Янтарная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
40-я армія, СССР
|
1
|
41-ы Сувальскі пяхотны полк
|
1
|
41 Potencjometrów Pana Jana
|
1
|
43-я канвойная дывізія УВ МУС СССР
|
1
|
45-я стралковая дывізія, 1-га фарміравання
|
1
|
47-я армія, СССР
|
1
|
4 Армія, РСФСР
|
1
|
4 курган
|
1
|
5-ы Клубнічны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
5-ы Падольны завулак (Гродна)
|
1
|
5-ы Прыгарадны завулак (Гродна)
|
1
|
5-ы асобны спецыяльны міліцэйскі батальён
|
1
|
5-ы завулак Свярдлова (Навагрудак)
|
1
|
4-ы завулак Леніна (Навагрудак)
|
1
|
4-ы Падольны завулак (Гродна)
|
1
|
5-я Абрыкосавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
3-і завулак Валчэцкага (Навагрудак)
|
1
|
3-я вуліца Энергетыкаў (Ліда)
|
1
|
3-я гвардзейская дывізія, Расійская імперыя
|
1
|
3-і Гродзенскі завулак (Навагрудак)
|
1
|
3-і Калектыўны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
3-і Каравайны завулак (Гродна)
|
1
|
3-і Клубнічны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
3-і Маладзёжны завулак (Навагрудак)
|
1
|
3-і Мінскі завулак (Навагрудак)
|
1
|
3-і Падольны завулак (Гродна)
|
1
|
3-і Пераможны завулак (Гродна)
|
1
|
3-і Прыгарадны завулак (Гродна)
|
1
|
3-і Яблычны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
3-і Янтарны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
3-і завулак Каліноўскага (Масты)
|
1
|
4-ы Клубнічны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
3-і завулак Камунараў (Ліда)
|
1
|
3-і завулак Карла Маркса (Ліда)
|
1
|
3-і завулак Касманаўтаў (Навагрудак)
|
1
|
3-і завулак Леніна (Навагрудак)
|
1
|
3-і завулак Пляханава (Ліда)
|
1
|
3-і завулак Свярдлова (Навагрудак)
|
1
|
3-і завулак Фрыдрыха Энгельса (Ліда)
|
1
|
34-я армія, СССР
|
1
|
36-я пяхотная дывізія, Расія
|
1
|
37-ы стралковы полк
|
1
|
37-я гвардзейская стралковая дывізія
|
1
|
39th Rifle Division
|
1
|
3 Армія, РСФСР
|
1
|
3 дывізія пяхоты Легіёнаў
|
1
|
5-ы завулак Фрыдрыха Энгельса (Ліда)
|
1
|
5-я Абутковая вуліца (Ліда)
|
1
|
AEK Larnaca B.C.
|
1
|
8-ы армейскі корпус (вермахт)
|
1
|
7-ы Прыгарадны завулак (Гродна)
|
1
|
7-ы армейскі корпус, Расія
|
1
|
7-ы армейскі корпус (Вялікая армія)
|
1
|
7-я Абрыкосавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
7-я Агародная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
7-я Дарожная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
7-я Землянічная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
7-я Яблычная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
7.06.1508
|
1
|
75-я пяхотная дывізія, Расія
|
1
|
78-я пяхотная дывізія (Расійская імперыя)
|
1
|
7 минут жизни
|
1
|
8-ы армейскі корпус, Расія
|
1
|
8-я Абрыкосавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
69-я пяхотная дывізія (Расійская імперыя)
|
1
|
8-я Дарожная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
8-я Яблычная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
894-ы знішчальны авіяцыйны полк
|
1
|
8 жанчын (п'еса)
|
1
|
8 тысячагоддзе да н.э.
|
1
|
8—9-я лініі Васільеўскага вострава
|
1
|
9-я Абрыкосавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
9-я армія (вермахт)
|
1
|
9-я гарадская клінічная бальніца
|
1
|
90 гадоў крымінальнаму вышуку МУС Рэспублікі Беларусь
|
1
|
? Czechowicz
|
1
|
? Чаховіч
|
1
|
? з Аскеркаў
|
1
|
? з Камароўскіх
|
1
|
69-я стралковая дывізія
|
1
|
68-ы Гродзенскі ўмацаваны раён
|
1
|
5-я Агародная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
5 тысячагоддзе да н.э.
|
1
|
5-я Азёрная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
5-я Азёрная вуліца (Ліда)
|
1
|
5-я Бярозавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
5-я Грушавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
5-я Дарожная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
5-я Землянічная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
5-я Паркавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
5-я Яблычная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
5-я Янтарная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
5-я армія (РСЧА)
|
1
|
50-я армія (СССР)
|
1
|
50-я стралковая дывізія, 1-га фарміравання
|
1
|
56-я стралковая дывізія, 1-га фарміравання
|
1
|
6-е тысячагоддзе да н.э.
|
1
|
65-я армія, СССР
|
1
|
6-ы Прыгарадны завулак (Гродна)
|
1
|
6-ы завулак Свярдлова (Навагрудак)
|
1
|
6-ы танкавы корпус
|
1
|
6-я Абрыкосавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
6-я Абутковая вуліца (Ліда)
|
1
|
6-я Агародная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
6-я Грушавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
6-я Дарожная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
6-я Землянічная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
6-я Яблычная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
6-я артылерыйская брыгада
|
1
|
6-я асобная спецыяльная міліцэйская брыгада ўнутраных войскаў МУС Рэспублікі Беларусь
|
1
|
61-я армія (СССР)
|
1
|
64-ы пяхотны Казанскі полк
|
1
|
І. Стаброўскі
|
1
|
І. Сянько
|
1
|
Акольная вуліца (Навагрудак)
|
1
|
А. Пулка-Дзмітрыеў
|
1
|
А. П. Удодаў
|
1
|
А. П. Цыхун
|
1
|
А. П. Эльман
|
1
|
А. П. Якубецкі
|
1
|
А. Пазняк
|
1
|
А. Панкавец
|
1
|
А. Папкоў
|
1
|
А. Паўлавец
|
1
|
А. Плясуноў
|
1
|
А. Пракапчук
|
1
|
А. Прэднюк
|
1
|
А. Пузанкоў
|
1
|
А. Пузевіч
|
1
|
А. Пякарскі
|
1
|
А. П. Пузанкоў
|
1
|
А. Р. Еўдакімаў
|
1
|
А. Р. Зіміёнка
|
1
|
А. Р. Новік
|
1
|
А. Р. Суліма
|
1
|
А. Рабушка
|
1
|
А. Рагуля
|
1
|
А. Радван
|
1
|
А. Радзевіч
|
1
|
А. Радзінскі
|
1
|
А. Радушка
|
1
|
А. Ражнецкі
|
1
|
А. Райпольскі
|
1
|
А. Раковіч
|
1
|
А. П. Садоўскі
|
1
|
А. П. Мінеўскі
|
1
|
А. Рахманаў
|
1
|
А. Мацеша
|
1
|
А. М. Сабеская
|
1
|
А. М. Сапега
|
1
|
А. М. Сопікава
|
1
|
А. М. Страхановіч
|
1
|
А. М. Шышко
|
1
|
А. Мазалеўскі
|
1
|
А. Мазурыч
|
1
|
А. Майсяёнак
|
1
|
А. Мальчэўская
|
1
|
А. Маліеўскі
|
1
|
А. Мартынец
|
1
|
А. Марцыноўскі
|
1
|
А. Масальскі
|
1
|
А. Мацюхевіч
|
1
|
А. П. Ліхацэвіч
|
1
|
А. Меляшэвіч
|
1
|
А. Мігау
|
1
|
А. Мігдал
|
1
|
А. Мікановіч
|
1
|
А. Мінеўскі
|
1
|
А. Місюк
|
1
|
А. Навуменка
|
1
|
А. Наско
|
1
|
А. Наумовіч
|
1
|
А. Непакойчыцкі
|
1
|
А. Нічыпарчык
|
1
|
А. Орса-Рамана
|
1
|
А. П. Іваноў
|
1
|
А. П. Карніцкі
|
1
|
А. Рафаловіч
|
1
|
А. Рашкевiч
|
1
|
А. М. Радзінскі
|
1
|
А. Сягоднік
|
1
|
А. Сквярнюк
|
1
|
А. Скорабагацька
|
1
|
А. Скшынецкі
|
1
|
А. Слабашэвіч
|
1
|
А. Сліжэўскі
|
1
|
А. Смаль
|
1
|
А. Сомаў
|
1
|
А. Сонгін
|
1
|
А. Сопікава
|
1
|
А. Сташчанюк
|
1
|
А. Страхановіч
|
1
|
А. Суліма
|
1
|
А. Сухавецкі
|
1
|
А. Сянкевіч
|
1
|
А. Скакун
|
1
|
А. Талканіца
|
1
|
А. Тараканаў
|
1
|
А. Тарасік
|
1
|
А. Тлотаў
|
1
|
А. Турчын
|
1
|
А. Турэўскі
|
1
|
А. У. Апалонік
|
1
|
А. У. Архіпаў
|
1
|
А. У. Ахрэм
|
1
|
А. У. Банк
|
1
|
А. У. Баранава
|
1
|
А. У. Блінец
|
1
|
А. У. Вераціла
|
1
|
А. У. Гарошка
|
1
|
А. Скварчэўскі
|
1
|
А. Семянчук
|
1
|
А. Рудзянок
|
1
|
А. С. Лукашэвіч
|
1
|
А. Рум
|
1
|
А. Русаковіч
|
1
|
А. С. Алумона
|
1
|
А. С. Ануфрыеў
|
1
|
А. С. Барбашынскі
|
1
|
А. С. Будзіловіч
|
1
|
А. С. Бутарэвіч
|
1
|
А. С. Гурко
|
1
|
А. С. Гурэнка
|
1
|
А. С. Далгаво-Сабураў
|
1
|
А. С. Калугін
|
1
|
А. С. Кулісевіч
|
1
|
А. С. Лукашын
|
1
|
А. С. Наско
|
1
|
А. Сарока
|
1
|
А. С. Патапава
|
1
|
А. С. Прэднюк
|
1
|
А. С. Рабушка
|
1
|
А. С. Саковіч
|
1
|
А. С. Скакун
|
1
|
А. С. Сташчанюк
|
1
|
А. С. Талерчык
|
1
|
А. С. Ушал
|
1
|
А. С. Шалашнікаў
|
1
|
А. С. Шымкавяк
|
1
|
А. Сабеская
|
1
|
А. Садоўскі
|
1
|
А. Саковіч
|
1
|
А. Салынскі
|
1
|
А. М. Рафаловіч
|
1
|
А. М. Радзевіч
|
1
|
А. У. Дземідовіч
|
1
|
А. Жэбрак
|
1
|
А. Дз. Навуменка
|
1
|
А. Дз. Пулка-Дзмітрыеў
|
1
|
А. Дз. Скшынецкі
|
1
|
А. Дз. Хадневіч
|
1
|
А. Дзегцяроў
|
1
|
А. Дземідовіч
|
1
|
А. Дзядзюшка
|
1
|
А. Друцкі-Любецкі
|
1
|
А. Дуброўскі
|
1
|
А. Дыбаль
|
1
|
А. Дылеўскі
|
1
|
А. Еўтуховіч
|
1
|
А. Жылюк
|
1
|
А. Жэмайцітэ
|
1
|
А. Дз. Кротаў
|
1
|
А. Загідулін
|
1
|
А. Зубкоўскі
|
1
|
А. Зіміёнка
|
1
|
А. Зінкевіч
|
1
|
А. К. Антонаў
|
1
|
А. К. Баранцэвіч
|
1
|
А. К. Бокій
|
1
|
А. К. Гецэвіч
|
1
|
А. К. Друцкі-Любецкі
|
1
|
А. К. Цагельнік
|
1
|
А. Кавалька
|
1
|
А. Казакоўскі
|
1
|
А. Казанцаў
|
1
|
А. Казыра
|
1
|
А. Дз. Лягчылін
|
1
|
А. Дз. Кароль
|
1
|
А. Калашнікаў
|
1
|
А. Гецэвіч
|
1
|
А. Г. Сонгін
|
1
|
А. Г. Турчын
|
1
|
А. Г. Ягораў
|
1
|
А. Гаеў
|
1
|
А. Гайса
|
1
|
А. Гальчанюк
|
1
|
А. Гальшанскі
|
1
|
А. Гамялько
|
1
|
А. Гарбуноў
|
1
|
А. Гарошка
|
1
|
А. Гастыловіч
|
1
|
А. Гаўрус
|
1
|
А. Гаўрыловіч
|
1
|
А. Глінская
|
1
|
А. Дз. Кавалька
|
1
|
А. Горбач
|
1
|
А. Гранкоўскі
|
1
|
А. Грачанінаў
|
1
|
А. Грушыцкі
|
1
|
А. Грышук
|
1
|
А. Губко
|
1
|
А. Гурэнка
|
1
|
А. Гіруць
|
1
|
А. Далгаво-Сабураў
|
1
|
А. Джыгера
|
1
|
А. Дз. Баклажац
|
1
|
А. Дз. Беланожка
|
1
|
А. Дз. Блюднік
|
1
|
А. Дз. Васільеў
|
1
|
А. Каламіец
|
1
|
А. Канцавы
|
1
|
А. М. Пяндзюрын
|
1
|
А. М. Гаштольд
|
1
|
А. Лягчылін
|
1
|
А. Лянге
|
1
|
А. Лясько
|
1
|
А. Лясюк
|
1
|
А. Ляшчынскі
|
1
|
А. Лісоўскі
|
1
|
А. Ліхацэвіч
|
1
|
А. М. Борціч
|
1
|
А. М. Варанецкі
|
1
|
А. М. Варанкоў
|
1
|
А. М. Варывончык
|
1
|
А. М. Весялоўская
|
1
|
А. М. Гальчанюк
|
1
|
А. М. Дыбаль
|
1
|
А. Лаўрыновіч
|
1
|
А. М. Загідулін
|
1
|
А. М. Зінкевіч
|
1
|
А. М. Каладзінскі
|
1
|
А. М. Каралёк
|
1
|
А. М. Касценчык
|
1
|
А. М. Крот
|
1
|
А. М. Кубараў
|
1
|
А. М. Курловіч
|
1
|
А. М. Львоў
|
1
|
А. М. Мазурыч
|
1
|
А. М. Маркевіч
|
1
|
А. М. Мацеша
|
1
|
А. М. Наумовіч
|
1
|
А. М. Пузевіч
|
1
|
А. Лукашын
|
1
|
А. Л. Цяплоў
|
1
|
А. Канцадайлаў
|
1
|
А. Кропатаў
|
1
|
А. Канюк
|
1
|
А. Капыціч
|
1
|
А. Каралёк
|
1
|
А. Карнейчук
|
1
|
А. Карніцкі
|
1
|
А. Кароль
|
1
|
А. Каршакевіч
|
1
|
А. Касценчык
|
1
|
А. Кеда
|
1
|
А. Клява
|
1
|
А. Коктыш
|
1
|
А. Комлеў
|
1
|
А. Красноў
|
1
|
А. Крот
|
1
|
А. Л. Сліжэўскі
|
1
|
А. Кротаў
|
1
|
А. Крыванос
|
1
|
А. Кубараў
|
1
|
А. Кудраўцаў
|
1
|
А. Кузьма
|
1
|
А. Кулісевіч
|
1
|
А. Курыла
|
1
|
А. Л. Іваноўская
|
1
|
А. Л. Валадось
|
1
|
А. Л. Васільеў
|
1
|
А. Л. Емяльянаў
|
1
|
А. Л. Жылюк
|
1
|
А. Л. Папкоў
|
1
|
А. Л. Раманаў
|
1
|
А. У. Джыгера
|
1
|
А. У. Дылеўскі
|
1
|
А. Г. Раковіч
|
1
|
Адам Дубановіч
|
1
|
Агранамічны факультэт ГДАУ
|
1
|
Аграфена Хадкевіч
|
1
|
Агрыпа Хал
|
1
|
Агрыпіна (Кацярына) Астрожская
|
1
|
Агульнанацыянальны страйкавы камітэт Беларусі
|
1
|
Агульнацаркоўная аспірантура і дактарантура імя святых роўнаапостальных Кірыла і Мяфодзія
|
1
|
Ада Ігнатаўна Войцік
|
1
|
Адам Іосіфавіч Магільніцкі
|
1
|
Адам Альфрэд Плятэр
|
1
|
Адам Аляксандр Стадніцкі
|
1
|
Адам Барталамеевіч Непакайчыцкі
|
1
|
Адам Геранім Сяняўскі
|
1
|
Адам Дамейка
|
1
|
Адам Ельскі
|
1
|
Аграбіялогія
|
1
|
Адам Жултоўскі
|
1
|
Адам Жыжэмскі
|
1
|
Адам Кавалька
|
1
|
Адам Казаноўскі
|
1
|
Адам Ленкевіч
|
1
|
Адам Леў Солтан
|
1
|
Адам Ляшчынскі
|
1
|
Адам Наленч Нянеўскі
|
1
|
Адам Неслухоўскі
|
1
|
Адам Несялоўскі
|
1
|
Адам Панінскі
|
1
|
Адам Пянькевіч
|
1
|
Адам Чопчыц
|
1
|
Адам Эвальд Фёлькерзамб
|
1
|
Аграбіёлаг
|
1
|
Агонь (гурт)
|
1
|
Адамовічы
|
1
|
Агаленне «Княжаводцы
|
1
|
Абшчына Тапола
|
1
|
Абюсон
|
1
|
Абястлушчанае малако
|
1
|
Аб’язная вуліца (Ліда)
|
1
|
Авадзень (раман)
|
1
|
Авангард Омск
|
1
|
Авангардная вуліца (Масты)
|
1
|
Августин (Гуляницкий)
|
1
|
Авянір Касценчык
|
1
|
Авіябаза Энгельс
|
1
|
Авіяцыйная бомба
|
1
|
Авіяцыйная вуліца (Ліда)
|
1
|
Агаленне
|
1
|
Агаленне Дубна
|
1
|
Агнешка Баляславаўна
|
1
|
Агаленне Морына
|
1
|
Агаленне Пескі
|
1
|
Агаленне Прынёманскае-1
|
1
|
Агаленне Рось
|
1
|
Агаленне Цімошкавічы
|
1
|
Агароднікі (Мажэйкаўскі сельсавет)
|
1
|
Агародніцкі валун
|
1
|
Агейка
|
1
|
Агенцтва гуманітарных тэхналогій
|
1
|
Агенцтва тэлевізійных навін
|
1
|
Агитатор армии и флота
|
1
|
Аглайда Пятроўна з Завадоўскіх
|
1
|
Агламерацыя Вялікі Лондан
|
1
|
Агнеса фон Штаўфен
|
1
|
Адам дэ Вірыён
|
1
|
Адамушка
|
1
|
Абухаў (значэнні)
|
1
|
Акадэмік Міжнароднай інжынернай акадэміі
|
1
|
Азёрная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Азёрная вуліца (Ліда)
|
1
|
Азёрны (аздараўленчы цэнтр)
|
1
|
Азёрская шаша
|
1
|
Азёры (Гродзенская вобласць)
|
1
|
АйЦіНімакс
|
1
|
Айвон Менчал
|
1
|
Айсберэн Берлін
|
1
|
Акадэмгарадок (Мінск)
|
1
|
Акадэмік Імператарскай Акадэміі Мастацтваў
|
1
|
Акадэмік АМН СССР
|
1
|
Акадэмік Акадэміі аграрных навук Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Акадэмік Міжнароднай акадэміі арганізацыйных і кіруючых навук
|
1
|
Акадэмічная вуліца (Ліда)
|
1
|
Азёрная вуліца (Астравец)
|
1
|
Акадэмічная кніга (кнігарня)
|
1
|
Акадэмічны праект рэформы беларускага правапісу 1933 года
|
1
|
Акадэмія Генеральнага штаба (Расійская імперыя)
|
1
|
Акадэмія Генштаба
|
1
|
Акадэмія аграрных навук
|
1
|
Акадэмія мастацтваў
|
1
|
Акадэмія навук Рэспублікі Узбекістан
|
1
|
Акадэмія праблем якасці Расійскай Федэрацыі
|
1
|
Акадэмія працы і сацыяльных адносін
|
1
|
Аквабел
|
1
|
Аклад
|
1
|
Акмолінскі лагер жонак здраднікаў Радзімы
|
1
|
Акно-разетка
|
1
|
Акно (часопіс)
|
1
|
Азёрная вуліца (Бярозаўка)
|
1
|
Азёрлаг
|
1
|
Адамчык
|
1
|
Адміністрацыя Маскоўскага раёна г. Мінска
|
1
|
Адасобленае структурнае падраздзяленне
|
1
|
Аддзел знешніх царкоўных сувязяў
|
1
|
Аддзяленне біялагічных навук АН БССР
|
1
|
Аддзяленне сувязі
|
1
|
Аддзяленне фізікі, матэматыкі і інфарматыкі Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі
|
1
|
Аджарская АССР
|
1
|
Аджыкань
|
1
|
Адзіны мужчына (фільм)
|
1
|
Адклады
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Беларусі па лёгкай атлетыцы
|
1
|
Адміністрацыйная акруга Брусель-Сталіца
|
1
|
Адміністрацыйная акруга Дэтмальд
|
1
|
Адміністрацыя Ленінскага раёна
|
1
|
Адміністрацыя Фрунзенскага раёна
|
1
|
Азёркі (Нікіфараўскі раён)
|
1
|
Адольф Рудольф Тызенгаўз
|
1
|
Адольф Штраўс
|
1
|
Адукацыйная ўстанова
|
1
|
Адценне
|
1
|
Адэлія з Карніцкіх
|
1
|
Адэскае мастацкае вучылішча
|
1
|
Адэскае мастацкае вучылішча імя М. Б. Грэкава
|
1
|
Азалія
|
1
|
Азарыцкі нацыянальны яўрэйскі сельсавет
|
1
|
Аздараўленне
|
1
|
Азнабішын
|
1
|
Азотныя ўгнаенні
|
1
|
Азоўска-Данскі банк
|
1
|
Азярлаг
|
1
|
Абшчына Субаціца
|
1
|
Абутковая прамысловасць
|
1
|
А. У. Канцавы
|
1
|
А. Чэпа
|
1
|
А. Храноўскі
|
1
|
А. Храптовіч-Буцянёў
|
1
|
А. Цагельнік
|
1
|
А. Цеханавецкі
|
1
|
А. Цынкалоўскі
|
1
|
А. Цыхун
|
1
|
А. Цюнянкова
|
1
|
А. Цяжкі
|
1
|
А. Цяплоў
|
1
|
А. Ч. Буткевіч
|
1
|
А. Чухлей
|
1
|
А. Чыркун
|
1
|
А. Чэмер
|
1
|
А. Ш. Жукоўскі
|
1
|
А. Хмель
|
1
|
А. Шабановіч
|
1
|
А. Шалашнікаў
|
1
|
А. Шапіра
|
1
|
А. Шарапа
|
1
|
А. Шасцінскі
|
1
|
А. Штыгель
|
1
|
А. Шулаеў
|
1
|
А. Шунтаў
|
1
|
А. Шымкавяк
|
1
|
А. Шынкель
|
1
|
А. Шэпелеў
|
1
|
А. Э. Зубкоўскі
|
1
|
А. Эльман
|
1
|
А. Ю. Арловіч
|
1
|
А. Хмыль
|
1
|
А. Хатэнка
|
1
|
А. Ю. Гаўрус
|
1
|
А. У. Хачатуран
|
1
|
А. У. Канцадайлаў
|
1
|
А. У. Канюк
|
1
|
А. У. Каршакевіч
|
1
|
А. У. Літвінскі
|
1
|
А. У. Меляшэвіч
|
1
|
А. У. Мілінкевіч
|
1
|
А. У. Місюк
|
1
|
А. У. Нічыпарчык
|
1
|
А. У. Прохараў
|
1
|
А. У. Рахманаў
|
1
|
А. У. Рум
|
1
|
А. У. Русаковіч
|
1
|
А. У. Таболіч
|
1
|
А. У. Хмыль
|
1
|
А. Хадневіч
|
1
|
А. У. Цюнянкова
|
1
|
А. У. Чухлей
|
1
|
А. У. Юрэвіч
|
1
|
А. У. Якубенка
|
1
|
А. Удодаў
|
1
|
А. Успенскі
|
1
|
А. Ушал
|
1
|
А. Ф. Вайніловіч
|
1
|
А. Ф. Клява
|
1
|
А. Ф. Кузьма
|
1
|
А. Ф. Масальскі
|
1
|
А. Ф. Райпольскі
|
1
|
А. Ф. Смаль
|
1
|
А. Францаў
|
1
|
А. Ю. Гальшанскі
|
1
|
А. Ю. Дзегцяроў
|
1
|
Абу-Бекір Шабановіч
|
1
|
Аблога Смаленска (1513)
|
1
|
Аблава (аповесць)
|
1
|
Абласная псіханеўралагічная бальніца «Астроўля»
|
1
|
Аблога Берасця (1657)
|
1
|
Аблога Бялграда, 1688
|
1
|
Аблога Бялграда, 1717
|
1
|
Аблога Варшавы, 1831
|
1
|
Аблога Варшавы (1831)
|
1
|
Аблога Ляхавічаў
|
1
|
Аблога Найнці-Сікса
|
1
|
Аблога Полацка, 1579
|
1
|
Аблога Полацка (1579)
|
1
|
Аблога Смаленска, 1404
|
1
|
Аблога Смаленска, 1654
|
1
|
Аблога форта Тыкандэрога, 1777
|
1
|
Абдыкацыя
|
1
|
Абліцоўка
|
1
|
Абмазка
|
1
|
Абозны ваўкавыскі
|
1
|
Абозны новагародскі
|
1
|
Абраз Маці Божай Каложскай
|
1
|
Абрам Давыдавіч Разенфельд
|
1
|
Абрам Езефавіч Рэбічковіч
|
1
|
Абрам Якаўлевіч Цукерман
|
1
|
Абраная Рада
|
1
|
Аброць
|
1
|
Абрыкосавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Абрынскія
|
1
|
Абрыў, п'еса
|
1
|
Абсерваторыя Віленскага ўніверсітэта
|
1
|
Абечак
|
1
|
Абвінавачванне
|
1
|
А. Ю. Маліеўскі
|
1
|
А. Янсан
|
1
|
А. Ю. Мацюхевіч
|
1
|
А. Ю. Панкавец
|
1
|
А. Ю. Паўловіч
|
1
|
А. Ю. Шабановіч
|
1
|
А. Я. Андрэеў
|
1
|
А. Я. Дайнека
|
1
|
А. Я. Мальдзіс
|
1
|
А. Я. Пятроў
|
1
|
А. Ядзешка
|
1
|
А. Якубенка
|
1
|
А. Якімаў
|
1
|
А. Янец
|
1
|
А. Яновіч
|
1
|
А. Ярмаловіч
|
1
|
Абатыса
|
1
|
А. Ярмантовіч
|
1
|
А. дэ Мантона
|
1
|
А.М.Сапегі
|
1
|
ААТ Аэрола-Энерга
|
1
|
АЗ ГАЗ
|
1
|
АЗ УРАЛ
|
1
|
АЛМІ
|
1
|
Аб'яднанне
|
1
|
Аб'яднанне польскай эміграцыі
|
1
|
Аб'яднаны інстытут фізікі цвёрдага цела і паўправаднікоў НАНБ
|
1
|
Аб нябёсах
|
1
|
Абараназдольнасць
|
1
|
Абарона Царыцына
|
1
|
Абарончая пазіцыя
|
1
|
А. Г. Сарока
|
1
|
А. Г. Новік
|
1
|
І. Такманаў
|
1
|
Ігнацій Прандзінскі
|
1
|
Ігнат Мікалаевіч Савіч
|
1
|
Ігнат Сцыпіён
|
1
|
Ігнат Чаховіч
|
1
|
Ігнацы Дзялынскі
|
1
|
Ігнацы Дмахоўскі
|
1
|
Ігнацы Ледухоўскі
|
1
|
Ігнацы Тызенгаўз
|
1
|
Ігнацый Эгенфельдэр
|
1
|
Ігнацій-Карл Мараўскі
|
1
|
Ігнацій Абадовіч
|
1
|
Ігнацій Бутрымовіч
|
1
|
Ігнацій Вікенцьевіч Трафімаў
|
1
|
Ігнацій Жалязоўскі
|
1
|
Ігнацій Рымінскі
|
1
|
Ігнат Корвін-Мілеўскі
|
1
|
Ігнацій Тызенгаўз
|
1
|
Ігуменскія павятовыя маршалкі
|
1
|
Ідэнтычнасць
|
1
|
Іерадыякан
|
1
|
Іеранім (Маліцкі)
|
1
|
Іжморскі раён
|
1
|
Іжэўская дзяржаўная медыцынская акадэмія
|
1
|
Ізабела Гелена Палубінская
|
1
|
Ізабела Грабоўская
|
1
|
Ізабела Кёнігсфельд
|
1
|
Ізабела з Тарлаў
|
1
|
Ізабэла Альжбета з Каліноўскіх
|
1
|
Ізабэла Вінцэнтаўна Тышкевіч
|
1
|
Ізабэла Кацярына з Сапегаў
|
1
|
Ігнат Кулакоўскі
|
1
|
Ігнат Гамаліцкі
|
1
|
Ізыдор Матушэўскі
|
1
|
Ігар Казакоў
|
1
|
Іван Хлябцэвіч
|
1
|
Іван Шоц
|
1
|
Іван Юр’евіч Заслаўскі
|
1
|
Іван Юр’евіч Храптовіч
|
1
|
Іван Ядэшка
|
1
|
Івана Залатарэнка
|
1
|
Іваноўская
|
1
|
Івашкевічы
|
1
|
Івашэвіч
|
1
|
Івейская воласць
|
1
|
Ігар Андрэевіч Бандарэнка
|
1
|
Ігар Ждановіч
|
1
|
Ігар Жмакін
|
1
|
Ігар Канстанцінавіч Банцар
|
1
|
Ігнат Абрамовіч
|
1
|
Ігар Латаш
|
1
|
Ігар Ляннік
|
1
|
Ігар Нарожнік
|
1
|
Ігар Нарывончык
|
1
|
Ігар Невар
|
1
|
Ігар Папоў
|
1
|
Ігар Плышэўскі
|
1
|
Ігар Расціслававіч Кузьмініч
|
1
|
Ігар Фёдаравіч Жылін
|
1
|
Ігар Чарняўскі (футбаліст)
|
1
|
Ігар Яраслававіч Шалудзін
|
1
|
Ігар Яўгенавіч Чывель
|
1
|
Іглічныя лясы
|
1
|
Ігнат Ігнатавіч Нівінскі
|
1
|
Ізмайлаўская Мікалаеўская ваенная багадзельня
|
1
|
Ізяславічы Галіцкія
|
1
|
Іван Фёдаравіч Храпавіцкі
|
1
|
Іна Чаславаўна Аксціловіч
|
1
|
Ілюстраваная газета
|
1
|
Ілюстраваны летапісны звод Івана Грознага
|
1
|
Імпаст
|
1
|
Імператарскае Чалавекалюбнае таварыства
|
1
|
Імператарскае чалавекалюбнае таварыства
|
1
|
Імператарская карона
|
1
|
Імператарская медыка-хірургічная акадэмія
|
1
|
Імператарскі Казанскі ўніверсітэт
|
1
|
Імператарскі двор (Расія)
|
1
|
Імператарскі ўніверсітэт Святога Уладзіміра
|
1
|
Імя Вітаўтас
|
1
|
Іна Прохарчык
|
1
|
Іна Уладзіміраўна Буцкевіч
|
1
|
Інакенцій (Сокаль)
|
1
|
Ілья Ушакоў
|
1
|
Інвалідны вазок
|
1
|
Інваспорт
|
1
|
Індурская раўніна
|
1
|
Індустрыяльная вуліца (Ліда)
|
1
|
Індустрыяльная вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Індустрыяльны
|
1
|
Індустрыяльны (Ліда)
|
1
|
Індустрыяльныя рабочыя свету
|
1
|
Інжынерна-лабараторны корпус ВА «Беларуськалій»
|
1
|
Інжынерна-тэхналагічны факультэт ГДАУ
|
1
|
Інжынерная вуліца (Ліда)
|
1
|
Інжынерныя войскі Расіі
|
1
|
Інсарскі павет
|
1
|
Інсбрукскі езуіцкі калегіум
|
1
|
Ілья Чабурка
|
1
|
Ілья Тамарын
|
1
|
Ізяслаў, князь наваградскі
|
1
|
Ільгар Бадалаў
|
1
|
Ізідар Астрарог
|
1
|
Іканаграфія
|
1
|
Іканапіская школа Кіева-Пячэрскай Лаўры
|
1
|
Іканастасам
|
1
|
Ікона Божай Маці Каложанскай
|
1
|
Іларыён Васільевіч Васільчыкаў
|
1
|
Іларыён Віктаравіч Галуза
|
1
|
Іларыён Карпінскі
|
1
|
Ілля Гаўрылавіч Бібікаў
|
1
|
Ілля Гінцбург
|
1
|
Ілля Рыгоравіч Чашнік
|
1
|
Ілля Якаўлевіч Герцык
|
1
|
Ілона Іванова
|
1
|
Ільдэфонс Юр'евіч Мілевіч
|
1
|
Ілья Сірацюк
|
1
|
Ільнозаводская вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Ілья Гвоздзь
|
1
|
Ілья Георгіевіч Ляжава
|
1
|
Ілья Гінцбург
|
1
|
Ілья Заводнік
|
1
|
Ілья Казлоў
|
1
|
Ілья Мурамец, самалёт
|
1
|
Ілья Мікалаевіч Гермась
|
1
|
Ілья Пазняк
|
1
|
Ілья Радкевіч
|
1
|
Ілья Размысловіч
|
1
|
Ілья Самуілавіч Гельберг
|
1
|
Ілья Славенскі
|
1
|
Ілья Сянько
|
1
|
Іван Фёдаравіч Целяпнёў-Аўчына-Абаленскі
|
1
|
Іван Фёдаравіч Папоў, журналіст
|
1
|
Інстыгатары літоўскія
|
1
|
Іван Іванавіч Палубінскі
|
1
|
Іаган Гедэль
|
1
|
Іаган Георг II, князь Ангальт-Дэсау
|
1
|
Іаган Фрыдрых Пфаф
|
1
|
Іагана Сафія Баварская
|
1
|
Іагана Шарлота Ангальт-Дэсау
|
1
|
Іаланта (опера)
|
1
|
Іаланта Валуевіч
|
1
|
Іасаф (Морза)
|
1
|
Іахім Даніэль Яўх
|
1
|
Іахім Хрысціян Яўх
|
1
|
Іван Іванавіч Гарнастаеў
|
1
|
Іван Іванавіч Клімко
|
1
|
Іван Іванавіч Кухарчык
|
1
|
Іван Іванавіч Пратасевіч
|
1
|
Іаанна з Вішнеўскіх
|
1
|
Іван Іванавіч Рамановіч
|
1
|
Іван Іванавіч Садоўскі
|
1
|
Іван Іванавіч Сторажаў
|
1
|
Іван Іванавіч Сычык
|
1
|
Іван Іваноў, барэц
|
1
|
Іван Ігнатавіч Крамко
|
1
|
Іван Іосіфавіч Варсовіч
|
1
|
Іван Альшанскі
|
1
|
Іван Аляксандравіч (падскарбі дворны літоўскі)
|
1
|
Іван Аляксандравіч Хадкевіч
|
1
|
Іван Аляксеевіч Язвіцкі
|
1
|
Іван Андрэевіч Статкевіч
|
1
|
Іван Апалонавіч Чарушын
|
1
|
Іван Бакланаў
|
1
|
Іаган Баптыст Лампі Старэйшы
|
1
|
Іаан Кульчыцкі
|
1
|
Іван Будзевіч
|
1
|
І. Фрэйдзін
|
1
|
І. Тамарын
|
1
|
І. Тарасевіч
|
1
|
І. Трачынскі
|
1
|
І. Трухаў
|
1
|
І. Тур
|
1
|
І. У. Казеева
|
1
|
І. У. Трачынскі
|
1
|
І. У. Трухаў
|
1
|
І. У. Халадкоў
|
1
|
І. Ф. III
|
1
|
І. Ф. Крывабок
|
1
|
І. Ф. Кітурка
|
1
|
І. Ф. Мікуловіч
|
1
|
І. Хазановіч
|
1
|
Іаан (Пшчолка)
|
1
|
І. Халадкоў
|
1
|
І. Хлябцэвіч
|
1
|
І. Цюніс
|
1
|
І. Чаркашын
|
1
|
І. Шоц
|
1
|
І. Шток
|
1
|
І. Э. Балтрушэвіч
|
1
|
І. Э. Луканская
|
1
|
І. Эйсмант
|
1
|
І. Ю. Здановіч
|
1
|
І. Ю. Макей
|
1
|
І. Ядэшка
|
1
|
І. Ясінскі
|
1
|
ІКАМОС
|
1
|
Іван Болдзін
|
1
|
Іван Бялькевіч
|
1
|
Іван Фёдаравіч, князь разанскі
|
1
|
Іван Пушкоў
|
1
|
Іван Ляцяга
|
1
|
Іван Макей
|
1
|
Іван Малчанаў
|
1
|
Іван Малышэўскі
|
1
|
Іван Маркевіч
|
1
|
Іван Мялешка
|
1
|
Іван Мікалаевіч
|
1
|
Іван Мікуловіч
|
1
|
Іван Міхайлавіч Баўкун
|
1
|
Іван Міхайлавіч Салаўёў
|
1
|
Іван Палубінскі
|
1
|
Іван Паўлавіч Дабейка
|
1
|
Іван Пратасевіч
|
1
|
Іван Пятровіч
|
1
|
Іван Лепешаў
|
1
|
Іван Пятровіч Горыч
|
1
|
Іван Пятровіч Трутнеў
|
1
|
Іван Рагацінскі
|
1
|
Іван Рыгоравіч Сенскі
|
1
|
Іван Саламевіч
|
1
|
Іван Салдаценкаў
|
1
|
Іван Сусанін
|
1
|
Іван Сямёнавіч Нікіцін
|
1
|
Іван Тараненка
|
1
|
Іван Таранка
|
1
|
Іван Трубнікаў
|
1
|
Іван Трутнеў
|
1
|
Іван Уладзіміравіч Галер
|
1
|
Іван Уласавіч Кулеш
|
1
|
Іван Лупіш
|
1
|
Іван Лебедзеў
|
1
|
Іван Бірыла
|
1
|
Іван Данчанка
|
1
|
Іван Варфаламеевіч Васілеўскі
|
1
|
Іван Васілевіч Астрожскі
|
1
|
Іван Васілевіч Друцкі-Горскі
|
1
|
Іван Васільевіч Антонаў
|
1
|
Іван Васільевіч Глінскі
|
1
|
Іван Вельямін-Руцкі
|
1
|
Іван Вольскі
|
1
|
Іван Віктаравіч Шут
|
1
|
Іван Грозны, тэлесерыял
|
1
|
Іван Грозны, фільм
|
1
|
Іван Гузаў
|
1
|
Іван Гушчын
|
1
|
Іван Дабравольскі
|
1
|
Іван Дзмітрыевіч Сафінскі
|
1
|
Іван Леановіч
|
1
|
Іван Друцкі
|
1
|
Іван Дубатоўка
|
1
|
Іван Залускі
|
1
|
Іван Калянкевіч
|
1
|
Іван Карскі
|
1
|
Іван Карчынскі
|
1
|
Іван Карызна
|
1
|
Іван Карэнда
|
1
|
Іван Катляр
|
1
|
Іван Качура
|
1
|
Іван Клімовіч
|
1
|
Іван Крутаў
|
1
|
Іван Кучукавіч
|
1
|
Іван Кірчук
|
1
|
Інструментальная музыка
|
1
|
Інстытут бульбаводства НАН Беларусі
|
1
|
А. Г. Майсяёнак
|
1
|
А. Анюкевіч
|
1
|
А. А. Савіч
|
1
|
А. А. Станкевіч
|
1
|
А. А. Сучкоў
|
1
|
А. А. Турэўскі
|
1
|
А. А. Чэпа
|
1
|
А. А. Шукелойць
|
1
|
А. А. Янец
|
1
|
А. А. Яновіч
|
1
|
А. А. Ярмаловіч
|
1
|
А. Акулінін
|
1
|
А. Алумона
|
1
|
А. Антаненка
|
1
|
А. Ануфрыеў
|
1
|
А. Апалонік
|
1
|
А. А. Пякарскі
|
1
|
А. Арловіч
|
1
|
А. Аутка
|
1
|
А. Афінагенаў
|
1
|
А. Ахрэм
|
1
|
А. Б. Курыла
|
1
|
А. Б. Лаўрыновіч
|
1
|
А. Б. Ляшчынскі
|
1
|
А. Б. Мігдал
|
1
|
А. Бадакоў
|
1
|
А. Баклажац
|
1
|
А. Баранава
|
1
|
А. Баранцэвіч
|
1
|
А. Барбашынскі
|
1
|
А. Барысаў
|
1
|
А. А. Радушка
|
1
|
А. А. Плясуноў
|
1
|
А. Белакоз
|
1
|
А. А. Гаеў
|
1
|
А. І. Сягоднік
|
1
|
А. І. Фядута
|
1
|
А. І. Храноўскі
|
1
|
А. І. Шынкель
|
1
|
А. Іваноўская
|
1
|
А. А. Акулінін
|
1
|
А. А. Анюкевіч
|
1
|
А. А. Астроўскі
|
1
|
А. А. Барысаў
|
1
|
А. А. Белашэўскі
|
1
|
А. А. Богуш
|
1
|
А. А. Вакуліч
|
1
|
А. А. Васькоў
|
1
|
А. А. Галдзянкоў
|
1
|
А. А. Паўлоўскі
|
1
|
А. А. Гарбуноў
|
1
|
А. А. Гранкоўскі
|
1
|
А. А. Губко
|
1
|
А. А. Еўтуховіч
|
1
|
А. А. Казыра
|
1
|
А. А. Капыціч
|
1
|
А. А. Кеда
|
1
|
А. А. Кудраўцаў
|
1
|
А. А. Кішчанка
|
1
|
А. А. Лясько
|
1
|
А. А. Новік
|
1
|
А. А. Нячаеў
|
1
|
А. А. Орса-Рамана
|
1
|
А. А. Пазняк
|
1
|
А. Батурын
|
1
|
А. Беланожка
|
1
|
А. І. Скварчэўскі
|
1
|
А. В. Якімаў
|
1
|
А. В. Рудзянок
|
1
|
А. В. Сквярнюк
|
1
|
А. В. Скорабагацька
|
1
|
А. В. Слабашэвіч
|
1
|
А. В. Сучкоў
|
1
|
А. В. Талканіца
|
1
|
А. В. Тараканаў
|
1
|
А. В. Францаў
|
1
|
А. В. Хмель
|
1
|
А. В. Шарапа
|
1
|
А. В. Штыгель
|
1
|
А. В. Шэпелеў
|
1
|
А. В. Ядзешка
|
1
|
А. В. Ярмантовіч
|
1
|
А. В. Мікановіч
|
1
|
А. Вакуліч
|
1
|
А. Валадось
|
1
|
А. Валканоўскі
|
1
|
А. Варанкоў
|
1
|
А. Варывончык
|
1
|
А. Васькоў
|
1
|
А. Вераціла
|
1
|
А. Весялоўская
|
1
|
А. Вюрмсэр
|
1
|
А. Вішняк
|
1
|
А. Г. Бомбель
|
1
|
А. Г. Грышук
|
1
|
А. Г. Красноў
|
1
|
А. Г. Лясюк
|
1
|
А. В. Паўлавец
|
1
|
А. В. Мартынец
|
1
|
А. Белашэўскі
|
1
|
А. Бялко
|
1
|
А. Бергман
|
1
|
А. Блюднік
|
1
|
А. Блінец
|
1
|
А. Богуш
|
1
|
А. Бокій
|
1
|
А. Бомбель
|
1
|
А. Борціч
|
1
|
А. Бронскі
|
1
|
А. Бубноў
|
1
|
А. Будзіловіч
|
1
|
А. Бутарэвіч
|
1
|
А. Буткевіч
|
1
|
А. Бычкоўскі
|
1
|
А. Біспінг
|
1
|
А. В. Макараў
|
1
|
А. В. Аутка
|
1
|
А. В. Белы
|
1
|
А. В. Бубноў
|
1
|
А. В. Вішняк
|
1
|
А. В. Гайса
|
1
|
А. В. Гамялько
|
1
|
А. В. Гаўрыловіч
|
1
|
А. В. Глінская
|
1
|
А. В. Гурко
|
1
|
А. В. Дабравольскі
|
1
|
А. В. Дзядзюшка
|
1
|
А. В. Комлеў
|
1
|
А. В. Крыванос
|
1
|
А. В. Ліс
|
1
|
А. І. Сухавецкі
|
1
|
А. І. Паўлюкевіч
|
1
|
Інстытут гісторыі, археалогіі і этнаграфіі народаў Далёкага Усходу
|
1
|
Іосіф Волацкі
|
1
|
Інфлянцкая вуліца (Варшава)
|
1
|
Інфулат
|
1
|
Інэса Белуш
|
1
|
Інэса Слюнькова
|
1
|
Ініцыял
|
1
|
Іожаф Ракачы
|
1
|
Іона Фрэйдзін
|
1
|
Іосіф III
|
1
|
Іосіф Іванавіч Найдзіч
|
1
|
Іосіф Іцхак Шнэерсон
|
1
|
Іосіф Антонавіч Госса
|
1
|
Іосіф Баліцкі
|
1
|
Іосіф Верт
|
1
|
Іосіф Гельтман
|
1
|
Інтэрнацыянальныя брыгады
|
1
|
Іосіф Заржэцкі
|
1
|
Іосіф Казлоўскі
|
1
|
Іосіф Канцэпольскі
|
1
|
Іосіф Львовіч Далінскі
|
1
|
Іосіф Малюкевіч
|
1
|
Іосіф О’Рурк
|
1
|
Іосіф Прыгожын
|
1
|
Іосіф Піус Дзяконскі
|
1
|
Іосіф Стаброўскі
|
1
|
Іосіф Уладзіміравіч Верамеевіч
|
1
|
Іосіф Фантана
|
1
|
Іосіф Хазановіч
|
1
|
Іосіф Яфімавіч Хейфіц
|
1
|
Іоў
|
1
|
Інфармацыйна-вылічальны цэнтр Міністэрства фінансаў Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Інтэрнацыянальны завулак (Навагрудак)
|
1
|
Іпаліт Дамейка
|
1
|
Інстытут філасофіі і права АН Беларускай ССР.
|
1
|
Інстытут гісторыі АН СССР
|
1
|
Інстытут дзяржавы і права АН СССР
|
1
|
Інстытут дзяржавы і права Акадэміі навук СССР
|
1
|
Інстытут земляробства Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Інстытут літаратуры і мастацтва НАНБ
|
1
|
Інстытут марксізма-ленінізма
|
1
|
Інстытут марксізму-ленінізму
|
1
|
Інстытут меліярацыі
|
1
|
Інстытут механізацыі сельскай гаспадаркі
|
1
|
Інстытут славяназнаўства і балканістыкі РАН
|
1
|
Інстытут тэалогіі імя святых Кірылы і Мятода
|
1
|
Інстытут фармакалогіі і біяхіміі НАНБ
|
1
|
Інстытут фізічных праблем імя П. Л. Капіцы РАН
|
1
|
Інстытут філасофіі і права Акадэміі навук БССР
|
1
|
Інтэрнацыянальная вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Інстытут цепла- і масаабмену АН Беларусі
|
1
|
Інстытут эксперыментальнай медыцыны АМН СССР
|
1
|
Інстытут этнаграфіі АН СССР
|
1
|
Інстытут этналогіі і антрапалогіі імя М. М. Міклуха-Маклая РАН
|
1
|
Інстытуцкая вуліца (Кіеў)
|
1
|
Інтер'ер
|
1
|
Інтурыст
|
1
|
Інтэгральныя раўнанні
|
1
|
ІнтэксПрэс-Рэгіён
|
1
|
Інтэнацыянальныя брыгады
|
1
|
Інтэрнатура
|
1
|
Інтэрнацыянальная вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Інтэрнацыянальная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Інтэрнацыянальная вуліца (Ліда)
|
1
|
Іоў (Барэцкі)
|
1
|
Іпаліт Казіміравіч Дамейка
|
1
|
А. І. Мароз
|
1
|
Іўеўская друкарня
|
1
|
Ісаак Сірын
|
1
|
Іскра Смаленск
|
1
|
Іск’я
|
1
|
Іслач (санаторый-прафілакторый)
|
1
|
Ісмаіл Александровіч
|
1
|
Іст-Брансуік, штат Нью-Джэрсі
|
1
|
Істрыйская жупанія
|
1
|
Ісідар, мітрапаліт Кіеўскі
|
1
|
Іцхак Бэн-Цві
|
1
|
Іяхім Ераміяс
|
1
|
Іўеўская арыянская акадэмія
|
1
|
Іўеўская воласць
|
1
|
Іўеўская вуліца (Ліда)
|
1
|
Іўеўская крыніца
|
1
|
Ірэнэюш Храптовіч
|
1
|
Іўеўскі край
|
1
|
Іўеўскі музей нацыянальных культур
|
1
|
А. Ё. Мальдзіс
|
1
|
А. І. Антаненка
|
1
|
А. І. Антонаў
|
1
|
А. І. Бандарэнка
|
1
|
А. І. Батурын
|
1
|
А. І. Бялко
|
1
|
А. І. Гастыловіч
|
1
|
А. І. Горбач
|
1
|
А. І. Грэчын
|
1
|
А. І. Гіруць
|
1
|
А. І. Дубко
|
1
|
А. І. Маркевіч
|
1
|
Іса (значэнні)
|
1
|
Ірэнеюш Залускі
|
1
|
Іпаліт Канановіч
|
1
|
Ірына Генрыхаўна Бачынская
|
1
|
Іпаліт Купрыянавіч Мацурэвіч
|
1
|
Іраклій Какабадзэ
|
1
|
Іркут Іркуцк
|
1
|
Іркуцкая філармонія
|
1
|
Ірына Іванаўна Сазановіч
|
1
|
Ірына Ільінічна Камарова
|
1
|
Ірына Антонаўна Царык
|
1
|
Ірына Беленькая
|
1
|
Ірына Васькоўская
|
1
|
Ірына Васілеўна Мішчук
|
1
|
Ірына Вігдорчык
|
1
|
Ірына Гаркуша
|
1
|
Ірына Генрыкаўна Янчэўская
|
1
|
Ірына Казеева
|
1
|
Ірэна Сольская
|
1
|
Ірына Калачова
|
1
|
Ірына Леанідаўна Карабінская
|
1
|
Ірына Луканская
|
1
|
Ірына Міронаўна Бобер
|
1
|
Ірына Міхайлаўна Вайцюк
|
1
|
Ірына Робертаўна Бараноўская
|
1
|
Ірына Слуцкая
|
1
|
Ірына Станіславаўна Ціхановіч
|
1
|
Ірына Чашчына
|
1
|
Ірына Эдуардаўна Тальчук
|
1
|
Ірына Ягорава
|
1
|
Ірына Якалцэвіч
|
1
|
Ірына Янаўна Пільжыс
|
1
|
Ірэна Будзька
|
1
|
Вуліца 2-я Ліцейшчыкаў (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца 28 ліпеня (Брэст)
|
1
|
Лойцеўшчынскі валун-2
|
1
|
Заслужаны акадэмічны хор Белтэлерадыёкампаніі
|
1
|
Зарэчная вуліца (Ліда)
|
1
|
Зарэчная вуліца (Свіслач)
|
1
|
Зарэчны завулак (Іўе)
|
1
|
Зарэчны завулак (Ашмяны)
|
1
|
Зарэчны завулак (Ліда)
|
1
|
Зарэчны завулак (Свіслач)
|
1
|
Зарэчча (Ліда)
|
1
|
Заря (газета)
|
1
|
Засарыхіна
|
1
|
Заслаўе (універсам)
|
1
|
Заслаўскія, Жаслаўскія
|
1
|
Заслаўскія, Яўнуцьевічы
|
1
|
Заслужаная артыстка Чачэнскай Рэспублікі
|
1
|
Заслужаны артыст Літоўскай ССР
|
1
|
Зарэчная вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Заслужаны артыст Чачэнскай Рэспублікі
|
1
|
Заслужаны дзеяч мастацтваў Абхазіі
|
1
|
Заслужаны дзеяч мастацтваў Татарстана
|
1
|
Заслужаны дзеяч навукі РСФСР
|
1
|
Заслужаны дзеяч навукі і тэхнікі БССР
|
1
|
Заслужаны настаўнік Беларускай ССР
|
1
|
Заслужаны перад польскай літаратурай
|
1
|
Заслужаны работнік адукацыі Украіны
|
1
|
Заслужаны работнік вышэйшай школы БССР
|
1
|
Заслужаны работнік народнай адукацыі Беларусі
|
1
|
Заслужаны трэнер БССР
|
1
|
Заслужаны ўрач Беларускай ССР
|
1
|
Застава Жилина
|
1
|
Зарэчная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Зарэчная вуліца (Астравец)
|
1
|
Засценнікі
|
1
|
Замкавы комплекс «Мір»
|
1
|
Залускія
|
1
|
Залучанка
|
1
|
Зальныя храмы
|
1
|
Замак Бальга
|
1
|
Замак барона Штэйнгеля
|
1
|
Замежная Беларусь
|
1
|
Замежная ваенная інтэрвенцыя ў Расіі
|
1
|
Замежны член
|
1
|
Замежны член Расійскай акадэміі сельскагаспадарчых навук
|
1
|
Замкавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Замкавая гара, Браслаў
|
1
|
Замкавая гара, Гродна
|
1
|
Замкавая гара (Браслаў)
|
1
|
Замойскі сабор
|
1
|
Зарэчная вуліца (Іўе)
|
1
|
Замок
|
1
|
Замосце (Слонім)
|
1
|
Занёманская вуліца (Масты)
|
1
|
Занёманскі фарштат, Гродна
|
1
|
Запарожская губерня
|
1
|
Заполле (значэнні)
|
1
|
Запольскі валун
|
1
|
Запомнім гэты дзень
|
1
|
Заране
|
1
|
Заржэцкі
|
1
|
Заржэцкія
|
1
|
Заручыны
|
1
|
Зарыца (Гродна)
|
1
|
Зарэчанская вуліца (Масты)
|
1
|
Застрэшкі
|
1
|
Захад-2009
|
1
|
Залеўскі
|
1
|
Землекарыстанне
|
1
|
Звон Жыгімонта
|
1
|
Звянігародскі павет
|
1
|
Згода (газета)
|
1
|
Згодныя браты
|
1
|
Згуртаванне беларусаў у Вікторыі
|
1
|
Згуртаванне беларуска-амерыканскіх ветэранаў
|
1
|
Згуртаванне сяброў урадавай уставы
|
1
|
Згуртавання сяброў урадавай уставы
|
1
|
Здань
|
1
|
Здзітаўскае староства
|
1
|
Здзітаўская воласць
|
1
|
Здзітаўская пушча
|
1
|
Зеленагурская філармонія
|
1
|
Земляныя валы
|
1
|
Збігнеў Піліпавіч Камінскі
|
1
|
Земскае вучылішча
|
1
|
Земскае народнае вучылішча
|
1
|
Земскім саборам
|
1
|
Земства
|
1
|
Земствы
|
1
|
Земянін
|
1
|
Зенькаўшчына
|
1
|
Зерне
|
1
|
Змагарам Слуцкага збройнага чыну 1920 года
|
1
|
Змена (спартыўная школа, Санкт-Пецярбург)
|
1
|
Змешаны лес
|
1
|
Змяёва
|
1
|
Змяінагорскі павет
|
1
|
Змітрый Копаць
|
1
|
Збігнеў Станіслаў Басінскі
|
1
|
Зборная Францыі па футболе U-17
|
1
|
Захад (геапалітыка)
|
1
|
Заходні (мікрараён, Ашмяны)
|
1
|
Захар Захарэвіч
|
1
|
Захарчук
|
1
|
Захарышскі валун
|
1
|
Захарыяш Вельямін-Руцкі
|
1
|
Захарэвіч
|
1
|
Захента
|
1
|
Заходне-Казахстанскі дзяржаўны медыцынскі ўніверсітэт імя Марата Аспанава
|
1
|
Заходне-Сібірскае генерал-губернатарства
|
1
|
Заходне-Сібірскі край
|
1
|
Заходняя вуліца (Астравец)
|
1
|
Заходняя вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Заходняя вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Заходняя экспедыцыя глыбокага свідравання
|
1
|
Заходні завулак (Астравец)
|
1
|
Зборная Францыі па футболе U-16
|
1
|
Заходнія радыёгаласы
|
1
|
Заўтра была вайна (п’еса)
|
1
|
Зблянскія посцілкі
|
1
|
Збожжа (зборнік)
|
1
|
Збожжавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Збожжасховішча
|
1
|
Збораўская бітва
|
1
|
Збораўская бітва (1649)
|
1
|
Зборная Беларусі па міні-футболе
|
1
|
Зборная Казахстана па футболе U-19
|
1
|
Зборная Казахстана па футболе U-21
|
1
|
Зборная СССР па гандболе
|
1
|
Зборная Сербіі і Чарнагорыі па футболе (да 17)
|
1
|
Зборная Таджыкістана па футболе
|
1
|
Залман Гільман
|
1
|
Залаты медаль імя Аляксандра Грэма Бэла
|
1
|
Зміцер Кісель, малодшы
|
1
|
Завулак Зоі Касмадзям’янскай (Ваўкавыск)
|
1
|
Завулак Воля (Ваўкавыск)
|
1
|
Завулак Выдайкі (Ліда)
|
1
|
Завулак Гагарына (Ваўкавыск)
|
1
|
Завулак Гагарына (Навагрудак)
|
1
|
Завулак Дабралюбава (Ліда)
|
1
|
Завулак Даватара (Ваўкавыск)
|
1
|
Завулак Дзяржынскага (Ашмяны)
|
1
|
Завулак Дзяржынскага (Бярозаўка)
|
1
|
Завулак Дружбы (Ашмяны)
|
1
|
Завулак Еўдакімава (Ваўкавыск)
|
1
|
Завулак Заслонава (Ліда)
|
1
|
Завулак Заслонава (Навагрудак)
|
1
|
Завулак Зоі Касмадзям’янскай (Ашмяны)
|
1
|
Завулак Калініна (Бярозаўка)
|
1
|
Завулак Вавілава (Ваўкавыск)
|
1
|
Завулак Камарова (Ашмяны)
|
1
|
Завулак Каратынскага (Навагрудак)
|
1
|
Завулак Карбышава (Ашмяны)
|
1
|
Завулак Карла Маркса (Іўе)
|
1
|
Завулак Карла Маркса (Ваўкавыск)
|
1
|
Завулак Крашэўскага (Свіслач)
|
1
|
Завулак Крупскай (Ліда)
|
1
|
Завулак Куйбышава (Ліда)
|
1
|
Завулак Кутузава (Ашмяны)
|
1
|
Завулак Кутузава (Ваўкавыск)
|
1
|
Завулак Кутузава (Ліда)
|
1
|
Завулак Кірава (Ашмяны)
|
1
|
Завулак Максіма Багдановіча (Ашмяны)
|
1
|
Завулак Максіма Горкага (Ліда)
|
1
|
Завулак Варановіча (Свіслач)
|
1
|
Завулак Будзёнага (Навагрудак)
|
1
|
Завулак Маякоўскага (Бярозаўка)
|
1
|
Завулак 4-ы Ліцейшчыкаў (Ваўкавыск)
|
1
|
Завочны народны ўніверсітэт мастацтваў
|
1
|
Завулак 1-ы Ліцейшчыкаў (Ваўкавыск)
|
1
|
Завулак 1-ы Чапаева (Бярозаўка)
|
1
|
Завулак 129 Арлоўскай Дывізіі (Ваўкавыск)
|
1
|
Завулак 17 Верасня (Ашмяны)
|
1
|
Завулак 17 Верасня 1-ы (Навагрудак)
|
1
|
Завулак 17 Верасня 2-і (Навагрудак)
|
1
|
Завулак 1 Мая (Іўе)
|
1
|
Завулак 2-і Дзяржынскага (Бярозаўка)
|
1
|
Завулак 2-і Ліцейшчыкаў (Ваўкавыск)
|
1
|
Завулак 2-і Чапаева (Бярозаўка)
|
1
|
Завулак 3-і Ліцейшчыкаў (Ваўкавыск)
|
1
|
Завулак 3-і Чапаева (Бярозаўка)
|
1
|
Завулак 5-ы Ліцейшчыкаў (Ваўкавыск)
|
1
|
Завулак Будаўнікоў (Ваўкавыск)
|
1
|
Завулак 50 год Кастрычніка (Іўе)
|
1
|
Завулак 6-ы Ліцейшчыкаў (Ваўкавыск)
|
1
|
Завулак 60 год БССР (Ашмяны)
|
1
|
Завулак 7-ы Ліцейшчыкаў (Ваўкавыск)
|
1
|
Завулак 8 Марта (Ваўкавыск)
|
1
|
Завулак 8 Сакавіка (Іўе)
|
1
|
Завулак 8 Сакавіка (Масты)
|
1
|
Завулак Агінскага (Іўе)
|
1
|
Завулак Алега Кашавога (Ашмяны)
|
1
|
Завулак Аляксандра Пушкіна (Іўе)
|
1
|
Завулак Астроўскага (Ашмяны)
|
1
|
Завулак Асіпенкі (Ваўкавыск)
|
1
|
Завулак Аўдзеева (Ашмяны)
|
1
|
Завулак Баўмана (Ашмяны)
|
1
|
Завулак Максіма Горкага (Свіслач)
|
1
|
Завулак Мендзялеева (Навагрудак)
|
1
|
Залаты медаль Сусветнай акадэміі медыцыны Альберта Швейцэра
|
1
|
Заезны двор, Вялікая Бераставіца
|
1
|
Загарадны завулак (Гродна)
|
1
|
Загор'еўскі пагорак
|
1
|
Загорскі
|
1
|
Загорскія
|
1
|
Загранічнае бюро БПСР
|
1
|
Задарноўская
|
1
|
Задарноўскі
|
1
|
Задарноўскія
|
1
|
Задворны асэсарскі суд
|
1
|
Задзвеі
|
1
|
Задзіночанне беларуска-амерыканскай моладзі
|
1
|
Задзіночанне беларускіх скаўтаў на чужыне
|
1
|
Задняпроўскі жылы раён
|
1
|
Заезны дом
|
1
|
Загарадная вуліца (Ліда)
|
1
|
Заказнік-журавіннік
|
1
|
Заказнік рэспубліканскага значэння «Дакудаўскі»
|
1
|
Закалонскі валун з ямкамі
|
1
|
Заканадаўства Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Заканадаўчы сход Францыі
|
1
|
Закаўказская ваенная акруга
|
1
|
Закладанне, ткацтва
|
1
|
Закон аб ахове гісторыка-культурнай спадчыны Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Законазнаўства
|
1
|
Заксенхаузен (канцэнтрацыйны лагер)
|
1
|
Зала славы Інтэрнэту
|
1
|
Залавы храм
|
1
|
Залатая Ружа
|
1
|
Залатая зброя
|
1
|
Загарадная вуліца (Масты)
|
1
|
Загарадная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Завулак Міру (Астравец)
|
1
|
Завулак Сярогіна (Ашмяны)
|
1
|
Завулак Міру (Ашмяны)
|
1
|
Завулак Міцкевіча (Ашмяны)
|
1
|
Завулак Мічурына (Ваўкавыск)
|
1
|
Завулак Паўліка Марозава (Ліда)
|
1
|
Завулак Перамогі (Бярозаўка)
|
1
|
Завулак Перамогі (Ваўкавыск)
|
1
|
Завулак Пушкіна (Бярозаўка)
|
1
|
Завулак Пушкіна (Масты)
|
1
|
Завулак Ракасоўскага (Ваўкавыск)
|
1
|
Завулак Розы Люксембург (Ліда)
|
1
|
Завулак Свярдлова (Ліда)
|
1
|
Завулак Свярдлова (Свіслач)
|
1
|
Завулак Страленкі (Ашмяны)
|
1
|
Завулак Францыска Скарыны (Іўе)
|
1
|
Завулак Янкі Купалы (Ашмяны)
|
1
|
Завулак Фрунзэ (Масты)
|
1
|
Завулак Фрыдрыха Энгельса (Бярозаўка)
|
1
|
Завулак Фурманава (Ліда)
|
1
|
Завулак Ціміразева (Ваўкавыск)
|
1
|
Завулак Чайкоўскага (Ліда)
|
1
|
Завулак Чарняхоўскага (Ліда)
|
1
|
Завулак Чкалава (Іўе)
|
1
|
Завулак Чэхава (Іўе)
|
1
|
Завулак Шубіна (Ліда)
|
1
|
Завулак Якуба Коласа (Іўе)
|
1
|
Завулак Якуба Коласа (Астравец)
|
1
|
Завулак Якуба Коласа (Ашмяны)
|
1
|
Завулак Якуба Коласа (Бярозаўка)
|
1
|
Завулак Янкі Купалы (Іўе)
|
1
|
Зміцер Іваноўскі
|
1
|
Зміцер Кісель (малодшы)
|
1
|
Заводскі завулак (Масты)
|
1
|
Казачнік
|
1
|
Казандзіпрасельгасвадбуд
|
1
|
Казанскае ваеннае вучылішча
|
1
|
Казанскае вышэйшае ваеннае каманднае вучылішча
|
1
|
Казанская дзяржаўная кансерваторыя
|
1
|
Казанскі дзяржаўны акадэмічны рускі Вялікі драматычны тэатр імя В. І. Качалава
|
1
|
Казанскі рускі тэатр
|
1
|
Казань (жанр)
|
1
|
Казахская Прэм’ер-ліга 2020
|
1
|
Казахскі нацыянальны медыцынскі ўніверсітэт імя С. Д. Асфендыярава
|
1
|
Казахскі нацыянальны ўніверсітэт імя аль-Фарабі
|
1
|
Казахскі ўніверсітэт
|
1
|
Казахстанская Прэм’ер-ліга
|
1
|
Казахстанская Прэм’ер-ліга 2018
|
1
|
Казбек Нуржанаў
|
1
|
Кажарскі
|
1
|
Каздзіпрагандаль
|
1
|
Казельскі раён
|
1
|
Казкі старога Арбата
|
1
|
Казловічы (пункт пропуску)
|
1
|
Казлоўская воласць
|
1
|
Казлоўскія
|
1
|
Казмунайгаз
|
1
|
Казялец буйнаплодны
|
1
|
Казённая палата
|
1
|
Казімеж Біспінг
|
1
|
Казімір (значэнні)
|
1
|
Казімір II Справядлівы
|
1
|
Казімір Ігнацы Агінскі
|
1
|
Казімір Агінскі
|
1
|
Казiмiр Банькоўскi
|
1
|
Кадыр-Бердзі
|
1
|
Казімір Вайшняровіч
|
1
|
Кааператыў
|
1
|
К. У. Рахатка
|
1
|
К. Уласевіч
|
1
|
К. Ф. Грабоўскі
|
1
|
К. Ф. Шумчык
|
1
|
К. Цыхоўскі
|
1
|
К. Шакураў
|
1
|
К. Шрэйтар
|
1
|
К. Ю. Вяргейчык
|
1
|
К. Ю. Насановіч
|
1
|
К.Езавітаў
|
1
|
КАВЗ
|
1
|
КАМАЗ
|
1
|
КПБ(б)
|
1
|
Кааператыўная вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Кадошкіна
|
1
|
Кааператыўная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Кааператыўная вуліца (Ліда)
|
1
|
Кааператыўны завулак (Ашмяны)
|
1
|
Каардынацыйны камітэт беларускіх арганізацый у Аўстраліі
|
1
|
Кабыляны (Люблінскае ваяводства)
|
1
|
Кавалерскі крыж
|
1
|
Кавалерыя Другой Польскай Рэспублікі
|
1
|
Кавалеўшчызна
|
1
|
Каваль
|
1
|
Кавалька
|
1
|
Кавальская вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Кавальскі завод цяжкіх штамповак
|
1
|
Кавельмахер
|
1
|
Кадамскі раён
|
1
|
Казімір Вайнякоўскі
|
1
|
Казімір Верашчака
|
1
|
К. У. Вільчук
|
1
|
Каледжы Св. Фамы Аквінскага
|
1
|
Каланіяльны ўніверсітэт Бельгіі
|
1
|
Каларыт
|
1
|
Калгас «Камсамолец»
|
1
|
Калгасная вуліца (Іўе)
|
1
|
Калгасная вуліца (Ліда)
|
1
|
Калгасная вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Калгасны завулак (Ліда)
|
1
|
Калгаспраект
|
1
|
Калдычаўскі канцэнтрацыйны лагер
|
1
|
Калегіум Навадворскага
|
1
|
Калегія Беларускай цэнтральнай рады
|
1
|
Калегіі, Расійская імперыя
|
1
|
Каледж Куінс
|
1
|
Калектыўная вуліца (Ліда)
|
1
|
Каламоец
|
1
|
Калектыўны завулак (Гродна)
|
1
|
Календы
|
1
|
Калені
|
1
|
Каленік Тышкевіч
|
1
|
Калодзежная вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Каложская ікона Божай Маці
|
1
|
Калтай Мухамеджанаў
|
1
|
Калужскі абласны драматычны тэатр
|
1
|
Калыйнскае сельскае пасяленне
|
1
|
Калымскія лагеры
|
1
|
Калыён
|
1
|
Кальварыя (Вільня)
|
1
|
Кальвінізм у Вялікім Княстве Літоўскім
|
1
|
Кальніца.
|
1
|
Каланіяльная вышэйшая школа Бельгіі
|
1
|
Какімба (рэгіён)
|
1
|
Казімір Вольмер
|
1
|
Казімір Рычан
|
1
|
Казімір Вольскі
|
1
|
Казімір Гарабурда
|
1
|
Казімір Грабоўскі
|
1
|
Казімір Дульбіньскі
|
1
|
Казімір Крыштаф Сясіцкі
|
1
|
Казімір Леў Сапега (1697-1738)
|
1
|
Казімір Людвік Еўлашоўскі
|
1
|
Казімір Лявон Сапега
|
1
|
Казімір Міхалавіч Рэйтан
|
1
|
Казімір Нехвядовіч
|
1
|
Казімір Памяноўскі
|
1
|
Казімір Пяхотка
|
1
|
Казімір Рахатка
|
1
|
Казімір Стафаноўскі
|
1
|
Какосавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Казімір Сцыпіён
|
1
|
Казімір Уладзіслаў Бяганскі
|
1
|
Казімір Францкевіч
|
1
|
Казімір Хлявінскі
|
1
|
Казімір Юзаф Сапега
|
1
|
Казімір Якубавіч Умястоўскі
|
1
|
Казімір Ямант
|
1
|
Казімір Яўстах Валовіч
|
1
|
Казіміра з Агінскіх
|
1
|
Казіміра з Валовічаў
|
1
|
Казіміра з Нарбутаў
|
1
|
Казіміраў прывілей
|
1
|
Казіміраўка (жылы раён)
|
1
|
Кайраны
|
1
|
К. У. Паўлючак
|
1
|
К. Туган
|
1
|
Зміцер Лукашук
|
1
|
Зямацкі
|
1
|
Зязюліны дзеці
|
1
|
Зяльвянская вуліца (Масты)
|
1
|
Зяльвянскі завулак (Масты)
|
1
|
Зялёная вуліца (Іўе)
|
1
|
Зялёная вуліца (Астравец)
|
1
|
Зялёная вуліца (Бярозаўка)
|
1
|
Зялёная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Зялёная вуліца (Ліда)
|
1
|
Зялёная вуліца (Масты)
|
1
|
Зялёная вуліца (Свіслач)
|
1
|
Зялёны Луг (жылы раён, Магілёў)
|
1
|
Зялёны Луг (універсам)
|
1
|
Зялёны завулак (Навагрудак)
|
1
|
Зямля і воля
|
1
|
Зэльвенскі раён, Слонімскі раён
|
1
|
Зямлянск
|
1
|
Зямлянскі павет
|
1
|
Зямлі пад белымі крыламі
|
1
|
Зянон Грахалеўскі
|
1
|
Зяньковічы
|
1
|
Зігамар
|
1
|
Зізюк
|
1
|
Зімовая Ўніверсіяда
|
1
|
Зімовая Ўніверсіяда 2003
|
1
|
Зімовая Ўніверсіяда 2005
|
1
|
Зімовая Ўніверсіяда 2007
|
1
|
Зімовая казка
|
1
|
Зіміёнка
|
1
|
Зінаіда Васільеўна Антановіч
|
1
|
Зэльман Гамзэ
|
1
|
Зэльвенская благачынне
|
1
|
Зіновій Салаўёў
|
1
|
Зорная вуліца (Астравец)
|
1
|
Зміцер Панкавец
|
1
|
Знамя (журнал)
|
1
|
Знамя Советов
|
1
|
Знамя Юности
|
1
|
Знаць
|
1
|
Зоагігіена
|
1
|
Зона Х
|
1
|
Зоран Марушыч
|
1
|
Зорка (1919)
|
1
|
Зорка (газета)
|
1
|
Зорка Венера (фільм)
|
1
|
Зорка Крапыўныцкы
|
1
|
Зоркавае скляпенне
|
1
|
Зорная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Зэльва (значэнні)
|
1
|
Зорная вуліца (Ліда)
|
1
|
Зорны хлопчык
|
1
|
Зорька
|
1
|
Зофія Станіславаўна Вільбік
|
1
|
Зоя Азёрная
|
1
|
Зоя Аляксандраўна Кайданоўская
|
1
|
Зоя Міхайлаўна Шугля
|
1
|
Зрух Фёдарава
|
1
|
Зубаўшчына (Ваўкавыскі раён)зе
|
1
|
Зубко
|
1
|
Зубніца шасцілістая
|
1
|
Зыгмунт Грабоўскі
|
1
|
Зыгмут Развадоўскі
|
1
|
Зых Буйноўскі
|
1
|
Зінаіда Скачкоўская
|
1
|
Известия
|
1
|
К. Т. Кавальская
|
1
|
К. Прэдка
|
1
|
К. Кемарскі
|
1
|
К. Кучынскі
|
1
|
К. Л. Лукашык
|
1
|
К. Ладынцаў
|
1
|
К. Леановіч
|
1
|
К. Лукашык
|
1
|
К. М. Святаполк-Мірская
|
1
|
К. Насановіч
|
1
|
К. Незабытоўскі
|
1
|
К. Нуржанаў
|
1
|
К. Паўлючак
|
1
|
К. Пліцкі
|
1
|
К. Прозар
|
1
|
К. Раманчук
|
1
|
К. К. Стрыеўскі
|
1
|
К. Раствароўскі
|
1
|
К. Рахатка
|
1
|
К. Рудакоў
|
1
|
К. С. Гаўрылаў
|
1
|
К. С. Гнедаш
|
1
|
К. С. Кемарскі
|
1
|
К. С. Раманчук
|
1
|
К. С. Уласевіч
|
1
|
К. С. Шакураў
|
1
|
К. С. Шрэйтар
|
1
|
К. Святаполк-Мірская
|
1
|
К. Сергіенка
|
1
|
К. Стрыеўскі
|
1
|
К. Сумар
|
1
|
К. Квяткоўскі
|
1
|
К. К. Незабытоўскі
|
1
|
Имя (газета)
|
1
|
К. Б. Нуржанаў
|
1
|
Иннокентий (Беляев)
|
1
|
Иосиф (Дроздов)
|
1
|
Иосиф (Соколов)
|
1
|
Иустин (Полянский)
|
1
|
Ищу человека
|
1
|
К. І. Гусеў
|
1
|
К. І. Малевіч
|
1
|
К. І. Тызенгаўз
|
1
|
К. Ільюшчыц
|
1
|
К. А. Будзінскі
|
1
|
К. А. Дудко
|
1
|
К. А. Кучынскі
|
1
|
К. А. Сумар
|
1
|
К. Багеміле
|
1
|
К. Дудко
|
1
|
К. Будзько
|
1
|
К. Будзінскі
|
1
|
К. В. Будзько
|
1
|
К. В. Вахрамееў
|
1
|
К. В. Леановіч
|
1
|
К. Вахрамееў
|
1
|
К. Вэбер
|
1
|
К. Вяргейчык
|
1
|
К. Вільчук
|
1
|
К. Г. Цыхоўскі
|
1
|
К. Гаўрылаў
|
1
|
К. Гнедаш
|
1
|
К. Грабоўскі
|
1
|
К. Гусеў
|
1
|
Заводскі раённы суд Мінска
|
1
|
Заводскі завулак (Бярозаўка)
|
1
|
Кальцавая вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Дзятлаўская воласць
|
1
|
Дзяржаўныя зборы мастацтва
|
1
|
Дзяржаўца вількійскі
|
1
|
Дзярждума Расійскай імперыі
|
1
|
Дзяржкамнафтапрадуктаў
|
1
|
Дзяржплан РСФСР
|
1
|
Дзяржпрыёмка
|
1
|
Дзяржуніверсітэт
|
1
|
Дзяржынскі, Мінскі, Валожынскі, Іўеўскі
|
1
|
Дзяржынскі гарадскі выканаўчы камітэт
|
1
|
Дзяржынскі раённы выканаўчы камітэт
|
1
|
Дзяржінспекцыя Рэспублікі Беларусь па ахове гісторыка-культурнай спадчыны
|
1
|
Дзярычэнскі батальён БСА
|
1
|
Дзярэчынская воласць
|
1
|
Дзятлаўская цэнтральная раённая бальніца
|
1
|
Дзяржаўны ўніверсітэт медыцыны і фармакалогіі імя Мікалая Тэстэміцяну
|
1
|
Дзятлаўскі, Шчучынскі
|
1
|
Дзятлаўскі лясгас
|
1
|
Дзятлаўскі раён, Слонімскі раён
|
1
|
Дзятлаўскі раённы Савет дэпутатаў
|
1
|
Дзікі Ангел
|
1
|
Дзімітрый Паўскі
|
1
|
ДзіпраНДІ АН СССР
|
1
|
Дзіпрааргхім
|
1
|
Дзісенская гімназія
|
1
|
Дзітвянская вуліца (Ліда)
|
1
|
Дзіцятка Ісус
|
1
|
Дзіцяча-юнацкая спартыўная школа
|
1
|
Дзіцяча-юнацкая футбольная ліга Украіны
|
1
|
Дзяржаўны ўніверсітэт па землеўпарадкаванні
|
1
|
Дзяржаўны інстытут фізічнай адукацыі імя П. Ф. Лесгафта
|
1
|
Дзіцячы рэабілітацыйна-аздараўленчы цэнтр «Ждановічы»
|
1
|
Дзяржаўны архіў Гродзенскай вобласці
|
1
|
Дзяржаўная Дума Расійскай Федэрацыі VI склікання
|
1
|
Дзяржаўная Дума Расійскай Федэрацыі V склікання
|
1
|
Дзяржаўная гімназія імя гетмана Караля Хадкевіча
|
1
|
Дзяржаўная прэмія
|
1
|
Дзяржаўная прэміі Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Дзяржаўная сімволіка
|
1
|
Дзяржаўная тэхнічная школа ў Вільні
|
1
|
Дзяржаўная харавая капэла Беларусі
|
1
|
Дзяржаўная харчовая інспекцыя па якасці і стандартызацыі
|
1
|
Дзяржаўная экзаменацыйная камісія
|
1
|
Дзяржаўная інспекцыя аховы жывёльнага і расліннага свету пры Прэзідэнце Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Дзяржаўная інспекцыя па ахове помнікаў
|
1
|
Дзяржаўны акадэмічны рускі хор імя А. В. Свешнікава
|
1
|
Дзяржаўны архіў Мінскай вобласці
|
1
|
Дзяржаўны інстытут тэатральнага мастацтва (Масква)
|
1
|
Дзяржаўны архіў у Беластоку
|
1
|
Дзяржаўны архіў у Лодзі
|
1
|
Дзяржаўны водны рэестр
|
1
|
Дзяржаўны камерны хор Беларусі
|
1
|
Дзяржаўны камітэт СССР па тэлебачанні і радыёвяшчанні
|
1
|
Дзяржаўны камітэт Савета Міністраў БССР па справах будаўніцтва
|
1
|
Дзяржаўны камітэт па справах будаўніцтва БССР
|
1
|
Дзяржаўны камітэт па фізічнай культуры і спорту пры Савеце міністраў БССР
|
1
|
Дзяржаўны орган
|
1
|
Дзяржаўны рускі драматычны тэатр імя А. П. Чэхава
|
1
|
Дзяржаўны сімфанічны аркестр кінематаграфіі СССР
|
1
|
Дзяржаўны тэатр Літвы
|
1
|
Дзяржаўны тэатр кінаакцёра
|
1
|
Дзяржаўны тэатр юнага гледача Латвійскай ССР
|
1
|
Дзіцячая дашкольная ўстанова
|
1
|
Дзіцячы свет (крама, Гродна)
|
1
|
Дзяржаўная Дума Расійскай Федэрацыі III склікання
|
1
|
Доцішкі (пагранічны пункт пропуску)
|
1
|
Дом лясной адміністрацыі
|
1
|
Дом літаратараў (Мінск)
|
1
|
Дом па Сацыялістычнай вуліцы, 1 (Гродна)
|
1
|
Дом па Тэлеграфнай вуліцы, 8 (Гродна)
|
1
|
Дом па вуліцы Валадарскага, 8 (Мінск)
|
1
|
Дом па вуліцы Карла Маркса, 16 (Мінск)
|
1
|
Дом па вуліцы Карла Маркса, 33 (Мінск)
|
1
|
Дом па вуліцы Карла Маркса, 8 (Мінск)
|
1
|
Дом палітасветы (Гродна)
|
1
|
Дом праектных інстытутаў (Пінск)
|
1
|
Дом піянераў і школьнікаў (Гродна)
|
1
|
Дом сігнатараў
|
1
|
Домра
|
1
|
Доўг
|
1
|
Дом грамадзянскіх абрадаў (Гродна)
|
1
|
Доўгі завулак (Масты)
|
1
|
Доўнары
|
1
|
Драб
|
1
|
Драбналессе
|
1
|
Драгічынская цэнтральная раённая бальніца
|
1
|
Дратаў
|
1
|
Драўлянае дойлідства
|
1
|
Драўнічы
|
1
|
Дрожджаніцы
|
1
|
Другая Нямецкая Бундэсліга па футболе
|
1
|
Другая бітва пад Камдэнам
|
1
|
Другая ліга Польшчы па футболе
|
1
|
Другая ліга Польшчы па футболе 2016/2017
|
1
|
Другая ліга СССР па футболе
|
1
|
Дом культуры (Шчучын)
|
1
|
Дом гандлю (Ліда)
|
1
|
Дзіўная місіс Сэвідж
|
1
|
Добраўпарадкаванне
|
1
|
Дзіўніч
|
1
|
ДиДюЛя
|
1
|
Длуга вуліца (Варшава)
|
1
|
Дмітрый Куратнік
|
1
|
Днепрапятроўская медыцынская акадэмія
|
1
|
Днепрапятроўскі каледж транспартнай інфраструктуры
|
1
|
Днепрапятроўскі інжынерна-будаўнічы інстытут
|
1
|
Днепровский рубеж
|
1
|
Дняпроўска-Бугскі водны шлях
|
1
|
Дняпроўска-Нёманскі водны шлях
|
1
|
Дняпроўскае зледзяненне
|
1
|
Дні Турбіных
|
1
|
Добрая вуліца (Ліда)
|
1
|
Добры пастар (масонская ложа)
|
1
|
Дом быту (Рагачоў)
|
1
|
Дойліды
|
1
|
Доктар гуманітарных навук
|
1
|
Доктар тэалогіі
|
1
|
Долінка
|
1
|
Дом Афіцэраў (Ліда)
|
1
|
Дом Мураўёва (Гродна)
|
1
|
Дом Саветаў (Ашмяны)
|
1
|
Дом Саветаў (Зэльва)
|
1
|
Дом Саветаў (Пінск)
|
1
|
Дом быту (Бабруйск)
|
1
|
Дом быту (Барысаў)
|
1
|
Дом быту (Быхаў)
|
1
|
Дом быту (Ліда)
|
1
|
Дом быту (Магілёў)
|
1
|
Дзяржаўная Дума Расійскай Федэрацыі IV склікання
|
1
|
Дзяржаўнае кіраванне
|
1
|
Другая славацкая футбольная ліга 2019/2020
|
1
|
Дзеці сонца (п'еса)
|
1
|
Дзевятні, Вілейскі раён
|
1
|
Дзеля жыцця
|
1
|
Дзеля сваіх блізкіх
|
1
|
Дзень (газета)
|
1
|
Дзень паэзіі
|
1
|
Дзень паэзіі (альманах)
|
1
|
Дзень поўні
|
1
|
Дзераўноўская воласць
|
1
|
Дзераўнічы
|
1
|
Дзераўнічы віленскі
|
1
|
Дзермань
|
1
|
Дзесяцібор'е
|
1
|
Дзесяцібор’е
|
1
|
Дзеяслаў (герб)
|
1
|
Дзевялтоўскія
|
1
|
Дзмітраўскае вікарыяцтва
|
1
|
Дзмітры Карбышаў
|
1
|
Дзмітрыеўскі павет
|
1
|
Дзмітрый Іваненка
|
1
|
Дзмітрый Алегавіч Швідкоўскі
|
1
|
Дзмітрый Аляксандравіч Пелікан
|
1
|
Дзмітрый Аляксеевіч Жарынаў
|
1
|
Дзмітрый Анегін
|
1
|
Дзмітрый Бартнянскі
|
1
|
Дзмітрый Баскаў
|
1
|
Дзмітрый Башкевіч
|
1
|
Дзмітрый Блажэёўскі
|
1
|
Дзмітрый Бялко
|
1
|
Дзмітрый Валер’евіч Чабатар
|
1
|
Дзевяткоўка (жылы раён)
|
1
|
Дзева Марыя Снежная
|
1
|
Дзмітрый Ганушчанка
|
1
|
Дз. Таўкачоў
|
1
|
Дз. Плакс
|
1
|
Дз. Прымшыц
|
1
|
Дз. Раўнейка
|
1
|
Дз. Рэкіш
|
1
|
Дз. С. Вашкель
|
1
|
Дз. С. Герман
|
1
|
Дз. С. Маркоўскі
|
1
|
Дз. С. Шматко
|
1
|
Дз. С. Якубовіч
|
1
|
Дз. Савінкоў
|
1
|
Дз. Сцяпура
|
1
|
Дз. Сібілёў
|
1
|
Дз. Тамела
|
1
|
Дз. Турлін
|
1
|
Дзбюрдава
|
1
|
Дз. У. Іваноў
|
1
|
Дз. У. Гомза
|
1
|
Дз. У. Караў
|
1
|
Дз. У. Макар
|
1
|
Дз. Хлебасолаў
|
1
|
Дз. Ч. Матвейчык
|
1
|
Дз. Шматко
|
1
|
Дз. Ю. Баскаў
|
1
|
Дз. Ю. Кавалёнак
|
1
|
Дз. Ю. Савінкоў
|
1
|
Дз. Юзвовіч
|
1
|
Дз. Я. Жданок
|
1
|
Дз. Я. Сібілёў
|
1
|
Дз. Якубовіч
|
1
|
Дзмітрый Васілевіч Друцкі-Горскі
|
1
|
Дзмітрый Гашчук
|
1
|
Дзяржаграпрам БССР
|
1
|
Дзямідаўская прэмія
|
1
|
Дзмітрый Якаўлевіч Самаквасаў
|
1
|
Дзмітрый Янушавіч Caпега
|
1
|
Дзмітрый Яўтуховіч
|
1
|
Дзот
|
1
|
Дзюла Урбан
|
1
|
Дзядзінец, Ваўкавыск
|
1
|
Дзядзінец (альманах)
|
1
|
Дзядолайці
|
1
|
Дзяконскія
|
1
|
Дзякуй Богу, не ў Амерыцы…
|
1
|
Дзякі
|
1
|
Дзям'янская аперацыя, 1942
|
1
|
Дзяменцій Кардаш
|
1
|
Дзямідаўскі павет
|
1
|
Дзмітрый Хіжняк
|
1
|
Дзямідка
|
1
|
Дзяньга
|
1
|
Дзяніс Аляксандравіч Альшэўскі
|
1
|
Дзяніс Асімовіч
|
1
|
Дзяніс Блізнец
|
1
|
Дзяніс Васільевіч Давыдаў
|
1
|
Дзяніс Віктаравіч Сырамаха
|
1
|
Дзяніс Даронін
|
1
|
Дзяніс Жбанкоў
|
1
|
Дзяніс Лапко
|
1
|
Дзяніс Пышнік
|
1
|
Дзяніс Пятровіч Мінко
|
1
|
Дзяніс Рудзянок
|
1
|
Дзяржава, сімвал
|
1
|
Дзмітрый Ягораў
|
1
|
Дзмітрый Харытановіч
|
1
|
Дзмітрый Грыгароўскі
|
1
|
Дзмітрый Паляшчук
|
1
|
Дзмітрый Дайнека
|
1
|
Дзмітрый Даўгалёў
|
1
|
Дзмітрый Жук (цяжкаатлет)
|
1
|
Дзмітрый Камеко
|
1
|
Дзмітрый Караў
|
1
|
Дзмітрый Карбышаў
|
1
|
Дзмітрый Качароўскі
|
1
|
Дзмітрый Крывашэй
|
1
|
Дзмітрый Кузьмін
|
1
|
Дзмітрый Малікаў
|
1
|
Дзмітрый Маркоўскі
|
1
|
Дзмітрый Маслакоў
|
1
|
Дзмітрый Мікіціч
|
1
|
Дзмітрый Паўлавіч Каласоўскі
|
1
|
Дзмітрый Харнаўцоў
|
1
|
Дзмітрый Паўскі
|
1
|
Дзмітрый Платніцкі
|
1
|
Дзмітрый Прымшыц
|
1
|
Дзмітрый Салунскі
|
1
|
Дзмітрый Сафронаў
|
1
|
Дзмітрый Святаслававіч Юрасік
|
1
|
Дзмітрый Стомаль
|
1
|
Дзмітрый Сцяпура
|
1
|
Дзмітрый Токць
|
1
|
Дзмітрый Уладзіміравіч Бандарчук
|
1
|
Дзмітрый Уладзіміравіч Валковіч
|
1
|
Дзмітрый Фанвізін
|
1
|
Дзмітрый Францавіч Багдановіч
|
1
|
Дзмітрый Халімончыкаў
|
1
|
Другая славацкая футбольная ліга 2018/2019
|
1
|
Другі свет
|
1
|
Заводская вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Жан-Мары Шэўрэ
|
1
|
ЖФК Расіянка
|
1
|
Жаба-вандроўніца (скульптура)
|
1
|
Жабы (род)
|
1
|
Жабінкаўскі раённы выканаўчы камітэт
|
1
|
Жабінская
|
1
|
Жагелі
|
1
|
Жалезнагорскі раён
|
1
|
Жалезная вуліца (Варшава)
|
1
|
Жалезны завулак (Гродна)
|
1
|
Жамчужная вуліца (Ліда)
|
1
|
Жамчужная вуліца (Масты)
|
1
|
Жамярына
|
1
|
Жан-Клод Брысвіль
|
1
|
Жан Батыст Арман Луі Леонс Элі дэ Бамон
|
1
|
ЖФК Мардовачка
|
1
|
Жан Рэнье
|
1
|
Жанна Алойзьеўна Мажэйка
|
1
|
Жанна Анатольеўна Хвасцюк
|
1
|
Жанна Васільеўна Лазовік
|
1
|
Жанна Вацлаваўна Гаруновіч
|
1
|
Жанна Яраславаўна Клімуць
|
1
|
Жаночая ліга чэмпіянату Беларусі па футболе 2001
|
1
|
Жаркоўскі раён
|
1
|
Жаўняк
|
1
|
Жвірблішкінскі валун
|
1
|
Ждановічы (рынак)
|
1
|
Железнякович, Серафим Арсеньевич
|
1
|
Жмайлік
|
1
|
Жнівеньская вуліца (Ліда)
|
1
|
ЖФК Разань-ПДВ
|
1
|
ЖФК Енісей Краснаярск
|
1
|
Жоўтая зорка
|
1
|
Ерэванскі мастацкі інстытут
|
1
|
Екацярынаслаўскі палітэхнікум шляхоў зносін
|
1
|
Екацярынінскі інстытут
|
1
|
Елічкі
|
1
|
Емца (рака)
|
1
|
Емяльян Вітун
|
1
|
Епіскап Віцебскі і Полацкі
|
1
|
Епіскапы магілёўскія
|
1
|
Ер
|
1
|
Ерамія II Транас
|
1
|
Ербол Калабаеў
|
1
|
Ермантовіч
|
1
|
Ерэванскае дзяржаўнае мастацкае вучылішча імя П. Тэрлемезяна
|
1
|
Ерэванскае мастацкае вучылішча
|
1
|
Ефрасіння з Палубінскіх
|
1
|
ЖФК ВАР-Зорка Звянігарад
|
1
|
Еўдакія Алелькавіч
|
1
|
Еўдакія Алелькаўна
|
1
|
Еўдакія Андрэеўна
|
1
|
Еўдакія Дзмітрыеўна
|
1
|
Еўдакія Мяцельская
|
1
|
Еўнішкі
|
1
|
Еўра-Азіяцкая рэгіянальная асацыяцыя заапаркаў і акварыўмаў
|
1
|
Еўрапейскае таварыства кардыёлагаў
|
1
|
Еўрапейская акадэмія
|
1
|
Ж. А. Урублеўскі
|
1
|
Ж. Урублеўскі
|
1
|
ЖФК Алімпія Клуж-Напока
|
1
|
ЖФК Амед
|
1
|
ЖФК Бешыкташ
|
1
|
Жоўта-Нёманскі канал
|
1
|
Жугжда
|
1
|
Езуіцкі калегіум, Гродна
|
1
|
За супрацоўніцтва
|
1
|
З. Д. Гільман
|
1
|
З. Дрозд
|
1
|
З. Качан
|
1
|
З. М. Гамзэ
|
1
|
З. П. Салаўёў
|
1
|
З. Салаўёў
|
1
|
ЗАІКС
|
1
|
ЗАГС (Ліда)
|
1
|
ЗБК
|
1
|
За Бацькаўшчыну!
|
1
|
За заслугі ў выяўленчым мастацтве
|
1
|
За лясамі дрымучымі
|
1
|
За службу па выкананні закона
|
1
|
Зааморфны арнамент
|
1
|
З. Гамзэ
|
1
|
Заатэхнічная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
ЗабВА
|
1
|
Забайкальская ваенная акруга
|
1
|
Забалаць (Беняконскі сельсавет)
|
1
|
Забалоцкі валун
|
1
|
Забрэзская воласць
|
1
|
Завадзічы (значэнні)
|
1
|
Завалач
|
1
|
Завод газетнай паперы (Шклоў)
|
1
|
Заводская вуліца (Іўе)
|
1
|
Заводская вуліца (Бярозаўка)
|
1
|
Заводская вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Заводская вуліца (Ліда)
|
1
|
Заводская вуліца (Масты)
|
1
|
З. Гільман
|
1
|
З. В. Савельеў
|
1
|
Жулкоўскі
|
1
|
Жылы раён Прынёманскі
|
1
|
Жураўліная вуліца (Ліда)
|
1
|
Жустын Хашоўскі
|
1
|
Жучко
|
1
|
Жывы труп, п'еса
|
1
|
Жыгімонт-Фларэнцін Урублеўскі
|
1
|
Жыгімонт Вішнявецкі
|
1
|
Жыгімонт Ксаверый Грабоўскі
|
1
|
Жыдзічынскі манастыр
|
1
|
Жыжма (балота)
|
1
|
Жылы дом
|
1
|
Жылы нумар
|
1
|
Жылы раён Вішнявец
|
1
|
Жылы раён Дзевятоўка, Гродна
|
1
|
Жылы раён Румлёва
|
1
|
З. Бартосік
|
1
|
Жылыя будынкі
|
1
|
Жылянка
|
1
|
Жырмунская воласць
|
1
|
Жыровіцкая воласць
|
1
|
Жыровіцкая духоўная семінарыя
|
1
|
Жыровіцкі дзяржаўны аграрна-тэхнічны каледж
|
1
|
Жытнёвая вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Жытомля (значэнні)
|
1
|
Жэня Сідлярэвіч
|
1
|
Жэст
|
1
|
З'езд беларускага каталіцкага духавенства ў Мінску, 1917
|
1
|
З'езд у Луцку
|
1
|
З. А. Азёрная
|
1
|
З. Азёрная
|
1
|
Екацярынаслаўскі павет
|
1
|
Ежы Ян Мнішак
|
1
|
Дружнаселье
|
1
|
Душпастырства
|
1
|
Дукса
|
1
|
Дулаг 121 Прушкаў
|
1
|
Дунаеўка
|
1
|
Дунін-Глушынскі
|
1
|
Дуніны-Глушынскія
|
1
|
Дурная для іншых, разумная для сябе
|
1
|
Дут
|
1
|
Духавая музыка
|
1
|
Духоўная навучальная ўстанова
|
1
|
Духоўная песня
|
1
|
Душа мая, Марыя
|
1
|
Душнік
|
1
|
Душпастыр
|
1
|
Дыверсія
|
1
|
Дубіцкая
|
1
|
Дывізійны інжынер
|
1
|
Дымавіна
|
1
|
Дынабургскае староства
|
1
|
Дынабургскі кляштар езуітаў
|
1
|
Дынама Курск
|
1
|
Дынама Масква
|
1
|
Дынама Стаўрапаль
|
1
|
Дынаміка, мастацтва
|
1
|
Дынька
|
1
|
Дыпламат (п’еса)
|
1
|
Дыпціх
|
1
|
Дыспут
|
1
|
Дысідэнты
|
1
|
Дытрых Банхёфер
|
1
|
Дугласія цісалістая
|
1
|
Дубіцкае староства
|
1
|
Дыянісій I Мудры
|
1
|
Дрэваапрацоўчая прамысловасць
|
1
|
Дружная вуліца (Астравец)
|
1
|
Дружная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Дружная вуліца (Ліда)
|
1
|
Дружная вуліца (Масты)
|
1
|
Дружны завулак (Астравец)
|
1
|
Друйская гімназія
|
1
|
Друкарня Віленскай езуіцкай акадэміі
|
1
|
Друскеніцкі пассавет
|
1
|
Друскеніцкі сельсавет
|
1
|
Друцкае вікарыяцтва
|
1
|
Друцкія-Горскія
|
1
|
Дрывяты (база адпачынку)
|
1
|
Дрэва жыцця
|
1
|
Дрэздэнская акадэмія мастацтваў
|
1
|
Дубіны (Падляскае ваяводства)
|
1
|
Дрэўка
|
1
|
Дуб-трайнік Свіцязянскі
|
1
|
Дуб Міцкевіча
|
1
|
Дуб зімовы Сянькоўшчынскі
|
1
|
Дуб чырвоны
|
1
|
Дубасьна
|
1
|
Дубенскі павет
|
1
|
ДубраўЛАГ
|
1
|
Дубраўная вуліца (Астравец)
|
1
|
Дубровенская вуліца (Ліда)
|
1
|
Дубровенскі піярскі калегіум
|
1
|
Дуброўская града
|
1
|
Дубінка, часопіс
|
1
|
Дубінцаўскі пагорак
|
1
|
Дыяганаль
|
1
|
Дыянісій Шлаеўскі
|
1
|
Ежы Юзаф Матушэвіч
|
1
|
Ева Рудаміна-Дусяцкая
|
1
|
Дэфекат
|
1
|
Е. І. Турач
|
1
|
Е. Асмалоўскі
|
1
|
Е. Вітун
|
1
|
Е. Казлоў
|
1
|
Е. Кунцэвіч
|
1
|
Е. Лада
|
1
|
Е. М. Кунцэвіч
|
1
|
Е. Р. Вітун
|
1
|
Е. Тараненка
|
1
|
Ева Апалонія Нялепец
|
1
|
Ева Баркулабаўна Корсак
|
1
|
Ева Марыяна з Аскеркаў
|
1
|
Ева Храптовіч
|
1
|
Дэрпцкі павет
|
1
|
Ева з Біспінгаў
|
1
|
Евангелізм
|
1
|
Евангелічна-рэфармацкая царква, Вільнюс
|
1
|
Евгений (Шерешилов)
|
1
|
Евсевий (Гроздов)
|
1
|
Евсевий (Ильинский)
|
1
|
Ежы Альбрэхт Радзівіл
|
1
|
Ежы Бэйл
|
1
|
Ежы Валовіч
|
1
|
Ежы Кавецкі
|
1
|
Ежы Казімір Агінскі
|
1
|
Ежы Любамірскі
|
1
|
Ежы Струсь
|
1
|
Ежы Францішак Грабоўскі
|
1
|
Дэспат-Зяновічы
|
1
|
Дэпутаты Дзяржаўнага Савета Расійскай імперыі ад Мінскай губерні
|
1
|
Дыяпраектар (завод)
|
1
|
Дэман (балет)
|
1
|
Дэ Воз
|
1
|
Дэ Вірыён
|
1
|
Дэ Фленерс
|
1
|
Дэбіш
|
1
|
Дэвід Бош
|
1
|
Дэзідэрый Адам Хлапоўскі
|
1
|
Дэкан
|
1
|
Дэкарацыя
|
1
|
Дэкрэт аб зямлі, Расія
|
1
|
Дэль Бенэ
|
1
|
Дэмабілізацыя
|
1
|
Дэмакратычная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Дэмакратычная партыя
|
1
|
Дэман (опера)
|
1
|
Дэпутат шляхты Слуцкага павета
|
1
|
Дэман (паэма)
|
1
|
Дэмаркацыя
|
1
|
Дэнарый
|
1
|
Дэндралагічны склад
|
1
|
Дэпартамент Кантынентальнай арміі
|
1
|
Дэпартамент Мунго
|
1
|
Дэпартамент па архівах і справаводстве Міністэрства юстыцыі Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Дэпартамент па ахове гісторыка-культурнай спадчыны і рэстаўрацыі Міністэрства культуры Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Дэпартамент паліцыі
|
1
|
Дэпартамент фінансаў і тылу Міністэрства ўнутраных спраў Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Дэпарттамент па архівах і справаводстве Міністэрства юстыцыі Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Дэпутат Вярхоўнага Савета Беларускай ССР
|
1
|
Дэпутат Сейма Польшчы
|
1
|
Дэпутат шляхты
|
1
|
Кальцавая вуліца (Астравец)
|
1
|
Кальцавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Дз. Пантус
|
1
|
Кураполка
|
1
|
Кулявая стральба на летніх Алімпійскіх гульнях 1996
|
1
|
Куліг
|
1
|
Кулісевіч
|
1
|
Кумохінскі сельсавет
|
1
|
Кундзін
|
1
|
Куніцкі
|
1
|
Кунічна
|
1
|
Купальная базіліка
|
1
|
Купальская ноч
|
1
|
Купрацэвіч
|
1
|
Купцэвіч
|
1
|
Купідон (скульптура, Гродна)
|
1
|
Куранецкая воласць
|
1
|
Кураслел лясны
|
1
|
Культурны дзеяч
|
1
|
Курган (балет)
|
1
|
Курган Касцюшкі
|
1
|
Курган Касцюшкі (Кракаў)
|
1
|
Курган Славы, Ліда
|
1
|
Курган Славы (Гродна)
|
1
|
Курганны могільнік
|
1
|
Курдзюкоў
|
1
|
Куркуль (шлюз)
|
1
|
Курман
|
1
|
Курнатоўскія
|
1
|
Курса-глісадная сістэма
|
1
|
Куртка
|
1
|
Курфюрст Саксоніі
|
1
|
Кульшычы (значэнні)
|
1
|
Культпаход у тэатр
|
1
|
Курыловічы
|
1
|
Кубак еўрапейскіх чэмпіёнаў ЕКВ 1999/2000
|
1
|
Кубак Еўропы па зімовых кіданнях 2012
|
1
|
Кубак Еўропы па лёгкай атлетыцы ў памяшканні 2008
|
1
|
Кубак Казахстана па футболе
|
1
|
Кубак Кубкаў
|
1
|
Кубак Літвы па футболе
|
1
|
Кубак Літвы па футболе 2011/2012
|
1
|
Кубак Расіі па футболе 2002/2003
|
1
|
Кубак Садружнасці па футболе 2012
|
1
|
Кубак Святой Ядвігі
|
1
|
Кубак УЕФА 2003/2004
|
1
|
Кубак Узбекістана па футболе
|
1
|
Кубак Шпэнглера 2009 года
|
1
|
Кубак еўрапейскіх чэмпіёнаў ЕКВ 1997/1998
|
1
|
Кубак свету па валейболе
|
1
|
Культавыя валуны
|
1
|
Кубак свету па валейболе сярод мужчын 1981
|
1
|
Кубак уладальнікаў Кубкаў УЕФА 1993/1994
|
1
|
Кубанская вобласць
|
1
|
Кузбас
|
1
|
Кузня
|
1
|
Кузніца Беластоцка – Брузгі
|
1
|
Кузьма Гнедаш
|
1
|
Кузьмоўскі Марцін камень
|
1
|
Куйбышаўскі інжынерна-будаўнічы інстытут імя А. І. Мікаяна
|
1
|
Кулеўская града
|
1
|
Кулуар
|
1
|
Кулуары
|
1
|
Кульбачына, археалагічны помнік
|
1
|
Культавая архітэктура
|
1
|
Курылавіцкая воласць
|
1
|
Кур’ер Віленскі
|
1
|
Кубак Еўропы па зімовых кіданнях
|
1
|
Кірыл Чумакоў
|
1
|
Кіраўніцтва справамі Прэзыдэнта Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Кіргізскі НДІ туберкулёзу
|
1
|
Кіргізскі інстытут мікрабіялогіі, эпідэміялогіі і гігіены
|
1
|
Кірдзей Радзіваноўскі
|
1
|
Кірмаш (магазін)
|
1
|
Кірсанаўскі павет
|
1
|
Кірыл Ісачэнка
|
1
|
Кірыл Альшэўскі
|
1
|
Кірыл Вахрамееў
|
1
|
Кірыл Забелін
|
1
|
Кірыл Ключнікаў
|
1
|
Кірыл Сітнік
|
1
|
Кірыл Чамякоў
|
1
|
Кірыл Чэпкі
|
1
|
Кіндэрвілейскі прывід
|
1
|
Кірыл Якаўлевіч Цюфяеў
|
1
|
Кітайгародская сцяна
|
1
|
Кітайскі народны ўніверсітэт
|
1
|
Кішынёўскі рускі тэатр
|
1
|
Л. І. Богдан
|
1
|
Л. І. Бяда
|
1
|
Л. І. Вішнеўская
|
1
|
Л. І. Гакінаева
|
1
|
Л. І. Румбуціс
|
1
|
Л. І. Харужык
|
1
|
Л. Ў. Нікалайчык
|
1
|
Л. А. Ананька
|
1
|
Л. А. Барысаглебскі
|
1
|
Л. А. Верамейчык
|
1
|
Кір'янаўцы (значэнні)
|
1
|
Кіналекторый
|
1
|
Кускова
|
1
|
Кялецкая дыяцэзія
|
1
|
Кусцін (Польшча)
|
1
|
Кухары (значэнні)
|
1
|
Куцкі (Мядезльскі раён)
|
1
|
Куцкі (Мядзельскі раён)
|
1
|
Куцькі (значэнні)
|
1
|
Куцішкі (значэнні)
|
1
|
Кучкурышкі
|
1
|
Кушлева (значэнні)
|
1
|
Кшыштаф Бабінскі
|
1
|
Кыргызскі навукова-даследчы інстытут туберкулёзу
|
1
|
Кыргызскі інстытут мікрабіялогіі
|
1
|
Кырк-Ер
|
1
|
Кырым
|
1
|
Кёнігсбергскі сабор
|
1
|
Кінааповесць
|
1
|
Кі-ко
|
1
|
Ківот
|
1
|
Кіданне дыска
|
1
|
Кіданне кап'я
|
1
|
Кіеўгарбуд
|
1
|
Кіеўпраект
|
1
|
Кіеўска-Жытомірская дыяцэзія
|
1
|
Кіеўскае рэальнае вучылішча
|
1
|
Кіеўская вуліца (Ліда)
|
1
|
Кіеўская філармонія
|
1
|
Кіеўскі завулак (Ліда)
|
1
|
Кіеўскі павет
|
1
|
Кіеўскі інстытут паліталогіі і сацыяльнага кіравання
|
1
|
Кіеўскія князі
|
1
|
Кубак Еўропы па зімовых кіданнях 2011
|
1
|
Кубак Еўропы ФІБА (жанчыны) 2011/2012
|
1
|
Л. Ананька
|
1
|
Крыштаф Дэспат Зяновіч
|
1
|
Крысціна з Сангушкаў
|
1
|
Крысціна з Хадкевічаў
|
1
|
Крысціна са Статкевічаў
|
1
|
Крысціян Магніцкі
|
1
|
Крыты рынак (Віцебск)
|
1
|
Крытычны рэалізм
|
1
|
Крычаўскі педтэхнікум
|
1
|
Крычаўскі райкам КП(б)Б
|
1
|
Крышталь (прадпрыемства)
|
1
|
Крыштальная вуліца (Ліда)
|
1
|
Крыштапарова
|
1
|
Крыштаф I Баторы
|
1
|
Крыштаф Глінскі
|
1
|
(Мартынаўка (прыток Самараўкі)
|
1
|
Крысціна з Глябовічаў
|
1
|
Крыштаф Есьман, ваявода новагародскі
|
1
|
Крыштаф Есьман, ваявода смаленскі
|
1
|
Крыштаф Жэромскі
|
1
|
Крыштаф Камароўскі
|
1
|
Крыштаф Канстанцін Палубінскі
|
1
|
Крыштаф Мікалай Радзівіл (сын Мікалая Крыштафа)
|
1
|
Крыштаф Незабытоўскі
|
1
|
Крыштаф Несялоўскі
|
1
|
Крыштаф Пенс
|
1
|
Крыштаф Сулістроўскі
|
1
|
Крыштаф Шчыт
|
1
|
Крыштафарава
|
1
|
Крыён
|
1
|
Крыўцы (Шчучынскі раён)
|
1
|
Крысціна з Гружэўскіх
|
1
|
Крысціна Арбакайтэ
|
1
|
Крэўская воласць
|
1
|
Крымскае мастацкае вучылішча імя М. С. Самокіша
|
1
|
Крыж Ганаровага Легіёна
|
1
|
Крыж Ганаровага легіёна
|
1
|
Крыж Заслугі з мячамі
|
1
|
Крыжагор’е
|
1
|
Крыжацвет
|
1
|
Крыжаўзвіжанскі касцёл (Вілейка)
|
1
|
Крыжовы шлях
|
1
|
Крыжыніца
|
1
|
Крыло, архітэктура
|
1
|
Крылы
|
1
|
Крылы памяці
|
1
|
Крылішкі
|
1
|
Крымскае мастацкае вучылішча
|
1
|
Крымская аперацыя, 1918
|
1
|
Крысціна Алена Радзівіл
|
1
|
Крымская студыя тэлебачання
|
1
|
Крымскі краявы ўрад
|
1
|
Крымскі краёвы ўрад
|
1
|
Крымскія санеты
|
1
|
Крымінальны кодэкс
|
1
|
Крыніца Зенькаўская
|
1
|
Крынічная вуліца (Астравец)
|
1
|
Крынічная вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Крынічная вуліца (Ліда)
|
1
|
Крынічны завулак (Астравец)
|
1
|
Крынічны завулак (Гродна)
|
1
|
Крынічнік распрасцёрты
|
1
|
Крыстына з Лях-Шырмаў
|
1
|
Крысціна Алейнікава
|
1
|
Крэў
|
1
|
Крэўскі вялікі камень
|
1
|
Кубак Грузіі па футболе 2018
|
1
|
Кубак Беларусі па гандболе сярод жанчын 2008
|
1
|
Кубак Беларусі па валейболе 1999
|
1
|
Кубак Беларусі па валейболе 2004
|
1
|
Кубак Беларусі па валейболе 2013
|
1
|
Кубак Беларусі па валейболе 2014
|
1
|
Кубак Беларусі па валейболе сярод жанчын 2016
|
1
|
Кубак Беларусі па валейболе сярод жанчын 2018
|
1
|
Кубак Беларусі па гандболе 2014
|
1
|
Кубак Беларусі па гандболе 2017
|
1
|
Кубак Беларусі па гандболе сярод жанчын 2003
|
1
|
Кубак Беларусі па гандболе сярод жанчын 2004
|
1
|
Кубак Беларусі па гандболе сярод жанчын 2005
|
1
|
Кубак Беларусі па гандболе сярод жанчын 2006
|
1
|
Кубак Беларусі па гандболе сярод жанчын 2007
|
1
|
Кубак Беларусі па гандболе сярод жанчын 2009
|
1
|
Кубак Беларусі па валейболе 1996
|
1
|
Кубак Беларусі па гандболе сярод жанчын 2010
|
1
|
Кубак Беларусі па гандболе сярод жанчын 2013
|
1
|
Кубак Беларусі па гандболе сярод жанчын 2014
|
1
|
Кубак Беларусі па міні-футболе 2011/2012
|
1
|
Кубак Беларусі па міні-футболе 2015
|
1
|
Кубак Беларусі па міні-футболе 2015/2016
|
1
|
Кубак Беларусі па міні-футболе 2016
|
1
|
Кубак Беларусі па міні-футболе 2016/2017
|
1
|
Кубак Беларусі па міні-футболе 2018
|
1
|
Кубак Беларусі па міні-футболе 2018/2019
|
1
|
Кубак Беларусі па футболе 1991
|
1
|
Кубак Венгрыі па футболе
|
1
|
Кубак Венгрыі па футболе 2005/2006
|
1
|
Кубак Грузіі па футболе
|
1
|
Кубак Беларусі па валейболе 1997
|
1
|
Кубак Беларусі па валейболе 1994
|
1
|
Крэўчык
|
1
|
Кубак Беларусі па баскетболе 1997
|
1
|
Кс. Бенгверэл
|
1
|
Ксаверы Масальскі
|
1
|
Ксаверый Масальскі
|
1
|
Ксаверый Рыла
|
1
|
Ксеналіт
|
1
|
Ксенія Мядзведзева
|
1
|
Ксянж Велькі
|
1
|
Кубак Інтэртота 2005
|
1
|
Кубак Азербайджана па футболе 2010/2011
|
1
|
Кубак Арменіі па футболе 2009/2010
|
1
|
Кубак БССР па футболе 1972
|
1
|
Кубак БССР па футболе 1982
|
1
|
Кубак БССР па футболе 1990
|
1
|
Кубак Беларусі па баскетболе 1999
|
1
|
Кубак Беларусі па баскетболе сярод жанчын 2020
|
1
|
Кубак Беларусі па баскетболе 2011
|
1
|
Кубак Беларусі па баскетболе 2014
|
1
|
Кубак Беларусі па баскетболе 2015
|
1
|
Кубак Беларусі па баскетболе 2017
|
1
|
Кубак Беларусі па баскетболе 2018
|
1
|
Кубак Беларусі па баскетболе 2019
|
1
|
Кубак Беларусі па баскетболе 2020
|
1
|
Кубак Беларусі па баскетболе сярод жанчын 2012
|
1
|
Кубак Беларусі па баскетболе сярод жанчын 2013
|
1
|
Кубак Беларусі па баскетболе сярод жанчын 2014
|
1
|
Кубак Беларусі па баскетболе сярод жанчын 2015
|
1
|
Кубак Беларусі па баскетболе сярод жанчын 2017
|
1
|
Кубак Беларусі па баскетболе сярод жанчын 2018
|
1
|
Кубак Беларусі па баскетболе сярод жанчын 2019
|
1
|
Л. А. Ермантовіч
|
1
|
Л. Бакст
|
1
|
Крушнікі (Гродзенскі раён)
|
1
|
Леанід Эльяшэвіч
|
1
|
Леанід Нясцюк
|
1
|
Леанід Паўлавіч Дзівакоў
|
1
|
Леанід Побаль
|
1
|
Леанід Пятровіч Ган
|
1
|
Леанід Савіцкі
|
1
|
Леанід Сакалоў
|
1
|
Леанід Саламонавіч Первамайскі
|
1
|
Леанід Сарачынскі
|
1
|
Леанід Смілавіцкі
|
1
|
Леанід Сцяпанавіч Вялічка
|
1
|
Леанід Сіліч
|
1
|
Леанід Трубач
|
1
|
Леанід Чаранкевіч
|
1
|
Леапольд Банькоўскі
|
1
|
Леанід Лабанок
|
1
|
Леапольд Валіцкі
|
1
|
Лебядзевіч
|
1
|
Лебядзі (значэнні)
|
1
|
Левабярэжная вуліца (Бярозаўка)
|
1
|
Леварукі ўдар
|
1
|
Леда
|
1
|
Лейба Давідавіч Стругач
|
1
|
Лейпцыгская бітва
|
1
|
Лекцыйная зала
|
1
|
Лела Отараўна Шпак
|
1
|
Лендзіпрашахта
|
1
|
Ленскія
|
1
|
Ленін, значэнні
|
1
|
Леніна-Какушкіна
|
1
|
Леанід Мікалаевіч Рахманаў
|
1
|
Леанід Заіка
|
1
|
Ленінградскае аддзяленне Інстытута археалогіі АН СССР
|
1
|
Лаўтрэкен
|
1
|
Ласковічы
|
1
|
Ласосна, Гродна
|
1
|
Ласосна (значэнні)
|
1
|
Латан
|
1
|
Латачок
|
1
|
Латвійская АМ
|
1
|
Латвійскі маладзёжны тэатр
|
1
|
Латвія — Літва — Беларусь
|
1
|
Лафант
|
1
|
Лахвенскае гета
|
1
|
Лацінаамерыканцы
|
1
|
Лаўра Тарчэўская
|
1
|
Лаўрынайціс Елізавета Іосіфаўна
|
1
|
Ле Рак
|
1
|
Леанід Жано
|
1
|
Леакадзія Сухадольская
|
1
|
Леакадыя Богдан
|
1
|
Леан Гурскі
|
1
|
Леан Завістоўскі
|
1
|
Леан Казімір Палубінскі
|
1
|
Леанард Марконі
|
1
|
Леанард Скерскі
|
1
|
Леанард Супрон
|
1
|
Леанарда Раўкоўская
|
1
|
Леанціна з Валовічаў
|
1
|
Леанід Алегавіч Зуеў
|
1
|
Леанід Васілевіч Валадось
|
1
|
Леанід Вацлававіч Адамоніс
|
1
|
Леанід Дзюбін
|
1
|
Ленінградска-Наўгародская аперацыя
|
1
|
Ленінградскае вышэйшае ваенна-палітычнае вучылішча проціпаветранай абароны
|
1
|
Ласкарысы
|
1
|
Леў Захаравіч Мехліс
|
1
|
Летнія Паралімпійскія гульні 2000
|
1
|
Летнія Паралімпійскія гульні 2004
|
1
|
Летнія Паралімпійскія гульні 2008
|
1
|
Летуве
|
1
|
Лех Вышчальскі
|
1
|
Лецка
|
1
|
Леў Ізраілевіч Кацэнельсан
|
1
|
Леў Ісаевіч Славін
|
1
|
Леў Аляксандравіч Бяляўскі
|
1
|
Леў Барысавіч Сарочкін
|
1
|
Леў Валер’янавіч Лешчанка
|
1
|
Леў Восіпавіч Зевін
|
1
|
Леў Геллер
|
1
|
Леў Казімір Агінскі
|
1
|
Летняя вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Леў Казімір Сапега
|
1
|
Леў Калецкі
|
1
|
Леў Людвігавіч Вітгенштэйн
|
1
|
Леў Мірачыцкі
|
1
|
Леў Міхайлавіч Клін
|
1
|
Леў Хама
|
1
|
Леў Шлюбіч-Заленскі
|
1
|
Леў Юрый Сапега
|
1
|
Литовские епархиальные ведомости
|
1
|
Лобжаў
|
1
|
Логвіны (значэнні)
|
1
|
Лодзскае ваяводства
|
1
|
Лодкі
|
1
|
Лойцеўшчынскі валун-1
|
1
|
Летняя вуліца (Ліда)
|
1
|
Летняя Універсіяда 2013
|
1
|
Ленінградская вуліца (Ліда)
|
1
|
Леонид (Скобеев)
|
1
|
Ленінградскі завулак (Ліда)
|
1
|
Ленінградскі тэатральны інстытут імя А. Астроўскага
|
1
|
Ленінградскі тэатральны інстытут імя А. М. Астроўскага
|
1
|
Ленінградскі хіміка-фармацэўтычны інстытут
|
1
|
Ленінградскі інстытут тэатра, музыкі і кінематаграфіі
|
1
|
Ленінградскі інстытут тэатра, музыкі і кінематаграфіі імя М. К. Чаркасава
|
1
|
Ленінградскі інстытут фізічнай культуры імя П. Ф. Лесгафта
|
1
|
Ленінградскі ўсходні інстытут
|
1
|
Ленінская вуліца
|
1
|
Ленінская вуліца (Астравец)
|
1
|
Ленінскі раен, Гродна
|
1
|
Ленінскі шлях
|
1
|
Леон Свянтэцкі
|
1
|
Лес (п’еса)
|
1
|
Летняя Універсіяда 2003
|
1
|
Лесазаводская вуліца (Ліда)
|
1
|
Лесапарк Пышкі
|
1
|
Лесапаркавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Лесапаркавая вуліца (Масты)
|
1
|
Лесапаркавая зона
|
1
|
Лесапаркавы завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
Лесапаркавы завулак (Масты)
|
1
|
Лесапільны завод
|
1
|
Лесві
|
1
|
Лескавіцкая воласць
|
1
|
Лескі (Поразаўскі раён)
|
1
|
Леснікі (значэнні)
|
1
|
Летавы
|
1
|
Летапіс Рачынскага
|
1
|
Ласковый май
|
1
|
Ларэтанскае брацтва
|
1
|
Л. Баркун
|
1
|
Л. М. Шэйбак
|
1
|
Л. Л. Жукоўская
|
1
|
Л. Л. Карбаньер
|
1
|
Л. Л. Ковель
|
1
|
Л. Л. Лагун
|
1
|
Л. Л. Лаўрэш
|
1
|
Л. Лабанок
|
1
|
Л. Лагун
|
1
|
Л. Лявонаў
|
1
|
Л. М. Бальшакоў
|
1
|
Л. М. Бохан
|
1
|
Л. М. Дзекуць-Малей
|
1
|
Л. М. Лабанок
|
1
|
Л. М. Сапега
|
1
|
Л. Майзель
|
1
|
Л. Кір’як
|
1
|
Л. Макарына-Кібак
|
1
|
Л. Мальцаў
|
1
|
Л. Марконі
|
1
|
Л. Мікіна
|
1
|
Л. Н. Геллер
|
1
|
Л. Н. Ціханаў
|
1
|
Л. Нікалайчык
|
1
|
Л. П. Вітгенштэйн
|
1
|
Л. П. Фурса
|
1
|
Л. Палешчанкава
|
1
|
Л. Палубінскі
|
1
|
Л. Паніякевіч
|
1
|
Л. Петрушэўская
|
1
|
Л. Побаль
|
1
|
Л. Кішка
|
1
|
Л. Кір'як
|
1
|
Л. Радзевіч
|
1
|
Л. Гакінаева
|
1
|
Л. Бенігсен
|
1
|
Л. Богдан
|
1
|
Л. Бяда
|
1
|
Л. В. Кашанкова
|
1
|
Л. В. Кір'як
|
1
|
Л. В. Кір’як
|
1
|
Л. В. Сарачынскі
|
1
|
Л. В. Чарненка-Бандарэвіч
|
1
|
Л. Верамейчык
|
1
|
Л. Вершаловіч
|
1
|
Л. Вітгенштэйн
|
1
|
Л. Г. Вершаловіч
|
1
|
Л. Г. Кляцкоў
|
1
|
Л. Геллер
|
1
|
Л. Крэмер
|
1
|
Л. Грынеўская
|
1
|
Л. Д. Хама
|
1
|
Л. Ермантовіч
|
1
|
Л. Жукоўская
|
1
|
Л. Заіка
|
1
|
Л. К. Дулуб
|
1
|
Л. Калецкі
|
1
|
Л. Каменскі
|
1
|
Л. Кашанкова
|
1
|
Л. Кляцкоў
|
1
|
Л. Ковель
|
1
|
Л. Кордаш
|
1
|
Л. Корсунская
|
1
|
Л. Красіа
|
1
|
Л. Р. Сяўко
|
1
|
Л. Руаханен
|
1
|
Ларыса Доліна
|
1
|
Лазенкі
|
1
|
Л. Я. Майзель
|
1
|
Л. Я. Сакалоў
|
1
|
Л.Калугін
|
1
|
Лабазаўка
|
1
|
Лабазоўка
|
1
|
Лаврентий (Князев)
|
1
|
Лагуны (значэнні)
|
1
|
Лада Тальяці
|
1
|
Лада Яраславаўна Клімуць
|
1
|
Ладыга (значэнні)
|
1
|
Ладэ
|
1
|
Лазарэт
|
1
|
Лазаўцы (значэнні)
|
1
|
Лазовая вуліца (Ліда)
|
1
|
Л. Эльяшэвіч
|
1
|
Лазоўская
|
1
|
Лазурыт (жылы комплекс)
|
1
|
Лазы (значэнні)
|
1
|
Лаймен
|
1
|
Лаліта (раман)
|
1
|
Ландышавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Лапаткі, архітэктура
|
1
|
Лапацічы (значэнні)
|
1
|
Лапцэвіч
|
1
|
Лара Лемперт
|
1
|
Ларыса Верамейчык
|
1
|
Ларыса Вершаловіч
|
1
|
Ларыса Герлаван
|
1
|
Ларыса Густава
|
1
|
Л. Ю. Гарошка
|
1
|
Л. Э. Макарына-Кібак
|
1
|
Л. Румбуціс
|
1
|
Л. Сячко 4-ы завулак (Навагрудак)
|
1
|
Л. С.
|
1
|
Л. С. Бакст
|
1
|
Л. С. Калецкі
|
1
|
Л. С. Мальцаў
|
1
|
Л. С. Ханкевіч
|
1
|
Л. Саванеўскі
|
1
|
Л. Сакалоў
|
1
|
Л. Сарачынскі
|
1
|
Л. Супрон
|
1
|
Л. Сянчыла
|
1
|
Л. Сячко 1-ы завулак (Навагрудак)
|
1
|
Л. Сячко 2-і завулак (Навагрудак)
|
1
|
Л. Сячко 3-і завулак (Навагрудак)
|
1
|
Л. Сячко 5-ы завулак (Навагрудак)
|
1
|
Л. Шэйбак
|
1
|
Л. Сяўко
|
1
|
Л. Сівіцкая
|
1
|
Л. У. Грынеўская
|
1
|
Л. У. Нікалайчык
|
1
|
Л. У. Эльяшэвіч
|
1
|
Л. Ф. Заіка
|
1
|
Л. Ф. Супрон
|
1
|
Л. Фурса
|
1
|
Л. Хама
|
1
|
Л. Ханкевіч
|
1
|
Л. Харужык
|
1
|
Л. Хахракоў
|
1
|
Л. Ціханаў
|
1
|
Л. Чарненка-Бандарэвіч
|
1
|
Крывая вуліца (Ліда)
|
1
|
Крухмальны завулак (Масты)
|
1
|
Кальцавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Капцёўская града
|
1
|
Капліца, Воўпа
|
1
|
Капліца, Косава
|
1
|
Капліца-пахавальня, Рэпля
|
1
|
Капліца (значэнні)
|
1
|
Капліца Русаў
|
1
|
Капліца Святога Стэфана, Рось
|
1
|
Капліца Святой Ганны (Піньчаў)
|
1
|
Капліца святога Казіміра ў Віленскай кафедры
|
1
|
Капліца ў гонар 2000-годдзя Нараджэння Хрыстова (Вілейка)
|
1
|
Капралактам
|
1
|
Каприз
|
1
|
Капсула часу
|
1
|
Капцюг
|
1
|
Капітэлі
|
1
|
Капа, грошы
|
1
|
Каравай
|
1
|
Каравайчык
|
1
|
Караедаў
|
1
|
Каралева польская
|
1
|
Каралеўская Акадэмія прыгожых мастацтваў у Бруселі
|
1
|
Каралеўская акадэмія славеснасці, гісторыі і антыкварыяту
|
1
|
Каралеўская акадэмія эканамічных і фінансавых навук
|
1
|
Каралеўскі нямецкі полк
|
1
|
Каралеўскі шамбялян
|
1
|
Каралеўскі інстытут мастацкай спадчыны
|
1
|
Каралеўскія грабніцы Вавельскага сабора
|
1
|
Караль-Рафал Грабоўскі
|
1
|
Караль Баржэцкі
|
1
|
Караль Бернард Залускі
|
1
|
Каплан
|
1
|
Канізіянум
|
1
|
Караль Залускі
|
1
|
Канстанцін Фадзеевіч Кржывіцкі
|
1
|
Канстанцін Караедаў
|
1
|
Канстанцін Кемарскі
|
1
|
Канстанцін Лукашык
|
1
|
Канстанцін Маераноўскі
|
1
|
Канстанцін Максімовіч
|
1
|
Канстанцін Незабытоўскі
|
1
|
Канстанцін Паўлавіч Маянаў
|
1
|
Канстанцін Прэдка
|
1
|
Канстанцін Пятровіч Кауфман
|
1
|
Канстанцін Пятровіч Каўфман
|
1
|
Канстанцін Пятроў
|
1
|
Канстанцін Рыла
|
1
|
Канстанцін Стрыеўскі
|
1
|
Канстанцін Хадкевіч
|
1
|
Каняў
|
1
|
Канстанцін Цукерман
|
1
|
Канстынцыя з Мальскіх
|
1
|
Канстытуцыйнае права
|
1
|
Кансультар
|
1
|
Кансісторыя
|
1
|
Кантузія
|
1
|
Кантынентальны кубак па хакеі з шайбай
|
1
|
Канферэнцыя Каталіцкіх Біскупаў Расійскай Федэрацыі
|
1
|
Канферэнцыя Каталіцкіх Біскупаў Расіі
|
1
|
Канцлеры Германскай імперыі
|
1
|
Канюшы ашмянскі
|
1
|
Канюшы надворны літоўскі
|
1
|
Канюшы новагародскі
|
1
|
Канюшыя віцебскія
|
1
|
Караль Вільгельм Радзівіл
|
1
|
Караль Пётр Савіцкі
|
1
|
Канстанцін Дзмітрыевіч Голубеў
|
1
|
Карыціскі
|
1
|
Кароль, дама, валет
|
1
|
Кароль Літвы
|
1
|
Карона (фабрыка)
|
1
|
Каронная скарбовая камісія
|
1
|
Кароткая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Карпацка-Ужгарадская аперацыя
|
1
|
Карпаўка (рукаў Нявы)
|
1
|
Карсар (балет)
|
1
|
Картушын
|
1
|
Картэзіянства
|
1
|
Карцынома
|
1
|
Карчмарка
|
1
|
Карыцька
|
1
|
Карэйва Рымавідавіч (альбо Рымундавіч)
|
1
|
Карнелій Стаўпавіцкі-Любянецкі
|
1
|
Карэйскі перашыек
|
1
|
Карэліцкая благачынне
|
1
|
Карэліцкі пассавет
|
1
|
Карэліцкі раён, Навагрудскі раён
|
1
|
Карэн Сурэнавіч Хачатуран
|
1
|
Карэнда
|
1
|
Карэта
|
1
|
Кар’ерны завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
Каса
|
1
|
Касабуцкі
|
1
|
Касмаграфія
|
1
|
Каспар Глушынскі
|
1
|
Кастравіцкія
|
1
|
Кастровіцкая воласць
|
1
|
Каробчыцы (значэнні)
|
1
|
Карміна Бурана
|
1
|
Караль Радзівіл
|
1
|
Каратаякскі павет
|
1
|
Караль Румель
|
1
|
Караль Храптовіч
|
1
|
Караль Эйсымонт
|
1
|
Караль Юзаф Сядльніцкі
|
1
|
Каралькоў
|
1
|
Каралі Рэчы Паспалітай
|
1
|
Караліна Радзівіл
|
1
|
Караліна з Анцутаў
|
1
|
Караліна з Ордаў
|
1
|
Караліна з Пацеяў
|
1
|
Караліна з Пшавускіх
|
1
|
Каралінскі выхад марэны
|
1
|
Каранацыя Міндоўга
|
1
|
Карафа-Корбуты
|
1
|
Карма, марскі тэрмін
|
1
|
Карбаміда-аміячная сумесь
|
1
|
Кардонная фабрыка «Альхоўка»
|
1
|
Кардонная фабрыка Альхоўка
|
1
|
Карл Ільіч фон Грэвенс
|
1
|
Карл Аляксандравіч фон Гейкінг
|
1
|
Карл Багеміле
|
1
|
Карл Медэм
|
1
|
Карл Руф
|
1
|
Карл Фердынанд Ваза
|
1
|
Карл Фрыдрых Пёпельман
|
1
|
Карл Філіп Нойбург
|
1
|
Карл Філіп цу Шварцэнберг
|
1
|
Карл Эдуард фон Хольтэй
|
1
|
Карлас Торэс
|
1
|
Канстанцін Канеўскі
|
1
|
Канстанцін Генадзевіч Моластаў
|
1
|
Кастрычнік (кінатэатр, Барысаў)
|
1
|
Камсамольская вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Камень маліноўшчынскі
|
1
|
Камень пасуціцкі
|
1
|
Камень праважоўскі
|
1
|
Камень таўкінеўскі
|
1
|
Камлыга Кракоцкая
|
1
|
Каморы познанскі
|
1
|
Каморы сталовіцкі
|
1
|
Кампанія 1813 года
|
1
|
Камсамолец (калгас, Гродзенскі раён)
|
1
|
Камсамольская вуліца (Іўе)
|
1
|
Камсамольская вуліца (Астравец)
|
1
|
Камсамольская вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Камсамольская вуліца (Бярозаўка)
|
1
|
Камсамольская вуліца (Ліда)
|
1
|
Камень гудзінішскі
|
1
|
Камсамольская вуліца (Масты)
|
1
|
Камсамольская вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Камсамольская вуліца (Свіслач)
|
1
|
Камсамольская плошча (Іўе)
|
1
|
Камунальная вуліца (Іўе)
|
1
|
Камунальная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Камунальная вуліца (Ліда)
|
1
|
Камунальная вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Камунальны тупік (Гродна)
|
1
|
Камунальныя могілкі
|
1
|
Камуністычная вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Камуністычная партыя Заходняй Украіны
|
1
|
Камуністычны ўніверсітэт нацыянальных меншасцей Захаду
|
1
|
Камуністычны ўніверсітэт нацыянальных меншасцей Захаду імя Мархлеўскага ў Маскве
|
1
|
Камень з ямкамі Кракоцкі
|
1
|
Камень воранаўскі
|
1
|
Камуністычны ўніверсітэт імя Свярдлова
|
1
|
Камандны чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы 2011
|
1
|
Кальцавая вуліца (Масты)
|
1
|
Калюжны
|
1
|
Калядная вуліца (Ліда)
|
1
|
Каляровая вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Калі заквітаюць сады
|
1
|
Калідо
|
1
|
Калінавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Калініград
|
1
|
Калінінскі акругкам КП(б)Б
|
1
|
Калінінскі камень
|
1
|
Калішскі кадэцкі корпус
|
1
|
Камандзір паветранага судна
|
1
|
Камандны чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы 2010
|
1
|
Камандны чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы 2011 – вынікі
|
1
|
Камень Клімавіцкі з ямкамі
|
1
|
Камароўскія
|
1
|
Камбаджыйская Прэм’ер-ліга 2021
|
1
|
Камбед
|
1
|
Камбінаваная эстафета
|
1
|
Камбінат дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва імя А.М. Кішчанка
|
1
|
Каменка (Ладзеніцкі сельсавет)
|
1
|
Каменка (прыток Ізледзі)
|
1
|
Каменка (рака)
|
1
|
Каменка (рака, Ліда)
|
1
|
Каменная кветка (рэстаран)
|
1
|
Каменная фартыфікацыя
|
1
|
Каменны Лог (пункт пропуску)
|
1
|
Каменныя курганы
|
1
|
Каменскі завулак (Астравец)
|
1
|
Камуністычны ўніверсітэт нацыянальных меншасцяў Захаду
|
1
|
Камчацкбуд
|
1
|
Канстанцін Гардзялкоўскі
|
1
|
Канстанцыя Грабоўская
|
1
|
Канектыкуцкі каледж
|
1
|
Канец XIII
|
1
|
Канец XIX стагоддзя
|
1
|
Канец XIX — пачатак XX ст., 2003 год
|
1
|
Канец XIX — пачатак XX ст., 2003 год стагоддзе
|
1
|
Канец Х — пачатак ХІ ст. стагоддзе
|
1
|
Канеўскае староства
|
1
|
Канонік віленскі
|
1
|
Кансекрацыя
|
1
|
Кансерватыўная арганізацыя дзяржаўнай працы
|
1
|
Кансервацыя
|
1
|
Канспірацыя
|
1
|
Канстанцыя Ганна з Коцелаў
|
1
|
Канстанцыя Францішка Радзівіл
|
1
|
Кандыдат псіхалагічных навук
|
1
|
Канстанцыя Францішка з Радзівілаў
|
1
|
Канстанцыя з Валовічаў
|
1
|
Канстанцыя з Гнінскіх
|
1
|
Канстанцыя з Дэмбінскіх
|
1
|
Канстанцыя з Капевічаў
|
1
|
Канстанцыя з Тарлаў
|
1
|
Канстанцыя з Чаховічаў
|
1
|
Канстанцін Алелькавіч
|
1
|
Канстанцін Аляксандравіч Балясны
|
1
|
Канстанцін Барычэўскі
|
1
|
Канстанцін Вайцяхоўскі
|
1
|
Канстанцін Восіпавіч Максімовіч
|
1
|
Канстанцін Вільчук
|
1
|
Канстанцін Гажыч
|
1
|
Кандыдаў
|
1
|
Кандзежаўскія
|
1
|
Камчацкграмадзянпраект
|
1
|
Камітэт па дзяржаўных прэміях Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Камышлаг
|
1
|
Камянец-Падольскі павет
|
1
|
Камёнскі ключ
|
1
|
Каміль Полак
|
1
|
Камінтэрнаўскія могілкі
|
1
|
Камісія літоўскага скарба
|
1
|
Камісія па вывучэнні Заходняй Беларусі пры Беларускай акадэміі навук
|
1
|
Камісія часовага ўраду Вялікага Княства Літоўскага
|
1
|
Камітэт абароны міру
|
1
|
Камітэт архітэктуры і горадабудаўніцтва Мінгарвыканкама
|
1
|
Камітэт па Дзяржаўных прэміях Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Камітэт па архітэктуры і будаўніцтве Гродзенскага аблвыканкама
|
1
|
Камітэт па ахове гісторыка-культурнай спадчыны Міністэрства культуры Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Камітэт па стандартызацыі, метралогіі і сертыфікацыі
|
1
|
Кангрэгацыя Усходніх Цэркваў
|
1
|
Камітэт па стандартызацыі, метралогіі і сертыфікацыі пры Савеце Міністраў Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Камітэт помачы пацярпелым ад вайны
|
1
|
Канабаі
|
1
|
Канаеўка
|
1
|
Канал Матылёў Роў
|
1
|
Канал Пагірынскі
|
1
|
Кананічнае права
|
1
|
Канвакацыйны сейм
|
1
|
Канвенцыі ААН пра папярэджанне злачынства генацыду і пакаранне за яго
|
1
|
Канвінкт
|
1
|
Кангламерат
|
1
|
Кангламерат Запольскі-1
|
1
|
Кангламерат Запольскі-2
|
1
|
Кангламераты Прынёманскія
|
1
|
Кастрычнік, кінатэатр у Гродне
|
1
|
Кастрычніцкая вуліца (Іўе)
|
1
|
Крухмальная вуліца (Масты)
|
1
|
Князі дарагабужскія (на Гарыні)
|
1
|
Кляўзунік
|
1
|
Клён вастралісты Шведлера
|
1
|
Клён прырэчны
|
1
|
Клёпка
|
1
|
Клінічная медыцына
|
1
|
Клішавічы (значэнні)
|
1
|
Кнобель, Христиан-Людвиг-Эбергард
|
1
|
Княжацкі хорам (Гродна)
|
1
|
Князь Вітаўт
|
1
|
Князь луцкі
|
1
|
Князь новагародскі
|
1
|
Князі Трансільваніі
|
1
|
Князі берасцейскія
|
1
|
Князі луцкія
|
1
|
Кляштар баніфатараў у Гродне
|
1
|
Князі пронскія
|
1
|
Князі цвярскія
|
1
|
Князі ўладзімір-валынскія
|
1
|
Князікоўцы (значэнні)
|
1
|
Кнігасховішча
|
1
|
КоАП Беларусі
|
1
|
Кобрынская цэнтральная раённая бальніца
|
1
|
Кобрынскі
|
1
|
Кобрынскі фарштат
|
1
|
Ковенская гімназія
|
1
|
Козі камень
|
1
|
Козі камень Ядвігаўскі
|
1
|
Козіма дэ Торэс
|
1
|
Кокс, Вільям
|
1
|
Кляштар езуітаў у Гродна
|
1
|
Кляштар Святога Духа (Гродна)
|
1
|
Колас (стадыён)
|
1
|
Клаус Кугель
|
1
|
Келіх Ядвігі
|
1
|
Кемарскі
|
1
|
Кемераўскі дзяржаўны медыцынскі ўніверсітэт
|
1
|
Кенгірскае паўстанне
|
1
|
Кенес
|
1
|
Керсноўскія
|
1
|
Керымберды
|
1
|
Кескі-Савон Патэры Варкаус
|
1
|
Киевская духовная академия
|
1
|
Кладзенка
|
1
|
Клайпедскі драматычны тэатр
|
1
|
Клара Ізабела Пац
|
1
|
Клара з Плятэраў
|
1
|
Клачкі (значэнні)
|
1
|
Кляновая вуліца (Ліда)
|
1
|
Клаўдзій Васільевіч Лебедзеў
|
1
|
Клейдал
|
1
|
Клемянціна Гофман-Танская
|
1
|
Клемянціна Танская
|
1
|
Клепікаў
|
1
|
Клерваль
|
1
|
Клетка, узор
|
1
|
Клецкае староства
|
1
|
Клод Манье
|
1
|
Клоп (п'еса)
|
1
|
Клочка
|
1
|
Клуб
|
1
|
Ключ (тэрыторыя)
|
1
|
Кляновая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Колас-Дружба
|
1
|
Коласаўскі заказнік
|
1
|
Келецкая губерня
|
1
|
Красная зорка (кінатэатр)
|
1
|
Кракаўская лацінская архідыяцэзія
|
1
|
Кракаўскі біскуп
|
1
|
Кракаўскі дамініканскі калегіум
|
1
|
Кракаўскі тып
|
1
|
Кракуны
|
1
|
Кралявецкі павет
|
1
|
Крамяніцы
|
1
|
Кранштацкае штурманскае вучылішча
|
1
|
Крапавы берэт
|
1
|
Краснагорскі раён
|
1
|
Краснае Сяло (значэнні)
|
1
|
Краснае балота
|
1
|
Краснасельскі археалагічны комплекс
|
1
|
Краснаярскграмадзянпраект
|
1
|
Кракаўскае паўстанне
|
1
|
Краткова
|
1
|
Краты
|
1
|
Крашаны
|
1
|
Краўцэвіч
|
1
|
Кречетович, Иосиф Павлович
|
1
|
Крона
|
1
|
Кроншлот
|
1
|
Кротаў
|
1
|
Круглая зала
|
1
|
Круглянскі мост
|
1
|
Крупаўскі завулак (Ліда)
|
1
|
Крупенка
|
1
|
Крутая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Крутая вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Кракаўская акадэмія навук
|
1
|
Кракаўскае ваяводства
|
1
|
Коласаўскі мемарыяльны заказнік
|
1
|
Корніна
|
1
|
Коматава, археалагічны помнік
|
1
|
Комплекс будынкаў Беларускага тэхналагічнага інстытута
|
1
|
Комплекс дзіцячых устаноў для пазашкольных заняткаў (Салігорск)
|
1
|
Комтурства
|
1
|
Конная чыгунка
|
1
|
Конны манеж (Ратамка)
|
1
|
Конрад Бітшын
|
1
|
Конскі боб
|
1
|
Контррэфармацыя ў Рэчы Паспалітай
|
1
|
Контрым
|
1
|
Конус (прадпрыемства)
|
1
|
Кооператив «Политбюро» или Будет долгим прощание
|
1
|
Копаць
|
1
|
Корпус
|
1
|
Кракаўскае Таварыства Сяброў Выяўленчых Мастацтваў
|
1
|
Корсакі-Бабыніцкія
|
1
|
Корцік
|
1
|
Косава-Палеска
|
1
|
Косаўская воласць
|
1
|
Косвік
|
1
|
Косынь (Люблінскае ваяводства)
|
1
|
Котбускі музычны тэатр
|
1
|
Котлава
|
1
|
Котович, Иоанн Антонович
|
1
|
Кочур Рыгор Парфіравіч
|
1
|
Коўдра
|
1
|
Коўш
|
1
|
Край светлых мрояў
|
1
|
Крайні (гандбол)
|
1
|
Келпшы
|
1
|
Келецкае ваяводства
|
1
|
Кастрычніцкая вуліца (Астравец)
|
1
|
Касцёл Унебаўзяцця Найсвяцейшай Дзевы Марыі, Дзярэчын
|
1
|
Касцёл Святога Георгія, Вялікія Свіранкі
|
1
|
Касцёл Святога Духа
|
1
|
Касцёл Святога Казіміра (Варшава)
|
1
|
Касцёл Святога Міхаіла, Ваўкавыск
|
1
|
Касцёл Святога Міхаіла Арханёла ў Цімкавічах
|
1
|
Касцёл Святога Рафала (Вільня)
|
1
|
Касцёл Святога Станіслава, Санкт-Пецярбург
|
1
|
Касцёл Святога Станіслава Косткі (Косынь)
|
1
|
Касцёл Святога Юзафа
|
1
|
Касцёл Святога Якуба
|
1
|
Касцёл Святой Сям’і
|
1
|
Касцёл Святой Тэрэзы, Вільнюс
|
1
|
Касцёл Святых апосталаў Пятра і Паўла (Сухаволя)
|
1
|
Касцёл Унебаўзяцця Найсвяцейшай Дзевы Марыі (Ліда)
|
1
|
Касцёл Св. Ігнацыя (Вільнюс)
|
1
|
Касцёл Усіх Святых (Вільня)
|
1
|
Касцёл Ушэсця
|
1
|
Касцёл Яна Хрысціцеля і кляштар францысканцаў, Гальшаны
|
1
|
Касцёл кармелітаў босых, Гродна
|
1
|
Касцёл і кляштар Св. Духа, Гродна
|
1
|
Касыльда з Цяльшэўскіх
|
1
|
Кася Будзько
|
1
|
Катавіцкі з’езд
|
1
|
Катажына Білевіч
|
1
|
Катажына Рырых
|
1
|
Катажына са Сташыцкіх
|
1
|
Каталіз
|
1
|
Каталіна Тэлегдзі
|
1
|
Каталіцкая капліца
|
1
|
Касцёл Св. Тэрэзы (Вільня)
|
1
|
Касцёл Праабражэння Гасподнега, Варшава
|
1
|
Каталіцкі ўніверсітэт Амерыкі
|
1
|
Касцянеўскі валун
|
1
|
Кастрычніцкая вуліца (Бярозаўка)
|
1
|
Кастрычніцкая вуліца (Ліда)
|
1
|
Кастрычніцкая вуліца (Масты)
|
1
|
Кастрычніцкая вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Кастрычніцкая вуліца (Свіслач)
|
1
|
Кастрычніцкі завулак (Іўе)
|
1
|
Кастрычніцкі завулак (Астравец)
|
1
|
Кастрычніцкі завулак (Ашмяны)
|
1
|
Кастрычніцкі завулак (Навагрудак)
|
1
|
Кастрэц Бенякена
|
1
|
Кастусь Скірмунт
|
1
|
Касцевічы
|
1
|
Касцюшка на Сене
|
1
|
Касцянёўскі пагорак
|
1
|
Касцёл Перамянення Гасподняга (Варшава)
|
1
|
Касцяні (значэнні)
|
1
|
Касцёл (Субачы)
|
1
|
Касцёл Апекі Найсвяцейшай Дзевы Марыі
|
1
|
Касцёл Беззаганнага Зачацця Найсвяцейшай Дзевы Марыі і кляштар бенедыкцінак (Кражэй)
|
1
|
Касцёл Божай Маці Суцяшэння, Вільнюс
|
1
|
Касцёл Дасканалага Зачацця Найсвяцейшай Дзевы Марыi, святых Юзафа i Станiслава Косткi і кляштар езуітаў
|
1
|
Касцёл Маці Божай Анёльскай
|
1
|
Касцёл Маці Божай Добрай Рады, Нястанішкі
|
1
|
Касцёл Маці Божай Ласкавай
|
1
|
Касцёл Найсвяцейшага Адкупіцеля
|
1
|
Касцёл Найсвяцейшай Дзевы Марыі, Слонім
|
1
|
Касцёл Найсвяцейшай Дзевы Марыі і кляштар дамініканцаў, Палонка
|
1
|
Касцёл Найсвяцейшай Тройцы (Ашмяны)
|
1
|
Касцёл Перамянення Гасподняга
|
1
|
Каталіцкі святы
|
1
|
Каталіцкія святыя
|
1
|
Кексгольмскі лейб-гвардыі полк
|
1
|
Каятан Чацвярцінскі
|
1
|
Кашталян мазавецкі
|
1
|
Кашталян мерацкі
|
1
|
Кашталян старадубскі
|
1
|
Кашталяны каменьскія
|
1
|
Кашталяны кракаўскія
|
1
|
Кашталяны мазавецкія
|
1
|
Каштан васьмітычынкавы Райцаўскі
|
1
|
Каштанавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Кашырын
|
1
|
Кашэунікі
|
1
|
Каэтан Міхал Сапега
|
1
|
Каэтан Садоўскі
|
1
|
Каэтан Урускі
|
1
|
Каўнаскае гарадское самакіраванне
|
1
|
Кацярына з Зарэцкіх
|
1
|
Каўнсіл-Блафс
|
1
|
Квартал
|
1
|
Квартал Будаўнікоў (Ашмяны)
|
1
|
Кветкавая вуліца (Іўе)
|
1
|
Кветкавая вуліца (Астравец)
|
1
|
Кветкавая вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Кветкавая вуліца (Бярозаўка)
|
1
|
Кветкавая вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Кветкавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Кветкавая вуліца (Масты)
|
1
|
Кветкавая вуліца (Свіслач)
|
1
|
Кветкавы завулак (Масты)
|
1
|
Квір
|
1
|
Квітніцкая, Алёна
|
1
|
Кацярына з Эсткаў
|
1
|
Кацярына з Замойскіх
|
1
|
Каталіцтва ў Вялікім Княстве Літоўскім
|
1
|
Кацярына Ганчар
|
1
|
Катастрофа еўрапейскага яўрэйства
|
1
|
Катлавіны Гумнішча і Падбярэззе
|
1
|
Катлеты
|
1
|
Катрыноўскі камень
|
1
|
Катэхетычны інстытут, Гродна
|
1
|
Каханоўская
|
1
|
Кацярына Адамаўна Серафіновіч
|
1
|
Кацярына Аляксандраўна Вяземская
|
1
|
Кацярына Астрожская
|
1
|
Кацярына Барбара Радзівіл
|
1
|
Кацярына Барбара з Радзівілаў
|
1
|
Кацярына Галкіна
|
1
|
Кацярына Галушка
|
1
|
Кацярына Канстанцыя Юдзіцкая-Салатыцкая
|
1
|
Кацярына з Гаслаўскіх
|
1
|
Кацярына Людвіка з Сапегаў
|
1
|
Кацярына Масальская
|
1
|
Кацярына Мішына
|
1
|
Кацярына Нецвятаева
|
1
|
Кацярына Новік
|
1
|
Кацярына Патоцкая
|
1
|
Кацярына Паўлаўна Пяшкова
|
1
|
Кацярына Сяргееўна Цыпічава
|
1
|
Кацярына Таберка
|
1
|
Кацярына Тышкевіч
|
1
|
Кацярына Уршуля Кратоская
|
1
|
Кацярына Хайруліна
|
1
|
Кацярына Шкуратава
|
1
|
Кацярына Юрлеўна
|
1
|
Дз. Паўскі
|
1
|
Дз. Паляшчук
|
1
|
Вуліца 3-я Ліцейшчыкаў (Ваўкавыск)
|
1
|
Вялікі камень туланскі
|
1
|
Вялікі камень галагурскі
|
1
|
Вялікі камень гірдаўскі
|
1
|
Вялікі камень даўнарскі
|
1
|
Вялікі камень добавіцкі
|
1
|
Вялікі камень крыўскі
|
1
|
Вялікі камень лаздунскі
|
1
|
Вялікі камень лапейкінскі
|
1
|
Вялікі камень мажэйкаўскі
|
1
|
Вялікі камень рудаўкаўскі
|
1
|
Вялікі камень суцькаўскі
|
1
|
Вялікі камень сціганскі
|
1
|
Вялікі камень сянькоўшчынскі
|
1
|
Вялікі камень талочкінскі
|
1
|
Вялікі камень тусуманскі
|
1
|
Вялікі камень анкудаўскі
|
1
|
Вялікі камень янцавіцкі
|
1
|
Вялікі камень яславіцкі
|
1
|
Вялікі каронны маршалак
|
1
|
Вялікі крыўскі камень
|
1
|
Вялікія Грынкі
|
1
|
Вялікія прарокі
|
1
|
Вяндлярня
|
1
|
Вянечны завулак (Гродна)
|
1
|
Вярбова
|
1
|
Вяркяйскі палац
|
1
|
Вяртаньне
|
1
|
Вярухаў
|
1
|
Вярхоўны прадстаўнік Саюза па замежных справах і палітыцы бяспекі
|
1
|
Вялікі камень вайцехаўскі
|
1
|
Вялікі камень александрыйскі
|
1
|
Вярэйскі пасялковы савет
|
1
|
Вялікая алімпійская энцыклапедыя
|
1
|
Вэстсайдская гісторыя (мюзікл)
|
1
|
Вяжэвічы
|
1
|
Вялюана
|
1
|
Вялянцін Калнін
|
1
|
Вяляціцкая воласць
|
1
|
Вялёна
|
1
|
Вялік (рака)
|
1
|
Вялікадзяржаўны шавінізм
|
1
|
Вялікае Княства Разанскае
|
1
|
Вялікае герцагства Варшаўскае
|
1
|
Вялікакасіцкі сельсавет
|
1
|
Вялікая Казаноўшчына
|
1
|
Вялікая Нява
|
1
|
Вялікая армія
|
1
|
Вялікі камень агародніцкі
|
1
|
Вялікая субота
|
1
|
Вялікі Жванчык
|
1
|
Вялікі галоўны гасцінец
|
1
|
Вялікі камень Асанаўскі
|
1
|
Вялікі камень Гудзішкінскі
|
1
|
Вялікі камень Дайнаўскі
|
1
|
Вялікі камень Кракоцкі
|
1
|
Вялікі камень Крэўскі
|
1
|
Вялікі камень Куцішкінскі
|
1
|
Вялікі камень Мажэйкаўскі
|
1
|
Вялікі камень Смаўжыцкі
|
1
|
Вялікі камень Талочкінскі
|
1
|
Вялікі камень Тупалішчынскі
|
1
|
Вялікі камень Чыжыноўскі
|
1
|
Вярхоўны суд СССР
|
1
|
Вясенняя вуліца (Астравец)
|
1
|
Выява Астраўца
|
1
|
Вёска Мухавец
|
1
|
Вёска Галынка, Шчучынскі раён
|
1
|
Вёска Гембулы
|
1
|
Вёска Гербенета
|
1
|
Вёска Дзедзінца
|
1
|
Вёска Жыдыкай
|
1
|
Вёска Кастылі
|
1
|
Вёска Кляйнікі
|
1
|
Вёска Кунічна
|
1
|
Вёска Кірклішкі
|
1
|
Вёска Ланчанава
|
1
|
Вёска Лукішкі
|
1
|
Вёска Мельнік
|
1
|
Вёска Молдзін
|
1
|
Вёска Навасады, Ашмянскі раён
|
1
|
Вёска Вялікая Альшанка
|
1
|
Вёска Падгайдзі
|
1
|
Вёска Папялякіс
|
1
|
Вёска Пашаўша
|
1
|
Вёска Пярэселка
|
1
|
Вёска Самкі
|
1
|
Вёска Старыя Араны
|
1
|
Вёска Стоўбцы
|
1
|
Вёска Страшава
|
1
|
Вёска Трасцянка, прыток Лешчанкі
|
1
|
Вёска Цісаў
|
1
|
Вёска Чарэшчанета
|
1
|
Вёска Штабін
|
1
|
Вівэ Таўран Кельцы
|
1
|
Вігунт
|
1
|
Вёска Вялічкі, Гродзенская вобласць
|
1
|
Вёска Бахараўка
|
1
|
Вясенняя вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Вячаслаў Ганэлін
|
1
|
Вясенняя вуліца (Ліда)
|
1
|
Вясенні завулак (Ваўкавыск)
|
1
|
Вясковая вуліца (Ліда)
|
1
|
Вясковы будаўнік
|
1
|
Вяслярная база прафсаюзаў (Гомель)
|
1
|
Вясновыя навальніцы
|
1
|
Вясёлая вуліца (Ліда)
|
1
|
Вясёлкавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Вяцкая духоўная семінарыя
|
1
|
Вяцкі выпраўленча-працоўны лагер
|
1
|
Вяцкі павет
|
1
|
Вячаслаў Васілевіч Юдзін
|
1
|
Вячаслаў Вячаслававіч Губар
|
1
|
Вячаслаў Замара
|
1
|
Вёска Бардашоў
|
1
|
Вячаслаў Корж
|
1
|
Вячаслаў Максімовіч
|
1
|
Вячаслаў Мохарт
|
1
|
Вячаслаў Мікалаевіч Руцай
|
1
|
Вячаслаў Паўлюць
|
1
|
Вячаслаў Сцяпура
|
1
|
Вячаслаў Цімафеевіч Леанавец
|
1
|
Вячаслаў Шалькевіч
|
1
|
Вячеслаў Вячаслававіч Губар
|
1
|
Вячэрняя вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Вёска Іванава, Бешанковіцкі раён
|
1
|
Вёска Багон
|
1
|
Вёска Багуславічы
|
1
|
Вёска Балтаў
|
1
|
Вэлыкы Жванчык
|
1
|
Вышэйшыя літаратурныя курсы пры Саюзе пісьменнікаў СССР
|
1
|
Відарысаўтваральныя аптычныя сістэмы
|
1
|
Вуліца Шолам-Алейхема (Ліда)
|
1
|
Вуліца Чкалава (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Чурлёніса (Мінск)
|
1
|
Вуліца Чырвонаармейская, Гродна
|
1
|
Вуліца Чырвонаармейская, Слонім
|
1
|
Вуліца Чырвонапартызанская, Гродна
|
1
|
Вуліца Чыстыя Росы (Ліда)
|
1
|
Вуліца Чэхава (Іўе)
|
1
|
Вуліца Чэхава (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Чэхава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Чэхава (Масты)
|
1
|
Вуліца Чэхава (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Шапена (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Шаўчэнкі (Ліда)
|
1
|
Вуліца Шубіна (Ліда)
|
1
|
Вуліца Чкалава (Масты)
|
1
|
Вуліца Шчадрына (Ліда)
|
1
|
Вуліца Шчарбакова (Ліда)
|
1
|
Вуліца Шчорса (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Шчорса (Ліда)
|
1
|
Вуліца Эдуарда Кеды (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Энгельса (Іўе)
|
1
|
Вуліца Энгельса (Астравец)
|
1
|
Вуліца Энергетыкаў (Іўе)
|
1
|
Вуліца Энергетыкаў (Ліда)
|
1
|
Вуліца Энергетыкаў (Масты)
|
1
|
Вуліца Энтузіястаў (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Энтузіястаў (Масты)
|
1
|
Вуліца Эрнста Тэльмана (Гродна)
|
1
|
Вуліца Я. Коласа (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Чкалава (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Чкалава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Явара (Масты)
|
1
|
Вуліца Чапаева (Бярозаўка)
|
1
|
Вуліца Церашковай, Гродна
|
1
|
Вуліца Ціміразева (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Ціміразева (Ліда)
|
1
|
Вуліца Ціміразева (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Цітова (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Цітова (Масты)
|
1
|
Вуліца Чайкоўскага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Чайкіна (Гродна)
|
1
|
Вуліца Чалюскінцаў (Ліда)
|
1
|
Вуліца Чапаева, Гродна
|
1
|
Вуліца Чапаева (Іўе)
|
1
|
Вуліца Чапаева (Астравец)
|
1
|
Вуліца Чапаева (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Чапаева (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Чкалава (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Чапаева (Гродна)
|
1
|
Вуліца Чапаева (Ліда)
|
1
|
Вуліца Чапаева (Масты)
|
1
|
Вуліца Чапаева (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Чаркасава (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Чарнышэўскага (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Чарнышэўскага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Чарнышэўскага (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Чарняхоўскага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Часлава Янкоўскага (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Чачота (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Чкалава (Іўе)
|
1
|
Вуліца Чкалава (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Чкалава (Бярозаўка)
|
1
|
Вуліца Я. Купалы (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Якуба Коласа (Іўе)
|
1
|
Вышэйшыя літаратурныя курсы (Масква)
|
1
|
Вышэйшая ліга чэмпіянату Расіі па футболе 2004
|
1
|
Вырко
|
1
|
Высокая вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Выставачная зала
|
1
|
Вышагруд (Мазавецкае ваяводства)
|
1
|
Вышкі (Падляскае ваяводства)
|
1
|
Вышэйшая атэстацыйная камісія СССР
|
1
|
Вышэйшая духоўная семінарыя (Рыга)
|
1
|
Вышэйшая духоўная семінарыя салезіянскага таварыства ў Лёндзі над Вартай
|
1
|
Вышэйшая ліга Латвіі 2016
|
1
|
Вышэйшая ліга Узбекістана па футболе 2015
|
1
|
Вышэйшая ліга чэмпіянату Літвы па футболе 2009
|
1
|
Вышэйшая ліга чэмпіянату Літвы па футболе 2010
|
1
|
Вышэйшая ліга чэмпіянату Расіі па футболе 2003
|
1
|
Вышэйшая ліга чэмпіянату Расіі па футболе 2005
|
1
|
Вынаходнік СССР
|
1
|
Вышэйшая ліга чэмпіянату Расіі па хакеі з шайбай
|
1
|
Вышэйшая ліга чэмпіянату СССР па футболе
|
1
|
Вышэйшая ліга чэмпіянату Таджыкістана па футболе 2018
|
1
|
Вышэйшая ліга чэмпіянату Украіны па футболе 2002/2003
|
1
|
Вышэйшая ліга чэмпіянату Украіны па футболе 2003/2004
|
1
|
Вышэйшая ліга чэмпіянату Украіны па футболе 2006/2007
|
1
|
Вышэйшая ліга чэмпіянату Украіны па футболе 2007/2008
|
1
|
Вышэйшая медыцынская школа (Беласток)
|
1
|
Вышэйшая партыйная школа КПСС
|
1
|
Вышэйшая партыйная школа імя Карла Маркса
|
1
|
Вышэйшая педагагічная школа ў Гданьску
|
1
|
Вышэйшая прафсаюзная школа культуры
|
1
|
Вышэйшая школа кіно ў Лодзі
|
1
|
Вышэйшы літаратурна-мастацкі інстытут
|
1
|
Вынаходніцтва
|
1
|
Вымяральнік (жылы раён)
|
1
|
Вуліца Якуба Коласа (Астравец)
|
1
|
Вуліца Яўсеева (Астравец)
|
1
|
Вуліца Якуба Коласа (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Якуба Коласа (Бярозаўка)
|
1
|
Вуліца Якуба Коласа (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Якуба Коласа (Ліда)
|
1
|
Вуліца Якуба Коласа (Масты)
|
1
|
Вуліца Якуба Коласа (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Янкі Купалы (Іўе)
|
1
|
Вуліца Янкі Купалы (Астравец)
|
1
|
Вуліца Янкі Купалы (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Янкі Купалы (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Янкі Купалы (Масты)
|
1
|
Вуліца Янкі Купалы (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Яцука (Навагрудак)
|
1
|
Вупраж
|
1
|
Вылічальны цэнтр статупраўлення (Гродна)
|
1
|
Вучань д’ябла
|
1
|
Вучэбны дапаможнік
|
1
|
Выбаргскі масіў
|
1
|
Выбаргіт
|
1
|
Выдатнік адукацыі
|
1
|
Выдатнік адукацыі СССР
|
1
|
Выдатнік асветы СССР
|
1
|
Выдатнік друку Беларусі
|
1
|
Выдра, заказнік
|
1
|
Вызваленне Гродна (1944)
|
1
|
Выкалатка
|
1
|
Выканаўца
|
1
|
Выкруты кахання
|
1
|
Вылічальны цэнтр ЦСУ БССР
|
1
|
Від з моста
|
1
|
Відацкія
|
1
|
Вуліца Хімікаў (Ліда)
|
1
|
Віцебскграмадзянпраект
|
1
|
Вітамінолаг
|
1
|
Вітаноўскі
|
1
|
Віткіна
|
1
|
Вітольд Ждановіч
|
1
|
Вітольд Орда
|
1
|
Вітольд Песціс
|
1
|
Вітрына
|
1
|
Віцебскаблгаз
|
1
|
Віцебскае мастацка-графічнае вучылішча
|
1
|
Віцебскае мастацка-графічнае педагагічнае вучылішча
|
1
|
Віцебская абласная школа вышэйшага спартыўнага майстэрства
|
1
|
Віцебская дзяржаўная СДЮШАР № 4
|
1
|
Віцебская спецыялізаваная дзіцяча-юнацкая школа алімпійскага рэзерву № 1
|
1
|
Віцебскпаліва
|
1
|
Вітамін В
|
1
|
Віцебскі абласны выканаўчы камітэт
|
1
|
Віцебскі аблвыканкам
|
1
|
Віцебскі гарадскі Савет дэпутатаў
|
1
|
Віцебскі завод электравымяральных прыбораў
|
1
|
Віцебскі кінатэхнікум
|
1
|
Віцебскі піярскі калегіум
|
1
|
Віцебскі яўрэйскі педагагічны тэхнікум
|
1
|
Віцебскі ўнівермаг
|
1
|
Віцэ-губернатары Віленскай губерні
|
1
|
Віцэ-губернатары Чарнігаўскай губерні
|
1
|
Віцэ-маршалак
|
1
|
Віцэ-прэзідэнт
|
1
|
Віцяблянін года
|
1
|
Віцябчанін года
|
1
|
Вітаміналогія
|
1
|
Віталій Скалабан
|
1
|
Вішнявецкая воласць
|
1
|
Віталь Дрожжа
|
1
|
Вінцэнты Казяк
|
1
|
Віртуальны штэтл
|
1
|
Віртуоз
|
1
|
Вірыён
|
1
|
Вісарыён (мітрапаліт нікейскі)
|
1
|
Вісманты
|
1
|
Віталь Іванавіч Івашка
|
1
|
Віталь Анатолевіч Пракопік
|
1
|
Віталь Артыст
|
1
|
Віталь Баравы
|
1
|
Віталь Вайцяхоўскі
|
1
|
Віталь Валянцінавіч Біч
|
1
|
Віталь Гарматны
|
1
|
Віталь Дубін
|
1
|
Віталій Паўлавіч Салкевіч
|
1
|
Віталь Казлоўскі
|
1
|
Віталь Крамко
|
1
|
Віталь Лапа
|
1
|
Віталь Ледзянёў
|
1
|
Віталь Маклакоў
|
1
|
Віталь Мікалаевіч Рудкін
|
1
|
Віталь Парахонька
|
1
|
Віталь Шуляк
|
1
|
Віталь Эдуардавіч Уфімцаў
|
1
|
Вітальд Камяроўскі
|
1
|
Віталій Аляксандравіч Федарчук
|
1
|
Віталій Браніслававіч Траццяк
|
1
|
Віталій Бусько
|
1
|
Віталій Мікалаевіч Троцкі
|
1
|
Вішнеўская воласць
|
1
|
Вішнявецкі палац
|
1
|
Вінцэнт Нарбут
|
1
|
Г. Навагрудскі
|
1
|
Г. Л. Лапаціна
|
1
|
Г. Лабакін
|
1
|
Г. Лазоўская
|
1
|
Г. Лапатка
|
1
|
Г. Лапаціна
|
1
|
Г. Люблінская
|
1
|
Г. Люлевіч
|
1
|
Г. М. Салавей
|
1
|
Г. М. Семянчук
|
1
|
Г. М. Эйсмант
|
1
|
Г. М. Ярмоленка
|
1
|
Г. Мармыш
|
1
|
Г. Марцуль
|
1
|
Г. Нацэўскі
|
1
|
Г. Кулага
|
1
|
Г. Обухаў
|
1
|
Г. П. Босак
|
1
|
Г. П. Дубікоўскі
|
1
|
Г. П. Кандрацьеў
|
1
|
Г. П. Рылоў
|
1
|
Г. П. Ябланоўская
|
1
|
Г. Пальчык
|
1
|
Г. Пальянава
|
1
|
Г. Р. Жарабцова-Андрэева
|
1
|
Г. Р. Мармыш
|
1
|
Г. Радзівонава
|
1
|
Г. Рассадкін
|
1
|
Г. Рылоў
|
1
|
Г. С. Навагрудскі
|
1
|
Г. Кухарчук
|
1
|
Г. Кандрацьеў
|
1
|
Вішнякоўскі
|
1
|
Г. А. Хадкевіч
|
1
|
Вішнёвая вуліца (Ліда)
|
1
|
Вішнёвая вуліца (Масты)
|
1
|
Вішнёвы сад
|
1
|
Вішнёўка (прыток Ластаянкі)
|
1
|
Г. І. Новікаў
|
1
|
Г. І. Пех
|
1
|
Г. І. Сурмач
|
1
|
Г. А. Абухаў
|
1
|
Г. А. Гарнавых
|
1
|
Г. А. Лапатка
|
1
|
Г. А. Люблінская
|
1
|
Г. А. Обухаў
|
1
|
Г. А. Рассадкін
|
1
|
Г. А. Цыхун
|
1
|
Г. К. Нацэўскі
|
1
|
Г. Абухаў
|
1
|
Г. Б. Лазоўская
|
1
|
Г. Б. Хоміч
|
1
|
Г. Барэцкі
|
1
|
Г. В. Кулага
|
1
|
Г. В. Пальянава
|
1
|
Г. В. Саламярэцкая
|
1
|
Г. Валовіч
|
1
|
Г. Ваўчок
|
1
|
Г. Дубікоўскі
|
1
|
Г. Дэмбінскі
|
1
|
Г. Жарабцова-Андрэева
|
1
|
Г. Забароўскі
|
1
|
Г. Запольская
|
1
|
Вінцэнт Патоцкі
|
1
|
Вінцэнт Ляўданскі
|
1
|
Візанталогія
|
1
|
Віктар Уладзіміравіч Саўчанка
|
1
|
Віктар Рабаў
|
1
|
Віктар Рахманько
|
1
|
Віктар Садкоўскі
|
1
|
Віктар Сазонаў
|
1
|
Віктар Саковіч
|
1
|
Віктар Свіло
|
1
|
Віктар Смачнеў
|
1
|
Віктар Сняжыцкі
|
1
|
Віктар Сташчанюк
|
1
|
Віктар Сычугоў
|
1
|
Віктар Сяргеевіч Розаў
|
1
|
Віктар Таранцей
|
1
|
Віктар Уладзіміравіч Нямыцкі
|
1
|
Віктар Усаў
|
1
|
Віктар Пранюк
|
1
|
Віктар Цыбоўскі
|
1
|
Віктар Цітоў
|
1
|
Віктар Часлававіч Заміроўскі
|
1
|
Віктар Шырма
|
1
|
Віктар Язневіч
|
1
|
Вікторыя (спартыўны комплекс)
|
1
|
Вікторыя Альжбета з Патоцкіх
|
1
|
Вікторыя Андрэеўна Аніскевіч
|
1
|
Вікторыя Гранкоўская
|
1
|
Вікторыя Дацун
|
1
|
Вікторыя Мішына
|
1
|
Вікторыя Токарава
|
1
|
Вікторыя Эмілія з Нарбутаў
|
1
|
Вікторыя з Астрарогаў
|
1
|
Віктар Пятровіч Сокал
|
1
|
Віктар Пачачуеў
|
1
|
Вілем ван дэн Блоке
|
1
|
Віктар Баляслававіч Рамулевіч
|
1
|
Візма Бэлшэвіца
|
1
|
Візіты
|
1
|
Віказ
|
1
|
Віктар Іванавіч Вайшнаровіч
|
1
|
Віктар Іванавіч Кулакоў
|
1
|
Віктар Ільюкевіч
|
1
|
Віктар Абуховіч
|
1
|
Віктар Абухоўскі
|
1
|
Віктар Адольфавіч Блажыеўскі
|
1
|
Віктар Алампіеў
|
1
|
Віктар Аляксандравіч Міхальчык
|
1
|
Віктар Андрэевіч Васілевіч
|
1
|
Віктар Аўгусцін
|
1
|
Віктар Басяцкі
|
1
|
Віктар Пазнякоў
|
1
|
Віктар Васілевіч Якунін
|
1
|
Віктар Вацлававіч Зубрыцкі
|
1
|
Віктар Вацлаў Старжынскі
|
1
|
Віктар Венцаслававіч Пелікан
|
1
|
Віктар Войцік
|
1
|
Віктар Дарашкевіч
|
1
|
Віктар Еўдакімаў
|
1
|
Віктар Карпусюк
|
1
|
Віктар Кулакоў
|
1
|
Віктар Любанскі
|
1
|
Віктар Лявонцьевіч Фурса
|
1
|
Віктар Лянгінавіч Цыдзік
|
1
|
Віктар Ляснеўскі
|
1
|
Віктар Міхайлавіч
|
1
|
Вікторыя з Дукштаў
|
1
|
Віленскага таварыства дабрачыннасці
|
1
|
Вінцэнт Карчэўскі
|
1
|
Вілям Хажыца
|
1
|
Віленскія мужчынскія гімназіі
|
1
|
Віленскія павятовыя маршалкі шляхты
|
1
|
Вільгельм, герцаг Аўстрыі
|
1
|
Вільгельм Адам Радзівіл
|
1
|
Вільгельм Багданавіч Статкевіч
|
1
|
Вільгельміна Зындрам-Касцялкоўская
|
1
|
Вількамірскі піярскі калегіум
|
1
|
Вільнер
|
1
|
Вільнюская астранамічная абсерваторыя
|
1
|
Вільчкі
|
1
|
Вільчукі
|
1
|
Вільчыкавы
|
1
|
Вільчыцкі
|
1
|
Вілянаў
|
1
|
Віленскі шляхецкі інстытут
|
1
|
Віліца Віленская (Гродна)
|
1
|
Вімперк
|
1
|
Вінаградная вуліца (Ліда)
|
1
|
Вінаградная лаза
|
1
|
Вінаградны завулак (Гродна)
|
1
|
Вінакурня
|
1
|
Віндышбергердорф
|
1
|
Вінніца (станцыя)
|
1
|
Вінтаж
|
1
|
Вінцэнт Барткевіч
|
1
|
Вінцэнт Бжастоўскі
|
1
|
Вінцэнт Вадзіноўскі
|
1
|
Вінцэнт Гецольд
|
1
|
Вінцэнт Грышкевіч
|
1
|
Віленскія губернскія маршалкі шляхты
|
1
|
Віленскі тэатр
|
1
|
Віленскае ваеннае вучылішча
|
1
|
Віленская рада
|
1
|
Віленскае ваяводства, 1922—1939
|
1
|
Віленскае рэальнае вучылішча
|
1
|
Віленскае таварыства сяброў навукі
|
1
|
Віленскае тэхнічнае вучылішча
|
1
|
Віленскае тэхнічнае дарожнае вучылішча
|
1
|
Віленскай беларуская гімназія
|
1
|
Віленская беларуская настаўніцкая семінарыя
|
1
|
Віленская вуліца (Астравец)
|
1
|
Віленская вучэбная акруга
|
1
|
Віленская галоўная семінарыя
|
1
|
Віленская духоўная акадэмія
|
1
|
Віленская езуіцкая друкарня
|
1
|
Віленская першая гімназія
|
1
|
Віленская рысавальная школа
|
1
|
Віленскі педагагічны інстытут
|
1
|
Віленская турма
|
1
|
Віленская філармонія
|
1
|
Віленская хроніка
|
1
|
Віленскі акруговы камітэт
|
1
|
Віленскі акт
|
1
|
Віленскі архібіскуп
|
1
|
Віленскі беларускі саюз кааператараў
|
1
|
Віленскі ваенны шпіталь
|
1
|
Віленскі генерал-губернатар
|
1
|
Віленскі губернатар
|
1
|
Віленскі зямельны банк
|
1
|
Віленскі капітул
|
1
|
Віленскі кармеліцкі касцёл
|
1
|
Віленскі мастацкі музей
|
1
|
Вуліца Царука (Ліда)
|
1
|
Вуліца Хімгарадок (Ліда)
|
1
|
Г. Савіцкая
|
1
|
Вуліца Жукава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Дзяржынскага (Масты)
|
1
|
Вуліца Дзяржынскага (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Дзяржынскага (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Дзімітрава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Драздовіча (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Дружбы (Іўе)
|
1
|
Вуліца Дружбы (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Дубко, Гродна
|
1
|
Вуліца Дундзіча (Ліда)
|
1
|
Вуліца Дыбоўскага (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Еўдакімава (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Жабінскага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Жолудзева (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Жукава (Масты)
|
1
|
Вуліца Дзяржынскага (Бярозаўка)
|
1
|
Вуліца Жукоўскага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Жукоўскага (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Заводская (Брэст)
|
1
|
Вуліца Залатарова (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Замкавая, Навагрудак
|
1
|
Вуліца Заполле (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Заслонава (Іўе)
|
1
|
Вуліца Заслонава (Бярозаўка)
|
1
|
Вуліца Заслонава (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Заслонава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Заслонава (Масты)
|
1
|
Вуліца Заслонава (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Згоды (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Зенітчыкаў (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Дзяржынскага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Дзяржынскага (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Зоі Касмадзям’янскай (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Гімбіцкага (Астравец)
|
1
|
Вуліца Герцэна (Ліда)
|
1
|
Вуліца Герцэна (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Глінкі (Ліда)
|
1
|
Вуліца Говарава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Гогаля (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Гогаля (Ліда)
|
1
|
Вуліца Гогаля (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Голяса (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Горкага (Іўе)
|
1
|
Вуліца Горкага (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Горкага (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Грыбаедава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Грыгор’ева (Ліда)
|
1
|
Вуліца Дабравольскага (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Дзяржынскага (Іўе)
|
1
|
Вуліца Дабралюбава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Дабралюбава (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Даватара (Бярозаўка)
|
1
|
Вуліца Даватара (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Даватара (Ліда)
|
1
|
Вуліца Даватара (Масты)
|
1
|
Вуліца Дакучаева (Ліда)
|
1
|
Вуліца Данскога (Ліда)
|
1
|
Вуліца Дарвіна, Гродна
|
1
|
Вуліца Дастаеўскага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Дастаеўскага (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Дачнікаў (Ліда)
|
1
|
Вуліца Дзекабрыстаў (Ліда)
|
1
|
Вуліца Дземяншчонка (Бярозаўка)
|
1
|
Вуліца Зоі Касмадзям’янскай (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Зоі Касмадзям’янскай (Ліда)
|
1
|
Вуліца Генерала Бяды (Ліда)
|
1
|
Вуліца Касманаўтаў (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Каперніка (Ліда)
|
1
|
Вуліца Каралёва (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Караткевіча (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Каратынскага (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Карзюка (Бярозаўка)
|
1
|
Вуліца Карла Лібкнехта (Ліда)
|
1
|
Вуліца Карла Маркса (Іўе)
|
1
|
Вуліца Карла Маркса (Астравец)
|
1
|
Вуліца Карла Маркса (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Карла Маркса (Ліда)
|
1
|
Вуліца Карпінскага (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Карскага (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Касманаўтаў (Астравец)
|
1
|
Вуліца Касманаўтаў (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Канановіча, Слуцк
|
1
|
Вуліца Касманаўтаў (Ліда)
|
1
|
Вуліца Касманаўтаў (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Кастраміной (Ліда)
|
1
|
Вуліца Кастрычнікая (Гродна)
|
1
|
Вуліца Касцюшкі (Ліда)
|
1
|
Вуліца Катлярэўскага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Катоўскага (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Катоўскага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Катоўскага (Масты)
|
1
|
Вуліца Катоўскага (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Качана (Ліда)
|
1
|
Вуліца Клары Цэткін (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Клары Цэткін (Гродна)
|
1
|
Вуліца Клары Цэткін (Ліда)
|
1
|
Вуліца Канаховіча (Ліда)
|
1
|
Вуліца Камінскага (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Зыгмунта Мінейкі (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Каліноўскага (Масты)
|
1
|
Вуліца Зялёны Бераг (Ліда)
|
1
|
Вуліца К. Нуржанава (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца К. Цэткін (Гродна)
|
1
|
Вуліца Кабяка, Гродна
|
1
|
Вуліца Кавалі (Астравец)
|
1
|
Вуліца Казлова (Салігорск)
|
1
|
Вуліца Казіміра Сваяка (Астравец)
|
1
|
Вуліца Калгасная, Слонім
|
1
|
Вуліца Калгушкіна (Астравец)
|
1
|
Вуліца Калючынская
|
1
|
Вуліца Каліноўскага (Астравец)
|
1
|
Вуліца Каліноўскага (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Каліноўскага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Каліноўскага (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Камунараў (Ліда)
|
1
|
Вуліца Каліноўскага (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Калініна (Астравец)
|
1
|
Вуліца Калініна (Бярозаўка)
|
1
|
Вуліца Калініна (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Калініна (Маладзечна)
|
1
|
Вуліца Калініна (Масты)
|
1
|
Вуліца Калініна (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Камарова (Астравец)
|
1
|
Вуліца Камарова (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Камарова (Бярозаўка)
|
1
|
Вуліца Камарова (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Камарова (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Каменка (Астравец)
|
1
|
Вуліца Камсамольская, Астравец
|
1
|
Вуліца Герасімава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Гашкевіча (Астравец)
|
1
|
Вуліца Клімко (Ліда)
|
1
|
Вуліца Астроўскага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Алаізы Пашкевіч (Ліда)
|
1
|
Вуліца Алега Кашавога (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Алега Кашавога (Ліда)
|
1
|
Вуліца Аляксандра Неўскага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Аляшкевіча (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Амшея (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Анджэя Снядэцкага (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Арджанікідзэ (Ліда)
|
1
|
Вуліца Аржахоўскага (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Арцёменкі (Ліда)
|
1
|
Вуліца Аслікоўскага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Астапчыка (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Астроўскага (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Астроўскага (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Айвазоўскага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Асіпенкі (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Асіпенкі (Ліда)
|
1
|
Вуліца Аўдзеева (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Аўтамабілістаў (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Бабанішкі (Астравец)
|
1
|
Вуліца Багдана Хмяльніцкага (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Багдана Хмяльніцкага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Багдана Хмяльніцкага (Масты)
|
1
|
Вуліца Багдановіча (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Баграціёна (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Баграціёна (Ліда)
|
1
|
Вуліца Багуцкага, Гродна
|
1
|
Вуліца Багушэвіча (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Балгарына (Ліда)
|
1
|
Вуліца Акрэсціна (Ліда)
|
1
|
Вуліца Ажэшка (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Бараноўка (Астравец)
|
1
|
Вуліца 7 Лістапада (Іўе)
|
1
|
Вуліца 30 год Перамогі (Масты)
|
1
|
Вуліца 30 год УЛКСМ (Масты)
|
1
|
Вуліца 3 Ліпеня (Астравец)
|
1
|
Вуліца 4-я Ліцейшчыкаў (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца 40 год БССР (Масты)
|
1
|
Вуліца 5-я Ліцейшчыкаў (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца 50 год Кастрычніка (Іўе)
|
1
|
Вуліца 5 Снежня (Ліда)
|
1
|
Вуліца 6-я Ліцейшчыкаў (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца 60 гадоў Кастрычніка (Гродна)
|
1
|
Вуліца 60 год БССР (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца 60 год Кастрычніка (Астравец)
|
1
|
Вуліца 7-я Ліцейшчыкаў (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца 7 Лістапада (Ліда)
|
1
|
Вуліца Адама Міцкевіча (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца 8-я Ліцейшчыкаў (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца 8 Марта (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца 8 Сакавіка (Іўе)
|
1
|
Вуліца 8 Сакавіка (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца 8 Сакавіка (Бярозаўка)
|
1
|
Вуліца 8 Сакавіка (Масты)
|
1
|
Вуліца 8 Сакавіка (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца 9 Мая (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Ёна Басанавічус
|
1
|
Вуліца Ігн. Дамейка (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Ігната Дамейкі (Ліда)
|
1
|
Вуліца А. Рая (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Агінскага (Іўе)
|
1
|
Вуліца Агінскага (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Балотнікава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Барычэўскага (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Гастэлы (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Гагарына (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Веры Харужай (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Волкава (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Воля (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Выдайкі (Ліда)
|
1
|
Вуліца Вядзеніна (Ліда)
|
1
|
Вуліца Вялікі Гасцінец
|
1
|
Вуліца Вясенняя, Гродна
|
1
|
Вуліца Вясенняя (Гродна)
|
1
|
Вуліца Віктара Лівенцава (Мінск)
|
1
|
Вуліца Гагарына (Іўе)
|
1
|
Вуліца Гагарына (Астравец)
|
1
|
Вуліца Гагарына (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Гагарына (Бярозаўка)
|
1
|
Вуліца Гагарына (Ліда)
|
1
|
Вуліца Ваўкавыская шаша (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Гагарына (Масты)
|
1
|
Вуліца Гагарына (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Гагарына (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Гайдара (Ліда)
|
1
|
Вуліца Галіцкага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Гараўца (Іўе)
|
1
|
Вуліца Гарбатава (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Гарбатава (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Гарбатава (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Гарэева (Ліда)
|
1
|
Вуліца Гастэлы (Іўе)
|
1
|
Вуліца Гастэлы (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Гастэлы (Ліда)
|
1
|
Вуліца Гастэлы (Масты)
|
1
|
Вуліца Ваўковіча, Гродна
|
1
|
Вуліца Ватуціна (Ліда)
|
1
|
Вуліца Баўмана (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Будзённага (Масты)
|
1
|
Вуліца Баўмана (Ліда)
|
1
|
Вуліца Белуша (Масты)
|
1
|
Вуліца Белуша (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Борзабагатава (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Брандыса (Ліда)
|
1
|
Вуліца Будаўнікоў (Іўе)
|
1
|
Вуліца Будаўнікоў (Астравец)
|
1
|
Вуліца Будаўнікоў (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Будаўнікоў (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Будаўнікоў (Ліда)
|
1
|
Вуліца Будаўнікоў (Масты)
|
1
|
Вуліца Будаўнікоў (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Будзёнага (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Будзённага (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Васіля Валадося (Масты)
|
1
|
Вуліца Булата (Ліда)
|
1
|
Вуліца Булгака (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Бялова (Пінск)
|
1
|
Вуліца Бялькішкі (Астравец)
|
1
|
Вуліца Бяляева (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Бялінскага (Ліда)
|
1
|
Вуліца В. Харужай (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Вавілава (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Валадарскага (Астравец)
|
1
|
Вуліца Валковіча (Масты)
|
1
|
Вуліца Валчэцкага (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Варановіча (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Варашылава (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Васіленкі (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Клары Цэткін (Масты)
|
1
|
Вуліца Клімука (Масты)
|
1
|
Вуліца Храптовіча (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Радзюка (Ліда)
|
1
|
Вуліца Прытыцкага (Маладзечна)
|
1
|
Вуліца Прытыцкага (Масты)
|
1
|
Вуліца Пугачова (Ліда)
|
1
|
Вуліца Пушкіна (Іўе)
|
1
|
Вуліца Пушкіна (Астравец)
|
1
|
Вуліца Пушкіна (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Пушкіна (Бярозаўка)
|
1
|
Вуліца Пушкіна (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Пушкіна (Ліда)
|
1
|
Вуліца Пушкіна (Масты)
|
1
|
Вуліца Пушкіна (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Пярацкага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Пятруся Броўкі (Астравец)
|
1
|
Вуліца Радзішчава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Прохаравай (Гродна)
|
1
|
Вуліца Разіна (Ліда)
|
1
|
Вуліца Ракасоўскага (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Рамантыкаў (Ліда)
|
1
|
Вуліца Розы Люксембург (Ліда)
|
1
|
Вуліца Руж (Ліда)
|
1
|
Вуліца Рыбіноўскага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Рылеева (Ліда)
|
1
|
Вуліца Рэйманта (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Рэпіна (Ліда)
|
1
|
Вуліца С. Крыніна (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Савецкіх пагранічнікаў (Гродна)
|
1
|
Вуліца Сака і Ванцэці (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Сапёраў (Мінск)
|
1
|
Вуліца Сасновы Бор (Ліда)
|
1
|
Вуліца Прытыцкага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Пралыгіна (Ліда)
|
1
|
Вуліца Свярдлова (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Пархоменкі (Ліда)
|
1
|
Вуліца Някрасава (Іўе)
|
1
|
Вуліца Някрасава (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Някрасава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Някрасава (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Нёманскага (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Ніжнія Груды (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Нікалаева (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Пагранічнікаў (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Палзунова (Ліда)
|
1
|
Вуліца Палка Нармандыя-Нёман (Барысаў)
|
1
|
Вуліца Паліграфістаў, Гродна
|
1
|
Вуліца Панковай (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Папова (Ліда)
|
1
|
Вуліца Парыжскай Камуны (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Пралетарская, Гродна
|
1
|
Вуліца Пасіянарыі
|
1
|
Вуліца Паштовая (Гродна)
|
1
|
Вуліца Паўднёвы Гарадок (Ліда)
|
1
|
Вуліца Паўлава, Гродна
|
1
|
Вуліца Паўлава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Паўліка Марозава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Паўночная, Гродна
|
1
|
Вуліца Перамогі (Бярозаўка)
|
1
|
Вуліца Перамогі (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Перамогі (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Перэца (Ліда)
|
1
|
Вуліца Пескі (Іўе)
|
1
|
Вуліца Петрашэўцы (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Пляханава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Свярдлова (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Свярлова, Гродна
|
1
|
Вуліца Новакастрычніцкая, Гродна
|
1
|
Вуліца Фестывальная, Гродна
|
1
|
Вуліца Тэлеграфная, Гродна
|
1
|
Вуліца Тэльмана (Ліда)
|
1
|
Вуліца Тэльмана (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Уладзіміра Караткевіча (Астравец)
|
1
|
Вуліца Ульянавых (Ліда)
|
1
|
Вуліца Урбановіча (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Урыцкага, Гродна
|
1
|
Вуліца Урыцкага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Ушакевіча (Астравец)
|
1
|
Вуліца Ушакова (Ліда)
|
1
|
Вуліца Фалькоўскага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Фамічова, Гродна
|
1
|
Вуліца Фамічова (Ліда)
|
1
|
Вуліца Франко (Ліда)
|
1
|
Вуліца Тургенева (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Францыска Скарыны (Іўе)
|
1
|
Вуліца Францыска Скарыны (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Францыска Скарыны (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Францыска Скарыны (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Фрунзэ (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Фрунзэ (Ліда)
|
1
|
Вуліца Фрунзэ (Масты)
|
1
|
Вуліца Фрунзэ (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Фрыдрыха Энгельса (Бярозаўка)
|
1
|
Вуліца Фрыдрыха Энгельса (Ліда)
|
1
|
Вуліца Фрыдрыха Энгельса (Масты)
|
1
|
Вуліца Фурманава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Філатава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Хаваншчына (Іўе)
|
1
|
Вуліца Тухачэўскага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Тургенева (Ліда)
|
1
|
Вуліца Святога Марка (Кракаў)
|
1
|
Вуліца Суворава (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Серафімовіча, Гродна
|
1
|
Вуліца Серафімовіча (Ліда)
|
1
|
Вуліца Сечанава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Скарыны (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Слабодка (Астравец)
|
1
|
Вуліца Старая Альшанка (Гродна)
|
1
|
Вуліца Стаханава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Сташкевіча (Астравец)
|
1
|
Вуліца Страленкі (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Студэнцкая, Гродна
|
1
|
Вуліца Суворава (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Суворава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Суворава (Масты)
|
1
|
Вуліца Сухамбаева, Гродна
|
1
|
Вуліца Тураева (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Счаснага, Гродна
|
1
|
Вуліца Сыракомлі (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Сытнікава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Сядова (Ліда)
|
1
|
Вуліца Сяргея Лазо (Ліда)
|
1
|
Вуліца Сярова (Ліда)
|
1
|
Вуліца Сярогіна (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Сінкевіча (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Талстога (Іўе)
|
1
|
Вуліца Талстога (Ліда)
|
1
|
Вуліца Танкістаў (Масты)
|
1
|
Вуліца Танкістаў (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Траецкая, Гродна
|
1
|
Вуліца Тубеліса (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Новыя Боркі (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Нахімава (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Клінцэвіча (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Леніна (Смаргонь)
|
1
|
Вуліца Ламаносава (Астравец)
|
1
|
Вуліца Ламаносава (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Ламаносава (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Ласасянская (Гродна)
|
1
|
Вуліца Леантовіча (Кіеў)
|
1
|
Вуліца Лейба Найдуса (Гродна)
|
1
|
Вуліца Лейбы Стругача (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Леніна, Навагрудак
|
1
|
Вуліца Леніна (Іўе)
|
1
|
Вуліца Леніна (Бярозаўка)
|
1
|
Вуліца Леніна (Масты)
|
1
|
Вуліца Леніна (Салігорск)
|
1
|
Вуліца Леніна (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Лермантава, Гродна
|
1
|
Вуліца Лабачэўскага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Лермантава (Іўе)
|
1
|
Вуліца Лермантава (Астравец)
|
1
|
Вуліца Лермантава (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Лермантава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Лермантава (Масты)
|
1
|
Вуліца Лермантава (Мінск)
|
1
|
Вуліца Лермантава (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Лермантаўская (Жытомір)
|
1
|
Вуліца Луначарскага (Екацярынбург)
|
1
|
Вуліца Лупава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Льва Талстога (Ліда)
|
1
|
Вуліца Льва Талстога (Санкт-Пецярбург)
|
1
|
Вуліца Лівенцава (Бабруйск)
|
1
|
Вуліца Лідская, Гродна
|
1
|
Вуліца Лазо (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Л. Сячко (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Лізы Чайкінай (Ліда)
|
1
|
Вуліца Кузняцова (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Кожара (Гомель)
|
1
|
Вуліца Коннава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Краснадонцаў (Ліда)
|
1
|
Вуліца Крашэўскага (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Крупскай (Іўе)
|
1
|
Вуліца Крупскай (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Крупскай (Ліда)
|
1
|
Вуліца Крупскай (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Крупіча (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Крылова (Ліда)
|
1
|
Вуліца Крысевічы (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Крыўца (Масты)
|
1
|
Вуліца Кудачовых (Ліда)
|
1
|
Вуліца Куйбышава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Кірава (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Кульніса (Іўе)
|
1
|
Вуліца Курбатава, Гродна
|
1
|
Вуліца Курчатава (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Кутузава (Іўе)
|
1
|
Вуліца Кутузава (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Кутузава (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Кутузава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Кутузава (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Кірава, Ліда
|
1
|
Вуліца Кірава (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Кірава (Бярозаўка)
|
1
|
Вуліца Кірава (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Кірава (Масты)
|
1
|
Вуліца Кірава (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Лізы Чайкінай (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца М. Горкага, Гродна
|
1
|
Вуліца Нахімава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Міру (Астравец)
|
1
|
Вуліца Мендзялеева (Ліда)
|
1
|
Вуліца Мендзялеева (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Мечнікава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Мудрэнкі (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Мураўшчызна (Іўе)
|
1
|
Вуліца Мусы Джаліля (Іўе)
|
1
|
Вуліца Мядзведзева (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Мяльнова (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Мянжынскага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Мяснікова (Ліда)
|
1
|
Вуліца Мясніцкая, Гродна
|
1
|
Вуліца Мідаліньскага (Варшава)
|
1
|
Вуліца Мінская, Навагрудак
|
1
|
Вуліца Міру (Бярозаўка)
|
1
|
Вуліца Меліяратараў (Іўе)
|
1
|
Вуліца Міру (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Міру (Ліда)
|
1
|
Вуліца Міхаіла Грушэўскага (Кіеў)
|
1
|
Вуліца Міцкевіча (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Міцкевіча (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Міцкевіча (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Мічурына (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Мічурына (Ліда)
|
1
|
Вуліца Мічурына (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Мічурына (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Навасёлаў (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Наватараў (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Наказных (Ліда)
|
1
|
Вуліца Наскова (Ліда)
|
1
|
Вуліца Меліяратараў (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Медыкаў (Ліда)
|
1
|
Вуліца М. Горкага (Гродна)
|
1
|
Вуліца Марата Казея (Ліда)
|
1
|
Вуліца Максіма Багдановіча (Іўе)
|
1
|
Вуліца Максіма Багдановіча (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Максіма Багдановіча (Масты)
|
1
|
Вуліца Максіма Горкага (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Максіма Горкага (Бярозаўка)
|
1
|
Вуліца Максіма Горкага (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Максіма Горкага (Ліда)
|
1
|
Вуліца Максіма Горкага (Масты)
|
1
|
Вуліца Максіма Горкага (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Максіма Танка (Іўе)
|
1
|
Вуліца Малахава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Малыгіна (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Марата Казея (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Маркава (Астравец)
|
1
|
Вуліца Маякоўскага (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Маркевіча (Бярозаўка)
|
1
|
Вуліца Марозава (Іўе)
|
1
|
Вуліца Масонава (Свіслач)
|
1
|
Вуліца Матросава (Іўе)
|
1
|
Вуліца Матросава (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Матросава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Матросава (Масты)
|
1
|
Вуліца Матросава (Навагрудак)
|
1
|
Вуліца Машынабудаўнікоў (Ваўкавыск)
|
1
|
Вуліца Машэрава (Іўе)
|
1
|
Вуліца Машэрава (Ліда)
|
1
|
Вуліца Маякоўскага (Ашмяны)
|
1
|
Вуліца Маякоўскага (Бярозаўка)
|
1
|
Вуліца Маякоўскага (Ліда)
|
1
|
Г. С. Яскевіч
|
1
|
Г. Салавей
|
1
|
Дз. П. Кардаш
|
1
|
Грыгорый Паўскі
|
1
|
Грозненскі рускі драматычны тэатр імя М. Ю. Лермантава
|
1
|
Груда
|
1
|
Грунвальд, помнік
|
1
|
Грунвальдская вуліца
|
1
|
Грунвальдская вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Група (садова-паркавае мастацтва)
|
1
|
Грушавая вуліца (Ліда)
|
1
|
Грушчынскія
|
1
|
Грыбаўшчызна
|
1
|
Грыбная вуліца (Ліда)
|
1
|
Грыгорый (Барышкевіч)
|
1
|
Грыгорый Грымала
|
1
|
Грыгорый Мама
|
1
|
Грымала
|
1
|
Гродненская правда
|
1
|
Грымала (герб)
|
1
|
Грынцэвіч
|
1
|
Грэгаж Волян
|
1
|
Грэмбоцін над Струган
|
1
|
Грэскае падполле
|
1
|
Грэцый
|
1
|
Грэшнае каханне
|
1
|
Губернатар аўгустоўскі
|
1
|
Губернатары Петракоўскай губерні
|
1
|
Гудас
|
1
|
Гудаўшчынскі валун-1
|
1
|
Гудаўшчынскі валун-2
|
1
|
Гудзінішская града
|
1
|
Грозненскі рускі драматычны тэатр ім. М. Ю. Лермантава
|
1
|
Гродненскае вытворчае гарбарнае аб'яднанне
|
1
|
Гукавое кіно
|
1
|
Гродзенскія паясы
|
1
|
Гродзенскі сельскагаспадарчы тэхнікум
|
1
|
Гродзенскі староста
|
1
|
Гродзенскі танкасуконны камбінат
|
1
|
Гродзенскі тэатр
|
1
|
Гродзенскі філіял Інстытута сучасных ведаў
|
1
|
Гродзенскі філіял Белжылпраекта
|
1
|
Гродзенскі філіял Белкалгаспраекта
|
1
|
Гродзенскі філіял інстытута «Белдзіпрабуд»
|
1
|
Гродзенскі хімік
|
1
|
Гродзенскі цэнтр стандартызацыі метралогіі і сертыфікацыі
|
1
|
Гродзенскі інстытут азотнай прамыславасці
|
1
|
Гродзенскім аблпраект
|
1
|
Гродзенскія абласныя праектныя майстэрні «Белдзяржпраекта»
|
1
|
Гродзенскія старосты
|
1
|
Гроднахарчпрам
|
1
|
Гродзіск (Семятычанскі павет)
|
1
|
Гродна-93-ГрДУ
|
1
|
Гродна (пагранічны пункт пропуску)
|
1
|
Гродна (часопіс)
|
1
|
ГроднаБіяпрадукт
|
1
|
Гроднааблаўтатранс
|
1
|
Гроднааблгаз
|
1
|
Гроднааблдарбуд
|
1
|
Гроднааблкінавідэапракат
|
1
|
Гроднааблміжкалгасбуд
|
1
|
Гроднагарбуд
|
1
|
Гроднаграмадзянпрает
|
1
|
Гроднамясамалпрам
|
1
|
Гроднасельбуд
|
1
|
Гуз
|
1
|
Гульбінскае староства
|
1
|
Гродзенскі райвыканкам
|
1
|
Гіпон Зарыцкі (тытулярная кафедра)
|
1
|
Гімназія імя Адама Міцкевіча
|
1
|
Гімназія імя Адама Міцкевіча, Гродна
|
1
|
Гімназія імя Адама Міцкевіча ў Вільні
|
1
|
Гімназія імя Адама Міцкевіча ў Навагрудку
|
1
|
Гімназія № 2 г. Ваўкавыска
|
1
|
Гімнастка
|
1
|
Гінеўскі валун-1
|
1
|
Гінеўскі валун-2
|
1
|
Гінтары
|
1
|
Гіпаліт Баярунец
|
1
|
Гіпас
|
1
|
Гіпертанічны крыз
|
1
|
Гіпон-Дыярыцкі
|
1
|
Гіргас
|
1
|
Гімн Іванавіч Салаўёў
|
1
|
Гірка, архітэктура
|
1
|
Гірлянды
|
1
|
Гіртс Карлсанс
|
1
|
Гірэі
|
1
|
Гістарычнае аддзяленне педфакультэта БДУ
|
1
|
Гістарычны факультэт Віленскага ўніверсітэта
|
1
|
Гістарычны факультэт ЛДУ
|
1
|
Гістарычны цэнтр Віцебска
|
1
|
Гістарычны цэнтр Магілёва
|
1
|
Гістарычны цэнтр Мсціслава
|
1
|
Гістарыяграфія заходнерусізму
|
1
|
Гістарыяграфія шляхты ВКЛ
|
1
|
Гісторык мастацтва
|
1
|
Гісторыка-культурная спадчына
|
1
|
Гімназія г. Шчучына
|
1
|
Гілярый Хамінскі
|
1
|
Гульнёвая супольнасць
|
1
|
Гучы
|
1
|
Гумбялей
|
1
|
Гумбялей (Біржайскі раён)
|
1
|
Гумніцкія
|
1
|
Гунька (адзенне)
|
1
|
Гураны
|
1
|
Гусакі (Карэліцкі раён)
|
1
|
Гусар
|
1
|
Гусары
|
1
|
Густаў-Эміль Вэстберг
|
1
|
Густаў Атон Стэнбак
|
1
|
Густаў Валерт
|
1
|
Густаў Хёнэ
|
1
|
Гусятын (вёска)
|
1
|
Гушча
|
1
|
Гіляры Хамінскі
|
1
|
Гуя Онслаў
|
1
|
Гыяс-эд-Дзін
|
1
|
Гюнтэры
|
1
|
Гялваняй
|
1
|
Гі Н’Ды Асембэ
|
1
|
Гібрыдызацыя
|
1
|
Гібулічы (значэнні)
|
1
|
Гідралагічны заказнік
|
1
|
Гідралагічны заказнік Дзікае
|
1
|
Гідралагічны рэжым
|
1
|
Гідралагічныя помнікі прыроды
|
1
|
Гідыговічы
|
1
|
Гіедрэ Міцкунайтэ
|
1
|
Гілес (Эгідыюс) Садэлер
|
1
|
Гродзенскі рэвалюцыйны гурток
|
1
|
Гродзенскі музычны каледж
|
1
|
Гісторыя Расіі з найстаражытнейшых часоў, праца С. М. Салаўёва
|
1
|
Гродгандальмаш
|
1
|
Грамата Міністэрства адукацыі Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Грамата Савета Міністраў Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Граматычныя катэгорыі
|
1
|
Грамыкі (род)
|
1
|
Граневічы
|
1
|
Гранкоўская
|
1
|
Грант Гугенхайма
|
1
|
Графства Франтэнак
|
1
|
Графы на Шыдлоўцу
|
1
|
Грацкі езуіцкі калегіум
|
1
|
Грачанікі
|
1
|
Грачынскі
|
1
|
Грашовая рэформа Алены Глінскай
|
1
|
Гродзенскае СПТВ-41
|
1
|
Грамадскі навукова-аналітычны цэнтр «Беларуская перспектыва»
|
1
|
Гродзенскае вытворчае гарбарнае аб'яднанне
|
1
|
Гродзенскае княства
|
1
|
Гродзенскае культасветвучылішча
|
1
|
Гродзенскае культурна-асветніцкае вучылішча
|
1
|
Гродзенскае медыцынскае вучылішча
|
1
|
Гродзенскае музпедвучылішча
|
1
|
Гродзенскае прафесійна-тэхнічнае вучылішча
|
1
|
Гродзенскае рамбудупраўленне
|
1
|
Гродзенская абласная СДЮШАР прафсаюзаў «Нёман»
|
1
|
Гродзенская абласная бальніца
|
1
|
Гродзенская абласная друкарня
|
1
|
Гродзенская абласная клінічная бальніца медыцынскай рэабілітацыі
|
1
|
Гродзенская абласная інфекцыйная клінічная бальніца
|
1
|
Гродзенская арганізацыя Маладога Фронту
|
1
|
Грамадскія будынкі
|
1
|
Грамадскі актывіст
|
1
|
Гродзенская вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Горная школа Парыжа
|
1
|
Горад Уарвіль
|
1
|
Горад Фрайберг, Саксонія
|
1
|
Горадабудаўнічы факультэт Кіеўскага інжынерна-будаўнічага інстытута
|
1
|
Горацкі раённы выканаўчы камітэт
|
1
|
Горбаў
|
1
|
Горбаў-1
|
1
|
Горбаў-2
|
1
|
Горкаўскае тэатральнае вучылішча
|
1
|
Горная Акадэмія Фрайберга
|
1
|
Горная вуліца
|
1
|
Горная вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Горная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Горная вуліца (Масты)
|
1
|
Горны завулак (Ашмяны)
|
1
|
Грамадска-гандлёвы цэнтр мікрараёна № 3 (Светлагорск)
|
1
|
Горніцкая воласць
|
1
|
Горская Аўтаномная Сацыялістычная Савецкая Рэспубліка
|
1
|
Гослитиздат
|
1
|
Гоціна
|
1
|
Грабар
|
1
|
Грабіў
|
1
|
Грабіў (Івана-Франкоўская вобласць)
|
1
|
Гравюра Гродна Макоўскага 1600 года
|
1
|
Гравіраванне
|
1
|
Градзінскі
|
1
|
Гражыны
|
1
|
Гразявецкі павет
|
1
|
Грамадзянская Управа Усходніх Зямель
|
1
|
Грамадзянская архітэктура
|
1
|
Гродзенская вобласць, Брэсцкая вобласць
|
1
|
Гродзенская вуліца (Ліда)
|
1
|
Гродзенскі музея гісторыі пажарнай справы
|
1
|
Гродзенскі дзяржаўны прафесійна-тэхнічны каледж бытавога абслугоўвання насельніцтва
|
1
|
Гродзенскі гандлёвы каледж
|
1
|
Гродзенскі гаркам КПБ
|
1
|
Гродзенскі гарсавет
|
1
|
Гродзенскі гродскі суд
|
1
|
Гродзенскі губернатар
|
1
|
Гродзенскі губернскі маршалак
|
1
|
Гродзенскі губернскі інжынер
|
1
|
Гродзенскі гусарскі полк
|
1
|
Гродзенскі дваранскі сход
|
1
|
Гродзенскі дзядзінец
|
1
|
Гродзенскі дзяржаўны абласны Палац творчасці дзяцей і моладзі
|
1
|
Гродзенскі дзяржаўны медыцынскі каледж
|
1
|
Гродзенскі дзяржаўны музычны каледж
|
1
|
Гродзенскі дзяржаўны прафесійны ліцэй будаўнікоў №1
|
1
|
Гродзенскі віцэ-губернатар
|
1
|
Гродзенскі дзяржаўны прафесійны электратэхнічны каледж імя І. Счаснага
|
1
|
Гродзенскі дыяцэзія
|
1
|
Гродзенскі завод «Радыёпрыбор»
|
1
|
Гродзенскі завулак (Навагрудак)
|
1
|
Гродзенскі калегіум езуітаў
|
1
|
Гродзенскі каледжы мастацтваў
|
1
|
Гродзенскі камітэт бежанцаў
|
1
|
Гродзенскі кафедальны касцёл
|
1
|
Гродзенскі кляштар кармелітаў
|
1
|
Гродзенскі кляштар назарэтанак
|
1
|
Гродзенскі кружок беларускай моладзі
|
1
|
Гродзенскі лясгас
|
1
|
Гродзенскі лікёрагарэлачны завод
|
1
|
Гродзенскі механічны завод
|
1
|
Гродзенскі галоўны суд 2-га дэпартамента
|
1
|
Гродзенскі аэравакзал
|
1
|
Гродзенская выставачная зала
|
1
|
Гродзенская фабрыка мастацкіх вырабаў
|
1
|
Гродзенская гарадская бібліятэка імя Карскага
|
1
|
Гродзенская губернская следчая камісія
|
1
|
Гродзенская гімназія імя А. Міцкевіча
|
1
|
Гродзенская дамініканская школа
|
1
|
Гродзенская дзіцячая абласная клінічная бальніца
|
1
|
Гродзенская епархія епархія
|
1
|
Гродзенская жаночая настаўніцкая семінарыя
|
1
|
Гродзенская капэла
|
1
|
Гродзенская майстэрня Белжылпраекта
|
1
|
Гродзенская майстэрня інстытута «Белкааппраект»
|
1
|
Гродзенская мужчынская
|
1
|
Гродзенская павівальная школа
|
1
|
Гродзенская трыкатажная фабрыка
|
1
|
Гродзенская цэнтральная гарадская паліклініка
|
1
|
Гродзенскі аддзел «Белкааппраекта»
|
1
|
Гродзенская цэнтральная раённая бальніца
|
1
|
Гродзенская швейная фабрыка
|
1
|
Гродзенская школа павітух
|
1
|
Гродзенская і Слонімская епархія
|
1
|
Гродзенскі
|
1
|
Гродзенскі Барысаглебскі манастыр
|
1
|
Гродзенскі Савет рабочых дэпутатаў
|
1
|
Гродзенскі абласны архіў
|
1
|
Гродзенскі абласны выканкам
|
1
|
Гродзенскі абласны кардыялагічны дыспансер
|
1
|
Гродзенскі абласны клінічны перынатальны цэнтр
|
1
|
Гродзенскі абласны клінічны цэнтр «Фтызіятрыя»
|
1
|
Гродзенскі абласны цэнтр алімпійскага рэзерву па вяслярных відах спорту
|
1
|
Гродзенскі аблміжкалгаспраект
|
1
|
Гісторыя Расійская, В. М. Тацішчаў)
|
1
|
Гісторыя вытворчасці і выкарыстання жалеза
|
1
|
Горад Кізіл
|
1
|
Джорданвіл
|
1
|
Дж. Шоман
|
1
|
Джабар-Бердзі
|
1
|
Джаванні Марыя Галі
|
1
|
Джавані Батыста Джызлені
|
1
|
Джавані Батыста Джыслені
|
1
|
Джавані Перэці
|
1
|
Джайлс Флетчар
|
1
|
Джанееў
|
1
|
Джозеф Санлайт
|
1
|
Джозеф Сторы
|
1
|
Джон Лаўрэнс
|
1
|
Джон Маршал
|
1
|
Джон Хартуэл Кок
|
1
|
Джордж Вашынгтон Калоніялс
|
1
|
Дж. Пергалезі
|
1
|
Джордж Крол
|
1
|
Джузэпэ Паліяні
|
1
|
Джулія
|
1
|
Джэймс
|
1
|
Джэймс-Айленд (Паўднёвая Караліна)
|
1
|
Джэймс Генры Лі Хант
|
1
|
Джэймс Дан
|
1
|
Джэймс Трэвар Олівер
|
1
|
Джэйн Портэр
|
1
|
Джэром Кілці
|
1
|
Дз. І. Вус
|
1
|
Дз. І. Захарчук
|
1
|
Дз. Іваноў
|
1
|
Дз. А. Алісейка
|
1
|
Дж. Таэскі
|
1
|
Дж. Керн
|
1
|
Дз. А. Балашоў
|
1
|
Даўбуцішкі
|
1
|
Дарота з Аборскіх
|
1
|
Дарсунішкі
|
1
|
Дарус Сталюнас
|
1
|
Дарыюш Дамброўскі
|
1
|
Дасканалай Еднасці
|
1
|
Дасканалай еднасці
|
1
|
Даходнае месца
|
1
|
Дачная вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Дачная вуліца (Ліда)
|
1
|
Дачная вуліца (Масты)
|
1
|
Дачнікі, п'еса
|
1
|
Даччынае прадпрыемства
|
1
|
Дашаў
|
1
|
Даўбучкі
|
1
|
День
|
1
|
Даўнароўскі валун
|
1
|
Даўнары (Свіслацкі раён)
|
1
|
Даўномінулы час
|
1
|
Два валуны лукінскія
|
1
|
Два веронцы
|
1
|
Дванаццатая ноч (п’еса)
|
1
|
Дваранскі зямельны банк
|
1
|
Дваранін гаспадарскі
|
1
|
Дварэцкая воласць
|
1
|
Двое на выспе слёз
|
1
|
Двор, рэзідэнцыя феадала
|
1
|
Двор, рэзідэнцыі феадала
|
1
|
Двор-карэ
|
1
|
Двуххадовая задача
|
1
|
Дз. А. Аснін
|
1
|
Дз. А. Барысаў
|
1
|
Дарота Міхалюк
|
1
|
Дз. Кардаш
|
1
|
Дз. Гомза
|
1
|
Дз. Гружэўскі
|
1
|
Дз. Далгалёў
|
1
|
Дз. Даронін
|
1
|
Дз. Дудар
|
1
|
Дз. Жданок
|
1
|
Дз. Захарчук
|
1
|
Дз. К. Арцыменя
|
1
|
Дз. Кабалеўскі
|
1
|
Дз. Кавалёнак
|
1
|
Дз. Кальчанка
|
1
|
Дз. Камеко
|
1
|
Дз. Караў
|
1
|
Дз. Крывашэй
|
1
|
Дз. Герман
|
1
|
Дз. Кузьмін
|
1
|
Дз. М. Ігнаценка
|
1
|
Дз. М. Асіпенка
|
1
|
Дз. М. Верхаўцоў
|
1
|
Дз. М. Вярстак
|
1
|
Дз. М. Дудар
|
1
|
Дз. М. Камеко
|
1
|
Дз. М. Паляшчук
|
1
|
Дз. М. Тамела
|
1
|
Дз. М. Таўкачоў
|
1
|
Дз. Макар
|
1
|
Дз. Маркоўскі
|
1
|
Дз. Маслакоў
|
1
|
Дз. П. Агіцкі
|
1
|
Дз. Голец
|
1
|
Дз. Г. Лебедзеў
|
1
|
Дз. А. Вашкевіч
|
1
|
Дз. Балашоў
|
1
|
Дз. А. Велісевіч
|
1
|
Дз. А. Крывашэй
|
1
|
Дз. А. Кузьмін
|
1
|
Дз. А. Пантус
|
1
|
Дз. А. Паўскі
|
1
|
Дз. А. Сцяпура
|
1
|
Дз. А. Хлебасолаў
|
1
|
Дз. А. Юзвовіч
|
1
|
Дз. Агіцкі
|
1
|
Дз. Алісейка
|
1
|
Дз. Арцыменя
|
1
|
Дз. Аснін
|
1
|
Дз. Асіпенка
|
1
|
Дз. Барысаў
|
1
|
Дз. Г. Голец
|
1
|
Дз. Баскаў
|
1
|
Дз. Бубноўскі
|
1
|
Дз. В. Гружэўскі
|
1
|
Дз. В. Даронін
|
1
|
Дз. В. Прымшыц
|
1
|
Дз. В. Раўнейка
|
1
|
Дз. В. Рэкіш
|
1
|
Дз. В. Турлін
|
1
|
Дз. Вашкевіч
|
1
|
Дз. Вашкель
|
1
|
Дз. Велісевіч
|
1
|
Дз. Верхаўцоў
|
1
|
Дз. Вус
|
1
|
Дз. Вярстак
|
1
|
Дарота Шчыт
|
1
|
Дарожнае будаўніцтва
|
1
|
Гісторыя літаратуры
|
1
|
Давыд Гарацыевіч Гінцбург
|
1
|
Д. Шапко
|
1
|
ДАІ УУС Гродзенскага аблвыканкама
|
1
|
ДД РФ
|
1
|
ДМБ, фільм
|
1
|
ДПІ-12
|
1
|
ДЮСШ № 3 (Пінск)
|
1
|
Да пабачэння, яр
|
1
|
Дабжынева Дужэ
|
1
|
Дабравешчанскі сабор (Ваўкавыск)
|
1
|
Дабранскі раён
|
1
|
Дабромысленская воласць
|
1
|
Дабшэвічы
|
1
|
Давыд Гарадзенскі, манета
|
1
|
Давыд Глінскі
|
1
|
Д. У. Шапко
|
1
|
Давыдзёнак
|
1
|
Давід Байі
|
1
|
Давід Галомб
|
1
|
Давід Пшапюрка
|
1
|
Давід Францкевіч-Радзімінскі
|
1
|
Давід Юрчанка
|
1
|
Дагестанская АССР
|
1
|
Дагестанцы
|
1
|
Дагматыка
|
1
|
Дажджы па ўсёй тэрыторыі
|
1
|
Дажынкі, фест
|
1
|
Дакументальны фільм
|
1
|
Далгашэй
|
1
|
Далгіх
|
1
|
Д. Фо
|
1
|
Д. Трэвана
|
1
|
Дальлаг
|
1
|
Д. Васэрман
|
1
|
Гісторыя медыцыны
|
1
|
Гіта Торкельдоцір
|
1
|
Гічыцкая воласць
|
1
|
Д. І. Валковіч
|
1
|
Д. І. Варац
|
1
|
Д. І. Кавалёў
|
1
|
Д. А. Копач
|
1
|
Д. А. Сілінскі
|
1
|
Д. Б. Ганусевіч
|
1
|
Д. В. Віцько
|
1
|
Д. В. Нячаеў
|
1
|
Д. Валковіч
|
1
|
Д. Варац
|
1
|
Д. Ганусевіч
|
1
|
Д. Трызна
|
1
|
Д. Глінскі
|
1
|
Д. Кавалёў
|
1
|
Д. Копач
|
1
|
Д. Л. Глінскі
|
1
|
Д. М. Карацінская
|
1
|
Д. М. Карбышаў
|
1
|
Д. Мышко
|
1
|
Д. Мілюцін
|
1
|
Д. Нячаеў
|
1
|
Д. Р. Мышко
|
1
|
Д. С. Ліхачоў
|
1
|
Д. С. Маркоўскі
|
1
|
Д. Сафінскі
|
1
|
Д. Сілінскі
|
1
|
Далькевічы
|
1
|
Дальняя вуліца (Ваўкавыск)
|
1
|
Дарожна-будаўнічы трэст № 6
|
1
|
Дарога M6
|
1
|
Данііл Дарошка
|
1
|
Данііл Карплюк
|
1
|
Данііл Куцапалаў
|
1
|
Данііл Саладоўнікаў
|
1
|
Дапаможны біскуп Гродзенскай дыяцэзіі
|
1
|
Дар'я Барысевіч
|
1
|
Дар'я Грукава
|
1
|
Дар'я Кучарава
|
1
|
Дар'я Цевелева
|
1
|
Дарабук
|
1
|
Дараў
|
1
|
Дарога M11
|
1
|
Дарога M146
|
1
|
Дарога M7
|
1
|
Даніэліс Разенхаус
|
1
|
Дарога Е85
|
1
|
Дарога Н521, Беларусь
|
1
|
Дарога Н6226
|
1
|
Дарога Р142
|
1
|
Дарога Р42
|
1
|
Дарога Р44
|
1
|
Дарога Р50
|
1
|
Дарога Р64
|
1
|
Дарога Р85
|
1
|
Дарога Р87
|
1
|
Дарога Р91
|
1
|
Дарога Р98, Беларусь
|
1
|
Дарога Р99
|
1
|
Дарожна-будаўнічае ўпраўленне № 18
|
1
|
Даніял Чарыўханаў
|
1
|
Даніэль Шульц
|
1
|
Дальняя вуліца (Ліда)
|
1
|
Данатар
|
1
|
Далінскі павет
|
1
|
Далістова
|
1
|
Дамаслаўскія
|
1
|
Дамброва (значэнні)
|
1
|
Дамшына
|
1
|
Дамінік Аляксандр Казаноўскі
|
1
|
Дамінік Корвін-Касакоўскі
|
1
|
Дамінік Савіцкі
|
1
|
Дамінік Ян Міхал Палубінскі
|
1
|
Дамініка Петранела з Тышкевічаў
|
1
|
Дамініканскі касцёл (Гродна)
|
1
|
Дамініканін
|
1
|
Дан, спорт
|
1
|
Данецкая філармонія
|
1
|
Даніэль Тарашчык
|
1
|
Данецкі нацыянальны медыцынскі ўніверсітэт
|
1
|
Данское дваранства
|
1
|
Данута Ганусевіч
|
1
|
Данута Кейстутаўна
|
1
|
Данута Мышко
|
1
|
Данута Міхайлаўна Блашкевіч
|
1
|
Данько
|
1
|
Даніел Стойкавіч
|
1
|
Даніель Альшына Бучынскі
|
1
|
Даніла
|
1
|
Даніла (князь астрожскі)
|
1
|
Даніла Валковіч
|
1
|
Даніла Сямёнавіч Курч
|
1
|
Данімістра Копаць
|
1
|
Горад Русне
|
1
|
Горад Гёкстэр
|
1
|
Г. Салянка
|
1
|
Ганна Ядвіга Сапега
|
1
|
Ганна Сапега
|
1
|
Ганна Собек
|
1
|
Ганна Соф'я Зяновіч
|
1
|
Ганна Схаластыка Хадкевіч
|
1
|
Ганна Тарла
|
1
|
Ганна Тэрэза з Летаваў
|
1
|
Ганна Уладзіміраўна Джумкова
|
1
|
Ганна Усеваладаўна
|
1
|
Ганна Францішка з Гнінскіх
|
1
|
Ганна Шаўнбергская
|
1
|
Ганна Шпак
|
1
|
Ганна Эйсмант
|
1
|
Ганна Ябланоўская
|
1
|
Ганна з Арэшкаў
|
1
|
Ганна Сакалоўская
|
1
|
Ганна з Беразоўскіх
|
1
|
Ганна з Быхаўцаў
|
1
|
Ганна з Бягінскіх
|
1
|
Ганна з Ванляраў
|
1
|
Ганна з Вітаноўскіх
|
1
|
Ганна з Галоўчынскіх
|
1
|
Ганна з Гарабурдаў
|
1
|
Ганна з Гастомскіх
|
1
|
Ганна з Грабоўскіх
|
1
|
Ганна з Дунін-Глушынскіх
|
1
|
Ганна з Камаеўскіх
|
1
|
Ганна з Канінскіх
|
1
|
Ганна з Касцюшкаў
|
1
|
Ганна з Катовічаў
|
1
|
Ганна Сангушка
|
1
|
Ганна Нацаўна
|
1
|
Ганна з Кляноўскіх
|
1
|
Ганна Аляксандраўна Хвойніцкая
|
1
|
Ганаровы прафесар Кембрыджскага ўніверсітэта
|
1
|
Ганаровый акадэмік Польскай акадэміі медыцынскіх навук
|
1
|
Гандбол на летніх Алімпійскіх гульнях 1992
|
1
|
Гандлёва-прамысловая палата БССР
|
1
|
Гандлёвая вуліца (Навагрудак)
|
1
|
Гандлёвая плошча, Навагрудак
|
1
|
Гандлёвыя рады, Гродна
|
1
|
Гандлёвыя рады, Ліпнішкі
|
1
|
Ганна Іванова
|
1
|
Ганна Альбінаўна Таўкун
|
1
|
Ганна Альжбета з Радзівілаў
|
1
|
Ганна Аляксандра Радзівіл
|
1
|
Ганна Аляксандраўна Бачкарова
|
1
|
Ганна Аўстрыячка
|
1
|
Ганна Мікалаеўна Давідовіч
|
1
|
Ганна Гадлеўская
|
1
|
Ганна Гайдэнштайн
|
1
|
Ганна Гародская
|
1
|
Ганна Дзмітрыеўна
|
1
|
Ганна Еўфрасіння з Хадкевічаў
|
1
|
Ганна Жарабцова-Андрэева
|
1
|
Ганна Казлова
|
1
|
Ганна Карлаўна фон Грэвенс
|
1
|
Ганна Кацярына з Глямбоцкіх
|
1
|
Ганна Кулініч
|
1
|
Ганна Люблінская
|
1
|
Ганна Лізавета Луіза Брандэнбург-Швецкая
|
1
|
Ганна Мар’янаўна Мацельская
|
1
|
Ганна Мсціслаўна
|
1
|
Ганна з Кезгайлаў
|
1
|
Ганна з Козел-Паклеўскіх
|
1
|
Ганаровы консул
|
1
|
Гарадзенскі сойм, 1631
|
1
|
Гарадзенская парадкавая камісія
|
1
|
Гарадзенскі маршалак
|
1
|
Гарадзенскі сейм, 1784
|
1
|
Гарадзенскі сойм, 1522
|
1
|
Гарадзенскі сойм, 1535
|
1
|
Гарадзенскі сойм, 1550
|
1
|
Гарадзенскі сойм, 1568
|
1
|
Гарадзенскі сойм, 1607
|
1
|
Гарадзенскі сойм, 1613
|
1
|
Гарадзенскі сойм, 1618
|
1
|
Гарадзенскі сойм, 1620
|
1
|
Гарадзенскі сойм, 1623
|
1
|
Гарадзенскі сойм, 1629
|
1
|
Гарадзенскі сойм, 1635
|
1
|
Гарадзенскае праваслаўнае брацтва
|
1
|
Гарадзенскі сойм, 1647
|
1
|
Гарадзецкі касцёл
|
1
|
Гарадзецкі раён (Ніжагародская вобласць)
|
1
|
Гарадзечненская воласць
|
1
|
Гарадзілаўка (Навагрудскі раён)
|
1
|
Гарадзішча (Слонімскі раён)
|
1
|
Гарадзішча (археалагічны аб’ект)
|
1
|
Гарадзішчанскі павет
|
1
|
Гараднічанка (значэнні)
|
1
|
Гараднічанка (скульптура)
|
1
|
Гараднічы ваўкавыскі
|
1
|
Гараднічы віленскі
|
1
|
Гараднічы старадубскі
|
1
|
Гарадок, Беластоцкі павет
|
1
|
Гарадзенская воласць
|
1
|
Гараджанін XVIII стагоддзя
|
1
|
Ганна з Копцяў
|
1
|
Ганна з Фрэдраў
|
1
|
Ганна з Красіцкіх
|
1
|
Ганна з Літвінскіх
|
1
|
Ганна з Млоцкіх
|
1
|
Ганна з Мірскіх
|
1
|
Ганна з Нарамоўскіх
|
1
|
Ганна з Патоцкіх
|
1
|
Ганна з Раздражэўскіх
|
1
|
Ганна з Ружыцкіх
|
1
|
Ганна з Саламярэцкіх
|
1
|
Ганна з Самбаржэцкіх
|
1
|
Ганна з Тышкевічаў
|
1
|
Ганна з Фальковічаў
|
1
|
Ганна з Францкевічаў-Радзімінскіх
|
1
|
Ганна са Статкевічаў
|
1
|
Гара Стражынае
|
1
|
Ганненскі кірмаш
|
1
|
Ганс Зэйдэман
|
1
|
Ганута
|
1
|
Ганчарны круг
|
1
|
Ганятычы
|
1
|
Гар а-Менухот
|
1
|
Гара Гедыміна
|
1
|
Гара Герцля
|
1
|
Гара Дэфьенс, Нью-Ёрк
|
1
|
Гара Замак, Карэліцкі раён
|
1
|
Гара Калпак
|
1
|
Гара Капліца
|
1
|
Гара Маяк, Зэльвенскі раён
|
1
|
Гара Пелікан
|
1
|
Ганаровы прафесар Калумбійскага ўніверсітэта
|
1
|
Ганаровы доктар Яўрэйскага ўніверсітэта ў Іерусаліме
|
1
|
Гарадская акруга горад Варонеж
|
1
|
Галаблеўшчына
|
1
|
ГК Цюрынгер
|
1
|
ГПІ-12
|
1
|
Габрыэль Гойскі
|
1
|
Габрыэль Сільніцкі
|
1
|
Габрыэль Тэнчынскі
|
1
|
Гагуа
|
1
|
Гаджы Зэйналабдзін Тагіеў
|
1
|
Гадзяцкая дамова
|
1
|
Газета.Ru
|
1
|
Газета «Дзень»
|
1
|
Газлер
|
1
|
Газойл
|
1
|
Гайдуліс
|
1
|
Галавінскія могілкі
|
1
|
ГК Сан-Хасэ
|
1
|
Галагурскі валун
|
1
|
Галасііўскі раён
|
1
|
Галатасарай (жаночы баскетбольны клуб)
|
1
|
Галаўны ўбор
|
1
|
Галеаца Марыя Сфорца
|
1
|
Галерэя «Тызенгаўз»
|
1
|
Галерэя «У Майстра»
|
1
|
Галомб
|
1
|
Галоскаў
|
1
|
Галоскіў
|
1
|
Галоўдзяржбудэкспертыза
|
1
|
Галоўка
|
1
|
Галоўнае аператыўнае кіраванне Генеральнага штаба Узброеных сіл Расійскай Федэрацыі
|
1
|
Галоўнае палітычнае кіраванне Савецкай арміі і Ваенна-марскога флота
|
1
|
ГК Трыр
|
1
|
ГК Рыйхімякі
|
1
|
Галоўнае ўпраўленне юстыцыі Мінскага гарвыканкама
|
1
|
ГАЗ
|
1
|
Г. Семянчук
|
1
|
Г. Сурмач
|
1
|
Г. У. Пальчык
|
1
|
Г. Ф. Савіцкая
|
1
|
Г. Х. Валовіч
|
1
|
Г. Хоміч
|
1
|
Г. Шагун
|
1
|
Г. Шумская
|
1
|
Г. Шчамялёва
|
1
|
Г. Эйсмант
|
1
|
Г. Ябланоўская
|
1
|
Г. Яскевіч
|
1
|
Гapa Пяроўка
|
1
|
ГАЗ-М20 «Пабеда»
|
1
|
ГК Мюльгайм-Кэрліх
|
1
|
ГК Азізіе Беледыесі
|
1
|
ГК Арашхаза
|
1
|
ГК Астровія Остраў Велькапольскі
|
1
|
ГК БДУФК-СКА
|
1
|
ГК Балатанфюрэд
|
1
|
ГК Бекесабай
|
1
|
ГК Вівэ Кельцы
|
1
|
ГК Гюстравер
|
1
|
ГК Данскія Казакі — ПФУ
|
1
|
ГК Дрэздэн
|
1
|
ГК Золінген
|
1
|
ГК Лентцынггаўзен
|
1
|
ГК Матор Запарожжа
|
1
|
ГК Муратпаша
|
1
|
Галоўнае разведвальнае ўпраўленне Міністэрства абароны СССР
|
1
|
Галоўнае ўпраўлення юстыцыі Мінскага гарвыканкама
|
1
|
Ганаровы доктар Універсітэта імя Бар-Ілана
|
1
|
Ганаровая грамата Міністэрства архітэктуры і будаўніцтва Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Ганаровая Грамата Савета Міністраў Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Ганаровая грамата БДУ
|
1
|
Ганаровая грамата Брэсцкага абласнога выканаўчага камітэта
|
1
|
Ганаровая грамата Брэсцкага аблвыканкама
|
1
|
Ганаровая грамата Вярхоўнага Савета Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Ганаровая грамата Віцебскага аблвыканкама
|
1
|
Ганаровая грамата Віцебскага гарадскога Савета дэпутатаў
|
1
|
Ганаровая грамата Гомельскага гарвыканкама
|
1
|
Ганаровая грамата Гродзенскага гарвыканкама
|
1
|
Ганаровая грамата Дзяржаўнага камітэта па навуцы і тэхналогіях Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Ганаровая грамата Магілёўскага абласнога выканаўчага камітэта
|
1
|
Ганаровая грамата Мінскага гарадскога выканаўчага камітэта
|
1
|
Ганаровая грамата Міністэрства антыманапольнага рэгулявання і гандлю Беларусі
|
1
|
Ганаровая грамата Міністэрства культуры Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Галіцкія ўніяцкія епіскапы
|
1
|
Ганаровая грамата Міністэрства спорту і турызму Беларусі
|
1
|
Ганаровая грамата Міністэрства спорту і турызму Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Ганаровая грамата Міністэрства энергетыкі Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Ганаровая грамата Міністэрства інфармацыі Беларусі
|
1
|
Ганаровая грамата Прэзідыума НАН Беларусі
|
1
|
Ганаровы будаўнік Беларусі
|
1
|
Ганаровы грамадзянін Дубровенскага раёна
|
1
|
Ганаровы грамадзянін Кракава
|
1
|
Ганаровы грамадзянін Мінска
|
1
|
Ганаровы грамадзянін Слуцка
|
1
|
Ганаровы грамадзянін Смаргоні
|
1
|
Ганаровы грамадзянін горада Гомеля
|
1
|
Ганаровы доктар Кіеўскага нацыянальнага ўніверсітэта імя Тараса Шаўчэнкі
|
1
|
Ганаровы доктар Люблінскага каталіцкага ўніверсітэта
|
1
|
Ганаровае грамадзянства
|
1
|
Галіцкае княства
|
1
|
Галоўная плошча (Кракаў)
|
1
|
Галівуд-Хілз (могілкі)
|
1
|
Галоўны Літоўскі Трыбунал
|
1
|
Галоўны архітэктар
|
1
|
Галоўны архітэктар Гомеля
|
1
|
Галоўны дырыжор
|
1
|
Галоўны ландшафтны архітэктар Гродна
|
1
|
Галоўны педагагічны інстытут
|
1
|
Галоўны эфір
|
1
|
Галоўны інжынер праекта
|
1
|
Галька (опера)
|
1
|
Гальшанская вуліца (Ашмяны)
|
1
|
Гальшка Кунцэвіч
|
1
|
Гальшка з Сапегаў
|
1
|
Галівуд-Хілз
|
1
|
Галіна Аляксееўна Дубавіцкая
|
1
|
Галіфакс (Вірджынія)
|
1
|
Галіна Аляксееўна Македон
|
1
|
Галіна Амяляшчык
|
1
|
Галіна Багдановіч
|
1
|
Галіна Зыранава
|
1
|
Галіна Казіміроўская
|
1
|
Галіна Лапатка
|
1
|
Галіна Паўлаўна Русак
|
1
|
Галіна Польскіх
|
1
|
Галіна Рыгораўна Драб
|
1
|
Галіна Станіславаўна Франюк
|
1
|
Галіна Сяргееўна Зялік
|
1
|
Галіна Шумская
|
1
|
Галіна з Сапегаў
|
1
|
Галінскія
|
1
|
Гарадская акруга Сямёнаўскі
|
1
|
Гарадская акруга горад Камсамольск-на-Амуры
|
1
|
Горад Бэкенхэм
|
1
|
Глеб Янушавіч Сапега
|
1
|
Герцаг Сілезіі
|
1
|
Герцаг дэ Блакаса
|
1
|
Герцагіня дэ Паліньяк
|
1
|
Герцаль Навагрудскі
|
1
|
Гета ў Гродзенскім раёне
|
1
|
Гета ў Міры
|
1
|
Гжэгаж Латушынскі
|
1
|
Глава (архітэктура)
|
1
|
Гладзор
|
1
|
Глеб
|
1
|
Глеб (князь ваўкавыскі)
|
1
|
Глеб Вяжэвіч
|
1
|
Глеб Сапега
|
1
|
Глебапокрыўныя расліны
|
1
|
Гертруда Аўстрыйская
|
1
|
Глембоцкія
|
1
|
Глорыя
|
1
|
Глос польскі
|
1
|
Глускае староства
|
1
|
Глуская цэнтральная раённая бальніца імя Заслужанага ўрача БССР А. С. Сямёнава
|
1
|
Глускі бернардзінскі кляштар
|
1
|
Глушынскія
|
1
|
Глыбоцкае педагагічнае вучылішча
|
1
|
Глэдыс Рут Дэвідсан
|
1
|
Глякоўскі
|
1
|
Гміна Індура, сельская
|
1
|
Гміна Адэльск
|
1
|
Гміна Азёры
|
1
|
Гміна Ваверка
|
1
|
Герхард Каўфман
|
1
|
Герой Украiны
|
1
|
Гміна Вольна
|
1
|
Герб Прус ІІІ
|
1
|
Герб «Палукоз»
|
1
|
Герб «Праўдзіц»
|
1
|
Герб «Прус ІІІ»
|
1
|
Герб «Рэйтан»
|
1
|
Герб «Самсон»
|
1
|
Герб «Солтан»
|
1
|
Герб «Хадкевіч»
|
1
|
Герб «Харытон»
|
1
|
Герб «Юдзіцкі»
|
1
|
Герб «Ясенчык»
|
1
|
Герб Геранён
|
1
|
Герб Дангель
|
1
|
Герб Крэва
|
1
|
Герба Іўя
|
1
|
Германія пад акупацыяй саюзнікаў
|
1
|
Герберскія
|
1
|
Гербы адміністрацыйна-тэрытарыяльных адзінак Брэсцкай вобласці
|
1
|
Гербы адміністрацыйна-тэрытарыяльных адзінак Віцебскай вобласці
|
1
|
Гербы адміністрацыйна-тэрытарыяльных адзінак Гомельскай вобласці
|
1
|
Гербы адміністрацыйна-тэрытарыяльных адзінак Магілёўскай вобласці
|
1
|
Гербы адміністрацыйна-тэрытарыяльных адзінак Мінска
|
1
|
Гербы адміністрацыйна-тэрытарыяльных адзінак Мінскай вобласці
|
1
|
Герліцкі музычны тэатр
|
1
|
Герман II
|
1
|
Герман Загорскі
|
1
|
Герман Палічэйка
|
1
|
Германскі калегіум
|
1
|
Германішскі валун-1
|
1
|
Германішскі валун-2
|
1
|
Гміна Валавічоўцы
|
1
|
Гміна Вялікая Бераставіца
|
1
|
Герб «Мнішак»
|
1
|
Гомельская гарадская клінічная бальніца № 3
|
1
|
Год здзяйсненняў
|
1
|
Года
|
1
|
Годвін Уэсэкскі
|
1
|
Годен к нестроевой
|
1
|
Годна (кампанія)
|
1
|
Годэль Гольдберг
|
1
|
Гожанка
|
1
|
Гожаў (жаночы баскетбольны клуб)
|
1
|
Голец
|
1
|
Голос грамадзянiна
|
1
|
Гоман (газета)
|
1
|
Гомельпраект
|
1
|
Гомельсельбудпраект
|
1
|
Гомельскі абласны клінічны кардыялагічны дыспансер
|
1
|
Гнездава
|
1
|
Гомельскі абласны краязнаўчы музей
|
1
|
Гомельскі гарвыканкам
|
1
|
Гомельскі дзяржаўны мастацкі каледж
|
1
|
Гомельскі дзяржаўны педагагічны каледж імя Л. С. Выгоцкага
|
1
|
Гомельскі заатэхнікум
|
1
|
Гомельскі палітэхнікум
|
1
|
Гомельскі педагагічны тэхнікум
|
1
|
Гомельскі філіял Белдзяржпраекта
|
1
|
Гомельскі філіял інстытута «Белдзіпрагандаль»
|
1
|
Гомельскі філіял інстытута «Белкалгаспраект»
|
1
|
Гомельскія праектныя майстэрні Белдзіпрагандлю
|
1
|
Гонка да ракі Дан
|
1
|
Горад Асцер
|
1
|
Горад Браўнау, Швейцарыя
|
1
|
Гога Гагнідзэ
|
1
|
Гміна Ялаўка
|
1
|
Гміна Вялікія Эйсманты
|
1
|
Гміна Лугамавічы
|
1
|
Гміна Галынка, Аўгустоўскі павет
|
1
|
Гміна Гарадок
|
1
|
Гміна Горніца
|
1
|
Гміна Гудзевічы
|
1
|
Гміна Дзярэчын
|
1
|
Гміна Жалудок
|
1
|
Гміна Жыдомля
|
1
|
Гміна Заблаць
|
1
|
Гміна Здзецел
|
1
|
Гміна Каменец Літоўскі
|
1
|
Гміна Косічы
|
1
|
Гміна Кошалева
|
1
|
Гміна Лахва
|
1
|
Гміна Лунна
|
1
|
Гміна Шыдловічы
|
1
|
Гміна Лыскаў
|
1
|
Гміна Макішкі
|
1
|
Гміна Масаляны
|
1
|
Гміна Масева
|
1
|
Гміна Мыта
|
1
|
Гміна Паляны
|
1
|
Гміна Пачапаў
|
1
|
Гміна Празарокі
|
1
|
Гміна Ружана
|
1
|
Гміна Скідзель
|
1
|
Гміна Смаргонь
|
1
|
Гміна Сноў
|
1
|
Гміна Трабы
|
1
|
Гміна Цырын
|
1
|
Герб «Окша»
|
1
|
Герб «Масальскі»
|
1
|
Гарадская карона
|
1
|
Геллер
|
1
|
Гвінеўшчына
|
1
|
Гданьскае ваяводства
|
1
|
Гданьская архідыяцэзія
|
1
|
Гдоўскі крэмль
|
1
|
Гдыньскі стыль
|
1
|
Геалагічнае агаленне
|
1
|
Геалагічная вуліца (Ліда)
|
1
|
Геалагічная служба
|
1
|
Геалагічны кангламерат, Каўпакі
|
1
|
Геаметрычны арнамент
|
1
|
Гедэйшышкі
|
1
|
Гедэон Аляксандр Халецкі
|
1
|
Гедэон Яленскі
|
1
|
Геліёграф (тэлеграф)
|
1
|
Гаўя (маёнтак)
|
1
|
Гематолаг
|
1
|
Генавефа з Пуслоўскіх
|
1
|
Генадзь Іосіфавіч Барысюк
|
1
|
Генадзь Іосіфавіч Вайцяхоўскі
|
1
|
Генадзь Абухаў
|
1
|
Генадзь Аляксандравіч Уласьеў
|
1
|
Генадзь Барысавіч Таламанаў
|
1
|
Генадзь Верхаводкін
|
1
|
Генадзь Віктаравіч Залеўскі
|
1
|
Генадзь Канстанцінавіч Мачульскі
|
1
|
Генадзь Мардас
|
1
|
Генадзь Мармыш
|
1
|
Генадзь Обухаў
|
1
|
Генадзь Паўлавіч Бычко
|
1
|
Гвардыян
|
1
|
Гаўрыіл Станіслававіч Здановіч
|
1
|
Генадзь Фёдаравіч Шпалікаў
|
1
|
Гарнізонныя могілкі ў Гданьску
|
1
|
Гарадская клінічная бальніца хуткай медыцынскай дапамогі (Гродна)
|
1
|
Гарадская клінічная бальніца № 4 г. Гродна
|
1
|
Гарадская легенда
|
1
|
Гарадскі галава
|
1
|
Гарадскія могілкі (Гродна)
|
1
|
Гарачая душа
|
1
|
Гарбарня
|
1
|
Гарбарства
|
1
|
Гарбова
|
1
|
Гардзееўцы
|
1
|
Гармонік
|
1
|
Гарнастаішкі
|
1
|
Гарні (значэнні)
|
1
|
Гарызонт, археалогія
|
1
|
Гаўрыла Тышковіч
|
1
|
Гарэлаўка
|
1
|
Гарэлаўка (Курская вобласць)
|
1
|
Гаспадарчыя пабудовы
|
1
|
Гаспадыня
|
1
|
Гаспадыня (часопіс)
|
1
|
Гаспадыня гасцініцы (п’еса)
|
1
|
Гаспар Ганароўскі
|
1
|
Гастомскія
|
1
|
Гастролі
|
1
|
Гасцініца Нёман (Гродна)
|
1
|
Гатычныя скляпенні
|
1
|
Гацілаў
|
1
|
Гаўе
|
1
|
Гаўптвахта
|
1
|
Генадзь Рылоў
|
1
|
Генадзь Шыманоўскі
|
1
|
Герб «Мандросткі»
|
1
|
Геранім Сяняўскі
|
1
|
Георгіеўскі касцёл, Граўжышкі
|
1
|
Георгій Ісаакавіч Яфрэмаў
|
1
|
Георгій Грынкевіч
|
1
|
Георгій Дубікоўскі
|
1
|
Георгій Канстанцінавіч Гумілеўскі
|
1
|
Георгій Кулага
|
1
|
Георгій Міхайлавіч Грыбаў
|
1
|
Георгій Нацэўскі
|
1
|
Георгій Татарашвілі
|
1
|
Геранім Гастомскі
|
1
|
Геранім Казімір Кеневіч
|
1
|
Геранім Міхал Гарабурда
|
1
|
Геранім Пузына
|
1
|
Геранім Уніхоўскі
|
1
|
Георг Форстэр
|
1
|
Гераніму Карыцкі
|
1
|
Герб "Сякера"
|
1
|
Герб «Байбуза»
|
1
|
Герб «Буйвал I»
|
1
|
Герб «Буйвал І»
|
1
|
Герб «Букраба» зменены
|
1
|
Герб «Вага»
|
1
|
Герб «Граблі»
|
1
|
Герб «Грыф з мячом»
|
1
|
Герб «Драгаслаў»
|
1
|
Герб «Драгослаў»
|
1
|
Герб «Друцк» зменены
|
1
|
Герб «Корсак»
|
1
|
Герб «Кошбак»
|
1
|
Георг Хорн
|
1
|
Георг Сабінус
|
1
|
Генадзь Яўгеніюшавіч Несцер
|
1
|
Генеральны стражнік войска ВКЛ
|
1
|
Генадзій Феліксавіч Дзенюш
|
1
|
Генерал-кватэрмайстар
|
1
|
Генерал-паручнік
|
1
|
Генерал брані
|
1
|
Генерал броні
|
1
|
Генерал дывізіі
|
1
|
Генеральнае консульства Польшчы ў Гродне
|
1
|
Генеральная федэрацыя працы
|
1
|
Генеральны план Гомеля
|
1
|
Генеральны план Магілёва
|
1
|
Генеральны план Мінска
|
1
|
Генеральны пракуратар
|
1
|
Генеральны сеймік
|
1
|
Генеральны інспектар
|
1
|
Георг Бенедыкт Альгіві
|
1
|
Генплан Брэста
|
1
|
Генплан Мінска
|
1
|
Генрык Генела
|
1
|
Генрык Геншынскі
|
1
|
Генрык Дэмбінскі
|
1
|
Генрык Зубаль
|
1
|
Генрык Свянтэцкі
|
1
|
Генрык Эвальд Фелькерзамб
|
1
|
Генрык Ямант
|
1
|
Генрых Валяр’янавіч Мыслівец
|
1
|
Генрых Генрыхавіч Барановіч
|
1
|
Генрых Мюгельн
|
1
|
Генрыэта Катарына Насау-Аранская
|
1
|
Генуэзскія калоніі
|
1
|
26520
|