Wanted |
Title
|
57
|
Акруга Бялград
|
29
|
Новыя могілкі
|
19
|
Сербскае навуковае таварыства
|
12
|
Стэфан Першавенчаны
|
12
|
Стэфан Ураш II Мілуцін
|
12
|
Ethnologue.com
|
11
|
Юрыдычны факультэт Бялградскага ўніверсітэта
|
11
|
Хамоўнікі
|
10
|
Кубак Сербіі па футболе
|
10
|
Рашская акруга
|
9
|
Замежны член Лонданскага каралеўскага таварыства
|
9
|
Абшчына Нові-Сад
|
9
|
ФК ОФК Бялград
|
9
|
Філасофскі факультэт Бялградскага ўніверсітэта
|
9
|
Саюз пісьменнікаў Сербіі
|
9
|
Срэмская акруга
|
9
|
Анастасія Сербская
|
9
|
ФК Ягодзіна
|
8
|
ФК Слабада Ужыцэ
|
8
|
ФК Пролетар Нові-Сад
|
7
|
ФК Металац Горні Міланавац
|
7
|
Зборная Сербіі па футболе U-19
|
7
|
Паўднёва-Бацкая акруга
|
7
|
Факультэт мастацтваў Карлавага ўніверсітэта ў Празе
|
7
|
Зборная Сербіі па футболе U-21
|
7
|
Аляксандр Абрэнавіч
|
7
|
Прэмія часопіса НИН
|
7
|
Гісторыка-філалагічны факультэт Маскоўскага ўніверсітэта
|
7
|
Георгій Бранкавіч
|
7
|
Ібар
|
7
|
Тапола
|
7
|
Сусветны атлас моўных структур
|
7
|
Абшчына Нові-Пазар
|
6
|
Шумадыйская акруга
|
6
|
Црвена Звезда
|
6
|
Чэмпіянат Сербіі па футболе
|
6
|
Абшчына Панчава
|
6
|
ФК Хайдук Кула
|
6
|
Ступені захаванасці моў
|
6
|
Брытанская армія
|
6
|
Завіда
|
6
|
Ганна Дандала
|
5
|
Польскае навуковае таварыства ў Львове
|
5
|
Таварыства сербскай славеснасці
|
5
|
Грэчаскае філалагічнае таварыства Канстанцінопаля
|
5
|
Заходняя Марава
|
5
|
Акадэмія надпісаў і прыгожай славеснасці
|
5
|
Еўрапейская акадэмія
|
5
|
Баварская акадэмія прыгожых мастацтваў
|
5
|
Джурадж Бранкавіч
|
5
|
Юніёрская зборная Сербіі па футболе
|
5
|
ФК Земун
|
5
|
ФК Рад
|
5
|
Сабор Святога Міхаіла
|
5
|
Бялградскі пашалык
|
5
|
Юрый Бранкавіч
|
5
|
Акадэмік АН СССР
|
5
|
Міхаіл Абрэнавіч
|
5
|
ФК Калубара
|
5
|
ФК Смедарава
|
5
|
Дэмакратычная партыя
|
5
|
Вышаслаў
|
5
|
ФК ОФК
|
5
|
Каралеўскі маўзалей у Аплянаке
|
5
|
Стэфан Ураш III Дзечанскі
|
5
|
Аляксандр Карагеоргіевіч, князь Сербіі
|
5
|
2-я армія (Сербія)
|
5
|
Ураш I Вуканавіч
|
5
|
Абшчына Срэмска-Мітравіца
|
5
|
Косаўска-Мітравіцкая акруга
|
5
|
Абшчына Тапола
|
5
|
Абшчына Чачак
|
5
|
Ганаровы доктар МДІМА
|
5
|
Радамір Путнік
|
4
|
Абшчына Ірыг
|
4
|
Жаночая зборная Сербіі па баскетболе
|
4
|
Alexander Karađorđević, Prince of Serbia
|
4
|
Бранічаўская акруга
|
4
|
Хвалімір II
|
4
|
Jelena Petrović
|
4
|
Старшыня Народнай скупшчыны Сербіі
|
4
|
Вукаварска-Срэмская жупанія
|
4
|
ФК Доньі Срэм
|
4
|
Помараўская акруга
|
4
|
Лазар Бранкавіч
|
4
|
Медаль Альберта
|
4
|
Абшчына Косаўска-Мітравіца
|
4
|
Камароўскія пасялковыя могілкі
|
4
|
Доктарская ступень
|
4
|
Абшчына Шабац
|
4
|
Старшыня Арганізацыі афрыканскага адзінства
|
4
|
ФК Будучнаст Падгорыца
|
4
|
Абшчына Субаціца
|
4
|
Паўднёва-Усходняя Англія
|
4
|
ФК Бачка Бачка-Паланка
|
4
|
Мужчынская зборная Сербіі па гандболе
|
4
|
Абшчына Ужыцэ
|
4
|
Чэхаславацкія легіёны
|
4
|
ТАСС
|
4
|
Першая Бялградская гімназія
|
4
|
Dis prize
|
4
|
Альфрэд Саксен-Кобург-Гоцкі
|
4
|
Расінская акруга
|
4
|
Віндзар і Мэйдэнхэд
|
4
|
Дэспат
|
4
|
Марыя Тэртэр
|
4
|
Член Брытанскай акадэміі
|
4
|
Gymnasium of Karlovci
|
4
|
Кіра Марыя Асеніна
|
4
|
3-я армія (Сербія)
|
4
|
Спартак Субаціца
|
4
|
Мірагай
|
4
|
Амерыканская акадэмія мастацтваў і літаратуры
|
4
|
Узброеныя сілы Балгарыі
|
4
|
Ана Тэртэр
|
4
|
Косава, гістарычная вобласць
|
4
|
ФК Мачва Шабац
|
4
|
1-я армія (Балгарыя)
|
4
|
Альберт Саксен-Кобург-Гоцкі
|
4
|
Спіс правадзейных членаў АН СССР
|
4
|
Ганаровы грамадзянін Прагі
|
4
|
Зборная Сербіі па футболе U-17
|
4
|
Сінгідунум
|
4
|
Зборная Сербіі па гандболе
|
4
|
Ганаровы доктар Заграбскага ўніверсітэта
|
4
|
ФК Тэлеоптык
|
4
|
Gornji Grad–Medveščak
|
4
|
Град Ніш
|
4
|
Мара Лазаравіч Бранкавіч
|
4
|
Багаслоўскі факультэт Бялградскага ўніверсітэта
|
4
|
Кавалер Вялікага крыжа, дэкараванага Вялікай стужкай ордэна «За заслугі перад Італьянскай Рэспублікай»
|
4
|
Ягодзіна
|
4
|
Матэматычны інстытут імя У. А. Сцяклова РАН
|
4
|
Марыя, прынцэса Румыніі
|
4
|
Лозніца
|
3
|
Срэбраніца
|
3
|
Дарданцы
|
3
|
ФК Ліепая
|
3
|
ФК Злацібар Чаеціна
|
3
|
Смедараўская крэпасць
|
3
|
World War II in Yugoslavia
|
3
|
Джордж Мілн
|
3
|
ФК Лугана
|
3
|
Ваенныя злачынствы
|
3
|
Падунайская акруга
|
3
|
Шыбенска-Кнінская жупанія
|
3
|
August von Senarclens de Grancy
|
3
|
Іван Гошняк
|
3
|
Шціп
|
3
|
Шумадыя і Помараўе
|
3
|
Yevrem Nenadovich
|
3
|
Дацкая каралеўская акадэмія навук
|
3
|
Павел Мікалаевіч Мілюкоў
|
3
|
Намеснік прэм’ер-міністра Сербіі
|
3
|
Заечарская акруга
|
3
|
Dickson Prize in Medicine
|
3
|
Claudia Crispina
|
3
|
Трэбіне
|
3
|
Турынская акадэмія навук
|
3
|
Горад Печ, Сербія
|
3
|
Dmitar Nemanjić
|
3
|
Тыф
|
3
|
Тэадора Смілец Балгарская
|
3
|
Тэніс на летніх Алімпійскіх гульнях
|
3
|
Princess Zorka of Montenegro
|
3
|
Гепіды
|
3
|
Ганаровы доктар Мадрыдскага ўніверсітэта Камплутэнсэ
|
3
|
Princess Josephine of Baden
|
3
|
Міністэрства замежных спраў Расійскай імперыі
|
3
|
У бяспецы
|
3
|
УМОРА
|
3
|
Prince Friedrich of Hesse-Kassel
|
3
|
Людвіг II Гесэн-Дармштацкі
|
3
|
Злацібарская акруга
|
3
|
Генерал броні
|
3
|
Persida Nenadović
|
3
|
Цітава-Ужыцэ
|
3
|
Ганаровы доктар Масарыкава ўніверсітэта
|
3
|
Нацыянальная Зала славы вынаходнікаў
|
3
|
Канстанцін Пятровіч Пабеданосцаў
|
3
|
Камуністычная партыя Югаславіі
|
3
|
Вук Лазаравіч
|
3
|
Шарлота Мекленбург-Стрэліцкая
|
3
|
Ордэн Высакароднай Бухары
|
3
|
Моладзевая зборная Чарнагорыі па футболе
|
3
|
Хіландар
|
3
|
ФК Бяжанія
|
3
|
Леапольд Гогенцолерн-Зігмарынген
|
3
|
Нішаўская акруга
|
3
|
Камітат, адміністрацыйная адзінка
|
3
|
Супольнасць Кралева
|
3
|
Ганаровы доктар Афінскага ўніверсітэта
|
3
|
Сцёпа Сцяпанавіч
|
3
|
Вінаграды
|
3
|
Калубарская акруга
|
3
|
Meša Selimović Prize
|
3
|
Захарый Перваслаўлевіч
|
3
|
Statuette of Joakim Vujić
|
3
|
Caroline of Nassau-Usingen
|
3
|
Сіпахі
|
3
|
ФК Інджыя
|
3
|
Мікалаеўскае кавалерыйскае вучылішча
|
3
|
Вікторыя Саксен-Кобург-Заальфельдская
|
3
|
Эдуард Аўгуст, герцаг Кенцкі
|
3
|
Міхаіл III Абрэнавіч
|
3
|
Авала
|
3
|
Сава Сербскі
|
3
|
ФК Сінджаліч Бялград
|
3
|
ФК Сьён
|
3
|
Драгамір
|
3
|
Бач-Бодраг
|
3
|
Польская акадэмія ведаў
|
3
|
Польскае народазнаўчае таварыства
|
3
|
Познаньскае таварыства сяброў навук
|
3
|
Подрыньска-калубарская міжабшчынная рэгіянальная супольнасць
|
3
|
Драга Абрэнавіч
|
3
|
Рэформа рускай арфаграфіі 1918 года
|
3
|
ФК Спартак Злацібар Вода
|
3
|
Медаль Гельмгольца
|
3
|
Саюз кампазітараў СССР
|
3
|
Абшчына Сомбар
|
3
|
Абшчына Пажаравац
|
3
|
Медаль Дэві
|
3
|
Абшчына Лескавац
|
3
|
Абшчына Крагуевац
|
3
|
Абшчына Земун
|
3
|
Кубак Хопмана
|
3
|
Рэктар
|
3
|
Манастыр Мілешава
|
3
|
Янкавіч
|
3
|
Марыя II
|
3
|
Марыя Аляксандраўна
|
3
|
Амалія Гесэн-Дармштацкая
|
3
|
Антонія Марыя Партугальская
|
3
|
Марыя Асеніна Балгарская
|
3
|
Прэмія імя Джавахарлала Нэру
|
3
|
Кралева, Сербія
|
3
|
Прэмія Паўле Вуйсіча
|
3
|
Марыя Палеолаг
|
3
|
Рацімір
|
3
|
Акадэмія ведаў
|
3
|
Марыя Эдынбургская
|
3
|
Атлас моў свету, які знаходзяцца пад пагрозай знікнення
|
3
|
Якаў Светаслаў
|
3
|
Алена Балгарская
|
3
|
Аўгуста-Караліна Ройс цу Эберсдорф
|
3
|
Другая англа-бурская вайна
|
3
|
Ябланіцкая акруга
|
3
|
Драфт НБА
|
3
|
Акадэмія маральных і палітычных навук
|
3
|
Філалагічны факультэт Бялградскага ўніверсітэта
|
3
|
Драган Джылас
|
3
|
Абвяшчэнне незалежнасці Косава
|
3
|
Жывоін Мішыч
|
3
|
Паўле Бранавіч
|
3
|
Бітва пры Мохачы, 1526
|
3
|
Сен-Сір
|
3
|
Бунеўцы
|
3
|
Паўднёва-Банацкая акруга
|
3
|
Дзяржаўная дума Расійскай імперыі
|
3
|
Патрон спецыяльнай ваеннай школы Сен-Сір
|
3
|
Жываін Мішыч
|
3
|
Парыжскі інстытут палітычных даследаванняў
|
3
|
Ірына Кантакузіна
|
3
|
Паўночна-Бацкая акруга
|
3
|
Francis, Duke of Saxe-Coburg-Saalfeld
|
2
|
ФК Мускрон-Перувельз
|
2
|
Honorary doctor of the University of St Andrews
|
2
|
Honorary doctorate of the Autonomous University of Madrid
|
2
|
Nebojša Stefanović
|
2
|
Nebojša Čović
|
2
|
ФК Локерэн
|
2
|
Honorary citizenship of České Budějovice
|
2
|
Honorary citizenship of Třebíč
|
2
|
ФК Эносіс Неон Паралімні
|
2
|
House of Flowers
|
2
|
ФК Напрэдак
|
2
|
Горная артылерыя
|
2
|
ФК Лозніца
|
2
|
Механіка-матэматычны факультэт МДУ
|
2
|
Косаўска-Мітровіца
|
2
|
Monastic community of Mount Athos
|
2
|
Градзішка
|
2
|
Другая Санкт-Пецярбургская гімназія
|
2
|
ФК Нові-Сад
|
2
|
ФК ЧСК Півара
|
2
|
NEWSru
|
2
|
National Theatre in Subotica
|
2
|
Маскоўскі ўніверсітэцкі шляхетны пансіён
|
2
|
Горнічава
|
2
|
Мікалай Мікалаевіч Обручаў
|
2
|
Дукля (дзяржава)
|
2
|
Горныя войскі
|
2
|
Уране
|
2
|
House of Hohenzollern-Sigmaringen (Romania)
|
2
|
Krušedol monastery
|
2
|
Дыякрытычны знак
|
2
|
Фарадэеўская лекцыя
|
2
|
Уладзін
|
2
|
Дэмакратычная апазіцыя Сербіі
|
2
|
Мовы Венгрыі
|
2
|
Фердынанд I, цар балгарскі
|
2
|
Фердынанд Альбрэхт II Браўншвейг-Вольфенбютэльскі
|
2
|
Улатка Вукавіч
|
2
|
Уласцімір Джорджавіч
|
2
|
Марыя Адэлаіда Кембрыджская
|
2
|
King George VI Memorial Chapel
|
2
|
Міфалагічны жывапіс
|
2
|
Kosovo Field
|
2
|
People's Radical Party
|
2
|
Дэмакратычная федэратыўная Югаславія
|
2
|
Heinrich XXIX, Count of Reuss-Ebersdorf
|
2
|
Petar Vukotić
|
2
|
Георгій Аляксандравіч
|
2
|
Krušedol Selo
|
2
|
Nicholas Ivanovich
|
2
|
Марыя Леапальдзіна Аўстрыйская
|
2
|
Фаркашрэці
|
2
|
Горад Лозніца, Сербія
|
2
|
ФК Младаст Нові-Сад
|
2
|
ФК Хімкі
|
2
|
Феадора Камніна
|
2
|
Горад Ковін
|
2
|
Андронік Дука Каматыр
|
2
|
Henriette of Nassau-Weilburg
|
2
|
Міністр замежных спраў Сербіі
|
2
|
ФК Мехелен
|
2
|
Герб Ваяводзіны
|
2
|
ФК Металург Данецк
|
2
|
Герб Бялграда
|
2
|
Фельетон
|
2
|
Henry XXIV, Count of Reuss-Ebersdorf
|
2
|
Mladen Milovanović
|
2
|
ФК К’яса
|
2
|
KK Igokea
|
2
|
ФК Звіезда 09
|
2
|
Гісторыя мастацтваў
|
2
|
ФК Раднічкі Сомбар
|
2
|
ФК Жэтысу Талдыкарган
|
2
|
Jakov Nenadović
|
2
|
Гісторыя Югаславіі
|
2
|
ФК Раднічкі Пірат
|
2
|
Дзённік
|
2
|
ФК Севайна
|
2
|
Медаль Бенджаміна Франкліна
|
2
|
ФК Борча
|
2
|
ФК Раднічкі Абрэнавац
|
2
|
Мужчынская зборная Сербіі і Чарнагорыі па гандболе
|
2
|
ФК Борац Баня-Лука
|
2
|
Мовы Румыніі
|
2
|
Моравіцкая акруга
|
2
|
ФК Гаверла Ужгарад
|
2
|
ФК Рад Бялград
|
2
|
Медаль Франкліна
|
2
|
Jelena Vojvodić
|
2
|
ФК Рыга
|
2
|
ФК Дэчыч Тузі
|
2
|
Данскія могілкі
|
2
|
Мовы Чэхіі
|
2
|
Jelena Balšić (Lazarević)
|
2
|
Louis I, Grand Duke of Hesse
|
2
|
Доктар права
|
2
|
ФК Санкт-Гален
|
2
|
Мокраняц
|
2
|
Медаль Прыстлі
|
2
|
László Rhédey de Kis-Rhéde
|
2
|
ФК Гонвед
|
2
|
Моладзевая зборная Сербіі па футболе
|
2
|
Libertyville
|
2
|
Гісторыка-філалагічны факультэт Санкт-Пецярбургскага ўніверсітэта
|
2
|
Mladen
|
2
|
ФК Паліч
|
2
|
Міжнародная акадэмія гісторыі навукі
|
2
|
ФК Абіліч
|
2
|
Драгуцін Дзмітрыевіч
|
2
|
Дзяржава Рашка
|
2
|
ФК Істыклол Душанбэ
|
2
|
Мачванская акруга
|
2
|
ФК Хапаэль Тэль-Авіў
|
2
|
Драгана Сербская
|
2
|
Milena of Montenegro
|
2
|
Imperial Society for the Encouragement of the Arts
|
2
|
Мовы Харватыі
|
2
|
Грыгур Бранкавіч
|
2
|
Грыгорый Камацір
|
2
|
Mirko Petrović-Njegoš
|
2
|
ФК Адзінства Уб
|
2
|
Irene Komnene Laskarina Branaina
|
2
|
Мовы Польшчы
|
2
|
ФК Портсмут
|
2
|
ФК Срэм Срэмска-Мітравіца
|
2
|
Jovan Jovanović Zmaj Gymnasium (Novi Sad)
|
2
|
ФК Кайрат Алматы
|
2
|
ФК Алімпія Любляна
|
2
|
ФК Альтах
|
2
|
Мятохія
|
2
|
ФК Макабі Нетанія
|
2
|
Irig
|
2
|
ФК Тараз
|
2
|
ФК Александрыя
|
2
|
ФК Акжайык
|
2
|
ФК Тузла Сіці
|
2
|
Джакавіца
|
2
|
Гусле
|
2
|
Konstantinos Palaiologos
|
2
|
Sophie Antoinette of Brunswick-Wolfenbüttel
|
2
|
Гатылузіа
|
2
|
Абшчына Градзішка
|
2
|
Паўднёвамараўская міжабшчынная рэгіянальная супольнасць
|
2
|
Паўлаўскае ваеннае вучылішча
|
2
|
Брчко
|
2
|
Бромптанскія могілкі
|
2
|
Броз
|
2
|
Брнча
|
2
|
Абдулкерым-паша
|
2
|
Першая Санкт-Пецярбургская класічная гімназія
|
2
|
Сельскае грамадства
|
2
|
Абшчына Бечай
|
2
|
Абшчына Валева
|
2
|
Абшчына Джакавіца
|
2
|
Бярдзічаўскі павет
|
2
|
Петар Боявіч
|
2
|
Абшчына Зрэнянін
|
2
|
Абшчына Крушавац
|
2
|
Борская акруга
|
2
|
Петрыслаў
|
2
|
Абшчына Падгорыца
|
2
|
Абшчына Стары-Град
|
2
|
Саюз за Сербію
|
2
|
Абшчына Трэбіне
|
2
|
Сацыялістычная рэспубліка Сербія
|
2
|
Аб’яднаная апазіцыя Сербіі
|
2
|
Адваротны бок Месяца
|
2
|
Сербскае княства
|
2
|
Бястужаўскія курсы
|
2
|
Саксонская акадэмія навук
|
2
|
Бітва пры Равінэ
|
2
|
Панатынаікос
|
2
|
Панаёціс Дангліс
|
2
|
Славяне-мусульмане
|
2
|
Панчычаў Врх
|
2
|
Славонскі Брод
|
2
|
Імператар Індыі
|
2
|
Імператарскае Рускае археалагічнае таварыства
|
2
|
Імператарскі Дэрпцкі ўніверсітэт
|
2
|
Парламенцкія выбары ў Сербіі, 2008
|
2
|
Скопскі рэгіён
|
2
|
Скардзіскі
|
2
|
Партрэтны жывапіс
|
2
|
Білеча
|
2
|
Партыйны лідар
|
2
|
Інстытут археалогіі РАН
|
2
|
Інстытут гісторыі АН СССР
|
2
|
Сербы ў Босніі і Герцагавіне
|
2
|
Парыжская медыцынская акадэмія
|
2
|
Сербскі перпер
|
2
|
Сербскі патрыярх
|
2
|
Патрыярх Сербскі
|
2
|
Сербская суперліга
|
2
|
Сербская лявіца (2015)
|
2
|
Сербская каралеўская акадэмія
|
2
|
Сербская акадэмія навук
|
2
|
Белая эміграцыя
|
2
|
Порт-Артур
|
2
|
Ваенна-тэхнічная акадэмія
|
2
|
Прэмія Марселя Бенуа
|
2
|
Аляксандр Іванавіч Нялідаў
|
2
|
Арыс Салонікі
|
2
|
Расійская дзяржаўная бібліятэка
|
2
|
Расійская акадэмія навук (1917—1925)
|
2
|
Прэм'ер-міністр Югаславіі
|
2
|
Прэмія Амерыканскага хімічнага таварыства ў галіне чыстай хіміі
|
2
|
Аляксандр Карагеоргіевіч, кронпрынц Югаславіі
|
2
|
Прэмія Гердэра
|
2
|
Прэмія Кіёта ў галіне мастацтваў і філасофіі
|
2
|
Прэмія Леоні Сонінг
|
2
|
Армія Асманскай імперыі
|
2
|
Аляксееўскае ваеннае вучылішча
|
2
|
Прыродны камень
|
2
|
Прэмія Эразма
|
2
|
Прэмія стагоддзя
|
2
|
Алівера Дэспіна
|
2
|
Антуанета Амалія Браўншвейг-Вольфенбютэльская
|
2
|
Прэм’ер-міністр Косава
|
2
|
Пушкінскі Дом
|
2
|
Амерыканскае антыкварнае таварыства
|
2
|
Амерыканская акадэмія медыевістыкі
|
2
|
Пчыньская акруга
|
2
|
РМУ Банавічы
|
2
|
Англа-Егіпецкі Судан
|
2
|
Ангорская бітва
|
2
|
Прэзідыум СФРЮ
|
2
|
Асноўныя дзяржаўныя законы Расійскай імперыі
|
2
|
Порта
|
2
|
Акадэмія мастацтваў ГДР
|
2
|
Портсмуцкі мірны дагавор
|
2
|
Саваў
|
2
|
Барыслаў Стэфановіч
|
2
|
Сабор Святога Міхаіла (Бялград)
|
2
|
Баранья
|
2
|
Адміністрацыйная акруга Брусель-Сталіца
|
2
|
Балканская Федэрацыя
|
2
|
Адольф Гіёма
|
2
|
Рэлігійны жывапіс
|
2
|
Рэгіёны Сербіі
|
2
|
Акадэмік РАН
|
2
|
Акадэмія Генеральнага штаба
|
2
|
Акадэмія медыцынскіх навук СССР
|
2
|
Род Гарчаковых
|
2
|
Аўтаномны край
|
2
|
Прадзіміравічы
|
2
|
Прадстаўнік у Парламенцкай асамблеі Савета Еўропы
|
2
|
Аўрэлій Віктар
|
2
|
Прамыя замежныя інвестыцыі
|
2
|
Аўгуста Саксен-Гоцкая
|
2
|
Албанскае каралеўства
|
2
|
Русафільства
|
2
|
Ахмед Ейуб-паша
|
2
|
Атыфетэ Ях’яга
|
2
|
Прыбац Храбелянавіч
|
2
|
Род Няманічаў
|
2
|
Ваенна-палявы суд
|
2
|
Ваеннае міністэрства Расійскай імперыі
|
2
|
Уладзімір Іосіфавіч Гурка, 1862
|
2
|
Ганаровы грамадзянін Нове-Места-на-Мораве
|
2
|
Ганаровы доктар Оксфардскага ўніверсітэта
|
2
|
Ганаровы доктар Кіеўскага нацыянальнага ўніверсітэта імя Тараса Шаўчэнкі
|
2
|
Ганаровы доктар Кембрыджскага ўніверсітэта
|
2
|
Ганаровы доктар Калькуцкага ўніверсітэта
|
2
|
Ганаровы доктар Дарэмскага ўніверсітэта
|
2
|
Ганаровы доктар Гарвардскага ўніверсітэта
|
2
|
Ганаровы доктар Варшаўскага ўніверсітэта
|
2
|
Нацыянальная акадэмія навук Італіі
|
2
|
Нацыянальная акадэмія прыгожых мастацтваў Аргенціны
|
2
|
Ганаровы доктар Балонскага ўніверсітэта
|
2
|
Таццяна Львоўна Сухоціна-Талстая
|
2
|
Ганаровы грамадзянін Мараўске-Будзеёвіцаў
|
2
|
Трыянонскі мірны дагавор
|
2
|
Ганаровы грамадзянін Кладна
|
2
|
Таміш
|
2
|
Ганаровы грамадзянін Брно
|
2
|
Таміслаў Нікаліч
|
2
|
Гальштэйн-Готарп-Раманавы
|
2
|
Галубацкая крэпасць
|
2
|
Неавізантыйскі стыль
|
2
|
Smilets of Bulgaria
|
2
|
Smiltsena Palaiologina
|
2
|
Сісацка-Маславінская жупанія
|
2
|
Sofia Teodora of Castell-Remlingen
|
2
|
Негацін, Сербія
|
2
|
Ганаровы доктар Пекінскага ўніверсітэта
|
2
|
Трэбінэ
|
2
|
Sretenje Order
|
2
|
Princess Louise of Hesse-Darmstadt
|
2
|
Požarevac Gymnasium
|
2
|
Požega County
|
2
|
Prahova County
|
2
|
Узброеныя сілы Расійскай імперыі
|
2
|
Predrag Marković
|
2
|
Міхаіл Рыгоравіч Чарняеў
|
2
|
Prince Adolphus, Duke of Cambridge
|
2
|
Prince Ferdinand of Saxe-Coburg and Gotha
|
2
|
Princess Anna Sophie of Schwarzburg-Rudolstadt
|
2
|
Princess Augusta of Hesse-Kassel
|
2
|
Princess Elizabeth Albertine of Saxe-Hildburghausen
|
2
|
Princess Maria Antonia Koháry, 2nd Princess of Koháry
|
2
|
Royal Air Force
|
2
|
Тэтрархія
|
2
|
Найкаштоўнейшы ігрок
|
2
|
Тэмплтанаўская прэмія
|
2
|
Народна-вызваленчая вайна Югаславіі
|
2
|
Народна-вызвольная вайна Югаславіі
|
2
|
Raška
|
2
|
Народная радыкальная партыя
|
2
|
Тытэл
|
2
|
Ганаровы доктар Яўрэйскага ўніверсітэта ў Іерусаліме
|
2
|
Ганаровы доктар Ягелонскага ўніверсітэта
|
2
|
Robert Robinson Award
|
2
|
Roger Adams Award in Organic Chemistry
|
2
|
ГК Црвена Звезда
|
2
|
Нератва
|
2
|
Ваенная Краіна
|
2
|
Żoliborz
|
2
|
Ордэн святога роўнаапостальнага вялікага князя Уладзіміра
|
2
|
Wizz Air
|
2
|
Старшыня Скупшчыны Ваяводзіны
|
2
|
Стана Марціновіч
|
2
|
Сталіца Сербіі
|
2
|
Верхняя Мёзія
|
2
|
Павел Карагеоргіевіч
|
2
|
Zmaeva prize
|
2
|
Срэмская епархія
|
2
|
Ágnes Inczédy de Nagy-Várad
|
2
|
Венгерскі нацыянальны чэмпіянат I
|
2
|
Ёван Рысціч
|
2
|
Ордэн Святога князя Лазара
|
2
|
Ёван Ураш Няманіч
|
2
|
Ёсць пагроза знікнення
|
2
|
Васіль Вітальевіч Шульгін
|
2
|
Іаан Бранкавіч
|
2
|
Валюта Сербіі
|
2
|
Валейбол на летніх Алімпійскіх гульнях 2016 — жанчыны
|
2
|
Спіс агульнапрынятых скарачэнняў прозвішчаў заолагаў
|
2
|
Спіс аб’ектаў Сусветнай спадчыны ЮНЕСКА ў Сербіі
|
2
|
Вайсковыя могілкі Павонзкі
|
2
|
Спліцка-Далмацінская жупанія
|
2
|
Вайводзіна Нові-Сад
|
2
|
Іваніца
|
2
|
Врачар
|
2
|
Вукан II
|
2
|
Нова Брдо
|
2
|
Ugandan Bush War
|
2
|
ГК Адэмар Леон
|
2
|
Новыя могілкі, Бялград
|
2
|
Сярэдне-Банацкая акруга
|
2
|
Teodora Lazarević
|
2
|
Вільгельм Гесэн-Касельскі
|
2
|
Нямецкая ваенная адміністрацыя ў Сербіі
|
2
|
Сцяг Ваяводзіны
|
2
|
Time 100
|
2
|
Todor Mihailovic
|
2
|
Torontál County
|
2
|
Вялікая турэцкая вайна
|
2
|
Нішава
|
2
|
Суперкубак Германіі па футболе
|
2
|
Вукашын Мрняўчавіч
|
2
|
Вышэйшая нармальная школа
|
2
|
Вышэйшае мастацкае вучылішча пры Імператарскай Акадэміі мастацтваў
|
2
|
Стэфан Уладзіслаў II
|
2
|
Стэфан Тошаў
|
2
|
Стэфан Тамашэвіч
|
2
|
Стэфан Саркоціч
|
2
|
Стэфан Бранкавіч
|
2
|
Выбарчая сістэма 1907 года
|
2
|
Стэфан II Няманіч
|
2
|
Višnja Urošević
|
2
|
Vladeta Janković
|
2
|
Vratko Nemanjić
|
2
|
Флавія Максіміяна Феадора
|
2
|
Андронік Дука Ангел
|
2
|
Эрнст I Саксен-Кобург-Гоцкі
|
2
|
Charles, Prince of Hohenzollern-Sigmaringen
|
2
|
Antoinette Murat
|
2
|
Cesar Auguste de Senarclens de Grancy, Seigneur de Saint-Denis
|
2
|
Кароткі курс гісторыі УКП(б)
|
2
|
Юнацкая зборная Сербіі па футболе
|
2
|
Лазар Калішэўскі
|
2
|
Манастыр Мілешева
|
2
|
Філалагічны факультэт Заграбскага ўніверсітэта
|
2
|
Філасофія XX стагоддзя
|
2
|
Чэмпіянат Еўропы па валейболе сярод жанчын
|
2
|
Чэмпіянат Венгрыі па футболе
|
2
|
Шведская каралеўская музычная акадэмія
|
2
|
Лазар, сербскі князь
|
2
|
Francis Josias, Duke of Saxe-Coburg-Saalfeld
|
2
|
Ян Аляксандр
|
2
|
Жаночая зборная Сербіі па баскетболе U-20
|
2
|
Філіп Фёдаравіч Фартунатаў
|
2
|
Цяжкая артылерыя
|
2
|
Курця-дэ-Арджэш
|
2
|
Керэпешы
|
2
|
300-годдзе дому Раманавых
|
2
|
Чэмпіянат Еўропы па валейболе сярод жанчын 2015
|
2
|
Ernest Frederick of Saxe-Coburg-Saalfeld
|
2
|
Жизнь замечательных людей
|
2
|
Еўдакія Ангеліна Камніна
|
2
|
Кантральта
|
2
|
Aleksandar Deroko
|
2
|
Duke Alexander of Württemberg
|
2
|
Duke Charles Louis Frederick of Mecklenburg
|
2
|
2-я Асобая руская пяхотная брыгада
|
2
|
Ефрасіння Ангеліна
|
2
|
Ефрасіння Дукіня Каматыра
|
2
|
2-я армія (Балгарыя)
|
2
|
Каймакчалан
|
2
|
Манастыр святога Савы
|
2
|
Захарый Перваславіч
|
2
|
Княжэвац
|
2
|
Georg August zu Erbach-Schönberg
|
2
|
Манастыр Хіландар
|
2
|
Еўтрапія
|
2
|
Еўтропій
|
2
|
Леў Львовіч Талстой
|
2
|
Заходне-Бацкая акруга
|
2
|
Цэтыне
|
2
|
Манастыр Раваніца
|
2
|
Фізіка-матэматычны факультэт Маскоўскага дзяржаўнага ўніверсітэта
|
2
|
Крытыка
|
2
|
Земства
|
2
|
Цэнтральная школа Ліля
|
2
|
Член Амерыканскага фізічнага таварыства
|
2
|
Кацярына Венгерская
|
2
|
Кубак Казахстана па футболе
|
2
|
Кубак Латвіі па футболе
|
2
|
Залаты ключ ад Мадрыда
|
2
|
Юстыніяна Прыма
|
2
|
Countess Karoline Ernestine of Erbach-Schönberg
|
2
|
Шумадзійская акруга
|
2
|
Academy of Fine Arts, Belgrade
|
2
|
Член Амерыканскай асацыяцыі садзейнічання развіццю навукі
|
2
|
Хросны бацька
|
2
|
Кубак Хопмана 2013
|
2
|
Шумадзія
|
2
|
Countess Ferdinande Henriette of Stolberg-Gedern
|
2
|
Член-карэспандэнт АН СССР
|
2
|
Countess Claudine Rhédey von Kis-Rhéde
|
2
|
? Кантакузіна
|
2
|
Любамір Стаянавіч
|
2
|
Кубак Сербіі і Чарнагорыі па футболе
|
2
|
Austro-Hungarian rule in Bosnia and Herzegovina
|
2
|
Шчаслівыя людзі
|
2
|
Crispus
|
2
|
Луіза Шарлота Дацкая
|
2
|
КСК Сексард
|
2
|
Квартал Сарбона
|
2
|
Манастыр Высокія Дзечаны
|
2
|
Flavius Eutropius
|
2
|
Чырвонае кола
|
2
|
First Kragujevac Gymnasium
|
2
|
Кубак федэрацый па тэнісе
|
2
|
Кубак свету па валейболе сярод жанчын 2015
|
2
|
Крэпасць Звечан
|
2
|
Якаб Грым
|
2
|
Крэпасць Магліч
|
2
|
Кубак свету па валейболе
|
2
|
Залаты медаль імя А. П. Карпінскага
|
2
|
Field marshal (Serbia and Yugoslavia)
|
2
|
Жымболія
|
2
|
Кёрэш, верхні прыток Цісы
|
2
|
Claudine Marie-Rose de Loriol
|
2
|
Канстытуцыя Сербіі 1869 года
|
2
|
Кубак Югаславіі па футболе
|
2
|
Канстытуцыя Сербіі 1835 года
|
2
|
Луіза Караліна Гесэн-Касельская
|
2
|
Залаты медаль імя Леанарда Эйлера
|
2
|
Луіза Саксен-Гота-Альтэнбургская
|
2
|
Ліга чэмпіёнаў ЕГФ
|
2
|
Фізіка-матэматычны факультэт Санкт-Пецярбургскага ўніверсітэта
|
2
|
Aurelia Pompeiana
|
2
|
Дэпутат Нацыянальнага сходу Венгрыі
|
2
|
Dioclea
|
2
|
Кракаўскае навуковае таварыства
|
2
|
Gradac
|
2
|
Калубара
|
2
|
Чэмпіянат Сербіі і Чарнагорыі па футболе
|
2
|
Фрыдрых Вільгельм Шлезвіг-Гольштэйн-Зондэрбург-Глюксбургскі
|
2
|
Dragan Tomić
|
2
|
C. F. Hansen Medal
|
2
|
Караван-сарай
|
2
|
Grgur Branković
|
2
|
Карагеоргій Петравіч
|
2
|
Марыюс Сарайль
|
2
|
Каралеўскае ваеннае вучылішча
|
2
|
Маркаманы
|
2
|
Чэшская акадэмія навук і мастацтваў
|
2
|
Фрыдрых Яўген
|
2
|
Каралеўская фламандская акадэмія навук і мастацтваў Бельгіі
|
2
|
Флорына
|
2
|
Левая Сербія
|
2
|
Цэнтравы
|
2
|
Цэнтральна-еўрапейская асацыяцыя свабоднага гандлю
|
2
|
Марфалогія (біялогія)
|
2
|
Косаўская акруга
|
2
|
Зборная Сербіі і Чарнагорыі па гандболе
|
2
|
Каралеўская акадэмія медыцыны Бельгіі
|
2
|
Зборная Сербіі па футболе U-18
|
2
|
Каралеўства Харватыя
|
2
|
Чэшская Сацыялістычная Рэспубліка
|
2
|
Лейк
|
2
|
Франц Тэкскі
|
2
|
Каралеўская акадэмія славеснасці, гісторыі і антыкварыяту
|
2
|
Ланцуг ордэна Белага льва
|
2
|
Чэмпіянат Югаславіі па футболе
|
2
|
Канстанцін Ангел
|
2
|
Фрыдэрыка Даратэя Сафія Брандэнбург-Шведцкая
|
2
|
Лактанцый
|
2
|
Фрэдэрык, прынц Уэльскі
|
2
|
Літаратура Сербіі
|
2
|
Марка Вуканавіч
|
2
|
Ковачаў
|
1
|
Кёрэш, ніжні прыток Цісы
|
1
|
Паўднёвы Альфёльд
|
1
|
Партыя дэмакратычных дзеянняў Санджака
|
1
|
Паўднёвая і Усходняя Сербія
|
1
|
Паўднёваславянскі камітэт
|
1
|
Памараўе
|
1
|
Памараўская акруга
|
1
|
Паўднёвая Чэхія
|
1
|
Памесны сабор Праваслаўнай Расійскай Царквы (1917—1918)
|
1
|
Паўднёвая Морава
|
1
|
Пастка, фільм, 2007, Сербія
|
1
|
Партыя за дэмакратычныя дзеянні
|
1
|
Партыя дзеяння
|
1
|
Паўднёваславянства
|
1
|
Памяць Азова (крэйсер)
|
1
|
Пастрыжэнне
|
1
|
Кэтрын Гладстан
|
1
|
Панонцы
|
1
|
Паўднёва-Маньчжурская чыгунка
|
1
|
Панонскія русіны
|
1
|
Панонскае мора
|
1
|
Пангіперсеваст
|
1
|
Кэрал Тыгпен-Мілаш
|
1
|
Кюсцендыл
|
1
|
Куманаўскае ваенна-тэхнічнае пагадненне
|
1
|
Кёрменд
|
1
|
Партыя грамадзянскіх правоў — Земанаўцы
|
1
|
Памірская воласць
|
1
|
Паўднёва-заходні дыялект
|
1
|
Памілаванне
|
1
|
Паўднёварускае прыслоўе
|
1
|
Палітычныя партыі Ян-Маена
|
1
|
Памазанне
|
1
|
Кіеўскае літаратурна-артыстычнае таварыства
|
1
|
Кіеўскае княства
|
1
|
Кінгс-каледж
|
1
|
Палітычныя партыі Фінляндыі
|
1
|
Культура Румыніі
|
1
|
Парыжскае філаматычнае таварыства
|
1
|
Палітычныя партыі Францыі
|
1
|
Палітычныя партыі Фарэрскіх астравоў
|
1
|
Кінгс-Лін-энд-Уэст-Норфалк
|
1
|
Паўночнарускае прыслоўе
|
1
|
Паўночна-Італьянская аперацыя
|
1
|
Палітычныя партыі Украіны
|
1
|
Палітычныя партыі Турцыі
|
1
|
Палітычныя партыі Славеніі
|
1
|
Палітычныя партыі Славакіі
|
1
|
Палітычныя партыі Сан-Марына
|
1
|
Кінгс Кангва
|
1
|
Паўночная Бесарабія
|
1
|
Паўночна-Банацкая акруга
|
1
|
Пасеў
|
1
|
Палітычныя партыі Эстоніі
|
1
|
Палітычныя партыі Чарнагорыі
|
1
|
Панонія (значэнні)
|
1
|
Палітычныя партыі Шпіцбергена
|
1
|
Палітычныя партыі Швейцарыі
|
1
|
Пасол Чэхаславакіі ў СССР
|
1
|
Кінафестываль у Пуле
|
1
|
Палітычныя партыі Чэхіі
|
1
|
Партыя нацыянальных правых
|
1
|
Паўліна з Жавускіх
|
1
|
Парушэнне аўтарскага права
|
1
|
Культура Славакіі
|
1
|
Міністр абароны Зімбабвэ
|
1
|
Культура Сан-Марына
|
1
|
Паўле Юрышыч-Штурм
|
1
|
Пасол Польшчы ў Румыніі
|
1
|
Паўль Герхард Натарп
|
1
|
Партыя Цэнтра (Нарвегія)
|
1
|
Пансербізм
|
1
|
Культура Славеніі
|
1
|
Кунігунда Славонская
|
1
|
Курлоўскі раён Уладзімірскай вобласці
|
1
|
Парламенцкія выбары ў Сербіі (2020)
|
1
|
Парламенцкія выбары ў Сербіі (2014)
|
1
|
Парламенцкія выбары ў Сербіі (1997)
|
1
|
Курт-кале
|
1
|
Культура Швецыі
|
1
|
Куруш
|
1
|
Партыя Дэака
|
1
|
Парламент Ян-Маена
|
1
|
Парламент Шпіцбергена
|
1
|
Пахвала
|
1
|
Парламент Прыднястроўскай Малдаўскай Рэспублікі
|
1
|
Пацержыцы
|
1
|
Культура Швейцарыі
|
1
|
Патрапіла зярнятка паміж двух жорнаў
|
1
|
Культура Шпіцбергена
|
1
|
Культурная спадчына Сербіі
|
1
|
Паштравічы
|
1
|
Патрыярхійны савет Сербскай праваслаўнай царквы
|
1
|
Патрыярх Сербскі Павел
|
1
|
Купецкая гільдыя
|
1
|
Культура Эстоніі
|
1
|
Партызан (стадыён)
|
1
|
Партызан (жаночы баскетбольны клуб)
|
1
|
Патрыярх сербскі
|
1
|
Купінік
|
1
|
Парламенцкія выбары ў Сербіі 2020 года
|
1
|
Партызанская эскадрылля
|
1
|
Культура Ян-Маена
|
1
|
Патрыёт
|
1
|
Партрэт Мадэста Мусаргскага
|
1
|
Купель, Хмяльніцкая вобласць
|
1
|
Патэрык
|
1
|
Пахавальня губернатараў
|
1
|
Пацэршыц
|
1
|
Парламент Паўднёвай Асеціі
|
1
|
Паўднёва-Бачская акруга
|
1
|
Культура Францыі
|
1
|
Культура Фінляндыі
|
1
|
Пастэр, месяцовы кратар
|
1
|
Пар, сельская гаспадарка
|
1
|
Куціяла
|
1
|
Папараць і агонь
|
1
|
Паніёніяс Неа-Смірні
|
1
|
Культура Фарэрскіх астравоў
|
1
|
Парасек
|
1
|
Культура Турцыі
|
1
|
Кулямёт Шварцлозе
|
1
|
Кучай
|
1
|
Кэрал Ламбрына
|
1
|
Панчыч
|
1
|
Панталеон Шындлер
|
1
|
Партызан Бардзеёў
|
1
|
Параноя
|
1
|
Кунгута Расціслаўна
|
1
|
Парламент Косова
|
1
|
Парламент Азорскіх астравоў
|
1
|
Паштровічы
|
1
|
Парламент Джэрсі
|
1
|
Парламент Гібралтара
|
1
|
Культура Чэхіі
|
1
|
Культура Чарнагорыі
|
1
|
Парламент Аландскіх астравоў
|
1
|
Куст, абрад
|
1
|
Пашыч
|
1
|
Парламент Абхазіі
|
1
|
Партыя Народнага руху
|
1
|
Пасёлак Волава, Тульская вобласць
|
1
|
Куцінчаў
|
1
|
Парахор
|
1
|
Куншаг
|
1
|
Параскева Сербская
|
1
|
Кумравец
|
1
|
Палітычныя партыі Аландскіх астравоў
|
1
|
Палітычныя партыі Румыніі
|
1
|
Ордэн Святога апостала Андрэя Першазванага
|
1
|
Ордэн святога дабравернага князя Данііла Маскоўскага
|
1
|
Ордэн святога дабравернага вялікага князя Дзімітрыя Данскога
|
1
|
Ордэн святога апостала Андрэя Першазванага (Расійская Федэрацыя)
|
1
|
Ордэн святога Савы
|
1
|
Ордэн князя Яраслава Мудрага
|
1
|
Ордэн Шляхетнай Бухары
|
1
|
Лазоравац
|
1
|
Ордэн Узыходнага сонца
|
1
|
Лакаматыва Карлавы Вары
|
1
|
Ордэн Святога Стэфана
|
1
|
Орлават
|
1
|
Ордэн Святога Саввы
|
1
|
Ордэн Святога Губерта
|
1
|
Ордэн Святога Андрэя Першазваннага
|
1
|
Ландвер
|
1
|
Ордэн Святога Андрэя Першазванага Расійскай Федэрацыі
|
1
|
Ордэн Свабоды
|
1
|
Ордэн Саламона
|
1
|
Ордэн Прападобнага Сергія Раданежскага
|
1
|
Ларан-Дэзірэ Кабіла
|
1
|
Лазня-Лукская епархія
|
1
|
Осбарн-хаус
|
1
|
Ларс Айдзінгер
|
1
|
Охрыдскае архіепіскапства
|
1
|
П. Капіца
|
1
|
П. Б. Струвэ
|
1
|
П. А. Бяссонаў
|
1
|
Лазар Кітанаўскі
|
1
|
П'ера Безухаў
|
1
|
П'ер Эміль Дзюкло
|
1
|
П'ер Поль Эміль Ру
|
1
|
Оўча-Поля
|
1
|
Ошскі павет
|
1
|
Охрыдска-Біталская епархія
|
1
|
Освальд Менгін
|
1
|
Офенбах (горад)
|
1
|
Лазар Нікаліч
|
1
|
Лазар Фунда
|
1
|
Ота Ліман фон Сандэрс
|
1
|
Осіецкапольска-Бараньская епархія
|
1
|
Осція Антыка
|
1
|
Лазаравіч
|
1
|
Остраг
|
1
|
Лазаравічы (значэнні)
|
1
|
Осман Букары
|
1
|
Ордэн Паўднёвага Крыжа
|
1
|
Ордэн Падвойнага Цмока
|
1
|
П. М. Урангель
|
1
|
Омскі дзяржаўны аграрны ўніверсітэт імя П. А. Сталыпіна
|
1
|
Лаўрэат
|
1
|
Лаўрэнцій (Трыфуновіч)
|
1
|
Леанард Скерскі
|
1
|
Опарыч
|
1
|
Леанід Пятровіч Капіца
|
1
|
Леанід Уладзіміравіч Нікалаеў
|
1
|
Леанід Уладзіміравіч Пазен
|
1
|
Леанідас Параскевопулас
|
1
|
Леапольд
|
1
|
Леапольд Стакоўскі
|
1
|
Орден хрызантэмы
|
1
|
Омры Глазер
|
1
|
Октябрь
|
1
|
Ойген Аўстрыйскі
|
1
|
Одвар Нурдлі
|
1
|
Огонёк
|
1
|
Обіліч
|
1
|
Обер-пракурор
|
1
|
Ніякі род
|
1
|
Нішская крэпасць
|
1
|
Опація
|
1
|
Ордэн «За адвагу», Югаславія
|
1
|
Ордэн Ніла
|
1
|
Ордэн Заслуг герцага Пятра-Фрыдрыха-Людвіга
|
1
|
Ордэн Мухамадыя
|
1
|
Ордэн Людвіга Гесенскага
|
1
|
Ордэн Каштоўнага жазла
|
1
|
Ордэн Кароны дзяржавы Бухары
|
1
|
Ордэн Кароны, Прусія
|
1
|
Ордэн Каралеўскага дому Чакры
|
1
|
Ордэн Камбоджы
|
1
|
Ордэн Звеставання
|
1
|
Ларэнца дэла Валья
|
1
|
Ласла IV Кун
|
1
|
Ордэн «За заслугі перад Кабардзіна-Балкарскай Рэспублікай»
|
1
|
Ласла Хуньядзі
|
1
|
Лаянел Лог
|
1
|
Ордэн Вернасці, Бадэн
|
1
|
Лаёш Вялікі
|
1
|
Ордэн Вендскай кароны
|
1
|
Ордэн Беззаганнага зачацця Дзевы Марыі Віла-Вісозскай
|
1
|
Ордэн Італьянскай кароны
|
1
|
Ордэн Іскандэр-Саіс
|
1
|
Ордэн Іскандэр-Саліс
|
1
|
Ордэн «Святыя Роўнаапостальныя Кірыл і Мяфодзій»
|
1
|
П. Л. Капіца
|
1
|
П. Струвэ
|
1
|
Палітычныя партыі Расіі
|
1
|
Палітычныя партыі Італіі
|
1
|
Палітычныя партыі Венгрыі
|
1
|
Палітычныя партыі Ватыкана
|
1
|
Палітычныя партыі Бельгіі
|
1
|
Палітычныя партыі Балгарыі
|
1
|
Паўночная Фрысландыя
|
1
|
Кіраўнікі Сербіі
|
1
|
Кіраўнікі ўрадаў Расіі і СССР
|
1
|
Палітычныя партыі Азорскіх астравоў
|
1
|
Палітычныя партыі Абхазіі
|
1
|
Палітычныя партыі Ісландыі
|
1
|
Палітычныя партыі Германіі
|
1
|
Палітычныя партыі Ірландыі
|
1
|
Палітычны статус Косава
|
1
|
Палітычная сістэма ЗША
|
1
|
Паліна Анціп'еўна Стрэпетава
|
1
|
Палярызацыя хваль
|
1
|
Палявая пошта
|
1
|
Палтаўскі кадэцкі корпус
|
1
|
Палоннікі
|
1
|
Палеанталагічны інстытут імя А. А. Барысяка РАН
|
1
|
Палітычныя партыі Вострава Мэн
|
1
|
Палітычныя партыі Гернсі
|
1
|
Кірыл Уладзіміравіч
|
1
|
Палітычныя партыі Мальты
|
1
|
Кіраўнік Адэскай абласной дзяржаўнай адміністрацыі
|
1
|
Палітычныя партыі Прыднястроўскай Малдаўскай Рэспублікі
|
1
|
Палітычныя партыі Польшчы
|
1
|
Палітычныя партыі Паўночнай Македоніі
|
1
|
Палітычныя партыі Паўднёвай Асеціі
|
1
|
Палітычныя партыі Партугаліі
|
1
|
Палітычныя партыі Нарвегіі
|
1
|
Палітычныя партыі Манака
|
1
|
Кіраўнікі Масквы
|
1
|
Палітычныя партыі Ліхтэнштэйна
|
1
|
Палітычныя партыі Грузіі
|
1
|
Палітычныя партыі Літвы
|
1
|
Палітычныя партыі Люксембурга
|
1
|
Палітычныя партыі Латвіі
|
1
|
Палітычныя партыі Кіпра
|
1
|
Палітычныя партыі Косава
|
1
|
Палітычныя партыі Казахстана
|
1
|
Палітычныя партыі Джэрсі
|
1
|
Палітычныя партыі Даніі
|
1
|
Палітычныя партыі Гібралтара
|
1
|
Палітычныя партыі Грэцыі
|
1
|
Кіркілісе
|
1
|
Палеакліматалогія
|
1
|
П. Урангель
|
1
|
Павел Арозій
|
1
|
Лeскaвац
|
1
|
Паверхневае нацягненне
|
1
|
Павел Юзаф Цеханавецкі
|
1
|
Павел Самасацкі
|
1
|
Павел Паўлавіч Рабушынскі
|
1
|
Лазанская мірная дамова
|
1
|
Лазар (сербскі князь)
|
1
|
Павел Васілевіч Анненкаў
|
1
|
Лазар II Бранкавіч
|
1
|
Павел Іванавіч Якушкін
|
1
|
Паветрана-дэсантныя войскі
|
1
|
Лазар I Хрэбелянавіч
|
1
|
Павел Іванавіч Бірукоў
|
1
|
Павел Іванавіч Бларамберг
|
1
|
Павел (патрыярх Сербскі)
|
1
|
Павел (Патрыярх Сербскі)
|
1
|
Павао Рытэр Віцезавіч
|
1
|
Па следзе Тыгра
|
1
|
ПКБ
|
1
|
П. Фартунатаў
|
1
|
П. Ф. Фартунатаў
|
1
|
Л. М. Талстой
|
1
|
Л. Зянкевіч
|
1
|
Пале, Боснія і Герцагавіна
|
1
|
Падрыўная дзейнасць
|
1
|
Палата прадстаўнікоў (Чэхіі)
|
1
|
Палата паноў
|
1
|
Палата дэпутатаў Парламента Чэшскай Рэспублікі
|
1
|
Пакрац
|
1
|
Пакаранне смерцю
|
1
|
Паказчык паглынання
|
1
|
Падунаўе
|
1
|
Кір’ят-Гат
|
1
|
Падсвядомасць
|
1
|
Падрынне
|
1
|
Л. А. Зянкевіч
|
1
|
Падраздзяленне па спецыяльных аперацыях
|
1
|
Падольскі павет
|
1
|
Кітайская філасофія
|
1
|
Падзенне Раманавых
|
1
|
Кішава
|
1
|
Пагэніш
|
1
|
Пагранічныя войскі КДБ СССР
|
1
|
Паганцтва
|
1
|
Пагадненне Цветкавіча — Мачака
|
1
|
Паветраплаванне
|
1
|
Паўночная Косаўска-Мітравіца
|
1
|
Першая ліга Сербіі па футболе 2010/2011
|
1
|
Паўночны Альфёльд
|
1
|
Прыз Луі Дэлюка
|
1
|
Крысціна з Абрамовічаў
|
1
|
Прышціну
|
1
|
Прытча пра праведнага Іосіфа
|
1
|
Крысціян Грыпенкерль
|
1
|
Прынц Аляксандр
|
1
|
Прымор'е, сербскае княства
|
1
|
Прылепац
|
1
|
Крысціянам Рубенам
|
1
|
Прызранская акруга, Сербія
|
1
|
Прыдворны сабор Спасу Нерукатворнага (Санкт-Пецярбург)
|
1
|
Прэжыхаў Воранц
|
1
|
Прывітанне трыма пальцамі, сербскае
|
1
|
Крыт, рымская правінцыя
|
1
|
Прыборабудаванне
|
1
|
Прыбай
|
1
|
Прыанежскі раён
|
1
|
Прускія ночы
|
1
|
Прошлы час
|
1
|
Крытычная тэорыя
|
1
|
Протапрэсвітар
|
1
|
Просігай
|
1
|
Прыяпізм
|
1
|
Крысці Пую
|
1
|
Пробст
|
1
|
Прэзідэнт Уганды
|
1
|
Прэзідэнцкія выбары ў Чэхіі (2003)
|
1
|
Крохаткі
|
1
|
Крсто Сміляніч
|
1
|
Прэзідэнцкія выбары ў Сербіі (2008)
|
1
|
Прэзідэнцкія выбары ў Зімбабвэ 2008
|
1
|
Кружылінскі
|
1
|
Прэзідэнт Эрытрэі
|
1
|
Прэзідэнт Федэратыўнай Рэспублікі Югаславіі
|
1
|
Крушавацкая крэпасць
|
1
|
Прэзідэнт Судана
|
1
|
Прэзідэнт Венесуэлы
|
1
|
Крушэдолскі манастыр
|
1
|
Прэзідэнт Рэспублікі Сербская Краіна
|
1
|
Крывалак
|
1
|
Прэзідэнт Руанды
|
1
|
Прэзідэнт Кубы
|
1
|
Крыжаўці
|
1
|
Прэзідэнт Каралеўскага статыстычнага таварыства
|
1
|
Прэзідэнт Камеруна
|
1
|
Крымская геалагічная экспедыцыя
|
1
|
Прэзідэнт Дэмакратычнай Рэспублікі Конга
|
1
|
Пролетар Зрэнянін
|
1
|
Пржыбрам
|
1
|
Прэм'ер-міністр Камеруна
|
1
|
Кубак Беларусі па гандболе сярод мужчын 2015/2016
|
1
|
Правіцелі Сербіі
|
1
|
Правінцыя Турын
|
1
|
Правінцыя Сант’яга-дэ-Куба
|
1
|
Кубак Беларусі па гандболе сярод мужчын 2014/2015
|
1
|
Правінцыя Брабант
|
1
|
Правінцыя Ар’ентэ
|
1
|
Правіла прызначанага іграка
|
1
|
Правы чалавека ў Эстоніі
|
1
|
Правы чалавека ў Швецыі
|
1
|
Правы чалавека ў Швейцарыі
|
1
|
Прагрэсіўная партыя
|
1
|
Кубак Беларусі па гандболе сярод мужчын 2016/2017
|
1
|
Кубак Босніі і Герцагавіны па футболе
|
1
|
Кубак Дэвіса 2010
|
1
|
Правы чалавека ў Чэхіі
|
1
|
Правы чалавека ў Чарнагорыі
|
1
|
Правы чалавека ў Харватыі
|
1
|
Кубак Мітропы
|
1
|
Правы чалавека ў Фінляндыі
|
1
|
Правы чалавека ў Францыі
|
1
|
Правы чалавека ў Турцыі
|
1
|
Прагрэс
|
1
|
Кубак Беларусі па гандболе сярод мужчын 2013/2014
|
1
|
Прваслаў Міхайлавіч
|
1
|
Праскоўя Іванаўна Жамчугова
|
1
|
Прашыўшчына
|
1
|
Працэс стабілізацыі і асацыяцыі
|
1
|
Працоўны факультэт
|
1
|
Крыцкая дывізія
|
1
|
Працершы вочы
|
1
|
Крэпасць Дыяна
|
1
|
Пратэсты ў Дэмакратычнай Рэспубліцы Конга (2016)
|
1
|
Пратэсты ў Арменіі (2018)
|
1
|
Пратэст чэхаславацкіх інтэлігентаў
|
1
|
Пратасінкел
|
1
|
Прапіска
|
1
|
Прагрэсіўны блок
|
1
|
Крэтэй
|
1
|
Пракуратура Расійскай Федэрацыі
|
1
|
Ксаверый Татаркевіч
|
1
|
Пракопчаліца
|
1
|
Праеўрапеізм
|
1
|
Праект паштовай маркі
|
1
|
Прадукцыйнасць працы
|
1
|
Ксенія Аляксандраўна
|
1
|
Ксенія Мікалаеўна Сербіна
|
1
|
Прагімназія
|
1
|
Прэзідэнцкія выбары ў Чэхіі (2013)
|
1
|
Прэмія «Еўропа – тэатру»
|
1
|
Правы чалавека ў Славакіі
|
1
|
Пфулінген
|
1
|
Косаўская клятва
|
1
|
Пякельная кухня
|
1
|
Пэй д'Э, гандбольны клуб
|
1
|
Пэзідэнт Сербіі
|
1
|
Косаўская паліцэйская служба
|
1
|
Косаўскі вілает
|
1
|
Косаўскі канфлікт
|
1
|
Космай
|
1
|
Коста Недалькавіч
|
1
|
Коста Проціч
|
1
|
Пятроў дзень
|
1
|
Путнік
|
1
|
Коста Тамашавіч
|
1
|
Пуста
|
1
|
Прэшаўская даліна
|
1
|
Прэсненскі раён
|
1
|
Прэм’ер-міністр Малі
|
1
|
Коста Тодаравіч
|
1
|
Костал
|
1
|
Прэм’ер-міністр Камеруна
|
1
|
Косталац
|
1
|
Пяня
|
1
|
Пяцігорскі павет
|
1
|
Прэм’ер-міністр Арменіі
|
1
|
Пётр Карагеоргіевіч, сын Аляксандра II Карагеоргіевіча
|
1
|
Пётр Фёдаравіч Бросе
|
1
|
Пётр Францавіч Лесгарт
|
1
|
Пётр Пятровіч Феафілаў
|
1
|
Пётр Пятровіч Сямёнаў-Цян-Шанскі
|
1
|
Пётр Пятровіч Гнедзіч
|
1
|
Пётр Пламенац
|
1
|
Пётр Мікалаевіч Свістуноў
|
1
|
Косаўская
|
1
|
Пётр Мікалаевіч Кудраўцаў
|
1
|
Пётр Мікалаевіч Крапоткін
|
1
|
Пётр Васілевіч Басін
|
1
|
Пячора Прэканашка
|
1
|
Пётр Андрэевіч Земятчэнскі
|
1
|
Пётр Аляксеевіч Абразцоў
|
1
|
Пётр Аляксандравіч Гейдэн
|
1
|
Пётр Ічка
|
1
|
Пётр Іванавіч Барценеў
|
1
|
Косаўская аперацыя, 1915
|
1
|
Пётр II Дэлян
|
1
|
Пётр II Дзялян
|
1
|
Косаўская дзяўчына
|
1
|
Пёс, які любіў цягнікі
|
1
|
Прэм’ер-міністр Зімбабвэ
|
1
|
Прэміі імя М. В. Ламаносава
|
1
|
Прэмія ААН у галіне аховы праў чалавека
|
1
|
Прэмія Кардэ — Моргана
|
1
|
Крапівінскі павет
|
1
|
Прэмія Макса Планка
|
1
|
Прэмія Лоурэнса Аліўе
|
1
|
Крапіна
|
1
|
Красна Гуорка
|
1
|
Краснов, Платон Николаевич
|
1
|
Прэмія Кіёта ў галіне базавых навук
|
1
|
Прэмія Клюге
|
1
|
Прэмія Карла Асецкага
|
1
|
Прэмія Зігмунда Фрэйда за навуковую прозу
|
1
|
Прэмія Ніке
|
1
|
Прэмія Джэймса Джойса
|
1
|
Прэмія Гравемаера
|
1
|
Краткие сообщения Института археологии
|
1
|
Прэмія Георга Бюхнера
|
1
|
Прэмія Генрыха Гейнэ
|
1
|
Прэмія Вільгельма Гартэля
|
1
|
Прэмія Вольні
|
1
|
Краіны народнай дэмакратыі
|
1
|
Прэмія Вальнея
|
1
|
Прэмія Аляксандра Салжаніцына
|
1
|
Прэмія Нацыянальнай акадэміі навук ЗША ў галіне хімічных навук
|
1
|
Прэмія Пауля Эрліха і Людвіга Дармштэтэра
|
1
|
Прэмія імя Пэрл Майстэр Грынгард
|
1
|
Прэмія Эрнста фон Сіменса
|
1
|
Прэмія імя М. І. Лабачэўскага
|
1
|
Коча Попавіч
|
1
|
Прэмія імя Лейбніца
|
1
|
Прэмія імя Дэні Хайменама
|
1
|
Краж
|
1
|
Прэмія імя Гравемаера
|
1
|
Крайст-Чорч
|
1
|
Прэмія часопіса НІН
|
1
|
Прэмія міру імя Канфуцыя
|
1
|
Прэмія кардынала Ініцэра
|
1
|
Кракаўская акадэмія навук
|
1
|
Прэмія Ральфа Джэрарда
|
1
|
Прэмія Энрыка Фермі
|
1
|
Краку Лу Іардан
|
1
|
Прэмія Штайгер
|
1
|
Прэмія Шарля-Леапольда Маера
|
1
|
Прэмія Фрыцьёфа Нансена за значныя даслеванні ў галіне гісторыі і філасофіі
|
1
|
Прэмія Франца Кафкі
|
1
|
Прэмія Франца Ёзэфа Штрауса
|
1
|
Прэмія Уіларда Гібса
|
1
|
Прэмія Тэадора Адорна
|
1
|
Прэмія Сібеліуса
|
1
|
Правы чалавека ў Славеніі
|
1
|
Кубак Польшчы па футболе 2018/2019
|
1
|
Паўночны фронт (1920)
|
1
|
Петрыне
|
1
|
Пецярбургскі гісторыка-філалагічны інстытут
|
1
|
Культура Ватыкана
|
1
|
Культура Венгрыі
|
1
|
Культура Вострава Мэн
|
1
|
Культура Вялікабрытаніі
|
1
|
Пецкі яраш
|
1
|
Петыцыя працоўных і жыхароў Санкт-Пецярбурга 9 студзеня 1905 года
|
1
|
Культура Германіі
|
1
|
Петрыня
|
1
|
Культура Гернсі
|
1
|
Печ (горад, Косава)
|
1
|
Петраградская канферэнцыя
|
1
|
Культура Гібралтара
|
1
|
Петовій
|
1
|
Культура Даніі
|
1
|
Петар Стамболіч
|
1
|
Культура Джэрсі
|
1
|
Петар Стамбаліч
|
1
|
Культура Казахстана
|
1
|
Петар Грачанін
|
1
|
Культура Косава
|
1
|
Печ (Косава)
|
1
|
Печская акруга, Сербія
|
1
|
Петар Веліміравіч
|
1
|
Культура Абхазіі
|
1
|
Плаўдыў
|
1
|
Плаў (горад)
|
1
|
Культура Ірландыі
|
1
|
Культура Ісландыі
|
1
|
Культура Іспаніі
|
1
|
Плацэнтыя
|
1
|
Плато Руднік
|
1
|
План R4
|
1
|
Культура Італіі
|
1
|
Плагіят
|
1
|
Культура Азорскіх астравоў
|
1
|
Питтсбургский университет
|
1
|
Культура Аландскіх астравоў
|
1
|
Культура Андоры
|
1
|
Культура Балгарыі
|
1
|
Культура Бельгіі
|
1
|
Плаванне на чэмпіянаце свету па водных відах спорту 2009 — Жанчыны, 200 м, брас
|
1
|
Плаванне на летніх Алімпійскіх гульнях 2008 - 100 метраў брасам, жанчыны
|
1
|
Плаванне на Алімпійскіх гульнях 2008 – 200 метраў брасам, жанчыны
|
1
|
Плаванне на Алімпійскіх гульнях 2008 – 100 метраў брасам, жанчыны
|
1
|
Культура Босніі і Герцагавіны
|
1
|
Плаванне на Алімпійскіх гульнях 2008
|
1
|
Культура Кіпра
|
1
|
Культура Латвіі
|
1
|
Плеўлянская дывізія
|
1
|
Пензенскі абласны драматычны тэатр імя А. В. Луначарскага
|
1
|
Пермская мастацкая галерэя
|
1
|
Культура Паўднёвай Асеціі
|
1
|
Культура Паўночнай Македоніі
|
1
|
Перапіс насельніцтва Расійскай імперыі (1897)
|
1
|
Перавал Шыпка
|
1
|
Культура Польшчы
|
1
|
Перавал Бабіне-Планіна
|
1
|
Пенсіянер, Акадэмія мастацтваў
|
1
|
Культура Прыднястроўскай Малдаўскай Рэспублікі
|
1
|
Пенаты, сядзіба
|
1
|
Перспектыўны партал
|
1
|
Пембрук-каледж
|
1
|
Лекцыя
|
1
|
Пелешац
|
1
|
Пелагічава
|
1
|
Культура Расіі
|
1
|
Пелагея Андрэеўна Дрыбінцава
|
1
|
Пегі Эшкрафт
|
1
|
Паўстанне махдыстаў
|
1
|
Паўстанне Хаджы Продана
|
1
|
Паўстанне 1877 года ў Чачні і Дагестане
|
1
|
Пермскі павет
|
1
|
Першапаходнік
|
1
|
Петар Баёвіч
|
1
|
Першая ліга Сербіі па футболе 2011/2012
|
1
|
Культура Люксембурга
|
1
|
Петар Іванішэвіч
|
1
|
Культура Літвы
|
1
|
Перыядычны закон
|
1
|
Першы сусветны сабор
|
1
|
Першы кадэцкі корпус (Санкт-Пецярбург)
|
1
|
Першы дывізіён Кіпра
|
1
|
Першы Польскі Корпус
|
1
|
Культура Ліхтэнштэйна
|
1
|
Перший Ukraine
|
1
|
Культура Малдовы
|
1
|
Першая Імперыя
|
1
|
Леапольд Францавіч Ваяводскі
|
1
|
Культура Мальты
|
1
|
Культура Манака
|
1
|
Першая ліга Сербіі па футболе
|
1
|
Першая ліга, Югаславія
|
1
|
Першая балканскай вайна
|
1
|
Культура Нарвегіі
|
1
|
Культура Нідэрландаў
|
1
|
Першая Грэчаская Рэспубліка
|
1
|
Культура Партугаліі
|
1
|
Кулак (селянін)
|
1
|
Плочнік
|
1
|
Кубак Польшчы па футболе 2022/2023
|
1
|
Правы чалавека ў Абхазіі
|
1
|
Правы чалавека ў Вялікабрытаніі
|
1
|
Правы чалавека ў Венгрыі
|
1
|
Правы чалавека ў Ватыкане
|
1
|
Правы чалавека ў Босніі і Герцагавіне
|
1
|
Правы чалавека ў Бельгіі
|
1
|
Правы чалавека ў Балгарыі
|
1
|
Кубак Славеніі па футболе
|
1
|
Правы чалавека ў Аўстрыі
|
1
|
Правы чалавека ў Андоры
|
1
|
Правы чалавека ў Італіі
|
1
|
Правы чалавека ў Гернсі
|
1
|
Правы чалавека ў Іспаніі
|
1
|
Правы чалавека ў Ісландыі
|
1
|
Правы чалавека ў Ірландыі
|
1
|
Кубак УЕФА 2007/2008
|
1
|
Правы чалавека на Ян-Маене
|
1
|
Правы чалавека на Шпіцбергене
|
1
|
Правы чалавека на Фарэрскіх астравах
|
1
|
Правы чалавека на Кіпры
|
1
|
Правы чалавека на Востраве Мэн
|
1
|
Правы чалавека на Аландскіх астравах
|
1
|
Правы чалавека ў Германіі
|
1
|
Правы чалавека ў Грэцыі
|
1
|
Правы чалавека на Азорскіх астравах
|
1
|
Правы чалавека ў Нарвегіі
|
1
|
Правы чалавека ў Сан-Марына
|
1
|
Правы чалавека ў Румыніі
|
1
|
Правы чалавека ў Расіі
|
1
|
Правы чалавека ў Прыднястроўскай Малдаўскай Рэспубліцы
|
1
|
Кубак Сербіі па футболе 2012/2013
|
1
|
Правы чалавека ў Паўночнай Македоніі
|
1
|
Правы чалавека ў Паўднёвай Асеціі
|
1
|
Кубак Сербіі па футболе 2013/2014
|
1
|
Правы чалавека ў Партугаліі
|
1
|
Правы чалавека ў Нідэрландах
|
1
|
Правы чалавека ў Нагорна-Карабахскай Рэспубліцы
|
1
|
Правы чалавека ў Гібралтары
|
1
|
Правы чалавека ў Манака
|
1
|
Правы чалавека ў Ліхтэнштэйне
|
1
|
Правы чалавека ў Літве
|
1
|
Правы чалавека ў Люксембургу
|
1
|
Правы чалавека ў Латвіі
|
1
|
Кубак Сербіі па футболе 2015/2016
|
1
|
Правы чалавека ў Косава
|
1
|
Правы чалавека ў Джэрсі
|
1
|
Кубак Славакіі па футболе
|
1
|
Правы чалавека ў Даніі
|
1
|
Кубак Хопмана 1991
|
1
|
Правы меншасцей
|
1
|
Кузнецкі вугальны басейн
|
1
|
Поль Грасэцці
|
1
|
Польскі Чырвоны крыж
|
1
|
Польская сацыялістычная партыя
|
1
|
Польская Праваслаўная Царква
|
1
|
Польскае радыё для замежжа
|
1
|
Кубак федэрацый па тэнісе 1996
|
1
|
Кубак федэрацый па тэнісе 1999
|
1
|
Кубак федэрацый па тэнісе 2000
|
1
|
Польска-нямецкія адносіны
|
1
|
Поль Ляблойс
|
1
|
Поль Анры
|
1
|
Польскія могілкі ў Монтэ-Касіна
|
1
|
Полтар
|
1
|
Полк «Германія»
|
1
|
Кубак федэрацый па тэнісе 2012
|
1
|
Пожажскі камітат
|
1
|
Пожага (Сербія)
|
1
|
Пожага, Сербія
|
1
|
Кубанская Народная Рэспубліка
|
1
|
Пліяцэн
|
1
|
Плошча Свабоды, Нові-Сад
|
1
|
Плошча Свабоднай Расіі
|
1
|
Польскія Узброеныя Сілы ў СССР
|
1
|
Польскія ўзброеныя сілы
|
1
|
Кубак Хопмана 2001
|
1
|
Попавіч
|
1
|
Праведнік народаў свету
|
1
|
Кубак Хопмана 2002
|
1
|
Правая кісць
|
1
|
Правадыр (апавяданне)
|
1
|
Правадзейны член
|
1
|
Кубак Хопмана 2008
|
1
|
Портсмут (Нью-Гемпшыр)
|
1
|
Порт-Жуанвіль
|
1
|
Кубак Швейцарыі па футболе
|
1
|
Породично благо
|
1
|
Помнікі невядомаму салдату
|
1
|
Полінеўрыт
|
1
|
Помнік савецкім ветэранам вайны
|
1
|
Кубак партугальскай Лігі па футболе
|
1
|
Помнік падзякі Францыі
|
1
|
Помнік Рудальфу Арчыбальду Райсу
|
1
|
Помнік Пятру Сталыпіну, Саратаў
|
1
|
Помнік Пятру Сталыпіну, Кіеў
|
1
|
Помнік Петру Сталыпіну, Масква
|
1
|
Помнік Мікалаю II (Бялград)
|
1
|
Помнік Аляксандру II, Кіеў
|
1
|
Помнік Ёсіфа Панчыча
|
1
|
Нішская аперацыя (1944)
|
1
|
Мікалай Ігнацьеў
|
1
|
Леапольд фон Бертальд
|
1
|
Моладзевая зборная Германіі па футболе
|
1
|
Моладзевая зборная Югаславіі па футболе
|
1
|
Моладзевая зборная Швейцарыі па футболу
|
1
|
Моладзевая зборная Швейцарыі па футболе
|
1
|
Магістр права
|
1
|
Моладзевая зборная Украіны па футболе
|
1
|
Моладзевая зборная Славеніі па футболе
|
1
|
Мадагаскарскі план
|
1
|
Мадзі
|
1
|
Моладзевая зборная Паўночнай Македоніі па футболе
|
1
|
Моладзевая зборная Арменіі па футболе
|
1
|
Момір Лазіч
|
1
|
Мадлен Мальро
|
1
|
Могілкі Флунтэрн
|
1
|
Могілкі Маўнт-Оберн
|
1
|
Могілкі Жале
|
1
|
Мадраскае прэзідэнцтва
|
1
|
Мовы Ян-Маена
|
1
|
Мовы Эстоніі
|
1
|
Мовы Шпіцбергена
|
1
|
Мовы Швецыі
|
1
|
Мовы Швейцарыі
|
1
|
Моладзевы чэмпіянат свету па футболе 2015
|
1
|
Монтуар-сюр-ле-Луар
|
1
|
Мажэйру
|
1
|
Моцнасць напояў
|
1
|
М. Самборскі
|
1
|
М. Эмінеску
|
1
|
МЗС
|
1
|
Мабілізацыя балгарскай арміі, 1915
|
1
|
Мужчынская зборная Сербіі па валейболе
|
1
|
Мужчынская зборная Сербіі па баскетболе
|
1
|
Мужчынская зборная Катара па гандболе
|
1
|
Мужчынская зборная Босніі і Герцагавіны па гандболе
|
1
|
Моіш II Дараі
|
1
|
Мост Траяна
|
1
|
Морава, ніжні прыток Дуная
|
1
|
Магненцый
|
1
|
Мост Волі, Нові Сад
|
1
|
Москва
|
1
|
Магіла нацыянальных герояў у Калемегдане
|
1
|
Морыц Дафінгер
|
1
|
Морыс Сарай
|
1
|
Морнар Бар
|
1
|
Мораўчык
|
1
|
Моравіч (вёска)
|
1
|
Магістр багаслоўя
|
1
|
Мадэль прапаганды
|
1
|
Майская скупшчына
|
1
|
Мужчынскі род
|
1
|
Мовы Даніі
|
1
|
Мовы Малдовы
|
1
|
Мовы Ліхтэнштэйна
|
1
|
Мовы Літвы
|
1
|
Мовы Люксембурга
|
1
|
Максім Лявонцьеў
|
1
|
Мовы Латвіі
|
1
|
Мовы Кіпра
|
1
|
Мовы Косава
|
1
|
Мовы Джэрсі
|
1
|
Максім Мікалаевіч Ляонцьеў
|
1
|
Мовы Манака
|
1
|
Мовы Гібралтара
|
1
|
Мовы Грэцыі
|
1
|
Мовы Грузіі
|
1
|
Мовы Гернсі
|
1
|
Максіміан Геркулій
|
1
|
Максіміліян Штайнберг
|
1
|
Мала Такмачка
|
1
|
Мовы Германіі
|
1
|
Маладзёжная зборная ЗША па футболе
|
1
|
Маладзёжная зборная Сербіі па футболе
|
1
|
Мовы Мальты
|
1
|
Мовы Нарвегіі
|
1
|
Мовы Чарнагорыі
|
1
|
Мовы Сан-Марына
|
1
|
Майске Полянэ
|
1
|
Мовы Фінляндыі
|
1
|
Мовы Францыі
|
1
|
Майскі пераварот, Сербія
|
1
|
Мовы Фарэрскіх астравоў
|
1
|
Майскі пераварот (Сербія)
|
1
|
Мовы Турцыі
|
1
|
Майстар і Маргарыта (фільм, 1972)
|
1
|
Мовы Славакіі
|
1
|
Майстэрня Ураша Прэдзіча
|
1
|
Макабі Рышон-ле-Цыён
|
1
|
Мовы Нідэрландаў
|
1
|
Македонскае генерал-губернатарства
|
1
|
Македонская
|
1
|
Мовы Прыднястроўскай Малдаўскай Рэспублікі
|
1
|
Македонскі алфавіт
|
1
|
Мовы Паўночнай Македоніі
|
1
|
Македонскія народныя песні
|
1
|
Македонія, рымская правінцыя
|
1
|
Мовы Паўднёвай Асеціі
|
1
|
Максім Дзмітрыевіч Шастаковіч
|
1
|
Мовы Партугаліі
|
1
|
Мужчынская зборная Чарнагорыі па гандболе
|
1
|
Музей Івана Мештравіча
|
1
|
Малахаў курган
|
1
|
Літкабеліс Панявежыс
|
1
|
Мікалай II (значэнні)
|
1
|
Мікалай I, кароль чарнагорскі
|
1
|
Літамішль
|
1
|
Літаратарскія масткі
|
1
|
Мікалай (прынц Румыніі)
|
1
|
Мікалай (Мрджа)
|
1
|
Мікалай, прынц Румыніі
|
1
|
Мікалаеўскі сабор (Ніца)
|
1
|
Літаратурная газета
|
1
|
Мікалаеўская інжынерная вучэльня
|
1
|
Літамышль
|
1
|
Мікалаеўская інжынерная акадэмія
|
1
|
Мікалаеўская акадэмія Генеральнага штаба
|
1
|
Літоўска-Беларускі фронт
|
1
|
Міжнародныя судовыя органы
|
1
|
Міжнародныя санкцыі супраць Югаславіі
|
1
|
Міжнародны інстытут правоў чалавека
|
1
|
Міжнародны славянскі канал
|
1
|
Міжнародны кодэкс наменклатуры бактэрый
|
1
|
Міжнародны камітэт славістаў
|
1
|
Літуаністыка
|
1
|
Мікалай Іванавіч Гарчакоў
|
1
|
Марыя, герцагіня Эдынбургская
|
1
|
Міжнародны аэрапорт Прышціны
|
1
|
Мікалай Валер’евіч Чарыкоў
|
1
|
Ліндау, Баварыя
|
1
|
Мікалай Мікалаевіч Львоў
|
1
|
Мікалай Мікалаевіч Кутлер
|
1
|
Лінейны, гандбол
|
1
|
Мікалай Збаражскі
|
1
|
Мікалай Дзімітраў Катранаў
|
1
|
Мікалай Дзмітрыевіч Ермакоў
|
1
|
Мікалай Дзмітрыевіч Дзмітрыеў-Арэнбургскі
|
1
|
Мікалай Васільевіч Басаргін
|
1
|
Лінія Ірэчэка
|
1
|
Мікалай Ільіч Талстой
|
1
|
Мікалай Андрэевіч Малько
|
1
|
Ліпавая вуліца, тэлесерыял
|
1
|
Мікалай Аляксееўскі
|
1
|
Мікалай Аляксеевіч Троіцкі
|
1
|
Мікалай Аляксеевіч Сталыпін
|
1
|
Мікалай Аляксандравіч Марозаў, рэвалюцыянер
|
1
|
Мікалай Аляксандравіч (сын Аляксандра II)
|
1
|
Ліпеньскі ўльтыматум
|
1
|
Мікалай Аляксандравіч, сын Аляксандра II
|
1
|
Мікалай Іудавіч Іваноў
|
1
|
Міжнародны залаты медаль Нільса Бора
|
1
|
Міжнародная прэмія караля Фейсала ў галіне навукі
|
1
|
М. Промтаў
|
1
|
Мусеён
|
1
|
Мытны тарыф 1891 года ў Расіі
|
1
|
Мысль (маскоўскае выдавецтва)
|
1
|
Муя Сочыца
|
1
|
Мушкеты
|
1
|
Мухарэм Хамзіч
|
1
|
М. П. Ігнацьеў
|
1
|
Мустафа III
|
1
|
Мустафа II
|
1
|
М. П. Аляксееў
|
1
|
Мурфатлар
|
1
|
Мэр Бялграда
|
1
|
Мурса (Панонія)
|
1
|
Мурса, Панонія
|
1
|
Мурамскі павет
|
1
|
Мурад V
|
1
|
Мурад
|
1
|
Мукдэнская бітва
|
1
|
Музычная манаграма
|
1
|
Музычная акадэмія, Бялград
|
1
|
Музей горада Бялграда
|
1
|
Музей Ніколы Тэслы
|
1
|
М. М. Промтаў
|
1
|
М. В. Аляксееў
|
1
|
Ліцэй Людовіка Вялікага
|
1
|
Міжнародна-прававы статус Косава
|
1
|
Міжнародная камісія па былой Югаславіі
|
1
|
Міжнародная асацыяцыя лёгкаатлетычных федэрацый
|
1
|
Міжнародная акадэмія інфарматызацыі
|
1
|
Ліцэй Сент-Луі
|
1
|
Ліцэй Цюрго
|
1
|
Міжнародная акадэмія астранаўтыкі
|
1
|
Міжнароднае радыё Кітая
|
1
|
Л’Іль-д’Ё
|
1
|
М. Ігнацьеў
|
1
|
Міжнароднае прызнанне Косава
|
1
|
Міжземнаморскія экспедыцыйныя сілы
|
1
|
Мюнхенская школа
|
1
|
Міжземнаморскія гульні 2009
|
1
|
М. А. Аляксееў
|
1
|
Міжземнаморскія гульні 2005
|
1
|
Міжземнаморскія гульні
|
1
|
Мёзы
|
1
|
Мячэць Хазрэт-Хызр
|
1
|
Мячэць Іслам Ага
|
1
|
Мяфодзій Салунскі
|
1
|
М. А. Шолахаў
|
1
|
Мядовы месяц
|
1
|
Мовы Вялікабрытаніі
|
1
|
Мовы Вострава Мэн
|
1
|
Мікалай Мікалаевіч Яўрэінаў
|
1
|
Маскоўскі зоаветэрынарны инстытут
|
1
|
Марка Кралевіч
|
1
|
Масціскі раён
|
1
|
Мастацкі факультэт Масарыкава ўніверсітэта
|
1
|
Маслянакіслае закісанне
|
1
|
Маславарэ
|
1
|
Маскоўскі інстытут гісторыі, філасофіі і літаратуры
|
1
|
Маскоўскі павет
|
1
|
Маскоўскі камсамолец
|
1
|
Марка Маруліч
|
1
|
Маскоўскі дзяржаўны акадэмічны мастацкі інстытут імя В. І. Сурыкава
|
1
|
Матронін двор
|
1
|
Маскоўскі геолагаразведачны інстытут імя Серго Арджанікідзэ
|
1
|
Марка Мілошавіч
|
1
|
Маскоўскі 65-ы пяхотны полк
|
1
|
Маскоўская лінгвістычная школа
|
1
|
Марка Натлачэн
|
1
|
Маскоўская епархія
|
1
|
Маскоўская духоўная семінарыя
|
1
|
Маскоўская дзяржаўная акадэмія ветэрынарнай медыцыны і біятэхналогіі імя К. І. Скрабіна
|
1
|
Марка Пантэліч
|
1
|
Маскоўская горная акадэмія
|
1
|
Матавуль
|
1
|
Матэа Бераціні
|
1
|
Марка С. Маркавіч
|
1
|
Мара Лазаравіч
|
1
|
Мантыёнаўская прэмія
|
1
|
Мега Бялград
|
1
|
Мануіл Ангел
|
1
|
Мвамекаа
|
1
|
Маўзалей Негаша
|
1
|
Манітор Бадрагом
|
1
|
Мар'ян Краньц
|
1
|
Мара Канстанцінаўна Свярбеева
|
1
|
Маёнткавая царква
|
1
|
Маша Сялімавіч
|
1
|
Марк Ліцыній Крас, консул 30 года да н.э.
|
1
|
Маравіцкая акруга
|
1
|
Мараўская школа
|
1
|
Мач-Хэдэм
|
1
|
Маці (фільм, 1989)
|
1
|
Маргарэт, прынцэса Вялікабрытаніі
|
1
|
Махмуд-Мухтар-паша
|
1
|
Маргарэт Тызак
|
1
|
Матэматычны істытут АН СССР
|
1
|
Марк Аній Фларыян
|
1
|
Матэматыка-механічны факультэт Санкт-Пецярбургскага дзяржаўнага ўніверсітэта
|
1
|
Маскоўская ветэрынарная акадэмія
|
1
|
Маскоўская Дыялекталагічная камісія
|
1
|
Мегленарумыны
|
1
|
Марыя Бабская
|
1
|
Марыя Квіслінг
|
1
|
Марыя Карлаўна Бенуа-Ефрон
|
1
|
Марыя Караліна Аўстрыйская
|
1
|
Марыя Веніямінаўна Юдзіна
|
1
|
Марыя Васільеўна Рэрых
|
1
|
Марыя Валадковіч
|
1
|
Мартынавіч
|
1
|
Марыя Барысаўна Чукоўская
|
1
|
Марыя Бабіна
|
1
|
Марфіна (раён Масквы)
|
1
|
Марская блакада
|
1
|
Маршал Каралеўскіх ВПС
|
1
|
Марыя Аляксандраўна (вялікая княжна)
|
1
|
Маршал Францыі
|
1
|
Марына Палій
|
1
|
Марыс Рэнэ Фрэшэ
|
1
|
Марыс Сарай
|
1
|
Марыс Сарайль
|
1
|
Марытыму
|
1
|
Марыус Павілас Эліяс Мартыненка
|
1
|
Марыя-Адэлаіда дэ Бурбон
|
1
|
Марскі кадэцкі корпус
|
1
|
Марыя Луіза Бурбон-Пармская
|
1
|
Масква 2042
|
1
|
Марыя Шаткевіч
|
1
|
Масква, прыток Цісы
|
1
|
Масальскі павет
|
1
|
Масавыя расстрэлы ў Кралева і Крагуевацы
|
1
|
Масавы голад
|
1
|
Марыяна з Рэйтанаў
|
1
|
Марыяна Уладзіміраўна Вяроўкіна
|
1
|
Марыя да Глорыя дэ Арлеанс-э-Браганса
|
1
|
Марыя Юзафіна з Сапегаў
|
1
|
Марка Стаменіч
|
1
|
Марыя Шэткевіч
|
1
|
Марыя Фёдараўна Андрэева
|
1
|
Марыя Львоўна Талстая
|
1
|
Марка Трыфкавіч
|
1
|
Марыя Уладзіміраўна Раманава
|
1
|
Марн-ла-Какет
|
1
|
Марсельскае забойства
|
1
|
Марыя Сербская
|
1
|
Марыя Раманоўская-Валадковіч
|
1
|
Марыя Пасечнікава
|
1
|
Марская акадэмія Мірчы Старога
|
1
|
Марыя Палеалог
|
1
|
Марыя Масціцкая
|
1
|
Манасцірская аперацыя
|
1
|
Мегмет Саўфет-паша
|
1
|
Малая савецкая энцыклапедыя
|
1
|
Манастыр Баньска
|
1
|
Младжан Дзінкіч
|
1
|
Мир Искусства
|
1
|
Миляс-Бодрум (аэрапорт)
|
1
|
Мехмед IV
|
1
|
Манарх Паўднёва-Афрыканскага Саюза
|
1
|
Механіка-матэматычны факультэт Пермскага дзяржаўнага ўніверсітэта
|
1
|
Манарх Цэйлона
|
1
|
Методзіе Шатораў
|
1
|
Метаўра
|
1
|
Металург Скоп’е
|
1
|
Младжан Дынкіч
|
1
|
Манастыр Врднік
|
1
|
Месапатамія, рымская правінцыя
|
1
|
Мерсін (жаночы баскетбольны клуб)
|
1
|
Мемінген (аэрапорт)
|
1
|
Мемарыяльны медаль Томаса Гекслі
|
1
|
Мемарыял
|
1
|
Мезон-Лафіт (горад)
|
1
|
Мезе
|
1
|
Манастыр Высокія Дэчаны
|
1
|
Межань
|
1
|
Манарх Пакістана
|
1
|
Младзе Краішнік Баня-Лука
|
1
|
Межанова
|
1
|
Мовы Андоры
|
1
|
Мовы Ватыкана
|
1
|
Мовы Босніі і Герцагавіны
|
1
|
Малочнакіслае закісанне
|
1
|
Мальмё-Стуруп (аэрапорт)
|
1
|
Мальпенса (аэрапорт)
|
1
|
Малі-Іджаш
|
1
|
Мовы Бельгіі
|
1
|
Мовы Балгарыі
|
1
|
Мовы Аўстраліі
|
1
|
Мовы Аландскіх астравоў
|
1
|
Мнестэй
|
1
|
Мовы Азорскіх астравоў
|
1
|
Мовы Абхазіі
|
1
|
Мамерн
|
1
|
Мовы Італіі
|
1
|
Мовы Іспаніі
|
1
|
Манарх Аўстраліі
|
1
|
Мовы Ісландыі
|
1
|
Манарх Канады
|
1
|
Множны лік
|
1
|
Манарх Новай Зеландыі
|
1
|
Манастыр Градац
|
1
|
Манастыр Давідавец
|
1
|
Медаль «За ахову Севастопаля»
|
1
|
Манастыр Святых Архангелаў
|
1
|
Медаль Сталыпіна П. А.
|
1
|
Медаль Румфорда
|
1
|
Манастыр Петкавіца
|
1
|
Манастыр Прохара Пчыньскага
|
1
|
Медаль Лорэнца Окена
|
1
|
Медаль Лаеля
|
1
|
Медаль Лавуазье
|
1
|
Медаль Катэніуса
|
1
|
Медаль Калума
|
1
|
Медаль Джона Скота
|
1
|
Медаль Фарадэя
|
1
|
Манастыр Херцэгавачка-Грачаніца
|
1
|
Медаль Гётэ за мастацтва і навуку
|
1
|
Медаль Гётэ горада Франкфурта-на-Майне
|
1
|
Медаль Вільгельма Экснера
|
1
|
Медаль Вільгельма Лёйшнера
|
1
|
Манастыр Язак
|
1
|
Медаль Ісаака Ньютана
|
1
|
Манастыра
|
1
|
Манастыры Фрушскай Гары
|
1
|
Медаль «У памяць руска-турэцкай вайны 1877—1878»
|
1
|
Манастыр Патрыярха печанскага
|
1
|
Манастыр Нова-Хопава
|
1
|
Манастыр Джурджэві-Ступаві
|
1
|
Манастыр Любастыня
|
1
|
Межаль Бейкера Каралеўскага таварыства
|
1
|
Медыяна (Ніш)
|
1
|
Манастыр Жыча
|
1
|
Медыяна, Ніш
|
1
|
Медыяланскі эдыкт
|
1
|
Медыя:En-uk-Noam Chomsky.ogg
|
1
|
Медыцынскі ўніверсітэт Нара
|
1
|
Медыцынскі факультэт Бялградскага ўніверсітэта
|
1
|
Медыцынская школа Перэльмана пры Універсітэтце Пенсільваніі
|
1
|
Манастыр Каона
|
1
|
Манастыр Манасія
|
1
|
Медаль Хаскінса
|
1
|
Медзілаборцэ
|
1
|
Медзье Чонград
|
1
|
Медзье Пешт
|
1
|
Меджыдыя
|
1
|
Медаль імя Аляксандра Фадзеева
|
1
|
Медаль таварыства «Уранія»
|
1
|
Медаль сэра Ханса Крэбса
|
1
|
Манастыр Морача
|
1
|
Медаль заступнікаў
|
1
|
Медаль Экерсберга
|
1
|
Лімскую акругу
|
1
|
Мікалай Міхайлавіч Дружынін
|
1
|
Леапольд фон Ранцы
|
1
|
Лоўчан
|
1
|
Лонгін (Крчо)
|
1
|
Лонданскае філалагічнае таварыства
|
1
|
Нацыянальная кааліцыя
|
1
|
Лонданская дамова, 1915
|
1
|
Лопуд
|
1
|
Лорд
|
1
|
Лорд-Вярхоўны камісар Іанічнай рэспублікі
|
1
|
Нацыянальная бібліятэка Аўстрыі
|
1
|
Лорд-лейтэнант Ірландыі
|
1
|
Нацыянальная акадэмія Св. Цэцыліі
|
1
|
Лола Ісламаўна Карымава-Тыляева
|
1
|
Лоўчанская дывізія
|
1
|
Лугдун
|
1
|
Луда-Камчыя
|
1
|
Нацыянальна-дэмакратычная партыя «Фідакарлар»
|
1
|
Лука Гойніч
|
1
|
Нацыянальна-дзяржаўны саюз
|
1
|
Лука Карабаціч
|
1
|
Лукаўскі павет
|
1
|
Наука и жизнь
|
1
|
Наука (издательство)
|
1
|
Нацыянальная опера Украіны
|
1
|
Нацыянальная школа адміністрацыі
|
1
|
Луі-Фелікс-Мары-Франсуа Франшэ д'Эсперэ
|
1
|
Литературная газета
|
1
|
Леў Уладзіміравіч Чарапнін
|
1
|
Небрэгава
|
1
|
Литературная Россия
|
1
|
Небойша Човіч
|
1
|
Неакласіцызм (музыка)
|
1
|
Неадэкватнасць
|
1
|
Неабарока
|
1
|
Наўсікая
|
1
|
Наіс, рымская правінцыя
|
1
|
Начальнік Генеральнага штаба (Вялікабрытанія)
|
1
|
Нацыянальны парк Джэрдап
|
1
|
Нацыянальны інстытут усходніх моў і цывілізацый
|
1
|
Нацыянальны цэнтр навуковых даследаванняў
|
1
|
Нацыянальны фронт Чэхаславакіі
|
1
|
Нацыянальны тэатр
|
1
|
Лозенград
|
1
|
Нацыянальны савет рэформ
|
1
|
Нацыянальны савет еўрапейскага супраціўлення
|
1
|
Лозенградскую аперацыю
|
1
|
Нацыянальны рух за стабільнасць і пад'ём
|
1
|
Лойольский университет (Новый Орлеан)
|
1
|
Лутон (аэрfпорт)
|
1
|
Луі-Фелікс-Мары-Франсуа Франшэ д’Эсперэ
|
1
|
Невена Бажовіч
|
1
|
Народная воля (Расійская імперыя)
|
1
|
Народная скупшчына Сербіі
|
1
|
Любадраг Дзіміч
|
1
|
Любамір Давыдавіч
|
1
|
Народная радыкальная партыя, Сербія
|
1
|
Любамір Драшкіч
|
1
|
Народная партыя за рэформы і дэмакратыю
|
1
|
Народная партыя за рэканструкцыю і дэмакратыю
|
1
|
Народная дэмакратыя
|
1
|
Любамір Лоўрыч
|
1
|
Народная абарона
|
1
|
Народны герой (Албанія)
|
1
|
Народная Рэспубліка Сербія
|
1
|
Народнае веча славенцаў, харватаў і сербаў
|
1
|
Народна-дэмакратычная партыя Таджыкістана
|
1
|
Народна-вызвольная армія Югаславіі
|
1
|
Народна-вызвольная армія Македоніі
|
1
|
Нарвежская вяшчальная карпарацыя
|
1
|
Нарвегія ў Другой сусветнай вайне
|
1
|
Нана Брок
|
1
|
Любамір Тадзіч
|
1
|
Любасцінія
|
1
|
Народны банк Сэрбіі
|
1
|
Народны камісарыят асветы РСФСР
|
1
|
Наука (выдавецтва)
|
1
|
Луіза Гесен-Дармштацкая
|
1
|
Луі д’Эспер
|
1
|
Луі д’Эсперэ
|
1
|
Натуралізацыя
|
1
|
Наталля Святлова
|
1
|
Наталля Міхайлаўна Гарчакова
|
1
|
Наталля Монцік
|
1
|
Наталля Вадзімаўна Назарава
|
1
|
Наталля Барысаўна Нордман
|
1
|
Наталля Аляксандраўна Горская
|
1
|
Луіза Вялікабрытанская
|
1
|
Наталля Абрэнавіч
|
1
|
Лэдзі Макбет Мцэнскага павета (опера)
|
1
|
Настрой
|
1
|
Насер Джыга
|
1
|
Насер
|
1
|
Насельніцтва Босніі і Герцагавіны
|
1
|
Населеныя пункты Сербіі
|
1
|
Луіза дэ Мерсі-Аржанта
|
1
|
Нарцысічнае засмучэнне асобы
|
1
|
Народны фронт вызвалення Эрытрэі
|
1
|
Народны рух Сербіі
|
1
|
Луіза дэ Мерсі-Аржанто
|
1
|
Леў Талстой, станцыя
|
1
|
Леў Мікітавіч Пушкароў
|
1
|
Уімблдан 2011 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Лейпцыгская кніжная прэмія за ўнёсак у еўрапейскае ўзаемаразуменне
|
1
|
Нікола, прынц Югаславіі
|
1
|
Ніканор (Багуновіч)
|
1
|
Нікамедыя
|
1
|
Нікалас ван Вейк
|
1
|
Нікалай Веліміравіч
|
1
|
Нікала Ракачэвіч
|
1
|
Нікала Пашыч
|
1
|
Нікала Жыгіч
|
1
|
Нікадзім Паўлавіч Кандакоў
|
1
|
Нік Кіргіяс
|
1
|
Лейла Ільхам кызы Аліева
|
1
|
Ніжнедунайская нізіна
|
1
|
Ніжагародскі павет
|
1
|
Нідэрле
|
1
|
Няшлюбнае дзіцё
|
1
|
Нямецкая культура
|
1
|
Лекцыя імя Вольфганга Паўля
|
1
|
Нямецкая акадэмія мовы і паэзіі
|
1
|
Нядзелька Чабрынович
|
1
|
Нягоцін
|
1
|
Нябуквенны арфаграфічны знак
|
1
|
Нікола I
|
1
|
Нікола I Пятровіч
|
1
|
Нябойша Глогавац
|
1
|
Нікола Нінкавіч
|
1
|
Лебанэ
|
1
|
Нікіфар Дучыч
|
1
|
Нікопальская бітва
|
1
|
Нікольская вуліца, Масква
|
1
|
Ніколаас Гізіс
|
1
|
Нікола Шаінавіч
|
1
|
Нікола Узунавіч
|
1
|
Нікола Селакавіч
|
1
|
Нікола Раданья
|
1
|
Нікола Нестаравіч
|
1
|
Нікола Ілакскі
|
1
|
Нікола Мітулікіч
|
1
|
Нікола Любічыч
|
1
|
Левіца
|
1
|
Нікола Кнежавіч
|
1
|
Нікола Карагеоргіевіч, сын прынца Таміслава
|
1
|
Лейб-гвардыі Гусарскі яго Вялікасці полк
|
1
|
Нікола Жыўкавіч
|
1
|
Лейб-медык
|
1
|
Нікола Васілевіч (1996)
|
1
|
Нікола Алтамановіч
|
1
|
Леліч
|
1
|
Нэш-Мілз
|
1
|
Невена Божавіч
|
1
|
Нелагазевес
|
1
|
Лепшае жыццё
|
1
|
Нова-Базарскі санджак
|
1
|
Нкандла
|
1
|
Нишская аперацыя, 1915
|
1
|
Лепшае жыццё, тэлесерыял
|
1
|
Леслі Грынгард
|
1
|
Непрактыкуючы каталік
|
1
|
Непераможнае Сонца
|
1
|
Нелінейная проза
|
1
|
Нейштацкая літаратурная прэмія
|
1
|
Новадзявочыя могілкі, Санкт-Пецярбург
|
1
|
Летняя Універсіяда 2011
|
1
|
Нейранавукі
|
1
|
Незалежны палітык
|
1
|
Неедлы
|
1
|
Леча
|
1
|
Недзічаўская Сербія
|
1
|
Леў Аляксандравіч Чугаеў
|
1
|
Негацін
|
1
|
Леў Зянкевіч
|
1
|
Невенка Тадзіч
|
1
|
Нова Пазова
|
1
|
Новапазарскі санджак
|
1
|
Нэвена Вітошавіч Чэкліч
|
1
|
Нові-Садскі дагавор
|
1
|
Нью-Ёркская акадэмія навук
|
1
|
Нью-Ёрк Рэд Булз
|
1
|
Нуры-Газі Асман-паша
|
1
|
Ноэл Коўард
|
1
|
Ноф-ха-Галіль
|
1
|
Норык, рымская правінцыя
|
1
|
Нордгарн-Лінген
|
1
|
Нора Саргсян
|
1
|
Нора Пярт
|
1
|
Нові Двор
|
1
|
Нові-Кнежавац
|
1
|
Новая Сербія
|
1
|
Ленсавет
|
1
|
Ленінградскі фізіка-тэхнічны інстытут
|
1
|
Леон Стэрнбах
|
1
|
Новы Пазар
|
1
|
Новы Бялград
|
1
|
Новы-Базар
|
1
|
Лепаглава
|
1
|
Новопазарскі Санджак
|
1
|
Новине србске
|
1
|
Новая и новейшая история
|
1
|
Намюр-Капіталь
|
1
|
Наменклатура
|
1
|
Мікалай Міхайлавіч Лукін
|
1
|
Мілуцін
|
1
|
Мінімалізм
|
1
|
Мінскі механічны завод імя С. І. Вавілава
|
1
|
Мінералізацыя
|
1
|
Міліца Янеўскі
|
1
|
Міліца Бабіч-Яванавіч
|
1
|
Мілівае Петравіч Блазнавац
|
1
|
Мілян Міляніч
|
1
|
Мільцава
|
1
|
Мілуцін Шошкіч
|
1
|
Мілтан
|
1
|
Лідзія Паўлаўна Штэйнгель
|
1
|
Мілета Радоевіч
|
1
|
Міленка Весніч
|
1
|
Міленка Баяніч
|
1
|
Мілена Радулавіч
|
1
|
Мілая Гойсаліч
|
1
|
Мілашы (род)
|
1
|
Мілаш Шумоня
|
1
|
Мілаш Обіліч
|
1
|
Мілаш Мініч
|
1
|
Мілаш Мілуцінавіч
|
1
|
Мінімалісцкая праграма
|
1
|
Міністр абароны Нарвегіі
|
1
|
Мілаш Дэгенек
|
1
|
Міністр інфармацыі Сербіі
|
1
|
Міністэрства замежных спраў і гандлю Новай Зеландыі
|
1
|
Міністэрства замежных спраў Польшчы
|
1
|
Міністэрства дзяржаўных маёмасцей Расійскай імперыі
|
1
|
Ліга чэмпіёнаў УЕФА 2018/2019
|
1
|
Міністэрства абароны Югаславіі
|
1
|
Міністэрства абароны Сербіі
|
1
|
Міністры ўнутраных спраў Расіі
|
1
|
Лідар Палаты абшчын Вялікабрытаніі
|
1
|
Лідар апазіцыі Вялікабрытаніі
|
1
|
Міністр юстыцыі Грузіі
|
1
|
Міністр замежных спраў Алжыра
|
1
|
Міністр фінансаў Чэхаславакіі
|
1
|
Міністр унутраных спраў Югаславіі
|
1
|
Міністр унутраных спраў Сербіі
|
1
|
Міністр унутраных спраў Расіі
|
1
|
Міністр транспарту і інфраструктуры Румыніі
|
1
|
Міністр працы і сацыяльных спраў Чэхаславакіі
|
1
|
Міністр па ўзаемадзеянні з парламентам Партугаліі
|
1
|
Міністр замежных спраў Славеніі
|
1
|
Міністр замежных спраў Грэцыі
|
1
|
Міністр замежных спраў Аўстрыйскай імперыі і Аўстра-Венгрыі
|
1
|
Мілаш Жуціч
|
1
|
Мілаш Васіч
|
1
|
Міністэрства міжнародных спраў Канады
|
1
|
Лізавета Румынская
|
1
|
Мікраоптыка
|
1
|
Мікольскія могілкі Аляксандра-Неўскай лаўры
|
1
|
Лізавета Варанянская
|
1
|
Лізавета Куманская
|
1
|
Мікола зімні
|
1
|
Лізавета Мікалаеўна Званцава
|
1
|
Міклаш Медзьешы
|
1
|
Мікалай з Гарбава
|
1
|
Мікалай Яўгенавіч Носаў
|
1
|
Мікалай Шчолакаў
|
1
|
Мікіта Герасімавіч Лазараў
|
1
|
Мікалай Уладзіміравіч Усцюгаў
|
1
|
Мікалай Уладзіміравіч Рэмізаў
|
1
|
Мікалай Сяргеевіч Шацкі
|
1
|
Мікалай Сяргеевіч Енікалопаў
|
1
|
Мікалай Сяргеевіч Валконскі
|
1
|
Мікалай Рыгоравіч Сталетаў
|
1
|
Мікалай Рыгоравіч Жалязняк
|
1
|
Мікалай Раманавіч Раманаў
|
1
|
Ліляна Хаб’янавіч-Джуравіч
|
1
|
Мікалай Пятровіч Урусаў
|
1
|
Міксадыатаніка
|
1
|
Мікіта Пятровіч Панін
|
1
|
Мілаш Біковіч
|
1
|
Мілан Марыч
|
1
|
Мілаш Бажановіч
|
1
|
Мілаш Бажанавіч
|
1
|
Мілаш Абіліч, стадыён
|
1
|
Міларад Вучаліч
|
1
|
Міларад Арсеніевіч
|
1
|
Мілан Яванавіч (сербскі футбаліст, 1981)
|
1
|
Мілан Угдэ
|
1
|
Мілан Стаядзінавіч
|
1
|
Мілан Недзіч
|
1
|
Мілан Мілічавіч
|
1
|
Мілан Галіч
|
1
|
Мікіта Супрунчук
|
1
|
Мілан Ачымавіч
|
1
|
Мілан Абрэнавіч II
|
1
|
Мілан Абрэнавіч, князь
|
1
|
Міламір Мініч
|
1
|
Лізавета, прынцэса Югаславіі
|
1
|
Мілалюб
|
1
|
Мілае Васіч
|
1
|
Мілаван Мілаванавіч
|
1
|
Мілаван Джылас
|
1
|
Мілаван Відакавіч
|
1
|
Ліга правоў чалавека
|
1
|
Міністэрства народнай асветы Расійскай імперыі
|
1
|
Намаканон
|
1
|
Людэвіт Гай
|
1
|
Міція Марціновіч
|
1
|
Любіша Ігіч
|
1
|
Людамір Вацлававіч Свентаржэцкі
|
1
|
Міхаіл Якаўлевіч Капусцін
|
1
|
Міхаіл Чарнігаўскі
|
1
|
Людміла Аляксандраўна Лыкава
|
1
|
Міхаіл Усеваладавіч
|
1
|
Міхаіл Уладзіміравіч Радзянка
|
1
|
Міхаіл Саваў
|
1
|
Міхаіл Пятровіч Салаўёў
|
1
|
Міячы
|
1
|
Міхаіл Пупін
|
1
|
Міхаіл Промтаў
|
1
|
Лютамер
|
1
|
Міхаіл Петэрсан
|
1
|
Лясныя браты (1905—1906)
|
1
|
Ліанела Вентуры
|
1
|
Міхаіл Пакроўскі
|
1
|
Ліберал-дэмакратычная партыя, Сербія
|
1
|
Міхаіл Міхайлавіч Постнікаў
|
1
|
Ліберальна-дэмакратычная партыя Сербіі
|
1
|
Міша Смайлавіч
|
1
|
Любін Пауноўскі
|
1
|
Міхаіл Міхайлавіч Завадоўскі
|
1
|
Навуковая прэмія горада Вены
|
1
|
Любацінь
|
1
|
Назалізацыя
|
1
|
Надзьдобаш
|
1
|
Надзея Пятровіч
|
1
|
Надзежда Петравіч
|
1
|
Нада Шаргін
|
1
|
Нагар
|
1
|
Любліно
|
1
|
Навуковы прафесар
|
1
|
Люблінскае генеральнае губернатарства
|
1
|
Н. А. Назарбаеў
|
1
|
Любоў Дзмітрыеўна Блок
|
1
|
Навуковая арганізацыя працы
|
1
|
Любоўльскае пагадненне
|
1
|
Навуковае таварыства імя Тараса Шаўчэнкі
|
1
|
Навагрудская Брыгада Кавалерыі
|
1
|
Набор
|
1
|
На мяжы правалу
|
1
|
Любі рэвалюцыю
|
1
|
НДІ эпідэміялогіі і мікрабіялогіі
|
1
|
Н. Назарбаеў
|
1
|
Ліберальна-дэмакратычная партыя Узбекістана
|
1
|
Міхаіл Міхайлавіч Асаргін, 1861
|
1
|
Міністэрства па справах Косава і Мятохіі
|
1
|
Міратачэнне
|
1
|
Лівадыя
|
1
|
Мітрапаліт Варшаўскі і ўсяе Польшчы
|
1
|
Міта Ракіч
|
1
|
Містыцызм
|
1
|
Мірча Румынскі
|
1
|
Мірча Ацеў
|
1
|
Мірон Маркавіч Чарненка
|
1
|
Мірка Мар'янавіч
|
1
|
Міргарадскі павет
|
1
|
Міраслаў Шкора
|
1
|
Міхай Сіладзьі
|
1
|
Міраслаў Вескавіч
|
1
|
Міраслаў Алексіч
|
1
|
Ліга Еўропы УЕФА 2012/2013
|
1
|
Ліга Еўропы УЕФА 2013/2014
|
1
|
Ліга камуністаў Югаславіі
|
1
|
Міра Радоевіч
|
1
|
Міра Пракопіевіч
|
1
|
Мір'яна Маркавіч
|
1
|
Міністэрства ўнутраных спраў Сербіі
|
1
|
Міністэрства фінансаў Расійскай імперыі
|
1
|
Лівадзійскі палац
|
1
|
Міхайла II
|
1
|
Міхаіл Мікалаевіч Ціхаміраў
|
1
|
Міхаіл Аляксандравіч Фанвізін
|
1
|
Міхаіл Мікалаевіч Мураўёў (1845)
|
1
|
Міхаіл Мікалаевіч Галкін-Враской
|
1
|
Міхаіл Карагеоргіевіч, сын прынца Таміслава
|
1
|
Міхаіл Канстанцінавіч Афанасьеў
|
1
|
Міхаіл Дзмітрыевіч Прысёлкаў
|
1
|
Міхаіл Дзмітрыевіч Галанін
|
1
|
Міхаіл Восіпавіч Меньшыкаў
|
1
|
Міхаіл Барысавіч Смолін
|
1
|
Міхаіл Анатольевіч Ялісееў
|
1
|
Ліберальная партыя (Нарвегія)
|
1
|
Міхаіл Аляксандравіч Стаховіч, палітычны дзеяч
|
1
|
Міхайла Ільіч
|
1
|
Міхаіл Аляксандравіч Галіцын
|
1
|
Лібертадор
|
1
|
Міхаіл Іларыёнавіч Артамонаў
|
1
|
Лібертарны сацыялізм
|
1
|
Міхась III Шышман
|
1
|
Міхаліна Масціцкая
|
1
|
Міхайлаўскае (падмаскоўная сядзіба)
|
1
|
Лібертвіль
|
1
|
Міхайла Апосталскі
|
1
|
Ліборыюс фон Франк
|
1
|
Палітычныя партыі Харватыі
|
1
|
1+1 International
|
1
|
Пётр Хрысціянавіч Шванебах
|
1
|
ФК Севан
|
1
|
ФК Спартак Злацібор Вада
|
1
|
ФК Спартак Варна
|
1
|
ФК Спарта
|
1
|
ФК Слога Пожага
|
1
|
ФК Слога Добай
|
1
|
ФК Слога Баіна-Башта
|
1
|
ФК Славія Сафія
|
1
|
ФК Славен Бялупа
|
1
|
ФК Серэн
|
1
|
ФК Селье і Бело Улашым
|
1
|
ФК Сегед 2011
|
1
|
ФК Свабода Любляна
|
1
|
ФК Спартак Субоціца
|
1
|
ФК Саут Чайна
|
1
|
ФК Санфрэчэ Хірасіма
|
1
|
ФК Санта-Круз Рэсіфі
|
1
|
ФК Самамбая
|
1
|
ФК СПАЛ
|
1
|
ФК СКЧФ Севастопаль
|
1
|
ФК СКА-Хабараўск
|
1
|
ФК СІК Сейняёкі
|
1
|
ФК Рыу Бранку
|
1
|
ФК Рызеспор
|
1
|
ФК Рыжская футбольная школа
|
1
|
ФК Рыд
|
1
|
ФК Спартак Семей
|
1
|
ФК Спліт
|
1
|
ФК Ротар Валгаград
|
1
|
ФК Урал-2 Екацярынбург
|
1
|
ФК Ціраспаль
|
1
|
ФК Цофінген
|
1
|
ФК Цзянсу Сайнці
|
1
|
ФК ЦСКА Сафія
|
1
|
ФК Хэнань
|
1
|
ФК Хэлмянка Хэлм
|
1
|
ФК Хунань Білаўз
|
1
|
ФК Хасія Бінген
|
1
|
ФК Хапаэль Хадэра
|
1
|
ФК Хапаэль Раанана
|
1
|
ФК Хапаэль Кфар-Сава
|
1
|
ФК Фламуртары Влёра
|
1
|
ФК УАНЛ Тыгрэс
|
1
|
ФК Спортынг Канзас-Сіці
|
1
|
ФК Тэтэкс
|
1
|
ФК Тэлеоптык Бялград
|
1
|
ФК Тэкстылац Аджацы
|
1
|
ФК Тымішаара
|
1
|
ФК Тханьхаа
|
1
|
ФК Тамбоў
|
1
|
ФК Такусіма Вортыс
|
1
|
ФК Табол Кастанай
|
1
|
ФК Сісакет
|
1
|
ФК Сілекс
|
1
|
ФК Срэм Якава
|
1
|
ФК Србабран
|
1
|
ФК Рудар Вяленье
|
1
|
ФК Раднічкі Срэмска-Мітравіца
|
1
|
ФК Чанчунь Ятай
|
1
|
ФК Лінсдал
|
1
|
ФК Мешава
|
1
|
ФК Металург Запарожжа
|
1
|
ФК Металург Бекабад
|
1
|
ФК Металац
|
1
|
ФК Мезёкёвешд
|
1
|
ФК Мачва 1929 Богаціч
|
1
|
ФК Махамедан Калькута
|
1
|
ФК Макабі Петах-Тыква
|
1
|
ФК Макабі Нетанья
|
1
|
ФК Майнц 05 II
|
1
|
ФК Мажы-Мірын
|
1
|
ФК Літэкс Ловеч
|
1
|
ФК Лівінгстан
|
1
|
ФК Младаст Добай Какань
|
1
|
ФК Ляанін Хувін
|
1
|
ФК Люцэрн
|
1
|
ФК Льерс
|
1
|
ФК Луга
|
1
|
ФК Лос-Анджэлес
|
1
|
ФК Леўскі
|
1
|
ФК Ле-Мон
|
1
|
ФК Ламія
|
1
|
ФК Лакаматыва Бялград
|
1
|
ФК Лазана
|
1
|
ФК Кішварда
|
1
|
ФК Куньшань
|
1
|
ФК Младаст Веліка Обарска
|
1
|
ФК Млады Раднік
|
1
|
ФК Раднічкі Нова Пазова
|
1
|
ФК Пандурый
|
1
|
ФК Раднічкі Бялград
|
1
|
ФК Раднічкі Баймак
|
1
|
ФК Раднік Біеліна
|
1
|
ФК П’ешцяны
|
1
|
ФК Пхохан Стылерс
|
1
|
ФК Пролетар Нові Сад
|
1
|
ФК Прамень-Энергія
|
1
|
ФК Порту B
|
1
|
ФК Петравац
|
1
|
ФК Пеньяроль
|
1
|
ФК Пахтакор Ташкент
|
1
|
ФК Патая Юнайтэд
|
1
|
ФК Падэрборн 07
|
1
|
ФК Младэнавац
|
1
|
ФК Пагронне
|
1
|
ФК ПАС Хамадан
|
1
|
ФК ПІК Прыгравіца
|
1
|
ФК Орыент
|
1
|
ФК Обернойланд Брэмен
|
1
|
ФК ОФІ Іракліён
|
1
|
ФК Неўшатэль Ксамакс
|
1
|
ФК Нефтчы Фергана
|
1
|
ФК Неймех
|
1
|
ФК Мікалаеў
|
1
|
ФК Моста
|
1
|
ФК Морнар
|
1
|
ФК Ціса Адаран
|
1
|
ФК Чарнаморац Бяла
|
1
|
ФК Кршко
|
1
|
Франкфурцкая школа
|
1
|
Фрушка-Гора
|
1
|
Фрушка-Гара, нацыянальны парк
|
1
|
Фронт нацыянальнага выратавання
|
1
|
Фронт нацыянальнага вызвалення
|
1
|
Фронт Морж
|
1
|
Франчэска II Гацілуцы
|
1
|
Французскі Камерун
|
1
|
Французская Рэспубліка
|
1
|
Французскае дзеянне
|
1
|
Французскае Марока
|
1
|
Франц Ксавер фон Эп
|
1
|
Франц Боп
|
1
|
Франк Ліборыюс фон Франк
|
1
|
Фрыдрых Карл Гесен-Касельскі
|
1
|
Фонд адзінства праваслаўных народаў
|
1
|
Фонд «Жыўка і Міліца Тапалавіч»
|
1
|
Фліш
|
1
|
Флюарэсцэнтная лямпа
|
1
|
Флюарэсцэнтнае святло
|
1
|
Флэмыдская аперацыя
|
1
|
Флорыны
|
1
|
Флорыну
|
1
|
Флорина
|
1
|
Флора Робсан
|
1
|
Фларэшцкі раён
|
1
|
Фларэнс Мальро
|
1
|
Фрыдрых Гесен-Касельскі
|
1
|
Фрыдрых Карл Людвіг, герцаг Шлезвіг-Гольштэйн-Зондэрбург-Бекскі
|
1
|
Флавій Клаўдзій Канстанцый Гал
|
1
|
Фёдар Андрэевіч Сангушка
|
1
|
Фігуратывізм
|
1
|
Фёдар Яраславіч
|
1
|
Фёдар Якаўлевіч Капусцін
|
1
|
Фёдар Фёдаравіч Радзецкі
|
1
|
Фёдар Фёдаравіч Мартэнс
|
1
|
Фёдар Туманскі
|
1
|
Фёдар Леантовіч
|
1
|
Фёдар Дзмітрыевіч Крукаў
|
1
|
Фёдар Густававіч Цёрнер
|
1
|
Фёдар Васілевіч Чыжоў
|
1
|
Фёдар Буслаеў
|
1
|
Фёдар Артуравіч Келер
|
1
|
Фёдар Ізмайлавіч Родзічаў
|
1
|
Фрыдрыхсгайн-Кройцберг
|
1
|
Фёдар Іванавіч Пранішнікаў
|
1
|
Фюрэсдаль
|
1
|
Футбольны саюз Сербіі
|
1
|
Футбольны рэйтынг Эла
|
1
|
Футбольная Бундэсліга Германіі 2006/2007
|
1
|
Футбол на летніх Алімпійскіх гульнях 1960
|
1
|
Фундаментальная навука
|
1
|
Фрэйліна
|
1
|
Фрэдэрык Шульц-Рыхард
|
1
|
Фрэдэрык Уінслаў Тэйлар
|
1
|
Фрыдэрыка фон Шлібен
|
1
|
Фрыдэрыка Луіза Гесэн-Дармштацкая
|
1
|
Флавія Аўрэлія Яўсевія
|
1
|
Феці-паша
|
1
|
ФК Чукарычкі Бялград
|
1
|
ФМП Бялград
|
1
|
Фальстаф
|
1
|
Фалькенштайн, Баварыя
|
1
|
Фалка Сомбатхей
|
1
|
Факультэт музычнага мастацтва Бялградскага ўніверсітэта мастацтва
|
1
|
Факультэт літаратуры Бухарэсцкага ўніверсітэта
|
1
|
Факультэт драматычнага мастацтва
|
1
|
Фактура
|
1
|
Файніцкі гербоўнік
|
1
|
Фадыль Ходжа
|
1
|
Фадзей Штрбулавіч
|
1
|
Фабрычнае заканадаўства Расійскай імперыі
|
1
|
ФМП Жалезнік Бялград
|
1
|
ФК Юрдынген 05
|
1
|
Фаналогія ўкраінскай мовы
|
1
|
ФК Эргатэліс
|
1
|
ФК Элан Србабран
|
1
|
ФК Эйпен
|
1
|
ФК Эйбар
|
1
|
ФК Штутгарт II
|
1
|
ФК Шпорт Подбразава
|
1
|
ФК Шоц
|
1
|
ФК Шкіпонія Печ
|
1
|
ФК Шанхай Шэньхуа
|
1
|
ФК Шайкаш Ковіль
|
1
|
ФК Чыкага Файр
|
1
|
ФК Чунцын Ліфань
|
1
|
Фамаіса Арсіні
|
1
|
Фанарыёты
|
1
|
Ферэнцвараш
|
1
|
Феадосій Вялікі
|
1
|
Ферэджык
|
1
|
Фердынанд Манліхер
|
1
|
Феодараўскі сабор (Пушкін)
|
1
|
Фенікс, выдавецтва
|
1
|
Фенербахчэ, жаночы валейбольны клуб
|
1
|
Фема Македонія
|
1
|
Феліцысім
|
1
|
Фелікс Лібрэхт
|
1
|
Федэратыўная Рэспубліка Югаславія
|
1
|
Федэралісцкі саюз еўрапейскіх нацыянальных меншасцей
|
1
|
Федараўскі сабор (Санкт-Пецярбург)
|
1
|
Феадосій Чарнігаўскі
|
1
|
Феадора Рауліяна
|
1
|
Фанг, народ
|
1
|
Феадора Неманіч
|
1
|
Феадора Дукіна Ватаца
|
1
|
Феадор Метахіт
|
1
|
Феадор I Ласкарыс
|
1
|
Фаўсціна, жонка Канстанцыя II
|
1
|
Фаўсцін, узурпатар
|
1
|
Фаціма Халід
|
1
|
Фахрудзін Юсуфі
|
1
|
Фарсіраванне
|
1
|
Фарміраванне
|
1
|
Фармальная мова
|
1
|
Фарба для фрэскі
|
1
|
ФК Крынс
|
1
|
ФК Краацыя Сесветэ
|
1
|
Фідэль Кастра Дыяс-Баларт
|
1
|
Усесаюзнае палеанталагічнае таварыства
|
1
|
Усходнюю Фракію
|
1
|
Усходнеславацкі дыялект
|
1
|
Усходнееўрапейскі тэатр вайсковых дзеянняў Другой сусветнай вайны
|
1
|
Уступленне Сербіі ў Еўрапейскі Саюз
|
1
|
Успенне Багародзіцы
|
1
|
Успадкоўванне, права
|
1
|
Ускокі
|
1
|
Усеславянскі камітэт
|
1
|
Усесаюзны электратэхнічны інстытут
|
1
|
Усесаюзны навукова-даследчы хіміка-фармацэўтычны інстытут
|
1
|
Усесаюзная акадэмія сельскагаспадарчых навук імя Леніна
|
1
|
Усерасійскі нацыянальны саюз
|
1
|
Усходняе пытанне
|
1
|
Усерасійскі навукова-даследчы інстытут эксперыментальнай ветэрынарыі імя Я. Р. Каваленкі
|
1
|
Усерасійскі навукова-даследчы інстытут гельмінталогіі
|
1
|
Усерасійскі земскі саюз
|
1
|
Усерасійская выстаўка ў Ніжнім Ноўгарадзе (1896)
|
1
|
Усевалад Святаславіч Чармны
|
1
|
Усевалад Міхайлавіч Гаршын
|
1
|
Усевалад Кочатаў
|
1
|
Усеагульныя выбары ў Сербіі 2022 года
|
1
|
Усеагульная адукацыя
|
1
|
Урошыц
|
1
|
Ураш Круль
|
1
|
Ураш Кабіч
|
1
|
Усходняе вандраванне Мікалая II
|
1
|
Усходняя армія, Францыя
|
1
|
Урачыстае пасяджэнне Дзяржаўнага савета 7 мая 1901 года
|
1
|
Уімблдан 2015 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Ф. Леантовіч
|
1
|
Ф. А. Туманскі
|
1
|
Ф. І. Леантовіч
|
1
|
Уімблдан 2023 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Уімблдан 2022 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Уімблдан 2021 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Уімблдан 2021 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Уімблдан 2019 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Уімблдан 2019 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Уімблдан 2018 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Уімблдан 2018 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Уімблдан 2015 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Уімблдан 2014 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Усходні Сусекс
|
1
|
Уімблдан 2014 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Уімблдан 2013 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Уімблдан 2011 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Уімблдан 2007 – адзіночны разрад, жанчыны
|
1
|
Уімблдан 2006 – парны разрад, мужчыны
|
1
|
Уільям Уолтон
|
1
|
Уільям Кавендыш-Бентынк, 3-ці герцаг Портлендскі
|
1
|
Уэслі Кларк
|
1
|
Уэндзі Хілер
|
1
|
Уэйкфілд
|
1
|
Ушканыр
|
1
|
Утхунгулу
|
1
|
Ураш І
|
1
|
Уранхайскі край
|
1
|
Ф. Ф. Фартунатаў
|
1
|
Урад Вострава Мэн
|
1
|
Урад Літвы
|
1
|
Урад Люксембурга
|
1
|
Урад Латвіі
|
1
|
Урад Кіпра
|
1
|
Урад Косава
|
1
|
Урад Джэрсі
|
1
|
Урад Даніі
|
1
|
Урад Гібралтара
|
1
|
Урад Грузіі
|
1
|
Урад Гернсі
|
1
|
Урад Германіі
|
1
|
Урад Вялікабрытаніі
|
1
|
Урад Венгрыі
|
1
|
Урад Малдовы
|
1
|
Урад Бельгіі
|
1
|
Урад Балгарыі
|
1
|
Урад Андоры
|
1
|
Урад Албаніі
|
1
|
Урад Аландскіх астравоў
|
1
|
Урад Азорскіх астравоў
|
1
|
Урад Азербайджана
|
1
|
Урад Абхазіі
|
1
|
Урад Італіі
|
1
|
Урад Іспаніі
|
1
|
Урад Ісландыі
|
1
|
Урад Ірландыі
|
1
|
Урад Ліхтэнштэйна
|
1
|
Урад Мальты
|
1
|
Уральская экспедыцыя Д. І. Мендзялеева
|
1
|
Урад Славеніі
|
1
|
Урал, валейбольны клуб
|
1
|
Урад нацыянальнага выратавання Мілана Недзіча
|
1
|
Урад Ян-Маена
|
1
|
Урад Югаславіі
|
1
|
Урад Шпіцбергена
|
1
|
Урад Швейцарыі
|
1
|
Урад Чэхаславакіі ў выгнанні
|
1
|
Урад Чарнагорыі
|
1
|
Урад Харватыі
|
1
|
Урад Францыі
|
1
|
Урад Фарэрскіх астравоў
|
1
|
Урад Турцыі
|
1
|
Урад Славакіі
|
1
|
Урад Манака
|
1
|
Урад Сербіі і Чарнагорыі
|
1
|
Урад Сербіі, 2012
|
1
|
Урад Сербіі, 2008
|
1
|
Урад Сан-Марына
|
1
|
Урад Румыніі
|
1
|
Урад Прыднястроўскай Малдаўскай Рэспублікі
|
1
|
Урад Паўночнай Македоніі
|
1
|
Урад Паўднёвай Асеціі
|
1
|
Урад Партугаліі
|
1
|
Урад Нідэрландаў
|
1
|
Урад Новай Зеландыі
|
1
|
Урад Нарвегіі
|
1
|
Ф. Туманскі
|
1
|
Ф. Фартунатаў
|
1
|
ФК Кошыцы
|
1
|
ФК ГОШК Габела
|
1
|
ФК Драва Птуй
|
1
|
ФК Джугас Цяльшэй
|
1
|
ФК Даўгаўпілс
|
1
|
ФК Далянь Іфань
|
1
|
ФК Гуарані Кампінас
|
1
|
ФК Гуанчжоу Фулі
|
1
|
ФК Грбаль Раданавічы
|
1
|
ФК Графічар Бялград
|
1
|
ФК Гзіра Юнайтэд
|
1
|
ФК Герцагенаўрах
|
1
|
ФК Генчлербірлігі
|
1
|
ФК Газіянтэп ББ
|
1
|
ФК ГАК Грац
|
1
|
ФК Дубачыца
|
1
|
ФК Вітэс
|
1
|
ФК Вінтэртур
|
1
|
ФК Віль
|
1
|
ФК Відэатон II
|
1
|
ФК ВіОн
|
1
|
ФК Врбас
|
1
|
ФК Водаяжа Грошніца
|
1
|
ФК Веен Вісбадэн
|
1
|
ФК Варзім
|
1
|
ФК Ванген-Ольтэн
|
1
|
ФК Біг Бул Бачынцы
|
1
|
ФК Бяжанія Нові-Беаград
|
1
|
ФК Дрына Зворнік
|
1
|
ФК Дуйсбург
|
1
|
ФК Бухара
|
1
|
ФК Кадыс
|
1
|
ФК Керкіра
|
1
|
ФК Кера 07
|
1
|
ФК Кафр-Касем
|
1
|
ФК Каспій Актау
|
1
|
ФК Карабюкспор
|
1
|
ФК Канкордыя Базель
|
1
|
ФК Канзас-Сіці Візардс
|
1
|
ФК Кампіненсі
|
1
|
ФК Кальмар
|
1
|
ФК Каканд 1912
|
1
|
ФК Кайсар Кызыларда
|
1
|
ФК Казара
|
1
|
ФК Кабел Нові-Сад
|
1
|
ФК Дукла Банска-Бістрыца
|
1
|
ФК Золатурн
|
1
|
ФК Злацібар Вода
|
1
|
ФК Земплін Міхалаўцы
|
1
|
ФК Застава Крагуевац
|
1
|
ФК Жэлезнічар Смедарава
|
1
|
ФК Жэлезнічар Бялград
|
1
|
ФК Жалезнік
|
1
|
ФК Енісей Краснаярск
|
1
|
ФК Едзінства Ужыцэ
|
1
|
ФК Едзінства Плацічава
|
1
|
ФК Дэнізліспор
|
1
|
ФК Дынама Вране
|
1
|
ФК Бэйцзін Гаань
|
1
|
ФК Бурырам Юнайтэд
|
1
|
ФАП, кампанія
|
1
|
ФК Аланьяспор
|
1
|
ФК Амладзінац Нові Банаўці
|
1
|
ФК Амкар
|
1
|
ФК Алімпік Данецк
|
1
|
ФК Аль-Фейха
|
1
|
ФК Аль-Файсалі Харма
|
1
|
ФК Аль-Раед
|
1
|
ФК Аль-Зафра
|
1
|
ФК Аль-Вахда Абу-Дабі
|
1
|
ФК Аль-Вазра
|
1
|
ФК Аль-Ахлі Дубай
|
1
|
ФК Аль-Ахлі Джыда
|
1
|
ФК Аль-Ітыхад Трыпалі
|
1
|
ФК Акурэйры
|
1
|
ФК Анартосіс Фамагуста
|
1
|
ФК Акжэтпес
|
1
|
ФК Акжайык Уральск
|
1
|
ФК Акадэмія Пушкаша
|
1
|
ФК Акадэмія Гамшыка
|
1
|
ФК Адзінства Ужыцэ
|
1
|
ФК Аджацы
|
1
|
ФК АПР
|
1
|
ФК Ітыхад Танжэр
|
1
|
ФК Ісія Вазі
|
1
|
ФК Істра 1961
|
1
|
ФК Іпіранга Эрэшын
|
1
|
ФК Інтэр Маямі
|
1
|
ФК Амонія Нікасія
|
1
|
ФК Апалон Лімасол
|
1
|
ФК Будучнаст Дабанаўцы
|
1
|
ФК Бачка-Топала
|
1
|
ФК Будафок
|
1
|
ФК Брэшыя
|
1
|
ФК Брэжыцы
|
1
|
ФК Брусель
|
1
|
ФК Брашоў
|
1
|
ФК Бохум
|
1
|
ФК Борац Шайкаш
|
1
|
ФК Борац Бобата
|
1
|
ФК Бней Сахнін
|
1
|
ФК Бней Іегуда
|
1
|
ФК Беса Печ
|
1
|
ФК Бачка 1901
|
1
|
ФК Барусія II Дортмунд
|
1
|
ФК Ардабасы Шымкент
|
1
|
ФК Баніфіка
|
1
|
ФК Банат Зрэнянін
|
1
|
ФК Балкан Мірыева
|
1
|
ФК Базель II
|
1
|
ФК Афрыка Спортс
|
1
|
ФК Атырау
|
1
|
ФК Атлетыку Паранаэнсі
|
1
|
ФК Атлетыка Атава
|
1
|
ФК Астрахань
|
1
|
ФК Арэма
|
1
|
ФК Артмедыя
|
1
|
ФК Арланда Сіці
|
1
|
Фігурка
|
1
|
Фідэс — Венгерскі грамадзянскі саюз
|
1
|
Упраўленне супрацоўніцтва з цэрквамі і рэлігійнымі арганізацыямі
|
1
|
Эксплуатант аэрадрома
|
1
|
Эмеса
|
1
|
Эмерытура
|
1
|
Эмануіл Зімвракакіс
|
1
|
Эмануэль Моравец
|
1
|
Эмансіпацыя (сацыялогія)
|
1
|
Эльверум
|
1
|
Элефтэрыёс Венізелас
|
1
|
Элеанора Дузе
|
1
|
Эласону
|
1
|
Экстракляса 2020/2021
|
1
|
Экстракляса 2018/2019
|
1
|
Эксперыментальная сельскагаспадарчая станцыя Нью-Джэрсі
|
1
|
Эміль Вотачак
|
1
|
Экспедыцыйны корпус рускай арміі ў Францыі
|
1
|
Экспедыцыйная армія
|
1
|
Экскурс
|
1
|
Эксварт
|
1
|
Эквіты
|
1
|
Эканоміка Расіі пры Мікалаі II
|
1
|
Эканоміка Балгарыі
|
1
|
Эканамічны факультэт Бялградскага ўніверсітэта
|
1
|
Эканаміст Нікшыч
|
1
|
Эйна Лейна
|
1
|
Эйлін Аткінс
|
1
|
Эйвінд Бергграў
|
1
|
Эмэрджэнтная граматыка
|
1
|
Эміль Ру
|
1
|
Эдуард Собаль
|
1
|
Эрнэста Мамбэлі
|
1
|
Эштарыл
|
1
|
Эцьен Чысекеды
|
1
|
Эфект Пастэра
|
1
|
Этыялогія
|
1
|
Эторэ Ксіменес
|
1
|
Этнаграфічны музей, Заграб
|
1
|
Этнагенез румынаў
|
1
|
Этнагенез румын
|
1
|
Эстонская акадэмія музыкі і тэатру
|
1
|
Эстонскае радыё
|
1
|
Эсперантамоўная Пісьменніцкая Асацыяцыя
|
1
|
Эсад-паша
|
1
|
Эрнэста Мамбелі
|
1
|
Эміль Эрленмеер
|
1
|
Эрнст Людвіг (вялікі герцаг Гесенскі)
|
1
|
Эрнест Сыкара
|
1
|
Эпігон
|
1
|
Энцыклапедыя сучаснай Украіны
|
1
|
Энфілд Роўд
|
1
|
Энтані Маліш
|
1
|
Энергетычная бяспека
|
1
|
Эндаэтнонім
|
1
|
Энвер-бей
|
1
|
Эмісія, эканоміка
|
1
|
Эміліян Ёсімавіч
|
1
|
Эміліо Бертоці
|
1
|
Эдуардас Курскіс
|
1
|
Эдмунд Адо
|
1
|
Юбілей
|
1
|
Шарль Каньяр дэ Ла-Тур
|
1
|
Школа права Універсітэта Джорджа Вашынгтона
|
1
|
Школа права Калумбійскага ўніверсітэта
|
1
|
Школа Ачымота
|
1
|
Швейцарская Суперліга
|
1
|
Шведская каралеўская акадэмія інжынерных навук
|
1
|
Шашурына
|
1
|
Шацяней
|
1
|
Шацкі павет
|
1
|
Шафарэвіч
|
1
|
Шарунас Бартас
|
1
|
Шарль Эдуар Шамберлан
|
1
|
Шарль Рагно
|
1
|
Шарлотэнбург
|
1
|
Шлюб у хрысціянстве
|
1
|
Шарашка
|
1
|
Шаптыцкі
|
1
|
Шандар Егерэшы
|
1
|
Шамордзінскі манастыр
|
1
|
Шамац
|
1
|
Шамалган
|
1
|
Шабацка-Валеўская епархія
|
1
|
Чэшскі сейм
|
1
|
Чэшская сацыял-дэмакратычная партыя
|
1
|
Чэшская нацыянальна-сацыяльная партыя
|
1
|
Чэшскае тэлебачанне
|
1
|
Чэшскае каралеўскае навуковае таварыства
|
1
|
Школа № 47 імя Д. С. Ліхачова
|
1
|
Шматпартыйная сістэма
|
1
|
Эджзаджыбашы, жаночы валейбольны клуб
|
1
|
Шчусеў
|
1
|
Эдвіна Маўнтбетэн
|
1
|
Эгер, прыток Цісы
|
1
|
Шэтэйні
|
1
|
Шэсце
|
1
|
Шэрыф Ндыае
|
1
|
Шэнджын
|
1
|
Шэмберг, Кальв
|
1
|
Шышатаўскі апостал
|
1
|
Шышатавац (манастыр)
|
1
|
Шыпкінскі перавал
|
1
|
Шынуй
|
1
|
Шыклаш
|
1
|
Шчокінскі раён
|
1
|
Шолахаўскі раён
|
1
|
Шуцкары
|
1
|
Шумадзія і Заходняя Сербія
|
1
|
Шукры-пашу
|
1
|
Шукры-паша
|
1
|
Шуйскае сельскае паселішча
|
1
|
Штырыя, герцагства
|
1
|
Штып
|
1
|
Штутгарт (аэрfпорт)
|
1
|
Штокаўскі дыялект
|
1
|
Штаўдах-Эгерндах
|
1
|
Штандар (яхта, 1895)
|
1
|
Штакаўскі дыялект
|
1
|
Эўжан Эрбан
|
1
|
Юг-Богдан
|
1
|
Чэхаславацкі нацыянальны савет
|
1
|
Ян Канты Шаптыцкі
|
1
|
Яніна Мілаш
|
1
|
Янік Балаж
|
1
|
Януш Хуньядзі
|
1
|
Янка Вукоціч
|
1
|
Янка-музыкант
|
1
|
Янеў
|
1
|
Янаш Корвін
|
1
|
Ян Чэрны
|
1
|
Ян Стэйскал
|
1
|
Ян Масарык
|
1
|
Ян Лявонцьевіч Янышаў
|
1
|
Ян Клак
|
1
|
Ян Гебаўэр
|
1
|
Яніцай
|
1
|
Ямбургскі павет
|
1
|
Яльмар Брок
|
1
|
Якшыч (значэнні)
|
1
|
Якаў Пятровіч Палонскі
|
1
|
Якаў Жылінскі
|
1
|
Якаў Грот
|
1
|
Якаў Васільевіч Абрамаў
|
1
|
Як шкада
|
1
|
Як нам уладкаваць Расію (артыкул)
|
1
|
Языгі
|
1
|
Ягодзіна 2001
|
1
|
Явароўскі павет
|
1
|
Яніны
|
1
|
Японскі флот
|
1
|
Яана Пелконен
|
1
|
Яір, Новы Запавет
|
1
|
Яўстах Юзаф Храпавіцкі
|
1
|
Яўрэйскія пагромы ў Расіі
|
1
|
Яўрэйская фізіка
|
1
|
Яўрэйская мова
|
1
|
Яўрэйская літаратура
|
1
|
Яўгеній Боткін
|
1
|
Яўген Мікалаевіч Чырыкаў
|
1
|
Яўген Мікалаевіч Трубяцкі
|
1
|
Яўген Васілевіч Паўлаў
|
1
|
Яўген Буры
|
1
|
Яўген Боткін
|
1
|
Яўген Аляксеевіч Стычкін
|
1
|
Яша Проданавіч
|
1
|
Яраслаў II Усеваладавіч
|
1
|
Яша Праданавіч
|
1
|
Яфім Георгіевіч Еўдакімаў
|
1
|
Ясухіса Сіядзакі
|
1
|
Ястарбац
|
1
|
Ясна Гура
|
1
|
Ясміна Міхайлавіч
|
1
|
Яраслаўская бітва
|
1
|
Яраслаў Усеваладавіч, князь уладзімірскі
|
1
|
Яраслаў Странскі
|
1
|
Яраслаў Мікалаевіч Шчапаў
|
1
|
Яраслаў Вешын
|
1
|
Яраслаў Валер'евіч Іваноў
|
1
|
Явана Янковіч
|
1
|
Я. Чазаў
|
1
|
Югавіч
|
1
|
Юн Лаўрыц Квіслінг
|
1
|
Юніёрскі каледж
|
1
|
Юніёрская зборная Украіны па футболе
|
1
|
Юніёрская зборная Сербіі па футбол4
|
1
|
Юніёрская зборная Паўночнай Македоніі па футболе
|
1
|
Юніёрская зборная Босніі і Герцагавіны па футболе
|
1
|
Юніёрская зборная Арменіі па футболе
|
1
|
Юнацкая зборная Югаславіі па футболе
|
1
|
Юнацкая зборная Швейцарыі па футболе, да 19 гадоў
|
1
|
Юнацкая зборная Швейцарыі па футболе, да 17 гадоў
|
1
|
Юнацкая зборная Паўночнай Македоніі па футболе
|
1
|
Юнацкая зборная ЗША па футболе
|
1
|
Юнацкая зборная Германіі па футболе
|
1
|
Юліян Уладзіміравіч Брамлей
|
1
|
Юрыдычны факультэт Карлава ўніверсітэта
|
1
|
Юліян Сямёнавіч Сямёнаў
|
1
|
Юліян II Адступнік
|
1
|
Юліус Покарны
|
1
|
Юлій Канстанцый
|
1
|
Юзаф Павел Цеханавецкі
|
1
|
Юзаф Здзяхоўскі
|
1
|
Югаслаўскія войскі на радзіме
|
1
|
Югаслаўскі дынар
|
1
|
Югаслаўская аперацыя
|
1
|
Югаслаў
|
1
|
Югаславянскі камітэт
|
1
|
Югаславены
|
1
|
Юра, дэпартамент
|
1
|
Юрыдычны факультэт Парыжскага ўніверсітэта
|
1
|
Я. С. Боткін
|
1
|
Юрыст-міжнароднік
|
1
|
Я. Р. Жылінскі
|
1
|
Я. К. Грот
|
1
|
Я. Жылінскі
|
1
|
Я. Грот
|
1
|
Я. В. Успенскі
|
1
|
Я. Боткін
|
1
|
Я. І. Чазаў
|
1
|
Ютунгі
|
1
|
Юсцініяна-Прыма
|
1
|
Юсцін Попавіч
|
1
|
Юстына з Рдултоўскіх
|
1
|
Юр’еўскі ветэрынарны інстытут
|
1
|
Юрый Юр'евіч Трубяцкі
|
1
|
Юрыдычны факультэт Універсітэта Карла і Фердынанда
|
1
|
Юрый Уладзіміравіч Крывашэеў
|
1
|
Юрый Нічыпаравіч Данілаў
|
1
|
Юрый Мікалаевіч Холапаў
|
1
|
Юрый Мікалаевіч Рэрых
|
1
|
Юрый Кузняцоў
|
1
|
Юрый Георгіевіч Фельштынскі
|
1
|
Юрый Георгіевіч Абаў
|
1
|
Юрый Восіпаў
|
1
|
Юрый Аляксандравіч Дземіч
|
1
|
Юрый Іванавіч Вянелін
|
1
|
Юрый II Бранкавіч
|
1
|
Юрыдычны факультэт Універсітэта імя Коменскага ў Браціславе
|
1
|
Чэшска-славацкія мовы
|
1
|
Чэхаславацкая нацыянальна-сацыялістычная партыя
|
1
|
Фізіка-матэматычны факультэт Маскоўскага ўніверсітэта
|
1
|
Царава-Сяла
|
1
|
Царква Святых Апосталаў Пятра і Паўла, Стары-Рас
|
1
|
Царква Святых Апосталаў Пятра і Паўла
|
1
|
Царква Святой Петкі, Бялград
|
1
|
Царква Святой Петка, Бялград
|
1
|
Царква Святога Стэфана, Крушавац
|
1
|
Царква Святога Мікалая, Сланкамен
|
1
|
Царква Святога Марка, Бялград
|
1
|
Царква Прападобнага Сімяона Дзівоснагорца, Дрэздэн
|
1
|
Царква Покрыва Найсвяцейшай Багародзіцы (Каргінская)
|
1
|
Царква Нарвегіі
|
1
|
Царква Багародзіца Левішска
|
1
|
Царква Апосталаў
|
1
|
Цар Балгарыі
|
1
|
Царква Успення Багародзіцы, Студзеніца
|
1
|
ЦК
|
1
|
Хіраюкі Хасода
|
1
|
Хімік Южнэ
|
1
|
Хіліндарскі манастыр
|
1
|
Хусейн-Рыза-паша
|
1
|
Хрэсны ход у Курскай губерні
|
1
|
Хрысціянская царква
|
1
|
Хрысто Кастапраў
|
1
|
Хрынгі
|
1
|
Хрткоўцы
|
1
|
Хроніка Нестара
|
1
|
Хрвое Вукчыч
|
1
|
Царква Святых апосталаў Пятра і Паўла ў Расе
|
1
|
Царква Успення Прэсвятой Багародзіцы
|
1
|
Хош Банага
|
1
|
Црвена Звезда (стадыён)
|
1
|
Цэнтр гуманітарнага права
|
1
|
Цэзар, пасада
|
1
|
Цыпрыян Здзяхоўскі
|
1
|
Цынцары
|
1
|
Цыганскі востраў (Сербія)
|
1
|
Цыганскі востраў
|
1
|
Цывілізацыя інкаў
|
1
|
Цы Сінь
|
1
|
Црэп
|
1
|
Црквінэ
|
1
|
Црвені-Чот
|
1
|
Црвены Крст (канцэнтрацыйны лагер)
|
1
|
Цесць
|
1
|
Царква багародзіца Левішка
|
1
|
Церская вобласць
|
1
|
Цераспалосіца
|
1
|
Цвярскі раён
|
1
|
Цветкавіч
|
1
|
Цветка Узуноўскі
|
1
|
Цвета Зузарыч
|
1
|
Цаўтат
|
1
|
Царыброд
|
1
|
Царскасельскі ліцэй
|
1
|
Цароўскі павет
|
1
|
Царкоўны шлюб
|
1
|
Царкоўнаславянская
|
1
|
Храстнік
|
1
|
Хортан (Нарвегія)
|
1
|
Цэнтральна-Банацкая акруга
|
1
|
Філіс Калверт
|
1
|
Фінал тура WTA 1992 – адзіночны разрад
|
1
|
Фінал тура WTA 1991 – адзіночны разрад
|
1
|
Фінал тура WTA 1990 – адзіночны разрад
|
1
|
Фінал сусветнага тура ATP 2023 – адзіночны разрад
|
1
|
Фінал сусветнага тура ATP 2022 – адзіночны разрад
|
1
|
Фінал сусветнага тура ATP 2015 – адзіночны разрад
|
1
|
Фінал сусветнага тура ATP 2014 – адзіночны разрад
|
1
|
Фінал сусветнага тура ATP 2013 – адзіночны разрад
|
1
|
Фінал сусветнага тура ATP 2012 – адзіночны разрад
|
1
|
Фінал сусветнага тура ATP 2008 – адзіночны разрад
|
1
|
Фінал сусветнага тура ATP
|
1
|
Фінал НБА 2015
|
1
|
Філіпаі
|
1
|
Фінскае мастацкае таварыства
|
1
|
Філіп Эгалітэ
|
1
|
Філіп Фартунатаў
|
1
|
Філіп Карагеоргіевіч, сын Аляксандра Карагеоргіевіча
|
1
|
Філасофія свядомасці
|
1
|
Філасофія мовы
|
1
|
Філасофскі факультэт Львоўскага ўніверсітэта
|
1
|
Філалагічныя запіскі
|
1
|
Філалагічны факультэт СПбДУ
|
1
|
Фізічны інстытут імя П. М. Лебедзева РАН
|
1
|
Фізічны факультэт Санкт-Пецярбургскага дзяржаўнага ўніверсітэта
|
1
|
Фізіка-тэхнічны інстытут імя А. Ф. Іофе РАН
|
1
|
Фізіка-матэматычны інстытут РАН
|
1
|
Фінал тура WTA 2007 – адзіночны разрад
|
1
|
Фірмаў I
|
1
|
Хортабадзь
|
1
|
Харвацкі
|
1
|
Хейна Элер
|
1
|
Хваінкі
|
1
|
Хван Ін Бом
|
1
|
Хвалімір Петравіч
|
1
|
Хашані
|
1
|
Хатні арышт
|
1
|
Харланд
|
1
|
Харкаўская ваенная акруга (СССР)
|
1
|
Харвацкія народныя песні
|
1
|
Харвацкі прыродазнаўчы музей
|
1
|
Харвацкі нацыянальны тэатр, Заграб
|
1
|
Харвацкі алфавіт
|
1
|
Харвацкая энцыклапедыя
|
1
|
Фіск
|
1
|
Харвацкае тэлебачанне
|
1
|
Харватыя і Славонія
|
1
|
Харватская мова
|
1
|
Харальд Білініч
|
1
|
Хан-Песак
|
1
|
Хайнц-Крысціян Штрахэ
|
1
|
Хадэра
|
1
|
Хаджы-Мурат
|
1
|
Хавентут Бадалона
|
1
|
Хаваншчына (опера)
|
1
|
Фічаў
|
1
|
Фісташкі
|
1
|
Цэнтр па хіміі лекавых сродкаў
|
1
|
Цэнтральнаеўрапейская епархія
|
1
|
Чэхаславацкая гусіцкая царква
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па баскетболе сярод жанчын
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па плаванні на кароткай вадзе 2003
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па плаванні на кароткай вадзе 2002
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па плаванні на кароткай вадзе
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па водных відах спорту 2008
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па водных відах спорту 2004
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па водных відах спорту 2002
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па водных відах спорту
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па валейболе сярод мужчын 2011
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па валейболе сярод мужчын 2007
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па валейболе сярод мужчын
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па валейболе сярод жанчын 2014
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па баскетболе сярод жанчын 2019
|
1
|
Чэмпіянат Босніі і Герцагавіны па футболе
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па футболе 1960
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па гандболе сярод мужчын 2017/2018
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па гандболе сярод мужчын 2016/2017
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па гандболе сярод мужчын 2015/2016
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па гандболе сярод мужчын 2014/2015
|
1
|
Чэмпіянат Беларусі па гандболе сярод мужчын 2013/2014
|
1
|
Чэмалган
|
1
|
Чэлік Зеніца
|
1
|
Чэле Кула
|
1
|
Чэларава, некропаль
|
1
|
Чэларава
|
1
|
Чырвоныя харваты
|
1
|
Чырвоны бярэт
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па плаванні на кароткай вадзе 2008
|
1
|
Чэмпіянат Еўропы па футболе 1968
|
1
|
Чын
|
1
|
Чэмпіянат свету па водных відах спорту
|
1
|
Чэхаславацкая армія ў выгнанні
|
1
|
Чэхаславацкая АН
|
1
|
Чэхаславацкае тэлебачанне
|
1
|
Чэтнікі
|
1
|
Чэмпіянату Сербіі па футболе
|
1
|
Чэмпіянат свету па плаванні на кароткай вадзе 2002
|
1
|
Чэмпіянат свету па плаванні на кароткай вадзе
|
1
|
Чэмпіянат свету па плаванні
|
1
|
Чэмпіянат свету па гандболе сярод мужчын 2015
|
1
|
Чэмпіянат свету па гандболе сярод мужчын 2001
|
1
|
Чэмпіянат свету па водных відах спорту 2009
|
1
|
Чэмпіянат свету па водных відах спорту 2005
|
1
|
Чэмпіянат свету па водных відах спорта 2009 – 200 метраў брасам, жанчыны
|
1
|
Чэмпіянат Лівана па футболе
|
1
|
Чэмпіянат свету па водных відах спорта 2009
|
1
|
Чэмпіянат свету па валейболе сярод мужчын 2010
|
1
|
Чэмпіянат свету па валейболе сярод жанчын 2014
|
1
|
Чэмпіянат Югаславіі па футболе 1965/1966
|
1
|
Чэмпіянат Турцыі па баскетболе сярод жанчын
|
1
|
Чэмпіянат Славеніі па футболе
|
1
|
Чэмпіянат Славакіі па футболе
|
1
|
Чэмпіянат Румыніі па футболе
|
1
|
Чэмпіянат Расіі па футболе 2007 года
|
1
|
Чэмпіянат Расіі па футболе 2006
|
1
|
Чэмпіянат Расіі па валейболе сярод мужчын 2009/2010
|
1
|
Чэмпіянат Паўночнай Македоніі па футболе
|
1
|
Чырвонае віно
|
1
|
Чыкага Скай
|
1
|
Цэнтральназаходнеамерыканская епархія
|
1
|
Цімафей Шарамета
|
1
|
Чарна, Дзямбіцкі павет
|
1
|
Чарна
|
1
|
Чарлз Манро
|
1
|
Чарапавецкі павет
|
1
|
Чакава
|
1
|
Чаеціна
|
1
|
Чавес
|
1
|
Чавапчычы
|
1
|
Ціхвінскі Багародзіцкі Успенскі манастыр
|
1
|
Ціхамандрыцы
|
1
|
Цітус Дугавіч
|
1
|
Ціса (значэнні)
|
1
|
Цімафей Андрэевіч Неф
|
1
|
Чарнагорска-турэцкая вайна, 1876—1878
|
1
|
Цясніна Жалезныя вароты
|
1
|
Цярнопальская акруга
|
1
|
Цягнік па-за раскладам (фільм, 1959)
|
1
|
Цюрколаг
|
1
|
Цэцына Север
|
1
|
Цэсарэвіч
|
1
|
Цэнтральныя могілкі ў Вене
|
1
|
Цэнтральныя Афіны
|
1
|
Цэнтральны задні, гандбол
|
1
|
Цэнтральная школа Парыжа
|
1
|
Цэнтральная старэйшая школа
|
1
|
Цэнтральная Школа сцэнічнай мовы і драматычнага мастацтва
|
1
|
Чарнагорск-Прыморская мітраполія
|
1
|
Чарнагорскія народныя песні
|
1
|
Чыгірынскі павет
|
1
|
Член Нацыянальнага савета Аўстрыі
|
1
|
Чыгуначны транспарт у Расійскай імперыі
|
1
|
Чучук Стана
|
1
|
Чутулешты
|
1
|
Чуруг
|
1
|
Чурго
|
1
|
Чорная Ціса
|
1
|
Чорлу
|
1
|
Чопіч
|
1
|
Чонград
|
1
|
Член Сената Румыніі
|
1
|
Член Палаты прадстаўнікоў Японіі
|
1
|
Член Палаты дэпутатаў Румыніі
|
1
|
Член Каралеўскія таварыства старажытнасцей
|
1
|
Чарота
|
1
|
Член Каралеўскага таварыства Эдынбурга
|
1
|
Член Каралеўскага таварыства Канады
|
1
|
Член Каралеўскага літаратурнага таварыства
|
1
|
Член Канстытуцыйнага савета Францыі
|
1
|
Член Дзяржаўнай рады Аўстра-Венгрыі
|
1
|
Чачак (стадыён)
|
1
|
Чатыры свабоды, Еўрапейскі саюз
|
1
|
Чаталджынскай умац. лініі
|
1
|
Чаталджынскай умац. лініяй
|
1
|
Часопіс Міністэрства народнай асветы
|
1
|
Часовы камітэт Дзяржаўнай думы
|
1
|
Часовая адміністрацыя Арганізацыі Аб'яднаных Нацый для Усходняй Славоніі, Барані і Заходняга Срэма
|
1
|
Упраўленне ўстойлівага развіцця слаба асвоеных раёнаў
|
1
|
Упраўленне супрацоўніцтва з дыяспарай і сербамі рэгіёна
|
1
|
Пік Панчыча
|
1
|
Северные цветы, альманах
|
1
|
Сельская гаспадарка Азорскіх астравоў
|
1
|
Сельская гаспадарка Азербайджана
|
1
|
Сельская гаспадарка Абхазіі
|
1
|
Сельская гаспадарка Італіі
|
1
|
Сельская гаспадарка Іспаніі
|
1
|
Сельская гаспадарка Ісландыі
|
1
|
Сельская гаспадарка Ірландыі
|
1
|
Секуйскі край
|
1
|
Сезімава Усці
|
1
|
Сезімава-Усці
|
1
|
Сегунда дывізіён
|
1
|
Севастопальскія апавяданняі
|
1
|
Сельская гаспадарка Албаніі
|
1
|
Сеад Ісламавіч
|
1
|
Свіштоўскі мір
|
1
|
Свіштаў
|
1
|
Свяшчэнны Архірэйскі Сабор Сербскай праваслаўнай царквы
|
1
|
Святы Георгій забівае змея
|
1
|
Святло, якое ў табе
|
1
|
Святкаванне 1700-годдзя Міланскага эдыкту ў Нішы
|
1
|
Святая вада
|
1
|
Святаслаў Мікалаевіч Рэрых
|
1
|
Святазар Прыбічавіч
|
1
|
Святазар Мар'янавіч
|
1
|
Святазар Вукманавіч
|
1
|
Сельская гаспадарка Аландскіх астравоў
|
1
|
Сельская гаспадарка Андоры
|
1
|
Свеціслаў Сцяфанавіч
|
1
|
Сельская гаспадарка Косава
|
1
|
Сельская гаспадарка Паўднёвай Асеціі
|
1
|
Сельская гаспадарка Партугаліі
|
1
|
Сельская гаспадарка Нідэрландаў
|
1
|
Сельская гаспадарка Нарвегіі
|
1
|
Сельская гаспадарка Манака
|
1
|
Сельская гаспадарка Мальты
|
1
|
Сельская гаспадарка Малдовы
|
1
|
Сельская гаспадарка Ліхтэнштэйна
|
1
|
Сельская гаспадарка Літвы
|
1
|
Сельская гаспадарка Люксембурга
|
1
|
Сельская гаспадарка Латвіі
|
1
|
Сельская гаспадарка Кіпра
|
1
|
Сельская гаспадарка Казахстана
|
1
|
Сельская гаспадарка Балгарыі
|
1
|
Сельская гаспадарка Джэрсі
|
1
|
Сельская гаспадарка Даніі
|
1
|
Сельская гаспадарка Гібралтара
|
1
|
Сельская гаспадарка Грэцыі
|
1
|
Сельская гаспадарка Грузіі
|
1
|
Сельская гаспадарка Гернсі
|
1
|
Сельская гаспадарка Вялікабрытаніі
|
1
|
Сельская гаспадарка Вострава Мэн
|
1
|
Сельская гаспадарка Венгрыі
|
1
|
Сельская гаспадарка Ватыкана
|
1
|
Сельская гаспадарка Босніі і Герцагавіны
|
1
|
Сельская гаспадарка Бельгіі
|
1
|
Свята Войска Польскага
|
1
|
Светы Юрый аб Шчаўніцы
|
1
|
Сельская гаспадарка Прыднястроўскай Малдаўскай Рэспублікі
|
1
|
Самсон Чарноў
|
1
|
Саноўнік
|
1
|
Санорныя зычныя
|
1
|
Санкт-Пецярбургскі політэхнічны інстытут
|
1
|
Санкт-Пецярбургская акадэмія навук
|
1
|
Санкт-Пецярбургская Акадэмія навук
|
1
|
Сандрынгем
|
1
|
Сандра Рулафс
|
1
|
Санджаку
|
1
|
Санджакская дывізія
|
1
|
Санджакам
|
1
|
Сан-Стэфанскі дагавор
|
1
|
Самы каштоўны ігрок
|
1
|
Самвел Рыгоравіч Качаранц
|
1
|
Саншайн Куінс
|
1
|
Саматастатын
|
1
|
Самастойная радыкальная партыя, Сербія
|
1
|
Самазараджэнне
|
1
|
Самадзержац
|
1
|
Самавызначэнне, партыя
|
1
|
Сальвіюс Трэпуліс
|
1
|
Салоніцкая армія
|
1
|
Салоніцкае перамір’е
|
1
|
Салонікскі фронт
|
1
|
Салонікаў
|
1
|
Салонікамі
|
1
|
Салаш Црнобарскі
|
1
|
Санта-Круз Уорыярз
|
1
|
Сапунцакі
|
1
|
Светазар Курапа
|
1
|
Саюз
|
1
|
Сведчанне пра нараджэнне
|
1
|
Свевлад
|
1
|
Свабодная дзяржава Конга
|
1
|
Саўлюс Шэштавіцкас
|
1
|
Саюзныя могілкі Зэйтэлінк
|
1
|
Саюз сяброў СССР
|
1
|
Саюз сацыялістаў-рэвалюцыянераў-максімалістаў
|
1
|
Саюз польскіх кампазітараў
|
1
|
Саюз польскага харцарства
|
1
|
Саюз камуністаў Сербіі
|
1
|
Саюз камунистаў Сербіі
|
1
|
Саюз архітэктараў Сербіі
|
1
|
Саша Іліч (футбаліст, 1977)
|
1
|
Сарай, Морыс
|
1
|
Сацыялістычны Аўтаномны Край Косава і Мятохія
|
1
|
Сацыяльная гігіена і арганізацыя аховы здароўя
|
1
|
Сацыяльнае забеспячэнне
|
1
|
Сацыял-дэмакратычная партыя Харватыі і Славоніі
|
1
|
Сацыял-дэмакратычная партыя Босніі і Герцагавіны
|
1
|
Сафія Хотэк
|
1
|
Сафія Леснёўская
|
1
|
Сафія Карлаўна Буксгеўдэн
|
1
|
Сафія Гогенберг
|
1
|
Саркіс Андрэевіч Салтыкоў
|
1
|
Саратаўская мужчынская гімназія
|
1
|
Саранданорскім баі
|
1
|
Сельская гаспадарка Паўночнай Македоніі
|
1
|
Сельская гаспадарка Расіі
|
1
|
Саламія Баброўская
|
1
|
Скупшчыкі пёраў (фільм)
|
1
|
Славонская епархія
|
1
|
Славонская вайсковая мяжа
|
1
|
Славенскія народныя песні
|
1
|
Славенскае домабранства
|
1
|
Слабодан Самарджыч
|
1
|
Слабадзейскае перамір'е
|
1
|
Слабадан Сантрач
|
1
|
Слабадан Райкавіч
|
1
|
Слабадан Пянезіч
|
1
|
Скшыньскія
|
1
|
Скутары
|
1
|
Скупшчына Ваяводзіны
|
1
|
Скотыш-Бордэрс
|
1
|
Славянафілы
|
1
|
Скордзіскі
|
1
|
Скопінскі павет
|
1
|
Скопская акруга
|
1
|
Скобелеў, Міхаіл Дзмітрыевіч
|
1
|
Скачок у даўжыню
|
1
|
Скандал вакол фільма «Мацільда»
|
1
|
Симеон Пишчевић
|
1
|
Сеўрская мірная дамова
|
1
|
Сеціміа П'ячэнціні
|
1
|
Сесілія Ніна Кавендыш-Бентынк
|
1
|
Серэская дывізія
|
1
|
Серэс
|
1
|
Славянафіл
|
1
|
Славянафільства
|
1
|
Серыя A 2014/2015
|
1
|
Смяротнае пакаранне ў Нарвегіі
|
1
|
Соф'я Уладзіміраўна Паніна
|
1
|
Соф'я Міхайлаўна Драгамірава
|
1
|
Соф'я Львоўна Пяроўская
|
1
|
Соф'я Восіпаўна Ментэр
|
1
|
Соф'я Андрэеўна Талстая
|
1
|
Соф'я Абрамаўна Ганібал
|
1
|
Соул
|
1
|
Сорак мучанікаў
|
1
|
Советский экран
|
1
|
Сны (фільм, 1993)
|
1
|
Смілян
|
1
|
Смяротнае пакаранне ў Расіі
|
1
|
Смерць і пахаванне Іосіпа Броз Ціта
|
1
|
Славянскі камітэт Чэхаславакіі
|
1
|
Смерць Слабадана Мілошавіча
|
1
|
Смедзерэўская крэпасць
|
1
|
Смедарава 1953
|
1
|
Смедарава (значэнні)
|
1
|
Слаўка Чурувія
|
1
|
Слаўка Ранкавіч
|
1
|
Слаўка Драшкавіч
|
1
|
Слаістае цеста
|
1
|
Сланкамен
|
1
|
Славянскія кампазітары
|
1
|
Славянскі інстытут, Прага
|
1
|
Славянскі інстытут
|
1
|
Серыялізм
|
1
|
Сердар
|
1
|
Сельская гаспадарка Румыніі
|
1
|
Сельская гаспадарка Эстоніі
|
1
|
Сербская Суперліга 2022/2023
|
1
|
Сербская Суперліга 2019/2020
|
1
|
Сербская Суперліга 2015/2016
|
1
|
Сербская Краіна
|
1
|
Сербская АН
|
1
|
Сербскае паўстанне, 1804-1813
|
1
|
Сербскае каралеўства
|
1
|
Сербска-турэцкая вайна, 1877—1878
|
1
|
Серафім Сароўскі
|
1
|
Сент-Жэнеўеў-дэ-Буа
|
1
|
Сельта
|
1
|
Сельская гаспадарка Ян-Маена
|
1
|
Сельская гаспадарка Шпіцбергена
|
1
|
Сербская дыяспара
|
1
|
Сельская гаспадарка Швецыі
|
1
|
Сельская гаспадарка Швейцарыі
|
1
|
Сельская гаспадарка Чэхіі
|
1
|
Сельская гаспадарка Чарнагорыі
|
1
|
Сельская гаспадарка Харватыі
|
1
|
Сельская гаспадарка Фінляндыі
|
1
|
Сельская гаспадарка Фарэрскіх астравоў
|
1
|
Сельская гаспадарка Украіны
|
1
|
Сельская гаспадарка Турцыі
|
1
|
Сельская гаспадарка Славеніі
|
1
|
Сельская гаспадарка Славакіі
|
1
|
Сельская гаспадарка Сан-Марына
|
1
|
Сербская акадэмія навк і мастацтваў
|
1
|
Сербская дэспатыі
|
1
|
Сердагелі
|
1
|
Сербскія влахі
|
1
|
Сервію
|
1
|
Сербія ў Першай сусветнай вайне
|
1
|
Сербія на конкурсе песні Еўрабачанне 2012
|
1
|
Сербія на конкурсе песні Еўрабачанне 2007
|
1
|
Сербія, 1941—1944
|
1
|
Сербізацыя
|
1
|
Сербы ў Харватыі
|
1
|
Сербы ў Венгрыі
|
1
|
Сербы у Чарнагорыі
|
1
|
Сербы Босніі і Герцагавіне
|
1
|
Сербскія рух аднаўлення
|
1
|
Сербскія народныя песні
|
1
|
Сербскі эпас
|
1
|
Сербская ліга Захад
|
1
|
Сербскі рух аднаўлення
|
1
|
Сербскі праваслаўны вікарыят у Шкодэры
|
1
|
Сербскі нацыянальны тэатр
|
1
|
Сербскі курсіў
|
1
|
Сербскі кароль
|
1
|
Сербскі дэспат
|
1
|
Сербскі добраахвотніцкі корпус, Першая сусветная вайна
|
1
|
Сербскі горадабудаўнічы інстытут
|
1
|
Сербская рэвалюцыя 1848—1849
|
1
|
Сербская прагрэсіўная партыя, гістарычная
|
1
|
Сербская народная партыя
|
1
|
Сербская музычная школа
|
1
|
Салатча
|
1
|
Саламея фон Берг-Шэлклінген
|
1
|
Спахіі
|
1
|
Рака Струма
|
1
|
Ранка Крывакапіч
|
1
|
Ранеў
|
1
|
Рамбуйскае пагадненне
|
1
|
Раман Якімовіч
|
1
|
Раман Раманавіч Розен
|
1
|
Раман Георгіевіч Грабеншчыкоў
|
1
|
Раланд Гілігашвілі
|
1
|
Ракаўнік
|
1
|
Ракавы корпус
|
1
|
Рака Тэрэсва
|
1
|
Рака Тэрэбля
|
1
|
Рака Траун
|
1
|
Рака Рыка
|
1
|
Рапальскі дагавор
|
1
|
Рака Паўднёвая Морава
|
1
|
Рака Нярэтва
|
1
|
Рака Наб
|
1
|
Рака Л’ег
|
1
|
Рака Лех
|
1
|
Рака Камп
|
1
|
Рака Калубара
|
1
|
Рака Дубец
|
1
|
Рака Вёрніц
|
1
|
Рака Вена
|
1
|
Рака Бістра
|
1
|
Рака Брэг
|
1
|
Ранкавіч
|
1
|
Раса спадароў
|
1
|
Рака Боржава
|
1
|
Рашска-Прызранская дыяцэзія
|
1
|
Раён Полтар
|
1
|
Раён Пльзень-Поўнач
|
1
|
Раён Обербергіш
|
1
|
Раён Марцін
|
1
|
Раён Клатаві
|
1
|
Раён Кладна
|
1
|
Раён Зігмарынген
|
1
|
Раён Бенешаў
|
1
|
Раён Банска-Бістрыца
|
1
|
Рая
|
1
|
Рашскі стыль
|
1
|
Рашская школа
|
1
|
Рашатоўская
|
1
|
Раскол (фільм, 1993)
|
1
|
Рачныя вароты
|
1
|
Рацыяналізм
|
1
|
Рафаіла Мамчылавіч
|
1
|
Ратыярыя
|
1
|
Рата Дуганіч
|
1
|
Расія ў абвале
|
1
|
Расінг, валейбольны клуб, Каны
|
1
|
Расім Льяіч
|
1
|
Расійская акадэмія медыцынскіх навук
|
1
|
Расійская акадэмія архітэктуры і будаўнічых навук
|
1
|
Распуцін (фільм, 1996)
|
1
|
Раскопкі
|
1
|
Рака Брыг
|
1
|
Рака Альтмюль
|
1
|
Раён Траўнштайн
|
1
|
Р. Арды
|
1
|
Радавыя імёны Рурыкавічаў
|
1
|
Радавыя імёны Раманавых
|
1
|
Рада Трох
|
1
|
Рагуза
|
1
|
Равшана Бахрамаўна Куркова
|
1
|
Рабочая мова
|
1
|
Рабат-Сале-Замур-Заер
|
1
|
Раанана
|
1
|
РПГ
|
1
|
РБК
|
1
|
Р. Якабсон
|
1
|
Р. Вардар
|
1
|
П’ер Жыльяр
|
1
|
Радамершчак
|
1
|
Піянер
|
1
|
Пітэр Мілаш
|
1
|
Пітэр Алаінка
|
1
|
Пітырым (епіскап Тамбоўскі)
|
1
|
Піроцкая акруга
|
1
|
Пірацкая акруга
|
1
|
Пірат (горад)
|
1
|
Пінджур
|
1
|
Піліп Фартунатаў
|
1
|
Пілатавічы
|
1
|
Пікнометр
|
1
|
Пік Сегед
|
1
|
Радаман Бажовіч
|
1
|
Радамір Вяшовіч
|
1
|
Рака Аах
|
1
|
Разам за Сербію
|
1
|
Рака Іпель
|
1
|
Рака Ілер
|
1
|
Рака Ібс
|
1
|
Рака, мастацтва
|
1
|
Райн-Некар Лёвен
|
1
|
Райка Міціч (стадыён)
|
1
|
Разыгрывальнік, гандбол
|
1
|
Разважанні звычайнага сербскага вала
|
1
|
Развадоўскі
|
1
|
Разбурэнні падчас войн НАТА супраць Югаславіі
|
1
|
Разана-Уральская чыгунка
|
1
|
Разам за Шумадыю
|
1
|
Радэ Драінац
|
1
|
Радаміра Путніка
|
1
|
Радыё і тэлебачанне Сербіі
|
1
|
Радыё С2
|
1
|
Радыё Прыднястроўя
|
1
|
Радыё Ватыкан
|
1
|
Раднічкі Крагуевац
|
1
|
Радка Дмітрыеў
|
1
|
Радка Дзмітрыевіч Радка-Дзмітрыеў
|
1
|
Радзіч Чарноевіч
|
1
|
Радзімка (аповед)
|
1
|
Радзільная гарачка
|
1
|
Радаслаў Вішаславіч
|
1
|
Радаслаў
|
1
|
Раён Саарліус
|
1
|
Ревалюцыя 1848—1849 гадоў у Італіі
|
1
|
Сакратар пасольства
|
1
|
Рэспубліка Працы
|
1
|
С. Вавілаў
|
1
|
С. В. Кулініч
|
1
|
С. Берні
|
1
|
С. І. Вавілаў
|
1
|
Рэўкам
|
1
|
Рэформа сербскага правапісу
|
1
|
Рэферэндум аб незалежнасці Чарнагорыі 2006
|
1
|
Рэфармісцкая партыя, Сербія
|
1
|
Рэспубліканская, радыкальная і радыкальна-сацыялістычная партыя
|
1
|
Рэспубліка Турцыя
|
1
|
Рэспубліка Сэрбія (1990—2006)
|
1
|
Рэспубліка Сербія, 1990–2006
|
1
|
Рэрых
|
1
|
С. Г. Зорыч
|
1
|
Рэпрэсіі
|
1
|
Рэпертуар
|
1
|
Рэпер Асаі
|
1
|
Рэнтгенаўскі апарат
|
1
|
Рэлігійная музыка
|
1
|
Рэлігійнае мастацтва
|
1
|
Рэзананс Шумана
|
1
|
Рэжым Квіслінга
|
1
|
Рэдактар
|
1
|
Рэгіяналізм
|
1
|
Рэгіянальная мова
|
1
|
Рэгаліян
|
1
|
С. Вайцяхоўскі
|
1
|
С. Кулініч
|
1
|
Рэваншызм
|
1
|
Сава II Сербскі
|
1
|
Сакратар Кабінета міністраў Японіі
|
1
|
Садко, карціна Рэпіна
|
1
|
Садакадзу Танігакі
|
1
|
Савія
|
1
|
Савецкія ваеннапалонныя ў гады Другой Сусветнай вайны
|
1
|
Савецкі камітэт абароны міру
|
1
|
Савет міністраў Кубы
|
1
|
Сава Цімафеевіч Дрыбінцаў
|
1
|
Сава Саваў
|
1
|
Сава Клімоўскі
|
1
|
Сава Груіч
|
1
|
Сава Іванавіч Мамантаў
|
1
|
Сава-цэнтр
|
1
|
С. М. Вайцяхоўскі
|
1
|
Сабор Уваскрасення Хрыстава
|
1
|
Сабор Святой Тройцы (Ніш)
|
1
|
Сабор Святога Міхаіла, Бялград
|
1
|
Сабор Праабражэння, Заграб
|
1
|
Саадулах-паша
|
1
|
СР Славенія
|
1
|
СКЮ
|
1
|
СOКО
|
1
|
С. Янеўскі
|
1
|
С. Ядасан
|
1
|
С. П. Новікаў
|
1
|
С. Новікаў
|
1
|
Рэвізор (камедыя)
|
1
|
Рышэльеўскі ліцэй
|
1
|
Роберт Рудольф Шміт
|
1
|
Рудна-Глава
|
1
|
Рускі дом, Бялград
|
1
|
Руская філасофія
|
1
|
Руская Поўнач
|
1
|
Руска-кітайская канвенцыя (1898)
|
1
|
Рурык Расціславіч
|
1
|
Рупнікаўцы
|
1
|
Руниверс
|
1
|
Румынскі алфавіт
|
1
|
Румынская інтэрвенцыя ў Балгарыю, 1913
|
1
|
Румынская Ліга 1
|
1
|
Ружычка (значэнні)
|
1
|
Рудольф Казіміравіч Жукоўскі
|
1
|
Ругову
|
1
|
Рускі каўчэг
|
1
|
Российская газета
|
1
|
Рослаўскі павет
|
1
|
Росбалт
|
1
|
Рольф Вікстрэм
|
1
|
Род Ялагіных
|
1
|
Род Шахаўскіх
|
1
|
Род Шарамецевых
|
1
|
Род Талстых
|
1
|
Род Сталыпіных
|
1
|
Род Косачаў
|
1
|
Род Асманаў
|
1
|
Рогожарски
|
1
|
Рускі дом (Бялград)
|
1
|
Рускі слоўнік моўнага пашырэння
|
1
|
Рыціс Саладжус
|
1
|
Рыжскае палітэхнічнае вучылішча
|
1
|
Косаўска-Помараўская акруга
|
1
|
Рыцарскі ордэн
|
1
|
Рыфская вайна
|
1
|
Рыта Саргсян
|
1
|
Рымскія пераможныя тытулы
|
1
|
Рымскія некаталіцкія могілкі
|
1
|
Рымская гісторыя
|
1
|
Рымская армія
|
1
|
Рылскі Спартыст Самакаў
|
1
|
Рызнічы
|
1
|
Рыза Лушта
|
1
|
Рыжскі палітэхнікум
|
1
|
Рыд-ім-Інкрайс
|
1
|
Рускі сход
|
1
|
Рыгор Ульянаў
|
1
|
Рыгор Рыгоравіч Даніловіч
|
1
|
Рыгор Рыгоравіч Ге
|
1
|
Рыгарызм
|
1
|
Рух свабодных грамадзян (Сербія)
|
1
|
Рух за Пятую рэспубліку
|
1
|
Русістыка лінгвістычная
|
1
|
Русінская
|
1
|
Русь, народ
|
1
|
Русский путь
|
1
|
Русская служба Би-би-си
|
1
|
Руслан Равяка
|
1
|
Спартыўнае таварыства «Партызан»
|
1
|
Спекуляцыя
|
1
|
Упраўленне супрацоўніцтва з грамадзянскай супольнасцю
|
1
|
Тодараў
|
1
|
Трансфармацыйная граматыка
|
1
|
Трансфарматар Тэслы
|
1
|
Традыцыйная культура
|
1
|
Торфапрадукт
|
1
|
Топчыдзер
|
1
|
Топліцкая акруга
|
1
|
Топліцкае паўстанне
|
1
|
Тоні Буландра
|
1
|
Томы
|
1
|
Томас Кун
|
1
|
Толькі адзінства выратуе сербаў
|
1
|
Тодарава
|
1
|
Траістая інтэрвенцыя
|
1
|
Тодар Весялінавіч
|
1
|
Тода Куртавіч
|
1
|
Тврдош
|
1
|
Таўрскія горы
|
1
|
Таўпатыя
|
1
|
Ташкенцкі дзяржаўны эканамічны ўніверсітэт
|
1
|
Ташкенцкі дзяржаўны тэхнічны ўніверсітэт
|
1
|
Таццяна Яўгенаўна Боткіна
|
1
|
Таццяна Львоўна Шчэпкіна-Купернік
|
1
|
Таццяна Акбараўна Карымава
|
1
|
Тацемскі павет
|
1
|
Татой
|
1
|
Трапар
|
1
|
Траўнік, Боснія і Герцагавіна
|
1
|
Тарлакскі дыялект
|
1
|
Турэцкі статут
|
1
|
Тэадор Бенфей
|
1
|
Тыцын
|
1
|
Тыцельскае плато
|
1
|
Тыцел
|
1
|
Тыфліская губерня
|
1
|
Тынтынабулі
|
1
|
Тымакская епархія
|
1
|
Тыгран Саргсян
|
1
|
Тыгран Абрамавіч Аліханаў
|
1
|
Тушаў Нарадовы
|
1
|
Тухарскія могілкі
|
1
|
Тутраканская бітва
|
1
|
Турэцкая інтэрвенцыя ў Балгарыю, 1913
|
1
|
Траўнік (Боснія і Герцагавіна)
|
1
|
Турэцкая кухня
|
1
|
Турэцка-венецыянская вайна, 1463—1479
|
1
|
Турч'янске-Цепліцы
|
1
|
Турба-фолк
|
1
|
Тулузскі ўніверсітэт
|
1
|
Трэбішаў
|
1
|
Трыпольская бітва
|
1
|
Тршыч
|
1
|
Труізм
|
1
|
Трстэна
|
1
|
Троіца-Лыкава
|
1
|
Трохполле
|
1
|
Таропецкі павет
|
1
|
Тарб Жэсп Бігор
|
1
|
Тэадора Абіянг Нгема Мбасога
|
1
|
Сімбірскі кадэцкі корпус
|
1
|
Сінагога (Ніш)
|
1
|
Сінагава
|
1
|
Сімён Пішчэвіч
|
1
|
Сімяон Трайчаў Радзеў
|
1
|
Сімфонія № 5 (Шастаковіч)
|
1
|
Сімфонія № 3 (Шастаковіч)
|
1
|
Сімфонія № 2 (Шастаковіч)
|
1
|
Сімфонія № 1 (Шастаковіч)
|
1
|
Сімфонія № 11 (Шастаковіч)
|
1
|
Сімфонія № 10 (Шастаковіч)
|
1
|
Сімфанічная паэма
|
1
|
Сімеон Сініша
|
1
|
Сіліманаўская лекцыя
|
1
|
Сіндзюку
|
1
|
Сільвія Сімс
|
1
|
Сілезскія акадэмічныя лаўры
|
1
|
Сігізмунд Натанавіч Валк
|
1
|
Сігету-Мармацыей
|
1
|
Сібіракі
|
1
|
Сі Чжунсюнь
|
1
|
Сёгют
|
1
|
Сярэднікава
|
1
|
Сяргей Цімафеевіч Аксакаў
|
1
|
Сяргей Фёдаравіч Валконскі
|
1
|
Сяргей Трыфунавіч
|
1
|
Сяргей Сяргеевіч Тацішчаў
|
1
|
Сінгідун
|
1
|
Сінкел
|
1
|
Тара, нацыянальны парк
|
1
|
Таварыства для спрыяння рускай прамысловасці і гандлю
|
1
|
Танальнасць
|
1
|
Таміслаў Ніколіч
|
1
|
Таміслаў, прынц Югаславіі
|
1
|
Тамо далеко
|
1
|
Тамбурыца
|
1
|
Тамаш Прыбічавіч
|
1
|
Тамайда Арсіні
|
1
|
Талстоўства
|
1
|
Такутомі Рока
|
1
|
Таксін-паша
|
1
|
Тадэвуш Бур-Камароўскі
|
1
|
Таварыства мастакоў імя А. І. Куінджы
|
1
|
Таварыства аматараў расійскай славеснасці
|
1
|
Сінтаксічныя структуры
|
1
|
Таварыства «Мон Пелерын»
|
1
|
Таарміна
|
1
|
ТЭФІ
|
1
|
Сістэма адукацыі
|
1
|
Сістоўскі мір
|
1
|
Сірміум
|
1
|
Сірмскі камітат
|
1
|
Сініша
|
1
|
Сіняя гвардыя
|
1
|
Сіньхайская рэвалюцыя
|
1
|
Сінтэз мастацтваў
|
1
|
Сінтара Абэ
|
1
|
Тэадор Мерон
|
1
|
Тэадора Лазаравіч
|
1
|
Сяргей Сямёнавіч Хабалаў
|
1
|
Уладзімір Мінчаў Вазаў
|
1
|
Уласны Яго Імператарскай Вялікасці Канвой
|
1
|
Уладка Мачак
|
1
|
Уладзіслаў Лушкевіч
|
1
|
Уладзіслаў Герцагавіч
|
1
|
Уладзіслава Ранкавіч
|
1
|
Уладзімір Фёдаравіч Шышмароў
|
1
|
Уладзімір Уладзіміравіч Шчэрбачоў
|
1
|
Уладзімір Уладзіміравіч Мірзоеў
|
1
|
Уладзімір Станіслаўлевіч
|
1
|
Уладзімір Сафраніцкі
|
1
|
Уладзімір Рыгоравіч Чарткоў
|
1
|
Уладзімір Петравіч
|
1
|
Уладзімір Мікалаевіч Герард
|
1
|
Улашская мова
|
1
|
Уладзімір Менер
|
1
|
Уладзімір Лучыч
|
1
|
Уладзімір Еўтавіч
|
1
|
Уладзімір Дарафеевіч Каралюк
|
1
|
Уладзімір Генрыхавіч Бухерт
|
1
|
Уладзімір Віктаравіч Сахараў
|
1
|
Уладзімір Ваіслаўлевіч
|
1
|
Уладзімір Васільевіч Маўродзін
|
1
|
Уладзімір Васілевіч Маўродзін
|
1
|
Уладзімір Барысавіч Фрэдэрыкс
|
1
|
Уладзімір Андрэевіч Даўгарукаў
|
1
|
Уладзімір Аляксеевіч Гіляроўскі
|
1
|
Улахі
|
1
|
Ульпій Крыніт
|
1
|
Уладзімір Аляксандравіч
|
1
|
Універсітэт Нотр-Дам
|
1
|
Упраўленне рэгулятыўнай рэформы і ацэнкі рэгулятыўнага ўплыву
|
1
|
Упраўленне правоў чалавека і меншасцей
|
1
|
Упраўленне еўрапейскай інтэграцыі
|
1
|
Уоліс Сімпсан
|
1
|
Унія
|
1
|
Універсітэт нацыянальнай абароны Народна-вызваленчай арміі Кітая
|
1
|
Універсітэт Шэйха Анта Дыопа
|
1
|
Універсітэт Форт-Хэр
|
1
|
Універсітэт Тафтса
|
1
|
Універсітэт Пенсільваніі
|
1
|
Універсітэт Паўднёвай Афрыкі
|
1
|
Універсітэт Ніцы — Сафіі Антыпаліс
|
1
|
Універсітэт Ліля — Паўночнай Францыі
|
1
|
Ульпія Северына
|
1
|
Універсітэт Квебека ў Труа-Рыўеры
|
1
|
Універсітэт Антананарыву
|
1
|
Універсітэт Алжыра
|
1
|
Універсум
|
1
|
Універсальная граматыка
|
1
|
Унутраная Македонская Рэвалюцыйная Арганізацыя — Дэмакратычная Партыя Македонскага Нацыянальнага Адзінства
|
1
|
Унезд-Вадовік
|
1
|
Умоўны рэфлекс
|
1
|
Умераны кантынентальны клімат
|
1
|
Ульянаўская дзяржаўная сельскагаспадарчая акадэмія
|
1
|
Ульрых Цылі
|
1
|
Ульпіяна
|
1
|
Уладзімір Аляксандравіч Беклямішаў
|
1
|
Уладзімір Іосіфавіч Гурка (1862)
|
1
|
Тэатр.doc
|
1
|
Тэорыя жыдамасонскай змовы
|
1
|
У. І. Смірноў
|
1
|
Тэхнічная ваенная акадэмія
|
1
|
Тэхналагічны ўніверсітэт Вены
|
1
|
Тэтрахія
|
1
|
Тэрэцкая мова
|
1
|
Тэрэзіянская ваенная акадэмія
|
1
|
Тэрэза са Шчытоў-Неміровічаў
|
1
|
Тэрыторыя ваеннага камандзіра ў Сербіі
|
1
|
Тэрмы Панонікі
|
1
|
Тэорыя функцый
|
1
|
Тэорыя рэлятыўнасці
|
1
|
Тэорыя працягу існавання Чэхаславацкай дзяржавы ў 1938—1945 гадах
|
1
|
Тэніс на летніх Алімпійскіх гульнях 2012 – змяшаны парны разрад
|
1
|
У. М. Вайновіч
|
1
|
Тэніс на летніх Алімпійскіх гульнях 2008 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Тэніс на летніх Алімпійскіх гульнях 2008
|
1
|
Тэніс на летніх Алімпійскіх гульнях 2000 – адзіночны разрад, жанчыны
|
1
|
Тэмешварскі Банат
|
1
|
Тэль-Авіўская акруга
|
1
|
Тэкскі дом
|
1
|
Тэкля Багушэвіч-Мінкоўская
|
1
|
Тэатральны дзеяч
|
1
|
Тэатр імя Ленінскага камсамола
|
1
|
Тэатр рабочай моладзі
|
1
|
Тэатр Сербіі
|
1
|
Тэатр Буландра
|
1
|
У. В. Менер
|
1
|
У. Менер
|
1
|
Уладзімір Іванавіч Сабчакоў
|
1
|
Узброеныя сілы Румыніі
|
1
|
Уладзімір Іванавіч Неўскі
|
1
|
Уладзімір Іванавіч Кавалеўскі
|
1
|
Улада Чарназемскі
|
1
|
Улада Зечавіч
|
1
|
Украінізмы
|
1
|
Украінскі моўна-інфармацыйны фонд НАН
|
1
|
Украінская лацініца
|
1
|
Украіназнаўства
|
1
|
Указ Галерыя, 311
|
1
|
Узнагароды рэспублікі Сербія
|
1
|
Узброеныя сілы Чарнагорыі
|
1
|
Узброеныя сілы Францыі
|
1
|
Узброеныя сілы Грэцыі
|
1
|
У. Смірноў
|
1
|
Узброеныя сілы Асманскай імперыі
|
1
|
Узброеных сіл Сербіі
|
1
|
Угрыні
|
1
|
Угорскія мовы
|
1
|
Углеша Мрняўчавіч
|
1
|
Уга Брусо
|
1
|
Уваскрасенне, раман
|
1
|
УТР
|
1
|
УНІКС
|
1
|
УАСГНІЛ
|
1
|
У крузе першым, тэлесерыял
|
1
|
У крузе першым
|
1
|
Сяргей Сяргеевіч Ольдэнбург
|
1
|
Сяргей Пятровіч Мяльгуноў
|
1
|
Спецыяльная антытэрарыстычная група
|
1
|
Срджан Міяілавіч
|
1
|
Сталыпіны
|
1
|
Стабіа
|
1
|
Ссылка
|
1
|
Срэчка Джукіч
|
1
|
Срэтэн Стаянавіч
|
1
|
Срэтан Жуявіч
|
1
|
Срэмскі фронт
|
1
|
Срэмскі-Карлоўцы
|
1
|
Срэмская епархія (праваслаўная)
|
1
|
Срэмская аперацыя, 1914
|
1
|
Српска Црня
|
1
|
Срдзян Майсторавіч
|
1
|
Срджан Каранавіч
|
1
|
Сталічная акруга
|
1
|
Срджан Драгоевіч
|
1
|
Срджан Будышаўлевіч
|
1
|
Срдан Голубавіч
|
1
|
Србе на врбе
|
1
|
Срацімір
|
1
|
Спіс чэмпіёнаў НБА
|
1
|
Спіс тэнісістаў паводле колькасці выйграных турніраў
|
1
|
Спіс тэнісістаў паводле заробленых прызавых грошай
|
1
|
Спіс славацка-русінскіх назваў населеных пунктаў
|
1
|
Спіс прэм’ер-міністраў Нарвегіі
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Ян-Маена
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Югаславіі
|
1
|
Сталыпін… Нявывучаныя ўрокі
|
1
|
Стамбул (аэрапорт)
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Швейцарыі
|
1
|
Старшыня Аршанскага райвыканкама
|
1
|
Стары-Рос
|
1
|
Старшыня Урада Ваяводзіны
|
1
|
Старшыня Садружнасці нацый
|
1
|
Старшыня Савета па гандлі Вялікабрытаніі
|
1
|
Старшыня Савета міністраў Расійскай імперыі
|
1
|
Старшыня Народнай Скупшчыны Сербіі
|
1
|
Старшыня Ліберальна-дэмакратычнай партыі Японіі
|
1
|
Старшыня КНР
|
1
|
Старшыня Дзяржаўнага савета Кубы
|
1
|
Старшыня Генеральнай Асамблеі ААН
|
1
|
Старшыня Афрыканскага саюза
|
1
|
Старшыня Асамблеі Косава
|
1
|
Старшая школа Уолнат-Хілс
|
1
|
Стамбульскі аэрапорт імя Сабіхі Гёкчэн
|
1
|
Старчава, археалагічны помнік
|
1
|
Старчава, Сербія
|
1
|
Старая Сербия
|
1
|
Старая-Планіна
|
1
|
Стара Градзішка
|
1
|
Станіслаў Тэафілавіч Шацкі
|
1
|
Станіслаў Мглей
|
1
|
Станіслаў Лаза
|
1
|
Станіслаў Думін
|
1
|
Станка Радмілавіч
|
1
|
Станешць
|
1
|
Стане Доланц
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Шпіцбергена
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Фінляндыі
|
1
|
Стары Гарбаў
|
1
|
Спіс мікрабіёлагаў
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Аўстрыі
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Андоры
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Албаніі
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Аландскіх астравоў
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Азорскіх астравоў
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Абхазіі
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Італіі
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Ісландыі
|
1
|
Спіс прэзідэнтаў Дэмакратычнай Рэспублікі Конга
|
1
|
Спіс прадстаяцеляў Сербскай праваслаўнай царквы
|
1
|
Спіс нацыянальных паркаў Румыніі
|
1
|
Спіс міністраў замежных спраў Германіі
|
1
|
Спіс моў паводле колькасці носьбітаў
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Бельгіі
|
1
|
Спіс моў па колькасці носьбітаў
|
1
|
Спіс масавых забойстваў у час Косаўскай вайны
|
1
|
Спіс гарадоў Сербіі
|
1
|
Спіс войн XX стагоддзя
|
1
|
Спіс Сводэша для славянскіх моў
|
1
|
Спіс 33 лепшых футбалістаў чэмпіянату Расіі
|
1
|
Справа аб баснійскім генацыдзе
|
1
|
Справа Форысана
|
1
|
Справа Тухачэўскага
|
1
|
Споведзь, Талстой
|
1
|
Спецыяльны госць Парламенцкай асамблеі Савета Еўропы
|
1
|
Спецыяльная прэмія таварыства Лонданскага тэатра
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Балгарыі
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Босніі і Герцагавіны
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Францыі
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Мальты
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Фарэрскіх астравоў
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Украіны
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Славеніі
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Сан-Марына
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Румыніі
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Расіі
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Прыднястроўскай Малдаўскай Рэспублікі
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Паўночнай Македоніі
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Паўднёвай Асеціі
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Нідэрландаў
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Нарвегіі
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Манака
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Малдовы
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Ватыкана
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Ліхтэнштэйна
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Літвы
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Латвіі
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Кіпра
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Косава
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Казахстана
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Джэрсі
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Даніі
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Гібралтара
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Гернсі
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Германіі
|
1
|
Спіс прэм'ер-міністраў Вострава Мэн
|
1
|
Стары-Улах
|
1
|
Стары палац, Бялград
|
1
|
Сяргей Пятровіч Капіца
|
1
|
Суперліга Сербіі па футболе 2017/2018
|
1
|
Сусветны сацыяльны форум
|
1
|
Сусветны савет міру
|
1
|
Сусветны Гран-пры па валейболе 2013
|
1
|
Сусветны Гран-пры па валейболе
|
1
|
Сусветная служба Радыё Румынія
|
1
|
Сусветная выстаўка, 1911
|
1
|
Супраціў
|
1
|
Суперліга Сербіі па футболе 2022/2023
|
1
|
Суперліга Сербіі па футболе 2021/2022
|
1
|
Суперліга Сербіі па футболе 2020/2021
|
1
|
Суперліга Сербіі па футболе 2019/2020
|
1
|
Суперліга Сербіі па футболе 2018/2019
|
1
|
Суперліга Сербіі па футболе 2015/2016
|
1
|
Сухапутныя войскі Сербіі
|
1
|
Суперліга Сербіі па футболе 2014/2015
|
1
|
Суперліга Сербіі па футболе 2013/2014
|
1
|
Суперліга Сербіі па футболе 2012/2013
|
1
|
Суперліга Сербіі па футболе 2011/2012
|
1
|
Суперліга Сербіі па футболе
|
1
|
Суперліга Сербіі
|
1
|
Суперкубак Харватыі па футболе
|
1
|
Суперкубак Славеніі па футболе
|
1
|
Суперкубак Польшчы па футболе 2019
|
1
|
Суперкубак Беларусі па футболе 2023
|
1
|
Сулейман Чэлебі
|
1
|
Сулейман Углянін
|
1
|
Сухапутныя войскі Балгарыі
|
1
|
Сухапутныя войскі Францыі
|
1
|
Судэтанямецкая партыя
|
1
|
Сям'я Кацюбінскіх (фільм)
|
1
|
Сяргей Міхайлавіч Трацякоў, мецэнат
|
1
|
Сяргей Мікалаевіч Мясаедаў
|
1
|
Сяргей Мікалаевіч Лебедзеў
|
1
|
Сяргей Львовіч Талстой
|
1
|
Сяргей Вайцяхоўскі
|
1
|
Сяргей Барысавіч Філімонаў
|
1
|
Сяргей Апанасавіч Вянгераў
|
1
|
Сяргей Аляксандравіч Ніканаў
|
1
|
Сяргей Аляксандравіч
|
1
|
Сямён Рыгоравіч Тамсінскі
|
1
|
Сямён Кірсанаў
|
1
|
Сямён Восіпавіч Грузенберг
|
1
|
Сялянскі пазямельны банк
|
1
|
Сучаснае мастацтва
|
1
|
Сяло Сырастан
|
1
|
Сяло Сталыпіна, Саратаўская вобласць
|
1
|
Сюзэрэн
|
1
|
Сэнтэндрэскі яраш
|
1
|
Сыева-Дупка
|
1
|
Сцяпан Рыгоравіч Бархудараў
|
1
|
Сцяпан Пятровіч Крачкоўскі
|
1
|
Сцяпан Міхайлавіч Муратаў
|
1
|
Сцепан Радыч
|
1
|
Схіма
|
1
|
Схадзаванка
|
1
|
Сушак
|
1
|
Сузана Паунавіч
|
1
|
Судовая інстанцыя
|
1
|
Старыя хрысціянскія могілкі
|
1
|
Страчаны прынц
|
1
|
Стэван Бакіч
|
1
|
Стыпендыят
|
1
|
Стыпендыя Аляксандра фон Гумбальта
|
1
|
Студэнцкая плошча
|
1
|
Студыя Б
|
1
|
Стрычычы
|
1
|
Струнны квартэт № 8 (Шастаковіч)
|
1
|
Струнны квартэт № 15 (Шастаковіч)
|
1
|
Струма (река)
|
1
|
Струма
|
1
|
Структуралізм
|
1
|
Страша Пінджур
|
1
|
Стральба на летняй Універсіядзе 2011
|
1
|
Стэван Дароньскій
|
1
|
Стральба на Міжземнаморскіх гульнях 2009
|
1
|
Стральба на Міжземнаморскіх гульнях 2005
|
1
|
Страканіцы
|
1
|
Страемір
|
1
|
Стоўніхёрст-каледж
|
1
|
Стогн
|
1
|
Стилиян Чилингиров
|
1
|
Стаянцы
|
1
|
Стаянавіч
|
1
|
Стаян Проціч
|
1
|
Стаян Навакавіч
|
1
|
Статыстычныя рэгіёны Сербіі
|
1
|
Стэван Дароньскі
|
1
|
Стэван Срэмац
|
1
|
Сувабор
|
1
|
Стэфан Няманіч
|
1
|
Субсідыя
|
1
|
Стэфанас Цыцыпас
|
1
|
Стэфанавіч
|
1
|
Стэфана Душана
|
1
|
Стэфан Ураш Мілуцін
|
1
|
Стэфан Ураш ІІІ
|
1
|
Стэфан Ураш II
|
1
|
Стэфан Тасеў
|
1
|
Стэфан Рызніч
|
1
|
Стэфан Остаіч
|
1
|
Стэфан Остая
|
1
|
Стэфан Нярэзаў
|
1
|
Стэфан Мілуцін
|
1
|
Стэпа Сцяпанавіч
|
1
|
Стэфан Мараўскі
|
1
|
Стэфан Вукшыч Косача
|
1
|
Стэфан ІІ
|
1
|
Стэфан V Ураш
|
1
|
Стэфан I Чарноевіч
|
1
|
Стэфан I Катраманіч
|
1
|
Стэфан II Чарноевіч
|
1
|
Стэфан II Першавенчаны
|
1
|
Стэфан II Катраманіч
|
1
|
Стэфан III Бранкавіч
|
1
|
Стэплаг
|
1
|
Стэпан Тамашавіч
|
1
|
Рыцарскі турнір
|
1
|
Канстытуцыя Манака
|
1
|
Косаўска-Памараўская акруга
|
1
|
Seikei University
|
1
|
Seán MacBride Peace Prize
|
1
|
Seyhan
|
1
|
Sergey Volkonsky
|
1
|
Sergey Obnorsky
|
1
|
Sergey Azbelev
|
1
|
Serge Poltoratzky
|
1
|
Serena Medal
|
1
|
Serbian–Ottoman wars
|
1
|
Serbian perper
|
1
|
Serbian Orthodox Seminary of Prizren
|
1
|
Senje
|
1
|
Senator by right
|
1
|
Seikei Elementary School
|
1
|
Sharpey-Schafer Lecture and Prize
|
1
|
Seikei Academy
|
1
|
Secretary of State
|
1
|
Second lieutenant
|
1
|
Savka Obrenovic, Princess of Serbia
|
1
|
Sarvepalli Gopal
|
1
|
Sarah Denton
|
1
|
Santa Ifigenia Cemetery
|
1
|
Sandroyd School
|
1
|
San Juan
|
1
|
Sami Frashëri High School, Prishtina, Kosovo
|
1
|
Saint Sava Seminary
|
1
|
Sabbas (Struve)
|
1
|
Shahrdari Gorgan
|
1
|
Shigeyo Satō
|
1
|
SEHA-ліга 2014/2015
|
1
|
Skrzyński mausoleum in Zagórzany
|
1
|
Srdan Golubović
|
1
|
Spencer Cavendish, 8th Duke of Devonshire
|
1
|
Soňa Haasová
|
1
|
Sovereign of the Congo Free State
|
1
|
Sophie Semin
|
1
|
Sokolov Award
|
1
|
Sokol
|
1
|
Sofija Ružić
|
1
|
Societas Slavica Budissenensis
|
1
|
Social Democratic Party
|
1
|
Smilja Tišma
|
1
|
Slovene Partisans
|
1
|
Skenderaj Municipality
|
1
|
Shinto Political Alliance Diet Members' Association
|
1
|
Skenderaj
|
1
|
Siverić
|
1
|
Sivakamu
|
1
|
Sioux Falls Skyforce
|
1
|
Sinqumo Zuma
|
1
|
Simon Memorial Prize
|
1
|
Silvia Gašparovičová
|
1
|
Silvester
|
1
|
Silver Wolf Award
|
1
|
Siberian Army
|
1
|
Shulamit Lapid
|
1
|
Shinui
|
1
|
SFOR
|
1
|
SEHA-ліга 2013/2014
|
1
|
St. Francis Xavier Secondary School
|
1
|
Rebekka Habermas
|
1
|
Richard Monckton Milnes, 1st Baron Houghton
|
1
|
Richard M. Langworth
|
1
|
Richard Lounsbery Award
|
1
|
Ribbon bar of the Kagera River Medal
|
1
|
Revolutionary Council
|
1
|
Revolutionary Bolivarian Movement-200
|
1
|
Republican Party of Armenia
|
1
|
Republic of Cuba
|
1
|
Republic Square
|
1
|
Republic
|
1
|
Remsen Award
|
1
|
Reinhold Mitterlehner
|
1
|
Rebecca Munro
|
1
|
Rila Municipality
|
1
|
Ratzinger Prize
|
1
|
Rastko Janković
|
1
|
Rani mraz
|
1
|
Rally for Mali
|
1
|
Radovanjski Lug
|
1
|
Radomir Nikolić
|
1
|
Radoje Domanovic Award
|
1
|
Radio Television of Serbia
|
1
|
Rada Trzech
|
1
|
Rachel Mackerras Veitch
|
1
|
RS
|
1
|
RMS Queen Mary
|
1
|
Rigas Feraios Municipality
|
1
|
Rivo Rakotovao
|
1
|
SARTID
|
1
|
Ruhango
|
1
|
Róza Orbán
|
1
|
Ráhel Orbán
|
1
|
Rwandan Patriotic Front
|
1
|
Rwandan Defence Forces
|
1
|
Ružić
|
1
|
Ružica Đinđić
|
1
|
Rutherford Medal and Prize
|
1
|
Rusyn alphabet
|
1
|
Rustem Vambery
|
1
|
Rustam Emomali
|
1
|
Russian association of social sciences research institutes
|
1
|
Russian Faculty of Law in Prague
|
1
|
Rufina Dmitrieva
|
1
|
Robert Hodgson
|
1
|
Rudolf Friml
|
1
|
Ruanda-Urundi
|
1
|
Royal Lodge
|
1
|
Royal Fellow of the Royal Society
|
1
|
Royal Family Order of King George IV
|
1
|
Royal Crypt
|
1
|
Rosenstiel Award
|
1
|
Rolleiflex
|
1
|
Roksandra Skarlatovna Edling
|
1
|
Rodolphe Daniel de Loriol, Seigneur de Villars, Etoy, Chaumergy, Montfort
|
1
|
Robert Peter Mugabe Jr.
|
1
|
Robert J. and Claire Pasarow Foundation Award for Distinguished Contributions to Neuropsychiatric Research
|
1
|
Srpska Crnja
|
1
|
St. Stephen Prize
|
1
|
Questia
|
1
|
Tovarna vozil Maribor
|
1
|
U Thant Peace Award
|
1
|
US Peace Prize
|
1
|
USC Sol Price School of Public Policy
|
1
|
Tymoshivka
|
1
|
Turkish Airlines
|
1
|
Tudor Obrenovic, Prince of Serbia
|
1
|
Tršić
|
1
|
Trude Schullerus
|
1
|
Trstenik
|
1
|
Trei Ape
|
1
|
Trebišov District
|
1
|
Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego
|
1
|
Torgeir Anderssen-Rysst
|
1
|
Uganda–Tanzania War
|
1
|
Tonbridge School
|
1
|
Tomb of Philippe Pétain
|
1
|
Tomanija Obrenović
|
1
|
Tivadar Andrássy
|
1
|
Tito Okello
|
1
|
Titel
|
1
|
Tiruttani
|
1
|
Tilden Prize
|
1
|
Tihomir Stanić
|
1
|
Thuthukile Zuma
|
1
|
Thomas Salisbury
|
1
|
Thomas Merton Award
|
1
|
Uganda People's Defence Force
|
1
|
Ugao
|
1
|
Thomas Lyon-Bowes, 11th Earl of Strathmore and Kinghorne
|
1
|
Valery Gemilian
|
1
|
Vera Alekseyevna Repina
|
1
|
Veliki Izvor
|
1
|
Velestino
|
1
|
Vašírov
|
1
|
Vasily Maltsov
|
1
|
Vasiliy Mendeleev
|
1
|
Vasiliy Babich
|
1
|
Varvara Odoyevskaya
|
1
|
Varvara Adrionova-Peretz
|
1
|
Varaždin Cemetery
|
1
|
Vannevar Bush Award
|
1
|
Valjevo Gymnasium
|
1
|
Valeria Wasserman Chomsky
|
1
|
Ugrini
|
1
|
Ute Habermas-Wesselhoeft
|
1
|
Ursula von Rydingsvard
|
1
|
Unterstrass
|
1
|
University of Pittsburgh School of Law
|
1
|
University of Mysuru
|
1
|
University of London Worldwide
|
1
|
University of Lisbon School of Law
|
1
|
University of Johannesburg
|
1
|
University of California Press
|
1
|
University of Belgrade
|
1
|
Umkhonto We Sizwe
|
1
|
Ulpia Severina
|
1
|
Thomas Lyon-Bowes, Lord Glamis
|
1
|
Thomas Gladstones
|
1
|
Stafford Northcote, 1st Earl of Iddesleigh
|
1
|
Steyr Mannlicher M1895
|
1
|
Swedish American of the Year
|
1
|
Svetozar Ćorović Award
|
1
|
Svetozar Milošević
|
1
|
Svetozar Marović
|
1
|
Svetlana Mikhailovna Sholokhova
|
1
|
Sven Groeneveld
|
1
|
Suthoi, Khan of the Cumans
|
1
|
Sudanese Military College
|
1
|
Stănești
|
1
|
Stričići
|
1
|
Stribor Kusturica
|
1
|
Straelen Translator’s Prize provided by Kunststiftung NRW
|
1
|
Stevan Perkov Vukotić
|
1
|
Sára Orbán
|
1
|
Sterija Award for Achievement in Acting
|
1
|
Stephen Edward Gladstone
|
1
|
Sten Göran von Manderstierna
|
1
|
Stefan Vukanović Nemanjić
|
1
|
Stefan Uroš
|
1
|
Stefan Mutimirović
|
1
|
Stefan Heym international award
|
1
|
Stefan Batory Gymnasium and Lyceum
|
1
|
Stanko Petrovic-Njegoš
|
1
|
Stanisław Leopold Daczynski
|
1
|
Stanisław Grocholski
|
1
|
Stanisław Bonawentura Marian Korwin-Szymanowski
|
1
|
Swiss International Air Lines
|
1
|
TUI fly Belgium
|
1
|
Thobeka Madiba-Zuma
|
1
|
The Canadian Press
|
1
|
Theodore Kantakouzenos
|
1
|
Theodor Heuss Award
|
1
|
The whisper of nature
|
1
|
The glass of reason
|
1
|
The Work Foundation
|
1
|
The Royal Mausoleum
|
1
|
The Observer
|
1
|
The Kiski School
|
1
|
The King's Speech
|
1
|
The Japan Times
|
1
|
The Israeli Liberal Party
|
1
|
The Franco-German Prize for Journalism
|
1
|
The American Forum for Global Education
|
1
|
Tadeusz Kroński
|
1
|
Teréz Bánffy de Losoncz
|
1
|
Terezie Masaryková
|
1
|
Teodora Matejko
|
1
|
Temes County
|
1
|
Teleki Blanka high school and junior high school
|
1
|
Tekirdağ Metropolitan Municipality
|
1
|
Tatyana Mortkina
|
1
|
Tatiana Repina
|
1
|
Tatiana Botkine
|
1
|
Tanglin
|
1
|
Tamara Vučić
|
1
|
Taisiya Zakharovna Shcerbak
|
1
|
Tadeusz Milewski
|
1
|
Quo vadis?, раман
|
1
|
Queen Mary 2
|
1
|
Viareggio-Versilia International Prize
|
1
|
Nikola Đuričko
|
1
|
Nina Varzar
|
1
|
Nina Gerd
|
1
|
Nikšić Municipality
|
1
|
Nikolaï Grot
|
1
|
Nikolay Wrangel
|
1
|
Nikolay Gorchakov
|
1
|
Nikolay Bakhmetev
|
1
|
Nikolaus von Jagić
|
1
|
Nikolaos Gyzis
|
1
|
Nikolai Sergeyevich Volkonsky
|
1
|
Nikolai Ivanovich Ignatiev
|
1
|
Nikolai Ignatev
|
1
|
Nikola Tesla Museum, Belgrade, Serbia
|
1
|
Nippon Kaigi
|
1
|
Nikola Simić
|
1
|
Nikola Selaković
|
1
|
Nikola Radonja
|
1
|
Nick Bollettieri
|
1
|
Nezavisne novine
|
1
|
Nexhat Daci
|
1
|
New York Academy of Medicine
|
1
|
New Democratic Party of Serbia
|
1
|
Neuwied
|
1
|
Neuronal Plasticity Prize
|
1
|
Neresnica
|
1
|
Nenad Jezdic
|
1
|
Ninth Belgrade Gymnasium
|
1
|
Nkandla Local Municipality
|
1
|
Nebojša Ilić
|
1
|
Ntungamo District
|
1
|
Olga Ieronimovna Kapitsa
|
1
|
Olga Golovina
|
1
|
Olga Ewa Behrens
|
1
|
Olga Botkina
|
1
|
Oleg Tvorogov
|
1
|
Olaf Anton Broch
|
1
|
Ognjen Sviličić
|
1
|
Oesper Award
|
1
|
Oak Lane Day School
|
1
|
OCLC
|
1
|
Nyugat
|
1
|
Nyman
|
1
|
Ntungamo
|
1
|
Nkosazana Dlamini-Zuma
|
1
|
Norwegian Military College
|
1
|
Norwegian Military Academy
|
1
|
Norwegian Air Shuttle
|
1
|
Northwood University
|
1
|
North Hertfordshire
|
1
|
Nordisk familjebok
|
1
|
Nompumelelo Ntuli Zuma
|
1
|
Nobusuke Kishi
|
1
|
Nobumasa Kishi
|
1
|
Nobuhiko Satō
|
1
|
Noble Smaragda Bals
|
1
|
Noble Elena Ilinca Costachi
|
1
|
Nebojša Milovanović
|
1
|
Natural science
|
1
|
Olga Popova
|
1
|
Minister of Foreign Affairs of Yugoslavia
|
1
|
Monkish life
|
1
|
Monastery cemetery, Kremenets
|
1
|
Moje 3
|
1
|
Moja Marić
|
1
|
Mohammed V University
|
1
|
Mohammed Seddik Ben Yahia
|
1
|
Mohamed Khemisti
|
1
|
Modern Greek Enlightenment
|
1
|
Mladá fronta DNES
|
1
|
Mišo Broz
|
1
|
Missouri Tigers men's basketball
|
1
|
Miroljub Labus
|
1
|
Minister of Foreign Affairs (Czechoslovakia)
|
1
|
Monumenta serbica
|
1
|
Mina Karadžić
|
1
|
Milutin Tesla
|
1
|
Milutin Mrkonjić
|
1
|
Miloš Obrenović
|
1
|
Miloš Marić
|
1
|
Milovan Vitezović
|
1
|
Milos Žutić
|
1
|
Milomir Minić
|
1
|
Military Academy of the Bolivarian Army
|
1
|
Milena av Serbia
|
1
|
Milan Rakić prize
|
1
|
Milan Obrenović II
|
1
|
Montgomery County
|
1
|
Morača
|
1
|
National Resistance Movement
|
1
|
Naprej zastava slave
|
1
|
National Constituent Assembly
|
1
|
National Conservatory of Music of America
|
1
|
National Congress Party
|
1
|
Nataša Tapušković
|
1
|
Nataša Mićić
|
1
|
Natalya Reshetovskaya
|
1
|
Natalya Boborykina
|
1
|
Natalia Solzhenitsyna
|
1
|
Natalia Nordman
|
1
|
Nasjonal Samling
|
1
|
Narodno Pozoriste Beograd (nationaal Theater Belgrado)
|
1
|
Nara Medical University Hospital
|
1
|
Nancy Colmenares
|
1
|
Moulay Hassan, Crown Prince of Morocco
|
1
|
Nanaia Mahuta
|
1
|
Nadejda Egorovna Izvekov
|
1
|
Nada Šargin
|
1
|
Nada Gligorova
|
1
|
NN Ruset
|
1
|
NN Racovitza
|
1
|
NN Nenadovic
|
1
|
Mărășești
|
1
|
Mziwoxolo Edward Zuma
|
1
|
Mxolisi (Saady) Zuma
|
1
|
Mvomeka'a
|
1
|
Muhoozi Kainerugaba
|
1
|
Mošorin
|
1
|
Olga Masaryková
|
1
|
Olga Wrangel
|
1
|
Quartier Notre-Dame
|
1
|
Politburo Standing Committee of the Chinese Communist Party
|
1
|
President of the European Court of Human Rights
|
1
|
President of Serbia and Montenegro
|
1
|
President of Eritrea
|
1
|
Predslava Rurikovna
|
1
|
Praskovya Tolstaya
|
1
|
Praskovya Mikhailovna Rtishcheva
|
1
|
Prague school
|
1
|
Potamkin Prize
|
1
|
Pontifical Council for Culture
|
1
|
Polskie Towarzystwo Tatrzanskie
|
1
|
Politika
|
1
|
Politburo of the Chinese Communist Party
|
1
|
Polish Armed Forces in the West
|
1
|
President of the National Assembly
|
1
|
Polish Armed Forces in the East
|
1
|
Poet Laureate
|
1
|
Pięć Dwa Dębiec
|
1
|
Pierre Murat
|
1
|
Pierre-Paul Émile Roux
|
1
|
Pierre-Henri Teitgen
|
1
|
Picea sitchensis
|
1
|
Picea nigra
|
1
|
Piarist High School, Timișoara
|
1
|
Philosophy of mind
|
1
|
Philippe Henri Marie Francois Delacroix Durieux
|
1
|
Pećane
|
1
|
President of the Federal Republic of Yugoslavia
|
1
|
President of the Social Democratic Party
|
1
|
Petrija Obrenovic, Princess of Serbia
|
1
|
Princess Louise of Belgium
|
1
|
Pyotr Vasilievich Kindyakov
|
1
|
Pyotr Gorchakov
|
1
|
Purk.
|
1
|
Provisional Theatre
|
1
|
Prof. em.
|
1
|
Prnjavor
|
1
|
Princess of Asturias Award for Social Sciences
|
1
|
Princess Stéphanie of Belgium
|
1
|
Princess Mary of Great Britain
|
1
|
Princess Marie Louise, 9th Princess of Koháry
|
1
|
Princess Magdalena Augusta of Anhalt-Zerbst
|
1
|
Princess Louise of Denmark
|
1
|
Princess Lalla Salma of Morocco
|
1
|
Prešeren Award
|
1
|
Princess Clémentine, Princess Napoléon
|
1
|
Princess Amalie Zephyrine of Salm-Kyrburg
|
1
|
Princes Gate
|
1
|
Prince Tomislav of Yugoslavia
|
1
|
Prince Leopold, Duke of Brabant
|
1
|
Prince Karl of Hesse-Kassel
|
1
|
Prince Karl Wilhelm I, Prince of Nassau-Usingen
|
1
|
Prince George of Yugoslavia
|
1
|
Prince Georg Wilhelm of Hesse-Darmstadt
|
1
|
Prince Ferenc József Koháry, 1st Prince of Koháry
|
1
|
Prince Andrej of Yugoslavia
|
1
|
Primorje-Krajina Oblast
|
1
|
Petrislav of Duklja
|
1
|
Petre Roman
|
1
|
Olive Lembe di Sita
|
1
|
Ortenau
|
1
|
PGP-RTB
|
1
|
PBC Lukoil Academic
|
1
|
Ozoda Rahmon
|
1
|
Owal, raper
|
1
|
Oued Smar
|
1
|
Ottoman Serbia
|
1
|
Otilie Suková
|
1
|
Otakar Dvořák
|
1
|
Oswald Smith
|
1
|
Oskar Nedbal
|
1
|
Oskar Becker
|
1
|
Orwell Award
|
1
|
Orlovat
|
1
|
PSA Peugeot Citroën
|
1
|
Organic abstraction
|
1
|
Order of the Throne
|
1
|
Order of the Republic of Montenegro
|
1
|
Order of Sheikh-ul-Islam
|
1
|
Order of Merit of Astrakhan Oblast
|
1
|
Order of Building of the Socialist Homeland
|
1
|
Order of Amir Temur
|
1
|
On Linguistic Aspects of Translation
|
1
|
Omer-Venant Pétain
|
1
|
Olja Bećković
|
1
|
Olivera Balašević
|
1
|
Oliver Dulić
|
1
|
PINKK-Pécsi 424
|
1
|
Paläontologische Gesellschaft
|
1
|
Peter Debye Award in Physical Chemistry
|
1
|
Pavel Ignatyev
|
1
|
Permanent Representative of Slovenia to the United Nations
|
1
|
People's Front for Democracy and Justice
|
1
|
People's Democratic Party of Uzbekistan
|
1
|
Peng Liyuan
|
1
|
Penaty estate
|
1
|
Pelagia Sawicka
|
1
|
Pelageya Ivanovna Lukina
|
1
|
Pelageya Gorchakova
|
1
|
Pelageya Belousova
|
1
|
Pegasus Airlines
|
1
|
Pearl Meister Greengard
|
1
|
Pavlov Gold Medal
|
1
|
Pavel Golubyatnikov
|
1
|
Pan-Armenian National Movement
|
1
|
Pavel Gagarin
|
1
|
Paul Ignatieff
|
1
|
Paul Coste-Floret
|
1
|
Patrick Manning
|
1
|
Pasteurella
|
1
|
Pasteur Bizimungu
|
1
|
Party of the Nation
|
1
|
Party of the Cuban People – Orthodox
|
1
|
Partidul Unității Naționale
|
1
|
Parroquia 23 de Enero
|
1
|
Paris Centre
|
1
|
Paracelsus Prize
|
1
|
Pancic
|
1
|
Vesna Trivalić
|
1
|
Vice-chancellor of Andhra University
|
1
|
Mikhail Vysheslavtsev
|
1
|
А. М. Парахоўскі
|
1
|
Аб папярэджанні сацыяльнага ўтрыманства
|
1
|
Аб'яднаная Славенія
|
1
|
Аб'яднаная Сербія
|
1
|
Аб'яднанае княства Валахіі і Малдовы
|
1
|
АЭЛ Лімасол
|
1
|
АМН СССР
|
1
|
АЗС Палітэхніка Гданьска
|
1
|
А. Шопаў
|
1
|
А. С. Будзіловіч
|
1
|
А. Пыпін
|
1
|
А. Парахоўскі
|
1
|
А. М. Пыпін
|
1
|
А. М. Курапаткін
|
1
|
Абарона Севастопаля, 1854—1855
|
1
|
А. М. Весялоўскі
|
1
|
А. Курапаткін
|
1
|
А. Карэлін
|
1
|
А. Едыгаран
|
1
|
А. Глінскі
|
1
|
А. Г. Едыгаран
|
1
|
А. Будзіловіч
|
1
|
А. Аліханаў
|
1
|
А. А. Сталыпін
|
1
|
А. А. Карэлін
|
1
|
А. І. Салжаніцын
|
1
|
А. І. Аліханаў
|
1
|
Абалкін
|
1
|
Абаўй
|
1
|
Іштван Тэглаш
|
1
|
Абрахам Ван Хельсінг
|
1
|
Абшчына Голубац
|
1
|
Абшчына Гнілане
|
1
|
Абшчына Вршац
|
1
|
Абшчына Врбас
|
1
|
Абшчына Брод
|
1
|
Абшчына Богаціч
|
1
|
Абшчына Аранджэлавац
|
1
|
Абшчына, традыцыйная
|
1
|
Абскурантызм
|
1
|
Абрэновічы
|
1
|
Абрэновац
|
1
|
Абрэнавічаў
|
1
|
Абрамцава, музей-запаведнік
|
1
|
Абдул-Керым-Надзір-паша
|
1
|
Абрам Фёдаравіч Іофе
|
1
|
Абрам Аліханаў
|
1
|
Абліцоўка
|
1
|
Аблога Плеўны
|
1
|
Аблога Бялграда (1521)
|
1
|
Аблога Бялграда
|
1
|
Абдулах-паша
|
1
|
Абдула Ахмад Бадаві
|
1
|
Абдул Хамід II
|
1
|
Абдул Хамід I
|
1
|
Абдул Азіз
|
1
|
Абдул-Хамід I
|
1
|
Ўран
|
1
|
Іштван Пастар
|
1
|
Абшчына Гроцка
|
1
|
Інстытут тэарэтычнай і эксперыментальнай фізіки
|
1
|
Інцыдэнт у Оцу
|
1
|
Інтэрніраванне
|
1
|
Інтэрнэт-мем
|
1
|
Інтэралье
|
1
|
Інтер +
|
1
|
Інстытуцкі прафесар
|
1
|
Інстытут інжынераў электратэхнікі і электронікі
|
1
|
Інстытут філасофіі РАН
|
1
|
Інстытут фізічных праблем імя П. Л. Капіцы РАН
|
1
|
Інстытут фізікі Зямлі імя Р. А. Гамбурцава
|
1
|
Інстытут украінскай мовы НАН Украіны
|
1
|
Інстытут тэарэтычнай і эксперыментальнай фізікі
|
1
|
Інстытут тэарэтычнай фізікі імя Л. Д. Ландау РАН
|
1
|
Іоасаф (Гарленка)
|
1
|
Інстытут славяназнаўства РАН
|
1
|
Інстытут перспектыўных даследаванняў
|
1
|
Інстытут паразіталогіі РАН
|
1
|
Інстытут палітычных даследаванняў у Бялградзе
|
1
|
Інстытут палітычных даследаванняў
|
1
|
Інстытут мовазнаўства імя А. А. Патэбні НАН
|
1
|
Інстытут медыцынскай паразіталогіі і трапічнай медыцыны імя Я. І. Марцыноўскага
|
1
|
Інстытут крышталяграфіі імя А. У. Шубнікава РАН
|
1
|
Інстытут гісторыі прыродазнаўства і тэхнікі імя С. І. Вавілава РАН
|
1
|
Інстытут гісторыі СПбДУ
|
1
|
Інстытут археалогіі Чэшскай акадэміі навук
|
1
|
Інстытут археалогіі
|
1
|
Інцыдэнт у Рачаке
|
1
|
Іозеф Антон Генрых Тэрбавен
|
1
|
Іштван Бурыян
|
1
|
Ірыней (Булавіч)
|
1
|
Ішпемінг
|
1
|
Італьянская каралеўская армія
|
1
|
Італьянская Эрытрэя
|
1
|
Ісідар Юр’еўскі
|
1
|
Істытут гісторыі АН СССР
|
1
|
Істрыйская жупанія
|
1
|
Істанбул Юніверсітэсі
|
1
|
Іст Оак Лэйн
|
1
|
Ісаак Ізраілевіч Бродскі
|
1
|
Іса-бег Ісакавіч
|
1
|
Ірыней Сірмійскі
|
1
|
Ірыней (значэнні)
|
1
|
Ірына Раўліна Палеалагіня
|
1
|
Іозеф Габрыэль фон Райнбергер
|
1
|
Ірына Камніна Дука
|
1
|
Ірына
|
1
|
Ірыдэнта
|
1
|
Ірландская каралеўская акадэмія
|
1
|
Іркуцкі дзяржаўны ўніверсітэт
|
1
|
Ірвайн, Каліфорнія
|
1
|
Іпек
|
1
|
Іпацьеўскі манастыр
|
1
|
Іпадром
|
1
|
Іоў
|
1
|
Іосіф Уладзіміравіч Гурко
|
1
|
Іозеф Тошаўскі
|
1
|
Абшчына Горна-Міланавац
|
1
|
Абшчына Дэспатавац
|
1
|
Інстытут Гётэ
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2013 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2023 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2023 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2021 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2021 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2020 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2020 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2019 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2019 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2016 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2016 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2015 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2015 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2013 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат ЗША па тэнісе 1992 – адзіночны разрад, жанчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2012 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2012 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2011 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2011 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2008 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2008 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2008 – адзіночны разрад, жанчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2007 – парны разрад, мужчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2007 – парны разрад, жанчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2006 – парны разрад, мужчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2006 – змяшаны парны разрад
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2005 – парны разрад, жанчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат ЗША па тэнісе 1991 – адзіночны разрад, жанчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат ЗША па тэнісе 1999 – парны разрад, жанчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 1996 – адзіночны разрад, жанчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Францыі па тэнісе 2006 – парны разрад, мужчыны
|
1
|
Адліг Швенкітэн
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Францыі па тэнісе 2023 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Францыі па тэнісе 2023 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Францыі па тэнісе 2021 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Францыі па тэнісе 2021 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Францыі па тэнісе 2020 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Францыі па тэнісе 2016 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Францыі па тэнісе 2016 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Францыі па тэнісе 2015 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Францыі па тэнісе 2014 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Францыі па тэнісе 2012 – мужчынскі адзіночны разрад
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Францыі па тэнісе 2008 – адзіночны разрад, жанчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Францыі па тэнісе 2005 – парны разрад, жанчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат ЗША па тэнісе 2006 – парны разрад, жанчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Францыі па тэнісе 2005 – змяшаны парны разрад
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Францыі па тэнісе 1992 – адзіночны разрад, жанчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Францыі па тэнісе 1991 – адзіночны разрад, жанчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Францыі па тэнісе 1990 – парны разрад, жанчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Францыі па тэнісе 1990 – адзіночны разрад, жанчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат ЗША па тэнісе 2023 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат ЗША па тэнісе 2018 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат ЗША па тэнісе 2015 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат ЗША па тэнісе 2011 – змяшаны парны разрад
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат ЗША па тэнісе 2011 – адзіночны разрад, мужчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат ЗША па тэнісе 2011
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат ЗША па тэнісе 2006 – парны разрад, мужчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 2001 – парны разрад, жанчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 1993 – адзіночны разрад, жанчыны
|
1
|
Абшчына Жабаль
|
1
|
Абшчына Пожага
|
1
|
Абшчына Сурчын
|
1
|
Абшчына Стары-Град, Бялград
|
1
|
Абшчына Сталічна
|
1
|
Абшчына Смедарава
|
1
|
Абшчына Сечань
|
1
|
Абшчына Сеніца
|
1
|
Абшчына Санданскі
|
1
|
Абшчына Рума
|
1
|
Абшчына Рашка
|
1
|
Абшчына Пірат
|
1
|
Абшчына Прыедар
|
1
|
Абшчына Прыбай
|
1
|
Абшчына Пажарэвац
|
1
|
Абшчына Тэмерын
|
1
|
Абшчына Нові-Кнежавац
|
1
|
Абшчына Негацін
|
1
|
Абшчына Мостар
|
1
|
Абшчына Ліплян
|
1
|
Абшчына Лозніца
|
1
|
Абшчына Лазніца
|
1
|
Абшчына Лазарэвац
|
1
|
Абшчына Кучава
|
1
|
Абшчына Крупань
|
1
|
Абшчына Котар-Вараш
|
1
|
Абшчына Коніц
|
1
|
Абшчына Заечар
|
1
|
Абшчына Трсценік
|
1
|
Абшчына Цемерын
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 1992 – адзіночны разрад, жанчыны
|
1
|
Агнян Герджыкаў
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 1991 – парны разрад, жанчыны
|
1
|
Адкрыты чэмпіянат Аўстраліі па тэнісе 1991 – адзіночны разрад, жанчыны
|
1
|
Адзіны нацыянальны рух
|
1
|
Адзіночны лік
|
1
|
Адзін дзень Івана Дзянісавіча, фільм
|
1
|
Адзін дзень Івана Дзянісавіча
|
1
|
Аддзяленне гісторыі і тэорыі мастацтва гістарычнага факультэта МДУ
|
1
|
Адархею-Секуеск
|
1
|
Адам Хрысціян Гаспары
|
1
|
Агульная тэорыя рэлятыўнасці
|
1
|
Агрыпіна Расціслаўна
|
1
|
Агонія (фільм)
|
1
|
Агнямёты
|
1
|
Абшчына Чупрыя
|
1
|
Агнешка Маўракардата
|
1
|
Агнешка Баляславаўна
|
1
|
Агнеса фон Штаўфен
|
1
|
Агафій Мірынейскі
|
1
|
Агатэ Бош
|
1
|
Авік Абраамян
|
1
|
Авні Рустэмі
|
1
|
Авеню
|
1
|
Авдула Хоці
|
1
|
Аб’ядненне французскага народа
|
1
|
Аб’яднанне дзеля перамогі Сербіі
|
1
|
Абінгтан
|
1
|
Абшчына Ягодзіна
|
1
|
Інстытут акіяналогіі РАН
|
1
|
Інстытут Гувера
|
1
|
Vice President of the State Council of France
|
1
|
Yugoslav Radical Union
|
1
|
Zofia Świdwińska-Krzyżanowska
|
1
|
Zofia Szeptycka
|
1
|
Zofia Jabłonowska
|
1
|
Zimbabwe African People's Union
|
1
|
Zimbabwe African National Union
|
1
|
Zemun Gymnasium
|
1
|
Zdravko Šotra
|
1
|
Zarzewie
|
1
|
Zagulba Presidential Residence
|
1
|
Yusef of Morocco
|
1
|
Yury Trubetskoy
|
1
|
Yury Begunov
|
1
|
Yozo Kishi
|
1
|
Zygmunt Noskowski
|
1
|
Young Czech Party
|
1
|
Youlbury House
|
1
|
Yoshiko Kishi
|
1
|
Yeşilgiresun Belediyespor
|
1
|
Yevgeny Vodolazkin
|
1
|
Yelizaveta Milyutina
|
1
|
Yekaterina Yeropkina
|
1
|
Yekaterina Trubetskaya
|
1
|
Yekaterina Lukina
|
1
|
Yekaterina Ignatyeva
|
1
|
Yair Lapid
|
1
|
YMCA-Press
|
1
|
Zvimba District
|
1
|
«Октябрь»
|
1
|
Xi Zongde
|
1
|
Žetva
|
1
|
Ёвана Янкавіч
|
1
|
Ёван Шлівіч
|
1
|
Ёван Рызніч
|
1
|
Ёван Міятавіч
|
1
|
Ёван Драгаш
|
1
|
Ёван Гаўрылавіч
|
1
|
Ёван Белімаркавіч
|
1
|
Ёван Авакумавіч
|
1
|
Ёван (Пурыч)
|
1
|
Ёван (Іліч)
|
1
|
Ёва Максіч
|
1
|
Ёв Васілевіч
|
1
|
Željko Ražnatović
|
1
|
Étienne Gnassingbé Eyadéma
|
1
|
Žarko Broz
|
1
|
ŽKK Vojvodina
|
1
|
ŽKK Radivoj Korać
|
1
|
Štip Municipality
|
1
|
Šišmundo Gundulić
|
1
|
Šarūnas Bartas
|
1
|
Śniatycze
|
1
|
Ōshima Yoshimasa
|
1
|
Łuzica
|
1
|
İstanbul Büyükşehir Belediyespor (basketball team)
|
1
|
Đuka Madic
|
1
|
Đorđe Nemanjić
|
1
|
Xi–Li Administration
|
1
|
Xi Mingze
|
1
|
Ёган Фюк
|
1
|
Vladislav Jovanović
|
1
|
Walter Roberts (writer)
|
1
|
Walter Neilson
|
1
|
WBO
|
1
|
Václav Klaus Jr.
|
1
|
Václav Klaus
|
1
|
Vrpolje
|
1
|
Vrdnik
|
1
|
Vrana Palace
|
1
|
Voorhees College
|
1
|
Volosko
|
1
|
Vojkan Borisavljević
|
1
|
Vojislav Mihailović
|
1
|
Vladimir Ćorović
|
1
|
Washington International University
|
1
|
Vladimir Velmar-Janković
|
1
|
Vladimir Plugin
|
1
|
Vladimir Nazor Award
|
1
|
Vladimir Mendeleev
|
1
|
Vladimir Bumbaširević
|
1
|
Vlachovo
|
1
|
Viševac
|
1
|
Vivien Merchant
|
1
|
Viorel Lis
|
1
|
Viktor Frankl Award
|
1
|
Vidosava Crnjanski
|
1
|
Victoria Medal of Honour
|
1
|
Washington Award
|
1
|
Watertown
|
1
|
Xi Jinping Dictatorship
|
1
|
Windlesham House School
|
1
|
XXVII з’езд КПСС
|
1
|
XXIV Міжнародны фестываль мастацтваў «Славянскі Базар у Віцебску»
|
1
|
XXII з'езд КПСС
|
1
|
Władysław Łuszczkiewicz
|
1
|
Worldcat
|
1
|
Wootton
|
1
|
Woods Hole Village Cemetery
|
1
|
Woodrow Wyatt
|
1
|
Wolfgang Abendroth
|
1
|
Wolf Award
|
1
|
Wojciech Stattler
|
1
|
Witold Maliszewski
|
1
|
William Vernon Harcourt
|
1
|
Wayne S. Vucinich
|
1
|
William Shawcross
|
1
|
William Newmarch
|
1
|
William James Fellow Award
|
1
|
William Henry Gladstone
|
1
|
William H. Nichols Medal
|
1
|
William Eccles
|
1
|
William Chomsky
|
1
|
William Arms Fisher
|
1
|
William Alexander Haig
|
1
|
Will Marion Cook
|
1
|
White Drin Waterfall
|
1
|
Western Region
|
1
|
Welch Award in Chemistry
|
1
|
Ёванам Джорджавічам
|
1
|
Ёжэф Каса
|
1
|
Інстыту акіяналогіі імя П. П. Шыршова РАН
|
1
|
Ідэя калектыўнай бяспекі ў Еўропе
|
1
|
Ілья Гарашанін
|
1
|
Ілок
|
1
|
Ілля Міхайлавіч Франк
|
1
|
Ілеана Румынская
|
1
|
Іларыён Іванавіч Варанцоў-Дашкоў
|
1
|
Ікарбус
|
1
|
Ізюмскі полк
|
1
|
Ізраільская Прэм’ер-ліга 2019/2020
|
1
|
Ізет-паша
|
1
|
Іза
|
1
|
Іерархія Хомскага
|
1
|
Іеранім Іеранімавіч Яскінскі
|
1
|
Ідэя адзінства чэхаславацкага народа
|
1
|
Ілірыйскае царства
|
1
|
Ігрок года ІГФ
|
1
|
Ігнацьевы
|
1
|
Ігнат Салжаніцын
|
1
|
Ігарава
|
1
|
Ігар Шафарэвіч
|
1
|
Ігар Палыця
|
1
|
Ігар Мельнікаў
|
1
|
Ігар Барысавіч Грэкаў
|
1
|
Івіца Осім
|
1
|
Івана Чыркавіч
|
1
|
Іван Яўменьевіч Цвяткоў
|
1
|
Іван Яўграфавіч Ададураў, інжынер
|
1
|
Ілья Львовіч Талстой
|
1
|
Ілірыйскія войны
|
1
|
Іван Цонеў Лукаў
|
1
|
Імрэ, кароль Венгрыі
|
1
|
Індэкс эканамічнай свабоды
|
1
|
Індэкс цытавання навуковых артыкулаў
|
1
|
Індэкс сацыяльнага прагрэсу
|
1
|
Індыйская нацыянальная акадэмія навук
|
1
|
Індыйская літаратура
|
1
|
Індыйскае матэматычнае таварыства
|
1
|
Індустрыялізацыя ў Расійскай імперыі
|
1
|
Індржых Нідэрле
|
1
|
Індолаг
|
1
|
Індакітайскія войны
|
1
|
Індаеўрапеіст
|
1
|
Імя Расія
|
1
|
Імперыял (манета)
|
1
|
Ілірыйскія гербоўнікі
|
1
|
Імперскі каледж Лондана
|
1
|
Імператарскі Царскасельскі ліцэй
|
1
|
Імператарскі Казанскі ўніверсітэт
|
1
|
Імператарскі Варшаўскі ўніверсітэт
|
1
|
Імператарская медыка-хірургічная акадэмія
|
1
|
Імператарскае таварыства заахвочвання мастацтваў
|
1
|
Імператарскае камерцыйнае вучылішча
|
1
|
Імператарскае Праваслаўнае Палесцінскае таварыства
|
1
|
Імендынген
|
1
|
Імедзі
|
1
|
Ілія Гарашанін
|
1
|
Ілірія
|
1
|
Іван Цімафеевіч Савянкоў
|
1
|
Іван Уладзімір
|
1
|
Ёзаф Майстар
|
1
|
І. А. Канавалаў
|
1
|
Іаан Табольскі
|
1
|
Іаан Рауль Петраліфас
|
1
|
Іаан Палеалог
|
1
|
Іаан Лесвічнік
|
1
|
Іаан (Веліміравіч)
|
1
|
ІФЛГ
|
1
|
І. Шафарэвіч
|
1
|
І. Р. Шафарэвіч
|
1
|
І. Поліўка
|
1
|
І. М. Вінаградаў
|
1
|
І. Лукашэвіч
|
1
|
І. Канавалаў
|
1
|
І. І. Лукашэвіч
|
1
|
Іаан Ураш Дука Палеалог
|
1
|
Ёхан Нюгарсвальд
|
1
|
Ёсіф Раячыч
|
1
|
Ёсіп Юрчыч
|
1
|
Ёсіп Юрай Штросмаер
|
1
|
Ёсіп Елачыч
|
1
|
Ёрк-катэдж
|
1
|
Ёрген Банг
|
1
|
Ёрг Дэмус
|
1
|
Ёка Кісі
|
1
|
Ёзэф Стшыгоўскі
|
1
|
Ёзеф Шолташч
|
1
|
Ёзаф Тошаўскі
|
1
|
Іаан Уладзімір
|
1
|
Іаасаф Метэарыт
|
1
|
Іван Сяргеевіч Навумаў
|
1
|
Іван Людвігавіч Кнунянц
|
1
|
Іван Сямёнавіч Кулікоў, мастак
|
1
|
Іван Стамболіч
|
1
|
Іван Стамбаліч
|
1
|
Іван Рыбар
|
1
|
Іван Раманавіч Тарханаў
|
1
|
Іван Пятровіч Талстой
|
1
|
Іван Паўлавіч Мендзялееў
|
1
|
Іван Міхайлавіч Сечанаў
|
1
|
Іван Міхайлавіч Зілінскі
|
1
|
Іван Мінчаў Вазаў
|
1
|
Іван Мікалаевіч Талмачоў
|
1
|
Іван Мацвеевіч Мураўёў-Апостал
|
1
|
Іван Лукаў
|
1
|
Іаган Шэр
|
1
|
Іван Кукач
|
1
|
Іван Краячыч
|
1
|
Іван Гудэль
|
1
|
Іван Грозны і сын яго Іван 16 лістапада 1581 года
|
1
|
Іван Бек (футбаліст)
|
1
|
Іван Аляксандравіч Ільін
|
1
|
Іван Ільіч Вавілаў
|
1
|
Іван Іванавіч Шамшын
|
1
|
Іван Іванавіч Смірноў
|
1
|
Іван Іванавіч Пушчын
|
1
|
Іван I Чарноевіч
|
1
|
Іван II Чарноевіч
|
1
|
Іва Рыбар
|
1
|
Milan Hodža
|
1
|
Mikhail Tolstoy
|
1
|
Адміністрацыйнае права
|
1
|
Charlotte Garrigue
|
1
|
Church of Saint Adalbert
|
1
|
Christina Vrbitsa
|
1
|
Christianeum Hamburg
|
1
|
Christiane Emilie of Schwarzburg-Sondershausen
|
1
|
Christian Griepenkerl
|
1
|
Chingleput District
|
1
|
Chełm Orthodox Seminary
|
1
|
Chemical Pioneer Award
|
1
|
Chatunga Bellarmine Mugabe
|
1
|
Charlotte Walsh
|
1
|
Charlotte Square
|
1
|
Charlotte Lyon-Bowes, Lady Glamis
|
1
|
Charles Lathrop Parsons Award
|
1
|
Church of the Holy Trinity, Belgrade
|
1
|
Charles Chamberland
|
1
|
Charles Cavendish-Bentinck
|
1
|
Charles Bentinck
|
1
|
Chantal Biya
|
1
|
Chairman of the Austrian People's Party
|
1
|
Chair Airlines
|
1
|
Centre Party
|
1
|
Central Asian revolt of 1916
|
1
|
Cemetery in Lány
|
1
|
Cemetery Nordheim
|
1
|
Catherine Tronchin
|
1
|
Catherine Jessy Gladstone
|
1
|
Church of the Ascension in Priština
|
1
|
City Records
|
1
|
Catherine Anne Cane
|
1
|
Commandant
|
1
|
Costin Catargiu
|
1
|
Corynebacterium diphtheriae
|
1
|
Corresponding Fellow of the Medieval Academy of America
|
1
|
Copenhagen Technical College
|
1
|
Contemporary classical music
|
1
|
Constantin Grot
|
1
|
Constantin Balsh
|
1
|
Concrete
|
1
|
Communist Party of Tajikistan
|
1
|
Communist Party of Moldavia
|
1
|
Communication theory
|
1
|
Commission nationale consultative des droits de l'homme
|
1
|
Comité de lecture des éditions Gallimard
|
1
|
City of Łódź Award
|
1
|
Colonel
|
1
|
College of Southern Idaho
|
1
|
Colin Robertson
|
1
|
Colin MacKenzie
|
1
|
Clotilde Legrand
|
1
|
Claude de Beauharnais
|
1
|
Claude Bowes-Lyon, 13th Earl of Strathmore and Kinghorne
|
1
|
Clark Kerr Medal
|
1
|
Clarivate Citation Laureate
|
1
|
Clarence Brown
|
1
|
Clara Anna Korn
|
1
|
Civic Forum
|
1
|
Catherine Institute
|
1
|
Cathedral Church of the Resurrection of the Lord in Valjevo
|
1
|
Council of the European Union
|
1
|
Boier Gheorghe Iordache Catargiu, treasurer of Moldavia
|
1
|
Bowes-Lyon family
|
1
|
Bourke Award
|
1
|
Boston College Eagles women's basketball
|
1
|
Boston College
|
1
|
Boris Sapunov
|
1
|
Boris Lyapunov
|
1
|
Boris Isaković
|
1
|
Boris Delaunay
|
1
|
Bolivarian Army
|
1
|
Bolesław Szabelski
|
1
|
Bojan Polak
|
1
|
Boier Lascarache Ruset, hatman & marshal of Moldavia
|
1
|
Boier Constantin 'Costin' Catargiu, marshal of Moldavia
|
1
|
Branimir Brstina
|
1
|
Bogolyubov Gold Medal
|
1
|
Bogdan Diklić
|
1
|
Bogatić
|
1
|
Blücher (1937)
|
1
|
Blue Planet Award
|
1
|
Blagaj Fortress
|
1
|
Bithynia et Pontus
|
1
|
Bim Bimma
|
1
|
Big Cyc
|
1
|
Best Dressed Award Political and Economic Category
|
1
|
Bertalan Szemere
|
1
|
Bernhard Wilhelm von Struve
|
1
|
Bran Mutimirović
|
1
|
Bratsberg
|
1
|
Carroll College
|
1
|
CB 1939 Canarias
|
1
|
Caroline Lacroix
|
1
|
Carol Chomsky
|
1
|
Captain General Royal Marines
|
1
|
Capital City Go-Go
|
1
|
Capitaine
|
1
|
Canton of Bayonne-Nord
|
1
|
Canton of Auch-Nord-Est
|
1
|
Cannes Film Festival Award for Best Actress in a Supporting Role
|
1
|
Camille Zeckwer
|
1
|
Cameroon People's Democratic Movement
|
1
|
CSS Fellow
|
1
|
CSBT Alexandria
|
1
|
Béla of Macsó
|
1
|
Breg
|
1
|
Buzet
|
1
|
Burschenschaft Teutonia zu Kiel
|
1
|
Burkau
|
1
|
Bujar Bukoshi
|
1
|
Buffalo Bulls men's basketball
|
1
|
Brza Palanka
|
1
|
Bruno Barilli
|
1
|
Bristol-Myers Squibb Award for Distinguished Achievement in Neuroscience Research
|
1
|
Brigadier general
|
1
|
Brigach
|
1
|
Bressa Prize
|
1
|
Brenda Biya
|
1
|
Council of Higher Education (Turkey)
|
1
|
Count Friedrich Ferdinand von Beust
|
1
|
Bello Bouba Maigari
|
1
|
Eduard Einstein
|
1
|
Elizabeth Longford
|
1
|
Elena Frías de Chávez
|
1
|
Eleanora Anna Selby-Lowndes
|
1
|
El Harrach District
|
1
|
El Alia Cemetery
|
1
|
Eiderstedt
|
1
|
Egor Venediktovich Izvekov
|
1
|
Edwyn Burnaby
|
1
|
Edwyn Andrew Burnaby
|
1
|
Edwin Franko Goldman
|
1
|
Edward Marjoribanks, 2nd Baron Tweedmouth
|
1
|
Edward Harrison Memorial Prize
|
1
|
Edinburgh Collegiate School
|
1
|
Elmira Nəzirova
|
1
|
Edgar Faure
|
1
|
Edelweiss Air
|
1
|
Ecaterina Ianculeu
|
1
|
EasyJet
|
1
|
Eastman's Royal Naval Academy
|
1
|
Dzieje cywilizacji w Polsce
|
1
|
Duże Pe
|
1
|
Dušman Nemanjić
|
1
|
Dumbarton Oaks
|
1
|
Duke University Press
|
1
|
Duke Adolf Friedrich II, Duke of Mecklenburg-Strelitz
|
1
|
Duduzile Zuma-Sambudla
|
1
|
Elizabeth Rauscher
|
1
|
Emanuel Czuber
|
1
|
Dudley Ryder, 3rd Earl of Harrowby
|
1
|
Ethnologue
|
1
|
Faculty of Philosophy of the Jagiellonian University
|
1
|
Faculty of Law (University of Sarajevo)
|
1
|
Faculty of Law, University of Vienna
|
1
|
F-15E
|
1
|
Exit, фестываль
|
1
|
Examination Board for Teachers at Secondary Schools of Charles University
|
1
|
Evangelical Church in Austria (1781-1918)
|
1
|
Eurowings
|
1
|
Eurocontrol
|
1
|
Euphrosyne Ouresina Palaiologina
|
1
|
Eugene McDermott Award in the Arts at MIT
|
1
|
Eugen Tomac
|
1
|
Etelka Szapáry
|
1
|
Emil Kühnel
|
1
|
Erzsébet of Slavonia and Machva
|
1
|
Erzsébet Sípos
|
1
|
Ernest Guenther Award
|
1
|
Ernest Frederick I, Duke of Saxe-Hildburghausen
|
1
|
Eritrean Orthodox Tewahedo Church
|
1
|
Erich Rothacker
|
1
|
Erich Fromm Prize
|
1
|
Erdut
|
1
|
Empire Defense Council
|
1
|
Emmy Paungarten
|
1
|
Emmanuel Franck Biya
|
1
|
Emilie Wall
|
1
|
Duduzane Zuma
|
1
|
Duchess Sophia Frederica of Mecklenburg-Schwerin
|
1
|
Countess Caroline Felizitas of Leiningen-Dagsburg
|
1
|
Danas (newspaper)
|
1
|
Depedogen
|
1
|
Democratic Party of Kosovo
|
1
|
Democratic Party of Federalists
|
1
|
Democratic League of Kosovo
|
1
|
Decentralized Administration of Attica
|
1
|
David Zeman
|
1
|
David Seaborg
|
1
|
David Reynolds (English historian)
|
1
|
Darko Bulatović
|
1
|
Daria Alexandrovna Rausch von Traubenberg
|
1
|
Daniel Brand
|
1
|
Danghara
|
1
|
Dalj
|
1
|
Despot of Serbia
|
1
|
Daimler-Benz
|
1
|
Cătălin Lucian Iliescu
|
1
|
Czech studies
|
1
|
Csongrád County
|
1
|
Crosses of Military Merit
|
1
|
Critics' Circle Award for Distinguished Service to the Arts
|
1
|
Cristi Puiu
|
1
|
Crimean Offensive
|
1
|
Courtauld Institute of Art
|
1
|
Countess Sophia Albertine of Erbach-Erbach
|
1
|
Countess Palatine Caroline of Zweibrücken
|
1
|
Countess Maria Louise Albertine of Leiningen-Falkenburg-Dagsburg
|
1
|
Deputy of the Constituent Assembly
|
1
|
Despotovac
|
1
|
Dryburgh Abbey
|
1
|
Dmytro Abramovych
|
1
|
Druga Gimnazija
|
1
|
Dreifaltigkeitskirchhof II
|
1
|
Dragomir Čumić
|
1
|
Dragica Nikolić
|
1
|
Dragan Nikolić
|
1
|
Dragan Mićanović
|
1
|
Dragan Jovanović
|
1
|
Dr. Bela Meir Lampel
|
1
|
Dorothy Maud Vivian
|
1
|
Donald Nicol
|
1
|
Doctor honoris causa of the University of Innsbruck
|
1
|
Dobroslav II
|
1
|
Dmitry Trubetskoy
|
1
|
Deák Party
|
1
|
Dmitry Stolypin
|
1
|
Dmitry Shostakovich
|
1
|
Dmitry Poltoratsky
|
1
|
Dmitry Gorchakov
|
1
|
Dmitry Chaadayev
|
1
|
Division of Historical and Philological Sciences
|
1
|
District 6
|
1
|
Dissent
|
1
|
Dioncounda Traoré
|
1
|
Dimitrije Karadžić
|
1
|
Dickson Prize in Science
|
1
|
Deçan Municipality
|
1
|
Deçan
|
1
|
Benkovac
|
1
|
Belgrade Offensive
|
1
|
Faculty of Science, University of Zagreb
|
1
|
8-я пяхотная дывізія (Балгарыя)
|
1
|
Academy of the Kingdom of Morocco
|
1
|
Academy of Performing Arts in Sarajevo
|
1
|
Abdoulaye Sékou Sow
|
1
|
AVNOJ award
|
1
|
APA Award for Distinguished Scientific Contributions to Psychology
|
1
|
AK Vojvodina
|
1
|
ADA Blois Basket 41
|
1
|
ACS Award in Colloid Chemistry
|
1
|
9-я пяхотная дывізія (Балгарыя)
|
1
|
9-я пяхотная дывізія, Грэцыя
|
1
|
9-ы армейскі корпус (Аўстра-Венгрыя)
|
1
|
830-я
|
1
|
8-я Маскоўская гімназія
|
1
|
Acharnes Municipality
|
1
|
8-ы армейскі корпус (Аўстра-Венгрыя)
|
1
|
7 Армія (II РП)
|
1
|
700-я
|
1
|
7-я пяхотная дывізія (Балгарыя)
|
1
|
7-ы армейскі корпус (Аўстра-Венгрыя)
|
1
|
6-я пяхотная дывізія (Балгарыя)
|
1
|
58 артыкул Угалоўнага кодэксу РСФСР
|
1
|
57-я пяхотная дывізія, Францыя
|
1
|
5-я пяхотная дывізія (Балгарыя)
|
1
|
5-я Славенская ўдарная брыгада
|
1
|
4e régiment de zouaves
|
1
|
44-я пяхотная дывізія (Італія)
|
1
|
Academy of the Ministry of Interior, in Sofia
|
1
|
Adam Rothkirch
|
1
|
43-я пяхотная дывізія (Італія)
|
1
|
Air Fleet 4
|
1
|
Aleksa Balašević
|
1
|
Albertus-Magnus professorate
|
1
|
Albert Geouffre de Lapradelle
|
1
|
Albena Stavreva
|
1
|
Albatros Literaturpreis
|
1
|
Albanian alphabet
|
1
|
Al-Gaddafi International Prize for Human Rights
|
1
|
Akim Maltsov
|
1
|
Akie Abe
|
1
|
Akademisches Gymnasium
|
1
|
Air Mediterranean
|
1
|
Air Fleet 5
|
1
|
Ahmadou Ahidjo
|
1
|
Adam Skrzyński
|
1
|
Agnes Gladstone
|
1
|
Agnes Barbe
|
1
|
Agiou Pavlou monastery
|
1
|
Agim Çeku
|
1
|
Aggregations of law in France
|
1
|
Agafokleya Bakhmeteva
|
1
|
Afrania Hannibaliana
|
1
|
Aeronautical Information Publication
|
1
|
Adrienne de Lezay-Marnésia
|
1
|
Adriean Videanu
|
1
|
Adrian of Nicomedia
|
1
|
Adelaide Mabel Chapman
|
1
|
43-я рэзервовая дывізія, Германская імперыя
|
1
|
4-я пяхотная дывізія, Грэцыя
|
1
|
Aleksandar Berček
|
1
|
13-ы армейскі корпус (Аўстра-Венгрыя)
|
1
|
1885 год у навуцы
|
1
|
1882 год
|
1
|
17-ы армейскі корпус (Аўстра-Венгрыя)
|
1
|
16-ы армейскі корпус (Аўстра-Венгрыя)
|
1
|
16-ы армейскі корпус (Італія)
|
1
|
156-я пяхотная дывізія, Францыя
|
1
|
15-ы македонскі вайсковы корпус
|
1
|
15-ы армейскі корпус (Аўстра-Венгрыя)
|
1
|
14-я пяхотная дывізія, Грэцыя
|
1
|
14-я Славенская дывізія
|
1
|
1300 капралаў
|
1
|
13-ы корпус, Расійская імперыя
|
1
|
13-ая пяхотная дывізія, Грэцыя
|
1
|
1912 летнія Алімпійскія гульні, вынікі
|
1
|
122-я пяхотная дывізія, Францыя
|
1
|
118th Infantry Regiment (France)
|
1
|
10-я пяхотная дывізія, Вялікабрытанія
|
1
|
10-я Славенская ўдарная брыгада
|
1
|
10-ы рэзервовы корпус, Германская імперыя
|
1
|
1-я танкавая дывізія СС «Лейбштандарце СС Адольф Гітлер»
|
1
|
1-я сербская арміі
|
1
|
1-я пяхотная дывізія (Балгарыя)
|
1
|
1-я пяхотная дывізія, Грэцыя
|
1
|
1-я кавалерыйская дывізія (Балгарыя)
|
1
|
1-я асобная югаслащская пяхотная брыгада
|
1
|
1-я армія (Сербія)
|
1
|
19-ы армейскі корпус (Аўстра-Венгрыя)
|
1
|
1956-1986
|
1
|
4-я армія (Сербія)
|
1
|
3-я армія (Балгарыя)
|
1
|
4-я армія (Балгарыя)
|
1
|
4-я Асобая руская брыгада
|
1
|
4-ы армейскі корпус (Расійская імперыя)
|
1
|
4-ы армейскі корпус (Аўстра-Венгрыя)
|
1
|
3я пяхотная дывізія (Балгарыя)
|
1
|
3 3
|
1
|
38-я пяхотная дывізія (Італія)
|
1
|
35-я пяхотная дывізія (Італія)
|
1
|
33rd Infantry Regiment (France)
|
1
|
3-я пяхотная дывізія (Балгарыя)
|
1
|
3-я пяхотная дывізія, Грэцыя
|
1
|
3-я армія (Румынія)
|
1
|
28-я пяхотная дывізія, Вялікабрытанія
|
1
|
1 Армія (II РП)
|
1
|
27-я пяхотная дывізія, Вялікабрытанія
|
1
|
26 2
|
1
|
23-і корпус, Расійская імперыя
|
1
|
22-і рэзервовы корпус, Германская імперыя
|
1
|
22-я пяхотная дывізія, Вялікабрытанія
|
1
|
217-я пяхотная дывізія, Германская імперыя
|
1
|
2018 г.
|
1
|
2012 South Sudan–Sudan border war
|
1
|
2006 Australian Bureau of Statistics
|
1
|
20-ы армейскі корпус (Асманская імперыя)
|
1
|
20-ы армейскі корпус, Асманская імперыя
|
1
|
2-я пяхотная дывізія, Грэцыя
|
1
|
2-я Маскоўская гімназія
|
1
|
Aleksa Karađorđević
|
1
|
Aleksander Augustynowicz
|
1
|
Bela Krleža
|
1
|
Arzu Aliyeva
|
1
|
Austrian Airlines
|
1
|
Australia
|
1
|
Auguste Victor de Senarclens, Seigneur de Grancy, Senarclens, Gollion et de Vufflens-le-Château
|
1
|
August Wilhelm von Hofmann Medal
|
1
|
Atelje 212
|
1
|
Atanasije Ružić
|
1
|
Association of Fine Artists of Serbia
|
1
|
Associate Member of the Tunisian Academy of Sciences
|
1
|
Assault brigade
|
1
|
Asphalt
|
1
|
Asian of the Year
|
1
|
Ascetoholix
|
1
|
Arsema Mehari
|
1
|
Austro-Hungarian krone
|
1
|
Arrondissement of Marseille
|
1
|
Arrondissement of Bayonne
|
1
|
Arrondissement of Auch
|
1
|
Arnold McNair, 1st Baron McNair
|
1
|
Army Group Centre (France)
|
1
|
Armed Forces of the Republic of Uzbekistan
|
1
|
Arkonia
|
1
|
António de Almeida Santos
|
1
|
Antonín Švehla
|
1
|
Antonín Liehmann
|
1
|
Antonín Havránek
|
1
|
Anton Ionescu
|
1
|
Austrian Archaeological Institute
|
1
|
Austro-Hungarian occupation of Serbia
|
1
|
Anta Bogićević
|
1
|
Baron Alexis Wrangel
|
1
|
Beijing Bayi School
|
1
|
Beijing 101 Middle School
|
1
|
Beauty Queens
|
1
|
Battle of Velbazhd
|
1
|
Battle of Megiddo
|
1
|
Battle of Geok Tepe
|
1
|
Battle of Beersheba
|
1
|
Battalion Chief
|
1
|
Batken Conflict
|
1
|
Bata Paskaljević
|
1
|
Bartłomiej Nowodworski High School
|
1
|
Baron Heinrich Karl von Haymerle
|
1
|
Bamako Capital District
|
1
|
Aviva Chomsky
|
1
|
Bamako
|
1
|
Baltasar Rebelo de Sousa
|
1
|
Baku city secondary school number 6
|
1
|
Bahçeşehir Koleji S.K.
|
1
|
BC Wolves
|
1
|
BC Pieno žvaigždės
|
1
|
BBVA Foundation Frontiers of Knowledge Award
|
1
|
BBAW
|
1
|
B92, Сербія
|
1
|
B92
|
1
|
Azizmo Asadullayeva
|
1
|
Aziz Aliyev
|
1
|
Anton Aloys, Prince of Hohenzollern-Sigmaringen
|
1
|
Annie Pétain
|
1
|
Aleksander Fredro
|
1
|
Alexandre Parodi
|
1
|
America Award in Literature
|
1
|
Ambassador of Yugoslavia to Greece
|
1
|
Amal Triki
|
1
|
Amai Bona Mugabe
|
1
|
Alliance Israélite Universelle
|
1
|
Aliyev family
|
1
|
Alison Weir (historian)
|
1
|
Alioune Nouhoum Diallo
|
1
|
Alice Masaryková
|
1
|
Alfred Porché
|
1
|
Alexey Potylitsyn
|
1
|
Alexei Komech
|
1
|
Alexandra Rozanova
|
1
|
American Institute of Chemists Gold Medal
|
1
|
Alexander Voskresensky
|
1
|
Alexander Shakhmatov
|
1
|
Alexander Ossovsky
|
1
|
Alexander Gustav Heinrich (Aleksandr Ivanovich) Rausch von Traubenberg
|
1
|
Alexander Brückner
|
1
|
Alexander, Crown Prince of Yugoslavia
|
1
|
Aleksey Stolypin
|
1
|
Aleksey Milyutin
|
1
|
Aleksey Ignatyev
|
1
|
Aleksandra Tolstaya
|
1
|
Aleksandra Kwaśniewska
|
1
|
Aleksandr Lukin
|
1
|
American Chemical Society Award for Creative Work in Synthetic Organic Chemistry
|
1
|
Amina Handke
|
1
|
Anne MacKenzie Robertson
|
1
|
Anna Angelina Komnene Doukaina
|
1
|
Anne MacKenzie
|
1
|
Anne Caroline Salisbury
|
1
|
Anna Čermáková
|
1
|
Anna Maria Anders
|
1
|
Anna Krylova
|
1
|
Anna Khlebnikova
|
1
|
Anna Ivanovna
|
1
|
Anna Ivanova Popova
|
1
|
Anna Fyodorovna Rosen
|
1
|
Anna Egorovna Dokhturov
|
1
|
Anna Dvořáková
|
1
|
Anna Dominika Teodora Taube
|
1
|
Anikó Lévai
|
1
|
Ana Karadžić
|
1
|
Ange Kagame
|
1
|
Andry Rajoelina
|
1
|
Andrić prize
|
1
|
Andrey Tolstoy
|
1
|
Andrey Ivanovich Tolstoy
|
1
|
Andrew Robertson
|
1
|
Andrew Roberts (historian)
|
1
|
Andrew Motion
|
1
|
Andrei Shafarevich
|
1
|
Anca Boagiu
|
1
|
Anastasiya Alexandrovna Botkina
|
1
|
Anastasija Ražnatović
|
1
|
AnadoluJet
|
1
|
Faculty of Political Sciences, University of Belgrade
|
1
|
Faculté de Droit de Toulouse
|
1
|
Mikhail Mikhailovich Sholokhov
|
1
|
Kokandian campaign
|
1
|
Krishna Reddy
|
1
|
Kriegsschule
|
1
|
Krajina dinar
|
1
|
Kočićevo pero Award
|
1
|
Kovilj monastery
|
1
|
Kovilj
|
1
|
Koraćica
|
1
|
Konrad Adenauer Award
|
1
|
Kondakov Seminar
|
1
|
Komuna
|
1
|
Kolašin Municipality
|
1
|
Kolašin
|
1
|
Kobe Steel
|
1
|
Ksenija Zelenović
|
1
|
Kitty Kelley
|
1
|
Kisiel Prize
|
1
|
Kisač
|
1
|
Kirigaya Funeral Hall
|
1
|
King of India
|
1
|
King's School, Rochester
|
1
|
Keïta Aminata Maiga
|
1
|
Kenneth MacKenzie
|
1
|
Keio Medical Science Prize
|
1
|
Katinka Kendeffy
|
1
|
Kateřina Zemanová
|
1
|
Kate Mantsho
|
1
|
Krste Misirkov Institute for the Macedonian Language
|
1
|
Kullu
|
1
|
Katalin Lampel
|
1
|
Lalla Abla bint Tahar
|
1
|
Leopold-von-Buch-Plaque
|
1
|
Leonid Nikolayev
|
1
|
Legio VI Gallicana
|
1
|
Legio I Illyricorum
|
1
|
Legio IV Martia
|
1
|
Lazar Vuković
|
1
|
Lawrence Goldman
|
1
|
Laurent-Désiré Kabila
|
1
|
Laurea
|
1
|
Landgravine Friederike of Hesse-Darmstadt
|
1
|
Lalla Latifa
|
1
|
Lalla Khadija of Morocco
|
1
|
Lakeland Magic
|
1
|
Kumrovec
|
1
|
Laeken - Laken
|
1
|
Lady Victoria Haig
|
1
|
Lady Alexandra Haig
|
1
|
La Salle Melilla
|
1
|
LINGUIST List
|
1
|
L'Express
|
1
|
Köln
|
1
|
Károly Andrássy
|
1
|
Kučevo
|
1
|
Kuzman Marić
|
1
|
Kutama College
|
1
|
Kutama
|
1
|
Katarina Žutić
|
1
|
Karoline Luise of Hesse-Darmstadt
|
1
|
Liamine Zéroual
|
1
|
Jindřich Niederle
|
1
|
John Stepan Zamecnik
|
1
|
John Stein
|
1
|
John Haig
|
1
|
John Gladstones
|
1
|
John French, 2nd Earl of Ypres
|
1
|
John French
|
1
|
John Evans
|
1
|
John Denton Pinkstone French
|
1
|
John Barbe
|
1
|
Johannes Kepler Award
|
1
|
Johannes Brick
|
1
|
Johann Heinrich Gottlieb Engel
|
1
|
Jihozápad
|
1
|
John Young, 1st Baron Lisgar
|
1
|
Jevrem Obrenović
|
1
|
Jens Isak de Lange Kobro
|
1
|
Jekatěrinia Gajdová
|
1
|
Jecker Prize
|
1
|
Jeannette Kagame
|
1
|
Jeanne-Irène Biya
|
1
|
Jean-Joseph Pasteur
|
1
|
Jean-Baptiste Pasteur
|
1
|
Jaša Tomić
|
1
|
Jazak
|
1
|
Jat Airways
|
1
|
Jasmina Mihajlović
|
1
|
John Tracy William French
|
1
|
Joka
|
1
|
Karolina Barcsay de Nagy-Barcsa
|
1
|
Józef Sawicki
|
1
|
Karol Eugeniusz Ignacy Taube
|
1
|
Karol Aleksander Fryderyk Taube
|
1
|
Karl Spencer Lashley Award
|
1
|
Karl May School
|
1
|
Karl Jaspers Prize
|
1
|
Karl II, Grand Duke of Mecklenburg-Strelitz
|
1
|
Karasay District
|
1
|
Kapitolina Vysheslavtseva
|
1
|
Kan Abe
|
1
|
Kamerlingh Onnes Award
|
1
|
Kakogawa Steel Works
|
1
|
KK Pelister
|
1
|
Józef Mehoffer
|
1
|
Jolanta Kwaśniewska
|
1
|
Józef Jabłonowski
|
1
|
Józef Fredro
|
1
|
Juri Repin
|
1
|
Junior First Rank
|
1
|
Julius Moravcsik
|
1
|
Jules Braunschvig
|
1
|
Judge of the European Court of Human Rights
|
1
|
Jozef Maszárik
|
1
|
Jovana Balašević
|
1
|
Jovan Pavlović
|
1
|
Joseph W. Kennedy
|
1
|
Joseph Valentine Grimstead
|
1
|
Jordan High School
|
1
|
Leopoldo Benites
|
1
|
Library and Archives Canada
|
1
|
Jaquinta
|
1
|
Mary Elizabeth Louisa Rodney Carpenter
|
1
|
Mauser 98
|
1
|
Maurycy Gottlieb
|
1
|
Maurice René Fréchet
|
1
|
Maurice Delépine
|
1
|
Mate Meštrović
|
1
|
Master corporal
|
1
|
Master
|
1
|
María Gabriela Chávez
|
1
|
Mary Tucker
|
1
|
Mary Mackenzie
|
1
|
Mary MacKenzie
|
1
|
Mary Gladstone
|
1
|
Mary Browne
|
1
|
Maximilian Steinberg
|
1
|
Marshall lieutenant
|
1
|
Marko Jeremić
|
1
|
Mariâ Dmitrievna Vrangelʹ
|
1
|
Mariya Volkonskaya
|
1
|
Mariya Neplyuyeva
|
1
|
Mariya Ignatyeva
|
1
|
Mariya Chaadayeva
|
1
|
Marisabel Rodríguez de Chávez
|
1
|
Marija Ružić
|
1
|
Marija Obrenović
|
1
|
Marija Obrenovic, Princess of Serbia
|
1
|
Marie Pasteur
|
1
|
Maxim Shostakovich
|
1
|
Maximina
|
1
|
Marie-Louise Pasteur
|
1
|
Menyhért Lónyay
|
1
|
Mikhail Dmitrievich Gorchakov
|
1
|
Mikhail Birman
|
1
|
Mihály Rhédey de Kis-Rhéde
|
1
|
Mihály Orbán
|
1
|
Mihailo Obrenović III
|
1
|
Michael of Bosnia
|
1
|
Michael Spindelegger
|
1
|
Michael Pärt
|
1
|
Michael Nhamodzenyika Mugabe
|
1
|
Michael Hicks Beach, 1st Earl St Aldwyn
|
1
|
Mezo
|
1
|
Metlife Foundation Award for Medical Research in Alzheimer's Disease
|
1
|
Mendi Mengjiqi
|
1
|
Maximus
|
1
|
Memorial cross 1912/13
|
1
|
Member of the regional parliament of Vienna
|
1
|
Member of the National Assembly of Serbia
|
1
|
Member of the National Academy of Sciences of the United States
|
1
|
Member of the Constituent Assembly of India
|
1
|
Megatrend University
|
1
|
Medal of the Royal Numismatic Society
|
1
|
Medal of the Crown of King Zvonimir
|
1
|
Medal of Honor of the Congress of the Republic of Peru
|
1
|
Mbarara University of Science and Technology
|
1
|
Mbarara High School
|
1
|
Mayor of Bucharest
|
1
|
Marie Henriette of Austria
|
1
|
Marian Lupu
|
1
|
Lidia Sazonova
|
1
|
Lord Charles Bentinck
|
1
|
Lyudmila Keldysh
|
1
|
Lycée Pierre-de-Fermat
|
1
|
Lycée Masséna
|
1
|
Lucius Aurellius Commodus Pompeianus
|
1
|
Lucija Bauer
|
1
|
Lucien Philippe Marie Antoine Delacroix Durrieux
|
1
|
Louise d'Astorg
|
1
|
Louise Henriette de Bourbon
|
1
|
Louisa Burnaby
|
1
|
Louis Philippe I, Duke of Orléans
|
1
|
Louis Jean Marie de Bourbon, Duke of Penthièvre
|
1
|
Lord Randolph Churchill
|
1
|
Lord-lieutenant of Zemplén County
|
1
|
Léocadie Handke
|
1
|
Longstaff Prize
|
1
|
London Gazette
|
1
|
Ljutomer Municipality
|
1
|
Ljubostinja
|
1
|
Ljubomir Draskic
|
1
|
Ljubica Vukomanović
|
1
|
Livia Klausová
|
1
|
Linz am Rhein
|
1
|
Linus Pauling Award
|
1
|
Lina Ruz González
|
1
|
Lieutenant-colonel
|
1
|
Lieserl (Einstein)
|
1
|
Lány
|
1
|
Lüneburg
|
1
|
Maria of Poland
|
1
|
Maksa Ćatović
|
1
|
Maria das Neves Rebelo de Sousa
|
1
|
Maria Teresa Felicitas d'Este
|
1
|
Maria Petrovna Gromoslavskaia
|
1
|
Maria Dulębianka
|
1
|
Maria Auguste Mommsen
|
1
|
Maria Antonia of Waldstein-Wartenberg
|
1
|
Margaret Stein
|
1
|
Margaret Mutter
|
1
|
Margaret Eccles
|
1
|
Marcelin Guérin Prize
|
1
|
Manó Andrássy
|
1
|
Mandé Sidibé
|
1
|
Majske Poljane
|
1
|
Lüshunkou District
|
1
|
Maja Sabljić
|
1
|
Maja Kusturica
|
1
|
Magyar Földrajzi Társaság
|
1
|
Magnesia Regional Unit
|
1
|
Magister Matti Hackzell, principal of Mikkeli Lyceun
|
1
|
Magdalena Dvořáková
|
1
|
Magda Lupescu
|
1
|
Madras Christian College
|
1
|
Madelaine de Chandieu, Dame de La Chaux
|
1
|
Macedonian Partisans
|
1
|
Mabell Ogilvy, Countess of Airlie
|
1
|
MLS
|
1
|
Lütke gold medal
|
1
|
Jaroslav Kocián
|
1
|
Janet Stein
|
1
|
Faculté de droit d'Aix-en-Provence
|
1
|
Gloria Bongekile Ngema
|
1
|
Grgur Golubić
|
1
|
Greater Polish Army
|
1
|
Great Gold Medal of Masaryk University
|
1
|
Gravesend Grammar School
|
1
|
Graves in Novodevichy Convent
|
1
|
Grace Mugabe
|
1
|
Gornje Nerodimlje
|
1
|
Goran Bogdan
|
1
|
Golden Arena for Best Supporting Actress
|
1
|
Golden Arena for Best Actress
|
1
|
Golden Arena for Best Actor
|
1
|
Gold medal of the Spanish National Research Council
|
1
|
Glenn T. Seaborg Medal
|
1
|
Griffen
|
1
|
Gleneagles Hospital
|
1
|
Gleb Markelov
|
1
|
Gleb Botkin
|
1
|
Glauk Konjufca
|
1
|
Gizela Vuković
|
1
|
Giuseppe Ricuperati
|
1
|
Gitarama Province
|
1
|
Gita Predić-Nušić
|
1
|
Geschwister-Scholl-Preis
|
1
|
Gertrude Sizakele Khumalo
|
1
|
German Galynin
|
1
|
Gergely Inczédy de Nagy-Várad
|
1
|
Grgur Vuković Branković
|
1
|
Großhänchen
|
1
|
Georges Leven
|
1
|
Hartwig Löger
|
1
|
Helena Gattilusio
|
1
|
Helen Neilson
|
1
|
Helen L. Seaborg
|
1
|
Helen Gladstone
|
1
|
Hegel Prize
|
1
|
Heathfield School
|
1
|
Head of State of Vichy France
|
1
|
HazteOir.org Prize
|
1
|
Hawarden Castle
|
1
|
Hawarden
|
1
|
Hawaii Rainbow Warriors basketball
|
1
|
Hassan I of Morocco
|
1
|
Harald Hauptmann
|
1
|
Gryfina of Halych
|
1
|
Hans Georg Hermann von Wrangell
|
1
|
Hans Albert Einstein
|
1
|
Hana Benešová
|
1
|
Haileybury and Imperial Service College
|
1
|
Géza Kövess
|
1
|
Gáspár Orbán
|
1
|
Győző Bálint Orbán
|
1
|
Gyula Andrássy the Younger
|
1
|
Gustave Lanctot
|
1
|
Gusle
|
1
|
Gugulethu Zuma-Ncube
|
1
|
Guardian Media Group
|
1
|
Gerald French
|
1
|
George Smith
|
1
|
Helena Unierzyska
|
1
|
Fiat 500L
|
1
|
Fran Đivo Gundulić
|
1
|
Formosa Dreamers
|
1
|
Foreign minister of Austria-Hungary
|
1
|
Fondation René-Cassin
|
1
|
Flóra Orbán
|
1
|
Fleming French
|
1
|
Fizi Territory
|
1
|
First Venezuelan coup d'etat attempt of 1992
|
1
|
Finno-Ugrian Society
|
1
|
Fine Arts Competitions of UEA
|
1
|
Filon Afanasievich Ignatiev
|
1
|
Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague
|
1
|
Fernando Nogueira
|
1
|
Frances Mary Mosley
|
1
|
Fernando Amaral
|
1
|
Ferizaj District
|
1
|
Feozva Nikitichna Leshcheva
|
1
|
Fellow of the New York Academy of Medicine
|
1
|
Fellow of the Medieval Academy of America
|
1
|
Fellow of the Linguistic Society of America
|
1
|
Fellow of the Committee for Skeptical Inquiry
|
1
|
Feliks Szynalewski
|
1
|
Feliks Edmund Szymanowski
|
1
|
Federal Ministry of the Interior
|
1
|
Fatih University
|
1
|
Fatherland League
|
1
|
Frances Bowes-Lyon, Countess of Strathmore and Kinghorne
|
1
|
Frances Moskowitz
|
1
|
George Robertson
|
1
|
Gabriel Mugabe Matibiri
|
1
|
George Haig, 2nd Earl Haig
|
1
|
George Ernest Gibson
|
1
|
George Cadogan, 5th Earl Cadogan
|
1
|
George C. Pimentel Award in Chemical Education
|
1
|
Geological mapping
|
1
|
Gennady Goluzin
|
1
|
Generative grammar
|
1
|
Galina Ustvolskaya
|
1
|
Galina Dmitrievna Shostakovich
|
1
|
Galeria
|
1
|
Gaj's Latin alphabet
|
1
|
Gabriel Obrenovic, Prince of Serbia
|
1
|
GRG 12 Erlgasse
|
1
|
Frances Webb
|
1
|
Fëdor Ivanovič Engel'
|
1
|
Fyodor Volkonsky
|
1
|
Friedrich II, Landgrave of Hesse-Kassel
|
1
|
French Institute of Administrative Sciences
|
1
|
French Cameroons
|
1
|
French Armed Forces
|
1
|
Freie Wissenschaftliche Vereinigung
|
1
|
Frederik, Hereditary Prince of Denmark
|
1
|
Frederick II, Duke of Saxe-Gotha-Altenburg
|
1
|
František Dvořák
|
1
|
Franklin Institute
|
1
|
Franciszka Rościszewska
|
1
|
Franciszek Ksawery Matejko
|
1
|
Helena Natalia Örn
|
1
|
Helvetic Airways
|
1
|
Janet Museveni
|
1
|
Imperial Russian Historical Society
|
1
|
Irene Neumann-Hartberger
|
1
|
Irene Astor, Baroness Astor of Hever
|
1
|
Irena Anders
|
1
|
Iordaki Balsh
|
1
|
Invasion of Yugoslavia
|
1
|
International Botev Prize
|
1
|
International Association of Democratic Lawyers
|
1
|
International Association of Byzantine Studies
|
1
|
International Academy of Comparative Law
|
1
|
Ingrid Møller Dyggve
|
1
|
Index.hr
|
1
|
Imperial anthems of the Ottoman Empire
|
1
|
Ilya Tolstoy
|
1
|
Irina Radetsky
|
1
|
Ilona Andrássy
|
1
|
Igor Pervić
|
1
|
Igor Pawlowitsch Smirnow
|
1
|
Ignatiy Glyasser
|
1
|
Ignat Solzhenitsyn
|
1
|
Idzi Radziszewski prize
|
1
|
Ibrahim Babangida
|
1
|
Ian Kagame
|
1
|
Ian Heilbron
|
1
|
III Брыгада польскіх легіянераў
|
1
|
Hynman Allenby
|
1
|
Hyacinthe-Gabrielle Roland
|
1
|
Irene Preljubović
|
1
|
Irving Langmuir Award in Chemical Physics
|
1
|
Huntington Prep School
|
1
|
Ivan Vavilov
|
1
|
Janet Aitken
|
1
|
Jan Černý
|
1
|
Jan Masaryk
|
1
|
Jan Klaus
|
1
|
Jan Kanty Szeptycki
|
1
|
James Haig
|
1
|
Jadwiga Korniłowiczowa
|
1
|
Jadranka Šešelj
|
1
|
Jacob Struve
|
1
|
Jack Haim Pinter
|
1
|
Jacek Fredro
|
1
|
Ivana Zemanová
|
1
|
Ivan Shchetinin
|
1
|
Isa Mustafa
|
1
|
Ivan Pavlovich Mendeleyev
|
1
|
Ivan Odoyevsky
|
1
|
Ivan Mrkić
|
1
|
Ivan Gorchakov
|
1
|
Ivan Filonovich Ignatiev
|
1
|
Ivan Davydov
|
1
|
Ivan Aleksandrovich Lappo-Danilevsky
|
1
|
Israel Broadcasting Authority
|
1
|
Isidora Sekulić Award
|
1
|
Isidora Minić
|
1
|
Isaackly Semyonovich Solzhenitsyn
|
1
|
Isaac Wall
|
1
|
Hurricane (гурт)
|
1
|
Huntington Medal Award
|
1
|
Henri-Marie Giraud
|
1
|
Hidesuke Satō
|
1
|
Honorary citizen of Ulcinj
|
1
|
Honorary citizen of Sarajevo
|
1
|
Honorary citizen of Osijek
|
1
|
Honorary citizen of Nové Město nad Metují
|
1
|
Honorary citizen of Cheb
|
1
|
Honorary citizen of Astrakhan
|
1
|
Holy Redeemer Church
|
1
|
Holberg International Memorial Prize
|
1
|
Hohenzollern-Sigmaringen
|
1
|
Hitchin
|
1
|
Historical archaeology
|
1
|
Historic Society of Lancashire and Cheshire
|
1
|
Heydar Aliyev
|
1
|
Honorary citizenship of Polná
|
1
|
Hewa Bora
|
1
|
Herta Haas
|
1
|
Hermann Kesten Prize
|
1
|
Herman Kahn Award
|
1
|
Herbert Masaryk
|
1
|
Herbert Gladstone, 1st Viscount Gladstone
|
1
|
Herbert Chitepo
|
1
|
Henry Knight Storks
|
1
|
Henry Gladstone, 1st Baron Gladstone of Hawarden
|
1
|
Henrietta Mildred Hodgson
|
1
|
Henri Rolin
|
1
|
Henri Pichot
|
1
|
Honorary citizenship of Kopřivnice
|
1
|
Honorary citizenship of Žamberk
|
1
|
Human Rights Publishers
|
1
|
Honorary doctorate from university of Florence
|
1
|
Hugo de los Reyes Chávez
|
1
|
Hugh Veitch
|
1
|
Hugh Childers
|
1
|
Hubert H. Humphrey School of Public Affairs
|
1
|
House of Saxe-Coburg and Gotha
|
1
|
House of Hohenzollern-Sigmaringen
|
1
|
House of Commons
|
1
|
Hospital Militar de Caracas
|
1
|
Horace Michael Hynman Allenby
|
1
|
Honorary doctorate of the Weizmann Institute of Science
|
1
|
Honorary doctorate of the University of Tirana
|
1
|
Honorary doctorate of the University of Porto
|
1
|
Honorary doctor of the University of Sydney
|
1
|
Honorary doctor of Amherst College
|
1
|
Honorary doctor of the University of Manitoba
|
1
|
Honorary doctor of the University of Liège
|
1
|
Honorary doctor of the University of International Business and Economics
|
1
|
Honorary doctor of the University of Fribourg
|
1
|
Honorary doctor of the University of Chicago
|
1
|
Honorary doctor of the University of Białystok
|
1
|
Honorary doctor of the University of Belgrade
|
1
|
Honorary doctor of the Turkmen State University
|
1
|
Honorary doctor of the Syracuse University
|
1
|
Honorary doctor of the Palacký University Olomouc
|
1
|
Honorary doctor of the Lviv University
|
1
|
Honorary doctor of the Jawaharlal Nehru University
|
1
|
Honorary doctor of Loyola University Chicago
|
1
|
Адмысловая тэорыя рэлятыўнасці
|
1
|
Адміністрацыйная акруга Карлсруэ
|
1
|
Косаўска-Мітровіцкая акруга, Сербія
|
1
|
Дастаткова – перазагрузка
|
1
|
Джамбульская вобласць
|
1
|
Джакава
|
1
|
Джака
|
1
|
Джавід-паша
|
1
|
Джавані дэ Прата
|
1
|
Джавані Батыста Т'епола
|
1
|
Джаванна Савойская
|
1
|
Десімір Джэфтіч
|
1
|
Два жыцці (фільм, 1961)
|
1
|
Даўка на Хадынскім полі
|
1
|
Дачка Юлія Канстанцыя
|
1
|
Дасіфей (Моціка)
|
1
|
Дарэформенны правапіс рускай мовы
|
1
|
Джока Ёваніч
|
1
|
Дарунак Канстанціна
|
1
|
Дарожанька
|
1
|
Дарка Панчаў
|
1
|
Дарданэльскіх артылер. пазіцый
|
1
|
Дарданэльская армія
|
1
|
Дарадца Прэзідэнта Украіны
|
1
|
Даніца Радойчыч
|
1
|
Даніла, каралевіч чарнагорскі
|
1
|
Даніель Паўлавіч
|
1
|
Данскі дзяржаўны аграрны ўніверсітэт
|
1
|
Данецкая акруга (Вобласць Войска Данскога)
|
1
|
Данатысты
|
1
|
Джачынта Ферэра
|
1
|
Джока Багдановіч
|
1
|
Дамінік Шыманоўскі
|
1
|
Джэральд Келі
|
1
|
Дзвесце год разам
|
1
|
Дзверы, партыя
|
1
|
Дз. С. Ліхачоў
|
1
|
Дз. Наліўкін
|
1
|
Дз. Мілюцін
|
1
|
Дз. Мендзялееў
|
1
|
Дз. Дз. Шастаковіч
|
1
|
Дз. В. Наліўкін
|
1
|
Дз. А. Мілюцін
|
1
|
Дз. І. Мендзялееў
|
1
|
Джэтыня
|
1
|
Джэрдап I
|
1
|
Джэміль Шарац
|
1
|
Джон Вялікабрытанскі
|
1
|
Джыявані Чыёзі
|
1
|
Джурыца Джойкіч
|
1
|
Джура Гашпаравіч
|
1
|
Джульета Обры
|
1
|
Джуканавіч, Міла
|
1
|
Джузэпэ Пенел
|
1
|
Джошуа Нкома
|
1
|
Джордж Уільям Б’юкенен
|
1
|
Джоні Хецурыяні
|
1
|
Джон Элінгнер
|
1
|
Джон Гордан Мелтан
|
1
|
Джон Гладстан
|
1
|
Даміцыян II
|
1
|
Далія Сота дэль Вале
|
1
|
Дзеючае войска
|
1
|
Гісторыя Ватыкана
|
1
|
Гісторыя Нідэрландаў
|
1
|
Гісторыя Манака
|
1
|
Гісторыя Мальты
|
1
|
Гісторыя Люксембурга
|
1
|
Гісторыя Косава
|
1
|
Гісторыя Казахстана
|
1
|
Гісторыя Джэрсі
|
1
|
Гісторыя Далмацыі
|
1
|
Гісторыя Гібралтара
|
1
|
Гісторыя Грузіі
|
1
|
Гісторыя Гернсі
|
1
|
Гісторыя Вострава Мэн
|
1
|
Гісторыя Аўгустаў
|
1
|
Гісторыя Прыднястроўскай Малдаўскай Рэспублікі
|
1
|
Гісторыя Андоры
|
1
|
Гісторыя Аландскіх астравоў
|
1
|
Гісторыя Азорскіх астравоў
|
1
|
Гісторыя Абхазіі
|
1
|
Гісторыя Ірландыі
|
1
|
Гісторыка-філалагічны факультэт Пермскага дзяржаўнага ўніверсітэта
|
1
|
Гісторыка-філалагічны факультэт ПермДУ
|
1
|
Гісторыка-філалагічны факультэт Кіеўскага ўніверсітэта
|
1
|
Гістарычны факультэт МДУ
|
1
|
Гістарычны музей Каракаса
|
1
|
Гістарычны архіў Белграда
|
1
|
Гістарычная памяць
|
1
|
Гісторыя Паўднёвай Асеціі
|
1
|
Гісторыя Рускай царквы
|
1
|
Даліна Белага Каня
|
1
|
Давер (фільм, 1975)
|
1
|
Даль (Ердут)
|
1
|
Далучэнне Бесарабіі да СССР
|
1
|
Далмацый Малодшы
|
1
|
Далматы
|
1
|
Дакія Унутраная
|
1
|
Дакорум
|
1
|
Дакладная Рука — сябар індзейцаў
|
1
|
Даклад
|
1
|
Дагавор аб ненападзе паміж Польшчай і Савецкім Саюзам
|
1
|
Дагавор аб ненападзе паміж Германіяй і Польшчай
|
1
|
Давранака Пауновіч
|
1
|
Давор
|
1
|
Даварына Енка
|
1
|
Гісторыя Сан-Марына
|
1
|
Давар Ёзіч
|
1
|
Дабраславаў II
|
1
|
Д'якава
|
1
|
Гіулі Аласанія
|
1
|
Гісторыя рускай арміі
|
1
|
Гісторыя пошты і паштовых марак Венгрыі
|
1
|
Гісторыя пошты і паштовых марак Балгарыі
|
1
|
Гісторыя пошты і паштовых марак Аўстрыі
|
1
|
Гісторыя музыка
|
1
|
Гісторыя Шпіцбергена
|
1
|
Гісторыя Фарэрскіх астравоў
|
1
|
Гісторыя Турцыі
|
1
|
Дзеравіца
|
1
|
Дзмітрый Анфімавіч Шчарбіноўскі
|
1
|
Гімназія і рэальнае вучылішча Гурэвіча
|
1
|
Дрэва Іясея, іканаграфія
|
1
|
Душан Мілошавіч
|
1
|
Душан Грэгавіч
|
1
|
Душан Баевіч
|
1
|
Духоўнік
|
1
|
Духоўнае вучылішча
|
1
|
Дух законаў
|
1
|
Дурмітар
|
1
|
Дура Пілар
|
1
|
Дунай Русэ
|
1
|
Дунай-Ціса-Дунай
|
1
|
Дукавац
|
1
|
Дубраўніца
|
1
|
Дрынская дывізія
|
1
|
Душан Сімавіч
|
1
|
Другі кабінет Аляксандра Вучыча
|
1
|
Другі Бялградскі гербоўнік
|
1
|
Другое балгарскае царства
|
1
|
Другая зборная Германіі па футболе
|
1
|
Другая Нямецкая Бундэсліга
|
1
|
Другая Бундэсліга Германіі 2007/2008
|
1
|
Древняя Русь. Вопросы медиевистики
|
1
|
Драфт НБА 2012 года
|
1
|
Драфт НБА 2010 года
|
1
|
Дражан Еркавіч
|
1
|
Дражавац
|
1
|
Драгіша Брашаван
|
1
|
Душан Пятровіч Макавіцкі
|
1
|
Душан Угрын, 1967
|
1
|
Драгуцін Тамашавіч
|
1
|
Дытрыхсдорф
|
1
|
Дэйтанскі дагавор
|
1
|
Дэзерцірства
|
1
|
Дэвал
|
1
|
Дэадагач
|
1
|
Дыяцэзія Панонія
|
1
|
Дыяцэзія Македонія
|
1
|
Дыяцэзія Дакія
|
1
|
Дыяна Сакалаўскайтэ
|
1
|
Дыяна Драгуцінавіч
|
1
|
Дыяклея
|
1
|
Дыяганальны нападнік
|
1
|
Дыфтонг
|
1
|
Дысцыпліна, паводзіны
|
1
|
Душан Чкрэбіч
|
1
|
Дыпціх, рэлігія
|
1
|
Дынарый
|
1
|
Дынарскія Альпы
|
1
|
Дыл
|
1
|
Дыктатура 6 студзеня
|
1
|
Дыграф
|
1
|
Дывізіённы генерал
|
1
|
Дывізіяр
|
1
|
Дывізія «Старая Сербія»
|
1
|
Дыверсанты (фільм, 1967)
|
1
|
Дыатаніка
|
1
|
Дуэль
|
1
|
Драгі Стаменкавіч
|
1
|
Драгуцін Зелянавіч
|
1
|
Дзмітрый Канавалаў
|
1
|
Дзяржаўная прэмія Чэхаславакіі
|
1
|
Дзімітр Гяшоў
|
1
|
Дзімітр Гешаў
|
1
|
Дзімітар Няманіч
|
1
|
Дзіда Кватарнік
|
1
|
Дзібру
|
1
|
Дзённік Мікалая II
|
1
|
Дзёмічаў
|
1
|
Дзяржаўны тэатр імя Ус. Меерхольда
|
1
|
Дзяржаўны сакратарыят па эканамічных пытаннях
|
1
|
Дзяржаўны аптычны інстытут
|
1
|
Дзяржаўны Саюз Сербіі і Чарнагорыі
|
1
|
Дзяржаўная прэмія зямлі Паўночны Рэйн-Вестфалія
|
1
|
Дзяржаўная прэмія Расійскай Федэрацыі
|
1
|
Дзімітрый Салунскі
|
1
|
Дзяржаўная прэмія Польшчы
|
1
|
Дзяржаўная Дума Расійскай імперыі
|
1
|
Дзюсельдорф (аэрапорт)
|
1
|
Дзьёрдзь Бранкавіч
|
1
|
Дзьюла Андрашы, малодшы
|
1
|
Дзмітрый Юр'евіч Трубяцкі
|
1
|
Дзмітрый Рыгоравіч Багроў
|
1
|
Дзмітрый Наліўкін
|
1
|
Дзмітрый Мікалаевіч Шыпоў
|
1
|
Дзмітрый Мікалаевіч Кардоўскі
|
1
|
Дзмітрый Мартынавіч Сольскі
|
1
|
Дзмітрый Майсеевіч Петрушэўскі
|
1
|
Дзімітрый Рупел
|
1
|
Дзіна Мерлін
|
1
|
Драгаслаў Міхаілавіч
|
1
|
Дораці Бентынк
|
1
|
Драгана Лазаравіч
|
1
|
Драган Таміч
|
1
|
Драган Тадаровіч
|
1
|
Драган Лакічавіч
|
1
|
Драган Джуравіч
|
1
|
Драган Анціч
|
1
|
Драган Акука
|
1
|
Драга Янчар
|
1
|
Драга Марціновіч
|
1
|
Драбняткі
|
1
|
Доўгія і кароткія галосныя
|
1
|
Дортмунд (аэрапорт)
|
1
|
Доньі Петраўцы
|
1
|
Дзінара Нурсултанаўна Кулібаева
|
1
|
Доньі Міланавац
|
1
|
Домбрад
|
1
|
Дом югаслаўскіх студэнтаў, Прага
|
1
|
Дом кветак
|
1
|
Дом Іпацьева
|
1
|
Доле, Юра
|
1
|
Долац
|
1
|
Доктар прыродазнаўчых навук
|
1
|
Доктар палітычных навук
|
1
|
Доктар багаслоўя
|
1
|
Добравіч
|
1
|
Для карысці справы
|
1
|
Дзіцячая музычная студыя «Зорачка»
|
1
|
Гістарычнае мовазнаўства
|
1
|
Гімназія Крэймана
|
1
|
Дэкан, факультэт
|
1
|
Генры
|
1
|
Георгій IV Чарноевіч
|
1
|
Георгій II Балшыч
|
1
|
Георгій (Джокіч)
|
1
|
Георгіеўскі крыж
|
1
|
Георгэ Ваіслаўлевіч
|
1
|
Георг Сімон фон Сіна
|
1
|
Георг Курцыус
|
1
|
Георг, герцаг Кенцкі
|
1
|
Генрых Зіноўевіч Ёфе
|
1
|
Генрых Гофман
|
1
|
Генрых-Карл Гаймерле
|
1
|
Генры Вільсан
|
1
|
Генератыўная граматыка
|
1
|
Георгій V Чарноевіч
|
1
|
Генеральны інспектар Узброеных Сіл
|
1
|
Генеральны штаб (Расія)
|
1
|
Генеральны сакратар Руху недалучэння
|
1
|
Генеральная Асамблея Арганізацыі Аб'яднаных Нацый
|
1
|
Генерал дывізіі
|
1
|
Генерал-інспектар
|
1
|
Генерал-губернатар Канады
|
1
|
Генацыд сербаў, 1941—1945
|
1
|
Гельмінты
|
1
|
Гелар Канга
|
1
|
Геалагічны інстытут РАН
|
1
|
Геаграфія Ваяводзіны
|
1
|
Георгій I Чарноевіч
|
1
|
Георгій Іванавіч Шавельскі
|
1
|
Геаграфічны факультэт Бялградскага ўніверсітэта
|
1
|
Герцаг Ёркскі
|
1
|
Гогаль, Мікалай Васільевіч
|
1
|
Гніланэ
|
1
|
Глогавац
|
1
|
Глеб Пятровіч Струвэ
|
1
|
Глеб Нержын
|
1
|
Глабальны індэкс міру
|
1
|
Геўгелія
|
1
|
Гетманы Украіны
|
1
|
Герэнія Этрусцыла
|
1
|
Герцагавінскі санджак
|
1
|
Герцагавінская дывізія
|
1
|
Герцаг Віндзарскі
|
1
|
Гертруда Меранская
|
1
|
Георгій Войцех
|
1
|
Германа—балгарская канвенцыя, 1915
|
1
|
Германафільства
|
1
|
Германа Абшутца
|
1
|
Герман Гетнер
|
1
|
Гербоўнік Карэніча-Неорыча
|
1
|
Гербоўнік Вернігеродэ
|
1
|
Герб «Суліма»
|
1
|
Герб «Пілява»
|
1
|
Геральд Іванавіч Уздорнаў
|
1
|
Георгій Уладзіміравіч Скрыгін
|
1
|
Георгій Кастрыёці
|
1
|
Георгій Карагеоргіевіч, сын прынца Таміслава
|
1
|
Геаграфія Босніі і Герцагавіны
|
1
|
Гаўрылавіч, Драгутин
|
1
|
Гогенцолерны-Зігмарынгены
|
1
|
Гарадскі камітэт
|
1
|
Гарады Грузіі
|
1
|
Гарады Гернсі
|
1
|
Гарады Вострава Мэн
|
1
|
Гарады Венгрыі
|
1
|
Гарады Бельгіі
|
1
|
Гарады Балгарыі
|
1
|
Гарады Андоры
|
1
|
Гарады Аландскіх астравоў
|
1
|
Гарады Азорскіх астравоў
|
1
|
Гарады Абхазіі
|
1
|
Гарады Ісландыі
|
1
|
Гарады Ірландыі
|
1
|
Гарадская вобласць Сафія
|
1
|
Гарады Даніі
|
1
|
Гарадавы
|
1
|
Гара Радан
|
1
|
Гара Мальён
|
1
|
Гара Лоўчан
|
1
|
Гара Езерца
|
1
|
Ганчакі сабакі
|
1
|
Ганс Гюнтэр Шлегель
|
1
|
Гановер-Лангенхаген
|
1
|
Ганна з Храпавіцкіх
|
1
|
Ганна Якшыч
|
1
|
Ганна Юр’еўна
|
1
|
Ганна Усеваладкаўна
|
1
|
Гарады Грэцыі
|
1
|
Гарады Джэрсі
|
1
|
Гаўранек
|
1
|
Гарады Чарнагорыі
|
1
|
Гаўзах
|
1
|
Гацка
|
1
|
Гасціннасць Аўраама
|
1
|
Гаспадарчае таварыства
|
1
|
Гары Невіл
|
1
|
Гарнізон Баранавічы (Польшча)
|
1
|
Гардэрмуэн (аэрапорт)
|
1
|
Гардынг
|
1
|
Гарбар
|
1
|
Гарады Ян-Маена
|
1
|
Гарады Шпіцбергена
|
1
|
Гарады Швейцарыі
|
1
|
Гарады Харватыі
|
1
|
Гарады Казахстана
|
1
|
Гарады Славеніі
|
1
|
Гарады Сан-Марына
|
1
|
Гарады Румыніі
|
1
|
Гарады Расіі
|
1
|
Гарады Прыднястроўскай Малдаўскай Рэспублікі
|
1
|
Гарады Паўночнай Македоніі
|
1
|
Гарады Паўднёвай Асеціі
|
1
|
Гарады Партугаліі
|
1
|
Гарады Манака
|
1
|
Гарады Мальты
|
1
|
Гарады Люксембурга
|
1
|
Гарады Кіпра
|
1
|
Гарады Косава
|
1
|
Гогенцолерн-Зігмарынген
|
1
|
Годанін
|
1
|
Гімназія Карловаца
|
1
|
Грамадзянская дэмакратычная партыя
|
1
|
Гроздана Олуіч
|
1
|
Гробінскі павет
|
1
|
Гргур Нінскі
|
1
|
Гргур Бранкавіч
|
1
|
Гргул Бранкавіч
|
1
|
Гргетаг
|
1
|
Грашовая рэформа ў Расіі 1895—1897 гадоў
|
1
|
Грачаніца (манастыр)
|
1
|
Графства Гарыцыя
|
1
|
Грамата Патрыяршага экзарха ўсяе Беларусі
|
1
|
Грамадска-эканамічная фармацыя
|
1
|
Грамадзянскі форум (Чэхаславакія)
|
1
|
Градзішка (Боснія і Герцагавіна)
|
1
|
Грымстад
|
1
|
Градзішка, Боснія і Герцагавіна
|
1
|
Град Пірот
|
1
|
Град, палітычная групоўка
|
1
|
Граветская культура
|
1
|
Гоша Куцэнка
|
1
|
Гоцкая лінія
|
1
|
Госларскае кальцо імператара
|
1
|
Горы Копаанік
|
1
|
Горні-Жабар
|
1
|
Горня-Трнова
|
1
|
Горня-Добрыня
|
1
|
Горны масіў Дзэна
|
1
|
Грузінскі экзархат
|
1
|
Грынелскі каледж
|
1
|
Горная прамысловасць Балгарыі
|
1
|
Гунія
|
1
|
Гімназія Імператарскага Чалавекалюбнага таварыства
|
1
|
Гімн Ян-Маена
|
1
|
Гімн Шпіцбергена
|
1
|
Гімн Каралеўства Югаславія
|
1
|
Гімн КСХС
|
1
|
Гімн Ваяводзіны
|
1
|
Гібрыд, біялогія
|
1
|
Гібель імперыі (тэлесерыял)
|
1
|
Гусь-Хрустальны раён Уладзімірскай вобласці
|
1
|
Густаў Кёрцінг
|
1
|
Гусейн Хан Нахічэванскі
|
1
|
Гусары
|
1
|
Гунья
|
1
|
Грыфін
|
1
|
Гульнара Ісламаўна Карымава
|
1
|
Гувернёр
|
1
|
Губерні і вобласці Расійскай імперыі па стане на 1914 год
|
1
|
Грэчаскі арэх
|
1
|
Грэчаская філасофія
|
1
|
Грэчаская літаратура
|
1
|
Грэцкая пошта
|
1
|
Грэкі ў Асманскай імперыі
|
1
|
Грэка-турэцкая вайна 1897 года
|
1
|
Грэка-турэцкая вайна, 1897
|
1
|
Грэйвшэм
|
1
|
Грэйвсенд
|
1
|
Горне-Рахіч
|
1
|
Горная вайна
|
1
|
Гойка Міціч
|
1
|
Горад Белаградчык
|
1
|
Горад Кратава
|
1
|
Горад Кавала
|
1
|
Горад Донаўэшынген
|
1
|
Горад Дзюрнштайн
|
1
|
Горад Грайн
|
1
|
Горад Гоцэ-Делчэў
|
1
|
Горад Геўгелія
|
1
|
Горад Вількава
|
1
|
Горад Вілкава
|
1
|
Горад Велестына
|
1
|
Горад Велес
|
1
|
Горад Брчко
|
1
|
Горад Банкя
|
1
|
Горад Крэмс-на-Дунаі
|
1
|
Горад Бад-Эльстэр
|
1
|
Горад Аршоў
|
1
|
Горад Ардаган
|
1
|
Горад Апацін
|
1
|
Горад Абіліч
|
1
|
Горад Абрэновац
|
1
|
Горад Абрэнавац
|
1
|
Гомалава
|
1
|
Голям Ізвар
|
1
|
Гольц-паша
|
1
|
Голубацкая крэпасць
|
1
|
Голад у Паволжы (1921—1922)
|
1
|
Горад Крушэва
|
1
|
Горад Кула (Балгарыя)
|
1
|
Горнад
|
1
|
Горад Печ, Косава
|
1
|
Горна Караджава
|
1
|
Горан Петравіч
|
1
|
Горан Богдан
|
1
|
Горад цара Лазара
|
1
|
Горад догубаязіт
|
1
|
Горад Шціп
|
1
|
Горад Шоб
|
1
|
Горад Тыяна
|
1
|
Горад Трагір
|
1
|
Горад Скоп’е
|
1
|
Горад Свіштоў
|
1
|
Горад Рума, Сербія
|
1
|
Горад Петрыч
|
1
|
Горад Кізік
|
1
|
Горад Паліч
|
1
|
Горад Паградзец
|
1
|
Горад Ош, Францыя
|
1
|
Горад Нікамедыя
|
1
|
Горад Нові-Пазар, Сербія
|
1
|
Горад Мэльк
|
1
|
Горад Мойкавац
|
1
|
Горад Маўтхаўзен
|
1
|
Горад Літыя
|
1
|
Горад Ламія
|
1
|
Горад Лазарэвац
|
1
|
Горад Кілія
|
1
|
Горад Кілкіс
|
1
|
Дэкан, пасада
|
1
|
Дэкрэт аб міры
|
1
|
Ганна Расціслаўна
|
1
|
Канстытуцыя Сербіі 1903 года
|
1
|
Канстытуцыя Швейцарыі
|
1
|
Канстытуцыя Чэхіі
|
1
|
Канстытуцыя Чарнагорыі
|
1
|
Канстытуцыя Францыі
|
1
|
Канстытуцыя Фарэрскіх астравоў
|
1
|
Канстытуцыя Турцыі
|
1
|
Канстытуцыя Славакіі
|
1
|
Канстытуцыя Сербіі 2006 года
|
1
|
Канстытуцыя Сербіі 1990 года
|
1
|
Канстытуцыя Сербіі 1974 года
|
1
|
Канстытуцыя Сербіі 1963 года
|
1
|
Канстытуцыя Сербіі 1947 года
|
1
|
Канстытуцыя Сербіі 1901 года
|
1
|
Канстытуцыя Югаславіі, 1974
|
1
|
Канстытуцыя Сербіі 1888 года
|
1
|
Канстытуцыя Сан-Марына
|
1
|
Канстытуцыя Румыніі
|
1
|
Канстытуцыя Польшчы
|
1
|
Канстытуцыя Паўночнай Македоніі
|
1
|
Канстытуцыя Паўднёвай Асеціі
|
1
|
Канстытуцыя Партугаліі
|
1
|
Канстытуцыя Нідэрландаў
|
1
|
1-я Віленская гімназія
|
1
|
Канстытуцыя Мальты
|
1
|
Канстытуцыя Люксембурга
|
1
|
Канстытуцыя Латвіі
|
1
|
Канстытуцыя Шпіцбергена
|
1
|
Канстытуцыя Югаславіі 1974
|
1
|
Канстытуцыя Косава
|
1
|
Каралеўскае літаратурнае таварыства
|
1
|
Караль (значэнні)
|
1
|
Каралеўства Харватыі і Славоніі
|
1
|
Каралеўства Харватыя і Славоніі
|
1
|
Каралеўства Срэм
|
1
|
Каралеўства Сербія, сярэднявечча
|
1
|
Каралеўскія ваенна-паветраныя сілы Аўстраліі
|
1
|
Каралеўскі медаль
|
1
|
Каралеўскі калеж
|
1
|
Каралеўскі залаты медаль
|
1
|
Каралеўская акадэмія ваенных навук
|
1
|
Каралеўскае чэшскае таварыства навук
|
1
|
Каралеўскае навуковае таварыства Чэхіі
|
1
|
Каралевіч Марка
|
1
|
Канстытуцыя Ян-Маена
|
1
|
Карагеоргіевічамі
|
1
|
Карагеоргіева Сербія
|
1
|
Кара-Саід-паша
|
1
|
Капіца
|
1
|
Капліца Святога Георга
|
1
|
Капліца-помнік Імператару Мікалаю II і Аляксандру I
|
1
|
Канёк Гарбунок
|
1
|
Каньяк (фільм)
|
1
|
Канчатковае рашэнне яўрэйскага пытання
|
1
|
Канцэсія
|
1
|
Канцлер казначэйства
|
1
|
Кантрыбуцыя
|
1
|
Канстытуцыя Кіпра
|
1
|
Канстытуцыя Казахстана
|
1
|
Караліна Брандэнбург-Ансбахская
|
1
|
Камуністычная партыя Узбекістана
|
1
|
Канкур жэнераль
|
1
|
Канектыкут Сан
|
1
|
Канектывізм
|
1
|
Кандык (каган)
|
1
|
Канвенцыя аб генацыдзе
|
1
|
Кананізацыя царскай сям’і
|
1
|
Кананізацыя царскай сям'і
|
1
|
Канабад
|
1
|
Камітэт па Ленінскіх прэміях
|
1
|
Камітэт міністраў Расійскай імперыі
|
1
|
Камітат Зоям
|
1
|
Камікадзэ
|
1
|
Камуністычная партыя Таджыкістана
|
1
|
Канстант I
|
1
|
Камуна Осла
|
1
|
Кампазіцыя, музыка
|
1
|
Камора
|
1
|
Каменныя прылады
|
1
|
Камано
|
1
|
Камандор Ордэна Белага Арла
|
1
|
Камандна-штабны каледж арміі ЗША
|
1
|
Камандантэ
|
1
|
Каліфарнійскі ўніверсітэт у Сан-Францыска
|
1
|
Калін Найдзёнаў
|
1
|
Калона, войска
|
1
|
Калокер
|
1
|
Кансерватыўная партыя
|
1
|
Канстанцы III
|
1
|
Канстытуцыя Джэрсі
|
1
|
Канстанцінопалю
|
1
|
Канстытуцыя Гібралтара
|
1
|
Канстытуцыя Гернсі
|
1
|
Канстытуцыя Вострава Мэн
|
1
|
Канстытуцыя Ватыкана
|
1
|
Канстытуцыя Андоры
|
1
|
Канстытуцыя Аландскіх астравоў
|
1
|
Канстытуцыя Азорскіх астравоў
|
1
|
Канстытуцыя Абхазіі
|
1
|
Канстытуцыя Італіі
|
1
|
Канстытуцыя Ісландыі
|
1
|
Канстытуцыйнае права
|
1
|
Канстракта
|
1
|
Канстанцінопалем
|
1
|
Канстанцыя Максіма
|
1
|
Канстанцінаўскае артылерыйскае вучылішча
|
1
|
Канстанцінас Міліоціс-Камнінас
|
1
|
Канстанцін Фёдаравіч Рэрых
|
1
|
Канстанцін Сяргеевіч Аксакаў
|
1
|
Канстанцін Няманіч
|
1
|
Канстанцін Канстанцінавіч Радафінікін
|
1
|
Канстанцін Канстанцінавіч Восіпаў
|
1
|
Канстанцін Жостаў
|
1
|
Канстанцін Іванавіч Пален
|
1
|
Канстанцін VI
|
1
|
Канстанцін I, значэнні
|
1
|
Канстанцін, кароль грэчаскі
|
1
|
Канстанцыя з Багданскіх
|
1
|
Каралі сербскія
|
1
|
Каранаванне
|
1
|
Калемегданскі
|
1
|
Керанскі павет
|
1
|
Клеткавае дыханне
|
1
|
Клер Блум
|
1
|
Клаўдзій, значэнні
|
1
|
Клаус Дэмус
|
1
|
Клатаві
|
1
|
Класічныя мовы
|
1
|
Классика литературной науки
|
1
|
Клара Мальро
|
1
|
Кланімір Страіміравіч
|
1
|
Кланімір
|
1
|
Кжыжаноўскі
|
1
|
Кераца Петрыца
|
1
|
Кенсал-Грын
|
1
|
Кліфтан-Каледж
|
1
|
Кен Уілбер
|
1
|
Кебапчэ
|
1
|
Квінтыл
|
1
|
Кварта (інтэрвал)
|
1
|
Квазіканстытуцыйная манархія
|
1
|
Каўказ, паэма
|
1
|
Кашы-а-ля-Тур
|
1
|
Каштуніца, Воіслаў
|
1
|
Каштала
|
1
|
Кашкайш і Эштарыл
|
1
|
Кашкайш
|
1
|
Кацярына Караліна з Радзівілаў
|
1
|
Кляштар Грачаніца
|
1
|
Князь Сербіі
|
1
|
Кацярына
|
1
|
Консульства
|
1
|
Косалма
|
1
|
Косавым поле
|
1
|
Косава поле
|
1
|
Косава-метахійская школа
|
1
|
Коры Удовічкі
|
1
|
Корфу (горад)
|
1
|
Корфская дэкларацыя
|
1
|
Корпус (войска)
|
1
|
Копарынскі манастыр
|
1
|
Копаанік
|
1
|
Коніц
|
1
|
Конь белы (тэлесерыял)
|
1
|
Конрад II Зноемскі
|
1
|
Князі Сербіі
|
1
|
Конкурс піяністаў імя Шапэна
|
1
|
Кондараш
|
1
|
Конаўле
|
1
|
Койчын Чарноевіч
|
1
|
Козара (фільм, 1962)
|
1
|
Кожлані
|
1
|
Кожланы
|
1
|
Ковільскі манастыр
|
1
|
Княствы сярэднявечнай Далмацыі
|
1
|
Княства Сербія, сярэднявечча
|
1
|
Княства Музакі
|
1
|
Князі сербскія
|
1
|
Кацярына Дзёгаць
|
1
|
Кахінур
|
1
|
Каранацыя
|
1
|
Карла Пеціцці дзі Ротэры
|
1
|
Карпаратыўнае права
|
1
|
Кароль Срэма
|
1
|
Кароль Сербіі
|
1
|
Кароль Марока
|
1
|
Кароль Злучанага каралеўства Вялікабрытаніі і Паўночнай Ірландыі
|
1
|
Карнунт
|
1
|
Карнеліу Зеля Кадрану
|
1
|
Карнелій Фёдаравіч Шаціла
|
1
|
Карлсруэ-Бадэн-Бадэн (аэропорт)
|
1
|
Карловац
|
1
|
Карлавацкая патрыярхія
|
1
|
Карла Пеціцці ды Ротэр
|
1
|
Карла Петыці дзі Ротэра
|
1
|
Карпіян
|
1
|
Карл фон Пфланцар-Балцін
|
1
|
Карл Хамбра
|
1
|
Карл Фрыдрых Бадэнскі
|
1
|
Карл Раль
|
1
|
Карл Райнеке
|
1
|
Карл Момзен
|
1
|
Карл Гесен-Касельскі
|
1
|
Карл Вурцынгер
|
1
|
Карл І Габсбург
|
1
|
Каргінская
|
1
|
Карачыца
|
1
|
Каранацыя Мікалая II і Аляксандры Фёдараўны
|
1
|
Карпы, племя
|
1
|
Карстазнаўства
|
1
|
Катэтометр
|
1
|
Касцёл Сэрца Ісуса (Ніш)
|
1
|
Катыліна Гацілуцы
|
1
|
Каторская бухта
|
1
|
Катафрактарый
|
1
|
Катарына Карагеоргіевіч, дачка прынца Таміслава
|
1
|
Катарына Жуціч
|
1
|
Каталіцкае акадэмічнае брацтва Марка-Данубія
|
1
|
Каталонскі мадэрн
|
1
|
Касіхара
|
1
|
Касіна
|
1
|
Касій Лонгін, філосаф
|
1
|
Касэн
|
1
|
Касцёл Сэрцы Ісуса (Ніш)
|
1
|
Касцёл Св. Францыска Асізскага ў Кракаве
|
1
|
Карупцыя пры Мікалаі II
|
1
|
Кастур
|
1
|
Касторс Брэйн
|
1
|
Кастлфорд
|
1
|
Каспер Рууд
|
1
|
Каскеленскі раён
|
1
|
Карэн Карапецян
|
1
|
Карэл Крамарж
|
1
|
Карыхейт Усікаўпункі
|
1
|
Карымаў
|
1
|
Карыкабрат Лапуа
|
1
|
Карчына (падкарпацкае ваяводства)
|
1
|
Карчына
|
1
|
Карцеч
|
1
|
Калнабержэ
|
1
|
Каледж-Стэйшн
|
1
|
Дэкрэты Бенеша
|
1
|
Жо-Уілфрыд Цанга
|
1
|
Жыць без ілжы
|
1
|
Жыццё Кліма Самгіна (тэлесерыял)
|
1
|
Жытны востраў
|
1
|
Жыровіцкае духоўнае вучылішча
|
1
|
Жыро (значэнні)
|
1
|
Жывы труп
|
1
|
Жывоін Мішіч
|
1
|
Жупанья
|
1
|
Жупан Дуклі
|
1
|
Жупан, правіцель
|
1
|
Жупа
|
1
|
Жорж Марыс Палеалог
|
1
|
Жніполле
|
1
|
Жэлька Чайкоўскі
|
1
|
Жнівень Чатырнаццатага
|
1
|
Жидовар
|
1
|
Жарка Корач
|
1
|
Жаргон
|
1
|
Жаночы род
|
1
|
Жаночая зборная Чарнагорыі па футболе
|
1
|
Жаночая зборная Сербіі па баскетболе U-19
|
1
|
Жаночая зборная Сербіі па баскетболе U-18
|
1
|
Жаночая зборная Сербіі па баскетболе U-16
|
1
|
Жаночая зборная Босніі і Герцагавіныпа баскетболе U-16
|
1
|
Жаночая зборная Босніі і Герцагавіны па баскетболе U-18
|
1
|
Жаночая зборная Босніі і Герцагавіны па баскетболе
|
1
|
Жыўкавіч
|
1
|
Жэнева (аэрапорт)
|
1
|
Жан Масэ
|
1
|
Загужаны
|
1
|
Залаты медаль імя С. І. Вавілава
|
1
|
Залаты медаль Каралеўскага філарманічнага таварыства
|
1
|
Залаты знак «За заслугі перад горадам Венай»
|
1
|
Закупі
|
1
|
Закон пра земства ў заходніх губернях
|
1
|
Закон аб земстве ў заходніх губернях
|
1
|
Закон Украіны «Пра забеспячэнне функцыянавання ўкраінскай мовы як дзяржаўнай»
|
1
|
Закон Вавілава
|
1
|
Закарпацкая Русь
|
1
|
Зайчар
|
1
|
Задзьва
|
1
|
Задарская жупанія
|
1
|
Заграбская мітраполія
|
1
|
Жэфаравіч, Хрыстафор
|
1
|
Заграбская гімназія
|
1
|
Загор'е аб Саві
|
1
|
Заганас
|
1
|
Завіша Быдгашч
|
1
|
Завіш з Фалькенштэйна
|
1
|
Забойства Сталыпіна
|
1
|
Забойства Сандро Гіргвліяні
|
1
|
Забойства Зорана Джынджыча
|
1
|
Забойства Аляксандра II
|
1
|
Забастоўка шахцёраў Калубара
|
1
|
ЗАПУ
|
1
|
З'езд хімікаў у Карлсруэ
|
1
|
Жаночая валейбольная Еўраліга 2012
|
1
|
Жан-Філіп Красо
|
1
|
Замак Балмарал
|
1
|
Дэпутат 15-га парламента Вялікабрытаніі
|
1
|
Дэспатат Ангелакастрон і Лепанта
|
1
|
Дэпутат Асамблеі Косава
|
1
|
Дэпутат 25-га парламента Вялікабрытаніі
|
1
|
Дэпутат 24-га парламента Вялікабрытаніі
|
1
|
Дэпутат 23-га парламента Вялікабрытаніі
|
1
|
Дэпутат 22-га парламента Вялікабрытаніі
|
1
|
Дэпутат 21-га парламента Вялікабрытаніі
|
1
|
Дэпутат 20-га парламента Вялікабрытаніі
|
1
|
Дэпутат 19-га парламента Вялікабрытаніі
|
1
|
Дэпутат 18-га парламента Вялікабрытаніі
|
1
|
Дэпутат 17-га парламента Вялікабрытаніі
|
1
|
Дэпутат 16-га парламента Вялікабрытаніі
|
1
|
Дэпутат 14-га парламента Вялікабрытаніі
|
1
|
Дэспіна Вандзі
|
1
|
Дэпутат 13-га парламента Вялікабрытаніі
|
1
|
Дэпутат 12-га парламента Вялікабрытаніі
|
1
|
Дэпутат 11-га парламента Вялікабрытаніі
|
1
|
Дэпартамент паліцыі
|
1
|
Дэпартамент Абіджан
|
1
|
Дэмус
|
1
|
Дэмакратычныя сілы Сербіі
|
1
|
Дэмакратычная супольнасць ваяводзінскіх венграў
|
1
|
Дэмакратычная партыя Косава
|
1
|
Дэмакратычная партыя (Сербія)
|
1
|
Дэмабілізацыя
|
1
|
Дэлійскі ўніверсітэт
|
1
|
Дэспатат Арты
|
1
|
Дэстуніс
|
1
|
Жаляхоўка
|
1
|
Енциклопедія історії України
|
1
|
Жалец
|
1
|
Жалезныя Вароты, Дунай
|
1
|
Жалезная Брама
|
1
|
Еўсевій Кесарыйскі
|
1
|
Еўрапейская акадэмія навук і мастацтваў
|
1
|
Еўрабарометр
|
1
|
Ешылькёй
|
1
|
Ешыва-ўніверсітэт
|
1
|
Ефрасін Сіназерскі
|
1
|
Ермаген (Голубеў)
|
1
|
Епархіяльны савет Сербскай праваслаўнай царквы
|
1
|
Енісейская губерня
|
1
|
Елізаветградскае земскае рэальнае вучылішча
|
1
|
Дэфензыва
|
1
|
Елізавета, прынцэса Румыніі
|
1
|
Елаварнік
|
1
|
Екацярынінскі інстытут (Санкт-Пецярбург)
|
1
|
Екацярынбургскі павет
|
1
|
Езуіцкі падрыхтоўчы каледж Белен
|
1
|
Ежы Роман Кжыжаноўскі
|
1
|
Егіпецкі паход
|
1
|
Егіпецкая ваенная акадэмія
|
1
|
Егрычка
|
1
|
Евангелас Венізелас
|
1
|
ЕЎЛЕКС
|
1
|
Дэцэнтралізацыя
|
1
|
Дэцый
|
1
|
Заліў Цермаікос
|
1
|
Замак Вільнёў-ль-Этан
|
1
|
Каларада Спрынгз
|
1
|
Зэта (княства)
|
1
|
Йован Весялінаў
|
1
|
Исторические записки
|
1
|
Искусство (выдавецтва)
|
1
|
Известия
|
1
|
Из истории мирового искусства
|
1
|
Зімбабвійскі афрыканскі нацыянальны саюз — Патрыятычны фронт
|
1
|
Зізі Ламбрына
|
1
|
Зянон Клемянсевіч
|
1
|
Зялёныя Сербія
|
1
|
Зялёны Клін, Украіна
|
1
|
Зялёная экалагічная партыя — Зялёныя
|
1
|
Зялёная партыя, Сербія
|
1
|
Зэта, княства
|
1
|
К. Кепескі
|
1
|
Зыгмунт Шыманоўскі
|
1
|
Зулуленд
|
1
|
Зорыч
|
1
|
Зоран Радаічыч
|
1
|
Зоран Попавіч
|
1
|
Зоран Гаўрылавіч
|
1
|
Зона праліваў
|
1
|
Знішчэнне пасольства Кітая ў Бялградзе 7 мая 1999
|
1
|
Знешняя палітыка ЗША
|
1
|
Знаходзяцца ва ўразлівым становішчы
|
1
|
Знание, таварыства
|
1
|
Зміяўскі павет
|
1
|
К. І. Скрабін
|
1
|
К. Недзелкоўскі
|
1
|
Змова (фільм, 2007)
|
1
|
Казара
|
1
|
Каларада-Спрынгз
|
1
|
Каланіяльная палітыка
|
1
|
Каймак
|
1
|
Кайзерэберсдорф
|
1
|
Казімір Сасноўскі
|
1
|
Казімеж Саснкоўскі
|
1
|
Казка пра цара Салтана (опера)
|
1
|
Казка пра цара Салтана, опера
|
1
|
Казацкі скорапіс
|
1
|
Казахстанская Прэм’ер-ліга
|
1
|
Казарска-Дубца
|
1
|
Казармавы сацыялізм
|
1
|
Казанская дзяржаўная акадэмія ветэрынарнай медыцыны імя М. Э. Баўмана
|
1
|
К. П. Місіркаў
|
1
|
Казанская дзяржаўная акадэмія ветэрынарнай медыцыны
|
1
|
Кагнітыўная псіхалогія
|
1
|
Кавалу
|
1
|
Кавалерыйская дывізія
|
1
|
Кавалер Вялікага крыжа ордэна «За заслугі перад Італьянскай Рэспублікай»
|
1
|
Кавала (горад)
|
1
|
Кавала
|
1
|
Кааператыў
|
1
|
КСУ Брашоў
|
1
|
КПЮ
|
1
|
К. Скрабін
|
1
|
К. Рацын
|
1
|
Змовіны
|
1
|
Змена парадыгмаў
|
1
|
Замак Пелішор
|
1
|
Заходнерусінская мова
|
1
|
Зборная Кот-д’Івуара па футболе U-17
|
1
|
Зборная Катара па гандболе
|
1
|
Зборная Дамініканскай Рэспублікі па футболе
|
1
|
Зборная Германіі па футболе U-21
|
1
|
Зборная Германіі па футболе U-18
|
1
|
Зборная Германіі па футболе U-17
|
1
|
Зборная Германіі па футболе U-16
|
1
|
Зборная Босніі і Герцагавіны па гандболе
|
1
|
Зборна-Казачы лейб-гвардыі полк
|
1
|
Захумска-Герцагавінская епархія
|
1
|
Заходняя філасофія
|
1
|
Заходняя Морава
|
1
|
Заходнееўрапейская епархія
|
1
|
Зборная Лівіі па футболе
|
1
|
Заходнебачская акруга
|
1
|
Захлум'е
|
1
|
Захар-Каліта
|
1
|
Застой
|
1
|
Застава, аўтазавод
|
1
|
Зарыфа Азіз кызы Аліева
|
1
|
Зараджэнне жыцця на Зямлі
|
1
|
Запіскі паляўнічага
|
1
|
Запарожцы, карціна
|
1
|
Запарожжа, гістарычная вобласць
|
1
|
Замак Розенберг
|
1
|
Замак Рамбуе
|
1
|
Зборная Кот-д’Івуара па футболе U-20
|
1
|
Зборная Сербіі па футболе U-16
|
1
|
Змај
|
1
|
Здраўка Толімір
|
1
|
Злучок
|
1
|
Злетаўска-Струміцкая епархія
|
1
|
Злаціца
|
1
|
Злаціборская акруга
|
1
|
Злацібар
|
1
|
Златыборская акруга
|
1
|
Зеральда
|
1
|
Земун (абшчна)
|
1
|
Земская ўправа
|
1
|
Земплін
|
1
|
Зеліг Харыс
|
1
|
Зекі-паша
|
1
|
Здраўка Понаш
|
1
|
Зборная Сербіі па футболе U-20
|
1
|
Звяздан Яванавіч
|
1
|
Звычайная форма Хомскага
|
1
|
Зворніцка-Тузлінская епархія
|
1
|
Зборная Швейцарыі па футболе U-21
|
1
|
Зборная Швейцарыі па футболе U-19
|
1
|
Зборная Швейцарыі па футболе U-18
|
1
|
Зборная Швейцарыі па футболе U-17
|
1
|
Зборная Чарнагорыі па футболе U-21
|
1
|
Зборная Чарнагорыі па футболе U-19
|
1
|
Зборная Чарнагорыі па гандболе
|
1
|
Зборная Сербіі і Чарнагорыі па футболе U-18
|
1
|
Зборная Сербіі і Чарнагорыі па футболе U-16
|
1
|
Зборная Сербіі і Чарнагорыі па футболе (да 17)
|
1
|
Ганна Сямёнаўна Мураўёва-Апостал
|
1
|
Ганна Марыя з Галімскіх
|
1
|
Адміністрацыйная акруга Фрайбург
|
1
|
Асацыяцыя польскіх пісьменнікаў
|
1
|
Аспазія Манас
|
1
|
Асобы лагер
|
1
|
Асобая Нарада пры НКВД СССР
|
1
|
Асновы хіміі
|
1
|
Асману, ордэн
|
1
|
Асманская турэцкая мова
|
1
|
Асманскае заваяванне Босніі і Герцагавіны
|
1
|
Асманскае безуладдзе
|
1
|
Асман III
|
1
|
Аскетызм
|
1
|
Асечына (Сербія)
|
1
|
Асенні букет
|
1
|
Ар’ергард
|
1
|
Астапава
|
1
|
Арэшац
|
1
|
Арэстэ Бандзіні
|
1
|
Арэмзянскае
|
1
|
Арэлат
|
1
|
Арыяне
|
1
|
Арыядна Уладзіміраўна Тыркова-Вільямс
|
1
|
Арыстыд Маёль
|
1
|
Арыньякская культура
|
1
|
Арыенталізм
|
1
|
Архіў Расійскай акадэміі навук
|
1
|
Архіпелагоская дывізія
|
1
|
Архіерэйскі сабор Сербскай праваслаўнай царквы
|
1
|
Аспасія Манас
|
1
|
Астожанка
|
1
|
Архив Интернета
|
1
|
Ахмед Мухтар-паша
|
1
|
Аўстрыйская дзяржаўная прэмія па еўрапейскай літаратуры
|
1
|
Аўстра-турэцкая вайна (1787—1791)
|
1
|
Аўстра-германскі дагавор 1879
|
1
|
Аўстра-Венгерская Дунайская флатылія
|
1
|
Аўрэол
|
1
|
Аўрэла Гачэ
|
1
|
Аўкцыён
|
1
|
Аўгуст Лескін
|
1
|
Аўгуст Джон
|
1
|
Аэрапорт Ніколы Тэслы ў Бялградзе
|
1
|
Ахтырскі гусарскі полк
|
1
|
Ахрыд
|
1
|
Ахмед Алі аль-Міргані
|
1
|
Асцылятар Тэслы
|
1
|
Ахмед Алі аль-Міграні
|
1
|
Ахмед III
|
1
|
Ахмаду Ахіджа
|
1
|
Ахаркія Малага
|
1
|
Афіцыйныя мовы Еўрасаюза
|
1
|
Афіцыйны дзень нараджэння каралевы
|
1
|
Афрыканскі нацыянальны саюз Зімбабвэ
|
1
|
Атэла
|
1
|
Атэй
|
1
|
Атакоўны абаронца
|
1
|
Асінхронны электрарухавік
|
1
|
Асінхронны рухавік
|
1
|
Архідыякан
|
1
|
Археографический ежегодник
|
1
|
Аўсішце
|
1
|
Анімалістычны жывапіс
|
1
|
Арвідас Дапшыс
|
1
|
Арбуа
|
1
|
Араш'е
|
1
|
Аптэкарская выспа
|
1
|
Аптычная актыўнасць
|
1
|
Аперацыя «Ход канём»
|
1
|
Апендыкс
|
1
|
Апація
|
1
|
Апалоній Тыянскі
|
1
|
Апалон Рыгоравіч Белапольскі
|
1
|
Апалон Барысавіч Давідсон
|
1
|
Апалон Аляксандравіч Грыгор'еў
|
1
|
Аня Ранкавіч
|
1
|
Аргіса-Магула
|
1
|
Анхель Кастра і Аргіз
|
1
|
Антыфашысцкі сход па народным вызваленні Македоніі
|
1
|
Антыфашысцкая Народна-Вызваленчая Скупшчына Сербіі
|
1
|
Антыфашысцкае веча народнага вызвалення Югаславіі
|
1
|
Антысіянізм
|
1
|
Антыбюракратычная рэвалюцыя
|
1
|
Антун Міхалавіч
|
1
|
Антонія Фрэйзер
|
1
|
Антоній Багушэвіч-Мінкоўскі
|
1
|
Антоній (Храпавіцкі)
|
1
|
Антон Міхайлавіч Камашка
|
1
|
Антон Корашац
|
1
|
Арганізацыя Варшаўскай Дамовы
|
1
|
Ардаган
|
1
|
Археалагічныя з'езды
|
1
|
Арсенал Тула
|
1
|
Археалагічны інстытут, Прага
|
1
|
Археаграфічныя камісіі
|
1
|
Архан'е
|
1
|
Арфаэпія ўкраінскай мовы
|
1
|
Артылерыя Другой Польскай Рэспублікі
|
1
|
Артылерыйская інструментальная разведка
|
1
|
Артыкуляцыя
|
1
|
Артур Кузняцоў
|
1
|
Артур
|
1
|
Артамонаў
|
1
|
Арсеній Срэмскі
|
1
|
Арсеній III Чарноевіч
|
1
|
Арсен Карагеоргіевіч
|
1
|
Аркадзь Іванавіч Камісаранка
|
1
|
Аромуны
|
1
|
Арол магільнік
|
1
|
Армія абароны Ізраіля
|
1
|
Армія Каралеўства Сербія
|
1
|
Армяна-татарская разаніна (1905—1906)
|
1
|
Арменія Вялікая
|
1
|
Арлінгтонскія нацыянальныя могілкі
|
1
|
Арлоўская мужчынская гімназія
|
1
|
Арлекін
|
1
|
Аркадзь Лаўровіч Сідараў
|
1
|
Аркадзь Дубноў
|
1
|
Аркадзь Аляксеевіч Сталыпін
|
1
|
Аўстрыйскі рэйхстаг
|
1
|
Аўтанамізм
|
1
|
Антон Будзіловіч
|
1
|
Бачка-Паланка (абшчына)
|
1
|
Белаш
|
1
|
Беласлава Балгарская
|
1
|
Беларускіх народных казак
|
1
|
Беатрыса Вялікабрытанская
|
1
|
Беагражданка
|
1
|
Баі пад Кількішам
|
1
|
Баі пад Зеніджэ-Вардарам
|
1
|
Баян I
|
1
|
Баян
|
1
|
Башэт Арад
|
1
|
Бачская епархія
|
1
|
Бачка (значэнні)
|
1
|
Батар
|
1
|
Белая армія
|
1
|
Батайніца
|
1
|
Бат-Ям
|
1
|
Басіяна
|
1
|
Басіліса
|
1
|
Басілеус
|
1
|
Баснійскі дэмакратычны саюз Санджака
|
1
|
Баснійскі Брод
|
1
|
Баснійская царква
|
1
|
Баснійская дыяцэзія
|
1
|
Баснійска-Падрынскі кантон
|
1
|
Баскет Брындзізі
|
1
|
Басанскі Брод
|
1
|
Белая Ціса
|
1
|
Белая эміграцыя ў Югаславіі
|
1
|
Барэ
|
1
|
Берлінскі трактат
|
1
|
Бнат Герцлія
|
1
|
Бледскае пагадненне 1947 года
|
1
|
Блед
|
1
|
Блас Рока
|
1
|
Блайбургская рэзня
|
1
|
Блажа Джуканавіч
|
1
|
Благое Нешкавіч
|
1
|
Бетэсда
|
1
|
Бесправадная перадача энергіі
|
1
|
Беспартыйны блок супрацоўніцтва з урадам
|
1
|
Берэс Фрэдэрык Скінэр
|
1
|
Берыша
|
1
|
Берлінскі пакт 1940
|
1
|
Белгравія
|
1
|
Берлінскі пакт
|
1
|
Берлін-Брандэнбург (аэрапорт)
|
1
|
Беркасава
|
1
|
Берасцейскі мір
|
1
|
Беране
|
1
|
Бенкавац
|
1
|
Бенеш (значэнні)
|
1
|
Бена Зупанчыч
|
1
|
Беліч
|
1
|
Бельскі павет (Сядлецкая губерня)
|
1
|
Белы карабель, тэлесерыял
|
1
|
Белградская духоўная семінарыя
|
1
|
Басанска Градзішка
|
1
|
Барыслаў Мікалаевіч Брандукоў
|
1
|
Аўтары жыццяпісаў Аўгустаў
|
1
|
Бадры Патаркацышвілі
|
1
|
Балгарская рабочая партыя
|
1
|
Балгарскае апалчэнне
|
1
|
Балгарска-македонская падгрупа
|
1
|
Балашыхінскі раён
|
1
|
Балахоўцы
|
1
|
Бакыркёй
|
1
|
Бакалаўр мастацтваў
|
1
|
Байрам Рэджэпі
|
1
|
Базіліка Святога Дзімітрыя, Срэмска-Мітравіца
|
1
|
Базель-Мюлуз-Фрайбург
|
1
|
Бажыдар Янкавіч
|
1
|
Бажыдар Крстыч
|
1
|
Бадалася цялё з дубам
|
1
|
Балгарскі земляробчы народны саюз
|
1
|
Багемістыка
|
1
|
Багеміст
|
1
|
Бабіны Тэслы
|
1
|
БК Хапаэль Іерусалім
|
1
|
БК Ніжні Ноўгарад
|
1
|
БК Будзівельнік
|
1
|
Б. Конескі
|
1
|
Б. Казановіч
|
1
|
Б. Дз. Грэкаў
|
1
|
Б. Грэкаў
|
1
|
Б. Відоескі
|
1
|
Б. І. Казановіч
|
1
|
Балгарска—турэцкая канвенцыя, 1915
|
1
|
Балгарскі народны банк
|
1
|
Барыс Цэзаравіч Урланіс
|
1
|
Баня-Лука, рэгіён
|
1
|
Барыс Трайкаўскі
|
1
|
Барыс Рыгоравіч Фёдараў
|
1
|
Барыс Міхайлавіч Энгельгардт
|
1
|
Барыс Мажаеў
|
1
|
Барыс Лаўранёў
|
1
|
Барыс Казановіч
|
1
|
Барыс Дзмітрыевіч Грыгор'еў
|
1
|
Барыс Грэкаў
|
1
|
Барыс Гадуноў (опера)
|
1
|
Барселона, гандбольны клуб
|
1
|
Барбара Мікліч Цюрк
|
1
|
Барак Бахар
|
1
|
Банскія двары
|
1
|
Балгарскі экзархат
|
1
|
Банкя
|
1
|
Банат, Бачка і Баранья
|
1
|
Банат, Бачка і Барановая
|
1
|
Банавіна, Харватыя
|
1
|
Бан
|
1
|
Баль пераможцаў
|
1
|
Балтыйскі дом
|
1
|
Балтыйская баскетбольная ліга
|
1
|
Балканскі экспрэс (фільм)
|
1
|
Балканская кухня
|
1
|
Балкана-раманская падгрупа
|
1
|
Балгарызацыя
|
1
|
Балгары Бесарабіі
|
1
|
Антон Генадзевіч Пампушны
|
1
|
Антон Антонавіч Кярсноўскі
|
1
|
Богдан Багданавіч
|
1
|
Алея заслужаных на Новых могілках Бялграда
|
1
|
Алькабендас
|
1
|
Альдэнбург
|
1
|
Альберт Мікалаевіч Бенуа
|
1
|
Альберт Віктар, герцаг Кларэнс
|
1
|
Альберт Андэрс
|
1
|
Альбан Берг
|
1
|
Аль-Раян
|
1
|
Аль-Казэрэс Касерэс
|
1
|
Алфавіты на аснове лацінскага
|
1
|
Алтарная карціна
|
1
|
Алтаман Войнавіч
|
1
|
Алма-Ацінская вобласць
|
1
|
Алея заслужаных грамадзян на Новых могілках у Бялградзе
|
1
|
Альпійскія стрэлкі
|
1
|
Алетейя
|
1
|
Алесіё
|
1
|
Алена Тамашэвіч
|
1
|
Алена Сікорская
|
1
|
Алена Раманаўна
|
1
|
Алена Пятроўна Сербская
|
1
|
Алена Паўлаўна (вялікая княгіня)
|
1
|
Алена Неманіч Шубіч
|
1
|
Алена Лазаравіч
|
1
|
Алена Канстанцінопальская
|
1
|
Алена Зноемская
|
1
|
Алена Вялікабрытанская
|
1
|
Альпійскі корпус, Германская імперыя
|
1
|
Альтэя
|
1
|
Александрыйская сярэдняя школа Шклоўскага раёна
|
1
|
Аляксандр Аляксандравіч Масолаў
|
1
|
Аляксандр Дзмітрыевіч Зіноўеў
|
1
|
Аляксандр Дарока
|
1
|
Аляксандр Данілавіч Аляксандраў
|
1
|
Аляксандр Георгіевіч Вінекен
|
1
|
Аляксандр Весялоўскі
|
1
|
Аляксандр Васільевіч Гаўк
|
1
|
Аляксандр Васілевіч Петракоў
|
1
|
Аляксандр Васілевіч Дружынін
|
1
|
Аляксандр Валерыянавіч Вержбіловіч
|
1
|
Аляксандр Аляксеевіч Лебедзеў
|
1
|
Аляксандр Аляксандравіч Празароўскі
|
1
|
Аляксандр Аляксандравіч Парахаўшчыкоў, прадпрымальнік
|
1
|
Аляксандр Аляксандравіч Кізеветэр
|
1
|
Альфонс Берцільён
|
1
|
Аляксандр Авярэску
|
1
|
Аляксандр Аверэску
|
1
|
Аляксандр Абрамовіч Ускрэсенскі
|
1
|
Аляксандр Ільіч Клібанаў
|
1
|
Аляксандр Ільіч Безыменскі
|
1
|
Аляксандр Іванавіч Урусаў
|
1
|
Аляксандр Іванавіч Спірыдовіч
|
1
|
Аляксандр, прынц Югаславіі
|
1
|
Аляксандар Катаі
|
1
|
Аляксандар Драгавіч
|
1
|
Аляксандар І Карагеоргіевіч
|
1
|
Альянс за дэмакратыю ў Малі
|
1
|
Алена Іванаўна Рэрых
|
1
|
Алекса Чарноевіч
|
1
|
Аляксандр Дзюкаў
|
1
|
Азапі
|
1
|
Акадэмія мастацтваў, Нові-Сад
|
1
|
Акадэмія дэла Круска
|
1
|
Акадэмія Навук Нарвегіі
|
1
|
Акадэмія Генеральнага штаба, Расійская імперыя
|
1
|
Акадэмічны ансамбль песні і танцу Узброеных сіл Рэспублікі Беларусь
|
1
|
Акадэмічная справа
|
1
|
Акадэмікі АН СССР
|
1
|
Акадэмік УАСГНІЛ
|
1
|
Акадэмік Сяргей Вавілаў, судна
|
1
|
Айла Шанціч
|
1
|
Азярлаг
|
1
|
Азат Саргсян
|
1
|
Адэскі раён
|
1
|
Акадэмія навук Ліля
|
1
|
Адэская гарадская грамада
|
1
|
Адэлаіда Іванаўна Андрэева-Шкілондзь
|
1
|
Адылон Ланелонг
|
1
|
Адрыятычнага мора
|
1
|
Адрыянопалю
|
1
|
Адрыян Іванавіч Непенін
|
1
|
Адрачэнне Дыяклетыяна
|
1
|
Адпяванне
|
1
|
Адпор!
|
1
|
Адольф Гіём
|
1
|
Адносіны цэсарэвіча Мікалая і Мацільды Кшасінскай
|
1
|
Адмірал (фільм)
|
1
|
Акадэмія навук Босніі і Герцэгавіны
|
1
|
Аквінк
|
1
|
Алекса Станішыч
|
1
|
Акругі Сербіі
|
1
|
Алекс Віга
|
1
|
Алдамаў, Алібек-Хаджы
|
1
|
Албанія на конкурсе песні Еўрабачанне 2012
|
1
|
Албанская рэспубліка
|
1
|
Алаўіты
|
1
|
Алан Уорэн
|
1
|
Акінджы
|
1
|
Акчэ
|
1
|
Акчам, Танер
|
1
|
Акцыя пратэсту ў Мінску 19 снежня 2010 года
|
1
|
Акупацыя Ізміра
|
1
|
Акунджы
|
1
|
Акруга Чэнаі
|
1
|
Акерсхус (крэпасць)
|
1
|
Акруга Цюбінген
|
1
|
Акруга Фёлькермаркт
|
1
|
Акруга Фраўэнфельд
|
1
|
Акруга Тарнопаль
|
1
|
Акруга Сент-Джозеф
|
1
|
Акруга Рыд-Ін
|
1
|
Акруга Маркет
|
1
|
Акруга Контра-Коста
|
1
|
Акруга Дэнвер
|
1
|
Акруга Дрэздэн-Баўцэн
|
1
|
Акруга Барнстабл
|
1
|
Акруга Антверпен
|
1
|
Акруга, Сербія
|
1
|
Аляксандр Дзмітрыевіч Удальцоў
|
1
|
Аляксандр Ерсен
|
1
|
Антон Анатольевіч Горскі
|
1
|
Анатоль Уладзіміравіч Стычкін
|
1
|
Андранік Гевондавіч Іасіфян
|
1
|
Андра Стэванавіч
|
1
|
Анджэлія Ранкавіч
|
1
|
Анджэла дэ Губернаціс
|
1
|
Анджаліна Далорта
|
1
|
Англійская Прэм’ер-ліга 2007/2008
|
1
|
Англійская Прэм'ер-ліга 2010/2011
|
1
|
Англійская Прэм'ер-ліга 2006/2007
|
1
|
Англа-бурскія войны
|
1
|
Англа-бурская вайна
|
1
|
Ангеліна Сербская
|
1
|
Анатоль Хмара
|
1
|
Анатоль Міхайлавіч Стэсель
|
1
|
Андронік III
|
1
|
Анастасія Аляксееўна Біцэнка
|
1
|
Анастасія Аковазбаўляльніца
|
1
|
Анастасія: Таямніца Ганны
|
1
|
Анастасій (Грыбаноўскі)
|
1
|
Анастас Ёванавіч
|
1
|
Аналітычная тэорыя лікаў
|
1
|
Аналітыка
|
1
|
Аналаманга
|
1
|
Амфілохій (Радавіч)
|
1
|
Амурская чыгунка
|
1
|
Амстердам (аэрапорт)
|
1
|
Амерыканская і Канадская епархія
|
1
|
Андранік Маргарян
|
1
|
Андронік Камнін Палеалог
|
1
|
Алія Нурсултанаўна Назарбаева
|
1
|
Андрэй Малахаў
|
1
|
Антон Адрыян Мюсерт
|
1
|
Антанініян
|
1
|
Антанін Швегла
|
1
|
Антананарыву-Рэнівухітра
|
1
|
Антан Корашац
|
1
|
Анры-Крысціян Жыро
|
1
|
Аннэус Ск’ёт (старэйшы)
|
1
|
Андрэй Якаўлевіч Італінскі
|
1
|
Андрэй Тасеў Ляпчаў
|
1
|
Андрэй Станіслававіч Растоцкі
|
1
|
Андрэй Пятровіч Капіца
|
1
|
Андрэй Мікалаевіч Кавальчук
|
1
|
Андрэй Дзмітрыевіч Зайцаў
|
1
|
Андрыя Хебранг
|
1
|
Андрэй Гаўрылавіч Плахонін
|
1
|
Андрэй Волгін
|
1
|
Андрэй Васільевіч Шары
|
1
|
Андрэй Васільевіч Біцэнка
|
1
|
Андрэй Андрэявіч Волгін
|
1
|
Андрэй Ігаравіч Харытонаў
|
1
|
Андрэй Ігаравіч Малюкоў
|
1
|
Андрэй Іванавіч Талстой
|
1
|
Андрэй Іванавіч Кузняцоў
|
1
|
Андрэй Іванавіч Дэльвіг
|
1
|
Андрэй II Венгерскі
|
1
|
Андрэй, прынц Югаславіі
|
1
|
Амалія Гесен-Дармштацкая
|
1
|
Аліханян
|
1
|
Аляксандр Канстанцінавіч Гейнс
|
1
|
Аляксандр Сталыпін
|
1
|
Аляксандра Вароніна
|
1
|
Аляксандр Юр'евіч Якубоўскі
|
1
|
Аляксандр Шальнікаў
|
1
|
Аляксандр Цірнаніч
|
1
|
Аляксандр Фёдаравіч Чартарыйскі
|
1
|
Аляксандр Фёдаравіч Тарханаў
|
1
|
Аляксандр Фёдаравіч Рэдзігер
|
1
|
Аляксандр Уладзіміравіч Жыркевіч
|
1
|
Аляксандр Уладзіміравіч Галібін
|
1
|
Аляксандр Томсан
|
1
|
Аляксандр Сяргеевіч Лапа-Данілеўскі
|
1
|
Аляксандр Сямёнавіч Сцішынскі
|
1
|
Аляксандр Пяшкоўскі
|
1
|
Аляксандра Талстая
|
1
|
Аляксандр Пыпін
|
1
|
Аляксандр Платонавіч Энгельгарт
|
1
|
Аляксандр Ніканоравіч Памяранцаў
|
1
|
Аляксандр Міхайлавіч Мураўёў
|
1
|
Аляксандр Міхайлавіч (унук Мікалая I)
|
1
|
Аляксандр Мілаш
|
1
|
Аляксандр Мікалаевіч Прэйс
|
1
|
Аляксандр Мікалаевіч Баханаў
|
1
|
Аляксандр Лукашэнка, гладыёлус
|
1
|
Аляксандр Карэлін
|
1
|
Аляксандр Карагеоргіевіч, сын Аляксандра Карагеоргіевіча
|
1
|
Аляксандр Карагеоргіевіч
|
1
|
Аляксандра Львоўна Талстая
|
1
|
Аляксандра з Рызнічаў
|
1
|
Аліханаў
|
1
|
Алівера Лазаравіч
|
1
|
Аліса, герцагіня Глостэрская
|
1
|
Аліса
|
1
|
Алірза Аліеў
|
1
|
Аліна Фернандэс
|
1
|
Аліна Жалюкайтэ-Раманаўскене
|
1
|
Алін Эдырнэ
|
1
|
Алімпія Мілан
|
1
|
Алімпія Ларыса
|
1
|
Алімпійскія гульні 2008 года
|
1
|
Алімпійская зборная Японіі па футболе
|
1
|
Алімпійская зборная Сербіі па футболе
|
1
|
Алізары
|
1
|
Алі-Рыза-паша
|
1
|
Аляксандрас Заіміс
|
1
|
Аляксій (Фралоў)
|
1
|
Аляксей Ярмалаевіч Эверт
|
1
|
Аляксей Янкавіч
|
1
|
Аляксей Фёдаравіч Гірс
|
1
|
Аляксей Пятровіч Струвэ
|
1
|
Аляксей Паўлавіч Ігнацьевў
|
1
|
Аляксей Мікалаевіч Весялоўскі
|
1
|
Аляксей Казановіч
|
1
|
Аляксей Васільевіч Старонкін
|
1
|
Аляксей Аляксандравіч Шырынскі-Шыхматаў
|
1
|
Аляксей Іванавіч Сабалеўскі
|
1
|
Аляксандраўскі палац
|
1
|
Аляксандраўская ваенна-юрыдычная акадэмія
|
1
|
Бобата
|
1
|
Бодраг
|
1
|
Ганна Кашынская
|
1
|
Выгнанне немцаў з Чэхаславакіі
|
1
|
Вышэйшая эканамічная школа (Прага)
|
1
|
Вышэйшая нармальная школа (Парыж)
|
1
|
Вышэйшая нармальная школа, Парыж
|
1
|
Вышэйшая ліга Латвіі 2021
|
1
|
Вышневалоцкі павет
|
1
|
Высылка
|
1
|
Высачынскі край
|
1
|
Выпадак на станцыі Крэчатаўка
|
1
|
Выпадак на станцыі Кочатаўка
|
1
|
Вымаўленне
|
1
|
Выканаўчы камітэт
|
1
|
Выканаўца абавязкаў прэзідэнта
|
1
|
Выбух на Аптэкарскай выспе
|
1
|
Вышэйшы царкоўны суд Сербскай праваслаўнай царквы
|
1
|
Выбары прэзідэнта Сербіі
|
1
|
Вуіч
|
1
|
Вушэвічы
|
1
|
Вучонае таварыства Славакіі
|
1
|
Вучадол
|
1
|
Вулічны бой
|
1
|
Вуліца Цвярская, Масква
|
1
|
Вуліца Грэкава (Мінск)
|
1
|
Вуліца Грэкава (Масква)
|
1
|
Вуліца Верашчагіна (Мінск)
|
1
|
Вуліца Вавілава
|
1
|
Вуліца Акадэміка Грэкава (Кіеў)
|
1
|
Вышэйшы суд
|
1
|
Вышэйшыя жаночыя курсы
|
1
|
Вукоціч
|
1
|
Вячаслаў Шчэпкін
|
1
|
Віктар Артамонаў
|
1
|
Віктар Іванавіч Боўш
|
1
|
Віконта
|
1
|
Візантыйскае мастацтва
|
1
|
Відын
|
1
|
Відава
|
1
|
Віга Ханстэен
|
1
|
Вівэ Таўран Кельцы
|
1
|
Вёшанская (станіца)
|
1
|
Вёшанская
|
1
|
Вёшанскае сельскае паселішча
|
1
|
Вёска Заавіне
|
1
|
Вячаслаў Канстанцінавіч Развадоўскі
|
1
|
Вяліка-Дрэнава
|
1
|
Вярхоўны суд Нарвегіі
|
1
|
Вярхоўны савет Расіі
|
1
|
Вянчанне
|
1
|
Вялікі залаты медаль імя М.В.Ламаносава
|
1
|
Вялікі жупан
|
1
|
Вялікая ідэя
|
1
|
Вялікая прэмія Французскай Акадэміі маральна-палітычных навук
|
1
|
Вялікая Турэцкая вайна
|
1
|
Вялікая Морава
|
1
|
Вялікая Балгарыя, палітыка
|
1
|
Вялікапосны ліст
|
1
|
Вялікае княства Ракша
|
1
|
Вулькі-Восык
|
1
|
Вукоман Арачіч
|
1
|
Віктар Карданьер
|
1
|
Влазнія Шкодэр
|
1
|
Войска Візантыйскай імперыі
|
1
|
Войска Вызвалення Косава
|
1
|
Войска Асманскай імперыі
|
1
|
Войны за аб'яднанне Балгарыі
|
1
|
Война и мы
|
1
|
Возера Удомля
|
1
|
Вождавац Бялград
|
1
|
Вобласць Корча
|
1
|
Влашская мова ў Сербіі
|
1
|
Влахі ў Сербіі
|
1
|
Влахава
|
1
|
Влатка Вукавіч
|
1
|
Владайскае паўстанне
|
1
|
Войцех Карнэлі Сатлер
|
1
|
Вечнасць
|
1
|
Вечерње новости
|
1
|
Вестэрстэд
|
1
|
Веснік Еўропы (1866—1918)
|
1
|
Весна Перавіч
|
1
|
Верыца Шэрыфавіч
|
1
|
Версуа
|
1
|
Верба Андрыч
|
1
|
Вера Пятроўна Струкава
|
1
|
Вера Дзмітрыеўна Ліхачова
|
1
|
Венскі пратакол
|
1
|
Венскі арбітраж
|
1
|
Войска Польскай Рэспублікі (1918—1939)
|
1
|
Вока Божае
|
1
|
Вуковіца
|
1
|
Врана
|
1
|
Вукашын Мрняўчэвіч
|
1
|
Вукашын Мрнявчэвіч
|
1
|
Вукашын
|
1
|
Вукан
|
1
|
Вук Ярэміч
|
1
|
Вук Ераміч
|
1
|
Вудс-Хол
|
1
|
Вуглавы (гандбол)
|
1
|
Вуглавы, гандбол
|
1
|
Вршац (жаночы баскетбольны клуб)
|
1
|
Вратца
|
1
|
Вранье
|
1
|
Воўчая крэпасць
|
1
|
Воласка
|
1
|
Воіслаў Шэшаль
|
1
|
Воіслаў Міхаілавіч
|
1
|
Воццек
|
1
|
Восіп Максімавіч Брык
|
1
|
Вопросы истории
|
1
|
Воля слова
|
1
|
Воля Акшэйска
|
1
|
Вольнае эканамічнае таварыства
|
1
|
Вольга Сігізмундаўна Папова
|
1
|
Вольга Сяргееўна Аляксандрава-Гейнс
|
1
|
Вольга Барысаўна Нейдгарт
|
1
|
Вольга Аляксандраўна
|
1
|
Волкаўскія могілкі
|
1
|
Віктар Вінаградаў
|
1
|
Віктар Кузняцоў
|
1
|
Венгры ў Румыніі
|
1
|
Гамільтанскі каледж
|
1
|
Ганаровы доктар Калумбійскага ўніверсітэта
|
1
|
Ганаровы доктар Гданьскага ўніверсітэта
|
1
|
Ганаровы доктар Ганконгскага ўніверсітэта
|
1
|
Ганаровы доктар Брусельскага свабоднага ўніверсітэта (франкамоўнага)
|
1
|
Ганаровы доктар Брусельскага вольнага ўніверсітэта
|
1
|
Ганаровы доктар Берлінскага ўніверсітэта імя Гумбальта
|
1
|
Ганаровы грамадзянін Пльзеня
|
1
|
Ганаровы грамадзянін Лібераца
|
1
|
Ганаровы грамадзянін Ерэвана
|
1
|
Ганаровы грамадзянін Вільнюса
|
1
|
Ганаровы грамадзянін Валгаграда
|
1
|
Ганаровае грамадзянства
|
1
|
Галубац
|
1
|
Ганаровы доктар Кітайскай акадэміі навук
|
1
|
Галоўны педагагічны інстытут
|
1
|
Галоўны архітэктар
|
1
|
Галоўная палата мер і шаляў
|
1
|
Галоўнае ўпраўленне Генеральнага штаба (Расія)
|
1
|
Галосны (палітыка)
|
1
|
Галацкі мост
|
1
|
Гака
|
1
|
Гайдэльбергская акадэмія навук
|
1
|
Гай Скрыбоній Курыён, консул
|
1
|
Гай Скрыбоній Курыян
|
1
|
Гай Марк Аўрэлій Кар
|
1
|
Гае Браўн
|
1
|
Ганаровы доктар Карлава ўніверсітэта
|
1
|
Ганаровы доктар Лазанскага ўніверсітэта
|
1
|
Гагіч
|
1
|
Ганаровы доктар Упсальскага ўніверсітэта
|
1
|
Ганна Караліна Банг
|
1
|
Ганна Венгерская
|
1
|
Ганна Валахійская
|
1
|
Ганкураўская прэмія
|
1
|
Гандлёвы баланс
|
1
|
Ганаровыя грамадзяне горада-героя Валгаграда
|
1
|
Ганаровы старшыня
|
1
|
Ганаровы міравы суддзя
|
1
|
Ганаровы медаль Т. Г. Масарыка
|
1
|
Ганаровы доктар пратэстанцкага тэалагічнага факультэта ў Празе
|
1
|
Ганаровы доктар Шэрбрукскага ўніверсітэта
|
1
|
Ганаровы доктар Чылійскага ўніверсітэта
|
1
|
Ганаровы доктар Універсітэта імя Адама Міцкевіча
|
1
|
Ганаровы доктар Нацыянальнага аўтаномнага ўніверсітэта Мексікі
|
1
|
Ганаровы доктар Універсітэта Осла
|
1
|
Ганаровы доктар Універсітэта Маямі
|
1
|
Ганаровы доктар Універсітэта Мак-Гіла
|
1
|
Ганаровы доктар Універсітэта Лаваля
|
1
|
Ганаровы доктар Універсітэта Вітаўта Вялікага
|
1
|
Ганаровы доктар Універсітэта Валенсіі
|
1
|
Ганаровы доктар Універсітэта Буэнас-Айрэса
|
1
|
Ганаровы доктар Тэль-Авіўскага ўніверсітэта
|
1
|
Ганаровы доктар Таронцкага ўніверсітэта
|
1
|
Ганаровы доктар Свята-Сергіеўскага праваслаўнага багаслоўскага інстытута
|
1
|
Ганаровы доктар Сафійскага ўніверсітэта
|
1
|
Ганаровы доктар Саламанкскага ўніверсітэта
|
1
|
Гаджы-Магамед з Сагратля
|
1
|
Гава-галіградская культура
|
1
|
Віктар Лазараў
|
1
|
Вільгельм Казімір Вільгельмавіч Бітнер
|
1
|
Вісеўл
|
1
|
Вісака
|
1
|
Віргіл Соліс
|
1
|
Вінча (культура)
|
1
|
Вінча-Бела Брдо
|
1
|
Вінча, Гроцка
|
1
|
Вінцанц Лесны
|
1
|
Вінная кіслата
|
1
|
Вінаградскія могілкі
|
1
|
Вімінацыум
|
1
|
Вімзенская пячора
|
1
|
Вільгельм Унферцагт
|
1
|
Вільгельм II (германскі імператар)
|
1
|
Вітольд Банкоўскі
|
1
|
Віленская гімназія
|
1
|
Віленская вучэбная акруга
|
1
|
Віленскае рэальнае вучылішча
|
1
|
Віла-Джусці
|
1
|
Вікторыя са Здзяхоўскіх
|
1
|
Вікторыя Ціхан
|
1
|
Вікторыя Фёдараўна
|
1
|
Вікторыя Саксен-Кобург-Гоцкая
|
1
|
Віктарын Паўлавіч Любімаў
|
1
|
Віктар Уладзіміравіч Вінаградаў
|
1
|
Віктар Пятровіч Абнінскі
|
1
|
Віктар Майсеевіч Панеях
|
1
|
Віт Неедлы
|
1
|
Віцэ-прэзідэнт Індыі
|
1
|
ГПЦ
|
1
|
ГК Макабі Рышон-ле-Цыён
|
1
|
ГК Ягодзіна
|
1
|
ГК Югавіч
|
1
|
ГК Ферэнцвараш
|
1
|
ГК Трамбле
|
1
|
ГК Сінтэлон
|
1
|
ГК Райн-Некар Лёвен
|
1
|
ГК Пік Сегед
|
1
|
ГК Пэй д'Экс
|
1
|
ГК Портленд Сан-Антоніа
|
1
|
ГК Партызан Бялград
|
1
|
ГК Партызан
|
1
|
ГК Нордгорн
|
1
|
ГК Кантабрыя
|
1
|
Віцэ-прэзідэнт Югаславіі
|
1
|
ГК Вівэ
|
1
|
ГК Вардар Скоп’е
|
1
|
ГК Вайводзіна Нові-Сад
|
1
|
ГК Бідасоа
|
1
|
ГК Антэкера
|
1
|
ГК Алькабендас
|
1
|
ГК Аль Раян
|
1
|
ГК Аль-Кіяда
|
1
|
ГЕРБ
|
1
|
Вііпурскі ляні
|
1
|
Вішэслаў
|
1
|
Вішнічава
|
1
|
Вішаслаў, князь
|
1
|
Венская катлавіна
|
1
|
Венгры ў Канада
|
1
|
Божа праўдзе
|
1
|
Бялградская акадэмія тэатра, кіно і музыкі
|
1
|
Біркбек
|
1
|
Біран
|
1
|
Бількенцкі ўніверсітэт
|
1
|
Біела-Сцена
|
1
|
Бідэрмаер
|
1
|
Бібліяграфія Льва Талстога
|
1
|
Бялградскі струнны квартэт
|
1
|
Бялградскі драматычны тэатр
|
1
|
Бялградская школа
|
1
|
Бялградская мірная дамова (1739)
|
1
|
Бялградская духоўная семінарыя
|
1
|
Бялградская аперацыя
|
1
|
Бялградскае пеўчае таварыства
|
1
|
Бітва за Монс
|
1
|
Бялградска-Карлавацкае архіепіскапства
|
1
|
Бяжанія
|
1
|
Бэсеску
|
1
|
Бэк
|
1
|
Бэйкераўская лекцыя
|
1
|
Бухарэсцкі мірны дагавор, 1812
|
1
|
Бухарэсцкі мірны дагавор
|
1
|
Бутырская турма
|
1
|
Бурлакі на Волзе
|
1
|
Буневацкая мова
|
1
|
Булгарская мова
|
1
|
Булаірскі перасмык
|
1
|
Бітва за Беэр-Шеву (1917)
|
1
|
Бітва ля Варны
|
1
|
Буканаўская
|
1
|
Бітва пад Монтэ-Касіна
|
1
|
Бітва пры Мэгіда (1918)
|
1
|
Бітва пры Мохачы
|
1
|
Бітва пры Ляаяне
|
1
|
Бітва пры Лаосе
|
1
|
Бітва пры Дойране, 1918
|
1
|
Бітва пры Дойране, 1917
|
1
|
Бітва пры Дойране, 1916
|
1
|
Бітва пры Добрычы
|
1
|
Бітва пры Добра Поле
|
1
|
Бітва пры Абрыце
|
1
|
Бітва пры Імах
|
1
|
Бітва пры Іванковац
|
1
|
Бітва пад Велбуждам
|
1
|
Бітва ля Мульвіева моста
|
1
|
Бітва народаў
|
1
|
Бітва на рацэ Ялу
|
1
|
Бітва на рацэ Шахэ
|
1
|
Бітва на Чэгарэ
|
1
|
Бітва на Чорнай рацэ
|
1
|
Бітва на Нератве
|
1
|
Бітва на Марыце
|
1
|
Бітва на Косавам полі, 1389
|
1
|
Бітва на Косавам полі
|
1
|
Бітва на Косавам поле, 1389
|
1
|
Бітва ля Хойніцаў
|
1
|
Бітва ля Таненберга
|
1
|
Булаірскую ўмац. лінію
|
1
|
Будынак Народнай скупшчыны Сербіі
|
1
|
Бітва пры Нікопале, 1396
|
1
|
Босанскі-Петравац
|
1
|
Бранка Ружыч
|
1
|
Бранка Мікуліч
|
1
|
Бранка Косціч
|
1
|
Бранка Карабаціч
|
1
|
Бранка Зебец
|
1
|
Боян Пайціч
|
1
|
Бошка Сімонавіч
|
1
|
Бочкаі
|
1
|
Бостон
|
1
|
Бостан Сэлтыкс
|
1
|
Боснія і Герцегавіна
|
1
|
Босанскі-Шамац
|
1
|
Босанска вила
|
1
|
Браніслаў Іконіч
|
1
|
Борыс Ісакавіч
|
1
|
Борка Стэфанавіч
|
1
|
Борац Чачак
|
1
|
Борац Баня-Лука
|
1
|
Бор (значэнні)
|
1
|
Бона Мугабэ
|
1
|
Болгарская камуністычная партыя
|
1
|
Бойкаўскі дыялект
|
1
|
Бой у гарах
|
1
|
Бой пад Эрэклерам
|
1
|
Бой пад Селіолу
|
1
|
Божыдар Джэліч
|
1
|
Бранкавіч (значэнні)
|
1
|
Браніслаў Коіч
|
1
|
Будынак Народнай Скупшчыны Сербіі
|
1
|
Брусніца-Веліка
|
1
|
Будучы час
|
1
|
Будучнаст Падгорыца
|
1
|
Буандэльмонці
|
1
|
Брэйснаўз каледж
|
1
|
Брэжыцэ
|
1
|
Брэгава
|
1
|
Брыёні
|
1
|
Брычко
|
1
|
Брытанскі мандат у Палестыне
|
1
|
Брытанскі Камерун
|
1
|
Брыгецыян
|
1
|
Брыгадзір
|
1
|
Брусна
|
1
|
Бранічава
|
1
|
Брусельскае пагадненне, 2013
|
1
|
Брусель (аэрапорт)
|
1
|
Бруна Барылі
|
1
|
Брозы
|
1
|
Бродзіца
|
1
|
Брзава
|
1
|
Браўнінг, пісталет
|
1
|
Браян Мэхан
|
1
|
Братэрства — адзінства
|
1
|
Браты Карамазавы
|
1
|
Братунац
|
1
|
Брат доктара Гамера
|
1
|
Бранічэўская акруга
|
1
|
Бітва пры Мішары
|
1
|
Бітва пры Нішы
|
1
|
Венгры ў ЗША
|
1
|
Вардар Скоп’е
|
1
|
Васіль Дзмітрыевіч Міліоці
|
1
|
Васіль Дзмітрыевіч Мендзялееў
|
1
|
Васіль Верашчагін
|
1
|
Васіль Васільевіч Розанаў
|
1
|
Васіль Барысавіч Бажанаў
|
1
|
Васіль Аляксеевіч Маклакоў
|
1
|
Васіль Іванавіч Туманскі
|
1
|
Васілеўс
|
1
|
Васалы
|
1
|
Варшаўская рэальная гімназія
|
1
|
Варшаўскае навуковае таварыства
|
1
|
Варсанофій Опцінскі
|
1
|
Варвара Пад’япольская
|
1
|
Васіль Кірылавіч Сютаеў
|
1
|
Варвара Іванаўна Ікскуль фон Гільдэнбанд
|
1
|
Варавіціцкі камітат
|
1
|
Вамберы
|
1
|
Валянцін Савіч Пікуль
|
1
|
Валютна-фінансавы крызіс 2014 года ў Беларусі
|
1
|
Вальтэр абараняе Сараева
|
1
|
Вальнапісаны
|
1
|
Валынскі лейб-гвардыі полк
|
1
|
Валпава
|
1
|
Валерыян
|
1
|
Валерый Аляксандравіч Дзягцяр
|
1
|
Валейбольная Сусветная ліга 2010
|
1
|
Васіль Дрыбінцаў
|
1
|
Васіль Пяскоў
|
1
|
Валейбольная Сусветная ліга 2008
|
1
|
Веліка Хумка
|
1
|
Венгерцы
|
1
|
Венгерскі нацыянальны чэмпіянат I 2012/2013
|
1
|
Венгерскі нацыянальны чэмпіянат I 2011/2012
|
1
|
Венгерскі дзяржаўны сход
|
1
|
Венгерскі алфавіт
|
1
|
Венгерская рэгіянальная аўтаномія
|
1
|
Венгерская рэвалюцыя
|
1
|
Венгерская літаратура
|
1
|
Венгерская кааліцыя
|
1
|
Венгерская Чырвоная Армія
|
1
|
Велікі Ізвар
|
1
|
Велікалуцкі павет
|
1
|
Вельбускае княства
|
1
|
Васіль Рыгоравіч Васільеўскі
|
1
|
Велеса
|
1
|
Велбыждскае княства
|
1
|
Вейсел паша
|
1
|
Ведаюць ісціну танкі
|
1
|
Ваіслаў Міхаілавіч
|
1
|
Ваіслаў Каштуніца
|
1
|
Ваяр Чэткавіч
|
1
|
Ваяводства Сербія і Тэмешварскі банат
|
1
|
Вахід Джанкавіч
|
1
|
Вахмістар
|
1
|
Ваханскі хрыбет
|
1
|
Васіль Фёдаравіч Свіньін
|
1
|
Валейбольная Сусветная ліга 2009
|
1
|
Валейбольная Сусветная ліга 2007
|
1
|
Бітва пры Пелагоніі
|
1
|
В. Караджыч
|
1
|
Вагавыя катэгорыі ў боксе
|
1
|
Вавілаў, кратар
|
1
|
Вабалат
|
1
|
ВВПМБ
|
1
|
В. Ціхан
|
1
|
В. С. Ціхан
|
1
|
В. С. Караджыч
|
1
|
В. С. Дрыбінцаў
|
1
|
В. Петкавіч
|
1
|
В. Малескі
|
1
|
В. М. Лазараў
|
1
|
В. Лазараў
|
1
|
В. Дрыбінцаў
|
1
|
Вадзім Віктаравіч Эрліхман
|
1
|
В. Верашчагін
|
1
|
В. В. Верашчагін
|
1
|
В. Артамонаў
|
1
|
В. А. Артамонаў
|
1
|
Бітоліі
|
1
|
Бітолію
|
1
|
Бітвы Бунар-Гісар—Люле-Бургас
|
1
|
Бітве пад Куманавам
|
1
|
Бітва ў Пардэбергу
|
1
|
Бітва ў Еландслааце
|
1
|
Бітва пры Скра-ды-Леген
|
1
|
Бітва пры Сандэпу
|
1
|
Вадзім Вялянцінавіч Быркін
|
1
|
Вадзім Леанідавіч Леўшын
|
1
|
Валейбольная Еўраліга
|
1
|
Вайна з тэрарызмам
|
1
|
Валейбол на летніх Алімпійскіх гульнях 2012, мужчыны
|
1
|
Валейбол на летніх Алімпійскіх гульнях 2008, мужчыны
|
1
|
Валейбол на Еўрапейскіх гульнях 2015 (кабеты)
|
1
|
Валево
|
1
|
Валдас Віргаіліс
|
1
|
Валадары Травуніі
|
1
|
Вакальна-інструментальны ансамбль
|
1
|
Вайсковыя Павонзкі
|
1
|
Вайсковы карэспандэнт
|
1
|
Вайна токаў
|
1
|
Вайна на знясіленне
|
1
|
Вайна за аб'яднанне Галіцка-Валынскага княства
|
1
|
Вайна Суднага дня
|
1
|
Вадзінск
|
1
|
Вайна НАТА супраць Сербіі, 1999
|
1
|
Ваенныя манеўры
|
1
|
Ваенны фільм
|
1
|
Ваенны міністр
|
1
|
Ваенная паліцыя
|
1
|
Ваенная мяжа
|
1
|
Ваенная акадэмія «Людавіка»
|
1
|
Ваеннапалонныя Першай сусветнай вайны
|
1
|
Ваенна-тэхнічны інстытут, Бялград
|
1
|
Ваенна-палявыя суды
|
1
|
Ваенна-медыцынская акадэмія імя С. М. Кірава
|
1
|
Ваенна-марскія сілы Грэцыі
|
1
|
Ваенна-марскія сілы Балгарыі
|
1
|
Яўхім Рдултоўскі
|